Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Demonstrace, Babiš a Havel

Petr Klukan | Pátek, 10. 5. 2019 v 14:21

Demonstrace proti jmenování Marie Benešové a vlastně proti Babišovi opět dělí národ, včetně čtenářů Jihlavských listů.

Zatímco jeden čtenář e-mailem Jihlavské listy chválil, že o manifestaci napsaly, jiný se rozhořčuje, proč o té „hrstce uličníků“, jak je nazval, vůbec píšeme.

A další se ptá: „Myslíte si, že ta hrstka lidí, kterou vy nazýváte davem, opravdu demonstruje za správnou věc? Také nejsem zastáncem pana Babiše, ale ten dav stojí zatím za ním a myslím, že ještě hodně dlouho stát bude. Podívejte se na předchozí vlády před Babišem. ODS, TOP09, ČSSD, co tyto strany udělaly? Jen rozkradly a prodaly, co se dalo. Proto se ani nedivím, že lidé volí Babiše,“ napsal nám mimo jiné.

Poslední argument je slyšet poměrně často: Ty strany to rozkradly… Když už přistoupíme na fakt, že řada špatných zákonů umožnila nehezké věci a strany měly své kmotry, kteří z toho prosperovali, neměli bychom zapomínat, že ze zlobovaných poslanců těžili především lidé mimo politické strany.

A tak zatímco dnes v politice nenávidění Kalousek, Nečas, Gross, Topolánek, Sobotka, Paroubek, ale nezapomeňme, že tam patří i Klaus se Zemanem, se netopí v penězích (snad až na Grosse, kterému však již peníze nepomohou), lidé stojící v éře politických stran opodál neuvěřitelně zbohatli. A mezi nimi právě Babiš.

Je proto až komické, když se nyní vůči politickým stranám tak vymezuje, neboť bez jejich opojení mocí a jdoucí na ruku za „pár šupů“ lobbistům a podnikatelům by nikdy nebyl tam, kde je. Neměl by miliardy a nebyl by premiérem.

Přesto je třetinou národa oslavován jako člověk, který „napravuje poměry“. Václav Havel by to asi nazval paradoxem doby. A měl by přinejmenším úžasnou látku ke zpracování do další divadelní hry. Nad kterou bychom asi kroutili hlavami, že něco takového je vůbec možné.

54 komentářů k článku “Demonstrace, Babiš a Havel”

 1. Svatopluk Beran říká:

  https://blisty.cz/art/96008-znovu-kolik-bylo-obcanu-na-nedelni-demonstraci-na-letne.html#

 2. Dvořák říká:

  Toho si naše ČT ani nevšimne. Včera jsem po delší době viděl Reportéry. Při zmínce redaktorky o výročí Ležáků jsem okamžitě vypnul bednu,abych náhodou nezjistil,že za jejich vyhlazením stojí taky Babiš.

 3. Jan P. říká:

  „…lidé, kteří protestují proti Babišovi,nedemonstrují za sociální rovnost. Demonstrace jsou namířené proti samotnému Babišovi a korupci. Babiš může zmizet. Jenže jedině snížení nerovnosti by mohlo vytvořit podmínky,ve kterých by oligarchové neměli šanci.“
  Alarm přináší rozhovor s americkým politologem Jeffreym Wintersem o oligarchii, extrémní koncentraci bohatství a klimatické krizi.
  11.09.19/A2larm/Oligarchie v Česku: vládnou tu peníze patnácti nejbohatších, společnost se nemá jak bránit

 4. Jan P. říká:

  Tak moc spoléhala pravicová opozice na obvinění Babiše z nějaký čórky, protože si nedokázala připustit, že problém je jednoduše v tom, že je prostě moc bohatej, až jí teď nezbylo v rukách vůbec nic.

  Státní zástupce Martin Erazím zastavil trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) a dalších v kauze dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo.
  13.9.2019/zpravy,aktualne.cz/Dokument: Zpráva státního zástupce Erazíma k zastavení stíhání v kauze Čapí hnízdo

Zanechte komentář
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I