PODĚKOVÁNÍ PANÍ PRIMÁTORCE

17. LISTOPAD 1989 Sametová revoluce které vedla k pádu komunistického režimu a přeměně politického zřízení na pluralitní demokracii; v oblasti hospodářství plánované ekonomiky na tržní. K urychlení změn přispěl rozpad bývalého Východního bloku a narůstající nespokojenost obyvatelstva s ekonomickou a politickou situací v zemi.

19. 5. 1989 před třiceti lety propustil komunistický režim Václava Havla z jeho posledního trestu vězení. Soud ho poslal za mříže v lednu 1989 za pobuřování při takzvaném Palachově týdnu. Havel tehdy v cele strávil čtyři měsíce. Na svobodu se dostal podmíněně.

21. 5. 2019 se na Václavském náměstí sešlo 50 tisíc lidí. Znovu demonstrovali proti Babišovi a Benešové.

13. 5. 2018 Na pondělní protibabišovské demonstraci v Jihlavě, na kterou přišlo na 350 lidí, vystoupila s projevem i jihlavská primátorka Karolína Koubová (Fórum Jihlava).
Hned na počátku prohlásila, že je naštvaná, ale jediné, co může dělat, je přijít na náměstí.

59 Responses to “PODĚKOVÁNÍ PANÍ PRIMÁTORCE”

 1. blade napsal:

  Místo hovadin ať se raději co nejdříve postará(-jí) o sjezd z přivaděče u Vodního ráje a pro zbytečně kličkující přespolní ovečky po nákupu i o nájezd ve stejné lokalitě. Kdy opraví ten tankodrom na kruháku u Kaufu až po křižovatku R.Havelky-Humpolecká? Finální zabudování šachtových poklopů či odtokových roštů kanalizace do vozovky by chtělo zdokonalit. Tak šup do D na stáž.

 2. Zdeněk Gryc napsal:

  Kardinál Josef Beran – Proti proudu
  ČT 2 Dnes22:10
  Opakování 22.5./ČT2. Před 50 lety zemřel jako vyhnanec z vlasti, kterou miloval. Nejprve nacisté a pak i komunisté jej připravili o svobodu i o domov. O víru jej však připravit nedokázali a on na své Čechy nikdy nezapomněl. Proto se ho báli i po jeho smrti.
  Režie:J. Matějková
  ————————————–
  Plzeň– 17. května 1969 Řím byl katolický duchovní a teolog, 33. arcibiskup pražský a primas český v letech 1946–1969 a od roku 1965 kardinál.
  Byl politickým vězněm nacismu i komunismu, komunistický režim mu navíc po většinu času znemožnil spravovat diecézi. Po jmenování kardinálem prožil poslední roky svého života jako vyhnanec ve Vatikánu.
  Po úmrtí jej kardinál Šeper označil za druhého svatého Vojtěcha,

  patrona vodáků, který má dole na biskupské berli pádlo.

  Jako jedinému Čechovi se mu dostalo pocty být pohřben po boku 91 papežů v kryptě svatopetrské baziliky ve Vatikánu s více než sto hroby. Paradoxně se tak stalo v důsledku komunistického režimu v Československu, který zakázal převoz jeho ostatků do vlasti. Transport se uskutečnil až v demokratickém zřízení během dubna 2018, kdy byly ostatky uloženy v kapli sv. Anežky České ve svatovítské katedrále. V roce 1998 byl zahájen proces jeho blahořečení.
  ——————————————————
  CÍRKEVNÍ RESTITUCE + ČSSD,
  Syn pilota RAF, Jan Hamáček od června 2018 první místopředseda vlády a ministr vnitra ČR ve druhé vládě Andreje Babiše, v níž byl mezi červnem a říjnem téhož roku pověřen řízením Ministerstva zahraničních věcí ČR.
  Si fakt, ale fakt kolaboraci své partaje s komunisty,
  tedy výhledově, dobře roz-myslel?

 3. Dvořák napsal:

  Senilita nebo stařecká demence? Nebo se prostě jen rádo zapomíná?

  Koubová by měla především něco začít dělat. Zatím jen vymýšlí vaginálie a bohužel je i vypouští z mordy.

 4. jihlavák napsal:

  350 křiklounů, kteří chtějí demokracii, ale jen tu jejich. Stejně svinskou. Babiš byl zvolen DEMOKRATICKY, sice ho nemám rád, ale respektuji, že je výsledkem cca 20 let havlovské politiky dělané hlavně pro blaho lidu. Koubová je naštvaná, ale pracující lid je zase naštvaný na její politiku podpory programově nepracujících. A jek píše blade, za rok nic pozitivně viditelného na stavu města nepředvedla. Znamená další 4 ztracené roky pro Jihlavu. Nevýrazná osobnost.

 5. Zdeněk Gryc napsal:

  Paní primátorka,

  Je nejenom hezká dáma,
  ale má i charakter.
  Také byla zvolena.

  Bejt trochu gentlemanem, jak o tom píše
  Mgr. Zdeněk Geist by neškodilo.

 6. Svatopluk Beran napsal:

  Bejt trochu gentlemanem, jak o tom píše
  Mgr. Zdeněk Geist by neškodilo.

  Všiml jsem si že na demonstraci na tribuně byla i herečka Isová. Pamatuji si ji z klipu – PŘEMLUV BÁBU- Poměrně oduševnělý příspěvek mladých občanů vyznavačů ODS a pravice ke starým lidem. Ta dáma pochybuji že ví o čem přesvědčovala a opět přesvědčuje. Že je Babiš zlodějem kterému rozkopla dveře ke zlodějně tehdejší ODS v čele s Klauzem, Ježkem, Dlouhým, Janotou atd. jako celé pravici a následně přidržtaškům na levici, nemá tato ,,DÁMA,, ani tušení.

  https://www.youtube.com/watch?v=MLfFhdcXJhA

  Právo na demonstrace má v demokracii každý, též právo na vlastní úsudek. JEDNODUCHOST INTELEKTU JE UŽ PAK ALE VĚC OSOBNOSTI. Je vidět že historie nijak tuto dámu neoslovuje.

 7. Svatopluk Beran napsal:

  Pokud to z mého příspěvku viditelně nevyplývá, tak můj pohled na paní primátorku je téměř totožný s pohledem na paní Isovou. Akorát bych řekl že má pravdu v tom, že jediné co mohou lidé udělat je jít na náměstí a tam si zaskandovat a zaprotestovat. Tento argument znám již od oduševnělého pana Kalouska, který též použil toto souvětí již před lety, při desetitisícových až statisícových protestech proti jeho působení ve vládách a vládě pravice, přičemž se ještě pobaveně usmíval. Nehledě na to že si pod záštitou ochranky dovolil profackoval nesouhlasícího protestujícího či se bavit gestikulací fakáče ve sněmovně. Jsem osobně přesvědčen že Babiš ještě žádného protestujícího nefackoval. Možná proto jsou většinoví občané z představitelů této typické pravice totálně znechuceni a klidně volí Babiše coby pravičáka, není mi jasné proč ale řadoví občané vždy volili pravici po roce 89, který jim však na rozdíl od celostátní pravice, zajistí na začátku třetího tisíciletí oprávněné sociální výhody.

 8. Daňový soumar napsal:

  Beran co říkáte na to, že nebýt ČT nebo internetu, tak o těch demonstracích pomalu nikdo neví? Že to bylo za Kalouska ještě horší, že jo?

 9. Svatopluk Beran napsal:

  Kardinál Josef Beran – Proti proudu
  ČT 2 Dnes22:10

  Opakování 22.5./ČT2. Před 50 lety zemřel jako vyhnanec z vlasti, kterou miloval. Nejprve nacisté a pak i komunisté jej připravili o svobodu i o domov. O víru jej však připravit nedokázali a on na své Čechy nikdy nezapomněl. Proto se ho báli i po jeho smrti?

  O JAKOU VÍRU, VŽDYŤ CÍRKEV BYLA TA NEJDELŠÍ TOTALITA.

  DVOUTISÍCILETÝ TOTALITNÍ POHLEDU NA TO, ŽE JE JEN JEDEN JEDINÝ KTERÝ O VŠEM ROZHODUJE. JAK TO PO CELÁ STALETÍ DOPADLO ZE VŠEMI KTEŘÍ MĚLI VLASTNÍ NÁZOR A POHLED NA SVĚT?

 10. Svatopluk Beran napsal:

  To DS určitě.

  My když jsme protestovali například před sněmovnou proti první americké základně v ČR, tak jsme tam nesměli stát, mohli jsme jen procházet maximálně po dvou. A to ještě na začátku a na konci ulice stáli na těžkooděnci, kteří si nás při prvním protestu předávali. Když však Solární baroni protestovali před sněmovnou, bylo vše úplně v pohodě a nikdo je nijak nekorigoval. První protesty na Václavském náměstí byly zakázány vůbec, že prý by kolabovala doprava na náměstí. Když jsme došli na Kavčí Hory do ČT, tak na nás poslali policii znovu a ta nás chtěla vytlačit z veřejné čekárny. Asi po 1 hodině, tam přišel redaktor, který si vybral asi desetiletého kluka jenž tam byl s tátou, k rozhovoru proč tam je. Tak asi vypadala práce redaktorů ČT, docela by mě zajímaly rozhovory redaktorů dnes s takovými malým dětmi na náměstích 🙂

 11. Zdeněk Gryc napsal:

  VAGINÁLIE
  1. “ Dvořák říká:
  Středa, 22. 5. 2019 v 6:26
  „Zatím jen vymýšlí vaginálie a bohužel je i vypouští z mordy.“
  —————————————————————-
  Včera celé Václavské náměstí ocenilo potleskem vystoupení:

  Socioložky Jiřiny Šiklové a

  ukončení manifestace hymnou zpívanou:

  Dagmar Peckovou,

  osobnostmi, Evropského a světového formátu,
  které s nadhledem chápou současný stav České politiky.

 12. Daňový soumar napsal:

  Beran kolik vás tam bylo? 25 tisíc jako na předešlých čtyřech demonstracích, nebo 50až70-tisíc jako na poslední demonstraci? Vy jste zaslepenej ….

 13. Daňový soumar napsal:

  Víte například o této demnstarci rusů v Praze (která už je jejich jak říkají)? https://www.facebook.com/ocimaevropana/videos/290115868599202/?t=3

 14. jihlavák napsal:

  Jiřina alias rudá fena, opravdu důvěryhodný človíček k lepším zítřkům. Ať křiklouni volí SPD a příště můžou Andreje odvolat. Nemusí šaškovat v ulicích. Proč tuto možnost nenabídly ODS, ČSSD, lidovc, TOP a další „demokratické“ strany?

 15. Daňový soumar napsal:

  To jihlavák myslím, že mezi křiklouny nebyl jediný sympatizant z SPD. Leda by byl po lobotomii mozku.

 16. jihlavák napsal:

  :-),už se mohlo podepisovat odvolání. Proč s tímto návrhem nepřišla dříve nějaká tradiční strana?

 17. Svatopluk Beran napsal:

  Těch akcí byly desítky. Bylo by docela zajímavé vysledovat kolik by přišlo na tyto dnešní demonstrace lidí, pokud by věděly že se jich budou účastnit těžkooděnci.

  Nebo pokud by byly demonstrace ministrem vnitra na poslední chvíli přesunuta dvakrát jinam (v tomto případě ministrem vnitra Langerem) a protestující občané by byli vpouštěni do narychlo oploceného prostoru opět pouze přes policisty. Jednalo se o narychlo oplocené náměstí na Pohořelci.

  https://www.lidovky.cz/domov/odpurci-radaru-musi-byt-dal-od-bushe.A070604_160441_ln_praha_hlm

 18. Zdeněk Gryc napsal:

  NYNÍ VAGINÁLIE, DŘÍVE. . .

  22. Berka říká:
  Středa, 22. 8. 2018 v 0:39

  Dneska si herr Gryc zas užil kopírovací onanie, co ?

  Masturbuj raději nad svejma zažloutlejma plánama ulice Antonína Zápotockého, za kterou jsi dostal a vděčně přijal čestné uznání plus prémie – a nebo možná nad legendárním výtiskem Jiskry ze dne 25.2.1975, kterou jsi tady dneska v té euforii úplně zapomněl vytáhnout, ty scvrklej pytlíčku smrdutý kolaborantský žluče…

  Berka říká:
  Středa, 6. 3. 2019 v 22:42
  No…vím že podle architekita, který je ještě ze staré školy, jsou onanie a masturbace sprostá slova a uvedená činnost nečistá, zvrhlá a bohu nemilá, a vím, že to budu mít na talíři dalších pět let, ale když tu vidím opět tu kopii článku, který už známe všichni nazpaměť, prostě si to nemůžu odpustit…
  Zdeňku, ty ostudo – že ty si tam zase hraješ s frantíkem ?

 19. blade napsal:

  I na ČT včera zaznělo, že ty demonstrace jsou jakési divné a ti lidé že vlastně ani nevědí proč tam jsou :o)

 20. Daňový soumar napsal:

  No jak říkám, dvojí metr. Zatímco včera bylo náměstí plné, média mluví o desíkách tisíc, tak podle fotek v roce 2012 ani ne polovina a mluvilo se o statisích. Klasika přicházející z východu ….

 21. Zdeněk Gryc napsal:

  Dominik Hašek, který má jistě světový rozhled to však ví . . .

  Převzato:
  „Světová média ve svých textech upozorňují na narůstající počet protestujících
  proti Marii Benešové a Andreji Babišovi.

  Zaznamenala i vystoupení hokejové legendy Dominika Haška či zapojení regionů.
  Deník The Washington Post zmiňuje kromě názorů demonstrujících
  i včerejší řeč hokejové legendy Dominika Haška.

  „Bojíme se o demokracii a nezávislost naší justice,“
  cituje deník projev olympijského vítěze.“

 22. Svatopluk Beran napsal:

  To bude DS spíš pravicově nakloněnými medii, které buď zařadily fotografie z demonstrace 21.5. 2011, které se zúčastnilo přibližně kolem 40 000 občanů, nebo to jsou záběry před či po ukončení demonstrace. Při demonstraci 21.4. 2012 byli protestujícími zaplněny kolem 13hod i ulice ústící uprostřed Václaváku.

  V následném článku okomentoval tuto demonstraci Karel Dolejší, který není levicovému pohledu na svět nijak nakloněn. Na konci jeho příspěvku lze celkem jasně vytušit, že Babiš musel zákonitě přijít i když v té době pravice ani levice něco podobného vůbec netušila. Rozhodla nabídka a poptávka a řadový občané se rozhodli.

  Sto tisíc lidí na Václavském náměstí. Co dál?

  21. 4. 2012 / Karel Dolejší

  Na protivládní demonstraci pořádané odbory a dvěma desítkami občanských iniciativ se sešlo přes sto tisíc lidí. Na akci zvaly odborářské plakáty požadující mj. zavedení registračních pokladen u vietnamských a čínských stánků; těžko říci, jak velkou část účastníků přivedl do ulic Prahy právě tento bod, ale můžeme předpokládat, že naprostá většina má jednoduše dost vlády Petra Nečase.

  Tato vláda nastupovala do funkcí pod hesly o zastavení zadlužování a korupce. Na úsporných opatřeních zaváděných vládou ovšem je typické, že veřejný dluh navzdory škrtům neustále narůstá – a kabinet dlouhodobě rozkládají právě korupční aféry.
  Česká politická třída je už natolik odtržena od zbytku společnosti a natolik uzavřena sama do sebe, a demonstrace v ulicích je pro ni akcí natolik „symbolickou“, že o osudu Nečasova kabinetu nerozhodnou protesty znechucených občanů, ale zase jen korupční hry v zákulisí. Nyní jde v zásadě o to, kdo bude přes víkend úspěšnější v koňském handlu s poslanci Věcí veřejných: Zda vládní korupčníci, nebo nákupčí ČSSD, kteří už mezi bývalými Veverkami ulovili například poslance Humla. Jestliže vládní kšeftaři budou úspěšnější než opozice, vláda bude bez ohledu na protesty pokračovat. Ve hře jsou velké peníze z privatizovaného důchodového systému a dalších zbytků českého sociálního státu, a za těmito programovými body stojí silní soukromí sponzoři vládní koalice velmi ochotní důkladně zainvestovat do budoucích zisků, ať už si ulice myslí cokoliv. Tito loutkovodiči „našich“ volených zástupců se jen tak snadno nevzdají.
  Jestliže chtějí mít občané skutečný vliv na počínání politické třídy, budou muset od takovýchto „symbolických“ akcí přejít k akcím toho druhu, které citelně zasáhnou rutinní fungování zkorumpovaného politického procesu v České republice.
  Dnešní demonstrace k tomu může být prvním krokem.

 23. jihlavák napsal:

  Ona tady nějaká demokracie po 89 někdy byla a justice byla někdy nezávislá??? Kdy to bylo?

 24. Svatopluk Beran napsal:

  „Bojíme se o demokracii a nezávislost naší justice,“
  cituje deník projev olympijského vítěze.“

  V ČEM SE KONKRÉTNĚ TENTO NÁŠ OLYMPIJSKÝ VÍTĚZ, POLITICKÝ A OBCHODNÍ NÝMAND ČI HOKEJBALOVÝ AGRESOR BOJÍ O NEZÁVISLOST JUSTICE? VŮBEC BYCH SE NEDIVIL ŽE TO SKONČÍ TAK, ŽE SE NECHÁ BABIŠ ZVOLIT PRESIDENTEM A PAK VYHLÁSÍ AMNESTII. 🙂 TO UŽ TADY JEDNOU BYLO A ŽÁDNÉ DEMONSTRACE SE NEKONALY, PROTOŽE TO VYHLÁSIL BANKOVNÍ ÚŘEDNÍK KTERÝ DOKÁZAL PRACOVAT I PO TMĚ 🙂

  JE BĚŽNÉ ŽE LIDÉ PROTESTUJÍ PROTI TOMU CO SE STALO, ŽE ALE PROTESTUJÍ PROTI TOMU CO SE JEŠTĚ NESTALO JE SKUTEČNĚ ZAJÍMAVÉ. 🙂

 25. blade napsal:

  Krátké, stručné, výstižné – demokracie po česku:
  https://pbs.twimg.com/media/DUomrqIX4AAk04H.jpg

 26. XXXXX napsal:

  Já myslím, že za tím stojí Putin podle mě plánujou s Babišem odtržení Moravy a její přiřazení k Luhanský republice. A bůhví, jestli pro Gryca nemá taky nějakou funkci. Něco jako president pro styk s duchem Václava Havla a přípravy na humanitární akci za pomoci strategických bombarderů v čechách. Ty Zdendo proč jen Berka, já nic?

 27. XXXXX napsal:

  Jo a ještě jsem zapoměl na mapy sucha

 28. Svatopluk Beran napsal:

  Daňový soumar říká:
  Středa, 22. 5. 2019 v 12:22
  Víte například o této demnstarci rusů v Praze (která už je jejich jak říkají)

  O té demonstraci nic nevím, česká media nic nepřinesla a Facebok nepoužívám, protože tuto aplikaci používá americká tajná služba ke sledování a informacích o občanech celého světa. Nemyslím si, že zrovna já bych byl pro ně potřebným objektem, ale vadí mi ten princip čipů, které jsou v této aplikaci povinně ze strany americké schyzofrenie a zákona používány.

  Dejte mi nějaký jiný odkaz o této demonstraci, o čem byla, popřípadě o tom jak Rusové tvrdí že Praha nebo Čechy jsou jejich. Co bylo na transparentech? Celkem běžně vídám na zahraničních zpravodajských stanicích, jak tam protestují proti něčemu cizí národní příslušníci aniž by ten stát byl jejich. Je možné že by to byla demonstrace Rusů proti Putinovi?

 29. blade napsal:

  Základní práva osob afrického původu v Evropě
  Pro „Usnesení Evropského parlamentu o základních právech lidí afrického původu v Evropě“, které požaduje zavedení pozitivní diskriminace černochů v EU, dne 26. března 2019 hlasovali europoslanci Dlabajová (ANO), Charanzová (ANO), Telička (dříve ANO), Ježek (dříve ANO) Kohlíček (KSČM), Konečná (KSČM), Maštálka (KSČM), Niedermayer (TOP09), Pospíšil (TOP09), Štětina (TOP09), Polčák ( STAN), Šojdrová (KDU-ČSL), Pavel Svoboda (KDU-ČSL), Zdechovský (KDU-ČSL), Poche (ČSSD), Sehnalová (ČSSD), Keller (ČSSD). Zdrželi se Tošenovský a Zahradil (oba ODS), nepřítomný byl Poc (ČSSD) a jediná čestná výjimka, proti hlasoval europoslanec Payne (Svobodní).

  Schválené usnesení zde:
  https://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+TA+P8-TA-2019-0239+0+DOC+XML+V0//CS
  Některé výživné body z usnesení:
  ◘ žádá evropské politické strany, jakož i parlamenty aby podporovaly iniciativy podporující politickou účast lidí afrického původu
  ◘ zavedením měsíců černošské historie
  ◘ podporovat přítomnost lidí afrického původu v televizních pořadech a sdělovacích prostředcích
  ◘ posílení finanční podpory pro občanské organizace na evropské, státní i místní úrovni
  ◘ žádá Komisi, aby ve svých příslušných útvarech vytvořila specializovaný tým se zvláštním zaměřením na problematiku afrofobie;
  ◘ žádá členské státy, aby odsoudily rasistické a afrofobní tradice a odrazovaly od nich;
  ◘ aby zahrnuly dějiny lidí afrického původu do učebních osnov; aby učitelé byli pro tento úkol náležitě vyškoleni a dokázali se vypořádat s různorodostí v učebně
  ◘ žádá Komisi a členské státy, aby s ohledem na stávající právní předpisy a postupy zajistily bezpečné a legální cesty pro přistěhovalce, uprchlíky a žadatele o azyl, kteří chtějí vstoupit do EU
  ◘ přijaly strategii rozmanitosti a začleňování pracovní síly,
  ◘ žádá evropské politické strany a politické nadace, jakož i parlamenty na všech úrovních v EU, aby podporovaly a rozvíjely iniciativy podporující politickou účast lidí afrického původu.

 30. blade napsal:

  Konečná hlasovala pro práva Afričanů v Evropě, viz strana 68:
  + značí pro, – proti, 0 zdržel se
  http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//NONSGML+PV+20190326+RES-RCV+DOC+PDF+V0//CS&language=CS

  + Poslanecká frakce GUE/NGL: Albiol Guzmán, Anderson Martina, Benito Ziluaga, Björk, Boylan, Carthy, Chountis, Chrysogonos, Couso Permuy, Eck, Ernst, Ferreira, Flanagan, Forenza, González Peñas, Hadjigeorgiou, Händel, Hazekamp, Kari, Kohlíček, Konečná, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maštálka, Matias, Michels, Omarjee, Pimenta Lopes, Sakorafa, Sánchez Caldentey, Schirdewan, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Urbán Crespo, Vergiat, Viegas, Vieu, Zimmer

 31. Zdeněk Gryc napsal:

  PRÁVĚ DNES a ZDE

  Na plovárně s Fero Feničem
  Art Dnes21:15

  Rozhovor Marka Ebena se známým režisérem, scenáristou a producentem. Režie J. Hojtaš Slovenský a český filmový režisér, scenárista a producent Fero Fenič se narodil 20. března 1951. Vyrostl na východním Slovensku v rodině zemědělců jako poslední z pěti dětí. Vystudoval střední školu v Prešově, následně nastoupil na katedru žurnalistiky FF Univerzity Komenského v Bratislavě, ale po třech letech studia se přihlásil na Katedru dokumentární tvorby na FAMU v Praze. Už jeho školní práce byly oceňovány na studentských festivalech. Působil jako pedagog na katedře dokumentární tvorby na FAMU a později založil filmovou a televizní produkční společnost Febio. Feničovu autorskou tvorbu lze rozdělit na etapu před založením Febia a po něm. Filmy jeho první etapy vynikaly pronikavou filmovou řečí – jeho vizuální styl se často snoubil s drsným autentickým svědectvím o životě, namátkou Diadém, Člověčina, Labutia Púť, Tam a zpäť a další. Po založení Febia Fenič natočil šestidílný snímek s pohledem na současnost: o životě v nejvzdálenějších obcích Československa Odsud – potial (1992), o absurditě života na Podkarpatské Rusi Praha slzám nevěří (1992), o jednom předvolebním dni leadrů politických stran Vůdci (1992), o prvním dni voleb ve věznici, domově důchodců a romské vesnici Všichni dobří voliči (s V. Drhou a P. Slavíkem, 1992), o cestě slovenského národa k Bohu Bůh s námi (1992), a hlavně film Nejšťastnější den Anny Mečiarové (1992) o matce slovenského premiéra Vladimíra Mečiara, realizovaný v den vyhlášení svrchovanosti Slovenska. Autorsky se také podílel na prvních dílech cyklu Česká soda. Jeho dalším velkým televizním počinem je mimo jiné projekt GEN.
  Fenič patří k pozoruhodným postavám české a slovenské dokumentaristiky. Od hlavního města Praha dostal jako jediný Slovák po roce 1989 a první filmař v historii hlavního města čestné občanství.

  Také vydal 19. prosince 2011 prohlášení s výzvou
  přejmenovat letiště Praha – Ruzyně na letiště Václava Havla.
  ————————————————————
  Jméno VH je barometr demokracie.

  1000x v JL anonymně hanobené
  AUTOR – Státní práce + životního díloa – 1″čtenář“

  Zde návod koho pozejtří volit:

  NEZÁVISLÉ NOVINY
  EVROPSKÁ UNIE NÁS NUTÍ JÍST ZKAŽENÉ MASO
  /ilustrace – galerie prasečích mrtvol z Babišových Kosteleckých uzenin?/

  Recepis lékaře specialisty – Putinovy agentury

  str. 3 TABULE HANBY – koho nevolit
  pozor! vloudila se chybička, č. 2, patří správně na č. 1

  str. 10 KANDIDÁTI SPD – koho volit – nekroužkovat vhodit !

 32. jihlavák napsal:

  To že je vedení EU spolek lotrů je zřejmé. Ale co zveřejnil blade je další hřebík do rakve Evropy. Asi není daleko doba, kdy české dívky a ženy budou trestány, pokud dle direktivu EU neposkytnou na rozkaz rozkoš hňupovi z Afriky.

 33. Dvořák napsal:

  Jihlavák: Jan P. a Zdeněk G. vás jistě rádi přesvědčí,že je to fake news z dílny Putinových trollů.

 34. Jan P. napsal:

  K Dvořákovi

  Proč bych měl espéďáky přesvědčovat ? Hlavně ať už nehází klády na železniční koleje !
  Někde zde nečtu,že za protibabišovskými demonstracemi stojí neziskovky a americký miliardáře Soroš.

  Se Zdeňkem Grycem se shodneme pouze v tom,že SPD je nejoblíbenější stranou české dezinformační scény.Já tý nervozitě internetových diskutérů(jihlavák,blade) rozumím.
  1,Evropský nacionalisté a pravicoví populisté mají těsně před volbami problém:Vysvětlit svým voličům skandál v rakouské straně Svobodných.
  2,S navrhovaným referendem o „czexitu“ zůstává SPD mezi evropskými pravicovými populisty stále osamocenější.

  „Komunisté podají trestní oznámení na Okamurovo SPD kvůli pomluvě “

  Hnědí se perou aneb Filipova a Ondráčkova partaj se zlobí na Hrdličkovu firmu(SPD) se strachem za to, že ji označila za de facto „prouprchlickou“. Nad tím by kroutil hlavou i syfilik Gottwald, který udělil azyl tisícům řeckých uprchlíků…

  Eurohujerismus Jaromíra Štětiny ani euroskeptismus Václava Klause ml. nesdílím.

  Protibabišovské demonstrace mě nechávají v klidu.Žádný kladný nebo záporný emoce z nich nemám.
  Na jedné straně oligarchní zloději a Čapí hnízda. Na druhé straně havloidní zloději a malé domů ze miliony. Pěšky, jako za vozem.

 35. jihlavák napsal:

  Já jsem naprosto v klidu. 🙂 Osobně jsem pro návrat krále na Český Trůn. V monarchii je alespoň naděje, že občas nastoupí osvícený panovník, případně nějaké kontinuity v rozhodování. Ne ten bordel, je samozřejmě záměrný, dobře se v něm dělají ty gauneřiny, který tu vládne. To se mi už nesplní, takže zítra s úsměvem k urně.

 36. XXXXX napsal:

  Na zítřejší urnu sere Bílej Tesák. Jestli je na světě něco co je na stený úrovni nevím, tak shnilý brambory jseu těsně nad.

 37. Zdeněk Gryc napsal:

  ČT 24 Dnes20:00
  „Debata o vztahu národní a unijní politiky Poslední předvolební debata předsedů politických stran a hnutí před volbami do Evropského parlamentu z historické budovy Národního muzea. Přímý přenos diskuse o stavu Evropské unie a členství České republiky v ní.
  Moderuje Světlana Witowská“

  Brilantní pořad,
  hrdinkou je krásná a chytrá moderátorka. Ustát politiky, v rámci debaty,
  která měla svá pravidla, nejenom neférový plakátek Babiše
  a vstupy Okamury! To chtělo „husitskou ženu“.

  Je dobře, že se uvedlo, že jediný terorismus iniciovala ideologie SPD,
  kdy byly kácením stromů na koleje ohroženy životy cestujících.
  Podvrhy plakátů pana politického poplety SPD ukazují,
  co je to demagogie a kam až vede víra v dobro.

  Z debaty je jasné, že populistické vytržení 2 procentního problému EU s rozdílnými potravinami dokáže zastínit globální ekologii země tu-zemské i planetární,
  s cílem nejenom finančního zisku partaje, ale zejména jejich po-tentátů.

  Dnešní vernisáž Jiránka v Galerii měla subjektivně neobvyklou pohodovou atmosféru.
  Jeho obrazy získané z celé republiky ukazují, co to byla volnost občana v Evropě
  …psát recenzi… stejně by to týpky pana „km“, tedy „čtenář“
  o ostatních anonymcích nemluvě ne-četli, že?
  PS. Pokud někdo neví, co je to „husitská žena“, rád se tomu věnuji.
  PPS. „V monarchii je alespoň naděje, že občas nastoupí osvícený panovník, případně nějaké kontinuity v rozhodování.“
  Fakt je, že naše a její letce RAF, kteří bojovali s letci Hitleta, v době jeho přátelství se Stalinem dokázala ocenit královna.
  Poskytla jim i místa k poslednímu odpočinku na hřbitově ve své zemi.
  Ne metál pár chvilek před jejich smrtí po létech persekuce, kdy komunista a alkoholik,
  se podobně, jako s Kájínkém zrovna potřeboval zviditelnit a etablovat dceru do tamní školy,
  včetně ukázku manželky, kterou za Kájínkem do basy poslal.

 38. Zdeněk Gryc napsal:

  Dnes je čtvrtek, zejtra pátek –

  šiju, šiju si kabátek:
  sviť, měsíčku, sviť,
  ať mi šije niť.
  Zelené šaty, botky rudé,
  zejtra moje svatba bude:
  sviť, měsíčku, sviť,
  ať mi šije niť.“
  Ráno, raníčko panna vstala,
  prádlo si v uzel zavázala:
  „Půjdu, matičko, k jezeru,
  šátečky sobě vyperu.“
  „Ach nechoď, nechoď na jezero,
  zůstaň dnes doma, moje dcero!
  Já měla zlý té noci sen:
  nechoď, dceruško, k vodě ven.
  Perly jsem tobě vybírala,
  bíle jsem tebe oblíkala,
  v sukničku jako z vodních pěn:
  nechoď, dceruško, k vodě ven.
  Bílé šatičky smutek tají,
  v perlách se slzy ukrývají,
  a pátek nešťastný je den,
  nechoď, dceruško, k vodě ven.“-

 39. Zdeněk Gryc napsal:

  TEDY RADĚJI V SOBOTU,ŽE_

 40. Zdeněk Gryc napsal:

  NE BOTKY,ALE TRENKY RUDÉ

 41. Zdeněk Gryc napsal:

  DOBRÝ VO – LEBNÍ DEN PŘEJE ….ANO – NYM

 42. VladimírV napsal:

  Milý pane Gryci.

  viz výše, i takhle vypadá svobodné jednání. K Vaší literární tvorbě přidám ještě jeden příspěvek: „Po cestě kráčel šedivý osel, žvýkaje bodlák, takto sobě pěl „Iá, iá, iá,iá,iá“ (2x).“. Toto se dá omílat do nekonečně dokonce i v hudební podobě.

  Svoboda má mnoho projevů, prezentovaných exponenty politických subjektů. Vámi zmíněným odsouzeným staříkem (SPD) – dřevorubcem – teroristou počínaje, přes vyhrožování jaderným úderem proti Rusku (TOP 09), celebrováním své osoby v Doněcku (KSČM), kandidaturou do EP (lídr kandidátky ČSSD) odsouzeného korupčníka, přidrzlým bratříčkováním se s elitou Sudeťáků (KDU ČSL), zhanobením prezidentské zástavy (Ztohoven), amnestováním daňových delikventů (ODS), cíleným matením národa (ANO), rozkopáním petičního stánku politického protivníka (Fórum Jihlava) konče pak teatrálními výstupy prezidenta.

  A o tom ta svoboda je, ať se Vám to líbí nebo ne.

  Přichází teplo, užijte si ho. Keep smilling.
  Zdraví Vás Vladimír Havlíček

 43. Zdeněk Gryc napsal:

  Děkuji,

  zejtra jedu kreslit chaloupky na Valašsko.
  První zastávka v Hynkově u Diny Štěrbové,
  přítelkyně Štětiny, kterého půjdu za hodinku volit.

  S díkem za teplo a úsměv zdraví ZG

 44. Libor Furbacher napsal:

  Panove tak jak to tady Blade popsal tak to zacina a to je stage jedna.Na problemy se hazeji penize s ruznejma meanigless rezolucema a doufa se ze problem zmizi.Ale on nezmizi ale zacne to byt daleko zajimavejsi.Nahle ty dalsi visible minorities zacnout zavidet penizky ,ktere jdou africanum,a nahle je chteji indove,cinani,domorodi indiani, japonci atd,atd.A jeste to vylepsi tim ze kazdy z nich v procesu stovek let utrpel nejake to prikori,ktere se jedine da vylecit penizky.
  A protoze dokonce ani socialisti nemuzou rozdavat statni penize do nekonecna ,a zajemciu je hodne,tak ze moc veklka shoda nejni.
  Takze misto vyreseni toho co se nazyva rasismem,nahle mame to same v jinich odrudach daleko vic ,ale jeste progresivisti nenasli jmeno jak to nazyvat v newspeaku politicky koretnim.
  Rasismus je prece bilej proti cernym,pripadne proti vsem a tohle to preci nejni ono, ze jo.
  https://torontosun.com/opinion/columnists/goldstein-guess-what-stats-show-visible-minorities-can-be-racists-too

 45. fejinka napsal:

  Á, cenzura opět zapracovala, komentář nebyl otištěn, protože v něm byla asi hodně „silná informace“, která se nehodila otisknout, přestože to byl silný tabák přímo oficiálně bruselského mančanftu, který vypotil. Samozřejmě, že se to nikde u nás asi neobjevilo. Pánové z JL, klesáte na úroveň ČT a spol. Jen tak dál.

 46. Zdeněk Gryc napsal:

  Tento blog má název:

  PODĚKOVÁNÍ PANÍ PRIMÁTORCE

  Británie je demokracií s tradicí
  Británie má královnu, která má RAF

  Britská premiérka Theresa Mayová dnes oznámila, že 7. června skončí,
  jako vůdkyně britských konzervativců.
  V čele vlády zůstane, dokud její strana nenajde nového lídra, který zároveň povede kabinet.
  ————————————
  Vloženo:
  1. Zdeněk Gryc říká:
  Čtvrtek, 23. 5. 2019 v 23:43
  ČT 24 Dnes20:00
  „Debata o vztahu národní a unijní politiky Poslední předvolební debata předsedů politických stran a hnutí před volbami do Evropského parlamentu z historické budovy Národního muzea. Přímý přenos diskuse o stavu Evropské unie a členství České republiky v ní.
  Moderuje Světlana Witowská“
  Brilantní pořad,
  hrdinkou je krásná a chytrá moderátorka. Ustát politiky, v rámci debaty,
  která měla svá pravidla, nejenom neférový plakátek Babiše
  a vstupy Okamury! To chtělo „husitskou ženu“.
  ———————————————————
  POZOR-uhodné,
  tedy i málem k něčemu co se nenosí,
  tedy zamyšlení je,
  proč žádnou naší straničku nevede žena?

  PODĚKOVÁNÍ PANÍ PRIMÁTORCE

  za to, že Jihlavu vede žena,
  od Ing. arch. Zdeňka Gryce

 47. XXXXX napsal:

  Fejinko to je zvláštní, že mě vždycky otiskli všechno. Netrpíš nějakým stihomamem? A to neužívám zrovna diplomatický jazyk.

 48. XXXXX napsal:

  Zdendo to je proto, že se od přírody ženský hodí k něčemu jinýmu než k vedení. A těch pár výjimek byli stejně převlečení chlapi. A po poučce z našeho parlamentu ve stylu jacques, kočí, buzková, šojdrová, šlechtová, parkanová, peak, krnáčová, nováková, udženijas atd. jedna kunda vedle druhý bych radši zůstal u těch chlapů.

 49. Dvořák napsal:

  Copak Zdeněk,nejdřív Štěrbinu,pak Štětinu. Možná i Štrougala stihne.

 50. jihlavák napsal:

  Tak havloid Saša Vondra, lepšočlověk Luďa Niedemayer, bojovník za tradiční rodinu táta táta koupené dítě Jirka a další, předpokládám vývoj, že při měsíci africké ne-kultury a teploušských maršpochodech opět na místní radnici zavlají vlajky. Davastace Evropy pokračuje.

 51. Jan P. napsal:

  Mezi hlavní události voleb určitě patří úspěch A. Vondry z ODS, který z 15. místa přeskočil na 2. místo. Redakce Aktuálně cz se ho zeptala, co říká na situaci v Polsku a Maďarsku, protože jeho přítel V. Havel by patrně z tamní situace radost neměl. Odpověď ve videu…
  27.5.2019/Aktuálně.cz/video

 52. jihlavák napsal:

  Stejně je ta tzv. demokracie u nás pr..l. Kvůli snad 50 milionům do hnízda chodí křiklouni protestovat a když někdo minimálně svým jelimanstvím a neumětelstvím řekněme spoluprošustruje x set melounů v kauze promopro, tak je kroužkováním uctíván. My jsme fakt divnej národ.

  https://neovlivni.cz/vondrova-nocni-mura-miri-do-finale/

 53. Dvořák napsal:

  V naší zemi není problém podvádět,uplácet nebo krást,jen je potřeba správně zvolit strany.

 54. Jan P. napsal:

  Jak že se to říká? Jeden za 18…. tak nějak.

  Ve chvíli, kdy Babiš kritizoval Vondru za kauzu Promopro, stál za Babišovými zády jeden z jejích dalších protagonistů. „Na té tiskovce byl v pozadí kandidát do Evropského parlamentu Ondra Kovařík, který kontrakt s Promopro přímo dojednával,“ podotkl Vondra

 55. Jan P. napsal:

  Nezávislou justici už v sousedním Polsku fakticky nemají. Ale pravdoláskařský guru Vondra říká, je tam normální demokracie. Tak o co kur.. jde?
  28. 5. 2019/video. aktualne.cz/Stovky lidí v desítkách českých měst demonstrovaly za nezávislou justici

 56. blade napsal:

  G-blogere místo zdejších plků daruj radnici své ponožky 🙂

Leave a Reply