Blog Jihlavských listů

Zdeněk Gryc
46- Zaměstnání: architekt - důchodce - autor sídliště Březinovy sady

PODĚKOVÁNÍ PANÍ PRIMÁTORCE

Zdeněk Gryc | Úterý, 21. 5. 2019 v 21:26

17. LISTOPAD 1989 Sametová revoluce které vedla k pádu komunistického režimu a přeměně politického zřízení na pluralitní demokracii; v oblasti hospodářství plánované ekonomiky na tržní. K urychlení změn přispěl rozpad bývalého Východního bloku a narůstající nespokojenost obyvatelstva s ekonomickou a politickou situací v zemi.

19. 5. 1989 před třiceti lety propustil komunistický režim Václava Havla z jeho posledního trestu vězení. Soud ho poslal za mříže v lednu 1989 za pobuřování při takzvaném Palachově týdnu. Havel tehdy v cele strávil čtyři měsíce. Na svobodu se dostal podmíněně.

21. 5. 2019 se na Václavském náměstí sešlo 50 tisíc lidí. Znovu demonstrovali proti Babišovi a Benešové.

13. 5. 2018 Na pondělní protibabišovské demonstraci v Jihlavě, na kterou přišlo na 350 lidí, vystoupila s projevem i jihlavská primátorka Karolína Koubová (Fórum Jihlava).
Hned na počátku prohlásila, že je naštvaná, ale jediné, co může dělat, je přijít na náměstí.

59 komentářů k článku “PODĚKOVÁNÍ PANÍ PRIMÁTORCE”

 1. XXXXX říká:

  Zdendo to je proto, že se od přírody ženský hodí k něčemu jinýmu než k vedení. A těch pár výjimek byli stejně převlečení chlapi. A po poučce z našeho parlamentu ve stylu jacques, kočí, buzková, šojdrová, šlechtová, parkanová, peak, krnáčová, nováková, udženijas atd. jedna kunda vedle druhý bych radši zůstal u těch chlapů.

 2. Dvořák říká:

  Copak Zdeněk,nejdřív Štěrbinu,pak Štětinu. Možná i Štrougala stihne.

 3. jihlavák říká:

  Tak havloid Saša Vondra, lepšočlověk Luďa Niedemayer, bojovník za tradiční rodinu táta táta koupené dítě Jirka a další, předpokládám vývoj, že při měsíci africké ne-kultury a teploušských maršpochodech opět na místní radnici zavlají vlajky. Davastace Evropy pokračuje.

 4. Jan P. říká:

  Mezi hlavní události voleb určitě patří úspěch A. Vondry z ODS, který z 15. místa přeskočil na 2. místo. Redakce Aktuálně cz se ho zeptala, co říká na situaci v Polsku a Maďarsku, protože jeho přítel V. Havel by patrně z tamní situace radost neměl. Odpověď ve videu…
  27.5.2019/Aktuálně.cz/video

 5. jihlavák říká:

  Stejně je ta tzv. demokracie u nás pr..l. Kvůli snad 50 milionům do hnízda chodí křiklouni protestovat a když někdo minimálně svým jelimanstvím a neumětelstvím řekněme spoluprošustruje x set melounů v kauze promopro, tak je kroužkováním uctíván. My jsme fakt divnej národ.

  https://neovlivni.cz/vondrova-nocni-mura-miri-do-finale/

 6. Dvořák říká:

  V naší zemi není problém podvádět,uplácet nebo krást,jen je potřeba správně zvolit strany.

 7. Jan P. říká:

  Jak že se to říká? Jeden za 18…. tak nějak.

  Ve chvíli, kdy Babiš kritizoval Vondru za kauzu Promopro, stál za Babišovými zády jeden z jejích dalších protagonistů. „Na té tiskovce byl v pozadí kandidát do Evropského parlamentu Ondra Kovařík, který kontrakt s Promopro přímo dojednával,“ podotkl Vondra

 8. Jan P. říká:

  Nezávislou justici už v sousedním Polsku fakticky nemají. Ale pravdoláskařský guru Vondra říká, je tam normální demokracie. Tak o co kur.. jde?
  28. 5. 2019/video. aktualne.cz/Stovky lidí v desítkách českých měst demonstrovaly za nezávislou justici

 9. blade říká:

  G-blogere místo zdejších plků daruj radnici své ponožky 🙂

Zanechte komentář
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I