Po volbách

A máme po volbách. Lidé se zmátořili o něco víc než dříve a účast dosáhla téměř 30 %.

Vyhrálo ANO, a to ještě mohlo mít o něco víc hlasů, kdyby nepozorné příznivce ANO nevycucla recesistická strana s naschvál podobným názvem: ANO, vytrollíme europarlament. Nebo že by se v Batelově našlo 12 lidí (což je víc než 2 % lidí, co zde šli volit), kteří si z voleb dělají legraci? V Polné jim hodilo hlas 21 lidí (přes 2 %) a v Puklicích dokonce dosáhli přes 3 %. Předseda ANO Babiš je na tuto stranu oprávněně naštvaný. Spíš by se ale měl zlobit na lidi, kteří si lístek pořádně nepřečtou. I když jízlivě lze poznamenat, že mnohdy na takové lidi, kteří se o věci veřejné moc nezajímají, často spoléhá.

Co však s člověkem viditelně otřese, jsou hlasy pro Českou suverenitu, kde byl lídrem nepravomocně odsouzený lékař David Rath. Hodit mu hlas vyžaduje zvláštní otrlost spojenou se ztrátou paměti. V Jihlavě a Třešti získal dva hlasy, v Telči nebo Brtnici jeden.

Výjimečnou obcí byl Pavlov. Jana Fašinová, šestka na kandidátce Evropa společně, zde získala plných 50 % hlasů! Jak by ne, když odtud pochází a všichni ji znají.

A nejhorší na konec. Totálně propadlo ČSSD. V Jihlavě získalo jen 4,3 % – to už není ani na ručník, ale na tichý odchod z ringu. Jeden z pilířů levicové politiky se bortí a jeho místo zabírá strana s populistickým programem. To není pro budoucnost dobrá zpráva.

4 Responses to “Po volbách”

 1. Jan P. napsal:

  Nevím, jak Vojtíšek Filipů reagoval na výsledek volby, ale předpokládám, že je tradičně označil za „úspěch“ a chvástal se, že KSČM je teď z hlediska rozložení hlasů „nejsilnější levicovou stranou v ČR“.
  ČSSD si na základě voleb za uplynulých 6 let může být jistá jedním: jejich výsledek bude vždy podstatně nižší než co odhadovaly volební průzkumy. Otázka je, jaký bude mít výsledek, když její preference klesnou na 1 %…
  Tak aspoň, že ten nazi exministr zdravotnictví bude pro ČSSD záplatou na bebí, že nemají ani jednoho europoslance…

  Jak se může ČSSD očistit? Po fatální volební prohře by mělo odejít stranické vedení, strana by měla ukončit vládní spolupráci, své kuplířství a národovectví a naopak by měla hájit skutečně progresivní program a otevřít se občanské společnosti.
  Skvělý sloupek od Jakuba Patočky na Deníku Referendum/29.05.2019/Lidé přestali ČSSD věřit, a proto ji už ani nepotřebují

 2. VladimírV napsal:

  Už pouhým pohledem na úspěšné kandidáty je patrné, že lidé, s výjimkou hnutí ANO, které je zkrátka stále v laufu, volili osobnosti. To je potvrzením umírající stranické politiky. A zároveň pak důkazem, že přestože je všeobecně známo, že drtivá většina kandidátů šla do voleb ze zištných zájmů, přesto mezi nimi voliči nalezli takové osobnosti, které si zasloužily jejich důvěru. Komentáře lídrů seskupení, za které kandidovaly, jsou proto nepodstatné, leckdy i k smíchu.

 3. Dvořák napsal:

  A hodit hlas stranám (kandidátům),který v Bruselu hlasují proti České republice,to chce asi co?

 4. Jan P. napsal:

  Kdysi jsem Holce pokládal za jednoho z nejpokleslejších novinářů. Dnes musím konstatovat, že se naopak zařadil mezi ty vůbec nejbystřejší. Ačkoliv se nezbavil určitých pravičáckých předsudků, snaží se popisovat realitu celkem objektivně a především pravdivě.
  3. 10. 2019/INFO.CZ/Holec: Hamáčkova tlačenka vysvětluje bídu ČSSD

Leave a Reply