Blog Jihlavských listů

Zdeněk Faltus
162- Český politik a lékař. Absolvoval Gymnázium Jihlava a následně obor všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Brně. Atestaci I. stupně v ortopedii získal v roce 1985, atestaci II. stupně pak v roce 1991. Vzdělání si dále rozšířil v Kuvajtu a absolvováním artroskopických kurzů v Praze. V současné době působí jako předseda Oblastní organizace hnutí ANO Jihlava a jako člen Zastupitelstva města Jihlavy.

Bezpečnost v centru města

Zdeněk Faltus | Úterý, 25. 6. 2019 v 9:33

Každý z nás se jistě v duchu zamyslel nad tím, jestli je v centru města bezpečno. Jak přibývá obyvatel našeho města, zejména těch, kteří si nelámou hlavou s tím, aby se přihlásili k řádnému pobytu, roste i počet lidí, kteří se zdržují v centru města ve večerních hodinách.
Kamerový systém MP Jihlava přispívá k tomu, že většinou lze  zpětně odhalit, kdo a co prováděl. Ve spolupráci  s Policií ČR pak dojde velmi často k brzkému odhalení a potrestání pachatelů  drobných krádeží a napadení.

Osobně si myslím, že MP Jihlava pracuje dobře. Chtěli bychom, aby se počet jejích zaměstnanců ještě zvýšil a aby její zaměstnanci měli lepší hmotné a pracovní podmínky. Ruku v ruce  s revitalizací centra města jde i naše snaha o to, aby  se centrum zbavilo nepřizpůsobivých občanů. Těch, kteří nepracují, žijí z dávek, jen tak „se vezou“.

Doufám, že nám s tím pomůžete.

10 komentářů k článku “Bezpečnost v centru města”

 1. blade říká:

  V některých městech mají i tzv. preventisty.

 2. Aleš Urban říká:

  Nějak jsem nepochopil pointu tohoto příspěvku. Kdo s tím má pomoci? Občané? Komu? Jinak je pravda, že MP v Jihlavě je jedna z těch lepších v rámci ČR.
  Jak se chcete pane doktore zbavit nepřizpůsobivých občanů? Kdo je nepřizpůsobivý občan?
  Samé otázky….

 3. jihlavák říká:

  Pane Urbane, nepřízpůsobivý občan je ten, který za staletí nepochopil, že se má učit, chodit do práce a nežít bezdůvodně celý život na náklady jiných lidí. Plodí další nekonečné množství příjemců sociálních dávek. Řve, často i sprostě, po náměstí, demoluje různé parky, mlátí lidi na potkání, páchá kriminalitu, bydlí z lenosti zadarmo v městských bytech. Nedělejte, že nevíte o koho jde. Sociální politika nejen vaší strany pro tuto skupinu obyvatel je excelentní. To myslím opravdu vážně. Horší už je to se sociální politikou pro ty , kteří se celý život snaží, teď byl někde zase článek, že se má chodit do důcodu až v 67. Už těch 65 je pro spoustu povolání lidská prasárna.

  Jedno z x řešení by mohlo být, že pokud esmeralda a kevin zatím nehrábli a čekají druhé-třetí dítě, tak jim sebrat všechny dávky. Pokud se problém za 17 let zdvojnásobí, tak ho stejně v budoucnosti neufinancujete- nepodplatíte.

 4. VladimírV říká:

  Pane Urbane,

  očekával bych, vzhledem k Vaší zastávané funkci, že nám Vy sdělíte definici nepřizpůsobivého občana. Tedy tu oficiální, vládní, abychom se nedostali do situace, že by naše názory na chování některých spoluobčanů neměly příchuť xenofobního jednání.

  Paní ministryni byste měl poradit, že i v této oblasti by měla platit reciprocita. Když se někdo nemíní přizpůsobit, nemusíme se zákonitě přizpůsobovat my jemu. A klidně ho „diskriminovat“ v jeho nárocích, které uplatňuje ve stejné, leckdy i vyšší míře než slušný občan.

  Pokud jde o práci MP, nemám k ní žádné negativní připomínky. Tím si zároveň nemyslím, že by měl stoupnout počet jejich pracovníků. Vše je v organizaci práce a hlavně pak o upřednostňování osobní přítomnosti v rizikových lokalitách.

 5. XXXXX říká:

  Tak já teda výhrady k práci MP mám. A smůla je, že vůbec takováto bezzubá organizace existuje. Pokud by měla vážně k něčemu být, pak jistě ne k dohledu nad parkováním či měření rychlosti na Pístově. Nechci tvrdit, že státní policie s mužstvem kterým disponuje na obvodních odděleních je k něčemu užitečnější, ale má jisté pravomoci, které jí dělají policií. Pokud je obecní policie nemá, pak by se měla věnovat prevenci a ne pokusům o supl státní policie. To nemluvím o její pověsti mezi necikánským obyvatelstvem, obzvláště pak v historickém centru. Cikánům je totiž všechno k smíchu, zákon, úřad i ti měšťáci. Škoda, že nemůžu napsat víc.

 6. Dvořák říká:

  A já myslel,že MP už zrušili. Vždyť já už žádnýho neviděl ani nepamatuju.

 7. Jan P. říká:

  Co slyším takhle od lidí ze svého nejbližšího okolí,tak mají strážníci městský policie v Jihlavě svaly a odvahu pouze na udělování botiček za špatné parkování…

  Když se např. na veřejnosti stane nějaká mela a jsou v tom zapojeni fyzicky urostlí zahraniční dělníci,kteří k nám přijeli zvyšovat HDP, tak strážníka nikde není vidět.Přitom bezpečnostně riziková místa ve městě má MP jistě zmapovaná.Jasně,strážníci nemohou být zrovna v ten moment u každé rvačky či fyzického napadení. Ale lidé mají pocit,že si MP platí pouze na udělování pokut za špatné parkování,drobné přestupky a pro parádu města.Přitom se proslýchá,že finanční ohodnocení strážníka MP převyšuje plat tzv.státního policajta-pochůzkáře.Dostat se k MP v Jihlavě prý není nic snadnýho. Fyzické a psychické předpoklady a dosažené vzdělání pro práci strážníka MP v Jihlavě, ne ni ten nejdůležitější předpoklad. Rozhodují známosti apod.
  Podvyživeného a opilého bezdomovce,který svým vzhledem a chováním kazí nám slušným lidem veřejný prostor,strážník MP v Jihlavě hravě zpacifikuje,pokud k tomu dostane rozkaz od svého velitele. Vůbec o tom nepochybuju.

  MP má být podle autora a lékaře nasazena k boji proti ,,nepřizpůsobivým“,který ohrožují svobodu nás všech.Jenže kapitalismus podobné lidi přímo produkuje.Oni se tomu systému vlastně také „přizpůsobují“. Jenom trochu odlišným způsobem než ti „slušní“.

 8. VladimírV říká:

  Pane Jane P.

  Pokud dbáte na věrohodnost Vašich příspěvků, obraťte se pro zjištění výše platů městských strážníků na magistrát s dotazem podle zákona 106/1999Sb. Osobně nevěřím, že by měli vyšší mzdy než státní policie. Ze by to byla výběrová profese, tomu už opravdu nevěřím.

 9. Tomanec říká:

  Vážený pane doktore,
  chtěl bych se vás zeptat, jak jste ke zepšení tohoto stavu přispěli vy během vaší předchozí dvouleté vlády nad městem, co byste nám nyní doporučovali v této oblasti konkrétně udělat a jak nás jako konstruktivní opozice v tom podpoříte

 10. Jan P. říká:

  Jsme Západ, nebo Východ?

  NYork příklad pro české strážníky: Když byli NY strážníci přivolání k ženě, která v samošce ukradla jídlo, zaplatili ho za ni. Když vidím české strážníky, jak se soustřeďují hlavně na bezdomovce, o kterých vědí, že se nemají jak bránit a kterých se nikdo z kolemjdoucích nezastane…
  July 5, 2019/CNN/ NYPD officers saw a woman accused of shoplifting at a Manhattan Whole Foods store on Thursday, they didn’t arrest her; instead, they paid for her meal.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.




© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I