Blog Jihlavských listů

Zdeněk Faltus
162- Český politik a lékař. Absolvoval Gymnázium Jihlava a následně obor všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Brně. Atestaci I. stupně v ortopedii získal v roce 1985, atestaci II. stupně pak v roce 1991. Vzdělání si dále rozšířil v Kuvajtu a absolvováním artroskopických kurzů v Praze. V současné době působí jako předseda Oblastní organizace hnutí ANO Jihlava a jako člen Zastupitelstva města Jihlavy.

Road 602

Zdeněk Faltus | Čtvrtek, 3. 10. 2019 v 22:01

Road   602

 

Ne, není to silnice někde v USA.  Je to silnice v okrese Jihlava, která vede od hranic okresu  přes Jihlavu na Hubenov a Dušejov.

Stará cesta  na Brno.

Je velmi frekventovaná. No a v tom to právě je. Kraj Vysočina  zastoupený náměstkem hejtmana ing Kuklou se snažil a snažil , aby tahle silnice  tak frekventovanou být přestala.

Jak? No tím, že prolobboval  západní větev obchvatu Jihlavy !

A také tím, že se zaručil za 300 milionů, které ještě  do finální částky chyběly.

Za to žádal po městu Jihlava, aby si tuto silnici, která pozbyde původního významu, v oblasti  katastru města Jihlava převzal.

Aby mohla Jihlava třeba zakázat průjezd kamionů městem, proto.

Je to logické ? Je.

Ale pozor, nové vedení radnice  se to moc nezdálo a mělo pořád nové a nové požadavky na to, jak má být silnice opravena, než bude předána městu. Aby to pak moc nestálo, až ji bude město  muset udržovat.

Nakonec se domluvili. Byl jsem osobně moc rád, protože jsem to navrhoval už před půl rokem. Tenkrát to nešlo, nebyl asi ten „správný“ čas.. Teď už nastal….

Nakonec jsme hlasovali /skoro/ všichni pro. Jen  2 zastupitelé KDU hlasovali proti /?/ a sám předkladatel z ODS se zdržel /??/.

Jak zajímavé, půvabné . Někdy si připadám jak v Kocourkově.

 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Silnice_II/602

2 komentářů k článku “Road 602”

  1. blade říká:

    Také zatím na přivaděči chybí ten SJEZD od tunelu i NÁJEZD k tunelu v nákupní lokalitě u Vodního ráje!
    Propojka od Aventinu nějak kolem polygonu a protínající Rantířovskou a napojující se na kruháč u Residence Kaskáda na komunikaci Buková bude také chybět! 🙁

  2. blade říká:

    Kordonový prúzkum dopravy: https://www.jihlava.cz/assets/File.ashx?id_org=5967&id_dokumenty=535035

    Chybí stanoviště měření v úseku od ul. Lipová po křižovatku S.K.Neumanna/Jiráskov u mlékárny. Zde je rapidní nárůst dopravy. Ovečky od Pelhřimova a od Kostelce tudy jezdí do marketů o Vodniho ráje, ale i do Tesca či Motorpalu a jinam do města a vrací se stejnou cestou protože zde ještě není sjezd z přivaděče od tunelu a nájezd ve směru k tunelu. Místní Jihlaváky přespolní ovečky takto zbytečně ruší hlukem z aut, obtěžují smradem a zbytečně zahušťují v uvedeném úseku dopravu!!!

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I