Road 602

Road   602

 

Ne, není to silnice někde v USA.  Je to silnice v okrese Jihlava, která vede od hranic okresu  přes Jihlavu na Hubenov a Dušejov.

Stará cesta  na Brno.

Je velmi frekventovaná. No a v tom to právě je. Kraj Vysočina  zastoupený náměstkem hejtmana ing Kuklou se snažil a snažil , aby tahle silnice  tak frekventovanou být přestala.

Jak? No tím, že prolobboval  západní větev obchvatu Jihlavy !

A také tím, že se zaručil za 300 milionů, které ještě  do finální částky chyběly.

Za to žádal po městu Jihlava, aby si tuto silnici, která pozbyde původního významu, v oblasti  katastru města Jihlava převzal.

Aby mohla Jihlava třeba zakázat průjezd kamionů městem, proto.

Je to logické ? Je.

Ale pozor, nové vedení radnice  se to moc nezdálo a mělo pořád nové a nové požadavky na to, jak má být silnice opravena, než bude předána městu. Aby to pak moc nestálo, až ji bude město  muset udržovat.

Nakonec se domluvili. Byl jsem osobně moc rád, protože jsem to navrhoval už před půl rokem. Tenkrát to nešlo, nebyl asi ten „správný“ čas.. Teď už nastal….

Nakonec jsme hlasovali /skoro/ všichni pro. Jen  2 zastupitelé KDU hlasovali proti /?/ a sám předkladatel z ODS se zdržel /??/.

Jak zajímavé, půvabné . Někdy si připadám jak v Kocourkově.

 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Silnice_II/602

2 Responses to “Road 602”

  1. blade napsal:

    Také zatím na přivaděči chybí ten SJEZD od tunelu i NÁJEZD k tunelu v nákupní lokalitě u Vodního ráje!
    Propojka od Aventinu nějak kolem polygonu a protínající Rantířovskou a napojující se na kruháč u Residence Kaskáda na komunikaci Buková bude také chybět! 🙁

  2. blade napsal:

    Kordonový prúzkum dopravy: https://www.jihlava.cz/assets/File.ashx?id_org=5967&id_dokumenty=535035

    Chybí stanoviště měření v úseku od ul. Lipová po křižovatku S.K.Neumanna/Jiráskov u mlékárny. Zde je rapidní nárůst dopravy. Ovečky od Pelhřimova a od Kostelce tudy jezdí do marketů o Vodniho ráje, ale i do Tesca či Motorpalu a jinam do města a vrací se stejnou cestou protože zde ještě není sjezd z přivaděče od tunelu a nájezd ve směru k tunelu. Místní Jihlaváky přespolní ovečky takto zbytečně ruší hlukem z aut, obtěžují smradem a zbytečně zahušťují v uvedeném úseku dopravu!!!

Leave a Reply