KRONOSPAN!

Bylo by asi nespravedlivé tvrdit, že využívají dnešní situace a snaží se v tichosti a závětří, pod rouškou krizové situace cosi prosadit, to asi ne.

Ovšem to na věci nic nemění. Stejně jako v listopadu 2018 (což se i díky odporu veřejnosti podařilo odvrátit) se právě teď snaží vyhnout důkladnému posouzení vlivu své činnosti na životní prostředí a pod zástěrkou ušlechtilých idejí (ekologizace výroby, snížení skleníkových plynů…) se snaží prosadit podstatně větší použití dřevotřiskového recyklátu jako prvotní suroviny pro svoji výrobu v těsné blízkosti obytné zástavby města.

A proto je třeba nyní příslušné instituci, kterou je krajský úřad, sdělit na to svůj názor. Já osobně třeba budu žádat důkladnou vstupní kontrolu recyklátu, podstatné omezení dovozu této suroviny ze zahraničí, přizpůsobení výroby standartům jako mají v zahraničí…

Ale to je jenom zlomek. Čím nás bude víc, tím náš hlas bude více slyšet. Odkazy na kompletní dokumentaci jsou na mém osobním fb profilu, vše je také na úřední desce našeho krajského úřadu a termín k podání je 31.3.2020. A také prosim šiřte a sdílejte.

Nejhorší je teď mlčet!

2 Responses to “KRONOSPAN!”

  1. jihlavák napsal:

    Umírající lesy. Virus. Možná ekonomický pád. Následky lidské nenažranosti a hlouposti. Kronospan je součástí tohoto bezohledného šílenství v honbě za ziskem bez ohledu na cokoliv. Jen kolik let tady vypouštěl jedy bez filtrů? 25? Neměl filtry na prvním „komíně“ a dostal od krajského úřadu povolení na druhý, taky bez filtrů. Dobře si vzpomínám, jak tehdy úředník KÚ sdělil, že štěmpl musel udělit, protože Kronospan splnil všechny podmínky? Jaké podmínky to asi byly? Kde je svědomí úředníků? Já osobně bych po takovém rozhodnutí klidně nespal.

    Nynější situace kolem viru, lesů. hrabošů, 90 000 případů nádorového onemocnění v ČR ročně atd.je asi poslední šance k změně. Je potřeba už řící dost. Řekne KÚ Kronospanu konečně DOST!?

  2. Svatopluk Beran napsal:

    Není přesnější název této firmy spíš KORONOSPAN? 🙂

Leave a Reply