Blog Jihlavských listů

Miroslav Tomanec, Ing., MBA
129- Stavební inženýr, restauratér, vinárník a pivovarník na penzi. Dnes už jenom kavárník a bývalý koaliční zastupitel, aktivně se snažící ovlivňovat chod našeho krásného města.

Trápení pana šéfredaktora.

Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Čtvrtek, 14. 5. 2020 v 22:09

Ve svém listě věnoval pan Klukan v poslední době spoustu prostoru k tomu aby skandalizoval občanský aktivismus jako takový, současné vedení města,  hnutí Fórum Jihlava  i moji osobu zvláště. Série rozhovorů, „publicistiky“ a komentářů vesměs s výstupy a závěry tak absurdními a zavádějícími že je opravdu zcela zbytečné více jednotlivosti rozebírat a vyvolávat tak zbytečný a nic neřešící řetězec dalších diskusí…. Marně vynaložený čas, podstatná část těchto vývodů se týká mé osoby a opravdu jsem nenarazil na nic, na co bych chtěl reagovat konkrétněji.

Z tohoto pohledu je obecný distanc vedení města, které se například od věcí, které zazněly v rozhovoru s bývalým náměstkem Petrem Laštovičkou, okamžitě rázně vymezilo, zcela odpovídající a postačující.

Dlouhodobá nervozita pana šéfredaktora ze současného složení vládnoucí koalice  tak bohužel pro něj bude pokračovat i nadále, protože i včerejší jednání zastupitelstva ukázalo  shodu   při všech hlasováních. Koalice je funkční a akceschopná a navzdory voláním  pana Klukana  normálně pokračuje dál.  Bez ohledu na to,  že názorová pestrost je opravdu velká a řada věcí se řeší opravdu „na krev“.

 

 

80 komentářů k článku “Trápení pana šéfredaktora.”

 1. blade říká:

  //www.obcasnik.eu/polocas-rozpadu-jihlavske-koalice/

  //tv.kr-vysocina.cz/?article=/vysilani/internetova-televize-kraj-vysocina/mesto-jihlava.html

  Už aby byly volby >>> nejlépe systému >>> vítěz bere vše.

  ʕʘ̅͜ʘ̅ʔ

 2. jihlavák říká:

  Jaká je situace s vodou. Bylo snad zažalováno až 800 milionů. Kolik paní primátorka vyjedná pro město? Kdy peníze přijdou na účet? Z této astronomické částky by se dala financovat stavba zimáku. Nebo opravit silnice. Taď se opravuje jeden kilometr z dvouset ročně. To je celkem tragické.

 3. Jan P říká:

  Trápí se nejenom šéfredaktor Jihlavských listů, ale taky vládnoucí koalice i opozice v zastupitelstvu.
  Především tím trpí běžný občan města …

  Jistě,šéfredaktor JL nad občanským aktivismem nikdy moc nejásal.Ale jak občanský aktivismus podporuje autor blogu(zastupitel) a celé místní politické hnutí Fórum Jihlava(FJ) včetně ,,progresivní“ primátorky Karolíny Koubové ? Jak chladně a alibisticky se nové místní politické hnutí FJ např. stavělo k občanské iniciativě za vyvolání prvního místního referenda v Jihlavě netřeba připomínat.Drtivá většina jihlavských zastupitelů(vládních i opozičních stran) má stejně k občanskému aktivismu odmítavý vztah:mezi volbami občan-volič o zásadních věcech města už rozhodovat prostě nemůže! Jinak řečeno,v komunální politice města Jihlavy o žádnou participativní demokracii většina jihlavského zastupitelstva neusiluje a nestojí.
  Šéfredaktora JL nemá proto důvod se proč trápit. Nestačí se jenom deklarovat jako zástupce občanské společnosti v zastupitelstvu a radě města.Nejdůležitější jsou činy,aby to pro lidi znělo věrohodně.
  Oprávněná nedůvěra občanů k zastupitelstvu a jak funguje samospráva v Jihlavě je hrozivá (zhruba 70% voličů bojkotuje místní volby).Proti racionálnímu pocitu nespravedlnosti by měli raději zastupitelé,místní politici a novináři řešit krizi důvěry.Ne řešit žabomyší války,slovní přestřelky a svoje úzké osobní a politické zájmy. To je ale kousnutí do kyselého jablka.A to se nechce.
  Věřím tomu,že koalice je zatím funkční a akceschopná.Některým tzv.přátelům starých pořádků se šláplo na kuří oko.A co bude dál ?

 4. XXXXX říká:

  Ale to je krása, šefredaktore jen do něj.

  A jak se říká zloděj křičí „chyťte zloděje“.

 5. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  Jihlavák : Mít 800 milionů zažalováno ještě zdaleka neznamená moci s ními reálně počítat, předpokládat že už je máme v kapse. Je to teprve začátek. Náš právní řád bohužel umožňuje i velice dlouhé trvání těchto sporů na tomto dosud neprobádaném poli justice, protože srovnatelná situace v naší zemi neexistuje. Navíc – protistrana samozřejmě po celou tu dobu nespí a pečlivě se připravuje a brání obdobnou argumentaci té naší, stejně velmi dobře podloženou – a samozřejmě, pro ně jsou tyto uplatňované nároky již naprosto likvidační, takže je zcela zřejmé, že se budou bránit do poslední kapky krve. Je tedy velmi těžké opravdu reálně odhadnout, jaký bude konečný výsledek, a lhůtu, kdy by se jej mohlo dosáhnout. Je třeba se rozhodnout pro základní nejbližší cíl. A ten je pro nás co nejdříve se dostat k vlastnímu provozování majetku, které tyto instituce pořád drží a nejde s nimi hnout…

  Když se to všechno povede, tak dohoda se uzavře do léta a na podzim přijdou peníze, něco už přišlo – ovšem ne v takové výši – navíc – hodně toho už přišlo a z toho se opravila Srázná, Brněnská, Mlýnská a vystavěla deš´tová zdrž pod Brněnským mostem. A je iluzorní si myslet, že ty peníze pujdou jinam, než zpět do kanálů a vodovodů.

 6. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:
 7. Dominik Debef říká:

  Já jsem žil v domění, že se radnice nově se SVAKEM dohodla. To znamená, že SVAK NEzaplatí sumu, kterou Jihlava požadovala, protože právě o to se X let soudil, ne? Naopak se mi zdá, že vlastně vyhraný spor teď zamířil na začátek. Jak to tedy je z Vašeho pohledu?

 8. petr klukan říká:

  Panu Tomancovi: Je jen na vás, zda chcete, či ne, reagovat na tvrzení pana P. Laštovičky, vašeho donedávna koaličního spojence.
  Trápím se všemožnými věcmi, ale určitě ne politickou scénou na jihlavské radnici. Jako novinářům nám ona sama předkládá spoustu podnětů. Takže ani nervozita „že by nebylo co do novin“, myšleno v nadsázce, není na místě.

 9. Zdeněk Gryc říká:

  JAKO PRVNÍ

  angažovaný kádr

  PS-ák

  blade říká:

  Čtvrtek, 14. 5. 2020 v 22:43

 10. Zdeněk Gryc říká:

  STRÁŽCI DEMOKRACIE u ostnatých drátů, PS-áci

  blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 11:14
  Tady je nějaký G-bloger opravdu tu du dum dum
  Při odvodu na vojnu jsem na dotaz kam chci jít, jsem řekl k
  Pohraniční stráži,
  protože k nějakým bigošům se mi nechtělo.
  Koukli do nějakých papírů, řekli maturitu má a po základním výcviku ve Volarech a Zadním Chodově jsem se jako veldr. objevil v tzv. prvním sledu na pohraniční rotě Černé jezero, prapor byl v Železné Rudě a brigáda v Sušicích.
  Tak, že v kostce za komunistů pro mne hovno zle.
  Nyní taktéž a nemám potřebu se nikde stranicky či jinak politicky angažovat
  Toliko k Rudým buňkám architekte!
  —————————————–

  1. blade říká:
  Neděle, 24. 5. 2020 v 23:30

  2. blade říká:
  Neděle, 24. 5. 2020 v 23:48

  3. blade říká:
  Pondělí, 25. 5. 2020 v 0:09
  —————————————————————-
  4. blade říká:
  Pondělí, 25. 5. 2020 v 0:35

  >>> DEMOKKRACIE ANONYMŮ >>>
  Jedno moudro praví: „Jména hloupých na všech sloupích.“ Zejména před volbami si na toto úsloví nick Gryc jistě vzpomene.
  ☮▁▂▃▄☾ ♛ ◡ ♛ ☽▄▃▂▁☮
  ————————————————————-
  Ranní PS-áče 4x dál DOSK-áče
  naposledy

  PRÁVĚ DNES

  Pondělí, 25. 5. 2020 v 0:35

  „nick“ Gryc ?
  Zdraví: Ing. arch. Zdeněk Gryc

 11. blade říká:

  Kampak se poděl blok PŘED 15 LETY od nick Gryc?

  Takže, soudruh rádoby demokrat nick Gryc psychicky neunesl pravdu v příspěvcích, tak jak o něm známo svůj blog smazal >>> a mazal zasvinit jiný blok, nesmyslným monologem. Takto si soudruh rádoby demokrat nick Gryc představuje demokracii >>> má jen tu svojí jednu jedinou pravdu a nesnese názor od oponentů. Vždyť i ten nebožtík Václav Havel (modla soudruha nick Gryc) byl větší demokrat než soudruh rádoby demokrat nick Gryc. Doporučuji soudruhovi nick Gryc změnit lékaře nebo medikaci. Soudruh rádoby demokrat nick Gryc ani není schopen pro objektivitu okopčit ten text příspěvků:
  1. blade říká:
  Neděle, 24. 5. 2020 v 23:30

  2. blade říká:
  Neděle, 24. 5. 2020 v 23:48

  3. blade říká:
  Pondělí, 25. 5. 2020 v 0:09

  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

  Proč svět uznává Havla:

  Američané do jeho mediálního obrazu investovali hodně peněz. U nás se záměrně ignorovalo to, jak ho líčí například Noam Chomsky, jenž rozebral řeč, kterou přednesl Havel kdysi v Kongresu Spojených států. Chomsky říkal, že jsou to banality. Píší, jaký je to myslitel, ale to jsou banality, které vtloukáme do hlavy našim školákům o tom, jaká je Amerika pilíř demokracie atd. Koneckonců, když toto pronesl Havel při návštěvě Mexika, kterému Američané sebrali dvě pětiny území, samozřejmě to moc příznivě nepůsobilo. Bohužel je to mýtus. Myslím si, že teď některé obrazy, které přináší seriál České století, možná nebudou strůjcům mýtů příjemné. Tam obraz Havla moc příznivý není. >>> říká již zesnulý R.M.

  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

  11 března 1985 vydala Charta 77 takzvanou Pražskou výzvu určenou mírovému kongresu v Amsterodamu. V dokumentu, podepsaném také Václavem Havlem, je i věta: „Navrhněme tedy, aby Severoatlantický pakt i Varšavská smlouva zahájily co nejdříve jednání o rozpuštění svých vojenských organizací, o stažení a odstranění všech jaderných zbraní v Evropě instalovaných či na Evropu namířených a o odchodu vojenských jednotek USA a SSSR z území jejich evropských spojenců.“

  Výsledek >>> Václav Havel = svým podpisem částečně lhal >>> Rusové z území jiných evropských států již dávno odešli, ale na území jiných evropských států stále straší Američáné.

  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

  Ten třetí zbývající příspěvek, z již soudruhem nickem Gryc srabácky smazaném bloku PŘED 15 LETY, jistě pro objektivitu soudruh rádoby demokrat nick Gryc zveřejní 🙂

  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

  K tématu blogu: Trápení pana šéfredaktora.

  Už aby byly komunální i krajské volby >>> systém vítěz bere vše je zatím politické scifi >>> podle toho ten slepenec na jihlavské radnici vypadá 🙁 >>> současný slepenec nebude moje volba.

  ʕʘ̅͜ʘ̅ʔ

 12. Zdeněk Gryc říká:

  CHYBÍ

  PAMĚŤ

  nebo

  CHARAKTER ?
  ————————————————–

  Tímto od tohoto dne ignoruji vaše příspěvky pod články a pokud jste ten Gryc, tak od tohoto dne ignoruji i vaše blogy. Veďte si váš ten Vámi velmi oblíbený monolg sám se sebou. Dialog s Vámi je pouze ztráta času. Jakékoliv zdejší politické příspěvky stejně nic neřeší ani nevyřeší.
  Sejdeme se u voleb. Sbohem!
  blade | 2020-03-26 11:12:19 | Reagovat

 13. blade říká:

  Soudruh rádoby demokrat nick Gryc psychicky neunesl oponenturu v příspěvcích, tak jak o něm známo svůj blog smazal >>> a mazal zasvinit jiný blog, nesmyslným monologem. Takto si soudruh rádoby demokrat nick Gryc představuje demokracii >>> má jen tu svojí jednu jedinou pravdu a nesnese názor od oponentů.

  Navíc člověk nešťastný nick Gryc zasviňuje cizí blog svým soudružským rádoby demokratickým nesmyslným monologem.

  Doporučení jako pro nešťastníka nick Gryc je zde ke konci videa:
  https://youtu.be/w2xUOHtcPmw

 14. Zdeněk Gryc říká:

  29 komentářů k článku “PŘED 15 LETY.”
  Z toho „blade“ ?
  blade | 2020-03-26 11:12:19 | Reagovat
  Tímto od tohoto dne ignoruji vaše příspěvky pod články a pokud jste ten Gryc, tak od tohoto dne ignoruji i vaše blogy. Veďte si váš ten Vámi velmi oblíbený monolg sám se sebou. Dialog s Vámi je pouze ztráta času. Jakékoliv zdejší politické příspěvky stejně nic neřeší ani nevyřeší.
  Sejdeme se u voleb. Sbohem!
  blade | 2020-03-26 11:12:19 | Reagovat

  ———————————————————-
  „tak od tohoto dne ignoruji i vaše blogy.“
  STAČÍ DODRŽET SLOVO a je POHODA, že ?
  „Blade“ podle Černého rytíře Blade z filmu USA Hvězdné války ?
  Pro velitele družstva PS-áků velmi vhodné, že?
  SKUTEK UTEK A UŽ SE TO SYPE:
  blade říká:
  Pátek, 22. 5. 2020 v 7:24
  blade říká:
  Pátek, 22. 5. 2020 v 7:59
  .blade říká:
  Pátek, 22. 5. 2020 v 23:06
  blade říká:
  Sobota, 23. 5. 2020 v 19:58
  blade říká:
  Neděle, 24. 5. 2020 v 13:32
  blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 11:14
  blade říká:
  Neděle, 24. 5. 2020 v 23:16
  blade říká:
  Neděle, 24. 5. 2020 v 23:30
  blade říká:
  Neděle, 24. 5. 2020 v 23:48
  blade říká:
  Pondělí, 25. 5. 2020 v 0:09
  blade říká:
  Pondělí, 25. 5. 2020 v 0:35

  ———————————————————–
  Navíc člověk nešťastný nick Gryc zasviňuje cizí blog svým soudružským rádoby demokratickým nesmyslným monologem.
  ———————————————————-

  NEJHORŠÍ JE DNEŠNÍ PŮLNOČNÍ TRAUMA:

  blade říká:
  Pondělí, 25. 5. 2020 v 0:35

  ———————————————————-
  TAKŽE KDYŽ GRYC
  NAPÍŠE BLOG JE

  „blade“

  SCHOPEN

  UDRŽET NOČNÍ KLID ?

  „tak od tohoto dne ignoruji i vaše blogy.“

  BLADE

 15. Zdeněk Gryc říká:

  „LEPŠÍ“

  PS-ák ELITA – PTP-ák co?

  blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 20:59
  „Architekte myšleno elita z pohledu zázemí, zásobování, výstroje, vybavení a pomůcek při službě,
  zkrátka tehdy bylo jednoznačně lepší prožít léta vojny u PS.“

 16. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  Jan P. .: Ano, já osobně jsem byl proti referendu ke spalovně, to je pravda stojím si za tím. Referendum bylo zcela zbytečné, protože probíhalo v době, kdy se prováděly všemožné analýzy tohoto záměru – a kdy především ekonomika nakonec prokázala, že tento záměr je zcela nereálný. Takže úplně stačilo počkat na tento výsledek a zase by se ušetřilo několik milionů. Jiná věc ovšem byla, jak se tehdejší radníce chovala k organizátorům a účastníkům tohoto referenda, proti tomu jsem aktivně vystupoval. Každopádně to byl všestranně velmi nešťastný úvod do této zde nové discipliny demokracie.

  Participace je podle mého názoru ve vedení města tolik, že jí tolik nikdy nebylo. Všechno se projednává s občany na nejrůznějších setkáních i v jiných formách – viz například předminulý týden on line prezentace budoucí podoby náměstí. To tady nikdy dříve nebylo. Žijeme v 50 tisícovém městě a systému zastupitelské demokracie. Jak byste si konkrétně představoval, že by volič měl v tomto systému rozhodovat sám, jak píšete ?

  Tvrzení, že 70 % Jihlaváků bojkotuje místní volby je od vás čistá lež. Jihlava se nijak nevymyká z celostátního průměru volební účasti, který se v posledních dvou volbách pohyboval kolem 45 %. Jinými slovy – situace v naší zemi je všude skoro stejná a naše město není vyjimkou. Bohužel.

 17. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  Dominik Debef: Jihlava se se SVAKem ještě nedohodla. Jednání probíhají a spějí ke kompromisnímu návrhu, který bude předložen ke konečnému schválení jak jihlavskému zastupitelstvu, tak valné hromadě SVAKu, to je dnes 24 měst a obcí. Předpoklad už červen. Jihlava sice nějakou sumu požadovala, ovšem SVAK měl také své nároky a požadavky a tak to byl už mnohaletý nekonečný právní souboj. Jihlava se nesoudila jenom o peníze, ale také o majetek a provozování vodohospodářské infrastruktury. To vše by se mělo nyní z velké části narovnat a měly by zůstat opravdu jenom menšinové věci, na kterých se dohodnout prostě nelze a o to se povedou spory dále. A spor to rozhodně nebyl vyhraný – to je mýtus – už jenom proto, že těch sporů jsou desítky s velmi nejistým a proměnným výsledkem. Příklad – už v roce 2014 Jihlava vysoudila prvních 135 milionů + příslušenství, ale protistrana postupně hledala a také našla v nekonečné džungli našeho právního řádu takové opravné prostředky, že nyní – po dalších rozsudcích a odvoláních je právní stav takový, že bychom ty peníze měli naopak vracet. A ta hrozba je docela reálná. To je jenom příklad jednoho velkého sporu, podobné je to u řady dalších s vyhodou či nevýhodou té které strany. Je to prosně jenom nekonečný řetězec rozsudků, rozhodnutí, odvolání v začarovaném kruhu s prognozou mnoha let pokračování. Proto snaha o dohodu o narovnání, která by nám konečně přiřkla majetek, jeho provozování a ukončila by kompromisem dohady o peníze. Můj pohled – správná cesta, daleko lepší než nekonečné pokračování sporů, jako dosud.

 18. jihlavák říká:

  Komunisti údajně zanedbávali udržbu vodovodní sítě 40 let, ale zase vybírali nízkou částku za vodu. Nastoupili pravdoláskaří. Vodu zdražili stonásobně, ale také téměř nic neudělali. Jen si z lidí dělají blázny, protože nemravně vysoká cena ve městě byla a je zdůvodňována potřebou investic do oprav a rekonstrukcí. Na posledním zastupitelstvu paní primátorka přišla s návrhem, že opravu kanalizace Jiřího z Poděbrad nyní uhradí Jihlava a částka vynaložená městem by pak byla součástí vyrovnáni se SVAKEM. Kompromis znamená ústup z požadavků. Rozuměj hlavně finančních. O prachy jde vždy až na prvním místě. Takže Jihlaváci by vlastně zaplatlil opravu Jiřího z Poděbrad 2 krát. Jednou v nemravné ceně vody a podruhé z odváděných daní. Naštěstí zvítězil rozum a o návrhu se nehlasovalo. Tak se demokraticky hospodaří.

 19. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  Jihlavákovi : Ano. Hlasovalo by se, špatně. Nehlasovalo se, ještě hůř. Demokratické hospodaření ? Co to je ? A prý zvitězil rozum. Ve skutečnosti normální diskuse a logické vyústění. A jeden velký omyl – s návrhem nepřišla primátorka, ale pan Vymazal – ten ho podal a následně také stáhl.

 20. Jan P říká:

  K panu Tomancovi

  Díky za odpověď.
  Ach to chápání textu.Žádné lži se nedopouštím.
  Nikde nemluvím o tom,že ostatní města v ČR nemají na rozdíl od Jihlavy problémy s volební účastí.Data mluví jasně.To neberu jako omluvu pro chování jihlavských politiků,zastupitelů a novinářů.Vysoká nedůvěra občanů v zastupitelstvo,v komunální politiku a jak (ne)funguje místní samospráva.
  Zbavuje se lacině politické hnutí Fórum Jihlava stejně jako ostatní politické subjekty a vedení redakce Jihlavských listů zodpovědnosti za racionální pocit nespravedlnosti a krizi důvěry mezi občany(voliči) města a volenými zastupiteli samosprávou ?
  Co je vám blíž: řešit s občany a občanskou společností(nejenom s vybranými cílovými skupinami) krizi důvěry a problémy města,nebo raději politikařit a vést žabomyší války ?

  Nemyslím si,že občanská iniciativa (aktivisté i samotní občané),kteří si vynutili po tehdejší garnituře první referendum v Jihlavě byla zbytečná věc. Právě naopak…

  Fungování a smysl participativní demokracie by vám měli především vysvětlit vaši koaliční partneři-Žijeme Jihlavou(Piráti,Zelení).Celkem progresivní a na Jihlavu odvážný volební program od ŽJ v posledních volbách do zastupitelstva města byl hodně stavěn na participativní demokracii.Vy ho neznáte ? Tam je podle mého ten správný klíč a nástroj k řešení krize důvěry(…) Kdo odmítá participativní demokracii bojí se svých vlastních občanů-voličů.Je úplně jedno,za který stranický dres v zastupitelstvu sedí.Všechny ty vágní řeči,že úzké stranické a osobní zájmy musí ustoupit zájmům občanské společnosti“ a „čerstvém větru“ v zatuhlé komunální politice města apod. oprávněně musí znít lidem ve městě mimo jiné jako klišé-:)

 21. Zdeněk Gryc říká:

  Trápení pana šéfredaktora.
  1. Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Čtvrtek, 14. 5. 2020 v 22:09
  ECCE HOMO . . . první blog:
  blade říká:
  Čtvrtek, 14. 5. 2020 v 22:43
  //www.obcasnik.eu/polocas-rozpadu-jihlavske-koalice/
  //tv.kr-vysocina.cz/?article=/vysilani/internetova-televize-kraj-vysocina/mesto-jihlava.html
  Už aby byly volby >>> nejlépe systému >>> vítěz bere vše.
  ʕʘ̅͜ʘ̅ʔ
  ————————————
  OPIČKY . . . ŠMAJLÍKY ?
  blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 11:14
  Tady je nějaký G-bloger opravdu tu du dum dum
  Při odvodu na vojnu jsem na dotaz kam chci jít, jsem řekl k
  Pohraniční stráži,
  protože k nějakým bigošům se mi nechtělo.
  Koukli do nějakých papírů, řekli maturitu má a po základním výcviku ve Volarech a Zadním Chodově jsem se jako veldr. objevil v tzv. prvním sledu na pohraniční rotě Černé jezero, prapor byl v Železné Rudě a brigáda v Sušicích.
  Tak, že v kostce za komunistů pro mne hovno zle.
  Nyní taktéž a nemám potřebu se nikde stranicky či jinak politicky angažovat
  Toliko k Rudým buňkám architekte!
  —————————————————————-
  1. 1. blade říká:
  Neděle, 24. 5. 2020 v 23:30
  2. blade říká:
  Neděle, 24. 5. 2020 v 23:48
  3. blade říká:
  Pondělí, 25. 5. 2020 v 0:09
  —————————————————————-
  4. blade říká:
  Pondělí, 25. 5. 2020 v 0:35
  >>> DEMOKKRACIE ANONYMŮ >>>
  Jedno moudro praví: „Jména hloupých na všech sloupích.“ Zejména před volbami si na toto úsloví nick Gryc jistě vzpomene.
  ☮▁▂▃▄☾ ♛ ◡ ♛ ☽▄▃▂▁☮
  ————————————————————-
  Ranní PS-áče 4x dál DOSK-áče
  naposledy
  PRÁVĚ DNES
  Pondělí, 25. 5. 2020 v 0:35
  „nick“ Gryc ?
  Zdraví: Ing. arch. Zdeněk Gryc
  2. blade říká:
  Pondělí, 25. 5. 2020 v 10:47
  Kampak se poděl blok PŘED 15 LETY od nick Gryc?
  Takže, soudruh rádoby demokrat nick Gryc psychicky neunesl pravdu v příspěvcích, tak jak o něm známo svůj blog smazal >>> a mazal zasvinit jiný blok, nesmyslným monologem. Takto si soudruh rádoby demokrat nick Gryc představuje demokracii >>> má jen tu svojí jednu jedinou pravdu a nesnese názor od oponentů. Vždyť i ten nebožtík Václav Havel (modla soudruha nick Gryc) byl větší demokrat než soudruh rádoby demokrat nick Gryc. Doporučuji soudruhovi nick Gryc změnit lékaře nebo medikaci. Soudruh rádoby demokrat nick Gryc ani není schopen pro objektivitu okopčit ten text příspěvků:
  1. blade říká:
  Neděle, 24. 5. 2020 v 23:30
  2. blade říká:
  Neděle, 24. 5. 2020 v 23:48
  3. blade říká:
  Pondělí, 25. 5. 2020 v 0:09
  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
  Proč svět uznává Havla:
  Američané do jeho mediálního obrazu investovali hodně peněz. U nás se záměrně ignorovalo to, jak ho líčí například Noam Chomsky, jenž rozebral řeč, kterou přednesl Havel kdysi v Kongresu Spojených států. Chomsky říkal, že jsou to banality. Píší, jaký je to myslitel, ale to jsou banality, které vtloukáme do hlavy našim školákům o tom, jaká je Amerika pilíř demokracie atd. Koneckonců, když toto pronesl Havel při návštěvě Mexika, kterému Američané sebrali dvě pětiny území, samozřejmě to moc příznivě nepůsobilo. Bohužel je to mýtus. Myslím si, že teď některé obrazy, které přináší seriál České století, možná nebudou strůjcům mýtů příjemné. Tam obraz Havla moc příznivý není. >>> říká již zesnulý R.M.
  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
  11 března 1985 vydala Charta 77 takzvanou Pražskou výzvu určenou mírovému kongresu v Amsterodamu. V dokumentu, podepsaném také Václavem Havlem, je i věta: „Navrhněme tedy, aby Severoatlantický pakt i Varšavská smlouva zahájily co nejdříve jednání o rozpuštění svých vojenských organizací, o stažení a odstranění všech jaderných zbraní v Evropě instalovaných či na Evropu namířených a o odchodu vojenských jednotek USA a SSSR z území jejich evropských spojenců.“
  Výsledek >>> Václav Havel = svým podpisem částečně lhal >>> Rusové z území jiných evropských států již dávno odešli, ale na území jiných evropských států stále straší Američáné.
  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
  Ten třetí zbývající příspěvek, z již soudruhem nickem Gryc srabácky smazaném bloku PŘED 15 LETY, jistě pro objektivitu soudruh rádoby demokrat nick Gryc zveřejní
  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
  K tématu blogu: Trápení pana šéfredaktora.
  Už aby byly komunální i krajské volby >>> systém vítěz bere vše je zatím politické scifi >>> podle toho ten slepenec na jihlavské radnici vypadá >>> současný slepenec nebude moje volba.
  ʕʘ̅͜ʘ̅ʔ
  ————————————————
  1. blade říká:
  Pondělí, 25. 5. 2020 v 12:02
  Soudruh rádoby demokrat nick Gryc psychicky neunesl oponenturu v příspěvcích, tak jak o něm známo svůj blog smazal >>> a mazal zasvinit jiný blog, nesmyslným monologem. Takto si soudruh rádoby demokrat nick Gryc představuje demokracii >>> má jen tu svojí jednu jedinou pravdu a nesnese názor od oponentů.
  Navíc člověk nešťastný nick Gryc zasviňuje cizí blog svým soudružským rádoby demokratickým nesmyslným monologem.
  Doporučení jako pro nešťastníka nick Gryc je zde ke konci videa:
  https://youtu.be/w2xUOHtcPmw
  ————————————————————–
  Aktuálně byl v Jl publikován článek „pocta Oldřichu Hájovi po 20 letech“
  A hle:
  Vážený pane Havlíček,
  máte pravdu,
  děkuji ZG
  Těžko asi mít názor na psaní ve stylu:
  22. Berka říká:
  Středa, 22. 8. 2018 v 0:39
  Dneska si herr Gryc zas užil kopírovací onanie, co ?
  ———————————————————–
  Také to udávání a šedé svině s mi moc nezdá.
  Myslím, že Babiš i Gott na tom byli podobně.
  Také někam vyjeli.
  ————————————————————–
  Berka říká:
  Úterý, 26. 2. 2019 v 0:34
  Spoluzbabělci Olda Háj a Ervín Fririch ?
  Fridrich Ervín, narozen 4.01.1934, od roku 1971 evidován jako důvěrník, svazek č. 15566, správa StB Brno
  Háj Oldřich, narozen 12.01.1932, evidován nejprve jako tajný spolupracovník (spisová značka 806006), následně jako agent – svazek č. 18060, správa StB Brno
  Proč spoluzbabělci ? Prostě chtěli jet do Steyru, tak jeli. Účel světí prostředky.
  Gryc chtěl do Švédska, tak jel. Stačilo jen po návratu zajít na kafíčko, že…
  Berka chtěl do Španělska, ale přece jenom zas až tak moc ne. To z něj rozhodně nedělá žádného hrdinu – hrdinství totiž k tomu potřeba nebylo. Ale taky to – aspoň doufám – z něho nedělá šedou kolaborantskou svini, kvůli kterým to tady tak dlouho mohlo fungovat.
  Je fakt, že mi kafíko neuvařili.
  Je fakt, že Berka lže
  Berka říká:
  Neděle, 3. 2. 2019 v 18:41
  Gryce nemusíte složitě nálepkovat. Stačí jednoduše napsat kolaborant.
  Kolaborant, co si byl za Zemanem na hradě pro metál.
  ——————————————————————————
  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 4. 3. 2020 v 8:09
  Prosím pokusme se pana Gryce ignorovat. Vím že ten návrh už tu byl víckrát, ale nikdy od všech dotažený. Jakákoliv diskuze se potom stočí vlastně nikam a následně i příspěvky ostatních postupně mizí
  ————————————-
  3) Tímto od tohoto dne ignoruji vaše příspěvky pod články a pokud jste ten Gryc, tak od tohoto dne ignoruji i vaše blogy. Veďte si váš ten Vámi velmi oblíbený monolg sám se sebou. Dialog s Vámi je pouze ztráta času. Jakékoliv zdejší politické příspěvky stejně nic neřeší ani nevyřeší.
  Sejdeme se u voleb. Sbohem!
  blade | 2020-03-26 11:12:19 | Reagovat

  KDE JE SVINĚ ?
  ——————————————————————-
  Omlouvám se panu:
  Trápení pana šéfredaktora.
  Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Čtvrtek, 14. 5. 2020 v 22:09¨
  ————————————————————–
  PŘED 15 LETY.
  Před 15 lety vytiskly Jihlavské listy článek:
  Květen 2005 – 60 let od osvobození.
  Výročí je opředeno mýty a léta vedenou šílenou propagandou, která u mnohých podvědomě u jiných vědomě, ovlivňuje pohled na události. Propaganda úspěšně zastřela skutečnosti a nahradila je glorifikací okupanta.
  Blog je obnoven. . . máte čas do rána

 22. VladimírV říká:

  Panu Tomancovi,

  nejsem domýšlivý. Ale proboha, na co nás občany připravujete? Nové soudy neproběhly a najednou koukám, Vámi oznamovaná vize „kompromisu“. Kde jsou Vaše i primátorčiny proklamace o tom, že Jihlava dostane vše, co jí právem, nikoliv „dohodou“ náleží?

  Mimochodem, Vaše role ve vodohospodářské struktuře Jihlavy by Vás měla vést zejména k zajištění vymahatelnosti všech pohledávek města vůči SVAKu . Co je to ta správná cesta? Vědomé pohřbívání nároků města při narovnání sporu s protivníkem? To je opravdu velice odvážné a těžko bude nám občanům někdo argumentovat, že šlo o politické rozhodnutí.

 23. blade říká:

  Opět zmizel blog PŘED 15 LETY od nick Gryc >>> no což >>> blázen nadobro odešel a to je dobře.

  ヽ`、、ヽ`ヽ`、ヽ`、ヽ```、ヽ``、ヽ`、ヽ`ヽ`、、ヽ`ヽ`、ヽ`、ヽ``、ヽ`、ヽ`ヽ`、、ヽ`ヽ`、ヽ`、ヽ``、ヽ`、ヽ`ヽ`、、ヽ`ヽ`、ヽ `⋋▐ ◔ ┏ل͜┓ ◔ ▐⋌、、ヽ`☂ヽ`、ヽ``、ヽ`、ヽ`ヽ`、`、ヽ``、ヽ`、ヽ`ヽ`、、ヽ`ヽ`、ヽ`、ヽ``、ヽ`、ヽ`ヽ`、、ヽ`ヽヽ`、ヽ``、ヽヽ

 24. Zdeněk Gryc říká:

  Před 15 lety vytiskly Jihlavské listy článek:
  Květen 2005 – 60 let od osvobození.
  Výročí je opředeno mýty a léta vedenou šílenou propagandou, která u mnohých podvědomě u jiných vědomě, ovlivňuje pohled na události. Propaganda úspěšně zastřela skutečnosti a nahradila je glorifikací okupanta.
  ————————————————-
  Blog je obnoven. . . máte čas do rána.
  BUDE KOMENTÁŘ K VĚCI ?
  “ glorifikací okupanta.“
  ————————————————-
  Tímto od tohoto dne ignoruji vaše příspěvky pod články a pokud jste ten Gryc, tak od tohoto dne ignoruji i vaše blogy. Veďte si váš ten Vámi velmi oblíbený monolg sám se sebou. Dialog s Vámi je pouze ztráta času. Jakékoliv zdejší politické příspěvky stejně nic neřeší ani nevyřeší.
  Sejdeme se u voleb. Sbohem!
  blade | 2020-03-26 11:12:19 | Reagovat
  ————————————————–

  . . . Koukli do nějakých papírů, řekli maturitu má a po základním výcviku ve Volarech a Zadním Chodově jsem se jako veldr. objevil v tzv. prvním sledu na pohraniční rotě Černé jezero, prapor byl v Železné Rudě a brigáda v Sušicích.
  Tak, že v kostce za komunistů pro mne hovno zle. . .
  blade | 2020-03-26 11:12:19 | Reagovat
  —————————————————–
  Václav Havel se „objevil v tzv. „PTP
  ——————————————————
  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
  Ten třetí zbývající příspěvek, z již soudruhem nickem Gryc srabácky smazaném bloku PŘED 15 LETY, jistě pro objektivitu soudruh rádoby demokrat nick Gryc zveřejní
  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
  —————————————————————————————–
  Blog byl obnoven a „čtenář“ JL byl tam, stejně jako zde shora obohacen o další komentáře,

  K OSVOBOZENÍ – OKUPACI

  A JEJÍ RENESANCI V ROCE 1968
  NIC
  POUZE:
  ———————–
  1. blade říká:
  Úterý, 26. 5. 2020 v 6:13
  Pro anonymního nešťastníka soudruha nick Gryc >>> krizové linky psychologické pomoci:
  Senioři
  Krizová linka pro seniory nad 65 let – 800 160 166
  Služba je dostupná nonstop.
  Senior linka Život 90 – 800 157 157
  Služba je dostupná nonstop, využít ji mohou senioři a rodiny, které o seniory pečují.
  Chatové poradenství: //www.zivot90.cz/chat
  E-mailové poradenství: seniortelefon(zavináč)zivot90.cz
  Linka seniorů ELPIDA – 800 200 007
  Služba je dostupná každý den 8 – 20 h., využít ji mohou senioři a rodiny, které o seniory pečují.
  Chatové poradenství: //www.elinka.internetporadna.cz
  E-mailové poradenství: linkasenioru(zavináč)elpida.cz
  Zelená Linka Anděl strážný – 800 603 030
  Služba je dostupná nonstop, využít ji mohou senioři a jejich blízcí.
  2. blade říká:
  Úterý, 26. 5. 2020 v 6:25
  Pokud by výše uvedené linky nestačily najde soudruh nick Gryc pomoc zde:
  ://www.pnj.cz/pavilony/pavilon_1/centralni_prijem_pacientu
  3. blade říká:
  Úterý, 26. 5. 2020 v 6:49
  Pokud si volič poraženého kandidáta (Jiří Drahoš) neuvědomí, že vítěz (Miloš Zeman) dosáhl legitimně nabytý post, čeká je trauma, pocit zmaru a leckdy i vztek, který zde předvádí nick Gryc.
  Soudruh nick Gryc může hledat psychologickou pomoc zde:
  Senioři
  Krizová linka pro seniory nad 65 let – 800 160 166
  Služba je dostupná nonstop.
  Senior linka Život 90 – 800 157 157
  Služba je dostupná nonstop, využít ji mohou senioři a rodiny, které o seniory pečují.
  Chatové poradenství: //www.zivot90.cz/chat
  E-mailové poradenství: seniortelefon(zavináč)zivot90.cz
  Linka seniorů ELPIDA – 800 200 007
  Služba je dostupná každý den 8 – 20 h., využít ji mohou senioři a rodiny, které o seniory pečují.
  Chatové poradenství: //www.elinka.internetporadna.cz
  E-mailové poradenství: linkasenioru(zavináč)elpida.cz
  Zelená Linka Anděl strážný – 800 603 030
  Služba je dostupná nonstop, využít ji mohou senioři a jejich blízcí.
  A nebo zde:
  ://www.pnj.cz/pavilony/pavilon_1/centralni_prijem_pacientu
  ———————————————————————
  ANONYMY HÁZEL DO KOŠE
  Josef Jelinek šéfredaktor Jihlavských listů
  „Hodil se do rozbouřené doby začátku devadesátých let, a protože byl rozený psavec, pomohl Jihlavským listům v jejich obnoveném rozjezdu,
  „Jožka se pak stal šéfredaktorem, a protože byl člověkem, který nade vše miloval svobodu a naprostou nezávislost, vedl noviny podle svého volnomyšlenkářství,“
  „Dokázal se ale svých kolegů zastat, když byli neprávem napadáni.
  Anonymy házel do koše.“

  EKOLOGICKÉ JE – OBSAH KOŠE VYHAZOVAT

  SLUŠNÉ JE – NÁZOR PODEPSAT

  NE – SLUŠNÉ JE – ANONYMNĚ BLBNOUT A POMLOUVAT

 25. blade říká:

  https://www.obcasnik.eu/jihlava-najala-pravnika-na-spor-s-mestskou-spolecnosti-rizenou-tomancem-forum/

 26. blade říká:

  Jednoho pondělí 2016 nick Gryc říká:

  >>> předprojednané členství v KSČ mi nabídla Jarka Mafková >>>

  >>> celou skupinu do přátel SSSR >>>

  >>> přátelství na věčné časy a nikdy jinak >>>

  Soudruh nick Gryc nikdy nepřizná že budoval komunismus a že proti němu nijak > ani pasivně > nebojoval, natož aby podepsal Chartu 77.

  Navíc byl členem Svazu československo sovětského přátelství a předjednaným kandidátem na členství v KSČ.

  Takže, komunistobijec, Masarykovec, Havlovec a Rozehnalovec je jenom obyčejný, směšný a nešťastný slaboch.

  >>> NÁZOR PODEPSAT >>> nick Gryc neví co je v Ústavě >>> pokud by mělo platit nickem Gryc vyřčené, nalezl by to nick blade v pravidlech pro diskuzi.

  ☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡

 27. jihlavák říká:

  Pro pana Tomance. Děkuji za upřesnění. Demokratické hospodaření je například to co se děje s vodou v Jihlavě. Předpokládám že o vstupu do SVAKU demokraticky hlasovalo demokraticky zvolené zastupitelstvo, věděli ti lidé vůbec o čem hlasují? Proč až po zhruba 15 letech se najednou zjistí, že členství a způsob správy je pro město nevýhodný? Po 15 letech!!! Nároky města jsou snad kolem 800 000 000,- Kč. Tuto částku opět uvedl i pan Popelka z ANO. Proč nárok města musel narůst až do tak ohromného čísla? Je to možná i tím, že po 4 letech často nastupují do zastupitelstva a funkcí noví lidé, kteří neví která bije. Těm pochopitelně trvá, než se v problémech zorientují, pak vznikají různé zajímové skupiny a zálmy, čtyři roky rychle utečou a situace se opakuje. A peníze za vodu stále odtékaly a odtékají.

 28. Zdeněk Gryc říká:

  Tímto od tohoto dne ignoruji vaše příspěvky pod články a pokud jste ten Gryc, tak od tohoto dne ignoruji i vaše blogy. Veďte si váš ten Vámi velmi oblíbený monolg sám se sebou. Dialog s Vámi je pouze ztráta času. Jakékoliv zdejší politické příspěvky stejně nic neřeší ani nevyřeší.
  Sejdeme se u voleb. Sbohem!
  blade | 2020-03-26 11:12:19 | Reagovat
  —————————————————————–
  Pisatel vůbec nechápe co je to rovný chlap,
  který stojí za svým slovem:

  „Tímto od tohoto dne ignoruji vaše příspěvky pod články a pokud jste ten Gryc,

  tak od tohoto dne ignoruji i vaše blogy.“
  ———————————————————

  POCHOPME PROSÍM,

  PŘED PŘIJETÍM DO PROMINENTNÍ SLUŽBY PRO OKUPANTA
  OCHRANY ZADRÁTOVANÉ HRANICE
  BYL
  VELITEL DRUŽSTVA PS-áků
  pečlivě prokádrován

  Jeho rudé buňky mozkové
  denně a to i několikrát si leští svými komentáři.

  ABSOLUTNÍ JEDNIČKA MEZI ANONYMY JL
  kterou byl dříve „čtenář“

  K MERITU BLOGU OSVOBOZENÍ 1945 = OKUPACE
  K BRATRSKÉ POMOCI 1968

  NIC – PROČ ?

  HLÍDAL OBČANA TOTALITNÍHO STÁTU
  PŘED JEHO LIDSKÝM OBČANSKÝM PRÁVEM…

  TŘEBA JENOM JAKO TURISTU, NEBO LYŽAŘE
  NAVŠTÍVIT ALPY
  —————————————

  OPIČKY,SRANDIČKY,POMLUVY

  MAJÍ V PODTEXTU JEDINÝ CÍL

  SMAZAT A JAK-KOLI ROZMAZAT

  FAKT, ŽE OSVOBOZENÍ
  BYLA DE FAKTO
  OKUPACE

  Před chvílí byl v rozhlasu pořad o tom
  jak režim persekvoval bojovníky s totalitou.

  PS-ák
  byl pečlivě vybrán.
  Stále číhá na každé slovíčko,
  aby pohaněl
  Václava Havla

  sekunderně pak preventivně
  i člověka,který si váží
  jeho podílu
  na konci

  TOTALITY

  OSTNATÉHO DRÁTU
  KDE BYL TAK DŮLEŽITÝM
  JEHO OCHÁNCE
  SE
  PSEM
  A
  SAMOPALEM

  ————————————-
  JEHO POCHICHÁVÁNÍ A ŠKÁDLENÍ
  JE UKÁZKOU JEHO CHARAKTERU:

  „ZBABĚLCE“

  KTERÝ SE NE-MŮŽE PODEPSAT

  „nalezl by to nick blade v pravidlech pro diskuzi“

  NALEZL BY TO V PRAVIDLECH SLUŠNOSTI PRO JAKOUKOLI DISKUZI.

  umět se pod svůj komentář podepsat, jako
  Ing.arch. Zdeněk Gryc

 29. blade říká:

  Zasloužilý soudruh nick Gryc, člen SČSP, předjednaný kandidát KSČ, platič příspěvků ROH, slouha KSČ jen co se bál podepsat Chartu 77 a tapetář >>> už se skutečně pomátl >>> zkuste se zastavit Na kopečku /stojí tam PLJ/ a zkuste se nechat vyšetřit. Je to tam zadarmo, hradí pojišťovna. Všeho moc škodí, hlavně v podání nick Gryc.

  Jestli soudruh nick Gryc neví, tak stát budovali především jeho občané >>> svojí prací, vlastenectvím a umem. To, že se zde národní bohatství zčásti rozkradlo >>> především za působení VH je smutná skutečnost a jeho politická odpovědnost. Momentálně jeho památce děláte medvědí službu. Pouze rozdmýcháváte emoce a přitom pokud by se na to už nick Gryc vykašlal, tak bude všem lépe.

  V produktivním věku nick Gryc akorát lezl do zádele komoušům, kreslil jim sídliště a sídla, okupantům ubytovny, chodil pokorně na schůze, lepil do oken praporky, mával mávátkama a tiše přihlížel, jak těm odvážnějším přistřihávali křidýlka. Díky tomu teď nick Gryc trpí komplexem a proto si to snaží vykompenzovat tapetama o demokracii, o tatíčkovi Masarykovi, o hodném panu Schwarzenbergovi, o českém odboji a dalšími nesouvislými kectexty o třetích lidech, kteří nebyli tak pokálení jako nick Gryc.

  Pokud nick Gryc komoušům pokorně složil je úplně stejný, či horší než oni. Při blbých slintech o Zápotockým si nick Gryc není schpoen přiznat ani takovou banalitu, jakože nick Gryc mu postavil na Březinkách ulici, tak je morální kredit nicku Gryc u bladeho čistá nula.

  Takže, nick Gryc není vůbec ale vůbec třetí odbojář, na kterého si tu zde na JL ten nešťastník zoufale několik let hraje. Tečka.

 30. blade říká:

  K tématu blogu:

  Letos a v dvaadvacátém zavolíme a uvidíme.

  ୧▒ •̀ o •́ ▒୨

 31. Zdeněk Gryc říká:

  UVÁDĚT SPROSTÉ LŽI…

  Pokud nick Gryc komoušům pokorně složil je úplně stejný, či horší než oni. Při blbých slintech o Zápotockým si nick Gryc není schpoen přiznat ani takovou banalitu, jakože nick Gryc mu postavil na Březinkách ulici, tak je morální kredit nicku Gryc u bladeho čistá nula.

  A PSÁT ???

  Tímto od tohoto dne ignoruji vaše příspěvky pod články a pokud jste ten Gryc, tak od tohoto dne ignoruji i vaše blogy. Veďte si váš ten Vámi velmi oblíbený monolg sám se sebou. Dialog s Vámi je pouze ztráta času. Jakékoliv zdejší politické příspěvky stejně nic neřeší ani nevyřeší.
  Sejdeme se u voleb. Sbohem!
  blade | 2020-03-26 11:12:19 | Reagovat

 32. Zdeněk Gryc říká:

  nezná zákeřně pomlouvajícího anonyma „blade“

  Stejně jako ostatní čtenáři ví o něm jen to
  co sám o sobě napsal.

  Ze lži ho usvědčuje jeho komentář podepsaný:

  blade | 2020-03-26 11:12:19 | Reagovat

 33. blade říká:

  Takže, ještě jednou z důkazem:

  Při blbých slintech o Zápotockým si nick Gryc není schopen přiznat ani takovou banalitu, jakože nick Gryc mu postavil na Březinkách ulici, co ulici, celé sídliště i>>> „Přemýšleli jsme, jak bychom to sídliště měli nazvat. Báli jsme se, aby to nebylo sídliště Antonína Zápotockého, a tak jsme vymysleli Březinky,“ říká architekt. Jméno československého prezidenta stejně sídliště nějaký čas neslo. >>>

  Odkaz na sídliště Antonína Zápotockého a obří betonový památník osvobození, který zabíral plochu téměř jednoho fotbalového hřiště, byl z dílny architektů jihlavské Stavokrálíkárny.

  https://aukro.cz/jihlava-sidliste-antonina-zapotockeho-pomnik-tank-6954728347

  ☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡☆

 34. blade říká:

  -s-

 35. Zdeněk Gryc říká:

  dílny architektů jihlavské Stavokrálíkárny.

  KTERÉHO ?

  Něco jako kolektivní vina Němců
  a jejich kolektivní odsun.

  FAKT, PODVÁDĚT A LHÁT

  JE TECHNOLOGIE ANONYMA

 36. blade říká:

  Dříve nemyslitelné – dnes realita:

  nejedná se o žádný výukový materiál >>> např. suvenýry fotbalových klubů jsou součástí jejich propagace

  https://www.nasevojsko.eu/nasevojsko/eshop/52-1-Kalendare/164-2-Military/5/6254-Kalendar-2021-osobnosti-treti-rise-DODACI-LHUTA-14-DNI?gclid=EAIaIQobChMI3rnx9-DR6QIVVIjVCh27PAjsEAkYAyABEgI0PvD_BwE

  Die Schuld der SS-Deutschen ist auch für den Diener Nick Gryc unbestritten.

 37. Zdeněk Gryc říká:

  TAKÉ INSIGNIE A UNIFORNY

  POHRANIČNÍ STRÁŽE

  KTERÉ OBDOBNĚ POSLAL A VLOŽIL DO JL
  VZORNÝ a HRDÝ
  VEL.DR. PS,

  „Tak, že v kostce za komunistů pro mne hovno zle.“

  ÚSTAV PAMĚTI NÁRODA
  JE INSTITUCE.

  ARCHIVUJE

  ZLO-ČINY PS

  blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 11:14
  Tady je nějaký G-bloger opravdu tu du dum dum
  Při odvodu na vojnu jsem na dotaz kam chci jít, jsem řekl k
  Pohraniční stráži,
  protože k nějakým bigošům se mi nechtělo.
  Koukli do nějakých papírů, řekli maturitu má a po základním výcviku ve Volarech a Zadním Chodově jsem se jako veldr. objevil v tzv. prvním sledu na pohraniční rotě Černé jezero, prapor byl v Železné Rudě a brigáda v Sušicích.
  Tak, že v kostce za komunistů pro mne hovno zle.
  Nyní taktéž a nemám potřebu se nikde stranicky či jinak politicky angažovat
  Toliko k Rudým buňkám architekte!

 38. blade říká:

  Co Zdeněk Gryc říká:
  Úterý, 26. 5. 2020 v 17:06 je pouhá pohádková tapeta, nic víc, nic míň.

  Ale >>> „Přemýšleli jsme, jak bychom to sídliště měli nazvat. Báli jsme se, aby to nebylo sídliště Antonína Zápotockého, a tak jsme vymysleli Březinky,“ říká architekt. Jméno československého prezidenta stejně sídliště nějaký čas neslo. >>>

  Odkaz na sídliště Antonína Zápotockého a obří betonový památník osvobození, který zabíral plochu téměř jednoho fotbalového hřiště, byl z dílny architektů jihlavské Stavokrálíkárny >>> je holý a nesporný fakt.

  א-מ-ן

 39. blade říká:

  Odkaz:

  https://aukro.cz/jihlava-sidliste-antonina-zapotockeho-pomnik-tank-6954728347

  ☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡☆彡★彡☆

 40. Zdeněk Gryc říká:

  Trápení pana šéfredaktora.
  Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Čtvrtek, 14. 5. 2020

  Spolužák Otakar Štěrba podbné týpky jako „blade“
  nějak zvlášť nemiloval.
  volal na ně:

  „ŽALOBNÍČEK ŽALOVAL,
  POD NOSEM SI MALOVAL“

  S prvním renomovaným anonymem sjednala redakce JL schůzku
  na den a hodinu – nepřišel.

  Pan Ing. Tomanec, na něho podobně opakovaně a blbě útočili

  ANONYMOVÉ

  tak je pozval na svoji „schůzku s poslancem“ –
  adresa den a hodina byla stanovena.

  Po dlouhém čekání nikdo z hrdých anonymů nepřišel

  Prostředí bylo hezké, stejně jako povídání s jeho osobou.
  pokud si vzpomínám,tak myslím,že jsme se na ničem neshodli.
  Dozvěděl jsem se dost zajímavých věcí včetně odlyšných názorů.

  Vzpomínám na jeho vstřícné gesto,za které si ho vážím.

  Zákeřně,
  a lživě vytrhnout věci z kontextu.

  Normální chlap
  najde formu,jak bez nadávek šmajlíků a blázinců
  sdělit svůj, třeba opačný názor

  Z OČÍ DO OČÍ,

  jak to umí Tomanec

  s pozdravem a omluvenkou:

  Ing.arch.Zdeněk Gryc

 41. blade říká:

  Omluvenku od nick Gryc beru, ale scházet kvůli nesporným faktům je v dnešní online době ztráta času.

 42. Zdeněk Gryc říká:

  Ještě tak na závěr…

  bych si přál,

  aby anonym „blade“

  dodržel svoje písemné prohlášení:
  ———————————–

  Tímto od tohoto dne ignoruji vaše příspěvky pod články a pokud jste ten Gryc, tak od tohoto dne ignoruji i vaše blogy. Veďte si váš ten Vámi velmi oblíbený monolg sám se sebou. Dialog s Vámi je pouze ztráta času. Jakékoliv zdejší politické příspěvky stejně nic neřeší ani nevyřeší.
  Sejdeme se u voleb. Sbohem!
  blade | 2020-03-26 11:12:19 | Reagovat

  ————————————

  ANONYM,

  který adresně pomlouvá občana,

  je

  HNUSNÝ a
  SPROSTÝ
  ZBABĚLEC

  EXPONÁT

  toho co totalita udělá
  se svým kolaborantem

  se zbraní PS-áka
  —————————

  Ostatním PS se touto cestou omlouvám.
  Život je složitý,že ?

  KOLEKTIVNÍ VINU

  U NĚMCŮ
  A PS-ÁKŮ

  NEUZNÁVÁM

 43. blade říká:

  Na rohu ulice soudruh nick Gryc o morálce káže >>>prý měkký architectus >>> budovatel komunismu oslavuje disidenty >>> jak říkával Nárožný >>> všechno naruby tu je.

  Pokud bych pozbyl posledního zbytku slušnosti s velkou chutí by poslal nick Gryc do zádele. Za to mi ale nick Gryc nestojí. Je mi soudruha nick Gryc líto. Nick Gryc musí být velice nešťastný soudruh a tady na blogu si už asi žádný kámoše nenajde

  Tím bylo řečeno vše.

 44. Zdeněk Gryc říká:

  OK

 45. Zdeněk Gryc říká:

  HLAVNĚ:

  Tímto od tohoto dne ignoruji vaše příspěvky pod články a pokud jste ten Gryc, tak od tohoto dne ignoruji i vaše blogy. Veďte si váš ten Vámi velmi oblíbený monolg sám se sebou. Dialog s Vámi je pouze ztráta času. Jakékoliv zdejší politické příspěvky stejně nic neřeší ani nevyřeší.
  Sejdeme se u voleb. Sbohem!
  blade | 2020-03-26 11:12:19 | Reagovat

 46. Zdenek Gryc říká:

  blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 11:14
  Tady je nějaký G-bloger opravdu tu du dum dum
  Při odvodu na vojnu jsem na dotaz kam chci jít, jsem řekl k
  Pohraniční stráži,
  protože k nějakým bigošům se mi nechtělo.
  Koukli do nějakých papírů, řekli maturitu má a po základním výcviku ve Volarech a Zadním Chodově jsem se jako veldr. objevil v tzv. prvním sledu na pohraniční rotě Černé jezero, prapor byl v Železné Rudě a brigáda v Sušicích.
  Tak, že v kostce za komunistů pro mne hovno zle.
  Nyní taktéž a nemám potřebu se nikde stranicky či jinak politicky angažovat
  Toliko k Rudým buňkám architekte!

 47. Zdeněk Gryc říká:

  blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 11:14

  Tak, že v kostce za komunistů pro mne hovno zle.

  Hluboká 8.

  dříve GESTAPO
  po osvobození STB
  po jeho opuštění Stavoprojekt
  ———————————
  na jeho fasádě pamětní deska.

  PAMĚŤ NÁRODA

  zastavme se prosím

  a pomalu ji přečtěme,
  stejně jako
  text na pomníku
  před gymnásiem Jihlava.

  Je máj doba nadějí národa před 75 lety

  do budovy byl také zavlečen
  opat Želivského kláštera Tajovský,
  kterému se Toufar svěřil s tím
  co viděl ne on,ale jeho farníci v Číhošti.

  „Tak, že v kostce za komunistů pro mne hovno zle.“

 48. blade říká:

  Někde jsem tu v jiném blogu četl, že soudruh nick Gryc je ČURÁK.
  Ten pisatel má naprostou ale naprostou pravdu.
  Jen nick Gryc, co tu neustále tapetuje pohádky druhých, které sám spapal i s navijákem, to ještě neví.
  Schválně, za jak dlouho bude další pohádková tapeta od nick Gryc >>> čas běží.

 49. Zdeněk Gryc říká:

  NE NĚKDE…

  JEDNA PARTA U STOLU a VÍCE PIV

  VŠICHNI MILUJÍ

  VÁCLAVA HAVLA

  Venca říká:
  Čtvrtek, 6. 10. 2016 v 21:18
  PIŠTOLY Zděnkovi ! S jedním nábojem.

  XXXXX říká:
  Čtvrtek, 17. 12. 2015 v 21:27
  ani to nečtu a jak jsem řek VŮL.
  Hele architekte mel si svou, já už to nebudu dál komentovat. Meleš, meleš a meleš ale vo hovně. Na tvý úvahy každej sere lidi mají narozdíl od tebe starosti jak existovat a ne jak prudit s havlem.
  „Faktem je , že to nejspíš dlouho nevydržíš. Díky Bohu.
  A kdybys to chtěl urychlit stačí skočit z šityparku s lanem kolem krku, jak to před léty předvedl jinej magor tvýho ražení.“

  XXXXX říká:
  Sobota, 30. 1. 2016 v 13:34
  Tak já myslel, že už je od tebe klid na věky a zas ne. Proč to tu vlastně visí? Ty nechápeš, že dokud budeš prudit nedáme ti pokoj? Celý Jihlavě (podle mě) je u prdele Gryc, Rozehnal a Havel. Lidi mají jiný starosti. Po většině existenční. Neříkám že si za to opět většinově nemůžou sami, ale kecy o nějakým Rozehnalovi koho to zajímá? Dobře, nakreslil jsi Březinky, komoušům pentagon, někde nějakej most, co já vím co ještě, dobrý všechno to stojí, lidi to užívají, tudíž tvé práci čest.
  Ale koho to kurva dneska zajímá?

  XXXXX říká:
  Středa, 22. 3. 2017 v 21:24
  Pan architekt definitivně zešílel, nebo to je jiná dimenze? Nebo bych měl míň chlastat?

  XXXXX říká:
  Neděle, 22. 7. 2018 v 12:42
  „Zhanobil ses sám oslavováním ochlasty a kurevníka a kdybys o něm držel hubu a psal o stavbách, nikdo by tě nehanobil“

  XXXXX říká:
  Neděle, 15. 9. 2019 v 9:44
  A můj skromný názor je že Gryc je čurák.

 50. Dvořák říká:

  Asi by mi to mohlo bejt u prdele,ale nedá mi to. Architekte,proč si neslintáš na svým blogu a plevelíš tady? K meritu máš hovno,tak buď charakter a nečiň druhému,co se ti samotnému nelíbí.

 51. Zdeněk Gryc říká:

  XXXXX říká:
  Sobota, 16. 5. 2020 v 15:02

  Ale to je krása, šefredaktore jen do něj.

  A jak se říká zloděj křičí „chyťte zloděje“.

 52. Zdeněk Gryc říká:

  MŮJ BLOG ZASVINIL

  blade,

  který
  nerespektuje
  sám
  sebe že ?

  NEBO KDE JE CHYBA
  KTEREJ DVOŘÁKU ?

  MILAN – AUTOR ČLÁNKU
  K ÚNORU 1075…

  MÁTE PROSÍM

  PO OBSÁHLÝCH KOMENTÁŘÍCH

  blade

  NÁZOR NA JEHO CHARAKTER

  přečtěte 3x a pokuste se v-myslet…

  „Tímto od tohoto dne ignoruji vaše příspěvky pod články a pokud jste ten Gryc, tak od tohoto dne ignoruji i vaše blogy. Veďte si váš ten Vámi velmi oblíbený monolg sám se sebou. Dialog s Vámi je pouze ztráta času. Jakékoliv zdejší politické příspěvky stejně nic neřeší ani nevyřeší.
  Sejdeme se u voleb. Sbohem!
  blade | 2020-03-26 11:12:19 | Reagovat“

  RAČTE SDĚLIT NÁZOR
  PŘEMEJĚLEJTE
  NESPĚCHEJTE

  ZEJTRA JE TAKY DEN

  s pozdravem:

  ZDENĚK
  GRYC

  ???

  DVOŘÁK ?
  má snad také nkřestní jméno?
  MĚLO BY TO BÝT V OBČANCE

  takže se těším..

  nebo taky

  ANONYM – ZBABĚLEC ?

 53. Zdeněk Gryc říká:

  Venca říká:
  Čtvrtek, 6. 10. 2016 v 21:18
  PIŠTOLY Zděnkovi ! S jedním nábojem.
  ——————————————
  DOBRÁ RADA 4 SLOVY

  RAČTE S HLÁSIT K AUTORSTVÍ ?

  Za u-přímnou odpověď děkuje:

  Ing.arch.Zdeněk Gryc

  anonymové jsou mimo děvčat
  a holandshých obrazů
  autor…

  „anonymus“
  jeho velkou LÁSKOU

  nebo Václav

  který čeká už léta na odvlečení
  do Haagu ?

  pokud nejasno,račte se optat.

 54. Zdeněk Gryc říká:

  SE HLÁSIT

 55. Zdeněk Gryc říká:

  S PROMINUTÍM,

  VÁŽENÝ SOUDRUHU DVOŘÁKU,
  když Dvořák,
  tak
  Dvořák
  a žádnej¨NICK..

  NEBYLO UŽ TĚCH:

  1- Asi by mi to mohlo bejt u prdele,ale nedá mi to.

  2-Někde jsem tu v jiném blogu četl, že soudruh nick Gryc je ČURÁK.

  3.- A můj skromný názor je že Gryc je čurák.

  NA JEDNY NOVINY TEDY JL
  V JEDNOM MĚSTĚ

  DOST?

 56. Zdeněk Gryc říká:

  BRATŘE DVOŘÁKU,

  nejsem doma,
  ale u přátel,kterým hrozí 90 tka s poněkud archaitským PC.

  Jak dorazím do panelové technologie

  tak se pokusím obnovit
  nejenom kýžený blog

  k 75 výročí Okupace,
  ale snad najdu i další

  zasviněné blogy,
  které jsem v nemístném studu
  odstranil.

  Spokojen ?

  dobrou noc
  a na pohled do očí

  ani o podání ruky
  se tak moc netěší,
  al pokud
  by se

  ANONYM
  MORÁLNĚ
  ZVRÁVORAL
  mohlo by to být zajímavé,že ?

  NADĚJE UMÍRA POSLEDNÍ

 57. Svatopluk Beran říká:

  Až budou zcela vyrovnaně zveřejňovat česká i zahraniční media zprávy a kontexty o tom co se ve světě skutečně děje, jako je například zcela výjímečný rozhovor s jedním z našich chemiků z války v zálivu, který ČT24 raději v čas přerušila, pak bude možné se pane Gryc klidně vzájemě setkat. Do té do doby vaše zploštělé pohledy pouze do minulosti, nedávají žádný předpoklad k užitečnosti osobní výměny pohledů na chod světa. Váš jednoduchý pohled na svět a dějiny zde všichni známe.

  https://www.youtube.com/watch?v=z-3Wma9O79A

 58. Zdeněk Gryc říká:

  Hodně by zjednodušilo:

  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 4. 3. 2020 v 8:09
  Prosím pokusme se pana Gryce ignorovat. Vím že ten návrh už tu byl víckrát, ale nikdy od všech dotažený. Jakákoliv diskuze se potom stočí vlastně nikam a následně i příspěvky ostatních postupně mizí
  ————————————–
  Tímto od tohoto dne ignoruji vaše příspěvky pod články a pokud jste ten Gryc, tak od tohoto dne ignoruji i vaše blogy. Veďte si váš ten Vámi velmi oblíbený monolg sám se sebou. Dialog s Vámi je pouze ztráta času. Jakékoliv zdejší politické příspěvky stejně nic neřeší ani nevyřeší.
  Sejdeme se u voleb. Sbohem!
  blade | 2020-03-26 11:12:19 | Reagovat

 59. Zdeněk Gryc říká:

  BRATŘE DVOŘÁKU +

  přidružení PS + „nám soudruhům“

  1. XXXXX říká:
  Sobota, 18. 8. 2018 v 9:56
  A to měla být urážka? Nějaká vzpomínka na mládí, na dobu kdys
  nám soudruhům
  s tímto pozdravem lezl do prdele? . . .
  ————————————————————-
  Jak dorazím do panelové technologie T0-6B. . .
  tak se pokusím obnovit nejenom kýžený blog
  k 75 výročí Okupace,
  možná i další zasviněné blogy,

  jako „Akce K“, etc.

  kdy k článku NIC.

  BOHATÉ KOMENTÁŘE
  KÁDROVÁNÍ AUTORA
  Přesně podle toho jak uvádí Slonková,
  RUSKÁ PROPAGANDA
  Opominout meritus článku,
  napadnout autora.

 60. blade říká:

  Jelikož názorová pestrost je opravdu velká, tak něco o nervozitě na Praze 6:

  Pravda nebo lež ?
  ://www.arfa.cz/pravda-nebo-lez-agent-gestapa-otto-kolar-neni-muj-pribuzny-tvrdi-starosta-kolar-pokud-vsak-jde-o-pomluvu-vyvratit-se-ji-nepodarilo/#.Xs9TKGgzbIW

  Dokument z Ústavu pro studium totalitních režimů >>> Seznam příslušníků Gestapa:
  Na str. 140 je Kolář Otto, nar. 17.5.1908, zaměstnán Gest. Č. Budějovice 1940-42, pak Gest. Praha
  https://www.ustrcr.cz/data/pdf/projekty/doba-nesvobody/gestapo-seznam.pdf

  Dotaz a odpověď z Ústavu pro studium totalitních režimů
  ://www.ustrcr.cz/wp-content/uploads/2020/05/3.pdf

  Pokud je výše uvedené pravda, tak je to docela mazec >>> čas to snad vše prověří 😉

 61. blade říká:

  Absolvent VŠE, Karel Pacner, 84 let

  Ekonomika Západu se promění. Ve všech zemích se zvedne národní cítění, národovecké strany by se mohly zresuscitovat natolik, že usednou do vládních křesel. Levice upadne do nicoty, ideologie ztratí význam. Dá se také předpokládat, že spousta lidí změny po koronakrizi ponese těžce a naroste počet pacientů, kteří budou chodit k psychiatrovi.

  😉

 62. XXXXX říká:

  Gryci už jsem tě jednou vyzýval ať se do mě nesereš. Jestli to nechápeš, udělám to ještě jednou a pokud to ani tak nevyjde, vrátím se k tvrzení, že jsi ….., sem to psát nebudu, tohle není tvůj blog který tak dovedně mažeš, když ti někdo dokáže že doopravdy seš …..

 63. Zdeněk Gryc říká:

  XXXXX říká:
  Čtvrtek, 17. 12. 2015 v 21:27
  ani to nečtu a jak jsem řek VŮL.
  Hele architekte mel si svou, já už to nebudu dál komentovat. Meleš, meleš a meleš ale vo hovně. Na tvý úvahy každej sere lidi mají narozdíl od tebe starosti jak existovat a ne jak prudit s havlem.
  „Faktem je , že to nejspíš dlouho nevydržíš. Díky Bohu.
  A kdybys to chtěl urychlit stačí skočit z šityparku s lanem kolem krku, jak to před léty předvedl jinej magor tvýho ražení.“

  XXXXX říká:
  Sobota, 30. 1. 2016 v 13:34
  Tak já myslel, že už je od tebe klid na věky a zas ne. Proč to tu vlastně visí? Ty nechápeš, že dokud budeš prudit nedáme ti pokoj? Celý Jihlavě (podle mě) je u prdele Gryc, Rozehnal a Havel. Lidi mají jiný starosti. Po většině existenční. Neříkám že si za to opět většinově nemůžou sami, ale kecy o nějakým Rozehnalovi koho to zajímá? Dobře, nakreslil jsi Březinky, komoušům pentagon, někde nějakej most, co já vím co ještě, dobrý všechno to stojí, lidi to užívají, tudíž tvé práci čest.
  Ale koho to kurva dneska zajímá?

 64. Zdeněk Gryc říká:

  NEDÁME TI POKOJ !!!

  XXXXX říká:
  Sobota, 30. 1. 2016 v 13:34
  Tak já myslel, že už je od tebe klid na věky a zas ne. Proč to tu vlastně visí?

  Ty nechápeš, že dokud budeš prudit nedáme ti pokoj?

 65. Zdeněk Gryc říká:

  NÁM SOUDRUHŮM ?

  1. XXXXX říká:
  Sobota, 18. 8. 2018 v 9:56
  A to měla být urážka? Nějaká vzpomínka na mládí,

  na dobu kdys nám soudruhům
  s tímto pozdravem lezl do prdele?
  Pro pár špinavých zlaťáků, pro falešnou slávu…
  Ale pane architekte to nebylo na Vás ale na oslíka.
  Vy jste přeci krysa. Co si to ani přiznat neumí.

 66. Zdeněk Gryc říká:

  XXXXX říká:
  Neděle, 31. 5. 2020 v 17:21

  Gryci už jsem tě jednou vyzýval ať se do mě nesereš.

  TO JE OMYL

  jde pouze reprodukci.

  asi by bylo dobře přidržet se vyjádření :

  Tímto od tohoto dne ignoruji vaše příspěvky pod články a pokud jste ten Gryc, tak od tohoto dne ignoruji i vaše blogy. Veďte si váš ten Vámi velmi oblíbený monolg sám se sebou. Dialog s Vámi je pouze ztráta času. Jakékoliv zdejší politické příspěvky stejně nic neřeší ani nevyřeší.
  Sejdeme se u voleb. Sbohem!
  blade | 2020-03-26 11:12:19 | Reagovat
  ———————————————

  a máme pohodu
  ——————————————–
  „tak od tohoto dne ignoruji i vaše blogy.“

  Všimněte si prosím

  IGNOREUJI

  ve stylu blade.

  TAKŽE BUDETE I VY
  IGNOROVAT „vaše blogy“

  blade se dokonce odvolává v rámci
  citace o pánských přirozeních

  XXXXX

 67. Zdeněk Gryc říká:

  pardon: IGNORUJI

 68. Zdeněk Gryc říká:

  AKTUALITA:

  Běž domů, Ivane. Proč Češi neslaví jeden z nejkrásnějších dní svých dějin
  Jindřich Šídlo

  Jindřich Šídlo ve videoreportáži vzpomíná na dětství ve městě plném sovětských vojáků. (Video: Jindřich Šídlo)
  8:25
  Odchod okupačních sovětských vojsk znamenal historický přelom.

  Je na čase, aby si ho připomínala celá země.

  Opoziční poslanci chtějí prosadit, aby se 21. červen stal novým „významným dnem“
  podle zákona o státních svátcích.

  Článek
  Tomáši Hockemu bylo v lednu 1990 necelých patnáct let. Na demonstraci za odchod sovětských vojáků ze svého rodného města, která z náměstí zamířila k místním kasárnám, ovšem nemohl chybět.
  „Nesl jsem transparent s nápisem Běž domů, Ivane,“ vzpomíná Hocke, dnešní starosta Turnova, patnáctisícového srdce Českého ráje, v němž sovětské okupační vojsko – stejně jako ve spoustě dalších měst a obcí tehdejšího Československa – strávilo víc než dvacet let.
  Turnov se dočkal brzy. Tisícovka vojáků, důstojníků a jejich rodinných příslušníků opustila definitivně město už 28. května 1990. Turnov se tak stal jedním z prvních definitivně osvobozených měst v celé zemi.
  A dnes se starosta Hocke stará o to, aby historická paměť zůstala zachována. Turnov už pátým rokem slaví v den odchodu vojáků takzvaný „městský svátek“, jen málo užívaný instrument českého práva. Kdo v minulých dnech město navštívil, nemohl si nevšimnout tabulí, které pohnutou historii kraje připomínaly.
  Autor tohoho textu se v Turnově narodil a prožil tu významnou část dětství. A jeho vzpomínky se proto shodují s těmi starostovými: město neustále tam a zpátky křižovala těžká vojenská auta, po ulicích pochodovali mladí, dohola ostříhaní vojáci v zapařených bagančatech pod dohledem tělnatých důstojníků ve velkých čepicích zvaných „elpíčka“.

  Štáb ruské televize v Řeporyjích zjišťoval, jestli lidé mají rádi starostu Novotného

  11. 12. 2019 12:27
  Kolorit kdysi spořádaného prvorepublikového maloměsta doplňovaly oficírské paničky se svými nezapomenutelnými parfémy, které vedly místní obyvatele k obavám, zda nejsou vystaveni riziku působení chemických zbraní.
  Po 30 letech musí ovšem pravidelný návštěvník konstatovat, že se Turnov s následky dvacetileté okupace vyrovnal obdivuhodně. Chtělo to jen trochu štěstí, k tomu onen přetrvávající prvorepublikový duch, velkou podnikavost místních lidí – a také peníze a dobrou vůli místního velkorysého mecenáše Bohuslava Horáčka, který před svou smrtí v roce 2002 do Turnova investoval stovky milionů korun.
  A díky nim se třeba místní kasárna, jimž v roce 1990 obyvatelé města předpovídali okamžitou demolici, proměnila v sídlo obchodní akademie.
  Místní rozlišují
  A podobnou proměnou prošla i další místa spojená s ničivou „bratrskou pomocí“. Kupříkladu proslavený hotel U Karla IV., který si okupanti zvolili za místo bohatýrských pitek důstojníků, je už skoro 30 let zase tím, čím chtěl být. Tedy solidním hotelem, jehož majitelé, rodina Kovářových, reprezentují to nejlepší z českého kapitalismu: pracovitost, odpovědnost za rodinný majetek a nezničitelný optimismus bez babišovského fňukání i ve velmi těžkých časech.

 69. blade říká:

  https://www.arfa.cz/kokain-policie-zabavila-bily-prasek-v-kancelari-starosty-reporyji-novotneho-ods-par-bouli-papira-a-vystrelit-sest-davek-lsd-najednou-proc-mu-neudelali-krevni-testy/#.XtPwVTozbIU

 70. Dvořák říká:

  Běž domů,Ivane? Jdi do Prdele,Gryci!

 71. Zdeněk Gryc říká:

  „nám soudruhům“

  už se stalo , že ?
  těžko lézti jednomu architektu
  do více… no jak jste říkal, že ?

  ————————————

  1. XXXXX říká:
  Sobota, 18. 8. 2018 v 9:56
  A to měla být urážka? Nějaká vzpomínka na mládí,

  na dobu kdys nám soudruhům
  s tímto pozdravem

  lezl do prdele?

  Pro pár špinavých zlaťáků, pro falešnou slávu…
  Ale pane architekte to nebylo na Vás ale na oslíka.
  Vy jste přeci krysa. Co si to ani přiznat neumí.
  ————————————–

  POZDRAVTE VAŠI PANÍ MATKU

  VYŘIĎTE JI, ŽE MĚLA VELKÉ ŠTESTÍ

  ŽE NEBYLA V TETČICÍC

  PŘI OSVOBOZOVÁNÍ.

  VE DNE RUSOVÉ

  V NOCI V ZAHRADÁCH NĚMCI

  MOJE MATKA

  3 TÝDNA V ROZTRHANÝCH ŠATECH

  NA PŮDĚ V SENĚ A STRACHU.

  TENTO ZÁŽITEK

  OSVOBOZENÍ

  JI POZNAMENAL

  NA CELÝ ŽIVOT.

 72. Zdeněk Gryc říká:

  3 TÝDNY V ROZTRHANÝCH ŠATECH

 73. XXXXX říká:

  a toto je architekt to by se docent chochološek zaradoval

 74. Zdeněk Gryc říká:

  1. XXXXX říká:
  Sobota, 18. 8. 2018 v 9:56
  A to měla být urážka? Nějaká vzpomínka na mládí, na dobu kdys
  nám soudruhům
  s tímto pozdravem lezl do prdele? . . .
  —————————————————
  Zdeněk Gryc říká:
  Pondělí, 1. 6. 2020 v 19:19

  3 TÝDNY V ROZTRHANÝCH ŠATECH

  trvaly boje o Tetčice
  —————————————————
  Naivní české ženy ?
  To měl být pokus,pokud je najdou, že budou škaredé
  a odradí je to k znásilnění,
  které mohlo vést k těhotenství…

  Dokáže si XXXXX v této situaci tehdy
  primánka, jehož polo-letní vysvědčení bylo
  německo – české
  vžít do strahu jeho rodiny ?

  —————————————————
  DRUHÉ OSVOBOZENÍ:

  Srpen 1968

  panelový dům Leninova 45
  naše sousedka
  paní Drnková,která i dělala Modelku V Modetě.
  Pohled z okna paneláku na tanky pod Pístovem.

  nakonec se vyjádřila:

  „NIKDY JSEM NEDOKÁZALA TAK RYCHLE ZHUBNOUT“

  Je 75 let od osvobození, nebo koloniálního otroctví?

  je fakt,že PS-áci jak píší:

  „SE MĚLI HOVNO ZLE“

  Chce to přečíst,třeba 2x článek
  redaktora Jiskry Milana Dvořáka
  z roku 1975

  k oslavě Února 1948

  NIN UŽ NĚT

  a jednou článek redaktora Jihlavských listů

  pana Jelínka

  k tomuto článku.
  ————————————————
  převzato:
  Dobytí a obsazení Tetčic Rudou armádou 18.4.1945 294
  To všechno už ale bylo pryč. Nyní byl konec dubna 1945. Všude ve vzduchu už bylo cítit jaro. Spolu s ním přicházel mír. Blížil se spolu se vzdáleným duněním děl. Obyvatelé sílící hřmění sledovali s nadějemi i obavami.

  ————————————————
  1. XXXXX říká:
  Sobota, 18. 8. 2018 v 9:56
  A to měla být urážka? Nějaká vzpomínka na mládí, na dobu kdys
  nám soudruhům
  s tímto pozdravem lezl do prdele? . . .

  JMÉNO HLAVY OBČANA PRDELE STÁLE V NEDOHLEDNU

 75. Zdeněk Gryc říká:

  „OSVOBOZENY“ BYLY NEJENOM ŽENY

  paměť a dějiny 2019/04

  Příběh 20. století
  ANNA CHLEBINA
  Sokol a novinář. Osudy bílého emigranta
  Konstantina Belgovského……………………………….73

  Sokol a novinář
  ANNA CHLEBINA
  Osudy bílého emigranta Konstantina Belgovského
  Přísně střeženým tajemstvím zůstávají v současném Rusku dokumenty k poválečným
  únosům cizích státních příslušníků sovětskými orgány. Na Ukrajině je tomu
  jinak. V důsledku probíhající dekomunizace získali badatelé přístup k materiálům
  z bývalého archivu KGB Ukrajinské sovětské socialistické republiky (USSR). Dnes
  ho spravuje Resortní státní archiv Bezpečnostní služby Ukrajiny. Jsou v něm uloženy
  i vyšetřovací spisy Správy kontrarozvědky Smerš1 Střední skupiny vojsk Svazu
  sovětských socialistických republik (SSSR). Mezi nimi i spis československého
  občana, novináře a bývalého ruského emigranta Konstantina Belgovského
  O tom, že domů z ústředny Smerš
  v Dělostřelecké ulici v Praze se
  předvolaní ruští emigranti vracejí
  jen vzácně, Konstantin Belgovský
  věděl. Jejich zatýkání probíhalo už
  celý měsíc. Proto zůstává záhadou,
  proč se v červnu 1945 pohovoru se
  sovětským důstojníkem nevyhnul. Byl
  relativně bez závazků: rozvedený, bez
  dětí a rodičů, o které by se musel starat,
  tedy dosti volný na to, aby mohl
  před sovětskou policejní zvůlí utéct.
  Možná až příliš spoléhal na své československé
  státní občanství….

  …Ráno 11. září 1945 dozorčí polní
  věznice Smerš Střední skupiny vojsk
  SSSR v Badenu u Vídně Lazebnikov
  nahlásil náčelníkovi úmrtí Konstantina
  Belgovského. Jeho tělo bylo ještě
  tentýž den pohřbeno na neoznačeném
  místě v lese osm kilometrů na vychod
  od okraje města Baden.29 Konstantin
  Belgovský nikdy nebyl politicky významnou
  osobností, nicméně jeho
  každodenní rutinní práce v průběhu
  více než 20 let značně přispívala k vytvoření
  renomé Československa ve
  světě. Protože před zatčením zůstal
  sám, o jeho osud se nikdo dlouho
  nezajímal. Díky zpřístupnění části
  bývalých archivů KGB se nyní můžeme
  dozvědět i o tragickém konci
  tohoto novináře.

  26 HDA SBU, f. 6, spis 38285, Protokol výslechu K. Belgovského z 27. 7. 1945, l. 25.
  27 Velmi abstraktní diagnóza, spíše symptom jiné nezjištěné nemoci nebo následek úrazu, hlavním projevem je rektální krvácení.
  28 MAUER, Rudolf: Befreiung? – Befreiung! Baden 1945–1955 (Katalogblätter des Rollettmuseums Baden, Nr. 55). Rollettmuseums, Baden
  2005, s. 82.
  29 HDA
  —————————————-
  Tchán manželky Ivo Baueršíma
  mnohem kratší story.

  Strýc Čeňek Janík
  valašský partizán
  zatčení NKVD přežil
  vícekrát popsáno jinde

 76. blade říká:

  Jan P říká:
  Úterý, 2. 6. 2020 v 19:13
  Na jednom blogu Zdeňka Gryce jsem už o tom v diskuzi psal.Byl autorem smazán.
  Centristé v médiích jako např. tady bloger Zdeněk Gryc jsou ohrožením demokracie. Umírnění měšťáci v médiích zpochybňují jakékoli změny což nakonec vede k politické porážce progresivistů a dává zbraně do rukou populistů(…),kterým jsou tihle „pisálci“ stejně jen k smíchu. Zdeněk Gryc to ještě nepochopil 🙂

 77. Zdeněk Gryc říká:

  Tímto od tohoto dne ignoruji vaše příspěvky pod články a pokud jste ten Gryc, tak od tohoto dne ignoruji i vaše blogy. Veďte si váš ten Vámi velmi oblíbený monolg sám se sebou. Dialog s Vámi je pouze ztráta času. Jakékoliv zdejší politické příspěvky stejně nic neřeší ani nevyřeší.
  Sejdeme se u voleb. Sbohem!
  blade | 2020-03-26 11:12:19 | Reagovat

 78. BerKa říká:

  Realita však byla poněkud jiná.

  Zatímco němci se neštítili sebevětších brutalit – k nimž patřilo vraždění žen a dětí naprosto běžně, jedna věc pro ně byla zcela nemyslitelná. Znásilňování neárijských žen. To byl totiž v nacistické „morální legislativě“ těžký zločin rasového míšení a ani znásilňování – byť by výsledek takového „míšení“ byl dovedeno ad absurdum velice sporný – nebylo tolerováno. U jednotek SS a u příslušníků gestapa tuplem.

  U rusů to bylo trochu jiné, ale znásilňování žen z řad civilního obyvatelstva nebylo jejich veliteli taktéž tolerováno a dokonce za ně následoval v případě prokázání bez pardonu jediný – absolutní trest. Tři případy jsou zdokumentovány v květnu 1945 v Jihlavě, jeden v Třešti. Byly také vyšetřeny a „uzavřeny“ podle výše uvedeného scénáře.

  Rusové naprosto běžně kradli jako straky – legendární jsou kapesní a náramkové hodinky – ale i budíky, nádobí, samozřejmě šperky a tak dále. To bylo bráno do jisté míry jako „válečná kořist“ a vojákům za to v podstatě nic nehrozilo. Ale znásilnění bylo naprostým tabu. Samozřejmě že německá propaganda před příchodem rusů tímto civilní obyvatelstvo strašila, ale realita byla zcela jiná. Navíc – jak je dostatečně zdokumentováno – rusové (a ani ostatní spojenci) neměli na osvobozených územích většinou o sex takříkajíc nouzi, bylo to běžně bráno jako určitý výraz vděčnosti a pro mladé dívky byly osvoboditelé prostě jakousi obdobou dnešních akčních hrdinů.

  Jediní vojáci, kteří se ve velkém a mnohdy organizovaně dopouštěli znásilňování, byli Japonci. V Evropě to ale opravdu problém nebyl.

  Že by zrovna v Tetčicích něco takového masově probíhalo – o tom překvapivě kroniky, dobové protokoly, ale i pamětníci mlčí. Pokud ale snad jsou k dispozici nějaké konkrétní případy z té doby a z té oblasti, určitě by byl zajímavý samostatný blog na toto téma – nejen pro nás amaterské, ale i pro profesionální historiky.

 79. blade říká:

  Jak EU jedná po vzoru SSSR:
  ://www.facebook.com/vaclavklausml/photos/a.277991525865413/1225834954414394/?type=3&theater

  ://www.facebook.com/vaclavklausml/photos/a.277991525865413/1225834964414393/?type=3&theater

  Uživatelkas facebooku L.V. v komentáři píše:
  Vtipné. Dohledala jsem si – předseda syndikátu novinářů ČR Adam Černý (Economia) Michal Klíma (Economia). Economia – Bakala. Stačí mi. (Jo – to je ten pán, co mimo jiné podporuje i slavnou Havlovu knihovnu – zajímavé, že tady původ peněz není na závadu). Mimochodem – co ta komise na vyšetřování Bakali?? Je nějak ticho po pěšině. Ale v podstatě souhlasím s předposlední větou – veřejnoprávní vysílání musí sloužit veřejnému zájmu, nikoliv zájmům jedné politické strany nebo dokonce vlády. Jen bych doplnila – nebo jiné zájmové skupiny či jednotlivce 🙂

  Si snad někdo dělá iluze o tom, že se při volbě jiných členů rady – nebo čehokoliv jiného – neprosazují stranické preference a že se jednotlivé strany nedomlouvají na volbě těch či oněch? Já takové naivní představy vážně nemám. V tomto směru žádní hodní a zlý neexistují. Mě na tom všem vytáčí to pokrytectví.

  Pro rýpali >>> je mi úplně jedno jaký poslanec obsah dopisu zveřejnil, tady jde o obsah a drzost podepsaných.

 80. blade říká:

  V jihlavské politice nyní letí pumptrack >>> takže zájemci nebuďte líní a zajeďte si do Luk, tam můžete pumpovat do zblbnutí 🙂

  https://www.lukanadjihlavou.cz/pumptrackova-draha/d-123540

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I