Založení spolku, který bude čelit Kronospanu.

Tohle je přece velká věc !
Na činnost společnosti Kronospan bylo už mnoho stížností, desítky, možná stovky. Bez výsledku. Firma názorně i dnes předvádí, jak dokáže zamést s kritiky.
Ale spolek, to už je jiná. To už je instituce se kterou to není tak jednoduché – třeba se na rozdíl od jednotlivých občanů může u různých řízení odvolávat a úřady to musí brát v potaz… Nebo – ať si zkusí žalovat spolek. Prostě je to dobrý krok. Dvě věci mně v pondělí v Zezulkárně hodně potešily.
Za prvé – kolik přišlo odhodlaných lidí – z 50 přítomných v tomto letním termínu se dobré čtyři desítky chtějí aktivně zapojit, to tu nikdy nebylo…
Za druhé – od samého počátku jsou odmítány jakékoliv snahy o politizaci těchto aktivit, o to prihřát si na tomto problému svoji volební polívčičku, nějak „stranicky“ to prostě zaštítit…A že těch snah za pouhých pár dní už bylo. Nikoliv – aktivní, placení politici mají dostatek vlastních nástrojů jak tyto věci ovlivňovat. Jenom je využívat.

5 Responses to “Založení spolku, který bude čelit Kronospanu.”

 1. Dvořák napsal:

  Takže jediný politik ve spolku jste vy?!

 2. blade napsal:

  Pokud Krono plní emisní normy, tak jedině zákonodárci mohou tyto normy zpřísnit. Ale spolek může naše i evropské zákonodárce neustále v tomto směru tzv. otravovat, dokud se konečně nepohnou ledy a emisní normy těchto provozů zpřísní a zruší i výjimky pokud nějaké Krono má.
  Ano, tvoří pracovní místa, ale jak se projevuje práce v tomto provozu na zdraví zaměstnanců snad žádná studie neuvádí.

  Ještě tu zlobí Enviropol. To zde ještě není spalovna, po které jihlavská radnice tak touží.

 3. Jan P napsal:

  Založenému spolku,který bude čelit Kronospanu jako občan města Jihlavy držím palce.
  Rád je v oprávněných požadavcích podpořím.Selhání vládnoucích elit dokáže efektivně nahradit spontánní sebeorganizace zdola.
  Ukazuje se,že kde je ekonomická nerovnost příliš velká, formální nástroje právního státu nestačí.
  Tam, kde vedoucí úlohu zastává trh, jsou peníze všechno.
  Ten Rooseveltův citát je stále aktuální:
  „Demokratická svoboda nebude v bezpečí, jestliže lidé dopustí, aby soukromá moc přerostla moc samotného demokratického státu. Právě to je podstatou fašismu.“

 4. Jan P napsal:

  Ještě jeden mimořádně vynikající text — jak je u autora ostatně zvykem.

  „Ti, kdo ostře kritizují pozdní kapitalismus jako hnací motor globální destrukce, samozřejmě nedychtí po starých pořádcích. Co je tak skandálního na požadavcích, jako je implementace nových zelených údělů, pokud se chceme vyhnout nejdrastičtějším dopadům klimatické krize? Co je tak pobuřujícího na tom, aby nadnárodní korporace, jež jsou překážkou udržitelného rozvoje, platily vyšší daně, případně pokuty – anebo aby některé z nich byly převedeny pod veřejnou kontrolu? Proč by nemohla být uzákoněna legislativa omezující moc bank a finančních institucí? Další zacházejí ještě dál, když požadují, aby se na chodu velkých společností podíleli také běžní zaměstnanci a aby vznikaly menší podniky, kde existuje přímá demokratická kontrola nad jejich správou, nebo aby se destruktivní globální vazby nahradily vazbami lokálními.
  Jiní hovoří o potřebě drastických škrtů v astronomických výdajích na nesmyslné zbrojení, potažmo nekonečné válečné operace, přičemž ušetřené finanční prostředky by směřovaly do vzdělávání, zdravotnictví a sociálních služeb, jak koneckonců velí logika pandemie.“
  30. 7. 2020|Kdy se veřejná debata konečně vymaní ze starých dogmat?|Daniel Veselý|Britské listy

 5. Dvořák napsal:

  A co vám brání dát dohromady bandu marxistů,založit si velkou společnost,úspěšnou samozřejmě a může vás tam být třeba tisíc generálních ředitelů a můžete odvádět daň klidně 80 procent?

Leave a Reply