Blog Jihlavských listů

Miroslav Tomanec, Ing., MBA
129- Stavební inženýr, restauratér, vinárník a pivovarník na penzi. Dnes už jenom kavárník a bývalý koaliční zastupitel, aktivně se snažící ovlivňovat chod našeho krásného města.

Cesta na Hosově.

Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Pátek, 11. 9. 2020 v 10:59

Nahoře v této malé příměstské části se postupně vybudovala malá nová část, cca 15 rodinných domů. Potíž nastala v momentě, kdy majitel jednoho z domů tohoto developmentu,  koupil svůj vytyčený pozemek tak, že zasahoval do veřejné cesty , kterou používala zemědělská technika dvou subjektů jako jedinou přístupovou cestu.

 

Nabídl tedy ten cíp městu k prodeji. Ale bez nějaké konkrétní, hmatatelné odezvy, spíše se dočkal jen neustálého oddalování a výmluv, že se „čeká na mapování, na digitalizaci“ . Dlouho, dlouho se nic nedělo, zemědělské stroje jakž takž projely, přestože tam bránila vzrostlá lípa a jednak kombajny si jen tak,mirnyx styrnyx navykly použivat soukromou cestu – samozřejmě k velké nevoli majitele cesty i obyvatel tam.

 

Problémy nastaly v okamžiku, kdy majitel  toho domu ztratil trpělivost s věčným oddalováním města a na svém majetku si začal budovat plot, čímž se dosud užívaná cesta zúžila tak, že tam už ani neprojede osobák…Za stávajícího stavu nepoužitelná .

Zemědělské stroje najednou neměly na pole jak jezdit a tak jím nezbývalo než zase začít jezdit po soukromé cestě. Majitel dal městu proto nabídku na odkoupení komunikace , čímž by se věc vyřešila. Majetková komise ale odmítla. Takže patová situace – zemědělci nemají jak přijet na pole jinak než nelegálně přes soukromou cestu….

 

Úřad tvrdí, že je všechno v pořádku, přístup na pole je zajištěn a že to je jenom pěšina, to prý vůbec nevadí… a že tak jak pozemek majitele bílého domu zasáhl do obecní cesty, tak naopak majitel hnědé nemovitosti zasáhl do obecní cesty svojí stavbou. Měla by se tedy zbourat.

 

Ovšem nikdo v tom nic nečiní … A definitivní řešení prý přijde s vyřešením pozemkových úprav, které už zde stát začal,ovšem to by musel být ochoten majitel vedlejšího pole ty pozemky prodat. Tady vyvlastňovat nejde. I tak je to proces tak na deset let…

 

A do té doby se bude jezdit na pole jak?

Tak jdeme do toho, tohle se přece vyřešit musí…

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I