Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Od krajských voleb až k viru

Petr Klukan | Úterý, 13. 10. 2020 v 14:50

Vítězná vysočinská ANO s nejvyšší pravděpodobností odejde do opozice. Lídr ANO Martin Kukla „prohru“ neunesl a zasypal ostatní strany výtkami.

Nulový koaliční potenciál
Jsou prý neslušné, neseriozní a sáhl i do minulosti, když připomněl ODS devadesátá léta, v nichž se dělo mnoho nepěkného. Jedná se o spiknutí nenávisti, souzněl se svým předsedou ANO Andrejem Babišem.
Vysočinská poslankyně Monika Oborná se snažila Kuklovo vyjádření alespoň zmírnit. I ona ale hovoří o tom, že ANO mělo být v koalici, když je vítězné. Jenže hnutí ANO má nulový koaliční potenciál, neboť nedokázalo ostatní strany přesvědčit, ať jdou s ním.
Poslankyně uvádí, že se ke škodě věci přenáší vysoká politika do regionů a lidé dle toho volí. To má pravdu, ale na stejném principu získalo ANO výhru v mnoha krajích a dříve i v krajských městech včetně Jihlavy.
Co se jim dřív hodilo, nyní se nehodí. Tak to ale chodí, že činy těch nahoře do značné míru určují výsledky voleb tam dole.

Nejhorší ministryně financí
Předseda ANO Andrej Babiš je jednoznačně nejkontroverznější premiér od Listopadu 89. Jako obviněný odmítl rezignovat a dál ovládá, co se dá. Když usiloval v parlamentních volbách o co nejlepší výsledek, nestyděl se používat ani podpásové prostředky.
Příkladem je graf v jeho předvolebních novinách, kde sám sebe pasoval do pozice nejlepšího ministra financí „všech dob“, a kde tím nejhorším byl Miroslav Kalousek. A k nakresleným postavičkám přidal číslo z rozpočtu.
Že Kalousek řídil finance v době celosvětové krize? Nic z toho Babiš nebral v úvahu a věřil, že si takových „podružností“ nevšimnou ani jeho voliči. Nemýlil se.
Jak by vypadal stejný graf dnes? Ministryně financí Alena Schillerová by byla zcela beznadějně poslední, asi tak sto mil za Kalouskem. S takovým grafem by se dnes jistě Babiš nechlubil, a kdyby jej někdo použil proti němu, oprávněně by jej kritizoval.

Ryba smrdí od hlavy
Za koronavir vláda nemůže. Za to, jak se s ním vyrovnáváme, do jisté míry ano. Zatímco na jaře tvrdé omezení, které nás stálo stovky miliard, lidé přijali, po rozvolněném létě a protichůdných a nejasných prohlášení premiéra Babiše, vlády, lékařů… je to mnohem horší.
V průběhu měsíců se potvrdilo se, že ministr zdravotnictví Adam Vojtěch je pro Babiše velmi užitečný. Když bude nejhůř, hodí se na něj odpovědnost a vyhodí z vlády. To se stalo.
Co si lidé mají myslet, když po vyhlášení, ať se nejezdí do zahraničí, premiér jede na dovolenou k moři? Na jaře v televizním přenosu přebíral odpovědnost za rozhodnutí vlády, v průběhu měsíců své rozhodnutí změnil. Odpovědnost házel na ministry, zdravotníky, komisi… lze tak říci, že premiér Babiš přebírá odpovědnost jen za to, co se povede. Co se nepovede, na to najde viníka.
Že se toto všechno nepromítne do regionů? To je přece nemožné. A být to naopak, poslankyně Oborná by jistě volala po rezignaci Kalouska, Nečase, nebo třeba Fialy, kdyby byli premiéry. Tak to prostě chodí.

Chybí důvěryhodné autority
Český národ má blízko k švejkovství i cimrmanovství a nerado uznává autority. Jenže co v případě, když autority takřka chybí? Nebo když se vyjadřují zcela odlišně?
Premiér i prezident se již dříve stali nevěrohodnými figurami. Dle epidemiologů je situace víc než vážná a je třeba přitvrdit. Podle některých známých lékařů to není pravda. Exprezident Václav Klaus veřejně prohlásil, že roušku nenosí…
Komu věřit? V případě nemocí určitě odborníkům. Bohužel postoje lékařů se také různí a neznalý člověk si může vybrat z množství názorů… Vybírat by si ale neměl – ctít by měl rozhodnutí vlády, vyhlášená na doporučení epidemiologů. Protože tady nejde o premiéra, vládu nebo ministry, ale o zdraví každého z nás.

84 komentářů k článku “Od krajských voleb až k viru”

 1. Mon Ami říká:

  Je to zase ode zdi ke zdi. Jak můžu souhlasit s kritikou jedné strany, když v ní děláte tak hrubé chyby? Slibný začátek a pak už jen osobní antipatie, bez objektivity. Proč by měl odcházet obviněný z funkce? Obviněn může být kdokoli, je to součást politického boje.

  Obhajujete Kalouska, že vládl v době celosvětové finanční krize a shodíte Schillerovou za podržení podnikatelů při Covidu? Fakt?

  Pane Klukane…nejsou všichni okolo blbci, kteří si chtějí plivnout stůj co stůj. Je tu (doufám) stále dost lidí, kteří chtějí být fér, chápete? Někteří chceme ANO nahradit někým, kdo má politickou kulturu a naší zemi pomůže se zlepšovat. Někteří z nás nechtějí ANO vyměnit za cenu lhaní, neférovosti a fake-news. Už je mi z toho na blití, fakt.

  To už jsem v tom fakt zůstal sám..když už i Klukan zblbnul?

 2. Zdeněk Gryc říká:

  17. BŘEZEN DVATISÍCE DVACET
  13. ŘÍJEN DVATISÍCE DVACET

  Chybí důvěryhodné autority ?
  ————————————————————————–
  Předseda Senátu Vystrčil a jeho čtyři prosby k lidem
  17.3.2020 Bez kategorie/Komentáře (24)

  Miloš Vystrčil, předseda Senátu, na svém webu publikoval příspěvek, v němž se obrací na občany ČR. V celém znění jej přetiskujeme:

  Vážení spoluobčané, milé děti,

  vzhledem k tomu, že nám hrozí nákaza koronavirem a rozšíření epidemie mám k Vám 4 prosby:

  První je – prosím, noste, používejte roušku. Snížte tím riziko vlastní nákazy a zejména potom snížíte riziko toho, že nakazíte ostatní.

  Druhá prosba, pokud můžete, prosím, nenavštěvujte zdravotnická zařízení. Umožníte tím zdravotnímu personálu zabývat se vážnějšími případy a také se vyhnete místům, kde je nejvíce nemocí.

  Třetí mojí prosbou je, zůstávejte doma. Zbytečně se nikde neshromažďujte, a pokud někde jste, tak se dívejte, jestli všichni okolo Vás také mají roušku.

  A ta poslední prosba, prosím, žijte zdravě, buďte na čerstvém vzduchu, jezte ovoce a zeleninu a zejména dodržujte hygienická pravidla.
  Pokud toto uděláte, uděláte nejvíce pro sebe i pro ostatní a snížíte pravděpodobnost nákazy na minimum.
  Děkuju Vám.
  Držme se.
  ——————————

  SENÁT JE SENÁT
  PRESIDENT JE PRESIDENT

 3. blade říká:

  Zrovna nyní na ČT ODS touží po vládě, po ministrech a po premiérovi >>> humorné jak celá ODS i tento blog.

 4. petr klukan říká:

  Mon Aminu: Nevím o jakých chybách mluvíte. jsou to fakta. Součástí „politické kultury“ bylo, že obviněný člověk se očistí mimo politiku. Neustálé posouvání této hranice nám už ani nepřipadne divné. Není to na pováženou? Takže příště může být třeba i odsouzený premiér? Říkáte, že obviněný může být kdokoliv. To ale přece není pravda.
  Kalouska neobhajuji, prosím, přečtěte si to ještě jednou. Já jsem ten podpásový graf nevymyslel.
  Podle čeho si myslíte, že jsem zblbnul? V čem jsem lhal? Dovoláváte se férovosti a píšete toto?

 5. blade říká:

  Designovaný premiér nemůže být stíhán

  Protože i kdyby byl do té doby trestně stíhán, okamžikem složení poslaneckého slibu získá občan poslanecký mandát a již není stíhán (až do doby, kdy by ho nová sněmovna na novou žádost policie vydala světské spravedlnosti, nebo uplynutím mandátu). Byl-li tedy nový poslanec Babiš pověřen sestavením nové vlády, nejedná se o osobu trestně stíhanou, a tudíž vydíratelnou atd. Ostatně policii nic nebrání počkat, protože promlčecí doba se výkonem mandátu prodlužuje.

  Krom toho diskuse začíná od prostředka, tedy až od momentu, kdy je to politicky zneužitelné, přičemž se téměř vůbec nezkoumá možnost opravdu důvodné presumpce neviny, tedy možnost, že se žádný trestný čin nestal. Ale to jsme již zase u staré problematiky poškození fyzické či právnické osoby již pouhým trestním stíháním… 😉

 6. jihlavák říká:

  I Vystrčil by se měl v první řadě omluvit za činy jeho rodné strany nejen v devadesátých letech pane architekte. Pak může někomu rozdávat rozumy. Tchajwanec jeden. Nespatřuji zásadní rozdíl v dopadech na společnost mezi panováním Klause a Babiše. Vždy chyběla a chybí morálka.

 7. blade říká:

  Pro pobavení příznivců ODS – https://youtu.be/qGrJtGM6MDo

 8. blade říká:

  Nepřestanou se drápat k moci a nepřestanou. Ani v tak těžké situaci.
  To bylo řečí, jak opatření podpoří a kritizovat budou, až se situace zlepší.

  Jen lžou.

  Podařilo se jim vyvolat odpor proti opatřením, které mají zabránit šíření epidemie. Jde jim jen o koryta.

  No a jak vystrašili některé důchodce, že zaslané roušky jsou infekční. To byla hodně velká sprosťárna.
  V ČT 24 běží 24 hodin denně masír občanů za účasti té naší vševědoucí opo demo …

  To co dnes předváděl Takáč ve všech rozhovorech nemá obdoby v slušné novinařině.

  Média jen jedou proti opatřením na ochranu před covid. To vypadá, že se snad pomáhají k vládě „Demobloku“ i Pirátům, ať to stojí třeba i lidské životy.

  Fujtajksl.

 9. Mon Ami říká:

  Petr Klukan: u nás za 30 let dovládly jen 3 vlády. Klausova, Zemanova a Sobotkova s Babišem. Já už toho mám dost. A Vy to podporujete.

  Asi nejvíc mě mrzel odchod Nečase, jen u Nečase se prokázala vina, u Babiše ne. Opravdu si přejete, aby vrcholný politik odešel a třeba i položil Vládu jen kvůli obvinění? Já ne. Nebo ne ve státě, kde se s tím běžně operuje v rámci politického boje.

  Kalousek-Schillerová máte pravdu.

 10. XXXXX říká:

  Ja si říkal, že politickejch debat se už účastnit nebudu, ale nelze. To všichni zapomněli jak se chovali komunisti, po nich pseudodemokrati kteří dovolili zprasit všechny možný zákony v týhle zemi, a teď tihle lidumilové? Vz jste vytvořili nevymahatelnost práva. Vy jste stvořili zloděje typu Babiš, Bakala, Chrenek a další „miliardáře“. Tím, že jste sami naprosto nepokrytými zloději a prospěcháři. Komu by asi vadilo, že si ministerskej předseda zaletí vládním speciálem na lyžovačku, komu by vadili trafikanti, komu by vadil premier co píchá svou neurvalou a mocilačnou konkubínu ve Strakovce na stole, komu by vadil chrápající kníže mimo realitu nebo zloděj a padákovej vrah co fackuje lidi na ulici? Komu by vadili ti křišťálově čistí strejčci, nebo spiklenci případu olovo, komu by vadila kuponová privatizace, rozkradení země, zpět, rozprodání země nadnárodním společnostem, komu by vadily druhořadý potraviny, kterýma nás tyhle společnosti oblažily a komu by vadilo 25 korun spotřební daně na benzínu a žrádlo dražši než v bundesrepublice navdory našim třetinovej příjmům. No v ekonomice polemizovat nebudu o té nic nevím, ale vím, že lentilky, vynález tady u nás sto let funfující od nás už si jedna z nejmenovaných nadspolečností přesunula domů. No ale balit se budou u nás, přestože důvodem přesunu byly naše nevhodný baličky. Nejdřív jste milej Péťo zkurvili na co jste sáhli a teď dáváte lidu školení co si to vlastně vybrali? No vás si vybrat nemohli protože jste hajzlové, tak si vybrali hajzla u kterýho doufali, že vám zakroutí krkem a pošle vás všechny do krimu. Jen netušili, že je to stejnej hajzl jako vy. A proč to udělali? Protože tonoucí se stébla chytá. Ty lidi tady tonou v tom co vy jste připravili a Babišova aliance dorazila. Strašíte nás tu dluhem, virem a já nevím čím ale lidi se už nebojí ani smrti, proto taky serou na nějaký opatření, protože tu jste jim začali připravovat před léty vy. Vy jste vytvořili ďábla a teď naříkáte?

 11. BerKa říká:

  To není špatně řečeno…

 12. Zdeněk Gryc říká:

  OD PLIC NA S NOBLESOU:

  1. BerKa říká:
  Úterý, 13. 10. 2020 v 20:21
  To není špatně řečeno…
  —————————————————
  XXXXX říká:
  Neděle, 26. 1. 2020 v 16:51
  No že jsi na Aljašce je hned patrné. Namrzla ti kebule blbe starej. Už by tě mohl vzít čert aspoň by sis pokecal s rozehnalem. Říkali mi, že na starý nemám bejt zlej. Ale neříkali nic o starým čurákovi. Péro ti nestojí tak aspoň prudíš co?

  XXXXX říká:
  Neděle, 15. 9. 2019 v 9:44
  A můj skromný názor je že Gryc je čurák.

  XXXXX říká:
  Neděle, 22. 7. 2018 v 12:42
  „Zhanobil ses sám oslavováním ochlasty a kurevníka a kdybys o něm držel hubu a psal o stavbách,
  nikdo by tě nehanobil“

 13. Zdeněk Gryc říká:

  oprava:

  „OD PLIC A S NOBLESOU“

 14. Zdeněk Gryc říká:

  „Už je mi z toho na blití, fakt.“
  ——————————————-
  „Vždy chyběla a chybí morálka.“
  ——————————————–
  „Vy jste vytvořili ďábla a teď naříkáte?“
  ———————————————
  „Fujtajksl.“
  ——————————————

  VŠICHNI BYLI OŽRALÍ JAK PRASATA

  JENOM PAN PRESIDENT BYL

  KAPKU V NÁLADĚ

 15. Zdeněk Gryc říká:

  Mon Ami říká:
  Úterý, 13. 10. 2020 v 15:01

  mon ami. můj příteli. mon cher. můj drahý / můj milý. Mon Dieu! Můj Bože! mon pauvre ami. můj ubohý příteli. mon vieux. N’est-ce pas ? Není-liž pravda?
  ————————————

  blade říká:
  Úterý, 13. 10. 2020 v 15:45

  Blade, je solidní akční horror, ale především proto, že ve svém žánru má minimální konkurenci. Akční scény jsou slušné, triky našlapané (až na pár výjimek) a herecké výkony tak nějak akčně-hororové. Výborná je ale úvodní scéna, kdy se mladík nechá zavést jakousi úžasnou kočkou do klubu,
  kde všichni tančí a svíjejí se v rytmu techna jakoby v extázi,
  aby je za chvíli od hlavy až k patě zlila krvavá sprcha.
  —————————————————

  By Jove.

  Za co se ti polobohové vlastně styděj ?

  Když si otírají hubu o konkrétního
  občana ?

  TAK MOC SE STYDÍ, že
  nemohou svým

  občanským jménem
  STÁT ZA SVÝM NÁZOREM?

  JAK TO DĚLAJÍ PŘI HOLENÍ ?
  VADÍ JIM VLASTNÍ KSICHTÍK ?

  V ZÁPADNÍ EVROPĚ PLATÍ

  JSEM TOLERANTNÍ K OPAČNÉMU NÁZORU

  /“se kterým nesouhlasím,
  ale udělám vše proto,
  abyste ho mohl říkat“/

  NIKDY SPROSTÝ

  AL,E POKUD NĚKOMU NĚCO PÍŠU,
  POLEMIZUJI,

  TAK SE PODEPÍŠU.

  TO JE CIVILIZACE !

  ANONYMITA JE INSPIRACÍ
  SPROSTOTY!

  Hezký večer přeje ing. arch. Zdeněk Gryc

 16. Svatopluk Beran říká:

  Celá dnešní západní novinařina je prachsprostá KORPORÁTNÍ novinařina, která hájí tak akorát TERORISTICKÉ HOSPODAŘENÍ jedné sedminy světové populace. Svět má 7 miliard obyvatel, ale 6 miliard jsou podle nás buď hajzli, nebo nekulturní občané této planety. Objektivní, SKUTEČNĚ DEMOKRATICKÝ novinář z objektivníma informacema není obložený týmem lidí, nebo financovaný společností pro kterou je mu dovoleno psát. Cestuje po světě, je povětšinou sám, riskuje že mu článek neotisknou, je nezávislý a většinou mu jde v kterékoliv kultuře skutečně o život. Píše o tom co viděl a ne to co má společností zadané z dobře vyhřáté kanceláře. Nevyzobává jenom to co se mu hodí. NEŽIJE Z PRAVIDELNÉ VÝPLATY ZAMĚSTNAVATELE.

 17. Zdeněk Gryc říká:

  Václav Havel

  To diagnostikpoval¨
  AMFIÁNSKÝ KAPITALISMUS

  Na televizním záběru vidíme,
  Jak se tvářil
  Václav Klaus

  Dnes večer pohovořil ministr Prymula.

  Jako architekta mne vždy zajímal interiér,
  tedy schodiště a 8 asitujících strašidel.

  Kdo to vymyslel, nevíme.

  Kdo sestavil projev, který četl podle jeho nepřímých,
  či neupřímných, očí četl z čtešky vpravo.

  taky nevíme

  Byl to projev vstřícný a upřímný,

  Rád bych se připojil a také se omluvil:

  1. XXXXX říká:
  Sobota, 18. 8. 2018 v 9:56
  A to měla být urážka? Nějaká vzpomínka na mládí,
  na dobu kdys nám soudruhům s tímto pozdravem lezl do prdele?
  Pro pár špinavých zlaťáků, pro falešnou slávu…
  Ale pane architekte to nebylo na Vás ale na oslíka.
  Vy jste přeci krysa. Co si to ani přiznat neumí.
  ———————————————-
  Krysa se touto cestou také omlouvá,
  nebyl to zrovna porod,
  ale při lezení do prdele
  to muselo „nám soudruhům“ bolet, že ?

 18. Zdeněk Gryc říká:

  omluva:
  MAFIÁNSKÝ KAPITALISMUS
  pamatujete ?

 19. Svatopluk Beran říká:

  Od krajských voleb až k viru.

  Přesněji by mělo znít OD VIRU KE KRAJSKÝM A POSLANECKÝM VOLBÁM

  https://www.blesk.cz/galerie/zpravy-koronavirus/972256/oslava-na-karlove-moste-prymula-se-nestaci-divit-kalousek-si-rypl-do-hlupaka-i-feriho?foto=6223,

 20. Svatopluk Beran říká:

  Pokud si dá někdo práci, nebude žádný problém nají členy ODS A TOP09 jak znehodnocují cíleně nařízení vlády ohledně korona viru a jak teď dělají CHYTRÁKY. Kavárník a podnikatel pan Kobza, který to na Karlově mostě celé zpunktoval je coby podnikatel loňského roku v porotě letošního podnikatele roku.

  NEMĚL BY TEN ČLOVĚK BÝT SPÍŠ NA NOVINÁŘSKÉM PRANÝŘI ZA ŠÍŘENÍ EPIDEMIE A NE SE USMÍVAT VE ZPRÁVÁCH ČT24

  Posezení na Karlově mostě u půlkilometrového stolu se v úterý zúčastnily zhruba dva tisíce lidí. Mezi nimi i politici – mj. poslanec Dominik Feri a jeho stranická šéfka Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) či Miroslava Němcová (ODS). Vládní koronavirová nařízení zřejmě neporušili, nad akcí se ale podivují lidé na internetu i epidemiolog Roman Prymula, který apeluje na používání zdravého rozumu. Kritický byl ke svému kolegovi Ferimu i šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Feri kritiku odráží.

 21. petr klukan říká:

  Mon Ami: Mýlíte se, já přece žádnou vládu neobhajuji. Byly demokraticky zvoleny všechny tři (teď pomíjím úřednickou vládu, kteoru navrhl prezident Zeman, když neuznal 101 hlasů). Vám ale nevadí, když nejvyšší politik v „přímém přenosu“ lže? Takový má jít příkladem? Pokud nám to přestane vadit, kde to skončí?
  Bohužel, do té doby slušný Nečas se ve vrcholné politice zapsal strašným písmem. Aby dění ovládala jeho milenka, je přece nepředstavitelné.

 22. Svatopluk Beran říká:

  https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-koronavirus/648528/oslava-na-karlove-moste-prymula-se-nestaci-divit-kalousek-si-rypl-do-hlupaka-i-feriho.html

 23. blade říká:

  Jaký politik v tom „přímém přenosu“ lže a o čem lže konkrétně?

  Co si myslet o politikovi, který nerespektuje většinový názor a ujednání ústavních vrcholných představitelů o zahraničí politice (prezident, premiér, šéf Sněmovny i ten ministr zahraničí) a na truc jede na Tchajwan a v politice o jedné Číně tak doslova zesere co může?!

  Jinak celé „slavné“ EU stoupá dluh – si rozlikněte státní dluh jednotlivých zemí – je to v eurech:
  https://www.google.cz/publicdata/explore?ds=ds22a34krhq5p_&ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=gd_mio_eur&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=country_group&idim=country_group:eu&ifdim=country_group&tstart=813538800000&tend=1570917600000&hl=cs&dl=cs&ind=false

 24. blade říká:

  Růst (nebo pokles) státního dluhu v letech 1994–2016 (v mld. Kč)
  https://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%A1tn%C3%AD_dluh_%C4%8Ceska#/media/Soubor:Rust_dluhu_1994_2016.png

  Jinak koronáč je snad každé vládě na světě čarou přes rorpočet. Tak nestrašte.

 25. franta pulpytel říká:

  Pane Klukane ,co říkate na podraz TOPKY(vystoupení ze senátorského klubu)?

 26. Zdeněk Gryc říká:

  „SKROMNÝ NÁZOR“

  XXXXX říká:
  Neděle, 15. 9. 2019 v 9:44
  A můj skromný názor je že Gryc je čurák.

  Obdobnou větičku publikoval v JL
  jak právě vidíme „všudepřítomný “

  blade

  Pánbíček je prý přítomný jenom u oltáře.

  Pánbíčka „blade“+ XXXXX
  také nikdo neviděl.

  Existují státnice které hodnotí dílo:

  Fuchse, Rozehnala i Podrázského
  o kterých často píši.

  Dost se uvádí, že
  RYBA HNIJE OD HLAVY
  Což se netýká zrovna naší vlády.

  Fakt, bychom měli podobně jako Babiš
  jít do sebe a několikrát si přečíst:
  —————————————
  1. blade říká:
  Pondělí, 12. 10. 2020 v 16:02
  „Hledej pravdu, slyš pravdu, uč se pravdě, miluj pravdu, mluv pravdu, drž se pravdy, braň pravdu až do smrti, protože pravda tě osvobodí od hříchu,“ hlásal mistr Jan Hus.
  ————————————–
  Osvobozeno od hříchu bylo neposkvrněné početí Panny Marie.
  Morální autority anonyma, který zdviženým prstem,
  podobně jako TGM ukazuje na Jana Husa je třeba si vážit.

  PS. K redaktoru Petru Klukanovi, který když čte mé bláboly
  si jistě smutně zavzdchne. . .
  bych měl dotaz…

  Při dnešní technice počítačů by nešlo vygenerovat v JL všechny

  „blade říká“,

  zejména, když už o něm dnes víme, že není co říká:
  —————————————–
  blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 11:14
  „Koukli do nějakých papírů, řekli maturitu má a po základním výcviku ve Volarech a Zadním Chodově jsem se jako veldr. objevil v tzv. prvním sledu na pohraniční rotě Černé jezero, prapor byl v Železné Rudě a brigáda v Sušicích.“
  —————————————

  ———————————————————————————————–
  Tak by stálo zato souborně zachovat jeho
  morálně – politické
  ANONYMNÍ AFORISMY V JIHLAVSKÝCH LISTECH.

  Včetně jeho jak často
  „prvního“

  k aktuálnímu k článku:

  „Funkcionalismus, ale lidskej: Jihlavané prošli s památkáři areálem psychiatrie“
  —————————————-
  Samé zbytné akce v této době.
  blade | 2020-10-10 15:26:45 | Reagovat
  —————————————-

  Ukazuje vysokou morální hodnotu,
  hrdého potomka mistra Jana Husa.

  Ocenil ho s láskou “ pravdo-láskař“,
  vděčný žák autora pavilonu Ing. arch. Zdeněk Gryc,

  kterému „blade“ ve svých četných esejích
  doporučil tamní pobyt.

  Havla napravovali 5 let
  Justice došla k názoru, že na nápravu Rozehnala jsou vhodné 4 roky.

 27. blade říká:

  Pan důchodce se tu opět vystříkal 🙂
  A co dál?
  Bude snad ještě cesta kolem světa? 😉

  ////////////////////////////////////////////////////////

  Samozřejmě, že prohlídka psychiatrie je v této covid-krizi zbytná akce. Ahá, on pan důchodce si tam šel obhlédnout fleka > v Havl. Brodě snad mají na výběr ještě i klecáky.

 28. blade říká:

  Důchodce píše:
  „Při dnešní technice počítačů by nešlo vygenerovat v JL všechny „blade říká“, zejména, když už o něm dnes víme, že není co říká.“

  ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

  Tak on pan důchodce si chce zakládat složky na zdejší nicky 🙂
  V souvislosti s tím mne napadá myšlenka, že tento správný tvárný totalitní materiá, nyní v poenzi, to zřejmě okoukal na kafíčku u StB. 😉

 29. blade říká:

  Koronavirus na písmeno “ P “

  Čeština je opravdu dokonalý a především bohatý jazyk. Ať zkusí nějaký Angličan či Němec napsat něco takového ve svém rodném jazyce!

  Příroda poslala populaci pořádný políček:
  Pandemii!
  Prťavá praštěná potvůrka poletuje prostředím, plíživě, pomaličku, polehoučku plošně postupuje po povrchu planety…Pichlavá pandemická potvora pekelně prudí populaci, proniká přes pusu, pak průduškami, plícemi… přeskakuje přes pána, paní, příbuzné, politika, pekaře, popeláře, poslance.
  Pokašláváme, posmrkáváme, prskáme, poleháváme, padáme. Při procházkách potkáváme plátnem překryté pusy přátel, příbuzných ,poznáváme především pozdravením. Prázdné putyky, pohostinství, posmutnělé plovárny, propocenců prosté posilovny; policajti pozorují postavy plížící se pomalu po parcích, pakliže poruší pravidlo, policista píská, prská. Politici pořád přiblble plácají přes pokrývky pusy…Přeplněné postele, přidušení pacienti, připojené plicní podpory, přetažený personál prvního palebného pole, přepracované pečovatelky, pozůstalí…

  Ptáme se: PROČ?

  Poněvadž pěstujeme pokrytectví, pohrdáme právem, pravidly, pochlebujeme přemocným, pochybně podnikáme, pokoutně podvádíme, propadáme pokušení, podlézáme, politikaříme, pletichaříme, promíjíme podrazy, pomíjíme příbuzné.
  Poněvadž přehlížíme potřebné, pošlapáváme přátelství, podrážíme přátele, ponižujeme partnery, popichujeme plaché, přestáváme promíjet, plácáme plané pomluvy!
  Poněvadž pošlapáváme přírodu, plýtváme penězi, potravinami, přejídáme se?
  Protože pokrok postupuje příliš překotně, příliš pracujeme, pořád pospícháme!
  Ptáme se: PROČ? Prostě PROTOŽE!…
  Pocity padají podél pochmurné propasti…
  Převálcuje prťavá potvora populaci? Prdlajs! Prohrajeme, padneme? Prdlajs! Přestaňme plakat, panikařit!
  Potvoru přibrzdíme, přiškrtíme, porazíme, poničíme připravenými protilátkami. Pandemii přečkáme, pohromy překonáme, pakliže pokorně poklekneme před pomocníky prvního „palebného pole“, poděkujeme…přežijeme.

  Přestaňme plakat, pochlapme se!
  Popřejme si pohodu, posilněme psychiku, pěstujme pokoru, přestaňme pomlouvat, podvádět, podpořme se, pomáhejme si, povzbuďme se, poplácejme se po prsou, posilujme přátelství…
  Položme počítače, pojďme si povídat, pohrát si, prozpěvovat, pocvičit, pracovat na poli, provětrat pejska, poškrábat prasátko, pokochejme se přírodou. Pohlaďme partnera po pleši, partnerce polibme pusu, přítelkyni poplácejme po prdelce, popijme pivko, panáka, poděkujme pohostinným přátelům.
  Pozastavme překotné plahočení, pracujme pomaleji, prodýchejme paniku…

  Projděme si pokoje, přemístěme poličky, posuňme postele, porovnejme polštáře, přerovnejme prádlo, přeleštěme podlahu: práce, pořádek, pomohou překonat paniku. Plicní potvůrka prvně potrápí; Pakliže přeskládáme priority, pandemie pomine, přijde proměna, procitnutí, poučení, paprsky prozáří posmutnělý prostor.

  Přeji poklidné přežívání pandemie, pocit pohody, později pak potkávání, podávání pravice, polibky přátel, příbuzných.

  Připijme pohárkem perlivé Pálavy, pošleme polibek přes plátno, pitomce plácneme po pr….

  Prchej proradná pandemie, prchej !

 30. Zdeněk Gryc říká:

  Tak by stálo zato souborně zachovat jeho
  morálně – politické

  ANONYMNÍ AFORISMY V JIHLAVSKÝCH LISTECH.

  Nebo ne?

  blade říká:

  Středa, 14. 10. 2020 v 12:14

  CO SLOVO TO PERLA

  komu se nemají házet, to snad víme, že ?

 31. Zdeněk Gryc říká:

  MYŠLENKA nebo S-MYŠLENKA ?
  ———————-
  NE -MYSLÍM,
  ALE VÍM

  Že „kafíčko“ architektu STB neservírovalo.
  Co je účelem BLA – blafů BLA-de, který hlásá:
  —————————————
  1. blade říká:
  Pondělí, 12. 10. 2020 v 16:02
  „Hledej pravdu, slyš pravdu, uč se pravdě, miluj pravdu, mluv pravdu, drž se pravdy, braň pravdu až do smrti, protože pravda tě osvobodí od hříchu,“ hlásal mistr Jan Hus.
  ——————————————-
  protože pravda tě osvobodí od hříchu,“ hlásal mistr Jan Hus.

  P-roč ?

  to a-nonymní a-utor komentáře nepraktikuje

  PROČ ?

  1. blade říká:
  Středa, 14. 10. 2020 v 12:14
  Koronavirus na písmeno “ P “

 32. petr klukan říká:

  Koronovirus na písmeno P je opravdu hezký, nicméně se někteří již dosti odchýlili od původního tématu, kdy se paní poslankyně Oborná zlobí nad tím, že se ta velká politika přenáší i do regionů…

 33. Zdeněk Gryc říká:

  OMLUVENKA
  ———————————
  Za můj první komentář:

  Zdeněk Gryc říká:
  Úterý, 13. 10. 2020 v 15:40

  Předseda Senátu Vystrčil a jeho čtyři prosby k lidem
  17.3.2020 Bez kategorie/Komentáře (24)

  Chtěl jsem upozornit na význam senátu a včasnou publicitu jeho předsedy.
  ———————————–
  Reakce po 5 minutách, bdělý veldr PS-áků ?

  blade říká:
  Úterý, 13. 10. 2020 v 15:45
  ——————————————
  Omlouvám se za emigraci od svého aktuálního blogu:

  PRÁVĚ DNES
  Zdeněk Gryc | Sobota, 10. 10. 2020 v 19:09
  Jehož meritem je :

  Jiří Drahoš
  Bývalý předseda Akademie věd…
  Jiří Drahoš je český politik, chemik, vysokoškolský učitel, který v období 2009 až 2017 zastával funkci předsedy Akademie věd České republiky. V roce 2018 kandidoval ve volbách na úřad prezidenta České republiky. Spolu s Milošem Zemanem postoupil do druhého kola, v němž s ním prohrál po
  obdržení 48,63 %…

  JAK BYCHOM NA TOM V DOBĚ KORONAVIRU BYLI,
  KDYBY OBDRŽEL O 2% VÍCE ?
  ———————————————-
  U tohoto blogu má „blade asi 15 komentářů, přestoře říká:

  4.9.2015 Aktuality/Komentáře (26)
  ——————————————————————————————-

  1) Článek „Coronavirus odkrývá pravdu o kavárně“ v seznamu HOAXŮ není. TAK TU VEŘEJNĚ NELŽETE !
  Jestli článek píše nějaký O.Lukáš nebo Gryc je mi šumafuk, hlavní je obsah článku, který zapšklý masrxista jako Vy nechápete.

  2) Vy nechápete vúbec nic, komunikovat se s Vámi rozumně nedá. Patříte k diskutujícím, kteří nerespektují známá fakta a argumenty jiných. Vkládáte do svých diskuzních příspěvků především emoce než logické uvažování. Nemám žádný zájem s Vámi dál vést jaskoukoliv diskusi v JL nebo dál reagovat na vaše scestné výplody. Zkrátka mne ignorujte.

  3) Tímto od tohoto dne ignoruji vaše příspěvky pod články a pokud jste ten Gryc,

  tak od tohoto dne ignoruji i vaše blogy

  veďte si váš ten Vámi velmi oblíbený monolg sám se sebou. Dialog s Vámi je pouze ztráta času. Jakékoliv zdejší politické příspěvky stejně nic neřeší ani nevyřeší.

  Sejdeme se u voleb. Sbohem!
  blade | 2020-03-26 11:12:19 | Reagovat
  ———————————————————————————

  „tak od tohoto dne ignoruji i vaše blogy“

  Funguje však stále záměrně jako „rušička“.
  Kdo a proč používal rušičky je známo.

  Nyní to funguje podle Slonkové:

  „Vynech meritus věci zhanob autora“ viz článek v JL:

  „Ruská propaganda je na míle vepředu“
  ————————————————————————-
  „nicméně se někteří již dosti odchýlili od původního tématu“

  Což se týká i mého blogu
  PRÁVĚ DNES

  Prosím nikterak nereagujte,

  berte tento komentář jako „omluvenku“.
  Pokud můj přítel, který mne opravdu potěšil prvním komentářem k článku:
  „Funkcionalismus, ale lidskej: Jihlavané prošli s památkáři areálem psychiatrie“
  —————————————-
  Samé zbytné akce v této době.
  blade | 2020-10-10 15:26:45 | Reagovat

  Dodrží své prohlášení vložené viz. shora :

  blade | 2020-03-26 11:12:19 | Reagovat
  —————————————-
  Rád bych se vrátil na svůj aktuální blog.
  Nebo případně napsal nový:

  Inter Arma Silent Musae ?
  „Samé zbytné akce v této době“

 34. blade říká:

  Ano pane důchodče, založte si nový nový blog, na něm si tam pište ty své pověsti, ať se zde opět nemusíte odchylovat od tématu.

 35. Jan P říká:

  V létě mezi propagátory typu „uvolňování poměrů“ byla i ODS. Je fakt, že leccos vláda posrala. Proto koronaviroví experti z ODS vládu vystřídají. Chystají se na to, jak budou osekávat platy a dávky.
  Budou u toho ochotně asistovat Piráti ?
  OVM ze zásady moc nesleduju. Stanjura tam navrhl zkrouhnout státní zaměstnance. Schillerka jen přikyvovala.
  Těšme se na volby 2021.

 36. Zdeněk Gryc říká:

  INTERERESOVÁN – že ?

 37. XXXXX říká:

  Jane P obvykle s tebou nesouhlasím, ale to je přesný

 38. Zdeněk Gryc říká:

  1. blade říká:
  Středa, 14. 10. 2020 v 17:17
  Ano pane důchodče, založte si nový nový blog, na něm si tam pište ty své pověsti, ať se zde opět nemusíte odchylovat od tématu.
  ————————————————-
  Ano pane „blade“, jsou události, které se dotýkají mé práce,
  jako zde popsaná exkurze do pavilonu na Psychiatrii,
  jehož nové interiéry mi zadala po roce 1989 jeho ředitelka Drlíková.

  Invektivy, sprostoty a chytrácky použité polo-lži a lži z četných „pouček „XXXXX
  a školení typu „musíme“:

  „Musíme naše inženýry-architekty učit uctívat památku dělnické třídy a komunistické strany.
  A pokud některým z nich tyto myšlenky nejsou blízké, ukládat jim v tomto smyslu konkrétní požadavky k odbornému ztvárnění“

  XXXXX říká:
  Sobota, 30. 1. 2016 v 13:34
  Tak já myslel, že už je od tebe klid na věky a zas ne. Proč to tu vlastně visí?
  Ty nechápeš, že dokud budeš prudit nedáme ti pokoj?

  Celý Jihlavě (podle mě) je u prdele Gryc, Rozehnal a Havel.

  Lidi mají jiný starosti. Po většině existenční. Neříkám že si za to opět většinově nemůžou sami, ale kecy o nějakým Rozehnalovi koho to zajímá? Dobře, nakreslil jsi Březinky, komoušům pentagon, někde nějakej most, co já vím co ještě, dobrý všechno to stojí, lidi to užívají, tudíž tvé práci čest.
  Ale koho to kurva dneska zajímá?
  —————————————————————————–
  Pochopit se to dá z pozice prezidenta Zemana:
  „Se sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak“
  a autora komentáře:

  1. blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 11:14
  a po základním výcviku ve Volarech a Zadním Chodově jsem se jako veldr. objevil v tzv. prvním sledu na pohraniční rotě Černé jezero, prapor byl v Železné Rudě a brigáda v Sušicích.
  Tak, že v kostce za komunistů pro mne hovno zle.

  Dobře bylo mu „HOVNO ZLE“

  S VÁCLAVEM HAVLEM a
  BEDŘICHEN ROZEHNALEM, to bylo za totáče naopak.

  Chuť nebo spíše nechuť se dá vyjádřit „obratně“psychologický trikem
  s takzvaně „dobrým úmyslem“, což „blade“ skvěle ovládá:

  „ať se zde opět nemusíte odchylovat od tématu.“

  Obdoný „dobrý úmysl“ je skryt v prvním komentáři k aktuálnímu článku o Rozehnalově pavilonu:

  Samé zbytné akce v této době.
  blade | 2020-10-10 15:26:45 | Reagovat

  Nechutné jsou i triky typu:
  „V souvislosti s tím mne napadá myšlenka, že tento správný tvárný totalitní materiá, nyní v poenzi, to zřejmě okoukal na kafíčku u StB.“

  Kdy jde o přímou psychologicky rafinovaně vymyšlenou LEŽ !!!

  Další triky „blade“ popisuje Slonková v souvislosti s článkem:
  „Ruská propaganda je na míle vepředu“
  4.9.2015 Aktuality/Komentáře (26), autor: Petr Klukan

  Opomine se obsah článku a napadne se jeho autor !!!
  Reklamy na prací prášky, stejně jako proklamace politiků,
  pocházejí z agentur, které mimo grafiků zaměstnávají psychology.
  ——————————————————————
  „založte si nový nový blog,“

  OK založím, zítra.

  Na tomto blogu pana redaktora Klukana končíme.
  Do budoucna platí:

  3) Tímto od tohoto dne ignoruji vaše příspěvky pod články a pokud jste ten Gryc,
  tak od tohoto dne ignoruji i vaše blogy
  veďte si váš ten Vámi velmi oblíbený monolg sám se sebou. Dialog s Vámi je pouze ztráta času. Jakékoliv zdejší politické příspěvky stejně nic neřeší ani nevyřeší.
  Sejdeme se u voleb. Sbohem!
  blade | 2020-03-26 11:12:19 | Reagovat
  ————————————————————–
  Je mi 86 let a žiji osaměle.
  „Všimné“ pana „blade“ na mých blocích,
  mne opravdu obtěžuje !!!
  Ing. arch. Zdeněk Gryc

 39. blade říká:

  Zase penzijní jen cákanec 🙂 🙂 🙂

 40. blade říká:

  Google News 15.10.2020:

  Třetí ruská vakcína proti koronaviru, která by se mohla jen vdechnout.

  V Rusku vědci z Krymské federální univerzity Vernadského (KFU) vyvinuli novou vakcínu proti novému typu koronaviru, informoval vedoucí laboratoře buněčných technologií a DNA léků, virolog, docent katedry biochemie KFU Vladimir Oberemok s tím, že vývojáři použili své zkušenosti nejen z virologie, ale také z genetiky.

  „Naše originální vakcína se skládá z jednoho oligonukleotidu (thiofosforesnanový úsek DNA) vе tvaru lasa, který obsahuje aktivátor vrozené imunity v podobě CpG ostrůvků a antigenů, vе kterých má být „zašit“ malý úsek genomu SARS-CoV-2, aby ho organismus identifikoval a vyvinul specifické protilátky,“ uvedl Oberemok.

  Podle jeho slov spočívá jedna z předností přípravku v tom, že se dá používat intranazálně, tedy prostě vdechnout, a nebudou potřebné žádné injekce. Krymští výzkumníci jsou připraveni zahájit všechny etapy testování vakcíny hned po získání financování.

  V zemi již byly zaregistrovány dvě vakcíny proti covidu-19. Jedná se o Sputnik V Ústavu epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji a přípravek EpiVakKorona novosibirského ústavu Vektor. Kromě toho pracuje na vývoji živé vakcíny Federální vědecký ústav výzkumu a imunobiologických preparátů M. P Čumakova Ruské akademie věd.

 41. Svatopluk Beran říká:

  Podle mne zatím nejvýstižnější nastínění toho co se u nás děje ohledně koronaviru.

  ARD: Česko prohrává šachy s virem

  Dnes 9:53vpl, Právo

  Co se v České republice pokazilo? ptá se ve svém příspěvku Peter Lange, zpravodaj německé televize ARD v Praze. Letní bezstarostnost, klesající ochota veřejnosti podřídit se restrikcím i vlády prosazovat je, zaváhání politiků při šachové partii s pandemií – takové jsou podle něho příčiny toho, že Česko sklouzlo do kritické situace.

  „Až budou čeští historici sepisovat historii pandemie roku 2020, narazí na dvě památné události. Dne 25. května Národní muzeum otevřelo výstavu ručně šitých roušek. Zdálo se, že doba ochranných masek skončila; už je nebylo zapotřebí, mohly odejít,“ upozornila ARD.

  O pět týdnů později, 30. června, na Karlově mostě u obřího, spontánně zřízeného stolu asi 1200 lidí slavilo konec temné koronové doby, protože o den později padly poslední restrikce, nošení roušek v obchodech a restauracích.

  Nadechnutí v létě
  Česká vláda reagovala na počátek pandemie učebnicově – včas, důsledně a s podporou obyvatelstva. Do poloviny května došlo v České republice k 350 úmrtím v souvislosti s covidem-19. Švédsko mělo 3500 obětí korony s téměř stejnou populací, připomněl Lange.

  Přišlo léto. Denní počet nákazy klesl v průměru na sto. Normální život se vrátil do hospůdek a pivních zahrad, což je pro českou duši nesmírně důležité, protože společenský život se odehrává zde a ne v poměrně malých soukromých bytech.
  Návštěvníky z Německa opravdu podráždilo, když si všimli, že covid-19 zřejmě již nehrál roli v každodenním životě v Praze.

  „V pražských klubech se slavilo jako předtím, bez nepříjemných pravidel vzdálenosti a hygieny. Češi také mohli jet na dovolenou, zejména do Chorvatska na milované Jaderské moře. Někteří si odtud jako suvenýr přivezli koronavirus, jak se později ukázalo,“ všimla si reportáž.

  Dvacátého srpna oznámil Adam Vojtěch, tehdejší ministr zdravotnictví považovaný za lehkou váhu, celostátní zavedení roušek v obchodech, restauracích, hospodách a kadeřnictvích s ohledem na návrat re­kreantů a začátek nového školního roku.

  Avšak reakce na sociálních sítích byl natolik prudká, že premiér Andrej Babiš rozhodnutí smetl ze stolu a ztrapnil svého ministra. „Historici to jednoho dne mohou považovat za rozhodující chybu. A s koronavirem je to trochu jako hrát šachy. Bývá obtížné opravit špatný krok,“ míní Lange.

  Neochota předsedy vlády byla podle ARD v souladu s ne­ochotou lidí, kteří nechtěli být omezováni ve zpětně vymáhaných svobodách. To se nyní změnilo – z donucení, s ohledem na 1100 mrtvých, zdvojnásobením počtu těžkých případů na dva tisíce a osm tisíc infekcí denně. Zdravotnictví stojí před kolapsem.

  Za každou cenu je třeba se vyhnout úplnému uzavření ekonomiky. Příští tři týdny budou pro Čechy komplikované a ani zdaleka veselé, oznámil ministr zdravotnictví Prymula, zkušený vojenský lékař a šéfimunolog, který Čechy provedl první vlnou, uzavřela německá televize.

  https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/ard-cesko-prohrava-sachy-s-virem-40339424

 42. Svatopluk Beran říká:

  Ke všem kteří se podíleli na rozklížení toho co a jak vláda dělal bych přidávám to co nahrál ČTVRTNÍČEK. I když jeho také moc nemusím, ale snad mu kovid otevřel trochu oči.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/video-uzdraveny-ctvrtnicek-poslal-vzkaz-klausovi-a-smuclerovi-124533#utm_content=freshnews&utm_term=%C4%8Dtvrtn%C3%AD%C4%8Dek%20covid&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

 43. Mon Ami říká:

  petr klukan: těžko říct, čemu věřit. Nevěřím, že Nečasová Nagyová „ovládla dění“ v ČR.

 44. petr klukan říká:

  Blade: no přetiskovat tu zprávy z Infokurýra (bývalého dezinformačního Teplického kurýra), hm, o něčem to svědčí.
  Mon Ami: říkáte, že těžko říct, čemu věřit. Ano, přesně to si dezinformační weby a různé fake news přejí. Ale k Nečasové – jistěže neovládla „celé dění ve vládě“, jak jsem nadneseně napsal. Její úloha, ovlivňování premiéra včetně toho, kdo se k němu dostane a kdo ne, je ale dle mého zcela nepřístojné. Mimochodem kniha Šlachty o mnohém k případu vypovídá. Pokud lže, ať jej někdo žaluje. To se nestalo.

 45. blade říká:

  Klukan, to je ale pouze vaše hloupá fantazie Vy dezinfokurýre 😉

  https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/v-rijnu-druha-brzy-treti-putin-ohlasil-schvaleni-dalsi-vakciny-proti-koronaviru_2010141715_kar

 46. Jan P říká:

  To je to, co získáte: Piráti v koalici ANO, ODS a ČSSD.
  Koaliční smlouva ve Zlínském kraji podepsána. Novou koalici vytvořilo ANO s Piráty, ODS a ČSSD. Hejtmanem má být Radim Holiš /ANO/.

 47. blade říká:

  Demoblok až na Bartoše – OUT OUT OUT OUT 🙂

  https://d15-a.sdn.cz/d_15/c_img_H_E/hIIelC.jpeg?fl=cro,0,1,1276,717%7Cres,2560,,1%7Cwebp,75

 48. blade říká:

  Demoblok až na Bartoše – OUT OUT OUT OUT 🙂

  https://d15-a.sdn.cz/d_15/c_img_H_E/hIIelC.jpeg?fl=cro,0,1,1276,717%7Cres,2560,,1%7Cwebp,75

 49. blade říká:

  si nefunkční odkaz zkopírujte no … 🙁

 50. Jan P říká:

  Vláda připravuje program AGRICOVID POTRAVINÁŘSTVÍ, který má potravinářským firmám dát až 20 tisíc za každého zaměstnance navíc k současným plošným podpůrným programům. Hádejte, kdo je největší zaměstnavatel v potravinářství?

 51. blade říká:

  V roce 2014 bylo v odvětví Potravinářský a tabákový průmysl v ČR zaměstnáno necelých 115 tisíc osob.
  Agrofert má nyní v ČR 23 000 zaměstnanců, v tom jsou ale i nepotravinářské profese. Tak o co go.
  Si dojděte do banky a vybudujte si Agrofert 2. Teď je krize, spousta toho bude krachovat, tak vám to půjde jak hutě 😉

 52. blade říká:

  To je směšné, že tihle vymaštěnci zrovna teď chtějí demonstrovat i za ten zkorumpovaný fotbal …, ach jo to jsme to dopracovali. http://hooligans.cz/domains/hooligans.cz/index.php/reports/czech/101-2020/7473-informace-protest-proti-totalitnim-narizenim-14-10-2020

 53. Svatopluk Beran říká:

  Od krajských voleb až k viru

  Svatopluk Beran říká:

  Čtvrtek, 15. 10. 2020 v 11:14

  JESTLI MÁM SPRÁVNÉ INFORMACE TAK SE MÁ OPĚT PROTI VLÁDĚ A ROZHODNUTÍ PREMIERA A PRIMULY PROTESTOVAT.

 54. Svatopluk Beran říká:

  Pokud si jdete něco koupit nebo jdete do přírody nikoho na ulici v roušce neuvidíte.

  NĚJAKÁ DOBROVOLNOST, RESPEKT K TOMU CO ZA NÁS VYLIZUJÍ ZDRAVOTNÍCI, NESCHOPNOST POCHOPENÍ ŽE MOHU BÝT PŘENAŠEČ A ANI O TOM NEVÍM, TUDÍŽ NEZBYTNÁ SOLIDARITA K DRUHÉMU ČLOVĚKU. NIC TAKOVÉHO, TEDY ASPOŇ V JIHLAVĚ NA ULICI TÉMĚŘ NEVIDÍTE. DIKTÁTORY NECHCEME, ALE BEJT TAKHLE SVOBODNĚ-BLBEJ, JE FAKT NEŠTĚSTÍ.

  HITLER TO VLASTNĚ MĚL VELICE JEDNODUCHÝ, KDYŽ PRACOVAL S PODOBNÝM MATERIÁLEM.

 55. Jan P říká:

  A není náhodou FAČR největší neziskovka v zemi ?
  A co na to říká Václav Klaus ml. a Tomio Okamura ?

  Konečně zátah na FAČR! Je třeba rozbít všechny mafiánské struktury, co parazitují na veřejných financích. A český fotbal má být pro fanoušky – jsme tomu zase o krok blíž, ale práce je ještě dost!

 56. Dvořák říká:

  Předpokládám,že nějaký výjimky z těch parazitů ušetříte,že. Jinak ty nagelovaný šulíny klidně zrušte a za tu prasárnu ve Skotsku klidně i s reprezentací.

 57. petr klukan říká:

  Blade: Proč lžete? Ten text, který jste otiskl zveřejnil právě Infokurýr – a odkud ho vzal? Ze serveru Sputnik, klasického dezinformačního webu. Odkaz, který jste poté uvedl z irozhlasu, je text ČTK a je jiný.

 58. blade říká:

  Klukan – Tady nejde odkud je ta zpráva, ale o její obsah, který je pravdivý a vy jste ho automaticky považoval za dezinformační. Jinak zprávu jsem opravdu zaregistroval na Google News i na našich či zahraničních mainstream webech. Odkud zrovna zpráva pochází je šuma fuk, hlavně že je pravdivá nebo snad myslíte že pravdivá není, když o tom informuje i náš či zahraniční mainstream, ale JL ne?

  Jelikož se chováte jak mainstreamový egyptolog doporučuji vám shlédnout až do konce následující video:
  https://osmbrokatu.cz/jak-posilit-imunitu-a-nezblaznit-se-posileni-psychicke-imunity-a-prace-s-informacemi

  Cvičte pravidelně cvičení čchi-kung (další videa z odkazu) > možná jednou navštívíte i ten klášter Šao-lin.

  Hlavně > POZOR NA STRAŚIDLA ! 😉

 59. petr klukan říká:

  Blade: Takže uznáváte, že jste lhal. Jistěže to bylo z dezinformačního webu, ze kterého jste čerpal. a obsah je trošku jiný než ten na irozhlas. To právě dezinformační weby dělají a vás lze k nim přidat. Přeji pěkný den.

 60. blade říká:

  Klukan , … ahá, takže vy jste myšlením stejný novinář jako mnozí ti co jen přeloží článek např. z BBC, Reuters, CNN a pokud jiný novinář napíše v podstatě věci to samé, ale svými slovy, tak je již dezinformátor? > no tak to mne je vás upřímně lito.

  Praktická ukázka:
  iRozhlas > „Středisko Vektor z Novosibirska dnes (ve středu) dosáhlo schválení druhé ruské vakcíny proti koronaviru EpiVakKorona,“ uvedl Putin. Třetí vakcína se podle něj vyvíjí v Čumakovově středisku Ruské akademie věd.

  Mnou uvedená zpráva z Google News (podle vás Kurýr, Sputnik) > V zemi již byly zaregistrovány dvě vakcíny proti covidu-19. Jedná se o Sputnik. V Ústavu epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji a přípravek EpiVakKorona novosibirského ústavu Vektor. Kromě toho pracuje na vývoji živé vakcíny Federální vědecký ústav výzkumu a imunobiologických preparátů M. P Čumakova Ruské akademie věd.

  Nyní mi, řekněte, co je na té druhé dezinformačního? Vždyť obě zprávy informují o stejné věci a neříkejte, že ne.

  Jinak pokud si přečtete některé „bombastické“ nadpisy např. Novinek, tak se pokouší vystrašit občany podobně jak některé nadpisy článků tzv. dezinformačních webů. 🙂

  Pokud jen tupě hltáte informace z mainstream webů a občas je také neporovnáte s jinými (jiný úhel pohledu) i s těmi se seznamů tzv. dezinformačních webů, tak mi vás je ale opravdu upřímně líto.

  Takže, pokud možno přečtu si článek na maistremu (zdejší, zahraniční) porovnám co píší jinde i tzv. dezimformátoři, poklábosím s přáteli a udělám si úsudek.

  Až budete mít chvilku, tak koukněte na tohle, je to zajímavější než nějaké politické žvásty či aktuální krize
  https://zoom.iprima.cz/vetrelci-davnoveku/vetrelci-davnoveku-xi-7-pyramidy

  POZOR NA MAINSTREAM STRAŠIDLA ! 😉

 61. blade říká:

  Zde je odkaz na celé video, ten předchozí odkaz byl jen trailer k dokumentu:

  https://zoom.iprima.cz/vetrelci-davnoveku/pozemska-zakladna-egypt#utm_source=seznam&utm_medium=tv_program

 62. petr klukan říká:

  Blade: Čtěte si co chcete. Podstatné je, že jste lhal. Pěkný den.

 63. blade říká:

  Že jsem vám dal odkaz na web iRozhlas, kde píšou o vakcínách to samé je lhaní, nebuďte směšný.
  Nejste schopen uznat svoji chybu, takovým zde PR dělat nehodlám, pokud možno klidně smažte všechny mé příspěvky v JL. Mějte se tu v tom vašem diskusním umíráčku jak chcete.

  On ten Zeman hovoří o některých novinářích zcela výstižně 😉

 64. petr klukan říká:

  blade: No, oni tam napsali to samé a vy jste zapřel zdroj. Takže lhaní 🙂

 65. petr klukan říká:

  Blade: samozřejmě to byl překlep- nepsali … omlouvám se. 🙂

 66. blade říká:

  Klukan – zamyslete se nad sebou, možná se i zamyslete, zda se nemáte jít živit něčím jiným.

  Nick blade v JL klidně smažte. Dál zde nemá smysl pokračovat.

 67. blade říká:

  Na úplný závěr pro pořádek ještě něco pro nevěřícího zdejšího Tomáše > Klukana:

  Psal jsem > „Google News 15.10.2020“
  Psal jsem > „… článek jsem opravdu zaregistroval na Google News …“

  Registrace článku na >>> GOODLE NEWS – GOOGLE NEWS – GOODLE NEWS – GOOGLE NEWS

  https://news.google.com/search?q=Krymsk%C3%A9%20feder%C3%A1ln%C3%AD%20univerzity%20Vernadsk%C3%A9ho%20(KFU)%20vyvinuli%20novou%20vakc%C3%ADnu%20proti%20nov%C3%A9mu%20typu%20koronaviru%2C%20informoval%20vedouc%C3%AD%20laborato%C5%99e%20bun%C4%9B%C4%8Dn%C3%BDch%20technologi%C3%AD%20a%20DNA%20l%C3%A9k%C5%AF%2C%20virolog%2C%20docent%20katedry%20biochemie%20KFU%20Vladimir%20Oberemok%20s%20t%C3%ADm%2C%20…&hl=cs&gl=CZ&ceid=CZ%3Acs

 68. petr klukan říká:

  blade: Diskutéři (i ti anonymmní) by neměli urážet druhé a se urážet.
  Tak pro pořádek: Goggle news je stále vyhledávač – takže zdroj informace je z dezinformačního webu Sputnik, který je dál přetisknut do Infokurýra a dalších.
  Na mou reakci jste reagoval linkem na článek z mainstreamového irozhlasu. Měl jste přiznat hned Sputnik – lež je v tom, že uvádíte vyhledávač, což řada lidí nerozpozná. Ano, i to je kvalitní šíření dezinformace.
  Souhlasím s vámi v jednom. Další diskuze na toto téma je již zbytečná. Opět přeji pěkný den.

 69. blade říká:

  Klukan – Vy jste s prominutím a bez urážky opravdu natvrdlý. Ten link z iRozhlas jsem posílal kvůli tomu, že tu zprávu o dvou vakcínách a možné třetí vakcíně přináší také i ten iRpzhlas, tudíž že ta moje zpráva (příspěvek) není dezinformace i když zrovna není z mainstream webu.

  Pokud to vaše IQ od počátku pře nepochopilo za to já již nemohu. Ba naopak mne tento poznatek ještě více v časové ose této pře utvrdil v tom, že zde v JL diskuse na jakékoliv téma opravdu, i s vámi šéfredaktore , nemá smysl.

  Nick blade deaktivujte.

  Sbohem bez šátečku.

 70. Daňový soumar říká:

  Chvála bohu ….

 71. BerKa říká:

  Kéž by mu to ale vydrželo víc než týden.

 72. Svatopluk Beran říká:

  Kdo chce může si prostudovat knihu PUBLIC RELATIONS A POLITIKA – aneb KDO A JAK ŘÍDÍ NAŠE OSUDY S NAŠÍM SOUHLASEM. Kniha Josefa Ftoreka o tom, jak západní media – NELŽOU – pouze cíleně z informacemi manipulují, je velice inspirativní a jsem přesvědčen že je odhalující v celé své nahotě drtivou většinu dnešních českých novinářů.

  DOPORUČUJI KAŽDÉMU KDO SE CHCE NĚCO DOZVĚDĚT A PROSTUDOVAT DUŠE A PRÁCI ,,NEDEZINFORMATIVNÍCH NOVINÁŘŮ,, jakým způsobem MANIPULUJÍ A DEZINFORMUJÍ, JIŽNĚKOLIKDESÍTEK LET.

  Například už se nikdy neukážou záběry když útočí a válčí vojska USA, jako se stalo ve Vietnamské vesničce MY LAY, či NATa. Novinářům již totiž byly vymezeny pouze druhořadové útočící vojenské sledy. Takže Válečné Zločiny NATa v jeho útočných válkách po celém světě můžeme vidět pouze z uniklých vojenských nahrávkách. Za ty však hrozí každému kdo to udělá, viz Wikileaks a Aasánž doživotní tresty v amerických věznicích.

  Mimo jiné popisuje na straně 98 dnešní MEDIÁLNÍ KULTURNÍ IMPERIALISMUS. V podstatě tři nejzákladnější světové zpravodajské agentury(AFP, REUTERS,AP) zásobují zpravodajskými informacemi ze světa 90 procent světových medií.

  Celosvětové televizní zpravodajství pokrývá jen několik televizních stanic, přičemž všechny reprezentují anglosaský svět. Jedná se o CNN, BBC, World Service, CNBC, a partnery společnosti News Corporation miliardáře Ruperta Murdocha.

  https://books.google.cz/books?id=GSnNbFmnRRUC&pg=PA5&hl=cs&source=gbs_selected_pages&cad=2#v=onepage&q&f=false

 73. Svatopluk Beran říká:

  Josef Ftorek například, mimo mnohé jiné, popisuje na straně 98, kapitola2.4.6, jak funguje DNEŠNÍ MEDIÁLNÍ KULTURNÍ IMPERIALISMUS, kde podstatě tři nejzákladnější světové zpravodajské agentury(AFP, REUTERS,AP) zásobují zpravodajskými informacemi ze světa 90 procent světových medií.

  Celosvětové televizní zpravodajství pokrývá jen několik televizních stanic, přičemž všechny reprezentují anglosaský svět. Jedná se o CNN, BBC, World Service, CNBC, a partnery společnosti News Corporation miliardáře Ruperta Murdocha.

  Ten samý princip je i v hudební a filmové produkci

  Na straně 155 je pak začátek popisu toho jak česká media za podpory 20milionové částky a amerického Pentagonu manipulovali s informacemi o připravované AMERICKÉ VOJENSKÉ RAKETOVÉ ZÁKLADNĚ V ČR. DODNES TENTO AMERICKÝ SYSTÉM, KTERÉHO SOUČÁSTÍ MĚLA BÝT AMERICKÁ VOJENSKÁ ZÁKLADNA U NÁS, NENÍ NIKDE NA SVĚTĚ FUNKČNÍ. MĚLI JSME SE STÁT NEAMERICKÝM ÚZEMÍM, NA KTERÉM MĚL BÝT TEPRVE TENTO AMERICKÝ VOJENSKÝ SYSTÉM OVĚŘOVÁN A ZKOUŠEN.

  https://books.google.cz/books?id=GSnNbFmnRRUC&pg=PA5&hl=cs&source=gbs_selected_pages&cad=2#v=onepage&q&f=false

 74. Svatopluk Beran říká:

  Jaké sankce USA a Tramp udělily Saudské Arábii za rozpuštění tureckého novináře v kyselině sírové, či Turecku za dosud neobjasnění vraždy novináře Andre Vltcheka?. Zatím co by se naši novináři neměli bát a měli veřejně zviditelňovat zásluhy Wikilíks o odhalování válečných zločinů a zločinů korporací, či nebojácně vystupovat proti IZRAELSKÉM APARTEIDU, třeba i prosazovat novináře Asándže na Nobelovu cenu míru, sedí si připosraně v kancelářích a paběrkují.

  V knize IMPERIUM LŽE, od posledně jmenovaného novináře českého původu, ale i v knize ZÁPADNÍ TERORISMUS, na které se vedle Andre Vltcheka podílel i Noam Chomsky, je možné se dočíst daleko více o skutečných praktikách západní korporátní novinařiny. PŘESNĚJI ŘEČENO DEZINFORMAČNÍCH A MANIPULUJÍCÍCH MEDIÁLNÍCH VEBŮ.

 75. Svatopluk Beran říká:

  Jak manipulativně se Petře v dnešním svém sloupku vyjadřuješ, je až neskutečné. Kdo z lidí kolem Babiše, kteří mu radí ohledně Koronaviru, není odborník? Jmenuj mi je prosím a jak mu poradili. Jak ty sám by jsi poznal odborníka, když i v těch nejremovovanějších zemích jsou desítky odborníků s rozdílnými pohledy na epiemiologii a imunologii z rozdílnými pohledy na dnešní situaci?

  NEMÁM JINÝ POHLED NEŽ ŽE JSI SE ,,PŘENESENĚ,, OPĚT ZAŘADIL DO SMEČKY HONÍCÍCH PSŮ. Nic proti tomu co děláš, je to tvoje věc. A jak víme, mnoho psů zajícova smrt a napsat článek a přidat tam pár manipulativních pohledů -rádoby pravd, tak to dělají dezinformační media a weby.

  Čekal jsem včera grilování Piráta Hřiba od ČT24 za VYZNAMENÁVANÁ PRASATA NA PRAŽSKÉM HRADĚ A NIC. TYPICKY DNEŠNÍMI NOVINÁŘI UTUTLÁNO.

  na jediné noviny které se k tomu vyjádřili, na které mě vyhledávač zavedl, byly Parlamentní listy, které pouze zveřejnily HŘIBOVO PŘESNÉ VYJÁDŘENÍ, které jasně hovořilo o tom co a koho HŘIB MYSLÍ. JINAK VŠUDE KLID PO PĚŠINĚ.

  ČESKÁ MEDIA JSOU JEN DALŠÍ STRANOU DEMOBLOKU,

 76. Svatopluk Beran říká:

  SvatoplukBeran napsal:
  Váš komentář čeká na schválení. Toto je náhled, váš komentář bude viditelný až po schválení.
  Pátek, 23. 10. 2020 (13:50)
  No a po prohlášení Prymuly jak vše probíhalo v noci ve středu je naprosto zřetelné jak čeští novináři (V TOMTO PŘÍPADĚ BULVÁRNÍHO LISTU) rozjedou mediální hon a česká NEZÁVISLÁ TELEVIZE to vše nastavuje a dává tomu glanc souhlasu české veřejnosti. Všimněme si jak ČT24 DÁLE redaktorem Kopejtkem a redaktorem Zachem UDRŽUJE DÁL OBČANY, ŽE PRYMULA NĚCO PORUŠIL. A sledujme jak hon o moc ve státě bude nadále od DEMOBLOKU bude pokračovat a k jakým až sáhnou metodám při manipulaci s lidmi.

 77. Daňový soumar říká:

  Setkání vládních činitelů na tajňačku v zavřené restauraci je asi stejné jako setkání Berbra na benzínce. Že jo Beran …. A on vlastně v žádné restauraci nebyl. Byl někde vzadu na dvorku. Tenhle národ je národ idiotů …… Do nekonečna si nechá srát na hlavu …. Proto je fotbal žumpa a proto je i politika žumpa … Tvoříme ji my demobijci 😀 :D.

 78. Svatopluk Beran říká:

  Zakopali snad u nás všichni své mozky? Vnucování nějaké představy už snad neprobíhá ani jak za socialismu za vedení komunistů, ale přímo jako při šíření a představy že existuje nějaký bůh, který všechno sleduje.

  Je cíleně omezený pohyb lidí aby se nestýkali a nešířili nebezpečný virus. Jsou určeny místa kde by se lidi neměli scházet, dejme tomu že by to byly i pneuservisy (což by bylo samozřejmě problematické jako zrušit tuto službu) a tři vysoce postavení státní zaměstnanci by si dali ve vestibulu některého pneuservisu na dvě hodiny schůzku? Znamená to snad že si tam přijeli z Ostravy a Prahy měnit pneumatiky? Jsou ti KAVÁRNÍCI, media a Demoblog vůbec normální. Uvědomujeme si vůbec všichni kam se až k vůli boji o moc pod PRAPOREM MEDIÍ dostáváme?

  Netuším proč se sešli právě tam. Snad pro to že tam stoprocentně nejsou odposlechy? A teď tvrdě fabuluju na podkladě toho o čem se tam prý bavili. Na severní Moravě má dojít k pilotnímu plošnému odběru vzorků Kovidu. Dále tam šlo o přítomnost američanů u nás. Májí snad americké milice tzv. Národní Garda (dobrovolní američtí občané, kteří jsou povoláváni, nebo trvale slouží ve Spojených Státech jako vojenské složky při potlačování demonstrací, studentských protestech či občanských nepokojích – něco jak u nás bývalé milice), tak mají snad být tito američtí milicionáři u nás nosným pilířem pro plošného odběru vzorků Kovidu?

 79. Svatopluk Beran říká:

  🙂 – konečně se mi podařilo udělat novým tabletem také smajlík.

 80. Svatopluk Beran říká:

  Teprve den po české mediální štvanici a destabilizace české veřejnosti českými médii, (zcela jednostranný totalitní pohled bez umožnění protipohledu), byl uveden pohled Vondráčka, (ANO), který byl podle mne jasně vysvětlující děj který proběhl ve středu v noci. ČT24 se stejně jako RUDÉ PRÁVO ZA SOCIALISMU ZAŠTIŤUJE HLASEM LIDU. JE TO HNUS DOOPRAVDY KE ZVRACENÍ.

  No a Vystrčil, který se opět pasuje do role chytrolína, si není zřejmě vůbec schopen uvědomit, že ministr zdravotnictví zde stále je a hodně dobrý. Nebo spíš se opět projevuje jeho skutečný vnitřek člena ODS, který za rozkrádaček a zlodějen pod vládou Klauze a ODS, jen tiše držel basu a teď se konečně může dostat jednoduchostí k moci.

  Dobře si všímejme k čemu je kdo za kovidové krize schopen.

 81. Svatopluk Beran říká:

  Dále můžeme sledovat v přímém přenosu ČT24, už jako LÍDRA DEMOBLOKU a jak nadhazuje to co už měla prezentovat včera přímo slovy – A NENÍ TO PŘÍLIŠ POVIKU PRO NIC – načež upozadění včerejší členy různých stran DEMOBLOKU a vede rozhovory s jinými odpovídajícími ve stylu – to přece premier – TEN ŘÍKAL ŽE JE TO KATASTROFA A MNĚNIL MINISTRA ANIŽ BY MĚL JINÉHO PŘIPRAVENÉHO. JASNĚ ŽE ZA VŠECHNO MŮŽE NESCHOPNÁ VLÁDA.

  Tady se čím dál tím víc ukazuje že se stát nedá řídit jako firma, TAKOVÉ SVINSTVO A PODLOST, KTERÝM ŘEŠÍ BOJ O MOC DNES PRAVICE A DNEŠNÍ DEMOBLOK ZA PLNÉ PODPORY MEDIÍ, ZŘEJMĚ V ŘÍZENÍ FIRMY NEXISTUJE. Myslím, že podle toho jak se Babiš v určité míře snažil nebýt jako politik stejný asociál jako při svém podnikání, tak raději pro svou volební popularitu přihrál něco s odvedených daní většinové části občanů než menšinové části. Tohle měl promyšlený, ale že v politickém boji ho opozice za nekonečné podpory medií bude drtit občani neobčani, tak to stoprocentně podcenil. 🙂

 82. Jan P říká:

  Je jedno, jestli Prymulu na setkání někdo vylákal a chytil ho do pasti, či zda měl nosit roušku až od rána.
  Je pouze jeho chyba, že chodí po nocích s mafiánem na schůzku. Porušil vlastní předpisy a doporučení a zejména dobré mravy. Neměl tam být a nese za to odpovědnost.
  Aby to nezapadlo. Ti, kteří se teď žertovně strefují do Prymulova selhání, se s podobnou intenzitou věnují Pekarové(TOP09) a jejím nápadům vyhazovat zaměstnance bez důvodu?

 83. Dvořák říká:

  Měli ti pánové říct,že jsou gayové a všichni by se jim museli omluvit,za vyrušení,když si domlouvali registrované partnerství.

  Jan P. – Do Pekarové bych se strašně rád trefil,nejlépe naloženou tatrou.

 84. Jan P říká:

  Dvořák, jasně.
  Pokud budou příští vládu sestavovat kreatury typu Pekarové, budeme na koronavirové období ještě vzpomínat s nostalgií.
  Všichni teď nadávají na Prymulu za to, že si v noci coural po hospodách. Přitom jeho jednání je plně v souladu s tím, na čem je založený současný systém, kde povinnosti platí výhradně pro ty, co mají hluboko do kapsy a nepatří mezi elitu. A tohle pozadí((zákulisní machinace a pochybný kšefty) by mě zajímalo rozhodně víc, než kde byl Prymula a co tam dělal. To už se asi nikdy nedozvíme…
  Byznys musí frčet, i kdyby tu byl mor.
  24.10.20|Euro: Firma Prymulovy dcery získala dotaci k výrobě dezinfekce, byla přitom ve ztrátě|Aktualně.cz

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I