Blog Jihlavských listů

Miroslav Tomanec, Ing., MBA
129- Stavební inženýr, restauratér, vinárník a pivovarník na penzi. Dnes už jenom kavárník a bývalý koaliční zastupitel, aktivně se snažící ovlivňovat chod našeho krásného města.

Demoblog.

Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Středa, 14. 10. 2020 v 16:53

Fakt si nemyslím, že by  předchozích 30 let bylo až tak špatných.  Nechápu to. Prý rozkradená, zničená země, všude samá korupce, zlodějny v celé společnosti,  montovna západu, pitomci nebo zločinci v čele státu, prý cenzura, nebo dokonce … spálená země.

 

Copak máme opravdu tak krátkou paměť?  Já vidím opravená města, velký posun v životním  prostředí, daleko lepší služby, spousty nového bydlení,  kvalitní zdravotnictví, mraky příležitostí pro ty zdatné a šikovné, spoustu slušných a pracovitých podnikatelů a živnostníků, co mohou konečně dělat na sebe, svobodu slova  a svobodu  – všude… a to je tedy opravdu hodně.  A to navzdory  špatným zákonům, zbytečné byrokracii, přebujelému aparátu, nechuti slušných lidí se angažovat,  pomalým soudům, zamrznutému školství a hlavně navzdory  tomu, co nám to tu vládlo.  Střídající se klientelistické kliky ODS/ČSSD jen si to tak mezi sebou prohazující a na nic se neohlížející.  Jistě, mohli jsme se mít ještě mnohem, mnohem lépe,  jde to pomalu, někdy i hodně pomalu  a západ se svou životní úrovní a sociálními jistotami je pořád ještě daleko. Vlastně vůbec není divu, že nám tady mezitím z těch jejich mafiánských vazeb a z toho, že český člověk je mnohdy nesoudný a netrpělivý  jen  tak, jakoby nic, vykvetl babišismus, to nejhorší co nás  od roku 89 potkalo. A hradní nestvůra to jenom podtrhla.

 

To však už začíná končit. Je to nevyhnutelné – Babiš své spojence  už stihl zdecimovat tak, že se vydali na pohřební pochod a nové tak rychle nesežene . Náckové – ani ti staří ani ti noví, nijak naštěstí nesílí a žádnou velkou roli hrát nebudou, rozsudek nad Kotlebou je také super zpráva.  Migranti jsou pořád ještě daleko a lidé už jim to strašení tolik nežerou…A nikdo jiný pro slovenského estébáka v dohlednu není.

 

Takže vládnout bude „demoblok“, to už je teď stále jistější, Babišovi a jeho přisluhovačům zvoní hrana – a otázka je jenom kdy.  Pokud by to slovenský eštébák myslel se „svým“  národem opravdu dobře, jak pořád zdůrazňuje, tak by okamžitě odstoupil – ovšem na to on ale nemá koule, srab.  Jeho vina za současný chaos a stav společnosti je už neoddiskutovatelná a odstoupení v normálně fungujících  demokraciích věcí naprosto běžnou záležitostí  a za podstatně menší věci– přináší to totiž také nový impuls řešení problémů a navíc  si troufám říct, že už většinu národa by to výrazně povzbudilo v dnešní době.  Jak si třeba vysvětlit, že první pořádný státnický projev v této krizové situaci jsme slyšeli až včera od Prymuly… půl roku od vypuknutí  toho všeho. Babišovi je to však úplně jedno… já, já, já jenom já. Odmítá respektovat zákonitosti politiky , veřejného života a jeho politická kultura je naprosto nulová.

 

Další věc, co nechápu, je to děsení z toho,  co příjde po něm a hlavně – kdo přijde po něm. Nic zvláštního. Opět normální demokracie, respektive budování demokracie – kdy premiér přijde, osvědčí se – pokračuje, neosvědčí se nebo něco provede – odejde. Tak to přece bylo   před Babišistánem po celou dobu – už jsme zapomněli? Nyní můžeme, my soudnější, naživo sledovat pád mýtu o supermanažerovi a extrapolitikovi AB.  Jasně se ukazuje, že  je to  pouze marketingová figura zatlačená do kouta vršící chybu za chybou.  Pět stran, možná ještě Mikuláš Minář, to už za rok po volbách  poskládají a nějak se dohodnou – protože nikdo už tohle jako teď nebude chtít zažívat – a to bude pro zemi jenom dobře. Ostatně kraje to jasně dokumentují. To opravdu není žádný podvod na voliče a volby jsou důležité právě z tohoto důvodu.

 

A kdo v poslední době poslouchal  nebo četl Víta Rakušana nebo Ivana Bartoše, tak musí objektivně uznat že jejich slova a vystupování mají hlavu a patu a rostou z nich velice slušní politici bez jakéhokoliv zatížení minulostí. A samozřejmě – u třetího do mariáše – pana profesora Fialy zase sice zesílila obava z toho, že navzdory planým řečem se tam mafie drží pevně dál, když tak nepokrytě právě teď vystrčil a drápky . O všem je to pořád menší lopota tohle hlídat, než se  takhle jako teď patlat s agentem Burešem a jeho věrnými.

 

106 komentářů k článku “Demoblog.”

 1. blade říká:

  Na obranu premiéra Babiše lze říci toto :

  1. Není zloděj, nic České republice neukradl

  2. Od nástupu do vlády zvedl minimální mzdu z 8.500 na 14.600 korun

  3. Zvedl průměrnou mzdu z 25.768 na 34.116 Kč

  4. Zvedl průměrný důchod z 11.065 na 14.326 Kč. ale u běžných důchodců stále nepřevyšuje důchod hranici 10.000,-Kč.

  5. Sestřičkám byl zvýšen plat z 28.963 na 46.217 korun.

  6. Lékařům byl zvýšen plat z 59.556 korun na 86.859.

  7. Učitelům byl zvýšen plat z 26.535 na 42.469 korun. Ostatním profesím ve školství byl zvýšen plat z 15.480 na 24.125 korun.

  8. Policistům byl zvýšen plat z 32.646 na 49.534 korun.

  9. Hasičům byl zvýšen plat z 33.904 na 50.146 korun. Vojsku byl zvýšen plat z 36.961 na 51.308 korun.

  10. Průměrný plat ve státní sféře byl zvýšen z 25.880 na 39.569 korun. Zajímavé ale je, že všichni lidé, kterým bylo přilepšeno a mají kvalitní zaměstnání ve státních či příspěvkových organizacích, se stále proti Babišovi ohrazují a stojí proti němu.

  Obyčejní občané však znají pravdu o pozadí a ví, že nepomoci Babišovi, rovná se předání moci velezrádcům republiky, především z řad Milionu chvilek a politických stran tzv. Demobloku 😉

 2. Svatopluk Beran říká:

  Copak máme opravdu tak krátkou paměť? Já vidím opravená města, velký posun v životním prostředí, daleko lepší služby, spousty nového bydlení, kvalitní zdravotnictví, mraky příležitostí pro ty zdatné a šikovné, spoustu slušných a pracovitých podnikatelů a živnostníků, co mohou konečně dělat na sebe, svobodu slova a svobodu – všude… a to je tedy opravdu hodně.

  Vymažte vše co je zadlužené nebo pořízeno na nekrytý dluh, a nezapomeňte se také podívat mezi 30 tisíc bezdomovců, nebo mezi matky samoživitelky. Zjistěte si kolik chybí dlouhodobě doktorů a sester. Zajděte si na Bosch na půl roku pracovat na pás do směnného systému 20S. Nepřetržitě dva dny noční, den volno, tři ranní, dva dny volno, tři dny odpolední, den volno, tři dny noční, dne volno, dva dny ranní a tak dále a tak dále, opakovaný rytmus nastává po třech měsících. ŽÁDNÉ VOLNÉ PRAVIDELNÉ SOBOTY NEBO NEDĚLE, JEN TEHDY, KDYŽ VÁM PADNE ZROVNA VOLNO NA TYTO DNY. Kolik si myslíte že jich je do roka z 54 týdnů? Pouhých třináct. No a agenturnímu zaměstnanci mohou říct po příchodu do práce, většinou se ale snaží mistr dovolat, dnes nechoď. Zřejmě nejezdíte moc vlakem a autobusem a tudíž nepotkáváte chlapi i ženské kteří jezdí na tyto směny z Třebíče, Pelhřimova, Jemnice, Žďáru atd. Hodně jich jezdí společně i v autech. Jestli budete důsledný dostanete se i k informacím kolik lidí již zemřelo při jízdách na tyto směny.

 3. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  Ad 1… je zloděj a velký. Pochybné privatizace a převzetí podniků za pomoci všech těch, vůči kterým se ted vymezuje. Kmotr kmotrů a zlodějů král. O dotačních machinacích a těžkém střetu zájmů při jejich rozdělování ani nemluvě. To si nedovolí nikdo v Evropě, to co on. Snad jedině Orbán.

  Ad 2… dejme tomu, o hlubším významu a přínosu pro ekonomiku nemám informace

  Ad 3… tak on rozhodně průměrnou mzdu sám nezvedl – je zde ještě soukromý sektor

  Ad 4 až Ad 9 …samozřejmě, byla to doba ekonomické prosperity, životní náklady stoupají, inflace roste, tak bylo naprosto na místě to udělat. Je velmi obtížné to dělat, když na to ve státním rozpočtu není. Další vlády po Babišovi budou mít kvůli tomu zaděláno na těžké problémy a budou pod obrovským tlakem, když budou nuceny dělat nepopulární věci. A je to od Babiše zase jenom zištná záležitost

  Ad 10 … Babiš a jeho poradci jsou si velmi dobře dobře vědomí, že 70 % ekonomických činných lidí v naší zemi je závilých na státním rozpočtu. A podle toho také prostředky nás všech rozděluje a to tak, aby lidi „pochopili“ že to dělá on, jsou to jeho peníze a on je ten dobrodinec. U vás to zabralo, jak vidno – u ostatních asi ne, když píšete … že všichni ti… s takovými generálními soudy bych byl opatrný, nemáte to nijak podložené….

  ….stejně tak, když píšete že obyčejní občané znají pravdu. Ano, ale spíše obyčejní „ovčané“ , kteří nepřemýšlí a stačí jim předložit to co Babišovi poradci vymyslí a předloží těmto ovcím ke sblajznutí – taktéž u vás zabírá.

  …. předání moci ? Myslíte demokratické volby, na základě kterých je teď Babiš u moci a principem demokracie je mimo jiné střídání vlád na základě výsledků těchto voleb ? Odkud jste spadl ? Už třicet let to takhle u nás opravdu funguje a Babiš žádnou vyjimku nemá…

  …velezrádci ? A copak třeba zrovna pánové Rakušan, Bartoš nebo Fiala velezradili ? Na rozdíl od třeba takového Zemana na Hradě, který se nepokrytě paktuje s rusákama, číňanama a nechává vypracovat kompro materiály na svědomitě službu si plnícího šéfa rozvědky ?

  …a Milion chvilek ? Myslíte ty skvělé mladé lidi, která na protest co činí ta estebácko – hradní junta právě bohužel u moci dělá přivedla do ulic statisíce lidí formou dalšího normálního legálního svobodného nástroje – tedy demonstrací ? Co ta velezradila ? Nebylo by dobré je zakázat ? A ty demonstrace s nimi ?

 4. blade říká:

  Převzato ze 26.05.2019

  Kritici Andreje Babiše rádi připomínají, že český premiér Andrej Babiš (ANO) býval nejen členem komunistické strany, ale také spolupracovníkem nechvalně známé komunistické Státní bezpečnosti, která měla od nástupu komunistů k moci na kontě celou řadu zvěrstev.

  „Nebyl jsem estébák! Teď už konečně Ústavní soud na Slovensku přijal naši žádost a začnou se touhle vykonstruovanou kauzou zabývat. Měli jsme v rodině tři emigračky a můj táta v letech 1967-68 nemohl ani pracovat. Celý život neměl kariérní postup. Vyhrál jsem ten soud třikrát a znovu ho vyhraju, a všichni tady pořád opakují, že jsem byl estébák. Nebyl jsem žádný estébák!“

  „Máme 30 let po revoluci, tak proč laskavě média neudělají nějaký seriál? Ať připomenou občanům co se u nás od revoluce za 30 let stalo. Ať připomenou, proč tady tak dlouho trvalo otevření svazků StB, 14 let. A jaké svazky a proč je zničili, bylo jich 25 tisíc. Nebo jak se obchodovalo s lustráky. To nikdo neřekne. Estébáci, kteří přiznali, že vedli svazky jen proto, aby vykazovali nějakou činnost, proč to nikdo nepíše?! To se asi nehodí,“

  Babiš zdůraznil, že do politiky vstoupil v roce 2012 a od té doby prý na kontě nemá ani jeden skandál, zato si podle svého názoru může připsat celou řadu úspěchů. Úspěchů, kterých tzv. tradiční strany nebyly schopny dosáhnout. Babiš to tak vidí. A přesně kvůli tomu prý leží tradičním politikům v žaludku a snaží se na něj házet špínu. Vytahují věci z minulosti. Věci, které podle Babiše žádnou špínou ve skutečnosti nejsou.

  „Co? Jaké věci z minulosti? Ty kecy o řepce? Nebo co? Já jsem podnikal a vybudoval jsem firmu z nuly, která zaměstnávala 35 tisíc lidí a sídlí v České republice. Mně nemají co vyčítat. Udělejte seriál, co se tady stalo za 30 let. To nikdo nepíše. Ta obrovská korupce. Za chvíli bude výročí a 30 let je strašně dlouhá doba a mělo by se připomenout, co tady předvedly tradiční politické strany. Nepovedené privatizace,“ doporučil Babiš.

  /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

  ČASOVÁ OSA ze dne 19. ledna 2020

  Září 2012: Současný premiér Andrej Babiš (ANO) podává žalobu na slovenský Ústav paměti národa, který svazky po StB spravuje.

  Červen 2014: Okresní soud v Bratislavě rozhodl, že je Babiš v záznamech komunistické tajné policie jako agent veden neoprávněně.

  Červen 2015: Bratislavský krajský soud potvrdil rozhodnutí první instance.

  Leden 2017: Ústav paměti národa podal dovolání ke slovenskému Nejvyššího soudu, který ho odmítl.

  Říjen 2017: Ústav paměti národa podal stížnost k Ústavnímu soudu. Ten předchozí rozhodnutí zrušil a vrátil k novému projednání. Žalovanou stranou neměl být podle soudu Ústav paměti národa, zároveň zpochybnil věrohodnost výpovědí bývalých příslušníků StB.

  Leden 2018: Krajský soud v Bratislav v obnoveném líčení Babišovu žalobu zamítl. Neurčil však, na jakou instituci by se měl nově obrátit.

  Květen 2018: Babiš podal dovolání k Nejvyššímu soudu, ten podnět odmítl.

  Prosinec 2018: Kvůli sporu o evidenci ve svazcích StB Babiš podal také stížnost k Evropskému soudu pro lidská práva, ten ji ale odmítl.

  Listopad 2019: Babiš se znovu obrátil na slovenský Ústavní soud. Tentokrát mu dal zčásti za pravdu. Podle soudu bylo porušeno právo na spravedlivý proces, když se neurčilo, koho přesně má tedy český premiér žalovat.

  Prosinec 2019: Spor se vrátil ke Krajskému soudu v Bratislavě, který nyní řeší, jak bude dále postupovat.

  POZOR >>> zda byl veden Babiš jako agent StB s krycím jménem Bureš neoprávněně či oprávněně zatím tedy není jasné, neboť spor pokračuje.

 5. XXXXX říká:

  To je ono takhle přesně přišel k moci Babiš. Našel se jeden co viděl lepší zítřky a tak dlouho o nich meldoval až se mu to povedlo. A tenhle desátník v.v. meldovat umí. A stejně to dopadne v Jihlavě s tímhle pseudopolitikem protože jednou ji převezme. A pak si pronajme radniční nejspíš nafurt. Blade a Berane nechápu že se s touhle uřvanou velkohubou demagogickou figurou pouštíte vůbec do debaty. Tenhle šašek žije mimo realitu stejně jako pantáta jím zmiňovaná „hradní nestvůra“.

 6. Svatopluk Beran říká:

  Jistě, mohli jsme se mít ještě mnohem, mnohem lépe, jde to pomalu, někdy i hodně pomalu a západ se svou životní úrovní a sociálními jistotami je pořád ještě daleko.

  ZÁPAD NIKDY BĚŽNÝ OBČAN NEDOŽENE, NEBYLO TO PLÁNOVÁNO, TOLIK SKUTEČNÉHO BOHATSTVÍ PRO VŠECHNY NEEXISTUJE, SLOVY BÝVALÉHO NÁMĚSTKA ŽIDLÍKA NA ODBORÁŘSKÉ SCHŮZI – JSME KOLONIE NĚMECKA, TAK UŽ SI TO JEDNOU UVĚDOMTE, KOMU SE TO NELÍBÍ MŮŽE JÍT, ZA BRANOU JSOU DALŠÍ. Období kdy Kalousek TOP09 a Topolánek z Nečasem ODS, americký hypotéční průser přerostlí ve světovou hospodářskou a finanční krizi, vyřešili v ČR zavedením SUPERHRUBÉ MZDY, tedy vytažení peněz z peněženek českým pracujícím občanům, kteří tuto krizi nezavinili, v protikladu těm, kteří celou dobu podporují americký neoliberální systém, jenž svou nabubřelou podstatou způsobil tuto světovou krizi, tedy těm které TOP09 a ODS zastupují, tak těm snížil korporátní daně. Takže tolik něco SKUTKOVÉ historie z profilu dnešního DEMOBLOKU.

 7. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  Svatopluk Beran :

  Nekrytý dluh ? Nevím, že by se třeba města nebo životní prostředí opravovala na nějaký nekrytý dluh. A bydlení ? Hypotéky se vám zdají jako nekrytý dluh ?

  Bezdomovci ? Tak těch jsem znal ( už jich dost bohužel umřelo ) nebo znám opravdu hodně – a s klidným svědomím mohu prohlásit, že drtivá většina z nich si tento úděl zvolila sama, dobrovolně a nechce ho měnit.

  Matky samoživitelky ? Ano, to je velký problém – reforma sociálních dávek za tímto účelem je zapotřebí a divím se, že ani tato vláda na tom nezačala dělat, asi je to malá voličská základna pro Andyho, co myslíte Blade ? Na to jste při výčtu úspěchů Babišistánu nějak pozapomněl…

  Kolik chybí dlouhodobě doktorů a sester ? …asi ano, zjišťovat to nebudu, věřím vám, přesto naše zdravotnictví funguje skvěle ve srovnání s tím, co jsem měl možnost poznat ve světě, i když je jasné, že ne všechno je už v cajku. Proto všem ve zdravotnictví hluboký obdiv, zvláště v dnešní době.

  Nepřetržitý provoz ? Ano, to je samozřejmě těžký úděl a nechcci to nijak shazovat. Ovšem na druhé straně – jsou tam silné odbory, kterých je to kafe a znám už pěknou řádku lidí, co se z toho dokázali vymanit a jsou úspěšní jinde. Ostatně – je to volba každého z nás a několk let před začátkem této krize byl absolutní nedostatek kvalifikovaných strojařů i dělníku k pásu… Každý máme svůj osud ve svých rukou s výjimkou nemohoucích paenzistů a invalidů přece

  Agentury ? Jistě – to je bordel, kterému není rovno a je to možné jenom u nás. A je zajimavé, že ani tato vláda s tím vůbec nic nezačala dělat – co Blade ?

  Aby bylo jasno – nikdy nikde jsem nepsal, že je všechno u nás v pořádku a jenom růžové. Je toho spousta dalšího – šmejdi, exekuce, jejich mafie, zlí a nepřející úředníci, kteří nechápou, že jsou zaměstnanci občanů, dvojí potraviny…. ale s Babišistánem není srovnatelného nic

 8. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  Pro XXXXX :

  …nějak jsem nepochopil, proč si mě zase bereš to tý tvý uslintany tlamy ty magore… XXXXX v neděli, 11. 10. 2020 v 10:53 ke ctihodnému panu architektovi Zdenkovi Grycovi. Přesně TOHLE platí na vás, soudruhu, vyjádřil jste to výstižně. S takovými jako vy se nediskutuje.

 9. Svatopluk Beran říká:

  Ad 3… tak on rozhodně průměrnou mzdu sám nezvedl – je zde ještě soukromý sektor

  TO SLYŠÍM POPRVÉ ŽE SOUKROMÍ SEKTOR PODPORUJE ZVÝŠENÍ MINIMÁLNÍ MZDY, KTERÁ PŘEDEVŠÍM TLAČÍ NA NAVYŠOVÁNÍ PRŮMĚRNÉ MZDY.

 10. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  Svatopluk Beran :

  ….Kalousek TOP09 a Topolánek z Nečasem ODS….ze SKUTKOVÉ historie z profilu dnešního DEMOBLOKU.

  Opravdu dnešního DEMOBLOKU ? Topolánek pryč, Nečas pryč, Kalousek už jenom kusovka a TOP na okraji politického dění. To fakt není žádný DNEŠNÍ demoblok. Zkuste najít něco aktuálnějšího. O těch, kdo už brzy tu faktickou moc od Babiše v naší zemi převezmou. STAN, Piráti, ODS, Rakušan, Bartoš, Fiala… Ano – uznávám ODS stále velkým problémem je svojí nechutí opravdu se odstřihnout od minulosti, přes ty pěkné obecné řeči… A to zdaleka není jenom Vystrčil a Valenta….

 11. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  Svatopluk Beran

  Ad 3… tak on rozhodně průměrnou mzdu sám nezvedl – je zde ještě soukromý sektor

  TO SLYŠÍM POPRVÉ ŽE SOUKROMÍ SEKTOR PODPORUJE ZVÝŠENÍ MINIMÁLNÍ MZDY, KTERÁ PŘEDEVŠÍM TLAČÍ NA NAVYŠOVÁNÍ PRŮMĚRNÉ MZDY.

  … to jste nějak popletl, ne ?

 12. Svatopluk Beran říká:

  Pane Tomanec, čím jsou kryty peníze?

  Kde sebere Amerika, Evropa vůbec celý svět na vytvářené dluhy, dnes třeba z koronaviru? Vy si doopravdy myslíte že je má nějaká banka v trezoru? Znáte vůbec co je to a jak vypadá kvantitativní uvolňování? Co jsou to dluhopisy, kterými je každý stát vlastně zadlužen a tím může vůbec existovat?

 13. Svatopluk Beran říká:

  JAK JSEM TO POPLETL?

 14. blade říká:

  No sakra, Vám to EET ale pěkně leží v žaludku 😉

  Regionální politik či zastupitel obyčejné lidi či lidi s jiným názorem nazývá „ovčané“ a nemyslící ovce, no ty kráso 🙂

  Ano u desítky …všichni … opravuji na někteří > asi šotek či co.

  Vy bod Ad 1… je zloděj a velký. ….Kmotr kmotrů a zlodějů král. > nemáte zřejmě podložený, na šotka to nevypadá > takže jenom styl jedna pí povídala…njn.

  Jinak můj názor je, že ANO je zatím menší zlo, než nějaký minulými vládami již profláklý Demoblok, který nyní opět jede jen a pouze program Antibabiš. Zkrátka již není z čeho vybírat. Toť vše.

 15. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  …tak nikde jsem nenapsal, že by soukromý sektor podporoval zvýšení minimální mzdy – je tomu přesně naopak. A ten bod je o průměrné mzdě – oponoval jsem, když Blade napsal, že Babiš zvedl průměrnou mzdu. Nezvedl – u soukromého sektoru na to nemá žádný vliv

  A ty ostatní věci – ne, nevím, nejsem ekonom. A je to mimo téma tohoto BLOGU. Tím je DEMOBLOK.

 16. Svatopluk Beran říká:

  TOP A ODS NĚJAK ZMĚNILI PRINCIP SVÉHO POHLEDU NA EKONOMIKU A VZTAHU K PŘEROZDĚLOVÁNÍ Z DANÍ A DLUHOPISŮ? ZMĚNILI SE OBLIČEJE A HULVÁTSTVÍ NE PRINCIPY NA KTERÝCH STRANY STOJÍ.

 17. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  Blade

  EET mně vůbec neleží v žaludku – i když je pravdou, že to byla hodně zbytečná buzerace, která nic nepřinesla a úplně se minula účinkem. Ale to už je dávno nepodstatné.

  Nejsem žádný politik. Na to jste přišel jak ? A ano, u volební kampaně 2018 ve městě jsem potkal dosti lidí, kteří mně řekli, že budou volit Babiše – ale nikdo, NIKDO z těch lidí nevěděl, koho má ANO v našem městě na kandidátce. A bylo jim to úplně jedno. Takže co je jiného tato část voličského spektra než ovce?

  A „demoblok“ nebo Babiš ? No v tom je ta krása – něco končí a něco jiného začíná. A já jsem tomu velmi rád.

 18. Svatopluk Beran říká:

  Nekrytý dluh ? Nevím, že by se třeba města nebo životní prostředí opravovala na nějaký nekrytý dluh. A bydlení ? Hypotéky se vám zdají jako nekrytý dluh ?

  JE PODLE MNE SMUTNÉ KDYŽ VĚTŠINA OBČANŮ KTEŘÍ JSOU VE STÁTNÍCH FUNKCÍCH VŮBEC NETUŠÍ JAK VZNIKAJÍ PROSTŘEDKY SMĚNY V DNEŠNÍ DOBĚ A PŘITOM VYTVÁŘÍ ROZHODNUTÍ KTERÁ Z PROSTŘEDKY SMĚNY PRACUJÍ

  Na to nemusíte být ekonom, stačí umět číst a mít průměrnou inteligenci.

  Čím jsou dnes peníze kryty? Dluhem

  A čím jsou kryté dnešní české koruny?
  Soudobé mince obvykle tvoří levná ocel, která je vylisována do tvaru mince a pokovena. Když se taková mince ponechá na větru a dešti, vrstva pokovení se naruší a mince snadno zkoroduje. Stačí rok nebo dva drsných podmínek a mince vezme za své. Pro reprezentaci větší nominální hodnoty se pak používá potisknutý bankovní papír s ochrannými prvky. Tyto formy hotovosti jako symboly reprezentující měnu, jsou emitovány monopolem úřadu centrální banky, u nás Českou národní bankou. Bezhotovostní peníze, které vznikají, když některá z obchodních bank poskytne úvěr, existují v podobě zápisu na bankovních účtech. Čím jsou tedy vlastně peníze dnes kryty, ať už oběživo (tedy bankovky a mince), tak naše vklady u bank?

  Na stránkách úřadu ČNB jako centrální banky se můžeme dozvědět, že peníze jsou kryty aktivy České národní banky. Pojďme nahlédnout pod pokličku toho, co se za tím skrývá. Aktivum bývá považováno za nějaký majetek přinášející výnos, zde jde zejména o aktiva finanční – v grafu 1 jsou zachycena aktiva nejpodstatnější. Z grafu 1 je zřejmé, že podstatnou částí krytí jsou úvěry podnikům a domácnostem (v grafu zelená křivka) a čistá zahraniční aktiva, představující pohledávky v cizí měně. Že to zní jaksi divně? Jak může měnu krýt třeba hypotéka nebo spotřební úvěr?

  Odpověď je jednoduchá, bilance centrální banky je ovlivněna i účetními knihami všech obchodních bank, které emitují bezhotovostní peníze. Čím více toho banky rozpůjčují, tím více bezhotovostních peněz existuje. Rozpůjčované a vytvořené peníze jsou kryty právě poskytnutými úvěry, tedy slibem dlužníků půjčky splatit. Skutečně pryč jsou ty časy, kdy se ještě mohlo říci, že existuje krytí zlatem, podíl zlata v hodnotě asi 600 milionů korun je natolik malý, že by v tomto grafu ani nebyl viditelný.

  https://www.mesec.cz/clanky/cim-jsou-dnes-penize-kryty-dluhem/

 19. fotrák říká:

  Ale pánové, pánové, nenechte to dojít až k fackovací meducíně páně Tomancově. My, co jsme „u nich“ nebyli, abychom je zevnitř rozložili, si zazpívejme

  /www.karaoketexty.cz/texty-pisni/dedecek-jiri/uz-jde-rudoch-od-valu-429403

 20. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  Svatopluk Beran

  Furt dokola. Opakuji znovu – TOP je na okraji politického spektra a ODS je třeba hlídat, to je celé. Další kmotrovská strana – ČSSD – už je v propadlišti dějin a za to patří Babišovi velký dík…

  Ovšem je pravdou, že jsem toho názoru, že takový Kalousek byl mnohokrát lepší ministr financí než Babiš a Šilerová dohromady. A nepochybně je také Kalousek mnohem slušnější a inteligentnější člověk než Babiš. Je ho škoda, toho Kalouska.

 21. Svatopluk Beran říká:

  Pokud zvednete minimální mzdu zvedne se i mzda průměrná. Soukromí sektor se tak jak vy říkáte, snaží minimální mzdu blokovat a nezvedat i když je jedna z nejmenších v Evropě.

 22. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  Svatopluk Beran

  To jsou na mne příliš zvláštní a zavádějící úvahy, nezlobte se.

  Já to mám jinak – když se opraví kus města, vybudují se silnice, infrastruktura, postaví se nemocnice nebo sportoviště – tak to hradí města a kraje ze svých rozpočtů, který je tvořen z drtivé většiny z tzv. rozpočtového určení daní. A to vzniká přerozdělením daní občanů a firem, které udělá stát. Jsou to tedy realné peníze, za které vzniknou reálné hodnoty, ať jsou ty peníze kryté čímkoliv. Mylím si, že to je zrovna pro to, o čem tady diskutujeme, nepodstatné.

 23. Svatopluk Beran říká:

  TOP09 A ODS UDĚLALI PODRAZ NA STAROSTY V SENÁTU ATAK TO BUDE POKRAČOVAT JAK SE DOSTANOU K MOCI.TI HOŠI JSOU MOŽNÁ NA POKRAJI ALE ZADNÍ A SÍLY A KLIENTELISMU MAJÍ JEŠTĚ DOSTATEK. STAROSTOVÉ JSOU JEN NOVOU DOČASNOU VOLBOU A SEHRAJÍ ROLI UŽITEČNÉHO IDIOTA. VÝC NEŽ DVĚ POSLANECKÁ OBDOBÍ NEVYDRŽÍ, TOP09 A ODS JE AKORÁT ROZLOŽÍ POUŽIJÍ VE SVŮJ PROSPĚCH.

 24. Dvořák říká:

  STAN,Piráti,ODS….to je budoucnost. Zrušení EET,legalizace drog a další lezdoprdelení EU a likvidace zbytku nezávislosti ČR. Toť asi veškeré změny. Samozřejmě si rozdělí trafiky a koryta za další volební podraz a jede se dál v zaběhnutých kolejích.

 25. blade říká:

  Největší prča a zároveň smutné je, že ani nevíte, že jste politik.

  Komunální, místní politik se snaží ovlivňovat správu věcí veřejných a hospodaření ve své obci/městě. Může být jak nezávislý, tak členem konkrétní politické strany/politického hnutí. K osobnímu prosazování svého politického programu kandiduje, vzhledem k volebnímu systému komunálních voleb, zpravidla na společné kandidátní listině (stranické, či nestranické) s dalšími podobně smýšlejícími kandidáty, do zastupitelstva obce/městského zastupitelstva.

  Tak si to jistě dotyční zjistili po obdržení volebních lístků do schránky. Já ANO v tý době nevolil, letos v kraji již ano > ANO-Kuklu a spol., uvidíme jak dlouho ten krajský antiANO slepenec vydrží 😉

  Zde se můžete dovdělat.
  Pokud se zvedá minimální mzda zároveň se zvedá i tzv. zaručená mzda tzn. povinnost platit zaměstnanci minimální zaručenou mzdu. Ta garantuje nejnižší možný příjem, který musí zaměstnanci určitých profesí za svou práci dostat. To platí i pro soukromý sektor.
  https://www.praceamzda.cz/clanky/minimalni-zarucena-mzda-dle-zakoniku-prace-provadecich-narizeni-vlady-od-1-1-2020

  Průměrná mzda:
  Jak se průměrná mzda počítá?
  K výpočtu průměrné mzdy ČSÚ používá hrubou mzdu (tj. plat zaměstnance před odečtením pojistného na sociální a zdravotní pojištění, záloh na daně a jiných srážek) obsahující základní plat včetně příplatků, doplatků, odměn, náhrad a jiných složek účtovaných k pravidelné měsíční výplatě evidovaných zaměstnanců.

  Do výpočtu průměrné mzdy nejsou zahrnuty náhrady za dobu trvání tzv. dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény placené zaměstnavatelem (např. vyhlášení karantény v roce 2020 kvůli novému typu viru SARS-CoV-2).

  Hlavní zdroj pro výpočet průměrné mzdy v ČR.
  Hlavní zdroj informací, ze kterého ČSÚ při výpočtu průměrné mzdy v ČR vychází, představují dokumenty označované jako podnikové výkazy. Ty obsahují například údaje o počtu zaměstnanců a celkovém objemu mezd. Získané údaje zaměstnancům ČSÚ poskytují natolik přesné údaje, že je lze třídit do různých kategorií dle oborů, velikosti podniků apod.
  ://www.mesec.cz/clanky/prumerna-mzda-jak-se-pocita-kolik-cini-v-roce-2020-a-co-je-median/

 26. Svatopluk Beran říká:

  Kalousek byl opilec a hulvát, který usiloval o co největší přesun výsledků z české ekonomiky do zahraničních investičních společností. Princip důchodového systému který on navrhoval nedělal nic jiného než že vyváděl okamžité prostředky směny do zahraničí s tím že je v nižší hodnotě dostane vkladatel za čtyřicet let jako část důchodu. Co všechno se za čtyřicet let ve světě může z ekonomikou stát ho vůbec nezajímalo. Hlavně že by zahraniční investiční společnosti měli část z přidané hodnoty české ekonomiky hned a mohli si s tím dělat co by chtěli. Teď například Kovid ukázal jak to bylo hloupé. Ohodnocení za svůj primitismus coby nejlepší ekonom východu dostal od svých papemhajských ovšem hned.

 27. blade říká:

  „A nepochybně je také Kalousek mnohem slušnější a inteligentnější člověk než Babiš. Je ho škoda, toho Kalouska.“ >>> to určitě, mnohem slušnější a inteligentnější 🙂 🙂 🙂
  https://youtu.be/yXDDXLIQAaw

 28. Svatopluk Beran říká:

  …velezrádci ? A copak třeba zrovna pánové Rakušan, Bartoš nebo Fiala velezradili ? Na rozdíl od třeba takového Zemana na Hradě, který se nepokrytě paktuje s rusákama, číňanama a nechává vypracovat kompro materiály na svědomitě službu si plnícího šéfa rozvědky ?

  USA si obchodují s kým chtějí, celá západní Evropa si obchoduje s kým chce a mi nemůžem, my obchodovat s Čínou a Ruskem nesmíme? Vy víte kolik u nás pracuje agentů CIA, když mluvíte o té poctivé službě rozvědky, nikdy jsem o jejich počtech neslyšel ani zmíňku a nevěřím že tu nejsou. Pamatujete americké odposlouchávání Merklové? Na žádném velvyslanectví nesmí být pravidelná armáda, maximálně bezpečnostní služba. Na americké ambasádě ale u nás smí sloužit příslušníci americké armády a tím vůbec nemyslím vojenské přidělence. Mněl jsem možnost je zahlédnout při demonstracích proti zřízení první americké vojenské základny u nás, jak stojí za okny ambasády s odstřelovacími puškami. Myslíte že i na Čínské a Ruské ambasádě mají své vlastní ruské a čínské odstřelovače?

 29. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  Babiš ?

  „Premiér Andrej Babiš svým postavením naplňuje střet zájmů“ – to je podstata usnesení, které dnes drtivou většinou přijal Senát. Jistě, dávno víme, že velkopodnikatel Babiš postupně dostal pod svou kontrolu nejen velkou část zemědělství a sdělovacích prostředků, ale také státních úřadů. Formálně sice učinil, co vyžadovaly naše zákony, avšak jako premiér ve střetu zájmů nadále zůstává a odmítá závěry auditů Evropské unie, která se jeho činností k ostudě nás všech podrobně zabývala.
  Poškozuje nás všechny, každého českého občana, když posíláme do Bruselu vyjednávat o financích premiéra ve vážném konfliktu zájmů. Jak je možné, že jsme se v takovém stavu ocitli? Jednoduše proto, že naše legislativa nepočítala s něčím takovým, co bez skrupulí předvádí předseda vlády. A nové zákony, které by tento stav napravily, by musela přijmout – opět Babišova vláda! Senát ale nerezignoval na svou úlohu vládu kontrolovat, a proto byla před časem ustavena zvláštní komise, aby posoudila činnost premiéra a závěry Evropské komise z hlediska naší legislativy. Na základě jejích zjištění pak Senát přijal dnešní usnesení.

 30. Zdeněk Gryc říká:

  MYSLÍM,ŽE POCTIVEJ CHLAP BYL:

  prof. Ing. Valtr Komárek, DrSc.
  Stranická příslušnost
  Členství KSČ (1946–1990)
  OF (1990–1991)
  Klub posl. soc. dem. or. (1991–1992)
  ČSSD (1991-2013)

  Valtr Komárek (10. srpna 1930 Hodonín – 16. května 2013 Praha[1]) byl český ekonom, prognostik a politik, od března 2011 čestný předseda České strany sociálně demokratické, aktivní účastník sametové revoluce v roce 1989, 1. místopředseda vlády národního porozumění, poslanec Federálního shromáždění a volební lídr ČSSD ve volbách roku 1992.

  Chovatel prognostiků

  MYSLÍM, že živočichové v jeho stáji,

  prognostici KLAUS + ZEMAN se mu nepovedli.

  Diagnóza:
  JEŠITNOST

 31. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  Kalousek ? No rozhodně z něho nikdy nevypadlo nic tak hrůzostrašného, jako z našeho „předsedy vlády“ včera : „Já nevím, jaké chyby se staly. Já nevím, kde je nějaký zásadní problém. My jsme teď přijali nějaká rozhodnutí. A samozřejmě my jsme hygieny, odevzdala armáda na Ministerstvo zdravotnictví 1. 6., a potom jsem dospěl k názoru, že je potřeba znovu vrátit armádu do hry i s panem Dzurilou, to bylo 27. července, kdy jsem viděl, že na odběrném místě na Bulovce, že to nefunguje. Já si myslím, že se v tom angažuji od rána do večera. Nemám žádný pocit, že bych pochybil. My jsme zkrátka rozhodovali a v březnu někdo přišel s tím matematickým modelem a v srpnu nikdo, sice byl to ten stejný člověk, ale už přišel v nějakém čase. A ti, kteří měli přijít, nepřišli. To je v této fázi zbytečná debata. Já nemám pocit, že bychom dělali něco špatně. Nikdo pořádně ten vir… Můžeme se bavit, tady je odborník. Můžete se zeptat primářů, jak se ten vir chová. A samozřejmě jako umírají lidé. Umírají lidé s covidem. A mně je to líto. Pravděpodobně ten covid zkracuje ten život. (…) Já nevím, co by teďka nefungovalo.“
  ……
  Jak může člověk s takovouto schopností se vyjadřovat, vést vládu v naší zemi? A není úzká souvislost mezi katastrofální situací dnes v naší zemi a jeho osobními předpoklady pro takovouto funkci?
  Kam a jak se dostala naše společnost, kdy podstatná část lidí chce takovéto člověka jako představitele naší země?
  Jakým způsobem se dostal člověk s takovýmito komunikačními schopnostmi k miliardovému majetku?
  Via Luděk Niedermayer

 32. Svatopluk Beran říká:

  ak si třeba vysvětlit, že první pořádný státnický projev v této krizové situaci jsme slyšeli až včera od Prymuly… půl roku od vypuknutí toho všeho. Babišovi je to však úplně jedno… já, já, já jenom já. Odmítá respektovat zákonitosti politiky , veřejného života a jeho politická kultura je naprosto nulová.

  Vy jste nikdy neslyšel Babiše jak varuje a umravňuje lidi k vůli kovidu? To si děláte srandu pane Tomanec. Tam kde jsme dnes je právě zásluha zpochybňování od Milionu chvilek, ODS, TOP09 a především tendenčně vedených rozhovorů redaktorů ČT. To co předvádí ČT24 je doslova k zblití. Otázky, témata, zpochybňování, vyzobávání a intonace hlasu navozovaná redaktory TAKÁČEM, KUBALOU a dalšími jsou přesně na pokraji bahna žurnalistiky. Co umí profesionálně je akorát velice slušné poděkování za rozhovor, tam jejich apolitická novinařina končí.

 33. blade říká:

  Vždyť Mirka s Ferrim slavili u dlouhého na Karlově mostě konec korony v Čechách. Opozice s přisluhovači nabádala k rychlejšímu rozvolnění ve stylu toho jejich neustále omílaného ohrožení demokracie. Nyní to svádějí na předvolební období. ČT ala DemoTV, to i snad slepí vidí protože

 34. franta pulpytel říká:

  Prymula prohlásil v českych listech 23.6.2020,že se nepočítá s plošným úzavíráním že si to bohužel nemůžeme ekonomicky dovolit. Místo Prymuly měl promluvit samozřejmě Babiš. Jestli to byl od Babiše dobrý tah nebo ne.Pokud bude všechno klapat slízne smetanu Babiš, pokud ne ,tak si to odnese Prymula . Vojtěch s Madarem chtěl aby se roušky nosily od 12.9 druzí byly proti Blade Babiš by sám nic nedokázal to byla zásluha parlamentu že to odsouhlasili. Co se týká sympatie lidí ,tak to je vrtkavé.

 35. blade říká:

  jsem ten předchozí nechtíc odpink no 😉

  Vždyť Mirka s Ferrim slavili u dlouhého na Karlově mostě konec korony v Čechách. Opozice s přisluhovači nabádala k rychlejšímu rozvolnění ve stylu toho jejich neustále omílaného ohrožení demokracie. Nyní to svádějí na předvolební období. ČT ala DemoTV, to i snad ti slepí vidí, protože slyší jak při každé sebemenší příležitosti si redaktůrci či ti „správní“ hosté rejpnou do vlády či prezidenta nebo dávají třeba SPD či KSČ otázky, aby je samotné odpověď alespoň nějak zdehonestovala. Takáč, pak ten co je v Izraeli, i ten s tím óbrnosem co se vrátil z USA, nebo ten jouda z TV Barandov, to jsou kapitoly samy pro sebe 🙂

  Taky nevím, že by to teďka, až na pár drobností nefungovalo. Že lidé umírají s covidem, jindy s chřipkou, kvůli jiným zdravotním komplikacím je bohužel fakt.

 36. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  Svatopluk Beran

  Premiér nemá co varovat, od toho jsou odborníci, premiér je od toho,a by na základě těch varování jednal a rozhodoval.

  Namísto toho
  * vítal letadlo předraženého čínského sajrajtu
  * Babiš vůbec nevěnoval pozornost těmto varování odborníků a namísto toho, aby se vláda pečlivě připravovala, tak vyhlásil halasně vítězství nad covidem a chlubil se, jak jsme nejlepší
  * vysmíval se národu z Kréty, když mu předtím“doporučil“ aby sám zůstal doma
  * když ministr zdravotnictví v srpnu navrhl nějaká opatření tak je obratem zrušil, jenom aby se lidu zalíbil
  * v nejkritičtější chvíli nechal mluvit Prymulu a sám se schoval…

  NEZNÁM VĚTŠÍHO POKRYTCE A ZBABĚLCE

 37. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  blade

  ne že nych nevěděl, že jsem politik, já vím, že žádný politik nejsem
  Politikem se člověk nestává že se napíše na nějakou kandidátku, takových lidí je v našem městě každé 4 roky cca 400 a v kraji ještě skoro dvojnásobně – to chcete říct, že tady běhá tisíc politiků. Politikem se ani nestává jako řadový zastupitel něčeho – tím se stává až zastává nějakou politickou funkci v samosprávě, straně a hnutí. A nic takového nejsem. Každý máme holt jiné vnímání věci a je to tak správně. Já osobně se považuji za obyčejného živnostníka se zájmem o věci veřejné

 38. Zdeněk Gryc říká:

  OK

 39. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  Svatopluk Beran

  … to musí být smutný život, usedat každý večer před čt 24 s tím, že se musím dívat na zblitky….

 40. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran

  Premiér nemá co varovat, od toho jsou odborníci, premiér je od toho,a by na základě těch varování jednal a rozhodoval.

  OK, bylo na Berana

 41. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  … a vůbec – tématem tohoto DEMOBLOGU není Babiš, ale DEMOBLOK. …současný demoblok. A budoucí demoblok – ten co už brzy vystřídá Babiše. A zatím tady jenom všichni vytahují nepodstatné pitomosti jako Karlův most, nebo politické mrtvoly typu Babiš…

 42. Zdeněk Gryc říká:

  VÁŽENÍ ANONYMOVÉ,

  POSLANEC TOMANEC NÁS VYZVAL NA SETKÁNÍ
  Z OČÍ DO OČÍ,

  VÍTE KDO PŘIŠEL ?

 43. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  … a tak se zase toho „demobloku“ tolik nebojte hoši…všichni tři, o které opravdu pujde, tedy Rakušan, Bartoš, Fiala jsou lidé slušné morální integrity, na rozdíl od agenta Bureše a ODS už tolik prostoru pro svoje mafiánské rejdy už mít nebude, když jí budou chybět parťáci z ČSSD…

 44. blade říká:

  Tak já tedy nevím, ale tady bohužel píšou > zeptejte se svého POLITIKA 😉
  https://www.vas-politik.cz/index.php?politician=64

  Pokud jste členem politického uskupení, veřejně v JL vystupujete, tak jste opět politik , i když jím být nechcete 🙂

  Tady v té zprávě určené výlučně na Apríla, taky píšou v textu – „Politik Tomanec bude Jihlavě jistě i starostlivým otcem.“ – ://www.obcasnik.eu/zvlastni-zprava-radni-jihlavy-rezignovali-primatorem-se-stal-miroslav-tomanec-forum-jihlava/

  No nic necháme to koni 😉

  ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

  Babiš je ve střetu zájmů, usnesl se Senát.
  Senát má přeci úplně jinou funkci. Hlídat zákonné normy z dolní komory. Nedovolit např. prolomení Benešových dekretů a ochránit únik kapitálu z ČR. To pod vedením modrých orlic a pohrobků šlechticů vůbec nefunguje. Senátu leží v žaludku schopný úspěšný pracovitý Andrej co jim zastavil tok. Ten si určitě naděla do kalhot, když to řekl senát :o) > naše nejzbytečnější instituce jak to řekl prezident s větším mandátem než celý senát.

 45. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  …to že to někde napíšou, zvláště pak v místním tisku nebo v aprílovém článku, neznamená, že tomu tak je, že

  …Senát má úplně jinou funkci – to si pletete funkce a pravomoce – jednak to, že senát něco dělá, neznamená, že se nemůže jako ústavní instituce vyjadřovat k tomu , co se děje v zemi a jak jsou zákony ( třebas v tomto případě zákon o střetu zájmů ) dodržovány . A dovolte abych vás doplnil – senát má i další důležité pravomoci – podává ústavní žaloby na prezidente – už se stalo – a přijímá (nikoliv hlídá) ústavní zákony. A to je velmi důležité v dnešní době, jinak už bychom byli všichni Andrejův majetek…

  … Prolomení Benešových dekretů – jste opravdu v roce 2020 ? Tohle už dávno není otázka dne a nikdo se tím nezabývá, kromě vás, jak vidno

  … únik kapitálu z ČR ? Co to je ? Když tedy únik, tak také příliv, ne ? A tohle že by měla být úloha senátu v dnešní době a tam, kde se naše země nachází, tedy naštěstí v Evropě a nikoliv v Rusku, mimo jiné v době volného pohybu kapitálu, to tedy vidím opravdu poprve…

  … šlechtice bych si do úst moc nebral. Ti současní, na které se vztahovaly restituce, se o svůj majetek vzorně starají a zvelebují ho, například v našem kraji rodina Kinských. Patří mezi ně i senátor Czernin a jiného neznám – je tedy vaše množné číslo opravdu na místě

  …pod vedením modrých orlic a šlechticů vůbec nefunguje … co tedy přesně, který Benešův dekret už byl za 30 let svoobody prolomen ?

  … senátu leží v senátu schopný úspěšný pracovitý Andrej – samozřejmě a je to tak dobře, když zneužívá svého postavení

  … zastavil tok ? Jaký a konkrétně čeho a kterým senátorům ? Ukažte příklad, jak kterýkoliv senátor například zneužívá dotace jako Andrej a můžeme se o tom bavit… jinak to jsou obecné pindy

  …nejzbytečnější instituce jak to řekl prezident s větším mandátem, než celý senát…To, že ustavním pořádkem naší země pohrdá hradní troska, je všeobecně známo – nelze od něj čekat k něčemu takovému jako je systém, ve kterém „vládne“, kouska respektu. A to, že k němu pořád ještě vzhlíží tolik lidí, je dokladem, kam až morálka našeho národa došla. Senát je součástí ústavního pořádku ČR a je nerozpustitelný ( ÚSTAVA ČR)

 46. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  Tohle je ale hodně deprimující věc, jak jsem životní optimista, že i za těchto okolností, za této katastrofy – jak ekonomické, tak zdravotní, kterou AB OSOBNĚ naší zemí způsobil, je ještě někdo schopen takto tohoto zločince velebit, jako tady blade…

  Vláda svou neschopností a hlavně opatřeními ve stylu ode zdi ke zdi u mnoha lidí zprofanovala jakákoliv opatření a obezřetnost. Na jaře se vynucovaly se roušky venku a v lese, zavírala se tu parkoviště v horách, buzerovali se lidé na výletech a chalupáři , na Velikonoce Hamáček děsil tím, že kdo byl na procházce způsobí katastrofu. Nárůst se nekonal a přesto se tohle dál drželo. Pak se to zas rozvolnilo natolik, že nikde v Evropě tak volný režim nebyl Babiš decentně doporučil lidem, aby nikam nejezdili a sám jim mával z Kréty a ještě v září tvrdil, jak je všechno za námi a jak se tu straší (přitom přesně to vláda dělala na jaře sama) – a šmahem zrušil opatření, která mu navrhovali odborníci. No neuplyne pár týdnů a stejně je musí zavést , protože mezitím se díky němu staneme z těch jeho premiántů úplně nejhorší a hrozbou pro celou Evropu a nevyhnutelně to spěje k tomu, co bylo na jaře v Itálii. JENOM DÍKY TOMUTO SEBESTŘEDNÉMU EGOISTOVI.

  Svého ministra zdravotnictví zesměšnil tak, že ten raději sám odstoupil…

  Několik měsíců všichni odborníci troubili odborníci na poplach, že situace je opravdu vážná a předpovídali co přijde, Babiš si toho ani nevšiml a vůbec na nic zemi nepřipravil a výsledky můžeme každý den číst…. Vláda celé léto prospala.

  Teď jsme v tomto směru zdravotně i ekonomicky úplně v hájí, hlavně díky němu, který nese plnou zodpovědnost a těžko se lidem vysvětluje „teď fakt něco dodržujte, teď to fakt má smysl, teď to není buzerace jako v tom květnu“

 47. jihlavák říká:

  Fakt si nemyslím, že by předchozích 30 let bylo až tak špatných. Nechápu to. Prý rozkradená, zničená země, všude samá korupce, zlodějny v celé společnosti, montovna západu, pitomci nebo zločinci v čele státu, prý cenzura, nebo dokonce … spálená země.
  ——————————————————————————————————-
  Až na tu spálenou zem je vše pravda. Za vznik koronaviru může taky Babiš? Kdo zadlužil zem dluhem 1,5 bilionů? Kdo umožnil, aby si kapitál ročně vyváděl 700 miliard? Kdo vytvořil nefunkční soudní systém? Kdo donutil lidi dělat za třetinu západního platu? Kdo povoloval vypouštění jedů závodu, který Vás žaluje? Kdo způsobil, že za promrhané desítky, asi spíše stovky, milonů v místním vodárenstvá nenese nikdo odpovědnost? Kdo dovolil politikům, aby z peněz lidí kreslili za desítky milionů plány stadionu pro hokejky, přičemž ještě ani neví kolik bude nakonec stát? Kolik bude stát jeho provoz? Tohle všechno stíhá Babiš? Vše zachrání Fiala, Bartoš a Rakušan? Takže se těším po volbách na zářné zítřky. V každém případě za tyhle sračky nese odpovědnost každý z nás, kteří chodíme k volbám, přičemž dopředu víme, že se stejně nic nezmění. Taková setrvačnost zblbnutí v roce 89.

 48. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  * ne – za vznik koronaviru Babiš nemůže – Babiš může za to, kam jsme se nyní v této věci dostali a vůbec jsme nemuseli, pokud by jako předseda vlády činil co měl

  * za státní dluh může na prvním místě ekonomická krize a to, že opatření ke snížení dluhu nebyly přísnější – což by ovšem samozřejmě bylo na úkor životní úrovně podstatné většiny obyvatel

  * kdo umožnil, aby si kapitál vyváděl 700 mld – no přece systém, ve kterém žijeme, vplný pohyb kapitálu. Jaké jsou investice tohoto kapitálu u nás ?

  * myslím si, že soudní systém je funkční, samozřejmě s chybami a přehmaty, je však velice těžkopádný a nesmírně pomalý

  * Kdo donutil lidi dělat za třetinu západního platu? … no bohužel globální situace v celé Evropě. To zdaleka není jenom u nás . Trvá to, i když Německo asi nikdy nedoženeme – tam je produktivita a organizace zcela jiná… a mimochodem – máte 6 let staré údaje – Česko bylo v roce 2019 se mzdami na 43 procentech celkového průměru EU, zatímco v roce 2014 to bylo jen 35 procent.

  * Kdo způsobil, že za promrhané desítky, asi spíše stovky, milonů v místním vodárenstvá nenese nikdo odpovědnost ? No ten přece, který to takhle s jistotou ví a nežaluje to – tedy i vy. Já to s jistotou, že k trestnému jednání došlo, nevím – takže to nemohu udělat A politická zodpovědnost se projevila v tom,že ti, kteří to způsobili už dávno nejsou u moci.

  * Kdo povoloval vypouštění jedů závodu, který Vás žaluje?… to opravdu nevíte? no naše úřady přece…

  * Kdo dovolil politikům, aby z peněz lidí kreslili za desítky milionů plány stadionu pro hokejky, přičemž ještě ani neví kolik bude nakonec stát? Kolik bude stát jeho provoz? … no přece společenská poptávka, která se projevila ve výsledku voleb. Zimák je sportoviště a to i pro veřejnost a nejenom pro profesionální hokej. Vědět kolik to přesně stát se nemůže, když není hotový projekt, to stejné s provozem, ale to je tak vždy u podobně velkých investic. A samozřejmě – covid nyní situaci dosti zásadně změnil. Ovšem zde – ať se udělá jakékoliv opatření, vždy to bude u podstatné části veřejnosti špatně

  Ne – tohle všechno Babiš nestíhá, má k tomu ale dost přisluhovačů a samozřejmě je zde i spoustu dědictví z minulosti. Babiš je jenom oligarcha v těžkémstřetu zájmů, který ve veřejném životě vůbec nemá co dělat a jeho egoismus, sebestřednost a chamtivost nás dnes žene do stále většího ekonomického a zdravotního průseru

  Ne – a tohle ani Fiala ani Bartoš ani Rakušan nezachrání, protože nedozírné škody, které tady už společně stihli napáchat Babiš pod křídlem Zemana se budou napravovat léta a bude to velmi bolestivé a nepopulární

  A ano – souhlas, že že odpovědnost nese každý z nás, kterí chodíme k volbám, stejně jako ti co nechodí k volbám – ovšem nejvíce ti, kteří se vyhýbají veřejnému životu a aktivnímu angažmá – to věděli přece už v antice – „Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“ Platon, klasický řecký filozof -427 – -347 př. n. l.

  Ale vůbec nesouhlasím, že se stejně nic nemění. Díky Andreji Babišovi je celá jedna velká větev mafiánství a klientelismu pryč – ČSSD. Ovšem je samořejmě otázkou, kam tihle lidí ted nalezli a nalezou…

 49. Svatopluk Beran říká:

  Matení a manipulace Zdenka Gryce a zřejmě celé novinářské obce ohledně Miloše Zemana a jeho činnosti v předlistopadovém PROGNOSTICKÉM ÚSTAVU.

  Historickou skutečností je že Miloš Zeman od roku 1986 členem Světové prognostické společnosti (World Futures Research Society).

  A lednu 1990 je zaměstnán v Prognostickém ústavu ČSAV. Koncem ledna 1990 je za Občanské Fórum kooptován do Federálního shromáždění.

  Je 25. listopadu 1989 večer a v zákulisí Laterny magiky probíhá klíčové jednání. Budoucí prezident Václav Havel kouří jednu cigaretu za druhou a v horečné diskusi vybírá ze seznamu ministry pro příští vládu národního porozumění. Padají jména ministrů vnitra, kultury, nad vedením EKONOMICKÝCH RESORTŮ se ale stále vznáší otazník.

  Mezi DISIDENTY totiž žádní ekonomové NEJSOU. Naopak na rohu Opletalovy a Růžové ulice jich je plný dům – v sídle Prognostického ústavu spadajícího pod Československou akademii věd.

  VÁCLAV HAVEL proto prognostiky na jednání do Laterny magiky začal zvát také. Nejdříve jejich šéfa Valtra Komárka, posléze i mladší kolegy VLADIMÍRA DLOUHÉHO a VÁCLAVA KLAUSE. A ti chytili příležitost pevně za pačesy. Konečně se otevřela příležitost uvést v praxi teorie, o nichž dosud pouze četli a znali jen z učebnic.

  Na konci osmdesátých let platil Prognostický ústav za oázu badatelské svobody v ideologicky zatuhlém československém socialismu. „Říkali jsme si v podstatě, co jsme chtěli. Všem nám bylo jasné, že bez otevření trhu nemůže československá ekonomika dále fungovat,“ vzpomíná Karel Dyba, ministr pro hospodářskou politiku a rozvoj v první Klausově vládě, který také prošel Prognostickým ústavem.

  Tomáš Ježek, další z bývalých prognostiků, se například mohl věnovat z pohledu socialismu naprosto heretické činnosti – překládání ikonického kapitalistického ekonoma Friedricha von Hayeka. A nešlo o jediný zaměstnanecký luxus. Pro členy „Prognosťáku“ nebylo obvykle obtížné získat povolení a odjet si trh prohlédnout na vlastní oči. „Cestovat po světě jsme mohli poměrně volně, a to aniž bychom se museli komukoli upisovat,“ vzpomíná Vladimír Dlouhý.

 50. Svatopluk Beran říká:

  PROSÍM PANA GRYCE ABY MNE NASMĚROVAL NA NĚJAKÉ RELEVANTNÍ STRÁNKY, KTERÉ HOVOŘÍ O PŘEDLISTOPADOVÉ ČINNOSTI MILOŠE ZEMANA V PROGNOSTICKÉM ÚSTAVU.

  MILOŠ ZEMAN VSTOUPIL DO ČESKÉHO PROGNOSTICKÉHO ÚSTAVU V PODSTATĚ AŽ NA
  POTŘEBY VÁCLAVA HAVLA A OBČANSKÉHO FORA V LEDNU 1990

 51. Svatopluk Beran říká:

  Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  Čtvrtek, 15. 10. 2020 v 8:12

  * ne – za vznik koronaviru Babiš nemůže – Babiš může za to, kam jsme se nyní v této věci dostali a vůbec jsme nemuseli, pokud by jako předseda vlády činil co měl

  ZA ESKALACI KORONAVIRU U NÁS JSOU ZODPOVĚDNÍ PODNIKATELÉ, ČLENOVÉ ODS, TOP09, MILION CHVILEK PRO DEMOKRACII, KTEŘÍ ZESMĚŠŇOVALI A CÍLENĚ ZNEHODNOCOVALI VAROVÁNÍ VLÁDY A EPIDEMIOLOGŮ A TO ZA PŘÍMÉ PODPORY PŘEDEVŠÍM ČT.

  VLÁDA VYDÁVALA I PO DOTLAČENÍ OD PODNIKATELŮ K OMEZENÍ RESTRIKCÍ OBČANY KE ZDRŽENLIVOSTI, TI TO VŠAK VE SVÉ JEDNODUCHOSTI NEDOKÁZALI RESPEKTOVAT A NASMĚROVLI NÁS OPĚT NA PRINCIPY ÚČTOVÁNÍ S KORONAVIREM JAKO BYLO V USA NEBO ŠVÉDSKU.

  Babiš může za to, kam jsme se nyní v této věci dostali a vůbec jsme nemuseli, pokud by jako předseda vlády činil co měl

  TAK CO MĚL PODLE VÁS BABIŠ S TĚMI CHYTRÝMI PROTESTUJÍCÍMI PODNIKATELI – BEZ OSOBNÍ MORÁLKY A SOLIDARITY – DĚLAT? POSLAT NA NĚ TĚŽKOODĚNCE A POZAVÍRAT JE?

  NESRTA SE S NIMA TAK JAK TO DĚLAJÍ V ČÍNĚ?

  https://vmail.centrum.cz/download.php?msg_id=0009000001ae0002afb001ff7778&idx=1.2&filename=Takto%20se%20v%20%C4%8C%C3%ADn%C4%9B%20zbavili%20koronaviru.mp4&r=98.09462372750023

 52. Zdeněk Gryc říká:

  Vážený pane Beran,

  skromně doporučuji Wikipedii.
  Při hodnocení našich politiků blog:

  PRÁVĚ DNES
  Zdeněk Gryc | Čtvrtek, 17. 9. 2020 v 17:33
  JE AKTUÁLNÍ VÝZVA PŘEDSEDY SENÁTU
  KTERÁ UKAZUJE NA JEHO DŮLEŽITOST,
  V DOBĚ, KDYŽ VLÁDA USNULA NA RŮŽÍCH

  Zdravím a těším se na setkání, až nám to koronavir dovolí.

 53. Svatopluk Beran říká:

  Vláda svou neschopností a hlavně opatřeními ve stylu ode zdi ke zdi u mnoha lidí zprofanovala jakákoliv opatření a obezřetnost. Na jaře se vynucovaly se roušky venku a v lese, zavírala se tu parkoviště v horách, buzerovali se lidé na výletech a chalupáři , na Velikonoce Hamáček děsil tím, že kdo byl na procházce způsobí katastrofu. Nárůst se nekonal a přesto se tohle dál drželo.

  PRÁVĚ PROTO SE NÁRUST NEKONAL, PROTOŽE SE TU BUZEROVALO A MĚLO SE BUZEROVAT DÁL, TO BYLA ZCELA JISTĚ OD VLÁDY CHYBA ŽE S TÍM NA NÁTLAK PODNIKATELSKÉ OBCE SKONČILI.

  A CO Z TOHO VZNIKLO? TLAK PŘEDEVŠÍM PODNIKATELSKÉ SFÉRY ŽE JSOU TO PŘEDEVŠÍM VŠECHNO NESMYSLY a tak se podnikatelská sféra rozhodla udělat si na Karlově mostě mejdan za účasti zástupců politických stran a milionu chvilek pro demokracii, v podstatě DEMOBLOGU, NEHLEDĚ NA TO MILION CHVILEK DÁL POŘÁDAL CELOREPUBLIKOVĚ DEMONSTRACE.

  JEŠTĚ FOTKA DEMOBLOKU S MINÁŘEM JAK LADÍ KARTY PŘED DEMONSTACÍ 14.11 2019, NYNÍ JIŽ TO MINÁŘ JAKO UŽITEČNÝ IDIOT RADĚJI UKONČIL

  https://vmail.centrum.cz/download.php?msg_id=00090000019b0002970401ff76c8&idx=1.2&filename=Bratrstvo_kocici_pracky.jpg&r=54.64490022129542

 54. blade říká:

  Pravomoci senátu:

  Senát projednává návrhy zákonů, které mu postoupila Poslanecká sněmovna. Návrh zákona z Poslanecké sněmovny může:

  schválit – návrh zákona je postoupen prezidentovi ČR
  zamítnout – návrh je vrácen do Poslanecké sněmovny, ta může Senát přehlasovat nadpoloviční většinou všech poslanců; přehlasování Poslaneckou sněmovnou však není možné v případě ústavních zákonů, volebních zákonů, zákona o styku obou komor parlamentu, zákona o jednacím řádu Senátu a některých mezinárodních smluv.vrátit s pozměňovacími návrhy zpět do Poslanecké sněmovny – ta o zákonu hlasuje ve znění navrženém Senátem, pokud není přijato prostou většinou, hlasuje znovu o návrhu v původním znění navrženém Poslaneckou sněmovnou a je případně schválen nadpoloviční většinou hlasů všech poslanců
  vyjádřit vůli se návrhem nezabývat – tímto usnesením je návrh zákona přijat
  nevyjádřit se – pokud se Senát do 30 dnů k návrhu zákona nevyjádří, je zákon přijat
  Senát Parlamentu ČR má a opakovaně využívá právo zákonodárné iniciativy, tj. může poslanecké sněmovně podávat vlastní návrhy zákonů.

  V případě rozpuštění Poslanecké sněmovny přijímá v naléhavých záležitostech na místo zákonů zákonná opatření, která může navrhovat jen vláda a která musí být schválena na první schůzi nově zvolené Poslanecké sněmovny, jinak dále pozbývají platnosti. Zákonná opatření nelze přijímat ve věcech Ústavy, státního rozpočtu, státního závěrečného účtu, volebního zákona a některých mezinárodních smluv.

  Žaloby na kde koho v těch pravomocích, jak píšete … „senát má i další důležité pravomoci – podává ústavní žaloby na prezidente – už se stalo – a přijímá (nikoliv hlídá) ústavní zákony“ … tam nevidím.
  Máte to nějak pomotané, ale to je vedlejší. Hlavní je čím nám občanům a komu vlastně taková žaloba prospěje? Já v tom vidí jen pouhou klasickou účelovku a pokus o dehonestaci. Nemohou stále skousnout, že ten jejich stahovač králíků není na Hradě.

  /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

  Něco z toku:

  Tento seznam je pouhou špičkou ledovce z tisíců další kauz, které dosud nejsou odhaleny:
  Kauza Lehké topné oleje
  JAK KRACHOVALY BANKY
  TAJNÉ FINANCOVÁNÍ ODS
  ČKA
  Účet za privatizaci pro občany coby účastníky privatizace
  Komerční banka
  Privatizace Telecomu
  Harvardské fondy
  Topolánek a jeho aféry
  Toskánská aféra
  Topolánek a jeho ministr Řebíček
  Topolánek a jeho ministr Langer
  Topolánek a jeho Marek Dalík
  Topolánek a jeho nemovitosti
  Topolánek a dluh VAE
  Topolánek a přeběhlíci
  Topolánek a radar v Brdech
  Topolánkova vláda a letadla CASA
  Topolánek a hazardní lobby
  Topolánek a jeho boj proti protikorupčním opatřením
  Topolánek a justiční mafie
  Topolánek a projekty zdravotnictví
  Amnestie Václava Klause
  OPENCARD
  DPP a Rittig
  Prodej akcií VNG
  IZIP
  Kauza ROP Jihozápad
  Kauza ROP Severozápad
  Kauza Drobil a stavba čistírny odpadních vod v Praze
  Kauza ProMoPro
  Obchod s dluhopisy ministra Kocourka
  Kmotři ODS
  H-Systém
  Union Banka
  Fondy ČNIS
  AGB IF II.
  Motoinvest a Agrobanka
  Investiční a poštovní banka (IPB)
  C.S. Fondy
  Key Investments
  Kauza České pivo
  Toskánská aféra
  Další aféra se sponzoringem ODS 2012 – 2013
  Restituce
  Solární baroni
  Marek Šnajdr

  ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

  Dekrety:
  Hrabě Karel Des Fours Walderode

  Jak soudy otočily a pak jely salámovou metodou

  Rozsudek Krajského soudu v Hradci Králové z 18. 6. 2019 navázal na verdikt mladého soudce Michala Poláka z Okresního soudu v Semilech. Ten byl však jen důsledkem předchozích rozhodnutí.

  Dlouho to přitom vypadalo, že vdova ostrouhá. Soudy se k jejím názorům stavěly 15 let odmítavě, protože “se jí nepodařilo prokázat, Walderode neprovinil proti československému státu.”

  Pak se něco stalo.

  K zásadnímu průlomu došlo již v roce 2008, kdy liberecký krajský soud přiřkl obecní lesík u Žďárku na Liberecku. Tehdy to soud otočil: “Nepodařilo se prokázat, že se Walderode provinil.”

  Rozsudek o lesíku následně potvrdil i Ústavní soud. Rozhodnutí mělo dopad na další majetkové spory kauzy Walderode. Lesík u Liberce byl zkonfiskován stejným dekretem jako Hrubý Rohozec a ostatní budovy a pozemky v Českém ráji a jinde. Otevřel vdově cestu ke třem miliardám.

  Poté už to šlo jak na drátkách. V roce 2011 vrátil vdově menší pozemky také soudce okresního soudu v Semilech Vít Záveský.

  V říjnu 2015 okresní soud v Jablonci rozhodl o vrácení menších pozemků v Železném Brodě a na Malé skále.

  Soudce Jaroslav Kneř tehdy řekl, že se soud důkladně zabýval Walderodeho spoluprácí s nacisty.
  „Z důkazů nelze dovodit, že by se pan Walderode za druhé světové války provinil proti tehdejší Československé republice. Proto neexistuje překážka pro nesplnění restituční podmínky,“ uvedl soudce Kneř.

  Klíčová formulace zní: “Z DŮKAZŮ NELZE ODVODIT”. To může otvírat brány ke stamiliardovému majetku a relativizuje vlastnictví třetiny území České republiky.

  Soudce uvedl, že procházel řadu listin, svědectví a dalších dokumentů z té doby. Podle důkazů byl prý Walderodeho postoj k tehdejší německé armádě velmi vlažný a spíše odmítavý. O jaké důkazy šlo, soudce neuvedl.

  Od roku 2008 tak soudy salámovou metodou vše směřovaly k tomu, aby byl majetek v hodnotě tří miliard a jeho koruna zámek Hrubý Rohozec vrácen vdově po Henleinovci.

  A mohou přijít další.

  //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

  Odliv kapitálu:
  Odliv kapitálu nebo také odliv peněz či odliv zisků je obecně negativní jev, při kterém finanční zisk firmy opouští danou ekonomiku místo toho, aby byl investován v zemi, kde byl vytvořen, často za účelem obcházení daní.

  ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

  O těch některých vašich hvězdičkách (*) rozhodnou naštěstí voliči v příštím roce, ne místní politik.
  Od toho se budou odvíjet i ty některé další. Mějte se.

 55. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  Vláda vládne a rozhoduje a opozice oponuje. Tak to vždycky v demokracii bylo, je a bude. A je na síle, odpovědnosti a rozhodnosti toho, kdo je v čele vlady, jak si s těmi výtkami opozice poradí. Tam je faktická, i právní zodpovědnost – neházejte to na někoho jiného. Babiš má ve skutečnosti jediné kriterium svého rozhodovacího procesu – a to jsou jeho volební preference. To ho zajímá daleko, daleko více, než něco co říkají odborníci… stači se zeptat třebas takového pana Maďara….Tohle prostě neokecáte. Jak to, že najednou jsme nejhorší v celé Evropě – a třetí nejhorší na světě ? Kde je to halasně vyhlašované vítězství nad virem v červnu a vysmívání se Itálii ?

  A co měl Babiš dělat tehdy ? No třeba se podívat vedle, k sousedům, do Německa, zřídit okamžitě krizový štáb, opravdu odborníky poslouchat a ne jenom o tom kecat, nevysmívat se lidem z Kréty – je toho spousty a už se opakuji. A co měl udělat dnes – také už jsem psal – no okamžitě odstoupit ! Protože to by vlilo národu naději a bylo by to spravedlivé vyustění toho, co takhle zpackal a znamenalo by to nový impuls pro řešení problémů… Ovšem na to on nemá koule, srab.

 56. BerKa říká:

  VÁŽENÍ ANONYMOVÉ,

  POSLANEC TOMANEC NÁS VYZVAL NA SETKÁNÍ
  Z OČÍ DO OČÍ,

  VÍTE KDO PŘIŠEL ?

  Za jedno teda úplně přesně nevím čeho je poslanec – snad nějaké vyšší moci, ale rozesmálo mě hlavně to pozvání.

  Pokud se pamatuju, tak se tam ZG tenkrát pozval sám 🙂

 57. Zdeněk Gryc říká:

  PS. Snad ještě:
  Továrna na vrcholné politiky: Prognostický ústav vychoval ministry, prezidenty i guvernéry ČNB

  Úřad na předvídání budoucnosti
  Když v lednu roku 1990 vysvětloval tehdejší prognostik Miloš Zeman s fajfkou v ústech, co je vlastně jeho povoláním, řekl, že prognostik říká svoje prognózy, aby se nesplnily. Prognostický ústav byl tedy odborným ústavem, který byl součástí Československé akademie věd, a měl oficiálně sloužit k tomu, aby za pomocí sledování ekonomických, sociologických, politologických, geografických a dalších faktorů vyhodnocoval budoucí vývoj společnosti. Původně vznikl v roce 1984 jakožto Kabinet prognóz ČSAV na základě rozhodnutí Československé socialistické republiky a na popud generálního tajemníka ÚV KSSS a šéfa KGB Jurije Andropova.

  Podívejte se na záznam rozhovoru s tehdejším prognostikem Zemanem
  Důvodem proč tento ústav vznikl byl ten, aby výzkumní pracovníci a vzdělanci (prognostici) zkoušeli najít cestu, jak dokázat pozvednout země východního bloku z ekonomického a společenskému úpadku, ve kterém se Sovětský svaz a další země v té době nacházely. Za pomocí prognostiky se mělo nalézt správné řešení ekonomických problémů, které by bylo matematicky podložené. Avšak jiné teorie poukazují na fakt, že tento úřad měl pomáhat StB a KGB k udržení politické moci i po převratu. O této teorii, která popisuje Sametovou revoluci jako plánovanou dohodu o předání moci mezi komunistickými tajnými službami a špičkami disentu, hovoří i dokument známý jako Analýza událostí 17. listopadu 1989, kterou napsal český politický vězeň, publicista a konspirační teoretik Miroslav Dolejší.

  Po revoluci se podstatná část českých prognostiků dokázala infiltrovat do vysoké politiky, a to rovnou na nejvyšších místech. Zajímavé je, že z bývalých zaměstnanců Prognostického ústavu se stali ministři, poslanci, prezidenti nebo například guvernéři České národní banky. Vysvětlením je fakt, že skupina prognostiků úzce spolupracovala s lidmi z Občanského fóra a zároveň s týmem okolo Václava Havla. Navíc v té době neexistovali žádný odborníci na ekonomii, takže se prognostici nabízeli jako jasná volba v ekonomických pozicích.
  GALERIEPrognostický ústav

 58. Svatopluk Beran říká:

  Chovatel prognostiků

  MYSLÍM, že živočichové v jeho stáji,

  prognostici KLAUS + ZEMAN se mu nepovedli.

  Prosím vás pane Gryc o odkaz na živočicha ZEMANA jako výsledek Komárkovy stáje prognostiků.

 59. Svatopluk Beran říká:

  Ještě jednou prosím o uvedení data vstupu prognostika ZEMANA do předlistopadové prognostické stáje pana KOMÁRKA.

  Trochu vám to ulehčím, ale přesvědčte mne o tom nějakým odkazem s datumem jiným než je leden 1990. Miloš Zeman byl přijat za člena Prognostického ústavu v lednu 1990 na žádost OBČANSKÉHO FORA VEDENÉHO VÁCLAVEM HAVLEM to je historická skutečnost.

 60. Svatopluk Beran říká:

  Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:
  Čtvrtek, 15. 10. 2020 v 9:57

  A co měl Babiš dělat tehdy ? No třeba se podívat vedle, k sousedům, do Německa

  V Německu měli v PODNIKATELSKÉ SFÉŘE LIGU, KTERÁ BOJKOTOVALA A ZNEHODNOCOVALA ROZHODNUTÍ – BUZERACI – NĚMECKÉ VLÁDY A MERKLOVÉ, MĚLY TAM SILNOU PODNIKATELSKOU ČÁST KTERÁ PROTESTOVALA PROTI ROZHODNUTÍ VLÁDY? PRAKTICKY VEŠKERÁ MEDIA V CELÉM SVĚTĚ, VČETNĚ NĚMECKÝCH, KROUTILA HLAVOU NAD TÍM CO SI ČÁST ČESKÉ PODNIKATELSKÉ SFÉRY A S NÍ PRAVICOVÍ POSLANEČTÍ ČLENOVÉ DEMOBLOKU, DOVOLOVALI A ČÍM TLAČILI VLÁDU DO DEFENZÍVY, proč asi MIROSLAVA NĚMCOVÁ zvítězila ve sněmovních volbách za Prahu. No podnikatelská sféra si její účast na KARLOVĚ MOSTĚ vysvětlila po svém.

 61. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran říká:

  Čtvrtek, 15. 10. 2020 v 10:15

  děkuji,
  zdravím,
  hluboce se klaním,
  nemám co dodat.

 62. Svatopluk Beran říká:

  PRÁVĚ DNES
  Zdeněk Gryc | Čtvrtek, 17. 9. 2020 v 17:33
  JE AKTUÁLNÍ VÝZVA PŘEDSEDY SENÁTU
  KTERÁ UKAZUJE NA JEHO DŮLEŽITOST,
  V DOBĚ, KDYŽ VLÁDA USNULA NA RŮŽÍCH

  Zdravím a těším se na setkání, až nám to koronavir dovolí.

  URČITĚ SE MŮŽEME SETKAT JAKMILE TO UZNÁTE ZA VHODNÉ.

  PODLE MNE MILOŠ MÁ VYSTRČIL, KTERÝ BYL ZÁKULISNÍMI PRAKTIKY TOP09 A ODS NA ÚKOR STAROSTŮ – V POLITICE ZCELA BĚŽNÝMI – UDRŽEN V ROZPORU S NEPSANÝMI PRAVIDLY O POČTU ZÁSTUPCŮ KLUBU A TÍM USTAVENÍM PŘEDSEDY SENÁTU, MINIMÁLNÍ MOŽNOST COKOLIV UDĚLAT. TOTO MÉ PŘESVĚDČENÍ VYCHÁZÍ NEJEN Z NEMOŽNOSTI SENÁTU URČOVAT VLÁDĚ CO MŮŽE ČI NEMŮŽE VLÁDA BEZ POSLANECKÉ SNĚMOVNY DĚLAT, ALE I Z VYDĚŠENÝCH OČÍ PANA VYSTRČILA POD VLASTNÍ ROUŠKOU, PŘI NÁVŠTĚVĚ MINISTRA ZAHRANIČÍ USA POMPEA U NÁS PŘED VYSTRČILOVÝM ODLETEM NA THAJVAN A NÁSLEDNÝM VYSTRČILOVÝM PROJEVEM NA THAJWANU. STEJNĚ TAK JE MĚL VYDĚŠENÉ KDYŽ STAROSTOVÉ VYHRÁLY SNĚMOVNÍ VOLBY A ON MĚL Z TOHO VE SVÝCH OČÍCH VIDITELNĚ NADĚLÁNO. DNES PO JASNÉM NÁZNAKU TOHO JAK BUDE ODS Z TOP09 OBCHÁZET STAROSTY V DŮLEŽITÝCH STÁTNÍCH ROZHODNUTÍCH, POKUD VYHRAJÍ SNĚMOVNÍ VOLBY, MU JIŽ OČKA POD ROUŠKOU JENOM JISKŘÍ. NEVĚŘÍM TOMU ŽE ČLOVĚK Z TAK ČITELNÝM ROZDÍLNÝM STRACHEM A ŠTĚSTÍM V OČÍCH PŘI POLITICKÝCH ŠARVÁTKÁCH, MÁ VNITŘNÍ SÍLU POTŘEBNOU K ZÁSADNÍM ROZHODNUTÍM PRO CELÝ NÁROD.

 63. Svatopluk Beran říká:

  JESTLI MÁM SPRÁVNÉ INFORMACE TAK SE MÁ OPĚT PROTI VLÁDĚ A ROZHODNUTÍ PREMIERA A PRIMULY PROTESTOVAT.

 64. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  Svatopluk Beran říká:

  Ano, pan Vystrčil poodhalil velký problém budoucnosti. Totiž že ODS pořád lpí na klientelisticko korupčních vazbách minulosti a příliš na tom nehodlají nic měnit. To není pouze přiznání se k jakési úmluvě či dohodě před dvěma lety – jsou i další signály – například nasazení Bendla do senátních voleb, nebo jejich jihlavský lídr, který se přišel do politiky pouze zaopatřit a už po roce musel s velkou ostudou odejít… Ovšem to je pouze ten pravicově liberální blok který pravděpodobně utvoří s KDU a TOP – a zde naštěstí žádné takové podobné choutky nevidím – natož pak v tom druhém, tvořícím se – levostředovém, tedy Pirátů a STAN. A to je ta naděje a ozdravení pro budoucnost…

  A k tomu senátu a jeho předsedovi, jak píšete – nesdílím vaše obavy, přestože mně právě nyní šíleně zklamal – tak si pořád myslím, že pozitiva převažují a myslím si nakonec, že je dobře pro další vývoj že zůstane předsedou senátu, rovněž si nemyslím, že by to byl nějaký poseroutka, jak se ho snažíte vykreslit díky těm jakýmsi vnějším vztahům. Myslím si, že ho znám dobře.

  A jestli může či nemůže cosi ovlivit – vždyť tak je koncipován náš ustavní pořádek a je to tak podle mého názoru správně – tá hlavní zákonodárna moc a zodpovědnost je na poslanecké sněmovně a výkonná moc na vládě … Senát je především pojistka demokracie, což je důležité především nyní, v období hrůzovlády Zeman x Babiš. Ale jistě si autoří této myšlenky a ti, co jej prosadili, nepředstavovali, co může všechno přijít… byl jsem také hodně proti senátu, ted už jeho nejsem…

 65. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  Svatopluk Beran … a vy jste neviděl, jaké byly v Německu demonstrace proti opatřením ? A jaká klika ? Copak u nás opravdu rozhoduje ulice ane premíer a vláda ? To je to opravdu ještě horší slaboch, než se zdá, že si ani v takových chvílích nedokáže dupnout a bojí se, co řeknou podnikatelé ?

 66. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  Berka :

  ….ne nejsem žádný poslanec, to máte pravdu – to pan Gryc správně nenapsal – jsem jenom obyčejný, řadový zastupitel našeho města, jeden ze 37. Dva roky opoziční a ted dva roky koaliční.

  A nemáte pravdu, že jsem pana Gryce nepozval, stejně jako ostatní – a to pozvání pořád platí, po koronaviru, až se kavárny zase otevřou.

 67. blade říká:

  Důležitá třísekundová výzva
  https://twitter.com/profesorPrymula/status/1316662602060230658?s=20

 68. Svatopluk Beran říká:

  Pane Tomanec neříkejte že netušíte sílu podnikatelů. Dovedete si představit že na ně nastoupí těžkooděnci?

  Mám s tím zkušenosti. Když jsme jako obyčejní občané chtěli protestovat proti americké základně před poslaneckou sněmovnou, byli na nás přizváni těžkooděnci a zatarasen nám tam přístup první den přístup. Další dny nám pak bylo řečeno, že se nesmíme hromadně před poslaneckou sněmovnou zastavovat, ale pouze procházet po dvou a nezastavovat se, což ze začátku i kontrolovali. Nestačil jsem se pak divit když majitelé solárních elektráren v pohodě před sněmovnou pořádali hromadné protesty. Klidně jich tam stáli desítky, možná stovky a těžkooděnci nikde, klid po pěšině.

 69. Svatopluk Beran říká:

  Vy jste přesvědčen pane Tomanec, že to v Německu protestovali a zlehčovali situaci podnikatelé a poslanci některých stran?

 70. blade říká:

  Už ve světě nějaký premiér odstoupil kvůli koroně či nějaká vláda podala demisi kvůli koroně a protestům proti opatření?

  Zatím o žádném případu nevím.

  Hlavně to prosím nespojujte s nějakým střetem zájmů, v otázce jde čistě jen o koronu.

 71. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  .. síla podnikatelů ? Tak to v této souvislosti fakt netuším – vím jenom že předseda profesního svazu Prouza protestoval proti těmto, současným opatřením tak mu to nebylo vůbec nic platné a je to tak dobře. A ten příměr je v této souvislosti dosti mimo mísu, to se tedy nezlobte. Nemyslím si, že by bylo správné jakýkoliv protest jakkoliv potlačovat – ovšem zodpovědnost za rozhodnutí je přece někde úplně jinde… Ale to všechno potvrzuje jediné – velký slaboch a egoista Babiš, který rozhoduje hlavně podle toho, co mu to udělá s volebními preferencemi. Ale to je furt dokola….

 72. Svatopluk Beran říká:

  A vy jste přesvědčen pane Tomanec že by Bartoš a Rakušan na české podnikatele poslali policii a těžkooděnce, když se téměř nic ke konci první vlny u nás, oproti světu, nestalo?

 73. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  Nerozumím vaši otázce ani souvislosti – nevím že by za koronaviru někdo někde u nás posílal těžkooděnce – proč ? … a co by udělali Bartoš nebo Rakušan v dané situaci, která už dávno uplynula, je přece čirá spekulace – na kterou se dá odpovědět jakkoliv a vždy to bude pravda i nesmysl…

 74. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  blade…
  no tak to nevím – ale asi neodstoupil, nesleduju to až tak detailně, ale na druhé straně – nikde není takový bordel a chaos jako u nás a taková čísla – a ostatně obětního Beránka už si Babiš v podobě Vojtěcha našel… předtím Maďar…

 75. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  jo jo … je to fakt :

  Nyní můžeme, my soudnější, naživo sledovat pád mýtu o supermanažerovi a extrapolitikovi AB. Jasně se ukazuje, že je to pouze marketingová figura zatlačená do kouta vršící chybu za chybou.

  … ani ve snu mně nenapadlo, že tady, mezi inteligentními diskutujícími, může mít ještě Babíš nějaké příznivce….

 76. blade říká:

  No tak vidíte, ale Vy již obětního B. berana již máte, teď ještě takový malý detail >aby vám to schválili voliči.

 77. Svatopluk Beran říká:

  ČNa můj příspěvek o Německu

 78. Svatopluk Beran říká:

  Čemu nerozumíte? Reagoval jste na můj příspěvek že se v Německu bouřili občané? Reagovala policie.

  Ptal jsem se jestli by na podnikatele poslali piráti a starostové policii? To samé platí jako otázka i na vás?

 79. Svatopluk Beran říká:

  https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/koronavirus-nemecko-berlin-protesty-demonstrace_2008291406_ako

 80. Svatopluk Beran říká:

  Jako rozdíl jsem uváděl coby podnikatele – solární barony – a obyčejné občany proti americké vojenské základně před sněmovnou.

  Co na tom je k nepochopení?

 81. Svatopluk Beran říká:

  Právě jsme viděl v televizi jak redaktor Takáč s nějakým gastrospecialistou v závěru řešili to co tvrdil Zeman. Jestli není vlastně dobře že slabé restaurace padnou? To jsem zvědavej jestli se Zemanovi někdo omluví, za myšlenku kterou se nebojí používat už i v ČT.

 82. Svatopluk Beran říká:

  Takže znova a pořád dokola. Nejsem příznivec Babiše. ALE JE PŘEDSTAVUJE PRO ČESKOU REPUBLIKU MENŠÍ ZLO NEŽ DEMOBLOG. A vůbec mi nevadí pochopit, v protikladu k vám, že tu někteří inteligentní diskutující nejsou schopni pochopit že DEMOBLOG jsou jen nové Věci veřejné, které možná vyhrají volby, ale pak začnou do sebe kopat v boji o moc. Volba předsedy sněmovny předurčila jak to bude vypadat. Tolik kohoutů na jednom smetišti nemá šanci vydržet pohromadě.

 83. Svatopluk Beran říká:

  … a co by udělali Bartoš nebo Rakušan v dané situaci, která už dávno uplynula, je přece čirá spekulace – na kterou se dá odpovědět jakkoliv a vždy to bude pravda i nesmysl…

  Jsem rád že tu někdo z inteligentních diskutujících upřesnil svůj způsob myšlení, protože argumentace ve stylu Trampa – Na danou situaci se dá odpovědět jakkoliv vždy to bude pravda nebo nesmysl, – má nezpochybnitelnou kvalitu dnešního politika.

 84. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  ….. na podnikatele poslali piráti a starostové policii ? To je přece špatně vždy , posílat na někoho policii a nevzpomínám si, že by se to v novodobé historií nějak masově dělo – s vyjimkou toho, že šlo o násilí ze strany demonstantů (MMF) , nebo bordel obtěžující okolí – technopárty třebas…

  …. Zemanova prohlášení, jako člověka celý život tyjícího z eráru jsou zvlaště v současné stituaci naprosto odporná, pochopil to už i takový mamlas jaku Hůlka, mrzí mně, že vy to pořád odmítáte uznat – na první pohled jste vypadal docela rozumně… na rozdíl ode mne…

  … srovnávat jakýsi demoblok, KTERÝ VE SKUTEČNOSTI ani vlastně neexistuje … s VV je úplně mimo realitu. Stačí srovnat jediného hlavního představitele s kymkoliv z jeho lídrů

  … když nejste příznivec Babiše a zásadně odmítáte ten jakýsi demoblok, tak co tedy jste – nácek ? komunista ? socan ? nic ?

 85. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  a tak super.
  Babiš právě žádá o pomoc Německo….
  Merkelová je slušná a kultivovaná dáma a tak mu určitě neřekne… ani člověka, jako on řekl jí, když ho prostřednictvím EU žádala o pomos s uprchlíky….

  A doufám, že i dnes bude při rozdělování evropské pomoci hájit svůj debilní názor o tom, že všichni mají dostat stejně, nikoliv ty nejpostiženější země víc, jak chtěli ostatní – premiant jeden hloupá – nu teď se to otočilo… a má co chtěl

 86. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  A omlouvám se, že už nebudu odpovídat, odcházím na deset dní do preventivní dobrovolné izolace, kde nemám na tohle připojení…. Takže se tu všichni opatrujte a hlavně na sebe dávejte pozor

 87. Svatopluk Beran říká:

  .. na podnikatele poslali piráti a starostové policii ? To je přece špatně vždy , posílat na někoho policii a nevzpomínám si, že by se to v novodobé historií nějak masově dělo – s vyjimkou toho, že šlo o násilí ze strany demonstantů (MMF) , nebo bordel obtěžující okolí – technopárty třebas…

  To bude možná tím, že jste na žádném protestu proti státnímu estabilišmentu nikdy nebyl nám dělali doprovod až z Václaváku a na Pankráci jsme si naprotest jejich zasahování do práv občanů lehli na zem. Škoda že už není dostupné video jak si nad nás ležící nastoupili.

  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/odpurci-radaru-sli-prahou-ke-kongresovemu-centru-je-ale-nepustili.A090405_094837_domaci_klu

 88. Svatopluk Beran říká:

  Pardon, na Vyšehradě.

 89. Svatopluk Beran říká:

  … když nejste příznivec Babiše a zásadně odmítáte ten jakýsi demoblok, tak co tedy jste – nácek ? komunista ? socan ? nic ?

  Nejspíš s vámi hovoří – nic –

  Pro některé zdejší inteligentní diskutéry zřejmě kromě Babiše, Demobloku složeného z pohrobků ODS – Vystrčil, Němcová -, TOP09 Kalousek, Pirátů podpora užívání drog, či krádeží duševního vlastnictví na internetu, – Starostů – bratrů v triku z TOP09 a vlajícího pláště v politickém povětří KDU-ČLSL, nácků, komunistů je sociální levicové myšlení něco jako z jiné planety. Tak úspěšný život v demokracii a jednoduchém pohledu na svět pane Tomanec. NIC – alias Svatopluk Beran

 90. Jan P říká:

  ODS je stejné zlo jako ANO.
  Opustí demoblok od asociální politiky ?

  Fakt nemám rád současnou vládu.
  Ale jestli mám něco rád ještě míň než toho oligarchu s bandou pohůnků a vazalskou stranou, tak je to zbytek polistopadovýho establishmentu.
  Právě jeho neschopnost sledovat zájmy půlky republiky vynesla Babiše do čela, ne blbost voličů.
  A tahle půlka republiky má podle autora mít důvěru v Piráty a STAN, kteří s uhlazenými ódeesáky po volbách do sněmovny v roce 2021 vytvoří „funkční“ vládní koalici. To má být pro ně skvělá alternativa k Babišovi ?!
  V současnosti jedinou účinnou ochranou před neoliberalismem Kalouskova bloku a Pirátů je oligarcha Babiš. Až tak je smutná situace. Chcípající impotenti z ČSSD a KSČM jí být nemohou.
  Senátní TOPka vlezla do vyhřáté postýlky ODS, zbytky ČSSD pak k ANO. Každá polochcíplotina má právo na trocha pečující lásky, ne?
  Znám spoustu lidí, co Piráty volili právě proto aby ODS v koalici NEBYLA.
  Pro tyhle lidi to musí být velké zklamání, že v řadě krajských zastupitelstev budou Piráti ve vládní koalici s ODS. Autor má pro takové povolební koalice pochopení a vidí to optimisticky: Bartoš a Rakušan si ODS ve vládě ohlídá…STAN a Piráti jsou podle něj nadějí na kompetentnější řízení krize.
  Nakonec to dobře řekla Veronika Sušová-Salminen:
  „Pandemie v Česku ukazuje už nyní názorně podstatu kapitalismu, ve kterém to, aby jedni měli na chleba musí být vykoupeno životem dalších lidí.“
  Veronika Sušová-Salminen píše o tom, že ta opravdová zkouška odolnosti a soudružnosti „kovidem“ právě začala a že marketing a krátkozraké politikaření recept na úspěch nejsou.
  12.10.2020|Druhá vlna pandemie půjde na dřeň| Argument

 91. XXXXX říká:

  Aaaa desátník v záloze věští, všem to tady vysvětlil ikdyž mu to teda blejd sfouknul, ale stejně zvítězil. Teď ho zavřou do klece aby někoho nepokousal, nebo mu nerozšlapal stolek a tiše bude doufat, že se to v okolních zemích nerozjede a tady lidi pochcípou aby mohl vykřikovat další píčoviny. Desátníku nedrškuj že to dělá babiš blbě, na to ti sere Bílej Tesák, to umí každy tele, začni vykrikovat jak to má bejt správně. Že nevíš? Tak drž tlamu.

 92. Svatopluk Beran říká:

  srovnávat jakýsi demoblok, KTERÝ VE SKUTEČNOSTI ani vlastně neexistuje … s VV je úplně mimo realitu. Stačí srovnat jediného hlavního představitele s kymkoliv z jeho lídrů

  Typické zjednodušení je srovnávat lídry s těmi co skončili s těmi co začínají. To ale není od vás až tak velký propadák, jako spíš to že si neuvědomujete skutečnost, že politické uskupení bývalé Věci Veřejné a dnešní politický Demoblok mají společné politické zadání. Dát pravici, rozpadlou na různé segmenty, opět pod vedoucí značkou ODS, do hry o moc. Jsem skutečně zvědavý, jak se vám bude dařit v budoucnu tomu zabránit. Brebendy ale určitě zbydou pro každého. Dořešíme to za čtyři šest let, pokud se vám podaří vyhrát poslanecké a presidentské volby. Z hlediska demokracie vám to přeji, z hlediska toho jak na to potom doplatí obyčejní zaměstnanci mi je jich líto. Rozumím ale vám a vašemu pohledu TO JE JEJICH VĚC.

 93. VladimírV říká:

  Nechám přímého oslovení pana Tomance, který se omluvil z diskuze.

  Jeho vysněný úspěšný demoblok v budoucnu je samozřejmě pouhým snem. Vážnost situace začíná vyprofilovávat jednotlivé politické subjekty. Nejvíce líto je mi postoje šéfa ODS, ne nepodobného rétorice pana Tomance. Zřejmě nepochopil, a to i přes fakt, že ještě není ve věku, kdy je dobré koukat na svět reálně, a jako smyslu zbavený buší do současné vlády, tedy především jejího předsedu. On zřejmě žije v mylné představě, že i s přispěním ODS došlo k vytvoření politických seskupení která převálcovala vítězné ANO a bude to ODS, která převezme otěže státu.

  Pana Babiše ponechám stranou, Je třeba si především všímat některých z těch, kteří jsou zařazováni do tzv. demobloku. Námluvy Pirátů se starosty zcela určitě přinesou ochlazení vztahů k ODS, neboť i mezi nimi bude pochopitelně tvrdá konkurence. Navíc, politika Pirátů už z principu inklinuje směrem k sociálně spravedlivé společnosti, v rétorice pravolevých, doleva. Jásot pana Tomance o zániku levice zřejmě zanikne ve chvíli, kdy si i Pirátí konečně osvojí roli ochránců sociálního klimatu. Sami starostové, pokud nepřičichnou k manýrům vysoké politiky, už z podstaty budou hlídáni svými voliči v místech, kde žijí.

  Jinak, až na pár výjimek se i lidé z opozice konečně prezentují apelem na ochranu před šířením viru. Konečně si uvědomili, že nastala doba, kdy není čas na klukoviny a silácké řeči. Dobrý příklad totiž začíná fungovat daleko účinněji. Za to jsem rád.

 94. Jan P říká:

  Pane Vladimíre V., Jenom pro připomenutí. ČPS je pseudolevicová strana.
  Lidi jsou strašně naivní a liberální voliči jako Miroslav Tomanec obzvláště

  Autor se omluvil z diskuse. Lépe řečeno, se z diskuse chytře vypařil. Nedivím se mu.
  On ten problém („Česko B „) nepopírá a nerevitalizuje: lidi, co žijí od výplaty k výplatě (tj. proletáře) a nemajetné důchodce, kteří jsou vděční za každou měsíčně přidanou stovku od Babiše.
  Nechce se mu bavit(„Česko B“) o jeho příčinách jako je tržní kapitalismus bez přívlastků, dopady ekonomické globalizace. Ani o Babišovi a „jeho systému“. Tedy korporátní kapitalismus?
  Podstatné není jak se renta těží, ale kdo ji těží. Kdo drží reálnou moc. V čí prospěch se přerozděluje. Že se to obecně moc neví, protože kapitalismus intenzivně pracuje na tom, aby se to nevědělo, je věc jiná.
  Autor tohle všechno moc dobře ví…

  A teď zcela vážně: Než za strašné peníze chránit kdekoho před krachem, nebylo by lepší změnit společnost tak, aby krach automaticky neznamenal existenční ohrožení? Třeba nepodmíněný základní příjem, garantované bydlení, imunita vůči exekutorům, etc…jak navrhují nové volební projekty jako LEVICE,BUDOUCNOST a IDEALISTÉ.

 95. franta pulpytel říká:

  Demoblog kontra ANO Jak to funguje. Moravskoslez. kraj . Koalici uzavřeli Ano, ODS+TOP09,Lidovci a CSSD. Vyšachováni piráti. Zlínský kraj. Koalici uzavřeli ANO,Piráti,ODS a čssd. Vyšachování STAN a lidovci. Ustecký kraj. Koalici uzavřeli ANO, ODS a Spojenci pro kraj. Vyšachováni jsou Stan, Piráti. V těchto krajích má být hejtmanem za ANO.

 96. blade říká:

  Převzato od Dolejší:

  Nápad shodit právě teď (nebo za 14 dní) vládu není příliš strategický. Protože skutečným cílem opozice po svržení kabinetu by mělo být převzetí moci.

  ODS ví, že na to nemá ve Sněmovně dostatek hlasů a nemá na své straně ani prezidenta. Co je tedy vlastně jejím cílem? Asi chce všechny své výhrady shrnout před velkým publikem v živém televizním přenosu z Poslanecké sněmovny. A možná také hodlá vystavit ČSSD a komunisty otázce, zda vážně chtějí zmatečného premiéra, který vše řídí přes esemesky, dál držet ve funkci, a spolupodílet se tak na chaosu.

  Jenže co bude dál? Kabinet to pravděpodobně přežije, takže opozice vyhecovaná úspěchem v krajských a senátních volbách si jen připíše zase jeden neúspěch. Je v tom vidět i soupeření v opozici: zatímco Fiala chce být na premiéra ostrý, pirátský lídr Ivan Bartoš jede dlouhodobě zdrženlivější postoj k Babišovu kabinetu a k jeho svrhávání uprostřed krize se přidávat nechce.

  Druhá možnost – pro ODS ta horší – je, že by se pád vlády podařil. Pak by byl Petr Fiala výsledkem zaskočený stejně jako v roce 2009 lídr ČSSD Jiří Paroubek, který pak vůbec nevěděl, co si s tím vlastně počít.

  To by se mohlo stát v případě, kdy by se třeba sociální demokraté nebo komunisté po volebním debaklu rozhodli při hlasování o nedůvěře emancipovat – a upozornit na sebe. Což není úplně vyloučené.

  Jenže co by pak následovalo? I po vyslovení nedůvěry by vláda zůstala u moci, protože prezident Miloš Zeman klidně navzdory všem pověří sestavením další vlády znovu Andreje Babiše. Výsledkem by nakonec byl jenom ještě větší chaos.

 97. Jan P říká:

  franto, dobrej postřeh

  ————————————————————————————————————————–

  „Těžké dilema: velká část veřejnosti by si oddechla, kdyby se Babiš poroučel, ale na tahu by byl Zeman, a ten by do voleb mohl nadělat ještě více škody.“
  15. říjen 2020|Jiří Pehe: Pád Babišovy vlády by otevřel dveře Zemanovi| ČRoPlus

 98. blade říká:

  Je to jednoduché > vláda dovládne a opozice se do té doby mezi sebou požere 🙂
  2021 – ANO minimálně 25%, Koalice ODS a TOP09 maximálně 20-22%, …atd. > pověřeno bude ANO 😉

  V této zemi je téměř 3 milionů důchodců a ti půjdou z cca 65 % k volbám a každý druhý to hodí ANO.
  A to jim pořád v nejhorším na těch cca 25 % bude stačit. Důchodci to téměř jako vždy ANO vyhrají.

  ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

  I ten Donald přes tu mediální masírku vyhraje 😉
  Donald vs. Joe
  https://www.thetrafalgargroup.org/

 99. jihlavák říká:

  Zapomněl jste na chvilkaře Mináře, který vstupuje do politiky. Chce Babišovi vzít voliče. Škoda, že neřekl, kdo mu bude platit kampaň. Další lživé naděje se budou lít na lidi. Jenom čekám, kdy vylezou sluhové národa, jako na Ukrajině. To bude asi už úplný dno.

 100. blade říká:

  Minář > dělal jsem Chvilky, aby se opozice spojovala, to se neděje, tak asi půjdu do politiky. Ještě nejsem definitivně rozhodnutý, uvidím po volbách.

  Tak takhle nedávno mluvil. Teď je po volbách, opozice se začíná nějak spojovat, mluví se o dvou koalicích, jedna zřejmě (ODS, TOP09, KDU-ČSL), druhá možná(Piráti, STAN). A Minář leze do politiky stejně > tříštit ty opoziční síly. Jen další oportunistický blbeček, který zradil ideály, na kterých začínal, aby se dostal ke korýtku.

  V ANO stanu musí býti veselo, skoro to vypadá, že si ho Babiš platí 😉

 101. Zdeněk Gryc říká:

  1. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:
  Čtvrtek, 15. 10. 2020 v 11:28
  Berka :
  ….ne nejsem žádný poslanec, to máte pravdu – to pan Gryc správně nenapsal – jsem jenom obyčejný, řadový zastupitel našeho města, jeden ze 37. Dva roky opoziční a ted dva roky koaliční.
  A nemáte pravdu, že jsem pana Gryce nepozval, stejně jako ostatní – a to pozvání pořád platí, po koronaviru, až se kavárny zase otevřou.
  —————————————————————————————–
  Bylo to zajímavé setkání, cením si, že na něj přišel i Mgr. Vovsík,
  na ničem jsme se neshodli, ale povídání bylo přátelské s očí do očí,
  než odešel tak slíbil, že mi dá kopii znaleckého odhadu aktuálního ocenění Podrázského sochy
  v jeho areálu. Beze zbytku splnil, na ničem jsme se neshodli.

  Ing. Tomanec mi toho dost řekl o arch. Sedlákovi a Jihlavském divadle, což jsem nevěděl.
  Vysvětlil mi co je a není jeho prioritou, taky jsme se na ničem neshodli.

  V „jeho“radničním sklepě jsem se setkal se senátorem Štětinou,
  počkal jsem až se trošku uvolní a podstrčil mu pár vytisknutých fotek s Otakarem Štěrbou – „Otóšem“. Jakej Otóš? Přece „Hombre“! Můžu si fotky nechat – bude mi ctí.

  To ve vztahu k senátu a senátoru Štětinovi stále trvá.

 102. Zdeněk Gryc říká:

  PS. Dost si cením debaty z očí do očí.

  Zvláště, když se na ničem neshodneme,

  Je to přínosné, přitakávání nikoliv.

 103. Zdeněk Gryc říká:

  „ČO BOLO, TO BYLO TERAZKÝ“

  1. XXXXX říká:
  Středa, 14. 10. 2020 v 19:06
  To je ono takhle přesně přišel k moci Babiš. Našel se jeden co viděl lepší zítřky a tak dlouho o nich meldoval až se mu to povedlo. A tenhle desátník v.v. meldovat umí. A stejně to dopadne v Jihlavě s tímhle pseudopolitikem protože jednou ji převezme. A pak si pronajme radniční nejspíš nafurt. Blade a Berane nechápu že se s touhle uřvanou velkohubou demagogickou figurou pouštíte vůbec do debaty. Tenhle šašek žije mimo realitu stejně jako pantáta jím zmiňovaná „hradní nestvůra“.
  ————————————————————————-
  1. XXXXX říká:
  Čtvrtek, 15. 10. 2020 v 16:10
  Aaaa desátník v záloze věští, všem to tady vysvětlil ikdyž mu to teda blejd sfouknul, ale stejně zvítězil. Teď ho zavřou do klece aby někoho nepokousal, nebo mu nerozšlapal stolek a tiše bude doufat, že se to v okolních zemích nerozjede a tady lidi pochcípou aby mohl vykřikovat další píčoviny. Desátníku nedrškuj že to dělá babiš blbě, na to ti sere Bílej Tesák, to umí každy tele, začni vykrikovat jak to má bejt správně. Že nevíš? Tak drž tlamu.
  ————————————————————————–
  21. června 1997 založila Dagmar Havlová Nadaci VIZI 97 –
  dnes jednu z nejstabilnějších a nejdůvěryhodnějších charitativních organizací
  v České republice (i dle výsledků hodnocení CZECH TOP 100 v kategorii neziskových subjektů).
  V jejím čele aktivně od jejího založení působí, a to nejen jako předsedkyně správní rady,
  ale také jako dobrovolný výkonný člen této organizace.

  Strom pokoja 26. 6. 2020.
  Paní Dagmar Havlová převzala v pondělí dekret Přítel míru v mezinárodním projektu Strom pokoja od autora Martina Sobola. Má za cíl šířit myšlenku míru symbolickou výstavbou stromu na všech kontinentech.
  ———————————————————
  Chtěl jsem přiložit starší kolekci komentářů „čtenář“ v Jihlavských listech a požádat o titul:

  „Nejprotivnější a Nehnusnější Bloger JL“.

  Nyní se obávám, že tento titul je ohrožen, že ?

 104. Jan P říká:

  Prý že rozdíl mezi pravicí už skoro neexistuje. Já bych řekl, že pořád existuje a dost zásadní. Třeba v reakci na toto: pravičák si řekne dobře jim tak, je to jejich problém, mají se víc snažit, levičák se stydí, že to takhle funguje a že s tím nic nedělá.
  22.10.20|Podzimní distanční výuka znamená pro ohrožené rodiny další pád na dno|A2larm

 105. blade říká:

  Koali darmobloku již neví jak se dostat k lizu, tak si vzali na paškál, za pomoci ÚS, d’Hondtovu metodu, která dosud nikomu nevadila 🙂

 106. blade říká:

  Nezbývá než zrušení části volebního zákona respektovat, ale leželo jim to tam 3,5 roku.

  Navíc mediální podřeknutí předsedy ÚS před oznámením nálezu ÚS i nějaké ty politické komentáře předsedy ÚS jsou za hranou!

  Podat stížnost, pak čekat se 3,5 roku se založenýma rukama jak to dopadne, je velmi jednoduché. Nyní se to bude muset ve sněmovně na poslední chvíli honit a pokud se nedohodnou hrozí ústavní krize!

  Datum platnosti nálezu ÚS je zbytečně uspěchané! Platnost stačila až po letošních volbách.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I