Blog Jihlavských listů

Miloš Vystrčil
24- Narozen v roce 1960 v Dačicích, od narození žije v Telči. Na podzim roku 2010 zvolen senátorem obvodu 52 - Jihlava. Od roku 2020 je předsedou českého Senátu. www.vystrcil.cz

Co pro mě znamená svoboda?

Miloš Vystrčil | Čtvrtek, 11. 2. 2021 v 8:46

„Svoboda je zodpovědná a ohleduplná.“

„Svoboda je první věc, na kterou lidé útočí, když cítí nejistotu.“

„Svoboda je právo se co nejblíže přiblížit pravdě.“

„Svoboda je největší z krás.“

„Nejlepší vymožeností svobodné společnosti je možnost volby.“

„Zdá se, že čím více jsou lidské bytosti uvědomělé a inteligentní, tím více po svobodě touží.“

„Zkrátka mohu, neměnil bych.“

„Svoboda je velká moc. Velká svoboda se skládá z malých svobod.“
„Aby bylo možné svobodu sám v sobě pochopit, je potřeba někdy nepříjemného přemýšlení.“

„Nezlobte se, ale když se budeme pořád jenom odvolávat na rok 1989 a nepostaráme se o svobodu v přítomnosti, brzo se s ní můžeme rozloučit.“
„Naší svobodou je být jako ostatní.“

„Svoboda je oceán.“

„Svoboda je nebeský klín, hranice mezi nevinností a krveprolitím.“

Věty, které jste si právě přečetli, jsou věty, které jsem si vypsal při četbě studentských prací, které dorazily k nám do Senátu v rámci pro studentky a studenty středních škol vyhlášené soutěže na téma „Co pro mě znamená svoboda“.

Studentských prací dorazilo do Senátu celkem 136 a velmi mě potěšilo, že 18 z nich přišlo od studentů z mého senátního obvodu 52, tedy z Jihlavska, Telčska, Dačicka a Slavonicka.

Oficiální vyhlášení nejlepší práce proběhne bohužel pouze na dálku 2. února 2021. Není totiž z důvodu pandemie možné tak učinit osobně přijetím autorů nejlepších prací v Senátu. Je myslím symbolické, že jako odměna pro autora nejlépe hodnocené práce je připravena cena v podobě počítače, který jsem obdržel jako dar při návštěvě Taiwanu.

Přiznávám, že bych se velmi rád sešel úplně se všemi studentkami a studenty, kteří se soutěže zúčastnili. Některé práce jsem četl, jak se říká, jedním dechem a jsem přesvědčen, že by si zasloužily zveřejnění. Pokud to bude v dohledné době možné, předpokládám, že bychom všechny účastníky soutěže do Senátu pozvali, další možností je, že se alespoň společně sejdeme v jedné společně vytvořené virtuální místnosti a popovídáme.

Na závěr již jenom malou poznámku. Asi to také znáte, někdy máte všeho plné zuby a potřebujete tzv. „nakopnout“, dodat energii a důvěru v to, že to, co děláte, má smysl. Mně tohle „nakopnutí“ potkalo při čtení studentských prací o svobodě. Milé studentky, milí studenti, díky moc!

58 komentářů k článku “Co pro mě znamená svoboda?”

 1. Zdeněk Gryc říká:

  ALMA MATER – akademická svoboda.

  Ve všech dobách to byli študáci, kteří usilovali o svobodu a demokracii bez přívlastků.
  Jejich příkladem na FA byli kantoři Fuchs, Rozehnal, Ruller.

  Ne dnes, ale už skoro před rokem:
  „Předseda Senátu Vystrčil a jeho čtyři prosby k lidem“
  17.3.2020 Bez kategorie/Komentáře (24)

 2. blade říká:

  …“Asi to také znáte, někdy máte všeho plné zuby“…

  Hlavně politiků, kteří netáhnou v této nelehké době tzv. za jeden provaz. V zahraniční politice jakbysmet.

 3. jihlavák říká:

  Problém, je, že ti študáci budou platit minimálně úroky a náklady na obsluhu státního dluhu, který v minulém roce přesáhl hranici dvou bilionů korun a dále roste. Budou žít v obci, která se propadá do setmilionových schodků a přitom často splácet vlastní hypotéční dluh na bydlení. Těžko posoudit, jak svobodně se budou mladé generace s tak obrovskou dluhovou náloží cítit. Někde jsem četl, že dluh je cesta do otroctví.

 4. Zdeněk Gryc říká:

  „dluh je cesta do otroctví“

  stejně jako ZTRÁTA SVOBODY !!!

 5. blade říká:

  Užijte si to – https://youtu.be/yeCubEY7myI

 6. jihlavák říká:

  Pokud ještě Svobodu nenabyli, nemohou ji ztratit. Dílčí důležitou svobodu přece jen mají, mohou sbalit kufry a vyrazit za lepším.

 7. Jan P říká:

  „Nic nenasvědčuje tomu, že by se současná mladá generace měla lépe. Nebo že by někam vedla společnost. Směřuje k nezájmu,“ říká sociolog Martin Buchtík z agentury Median. „Mladí jsou více polarizovaní než v 80. nebo 90. letech a zároveň prožívají velmi brzo sociální nerovnost,“ doplňuje Stanislav Holubec, historik a sociolog z Univerzity Hradec Králové. Jak ovlivnila mladá generace výsledek prezidentských voleb a kde je v současné české společnosti její místo?
  1. únor 2018|Sociologové o mladých voličích: „Svoboda slova a cestování je k ničemu, když berete 13 tisíc“|Radio Wave

  „Svoboda neznamená dřít od nevidím do nevidím“
  https://a2larm.cz/2019/05/svoboda-v-dnesnim-kapitalismu-je-fraska-varuje-filosof/

 8. Dvořák říká:

  Co znamená mladí a jakou konkrétně nerovnost zažívají?

 9. blade říká:

  Od jara 2020 až dosud:
  Vláda – pandemický zákon nikde!
  Sněmovna – pandemický zákon nikde!
  Senát – pandemický zákon nikde!

  Vláda jen politikaření > letní rozvolnění.
  Opozice jen politikaření > nabádání k rozvolnění.

  ——————————————————————

  Pochybuji, že po volbách to bude jinak. Je zřejmě potřeba již dát šanci těm co ještě ve Sněmovně NESEDĚLI, šanci těm co to s tou svobodou myslí opravdu vážně > zařídí pouze 80 či 100 poslaneckých křesel, zruší zbytný Senát a nebudou lézt Bruselu (i jiným) za každou cenu do zádele kvůli politikaření a zviditelnění či kvůli dotacím. A hlavně těm, kteří nikdy nebyli součástí ani členy bývalé KSČ! či pohrobky bývalého OF, kde se to bývalými komouši jen hemžilo!

 10. Svatopluk Beran říká:

  Ještě jednou a možná ještě tisíckrát, dluh je základem západního pojetí ekonomiky, především pak v dluhopisech a obchodování s nimi. A to od roku 1913. Bez něj by rozvoj západu neexistoval. MERKANTELISMUS – MONETARISMUS. Neříkám že je to tak správně, ale pokud se to někomu nelíbí, vymyslete jinej systém. Problémem je, kam směřují úroky z těchto dluhů vyjma investicí. Tady hledejte zakopaného psa.

 11. Svatopluk Beran říká:

  A ještě pokud hovořil pan senátor Vystrčil o SVOBODĚ tak hovořil pouze o svobodě ústní. Pokud nebude naplněna i SVOBODA EKONOMICKÁ, nikdy nebudeme moci hovořit o svobodě občana, ale pouze o svobodě částečné a jenom ta je západními představiteli myšlena a organizována.

 12. Svatopluk Beran říká:

  No a když se tak dívám na to co pan Vystrčil sepsal, tak snad zbývá je jen říci – tak pravil Bůh, AMEN -. Odcházím s kazatelny do zákristie. Protože co to teď hraje zase ODS s ČT zase za politické tanečky, to už hlava nebere. Vládě nepovolíme rozhodnutí o prodloužení, našim hejtmani ale budou muset převzít zodpovědnost, ti to ale nechtějí, A ZA TO MŮŽE VLÁDA. Já teda nevím, ale někdo je to blbec.

 13. blade říká:

  „…Mně tohle „nakopnutí“ potkalo při čtení studentských prací o svobodě…“

  Napsat zviditelňující se blog a zaštiťovat se v něm studenty, kteří se teprve rozhlížejí je tak nějak úsměvné.

  Jak budou hovořit o svobodě (jako ti studenti z roku 89) až po pár letech procitnou (jako ti studenti z roku 89) z jejich svobodného snu do tvrdé reality?!

  Ale možná tu v té době budou zvoleni již kvalitnější a pracovitější zákonodárci než ti současní, kdo ví …

  🙂

 14. jihlavák říká:

  Hejtmani posloužili Burešovi a ten se spolu s Hamáčkem a dalšími šílenci na jejich požadavky leda vykašle. Dnes opět Hamáček, to je vůbec pacient, hovoří o tom, že obchody neotevře minimálně dalších 14 dní.Hamáček neotevře! Chce tím jen zakrýt jejich lemplovství při řízení země v době pandemie. Včera Plaga na požadavek hejtmanů na otevření škol řekl, že se budou muset nejdříve vyřešit testování. Po roce pandemie včera začnou řešit testování dětí, aby mohly chodit do škol. Jaké takové testování bude mít vůbec smysl, když se bude provádět jednou za 14 dní? Tihle machři, komu vůbec slouží, pošlou žáky do školy 14 dní před koncem školního roku a na podzim jedeme další covidové kolo.

 15. blade říká:

  Tak kde to vázne ?!

  https://apps.odok.cz/veklep-detail?pid=ALBSBPDAW83W

 16. blade říká:

  Zbytná instituce Senát (tak pravil i prezident) podal zbytnou stížnost. Je to pouhé politikaření, neboť dle stěžovatelů se tím ÚS bude zabývat několik měsíců. Kdy vyhlásí ÚS výsledek? No přeci zrovna ve „vhodnou dobu“ před termínem sněmovních voleb, aby ten ortel co nejvíce uškodil ANO a Babišovi 🙂

  Opět se ukazuje, že všichni zvolení zákonodárci od roku 89, schvalují nekvalitní a nesrozumitelné zákony, v opačném případě (kvalitní a srozumitelné zákony), by pak zřejmě nemuselo docházet ke stížnostem, nejen k ÚS, na kde co. To znamená, aby se volič při volbách již opravdu ale opravdu zamyslel než aby to opět bez rozmyslu tradičním neumětelům.

  ————————————————————————————-

  Citát níže, nechť si ŔÁDNĚ nastudují senátoři, poslanci i vláda:

  Jiří Polák (český politolog aktuálně žijící ve Švédsku)

  „“Základní chyba je v tom, že nynější ústava, a tudíž systém na ní vybudovaný, nejsou ani demokratické, ani legitimní. V článku 2 nynější ústavy se praví: „Lid je zdrojem veškeré státní moci; vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní.“

  S tím samozřejmě musí každý přesvědčený demokrat souhlasit. Ale v článku 5 se praví: „Politický systém je založen na svobodném a dobrovolném vzniku a volné soutěži politických stran.“ Nuže, je-li lid zdrojem veškeré státní moci, nemá nikdo právo lidu předpisovat na jaké základní instituci musí být stát založen.

  To si musí lid určit sám na základě ústavy schválené většinou účastníků ústavodárného referenda. Politické strany si napsaly ústavu samy pro sebe a předstírají, že je platná a legitimní bez schválení občany. Tím se podvodně zmocnily moci ve státě i v krajích, předstírajíce, že toto je demokracie.

  Při tom už několik let existuje návrh Občanské ústavy … jakož i některé jiné podobné návrhy. Tyto návrhy nebyly nikdy předloženy k veřejné diskusi a referendu. Občanské iniciativy – místo aby se tříštily v kritice okrajových jevů a návrzích na zlepšení v rámci nedemokratického systému – by se měly především zaměřit na požadavek demokratizace samotného systému na základě referenda o občanské ústavě.

  Volit jinou stranu nebo jiné politiky nevede k ničemu.““

 17. blade říká:

  Senát, opět jako zbytná instituce.

  ČTK 23.2.2021
  Ústavní činitelé dnes na Pražském hradě proberou otázky české zahraniční politiky. Zabývat by se měli dopady pandemie, novou americkou administrativou a transatlantickými vztahy i spoluprací v rámci NATO. Pozvánku na schůzku nejvyšších ústavních činitelů opět nedostal předseda Senátu Miloš Vystrčil.

  ———————————————————————————

  Co takhle být Izraelci? Ale jestli oni tam nerozdělují společnost a neomezují svobodu zeleným pasem a před ním lockdowny, Naši Tchajwaneci by to měli osobně prověřit.

  iRozhlas 21.2.2021
  Izrael otevřel hotely nebo posilovny. Některá místa jsou jen pro očkované a lidi, kteří prodělali covid-19
  Izraelci se mohou od neděle těšit na výrazné uvolnění. Otevřít se mají obchody, trhy či muzea. Posilovny, hotely a bazény i některá další zařízení však mají být zpřístupněny jen těm, kdo byli očkováni proti covidu-19 nebo nemoc mají za sebou. Tito lidé se prokážou potvrzením, takzvaným zeleným pasem.

 18. blade říká:

  Posílá již autor blogu část svého státního úřednického platu solidárně nějakému ekonomicky postiženému drobnému podnikateli?

 19. blade říká:

  Dnes jsem viděl v pořadu OVM na ČT24 duel předsedy Sněmovny a předsedy Senátu. Opět jsem se utvrdil ve správnosti vyjádření prezidenta Miloše Zemana o zbytnosti Senátu. I volby do Senátu z tradičně tragickou volební účastí mne o tom utvrzují. Ono je také komické, když někdo v politice, koho volilo pouhých 9 043 hlasů, poučuje toho kdo měl 2 853 390 hlasů.

  O zbytnosti Senátu svědčí i to, že zde autor blogu ani v nejmenším nereaguje na příspěvky čtenářů jeho blogu. Nejspíše mu šlo o pouhé politické zviditelnění.

 20. blade říká:

  -s-

 21. Jan P říká:

  Že jsem ta smělý, co je ten zbytný Senát ?
  Jaká řešení navrhuje populistická radikální pravice: řídit stát jako továrnu na smrt.
  Doslova.

 22. blade říká:

  JaneP., je mi vás líto pokud nevíte co je Senát. Na řešení se musíte optat té populistické radikální pravice, u mne kňučíte na špatné adrese.

  Vraťte se na správný blog. Mějte se!

 23. blade říká:

  Senátor Vystrčil dnes na Primě něco v tom smyslu, že ředitele ČT odvolává vláda. 🙂

  Opět jsem se utvrdil ve správnosti vyjádření prezidenta Miloše Zemana o zbytnosti Senátu.

 24. Zdeněk Gryc říká:

  Putinovi trollové v JL ?

  Jessika Aro
  Nakladatel: N media 2020
  Anotace
  Finská novinářka Jessikka Aro popsala fungování petrohradské trollí továrny na dezinformace, kterou financoval ruský oligarcha blízký prezidentu Vladimiru Putinovi.
  Výsledky její žurnalistické práce vyústily v drsnou mstu.
  Aro se stala obětí pronásledování, šikany a rozsáhlé dezinformační kampaně.
  Trollové pronikli do jejího soukromí, zveřejňovali na internetu její skutečné i zmanipulované fotky,

  pomluvy a dezinformace a vyhrožovali jí smrtí.
  —————————————————————–
  Venca říká:
  Čtvrtek, 6. 10. 2016 v 21:18
  PIŠTOLY Zděnkovi ! S jedním nábojem.

  XXXXX říká:
  Čtvrtek, 17. 12. 2015 v 21:27
  ani to nečtu a jak jsem řek VŮL.
  Hele architekte mel si svou, já už to nebudu dál komentovat. Meleš, meleš a meleš ale vo hovně. Na tvý úvahy každej sere lidi mají narozdíl od tebe starosti jak existovat a ne jak prudit s havlem.
  „Faktem je , že to nejspíš dlouho nevydržíš. Díky Bohu.
  A kdybys to chtěl urychlit stačí skočit z šityparku s lanem kolem krku, jak to před léty předvedl jinej magor tvýho ražení.“
  ———————————————————-
  Přesto se novinářka nevzdala a dál seznamuje svět s tím,
  jak daleko ruská informační agrese sahá a jak ničivá dokáže být.
  V knize Putinovi trollové líčí nejen svůj příběh, ale i známé případy kritiků dezinformačních aktivit, jako je finančník Bill Browder, který prosadil přijetí tzv. Magnitského zákona v různých zemích, či vyšetřovatel skupiny Bellingcat Eliot Higgins a mnoho dalších.

 25. Dvořák říká:

  Číslo 5 žije! 😀

 26. berka říká:

  Ufff…. já už měl strach, že ho odstranili agenti.

 27. blade říká:

  Již se vrátil včera s Ivanem 🙂

 28. blade říká:

  Žaloba senátorů na Zemana se zatím odkládá. Není to jednoduché, řekl Holeček

  To je hezky řečeno: „Není to tak jednouché“. Jinými slovy > nic se nestalo a tak se z toho asi velezrada nevyvine. Příště ať plácají jen o jednoduchých věcech, které dokáží realizovat a nebudou tím pádem za ty, co si nevidí do úst. Jasně, důležité je udělat humbuk proti Zemanovi. A to se jim tak nějak podařilo. Že potom vypadají jako ti co si nevidí do úst jim nevadí. Hlavní aktér > zřejmě Vystrčil.

  Bude potřeba senát postupně vyčistit od politiků co se místo práce zaobírají kravinami. Jelikož se senát sám od sebe nezruší, ale sněmovna mu schvaluje rozpočet, takže by stačilo jim ho zkrouhnout a senátorství opět zařadit na čestnou a neplacenou funkci.

 29. Zdeněk Gryc říká:

  PRAVDA, PRAVDA,
  VÁŽENÍ PUTINOVIC TROLLOVÉ

  Vyskočil na Taiwanu !
  Zrušit senát !

  Přátelství na věčné časy v ohrožení?

  NIKOLI. . .

  Alexandr Miškin a Anatolij Čepigov, agenti ruské GRU pověření akcí :

  “ zvolení Klause presidentem“

  Vylepují už v Jihlavě plakáty dodané osvědčenou agenturou
  plakátu “ ZEMAN ZNOVU 2018″

  Vše zůstane, jenom rok + obličej se změní
  v SSSR se to bude líbit,
  sehraná dvojka dostane od Putina další medaili.

  SÁZKA NA JEŠITNOST ZEMANA a KLAUSE NEZKLAME, že ?

  ZEMANŮV RUDÝ KOBEREC V MOSKVĚ trochu vyklepou. . .

  „Prezident Miloš Zeman se nezúčastní vojenské přehlídky v Moskvě k 75. výročí konce druhé světové války, která se bude konat 24. června. Důvodem jsou opatření v souvislosti s pandemií nového typu koronaviru. Nemožnost účasti na přehlídce prezidenta mrzí, sdělil dnes ČTK jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Pověřil českého velvyslance v Rusku Vítězslava Pivoňku, aby ho jako „osobní zástupce“ na přehlídce zastoupil.“

  NA VOLEBNÍ KAMPANI KLAUSE TAKÉ NEBUDE PUTIN ŠETŘIT
  Je hezky projděme se Jihlavou.

  Ochutnávka už tu je, na plakátu s osvědčenou 2x trikolorou:

  80

  „šelmička Klaus“

  19. 6. 1941

  VŠE NEJLEPŠÍ

  PANE PRESIDENTE

 30. Dvořák říká:

  Jestli on nebyl strachy zalezlej,že si jdou agenti pro něj. Přece jenom svrchník už dávno vyměnil. Ale už to bude asi dobrý. 😀

 31. berka říká:

  Zeman je na houby. To takovej Tonda Zápota – to byl aspoň president. Jeden jihlavskej architekt mu dokonce celou ulici postavil. Holt se nechal od komunistů naučit, jak ctít tradice dělnické třídy…

 32. Zdeněk Gryc říká:

  Berka je ABSOLUTNÍ LHÁŘ:

  „Holt se nechal od komunistů naučit, jak ctít tradice dělnické třídy…“

  Čtěme dobový tisk:

  „Min uže nět“
  A také už zřejmě nikdy nedojde k realizaci „avantgardní“ myšlenky, jejíž autor – někdejší redaktor jihlavské Jiskry Milan Dvořák – by nejraději osadil pamětními tabulkami všechny domy s podobnými nápisy v azbuce, jimiž sovětští vojáci v prvních dnech po válce označovali, že byl „kvartal prověren“
  Trápila ho otázka, jaký že to vůbec máme vztah k „pokrokovým tradicím“, když sdělení gardového poručíka Rvalova „Kvartal prověren – min nět“ není zvěčněno pro příští generace podobnou pamětní tabulkou jako třeba to, že „V tomto domě bydlil v roce 1830-31 Karel Havlíček Borovský

  . . . „Historii píše život a je na nás, abychom naši dělnickou, pokrokovou tradici a její symboly lépe ochraňovali a zakládali. Nemohu než sáhnout v této souvislosti pro jiný příklad. Kdysi stál cestou na Kalvárii v Jihlavě starý most a na něm socha sv. Jána. Starý most ustoupil novému, který se stal vstupem do budoucího moderního sídliště města. Samozřejmě že se nezapomnělo na renovaci sochy sv. Jána nákladem cca 15.000 korun i na příslušné místo na novém mostě, kam by měl být opět umístěn. Nestane se tak a je to moudré.
  Projektant tu dbal pozorně památky, možná i umělecké. My bychom měli pamatovat na to, aby na ono prázdné místo (kam chtěl projektant sochu znovu umístit) vyplnila soch třeba sportovce“…
  „Musíme naše inženýry-architekty učit uctívat památku dělnické třídy a komunistické strany. A pokud některým z nich tyto myšlenky nejsou blízké, ukládat jim v tomto smyslu konkrétní požadavky k odbornému ztvárnění. Generace dnešní i příští ocení bezpochyby skutečnost, jako je plánované postavení pomníku prezidentu Gottwaldovi v sídle okresního města na památečním místě, z něhož k občanům Jihlavska promlouval“. Dnes to lze ještě prostorově řešit. Za pět let bude pozdě. Tady – i jinde.“

  Ještě štěstí, že v historii žádný plod přisluhování tomu, co momentální představuje dobré bydlo, v porovnání se skutečnými hodnotami neobstojí a že nás nic nenutí učit
  ———————————————————————————————–

  „naše inženýry – architekty myslet a tvořit především ideově, v úctě ke komunistické straně“
  ———————————————————————————————–

  Josef Jelínek
  Jihlavské listy 28. 6. 9
  ——————————————-

  U Berky jde spíš o němčinu + obscénnost:

  22. Berka říká:
  Středa, 22. 8. 2018 v 0:39
  Dneska si herr Gryc zas užil kopírovací onanie, co ?
  Je tady docela zajímavá paralela – stejně jako si estébák dovolí řečnit o výročí okupace před českým rozhlasem, tak si to se stejnou chutí dovolí tady i budovatelský kolaborant z Jihlavy. Měli byste oba zalézt někam pod zem a vůbec se neodvažovat vystrkovat svoje narudlé a narychlo přebarvené rypáky. Teď v těch vedrech totiž máslo na hlavě strašně rychle taje…
  Masturbuj raději nad svejma zažloutlejma plánama ulice Antonína Zápotockého, za kterou jsi dostal a vděčně přijal čestné uznání plus prémie – a nebo možná nad legendárním výtiskem Jiskry ze dne 25.2.1975, kterou jsi tady dneska v té euforii úplně zapomněl vytáhnout, ty scvrklej pytlíčku smrdutý kolaborantský žluče…
  Omlouvám se ostatním za svůj půlnoční výlev, ale tyhle normalizační krysy, díky nimž se ty sračky táhly dalších dvacet let a který se vůbec opovažujou mluvit o nějakém pražském jaru, který přitom právě oni bez mrknutí oka spláchli do hajzlu, mi zvlášť dneska prostě nějak pijou krev.
  Karel Bernard, Královský vršek – Jihlava, ty anonymobijče.

 33. Zdeněk Gryc říká:

  22. Berka říká:
  Středa, 22. 8. 2018 v 0:39
  Dneska si herr Gryc zas užil kopírovací onanie, co ?
  —————————————————————
  Berku omlouvá
  zarudlé oko
  trocha alkoholou

  a

  0:39

 34. Jan P říká:

  Výborný text!
  „Předvolební boj bude o dvou koncepcích montovny a dvou představách levné práce.“
  https://a2larm.cz/2021/04/cesko-jako-montovna-s-parlamentem-v-covidove-krizi-obstalo/

 35. Zdeněk Gryc říká:

  Josef Jelínek
  Jihlavské listy 28. 6. 9
  ——————————
  omluva,

  úplné datum článku v JL je :

  Ještě štěstí, že v historii žádný plod přisluhování tomu, co momentální představuje dobré bydlo,
  v porovnání se skutečnými hodnotami neobstojí a že nás nic nenutí učit

  „naše inženýry – architekty myslet a tvořit především ideově, v úctě ke komunistické straně“

  Josef Jelínek
  Jihlavské listy 28. 6. 94

 36. berka říká:

  Absolutní lhář je Gryc. Pokud by se nenaučil „uctívat památku dělnické třídy a komunistické strany“, tak by ho listopad 89 nezastihl v příjemně vytopené zaprděné kanceláři Stavoprojektu, ale někde v kotelně.

  Grycové, Hájové, Fridrichové a Baueršímové. Ochotná kolečka v dobře promazané socialistické mašince. Klapity-klap, klapity-klap – na věčné časy a nikdy ne jinak.

 37. Zdeněk Gryc říká:

  Jan P říká:
  Čtvrtek, 29. 4. 2021 v 20:58
  Výborný text!
  „Předvolební boj bude o dvou koncepcích montovny a dvou představách levné práce.“
  ———————————————————————————————
  ZA LEVNOU PRÁCI DO CZ PŘICHÁZÍ UKRAJINCI Z VÝCHODU.
  PROČ NEJDOU UKRAJINCI MONTOVAT DO POST SSSR ?

  O KOLIK VÍCE BY SI VYDĚLALI O KOUSEK DÁL NA ZÁPAD V EVROPĚ ?
  O KOLIK VÍCE BY SI PAK VYDĚLALI V LEVNÝCH MONTOVNÁCH V USA ?
  —————————————————————————————–

  „Je ale problém, že s námi naši přátelé ze západních a vyspělých zemí například zkrmují nekvalitní výrobky, které by si doma nemohli dovolit ani nabídnout.“

  CO KDYBY JE NABÍDLI DŮCHODCŮM V RUSKU ?

  Dnešní aktualita napsal ruský list Kommersant:
  —————————————————————————————
  „Důchodci v Rusku strádají. Řada z nich nemá ani na jídlo
  Důchodci v Rusku patří k chudobou nejvíce ohroženým sociálním skupinám, vyplývá ze studie moskevské ekonomické univerzity a ruské akademie věd. Zhruba 20 procent Rusů pracuje i po odchodu do důchodu, více než polovině penzistů totiž chybí peníze na jídlo nebo oblečení a zhruba 12 procent z nich nemá žádné prostředky na potraviny, napsal ruský list Kommersant.

  Dnes 8:03
  Studie poukazuje na to, že ačkoli podle federálního statistického úřadu Rosstat se důchody v první polovině letošního roku zvýšily o 5,9 procenta, jednalo se o jednorázový doplatek v lednu. V únoru, březnu i dubnu dostávali ruští penzisté ve skutečnosti o půl procenta méně peněz než loni.
  Po odchodu do důchodu v současné době pracuje v Rusku 25 procent žen ve věku mezi 55 a 60 lety a 19 procent mužů ve věku mezi 60 a 65 lety. Nejvíce aktivní jsou přitom lidé, kteří jsou v důchodu ne více než pět let, mnozí z nich mají vyšší vzdělání nebo odbornou kvalifikaci.
  Šetří na základních potravinách
  Podle studie hledají důchodci kromě zaměstnání i jiné způsoby, jak se přizpůsobit stávající krizi. Přibližně pět procent z nich pěstuje vlastní ovoce, zeleninu nebo květiny, které následně prodá. Dalších 2,4 procenta chová na prodej ptactvo, ryby a další zvířata. Méně než jedno procento pronajímá nemovitost. Za posledních 15 let se však tato aktivita snížila více než na polovinu, uvádí autoři studie.
  Kvůli nedostatku prostředků ruští penzisté šetří na základních potravinách.
  Strava většiny rodin důchodců tak stále méně odpovídá normám, které doporučuje ruské ministerstvo zdravotnictví. “

  NEVÍME. . . NEDOVÍME, ale obecně anonymně argumentujeme, že ?

  PODÍVEJME SE NA VĚK DOŽITÍ V SSSR A CZ,

 38. Dvořák říká:

  Copak alarm. Pokud jsem dobře počítal,tak podle posledních volebních průzkumů nemají oba slepence dost hlasů a tak budou potřebovat pomoc,pokud se nic nezmění. ANO ne,SPD ne,KSČ ne. Takže jim tam zbývají jen poslední politické krysy socani. To už tak dobrý text neni,co?!

 39. Zdeněk Gryc říká:

  HELE SŮDRUHOVEJ

  PROČ HNED TAK OSOBNĚ,
  PODLE TOHO JAK SLONKOVÁ
  PÍŠE V JL
  „RUSKÁ PROPAGANDA“
  MÁTE NA TO NĚJAKÉ SKRIPTA ?
  ———————————————

  Dvořák říká:
  Čtvrtek, 29. 4. 2021 v 19:58
  Jestli on nebyl strachy zalezlej,že si jdou agenti pro něj. Přece jenom svrchník už dávno vyměnil. Ale už to bude asi dobrý. 😀

  berka říká:
  Čtvrtek, 29. 4. 2021 v 20:28
  Zeman je na houby. To takovej Tonda Zápota – to byl aspoň president. Jeden jihlavskej architekt mu dokonce celou ulici postavil. Holt se nechal od komunistů naučit, jak ctít tradice dělnické třídy…
  ———————————————————-

  NEBO KRÁČÍ O TOHLE ?

  Fakta, nebo ne, ruské propagandě je to jedno.
  Jejím cílem je zmatení
  EVA SOUKENÍKOVÁ

  Globální síť ruské televizní stanice Russia Today.

  VČERA 15:04
  Jak funguje ruská propaganda? „Cílem je zmást publikum a vnést nejistotu do toho, jak události vysvětluje Západ,“ říká pro Seznam Zprávy specialistka na Rusko z britské University of Manchester.
  Samozřejmě ale jediným prostředkem ruské propagandy nejsou klasická média. S nárůstem popularity sociálních sítích jde například i o trollí farmy. Jsou považovány za nástroj hybridní války.

  Jde o placené „trolly“, kteří mají za úkol v určitém duchu komentovat dění na sociálních sítích

  a na webových diskusích a „otáčet“ ho správným směrem.

  Jejich reálný dopad se nedá jednoduše změřit.

  Právě v Pobaltí je ale jejich působení považováno ze jednu z největších bezpečnostních hrozeb.

  V CZ TAKÉ,
  NEBO NE ?
  ————————————

  BBC:

  „DOBROU NOC A PEVNOU NADĚJI“

  poslouchali jste to osobně ?

  sdělili Vám to rodiče

  nebo prarodiče ?

 40. Zdeněk Gryc říká:

  PS.
  Půlnoční ONANISTA Berka

  Je demagog a lhář:

  Berka říká:
  Neděle, 3. 2. 2019 v 18:41
  Gryce nemusíte složitě nálepkovat. Stačí jednoduše napsat kolaborant.
  Kolaborant, co si byl za Zemanem na hradě pro metál.

 41. berka říká:

  Byl si na hradě pro metál. Na hradě, kterýmu vládl a vládne Zeman, na akci která probíhala POD ZÁŠTITOU KANCELÁŘE PREZIDENTA REPUBLIKY. To není žádná lež, ani demagogie, to je prosté konstatování.

  Stejně jako s tím kolaborantsvím.

  P.S. Moji rodiče za války BBC neposlouchali. Matka měla z rádia jako všichni „vykastrované“ krátké vlny a taková hrdinka jako rodina Gryců, kteří přijímač nenahlásili a neodevzdali ho k povinné demontáži, aby ho pak mohli tajně poslouchat, opravdu nebyla. Neměla sebemenší důvod nevěřit okrové cedulce na ladícím knoflíku.

  Otec ho neposlouchal též. Byl totálně nasazen v dolním Rakousku.

 42. berka říká:

  A protože si tak potrpíte na vzdělané lidi – přidám známý citát Sigmunda Freuda : Každý z nás v životě alespoň jednou onanoval. Kdo tvrdí že ne, onanuje dosud.

 43. Zdeněk Gryc říká:

  1. berka říká:
  Čtvrtek, 29. 4. 2021 v 22:23
  A protože si tak potrpíte na vzdělané lidi – přidám známý citát Sigmunda Freuda : Každý z nás v životě alespoň jednou onanoval. Kdo tvrdí že ne, onanuje dosud.
  —————————————————————-
  TAK ONANUJTE DOSUD. . .

  ALE NEONANUJTE V POLITICE !!!

  A HLAVNĚ NELŽETE !!!

  SPROSTĚ A BLBĚ NEVYMÝŠLEJTE,

  TŘEBA:

  1/ O NÁZVECH ULIC
  2/ O METÁLU U ZEMANA
  —————————————————————————————————————
  TENHLE BLOG NENÍ O ONANII ALE O SVOBODĚ:
  Co pro mě znamená svoboda?
  Miloš Vystrčil | Čtvrtek, 11. 2. 2021 v 8:46

  „Svoboda je zodpovědná a ohleduplná.“

  ——————————————
  SVOBODY, SENÁTU A MILOŠE VYSTRČILA

  SI VELMI VÁŽÍ:

  ing.arch. Zdeněk Gryc

  Koho si prosím váží Berka ?

 44. berka říká:

  Onanii do tohoto tématu jste zavlekl vy.

  Projektoval jste ulici Antonína Zápotockého ?
  Byl jste si na hradě, kde zrovna vlála Zemanova standarta pro metál ?

  Na obě otázky zní odpověď ANO. O nic víc nejde.

  Apropó – na čem jste teda tenkrát doma to BBC poslouchali ?

 45. blade říká:

  Měli by jste vědět, že prezident se řídí svou hlavou a ne tím co mu někdo nakuká.

  🙂

 46. berka říká:

  Bohužel to je právě ten problém…

 47. Zdenek Gryc říká:

  Vážení anonymové,

  president se řídí v souladu s propagandou Putina !!!

  Včetně příspěvku k akci Vrbětice dnes
  a Novičoku minule.

  ————————————————–
  Co pro mě znamená svoboda?
  Miloš Vystrčil | Čtvrtek, 11. 2. 2021 v 8:46

  „Svoboda je zodpovědná a ohleduplná.“

  „Svoboda je první věc, na kterou lidé útočí, když cítí nejistotu.“

  „Svoboda je právo se co nejblíže přiblížit pravdě.“

  „Svoboda je největší z krás.“

  „Nejlepší vymožeností svobodné společnosti je možnost volby.“
  ————————————————————–
  je signifikantní jak na článek Vystrčila,
  prosbu dětičky myjte si ručičky
  reagoval „tlampač JL“ Jindřicha Lukáše.
  ————————————————————-
  Je signifikantní jak soudruzi stále i v blbostech úporně lžou,
  nejenom obsahem,ale i sprostotou.

  autor komentáře:

  1 přejmenovává v Jihlavě ulice
  2 v rámci 100 let republiky si byl u Zemana pro metál

  ———————————————————-
  Že by partaj umožnila autoru sídliště pokrokově přejmenovávat ulice po 2.osvobození v roce 1968?
  O kterém orgán OV KSČ Jiskra k únoru 1975 napsal musíme učit:

  „naše inženýry – architekty myslet a tvořit především ideově, v úctě ke komunistické straně“

  Šéf redaktor JL to považoval za natolik pozoruhodné,že napsal článek.

  Josef Jelínek
  Jihlavské listy 28. 6. 94
  —————————————————————-

  Svoboda je ta dáma, jejíž sochu darovala Francie Americe.
  Svoboda totalitě krutě zapáchá.

  Zemanovi zapáchají Sokolové, není TGM aby je šel pozdravit na Slet.
  Týká se to i Skautů, Karlovarského festivalu včetně architektů.
  TGM měl svého architekta Plečnika a sochaře,mého profesora Vincence Makovského,
  který sejmul jeho posmrtnou masku.
  Václav Havel měl svého architekta Šípka. Sochař Zdeněk Makovský odhalil Havlovu bustu
  na Karlovarském festivalu za přítomnosti Dagmar Havlové.

  Rodina Havlů je historicky spjata s našimi dějinami a kulturou,
  viz aktuální blog v JL o Ivanu Havlovi.

 48. blade říká:

  Takže, všichni co čekají na závěr vyšetřování Vrbětic se řídí v souladu s propagandou Putina?
  Útvary Policie ČR, které provádí vyšetřování Vrbětic se řídí v souladu s propagandou Putina?
  NSZ Zeman a další zástupci v kauze Vrbětice se řídí v souladu s propagandou Putina?

  To snad nemyslí vážně? > Vlastně to myslí vážně, poněvadž myslí ideově jak se mu zrovna hodí 🙂

  Jak může někdo žvanit o svobodě, když ani neví kdo může odvolat ředitele ČT. Dle Vystrčila prý Vláda ČR 🙂

 49. blade říká:

  Co pro mě znamená svoboda?

  I to, že tento Miloš není zatím blokován – https://www.facebook.com/prezidentcr/

 50. blade říká:

  „Svoboda je zodpovědná a ohleduplná.“

  Takhle to dopadá, když člověk s bohatým trestním rejstříkem si nezodpovědně užívá svobody v cizí zemi a úřady této cizí země jsou k takovému člověku až nadmíru benevolentní.

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/somalec-ve-vidni-ubodal-dve-zeny-40371960#dop_ab_variant=617201

 51. blade říká:

  „Svoboda je zodpovědná“.

  Zřejmě pustí Rátha. > Jelikož jak píše Vystrčil > „je nutné politiky, a to co dělají, aktivně sledovat > Teď by se měl konečně vyjádřit Kalousek k tomu, proč schválil dotaci Čapímu hnízdu a dodnes se schovává za jakýsi anonym a spolek Milion chvilek, kteří se nám to snaží všechno „vysvětlit“ za něj.

 52. blade říká:

  https://media0.giphy.com/media/26uf32XicbXl1BCRa/giphy.gif?cid=790b76116c54b80edb652680b4f04bf323f148590cd62b73&rid=giphy.gif&ct=g

 53. Zdeněk Gryc říká:

  berka říká:
  Čtvrtek, 29. 4. 2021 v 23:35
  Onanii do tohoto tématu jste zavlekl vy,

  opravdu ?

  22. Berka říká:
  Středa, 22. 8. 2018 v 0:39
  Dneska si herr Gryc zas užil kopírovací onanie, co ?
  Je tady docela zajímavá paralela – stejně jako si estébák dovolí řečnit o výročí okupace před českým rozhlasem, tak si to se stejnou chutí dovolí tady i budovatelský kolaborant z Jihlavy. Měli byste oba zalézt někam pod zem a vůbec se neodvažovat vystrkovat svoje narudlé a narychlo přebarvené rypáky. Teď v těch vedrech totiž máslo na hlavě strašně rychle taje…
  Masturbuj raději nad svejma zažloutlejma plánama ulice Antonína Zápotockého, za kterou jsi dostal a vděčně přijal čestné uznání plus prémie – a nebo možná nad legendárním výtiskem Jiskry ze dne 25.2.1975, kterou jsi tady dneska v té euforii úplně zapomněl vytáhnout, ty scvrklej pytlíčku smrdutý kolaborantský žluče…
  Omlouvám se ostatním za svůj půlnoční výlev, ale tyhle normalizační krysy, díky nimž se ty sračky táhly dalších dvacet let a který se vůbec opovažujou mluvit o nějakém pražském jaru, který přitom právě oni bez mrknutí oka spláchli do hajzlu, mi zvlášť dneska prostě nějak pijou krev.
  Karel Bernard, Královský vršek – Jihlava, ty anonymobijče.

  Projektoval jste ulici Antonína Zápotockého ?

  Nikoli,

  Projetoval jsem domy na Březinkách.

  Sídliště Březinky po okupaci v roce 1968
  Přejmenovala parta, kterou dosadily ruské tanky.

  Byl jste si na hradě, kde zrovna vlála Zemanova standarta pro metál ?

  Na Hradě jsem byl i na výstavě „tož to kupte“
  i na pisoáru

  pro metál od Zemana, stejně jako Zdeněk Bauešíma nikoli.
  Na obě otázky zní odpověď Ne. O nic víc nejde.

  Apropó – na čem jste teda tenkrát doma to BBC poslouchali ?
  Proč to Berku zajímá ?

  BBC se u nás poslouchala už od Protektorátu
  BBC volá Londýn…

  Totalita je jenom jedna

 54. blade říká:

  https://64.media.tumblr.com/6e03095239c23a8759a3f8e0abb58898/1008336885053771-07/s640x960/f5fc7f9780d800eaaebc6811fb1966ce0517f9c7.gifv

 55. blade říká:

  https://i.pinimg.com/originals/2e/7b/05/2e7b059e5e25fbd8d9414874e3304e1b.gif

 56. blade říká:

  https://phoneky.co.uk/thumbs/screensavers/down/cartoon-anime/expression_xv98k5te.gif

 57. Svatopluk Beran říká:

  Totalita je jenom jedna.

  Něco takového není vůbec pravda. Totality jsou minimálně dvě.

  TA MINIMÁLNĚ DRUHÁ JE TOTALITA BANK.

  JAK JE MOŽNÉ, ŽE ŽIJEME S TÍM, ŽE BEZ BANK A V NICH SMÝŠLENÝCH PENĚZ NEMŮŽE SPOLEČNOST EXISTOVAT. BANKY TAK JAK V MODERNÍ DOBĚ FUNGUJÍ, NEJSOU PŘIROZENÝM VÝVOJEM. JSOU TO INSTITUCE VYSTAVENÉ, HLAVNĚ TY CENTRÁLNÍ, ALE I KOMERČNÍ, K ODČERPÁVÁNÍ BOHATSTVÍ VYTVOŘENÉHO CELOU SPOLEČNOSTÍ, K PŘEVÁŽNĚ OBČANŮM V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ.

  JE TO V TOMTO PŘÍPADĚ PŘESNĚ TO, CO POUŽÍVÁ PAN GEIST JAKO POJEM – DETERMINACE – A TO DETERMINACE OMEZENÉHO MNOŽSTVÍ OBČANŮ – BANKÉŘŮ – VŮČI VĚTŠINĚ OBČANŮ. BANKY V DNEŠNÍM PODOBĚ NEJSOU DEMOKRACIE, BANKY BY MĚLY BÝT SOUTĚŽ A BANKÉŘI BY MĚLY NÉST MINIMÁLNĚ POD TRESTEM DOŽIVOTÍ A ZTRÁTY RODINNÉHO MAJETKU, ZA TUTO SVOU ČINNOST ZODPOVĚDNOST A TO TAK, ŽE I TY NEJVĚTŠÍ MUSÍ PADNOUT. JINAK JSOU TOTALITOU A DETERMINUJÍ SPOLEČNOST!!!!!

 58. blade říká:

  Foxconn > novodobí otrokáři:

  https://youtu.be/oLNWJzj0e5M

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I