Blog Jihlavských listů

Miloš Vystrčil
24- Narozen v roce 1960 v Dačicích, od narození žije v Telči. Na podzim roku 2010 zvolen senátorem obvodu 52 - Jihlava. Od roku 2020 je předsedou českého Senátu. www.vystrcil.cz

Mladí v Senátu

Miloš Vystrčil | Úterý, 5. 10. 2021 v 8:19

Po delší přestávce způsobené zákazem hromadných návštěv se to konečně podařilo a mohl jsem v Senátu ve čtvrtek přivítat studenty z Klvaňova gymnázia z Kyjova a v pátek potom studenty z Gymnázia Jihlava.

Přiznávám, že setkání se studenty je pro mě něco jako polití živou vodou. Je mi samozřejmě jasné, že asi ne všichni studenti jsou z návštěvy Senátu nadšeni a udrží celou dobu pozornost, ale musím říci, že mě zájem studentů ptát se a diskutovat vždy opětovně potěší.

Vidět a slyšet, jak studenti pozorně poslouchají popis projednávání zákonů ve vládě, v Poslanecké sněmovně a v Senátu, jak se ptají, proč si Poslanecká sněmovna nemůže z pozměňovacích návrhů Senátu vybrat jenom některé, jak se ptají, jaké podmínky a povinnosti má senátor a co je zejména jeho úkolem a jaká je vlastně role Senátu, je pro mě povzbuzující a inspirativní zároveň.

Příležitost podrobněji vysvětlit, že v Senátu stejně jako jinde, kde probíhá nějaký složitější proces, existuje dělba práce, že senátoři mají své role rozděleny a že není v silách žádného senátora rozumět z projednávané legislativy úplně všemu a vědět úplně o všem, je v případě osobní návštěvy Senátu unikátní a pro obě strany přínosné. Pro mě je to zároveň impuls si znovu uvědomit, že politici se někdy zbytečně a ke škodě věci chovají málo srozumitelně, a že málo některé věci vysvětlují.

Nejzajímavější potom bývají debaty o svobodném jednání a rozhodování senátora, tedy jak se senátor rozhoduje o tom, co bude nebo nebude dělat, čím se má či nemá zabývat, kde může nebo má a kde naopak nemůže nebo nemá intervenovat apod.

Zvláštní kategorií je potom debata o právu na soukromí a možnosti kontroly pracovního nasazení a plnění povinností. Názory na to bývají různé, počínaje těmi, které směřují až k tomu, že by každý senátor měl mít u sebe málem čip a kameru, aby bylo pořád zřejmé, kde je, co dělá a proč to dělá, až po opačný názor, že senátor je jednou zvolen a je výsostně na jeho vůli, čím se bude nebo nebude zabývat a je na voličích, aby mu to potom v dalších volbách spočítali. Pravda, jako obvykle, je někde uprostřed mezi těmito hraničními názory. Jsem přesvědčen, že politik by měl akceptovat ztrátu části svého osobního soukromí.

Jeden závěr bývá ale společný, a to, že je nutné politiky, a to co dělají, aktivně sledovat, a potom hlavně chodit volit a odpovědně před volbou vybírat, nejlépe ty, co se již osvědčili, tedy ty, kteří o sobě informují a je za nimi vidět kus práce a nemusí jít vždy o práci ryze politickou.

Na závěr snad již jen moje poděkování tentokrát do Kyjova a do Jihlavy za návštěvy a příjemné diskuse. Děkuji učitelům, kteří návštěvu zorganizovali, neboť vykládat o tom, jak Senát funguje přímo v Senátu, má totiž úplně jinou atmosféru, než o tom mluvit někde za katedrou.

A pokud někoho napadlo, že by se nejlépe ve skupině někdy rád do Senátu podíval, možné to samozřejmě je. Všechny informace jsou například na www.vystrcil.cz v části rychlá navigace.

32 komentářů k článku “Mladí v Senátu”

 1. Dvořák říká:

  Snad jim pan předseda i důkladně vysvětlil,koho volit a třeba ještě přidal nějaký propagační materiál z Tchaj-wanu a Icomu.

 2. blade říká:

  Senát je zbytečný, voliče nezajímá > pokud by si Senátu více vážili, tak bude ta volební účast vyšší.

  Včera jsem Tchajwance náhodně z dálky viděl jak s někým kráčí z náměstí v doprovodu „nenápadných“ ratlíků směrem ke Křížové. Asi konec SPOLU akce či co 🙂

 3. blade říká:

  “ hlavně chodit volit a odpovědně před volbou vybírat “ >>> https://voltesrdcem.cz/

 4. blade říká:

  „o svobodném jednání a rozhodování“ > Jak se Čína svobodně rozhodla chránit svůj Tchaj-wanl

  PLA vysílá 56 letadel poblíž tchajwanského ostrova za jediný den v po sobě jdoucích cvičeních.

  Cvičení letadel a plavidel PLA, prý zvyšuje připravenost mise k zajištění národní suverenity a územní celistvosti, bude -li to nutné. USA, Velká Británie, Japonsko, Nizozemsko, Kanada a Nový Zéland nedávno uspořádaly ve Filipínském moři mnohonárodní společné námořní cvičení zahrnující tři letadlové lodě, USS Carl Vinson , USSRonald Reagan a HMS Elizabet. HMS Elizabet v pondělí plula Bashi Channel, který se nachází na jihu od ostrova Tchaj -wan, do Jihočínského moře, pravděpodobně společně s USS Carl Vinson. Rekordní cvičení PLA mohou také souviset s pohyby těchto letadlových lodí.

  https://www.globaltimes.cn/page/202110/1235639.shtml

 5. jihlavák říká:

  ODS má spasit zemi před Babišem. Vzpomeňme na všechny tunely, kmotry strany a paní, která dřela jako kůň a měla ráda drahé kabelky. Tohle by měl pan předseda senátu vysvětlit nejen dětem.

 6. Dvořák říká:

  Jak říká s oblibou Fiala,nebavme se o tom,co bylo,pojďme se bavit o tom,co je teď.

 7. blade říká:

  „je nutné politiky, a to co dělají, aktivně sledovat“

  Předvolební mediální komedie dnes pokračuje superžvástem > neboť se zahraniční hlasy přiřknou kandidátům Ústeckého kraje, tak nasazení dredaře v Ústeckém kraji je pouhý kaukul > místo dnešní další konfrontace jedniček Ústeckého kraje již raději dredaře v superžvástu nahradí stanař österreichisch > to aby opět ve žvástání tak netratili > dle dnešní ranní reportáže ČT z auly UK prý na anobábu chodí již jen stanař österreichisch 🙂

  ————————————————————————————–

  Njn., ty offshore 🙂

  Využití offshore společností z důvodu anonymity vlastnictví je universální a hodí se téměř pro každého. Nejčastěji se v tomto případě offshore firmy využívají jako mateřské společnosti tuzemských firem a umožní tak zakrytí koncového vlastníka tuzemské společnosti.

  Obecně se dá říci, že offshore společnost založená za účelem skrytí vlastnictví se nehodí pro klienty, u kterých je podezření z praní špinavých peněz, a to z důvodu mezinárodní spolupráci v této oblasti, ve které je zapojena i většina offshore států – daňových rájů.

  —————————————————————————————-

  Jestli je tohle závěrečný debakl dance rozhodneme my 8. a 9. října
  (druhý kameraman a primoballerino Tchajwanec)

  https://www.facebook.com/obcasnikeu/videos/3012650905668962/

  Jukněte i na vypovídající příspěvky pod videem 🙂

 8. jihlavák říká:

  Ofšory. Málodko ví, jak fungují. Někteří neumíme ani slovo dobře vyslovit. Jedině co je jistý, že nám v případě zvolení dá Babiš 1250,- Kč na elektřinu. 🙂 A vo tom to je.

 9. blade říká:

  Místo zbytných a hloupých starostí o zdravotní stav prezidenta se mají zákonodárci raději zajímat o následující:

  Ekologická organizace Arnika zaznamenala loni výrazný meziroční nárůst u vypouštěných rakovinotvorných látek či látek poškozujících hormonální systém. Zvýšilo se podle ní též množství látek toxických pro vodní organismy, včetně kyanidů v řekách. Největším znečišťovatelem byla už posedmé Spolana, uvedla Arnika. Její zástupci na online tiskové konferenci představili žebříčky za rok 2020, čerpající z dat Integrovaného registru znečišťování (IRZ).

  (dole na stránce z odkazu jsou dvě žlutá políčka ke stažení tabulek v pdf nebo docx)

  https://arnika.org/o-nas/tiskove-zpravy/znecistovatele-loni-vypustili-vice-toxickych-latek

  V kolonce „Trend“ je vždy označeno, zda příslušná provozovna v porovnání s rokem 2019 úniky či přenosy škodlivých látek zvýšila či snížila. Křížek je u firem, které minulý rok neohlašovaly, vlnovka znamená přibližně stejný údaj jako v loňském roce.

  V tabulkách za rok 2020, ve kterých zrovna figuruje Krono > má bohužel Krono vždy zvyšující značku šipky ↑ v kolonce „Trend“ oproti roku 2019!

 10. Zdeněk Gryc říká:

  +6

  SEZNAM ADVERTORIAL
  S Piráty se reportéři Seznam Zpráv potkali před branou rezidence. „Myslím si, že je vždycky dobré být na místě. Objel jsem i všechny pražské městské části,“ říká reportérům Seznam Zpráv před branou k Château Bigaud dvojka na pražské kandidátce koalice Pirátů a STAN Jakub Michálek.

  Babiš měl v Monaku ještě druhou schránku na nemovitosti

  6:00
  Společně s kolegou z Karlovarského kraje Šimonem Barczim a kameramanem vyrazili ve středu do Mougins, aby natočili předvolební spot. V rámci něj na bránu nalepili výrazné žluté plakáty „Zajištěno pro potřeby doměření sankce!“ v českém i francouzském jazyce. Před dveře také položili pár bačkor a černé tepláky. „To ať si lidé domyslí sami, proč to děláme,“ říkají k tomu.
  „Myslíme si, že lidé pozorně sledovali, co se za poslední čtyři roky dělo v politice. Tahle korupční aféra je další v řadě afér, které se pod vládou Andreje Babiše objevily. Lidi to zvedne ze židle,“ odpovídají na dotaz Seznam Zpráv, zda si myslí, že jejich výjezd ovlivní zatím nerozhodnuté voliče.
  Pandora Papers – vše, co potřebujete vědět

  Foto: Seznam Zprávy
  Co všechno zjistili investigativní novináři? Jak se případ týká premiéra Andreje Babiše? Přečtěte si ve speciálu Pandora Papers.
  Se stejným záměrem, tedy vyburcovat lidi do volebních místností, zavítali na Francouzskou riviéru i Zelení. Ti se podle předvolebních průzkumů do Sněmovny nedostanou, spolupředseda strany Michal Berg ale Seznam Zprávám po telefonu řekl, že video, které na místě natočili v úterý, mělo obrovský pozitivní ohlas. „Samozřejmě jsme to udělali se záměrem oslovit nové voliče,“ dodává Berg.
  Podle Berga ale neupozorňují pouze na aféru Andreje Babiše, ale obecně na problematiku krácení daní a praní špinavých peněz. „Ano, lidé už jsou trochu otupělí z kauz Andreje Babiše,“ souhlasí spolupředseda v reakci na dotaz, zda už nejsou voliči podobnými kauzami premiéra přesyceni.

  Místo, kde si Babiš koupil luxusní vilu: idylka na riviéře a Putinovi kamarádi

  10:25
  Na videu, které zveřejnili Zelení na svých stránkách, jsou záběry na luxusní vilu z ptačí perspektivy, které natočili pomocí dronu. „Povolení jsme měli. A byli jsme obezřetní,“ odpovídá Berg na otázku, zda s dronem létali legálně. „Naši právníci nám to nedoporučili,“ řekl na stejný dotaz Pirát Michálek.

  Záběry z dronu, které natočili Zelení. (Video: YouTube/Zelení – Strana zelených)
  Třetí česká skupinka, která se objevila v Mougins, byli aktivisté z Milionu chvilek pro demokracii. I oni přijeli natočit video. „Chtěli jsme to natočit, být na místě a ukázat, kdo je vlastně Andrej Babiš. Že za PR vizuálem ‚budu za vás bojovat až do roztrhání těla‘ není člověk, který by byl jakkoliv ohrožený,“ řekl už v úterý reportérům Seznam Zpráv místopředseda spolku Jiří Jakub Zévl.
  Plakáty rychle zmizely
  Pirátské „zajišťovací“ plakáty však na dveřích rezidence dlouho viset nezůstaly. Přibližně dvě hodiny poté přijeli polsky hovořící muži v dodávce s polskou poznávací značkou, kteří plakáty strhli. „Už to tam visí znovu,“ hlásili ale po chvilce Piráti.

  Babišův problém bobtná. Přišel s novým vysvětlením, kde vzal miliony na nemovitosti

  VČERA 19:02
  „Vadí nám, že předseda vlády nasekal dluh za tři čtvrtě bilionu a na důchod nám to nechá a sám se přestěhuje na Francouzskou riviéru a bude se nám smát podobně jako třeba Kožený z Baham,“ dodává Jakub Michálek. Zda celou guerillovou akci konzultovali i se svými koaličními partnery, odpovídá strohé: „Jsme koalice“. Šimon Barczi vysvětluje, že se rozhodli agilně, fungují prý jako decentralizované skupinky v rámci strany.

  Údržbář, se kterým reportéři mluvili předchozí den,
  projíždí ve své dodávce a nahlas se směje,
  že je v jinak klidné odlehlé uličce takové pozdvižení:
  „Furt sem teď někdo chodí!“

 11. Zdeněk Gryc říká:

  Konec nudným procházkám! S aplikací Skryté příběhy se vydejte po stopách Václava Havla
  SEZNAM ADVERTORIAL

  Foto: svobodanenisamozrejmost.cz
  Václav Havel během svého slavného proslovu
  4. 10. 8:00
  AKTUALIZOVÁNO • 13:58
  Mobilní operátor O2 pod heslem Svoboda není samozřejmost rozjel před lety stejnojmenný edukativní projekt, který seznamuje veřejnost s totalitními milníky našich dějin. Letos se propojil s geolokační hrou Skryté příběhy.
  Článek
  Znáte to. Chtěli byste se projít a provětrat, ale všechny cesty jsou okoukané. Tam už jsme byli, tamhle se mi zrovna jít nechce nebo to není vůbec zajímavé. A děti? Těm se už tuplem nechce. Ale co kdyby existovala aplikace, která zábavným způsobem propojí vycházku s poznáváním? Bingo!
  Zážitky pro všechny
  Geolokační venkovní hra Skryté příběhy je určena všem, nehledě na věk. Jediné, co potřebujete, je telefon. Naučně zábavné trasy jsou rozházené po celé České republice a sledují příběhy například Elišky Přemyslovny, husitského vůdce Jana Žižky, režiséra Karla Smyczka či Václava Havla.
  Právě první český prezident by v těchto dnech oslavil své 85.
  narozeniny a zároveň to v prosinci bude již deset let, kdy tento inspirativní muž odešel
  Václav Havel se tak stal ústřední osobou, které bude věnována většina podzimních aktivit projektu Svoboda není samozřejmost s podtitulem

  Cesty za svobodou s Václavem Havlem.

 12. Zdeněk Gryc říká:

  Mladí v Senátu
  Miloš Vystrčil | Úterý, 5. 10. 2021 v 8:19
  —————————–
  PRÁVĚ DNES
  BY MĚLA COMPANY
  ANONYMŮ JL
  PODĚKOVAT SENÁU,
  Že se má kde
  Anonymně vykecávat !!!

 13. Zdeněk Gryc říká:

  oprava:

  PODĚKOVAT SENÁTU

  že ???

 14. Dvořák říká:

  Tímto děkuji rudému architektovi za mé dovzdělání. Až doposud jsem neměl tušení,že za vydáváním JL stojí senát. Já naivka jsem myslel,že patří ruské dumě. Mimochodem, architekt už byl děkovat za prostor pro své onanie? Ale určitě. V hlubokém předklonu a půlky daleko od sebe.

 15. VladimírV říká:

  Dobrý den pane Gryci.

  Sluší se vzpomenout výročí narození Václava Havla. Doba však pokročila, tak je třeba věci vidět méně zaujatě. Pro vyváženost: Slyšel jste jméno Jří Wolf? Rovněž signatář Charty 77, spoluvězeň VH, který si odseděl v komunistických kriminálech 9 roků. Pokud by z jeho výpovědí o osobě VH byla pravdou pouze pětina, veškerá adorace Havlovy osoby je slušně řečeno nadsazená. I podle výroku VH k osobě bankéře Junka není stbáck jako stbák.

  Pan předseda Senátu Vystrčil, dříve obdivovatel Václava Klause, je prototypem člověka s Napoleonským syndromem. „Malý, ale šikovný“ Jako náš krajan a se zrovna dost dobře nezapsal do mezinárodní prestiže našeho státu. Na Thaiwanu se pokoušel hrát Havlovu partii, adorovat právě tam tu pravou demokracii, ze které bychom se měli učit, bylo víc než přes čáru. To si naše země opravdu nezaslouží. Ten člověk by měl především národu vysvětlit, kam dovedla politika jeho otevřeného nepřátelství k prezidentovi, potažmo Rusku a Číně dnešní situaci v zemi. Ptám se: Jak je to možné, že se naše země cítí ohrožena nedostatkem dovážených surovin a elektřiny? Jak je možné, že jsme jedním ze dvou nepřátel Ruska? Slovy Karla Kryla: „My nejsme k—y, ryjeme držkou v zemi.“.

  Přeji Vám šťastnou ruku při volbách.

  Zdraví \vás Vladimír Havlíček

 16. Svatopluk Beran říká:

  Já za sebe bych vzhledem k ODS a senátu připomněl, že pravicoví senátoři podepsali souhlas S VYBUDOVÁNÍM PRVNÍ AMERICKÉ VOJENSKÉ ZÁKLADNY NA ÚZEMÍ ČR, aniž by poslanci ČR vůbec kdy schválili vybudování americké základny na území ČR. Je to zřejmě v historii ČESKÉHO SENÁTU jediný případ, kdy senát schválil něco, co poslanci NIKDY neodhlasovali. Tento podpis a souhlas senátu stále platí. Co se asi stane až pravice bude vládnout v poslanecké sněmovně? Je smutné že nikdo, jak z redaktorů tak i politiků, ať jakékoliv strany, doposud nepoložil Fialovi, Jurečkovi, Pekarové, Rakušanovi či Bartošovi otázku, jak se oni a jejich strany zachovají jako případní vítězní poslanci ke smlouvě o vybudování stálého zázemí AMERICKÉHO MILITARIZMU na našem území. Ani případný levicový senát v budoucnu již trvalé umístění vojsk USA nezastaví, protože PRAVICOVÝ SENÁT již před lety jednou souhlasil a souhlas senátu stále platí. Všichni dobře víme, že USA si umí trpělivě počkat. Dobře totiž vědí, ŽE PÁTÉ KOLONY VŠEHOSCHOPNÝCH ŠKODÍCÍ OBČANŮM, JSOU V KAŽDÉ ZEMI.

 17. Svatopluk Beran říká:

  Bude se zdražovat mimo jiné i plyn. V Evropských zásobnících je ho totiž málo. Teprve v poslední době vylezlo na povrch že je ho tam málo. A až dnes jsem pochopil ze zpráv proč je ho málo. Evropa totiž na popud USA a jeho případných dodávek břidlicového plynu z USA, zrušila dlouhodobé zakázky s Ruskem na dodávky plynu. Rusko tedy dodává plyn EVROPĚ pouze na tyto krátkodobé smlouvy. Podle dnešních zpráv o Rusku a Putinovi, nemá Rusko a Putin problém dodávat více plynu, ale když nejsou požadavky nemůže být ani surovina. Zajímavá strategie EVROPY JAKO VAZALA USA. Já jen aby bylo každému jasné proč budeme platit více za plyn a jak dlouhé jsou prsty z poza Atlantiku.

  Láďo díky za nahození o důvodech proč je málo plynu.

 18. blade říká:

  Ó jé, to jednomu zase SA ala lazebnice Stehlíková vymyli hlavu 🙂

  Dotyčný má možná nějakou vlastní lavičku VH v Telči u chaty nebo na Březinkách > kde může rozjímat a přemýšlet o tom > jak je možné, že v té nejvíce demokratické zemi s bustou VH > studentíci řeší při střelbou ala King Fisher.

  Lavička VH stojí opravdu na nepříjemně studeném a zastíněném místě na severní straně parku a kina Stalingrad. Kousek dál, u pivovaru, je krásné posezení u piva, ovšem bez vznešených ideálů.

 19. Zdeněk Gryc říká:

  PŘEVZATO:

  Matěj Rak
  Před 16 minutami

  Miroslav Ježek
  Jen pro srovnání:
  Když byl v nemocnici Václav Havel,
  nechal kompletní zdravotní dokumentaci poslat parlamentu
  a ten na zvláštní schůzi hlasoval o tom,
  zda je prezident schopen vykonávat svou funkci.

  Dovedete si to představit dnes?

 20. jihlavák říká:

  Rusko už slíbilo zvýšení dodávek plynu do Evropy:

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/rusko-zvysuje-dodavky-plynu-do-evropy-a-je-pripraveno-stabilizovat-trh-rekl-putin-40374082#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=JVfm3qdAY6q-202110071226&dop_id=40374082

  Zatímco západní spekulant bezohledně žene ceny energie do nesmyslných čísel, nenáviděne Rusko vyjde vstříc. Pochopitelně zadarmo to nebude, ale patrně dojde k uklidnění trhu. Politika Zemana směrem k Rusku má logiku. S Čínou je to už horší.

 21. blade říká:

  „je nutné politiky, a to co dělají, aktivně sledovat“

  Dredař na iDnes:
  nejvyšší bod (hora) v ČR je prý Smrk … chá, chá, chá … a tenhle ufoun chce být premiérem :o)

 22. jihlavák říká:

  Kdyby si místo hulení a líbání prstenu předsedovi evropského parlamentu raději zopakoval vlastivědu. 🙂

 23. Jan P říká:

  Piráti sou jenom ods s dredama.

 24. blade říká:

  Kde jaký dotěrný ňouma a degener se v médiích neustále dotazuje > Co je s prezidentem? > Ten nezahálí

  Lidstvo dosáhlo vrcholu vývoje před 40 000 lety v éře lovců sběračů a od té doby degeneruje s rozvojem civilizace, což mimo jiné dokumentuje zmenšování mozkovny.

  Ale na Hradě je to s evolucí jinak > tam po volbách vstoupí do dalšího vývojového stádia > to
  budou všichni ti degeneři a ňoumové čubrnět na tohle > https://pbs.twimg.com/media/FBFqht_XoAEVfh6?format=jpg&name=small

 25. blade říká:

  „je nutné politiky, a to co dělají, aktivně sledovat“

  Ano, to platí i na majitele nových poslaneckých mandátů za Vysočinu > sledovat je jak aktivně pracují pro obyvatele Vysočiny > např. jejich iniciativu ohledně dalšího zpřísnění všech limitů pro všechny znečišťovatele figurujících na předních místech v seznamu Arnika. Speciálně na Vysočině se jedná i o zanedbanou infrastrukturu nižší třídy, kterou každodenně používáme. Je toho samozřejmě víc.

  Pokud se nebudou hmatatelné výsledky > tak za čtyři roky je čeká > pápá!

 26. blade říká:

  Vytrčil 12.10.2021:
  „Máme obavu, zda současný zdravotní stav umožňuje prezidentu republiky vykonávat svůj úřad,“ uvedl předseda Senátu Miloš Vystrčil.
  „Tuto rámcovou informaci, která umožní zachovat patřičný respekt a citlivost vůči panu prezidentovi a jeho rodině, očekáváme od Kanceláře prezidenta republiky. Ta v tomto ohledu dosud nekonala dostatečně, proto ji dotazujeme,“ dodal.
  Hradní mluvčí Jiří Ovčáček v pondělí pro rádio Proglas zopakoval, že hospitalizace nebrání prezidentovi ve výkonu ústavních funkcí.

  Stanjura 1ě.10.2021:
  Po dotazu novinářů zdůraznil, že budoucí vláda počká na to, až bude prezidentovi lépe a bude schopen plnit svou úlohu při jmenování nové vlády. Prezident prý od koalice SPOLU nedostane žádný termín, do kdy by měl rozhodnout.
  „Já v prvé řadě přeji panu prezidentovi brzké uzdravení,“ zdůraznil na prvním místě. „Je vrcholně neslušné dávat prezidentovi nějaký deadline. To je vrcholně neslušné a my to v žádném případě dělat nebudeme,“ dodal jasně.

  —————————————————————————————

  Ani ten Stanjura není tak zvědavý a nedočkavý jak Tchajwanec.

 27. blade říká:

  Nejhorší je smrt z vyděšení > na Primě vyděšený Tchajwanec a u zíka na Brusel 24 vyděšený Fiala 🙂

 28. blade říká:

  Hlavně by měl jít politik příkladem > nelézt neustále někomu do zadku > ať je to ten západní či na východní Němci nás napadli a zabíjeli zde > přeťali tisícům rodin jejich rodokmeny. Z východu to bylo, hlavně po poslední válce, obdobné. Takže být tak nějak politicky sami za sebe > neutrální či být v Evropě mostem a spojnicí mezi západem a východem.

  USA a spol. nás občas využívají jako užitečné idioty proti Rusku i Číně > kvůli tomu s nimi zpřetrháme i ekonomické vazby. Třeba Němčouři, sankce nesankce, s nimi vesele obchodují dál. Stavějí tam fabriky či si společně vybudovali plynovod. Jenomže o tom volič nepřemýšlí, proto jsme teď tam kde jsme > jak politicky tak i ekonomicky, tak si to užívejte plnými doušky 🙂

 29. blade říká:

  Kancléř před chvilkou pustil video > Video bylo super! > Senátu a mediálním spekulantům to šlo rovnou na komoru 🙂

 30. Jan P říká:

  Moje přání k vánocům. Zrušit senát.

 31. blade říká:

  Pro všechny Vystrčilce, Fischerce, Drahošovce, Láskovce atd. https://www.frekvence1.cz/clanky/zpravy/rozhovor-s-milosem-zemanem-naladte-si-nas.shtml

  (tel. rozhovor s prezidentem začíná v čase 3:25)

 32. blade říká:

  https://68.media.tumblr.com/821be69b481c509a0339468ecda076ed/tumblr_o8of1iYWIa1vqb4g5o1_500.gif

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I