Blog Jihlavských listů

Miroslav Tomanec, Ing., MBA
129- Stavební inženýr, restauratér, vinárník a pivovarník na penzi. Dnes už jenom kavárník a bývalý koaliční zastupitel, aktivně se snažící ovlivňovat chod našeho krásného města.

Hrdost na Vysočinu.

Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Středa, 13. 10. 2021 v 5:36

Protože :

*po Praze největší volební účast ze všech krajů,

*Spolu mnohem více a koblihy mnohem méně než jinde v zemí,

*nácků také méně než je celostátní výsledek,

*Jihlavsko má poprve v historii důstojnou a schopnou poslankyni v osobě Martiny Lisové, starostky Větrného Jeníkova, která poctivě „odsloužila“ 11 let v komunální politice.

A tak jedinou kaňkou je pro mne velice slabý výsledek PirStan (o více než dva procentní body méně než celkově, kde už to samo o sobě bylo mizerné). Což mně nijak netěší, ovšem je to podle mého názoru logické a spravedlivé. Ve STANu Lukáš Vlček na všechno sám v kampani nestačil, místní protagonisté na to úplně hodili bobek. Vůbec o nich nebylo a není slyšet. Zcela výmluvné bylo, jak do města přijel Vít Rakušan, pro mne téměř svátek, a oni jejích nanukárnu obcházeli obloukem. Jakoby se styděli, či co. O Pirátech ani nemluvě, tam se jenom odrazila jejich dlouhodobá zdrcující bída v krajském městě a je jenom dobře, že jejich šedý a nevýrazný poslanec, co ho bláhově dali na třetí flek, už pokračovat nebude.

Volby tedy sice z mého pohledu dopadly nejlépe jak dopadnout mohly, ale dobojováno zdaleka, zdaleka není. Demokracie = 2,3 mil hlasů, Temný blok (ostatní) = 2,9 mil hlasů. Za této konstelace je výsledek malým zázrakem a v podstatě rozhodlo to, že 900 tisíc hlasů propadlo ve prospěch nejsilnějších. Bude hodně záležet na tom, jak se budou koalice chovat při absenci levice, která je zapotřebí, jak najdou vyvážený balanc, kdo bude prezidentem a kudy se vydá socdem. To že mizí Hamáček je málo. Kmotřiků je tam pořád dost.

7 komentářů k článku “Hrdost na Vysočinu.”

 1. Dvořák říká:

  Kmotříků. je tam dost a teď se vrátili jejich věrní lokajové. A ti co poslední rok chodili s nataženou rukou,pak řvali,jak moc se země zadlužila,teď už zase kvičí blahem a zkouší,který kabát jim nejlépe padne.

 2. blade říká:

  Hlavní senátník > „je nutné politiky, a to co dělají, aktivně sledovat“

  Ano, to platí i na majitele nových poslaneckých mandátů za Vysočinu > sledovat je jak aktivně pracují pro obyvatele Vysočiny > např. jejich iniciativu ohledně dalšího zpřísnění všech limitů pro všechny znečišťovatele figurujících na předních místech v seznamu Arnika. Speciálně na Vysočině se jedná i o zanedbanou infrastrukturu nižší třídy, kterou každodenně používáme. Je toho samozřejmě víc.

  Pokud se nebudou viditelné a hmatatelné výsledky > tak v další volbě je čeká > pápá!

 3. blade říká:

  V příštím roce cítím nutnou změnu:

  https://d39-a.sdn.cz/d_39/c_img_G_N/OjJQJ.jpeg?fl=cro,0,93,1800,1012%7Cres,1200,,1%7Cwebp,75

 4. blade říká:

  V příštím roce cítím nutnou změnu:

  https://d39-a.sdn.cz/d_39/c_img_G_N/OjJQJ.jpeg

  (sorry za duplex)

 5. Jan P říká:

  VÝSTIŽNĚ,STRUČNĚ,TREFNĚ !
  „Nechápu upřímnou radost liberálních přátel z toho, že byl ve volbách odstaven nenáviděný oligarcha, který poškozuje renomé ČR na mezinárodní scéně, aby – zjednodušeno řečeno – byly znovu ustaveny podmínky, díky nimž Babiš úspěšně vstupoval do politiky.“
  https://blisty.cz/art/105454-volby-2021-z-blata-do-louze.html?fbclid=IwAR0vjaFcmyJzGYB1ccnrnnVIoltC1J9Yr8TiD1PuEYZT-3cKzwd5-TU6ABw

 6. blade říká:

  Něco na odlehčení > https://www.rouming.cz/upload/Pirati_utoci__.jpg

  Tak tohle se povedlo 🙂

 7. blade říká:

  Úvaha z YT > Taková malá Abdikačka > https://youtu.be/UxmMs_1m7NY

Zanechte komentář
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I