Blog Jihlavských listů

Miloš Vystrčil
24- Narozen v roce 1960. Od roku 2009 vysokoškolský učitel na VŠP v Jihlavě. Na podzim roku 2010 zvolen senátorem obvodu 52 - Jihlava. Od roku 2020 je předsedou Senátu ČR. www.vystrcil.cz

My jsme ta doba. Jací jsme
my, taková je doba.

Miloš Vystrčil | Úterý, 16. 11. 2021 v 14:34

Marta Kubišová a Jiří Běhounek obdrželi v sobotu 11. listopadu v Horáckém divadle nejvyšší ocenění Kraje Vysočina Kamennou medaili. Slavnostní ceremoniál proběhl již počtrnácté.

Zatímco Marta Kubišová se bohužel nemohla předávání zúčastnit a Kamenná medaile ji bude doručena osobně hejtmanem Vítězslavem Schrekem později, dlouholetý hejtman Vysočiny Jiří Běhounek se ceremoniálu předávání zúčastnil a po dvanácti letech nebyl v roli předávajícího, nýbrž v roli oceněného. Celkem bylo medailemi Kraje Vysočina oceněno 9 osobností, z toho 2 kamennou, 4 skleněnou a 3 dřevěnou medailí.

Jako pamětník jsem se nemohl při předávání ubránit vzpomínkám na začátky vzniku ocenění „krajskými medailemi“ a vůbec na začátky fungování Kraje Vysočina. Když totiž v roce 2000 vznikl Kraj Vysočina, tehdy ještě s názvem Jihlavský kraj, cítili jsme, že kromě přednosti velmi výhodného umístění našeho kraje v rámci České republiky máme zároveň hendikep v tom, že je složen z území pěti okresů, které náležely původně k třem různým krajům.

K Jihočeskému kraji náležel okres Pelhřimov, ke Středočeskému okres Havlíčkův Brod a k Jihomoravskému okresy Jihlava, Třebíč a Žďár nad Sázavou. Snažili jsme se tedy také na úrovni zastupitelstva i rady nově vzniklého kraje postupně udělat vše proto, aby náš nový kraj získával postupně společné integrující atributy ve formě například vzniku různých Vysočinu spojujících staveb, ve formě realizace společných akcí nebo přijímání dalších i třeba symbolických kroků.

Tím prvním symbolickým krokem bylo rychlé přejmenování Jihlavského kraje na Vysočinu, později potom ještě z důvodu spíše administrativních na Kraj Vysočina.

Dalšími praktickými kroky byly například masivní plošná podpora zdravotní péče a dopravní infrastruktury na celém území Vysočiny, vznik Fondu Vysočiny nebo schválení Programu rozvoje venkova pro venkovské oblasti apod.

Do kategorie symbolických a zároveň i důležitých motivačních kroků řadím také udělování medailí Kraje Vysočina, ke kterému se později na návrh zastupitele Jana Slámečky přidalo také každoroční udělování Záslužných medailí pro záchranáře.

Osobně považuji za velmi důležité, abychom si dokázali například i prostřednictvím akcí, jako je udělování medailí Kraje Vysočina připomínat, že velké množství zájmů a cílů směřujících k úspěšnému rozvoji Vysočiny máme společných a že je nutné spolupracovat a umět také uznat kvality nebo vysoké pracovní nasazení těch, se kterými nemáme na všechno stejný názor.

Pokud na Vysočině dokážeme hlasitým, dlouhým a společným potleskem ocenit člověka, který byl 12 let hejtmanem našeho kraje, potom to považuji za velmi dobrou zprávu.

Dovolím si tedy skončit připomenutím slov klasika: „My jsme ta doba. Jací jsme my, taková je doba.“

139 komentářů k článku “My jsme ta doba. Jací jsme
my, taková je doba.”

 1. Zdeněk Gryc říká:

  ZprávyDomácíŽivot v ČeskuKomentář: Díky za 17. listopad, boomeři!
  Komentář: Díky za 17. listopad, boomeři!
  MICHAEL DURČÁK
  Historik, novinář

  Foto: Profimedia.cz
  Zlomové okamžiky. Generaci mileniálů zatím podobný zásadní zážitek chybí.
  7:00

  ZAJÍMAVÉ, řekl bych…

 2. VladimírV říká:

  Ano, kámen sklo a dřevo a taky brambory, to, je letitá charakteristika Vysočiny. Z toho všeho zbyl v současnosti bohužel pouze kámen.

  Ocenit ty, kteří se významně zasloužili o rozvoj kdysi chudého kraje, je nanejvýš chvályhodné. Míru jejich zásluh hodnotí politici a je gobré, že se jim nezajídá i jejich politický protivník. I když, jaký protivník?

  A teď k názvu příspěvku: „My jsme ta doba. Jací jsme my, taková je doba.“. Podle rčení, že vítězové píší dějiny, tohle to platí. A tak se ptám: Jakýže to je vítěz, který se dostal do Senátu hlasy 8 000 voličů? A nyní dokonce zastává post jeho předsedy. Pravda, nebyl nabídnut jako nominant celé republiky, jak se to děje v případě prezidenta, ale přesto… Komu pan Vystrčil slouží, když se vydá „učit se demokracii“ na Thajwan, když zvedne prapor inkvizice proti nemocnému prezidentovi? K čemu máme Senát v čele s tímto člověkem, Senát, který se vědomě podílí na prudkém zhoršení hospodářské situace u nás, kdy jsme se spolu s USA stali nepřítelem Ruska a kdy nás Číňané gumují ze zemí svého obchodního zájmu?

  Koho jménem se tedy pan Vystrčil zaštiťuje?!?

  Přeji všem hezký sváteční den. Vladimír Havlíček

 3. Svatopluk Beran říká:

  Nejde mi vložit příspěvek a netuším proč?

 4. Svatopluk Beran říká:

  Pokouším se to dát i pod jiný blog, ale stále nic. Nemám tam ani žádný odkaz na jiné webové stránky a nemám tam ani žádné sprosté slovo. Je tam ale něco i o Bělorusku, pokusím se to vložit bez toho Běloruska.

 5. Svatopluk Beran říká:

  Kdo to je, – Boomer?

  Nemáme třeba český pojem pro takovou osobu? Ráno vystupovalo na ČT24 krásné mladé děvčátko s trikolorou na klopě a celkem hezky hovořilo o budoucnosti nových mladých ČESKÝCH občanů. Zaujala mne hned jak presentovala jednu z ČESKÝCH skupin mládeže pod anglickým názvem, který jsem nezachytil, ale již hned v pořadí druzí ČEŠTÍ mladí zástupci naší budoucnosti, pod názvem SPEAK UP, mne trochu zarazili. SKUTEČNĚ MUSÍME NEUSTÁLE OPAKOVAT STEJNÉ CHYBY A NEBÝT PROSTÝMI ČECHY? Mnozí z nás si určitě ještě pamatují na mladé ČESKÉ KOMSOMOLCE. Krásné naivní nadšení pro novou lepší poválečnou republiku jim vůbec neberu, ale proč se museli nazývat a řídit zrovna KOMSOMOLEM? NEOPAKUJTE MLADÍ STEJNÉ CHYBY. ZŮSTAŇTE PROSÍM ČECHY S VLASTNÍ MYŠLENKOU.

  Jinak příspěvek mladého redaktora je celkem dobrý, myšlenkou shodný s článkem pana Vystrčila. O co ale ve skutečnosti jde v obou článcích? O nic jiného než ZAMLŽIT A PŘEKRÝT PLACHTOU ZLODĚJSKOU DOBU NASTOLENOU KLAUSEM A ODS PO LISTOPADI 89. DOBU, KDY JSME MOHLI NA ZELENÉ LOUCE BUDOVAT SLUŠNĚJŠÍ A MORÁLNĚJŠÍ ŽIVOT NEŽ ZA ÉRY BUDOVÁNÍ SOCIÁLNĚ SPRAVEDLIVĚJŠÍ SPOLEČNOSTI, KTERÁ SE ZVRHLA ZA VLÁDY JEDNÉ STRANY K PODOBNÝM ZVRHLOSTEM JAKO SAMOTNÝ VÝVOJ EKONOMICKY SILNĚJŠÍHO KAPITALISTICKÉHO SYSTÉMU. Dnes, kdy celá koaliční pětka opět lže, aby se udržela u korýtek DNEŠNÍHO NEOLIBERÁLNÍHO KAPITALISMU, tak například pirátům už nevadí kumulace funkcí (proti které ostře vystupovali) a DINOSAUŘI polistopadové doby – VYSTRČIL-NĚMCOVÁ-BENDA-BLAŽEK atd., už vůbec – Tito DINOSAUŘI, ze kterými budují novou lepší českou společnost, totiž jako by ani nikdy neexistovali.

 6. Svatopluk Beran říká:

  Teď mi to teprve řeklo že jde o nějakou duplicitu, příspěvek se ale nikde nobjevuje. Takže je zřejmě lustrován.

 7. Svatopluk Beran říká:

  Díky redakci, už to asi prošlo cenzurou slov 🙂

  Tak se pokusím přidat ještě to s tím Běloruskem do tohoto příspěvku a nechám se překvapit.

 8. Svatopluk Beran říká:

  Bělorusko, Lukašenko, NATEm, toto je jenom moje zkouška, která slovo mohou být být pro redakci závadná v mém nezveřejňovaném příspěvku

 9. Svatopluk Beran říká:

  Hm, tak je to asi jasné, problémem bude obsah a myšlenka mého příspěvku. Ale myšlenku už musí podle mne cenzurovat konkrétní osoba :), Petře snad mi dáte vysvětlení a já se mohu pro příště poučit co mohu ještě psát a co už psát, je zakázané.

 10. Svatopluk Beran říká:

  Láďo tobě se omlouvám že jsem, ale nechtíc odsunul tvůj příspěvek, do neviditelnosti. Plně ze vším, co tam prezentuješ, souhlasím.

 11. Svatopluk Beran říká:

  Ještě zkusím shrnout o co mi v nevpuštěném příspěvku šlo. NENÍ TO VINA TÉ ZEMĚ NA JEJÍŽ VNITŘNÍ HRANICI PROBÍHÁ HUMANITÁRNÍ KRIZE. TA TUTO KRIZI VYBOMBARDOVANÉHO IRÁKU, AFGANISTÁNU, LYBIE, SYRIE NEZAVINILA. TATO ZEMĚ NESE NAPROSTO ZBYTEČNĚ TÍŽI NAŠÍ TRANSATLANTICKÉ GEOPOLITICKÉ AROGANCE

 12. blade říká:

  https://youtu.be/JYyJSABCUfk?t=16

  🙂

 13. Svatopluk Beran říká:

  Čtvrtek, 18. 11. 2021 v 5:18

  Neserte doktory. Kousek od nás jsou Červené Pečky a tamní praktik toho už má dost.

  CO MÁTE DOPRDELE POŘÁD S TÍM OČKOVÁNÍM? CELÝ ŽIVOT DO SEBE SYPETE SRAČKY PLNÝ CHEMIE, ÉČEK, A ANTIBIOTIK, JSTE TLUSTÍ JAK JATEČNÍ PRASATA, KOUŘÍTE, CHLASTÁTE, JEZDÍTE BEZOHLEDNĚ V AUTĚ, NECHÁTE SI NAPÍCHAT INJEKCE NA ZÁDA, ANI SE NEPTÁTE, CO V TOM JE, ŽERETE PASTU PRO KONĚ, CO BY ODČERVILA CELÝ STÁDO, SOULOŽÍTE S POCHYBNÝMA PROSTITUTKAMA, PŘIPALUJETE SI KŮŽI V SOLÁRKU, NEDODRŽUJETE LÉČEBNÝ REŽIM…NA VŠECHNY VIRÓZY CHCETE HALDU ANTIBIOTIK, NA BLBEJ OPAR NEJLÍP ANTIVIROTIKA CELKOVĚ…

  https://blisty.cz/art/105861-neserte-doktory.html

 14. Svatopluk Beran říká:

  MY JSME DOBA. JACÍ JSME MY, TAKOVÁ JE DOBA.

  TAK TO ASI VŠICHNI TI HLUPÁCI V ČELE S PANÍ NĚMCOVOU, SEXUÁLNÍM DÉMONEM FERYM, PIRÁTY A OSTATNÍMI CHYTRÁKY JDOU OSLAVOVAT VEČEŘÍ NA KARLŮV MOST TO, ŽE ROUŠKY JSOU PŘECE NÁLEPKA NA SVOBODU A DEMOKRACII

  SKUTEČNĚ TADY PLATÍ, JACÍ JSME MY TAKOVÁ JE DOBA.

  17. listopadu 2021. Idioti na Starém Městě pražském demonstrují proti covidu
  18. 11. 2021

  https://blisty.cz/art/105872-17-listopadu-2021-idioti-na-starem-meste-prazskem-demonstruji-proti-covidu.html

  MĚL JSEM MOŽNOST VIDĚT A PROČÍTAT DOKUMENTY O EPIDEMII VE TŘINÁCTÉM STOLETÍ – ČERNÁ SMRT – SE TO MYSLÍM JMENOVALO. DÝMĚJOVÝ MOR ZATAŽENÝ DO EVROPY MONGOLY Z ČÍNY. VYMŘELA NA TO TŘETINA EVROPY. NĚKTEŘÍ TAKYCHYTRÁCI TO ŘEŠILI PRŮVODY VE KTERÝCH SE BIČOVALI, JINÍ POGROMY PROTI ŽIDŮM. JENOM PAPEŽ TO VZAL NA TEHDEJŠÍ DOBU VELICE VĚDECKY, PŘEBÝVAL SÁM V MÍSTNOSTI, JÍDLO MU PODÁVALI AKORÁT KE DVEŘÍM A VYNÁŠELI VÝKALY, PŘITOM MĚL ZA SEBOU NEUSTÁLE ROZTOPENÝ KRB, KDE HOŘEL SILNÝ OHEŇ.

 15. Svatopluk Beran říká:

  Jací jsme, taková je doba.

  https://www.youtube.com/watch?v=zFzHx5Y2qX8

 16. Svatopluk Beran říká:

  Jací jsme, taková je doba.

  https://www.youtube.com/watch?v=ZyobxHFFznw

 17. Svatopluk Beran říká:

  Jací jsme, taková je doba.

  https://www.youtube.com/watch?v=OyQOQjgngks

 18. blade říká:

  Již pracuje >>> https://www.facebook.com/televizninoviny/videos/287069079989828

  🙂

 19. Zdeněk Gryc říká:

  My jsme ta doba. Jací jsme
  my, taková je doba.

  blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 11:14
  Tady je nějaký G-bloger opravdu tu du dum dum
  Při odvodu na vojnu jsem na dotaz kam chci jít, jsem řekl k Pohraniční stráži, protože k nějakým bigošům se mi nechtělo. Koukli do nějakých papírů, řekli maturitu má a po základním výcviku ve Volarech a Zadním Chodově jsem se jako veldr. objevil v tzv. prvním sledu na pohraniční rotě Černé jezero, prapor byl v Železné Rudě a brigáda v Sušicích.
  Tak, že v kostce za komunistů pro mne hovno zle.
  Nyní taktéž a nemám potřebu se nikde stranicky či jinak politicky angažovat
  Toliko k Rudým buňkám architekte!

 20. Zdeněk Gryc říká:

  blade říká:
  Úterý, 2. 11. 2021 v 11:59
  Bohužel po dobrém to nejde > hele ty starej vole z Březinek či bůhví odkud > mel si co chceš, stejně to nikdo nečte a nikoho to nezajímá > ADMIN JL BY MĚL KONEČNĚ ZAKROČIT, NEBOŤ TU AKORÁT ZASÍRÁŠ A ZNEPŘEHLEDŇUJEŠ BLOGY DRUHÝCH. Takže nick Gryc > https://pngset.com/images/wtf-memes-best-collection-of-funny-wtf-pictures-meme-happy-birthday-flip-off-stencil-face-person-human-transparent-png-1611981.png
  Ještě doplním > nick Gryc nedělaj tu ze sebe idiota > nevytrhávaj z kontextu té mé lidové slovesnosti (vyprávění jiných-já to nezažil) co se ti zrovna hodí. Chybí jim tam pasáž o poslechu Hlasu Ameriky, o poslechu Svobodné Evropy, o poslechu Radia Luxembourg > ale také, na rozdíl od SVAZÁKA a SOUDRUHA nick Gryce, pasáž o odmítnutí vstupu do SSM.
  Takže SOUDRUHU a RUDÝCH POUHÝ SLOUHO nick Gryc >

 21. Zdeněk Gryc říká:

  Ještě doplním > nick Gryc nedělaj tu ze sebe idiota > nevytrhávaj z kontextu té mé lidové slovesnosti (vyprávění jiných-já to nezažil) co se ti zrovna hodí. Chybí jim tam pasáž o poslechu Hlasu Ameriky, o poslechu Svobodné Evropy, o poslechu Radia Luxembourg > ale také, na rozdíl od SVAZÁKA a SOUDRUHA nick Gryce, pasáž o odmítnutí vstupu do SSM.
  Takže SOUDRUHU a RUDÝCH POUHÝ SLOUHO nick Gryc > vyliž si prdel !
  https://pngset.com/images/wtf-memes-best-collection-of-funny-wtf-pictures-meme-happy-birthday-flip-off-stencil-face-person-human-transparent-png-1611981.png

 22. blade říká:

  Prezident pracuje a chňup z Březinek z toho tapet-mýtus-story výron.

  Chňupe – https://imagebox.cz.osobnosti.cz/tapety-filmu/simpsonovi/O3598-1024×768.jpg

 23. Svatopluk Beran říká:

  My jsme ta doba.

  https://www.youtube.com/watch?v=5364BtNAGsQ

 24. Zdeněk Gryc říká:

  1. blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 20:59
  Architekte myšleno elita z pohledu zázemí, zásobování, výstroje, vybavení a pomůcek při službě,
  ————————————–
  GEN – Galerie elity národa
  (TV seriál)
  • GEN – 100 Čechů dneška (více)
  Dokumentární / Životopisný
  Česko, 1993, 181×14 min
  Režie:
  Fero Fenič, Juraj Jakubisko, Ondřej Trojan, Ivan Vojnár, Jan Hřebejk, Vladimír Drha, (více)
  Scénář:
  Věra Chytilová, Ján Fajnor, Jiří Menzel, Jaroslav Brabec, Robert Sedláček, (více)
  Kamera:
  Juraj Šajmovič, Ivan Zachariáš, Martin Čech, Štěpán Kučera, Richard Krivda, David Čálek, (více)
  Hudba:
  Martin Němec, Petr Eben
  Hrají:
  Adolf Branald, Václav Havel, Ester Krumbachová, Vladimír Jiránek, Ivan Hlinka, Rudolf Hrušínský, Jan Saudek, Karel Gott, Jiří Barta, Věra Chytilová, Radúz Činčera, Pavel Kohout, Josef Škvorecký, (více)
  (další profese)
  —————————

  1. blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 20:59
  Architekte myšleno

  elita

  z pohledu zázemí, zásobování, výstroje, vybavení a pomůcek při službě,
  zkrátka tehdy bylo jednoznačně lepší prožít léta vojny u PS
  než někde zavřený v kasínu u bigošů tehdejší ČSLA. Navíc 1. rota PS Černé jezero byla ukázková rota tehdejší HSPSOSHČSSR, kam jezdili na prohlídku a návštěvu tehdejší různí papaláši režimu

 25. Svatopluk Beran říká:

  Zástupci ODS a TOP09 jací jsou taková je doba, oni jsou ta doba. ROUŠKY JSOU NÁPLAST NA DEMOKRACII.

  https://search.seznam.cz/obrazky/?q=Miroslava%20N%C4%9Bmcov%C3%A1%20na%20Karlov%C4%9B%20most%C4%9B&fulltext&sourceid=fulltext&thru=hint-obrazky-obrazky#utm_content=obrazky&utm_term=Miroslava%20N%C4%9Bmcov%C3%A1%20na%20Karlov%C4%9B%20most%C4%9B&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz&docId=!

  foto v nejspodnějších čtyř řádcích Němcová-Pospíšil-Fery

 26. Zdeněk Gryc říká:

  ELITA JE ELITA

  PS-ácká elita +

  Napola: Hitlerova elita

  Válečný / Drama / Sportovní
  Německo, 2004, 117 min
  Režie:
  Dennis Gansel
  Scénář:
  Dennis Gansel, Maggie Peren
  Kamera:
  Torsten Breuer
  Hudba:
  Normand Corbeil, Angelo Badalamenti
  Hrají:
  Max Riemelt, Tom Schilling, Jonas Jägermeyr, Thomas Drechsel, Martin Goeres, Florian Stetter, Devid Striesow, Joachim Bißmeier, (více)
  (další profese)

 27. blade říká:

  Achim Detjen > https://imagebox.cz.osobnosti.cz/tapety-filmu/simpsonovi/O3595-1024×768.jpg

 28. Svatopluk Beran říká:

  DALŠÍ VÁLEČNÝ MAGOR VEDLE ČERNOCHOVÉ Z ODS JE GREGOROVÁ Z PIRÁTŮ. JE AŽ SMUTNÉ, ŽE JSOU TO PRÁVĚ PRAVICOVÉ ČI UŽÍVÁNÍ DROG PODPORUJÍCÍ ČESKÉ ŽENY V ČESKÉ POLITICE, KTERÉ SVÉ DĚTI NEJRADĚJI VIDÍ UMÍRAT V PREVENTIVNÍCH NESMYSLNÝCH VÁLKÁCH ZÁPADU. PRO POFIDÉRNÍ BOHATSTVÍ ZÁPADU.

  MY JSME TA DOBA. JACÍ JSME MY, TAKOVÁ JE DOBA.

  https://blisty.cz/art/105882-prulom-v-obranyschopnosti-hodnoti-novou-strategii-gregorova-problem-ale-mohou-zpusobit-clenske-staty.html

 29. Svatopluk Beran říká:

  MY JSME TA DOBA. JACÍ JSME MY, TAKOVÁ JE DOBA.

  „Obscénní“: Pfizer, BioNTech a Moderna vydělávají 3,9 milionu dolarů za hodinu.

  https://blisty.cz/art/105864-obscenni-pfizer-biontech-a-moderna-vydelavaji-3-9-milionu-dolaru-za-hodinu.html

 30. blade říká:

  To zas je novinářských slintů k (ne) jmenování jednoho ministra > ještě ani nevědí koho se to týká 🙂

  Ale > předseda vlády ministry navrhuje > prezident je jmenuje. Bez prezidentova souhlasu se nikdo ministrem nestane. To je v souladu s principy parlamentní demokracie, naší i evropskou ústavní praxí.
  Zvláště když premiér má IQ houpacího koně a prezident je nad úrovní Einsteina!

 31. Zdeněk Gryc říká:

  ELITA JE ELITA
  Navíc 1. rota PS Černé jezero byla ukázková rota tehdejší HSPSOSHČSSR, kam jezdili na prohlídku a návštěvu tehdejší různí papaláši režimu

  1. blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 20:59
  Architekte myšleno elita z pohledu zázemí, zásobování, výstroje, vybavení a pomůcek při službě,
  zkrátka tehdy bylo jednoznačně lepší prožít léta vojny u PS
  než někde zavřený v kasínu u bigošů tehdejší ČSLA. Navíc 1. rota PS Černé jezero byla ukázková rota tehdejší HSPSOSHČSSR, kam jezdili na prohlídku a návštěvu tehdejší různí papaláši režimu

 32. Zdeněk Gryc říká:

  Pro mě je to stále velmi osobní věc, říká český vyšetřovatel masakru u Vukovaru Vladimír Dzuro.
  6:30
  Uplynulo 30 let od válečného zločinu, který se odehrál na farmě nedaleko Vukovaru u chorvatsko-srbské hranice.

  „Pro mě je to stále velmi osobní věc.
  A dnes jsem ještě více než dříve přesvědčen, že podobná zvěrstva, kdy se navzájem povraždí bývalí sousedé, se mohou odehrát kdekoliv na světě, akorát pro to musí být ty ‚správné‘ podmínky – ekonomická krize a politická propaganda. Démoni jsou v každém z nás,“ vykresluje Dzuro v rozhovoru pro Seznam Zprávy vhodné podhoubí.
  —————————–
  Uplynulo 32 let od sametové revoluce.
  Jak o ní a Václavu Havlovi píší převážně anonymové.

 33. Jan P říká:

  To je pořád řeči, jak patříme na Západ, ale jak jde o to postavit se covidu jako na Západě, tak všichni houfně peláší daleko za Moskvu.

 34. blade říká:

  Naplavenina nick Gryc, někde od Brna, může držet akorát svou kolaborantskou soudružskou hubu. I ti co sem došli německy hovořícím majitelům Ag dolů kutat > byli vesměs naplaveniny bůhví odkud. Po nějaké době ti německy hovořící majitelé Ag odešli, no a zbylé naplaveniny to zde začali kurvit až do černé kaňky Prior > a kurví to zde doposud.

  Nick Gryc jim v tom kolaborantsky pomáhal a ještě se tím chlubí > svazák funkcionář, soudruh úkolovaný přímo KSČ, STB kafíčkář, člen SČSP, člen ROH > prostě kolaborantské rudé prase, co ani nemá tušení o lidové ústní slovesnosti, o které pokud někdo napíše, tak si hned tato kolaborantská naplavenina nick Gryc myslí, že pisatel ji přímo prožil. Navíc se tohle čuně ohání VH, který nebýt Gorbačova, tak je pouhým kuličem > takže oba stejní > pouze slouhové KSČ.

  Tak a můžeš se zde zase textově vyblít > Lenine.

 35. Dvořák říká:

  Díky Seznamu,že mi dnes připomenul,že existuje nějaký Babiš junior. Prý zdrhá pryč z Česka a nějakou knihu už nedokončí. Po pandora pampers je ticho i po dalším antibabiš důkazu. Doba je jaká je,ale vy jste pořád stejný, tchajwanče.

 36. blade říká:

  A proto ve vedení investigativní žurnalistiky sedí stejná osoba, která je jednatelkou SFS Ventures?
  Za offshorovou kauzou zřejmě stojí lidé, kteří sami offshorové firmy k miliardovým transakcím využívali.
  No ty kráso, tady je možné úplně všechno.
  https://www.expres.cz/zpravy/pandora-papers-andrej-babis.A211005_182527_dx-zpravy_bpet

  Marie Němcová
  ://portal.expanzo.com/cs/osoba/50382-ing-marie-nemcova

 37. blade říká:

  Tak a teď > kupujteé, kupujteé Tchajwanci > ty nudné plechové krabice > minimálně dvě do rodiny 🙂

  https://www.narodninoviny.cz/cina-skodovce-se-propadly-prodeje-az-na-dno/

 38. Zdeněk Gryc říká:

  NAD EINSTEIN !

  1. blade říká:
  Pátek, 19. 11. 2021 v 11:03

  Zvláště když premiér má IQ houpacího koně a prezident je nad úrovní Einsteina!

  blade říká:
  Sobota, 20. 11. 2021 v 12:39
  Navíc se tohle čuně ohání VH, který nebýt Gorbačova, tak je pouhým kuličem > takže oba stejní > pouze slouhové KSČ.
  Tak tohle Ing.arch. Zdeňku lichotí:
  > takže oba stejní >
  Takže zatím dost.
  Existuje pojem „SAMONASÍRAČ“, že ?
  převzato:

  1. samonasírač – Databáze excerpčního materiálu Neomat, ÚJČ AV ČR
  http://www.neologismy.cz/heslo/slaby/272564
  Samonasírači opravdu trpí//
  Lůzovitost se netýká názoru, ale projevu # …
  Z komentáře je zjevné, že autor je opravdu nespokojen, a to nejen s vládou,
  ale očividně i sám se sebou.
  Jde o prototyp stále častějších psychických reakcí,

  jednak usnadňovaných

  internetovou

  anonymitou,

  jež umožňuje poněkud

  exhibicionisticky

  si ulevovat
  od vlastních potíží bez nutnosti alespoň …

 39. blade říká:

  Paranoa je trvalá porucha s bludy > je obtížně léčitelná porucha projevující se zejména
  chronickým paranoidním bludem. Paranoia je provázena pocitem nick Gryce, že vládne zvláštními silami a plní zvláštní úkol. Mezi příznaky paranoii patří přecitlivělost a vztahovačnost, podezíravost a sebestřednost, bludy, kverulantství a vyhraněná stanoviska. Vývoj nemoci je pozvolný, postupně dochází k upevňování bludu a jeho systematizaci.

  Takže nick Gryc, zde si najdi odbornou pomoc – https://www.najdipomoc.cz/list/psychiatr/?c=2

 40. Zdeněk Gryc říká:

  My jsme ta doba. Jací jsme
  my, taková je doba.
  Miloš Vystrčil | Úterý, 16. 11. 2021 v 14:34

  ZG – Únor 1958 „My jsme ta doba“

  blade říká:
  Sobota, 20. 11. 2021 v 12:39
  Naplavenina nick Gryc, někde od Brna,
  může držet akorát svou kolaborantskou soudružskou hubu.
  ———————————
  Při odchodu z FA neexistoval „dotaz kam chci jít“
  ale „určené zaměstnání“ !!!

  Blade je jiná kasta:

  „Při odvodu na vojnu jsem na dotaz kam chci jít,
  jsem řekl k Pohraniční stráži, protože k nějakým bigošům se mi nechtělo“

  blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 11:14
  Tady je nějaký G-bloger opravdu tu du dum dum
  Při odvodu na vojnu jsem na dotaz kam chci jít, jsem řekl k Pohraniční stráži, protože k nějakým bigošům se mi nechtělo. Koukli do nějakých papírů, řekli maturitu má a po základním výcviku ve Volarech a Zadním Chodově jsem se jako veldr. objevil v tzv. prvním sledu na pohraniční rotě Černé jezero, prapor byl v Železné Rudě a brigáda v Sušicích.Tak, že v kostce za komunistů pro mne hovno zle.Nyní taktéž a nemám potřebu se nikde stranicky či jinak politicky angažovat
  Toliko k Rudým buňkám architekte!

  převzato:
  blade říká:

  UMÍSTĚNKA A : Běž. čís. 3766, Čís. oboru 1301, Rok 1958. určené zaměstnání:
  Agroprojekt – K. P. – Jihlava – v Brně 17. 1. 1958.

  Takže pozor, bronzová tabule o této významné události by neměla být na budově
  Stavo-projektu,
  ale Agro-projektu,
  odkud ZG specializovaný odborník na zemědělské stavby
  prznil českou krajinu a vesnici nikoli melioracemi, ale typovými Kravíny 96 – 2a.
  —————————————————-
  Spolužačka, ze třídy RG Brno-Židenice, manželka, Mudr. Libuše Májková, určené zaměstnání:
  Nemocnice Dačice.

  Autor tohoto blogu: předseda senátu Miloš Vystrčil,
  Jak vidno zdatně přežil manželčinu péči v jeslích v Telči,
  kde byla vrchní sestrou jeho matka.
  Jesle realizované v akci „Z“ navrhla a stavbu dozorovala:

  „Naplavenina nick Gryc“

  S peripetiemi, co vše se událo s našimi kantory a spolužáky po vítězném Únoru 1948 patří nepochybně do „paměť a dějiny 2019/04 1“

  Vážení a milí čtenáři,
  při zkoumání poválečné historie se většinou soustředíme na konkrétní politické události nebo lidské osudy. Méně už se připomíná, že doba po roce 1948 do naší kotliny nepřinesla jen společenské zvraty nebo příběhy o útla ku a bezpráví, ale zůstala po ní také výrazná a dosti svébytná vrstva kulturního dědictví. V reflexi toho, co nám doba vlády jedné strany zanechala na poli umění, přitom panují přinejmenším stejné rozpaky a spory jako při hodnocení tehdejších dějů a osobností. Málokde je to dnes patrné tolik jako v oblasti archi tektury. Za čtyři desetiletí komunistické vlády v českých zemích vznikly stovky ve řejných staveb – okresní a národní výbory, školy a školky, sídliště, obchodní i kulturní domy, sportoviš tě, nádraží… Přitom platí, že čím výraznější je reali zace, tím silnější panuje pochybnost o tom, jak k ní vlastně přistupovat. Mů žeme stavby objednávané a financované zločinným režimem hodnotit jen ryze esteticky? A není naopak jazyk architektury natolik abstraktní, že bychom jej měli posuzovat bez vazby na politickou pěnu dní? Medializované případy z posledních let, mezi nimiž největší pozornost získala demolice pražského areálu Transgas, ukazují, že v tom stále nemáme jasno: stavbě, kterou jedni považují za unikátní architektonický počin evropské úrovně, dávají druzí nálepku komunistické architektury, která zvidi telňuje nevkus a aroganci režimu. Pravda nakonec bude složitější, než naznačují oba kraj ní názory. Její hledání přitom komplikuje nejen otázka subjektivního vkusu nebo generační posuny v pohledu na etapu před listopadem 1989. Ukazuje se v prvé řadě, že o podmínkách, ve kterých se v letech 1948–1989 projektovalo, stavělo nebo rekonstruovalo, víme zatím překvapivě málo. Dokazuje to i nynější číslo Paměti a dějin, které se po kouší jedno z takových bílých míst naší historie zaplnit. Připomíná osudy méně známých obětí komunistických perzekucí – v rámci politických procesů 50. let skončilo za mřížemi velké množství architektů, inženýrů, památ kářů a techniků, v převážné většině zkušených specia listů. Takový potenciál nechtěli pragmaticky uvažující představitelé režimu nechat jen tak zahálet v lágrech. Ve vybraných věznicích (z nichž nejvýznamnější byla pražská Pankrác) proto na základě sovětského vzoru vznikly tzv. technické ústavy, oddělení, v jejichž rámci vězni s inženýrskými diplomy pro stát zpracovávali ar chitektonické návrhy a inženýrské projekty. Režim jim svěřoval i významnější úkoly – také proto, že zestátně ný „stavební sektor“ pracoval neefektivně. Odsouzení nepřátelé režimu, tito novodobí „otroci s inženýrským diplomem“ tak paradoxně kreslili sídla národních výborů, sorelové kulturní domy, pětiletková sídliště nebo dokonce přísně tajné výletní letovisko komunistických pohlavárů. Největší výkon podávaly vězeňské technické ústavy v padesátých a raných še desátých letech. Fungovaly však až do pádu režimu v roce 1989. Prošly jimi stov ky lidí, včetně skutečných osobností oboru. Je proto zarážející, jak dokonale se podařilo povědomí o tomto systému z historické paměti vytěsnit – mezi architekty, in ženýry nebo historiky umění existuje o této dějinné epi zodě přinejlepším jen matné tušení. Série příspěvků, které připravily Šárka Koukalová a Eliška Podholová Varyšo vá (za přispění a konzultace historiků Kláry Pinerové a Aleše Kýra a právníka Mar tina Karáska), se to snaží částečně napravit. Studie vypracované na základě archivních rešerší a svědectví pamětníků doplňují dva obsáhlé rozhovory s někdejšími pankráckými vězni, nedobrovolnými zaměstnanci vězeň ských technických ústavů. I když předkládaný materiál téma zkoumá hned z několika různých rovin, je zřejmé, že výzkum je teprve na začátku – už proto, že fenomén technických vězeňských ústavů se týká daleko většího množství oborů, nejen stavitelství. Snad tedy poslouží také jako podnět a inspirace pro další badatele. Smysl má ale nepochybně i pro nás ostatní. Minimál ně proto, že tyto příběhy vnášejí do debaty o poválečné architektuře další komplikující prvek. Při vědomí toho, jak některé stavby vznikaly, se jednoduché nálepky o „totalitním nevkusu“ nebo „komunistické architektuře“ rozdávají přece jen poněkud hůře.
  Inspirativní čtení přeje Jakub Bachtík

 41. Jan P říká:

  Co jako reálně udělal pan Gryc proti komunistům?

  Já samozřejmě minulý režim považuju za zlo, ale koho to zajímá, když je to v podstatě automatický? Proč bych se tím měl definovat? Že je tady milion problémů, který přihrávají hlasy populistům, teď hlavně SPD spíš než KSČM. Ty jsou ale často úplně mimo obzor těchhle hlasitejch antikomunistů naší doby. Generace, která nechala komunisty nepotrestané, nechala je udělat porevoluční kariéry. Kdyby byli lidi jako pan Gryc fakt antikomunisti, Babiš si po revoluci neškrtne. Více činů než slov, pánové.

  Zdeněk Gryc říká:
  Neděle, 21. 11. 2021 v 14:13

 42. Zdeněk Gryc říká:

  Žádná rarita, na ARO leží i mladí. To hlavní teprve přijde, říká primář
  JAN NOVÁK

  Foto: Jan Novák, Seznam Zprávy
  Měli jsme i tři těhotné ženy, z nichž dvě těžký průběh nemoci nepřežily, vypočítává primář kyjovského ARO Jiří Vyhnal.
  6:00
  Nemocnice v jihomoravském Kyjově má za sebou těžký víkend. Vyhlášení nouzového stavu se podařilo odvrátit jen tím, že pacienty s covidem převezli jinam.

  Wikipedie:
  21. dubna 1938 rozhodl okresní úřad o výstavbě nemocnice. Město pro nemocnici darovalo pozemek na západním okraji města za židovským hřbitovem při okresní silnici. Počet lůžek stanovil na 130 a v další etapě výstavby zde měl být zřízen i okresní chorobinec s 60 lůžky a pavilon s byty pro lékaře a sestry.
  Výstavba nemocnice podle projektu brněnského architekta Bedřicha Rozehnala začala v roce 1938.
  O rok později byl postaven chirurgický, interní a izolační pavilon,
  prosektura a budova řádových sester.
  Od července 1943 do dubna 1945 zde byl umístěn lazaret jednotek SS. Na konci války sem ustupující německá armáda umístila dělostřelectvo a ve dnech 19. a 23. dubna 1945 nemocnice dostala 33 přímých zásahů.[2] Patřila mezi nejponičenější místa ve městě. Rekonstrukce za 15 milionů korun byla dokončena o rok později a 1. dubna 1946 zahájilo provoz chirurgické a interní oddělení s 294 lůžky. Obnovenou nemocnici navštívil 22. června 1947 prezident Edvard Beneš s manželkou Hanou.

  „a budova řádových sester.“
  Akce Ř je krycí název pro nezákonné zavírání ženských klášterů a rušení ženských řeholních řádů v komunistickém Československu. Tomuto zavírání předcházela tzv. Akce K, která nezákonně zavírala mužské kláštery a mužské řeholní řády. Samotná Akce Ř probíhala ve dvou etapách. První fázi komunisté zahájili 26. července a trvala až do 15. srpna 1950. Druhá vlna se udála v noci z 27. na 28. září 1950. Celá akce skončila v listopadu téhož roku.
  ———————————————–
  Výstavba nemocnice podle projektu brněnského architekta Bedřicha Rozehnala začala v roce 1938.
  Soudní proces s architektem Fuchsem a Rozehnalem začal v roce 1959.

  Převzato:
  Myslím, že i v době mého studia mne otec příliš neovlivňoval a ponechal to na atelieru přítele Fuchse, ve kterém jsem svá studia ukončila. Pamatuji si i to, jak tohoto profesora přišli odvést k výslechu a ani mu nedovolili vrátit se pro jeho pověstnou rádiovku, kterou na věšáku zapomněl. Fuchse odsoudili podmínečně na dva roky a měl štěstí, že Gočár, tehdy hradní architekt v Praze tehdy ovlivnil jeho podmíněný rozsudek. Můj tatínek takové štěstí neměl a byl odsouzen k pobytu ve vězení na Pankráci v Praze na čtyři roky.
  Za hodně vděčím i tatínkovým slovenským přátelům architektům, kteří ovlivnili to, že jsem byla v roce tatínkova odsouzení připuštěna ke státnici a k ukončení studia. V té době, tedy od ledna 1960, byl už otec žalářován. To byl asi klíčový okamžik, kdy by se byl mohl otec architekt věnovat dceři architektce, což se ale nestalo. Otec byl v kriminále a já jsem musela opustit Brno a byla vyhnána do Jihlavy, kde jsem jako dcera kriminálníka ani nemohla být zaměstnána ve státním ústavu, ale pouze v družstevní Údržbě obchodu. Odtud jsem v noci, za těžko popsatelných okolností po cestě nočním Jihlavským parkem přistupovala do vlaku k mamince, jedoucí z Brna a kdy jsme jednou za čtvrt roku měly povolenou krátkou návštěvu tatínka ve věznici na Pankráci.

 43. blade říká:

  Názory od jinud:

  Britský autor sci-fi Ian Watson napsal: „Pokud vás někdo musí přesvědčovat, napomínat, tlačit, lhát, lákat na pobídky, nutit, zastrašovat, odhalovat, obviňovat, vyhrožovat, trestat a kriminalizovat… Pokud je toto všechno považováno za nezbytné k získání vašeho souhlasu – můžete si být naprosto jisti, že to, co se propaguje, není pro vaše dobro.“

  ————————————————————————————–

  „Očkování proti covidu je ze zákona dobrovolné, nikdo k němu nesmí být nucen, očkovaný nesmí být zvýhodněný, neočkovaný znevýhodněný, nikdo nesmí zjišťovat, zda člověk je, nebo není očkovaný, tuto informaci nesmí zaměstnavateli poskytnout ani závodní lékař zaměstnance.“ cituje Jan Hnízdil z písemného stanoviska právního odboru Ministerstva zdravotnictví a právní kanceláře České lékařské komory. Vládní nařízení přitom tvrdě diskriminují neočkované, svévolně porušují stanoviska vlastních právních autorit.

  —————————————————————————————-

  Covid je náhradním řešením neřešitelných problémů naší civilizace: přelidnění, migrace, vyčerpání energetických zdrojů, nedostatku pitné vody a základních potravin, devastace životního prostředí, astronomických státních dluhů. „Mnohem nebezpečnější než virus je covidismus – víra v jeho smrtící sílu a v jediné spásné řešení – očkování. Jejími šiřiteli jsou lidé draví, bezohlední, bezcitní. Psychopati. Jejich pracovním nástrojem je strach. Zkoušejí, kam až mohou zajít, co všechno si necháme líbit,“ tvrdí pro lékař Jan Hnízdil, jeden z průkopníků české komplexní a psychosomatické medicíny.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Novy-rad-Uz-neverim-ze-covid-je-nahoda-Zakazany-Hnizdil-pritvrdil-684195

  —————————————————————————————-

  Závěr si udělejte každý sým.

 44. Zdeněk Gryc říká:

  PRÁVĚ DNES

  Názory od jinud ?
  ——————————
  Fakta odtud !

  Žádná rarita, na ARO leží i mladí. To hlavní teprve přijde, říká primář
  JAN NOVÁK
  ———————————————
  TLAMPAČ – Oldřicha Lukáše – „blade“
  Coronavirus
  Pevzato od O. Lukáš
  Coronavirus odkrývá pravdu o kavárně.
  blade | 2020-03-20 09:19:18 | Reagovat

  blade říká:
  Pondělí, 22. 11. 2021 v 10:33
  ————————————————-

  Sabina Slonková, šéfredaktorka serveru Neovlivní.cz.
  Shodneme se, že rozpoznat propagandistické články je stále těžší? I díky internetu, který změnil média?
  Ano, nová média vnesla nový prvek v tom, že na internetu můžete získat jakoukoliv informaci. Myslím, že spousta lidí nedokáže rozlišit věrohodnost jednotlivých serverů. Informaci bere stejně hodnověrnou, jako když ji má z tradičního dlouhodobě prověřeného média. Takže kdokoliv cokoliv na internet umístí, spousta lidí má tendence dát v důvěryhodnosti rovnítko mezi v podstatě pofidérní zdroj a relevantní informací.
  Měla byste návod, jak v záplavě zpráv rozlišit zprávy propagandistické a jak se jim ubránit?
  Asi vás zklamu, ale univerzální recept neexistuje.
  Myslím, že pro propagandu, stejně jako pro jiné texty či reportáže,
  platí, že člověk musí být rezervovaný.
  Nesmí slepě věřit všemu, co se mu předkládá.
  Ten, kdo je zvídavý a má čas sledovat vícero zpravodajských zdrojů, je vůči propagandě i jiným „cinknutým“ zprávám více imunní.
  Nám všem ostatním můžu doporučit jen sledovat ty mediální zdroje, které se dlouhodobě osvědčily jako věrohodné. Ale platí to, co jsem říkala na začátku:

  ostražitost vůči zprávám je na místě vždy.

  CINKNUTÝM + ANONYMNÍM !
  —————————————————————
  Je šíření covidu v zájmu tuzemského jednotlivce,
  nebo cizí mocnosti ?
  ————————————————————-
  1/ zdravotnictví:
  Měli jsme i tři těhotné ženy, z nichž dvě těžký průběh nemoci nepřežily, vypočítává primář kyjovského ARO Jiří Vyhnal.
  Nemocnice v jihomoravském Kyjově má za sebou těžký víkend. Vyhlášení nouzového stavu se podařilo odvrátit jen tím, že pacienty s covidem převezli jinam.
  ZprávyKoronavirusVojtěch chce nouzový stav. Vláda rozhodne dnes
  Vojtěch chce nouzový stav. Vláda rozhodne dnes
  Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
  8:40
  AKTUALIZOVÁNO • 9:43
  Vláda projedná na návrh ministra zdravotnictví vyhlášení nouzového stavu. Opatření by umožnilo výpomoc mediků v nemocnicích, které čelí náporu pacientů s covidem-19.

  2/školství:
  Covid zesílil problémy, se kterými se školství potýká dlouhodobě
  Výrazně více práce a stresu, obavy o budoucnost žáků, ale také spokojenost s tím, jak zvládli náročnou situaci. Tak podle výzkumu agentury PAQ Research a projektu Kalibro pro organizaci Učitel naživo vnímali čeští učitelé rok distanční výuky. Zvýšení tlaku na učitele představuje akutní problém hlavně kvůli tomu, že už před pandemií byla polovina z nich ohrožena syndromem vyhoření. Pomoct by mohla dosud chybějící systémová podpora učitelů i vedení škol.

  3/Národní hospodářství ???

 45. Svatopluk Beran říká:

  My jsme ta změna. Příslušníci MILIONU CHVILEK PRO DEMOKRACII se ani toto čtyřleté politické období ZMĚNY, nezastaví. Tak zas vzhůru na LETNOU 🙂

  Otazníky nad podnikáním budoucího ministra. Co musí Michalik vysvětlit?

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/otazniky-nad-podnikanim-budouciho-ministra-co-musi-michalik-vysvetlil-181216#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=DyPLYYeMCWC-202111221829&dop_id=181216&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 46. Jan P říká:

  Rozděleni svobodou

  blade říká:
  Pondělí, 22. 11. 2021 v 10:33

  Zdeněk Gryc říká:
  Pondělí, 22. 11. 2021 v 12:42

 47. blade říká:

  … a JanuP. blbne rozdělovač – https://publi.cz/books/160/images/pics/101.jpg

 48. blade říká:

  „Kravíny 96 – 2a“

  Nejenže zasíral krajinu kravíny pro socialistická JZD, ale také tím potažmo kurvil životy hospodářů > JAK VÍM Z VYPRÁVĚNÍ > musel nejeden hospodář dát svůj dobytek pro ty kravíny > i dát koně JZD. Pokud odmítl, tak ho navštívili páni v černých kabátech > při prohlídce hospodářství mu někam podstrčili potravinové lístky a následně ho obvinili z kšeftování s těmi lístky > poté následoval půlroční Jáchymov.

  —————————————————————————————

  A ten Lukáš > byl dávno odložen > kurvoidní soudruhu > tlampači dezinformací od Březinek 🙂

 49. Svatopluk Beran říká:

  Blíží se zimní olympijské hry v Číně, takže je potřeba opět nakydat co nejvíce špíny, aby se mohla provést nějaká západní invaze nebo provokace. Nemyslím si ale, že to tentokrát USA vyjde, protože východ už je nabit těmito zkušenostmi v podobných časových dimenzích se západem, dostatečně.

  Rusové v lednu zahájí západní ofenzívu, varuje šéf ukrajinské rozvědky.

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/rusove-v-lednu-zahaji-zapadni-ofenzivu-varuje-sef-ukrajinske-rozvedky-40378776#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=MbuAdxVaGzl-202111230621&dop_id=40378776&source=hp&seq_no=7&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  Na co by zahajovali otevřenou ofenzívu, přece stačí po vzoru USA udělat na nepohodlného souseda obchodní embargo, třeba s plynem a ropou a je vyřešeno. KUBA UŽ TAK PŘEŽÍVÁ DESÍTKY LET U SVÉHO AROGANTNÍHO SOUSEDA.

 50. Zdeněk Gryc říká:

  „URČENÉ ZAMĚSTNÁNÍ“
  —————————————-
  KOLORATURA LŽÍ PS-áka
  Sám překopíroval text
  UMÍSTĚNKA A : Běž. čís. 3766, Čís. oboru 1301, Rok 1958. určené zaměstnání:
  Agroprojekt – K. P. – Jihlava – v Brně 17. 1. 1958.
  Takže pozor, bronzová tabule o této významné události by neměla být na budově
  Stavo-projektu,
  ale Agro-projektu,
  odkud ZG specializovaný odborník na zemědělské stavby
  prznil českou krajinu a vesnici nikoli melioracemi, ale typovými Kravíny 96 – 2a.

  DOVEDE SI NĚKDO ALESPOŇ ČÁSTEČNĚ PŘÍČETNÝ PŘESTAVIT,
  ŽE BY ŽÁK PRFOFESORA ROZEHNALA,
  AUTORA MORAVSKÝCH NEMOCNIC
  Vyškolený v jeho atelieru na navrhování zdravotnických staveb
  Dobrovolně odešel z Brna, kde měl rodinu a bydliště do…
  „Agro-projektu,
  odkud ZG specializovaný odborník na zemědělské stavby
  prznil českou krajinu a vesnici nikoli melioracemi, ale typovými Kravíny 96 – 2a.“

  DOSTI HLOUPÉ KECY AGRESIVNÍHO PS-áka,
  nad-člověka, rytíře blade, anonyma,
  který když píše, tak se tetelí nad vidinou:
  1. blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 14:06
  S. architekt nemá o službě na čáře ani páru,
  zřejmě má i modrou knížku nebo takový nemehla ke zbrani raději ani nepustili
  Potkat na čáře architekta,
  tak stačí v těch lesích tam na něj udělat bububu či cvaknout závěrem,
  tak se na místě zesere strachy :-).
  Vy kubo z jihlavských Nemanic
  —————————————————————
  Existuje pojem „SAMONASÍRAČ“, že ?
  1. samonasírač – Databáze excerpčního materiálu Neomat, ÚJČ AV ČR
  http://www.neologismy.cz/heslo/slaby/272564
  Samonasírači opravdu trpí//
  Lůzovitost se netýká názoru, ale projevu # … Z komentáře je zjevné, že autor je opravdu nespokojen, a to nejen s vládou, ale očividně i sám se sebou. Jde o prototyp stále častějších psychických reakcí,

  jednak usnadňovaných

  internetovou

  anonymitou,

  jež umožňuje poněkud exhibicionisticky si ulevovat
  od vlastních potíží…

 51. blade říká:

  Soudruhu Lenine (nG) z Březinek > místo kňučení výše si raději něco kup zde > ať nemrzneš 🙂
  https://www.ote-cr.cz/cs/kratkodobe-trhy/elektrina/denni-trh?date=2021-11-24

 52. Zdeněk Gryc říká:

  A ten Lukáš > byl dávno odložen > kurvoidní soudruhu > tlampači dezinformací od Březinek

  Zase PS-ák zase lže ! Nebyl odložen, ale vložen jako komentář :
  Miloš Vystrčil, předseda Senátu, na svém webu publikoval příspěvek, v němž se obrací na občany ČR.
  blade | 2020-03-20 09:19:18 | Reagovat

 53. Zdeněk Gryc říká:

  blade | 2020-03-20 09:19:18 | Reagovat
  PS. je trochu chybička, že senátor Vystrčil na rozdíl od veldr. PS zapomněl na „ČESNEK“

 54. blade říká:

  Naplavenina nick Gryc, někde od Brna, může držet akorát svou kolaborantskou soudružskou hubu. I ti co sem došli německy hovořícím majitelům Ag dolů kutat > byli vesměs naplaveniny bůhví odkud. Po nějaké době ti německy hovořící majitelé Ag odešli, no a zbylé naplaveniny to zde začali kurvit až do černé kaňky Prior > a kurví to zde doposud.

  Nick Gryc jim v tom kolaborantsky pomáhal a ještě se tím chlubí > svazák funkcionář, soudruh úkolovaný přímo KSČ, STB kafíčkář, člen SČSP, člen ROH > prostě kolaborantské rudé prase, co ani nemá tušení o lidové ústní slovesnosti, o které pokud někdo napíše, tak si hned tato kolaborantská naplavenina nick Gryc myslí, že pisatel ji přímo prožil. Navíc se tohle čuně ohání VH, který nebýt Gorbačova, tak je pouhým kuličem > takže oba > pouze slouhové KSČ.

  Nejenže zasíral krajinu kravíny pro socialistická JZD, ale také tím potažmo kurvil životy hospodářů > JAK VÍM Z VYPRÁVĚNÍ > musel nejeden hospodář dát svůj dobytek pro ty kravíny > i dát koně JZD. Pokud odmítl, tak ho navštívili páni v černých kabátech > při prohlídce hospodářství mu někam podstrčili potravinové lístky a následně ho obvinili z kšeftování s těmi lístky > poté následoval půlroční Jáchymov.

  SPOLUPRACOVAL s tehdejším ZLOČINECKÝM režimem > SVAZÁK a NÁSTĚNKÁŘ SSM > ČLEN spolku ZLOČINECKÉ KSĆ > od níž přebíral metály. Škemral na ZLOČINECKÉ KSČ vzdělání, které mu ZLOČINECKÁ KSĆ umožnila po profízlování a UPEVNĚNÍ ZLOČINECKÉ IDEOLOGIJE v mozkovně nG VĚDECKÝM KOMUNISMEM. Zkrátka stále KOVATELNÝ SLOUHA ZLOČINECKÉ KSČ , který se měl za ZLOČINECKÉ KSČ ŔÍZENÉ KREMLEM > HOVNO ZLE !

  Tento KOLABORANT a KOVANÝ SOUDRUH zde v současnosti klove do klávesnice plno nesmyslů a mylně si myslí, že je nyní havlista či ten jediný správný demokrat 🙂 To vše tu již jednou bylo >>> takže SOUDRUHU NICK GRYC jdou KONEČNĚ DO PRDELE zalezou s nitrákem v NEVYMÁCHAMÉ HUBĚ do jihlavského podzemí A JIŽ NEVYLEJZAJ !!!

  https://www.zerodeconduite.net/sites/default/files/styles/large_film/public/medias/good-bye-lenin-522f18d17f80d.jpg

 55. Zdeněk Gryc říká:

  Soudruhu Lenine (nG) z Březinek >
  Export: Švýcarský sýr + Lenin
  V úterý 25. února 1975 vyšla Jiskra, orgán OV KSČ, nositel řádu práce, číslo 16. za 50 haléřů. Za těchto pouhých padesát haléřů byli na první straně Jiskry občané jihlavského okresu obdařeni fotografií bdělých milicionářů s puškami na ramennou. Pod fotografií je tento nápis: PŘÍSLUŠNÍCI LIDOVÝCH MILICÍ se stali v únorových dnech 1948 pevnou oporou lidové demokratické republiky a pomohli zmařit plány reakčních sil. Je zde i óda na Stalina a připomenutí Gottwalda:
  „připomeneme zejména mladým lidem, poválečné generaci, že vítězství ve Velké vlastenecké válce je neodlučitelně spojeno se jménem Stalin.“
  „Generace dnešní i příští ocení bezpochyby skutečnost, jako je plánované postavení památníku 1. prezidentu Gottwaldovi v sídle okresního města, na památečním místě, z něhož k občanům Jihlavska promlouval.
  blade říká:
  Úterý, 23. 11. 2021 v 20:13
  Soudruhu Lenine (nG) z Březinek > soudruh veldr. PS nechť čte dobový stranický tisk a trapně anonymně nelže:
  „Musíme naše inženýry-architekty učit uctívat památku dělnické třídy a komunistické strany. A pokud některým z nich tyto myšlenky nejsou blízké, ukládat jim v tomto smyslu konkrétní požadavky k odbornému ztvárnění. Generace dnešní i příští ocení bezpochyby skutečnost, jako je plánované postavení památníku 1. prezidentu Gottwaldovi v sídle okresního města, na památečním místě, z něhož k občanům Jihlavska promlouval. Domnívám se, že nestojí nic v cestě tomu, abychom odhalili (dříve či později) památníček událostem dělnického hnutí“

 56. blade říká:

  Nick Gryc tady to máš černé na bílém v odkazu:

  POLICIE ODLOŽILA > trestní oznámení, které podal Vít Luštinec na Oldřicha Lukáše. Muže, který právě před prezidentskou volbou rozesílal e-maily silně kritické k finalistovi Jiřímu Drahošovi.

  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/lide-voli-podle-overenych-informaci-odmitla-policie-trestni/r~9c07b44e2d1f11e880d30cc47ab5f122/

  Víš o tom prd > akorát tu trousíš bludy !

 57. Zdeněk Gryc říká:

  Radek Dragoun
  22. 9. 2021 13:46
  Na sociální síti Facebook se objevují sponzorované příspěvky, které podporují či kritizují politické strany. Podle českého zákona jde o volební kampaň, která se musí evidovat.
  Plátci těchto příspěvků jsou však anonymní.
  Tímto způsobem lze obcházet stanovený 90milionový limit, který strany na kampaň mají. Dohledový úřad proto žádá Facebook, ať mu prozradí, kdo za příspěvky stojí. Zatím neúspěšně.
  ————————————————————————————
  1. blade říká:
  Pátek, 19. 11. 2021 v 11:03
  Zvláště když premiér má IQ houpacího koně a prezident je nad úrovní Einsteina!

 58. blade říká:

  Pro nevěřícího koníka houpacího z Březinek ještě jednou:

  https://www.info.cz/zpravodajstvi/cesko/lzive-predvolebni-e-maily-o-drahosovi-policie-pripad-odlozila-nema-dukazy-ze-mely-vliv

 59. blade říká:

  Aktuálně z Březinek >>> https://youtu.be/LeT44Ka-WA0

 60. blade říká:

  5.12. si pro (nG) přijdou … > https://www.facebook.com/watch/?v=225613255644145

  ://obrazky.superia.cz/1600/cert.png > 🙂

 61. blade říká:

  https://obrazky.superia.cz/1600/cert.png

 62. Zdeněk Gryc říká:

  Tlampač:
  blade | 2020-03-20 09:19:18 | Reagovat
  ————
  Oldřich Lukáš:
  „Zamyšlení nad prezidentskými volbami – veškerá legrace končí !!!
  Ne, ne, milí přátelé!
  Tyto prezidentské volby nejsou jen dalšími v předlouhé řadě bezvýznamných. Tentokrát jde o událost natolik významnou, že ovlivní zcela zásadně existenci každého z nás, našich rodin i naší země na dobu náramně dlouhou a možná nevratně. Pokud vám není osud vás, vašich blízkých i nás všech lhostejný, je naprosto nejvyšší čas dát stranou vše nepodstatné, vzít rozum a zkušenosti do hrsti a vyrazit k volebním urnám. To proto, že nadnárodní síly temna už nezakrytě vytáhly do boje za zničení bílé rasy, české země, našeho kulturního dědictví, hodnot, rodin, domovů, zkrátka všeho čím jsme. Pokusme se proto odložit uměle vytvořené předsudky, pomluvy a nenávistné projevy „expertů“ ČT a ČR, jakož i Bakalových plátků a nahlédněme do politické kuchyně obou kandidátů!
  Jiří Drahoš:
  Přeskočme informace z netu o tom, že Drahošovu spolupráci (agent Bas)
  Vynutila díky jeho homopedofilním sklonům, že odcizoval kolegům jejich nápady a patenty, že sepsal „vědeckou vítačskou chartu“ pražské kavárny, která odstartovala polarizaci společnosti. Pomiňme i konspirační úvahy proč používá bezdioptrické brýle (podobně vypadají špionážní zařízení, které dokáže zobrazovat nápovědu nebo fungovat jako sluchátko). Pominout však nemůžeme tvrzení nezávislých medií, že je členem Římského klubu, dokonce prý šéfem české pobočky, neboť jde o zednářské společenství ovládané západní“Černou šichtou“ a třinácti nejbohatšími iluminátskými rodinami z USA usilujícími o vyhlazení velké části světové populace – se Slovany v čele. Že tento pán činí v zájmu osobní kariéry je sice pochopitelné, nikoli však omluvitelné.
  Jak se zdá nemá Drahoš jasný názor na řadu zásadních otázek života, neboť soudě dle jeho výroků v médiích mění neustále své postoje – nejspíš podle pokynů svých poradců zjišťujících, co dělný lid chce slyšet a co ne /což svědčí o nevyzrálé osobnosti chudé na životní zkušenosti). Ještě horší je spektrum těch, kteří tuto loutku pražské kavárny podporují. Jde vesměs o rádoby umělce, experty na všechno kromě morálky, zkorumpované presstituty a parazitní multikulti neziskovky plné deviantů nejrůznějšího zrna, novodobých fašistů, kteří ukazují na každého s jiným názorem a řvou“fašisti!“ V čele mrzkých charakterů podporujících Drahoše, pro které jsou slova jako vlast či národ symbolem zavilé nenávisti, stojí světově proslulý tunelář Kalousek a mj. i Muslimská obec v Praze. Náhoda?“
  Oldřich Lukáš:
  „to byl můj názor, který jsem poslal několika svým přátelům. A to je konec. Stojím si za každým slovem“
  Veronika Hokrová, mluvčí Městské policie Plzeň:
  „Koncem tohoto roku jsme přijali trestní oznámení na 63letého muže v souvislosti s medializací zpráv, které by měly obsahovat lživé či nepodložené informace. V současné chvíli plzeňští kriminalisté ve věci provádí potřebná šetření, zdali došlo ke spáchání trestného činu“.

 63. Zdeněk Gryc říká:

  blade říká:
  Úterý, 23. 11. 2021 v 21:01
  Pro nevěřícího koníka houpacího z Březinek ještě jednou:
  ——
  Je pěkné, že je zde zájem o Březinky.
  „O stavba“
  Byla úprava terénu,
  přeložky a nové trasy inž. Sítí.
  Dopravní řešení,
  které si vynutilo nový most navržený Ing. Hlaváčem,
  s konsolou pro sochu sv.Jána,
  autorem unikátního projektu výsypky vlaku uhlí na městském nádraží
  a opěrné zdi na Kalvárii na Březinkách
  převzato:
  PhDr. F. Hoffmann mi ukázal v archivu Fuchsův generel Jihlavy, kde je silniční tah přes prostor
  Březinek. Při kolaboraci s prof. Veselým byl vzat v úvahu v jeho návrhu na 4 proudovou sběrnou komunikací s 2 podchody. Křivka této komunikace a nový most způsobili, že bylo nutno zasáhnout terénní terasy hřbitova na Kalvárii při všem respektu k hrobům, tedy na cca 50 cm. To si vynutilo opěrnou zeď a zbourání márničky. Dost rád jsem se pohybovával mimo prostor střežený píchacími hodinami ve Stavoprojektu a koukal na demolici márničky, kde se našel zmíněný zvon. Dnes nedokážu říct, jestli tam byl zazděn, či zahrabán v harampátí, dost jsem koukal. Každopádně mne inspiroval k návrhu nové, řekněme technické stavbičky, která nahradila márničku.
  PhDr. Martin Herzán se v knize UTAJENÉ DĚJINY JIHLAVY se o objektíku zmiňuje na str. 80 „Podařilo se v Jihlavě v 70 letech postavit kostelík?“ nebylo jednoduché spáchat krov se zvoničkou a tak nadšení pracující, kterým se dílo povedlo tak dost zkoušeli, jak zvon funguje.
  Odnesl to jako první ved. Odboru výstavby Ing. Jiří Vondrák.
  Jako poslední sv. Ján na mostě. Myslím, že kdyby se neklinkalo, tak se realizovalo stavební povolení 0 stavby, kde byla reinstalace sochy sv. Jána podmínkou.

  S pozdravem: Zdeněk Gryc

 64. blade říká:

  Pro prolhaného grcku z Březinek:

  § 159 Odložení nebo jiné vyřízení věci
  (1) Nejde-li ve věci o podezření z trestného činu, státní zástupce nebo policejní orgán věc odloží usnesením, jestliže není na místě vyřídit věc jinak.

 65. blade říká:

  „Protidružicové rakety ASAT mohou zničit 32 satelitů NATO a oslepit jejich rakety, letouny, lodě, nemluvě o pozemních silách,“ cituje britský list The Daily Mail z pondělní zprávy RT.

  http://www.informationclearinghouse.info/56007.htm

 66. blade říká:

  Podle globálního průzkumu jsou USA považovány za větší hrozbu pro demokracii než Rusko nebo Čína.
  https://www.theguardian.com/world/2021/may/05/us-threat-democracy-russia-china-global-poll

 67. blade říká:

  …taková je doba. > Kdo a proč šíří rusofobní hysterii? > http://casopisargument.cz/?p=35852

 68. blade říká:

  CNN – K Zemi se blíží obrovskou rychlostí asteroid. K modré planetě dorazí 11. září.
  https://youtu.be/E3eVa08dUYE?t=158

  Deník – K Zemi se blíží obří asteroidy. Jsou velké jako mrakodrapy a pyramidy v Gíze.

  TV Nova – K zemi se blíží obrovské asteroidy. Jeden je větší než egyptské pyramidy.

 69. Svatopluk Beran říká:

  ZMĚNA UŽ PŘICHÁZÍ.

  NA CO BYCHOM DĚLALI TO K ČEMU JSME VYŠKOLENI, KDYŽ KORYTO A STRANA MĚ POTŘEBUJE JINDE – TAKTO NĚJAK POSTUPOVAL I PRINCIP SPOLEČNOSTI POD VEDENÍM KOMUNISTŮ ZA SOCIALIZMU A JAK TO DOPADLO?

  My jsme ta doba. Jací jsme my, taková je doba.

  Velké ucho povede ve Sněmovně mladá Pirátka.

  Velmi sledovanou komisi pro kontrolu použití odposlechů a záznamů telekomunikačního provozu by měla vést čerstvá poslankyně ze čtyřčlenného klubu Pirátů Klára Kocmanová.

  Ta dřív pracovala jako referentka na odboru zdravotnictví středočeského krajského úřadu. Ve volbách prezentovala jako svou prioritu bydlení, ale i ochranu svobody zejména na internetu a obranu proti zneužívání citlivých údajů. Kocmanová Právu řekla, že svou nominaci nebude komentovat.

  Karel Jasek
  Jako referentka na odboru zdravotnictví středočeského krajského úřadu má k této práci jistě plnou kvalifikaci. Jsem rád, že se do tak důležitých funkcí nominují konečně opravdu zkušení odborníci. Své dlouholeté zkušenosti jistě zúročí 🤣.

  KLAUZOVA DOBA DESTRUKCE – RÁDOBY LEPŠÍ SPOLEČNOSTI – POD VEDENÍM ODS ZA POMOCI NÁRODNÍ FRONTY, OPĚT NAVÁZALA

 70. Svatopluk Beran říká:

  JAK JSME SE STALI KOLONIÍ – ILONA ŠVIHLÍKOVÁ

  Washingtonský konsenzus

  Washingtonský konsenzus je desatero hospodářských pravidel, sepsaných roku 1989 ekonomem Johnem Williamsonem jako pomoc rozvíjejícím se státům. Představují standardní reformní balíček pravidel, jež uznávaly washingtonské instituce, jako je Mezinárodní měnový fond, Světová banka a ministerstvo financí USA. Pravidla zahrnují požadavky na makroekonomickou stabilizaci, otevření ekonomik v rámci obchodu a investic a posílení tržních sil v rámci domácího hospodářství. Lze jej chápat jako jakýsi manuál neoliberální politiky.

  Následně se začal i přes Williamsonův odpor používat pojem Washingtonský konsenzus v širším významu, kdy odkazuje na obecnější ekonomické orientace směrem k silně tržně založenému přístupu (někdy popisovanému jako neoliberalismus).

  Kam jsme za posledních pětadvacet let pod WASHINGTONSKÝM KONSENZEM došli? V jaké „kondici“ se Česká republika dnes nachází? A především: Kam směřujeme?

  Renomovaná ekonomka s politologickým vzděláním ve své nové knize s provokativním, leč bohužel přiléhavým názvem Jak jsme se stali kolonií, popisuje cestu, kterou jsme od tzv. sametové revoluce až po dnešek prošli, analyzuje současnou situaci a zároveň načrtává možnosti budoucího vývoje. Obraz, který nám autorka vykresluje, není příliš radostný, její pohled se ovšem opírá o empirická fakta, nikoli o ideologicky podbarvená dogmata, jimiž jsme – především ze strany mainstreamových médií – dennodenně krmeni. Na rozdíl od většiny „oficiálních“ ekonomů, kteří vývoj po roce 1989 vnímají jako celkově pozitivní, byť s drobnými, odstranitelnými vadami, se Ilona Švihlíková neobává nazývat věci pravými jmény a přímo říká, že jsme od samého počátku postupovali chybně: Česká republika se po roce 1989 začlenila do světové ekonomiky na bázi kolonie a v koloniálním postavení zůstává dodnes. Octili jsme se na periferii, a to jak z hlediska ekonomického, tak i politického a myšlenkového. Otázka, jestli to byla souhra okolností, záměr nebo důsledek naší naivity, nebude asi nikdy jednoznačně zodpovězena.
  Ilona Švihlíková naši výchozí situaci zasazuje do kontextu proměn ve světové ekonomice, která na konci osmdesátých let minulého století již procházela prohlubující se globalizací spojenou s nárůstem moci velkých nadnárodních korporací, vznikem tzv. globálních hodnotových řetězců a byla již poznamenána sílící financializací. Do světové ekonomiky jsme se začali integrovat za situace, kdy se kapitalismus nalézal ve vážných problémech. Rozpad východního bloku přišel jako „záchrana“– kapitalismu umožnil, aby Velkou recesi odložil o dvacet let. Československo, respektive později Česká republika, si vytvářelo svou transformační strategii v prostředí, které opanoval neoliberalismus, vtělený v tzv. Washingtonský konsenzus, jenž prosazoval liberalizaci coby lék na veškeré neduhy světa. Jak ovšem věděli již Němci v devatenáctém stoletím, liberalizace je nástrojem vítězů a je v rozporu s bytostnými zájmy zaostávajících zemí, které potřebují dohnat země ekonomicky silnější a vyspělejší.
  Někdejší socialistické země se staly nejen novým vítaným odbytištěm, nýbrž i živou laboratoří, v níž se, za podpory místních elit, testovaly účinky receptů tržního fundamentalismu, jako je deregulace, samoúčelná privatizace, sázka na „láci“, tedy konkurenci cenou (která u nás byla navíc hned na počátku transformačního procesu povzbuzena masivními devalvacemi koruny), fiskální restrikce, nízké mzdy a nízká přidaná hodnota. Pozdější příliv zahraničního kapitálu celkové nastavení nijak výrazně nezměnil, jedním ze zákonitých důsledků působení zahraničních korporací je totiž nejen masivní odliv zisků, ale i celkové prohlubování koloniálního postavení země, která se stává laciným sloužícím.
  Koloniální postavení má bohužel i své politické a mezinárodní důsledky. Projevuje se v neschopnosti a neochotě elit vnímat, v jakém prostředí se Česko nachází a jaké jsou jeho strategické zájmy, jakož i neschopnosti klást si skutečně důležité otázky.

  „Stali jsme se politickou periferií, která v zahraničněpolitické orientaci nemá dodnes definován ná¬rodní zájem, protože jen v předklonu plní zájmy upadajícího hegemona. Náš myšlenkový obzor se redukuje na mechanické přebírání vzorů ze Západu… Energie se věnuje margináliím, protože Česká republika je mimo dění, mimo hlavní intelektuální debaty. Hlubší otázky se ani nekladou, protože v podtextu se tuší, že u nás se stejně řešit nebudou, respektive že k nám dojdou jako poslední. Politika se omezuje na nastavení dobré „operativy“, protože strategii už jsme dávno přenechali někomu jinému.“

  Ilona Švihlíková ovšem nezůstává u popisu stavu a konstatování faktů a, jak sama uvádí, smyslem její knihy není „plakat nad rozlitým mlékem“. Nastiňuje vizi do budoucna, jakož i strategii, která nám může pomoci, abychom se z postavení kolonie vymanili.

 71. Zdeněk Gryc říká:

  1. blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 11:14

  Při odvodu na vojnu…
  jsem se jako veldr. objevil v tzv. prvním sledu na pohraniční rotě Černé jezero,
  prapor byl v Železné Rudě a brigáda v Sušicích.
  ——————————–
  …při odchodu z vojny mohlo dojít k malému nedorozumění…
  Otec manželky, který byl jako ajznpoňák odvelen na Slovensko do Spišské nové vsi,
  vzpomínal, že tam přišlo bodré slovačisko a dožadovalo se jízdenky do Ígl.

  Podle objektů a krajiny na „bladeho filmu“ nelze vyloučit, že po návratu od pohraniční roty se spletl a vystoupil o mnoho kilometrů na východ.
  Jde nepochybně o omyl, hrdý pohraničník by jistě záměrně nepodváděl.
  Že nebyl nikdy na panelovém sídlišti v Jihlavě je jasné z jeho,
  jak jinak a to vždy, „laskavého komentáře“:

  1. blade říká:
  Čtvrtek, 9. 9. 2021 v 14:20
  Slouha a nicka nick Gryc instaloval stopy komunismu od prkna > kreslil architekturu pod rudou hvězdou > vědomě budoval komunistickou brutalistickou architekturu > odsuzuji všechny tyhle komoušsko socialistické stavby spojené s tehdejším režimem > nesnáším všechny stavby vystavěné v té době > za komoušského socialismu se na monumentalitě nešetřilo > obdobně se nešetřilo i na té hitlerovské, že.
  Jásat nad panel story Březinky aj., kde slyší, v lepším případě, na jaký pořad se sousedé zrovna dívají, to opravdu nebudu. Kvantita dostala přednost před kvalitou bydlení > v Drážďanech šlo komoušsko demokratické panel story dávno k zemi. Tady se ta komoušsko socialistická panel mizerie ještě stavebně hýčká a její komoušsko socialističtí tvořitelé jsou odměňováni > někteří se bijou v prsa > jací jsou najednou havlisti > havlérka, která se uplatní již leda tak v politické grotesce Zkurvení havlisti > všechno naruby tu je …
  ——————————
  Takže jde o Václava Havla,
  nebo o paneláky ?

  Dvakrát týdně v poštovní schránce naléhavá nabídka:
  KOUPÍM BYT V TÉTO LOKALITĚ

  Je zajímavé, že zrovna PS-ák:
  „Tady se ta komoušsko socialistická panel mizerie ještě stavebně hýčká“

  blade říká:
  Úterý, 23. 11. 2021 v 21:16
  Aktuálně z Březinek >>> https://youtu.be/LeT44Ka-WA0
  ————————————————-
  Závěr:
  Aktuálně z Březinek patří do rafinovaný podvodných praktik anonyma,
  který předpokládá, že čtenář JL, bez uvozovek, je ducha mdlého a nahrávku neporovná s Březinkami

 72. blade říká:

  Po dnešním tv vystoupení uskupení „Od všeho pět“ nás bohužel opět čeká policejní a restriktivní stát. Takže od dob Švejka > na chudý lid „Přísnost musí bejt“ > se vlastně nic nezměnilo.
  https://youtu.be/hiR4zqP2Qxs

  Nejde o VH ani panel > jen nick Gryc to stále nosí v hlavě > a textově tu z toho blbne > blade a možná i jiní mají z jeho blbnutí pouze švandu > :):):)

 73. blade říká:

  Další „Babiš“ > tentokrát v uskupení „Od všeho pět“:

  https://denikn.cz/751853/desitky-milionu-z-nepruhledne-kyperske-firmy-sly-do-solarniho-byznysu-budouciho-ministra-michalik-puvod-penez-neobjasnil/

 74. blade říká:

  Doporučuji se ponořit do světa vakcín:

  https://www.svedomi-naroda.cz/2021/08/17/rozhovor-s-vedcem-prof-rndr-jaroslavem-turankem-csc-dsc/

 75. Zdeněk Gryc říká:

  ŠVANDA JE ŠVANDA

  CVAKÁNÍ ZÁVĚREM PS-áka NIKOLI
  Pokud čtenář JL čte komentář

  blade říká:

  Tak by měl slyšet foneticky:
  1/ „bu bu bu“
  2/ „cvaknout závěrem“
  3/ „zesere strachy“

  Pod tímto aspektem je nutno vnímat jeho DEMOKRATICKÉ TIRÁDY:

  Zkurvení havlisti > všechno naruby tu je …

  „VÁCLAV HAVEL ZASLOUŽIL SE O STÁT “ je zákon.
  Václav Havel je nositelem státních vyznamenání řady zemí světa, mnoha cen za uměleckou tvorbu i občanské postoje a desítek čestných doktorátů.[46] 24. května 1997 obdržel na Pražském hradě jako první Čestnou medaili T.G. Masaryka za věrnost jeho odkazu a jeho uskutečňování od Masarykova demokratického hnutí, které v roce 1989 pomáhal založit. V roce 2003 byl Havlovi usnesením Senátu a Poslanecké sněmovny propůjčen Řád T. G. Masaryka a Řád Bílého lva I. třídy.
  Senát ve svém usnesení také schválil formulaci „Václav Havel zasloužil se o stát“ po vzoru zákona o zásluhách T. G. Masaryka

  1. blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 14:06
  S. architekt nemá o službě na čáře ani páru,
  zřejmě má i modrou knížku nebo takový nemehla ke zbrani raději ani nepustili
  Potkat na čáře architekta,
  tak stačí v těch lesích tam na něj udělat bububu či cvaknout závěrem,
  tak se na místě zesere strachy :-).
  Vy kubo z jihlavských Nemanic

 76. Svatopluk Beran říká:

  Uveřejňujeme pro zapomětlivé a mladé, kteří si tu dobu nepamatují: hlavním viníkem radikálního zvýšení cen energií, je Evropská unie, která si za Topolánkovy vlády v roce 2007 vynutila rozdělení energetických společností. A domácí „pátá bruselská kolona“ v čele s premiérem Topolánkem a jeho kamarády z energetiky.
  Proč zdražuje plyn?

  V Topolánkově vládě – byla místopředsedkyní vlády DŽAMILA STEHLÍKOVÁ a podílela na odstoupení od dlouhodobé smlouvy s Ruskem, a přechodu na burzovní ceny plynu. Většina lidí kteří teď ODS a Topolánkovu vládu proklínají, si to pamatují, tak pro osvěžení paměti: Hlavním viníkem – radikálního zvýšení cen energií, je Evropská unie, která si za Topolánkovy vlády v roce 2007 vynutila rozdělení energetických společností. A domácí „pátá bruselská kolona“ v čele s premiérem Topolánkem a jeho kamarády z energetiky, tuto operaci na popud EU a velkých energetických korporací provedla. Samozřejmě v úzké spolupráci s dalšími členy vlády.

  Místopředsedy vlády tehdy byli zelený pirát Martin Bursík, dnešní europoslanec Saša Vondra. Ve vládě seděli mimo jiné Karel Schwarzenberg, Jiří Pospíšil, Cyril Svoboda a také zelení piráti Ondřej Liška, Džamila Stehlíková a Michael Kocáb.

  Přechod na energetickou burzu a zrušení dlouhodobého kontraktu s Ruskem na odběr plynu, na nátlak Evropské Unie, probíhal v letech 2006 – 2008. Kdo v té době u nás vládl? Vláda Mirka Topolánka I. 4. 9. 2006 – 9. 1. 2007. Vláda Mirka Topolánka II. 9. 1. 2007 – 8. 5. 2009.

  Ivan Noveský k energetické koncepci – CO JSME MĚLI, CO NEMÁME, ČEHO SE BYCHOM SE MĚLI BÁT A CO MUSÍME UDĚLAT

  Elektřina a zemní plyn – rozbitím funkčních celků dle nařízení Bruselu, neboli tzv. unbundlingem, se zničila logická a ekonomicky výhodná, léty osvědčená, cesta elektřiny od výrobce ke spotřebiteli.

  Co jsme měli (ještě v roce 1996):

  Elektřina – komplexně zajišťoval ČEZ, a. s. (České energetické závody) s 8 krajskými společnostmi (rozvodnými – např. JME Jihomoravská energetika) od výroby elektřiny, přenos, distribuci až po prodej elektřiny ke konečnému spotřebiteli, s jednotnou politikou rozvoje i cen. Vlastníkem byl český stát a města a obce a pár akcionářů z kuponové privatizace. Fungoval tzv. přirozený monopol 8 regionálních distributorů na distribuci a obchod daný vymezeným územím dle státní autorizace udělované Ministerstvem průmyslu. Spotřebitel tedy dostal jednoho z 8 distributorů, který byl současně i dodavatelem elektřiny a kterého mu určil stát.

  Cenu elektřiny stanovovalo MF cenovými výměry, po 15% navýšení ceny od 1. 8. 1996, platila na konci roku 1996 česká domácnost průměrnou konečnou cenu 1,07 Kč za 1 kWh elektřiny.

  Zemní plyn – ČPP (Český plynárenský podnik) s 8 krajskými společnostmi (regionálními plynárny – např. JMP Jihomoravské plynárny) zajišťoval komplexně tranzit plynu přes ČR, jeho uskladňování, distribuci a prodej plynu od hranic až ke každému konečnému spotřebiteli, s jednotnou politikou rozvoje i cen. Vlastníkem byl český stát a města a obce a pár akcionářů z kuponové privatizace. Fungoval tzv. přirozený monopol 8 regionálních distributorů na distribuci a obchod daný vymezeným územím dle státní autorizace udělované Ministerstvem průmyslu. Spotřebitel vždy dostal jednoho z 8 distributorů, který byl současně i dodavatelem zemního plynu a kterého mu určil stát.

  Cenu zemního plynu stanovovalo MF svými cenovými výměry, po 15% navýšení ceny od 1. 8. 1996, platila na konci roku 1996 česká domácnost průměrnou konečnou cenu 3,09 Kč za 1 m3 zemního plynu.

  Co nemáme (v roce 2021):

  Elektřina a zemní plyn – rozbitím funkčních celků dle nařízení Bruselu, neboli tzv. unbundlingem, se zničila logická a ekonomicky výhodná, léty osvědčená, cesta elektřiny od výrobce ke spotřebiteli. Vznikla celá řada společností s různými (často i zahraničními) vlastníky s různými, často protichůdnými zájmy, které stále více prodražují cestu elektřiny a cestu plynu ke koncovým spotřebitelům. Stát se opravdu velmi hloupě, oficiálně samozřejmě velmi „výhodně“, zbavil nejdůležitějšího strategického odvětví ovlivňujícího celou ekonomiku a hospodářství celé České republiky – české energetiky.

  Na námitky zkušených odborníků, zde nelze nevzpomenout nedávno zesnulého Františka Holce – viceprezidenta Hospodářské komory, kteří chtěli udržet majoritu státu v energetice z důvodu bezpečnosti státu a navíc ji použít jako trvale udržitelný a bezpečný základ pro financování důchodové reformy, nikdo nedbal. Politici a úředníci rozprodali (resp. i rozdali), co se dalo (ale bohužel i to, co se nedalo) z české energetiky. Proč politici a úředníci alespoň nevyužili např. již osvědčené dávno vybudované technické předpoklady – podzemní zásobníky plynu (proč jsem je tehdy na Jižní Moravě stavěl?) pro zajištění bezpečných dodávek zemního plynu v zimě a nezahrnuli je, i přes upozorňování, do státních hmotných rezerv, kam uskladněný zemní plyn bezesporu patří? Pouze u společnosti ČEZ, a.s. zůstal stát většinovým vlastníkem, ale…….

  Do cesty elektřiny nařízení EU (snad pro účely zdražení elektřiny?) vložilo mezinárodní burza v Lipsku (s pobočkou v Praze), kde musí výrobce svoji elektřinu (lacino) prodat a obchodníci s elektřinou nakoupit (draze) a do přímé cesty laciného ruského zemního plynu se vložila Rotterdamská burza (případně Londýnská burza)……

  -výrobní cena elektřiny z českých jaderných elektráren, které se v roce 2020 vyrobily 30 TWh (tj. téměř 37 % vyrobené elektřiny) činí cca 0,25 Kč za 1 kWh (dle údaje ČVUT).

  -výrobní cena elektřiny z uhelných elektráren jednoho velkého českého výrobce (celkem se v parních elektrárnách v ČR v roce 2020 vyrobilo více než 43 % veškeré elektřiny, tj. více než 35 TWh) činí cca 0,15 Kč za 1 kWh, ale k tomu se musí připočíst cca 1,60 Kč za emisní povolenky, tj. celkem nákladová cena 1,75 Kč za 1 kWh.

  -přesto (či snad právě proto?) česká domácnost platila, před podzimní explozí burzovních cen elektřiny 2021, průměrnou konečnou cenu 4,80 Kč za 1 kWh elektřiny. To je sice 4,5x více než v roce 1996, ale protože se také zvýšil průměrný plat, energetická chudoba, z důvodu ceny elektřiny, ohrožovala, do začátku podzimu 2021, pouze relativně malou část obyvatel ČR. Zajímavé ale je, že, jeden ze dvou „pilířů“ EU, Francie dokázala zajistit pro své domácnosti elektřinu v přepočtu cca za 2,- Kč za 1 kWh (aneb, kde udělali soudruzi z NDR chybu?)….

  -přesto, že české podzemní zásobníky plynu (POZA) mají kapacitu více než 1/3 celkové roční spotřeby zemního plynu a přes další výhody, včetně tranzitu, česká domácnost platila v roce 2021, před podzimní explozí burzovních cen zemního plynu, průměrnou konečnou cenu 6,20 – 18,60 Kč za 1 m3 zemního plynu.

  I nyní funguje v distribuci elektřiny i v distribuci zemního plynu tzv. přirozený monopol 3 největších distributorů. Na vymezeném území je distributor ve funkci orgánu veřejné moci. Přirozený monopol distributorovi na vymezené území zajišťuje Energetický regulační úřad. Spotřebitel může mít pouze jednu sesterskou obchodní společnost některého ze tří největších distributorů, která je pro něho současně tzv. dodavatelem poslední instance (DPI) a je mu tedy určena státem. Na vymezeném území distributor atedy i DPI současně vystupují jako orgány veřejné moci.

  Spotřebitel má ale, dle EU, „výhodu“, že si může svobodně zvolit některého ze 455 licencovaných obchodníků (překupníků) s elektřinou nebo některého z 291 licencovaných obchodníků (překupníků) s plynem, kteří ale velmi často (snad kromě výjimek, které těží zemní plyn v ČR) zpravidla nakupují elektřinu a zemní plyn na stejné burze, ale každý jinak. Licencovaní obchodníci mají velmi vágně stanoveny své povinnosti, resp. žádné povinnosti, a pokud se nestrhne lavina stížností, či politický tlak, jako nyní, ERÚ si jich v podstatě vůbec nevšímá…

  S burzou a s konečnými cenami elektřiny a zemního plynu pro konečné spotřebitele, které jediné spotřebitele zajímají, tedy nemá tedy Energetický regulační úřad (ERÚ), zhola nic společného. ERÚ reguluje pouze ceny distribuce, poplatků, služeb, apod., tj. u elektřiny cca ..… celkové ceny 1. pololetí roku 2021 a u zemního plynu cca 25% konečné ceny zemního plynu. Dnes vidím, že jsem ERÚ raději neměl v roce 2001, s tehdejší paní předsedkyní Janou Novotnou, zakládat.

  Cena elektřiny a cena zemního plynu z burzy není nikým regulována, proto se mohlo dostat několik milionů českých odběratelů zcela do rukou 455 obchodníků s elektřinou a 291 obchodníků se zemním plynem. A protože burzy se neregulují a „řídí“ si je spekulanti, ve spolupráci společně s největšími „hráči“, a to pouze ku svému prospěchu. Proč by tedy nevyužili (nezpeněžili) souhry mnoha okolností vytvořené šílenou politikou EK??

  Řízená likvidace evropské energetiky Bruselem probíhá (v čím zájmu?!) např. tím, že EU:

  -kromě povinné burzy v EU, vložila do ceny elektřiny další zdražení, např. formou emisních povolenek (ekologické odpustky jako další perfektní nástroj pro finanční spekulanty),

  -cíleně v Evropě vytváří nedostatek laciné elektřiny systémem Green Deal, Energiewende a dalšími likvidačními programy,

  -na jaře vyzvala Rusko, aby přestalo investovat do těžby zemního plynu, protože EU nechce mít 50% spotřeby z ruského zemního plynu,

  -tvrdým omezováním (snad přímo zakazováním) dlouhodobých smluv s fixními cenami ruského zemního plynu,

  -cíleným vytvořením nedostatku uskladněného zemního plynu v Evropě, apod., apod. vytvořila neobyčejnou koncentraci předpokladů pro vznik šíleného spekulativního nárůstu cen elektřiny a zemního plynu na burzách na podzim 2021. Tak velikou koncentraci příležitostí, vytvořených důslednou likvidační činností EK, prostě burzy nemohly ignorovat. Problém cen energií, nyní nazývaný energetickou krizí, vytvořený a stále prohlubovaný EK však bude dále gradovat, a to zejména ke škodě českých spotřebitelů, pokud nebude radikálně vyřešen.

  Odborníci, sledujíce kroky EK, sice čekali velký problém s elektřinou (podobný jako black-out 8. ledna 2021) ale až v lednu 2022 a se zemním plynem (po vyprázdnění poloplných POZA) cca v únoru 2022, ale burzovní spekulanti však byli rychlejší než příroda a dokázali „utrhnout“ ceny a tím současně zlikvidovali malé i střední obchodníky ve prospěch velkých „hráčů“ v roli DPI a velikou část české (i evropské) populace dostali do neřešitelné dluhové pasti.

  Unbundling nařízený EU, nejen stál mnoho miliard Kč, ale hlavně důsledně zlikvidoval jednotnou logickou cestu elektřiny a zemního plynu a vzájemné logické vazby zaručující bezpečnost a ekonomiku elektrifikační a plynárenské soustavy. To vše má obrovské dopady do cen elektřiny a zemního plynu pro konečné spotřebitele, protože vše nakonec vždy zaplatí konečný spotřebitel a nikdo jiný.

  I proto dnes zcela chybí jednotná politika rozvoje české energetiky. Místo rozvoje české energetiky se přijímají v Bruselu a jinde sdružené závazky na likvidaci české energetiky a tedy i české ekonomiky. Vytvoření jednotné energetické politiky nemá moc šancí na úspěch, zejména kvůli protichůdným zájmům (často zahraničních) vlastníků jednotlivých, dnes již nekompatibilních, „hráčů“ na energetické scéně České republiky a zájmů Bruselu na její likvidaci. To vše ale je, bohužel, v přímém rozporu se zájmy občanů České republiky.

  Pokud je nyní, na základě bruselských direktiv,

  – zastaveno financování bank do klasických stabilních (i když ekologických) nových elektráren a dalších zdrojů,

  -stát se zcela zbavil vlivu na strategický tranzit zemního plynu a uskladňování zemního plynu,

  -stát akceptoval zavedení ryze spekulativních prvků do technických řešení energetiky, tj. povolenek, jako formy ekologických odpustků,

  -stát ztratil vliv na zachování stabilních a přitom ekologických zdrojů elektřiny (kdy do ekologizace se investovaly stovky miliard Kč),

  -stát lehkomyslně rozbil zcela nadstandardní vztahy odborné i ekonomické s hlavním dodavatelem zemního plynu do Evropy a naši VIP pozici v nákupu a tranzitu zemního plynu bezplatně (a tedy na účet českých občanů) postoupil Německu,

  -stát pomáhá okrádání nízkopříjmových (a nyní již i středních) vrstev českých občanů násilnou elektromobilizací, jako nástroj k omezení volného pohybu občanů (mimo lockdownu s COVIDem),

  -stát zachovává přirozený monopol distribuce, který doplnil hustou sítí překupníků (obchodníků elektřinou a zemním plynem) a nedává možnost zajatým (dříve chráněným) spotřebitelům žádnou šanci či naději do budoucna na finančně dostupné energie.

  Čeho bychom se měli bát a co musíme udělat:

  Bát se musíme:

  -stále rostoucích rizik vyplývajících z plánů EK typu Green Deal, Fit for 55 a dalších,

  -nesmyslného navyšování ceny české elektřiny jejím přeprodáváním na německé burze,

  -realizace plánů likvidace fungující a stabilní české energetiky českými a mezinárodními ekoteroristy,

  –cenových šoků způsobených odstavováním ekologických uhelných a jaderných zdrojů v Německu při realizaci německého plánu Energiewende,

  –blackoutů způsobených odstavováním ekologických uhelných a jaderných zdrojů,

  Rizika DPI v systému unbundlig, na které již v červnu 2017 na mezinárodním energetickém fóru velmi důrazně upozorňovala předsedkyně ERÚ paní Alena Vitásková, se, poprvé a hned velmi významně, projevila, vlivem souběhu výsledků činnosti EK, právě letošní podzim např. u držitele licence na obchod s elektřinou a plynem Bohemia Energy a dalších. Licencovaní obchodníci s nárůstem cen elektřiny a zemního plynu na burze přestali plnit své povinnosti dle platných smluv vůči spotřebitelům a ti se začali registrovat u svých DPI.

  ERÚ zjevně zaspal:

  -při prevenci ochrany spotřebitelů,

  -při kontrole dodržování energetického zákona, zejména při kontrole plnění povinností držitele licence,

  -a zjevně nevyužil v době zjevné krize možnosti (povinnosti) dané mu energetickým zákonem v § 98a, stanovit vyhláškou postup při zajištění dodávky elektřiny a postup při zajištění dodávky plynu dodavatelem poslední instance, které by zajistily převod spotřebitelů včetně stávajících smluv a jejich podmínek s tím, že v rámci výkonu veřejné moci, usnadní DPI vyhláškou vymáhání kompenzace za rozdíly mezi přebíranými smluvními podmínkami a svými standardními podmínkami, to vše k tíži obchodníka, kterému byla zrušena licence.

  Co musíme udělat ihned: Nyní je povinností státu napravit pochybení a pomoci cca 900 tisícům českých spotřebitelů, kterým, díky neregulovaným „přepáleným“ cenám elektřiny a zemního plynu v systému DPI, zcela reálně hrozí energetická chudoba s následnými exekucemi a často i smrtí… Spotřebitel sám (i pokud to není nemohoucí senior, či matka samoživitelka, či jiný sociálně slabý občan) nemá ani podmínky a ani šanci vynutit si plnění platných smluv od držitele licence, který je mohl podvést tím, že s nimi uzavíral smlouvy na množství a ceny elektřiny a plynu, které neměl zajištěny. DPI naopak má právníky, finanční a další prostředky a tedy všechny předpoklady k tomu, získat kompenzace od původního držitele licence.

  Co musíme řešit systémově:

  -regulovat cenu elektřiny a plynu pro koncové spotřebitele na území ČR,

  -regulovat výkupní cenu elektřiny vyrobené v ČR,

  -zrušit nejvíce nebezpečné části unbundlingu v ČR, zejména odstranit překupníky s elektřinou a plynem,

  -uzákonit uskladňování plynu jako součást státních hmotných rezerv,

  -zabezpečit českou elektrizační soustavu před dopady Green Deal, Fit for 55 a dalšími likvidačními projekty EK,

  a další nezbytná opatření, která obnoví a zajistí přijatelné ceny a podmínky dodávek elektřiny a plynu pro všechny občany a společnosti v ČR.

  Ivan Noveský, Institut pro energetiku, 1. listopadu 2021

 77. blade říká:

  TROCHU ŠVANDY > https://youtu.be/ls006X500BY 🙂

 78. blade říká:

  Svazák funkcionář a kandidát bývalé KSČ se cpe na ministra nové vlády:

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Mikul%C3%A1%C5%A1_Bek

  Se vlivu zločinecké KSČ > nejen ve vládních postech > snad nikdy nezbavíme.

 79. blade říká:

  PRO VŠECHNY > KDYBY NÁHODOU COVID:

  https://www.mzcr.cz/wp-content/uploads/2021/04/Monoklonalni_protilatky_v_lecbe_onemocneni_covid-19.pdf

 80. Dvořák říká:

  Že by tohle mohlo sedět v senátu a být členem demokratické partaje?😄 A nebo jaký předseda,takový senát? Možná by si to měl přečíst slizoun Fischer.

 81. blade říká:

  Dvořák, pokud myslíte tohle (viz. pod čarou) tak neplést jména > v Senátu sedí Miroslava, ale v tom pod čarou píšou o Marii.

  ———————————————————————————–

  blade říká:
  Sobota, 20. 11. 2021 v 14:15
  A proto ve vedení investigativní žurnalistiky sedí stejná osoba, která je jednatelkou SFS Ventures?
  Za offshorovou kauzou zřejmě stojí lidé, kteří sami offshorové firmy k miliardovým transakcím využívali.
  No ty kráso, tady je možné úplně všechno.
  https://www.expres.cz/zpravy/pandora-papers-andrej-babis.A211005_182527_dx-zpravy_bpet

  Marie Němcová
  ://portal.expanzo.com/cs/osoba/50382-ing-marie-nemcova

 82. Dvořák říká:

  U Marie už jsem se pobavil,Mirku radši nevidět,neslyšet. Já myslel Beka. Jak tam ti komunistobijci můžou sedět s takovejma…. 🤣🤣🤣

 83. Jan P říká:

  Něco pro milovníky kapitalismu(blade,Dvořák,Gryc a další): Vakcíny, které byly vyvinuty a vyrobeny s velkým podílem veřejných peněz, vlastní farmaceutické firmy, které navíc určují co s nimi státy, které si je od nich draze kupují, mohou dělat. Takže dochází k tomu, že bohaté země, které si nakřečkovaly zásoby, musí vakcíny, kterým dochází trvanlivost likvidovat, protože je nesmí dál prodat, tam, kde zoufale chybí. Aktuálně je tak ohrožen asi milion dávek. Ulrike Baureithel, která o tom píše pro Der Freitag si myslí, že je to zločin proti lidskosti. Ale je to jen obyčejný kapitalismus – zisky jsou důležitější než lidi.
  https://www.freitag.de/autoren/ulrike-baureithel/teurer-muell?fbclid=IwAR3W5J8ucJR-F5rxwmzCTs3c3wOx3-FgiWNXUROfnFg1HHn8dSneDSyYQMk

  Při čtení těchto příspěvků si vždy vzpomenu na Wilhelm Reich.

  blade říká:..

  Dvořák říká:..

  Wilhelm Reich v masové psychologii fašismu dobře vysvětluje, jak němečtí nacisté dokázali apelovat na všechny vrstvy (antiliberalismem na živnostníky, socialismem na dělníky, antikomunismem na měšťanstvo atd), synkreze dělnické identity a rasismu byla u NSDAP od počátku ještě před Hitlerem a strasserem; ostatně podobný jev lze nalézt i u italského fašismu (revolučně akční a sociálně apelující rétorika spolu s antikomunismem, antiklerkalismem a nenávisti vůči Slovincům na severu Itálie).

 84. Dvořák říká:

  Hm,a co s tím mám společného,Lenine P.? Spousta rádoby inteligentního textu,ovšem smysl žádný. Ale jestli to měl být orgasmus,tak chápu.

 85. Zdeněk Gryc říká:

  AKTUALIZUJEME.
  Prezident Miloš Zeman je zpět v Ústřední vojenské nemocnici, odkud byl dnes převezen do Lán.
  Nakazil se covidem.
  Jeho program se ruší, předsedu ODS Petra Fialu tak premiérem v pátek nejmenuje.
  Článek
  „Prezident republiky Miloš Zeman byl v rámci standardů poskytovatele domácí péče ve čtvrtek v odpoledních hodinách na zámku v Lánech testován na přítomnost onemocnění covid-19. Výsledný test byl bohužel pozitivní,“ uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. „Proto ve spolupráci s ošetřujícím lékařem profesorem Miroslavem Zavoralem bylo rozhodnuto o převozu pacienta zpět do Ústřední vojenské nemocnice v Praze za účelem řešení této situace. Program prezidenta republiky bude po dobu léčby onemocnění covid-19 pozastaven,“ dodal Ovčáček.
  Nedávno jsme viděli v telce film: LÁSKA CHLÉB A FANTASIE
  Světově proslulá italská komedie Luigiho Comenciniho. Ačkoli tento režisér vycházel ve své tvorbě z tradičního poválečného neorealismu, opravdový věhlas si vydobyl až komediemi LÁSKA CHLÉB A FANTASIE, LÁSKA CHLÉB A ŽÁRLIVOST. Třeba říci, že to byl úspěch zasloužený. Únik z neorealistické sociální deprese ke komedii, musel být pro režiséra vysvobozením. Stejně tak pro jeho diváky. Ačkoli zjevná snaha film maximálně odlehčit, je cítit prakticky ve všech scénách, některé návyky z dřívější režisérovi tvorby došly uplatnění i zde.
  To film výrazně obohacuje a doslova ho vytrhává z hrozivé škatulky romantického kýče,
  podobně jako aktualita z Lán.

 86. Zdeněk Gryc říká:

  to víte:

  ŠTAM-PRDLE je ŠTAM-PRDLE

 87. Svatopluk Beran říká:

  Jo, jo je tu veselo. Včera jsem sledoval Skopečka-ODS na ČT24 po 22HOD. Nevím proč, ale připomínal mi Spejbla a bylo z něj cítit, jak se rád poslouchá. Tak nějak mne po jeho vystoupení doopravdy mrzí, že už dva roky neřídí tuto republiku. Protože minimálně podle jeho rad, by covid u nás vůbec neměl šanci protože téměř všechno co vláda dělala, bylo úplně špatně. Tak jak mi objasnil, tak česká DVOUKOALCE SLOŽENÁ Z PĚTI STRAN, by naprosto ochránila ČR, ale kdyby to pochopili podle nich v celém světě-jak by to on řešili covidem, tak si COVID NIKDE ANI NELÍZ. 🙂

  JINAK S TÍM ZEMANEM, TAK TO JE HEREC, MANIPULÁTOR A POLITIK FAKT AŽ NA HRANU SVÉHO ŽIVOTA – TO JSOU FAKT PROTI NĚMU KLAUS-KALOUSEK-BABIŠ, NAPROSTÍ BŘÍDILOVÉ, nijak tím nechci snižovat nebo glorifikovat jeho osobu, jenom konstatuju. FAKT NA NAŠE ŠVEJKOVÁNÍ NIKDO VE SVĚTĚ NEMÁ 🙂

 88. blade říká:

  Já se zase bavím jak Lenin JanP. opět všude stříká Hitlerem a fašismem. Lenin Jan P. mi připomíná ČT2 > kde každou chvíli je nějaký dokument o Hitlerovi, SS, fašounech, II. válce atd. > oni stejně jako JanP, ty svinstva snad propagují. Pokud se Leninu JanuP. ekonomicky nedaří > tak se musí více činit > ale on neustále mele něco o té snad všem známé sousedovic koze, že.

 89. Zdeněk Gryc říká:

  ZÁJEZD ZEMANA DO LÁN, JMENOVÁNÍ PŘEDSEDY VLÁDY
  NEBO PRIMÁRNĚ NA FRŤÁNKA ?

  I NA POTÁPĚJÍCÍM TITANIKU SE KŘEPČILO

  inky.czDomácíZeman nakažený covidem se vrátí do Lán, v neděli jmenuje Fialu premiérem
  Zeman nakažený covidem se vrátí do Lán, v neděli jmenuje Fialu premiérem
  Dnes 10:58 • Aktualizováno 11:43
  Jaroslav Soukup, Novinky
  Podle informací ošetřujícího lékaře a ředitele ústřední vojenské nemocnice Miroslava Zavorala bude prezident Miloš Zeman v sobotu propuštěn. V neděli hodlá jmenovat na zámku v Lánech šéfa ODS Petra Fialu premiérem. Jak by mělo jmenování probíhat, není jasné.
  O Zemanově převozu zpět do Lán a záměru jmenovat Fialu premiérem
  informoval v pátek mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.
  Podle Fialy řeší Hrad to, jak bude jmenování probíhat s hlavní hygieničkou ČR Pavlou Svrčinovou.
  Měla by být dodržela hygienická opatření odpovídající tomu, že Zeman bude nyní 14 dní v izolaci.

  Teta Kateřina:
  KDO SI POČKÁ TEN SE DOČKÁ
  ———————————–
  PS. lidé jsou nepoučitelní, málo čtou komentáře anonymů v JL o architektuře.
  Málem každý den, stejně jako dnes ve schránce:

  „Koupím byt
  Zachovalý stav spěchá
  Platba v hotovosti
  Tel: 734 279 639“

  Chtělo by tam zavolat a varovat !
  Je otázka, jak kdo bere vážně anonymní telefonáty, že

 90. Dvořák říká:

  Co takhle ty svý ctrl C-V a jiný sliny poslat Džamile? Určitě by spolehlivě stanovila diagnózu.

 91. Zdeněk Gryc říká:

  Milan Dvořák: „musíme“

  „Musíme naše inženýry-architekty učit uctívat památku dělnické třídy a komunistické strany. A pokud některým z nich tyto myšlenky nejsou blízké, ukládat jim v tomto smyslu konkrétní požadavky k odbornému ztvárnění. Generace dnešní i příští ocení bezpochyby skutečnost, jako je plánované postavení pomníku prezidentu Gottwaldovi v sídle okresního města na památečním místě, z něhož k občanům Jihlavska promlouval“. Dnes to lze ještě prostorově řešit. Za pět let bude pozdě. Tady – i jinde.“

 92. blade říká:

  https://lh3.googleusercontent.com/XqujtBgixTFFsbrzyBpPdJ2z-MTWMZ9kKdv4fPS0CKhkRp2j4qFC5ylo_ys72nCtnEa081UYhwWYvo8u9pcPiAqT0JKQ9vWUyyf2Wh9Y

  Nejvýstižnější fotka ČR za posledních 32 let !

 93. Zdeněk Gryc říká:

  Teta Kateřina:
  KDO SI POČKÁ TEN SE DOČKÁ

  Svrčinová nedělní jmenování Fialy v Lánech Zemanovi zatrhla
  Dnes 13:48 • Aktualizováno 14:11
  Jaroslav Soukup, Dominika Jeřábková, Novinky
  Pro nakažené i bez příznaků platí pravidla izolace. Výjimky neexistují. Radiožurnálu to v pátek řekla hlavní hygienička Pavla Svrčinová, která zároveň odmítla informace, že by s ní zástupci Hradu dohadovali podmínky jmenování Petra Fialy premiérem.
  Prezident Miloš Zeman, který byl pozitivně testován, chtěl Fialu v neděli jmenovat v Lánech.
  „Neumím si představit, jak by se mohla opatření při jmenování premiéra dodržet,“ řekla Radiožurnálu Svrčinová.
  ————————————
  „Neumím si představit,“
  že by Zeman potlačil svoji ješitnost a ego
  a začal jednat ve prospěch občanů
  CZ.
  GZ

 94. Zdeněk Gryc říká:

  Nejvýstižnější fotka ČR za posledních 32 let !
  ————————————————–
  FOTKA ?
  FOTOMONTÁŽ ?
  ANONYMNÍ ?
  ——————————————-
  Nejvýstižnější foto současnosti pochází z aktuality:
  Polskou hranici s Běloruskem se pokusilo překonat 267 migrantů
  Aktualizace: 24.11.2021 15:38 Vydáno: 24.11.2021, 13:19
  Ilustrační foto – Uprchlíci na bělorusko-polské hranici u města Grodno, 17. listopadu 2021. ČTK/AP/Leonid Shcheglov
  Koupit foto
  Varšava/Kyjev – Polská pohraniční stráž dnes uvedla, že na hranicích s Běloruskem v noci na dnešek překazila pokus tří skupin migrantů o nelegální vstup do Polska. Jeden voják byl podle ní během zásahu zraněn na hlavně a musel být ošetřen. Celkově zaznamenaly bezpečnostní složky v noci 267 pokusů migrantů o přechod hrance.
  Fotogalerie: Krize na hranici Běloruska a EU

  Řadu měsíců trvající migrační krize na hranici Polska a Běloruska se vyhrotila předminulý týden poté, co se několik tisíc převážně blízkovýchodních běženců utábořilo na běloruské straně hranice v naději, že se dostanou do EU. V tom jim brání polská pohraniční stráž posílená zhruba o 15.000 vojáků.
  Poblíž obce Dubicze Cerkiewne se v úterý večer pokusilo dostat přes hranici asi 100 osob. „Tyto osoby byly velice agresivní, házely na polské příslušníky kameny a na plot z ostnatých drátů položily dřevěný žebřík, částí zábrany se prostříhali,“ uvedla dnes podle agentury DPA mluvčí pohraničníků. Některým migrantům se podle ní přechod hranice podařil, byli ale zadrženi a vráceni na běloruské území. Další dva pokusy o něco menších skupin se odehrály pozdě večer a krátce před půlnocí nedaleko obce Mielnik.
  Informace o dění na hranici je obtížné ověřit z nezávislých zdrojů, protože kvůli výjimečnému stavu v polském pohraničním pásmu nemají do oblasti přístup novináři ani humanitární organizace. Ochránci lidských práv viní Varšavu, že migranty, kterým se podaří proniknout do Polska, bezpečnostní složky zatlačují zpět přes hranici a neumožní jim požádat o azyl.
  Západ obviňuje režim autoritářského vůdce Alexandra Lukašenka, že láká migranty do své země a pak je posílá k hranicím s Evropskou unií. Minsk se tak podle západních zemí mstí za sankce, které EU na Lukašenkův režim uvalila kvůli porušování lidských práv. Běloruská strana podobná obvinění odmítá.

 95. blade říká:

  „Koupím byt. Zachovalý stav spěchá. Platba v hotovosti.“ > ale to nachází ve schránce dnes každý majitel nemovitosti. Tak se pochlub > za kolik jim ho střelíš? 🙂

 96. blade říká:

  Zeman – Fiala > průběh jmenování:

  https://www.laboratuar.com/images/ts-en-1073-2-radyoaktif-bulasmaya-karsi-koruyucu-giysiler.jpg

 97. Svatopluk Beran říká:

  Bělousko nerozbombardovalo a nevyhnalo miliony občanů z Afganistánu-Iráku-Syrie a Lybie, pro své geopolitické zájmy. TO JE PRÁCE SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH A OSTATNÍCH Z USA PŘIPOSRANÝCH EVROPSKÝCH STÁTŮ V MILITARISTICKÉM USKUPENÍ NATO. Bělorusko je zemí která zbytečně trpí za tuto TRANSATLANRICKOU SVIŇÁRNU PROTI BLÍZKÉMU A STŘEDNÍMU VÝCHODU. Pakliže si mezinárodní pašeráci našli novou cestu po zablokování přímé cesty do Evropy a to přes Bělorusko do Polska a Pobaltských států coby členů MILITARISTICKÉ ORGANIZACE NATO je napomáhání Běloruských pohraničníků překročit hranice těmto přeběhlíkům, které Bělorusko nevygenerovalo do zemí EU, jenž spolu se Spojenými Státy zavinily tento exodus, zcela přirozeným chováním země, která nemá žádnou povinnost trpět za SVINSTVA TRANSATLANTICKÉHO VALU. BĚLORUSKO NEORGANIZUJE MIGRACI MUSLIMŮ PŘES SVOU ZEM, ALE ZCELA URČITĚ MÁ PRÁVO TYTO BĚŽENCE POSÍLAT ZE SVÝCH HRANIC K TĚM, KTEŘÍ NESOU PLNOU VINU ZA TENTO ÚNIK BĚŽENCŮ ZE SVÝCH ZEMÍ, ROZBITÝCH EVROPOU A AMERIKOU.

  Bylo by moudré v demokracii nepodléhat oficiálnímu matení mysli PR propagandou. Oproti socialismu je již více možností si zjískávat pravdivé skutkové informace a nepodléhat hned první blbosti, kterou si oficielní PR vymyslí a zásobuje s ní své ovečky.

 98. Zdeněk Gryc říká:

  SE SLUŠNOSTÍ U ANONYMA
  DALEKO NEDOJDEŠ

  1. blade říká:
  Úterý, 2. 11. 2021 v 11:59
  Bohužel po dobrém to nejde > hele ty starej vole z Březinek či bůhví odkud > mel si co chceš, stejně to nikdo nečte a nikoho to nezajímá > ADMIN JL BY MĚL KONEČNĚ ZAKROČIT, NEBOŤ TU AKORÁT ZASÍRÁŠ A ZNEPŘEHLEDŇUJEŠ BLOGY DRUHÝCH. Takže nick Gryc > https://pngset.com/images/wtf-memes-best-collection-of-funny-wtf-pictures-meme-happy-birthday-flip-off-stencil-face-person-human-transparent-png-1611981.png
  Ještě doplním > nick Gryc nedělaj tu ze sebe idiota > nevytrhávaj z kontextu té mé lidové slovesnosti (vyprávění jiných-já to nezažil) co se ti zrovna hodí. Chybí jim tam pasáž o poslechu Hlasu Ameriky, o poslechu Svobodné Evropy, o poslechu Radia Luxembourg > ale také, na rozdíl od SVAZÁKA a SOUDRUHA nick Gryce, pasáž o odmítnutí vstupu do SSM.
  Takže SOUDRUHU a RUDÝCH POUHÝ SLOUHO nick Gryc > vyliž si prdel !

  Anonym „blade“, ale i jeho rudý kroužek, který nenávidí Václava Havla,
  stejně jako předsedu senátu Vystrčila,
  se JL několikrát dosti drsně, presentoval:

  1. blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 14:06
  S. architekt nemá o službě na čáře ani páru,
  zřejmě má i modrou knížku nebo takový nemehla ke zbrani raději ani nepustili
  Potkat na čáře architekta,
  tak stačí v těch lesích tam na něj udělat bububu či cvaknout závěrem,
  tak se na místě zesere strachy :-).
  Vy kubo z jihlavských Nemanic
  —————————————
  2. blade říká:
  Pátek, 26. 11. 2021 v 16:23
  3. „Koupím byt. Zachovalý stav spěchá. Platba v hotovosti.“ > ale to nachází ve schránce dnes každý majitel nemovitosti. Tak se pochlub > za kolik jim ho střelíš?
  4. ——————————————-
  5. Střílet není nutno. Stačí:
  6. Potkat na čáře architekta,
  tak stačí v těch lesích tam na něj udělat bububu či cvaknout závěrem,
  tak se na místě zesere strachy :-).
  Vy kubo z jihlavských Nemanic
  Pokud se totalita + PS- ác i vrátí tak by to mohlo dopadnout jako u profesora Rozehnala:

  Otec byl velice ovlivněn hudbou, jejími tóny i rytmem. V našem bytě byli častými hosty tehdejší slavní muzikanti, Páleníček, Plocek a Sádlo. Tito citliví umělci těžko nesli tatínkovo věznění a zasloužili se o to, že president dal po dvouapůl letém vězení otci milost
  Zmiňovat se o tom, že dcera Rozehnala by měla studovat architekturu je asi zbytečné. Také je známý vztah otce na profesora Fuchse, který napsal úvod k jeho dílu „Nemocniční otázka města Brna“
  Myslím, že i v době mého studia mne otec příliš neovlivňoval a ponechal to na atelieru přítele Fuchse, ve kterém jsem svá studia dokončila. Pamatuji se, jak ho tam přišli odvést k výslechu a ani mu neuvolili vrátit se pro jeho pověstnou rádiovku. Fuchse odsoudili podmíněně a měl štěstí, že Gočár, tehdy hradní architekt ovlivnil i jeho podmíněný rozsudek s tím, že ho potřebuje ve své projekční kanceláři na Hradě.
  Za hodně vděčím i slovenským tatínkovým přátelům, kteří ovlivnili i to, že jsem byla připuštěna ke státnici. V té době, tedy od ledna 1960 byl už otec žalářován. To byl klíčový okamžik, kdy otec architekt se mohl věnovat dceři architektce.
  Místo toho jsem musela opustit Brno a byla vyhnána do Jihlavy, kde jsem jako dcera kriminálníka ani nemohla být zaměstnána e státním ústavu. Odtud jsem v noci za těžko popsatelných okolností přistupovala do vlaku, kterým jsme jeli jednou za čtvrt roku na krátkou návštěvu do věznice na Pankráci. Tuto situaci poněkud zmírnito to, že zde byli vděční žáci mého tatínka. Těžko si někdo dnes dokáže představit tuto dobu, kdy nám byla zabrána polovina bytu a věci naházeny až málem ke stropu. Dodnes ještě dokážu ve přestěhovaných věcech najít nepublikované dopisy tatínka z vězení. Přikládám první 3, které otec doplnil nostalgickými kresbičkami na vzpomínky z mládí. I to mu bylo zakázáno, aby snad v nich nebyl nějaký jinotaj.
  Když už jsem se v rámci odměku mohla vrátit do Brna, opět to byl profesor Fuchs a jeho syn se kterými jsem spolupracovala. Vzpomínám na odměk totality Pražské jaro, kdy jsem doprovázela otce na setkání s ministrem Císařem a Smrkovským. V těch zmíněných poházených archiváliích jsem docela nedávno ještě našla zmíněné 3 dopisy z kriminálu i foto, které dokumentuje toto setkání.

 99. Svatopluk Beran říká:

  Pane Dvořáku a Blade, s tím Leninem je to HLOUPÉ NÁLEPKOVÁNÍ. Skutečností ale je, že se tomuto jednoduchému principu nálepkování, zavedenému ODS a Václavem Klausem po 89 roce k odstranění kohokoliv, kdo nesouhlasil s jejich nově nastoupeným ekonomickým kurzem WASHINGTONSKÉHO KONSENZU, daří i po třiceti letech a to především i díky neustále shodnému tlaku mainstreamu. Ještě dlouho se tato zem bude ZBAVOVAT ODKAZU VÁCLAVA KLAUZE a to hlavně když mnozí dodnes neznají prapůvodce a počátek tohoto principu politického boje tehdy startující pravice, proti JAKÝMKOLIV jiným pohledům na typ ekonomiky, NEŽ KTERÁ NÁM BYLA VNUCOVÁNA SPOJENÝMI STÁTY PŘES MEZINÁRODNÍ MNĚNOVÝ FOND SE SVOU SKUPINOU SVĚTOVÝCH BANK A MINISTERSTVEM FINANCÍ USA.

 100. blade říká:

  Citace:
  >>> …Nepochopím kde se ve Vás bere ta hrozná drzost, že se stále navážíte do mého soukromého vlastnictví. Je vidět, že jste typický produkt komunismu, který je přesvědčen, že má právo nebrat ohled na soukromý majetek. Pane architekte (nick Gryc), dovolte mi, abych Vás konečně poslal někam. … >>>

  https://js.pencdn.cz/acimage/w600-h330/204876.jpg

 101. Zdeněk Gryc říká:

  RUDÉ BUŇKY MOZKOVÉ VE STŘEHU
  ————————————-

  Pondělí, 1. 11. 2021 v 16:49
  . blade říká:
  Středa, 22. 9. 2021 v 13:20
  Horolezci v Pákistánu nic nedostanou a ještě budou pojišťovně asi vracet.
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/pojistovna-uniqua-neuhradi-zachranu-horolezcu-v-pakistanu.A210922_123913_domaci_ajez
  Zdenál jim to cálne nebo vyhlásí veřejnou sbírku, že.

  blade říká:
  Pátek, 26. 11. 2021 v 16:23
  „Koupím byt. Zachovalý stav spěchá. Platba v hotovosti.“ > ale to nachází ve schránce dnes každý majitel nemovitosti. Tak se pochlub > za kolik jim ho střelíš?

  blade říká:
  Pondělí, 22. 11. 2021 v 22:23
  „Kravíny 96 – 2a“
  Nejenže zasíral krajinu kravíny pro socialistická JZD, ale také tím potažmo kurvil životy hospodářů > JAK VÍM Z VYPRÁVĚNÍ > musel nejeden hospodář dát svůj dobytek pro ty kravíny > i dát koně JZD. Pokud odmítl, tak ho navštívili páni v černých kabátech > při prohlídce hospodářství mu někam podstrčili potravinové lístky a následně ho obvinili z kšeftování s těmi lístky > poté následoval půlroční Jáchymov.
  —————————————————————————————
  A ten Lukáš > byl dávno odložen > kurvoidní soudruhu > tlampači dezinformací od Březinek
  Architekt Jiří Jirmus, doporučoval pro pochopení souvislostí slogan:
  „PŘELOŽ SI DO ČEŠTINY“:

  SOUDRUZI ANONYMOVÉ JIHLAVSKÝCH LISTŮ
  NENÁVIDÍ HAVLOVU DEMOKRACII
  —————————————
  PRAKTICKÉ UKÁZKY:
  VÝSTRAHA OD: „nám soudruhům“ – „jak prudit s havlem.“

  XXXXX říká:
  Neděle, 22. 7. 2018 v 12:42
  „Zhanobil ses sám oslavováním ochlasty a kurevníka a kdybys o něm držel hubu a psal o stavbách,
  nikdo by tě nehanobil“
  ——————————————————-

  „Ty nechápeš, že dokud budeš prudit nedáme ti pokoj?“
  XXXXX říká:
  Sobota, 18. 8. 2018 v 9:56
  A to měla být urážka? Nějaká vzpomínka na mládí,
  na dobu kdys
  —————————-
  nám soudruhům
  —————————-
  s tímto pozdravem lezl do prdele?
  Pro pár špinavých zlaťáků, pro falešnou slávu…
  Ale pane architekte to nebylo na Vás ale na oslíka.
  Vy jste přeci krysa. Co si to ani přiznat neumí.
  ——————————————————–
  XXXXX říká:
  Čtvrtek, 17. 12. 2015 v 21:27
  ani to nečtu a jak jsem řek VŮL.
  Hele architekte mel si svou, já už to nebudu dál komentovat. Meleš, meleš a meleš ale vo hovně. Na tvý úvahy každej sere lidi mají narozdíl od tebe starosti jak existovat a ne
  jak prudit s havlem.
  „Faktem je , že to nejspíš dlouho nevydržíš. Díky Bohu.
  A kdybys to chtěl urychlit stačí skočit z šityparku s lanem kolem krku, jak to před léty předvedl jinej magor tvýho ražení.“

  1. XXXXX říká:
  Sobota, 30. 1. 2016 v 13:34
  Tak já myslel, že už je od tebe klid na věky a zas ne. Proč to tu vlastně visí?
  Ty nechápeš, že dokud budeš prudit nedáme ti pokoj?
  Celý Jihlavě (podle mě) je u prdele Gryc, Rozehnal a Havel. Lidi mají jiný starosti. Po většině existenční. Neříkám že si za to opět většinově nemůžou sami, ale kecy o nějakým Rozehnalovi koho to zajímá? Dobře, nakreslil jsi Březinky, komoušům pentagon, někde nějakej most, co já vím co ještě, dobrý všechno to stojí, lidi to užívají, tudíž tvé práci čest. Ale koho to kurva dneska zajímá?
  ——————————————————————–
  „ty scvrklej pytlíčku smrdutý kolaborantský žluče…“

  „Ty nechápeš, že dokud budeš prudit nedáme ti pokoj?“

 102. blade říká:

  Tak jsem trochu otočil to > Svatopluk Beran říká: Pátek, 26. 11. 2021 v 17:11

  Pane JaneP., s tím milovníkem kapitalismu a Wilhelm Reich je to HLOUPÉ NÁLEPKOVÁNÍ. Skutečností ale je, že se tomuto jednoduchému principu nálepkování, zavedenému KSČ levicí v 48. roce k odstranění kohokoliv, kdo nesouhlasil s jejich nově nastoupeným ekonomickým kurzem pětiletek, daří i po těch letech a to především i díky neustále shodnému tlaku mainstreamu. Ještě dlouho se tato zem bude ZBAVOVAT ODKAZU KSČ levice a to hlavně když mnozí dodnes neznají prapůvodce a počátek tohoto principu politického boje tehdy startující levice, proti JAKÝMKOLIV jiným pohledům na typ ekonomiky, NEŽ KTERÁ NÁM BYLA VNUCOVÁNA KSČ SE SOVĚTSKÝM SVAZEM PŘES EKONOMIKU RVHP A MINISTERSTVA FINANCÍ SOVĚTSKÉHO SVAZU.

 103. blade říká:

  https://ct24.ceskatelevize.cz/pocasi/3202574-meteorologove-uz-tusi-jaka-bude-zima-vypada-na-normalni-prosinec-ale-teply-leden-a#&gid=1&pid=1

 104. Svatopluk Beran říká:

  No to už je lepší 🙂 než přes toho Lenina a komunistu. A jak znám Jana, tak v tom o tom KSČ a 48 roce s vámi bude plně souhlasit.

 105. Svatopluk Beran říká:

  Já bych k tomu jen lehce přidal, že drtivá většina občanů to také tak vnímala a domnívala se že začneme nově na zcela ZELENÉ LOUCE s tím, že co bylo dobré zůstane a co bylo TOTÁLNĚ špatně, se umožní PŘEMĚNIT v iniciativu do schopností maximálního potenciálu každého občana v jeho vyšší OSOBNÍ prospěch a zároveň prospěch celé společnosti a morálnosti státu. No a ta hranice mezi tím co vše může a kam až nesmí samotný OSOBNÍ PROSPĚCH JEDNOTLIVCE, by podle mne měl být demokratický souboj mezi demokratickou LEVICÍ a demokratickou PRAVICÍ. TAK TOMU ALE NENÍ A MY JSME VE VLEKU DEMOKRACIE USA, která nemá ze skutečným ,,pouze politickým soubojem,, mezi levicí a pravicí – VŮBEC NIC SPOLEČNÉHO -. Jen tak pro objasnění jak já jako LEVIČÁK bych viděl ,,přibližně,, osobní možnost bohatství pro střední třídu, je 50 milionů kč, s čímž nemám žádný problém. Je to jen můj pohled jak já vidím demokratického levičáka.

  Takže jsem například pro následující i když zrovna MMF bych za jeho historickou roli zrušil.

  https://blisty.cz/art/88428-mmf-vyssi-dane-pro-bohate-snizi-nerovnost-a-neohrozi-rust.html

 106. Svatopluk Beran říká:

  A ještě, já jsem teda dneska zase k nezastavení , dobré zhodnocení toho co, jak, kdy a v jaké míře dělala socialistická česká ekonomie dobře či špatně a kdy se začala propadat a proč o proti západu a to i v empirických tabulkách v porovnání s jinými socialistickými či západními zeměmi, si můžete přečíst právě v knize ekonomky Švihlíkové – Jak jsme se stali kolonií – . Je to pouhých 215 stránek a i mně jako ekonomickému laikovi, se to lehce a rychle četlo. Když se do toho kousnete, maximálně za dva tři dny to máte. Také Štrougal vydal dvě knihy rozhovorů o svém životě. Pokud si je přečtete a vytěsníte politické srajdy a bláboly, najdete tam ve čtvrtině z jeho každé z obou knih, překvapivé a zajímavé informace a skutečnosti o schopnostech tehdejší československé ekonomiky, na níž se dalo po 89 ROCE dobře nastoupit do skutečného kapitalismu, výhodného pro drtivou většinu občanů. Pokud by jsme ovšem nebyli Spojenými Státy donuceni přes pátou kolonu v ODS a Klauze naši zemi rozkrást a rozdat pokulhávajícímu západu, který jsme tím a nejen samozřejmě my, dali kapačku do žil na dalších 20 let.

 107. blade říká:

  Západ je evidentně marxistický. Jakkoliv svoboda v kapitalismu někdy skutečně znamenala vládu bohatých. Levičácké pojetí je zase jen ta stará špatná komunistická diktatura majitelů Pravdy.

  Nic lepšího než demokracii a svobodné volby na oba problémy zatím nikdo nevymyslel. Nicméně Západ jde dnes směrem „politickokorektní levičácké totality“.

 108. Dvořák říká:

  Pane Berane,přes nálepkování je tu právě TEN specialista. Co já už všechno byl v jeho bujné,nebo jednoduché, fantazii. Až sem si někdy říkal,jestli by to neukončila nějaká tečka.
  Nastavením limitů se zase dostáváte pod nějaký řízený dozor. Zase budou lemplové žalovat,že on má víc než já a bude se zatýkat a soudit. Nebo jak by to mělo fungovat? Státem řízené zbohatnutí? Pokud něco,tak je potřeba nastavit pravidla a dodržovat je,levá nebo pravá,vymáhat jejich dodržování a postihovat nedodržování. A jestli má někdo majetek pět tisíc nebo pět miliard je úplně jedno. No jasně, je to utopie,protože peníze mimo oficiální výplatu nesmrdí a charakter chybí levičákovi i pravičákovi a platí to i o těch nových. Kolikrát Bartoš prohlásil, že s ODS do vlády nikdy a šup,už tam chrochtají.

 109. Dvořák říká:

  Ani,ze západu nám po komunismu posílají daleko větší prasárnu.

 110. Svatopluk Beran říká:

  Já jsem neříkal že 50 milionu je správně coby zákon světa, já jsem říkal že je to jen moje vize levičáka že 50 milionů je pro vršek STŘEDNÍ TŘÍDY a tím jsem myslel z množství prostředků směny, které jsou dnes ve světě díky dosavadnímu chodu světa k upotřebení, asi tak rozumným mantinelem podle mne, jako levičáka. Ještě tu je střed a spodek střední třídy a chudí oproti OBSLUŽNÉ ELITĚ A ELITĚ JAKO TAKOVÉ, KTERÁ VLSTNÍ V NĚKOLIKA PROCENTECH OBČANŮ SVĚTA TÉMĚŘ CELÝ MAJETEK PLANETY, JESTLI VŮBEC VÍTE A NEBO CHÁPETE O ČEM HOVOŘÍM. Mravní kapitalismus a jeho původní vize by měly napňovat většinu obyvatel planety a měl by tak vyhrávat soutěž o to, který ekonomický systém a v jaké míře, je pro naší planetu nejvhodnější. Pokud to tak ale nefunguje, není nikde v žádném přírodním kodexu vesmíru dnešní kapitalismus zakotven jako jediný možný vesmírný ekonomický systém. Dokonce není ani dnešní typ kapitalismus zakotven v americké ústavě, či jakémkoliv jeho dodatku. Typ ekonomie a prospěchu z něj pro co nejvíc občanů planety, by měl být jen a jen demokratickou volbou všech zúčastněných. Vy si můžete, zrovna tak jako já jen přát jak by to mělo vypadat a zrovna tak jako já tuto nabídku nabízet ostatním.

 111. Svatopluk Beran říká:

  Jinak si uvědomuji jak vás Jan nálepkoval a dost dobře tomu nerozumím, proč to takhle prezentoval.

 112. Svatopluk Beran říká:

  Jinak správné levičáctví je podle mne v principu požadavek aby se na vytvořeném bohatství podíleli NEROVNOMĚRNĚ – pole kvality myšlenky, nápadu a odvedené fyzické práce nastavením mantinelů výše odměny – VŠICHNI ZŮČASTNĚNÍ. OPROTI PRAVIČÁCTVÍ – JAK JSEM HO POCHOPIL I OD VÁS, pokud jsem vás pochopil špatně, klidně mě opravte, ŽE PRÁVO NA VYTVOŘENÉ BOHATSTVÍ, MAJÍ NESOUMĚRNĚ OPROTI ZŮČASTNĚNÉ VĚTŠINĚ, POUZE VÝMEČNÉ ELITY.

  Jako představu uvádím že asi jedno procento obyvatel planety vlastní minimálně kolem 80procent bohatství celé planety a ti si řídí jak jim budou dál a dál přibývat další procenta nad těch dosavadních 80. Vy s tím souhlasíte?

 113. blade říká:

  https://www.protiproud.cz/images/theme/20211123115238_lenin-biden890.jpg

 114. blade říká:

  https://files.fm/f/ks73azx46

  Podle odpovědi ÚS výše se může řídit každý 🙂

 115. Svatopluk Beran říká:

  Nicméně Západ jde dnes směrem „politickokorektní levičácké totality“.

  Zatím jsem takové spojení slov neslyšel, ale rozumím tomu, co tím je myšleno. Já si něco takového vůbec nemyslím a nezlobte se na mne a nemyslím to jako urážku, ale ve své významu, to je hloupost. Levice v žádném případě EVROPU neřídí a neorganizuje. To by totiž musela v prvé řadě EVROPA vystoupit z NATa a pak by se teprve mohla ukazovat pomalu cesta k levicovému principu kapitalismu. Dokud je ale Evropa součástí militaristické vize geopolitiky a demokracie světa pod vedením Spojených Států, je vše co dělá pod kontrolou USA A PŘEDEVŠÍM FINANČNÍCH ELIT USA. Pokud vám připadá, že vámi prezentované větné spojení je pro vás vysvětlující situaci na západě, jedná se podle mne MOŽNÁ o pouhé dočasné povolování opratí, aby se systém ŠÉFŮM NESPLAŠIL a oni ho mohli dál, dle svých potřeb kočírovat. Jestli tím chcete poukázat na GREAN DEAL, pak ten přeci ve své podstatě vůbec nemá sloužit lidem, nýbrž opět zajistit lepší přežití FINANČNÍM ELITÁM, v jejich dnes jimi poškozovaném světě možných a nezbytných surovinových zdrojů, čímž znemožňují přirozenému samoobnovování přírody.

 116. Jan P říká:

  Hele, ví někdo co je to ta „globalistická neoliberální a neomarxistická finančně-politická chobotnice“ ?
  Není zač.

 117. blade říká:

  Co je vlastně levice a pravice:
  https://www.vsehrd.cz/clanek-viktorin/co-je-vlastne-pravice-a-levice_1b4e8f5a-8017-4800-87d9-732951b91f0e

 118. blade říká:

  Politickokorektní levičácké totality:

  Dement, komsomolec a zednář se sešli: Soudruzi vytyčili nemalé cíle. Vakcíny, sodomii a migranty nacpeme všude! Pravidelná migrace, náš bolševický cíl. Humanitární bomby pro každého. Na obzoru občanská válka nejen v USA?

  Rovnost a zelená svornost
  V oblasti prosazování „rovnosti“ přijali závazek „ prosazovat rovnost a rasovou spravedlnost“, přičemž slíbili vytvořit zastřešující instituci pro tento proces – Severoamerické partnerství pro rasovou rovnost a začlenění. Dále se zavázali svolat „setkání domorodých ženských lídryň v rámci trilaterální pracovní skupiny pro násilí páchané na domorodých ženách“. Ve společném prohlášení se uvádí, ve stylu těch nejlepších dokumentů z komunistických sjezdů: „Stojíme pevně v našem závazku dosáhnout rasové spravedlnosti a začlenění pro všechny. Pro tento účel naše země posílí spolupráci v této oblasti prací na třístranném plánu pro rasovou rovnost a začlenění.“

  Následoval závazek ochrany práv LGBTQI+ lidí, který byl korunován příslibem „závazku vůči Globálnímu fondu pro rovnost, na podporu aktivistů v první linii a podpory, jakož i na zvyšování účasti Ameriky v základní skupině LGBTQI OSN a v Koalici za stejná práva, která koordinuje diplomacii na podporu lidských práv.“ Pracovníci velvyslanectví se tedy nemusí obávat, peníze budou a vyvěšování duhových zástav nepřestane.

  Ani zde lídři nezůstali nic dlužni osvědčenému zlatému fondu levicové rétoriky: „Nadále jsme odhodláni prosazovat globální odstraňování zákonů a politik, které diskriminují osoby na základě jejich sexuální orientace, genderové identity nebo projevu nebo pohlavních charakteristik, a bojovat proti všem násilným činům zaměřeným na LGBTQI+ osoby. Naše rozmanitost je naší silnou stránkou a klíčem k odemknutí naší budoucnosti.“

  Klidně mne kamenujte, že je to z:
  https://www.protiproud.cz/politika/6147-dement-komsomolec-a-zednar-se-sesli-soudruzi-vytycili-nemale-cile-vakciny-sodomii-a-migranty-nacpeme-vsude-pravidelna-migrace-nas-bolsevicky-cil-humanitarni-bomby-pro-kazdeho-na-obzoru-obcanska-valka-nejen-v-usa.htm

 119. Dvořák říká:

  Pane Berane,jà se za pravičáka nepovažuju, tak nevím, jestli jsem ten pravý na vysvětlování. Prostě to beru,tak jak to je. Nikdy jsem nepodnikal,uhlobaronství jsem taky nezdědil. Prostě dělám tak,abych měl vše,co potřebuju a mohl být aspoň trochu nezávislý na změnách politického režimu. A tu možnost má dnes každý zdravý člověk. Ale nebaví mě dělat na vychcánky a podporovat snahy jako housing First,sociální dávky pro nepracující,upřednostňování různých úchylných menšin. No a tak.
  Co se týče toho bohatství planety ,tak nevím. Přes noc to asi nezvládli a ani ty lidi neznám.

 120. Jan P říká:

  Zvykl jsem si, že mi fašisti nadávají do komunistů. Mně je to jedno.
  Ta masová psychologie fašismu od Wilhelm Reich na ty dva nácky fakt sedí. Ne, že ne.

 121. blade říká:

  Všichni tak nějak víme a vidíme, že současný stav je špatný.

  Jakmile se ale objeví kdekoliv nějaká snaha o změnu, hned jí odsoudíme > pošpiníme > přirovnáme k něčemu zlému > zavrhneme > předem prohlásíme za špatnou. Jedni z pohledu levičáka > druzí z pohledu pravičáka > třetí z pohledu sociální soudružnosti > čtvrtí z pohledu možnosti podnikání atd atd. > Ale proč se tohle děje? Komu to prospívá? Přece pokud by lidé opravdu postupovali podle těchto pravidel, tak dodnes lezeme po stromech a žereme ovoce, lupeny a brouky, že JaneP.

 122. blade říká:

  Ještě poznámka:
  Sociální základnou národněsocialistického hnutí v Německu byla od počátku maloburžoazie > sedláci, živnostníci, malí obchodníci, příslušníci svobodných profesí a deklasovaní intelektuálové > proto také hnutí bylo protikapitalistické a do značné míry protietatické (Wehrmacht měl být například nahrazen „lidovými“ milicemi – oddíly SA). Kvalifikovaní dělníci měli SPD, méně kvalifikovaní a nezaměstnaní dělníci KPD. To až v souvislosti s odstraňováním nezaměstnanosti a sociálními programy NSDAP a Hitlerem jako kancléřem se dělnictvo během tří let dávalo na stranu NSDAP > takže nácek a fašoun je JanP. > nikoliv blade > jak nácek a fašoun JanP. mylně uvádí.

 123. Jan P říká:

  Skvělý. Vedle normalizačního architekta další bojovník proti komunismu a neomarxismu.
  Na rozdíl od pana Gryce si jako hrdý pohraničník život v normalizaci liboval.

  blade říká:
  Sobota, 27. 11. 2021 v 15:31

  „Až sto tisíc levicově orientovaných dělníků se v prvním roce nástupu nacistů k moci ocitlo za branami koncentračních táborů a z politických důvodů v nich zůstávali po celý čas existence takzvané Třetí říše. Statisíce dalších byly „jen“ propuštěny z práce. A vedle toho existuje celá řada dalších důkazů, že se dělníci nikdy nestali integrovanou součástí nacistického Volksgemeinschaft, „národního společenství“.
  https://a2larm.cz/2020/06/jak-hitler-zlikvidoval-odbory-a-pokusil-se-vytvorit-poslusnou-pracovni-silu/

 124. blade říká:

  Nacisté také projevovali nesmiřitelný odpor k marxismu a bolševismu, tedy k ideologiím, které střední třída považovala za přímé ohrožení svých tradičních pozic ve společnosti. Takže JanP. jako střední třída je nácek > ba přímo se pasuje na gestapáka co chce zavírat lidi > na rozdíl ode mne na té hranici sloužil on > neboť mu to ukládala tehdejší povinnost ZVS > tady si hraje na levičáka, ale opak pravdou > je nácek jak poleno.

 125. blade říká:

  Dnes je tomu 40 let, kdy 27. listopadu 1981 byla v Praze podepsána dohoda (č. 12/1978 Sb.) mezi vládou ČSSR a vládou SSSR o spolupráci při výstavbě první etapy jaderné elektrárny Temelín.

  https://www.svetenergie.cz/cache/img/26/data-web-powerplant-temelin-temelin1.fitbox.x1280.y1280.r0.q80.nr0.me2.jpg.webp

 126. Svatopluk Beran říká:

  Ale nebaví mě dělat na vychcánky a podporovat snahy jako housing First, sociální dávky pro nepracující, upřednostňování různých úchylných menšin. No a tak.

  Já to takhle nemám nastavený jako vy pane Dvořák, ale rozumím tomu že je hodně občanů po celém světě, kteří to vidí jako vy a nehodlám vás za to nijak odsuzovat. Ale jak chcete řešit problém, když je opět hodně lidí po celém světě, kteří jsou a vždy se budou rodit další, slabší a jednodušší než je střed, nebo ti skutečně pánem bohem políbení? Vy vidíte jako možnost je nechat umírat nebo trpět po ulicích a jen tak nahlásit nějako mrtvolu nebo ležícího žebráka, aby ho nějaká speciální firemní nebo státní společnost odvezla a dala mu někde u krematoria nebo hřbitova spasitelnou smrtelnou dávku nějakého jedu? To byla taková běžná praxe asi tak do konce 18 století. Ale i to by se muselo všechno zaplatit také z vašich daní.

  Není mým zájmem vás nějak provokovat nebo vás za váš pohled odsuzovat, jenom by mne zajímalo, jak chtějí občané s přibližně stejným pohledem jako vy a kterých je určitě hodně, přistoupit k takovýmto situacím. A to se bavíme o situaci kdy tito občané na běžný dnešní život skutečně nemají a u některým se tak v této situaci může vyvinout i nějaká psychiatrická nemoc. Je dost i těch kteří nezvládnou nějakou těžkou rodinou situaci, nebo i pracovní či prachobyčejný obyčejný konec zamilovanosti.

 127. Svatopluk Beran říká:

  Blade, jsem přesvědčen že replika, kterou jste použil měla platnost tak na začátku devatenáctého století. Svět po 2SV a Spojené Státy už i před 2SV vytvářel STŘEDNÍ TŘÍDU i z pracujících, takže dnešní STŘEDNÍ TŘÍDA již není podle mne v obzoru myšlení původní střední třídy rozvoje kapitalismu ve světě. Takže pohledy na hospodářství a ekonomiku podle Marxe o ekonomických následcích ve světě na ,,KAPITALISMU BEZ PŘÍVLASTKŮ,, se vlastně naplnily v 1 a 2 SVĚTOVÉ VÁLCE. Jako problém však teprve čas ukázal způsob, když Marx přemýšlel, jak tento vzájemně se vraždící svět řešit. Což nastavili bolševici vedení Leninem a vyslaní do Ruska jedním z příslušníků rodu válčícího mezi sebou v 1SV. Základní účastníci válčících zemí mezi sebou v 1SV, byli totiž vnuci nebo vnučky tehdy nejmocnějšího královského rodu. A to rodu anglické královny Viktorie. Takže oním prvotním hybatelem pro vzpouru řadových občanů Ruska proti odcházejícímu FEUDALISMU a nástupu ,,KAPITALISMU BEZ PŘÍVLASTKŮ V RUSKU,, byl vnuk této anglické královny, Německý císař Vilém II.

 128. Jan P říká:

  Co ten šašek zase tady mele za bláboly ?
  Už mi ten pošuk přestal nadávat do komunistů, ale pro změnu začal nadávat do fašistů.

  Je irelevantní, k jaké sociální třídě snad patřím. Žádný průmyslník, velký byznysmen a intoš nejsem.
  Historik Adam Šumichrast: „Zajímavé ale je, že po uchopení moci nacisté nehájili materiální zájmy většiny střední třídy, tedy malých živnostníků, řemeslníků a rolníků. Nejvíce protežovaný byl velký byznys, zvláště od té doby, kdy se součástí nacistického programu stalo masivní zbrojení.“
  Nepopírám, že zvrácená ideologie nacismu a fašismu si našla a stále nachází své příznivce i mezi některými dělníky i střední třídou.

  blade říká:
  Sobota, 27. 11. 2021 v 22:46

  ————————————————————————————————————————

  Ignorant a demagog Dvořák si všímá „nemakačenků, socek, bezďáků a dalších nepřízpůsobívých občanů, protože má pocit, že na tyhle černý pasažéry sociálního systému jako poctivý živnostník nespravedlivě doplácí. Položil si tenhle zoufalec otázku, kolik je to vlastně procent vládních výdajů ? Fakt se vyplatí tím zaobírat? Daňový systém má větší problémy…
  Akorát mě strašně zajímá, kde ten „poctivec“ a „servanej makáč“ Dvořák, bere na drobné podnikání čas, když je imrvére na internetovém fóru ? Ne každý může být podnikatel, starající se jen sám o sebe.
  Ale jinak mu věřím, že se mu Česko země neomezených možnosti líbí. Jako např: ředitel nemocnice má desítky nemovitostí, starosta malé obce majetek 0,5-1 mld. Ok, přejme jim to, jen nechápu, proč tihle lidé mají potřebu lézt do vrcholné politiky, když slovy klasika nedokážou prokázat, že původ jejich majetku je křišťálově čistý. Že Česko ztrácí v daňových skrýších 17 miliard korun ročně Dvořákovi evidentně rovněž nevadí. A dalo by se pokračovat dál… To černí pasažéři nejsou ! Je to jenom závist nás neschopných lenochů, málo podnikavých a chudých. Podle Dvořáka je potřeba si došlápnou na ty dole…
  Už Reagan psal v pamětech, že voliči reagují daleko líp na ušetřené miliony než na ušetřené miliardy. Výdaje za miliony si totiž dovedou líp představit, miliardu nikdy neviděli.
  Kdyby Dvořák neměl hlavu jenom na nošení čepice, tak by musel vědět, že v dobře fungujícím sociálně-ekonomickém systému by i úplné zrušení těchto dávek neměl být problém, neb by je skoro nikdo nepobíral.
  Což Česko není. Buď se v rámci soc. smíru socioekonomické rozdíly zmenší, nebo žádný smír nenastane a rozdíly přerostou v násilí ze strany „těch slabších“. A Dvořák tím přijde o živnost…

 129. Dvořák říká:

  Ale o čem to pořád mluvíte? On se někdo narodí jako nezaměstnaný,bezdomovec?

  Jane P, hoď se do klidu,už mě ty tvoje lži o mě nebaví.

 130. blade říká:

  Replika nereplika > Wiki:

  Podpora střední třídy
  U střední třídy se NSDAP těšila rozsáhlé podpoře, jelikož nacisté přiživovali nenávist ke státům Dohody a usilovali o revizi Versaillské smlouvy. Nacisté také projevovali nesmiřitelný odpor k marxismu a bolševismu, tedy k ideologiím, které střední třída považovala za přímé ohrožení svých tradičních pozic ve společnosti.

  Takže nálepkář JanP. jako střední třída je nácek > ba přímo se pasuje na gestapáka co chce zavírat lidi > ale zde si hraje na levičáka > TATRMAM

 131. blade říká:

  České Vánoce, Vánoce přicházejí > https://youtu.be/y-2Gd9sS1Ao?t=19

  ://obrazky.superia.cz/1600/vanocni_hvezda.png

 132. Svatopluk Beran říká:

  Blade zkusím to ještě jednou a pak už toho s touto otázkou necháme, protože se určitě nedomluvíme. STŘEDNÍ TŘÍDA PŘED 2SV A DNES JE PERZONÁLNĚ ROZDÍL, TAKŽE PODLE MNE, POKUD BYL NĚKDO VE SVÉ ZAMĚSTNANECKÉ PROFESI PŘED 2SV NAZÝVÁN STŘEDNÍ TŘÍDOU, TAK DNES JIŽ TOTO ZAŘAZENÍ NENÍ TAK OMEZENÉ, NÝBRŽ JE DALEKO ŠIRSÍ A NA ZAČÁTKU DVACÁTÉHO STOLETÍ BY VŮBEC DO STŘEDNÍ TŘÍDY NEPATŘIL.

 133. blade říká:

  Ale Beran, tatrman si jen okusil to jeho nálepkování 🙂 , nic víc nic míň. Jinak střední třída v ČR samozřejmě neexistuje. Podle mých zkušeností ze zahraničních cest se dá ČR rozdělit > na chudé a ty co měli štěstí 🙂

 134. Svatopluk Beran říká:

  Ale o čem to pořád mluvíte? On se někdo narodí jako nezaměstnaný,bezdomovec?

  Ne nenarodí. JEN SE NARODÍ DO OKRUHU SVÝCH NEJBLIŽŠÍCH, KTEŘÍ MU AŤ UŽ ZE SVÉ PODSTATY NEBO EKONOMICKÉ NEMOHOUCNOSTI NEMOHOU UMOŽNIT SE STEJNOMĚRNĚ ROZVÍJET JAKO OSTATNÍ – A PAK TO MUSÍ BÝT ČLOVĚK OPRAVDU POLÍBENÝ PÁNEMBOHEM ABY SE VYMANIL A BYL SCHOPEN SI NASTAVIT SVOU VLASTNÍ SILNĚJŠÍ CESTU. NEBO SE PROSTĚ NARODÍ PRO TENTO MODERNÍ SVĚT MYŠLENKOVĚ OMEZENÝ A OBČANÉ JAKO TŘEBA VY NECÍTÍ POTŘEBU MU POMOCI. To je pak v podstatě přirozenost výběru přírodou. To jsem já přesvědčen že nás odděluje od zvířat, že pokud nás naše vlastní iniciativa pomoci druhému neohrozí, jsme schopni mu z jeho údělem pomoci. Dříve v tradiční společnosti, nebo ještě dnes i u muslimů, tuto funkci plnila rodina v možnostech jaké měla. Vznikem a rozvojem kapitalismu – však již svobodní druho a vícerození rodinní příslušníci odcházeli do rozrůstajících se měst a vznikajících fabrik, kde pracovali na vlastní pěst oddělení od rodiny, byla postupně forma rodinného zajištění odbourána a o pomoc v nouzi se začala starat společnost a stát, pro kterou dotyčný odváděl svou práci.

 135. blade říká:

  Hele Beran > nepodsouvejte mi nějaké vaše demagogie, že nikomu nepomáhám atd. Já nevím proč má neustále někdo v Česku > potřebu někoho neustále škatulkovat > aniž by ho osobně znal, či ho o to dotyčný žádal. Pomluvy, ukvapené závěry, závist, pošpinit, pomluvit, shazovat jiné > to jde lidem, i mimo diskuse, v Česku nejlíp. Diskuze je přeci o tématu blogu a ne o přispěvateli. Stejně jako Vy > rád druhé škatulkuje JanP. i nick Gryc. Mne je úplně fuk jestli je zdejší přispěvatel Havlista, levičák, pravičák, nebo nějaký ultra vlevo či vpravo. Já tu něco napíšu z doslechu o PS-ácích, ano pasoval jsem to vyprávění druhých na sebe, neboť jsem chtěl zjisti jak bude nick Gryc reagovat. > místo tématu blogu to hned všude kopíruje jako hotovou věc. Že o něm napíšu kolaborant, soudruh atd. je pouhá obrana proti nesmyslům co kopíruje > jak dobře víte on to dělá snad u všech přispěvatelů > tohle mi jako standartní diskuse nepřijde.

  JanP. i Vy máte neustále tendenci škatulkovat > zřejmě ve vás dvou i s nick Grycem se na tom podílela i doba minulá. Já zde nikde nikdy nikoho jako první neškatulkuji, vždy je to pouze obrana či oplácení stejnou mincí.

  Jinak Beran > oni jsou bezdomovci i nezaměstnaní, kteří žádnou pomoc či najít práci nechtějí, je to prostě jejich životní styl > odlišný od nějakého nalinkovaného standartu. V zahraničí mám mnoho přátel, kteří ptákoviny mnou výše popsané vůbec neřeší, rád se s nimi vidím > stejně tak oni se mnou. Možná dáme s druhou polovičkou časem přednost jiné zemi, zde nás drží tak nějak pouze rodiče.

 136. Svatopluk Beran říká:

  Blada to bylo panu Dvořákovi, ale když už že jste se vyjádřil. Je to samozřejmě váš pohled a tím to pro mne hasne.

 137. Svatopluk Beran říká:

  Dvořák říká:
  Neděle, 28. 11. 2021 v 12:39
  Ale o čem to pořád mluvíte? On se někdo narodí jako nezaměstnaný,bezdomovec?

 138. Dvořák říká:

  Pane Berane,teď už jsem vážně zmatený. Když teda pracují,z jakého důvodu jim pomáhat? Nebo v čem? Jinak jste už životem zkušený člověk,tak byste měl vědět kam vedlo a vede to neustálé pomáhání. A můžeme se bavit o rozvojových zemích nebo o našich domácích netáhlech.Pouze se rozmnožuje skupina těch,kteří z té pomoci žijí celý život.

 139. Svatopluk Beran říká:

  Pane Dvořák máme oba dva určitě rozdílné životní osobní zkušenosti s občany, kteří se na jedné straně nechtějí o sebe prací starat a kteří z jakéhokoliv jiného důvodu nemohou tuto činnost dlouhodobě či krátkodobě vykonávat.

  A to nehovořím o výši příjmu za tuto činnost vzhledem k nákladům, které dnešní ekonomický systém nabízí za odvedenou práci, vzhledem k možnosti osobnostního rozvoje a možnosti důstojného zajištění rodiny. Po 2SV byl v nastaven na západě ekonomický systém, který umožňoval při vzrůstajícím HDP státu i rovnoměrný vzrůst bohatství všech. Od sedmdesátých let, tedy od dob Tacherové a Regana, však byl postupně tento poválečný trend neoliberálními zákony postupně měněn – abych vám to přiblížil v našem prostředí, tak úplně typickým příkladem u nás, bylo zavedení pravicovými vládami SUPER HRUBÉ MZDY v protikladu i se současným SNÍŽENÍM KORPORÁTNÍCH DANÍ – . To jen uvádím PŘÍKLAD, jak se dá chytře neoliberálními zákony snižovat mzda střední třídě a přitom navyšovat zisk ELITĚ a tím měnit poměr zásluh všech na vytváření HDP a tím přesouvat objem prostředků směny z bohatnutí celé společnosti, na pouhé minimum občanů. Tento princip probíhá v západním světě od sedmdesátých let a my jsme svou sametovou revolucí zapadli přesně do následků této změny. Vysvětlení elit, proč to tak začali dělat je asi v rovině toho, že občané již dosáhly ze své mzdy potřeb řadového MRAVENCE v jeho pozemském životě, to je například, – 3 dovolené během roku, možnost obměny auta během každých 5 let, zaplacení hypotéky během života atd. to vše z původně jednoho, nebo později z obou platů manželů. Bohatnutí společnosti, mimo ELITY, tak skončilo a byla tím zastavena i možnost těch nejslabších zůstávat ve svém ZÁKLADNÍM příjmu aspoň v důstojné rovině života. PROSTŘEDKY SMĚNY jsou tak více nabízeny ELITĚ, která se ve své nemorálnosti o to více utrhuje z řetězu, asi tak nějak, jako ke konci čtrnáctého století církev po vládě KARLA IV, který jí umožnil větší vliv ve státě, čímž bylo dosaženo nezpochybnitelně vysokých kulturních hodnot společnosti, ale na druhé straně do budoucna neslo zbláznění se církve z moci a například zavádění nákupu ODPUSTKŮ ZA ZA JAKÉKOLIV SVINSTVO, které člověk udělá.

Zanechte komentář
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I