Podraz na voliče a nezodpovědnost vůči svému městu.


Nic jiného totiž rezignace primátorky není. Post krajského zastupitele horko těžko (o jediný hlas) pro Jihlavu vybojovaný opustit po pouhém roce a přenechat jej Třebíči! V situaci, kdy se dlouhodobě diskutuje o slabém zastoupení krajské metropole. Je velký nesmysl, že to nebude mít vliv – vždyť ubyde hlas!


Primátorka opouští i STAN a důvody nechce uvést. Nechce tedy lhát a vykrucovat se (což jí šlechtí) ale nechce ani přiznat barvu (to už je horší…). Přitom to jak to skutečně je ví každý, kdož se o místní veřejný život zajímá. Karolína Koubová tam prostě nemá vůbec žádnou podporu. Nedokázala obsadit žádnou ze stranických funkcí a o tom, že by snad mohla být lídryní v nadcházejících volbách si může jenom nechat zdát. A být co jen druhá nebo třetí, to se prostě s její samolibostí nijak neslučuje. Pokus vstoupit do nějaké jiné stranické organizace také nevyšel, u STANu to prostě nefunguje tak, jak toho svého času využili někteří od lidovců. Být doma prorokem je tam důležité. Jsou to přece na prvním místě starostové.


Ta nepodpora ostatních přitom není nic překvapivého. Primátorka jenom sklízí trpké ovoce předchozích let. Kdy totiž „své“ lidi, kteří ji podporovali, házela jednoho po druhém přes palubu v dobře skrývaném zájmu starých pardů od politické konkurence, kteří si žádné změny nepřáli. Nejmarkantnější to bylo v městských firmách – letitých neprůhledných a stále bytnějicích strukturách. Přežívající molochy. A tak postupně museli díky ní opustit své posty ve vedení Služeb města, Dopravního podniku, Dukly lidé, kteří se o změny jak bylo před volbami dohodnuté, opravdu snažili. Nadějný plán na restrukturalizaci městských lesů také zůstal jenom na papíře. Ovšem těžko můžete něco nového prosazovat, když vám chybí to primární – podpora “ vlastních “ lidí v městské vládě. Takže ten stav dneska je jenom logická odezva.

Ale co dál?

8 Responses to “Podraz na voliče a nezodpovědnost vůči svému městu.”

 1. blade napsal:

  https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/uskupeni-forum-politik-radnice-primator-koubova-koalice-stan.A211127_638729_jihlava-zpravy_evs

  Fórum prchá do STAN > safra jak to teď vhodně nakombinovat před volbami do zastupitelských orgánů a nepřijít o korýtka. Nějaké mnohabarevné rychlosplácance se stejnými tvářemi rozhodně volit nebudu.

 2. BerKa napsal:

  Já už mám pokročilou sklerózu a tak si za boha nemůžu vůbec vzpomenout, čí „dítě“ ta primátorka je. Kdo ji tehdá na tu radnici došťouchal.

  Možná někdo, komu se pak vymkla z vodítka a tak je z toho teď zhrzený…

 3. Zdeněk Gryc napsal:

  b +B
  Brigite Bardot

  Zajímavá dvojka
  Primářů – komentářů JL

  ANONYMITA a ALKOHOLISMUS

  Uvolňuje

  AUTOKRITIKU

 4. Dvořák napsal:

  Podraz na voliče? Který to byli?

  Na omikron prý je potřeba čtvrtá dávka. Kolik je potřeba na Gryce?

 5. Jan P napsal:

  Podraz na voliče byl už od samého začátku, kdy vzniklo politické hnutí Fórum Jihlava.

 6. Jan P napsal:

  Podivné dary na účtu STAN třeba vysvětlují rezignaci naivní političky Karolíny Koubové.
  dnes.cz/zpravy/domaci/stan-dary-ucet-kyperske-firmy-statisice.A211214_200507_domaci_mkop?zdroj=domaci_hp

 7. VladimírV napsal:

  Pane Jane P.

  Nejde o podraz na voliče, ale o logický vývoj, kdy koalice tvoří subjekty s viditelně rozdílným programem. Začíná to hranou servilitou a omlouváním kroků koaličního partnera přes nucené respektování zištných zájmů některých zástupců koalice. A končí to rozpory v koalici, kdy se musí najít a posléze odstranit ten, kdo se odmítá podvolit, případně se koalice rozpadne

  Pan Tomanec byl Enfant terrible jihlavského zastupitelstva. Zastupitelstva, které si ukouslo velký krajíc problémů a které viditelně vhání město do tíživé finanční situace, která se dotkne každého občana Na čemž i on má svůj podíl, byť se vždy bránil tím, že je pouze řadový zastupitel. To, že napadá primátorku, kterou sám vypiplal do vedoucí pozice na radnici, je především důsledkem jeho zklamání z jejího působení na radnici.

  Jeho kritika primátorky je sice čtivá, ale v přehršli kritiky škály dalších lidí, které pranýřoval a pranýřuje, ztrácí glanc.

  Zkrátka, čeho je moc, toho je příliš. Ale i to je projev a důsledek naší svobody.

 8. Jan P napsal:

  K Vladimirovi V.

  Já si to vysvětluji asi takhle. Souhlasit se mnou nemusíte.

  Otázkou je, kde se vzali voliči a voličky politického hnutí Fórum Jihlava.
  Podle mého laického úsudku se jedná o nespokojenou část voličů, která uvěřila dobře zvládnuté kontaktní předvolební kampani FJ. Věřili, že FJ přinese do komunální politiky v Jihlavě a fungování města potřebnou změnu:-)
  Když se pozorně podíváte na výsledky voleb(2010,2014,2018)pro zastupitelstvo město Jihlava, tak zjistíte, že se většinově jedná o bývalé voliče jihlavské sociální demokracie. Jasně, můžete si klást otázku, proč nespokojený socdemácký volič jako v případě voleb do PS raději nevolil strany vůdcovského typu(ANO,SPD) a hloupě skočil na špek místnímu „liberálnímu“ hnutí, které dnes už ani fakticky neexistuje : „Zkrátka, čeho je moc, toho je příliš. Ale i to je projev a důsledek naší svobody.“
  Má to háček. Na sociologických datech a šetření je dokázáno, že nespokojený volič se současnou ČSSD na centrální i komunální úrovni NENÍ(!) jenom konzervativně levicový, ale taky liberálně levicový. A tenhle liberálně levicovější typ voliče v Jihlavě možná doufal, že FJ by mohlo představovat podobné úspěšné sdružení občanských kandidátů jako Praha Sobě. Realita se ukázala časem jiná…
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Praha_sob%C4%9B

Leave a Reply