Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Rezignace primátorky

Petr Klukan | Pátek, 10. 12. 2021 v 9:43

Vzdání se mandátu krajského zastupitele uprostřed volebního období je věc nebývalá, zvláště když jde o nejvyššího politika krajského města – primátora, v našem případě primátorku. A věc nepochopitelná. Sama primátorka rozchod se STANem, za něhož byla do kraje zvolena, neuvedla. A svou budoucí absenci na kraji nevidí jako problém pro Jihlavu.

Vyjádření exprimátora Vymazala, že jí rozumí a že vlastně nevadí, když Jihlava přijde v kraji o svého člověka, nelze chápat jinak než jako loajalitu povýšenou nad vše. Není to tak dlouho, kdy se jako primátor za ODS nedostal do krajského zastupitelstva a bylo to kritizováno ze všech stran. Argument, že nyní má Jihlava na kraji svého zastupitele, hejtmana Schreka, neobstojí. Primátor je v krajském zastupitelstvu více a lépe informován o všem, co kraj rozhoduje, a může napřímo zdravě ovlivňovat své kolegy. Vzdání se této možnosti lze chápat jako uzavírání politické kariéry člověka, v něhož mnozí vkládali až příliš velké naděje.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I