Blog Jihlavských listů

Miroslav Tomanec, Ing., MBA
129- Stavební inženýr, restauratér, vinárník a pivovarník na penzi. Dnes už jenom kavárník a bývalý koaliční zastupitel, aktivně se snažící ovlivňovat chod našeho krásného města.

Mantinely svobody a demokracie.

Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Středa, 26. 1. 2022 v 10:16

Vyhrožování násilím člověka na člověku, střelbou, šibenicí, zabitím je vždycky špatně. Ať už se jedná o migranty v roce 2015, i o někoho jako je Babiš v roce 2018, nebo pandemický zákon v roce 2022. Tedy včera před sněmovnou.

A vysvětlování od těch, co mají hájit pořádek a bezpečnost, že se pořád nic nezákonného neděje, není odpovídající situaci. Protože to už přestává bránit svobodu a demokracii – naopak se to obrací proti těmto hodnotám. Přímo to totiž vybízí k tomu, že ta pomatená bába s imitací samopalu přímo před policisty příště vytáhne skutečnou zbraň, co bude vypadat jako dětská hračka a…

Jak asi uvažují tihle všehoschopní dezoláti kolem Chcíplého psa, Zdravého fóra a podobných partiček? Jasně… musíme přece říkat že žádnou agresi, žádné násilí, to rozhodně nechceme, ale šibenici a makety samopalů na demošku dáme, to vyvolá strach – vždyť potom se jenom stačí od toho distancovat, naše zákony jsou jím v tomto ohledu houby platné…. Příště už ten parlament rovnou vezmeme útokem, jako trumpisti Kapitol před rokem, vždycky přece můžeme říct, že s tím nemáme nic společného… a že to bylo na naší demonstraci a existují nějaké povinnosti pořadatelé? No nedejte se vysmát! My nic, my jsme přece čistí jak lilie, žádné násilí nijak nepodněcujeme – a jak nám chcete dokázat opak…? V Americe se to u Trumpa snaží už přes rok… A to je přesně ten mantinel demokracie.

Ale všechno má své meze a je třeba zakročit, dokud je čas. Že policii chybí nějaká zákonná úprava? No tak zákonodárci jednejte, moje svoboda a já pevně věřím, že i většinové společnosti, je ohrožena a já už se fakt před těmi dezoláty, co tak statečně „bojují za demokracii“, necítím v bezpečí.

Říkalo se přece… třikrát a dost, ne?

65 komentářů k článku “Mantinely svobody a demokracie.”

 1. Dvořák říká:

  Jak se do lesa volá,tak se z lesa ozývá. No ale když jsou politici hluší,je potřeba mít obrázky. Velkou aféru bych z toho nedělal. Samozřejmě by bylo lepší jim demokraticky rozkopat stánek.

 2. Zdeněk Gryc říká:

  Nejde o demokracii,
  autor komentáře použil na hrubou díru,
  hrubší záplatu,
  ale povedlo se ne ?

 3. Jan P říká:

  Jak je ten citát, že se liberál vždycky spojí radši s fašistou?
  https://cnn.iprima.cz/na-demonstraci-k-landovi-se-prida-pirat-dostal-i-cast-senatoru-nespojujeme-se-tvrdi-56068

  Dělat tohle nebo postavit si u Sněmovny šibenici ekoaktivisti či nedej bože áčkaři, tak se vsadím, že plac za minutu zaplní těžkooděnci a aktéři (plus patrně pár random lidí okolo) skončí v poutech a na služebně.

 4. Zdeněk Gryc říká:

  Jan P říká:
  Středa, 26. 1. 2022 v 20:08
  Jak je ten citát, že se liberál vždycky spojí radši s fašistou?

  NĚCO JAKO ???
  ————————————————————-
  Pakt Ribbentrop–Molotov

  dok. foto
  Molotov podepisuje německo-sovětskou smlouvu o neútočení.
  Za ním je vidět Ribbentrop (v černém) a Stalin (ve světlém, druhý zprava)
  Pakt Ribbentrop–Molotov je smlouva o neútočení mezi nacistickým Německem a Svazem sovětských socialistických republik, podepsaná v Moskvě 23. srpna 1939.
  Pojmenování paktu vzniklo z příjmení dvou vyjednavačů:

  Hitlerova ministra zahraničních věcí Joachima von Ribbentropa
  a Vjačeslava Molotova,
  který byl lidovým komisařem (ministrem) zahraničí v stalinském Sovětském svazu.
  Ve smlouvě se obě strany zavázaly, že nepoužijí vojenskou sílu proti druhé straně a nespojí se s jejími nepřáteli.
  Smlouva znamenala zásadní obrat ve vztazích obou zemí a byla v podstatě dodržována až do 22. června 1941, kdy nacistické Německo napadlo Sovětský svaz (operace Barbarossa).
  Uzavření smlouvy předcházelo jednostranné německé zrušení německo-polského paktu
  o neútočení dne 28. dubna 1939
  (polsko-sovětský pakt o neútočení však byl stále v účinnosti
  a Sovětský svaz jej jednostranně porušil až svým vpádem do Polska 17. září 1939).

 5. FL říká:

  Pan Dvořák bude jistě tak laskavý a uvede nám konkrétní případ, kdy poslanci někomu ukazovali šibenici, potažmo vyhrožovali smrtí, protože toto už vyhrožováním zavání.

  § 353Nebezpečné vyhrožování
  (1) Kdo jinému vyhrožuje usmrcením, těžkou újmou na zdraví nebo jinou těžkou újmou takovým způsobem, že to může vzbudit důvodnou obavu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

 6. XXXXX říká:

  A to všechno o nenásilí napsal šašek lampasáckej, co konkurenci rozšlapal stánek 🙂

 7. Svatopluk Beran říká:

  KAŽDÝ I PODRŮMĚRNÝ ŽÁK TŘETÍ TŘÍDY JE SCHOPEN VNÍMAT, ŽE MNICHOVSKÁ ZRADA ANGLIE A FRANCIE Z 30ZÁŘÍ PROBĚHLA O 11MĚSÍCŮ DŘÍVE NEŽ BYL SEPSÁN PAKT O NEÚTOČENÍ Ribbentrop-Molotov. KAŽDÝ PRŮMĚRNĚ NADANÝ OBČAN DOKÁŽE VNÍMAT ŽE BYLA ANGLIÍ, NAD KTEROU TEHDY SLUNCE NEZAPADALO, PRODÁNA ZA NEÚTOČENÍ HITLERA NA ANGLII, JEDNA MALÁ ZEM UPROSTŘED EVROPY K OBSAZENÍ HITLEREM A TÍM NASMĚROVÁN HITLER NA VÝCHOD. KAŽDÝ PRŮMĚRNÝ OBČAN JE SCHOPEN POCHOPIT, ŽE SI NÁSLEDNĚ MUSÍ SSSR ZABEZPEČIT SVÉ HRANICE PŘED NEPŘÍTELEM NASMĚROVANÝM ANGLIÍ NA NĚJ. KAŽDÝ PRŮMĚRNÝ OBČAN SI JE SCHOPEN UVĚDOMIT, ŽE PODPIS SMLOUVY O NEUTOČENÍ JE PODPISEM SMLOUVY O NEÚTOČENÍ. KAŽDÝ PRŮMĚRNÝ OBČAN SI JE SCHOPEN UVĚDOMIT, ŽE KDYŽ SIGNATÁŘ SMLOUVY MÁ I SMLOUVU O NEÚTOČENÍ ZE ZEMÍ MEZI OBĚMA SIGNATÁŘI ZNAMENÁ TO, ŽE JE OD POTENCIONÁLNÍHO ÚTOČNÍKA ODDĚLEN TOUTO ZEMÍ A JE TZV. ZA VODOU. KAŽDÝ PRŮMĚRNĚ UVAŽUJÍCÍ OBČAN SI JE SCHOPEN UVĚDOMIT, ŽE POKUD POTENCIÁLNÍ ÚTOČNÍK NÁSLEDNĚ SMLOUVU O NEÚTOČENÍ SE ZEMÍ UPROSTŘED VYPOVÍ, BYLO BY HLOUPOSTÍ SI HO NECHAT PUSTIT AŽ NA HRANICE, NOTABENE KDYŽ SSSR VÍ, ŽE ROZPÍNÁNÍ HITLERA SCHVÁLILA JIŽ PŘED 11MĚSÍCI MNICHOVSKOU ZRADOU NA Č.R. ANGLIE A KDY TATO ZÁPADNÍ ZRADA, KTEROU HITLER DOKONAL KOMPLETNĚ ZA 6 MĚSÍCŮ TÉŽ ZA PŘISPĚNÍ TOLERANCE VLÁDY USA PŘI MEDIÁLNÍ PODPOŘE AMERICKÝCH FAŠISTŮ MĚSÍC A PŮL PŘED TÍM, NEŽ BYLA DORAŽENA ČESKÁ REPUBLIKA. DO TOHO TYPICKY ZÁPADNĚ ZAPADÁ REAKCE ANGLIE O PÍSEMNÉM VYPOVĚZENÍ VÁLKY HITLEROVI, ALE JEN KECÁNÍM, BEZ FYZICKÉHO PŘISPĚNÍ. KAŽDÝ PRŮMĚRNĚ PŘEMÝŠLEJÍCÍ ZÁSTUPCE KTERÉKOLIV ZEMĚ SI OKAMŽITĚ UVĚDOMÍ ŽE NA ZÁPADNÍ CIVILIZACI SE NEDÁ SPOLEHNOUT A JE NEZBYTNÉ SE CHOVAT STEJNĚ, POKUD SI CHCI ZACHRÁNIT ŽIVOT.
  VIZ PŘÍKLAD DNEŠNÍ UKRAJINY, BÝVALÉHO RUSKÉHO CARSKÉHO ÚZEMÍ A VZNIKU PRVNÍHO RUSKÉHO STÁTNÍHO ZŘÍZENÍ V 9 STOLETÍ – TZV. KIJEVSKÁ RUS. TLAK ZÁADNÍ SPOLEČNOSTI JE VŠAK NA TATO HIDSTORICKÁ VÝSOSTNÁ RUSKÁ ÚZEMÍ JIŽ TISÍC LET TRVALÝ A TAK NEBEZPEČNÝ, ŽE OHROŽUJE CELOU PLANETU. JE AŽ ZARÁŽEJÍCÍ, ŽE TO ZÁPADU A PŘEDEVŠÍM JEHO HLAVNÍMU DNEŠNÍMU PROUDU Z USA UMOŽŇUJE TRVALOU DESTRUKCI CELÉHO SVĚTA. NAPOSLEDY TOTÁLNÍM DVACETILETÝM MILITARISTICKÝM TERORISMEM V ARABSKÝCH ZEMÍCH, KTERÝ ROZPOUTAL OHROMNOU MIGRAČNÍ VLNU. SVĚT SE DOMNÍVAL, ŽE TYTO VRAŽDÍCÍ EXPANZE JSOU JIŽ POUHÝM PŘEŽITKEM RÁDOBY NĚKTERÝCH CIVILIZACÍ. JE SMUTNÉ PRO VĚTŠINU DNEŠNÍCH OBYVATELSTVA SVĚTA, ŽE SE ZÁPAD NIJAK ZE SVÝCH EXPANZÍ PROTI OSTATNÍM ZEMÍM SVĚTA NEPOUČIL A JE NEUSTÁLE PŘESVĚDČEN, ŽE JEN ON MÁ PRÁVO VLÁDNOUT A PROTO I ZABÍJET A VYVRAŽĎOVAT JINÉ NÁRODY.

  Fotografie z průběhu mnichovských jednání – zleva: Neville Chamberlain v černém za Velkou Británii, Édouard Daladier v černém, zástupce Francie, Adolf Hitler v bílém, za nacistické Německo a Benito Mussolini v bílém za fašistickou Itálii

  Mnichovská dohoda (neboli mnichovská zrada či mnichovský diktát byla dohoda mezi Německem, Itálií, Francií a Velkou Británií o postoupení pohraničních území Československa Německu. Byla dojednána 29. září 1938 v Mnichově v tzv. Führerbau (ve všech jazykových verzích pak byla podepsána po půlnoci, tj. 30. září 1938).

  Za ním je vidět Ribbentrop (v černém) a Stalin (ve světlém, druhý zprava)
  Pakt Ribbentrop–Molotov je smlouva o neútočení mezi nacistickým Německem a Svazem sovětských socialistických republik, podepsaná v Moskvě 23. srpna 1939.

 8. Dvořák říká:

  FL má zřejmě bujnou fantazii,nic o tom,že poslanci vyhrožují šibenicí jsem nepsal. No ale pokud vytvářejí likvidační zákony a jsou hluší k názorům voličů,tak jim to asi musí někdo namalovat. Jo a s tím paragrafem na mě dojem neuděláte.

 9. VladimírV říká:

  Šibenice nejsou adekvátním výrazem odmítání kroků vládnoucích politiků. Ovšem i zmíněný článek Ústavy se dá vyložit tak, že ti, co se tak vehementně cpou do „bratrské pomoci“ Ukrajině (komu?), která vyústí ve válečný konflikt s Ruskem, nebezpečně vyhrožují většině občanů, protože se můžeme stát součástí bojiště. A to je i atribut vlastizrady hodné náležité pozornosti.

 10. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  Dvořák :
  K čemu konkrétně jsou politici (a kteří…) hluší ?

  Zdeněk Gryc :
  Ale jde o demokracii. Na prvním místě.

  Jan P. :
  Naprosto souhlasím. Účast Dernerové na téhle demonstraci – to je hrozná věc.

  FL :
  Podpora. Násílí zaslouží odsouzení vždy a Dvořák nemá racionální zdůvodnění

  Svatopluk Beran :
  Absolutně se ztrácím a nerozumím. Zkuste racionálněji a jednodušeji. Prosím. Vůbec nevím, co chcete vyjádřit.

  VladimírV:
  Je Ukrajina samostaný stát ? Mají ostatní země právo si rozhodnot, jaké armády si na svá území pozvou ? Tím bychom mohli začít, přestože jste na druhé straně fronty

 11. Svatopluk Beran říká:

  Víte pane Tomanec vůbec co je to geopolitika? Víte pane Tomanec vůbec něco o principu vzniku prostředků směny a k čemu obchod a prostředky směny slouží. Víte co je třeba komperativiní výhoda a jestli ještě má v dnešní době svou potřebnou funkci. Víte co je Merkantelismus a co je Monetariismus? Máte vůbec tušení kdo byl odsunut v 2SV z pozice světového lídra a které nové země nastoupili do této pozice a v jaké pozici? Víte co se skrývá za pojmem Světový Řád a kdy byl naposled a předposledně světovým děním změněn? Máte informace a vědomosti o tom na co se vůbec ptám? Domnívám se že ne, ale rád se nechám překvapit. Myslím že chápu proč se ztrácíte. Z pozice řadového soukromníka, kterého baví jeho práce a koníček a aji se mu v tom v čem podniká celkem daří, se nechováte nijak vyjímečně ale celkem jednoduše a srozumitelně.

 12. Svatopluk Beran říká:

  Mě je jasné že už zabředávám, ale vy pane Tomanec, jako občan pro kterého jsou prostředky směny důležité a ve vztahu k jejich původu a následnému chování se v ekonomice světa a to hlavně v historickému významu přechodu světových finančních záruk v systémech merkantelismu a monetarismu, víte co se skrývá za pojmem Department Potosí, kde leží a jaký byl jeho světový význam v ekonomice světa a nástupu mocností k ovládání světa? Jen tak pro přiblížení, to co pro české panovníky znamenala Jihlava, či Hory Kutné to pro nástup Španělska coby světové mocnosti znamenala Bolívijská hora Cerro Rico v depártmentu Potosí. A to si pište že vytěžený objem stříbra byl s Čekými doly NESROVNATELNÝ a to nejen v objemu vytěženého stříbra, ale i v počtu mrtvol potřebných k jeho vytěžení.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Departement_Potos%C3%AD

 13. Svatopluk Beran říká:

  Příklad geopolitiky a lhaní, přesněji neuvádění kompletních informací – přesněji hybridních informací ve vlastní prospěch.

  https://blisty.cz/art/106763-prazdne-regaly-v-bostonu.html

  TOHLE BUDOU TOTIŽ TAKÉ MOŽNOSTI, KTERÉ BUDOU ČEKAT SPOJENÉ STÁTY, POKUD STRATÍ FINANČNÍ SVĚTOVLÁDU A BUDOU PŘINOCENY SE NAUČIT OPĚT KONKUROVAT A NEJEN BÝT PŘISÁTÍ SVŮJ MILITARISMUS NA CELÝ SVĚT. TAK O TOM JE PŘEDEVŠÍM DNEŠNÍ UKRAJINA. O ZÁCHRANU DEMOKRACIE ČI JEJÍ VYBUDOVÁNÍ NA UKRAJINĚ VŮBEC NEJDE. DEMOKRACIE V RUKOU SPOJENÝCH STÁTŮ, TO JE TAKOVÉ KŘESŤANSTVÍ ORGANIZOVANÉ V HISTORII S ŘÍMSKÉHO PAPEŽSKÉHO STOLCE.

 14. Svatopluk Beran říká:

  TOHLE BUDOU TOTIŽ TAKÉ MOŽNOSTI, JENŽ BUDOU ČEKAT SPOJENÉ STÁTY, POKUD ZTRATÍ FINANČNÍ SVĚTOVLÁDU. BUDOU SE TOTIŽ MUSET ZNOVU NAUČIT KONKUROVAT SVĚTU A NE BÝT JENOM PŘISÁTÍ PŘES SVŮJ MILITARISMUS NA CELÝ SVĚT. TAK O TOM JE PŘEDEVŠÍM DNEŠNÍ UKRAJINA. O ZÁCHRANU DEMOKRACIE ČI JEJÍ VYBUDOVÁNÍ NA UKRAJINĚ VŮBEC NEJDE. DEMOKRACIE V RUKOU SPOJENÝCH STÁTŮ, TO JE TAKOVÉ KŘESŤANSTVÍ, JENŽ ORGANIZOVAL PAPEŽSKÝ STOLEC Z ŘÍMA. MNOHO OBLBUJÍCÍCH KECŮ A Z TOHO PRAMENÍCÍ POHODLNÝ A BOHATÝ ŽIVOT.

 15. FL říká:

  Vladimír V – v tom případě je vaší povinností ten trestný čin hlásit. Už jste tam byl?

 16. FL říká:

  Pane Dvořáku, já opravdu na vás nepotřebuji citací zákona udělat dojem. Ale možná vy byste dojem udělal, když tady popíšete nějaký ten ,,likvidační zákon“ a sdělíte nám, kdo koho chce zlikvidovat. Že je povinností státu chránit zdraví svých občanů možná víte, například – je silniční zákon nařizující zapnuté bezpečnostní pásy likvidační?

 17. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran říká:
  Pátek, 28. 1. 2022 v 4:55

  Dobrý den pane Beran:

  Čína vs. Tchaj-wan, Rusko vs. Ukrajina.
  A mezi tím vším Spojené státy.
  Analytici nejrůznějších názorových táborů polemizují nad tím, jak do této

  „válečné hry“

  zapadá celosvětový nedostatek polovodičů.
  Unikátní mapa ukazuje
  prstenec ruské armády okolo Ukrajiny

  S JÍDLEM ROSTE CHUŤ
  Hitlera + Stalina
  Sudety a právě dnes Ukrajina Krym – Donbas
  V roce 1945 se „osvobodila“ Podkarpatská Ukrajina
  Pakt Ribbentrop–Molotov
  dok. foto
  Molotov podepisuje německo-sovětskou smlouvu o neútočení.
  Za ním je vidět Ribbentrop (v černém) a Stalin (ve světlém, druhý zprava)
  Pakt Ribbentrop–Molotov je smlouva o neútočení mezi nacistickým Německem a Svazem sovětských socialistických republik, podepsaná v Moskvě 23. srpna 1939.
  Pojmenování paktu vzniklo z příjmení dvou vyjednavačů:
  Hitlerova ministra zahraničních věcí Joachima von Ribbentropa
  a Vjačeslava Molotova,
  který byl lidovým komisařem (ministrem) zahraničí v stalinském Sovětském svazu.
  Ve smlouvě se obě strany zavázaly, že nepoužijí vojenskou sílu proti druhé straně a nespojí se s jejími nepřáteli.
  Smlouva znamenala zásadní obrat ve vztazích obou zemí a byla v podstatě dodržována až do 22. června 1941, kdy nacistické Německo napadlo Sovětský svaz (operace Barbarossa).
  Uzavření smlouvy předcházelo jednostranné německé zrušení německo-polského paktu
  o neútočení dne 28. dubna 1939
  (polsko-sovětský pakt o neútočení však byl stále v účinnosti
  a Sovětský svaz jej jednostranně porušil až svým vpádem do Polska 17. září 1939).

  Ruské tanky přišly už kolikrát „Bratrsky pomoci“ ?
  Maďarské povstání, nebo také maďarská revoluce,
  bylo celonárodním povstáním proti stalinistické diktatuře a sovětské okupaci
  Maďarské lidové republiky od 23. října do 10. listopadu 1956.
  ———————–
  Po východoněmeckém povstání z roku 1953 a povstání dělníků v Poznani v roce 1956
  se jedná o v pořadí třetí velký a násilně potlačený konflikt lidu s komunistickým režimem
  nebo přímo s okupační mocností v bývalých evropských satelitech SSSR.
  ——————–
  Povstání vypuklo 23. října, kdy poklidná demonstrace solidarity s Polskem přerostla ve spontánní výbuch odporu obyvatelstva proti autoritářskému stalinskému režimu. Ve večerních hodinách padly u budovy rozhlasu první výstřely. Od druhé hodiny ranní následujícího dne vyrazila sovětská vojska do budapešťských ulic. Došlo k prvním bojům mezi maďarskými povstalci a sovětskými okupanty. 25. října proběhla před budovou parlamentu obrovská demonstrace za odstoupení Ernőho Gerőa. Příslušníci tajné policie ÁVH ukrytí na střechách začali střílet do bezbranného davu. Imre Nagy později představil novou vládu, v níž figurovali i někteří bývalí vůdcové pravicové FKgP jako Zoltán Tildy a Béla Kovács. Dalšího dne 28. října označil povstání za „národně demokratické hnutí“ namísto kontrarevoluce. 30. října se sovětské jednotky začaly stahovat z hlavního města, zároveň se však sovětské velení tajně připravovalo na další ozbrojený útok. 31. října vedení Sovětského svazu rozhodlo o potlačení revoluce vojenskou cestou. Když byl Imre Nagy informován o aktivizaci sovětských jednotek, naléhal na OSN a 1. listopadu vyhlásil neutralitu Maďarska a vystoupení z Varšavské smlouvy. Za rozbřesku 4. listopadu začala ofenzíva proti hlavnímu městu. Zuřivé boje povstalců pokračovaly v Budapešti i v dalších městech asi týden. János Kádár přijel 7. listopadu, v čele své promoskevské vlády, na sovětských tancích do Budapešti. Boje trvaly až do 10. či 11. listopadu.

  Po tři desetiletí bylo o tomto období v MLR zakázáno mluvit.
  Srpen 1968 BRATRSKÁ POMOC + NORMALIZACE
  Sametová revoluce
  Převzato:
  24. 9. 2020, 13:06
  Lubomír Popovič, Novinky

  17. listopad je datum, které v Česku poznamenaly dvě významné historické události:

  uzavření českých vysokých škol v roce 1939

  a půl století poté sametová revoluce 17. listopadu roku 1989

  Jan Palach a studenti PAMATOVAT !!!
  PRÁVĚ DNES

 18. Svatopluk Beran říká:

  CNN: Telefonát Bidena se Zelenským nebyl dobrý.
  Dnes 12:09 – Moskva
  Daniel Drake, Novinky

  Pane GRYC určitě jsou vaše půlstoletí staré informace pravdivé, tak jako moje čerstvé, OHLEDNĚ AMERICKÉHO POVÁLEČNÉHO GEOPOLITICKÉHO VRAŽDĚNÍ. Mě z následujícího novinového příspěvku vychází, že Zelenský válčit nechce, ale Biden by s naším Vondrou a naším pirátským ministrem zahraničí, MINISTRINÍ VÁLKY ČERNOCHOVOU A VŮBEC CELOU VLÁDOU RÁDI VÁLČILI. NO MYSLÍM SI, ŽE O TOM ZELENSKÝ ALE NEROZHODUJE. AMERIKA SE UŽ JEDNOU ROZHODLA ŽE TU VÁLKU I SE SVÝMI VAZALY CHCE A POTŘEBUJE, TAK SE VÁLČIT SAMOZŘEJMĚ I S VAŠÍM OS… POKÝVÁVÁNÍM HLAVY A HÝKÁNÍM PROSTĚ BUDE!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

  https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/cnn-telefonat-bidena-se-zelenskym-nebyl-dobry-40385422#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=3fWsZMzcsZ1-202201281356&dop_id=40385422&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 19. Svatopluk Beran říká:

  Pane Gryc máte to trochu přehozené s tou UKRAJINOU. RUSKO A UKRAJINA, TO JE PRÁVĚ ČESKO ZE SUDETY. SUDETY, KTERÉ MAJDANEM ZORGANIZOVANÝM SPOJENÝMI STÁTY-TEDY HITLEREM, SE SNAŽÍ VYTRHNOUT ZE SVÝCH KOŘENŮ. A TO SI PIŠTŠE, ŽE NATO-HITLER, SE SNAŽÍ TY SUDETY UKRAJINU – Z JEJICH KOŘENŮ DOSTAT ZA KAŽDOU CENU, CESTA DO STŘEDU ČECH-RUSKA, JE PAK OTEVŘENÁ. HITLEROVI TO VYŠLO, JAK TO ASI DOPADNE NATu POD VEDENÍM USA?

 20. VladimírV říká:

  Pro pana FL:

  Ano, i já bedlivě sleduji, kam až může dojít aktivita našich milých Rusofobů. Věřím v jasnozřivost pana Žielenského, který na rozdíl od Bidena tuší důsledky přítomnosti cizích vojsk na území Ukrajiny. A zároveň věřím, že nedojde k situaci, kdy cizí armády pozvou ti, kterým jde o něco jiného než o odvrácení války. Podobnost čistě náhodná r. 68. Pokud přesto dojde k eskalaci situace na Ukrajině, tedy s naším přispěním, nebudu zřejmě sám, kdo se našich politiků zeptá, proč stejnou aktivitu nevyvíjejí Němci a Francouzi.

  Pardon, nebude to vlastizrada, toto slovo s oblibou používají někteří naši slovutní senátoři, ale tragikomedie v podání užitečných mouřenínů.

  K panu Tomancovi: Ano, to platí až na výjimky, kdy se USA občas někam zvou samy. Nějaký důvod se vždy najde.

 21. Zdeněk Gryc říká:

  AKTIVITY MINISTRYNĚ

  FINANCÍ

  PŘEVZATO:

  Je běžný člověk schopen utratit 2 miliony za fotky s pávem, ptají se politici
  MICHAELA RAMBOUSKOVÁ , JAROSLAV GAVENDA

  Foto: Instragram A. Schillerové
  Aleně Schillerové někteří říkali „ministryně Instagramu“.
  Jedna z jejích nejslavnějších fotek je snímek s pávem z Vojanových sadů.
  14:47
  Političtí kolegové kritizují bývalou ministryni financí Alenu Schillerovou (ANO) za částky, které vydávala za fotografy pro své sociální sítě. Schillerová se brání, že propagovali celé ministerstvo.
  Článek
  Ministerstvo financí zaplatilo v uplynulém roce 1,93 milionu korun za služby fotografa a kameramana,
  kteří se starali o obsah na sociální sítě tehdejší ministryně Aleny Schillerové (ANO).
  Podle některých politiků by měla exministryně peníze vrátit.
  K omluvě a úhradě výdajů ze svého ji vyzval
  třeba její předchůdce ve funkci Miroslav Kalousek (TOP 09).

  „Přeplácet dva fotografy pro svoji osobní propagaci je arogantní výsměch daňovým poplatníkům,“

  uvedl.
  Dodal, že než přišlo hnutí ANO, ministr financí neměl ani fotografy, ani ochranku.

  Dva miliony ze státního. Účet za Schillerové Instagram

  6:00
  „Ano, měla,“
  odpověděla na otázku, zda by exministryně měla platit fotografa a kameramana ze svého,
  Kalouskova stranická kolegyně Helena Langšádlová.

  „Takto zneužívat veřejné prostředky je naprosto nepřijatelné,“

  napsala Seznam Zprávám.
  „Taková částka z veřejných peněz mi nepřijde adekvátní, řečeno slušně. Víc to komentovat nechci,“ napsal Seznam Zprávám ministr školství Petr Gazdík (STAN).

 22. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran říká:
  Pátek, 28. 1. 2022 v 15:08
  AMERIKA SE UŽ JEDNOU ROZHODLA ŽE TU VÁLKU I SE SVÝMI VAZALY CHCE A POTŘEBUJE,
  TAK SE VÁLČIT SAMOZŘEJMĚ I S VAŠÍM
  OS… POKÝVÁVÁNÍM HLAVY A HÝKÁNÍM PROSTĚ BUDE!!!!!!!!!!!!!!! 🙂
  ———————————–
  „I S VAŠÍM-OS… POKÝVÁVÁNÍM HLAVY A HÝKÁNÍM PROSTĚ BUDE!!!!!!!!!!!!!!! 🙂“
  ———————————-
  Proroctví kněžny Libiše ?
  nebo Putinova TROLA?

  KOLIK VYKŘIČNÍKŮ + JEDEN ŠMAJLÍK ?

  to je po školení u

  blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 14:06
  S. architekt nemá o službě na čáře ani páru,
  zřejmě má i modrou knížku nebo takový nemehla ke zbrani raději ani nepustili
  Potkat na čáře architekta,
  tak stačí v těch lesích tam na něj udělat bububu či cvaknout závěrem,
  tak se na místě zesere strachy :-).
  Vy kubo z jihlavských Nemanic

  Václav Havel
  jim přestříhal dráty

  Jihlavské noviny prosinec 2021 XXVIII
  Skauti pohlídají lavičku.
  Lavička Václava Havla před kinem Dukla
  má de vyjádření magistrátu zůstat na místě
  i v zimním období.
  Patronát nad ni převzali od města skauti z druhého skautského střediska Jihlava.
  Kromě čistoty budou kontrolovat také její stav případné opravy zajistí město.
  —————————————
  Nacisté zakázali skauty jedenkrát
  Komunisté zakázali skauty dvakrát.

 23. Zdeněk Gryc říká:

  HLE
  I ZASLOUŽILÝ ANONYM
  MÁ DUŠI
  „KAK MÓŽNO ?

  DUETO:

  „čtenář“ + VladimírV

  Mluvíte mi z duše, pane Vladimíre.
  čtenář | 2015-05-31 07:16:49 | Reagovat

  Senioři dnešní doby
  To není soucit. To je vypočítavost.
  Protože jak se my budeme chovat k nim, tak se budou ti příští chovat k nám!
  Autor: Aleš Urban, student SVOŠS Jihlava
  Čtenáři píší : 29.05.2015 Nový komentář Komentáře (53)

  STUDENT = SNAŽIVEC
  Urban = měšťan.
  Je výborný, dík za článek.
  ZG
  Zdeněk | 2015-05-29 19:23:57 | Reagovat
  ———————————————————
  Hezké slohové cvičení.
  Nic proti tomu.
  čtenář | 2015-05-30 08:21:58 | Reagovat

  Ale přesto
  je třeba respektovat fyzikální zákonitosti života, které plně postihuje gaussova rovnice. Zkrátka, lidé se v bolestech narodí, procházejí životním cyklem za různých podmínek a všichni do jednoho končí smrtí.
  Jak vzpomínající dědeček či babička, tak i aktivní senioři.
  V převážné míře by si zasloužili když ne obdiv, tak alespoň elementární úctu za to, že se postarali o výchovu svých dětí, podíleli se na budování statků,
  které slouží budoucím generacím.
  Nejtěžší pro většinu z nich je, být nuceni žít „svůj život“
  bez toho, že by o ně někdo stál.
  Je opravdu tristní slyšet posměch na adresu
  „hrabivých“ důchodců, kteří obíhají obchody ve snaze získat slevu.
  Většinou ne pro sebe, ale pro svoje potomky, kterým chtějí být alespoň trochu platní.
  VladimírV | 2015-05-30 20:23:33 | Reagovat

  Víte, pane Vladimíre,
  to všechno je bohužel symptomem dnešní doby.
  Jak často jsme po „plyšáku“ slyšeli,
  že každý se musí starat sám o sebe,
  stát není zaopatřovací ústav, sociální jistoty padly,
  všechno zařídí neviditelná ruka trhu, více takových Kožených,
  už nikdy nevstoupíme do nějakého vojenského seskupení
  a podobné pravdoláskařské kecy a jak to dopadlo.
  Lidé ztratili úctu a sounáležitost jedni s druhými,
  nůžky mezi skupinami lidí se neustále rozevírají,
  každý hamouní jen pro sebe, jediné, na co lidé slyší jsou peníze a hledání fíglů,
  jak je bezpracně a podvodem získat.
  Vzpomínám na scénku Šimka a Grossmanna o exekutorech
  – tehdy nám to připadalo jako scifi z jiného světa a kdo by věřil,
  že se to jednou stane horkou skutečností,
  stejně jako nezaměstnanost, kterou nám kdysi vyhrožovali.
  A to podněcování jedněch proti druhým –

  mladých proti důchodcům,
  pracujících proti matkám na mateřské,
  momentálně zdravých proti invalidům,
  zaměstnanců proti zaměstnavatelům atd.,
  to je zcela úmyslné.
  Jak zní stará moudrost – rozhádaný národ se vždy snadněji ukočíruje,
  než takový, který dokáže táhnout za jeden provaz.

  Divide et impera !

  Nikdo se nemůže divit, že vládne „blbá nálada“
  a jedinou radostí jsou takové zprávy,
  jako že ODS během jediného měsíce přišla o 3 000 členů
  nebo že vůdce nacistů
  Posselt a s ním jeho

  kumpán šišlavý

  „Kde tómof muj, fóda chučí pó skalínách“ nesmí do Ruska.
  Je to jen docela malé povzbuzení, ale nemusí pršet, jen když kape.
  čtenář | 2015-05-30 20:47:07 | Reagovat

  Ano,
  VladimírV | 2015-05-30 21:31:20 | Reagovat
  …pokračuji.
  Vážený čtenáři.
  Každá takováto kapka vysloveného dobra může být předzvěstí deště,
  který smyje stigma naší doby.
  Byl bych velmi rád, kdyby to šlo hladce, ale věk a zkušenosti mi napovídají,
  že se lidé dokážou dát do latě pouze v době,
  když jim opravdu teče do bot nebo když dostanou opravdový strach.
  Nicméně, jsem až naivní optimista, asi soudím podle sebe,
  a tak věřím, že dojde k pozitivní změně.☺
  VladimírV | 2015-05-30 21:39:28 | Reagovat

  Mluvíte mi z duše, pane Vladimíre.
  Můj názor je přesně stejný.
  Měl bych ještě takovou připomínku ad rem k článku pana Urbana.
  Slohová cvičení mívají obvykle jepičí život.
  Končívají jako jednička v kantorově notýsku a sešit se na konci školního roku vyhodí.
  Proto je chvályhodné, troufne-li si student publikovat svou práci v tisku,
  protože je zde šance, že práce vzbudí svou tématikou zájem veřejnosti.

  Nezaslouží si proto ironizování výrazy jako „snaživec“, či „měšťan“,
  zvláště od někoho,
  jehož literární úroveň je nevalná.
  čtenář | 2015-05-31 07:16:49 | Reagovat

 24. Svatopluk Beran říká:

  AMERICKÁ DEMOKRACIE

  https://www.stream.cz/my-lai/my-lai-64257012#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=sznhp.vidpbox&dop_id=64257012&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 25. Svatopluk Beran říká:

  „I S VAŠÍM-OS… POKÝVÁVÁNÍM HLAVY A HÝKÁNÍM PROSTĚ BUDE!!!!!!!!!!!!!!! 🙂“

  TEN SMAJLÍK JE VÝSMĚCH NAD TÍM PANE GRYC, JAK SVÝM POČÍNÁNÍM NEJSTE SCHOPEN PŘIJMOUT SKUTEČNOSTI DNEŠNÍHO SVĚTA, KTERÉ JSOU NAPROSTO JINÉ NEŽ VAŠE POLISTOPADOVÉ SNY A VÍRA V ČINNOST VÁCLAVA HAVLA. ROZUMÍM TOMU ŽE JSTE Z NĚJAKÉHO DŮVODU ZASAŽEN RUSY, ALE PRÁVĚ PODOBNÉ NESCHOPNOSTI TYPU LIDÍ JAKO VY, NEUMĚT SE DOSTAT NAD VLASTNÍ BOLEST A POSOUDIT REÁLNĚ SKUTEČNOST V DNEŠNÍM SVOBODNÉM SVĚTĚ SLOV, UMOŽŃUJE DALŠÍM A DALŠÍM NÁSILNÝM STÁTŮM VÉST AGRESI KLIDNĚ KDEKOLIV NA SVĚTĚ – TŘEBA I NA DRUHÉ STRANĚ POLOKOULE – A VYUŽÍVAT, PŘESNĚJI ZNEUŽÍVAT, OSLÍHO NEŠTĚSTÍ TAMNÍCH OBČANŮ.

 26. Svatopluk Beran říká:

  AKTIVITY MINISTRYNĚ

  FINANCÍ

  PŘEVZATO:

  Je běžný člověk schopen utratit 2 miliony za fotky s pávem, ptají se politici
  MICHAELA RAMBOUSKOVÁ , JAROSLAV GAVENDA

  Foto: Instragram A. Schillerové
  Aleně Schillerové někteří říkali „ministryně Instagramu“.
  Jedna z jejích nejslavnějších fotek je snímek s pávem z Vojanových sadů.

  Když sem pane Gryc tuto ZAVÁDĚJÍCÍ hloupost dáte pane Gryc, tak vy máte nějaké informace o tom že byly tyto fotky, této ministryně, objednané přímo jí samotnou k její soukromé prezentaci? NEBO JE TO JEN TOUŽEBNÉ PŘÁNÍ MEDIÁLNÍCH REDAKTORŮ NOVINEK K ZNEHODNOCOVÁNÍ POLITICKÝCH OPONENTŮ A K ROZHÝBÁNÍ HLAV NĚKTERÝCH JEJICH ČTENÁŘŮ, PŘEDEVŠÍM PAK HLAV MILIONU CHVILEK PRO DEMOKRACII?

  SAMOZŘEJMĚ CENA KTERÁ JE ZDE NAPSANÁ VYPADÁ NESKUTEČNĚ VYSOKÁ A JE I PRO MNE NEPŘIJATELNÁ, VY JSTE SCHOPEN ALE JI POSOUDIT ODBORNĚ?

  JÁ SI PAMATUJI PŮL MILIARDY, KTEROU ZA OZVUČENÍ ČR PŘI ŘÍZENÍ V EU VYDAL MINISTR ALEXANDR VONDRA A SOUD UZNAL NAZNAL JEHO COBY MINISTRA, NEVINU. TAK SNAD NĚKDO, MÁTE MOŽNOST URČITĚ I VY, PODAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ NA PANÍ BÝVALOU MINISTRINI ZA KRVÁCENÍ STÁTNÍ KASY Z VÝŠE VÁMI UVEDENÝCH DŮVODŮ, JSEM ZVĚDAVÝ JAK VÁM TENTO POKUS POVEDE. MOŽNÁ ŽE SE PAK BUDETE MOCI POSTAVIT V JEDNÉ NEOHROŽENÉ ŘADĚ KROTITELŮ INFLACE A STÁTNÍCH VÝDAJŮ, HNED VEDLE PANA MINISTERSKÉHO PŘEDSEDY FIALY. VYNIKAJÍCÍ NOVÝ A PRO MNE DOSUD NEZNÝMÝ NEOTŘELÝ VÝRAZ PRO SOUKROMNÍKY INKASUJÍCÍ KOVIDOVÉ DOTACE, MĚL VČERA NA ČT24, NĚJAKÝ NOVÝ MLADÝ ODBORNÍK PŘES FINANCE ZA ODS. JEHO SLOVNÍ SPOJENÍ, KTERÝM OZNAČOVAL POJEM VYJÁDŘENÝ V ČEŠTINĚ PRO TYTO DOTACE ZNĚL –

  KROPENÍ SOUKROMNÍKŮ PENĚZI

  SKUTEČNĚ JSEM BYL PŘEKVAPEN Z TOHOTO, PRO MNE NOVÉHO ČESKÉHO EKONOMICKÉHO VÝRAZU NAŠÍ NYNĚJŠÍ VLÁDY ROZPOČTOVÉ ZODPOVĚDNOSTI POD VEDENÍM ODS, JAK VIDÍ MINULÉ KOVIDOVÉ DOTACE PRO ŘADOVÉ SOUKROMNÍKY, INICIOVANÉ BABIŠOVOU VLÁDOU. JISTĚ TEĎ BUDOU MÍT MNOZÍ SOUKROMNÍCI PODPORUJÍCÍ MILION CHVILEK PRO DEMOKRACII OHROMNOU RADOST Z TOHO, ŽE JIŽ NEBUDOU KROPENI DOTACEMI A PONESE SE JIM LEHČEJI JEJICH SOUKROMNICKÝ ÚDĚL.

 27. Svatopluk Beran říká:

  NEBOJTE SE DODÍVAT PANE GRYC NA CELÝ FILM, TŘEBA UŽ NĚKDY POCHOPÍTE JAK JAK SVÝM MLČENÍM PODPORUJETE BUDOUCÍ, DNES PŘEDEVŠÍM AMERICKÉ VÁLKY PRO BOHATSTVÍ PO ELÉM SVĚTĚ.

  JAKÁ KOLIV VÁLKA, AŤ UŽ AMERICKÁ SPRAVEDLIVÁ PRO BOHATSTVÍ TAK I OBRANNÁ JE SVINSTVO VŠECH SVINSTEV. A KDYŽ CHLAPŮM KTEŘÍ JSOU CVIČENÍ PRDNE V KOULI TAK TO UŽ ANI NEMÁ CENU DOMÝŠLET.

 28. Svatopluk Beran říká:

  PANE GRYC MŮŽETE OPĚT NASKOČIT DO ROZJETÉHO VLAKU NEDOKÁZANÝCH A SMYČKAMI POSUNUTÝCH INFORMACÍ REDAKTORŮ RŮZNÝCH MEDIÍ SMĚROVANÉ PRO POLISTOPADOVÉ OSLÍKY.

  Policie chtěla prověřit tajnou zprávu k Vrběticím, Hrad ji skartoval.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-hrad-186996#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_id=186996&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  Radiožurnálu a týdeníku Respekt informaci o skartaci dokumentu sdělily TŘI DŮVĚRYHODNÉ ZDROJE, a to jak z okolí prezidenta a Pražského hradu, tak zdroje blízké vyšetřování.

  Policie informace nekomentovala. „Náš útvar k těmto dotazům NEBUDE POSKYTOVAT ŽÁDNÉ INFORMACE,“ uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

  Jestli skartací Pražský hrad neporušil zákon, bude ZŘEJMĚ řešit policie.

  A povšiměte si prosím mnou zvýrazněná slova, nebo slovní spojení. Všechny pak skutečně inteligentnímu občan, nota bene vyškoleného komunistickou propagandou ze socialismu napoví co se doopravdy skrývá mezi řádky. Z toho co zpráva sděluje se totiž dá kdykoliv vycouvat a to znamená, že se jedná jen a jen o typickou manipulaci s oslíky.

 29. Svatopluk Beran říká:

  „I S VAŠÍM-OS… POKÝVÁVÁNÍM HLAVY A HÝKÁNÍM PROSTĚ BUDE!!!!!!!!!!!!!!! 🙂“
  ———————————-
  Proroctví kněžny Libiše ?
  nebo Putinova TROLA?

  Ani proroctví Libuše, ani potřeba Svatopluk Berana, podle vás Putinova TROLA – NÝBRŽ DŮSLEDEK PŘEMÝŠLENÍ A MEDIÁLNÍHO CHOVÁNÍ HAVLOVA OSLÍKA.

 30. Zdeněk Gryc říká:

  převzato:

  Roman Machala
  Před 57 minutami

  Co chce policie prověřovat?
  Každému je přece jasné, že kopie zprávy šla ihned po obdržení na ruské velvyslanectví.
  Je to přímo povinnost každého agenta poskytovat včas
  a kompletně informace svému řídícímu důstojníkovi – Putinovi.
  A zejména v případě, kdy Putin nemá na Hradě jen svého agenta,
  ale celý štáb rozvědky –
  Kancelář prezidenta republiky a jeho poradce.

 31. Zdeněk Gryc říká:

  HAVLŮV OSLÍK:

  SKUTEČNOSTI DNEŠNÍHO SVĚTA:
  RUDÝ FAŠISMUS

  = PUTINŮV NOČNÍKOVÝ KÁDROVÁK
  něco jako vel.dr. PS-ák blade,
  periody jsou uvedeny v blogu JL jinde.

  Svatopluk Beran říká:
  Sobota, 29. 1. 2022 v 2:20
  Svatopluk Beran říká:
  Sobota, 29. 1. 2022 v 2:43
  Svatopluk Beran říká:
  Sobota, 29. 1. 2022 v 3:38
  Svatopluk Beran říká:
  Sobota, 29. 1. 2022 v 4:09
  ——————————

  „I S VAŠÍM-OS… POKÝVÁVÁNÍM HLAVY A HÝKÁNÍM PROSTĚ BUDE!!!!!!!!!!!!!!! “
  TEN SMAJLÍK JE VÝSMĚCH NAD TÍM PANE GRYC, JAK SVÝM POČÍNÁNÍM NEJSTE SCHOPEN PŘIJMOUT SKUTEČNOSTI DNEŠNÍHO SVĚTA,

  Svatopluk Beran říká:
  Sobota, 29. 1. 2022 v 3:38
  …Když sem pane Gryc tuto ZAVÁDĚJÍCÍ hloupost dáte pane Gryc,
  ———————————————————————-
  PRÁVĚ DNES v 3:38 a v jedné větě 2x Gryc
  PUTINŮV TROL TO MÁ ZA KUS ?
  PUTINŮV TROL TO MÁ ZA PAUŠÁL ?
  „Znepokojivá data z USA: hlavní příčinou smrti těhotných žen je vražda.“

  USA – POŘÁD TO PUTINOVÝM TROLŮM „JEDE“
  PO NĚKOLIKA MINUTÁCH…

  Svatopluk Beran říká:
  Čtvrtek, 20. 1. 2022 v 15:09
  1. Svatopluk Beran říká:
  Čtvrtek, 20. 1. 2022 v 15:15
  2. Svatopluk Beran říká:
  Čtvrtek, 20. 1. 2022 v 15:18
  3. Svatopluk Beran říká:
  Čtvrtek, 20. 1. 2022 v 15:21

  Periodické „ne-krasové“ vyměšování
  Wikipedia:
  Vyvieračka môže byťkrasový (menej často aj nekrasový) prameň v podobe miesta, kde podzemný tok (v užšom zmysle len plným prierezom) vyteká na povrch z podzemných priestorov (spravidla jaskýň, a to najmä vápencových)

  HAVLŮV OSLÍK:
  Ing.arch.Zdeněk Gryc

  Čeština letem světem: Sbohem a na ne – shledanou – Moje čeština …
  https://www.mojecestina.cz/article/2016070704
  01/09/2016 • Sbohem. Pozdrav sbohem není dnes už příliš používán,
  přesto bychom si ho měli alespoň v rychlosti zmínit.

 32. Svatopluk Beran říká:

  Je běžný člověk schopen utratit 2 miliony za fotky s pávem, ptají se politici
  MICHAELA RAMBOUSKOVÁ , JAROSLAV GAVENDA

  Foto: Instragram A. Schillerové
  Aleně Schillerové někteří říkali „ministryně Instagramu“.
  Jedna z jejích nejslavnějších fotek je snímek s pávem z Vojanových sadů.

  Pane Gryc klidně si přidávejte blogy na které se nedá reagovat, pro mne jste nadále tím oslíkem který naskakuje na meiální fabulace a naslouchá stejně jak za socíku, mnoho lidí, bez rozumu a přemýšlení.

  Vyjádření paní ministrině, ke kterému jste se pravděpodobně nedostal při své rádoby chytré reakci, dělá z reportérů i vás jednoduší manipulovatelné občany. Přesně na takové oslíky, je tento P.R. článek směřován.

  Vyjádření nakonec poskytla všem médiím s výjimkou Seznam Zpráv. „Nebyli to fotografové, kteří mi fotili pouze fotky na Instagram, jak to účelově vykládají někteří novináři. Chápu, že to může být zajímavá zkratka, ale není to tak. Šlo o fotografa a kameramana Ministerstva financí, profesionály, kteří pracovali na tiskovém odboru a spolu i s dalšími kolegy utvářeli mediální obraz celého ministerstva. O mé sociální sítě se samozřejmě nikdy nestarali, to je další nesmysl,“ řekla Primě.

 33. Svatopluk Beran říká:

  A ještě pane Gryc při vašem padesátiletém spánku od konce šedesátých let, DNEŠNÍ RUSKO JIŽ NENÍ BÝVALÝ SOCIALISTICKÝ SVAZ SOVĚTSKÝCH REPUBLIK, NÝBRŽ KAPITALISTICKÁ ZEMĚ. STÁLE SEM NA TYTO BLOGY VE SVÝCH PŘÍSPĚVCÍCH, ZAVÁDÍTE SMYŠLENOU SKUTEČNOST, ŽE SE JEDNÁ O SOUBOJ IDEOLOGIÍ SOCIALISMU A KAPITALISMU. TO ALE STÁLE JEŠTĚ SPÍTE OBKLOPEN TRNOVÝMI KEŘI. SOUBOJE IDEOLOGIÍ SE TOTIŽ ZA VAŠEHO POKLIMBÁVÁNÍ STAL TYPICKÝ KAPITALISTICKÝ ZÁPAS O SUROVINY JEDNÉ EVRUASIJSKÉ ZEMĚ. TATO ZEMĚ NEBOJUJE VE SVÉM KAPITALISTICKÉ SOUBOJI S USA O SUROVINA A PRACOVNÍ SÍLU NA ÚZEMÍ SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH, NEBO ZÁPADNÍ EVROPY, NÝBRŽ SI BRÁNÍ VLASTNÍ HISTORICKÁ ÚZEMÍ A DNEŠNÍ SVOU KAPITALISTICKOU INTEGRITU A SUROVINY, KE KTERÝM MÁ NAPLÁNOVÁNO SE DOSTAT BĚHEM PÁR NEJBLŽŠÍCH DESÍTEK LET MILITARISTICKÉ ZÁPADNÍ USKUPENÍ NATO POD VEDENÍM USA A TO V DOBĚ, AŽ NA SIBIŘI POVOLÍ PERMAFROST – TRVALE ZAMRZLÁ PŮDA -. NEJEDNÁ SE O ÚZEMÍ ZÁPADNÍ EVROPY ČI SNAD BÝVALÁ INDIÁNSKÁ ÚZEMÍ DNEŠNÍCH SPOJENÝCH STÁTŮKAM NÝBRŽ O EUROASIJSKÁ ÚZEMÍ, KDE MÁ PROBĚHNOUT DALŠÍ AMERICKÉ VRAŽDĚNÍ, PODOBNÉ TŘEBA JAK VE VIETNAMU ČI STOVKÁCH DALŠÍCH VÁLEK USA PO CELÉM SVĚTĚ V HISTORII POSLEDNÍCH 300 LET, KTROU TAKÉ JEDE STUDOVAT PAN FARSKÝ Z NEZÁVISLÝCH STAROSTŮ.

 34. Jan P říká:

  Pane Tomanče,
  díky za odpověď.

  Jistě, demokracie je fajn: každý si můžeme říkat, co chceme, bez jakýchkoliv omezujících následků.
  Bavme se o tom, kolik to je politickej a firemní kariérismus a z toho je výsledkem tlaku ?

  ————————————————————————————————————————

  Proč lidé jako pan Gryc nutné stále dokola mluví o zločinech minulého komunismu?
  Aby nezbýval čas a prostor na řeči o zločinech přítomného kapitalismu.

  Rozdíl mezi 50. a 90. léty je v tom, že z těch 50. jsme měli už dost času se kriticky poučit. U 90. je čas teď. Místo onanování v divadlech, filmech a knihách donekonečna o zločinech 50. let (budování komunismu), jak to bez ohledu na téma blogu vnucuje do diskuse pan Gryc, je velká vlna zájmu o seriál Devadesátky.
  https://www.csfd.cz/film/1058697-devadesatky/hraji/
  Krom toho, mladí lidé nedosáhnou na vlastní bydlení a spousta dřívějších jistot už není tak jistá, jak byla. Je logické se ptát, jak k tomuhle došlo a jak se můžeme poučit.

 35. Svatopluk Beran říká:

  Zdeněk Gryc říká:
  Sobota, 29. 1. 2022 v 9:55
  HAVLŮV OSLÍK:

  SKUTEČNOSTI DNEŠNÍHO SVĚTA:
  RUDÝ FAŠISMUS

  = PUTINŮV NOČNÍKOVÝ KÁDROVÁK
  něco jako vel.dr. PS-ák blade,
  periody jsou uvedeny v blogu JL jinde.

  Svatopluk Beran říká:
  Sobota, 29. 1. 2022 v 2:20
  Svatopluk Beran říká:
  Sobota, 29. 1. 2022 v 2:43
  Svatopluk Beran říká:
  Sobota, 29. 1. 2022 v 3:38
  Svatopluk Beran říká:
  Sobota, 29. 1. 2022 v 4:09

  Zdeněk Gryc říká:
  Sobota, 29. 1. 2022 v 9:55
  PUTINŮV NOČNÍKOVÝ KÁDROVÁK

  PANE GRYC ANI NE TAK – NOČNÍKOVÝ KÁDROVÁK, ČI PUTINŮV TROL – ale spíš občan České Republiky, KTERÝ SVÝM ZÁBĚREM vědomostí zná a ví co je válka a jak dopadá válka na civilisty. Co je neštěstí žen ze zastřelených dětí, nebo když dětem tečou střeva po zásahu šrapnelem, co je neštěstí umučených starců a stařen, či znásilnění žen. Tohle ale vám, rodáku z Tetčic určitě nic neříká. POKUD VÁM VÁLKA VE VAŠEM ZÁJMU MASEM MRTVOL VONÍ, TAK MĚ NE. A TAK MI PROSTĚ KAŽDÝ OSLÍK KTERÝ K TOMU VYJADŘUJE SVOU PODPORU, TŘEBA JEN MLČENÍM, PROSTĚ VADÍ. A MŮŽETE SE DÁL CHOVAT ALIBISTICKY JAK ZA SOCÍKU A PODPOROVAT V DNENÍ DEMOKRACII ALEXANRA VONDRU, KTERÝ K NÁM STEJNĚ JAK BILAK, KOLDER A INDRA V 68ROCE MINULÉHO STOLETÍ, ZVE NA NAŠE VÝSOSTNÉ ČESKÉ ÚZEMÍ CIZÍ ARMÁDU, TENTOKRÁT DOKONCE AŽ Z OPAČNÉ STRANY POLOKOULE. A ŽE SE TA ARMÁDA NA CIZÍCH ÚZEMÍCH DOKÁŽE CHOVAT JAK PRASATA O TOM JE JIŽ INFORMACÍ NEPŘEBERNĚ.

 36. Svatopluk Beran říká:

  Nebylo to jen 4000 solidárních dělostřeleckých granátů, byl další vojenský materiál, munice, střelivo v hodnotě 60 mil. Kč

  Paní poslankyně, pane poslanče,

  jakou má občan možnost sdělit svůj názor na jednání vlády, zákonodárců, kromě ústavního práva jednou za 4 roky volit ,,svého“ zákonodárce?
  Není ostudou politiků, zákonodárců, že doposud není zákon o celostátním referendu, ve kterém by občané konečně dostali možnost se ke krokům, rozhodnutím například vlády vyjádřit?
  Mají občané právo se vyjádřit k výrokům a záměrům poslankyně Jany Černochové,( v souběhu s výkonem funkce ministryně obrany, radní Prahy 2 pro školství ) k darování vojenské výzbroje, munice, dělostřeleckých nábojů či granátů na Ukrajinu?
  Předložila vláda občanům dopis z Ukrajiny, ve kterém jsou požadavky? – občané nevědí o jeho obsahu nic – nebo je vláda názoru, že do toho občanům nic není?
  Komu vlastně patří Česká republika? Zákonodárcům v počtu 108 a vládě?

  Paní poslankyně, pane poslanče,
  nekřičíme poslanci donaha, nestavíme šibenici, máme právo Vám předat výzvu a chtít na ní taky odpověď.
  Tu si dovolujeme níže přiložit.

  za signatáře výzvy
  Iniciativa NE základnám ČR,z.s.
  Václav Novotný

  MRZÍ MNE ŽE JSEM SE O PROTESTU INICIATIVY NE ZÁKLADNÁM DOZVĚDĚL TEPRVE PŘED CHVÍLÍ

  http://www.nezakladnam.cz/cs/2450_nebylo-to-jen-4000-solidarnich-delostreleckych-granatu-byl-dalsi-vojensky-material-munice–strelivo-v-hodnote-60-mil-kc

  JSEM ZVĚDAVÝ, JESTLI Z DNEŠNÍHO PROTESTU BUDOU NĚJAKÉ INFORMACE.

 37. Svatopluk Beran říká:

  🙂 🙂 🙂 NĚCO VESELÉHO O ČISTOTĚ SKAUTŮ, TEDY ZATÍM JEN PANU FARSKÉM Z NEZÁVISLÝCH STAROSTŮ, NEBO VLASTNĚ SPÍŠ SMUTNÉHO 🙁 🙁 🙁

  https://www.youtube.com/watch?v=dHg4Ad3Wa7M

 38. Svatopluk Beran říká:

  NAPOSLEDY KDY ZÁPAD ŠÍŘIL HRŮZU A PEKLO NA VÝCHODĚ A TO JAK V UKRAJINSKÉ TAK RUSKÉ ČÁSTI. FRANCOUZSKÝ DOKUMENT O ŽIVOTĚ ŽIDŮ POD HRŮZOU NACISTŮ I JEJICH ŽIVOTĚ V POVÁLEČNÉM STALINISTICKÉM SSSR.

  https://www.ceskatelevize.cz/porady/13578968200-zivot-a-osud-cerne-knihy/

 39. Dvořák říká:

  Fl,a proč se ptáte mě? Já tu demonstraci nepořádal a ani tam nebyl, jen prostě vyjadřuji svůj názor k jednání těch lidí a chápu jejich nasrání. Věčný omezování a buzerace, která k ničemu nevede a schováme to za ochranu zdraví. Pokud by to bylo skutečně tak naléhavé, neřeknu půl slova. Ale v případě téhle pandemie, která u nás nedosáhla ani parametrů epidemie? Nebo už jo? Tu diskuzi,kde byly zmíněny pásy,jsem viděl. Zajímavé přirovnání, uznávám, ale taky tam zaznělo,že jejich nepoužívám nikoho neohrožuji. Takže v podstatě taky taková buzerace,kterou by nemusel vůbec řešit silniční zákon a policie, ale stačila by zdravotní pojišťovna.

 40. Jan P říká:

  Omikron je vlastně horší chřipka, tak z toho nebudem dělat vědu, ale v pátek nemocnicích přibylo 200 lidí a 50 jich umřelo, přitom ty desítky tisíc z tohohle tejdne se teprve projevěj za další tejden, dva. Já tomu asi nějak nerozumím.

 41. Jan P říká:

  Skvělý rozhovor se sociálním psychologem Janem Krajhanzlem o pandemii, popírání a klimatické změně.

  „Rozhodně nemůžeme ignorovat, že se o svůj hlas ve veřejném prostoru hlásí ti, kteří se brání protiepidemickým opatřením. Jak se ale mohou ozvat ti, co na covid zemřeli? Ti, kteří se nakazili od svých blízkých, a mohli přitom žít ještě dvacet třicet let? V mediálním prostoru neustále slyšíme žehrání na to, že lidé nemohou do fitness center a do kina. Kam se ale poděl hlas těch, kteří jsou hluboce zdrceni ze společnosti, jež nechává umírat taková kvanta lidí? Jsou tu lidé, kteří ztratili své nejbližší – kolik z nich má možnost veřejně promluvit o bezmoci, nespravedlnosti, zklamání a křivdě, kterou prožívají? “
  https://www.advojka.cz/archiv/2022/2/pod-stejnou-vlajkou

 42. Dvořák říká:

  A k článkům o zkreslených statistikách už se Jan P dostal?

 43. Jan P říká:

  Ještě před týdnem jsem si říkal, že jak se nám ta incidence „plíží“ za odhady, třeba nakonec budu mile překvapen, dojmologie o „mnohem lepším promoření než máme v datech“ bude nakonec pravdivá, a Omicron u nás „nevystřelí“ takovým tempem, známým z jiných zemí.
  No, už ten záchvěv optimismu přešel.
  Nezbývá než se optat – my VÍME nebo DOUFÁME, že Omicron nezpůsobí další krizi ve zdravotnictví, pohřebnictví, ekonomice?

  COVID-19 v Evropě
  https://www.covdata.cz/evropa.php?fbclid=IwAR1A2GCi_Vm-8lGf8sueQGBmX6rN6rpPhKBLCLj2SZbdIBg58QOJyI8xc2s#cz,si

 44. Zdeněk Gryc říká:

  Serenáda – Wikipedie
  cs.wikipedia.org/wiki/serenáda
  Serenáda (italsky serenata, dostaveníčko, večerní hudba; z italského výrazu sera – večer, resp. spíše podle al sereno – pod širým nebem) je hudební skladba příjemného a lehkého charakteru původně provozovaná ve večerních hodinách pod širým…

  OSLÍ Serenáda-partitura, | SuperNoty.cz
  supernoty.cz/skladby/rudolf-friml/osli-serenada-partitura
  OSLÍ Serenáda-partitura, , autor hudby: Rudolf Friml, autor textu: -. Pro násroje: Housle, Viola, Violoncello, Kontrabas.

  BERANOVA OSLÍ SERE-NÁDA

  —————————

  Svatopluk Beran říká:
  Sobota, 29. 1. 2022 v 2:43
  „I S VAŠÍM-OS… POKÝVÁVÁNÍM HLAVY A HÝKÁNÍM PROSTĚ BUDE!!!!!!!!!!!!!!! “

  Svatopluk Beran říká:
  Sobota, 29. 1. 2022 v 8:46
  PANE GRYC MŮŽETE OPĚT NASKOČIT DO ROZJETÉHO VLAKU NEDOKÁZANÝCH A SMYČKAMI POSUNUTÝCH INFORMACÍ REDAKTORŮ RŮZNÝCH MEDIÍ SMĚROVANÉ PRO POLISTOPADOVÉ OSLÍKY.

  ——————————————
  Svatopluk Beran říká:
  Sobota, 29. 1. 2022 v 8:57
  „I S VAŠÍM-OS… POKÝVÁVÁNÍM HLAVY A HÝKÁNÍM PROSTĚ BUDE!!!!!!!!!!!!!!! “
  ———————————-
  Proroctví kněžny Libiše ?
  nebo Putinova TROLA?
  Ani proroctví Libuše, ani potřeba Svatopluk Berana, podle vás Putinova TROLA – NÝBRŽ DŮSLEDEK PŘEMÝŠLENÍ A MEDIÁLNÍHO CHOVÁNÍ HAVLOVA OSLÍKA.

 45. Svatopluk Beran říká:

  🙂 🙂 🙂 BERANOVA OSLÍ SERE-NÁDA 🙂 🙂 🙂

  Takhle se mi líbíte pane Gryc, trochu nadsázky do života a je pohoda.

 46. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran říká:
  Sobota, 29. 1. 2022 v 2:43
  „I S VAŠÍM-OS… POKÝVÁVÁNÍM HLAVY A HÝKÁNÍM PROSTĚ BUDE!!!!!!!!!!!!!!! “
  TEN SMAJLÍK JE VÝSMĚCH NAD TÍM PANE GRYC, JAK SVÝM POČÍNÁNÍM NEJSTE SCHOPEN PŘIJMOUT SKUTEČNOSTI DNEŠNÍHO SVĚTA,
  KTERÉ JSOU NAPROSTO JINÉ NEŽ VAŠE POLISTOPADOVÉ SNY
  A VÍRA V ČINNOST VÁCLAVA HAVLA.

  ——————————–
  28.1.2022 Aktuality
  Páter bude mít v rodné vsi bustu
  Číhošťský zázrak
  Od smrti strůjce takzvaného číhošťského zázraku uplyne 72 let. Tehdy byl P. Josef Toufar umučen komunistickou Státní bezpečností (StB).

 47. Zdeněk Gryc říká:

  http://www.socharstvi.info/zdenek-gryc-vytvarna-dila-v-architekture/

  obr. 26, Kristus pro faráře Toufara, Ćihošť
  Obr. 27, R. Podrázský pracuje na střední části oltáře se svatostánkem pro kapli „Obětem zla“ v Plzni

 48. Svatopluk Beran říká:

  Tak to možná bude i s poděkováním USA za dobývání Plzně americké armádě od plzeňáků, za jejich nelehké zajímání krvelačných fašistů – děkujeme AMERIKO

  Při osvobození Plzně 6. května 1945 byly ztráty americké 16. obrněné divize (16th Armored Division):
  1 padlý
  17 zraněných
  Celkové ztráty 16. obrněné divize byly od 17. dubna 1945 do konce války:
  5 mrtvých, z nichž 4 padli, 1 zemřel na zranění
  28 zraněných, z nichž 1 na zranění zemřel, 14 se vrátilo zpět do služby.
  16. obrněná divize měla vzhledem ke svému krátkému bojovému nasazení nejnižší ztráty ze všech amerických obrněných divizí nasazených v Evropě.

  Během povstání v Plzni 5.-6. května 1945 dále padlo 18 povstalců a asi 50 jich bylo
  zraněno.

  https://www.fronta.cz/dotaz/pocet-padlych-pri-osvobozeni-plzne

 49. Zdeněk Gryc říká:

  Mantinely svobody a demokracie.
  Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Středa, 26. 1. 2022 v 10:16
  ——————————————
  Svatopluk Beran říká:
  Pondělí, 31. 1. 2022 v 13:54
  Tak to možná bude i s poděkováním USA za dobývání Plzně americké armádě od plzeňáků, za jejich nelehké zajímání krvelačných fašistů – děkujeme AMERIKO

  —————————————-
  „s poděkováním USA za dobývání Plzně americké armádě od plzeňáků“

  Je nutno chápat jako konec jejich bojových akcí na západu Evropy.
  Začátkem bylo vylodění na:
  Převzato:

  Omaha Beach

  Omaha Beach, česky pláž Omaha, je kódové označení pro jeden z pěti sektorů,
  ve kterých proběhlo 6. června 1944 v rámci Operace Overlord během druhé světové války vylodění spojeneckých vojsk do Němci okupované Francie.
  Pláž Omaha se nachází v Normandii ve Francii při Lamanšském průlivu.
  Je 8 km dlouhá a sahá od Sainte-Honorine-des-Pertes na východě po Vierville-sur-Mer na západě na pravém břehu estuáru řeky Douve.
  Vylodění zde bylo nezbytné, neboť tím došlo k propojení britských sil vyloďujících se na východní Gold Beach s americkými silami, které se vylodily na západní Utah Beach. ¨
  —————————-
  Dobytí pláže Omaha měla na starosti Armáda Spojených států amerických,
  jejíž dopravu na místo určení zajistilo Námořnictvo Spojených států amerických
  podporované Royal Navy.
  ————————–
  V Den D zaútočila nezkušená 29. pěchotní divize posílená o devět rot U.S. Army Rangers
  přesměrovaných z Pointe du Hoc na západní polovinu pláže.
  Zkušené 1. pěší divizi byla svěřena východní polovina.
  Bylo naplánováno, že počáteční vlny útoku, které se skládaly z tanků, pěchoty a ženistů,
  ochromí pobřežní obranu, a umožní tak přistání větším lodím a následujícím invazním vlnám.

  Hlavním cílem bylo zajistit předmostí o hloubce osmi kilometrů mezi Port-en-Bessin a řekou Vire,
  spojení s britskými jednotkami vyloděnými na Gold Beach na východě
  a dosažení oblasti Isigny na západě kvůli spojení s VII. sborem z Utah Beach.
  Oproti nim stála německá 352. pěchotní divize,
  z níž značnou část tvořili teenageři doplnění veterány z východní fronty. 352. divize
  nikdy nepoznala žádný vojenský trénink.
  Z jejích 12 020 mužů mělo zkušenosti z boje jen 6 800.
  Ti všichni měli ubránit 53 km fronty. Němci byli rozmístěni v opěrných bodech podél pobřeží.
  Jejich strategie byla založena na zničení nepřátelského útoku ještě na vodní hladině.
  Jen velmi málo se nakonec na pláži Omaha událo tak, jak bylo naplánováno.
  Problémy s navigací způsobily, že většina vyloďovacích člunů své cíle po celý den míjela.

  Obrana byla neočekávaně silná a způsobila přistávajícím americkým jednotkám těžké ztráty.

  Ženisté se snažili pod těžkou palbou odklidit překážky, aby se mohli později vojáci protlačit těmi několika málo průrvami, které byly vytvořeny.
  Jednotky oslabené ztrátami při samotném vylodění nebyly schopny proti silné obraně vybojovat průchody z pláže. To následně způsobilo mnoho problémů včetně zpoždění dalších vln útoku.
  Malých průniků bylo nakonec dosaženo skupinami přeživších,
  jejich improvizovanými útoky a vyšplháním se na skály mezi nejvíce bráněnými body.
  Na konci dne byly vybojovány dva izolované opěrné body, které byly následně využity proti slabším obranným postavením ve vnitrozemí.
  Původních cílů Dne D tak bylo dosaženo ve dnech následujících.

  Příčiny počátečního neúspěchu
  Hlavní příčiny masakru na pláži Omaha byly tři.

  Spojenecké bombardovací svazy přelétly linii německé obrany a bomby odhodily až jeden kilometr za ní. Německá obranná linie zůstala nepoškozená.
  Před vlastním vyloděním pěchoty se na každém úseku měl vylodit výsadek asi 25 až 29 speciálně upravených tanků Sherman DD, aby zajistil potřebné krytí pěchoty.
  Tanky Sherman byly doplněny o dva lodní šrouby a vysoký nástavec z impregnované plachtoviny na kovové konstrukci vedoucí od boků.
  Výsledkem bylo plavidlo, jehož dno tvořil ponořený tank Sherman a na hladině vypadalo jako člun.
  Po dosažení pláží měla být konstrukce složena a vzniknout funkční tank.
  Prvotní plán předpokládal, že tanky budou vyloděny ve vzdálenosti 5 km od pobřeží a pak nenápadně,
  jako zdálky vypadající běžné gumové čluny, dosáhnou pobřeží.
  V den D však bylo moře značně bouřlivé.
  Proto byl těsně před vyloděním tanků vydán rozkaz zkrátit vyloďovací vzdálenost na 1 km.
  V úseku Omaha se měl vylodit 741. tankový oddíl v počtu 29 tanků Sherman DD.
  Rozkaz ke zkrácení vyloďovací vzdálenosti se však nedostal k veliteli flotily tohoto úseku a tanky byly v tomto úseku vyloděny podle původního plánu ve vzdálenosti 5 km od pobřeží.
  Jako orientační bod k cíli vylodění měla sloužit věž místního kostela na hřebenu horizontu.
  Silný proud a vítr však začal tanky snášet od cíle vylodění.
  Veliteli posádek byli tankisté, ne však zkušení námořníci.
  Místo toho, aby se v nepříznivých podmínkách snažili dosáhnout bezpečně pobřeží kolmo k vlnám i za cenu snosu, snažili se dosáhnout původního cíle vylodění za každou cenu.
  Tím stočili své plovoucí tanky bokem k vlnám a tanky začaly nabírat vodu.

  Z 29 tanků oddílu 741 se 27 potopilo a pevniny dosáhly pouze 2 tanky,
  které tak nemohly poskytnout potřebnou podporu výsadku.
  V poslední době proběhl průzkum potopených vraků tanků
  a některé dosáhly vzdálenosti 3 km od místa vylodění směrem k pobřeží, než se potopily.
  V ostatních úsecích bylo vylodění tanků Sherman DD úspěšné.
  Také protivníci byli překvapivě silní,
  několik dní předtím se totiž na pláž Omaha přesunula jedna německá divize
  v plném bojovém stavu a od počátku svého příchodu měla nejvyšší stupeň bojové pohotovosti.
  ————————
  „děkujeme AMERIKO“
  ————————
  Správný název:

  Díky, Ameriko!
  Díky, Ameriko! je památník připomínající osvobození Plzně americkou armádou v květnu 1945.
  Základní kámen budoucího pomníku byl položen v roce 1990,
  k odhalení hotového díla došlo 6. května 1995.
  Památník má podobu dvou žulových pylonů opatřených děkovnými nápisy v češtině a angličtině,
  před kterými se nachází kruhová deska s reliéfní mapou Evropy,
  na které je vyznačen postup amerických vojsk na evropském bojišti druhé světové války.
  Památník Díky, Ameriko!, spolu s blízkým pomníkem generála Pattona,
  jsou každoročně v květnových dnech místy pietních a vzpomínkových aktů.

  Historie[
  První pokus o vztyčení památníku americkým osvoboditelům Plzně se uskutečnil již krátce po skončení druhé světové války.
  V roce 1946 byla uspořádána výtvarná soutěž, ve které byl vybrán návrh akademického sochaře Oskara Kozáka.[1][2]
  ————————-
  Základní kámen památníku byl položen ještě téhož roku,

  další stavbu však zhatil nástup komunistů k moci.
  o únorovém puči roku 1948 byly vzpomínky na Američany režimem vymazány z učebnic historie,
  oficiální ideologie hlásala, že Československo osvobodila pouze Rudá armáda.
  Na stavbu památníku tak nebylo ani pomyšlení.
  ————————
  Po Sametové revoluci roku 1989 se však výstavba památníku stala
  pro občany i pro vedení města prioritou.[2]
  Občané, kteří přes 40 let nemohli řádně uctít své osvoboditele,
  toužili po místě, které by bylo důstojnou připomínkou událostí roku 1945,
  a které by sloužilo jako místo vzpomínkových a pietních aktů.
  Základní kámen památníku byl položen již roku 1990 za účasti tehdejšího

  prezidenta Václava Havla
  a americké velvyslankyně v Česku Shirley Temple-Blackové.

  V roce 1993 proběhla architektonická soutěž na podobu pomníku,
  vítězný návrh sochaře Vladimíra Preclíka však narazil na odpor veřejnosti.[1][2]
  Konečný návrh památníku je tak výsledkem workshopu,
  který uspořádala plzeňská radnice.
  a výsledné podobě památníku se podíleli mimo jiné Jan Soukup (podoba pylonů)
  či František Bálek (bronzové prvky),

  dílo je však oficiálně považováno za kolektivní anonymní práci.

  /pozn.na předběžných návrzích se také podílel architekt Jaromír Sirotek/

  Památník byl slavnostně odhalen v květnu roku 1995
  při oslavách 50. výročí osvobození Plzně americkou armádou.[3]

  Žula pocházející z lomu Řásná u Mrákotína,
  ze které byly zhotoveny pylony, se však ukázala nedostatečně kvalitní.[4]
  V pylonech se postupem času objevily trhliny a v roce 2016 dospěla situace do stavu, kdy nebylo možné vyloučit zřícení svrchní části některého z pylonů.[4]
  Bylo proto rozhodnuto poškozené pylony odstranit a nahradit je novými, které před osazením projdou důkladnou kontrolou.
  Žula na nové pylony pocházela z lomu Carrieres Plo v městečku Saint Salvy de la Balme v jižní Francii.[3] Památník byl po opravě znovu odhalen veřejnosti v květnu 2018.[3]
  Popis
  Památník se nachází na plzeňské křižovatce U Práce. Je orientován východo-západně.
  Dva žulové pylony mají čtvercovou základnu o straně 110 centimetrů a výšku 6,65 metru.[3]
  Každý váží 22 tun.[3]
  Na levém pylonu (při pohledu od západu) je znak 16. obrněné divize armády USA
  a nápis

  „THANK YOU AMERICA! ON MAY 6TH 1945 THE CITY OF PLZEŇ WAS LIBERATED BY THE U.S. ARMY.“,

  na pravém pylonu pak český lev a nápis

  „DÍKY, AMERIKO! DNE 6. KVĚTNA 1945 MĚSTO PLZEŇ BYLO OSVOBOZENO AMERICKOU ARMÁDOU.“

  Na dlažbě před oběma pylony se nachází velká bílá pěticípá hvězda,
  do jejíhož středu je vsazena kruhová bronzová deska s reliéfní mapou Evropy,
  na které jsou vyznačeny směry postupu amerických vojsk na evropském bojišti druhé světové války.
  Po obou bocích hvězdy stojí vlajkové stožáry.
  Na opačné straně památníku jsou schůdky, pod kterými je umístěna malá fontána.

 50. Svatopluk Beran říká:

  Každý přemýšlíme po svém pane Gryc, je demokracie. Vy neodsuzujete průvody fašistů v USA v době, kdy fašisti kradou zradou dalších západních zemí jednu zem ve střední Evropě, ale pak oslavujete útěk fašistů k těm, kteří hospodářsky pomáhali a podporovali fašistický světový rozlet v Německu i Japonsku v zájmu svého zisku. To je v pohodě, každý máme tu morálku nějak nastavenou.

 51. Zdeněk Gryc říká:

  Socioložka Jiřina Šiklová: „Nejlepší ilustrací doby je vyprávět vlastní příběh“.
  PŘÍBĚHY JSOU KOŘENÍM LIDSKÉHO POZNÁNÍ
  ŽIJI V JIHLAVĚ
  NEŽ NATÁHNU PAPUČKY, TAK BYCH RÁD NAPSAL
  VZPOMÍNKY NA TOTALITU – DOBU TEMNA
  NĚCO O LIDECH, SE KTERÝMI JSEM SPOLUPRACOVAL
  A REALIZACÍCH, NA KTERÝCH JSEM SE PODÍLEL
  ——————————————

  „oslavujete útěk fašistů k těm
  každý máme tu morálku nějak nastavenou“

  Jak se odvažujete psát
  VAŠE PODIVNÉ SMYŠLENKY
  A VKLÁDAT JE DO MÉ OSOBY ?

  Jste na to přišel a proč to píšete?
  Co „oslavuji“ je moje věc.

  SYSTEMATICKÉ POMLUVY ZÁPADU
  JE NÁPLNÍ VAŠÍ PRÁCE
  PUTINOVA TROLA

  kdo tak nečiní je OSEL :

  Svatopluk Beran říká:
  Sobota, 29. 1. 2022 v 2:43

  „I S VAŠÍM-OS… POKÝVÁVÁNÍM HLAVY A HÝKÁNÍM PROSTĚ BUDE!!!!!!!!!!!!!!! “

  TEN SMAJLÍK JE VÝSMĚCH NAD TÍM PANE GRYC, JAK SVÝM POČÍNÁNÍM NEJSTE SCHOPEN PŘIJMOUT SKUTEČNOSTI DNEŠNÍHO SVĚTA,
  KTERÉ JSOU NAPROSTO JINÉ NEŽ VAŠE POLISTOPADOVÉ SNY
  A VÍRA V ČINNOST VÁCLAVA HAVLA.
  ————————–
  Zdeněk Gryc
  46-Architekt – důchodce – autor sídliště Březinovy sady,
  žák profesora Rozehnala,
  který si váží osobnosti PhDr. F. Hoffmanna
  a Václava Havla

  Socioložka Jiřina Šiklová: „Nejlepší ilustrací doby je vyprávět vlastní příběh“.
  Příběh začíná
  OSVOBOZENÍM V ROCE 1945
  OSVOBOZENÍM V ROCE 1948
  OSVOBOZENÍM V ROCE 1968
  OSVOBOZENÍM V ROCE 1989
  a ten je o Václavu Havlovi
  ———————————-
  „Každý přemýšlíme po svém pane Gryc“

  „I S VAŠÍM-OS… POKÝVÁVÁNÍM HLAVY A HÝKÁNÍM PROSTĚ BUDE!!!!!!!!!!!!!!! “

 52. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 4. 3. 2020 v 8:09
  Prosím pokusme se pana Gryce ignorovat.
  Vím že ten návrh už tu byl víckrát, ale nikdy od všech dotažený.
  Jakákoliv diskuze se potom stočí vlastně nikam a následně i příspěvky ostatních postupně mizí

 53. jihlavák říká:

  P. Gryc si vystačí sám. Zapleveli kdykoliv cokoliv a pak se podepíše.

 54. Zdeněk Gryc říká:

  S anonymy je to naopak

  P. Anonym ?

 55. Svatopluk Beran říká:

  Pane Gryc omlouvám se že jsem hovořila za vás. Již jsem našel vaše jasné rozhořčení proti rozvracení světa Spojenými Státy Americkými, stejně nekompromisné jako za socíku proti SSSR. Ještě jednou se omlouvám, že jsem přehlédl vaši nebojácnost.

 56. Jan P říká:

  Pane Gryci, slušné a věcné se dá diskutovat i na internetové anonymní diskusi. Ale toho Vy nejste schopen.
  Nevhodně odbíhat od tématu blogu je vaše hobby.
  Jak správně říká jihlavák: kdykoliv to zaplavíte a pak se podepíšete.
  Tohle pro Vás představuje „slušnost“ neanonymního internetového diskutéra ?

  Zpátky k původního tématu.
  Co Vy na to, pane Gryci ?
  Platíme si stát za cílené promořování, akceptaci fašistických bojůvek, nebo jako garanta bezpečnosti všech občanů ? Mě už tohle nebaví.
  Opravdu chce Vít Rakušan a Petr Fiala toto ve jménu svobody slova tolerovat? Kam až bude muset antivax lůza zajít, aby začali něco dělat?
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-policie-zatyka-ucastniky-demonstrace-proti-novele-pandemickeho-zakona-187205

 57. Svatopluk Beran říká:

  A máme tu dalšího nebojácného občana z Vysočiny.

  Trestní oznámení hajného Jana Boučka.

  Jan Bouček – hajný z Vysočiny zdatně pomáhal, když jsme se před deseti lety snažili i za pomoci trestních oznámení zabránit tzv. církevním restitucím. Dnes podává trestní oznámení na válečné štváče.

  Vrchní státní zastupitelství Praha Jan Bouček

  Nám.Hrdinů 1300/11 Praha Nusle adresu redakce neuvádí

  140 00 Praha 39601

  Věc:

  Podnět k zahájení trestního stíhání dle trestního zákoníku č.40/2009 Sb. § 406 a § 407

  Podávám tímto trestní oznámení na předsedkyni parlamentu ČR paní Markétu Pekarovou Adamovou nar.2.10.1984 a ministra obrany paní Janu Černochovou nar.26.10.1973 za jejich nenávistné projevy k situaci na Ukrajině. Ve svých projevech jsou pro válku, chtějí zapojení naší republiky do války, což vyvolává strach a paniku u občanů. Prokazatelně se jedná o snahu o zavlečení naší republiky do válečného vztahu Ukrajina-Rusko. Paní Černochová navíc (před projednáním a schválením vládou) prezentovala na sociálních sítích a ve sdělovacích prostředcích, že pošle na Ukrajinu dělostřelecké náboje. Nevím, jakou má pravomoc, zda toto může udělat bez rozhodnutí vlády, ale vím a mohu poukázat na mezinárodní smlouvu o obchodu se zbraněmi, kterou naše republika podepsala a dle které se zakazuje prodávat zbraně tam, kde by mohly vyvolávat nebo zhoršovat ozbrojený konflikt. Tato situace bezpochyby nastane a tím lze očekávat i odvetu ze strany Ruska vůči naší republice. Vystupování výše jmenovaných ve veřejných sdělovacích prostředcích a na sociálních sítích nese plně znaky porušení zákona, proto podávám tento podnět.

  § 407 – Podněcování útočné války : Trestní zákoník – 40/2009 Sb…

  Kdo veřejně podněcuje k útočné válce, na které se má podílet Česká republika, takovou válku propaguje nebo válečnou propagandu jinak podporuje, bude potrestán odnětím svobody až na pět let.

  § 406 – Příprava útočné války : Trestní zákoník – 40/2009 Sb.

  Kdo připravuje útočnou válku, na které se má podílet Česká republika, a tím přivodí pro Českou republiku nebezpečí války, bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až dvacet let nebo výjimečným trestem.

  Domnívám se, že by se měla posoudit činnost a odpovědnost

  1) Ministra zahraničí Jana Lipavského nar.2.7.1985,který vystupuje obdobně jako výše uvedené.

  2) Ministra vnitra Víta Rakušana nar,16.6.1978, jehož resort měl ze zákona ihned začít provádět úkony v trestním řízení.

  3) Ministra spravedlnosti Pavla Blažka nar.8.4.1969 který stejně tak jako ministr vnitra neřešil a neupozornil vládu ,že jsme vázáni mezinárodní smlouvou o nedodávání zbraní do rizikových oblastí. A že paní Černochová a paní Pekarová Adamová porušují zákon § 406,§407

  4) V neposlední řadě k zodpovědnosti by měl být povolán předseda vlády Petr Fiala nar.1.9.1964 , který je za členy své vlády zodpovědný. Místo, aby tyto lidi odvolal, přistupuje a přehlíží jejich jednání a sám podporuje porušování mezinárodních smluv ohledně munice pro Ukrajinu.

  5) Měli by být řešeni všichni členové vlády, kteří odsouhlasili dodávku zbraní na Ukrajinu v rozporu s uzavřenou mezinárodní smlouvou a tím se zhoršuje ozbrojený konflikt v daném místě.

  Požaduji urychlené řešení, my občané této země nechceme být zavlečeni do války. Prosím o sdělení výsledku šetření.

  26.1.2022 Jan Bouček

  Oznámení stejného znění zaslal Jan Bouček i na Krajské ředitelství Policie ČR v Praze

 58. Zdeněk Gryc říká:

  Jan P říká:
  Úterý, 1. 2. 2022 v 18:03
  Pane Gryci, slušné a věcné se dá diskutovat i na internetové anonymní diskusi. Ale toho Vy nejste schopen.

  A co Beran + blade ?
  1. Svatopluk Beran říká:
  Sobota, 29. 1. 2022 v 8:57
  „I S VAŠÍM-OS… POKÝVÁVÁNÍM HLAVY A HÝKÁNÍM PROSTĚ BUDE!!!!!!!!!!!!!!! “
  ———————————-
  Proroctví kněžny Libiše ?
  nebo Putinova TROLA?
  Ani proroctví Libuše, ani potřeba Svatopluk Berana, podle vás Putinova TROLA – NÝBRŽ DŮSLEDEK PŘEMÝŠLENÍ A MEDIÁLNÍHO CHOVÁNÍ HAVLOVA OSLÍKA.
  ————————
  Další ukázky viz:
  PRÁVĚ DNES v 2:20
  Zdeněk Gryc | Sobota, 29. 1. 2022 v 9:42

  1. Svatopluk Beran říká:
  Sobota, 29. 1. 2022 v 2:20
  2.
  Blade je čilejší:
  blade říká:
  Pondělí, 25. 10. 2021 v 0:16
  Blade, blade, blade, blade se má, na něj jsi cvoku krátký
  Blade, blade, blade, blade se má, na něj jsi krátký cvoku
  Tak jen se zlob a nasírej, o své diagnóze rozjímej
  blade říká:
  Pondělí, 25. 10. 2021 v 0:16
  „může si spát“???
  . CO SE PROBŮH DĚLO V NOCI S VELDR.
  v prvním sledu na pohraniční rotě Černé jezero,
  prapor v Železné Rudě a brigáda v Sušicích.
  blade říká:
  Úterý, 24. 3. 2020 v 0:16
  blade říká:
  Úterý, 24. 3. 2020 v 0:40
  blade říká:
  Úterý, 24. 3. 2020 v 0:42
  blade říká:
  Úterý, 24. 3. 2020 v 1:09
  blade říká:
  Úterý, 24. 3. 2020 v 1:29
  blade říká:
  Úterý, 24. 3. 2020 v 1:32
  blade říká:
  Úterý, 24. 3. 2020 v 1:34
  blade říká:
  Úterý, 24. 3. 2020 v 1:45
  8 x říká. . .
  1. ŽE BY PO 30 LETECH:
  třídní nenávist zhrzeného
  .PS-áka, kterému Havel přestříhal důležitost, u ostnatého drátu?

  blade říká:
  Úterý, 2. 11. 2021 v 11:59
  …..
  Ještě doplním > nick Gryc nedělaj tu ze sebe idiota > nevytrhávaj z kontextu té mé lidové slovesnosti (vyprávění jiných-já to nezažil) co se ti zrovna hodí. Chybí jim tam pasáž o poslechu Hlasu Ameriky, o poslechu Svobodné Evropy, o poslechu Radia Luxembourg > ale také, na rozdíl od SVAZÁKA a SOUDRUHA nick Gryce, pasáž o odmítnutí vstupu do SSM.
  Takže SOUDRUHU a RUDÝCH POUHÝ SLOUHO nick Gryc > vyliž si prdel !
  https://pngset.com/images/wtf-memes-best-collection-of-funny-wtf-pictures-meme-happy-birthday-flip-off-stencil-face-person-human-transparent-png-1611981.png
  —————————-
  Pane Gryci, slušné a věcné se dá diskutovat i na internetové anonymní diskusi.
  Ale toho Vy nejste schopen

 59. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran říká:
  Úterý, 1. 2. 2022 v 18:04
  A máme tu dalšího nebojácného občana z Vysočiny.

  ABSOLUTNÍ JEDNIČKA JE BERAN

  a blade:

  1. blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 14:06
  S. architekt nemá o službě na čáře ani páru,
  zřejmě má i modrou knížku nebo takový nemehla ke zbrani raději ani nepustili
  Potkat na čáře architekta,
  tak stačí v těch lesích tam na něj udělat bububu či cvaknout závěrem,
  tak se na místě zesere strachy :-).
  Vy kubo z jihlavských Nemanic

 60. Zdeněk Gryc říká:

  Kámoši jak hrom Jerry a Tom

  Beran + blade

  blade říká:
  Středa, 27. 10. 2021 v 11:33
  Beran, pokud myslíte tohoto nG > https://www.karneval-party.cz/gallery/products/middle/45910.jpg
  Tak tam to je oboustranně pouze v herním módu > kašlu na něj

 61. Zdeněk Gryc říká:

  ———————

  0:9 právě dnes

  Vážený pane Beran,
  Před 4 roky jste napsal:
  Svatopluk Beran říká:
  Neděle, 15. 7. 2018 v 0:09
  Takto vidí, narozdíl od stálé kopírace pana Gryce neznámého autora, začátek 2SV americký historik Maurice Matloff ve své knize – Dějiny Americké Armády – vydané nakladatelstvím Baronet a.s. Široká 22, Praha1, v roce 1999, překladem z anglického originálu American Military History, vydaného nakladatelstvím Combined Books., Inc., Conshohocken, v roce 1996, v překladu Ivany Nuhlíčkové, v kapitole – Začátek 2. světové války -, na straně 433.
  Vkládám z mého tehdejšího komentáře:

  Přečte si prosím a to nejlépe dvakrát humanistické epištoly Jána Lauko,
  zvláště doporučuji:
  Zkažené ovoce západní demokracie
  Úvaha o potřebě monopolní nadvlády západu nad světem
  Nová světová válka! Kdo všechno ji bude mít na svědomí?
  Úvaha o potřebě monopolní nadvlády západu nad světem
  Snaha o pochopení příčin bezbrannosti Evropy
  Sexuálna výchova na školách! Áno? Nie?
  A NYNÍ JEHO POSLEDNÍ 2 BLOGY.
  LAUKO je pracant
  Vše píše v rámci akce „Z“ ?

 62. Zdeněk Gryc říká:

  omluva o minutu spíše ZG odkliknul

 63. Svatopluk Beran říká:

  Pane Gryc vaše PŘESMYČKY A ZKRATKY nemají chybu. 🙂 Již jednou mě tu spojovali s někteří přispěvatelé s Janem a teď zas vy s Bladem. U Blada útočíte neustále na to, že jeho urážení vás, ve vašich očích, se vám zdá srabařstvím, nota bene, když to dělá v anonymitě. A následně, když já, coby neskrývající osoba svou identitu, vám jemně řeknu že přikyvujete a hýkáte k neoliberálnímu pravicovému rozhodování jak oslík, tak mne zařadíte ve své úrovni inteligence, k Bladovi. Co to asi máte vlastně za mozkové spoje, že vám iniciují takové přesmyčky? Jste skutečně v mnoha argumentací velice úsměvný. Ale to je samozřejmě ta demokracie, akorát že vy si jí zaměňujete s férovostí a to se na mne nezlobte, ale především USA, nás naivky učí, že demokracie není ANI FÉROVOST A SPRAVEDLNOST.

 64. Svatopluk Beran říká:

  Pane Gryc k Laukovi už jsem vám jednou něco říkal. Sám nechápu proč ho sem přetiskují a jeho pohledy jsou z jeho vlastního křesťanského úhlu pohledu pro mne nezajímavé. Jsem přesvědčen že až směšné, takže necítím potřebu na lidskou blbost reagovat. U vás je to ale něco jiného. Jednou jsem napsal, že ne vaši omezenost vkládání odkazů nemá cenu reagovat, protože je to zbytečné plýtvání časem. Ale vy jste se stal opět v čase určitým a teď už jediným nositele typu myšlení dnešní pravicové MEDIÁLNÍ TOTALITY a tudíž podle mne pro budoucí společnost velice NEBEZPEČNÝM a tím i pro demokracii u nás. Tak se hold snažím vámi přenášenou dnešní MEDIÁLNÍ TOTALITU, pro ostatní přispěvatele či čtenáře zviditelňovat, občas až snad tvrdě a sarkasticky. To myslím především tvrdými výrazy, při poodhalování AMERICKÉ SVĚTOVÉ BRUTALITY, která je našimi medii umně skrývána a potlačována tak, aby příjemcům zpráv vůbec nezazněla jako nějaké odporné svinstvo, nýbrž jako něco, co je v demokracii zcela běžné. Je skutečně smutné, že se to našim médiím za pomoci P.R. v práci ,, – s podvědomím člověka -,, velice daří. A vy jste pro mne takový typický důkaz, toho jaké má dnešní propaganda úspěchy.

 65. Jan P říká:

  Takže antivax vlastně vyhrálo na celé čáře. Žádné povinnosti ohledně očkování, žádná omezení, žádné kontroly, …
  Otázka je, jestli to ví i Covid, že jsme si na základě protestů odpůrců covidových opatření odhlasovali konec pandemie?

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I