Blog Jihlavských listů

Miroslav Tomanec, Ing., MBA
129- Stavební inženýr, restauratér, vinárník a pivovarník na penzi. Dnes už jenom kavárník a bývalý koaliční zastupitel, aktivně se snažící ovlivňovat chod našeho krásného města.

Demonstrace.

Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Úterý, 8. 2. 2022 v 21:38

Nu, pěkné reportáže pane Varhaníku, to zase musím říct.

Až na to, že podstatu jste nevystihl – totiž to co je spojovalo. Obě totiž sloužily ruským zájmům – tedy zemi, která naši vlast prohlásila za nepřítele. Taková pátá kolona tedy.

A ten titulek k totalitě … aaach to muselo být? Vždyť ti co to tak „statečně “ pod notně zasmrádlým Chcíplým psem hlásají, nejenže vůbec netuší o čem mluví, ale ani náznakem si nechtějí uvědomit, že o takové svobodné demonstraci by se jim za té totality mohlo jenom zdát.

22 komentářů k článku “Demonstrace.”

 1. Svatopluk Beran říká:

  Mohl by jste mi pane Tomanec dát odkazy na toho kdo, kdy, ale hlavně PROČ z ruské strany prohlásil naši zem za nepřítele. Prosím vynechte naše ,, dnešní nezávislá media a určitě i jejich nezávislý překlad,, pokud máte dispozici pouze je, tak mě odkažte klidně i na ně. Snad bude jejich součástí i ruské zdůvodnění v originále. Snad si i vysvětlíme pojem, co to je nezávislost při sdílení stejných hodnot a co jsou vlastně skutečně zač ty hodnoty, z hlediska skutečně proběhlých historických událostí. Děkuji.

 2. Dvořák říká:

  Na radnici stáhl ocas mezi nohy a stal se z něj internetový troll. Je zajímavý,že o demokracii tu nejvíc kvákají dva …,kteří ovšem používají totalitní praktiku kdo nejde s námi,jde proti nám. Beran,zbytečně plýtvání časem,tohle vypadá na žehlení minulosti jako u architekta.

 3. FL říká:

  Berane, že tady kopete za tu svoloč a Dvořák se přidá překvapením není, ale tentokrát vás nepodržel ani váš oblíbený Miloš, kterého jste jistě volil
  https://www.denik.cz/z_domova/zeman-vrbetice-rusko-hamacek-20210516.html

 4. FL říká:

  Moskva – Ruská vláda schválila seznam nepřátelských zemí, přičemž do něj zařadila jen Českou republiku a Spojené státy.
  Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/rusko-vydalo-seznam-nepratelskych-zemi-jsou-na-nem-dve-jmena-usa-a-cesko.A210514_175515_ln_zahranici_lihem

 5. FL říká:

  „Vždy je špatné býti nepřítelem. Z ruské strany je to hloupost, protože dělat si nepřátele z bývalých přátel je chyba. Když nemůže být přátelství, ať jsou alespoň korektní vztahy,“ řekl Zeman, který je dlouhodobým zastáncem dobrých českých vztahů s Moskvou.

  Ta o svém seznamu uvedla, že obsahuje státy, které „provádějí nepřátelské akce proti Ruské federaci a jejím občanům nebo vůči ruským právnickým osobám“. https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3312841-rusko-provedlo-hloupost-komentuje-zeman-zarazeni-ceska-na-seznam-nepratel

 6. FL říká:

  Pro soudruha Berana:
  https://www.kommersant.ru/doc/4814803?from=main_1
  Россия объявила США и Чехию недружественными странами

 7. Jan P říká:

  Na pódium s takovými hvězdami jako S. Grospič, J. Skála či H. Blaško byl bývalý křesťanský konzervativní disident J. Čarnogurský.
  https://www.ihano.cz/zpravodajstvi/z-domova/valka-je-blbost-a-my-proti-ni-nesmime-prestat-bojovat/

 8. Svatopluk Beran říká:

  FL přečetl jste si určitě dobře mojí otázku na pana Tomance? především pak její zvýrazněnou část?

  Mohl by jste mi pane Tomanec dát odkazy na toho kdo, kdy, ale hlavně PROČ z ruské strany prohlásil naši zem za nepřítele.

  Mohl by jste mi někde přesně vytáhnout odpověď na ono zvýrazněné proč od mé další části otázky – kdo – kdy –

 9. Miroslav Tomanec říká:

  Nemohl pane Berane.
  Nejsem totiž žádný váš vyhledávač. Stačí si zadat příslušných pár slov a vyjede vám, že téměř všechny media tuto oficiální zprávu přinesly. A abyste mně tady oponoval nějakým Sputnikem, nebo Parlamentními listy, na to opravdu nejsem zvědavý.

 10. Miroslav Tomanec říká:

  Pro pana Dvořáka :
  Bez urážek by to opravdu nešlo ?

 11. Miroslav Tomanec říká:

  Pro pana FL :
  Koukal jsem na to jako blázen. Ten Čarnogurský se musel dočista pomátnout. Postavit se na jedno podium s pokračovateli svých trýznitelů a pod srpem a kladivem demonstrovat za mír. Jako v osmdesátkách na prvomájovém průvodu.

 12. Svatopluk Beran říká:

  Zkusím napověďět.

  Dnes je již téměř jasné proč se z několika let starého výbuchu stala pod řízením CIA kauza pro zmenšení počtu Ruských zpravodajců v ČR. Bylo potřeba na maximum snížit ruské tajné služby v ČR, před plánovaným útokem Ukrajiny na separastická území, aby mohly být ty americké u nás co nejméně ruskými kontrolovány. Já nemám sebemenší problém s tím že má RUSKÁ AMBASÁDA RAPIDNĚ SNÍŽENÝ POČET ZPRAVODAJCŮ U NÁS a je to dobře, rád bych ale byl, aby to tak bylo i s americkými, je mi jasné že s tím nic nenadělám. Ovšem plně nesouhlasím s rozšiřováním agentů CIA na našem území.

  Dále je stále jasnější význam bývalé plánované první americké vojenské základny u nás v Brdech. Stále více se skládanka a plány USA na rozšiřování svého geopolitického vlivu v Evropě ukazuje ve své skutečnosti. PODLE MNE JDE NYNÍ Z HLEDISKA USA O MEZINÁRODNÍ ESKALACI NAPĚTÍ A ZNEMOŽNĚNÍ TÍM DODÁVAT LEVNĚJŠÍ RUSKÝ PLYN DO EVROPY PŘÍMO RUSKEM. NAPĚTÍ USTOUPÍ HNED JAK SE PODŘÍ USA ZASTAVIT PLYN PRODÍCÍ NORDSTRÍMEM2, KDYŽ SE SPOJENÝM STÁTŮM ANI PO DVACETILETÉM VRAŽDĚNÍ V AFGANISTÁNU A IRÁKU NEPODAŘILO TAHAT DO EVROPY RUSKÝ PLYN AMERIČANY JIŽNÍ CESTOU, TAK ZASTAVÍ ASPOŇ TU SEVERNÍ. EVROPA PAK BUDE ZÁVISLÁ – KROMĚ 15LET V MAĎARSKA – NA PŘEPRAVU AMERICKÉHO BŘIDLICOVÉHO PLYNU NEBO RUSKÉHO PLYNU, NA SPOJENÝCH STÁTECH. AMERICKÉ ZBRANĚ NA UKRAJINU PAK BUDOU NÁSLEDOVAT AŽ V DALŠÍ VYVOLANÉ KRIZI SPOJENÝMI STÁTY NA UKRAJINĚ. V PODSTATĚ PO NAPOLEONOVI (FRANCIE) A HITLEROVI (NĚMECKO) JIŽ TŘETÍ POKUS ZÁPADU BĚHEM 150 LET, (VYCHÁZÍ TO TAK NA TO POKUSIT SE O TO KAŽDÝCH 50 LET ASPOŇ JEDNOU), TENTOKRÁT JE TO JIŽ TÉMĚŘ CELÁ SPOJENÁ ZÁPADNÍ A STŘEDNÍ EVROPA POD VEDENÍM USA, VE SNAZE O PRŮNIK NA VÝCHOD. NĚCO JAKO KDYŽ KŘESŤANÉ ŠÍŘILI OHNĚM A MEČEM SVÉ PŘESVĚDČENÍ DO JINÝCH NÁRODŮ.

 13. Dvořák říká:

  Pro pana Tomance:
  Zkuste si pročíst své poslední dva blogy a pak popřemýšlejte o urážkách.

 14. Svatopluk Beran říká:

  Pane Tomanec nemůžete nic jiného konstatovat než že z hlediska RUSKA, že NEEXISTUJE DŮKAZ O TOM ŽE SE PO OSMI NEBO VÍCE LETECH UKÁZALO, ŽE VE VRBĚTICÍCH ZPŮSOBILI VÝBUCHY RUSKÉ TAJNÉ SLUŽBY. A PROTOŽE TATO KAUZA BELI U NÁS OPĚT INICIOVALI AGENTI USA O KTERÝCH CELÝ SVĚT VÍ A ZNÁ, ŽE SI VYMYSLÍ A VYPREFABRIKUJÍ, KLIDNĚ AŽ NA PŮDĚ OSN, COKOLIV A KDYKOLIV, JE REKCE RUSKA NA TYTO TYPICKÉ AMERICKÉ ZASTÍRACÍ AKCE VE STYLU HITLROVA POŽÁRU RAICHSTÁKU, NAPROSTO PŘIROZENÁ.

  Jak americké kauzy beli pro své oprávnění k válkám v historickém čase postupovaly.

  Tabák vyhozený indiány z lodí v Bostonském přístavu – oprávněná válka amerických kolonií pro ostatními kolonisty, proti Anglii

  Výbuch amerického křižníku v Havanském přístavu – oprávnění ke vstupu amerických vojsk v Americko Španělské válce ke vstupu na téměř již celou osvobozenou Kubu Kubánci v Kubánsko Španělské válce

  Potopení amerického parníku Lusitiana německou ponorkou – oprávnění k vstupu USA před vlastním lidem do 1SV

  ,,Nečekané,, napadení USA námořní základny Japonci na anektovaném havajském ostrově – oprávněný vstup USA do 2SV před vlastním lidem

  Útok Severního Vietnamu v Tonkingském zálivu na americkou loď – oprávnění k napadení Severního Vietnamu v občanské válce mezi Severním a Jižním Vietnamem.

  Útok 11 září na území USA letadly – oprávněná válka proti světovému terorismu v Afganistánu, Iráku, Lybii, Sýrii, Jemenu

  Bylo toho samozřejmě více Honduras, Guatemala, Panama, Irán a další a další. Před osmi lety těsně před pravidelnými volbami na Ukrajině převrat za pomoci ukrajinských fašistů s dotací 5 miliard dolarů od USA a instalování loutkových prozápadních vlád přímo i s americkými či jinými státními občany na ministerstvech Ukrajiny.

 15. Miroslav Tomanec říká:

  Dvořák : kde jsem vás tam urážel jako vy mne tady ?

  Svatopluk Beran : Děkuji za poučení co mohu a nemohu – vidím to samozřejmě naprosto opačně ale s vám je v tomto ohledu diskuse naprosto zbytečná . Vykladači dějin.

 16. VladimírV říká:

  Obě demonstrace nelze házet do jednoho pytle.

  Ta proti pandemickému zákonu je jednou z mnoha projevů části obyvatel proti omezování osobní svobody. Ta druhá je o to závažnější, že se jedná o velké nebezpečí pro nás všechny, které může nastat po krocích současné vlády. Ono zde totiž neplatí historické: Ve Španělsku se bojovalo za Prahu“. Neplatilo ani, že v Afganistánu se bojovalo za Prahu. Natož, že na Ukrajině se bude bojovat za zájmy naší republiky. Že se revolty chytili nejen zástupci KSČM, tedy i ti, co nemají na dnešní politické scéně výrazné slovo, není nikterak zavrženíhodné. Škoda, že není referendum k danému problému.

  Spoléhat pouze na Putina a jeho blahosklonnost přehlížet stále sílící provokace vůči Rusku je docela riskantní. Stejně tak je naivní si byť jen pomyslet, že se dá Rusko vojensky či hospodářsky porazit. Na druhé straně, USA, ne NATO, vidí rozpoutání dalšího válečného konfliktu jako záchrannou brzdu jejího hospodářského úpadku.

  Nebo jinak, Vy podporovatelé tažení proti Rusku, zeptejte se Ukrajinců, jak vidí oni situaci ve své zemi. Uslyšíte o rozkradení státu a hlavně, kdo toto způsobil.

 17. Jan P říká:

  Nejsem ve sporu s názorem : USA jsou větším garantem naší (evropské) svobody a demokracie než Rusko. Ale ani nejsem ve sporu s názorem, který zde reprezentuje Svatopluk Beran : USA jsou globálně větším gaunerem než Rusko.
  Že USA NEJSOU garantem demokracie PO SVĚTĚ je podpořeno faktem, že poskytují vojenskou podporu 73% diktatur na světě. Tyto fakta ale bohužel nejsou součástí diskurzu v mainstreamových médii, proto se potom tak daří dezinfo webům, liberálnímu mainstreamu totiž věří stále méně lidí.

  Bernie Sanders a další progresivisté zaujímají rázný postoj k ukrajinské krizi. Pohybují se v nebezpečném klimatu vytvořeném mainstreamovými médii – včetně MSNBC –, které staví protiválečné názory jako neloajálnost.
  https://jacobinmag.com/2022/02/neo-mccarthyism-russia-ukraine-bernie-sanders-putin-media

 18. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran : Děkuji za poučení co mohu a nemohu – vidím to samozřejmě naprosto opačně ale s vám je v tomto ohledu diskuse naprosto zbytečná . Vykladači dějin.

  Beran dokáže identifikovat osla :

  Svatopluk Beran říká:
  Sobota, 29. 1. 2022 v 2:43
  „I S VAŠÍM-OS… POKÝVÁVÁNÍM HLAVY A HÝKÁNÍM PROSTĚ BUDE!!!!!!!!!!!!!!! “

  ALE DO JEHO RUDÉ HLAVIČKY SE MU NEVEJDE A NEVEJDE FAKT:

  Molotovova návštěva v Berlíně
  Na dlouho očekávanou historickou návštěvu Německa
  dorazil sovětský komisař zahraničních věcí
  Vjačeslav Molotov 12. listopadu 1940…

  …Protože jednání spěla díky Bosporu do slepé uličky, Hitler obrátil jejich tón směrem k dlouhodobým cílům celého spojeneckého uskupení:
  „Po dobytí Anglie se stane z Britského impéria gigantická bezvládná plocha
  o čtyřiceti milionech čtverečních kilometrů,
  ve které bude pro Rusko přístup k nezamrzajícímu a skutečně otevřenému oceánu. …
  Všechny země, které by mohly mít na tomto prostoru zájem,
  by měly zanechat všech svárů
  a soustředit se výhradně na dělení Britského impéria.“

  Kvůli bombardování RAF
  pokračovala jednání v protileteckém krytu
  ve formátu Ribbentrop – Molotov.

 19. Zdeněk Gryc říká:

  PODROBNĚJI PRO LEPŠÍ POCHOPENÍ
  ———–
  1.
  Svatopluk Beran říká:
  Sobota, 29. 1. 2022

  v 2:43 !!!

  2.
  Blog:
  ORWELL a EZOP
  Zdeněk Gryc | Pondělí, 7. 2. 2022 v 17:04

 20. Svatopluk Beran říká:

  JE OPĚT ŠÍLENÉ, že historie naší civilizace Evropy se jen hloupě opakuje a západ hledá další svůj LEBENSRAUM – ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Lebensraumna ) – typicky na východě A HISTORICKÝCH RUSKÝCH ÚZEMÍCH, protože na západ je totiž už jen oceán. Napřed NAPOLEON, poté HITLER a nyní SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ, coby dnešní pěst nás západu a Napoleonův i Hitlerův následce. Vždy stejná poválečná Americká cesta, SMYŠLENÝ PŘÍBĚH, plus rozvratné AKCE CIA. Samozřejmě nesmí chybět hlupáci, občanská podpora, kteří si historickými nesmysly jako třeba (SSSR ČTVRTÝM ČLENEM OSY), účelově vyprefabrikovali pro svou potřebu obhajoby svých osobních životních selhání, NYNÍ OPĚT S OHNUTÝMI ZÁDY, DLÁŽDÍ CESTU DALŠÍMU ZÁPADNÍMU PLÁNU BARBAROSA.

  ŘÍZENÁ USA DEMOKRACIE?

 21. Dvořák říká:

  Pane Tomanče,vy si vážně myslíte,že lidé, kteří žijí a pracují v České republice,nemají potřebnou mozkovou kapacitu a nebo,že ten,kdo nesouhlasí s kroky této nové pavlády,je automaticky ruský poskok?

 22. Jan P říká:

  Můžete o Antifě říkat, co chcete, ale tohle je prostě cool! Proč tohle někdo nedělá proti demonstracím Okamurových nácků nebo Antivaxerů u nás!? Fašisti by neměli volně pořádat protesty ve městech demokratického státu!
  https://www.tagesspiegel.de/berlin/chaoten-oder-heilsbringer-danke-liebe-antifa/9382378.html

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I