Blíží se volby, láme se chleba

Ač ještě na jihlavské radnici existuje koalice, v zákulisí se již domlouvají jiné – předvolební. Na podzim totiž udeří komunální volby, a tak se shání, kdo s kým. A bude to hodně zajímavé.

Polorozpadlé Fórum Jihlava se spojí s Piráty, kteří naopak utečou z koalice Žijeme Jihlavou!, kde osiří TOP 09 a Zelení, kteří honem musí vymyslet, co dál.

Primátorka K. Koubová z Fóra se již rozhodla, že alespoň v komunální politice zůstane a půjde s Fórem a Piráty.

To duchovní otec Fóra M. Tomanec, který se s ostatními rozešel a rezignoval, zvažuje, zda to v komunální politice ještě jednou zkusí. Vzhledem k jeho brzké rezignaci v loňském roce se jeví, že by rád, ale podařit se mu to nemusí. K tomu by totiž musel získat další lidi a „něco“ založit. Třeba Fórum Jihlava II. Takže jeho další osud tkví v tom, zda přesvědčí dostatečný počet Jihlavanů, kteří by byli ochotni jít se svou kůží do politiky. A to není vůbec jisté. Ze stávajících politických subjektů o něj zájem nikdo nemá.

Opomenuli jsme ODS, ČSSD, ANO, KSČM, KDU-ČSL, SPD. To proto, že tyto subjekty v Jihlavě nepotřebují před volbami tvořit koalice, aby byly silnější.

2 Responses to “Blíží se volby, láme se chleba”

 1. Zdeněk Gryc napsal:

  UKRAJINA

  Blíží se volby, láme se chleba

  CO UDĚLÁ PLUKOVNÍK PUTIN ?
  ————————

  Video: „Bezpečno je v koupelně.“ Lidé v Kyjevě se chystají na invazi
  RFE/RL

  Svět bez obalu: Lidé v Kyjevě zprávám o stahování ruských vojsk od společné hranice nevěří. Připravují se na možný útok. (Video: RFE/RL)

  21:01
  Ukrajina nepolevuje v přípravě na možnou ruskou agresi. Připravuje se armáda i běžní lidé. V Kyjevě chodí dobrovolníci školit obyvatele, jak se chovat v případě útoku na jejich město.
  Článek
  Jedním z dobrovolníků je i Hennadij Levitas, který například kontroluje, zda jsou vybrané sklepy připraveny na jakoukoliv mimořádnou událost.
  „Toto je vchod do sklepa. Nádrž byla pořízena pro případ možného přerušení dodávek vody. Pojme 1000 litrů. Je zde generátor elektrické energie a kanystry s benzínem,“ ukazuje v úvodním videu Levitas vybavení sklepa.
  Vrátná domu Halyna Halunková absolvovala kvůli možnému nebezpečí základní zdravotnické školení. „Učili nás tam, jak poskytnout první pomoc. Pokud člověk leží na zemi, musíte zkontrolovat jeho puls a dýchání. Pokud ani jedno nezjistíte, musíte zavolat záchranku,“ popisuje Halyna, která má ve své skříni u sebe k dispozici i obvazy, léky a třeba i defibrilátor. Uměla by ho ale použít? „Ukazovali nám to na školení, ale nikdy jsem ještě neměla příležitost defibrilátor použít,“ krčí rameny.

 2. Zdeněk Gryc napsal:

  Zdeněk Gryc říká:
  Pátek, 18. 2. 2022 v 21:33
  UKRAJINA

  Blíží se volby, láme se chleba

  CO UDĚLÁ PLUKOVNÍK PUTIN ?
  ——————————
  Ruští velitelé mají rozkaz pokračovat v přípravě invaze, tvrdí tajné služby
  SEZNAM ZPRÁVY

  Foto: AFP PHOTO/RUSSIAN MINISTRY OF DEFENCE, Profimedia.cz
  Běloruský ministr obrany Viktar Chrenin v neděli oznámil,
  že společné bělorusko-ruské vojenské cvičení bude nadále pokračovat.
  21:00
  Spojené státy mají zpravodajské informace,
  že ruští velitelé obdrželi rozkazy pokračovat v přípravách invaze na Ukrajinu.
  Velitelé mají vytvářet konkrétní plány, jak budou manévrovat ve svých bojových sektorech.
  ———————-
  Ilustrační foto je lepší, než to ze srpna 1968 v Jihlavském archivu,
  Leč rozmístění tanků pod Pístovem je podobné,

  hlavně jsou otočeny ve správném směru
  DO LEVA
  Tehdy na historické jádro Jihlavy.

Leave a Reply