Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Cenzura

Petr Klukan | Úterý, 1. 3. 2022 v 13:49

Bezprecentní krok: Sedm nebo osm dezinformačních webů je v ČR zablokováno. Kde je proklamovaná svoboda slova? Kde je možnost vyjádřit odlišný názor na svět kolem nás? Kam se u vytratila obhajoba citátu: Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu hájit vaše právo to říkat, který je připisován Voltairovi, ale napsala jej spisovatelka Evelyn Beatrice Hall, jež tak chtěla vystihnout Voltairův přístup ke svobodě názorů?

Rusko přepadlo Ukrajinu. Střílí, vyhazuje do povětří plynovody, zásobárny ropy, možná jsou jen krok od otrávení vody pro Kyjev, aby donutili ukrajinský národ se vzdát. Je přece válka. A k válce patří zabíjení, braní si rukojmí v podobě civilistů a ničení všeho. Patří k ní i propaganda.

To, co západní svět vidí takřka v přímém přenosu, je dovnitř Ruska filtrováno. Tam byla svobodná média již dávno drsně potlačena a Rusové jsou masírováni jen oficiální verzí: Ukrajina nás ohrožuje, v Donbasu je genocida našich spoluobčanů, západ nás ponižuje a my si to už nemůžeme nechat líbit, a tak zakročíme. Právo, pravda, spravedlnost je na naší straně! Masivní propagandě národ věří, opak si ani nemá kde a jak ověřit.

Bezostyšné lhaní je také názorem. Proč je ale dovolit svobodně šířit, když mimořádná situace, a tou válka je, vyžaduje mimořádné řešení?

23 komentářů k článku “Cenzura”

 1. Svatopluk Beran říká:

  To, co západní svět vidí takřka v přímém přenosu, je dovnitř Ruska filtrováno, v tom máš PETŘE naprostou pravdu.

  DOST JSI ALE NIVNÍ VE FILTROVÁNÍ INFORMACÍ DOVNITŘ ZÁPADU V AMERICKÝCH VÁLKÁCH PO VIETNAMU. JE TVRDÝ ZÁKAZ OD PENTAGONU, ABY NATÁČELI AMERICKÉ VÁLKY REPORTÉŘI MEDIÍ PŘÍMO NA FRONTĚ, PROTOŽE JIM PŘÍMÉ ZÁBĚRY BARBARSTVÍ AMERICKÉ ARMÁDY VE VIETNAMU PLUS VETERÁNI OBRÁTILI MÍNĚNÍ NÁRODA NA AMERICKÉM VÁLKY. TEĎ KDYŽ VIDÍ AMERIČANÉ JEN VÝCHOZÍ PALEBNÉ POZICE AMERICKÉ ARMÁDY S KOMENTÁŘEM, ŽE JSOU AMERICKÉ STŘELY TAK CHYTRÉ, ŽE CIVILISTY ANI JEJICH DOMOVY NEZASÁHNOU, TAK JSOU UŽ V KLIDU. TO CO ZÁPADNÍ MEDIA DÁVAJÍ NYNÍ Z UKRAJINY, TAK MAJÍ NEKOMPROMYSLNÝ ZÁKAZ PŘI AMERICKÝCH VÁLKÁCH DÁVAT NA ZÁPAD. TO JE ALE PRÁVĚ NAHRAZUJE RT A TU NAVRHUJE USA ZAKÁZAT, TAK JAKO NAPŘÍKLAD ZAKÁZALI NAŠI KLAUSŮV PROTIPROUD ČI JINÉ. PROTO ŘÍKÁM VÁLKA JE HNUS A ODMÍTÁM JAKÉKOLIV VÁLKY, ALE DOBŘE SE VŠICHNI DÍVEJTE CO TO ZNAMENALY VÁLKA V KOSOVU POD VEDENÍM ŘEZNICE ALBRIGHTOVÉ, ČI V IRÁKU, AFGANISTÁNU, LIBYII, SÝRII ŠÍLENCŮ BUSCHE, BLAIRA, OBAMY. JAK SE SLAVILO A KDE BYLA BRADÁČOVÁ? JÁ VÍM JEŠTĚ ASI NEBYLA, TAK MUSEL BÝT NĚKDO JINÝ, KDO MĚL TY NADŠENCE Z VRAŽDĚNÍ OBŽALOVÁVAT.

 2. Svatopluk Beran říká:

  FRONTOVOU DOKUMENTACI SMÍ NATÁČET JEN SAMI VOJÁCI A DOBŘE VÍME VŠICHNI, CO SE DĚJE PO JEDNOM Z TISÍCŮ ZÁBĚRŮ AMERICKÝCH VOJÁKŮ Z VÁLEK V ARABSKÝCH ZEMÍCH, KTERÝ PRONIKL PŘES WIKILEADS NA VEŘEJNOST. JEDEN JEDINÝ A ZA TO ŽE HO NĚKTEŘÍ LIDÉ VYNESLI VEN, TAK JEDEN Z NICH BYL DRŽEN V KLECI TÝRÁN JAK NA GUANTANÁMU, JAK ZA KOMUNISTŮ V ULICI HLUBOKÁ V JIHLAVĚ, JAK ZVĚŘEJNIL PAN GRYC A DRUHÝ SE MUSEL ZA SVOU NOVINAŘINU SKRÝVAT NA CIZÍCH AMBASÁDÁCH A JEHO ŽIVOT JE NAVŽDY OHROŽEN. ZÁPADNÍ REPORTÁŘI SOUKROMÝCH MEDIÍ JSOU DO PRVNÍCH LINÍ VPOUŠTĚNI AŽ PO ÚPLNÉM VYČIŠTĚNÍ OD MRTVOL A DĚSIVÝCH ZÁBĚRŮ PANIKAŘÍCÍCH CIVILISTŮ.

 3. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  Nebylo by už na čase vypnout také toho pana Berana ?
  Naše země stojí na prahu války a on pořád o Vietnamu, Guantanámu, Arabech….
  A všechno pěkně VELKÝM PÍSMEM. Pouze.
  Jenomže tohle je tady a teď.

 4. Svatopluk Beran říká:

  SAMOZŘEJMĚ PANE TOMANEC, TO PŘECE ZNÁTE DOBŘE ZE SOCILAIZMU POD VLÁDOU KOMUNISTŮ JAK ZAMEZIT JINÝM POHLEDŮM NA DĚNÍ NEŽ JE TOTALITNĚ PREZENTOVÁNO. ŽE JSTE O TOM NEUVAŽOVAL KDYŽ SI AMERIČANI PŘIPRAVOVALI PŮDU TADY ZA ROHEM V SRBSKU S KRVAVOU ŘEZNICÍ ALBRIGHTOVOU A VYTRHLI ZE SRBSKA POMOCÍ ALBÁNSKÉ MAFIE S LIDSKÝMI ORGÁNY, KOSOVO, ABY SI MOHLI KONTROLOVAT CESTU LEVNÉHO PLYNU Z BÝVALÝCH RUSKÝCH OBLASTÍ Z TURKMENISTÁNU, PŘES AFGANISTÁN DO PÁKISTÁNU A TUDY LODĚMA DO EVROPY A USA? PROČ SI MYSLÍTE ŽE BYLA VÁLKA USA VÁLKA A ZAPOJENÍ NATA DO VÁLKY V AFGANISTÁNU? PÍŠU TADY O TOM 20 LET A NIJAK VÁM TO NEVADILO, ŽE USA ROZKLÁDAJÍ ARABSKÝ SVĚT. POZNALI JSTE TO AŽ TĚM LIDEM NEZBYLO NIC JINÉHO NEŽ PŘED DEVASTACÍ SVÝCH ZEMÍ AMERIKOU UTÍKAT DO EVROPY. A ZTRÁCET CESTOU NA MOŘI SVÉ BLÍZKÉ I DĚTI. DESET TISÍC DĚTÍ SE V EVROPĚ ZTRATILO V NEJLEPŠÍM PŘÍPADĚ BYLY ADOPTOVÁNY, V HORŠÍM PŘÍPADĚ JAKO LEVNÁ PRACOVNÍ SÍLA, V JEŠTĚ HORŠÍM PŘÍPADĚ SE ZTRATILY V PEDOFILNÍM EVROPSKÉM SYSTÉMU PROSTITUCE S DĚTMI A VŮBEC NEJŠÍLENĚJŠÍM NA OPERAČNÍCH STOLECH JAKO LIDSKÉ ORGÁNY.

 5. Zdeněk Gryc říká:

  SVATOPLUK BERAN

  TOTO JE PŘESNĚ TA PUBLICITA,

  KTEROU PUTIN

  PRÁVĚ DNES

  POTŘEBUJE

 6. Petr Klukan říká:

  Sváťovi: na šílenosti válek se shodneme. Myslím ale, že nejsem naivní vůči informovanosti v jiných válkách. Ale asi se shodneme, že americké „prohřešky“ na povrch vyplavou, když ne hned, tak po čase. To ale v diktaturách není, takže informovanost lidí v diktaturách je zcela zasadně menší.

 7. Jan P říká:

  Výjimečně chválím tento blog Petra Klukana, že se proti současné vlně omezování svobody slova alespoň trochu postavil. Připomínám, že tzv. dezinfo weby jinak nesleduji a nesdílím.

 8. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 2. 3. :2022 v 5:52

  Vážený pane Svatopluku Berane,

  Ruský prezident Vladimir Putin o víkendu nařídil uvést ruské jaderné síly
  do vysokého stupně bojové pohotovosti.
  Teď ruská diplomacie tvrdí, že nemá v úmyslu zmáčknout jaderné tlačítko.
  AKtUAKTUALIZOVÁNO • 19:31

  Vážený pane Svatopluku Berane,

  lékařkou byla moje žena, ale ani ta by se neodvažovala
  někoho diagnostikovat „užitečný idiot“,
  jak nyní píší o Nohavicovi.

  Vzhledem k zdejším Vašim komentářům Vám
  asi uniklo co se děje právě na Ukrajině.

  Výsledkem Vaší „vyrovnanosti“
  PRÁVĚ DNES
  je býti pacholkem Putina,
  který hází hnůj na USA
  —————————
  Debil, imbecil, idiot, kretén
  zenax.cz/debil-imbecil-idiot-kreten-13460.htm
  Kdysi to byly diagnózy, ale vzhledem k rozšířenosti těchto označení do obecného jazyka a jejich hojnému používání coby nadávek, začali psychiatři používat raději označení – mentální retardace.

 9. Svatopluk Beran říká:

  Zdeněk Gryc říká:
  Středa, 2. 3. 2022 v 19:54
  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 2. 3. :2022 v 5:52

  Vážený pane Svatopluku Berane,

  Ruský prezident Vladimir Putin o víkendu nařídil uvést ruské jaderné síly
  do vysokého stupně bojové pohotovosti.
  Teď ruská diplomacie tvrdí, že nemá v úmyslu zmáčknout jaderné tlačítko.

  Vzhledem k zdejším Vašim komentářům Vám
  asi uniklo co se děje právě na Ukrajině.

  VÁŽENÝ PANE GRYCI NEUNIKLO ALE VÁM ZCELA JISTĚ UNIKLO DVACETILETÍ DEVASTACE ARABSKÉHO SVĚTA SPOJENÝMI STÁTY S MILIONOVÝMI CIVILNÍMI OBĚTMI I ZMRZAČENÝMI OBČANY ARABSKÝCH ZEMÍ, DEVASTACÍ PRŮMYSLOVÉ INFRASTRUKTURY ARABSKÝCH ZEMÍ, UZÁKONĚNÍM MUČENÍ PRO OBČANY JINÝCH NÁRODŮ S VĚDOMÍM ŽE JE NIKDY NEPROPUSTÍM A ANI ODSOUDÍM, VYTVOŘENÍM ŠPEHOVACÍCH TECHNOLOGIÍ PRO VŠECHNY CIVILIZOVANÉ OBČANY SVĚTA, ČI MILIONOVÝMI DIASPORAMI VNĚ I DO OKOLNÍCH STÁTŮ. TO VŠA NA PODKALDĚ LŽÍ MINISTRA USA V OSN.

 10. Svatopluk Beran říká:

  Petře to ti věřím, ale pro zem jenž se dostala pod věčnou geopolitickou správu Spojených Států na vždy, není nic platné odhalení podvodů, které způsobili její kolaps a devastaci na desítky a možná sovky let. Kdy Zaplatí USA devastaci Iráku Iráčanům a omluví se za lži ministra zahraničí USA. Nebo třeba Kubě za zločinné blokády a vojenské i zpravodajské zločiny, či odpálení dopravního letadla? Kuba nikdy nenapadla vojensky Spojené Státy.

 11. Zdeněk Gryc říká:

  „VÁŽENÝ PANE GRYCI NEUNIKLO ALE VÁM ZCELA JISTĚ UNIKLO DVACETILETÍ DEVASTACE ARABSKÉHO SVĚTA“
  ————————–
  PRÁVĚ DNES

  OBČANŮM CZ

  NEJDE O ARABSKÝ SVĚT
  JDE O UKRAJINU

  TEDY I O NAŠE ÚZENÍ
  V DOBĚ PRVNÍ REPUKLIKY

  NEŽ JI STALIN ANEKTOVAL
  V ROCE 1945

  PODÍVEJME SE NA TELEVIZNĚ
  NA HRANICI

  UKRAJINA – SLOVENSKO

  JSTE DAREBÁK

  PUTINŮV
  KOLABORANT

 12. Svatopluk Beran říká:

  Vážený pane Svatopluku Berane,

  Ruský prezident Vladimir Putin o víkendu nařídil uvést ruské jaderné síly
  do vysokého stupně bojové pohotovosti.
  Teď ruská diplomacie tvrdí, že nemá v úmyslu zmáčknout jaderné tlačítko.

  ASI JSTE ZAPOMĚL PANE GRYC ŽE SPOJENÉ STÁTY TAK V MINULOSTI JIŽ VYHROŽOVALY VÍCEKRÁT A PAK MUSELY NAPŘÍKLAD ZA DOBROMYSLNOSTI CHRUŠČEVA A JEHO SVOLENÍ K TAJNÉMU DODATKU, POTAJÍ STÁHNOUT RAKETY Z TURECKA.

 13. Svatopluk Beran říká:

  JEŠTĚ JEDNOU A KLIDNĚ KOLIKRÁT BUDETE CHTÍT. NESOUHLASÍM S OBCHODNÍ VÁLKOU MEZI USA A RUSKEM V EVROPĚ O ENERGETICKÉ KOMODITY RUSKA A KDO JE SMÍ A JAK PŘEPRAVOVAT DO EVROPY. NESOUHLASÍM S OBČANSKOU VÁLKOU MEZI HISTORICKÝMI A KULTURNĚ SPOJENÝMI ZEMĚMI SLOVANSKÉHO RUSKA, NA KTERÉ TEĎ DOPLÁCÍ PŘEDEVŠÍM ZÁPADNÍ A JIŽNÍ ČÁSTI UKRAJINY ZBYTEČNÝMI CIVILNÍMI OBĚŤMI A NARUŠOVÁNÍM HOSPODÁŘSKÉ INFRASTRUKTURY UKRAJINA. TO V SOBECKÉM GEOPOLITICKÉM ZÁJMU SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH.

 14. Zdeněk Gryc říká:

  ASI JSTE ZAPOMĚL PANE GRYC ŽE SPOJENÉ STÁTY TAK V MINULOSTI
  —————-
  NEJDE O ŽVANĚNÍ O MINULOSTI
  JDE
  O DNEŠNÍ NOC
  NA
  UKRAJINĚ

  ———————
  a Putinova čeledína:

  Svatopluka Bearana

 15. Zdeněk Gryc říká:

  račte prominout:

  a Putinova čeledína:

  Svatopluka Berana

 16. Svatopluk Beran říká:

  Zdeněk Gryc říká:
  Středa, 2. 3. 2022 v 23:01

  NEJDE O ARABSKÝ SVĚT
  JDE O UKRAJINU

  TAK TO JSTE ZAPRVÉ PANE GRYC NEUVĚŘITELNÝ CINYK, TO ZA PRVÉ A ZA DRUHÉ VY VŮBEC NETUŠÍTE O CO NA BALKÁNĚ PŘED ROKEM 2 000 ŠLO, O CO ŠLO V ARABSKÉM SVĚTĚ V MINULÝCH 20 LETECH A O CO JDE DNES NA UKRAJINĚ.

  SPOJENÝM STÁTŮM AMERICKÝM JDE VE VŠECH TŘECH PŘÍPADECH O OCELOVÉ TRUBKY ULOŽENÉ DO ZEMĚ V ASII A V EVROPĚ, KTERÉ NAPÁJEJÍ ENERGIÍ EVROPU.

  JAK BALKÁN, TAK ARABSKÉ ZEMĚ, TAK NYNÍ UKRAJINU TO STOJÍ MILIONOVÉ LIDSKÉ OBĚTI, DEVASTACI HOSPODÁŘSTVÍ TĚCHTO ZEMÍ. CÍLEM JE PRO SPOJENÉ STÁTY OVLÁDAT TYTO PRODUKTOVODY V ZÁJMU SVÉHO OBOHACENÍ A PODLOŽENÍ SVÉ MĚNY.

 17. Svatopluk Beran říká:

  TEDY I O NAŠE ÚZENÍ
  V DOBĚ PRVNÍ REPUKLIKY

  TAK PROČ NÁM JI TEĎ UKRAJINA NEDÁ PANE GRYC, KDYŽ JSTE TAK CHYTREJ? VÍTE PROČ NÁM JÍ NEDÁ, SLYŠÍTE TAM TO – PODKARPATSKÁ RUS -. SLYŠÍTE TAM TO SLOVO R-U-S? K ČESKÉMU KRÁLOVSTVÍ NIKDY NEPATŘILA, ALE BYLA NÁM DÁNA PO ROZDĚLENÍ RAKOUSKA UHERSKA PO 1SV.

 18. Svatopluk Beran říká:

  Zdeněk Gryc říká:
  Středa, 2. 3. 2022 v 23:11
  račte prominout:

  a Putinova čeledína:

  Svatopluka Berana

  MĚ SE NEMUSÍTE OMLOUVAT PANE GRYC, AKORÁT TAK ZA SVOU NAIVITU V SVĚTOVÉM NÁHLEDU.

  A JESTLI JE TU NĚKDO LOKAJ, TAK TO JSTE VY TĚCH AMERICKEJCH BARBARŮ A JEJICH PREVENTIVNÍCH VÁLEK PO CELÉM SVĚTĚ. TO CO TAM TEĎ SEDÍ V KONGRESU ZA VOSKOVÝ MUMIE, TAK TO JE HRŮZA, VŠICHNI VYPADAJÍ TAK NA KYSLIK, JAK PŘED SVÝM KONCEM BREŽNĚV.

 19. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran

  bude bublat i ráno po půlnoci.

  Jenže zítra bude nejen nás
  Evropu i svět zajímat

  Kyjev.

  Zejtra
  Kyjev,

  doufejme že i pozejtříi
  Kyjev

  Pacholek Putna

  Bude psát:
  TAK PROČ NÁM JI TEĎ UKRAJINA NEDÁ PANE GRYC, KDYŽ JSTE TAK CHYTREJ? VÍTE PROČ NÁM JÍ NEDÁ, SLYŠÍTE TAM TO – PODKARPATSKÁ RUS -. SLYŠÍTE TAM TO SLOVO R-U-S? K ČESKÉMU KRÁLOVSTVÍ NIKDY NEPATŘILA, ALE BYLA NÁM DÁNA PO ROZDĚLENÍ RAKOUSKA UHERSKA PO 1SV.
  ————————————–
  ODSOUDIT PUTINOVO SVINTSVO
  ALESPOŇ JAKO
  ZEMAN
  NIKOLIV !!!

 20. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  Putinův čeledín.
  Skvěle vystiženo.
  To sedí jak hrnec na prdeli !
  Díky, pane Gryci.

 21. Jan P říká:

  Tohle mě docela pobavilo. Publicista Jiří Just hlásí z Moskvy, že demonstrantům proti válce hrozí velice tvrdé postihy: pokuta nebo 15 dní vězení. Kam se hrabou na naše tři roky za schvalování ruské agrese.

 22. Miroslav Tomanec, Ing., MBA říká:

  Jan P:
  Cože ?
  No tak to já mám zcela odlišné zprávy.
  15 let vězení za dezinformace, lživé zprávy o válce, neschvalování agrese a diskreditaci ozbrojených sil. Ovšem je pravda, že jsem to slyšel jenom na BBC, ze Sputniku už to neověřím…

 23. Jan P říká:

  panu Tomancovi

  Nemusíte si nic ověřovat na BBC ani ze Sputniku. Úplně stačí, když nebudete lajdácky(!) sledovat zpravodajství deníků a webů.

  Já vložil příspěvek ve Čtvrtek, 3. 3. 2022 v 19:14

  Ruští poslanci v pátek jednomyslně schválili zavedení trestní odpovědnosti v podobě až 15 let vězení za dezinformace a lživé zprávy o ruské armádě, za diskreditaci ozbrojených sil a za výzvy k sankcím. Příslušnou novelu přijala Státní duma, dolní komora ruského parlamentu, hned ve třech čteních, oznámila ruská média. Zákon nyní zamíří k ruským senátorům a po jejich souhlasu k prezidentu Vladimiru Putinovi k podpisu.
  https://echo24.cz/a/SkZbH/za-lzive-zpravy-o-ruske-armade-az-15-let-schvalila-duma-za-vyzvy-k-sankcim-3-roky

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I