Maďarsko dnes, volby

.🇹🇯Orbán je Putinův zaprodanec a pátá kolona v Evropské unii. Ovšem Maďary, vždycky tak trochu zahleděné do sebe, ten ruský válečný zločinec moc nezajímá. Je jím bližší silný vlastní vůdce, který je „ochrání“ a levný plyn díky poklonkování Putlerovi zajistí. A na nacionalismus se zde vždy hodně slyší. Lidí, kteří ještě pamatují jak bylo v krvi utopeno povstání proti rusákům v roce 1956 už pomalu ubývá a odkaz na to se asi moc nepěstuje.

🇹🇯Jeho hlavní soupeř, Péter Marki – Zay, je pravý opak. Křesťan a přesvědčený demokrat, nestraník a starosta malého města u Szegedu, slušný člověk. Něco už prožil i ve světě – léta pracoval v Kanadě a USA.Ve velké politice zcela neznámý, mladý, začíná – ale i v tom je naděje. S nikým si nezadal

.🇹🇯Možná ještě nevyhraje – už proto, že volby to rozhodně férové nebudou. Jak by mohly, když media jsou už zcela v Orbánovych rukou. Masivní vymývání mozků nese své ovoce. Orbánův projev ke státnímu svátku byl celkem sedmkrát ve státní televizi reprízovaný, opozice zde měla za celou kampaň prostor 5 (pět ) minut.

🇹🇯Když už nebudou volby férové, snad aspoň ještě budou demokratické v této zemí k autokracii směřující – a doufejme v překvapení. Poslední volební průzkumy ukázaly rozdíl 5% ve prospěch Orbána – i když samozřejmě i to je pod jeho kontrolou

.🇹🇯Přesto všechno si myslím, že to nebude pro Maďarsko tak zlomový den, jako tomu bylo loni v říjnu u nás. Pokud Orbán vyhraje, tak není daleko doba, kdy se ho zbaví samotný Fidesz – hodně lidí i na tomto břehu si uvědomuje, že už opravdu zašel až příliš daleko. A pokud prohraje – tak vše teprve začne. Ten nekonečný, klopotný boj s jeho administrativou, na který 4 roky do příštích voleb nemusí stačit – vždyť tento neomezený vládce buduje svůj emirát už přes dvacet let.

🇨🇿Nakonec – máme velké štěstí – protože Orbán, to je vlastně něco jako náš chamtivý Babiš a nacionalistický Okamůra dohromady…Všichni tři totiž mají jednu věc společnou. Hodně škodí své zemi a svému národu.

6 Responses to “Maďarsko dnes, volby”

 1. Dvořák napsal:

  Ještě tam chybí dodatek,že nás spasi jen ten debil z Brna.

 2. jihlavák napsal:

  Autor zapomněl dodat, že do Německa ruský plyn proudí zatím také. Ale darebák bude jen Orbán. O Maďary nemám strach, dobře si vyberou.

 3. jihlavák napsal:

  Dobře vybrali. 🙂

 4. Dvořák napsal:

  Autor taky zapomněl, jak se chovaly naše média před volbami. No díky Orbánovi aspoň vylezl z matrixu zbytečný ministr Bartoš a připomněl se občanům.

 5. Svatopluk Beran napsal:

  Jeho hlavní soupeř, Péter Marki – Zay, je pravý opak. Křesťan a přesvědčený demokrat, nestraník a starosta malého města u Szegedu, slušný člověk. Něco už prožil i ve světě – léta pracoval v Kanadě a USA.Ve velké politice zcela neznámý, mladý, začíná – ale i v tom je naděje. S nikým si nezadal.

  To bude nějaký maďarský Farský. Slušný člověk vyškolený v USA. Tam se teď jezdí z východní Evropy na zakalení, jak do Moskvy komunisté po 48 roce.

 6. jihlavák napsal:

  Bývalá primátorka Prahy Krnacova pracovala v Sorosove centru pro současné umění. Jsou to někdy náhody. Nevěděl jsem to. Proto chodila v čele pochodů zpovykancu. Starý pán má rád barevný svět.

Leave a Reply