Blog Jihlavských listů

Ján Lauko
38- Nejsem sice z tohoto regionu, ale moje filozoficko humanistické články, reflektující každodenní život kolem nás budou mít všeobecně platný a tedy nadregionální charakter. Budu se snažit, aby byly přínosné pro každého jednotlivce a to bez ohledu na to, kde žije.

Pravda o Ukrajině bude jiná, než tvrdí média. Naznačuje to Kristus!

Ján Lauko | Čtvrtek, 5. 5. 2022 v 14:34

I lidé nepříliš znalí Ježíšova učení znají známé podobenství o dvou cestách. O cestě široké, vedoucí do zatracení, po které kráčí většina, a o cestě úzké, vedoucí ke spáse, kterou nacházejí jen nemnozí.

Jak to souvisí s Ukrajinou? Nebo, přesněji vyjádřeno, jak souvisí toto podobenství s informováním médií o dění na Ukrajině?

Souvis je následující:

Kristus nám v podobenství o úzké a široké cestě ukázal, jaký je duchovní stav obyvatelstva naší planety.

To znamená, že věci neduchovné a pouze čistě materiální, a s nimi související lež, faleš, pokrytectví, podvod, přetvářka a mnoho jiných podobných negativ představuje širokou cestu, po které kráčí většina obyvatelstva.

A naopak, věci duchovní a s nimi související hodnoty, jako je spravedlnost, opravdovost, úcta k bližním a jiná pozitiva představuje úzkou cestu, po které jsou na naší planetě schopni kráčet jen nemnozí.

Ježíšovo podobenství o dvou cestách hovoří o existenci principu, na jehož základě je na naší zemi vždy to většinové vzdáleno od pravdy a jde nesprávným směrem. A naopak, jen v tom menšinovém je vidět přibližování se k pravdě a ke správnému životnímu směřování.

A tento klíčový princip, na který jsme byli upozorněni Kristem, platí bezvýhradně i ve vztahu k současné mediální kampani o Ukrajině. A platí o to zvlášť, že sympatizanti většinového názoru, reprezentovaného velkými médii, se zasloužili o to, aby byly všechny jiné, neboli úzké cesty zasypány a zablokovány. Aby masám obyvatelstva zůstala pouze jediná, a to široká cesta.

Zvykne se říkat, že většina má vždy pravdu. Z hlediska Ježíšova podobenství je to však lež, protože pravý opak je pravdou. Většina na naší zemi nikdy neměla pravdu!

Ale pozor! Lež, omyl a nepravdu však dokáže většina prosadit jako pravdu, protože má k tomu sílu většiny a všechny ostatní potřebné prostředky.

Tato skutečnost by ale neměla zmást žádného dobrého křesťana, vědomého si Ježíšových slov a jeho upozornění, kam vedou kroky po všech širokých cestách.

Žel, mnozí křesťané nevnímají slova Krista takto prakticky, a proto kráčejí jako stádo po široké cestě právě toho obrazu dění na Ukrajině, který je prezentován většinovými médii. Bezmyšlenkovitě spoléhají na pravdu většiny, ačkoli ve skutečnosti ji na naší zemi většina nikdy nemá a nikdy neměla. Neboť široká cesta většiny byla vždy, a stále je, vzdálená pravdě.

Taková je realita kolem nás a na tuto skutečnost nás upozornil Ježíš ve svém podobenství, abychom jí dbali a byli si jí vědomi.

Nemysleme si proto, že pokud jsou určité informace kolem dokola opakovány ze všech stran a ze všech médií, že jsou opravdu pravdivé. Naopak, právě proto by nám to mělo být podezřelé! Mělo by nám být podezřelé křečovité úsilí o blokování jakýchkoli jiných opozičních názorů.

Tyto skutečnosti znamenají, že všechno je jinak, než se oficiálně prezentuje. Není chtěno, aby pravda o tom, co se děje na Ukrajině pronikala na veřejnost byť jen úzkými pramínky.

Tuto skutečnost naznačil i papež svým výrokem, že každá mince má dvě strany, a že ve vztahu k válce na Ukrajině má svůj nezanedbatelný díl viny i západ, protože se prostřednictvím přijetí Ukrajiny do NATO plánoval natlačit až k hranicím Ruska, z čehož Rusko znervóznělo.

A proto já jako křesťan, vědomý si Ježíšova upozornění, jsem maximálně opatrný a rezervovaný k široké cestě toho společenského názoru, který nyní letí, a který se nyní mediálně podporuje. Neboť jako křesťan vím, že žádná ze širokých cest na naší zemi nevede nikdy správným směrem.

Kam ve skutečnosti vedou všechny široké cesty, o tom nám přece jasně říkají Ježíšova slova, zaznamenaná v evangeliích. Držme se proto v našem životě Pánových pokynů a prosévejme skrze ně vše, co se kolem nás děje, protože jinak se stáváme pouze stádem, hnaným médii po široké cestě do neštěstí.

21 komentářů k článku “Pravda o Ukrajině bude jiná, než tvrdí média. Naznačuje to Kristus!”

 1. FL říká:

  Že je autor Lauko falešný profil se tady už řešilo, ale stále je to Blog na stránkách JL. Tak bych chtěl připomenout, že:
  § 405 přečin Popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia, podle nějž Kdo veřejně popírá, zpochybňuje, schvaluje nebo se snaží ospravedlnit nacistické, komunistické nebo jiné genocidium nebo nacistické, komunistické nebo jiné zločiny proti lidskosti nebo válečné zločiny nebo zločiny proti míru, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta. To, že schvalování těchto zločinů naplňuje znaky výše uvedených trestných činů, soudí i nejvyšší státní zástupce.
  Že tady jde o zpochybňování je evidentní.

 2. Dvořák říká:

  Já ten Laukův slátanec původně číst nechtěl. Už jen kvůli názvu. Ale když to FL tak vysvětlil,nedalo mi. Kde tam je něco souvisejícího s tím paragrafem? Komunisti musí blednout závistí, jak se dá totalita vydávat za demokracii a hezky to vypadá. Drž hubu,nebo uvidíš. Tvůj pětislepenec.

 3. FL říká:

  Pro méně bystré vypíchnu:
  ,,Kdo veřejně popírá, zpochybňuje, schvaluje nebo se snaží ospravedlnit nacistické, komunistické nebo jiné genocidium nebo nacistické, komunistické nebo jiné zločiny proti lidskosti nebo válečné zločiny nebo zločiny proti míru, “

  A z toho….,,nebo jiné zločiny proti lidskosti nebo válečné zločiny nebo zločiny proti míru,…“ tak snad už to pan Dvořák dá. A opravdu vám přijde zpochybňování zločinů proti lidskosti atd. v pořádku? A hubu vám zavírá kdo?

 4. FL říká:

  Ještě bych snad citoval nejvyššího státního zástupce:
  ,,Pokud by někdo veřejně, tedy například na demonstracích, ale i na internetu vyjadřoval souhlas s útokem Ruska na Ukrajinu, podporoval jej nebo vyjadřoval podporu čelným představitelům Ruska, mohl by se za určitých podmínek dopustit trestného činu schvalování trestného činu, popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidy.“ A tady by si měl pan Dvořák přečíst poslední dvě slova v citaci. Soudruh Lauko se přesně o to ve svém blábolu snaží, pokud to ovšem někdo nechce vidět, tak to nevidí, jen dělá vlastně to samé.

 5. jihlavák říká:

  Nejvyšší státní zástupce. Myslíte Igora, bývalého vojenského prokurátora – to bývali super zmetci- a soudruha? Tak ten tak může akorát držet hubu, bolševik.

 6. Svatopluk Beran říká:

  FL, JÁ JSEM PŘESVĚDČEN, ŽE BY MĚLO BÝT NA ZAČÁTKU TŘETÍHO TISÍCILETÍ UŽ NORMÁLNÍ MĚŘIT STEJNOU MÍROU. POKUD ALE MĚŘÍTE JEDNOU V METRICKÉM SYSTÉMU A PO DRUHÉ V PALCOVÉM, TAK VÝSLEDNÁ HODNOTA NIKDY NEBUDE STEJNÁ.

  JSEM PŘESVĚDČEN, ŽE VĚTŠINA OBČANŮ PO 89 ROCE, KDY VÁCLAV HAVEL PŘEVEDL SOCIALISTICKÉ MĚŘENÍ, NA MĚŘENÍ METRICKÉ DNES VŮBEC NETUŠÍ, ŽE JSOU JIM VÝSLDKY MĚŘENÍ PŘEDKLÁDÁNY A VNUCOVÁNY V PALCÍCH.

  TAK HLAVNĚ AŤ SI TO VŽDY SPRÁVNĚ DLE SVÝCH POTŘEB NAMĚŘÍTE. JINAK VÁM STÁTNÍ ORGÁNY VYSVĚTLÍ STEJNĚ JAK ZA SOCÍKU, KDY A JAK KTERÝM MĚŘIDLEM SPRÁVNĚ MĚŘIT.

 7. Dvořák říká:

  FL,omlouvám se a děkuji za snahu,ale nic z toho pargrafu jsem v tom náboženském díle nenašel. Snad jen,že nemusím věřit všemu,co se kde píše a co mi kdo říká. Obzvlášť,pokud to je předkládáno jako jediná pravda a jediný správný názor. Ale popírání,schvalování…? Předem děkuji za udání.

 8. Standa říká:

  Vážení, pokud ještě nějaký ani snad nechci říci člověk schvaluje ta zvěrstva, která novodobý ruský car Putin předvádí na Ukrajině a směle se zařadil po bok Hitlera, Lenina, Stalina, Mao-Ce Tunga, Pol-Pota, tak by se měl nechat v první fázi vyšetřit u psychiatra. A když se údajný pan Lauko odvolává na Kristovo učení, mohl by si jednak zopakovat desatero a potom si připomenout, že ty desetitisíce mrtvých z obou stran jsou výčitkou toho, kam až může klesnout zrůda Vladimir Vladimirovič

 9. jihlavák říká:

  Víte Stando, tady nikdo žádný zvěrstva neschvaluje, dokonce ani ty, které jsou prováděná údajně ve jménu šíření svobody, demokracie a humanismu.

 10. Zdeněk Gryc říká:

  SVOBODANDEMOKRACIE A HUMANISMUS
  —————————————————-
  Ruská loď zřejmě plná kradeného obilí z Ukrajiny zakotvila v Sýrii
  SEZNAM ZPRÁVY

  Foto: AP/Planet Labs PBC, ČTK
  Satelitní snímky ukazují ruskou loď Matros Pozynich v syrském přístavu Latakia.
  ředpokládá se, že převáží kradené ukrajinské obilí.
  20:17
  Ukrajina tvrdí, že ruská loď ze země odvezla 27 tisíc tun kradeného obilí. Společnosti Planet Labs PBC se podařilo na satelitních snímcích ze syrského přístavu Latakia zachytit plavidlo, které odpovídá popisům podezřelé lodi.
  Článek
  Fotografie, které v úterý pořídila společnost Planet Labs PBC, ukazují ruskou loď Matros Pozynich v syrském přístavu Latakia. Snímky, které ve středu analyzovala agentura Associated Press, mají zachycovat ruskou loď, která podle všeho převáží obilí ukradené na Ukrajině.
  Ukrajina tvrdí, že loď převáží 27 tisíc tun obilí, které Rusko z okupované země ukradlo. Plavidlo pod ruskou vlajkou mělo podle ní nejdříve namířeno do Egypta. Ten ale odmítl náklad přijmout. Ukrajinští diplomaté Egypt i ostatní země nabádali, aby podezřelou loď u svého pobřeží nenechaly kotvit.
  Server CTV News poukazuje na to, že loď na snímcích z přístavu Latakia odpovídá známým charakteristikám i rozměrům ruské nákladní lodi.
  Na tom, že v přístavu Latakia opravdu kotví loď Matros Pozynich, se shoduje i Samir Madani, spoluzakladatel online průzkumné společnosti TankerTrackers.com. Soudí tak podle rozměrů i poslední známé polohy plavidla.

  Matros Pozynich vypnula svá telekomunikační zařízení přibližně před týdnem, když se zrovna nacházela u ostrova Kypr ve Středozemním moři.

  15:25
  Registrovaný majitel lodi, společnost Crane Marine Contractor LLC z ruské Astrachaně, se zatím k satelitním snímkům nevyjádřil.
  Rusko, které vstoupilo do syrského konfliktu a postavilo se po bok prezidenta Bašára Asada, v zemi stále udržuje svou námořní i leteckou základnu. Některé své jednotky ovšem ze země v posledních týdnech odvelelo, aby napnulo všechny své síly na dobytí Ukrajiny.
  Rusko čelí obvinění z krádeže několika set tisíc tun obilí z částí Ukrajiny, které v současnosti okupuje. Podle serveru Business Insider s tímto obviněním o víkendu přišel náměstek ukrajinského ministra zemědělství.
  Ukrajina tvrdí, že na území, které Rusko momentálně ovládá, se nachází dalších 1,5 milionu tun obilí a hrozí, že bude také ukradeno. „Požadujeme, aby Rusko zastavilo nezákonné krádeže obilí, odblokovalo ukrajinské přístavy a umožnilo průjezd lodí,“ uvedlo na twitteru ukrajinské ministerstvo zahraničí.
  Ukrajinský ministr zemědělství tvrdí, že o problematice osobně mluvil s mnoha ukrajinskými majiteli sil z okupovaných oblastí, kteří byli svědky ruských krádeží.
  Kreml všechna obvinění odmítá.
  ———
  JAK JINAK, ŽE ?
  ——–
  Pravda o Ukrajině bude jiná, než tvrdí média.

  Naznačuje to Kristus!
  Ján Lauko | Čtvrtek, 5. 5. 2022 v 14:34

  I lidé nepříliš znalí Ježíšova učení znají známé podobenství o dvou cestách.
  O cestě široké, vedoucí do zatracení, po které kráčí většina,
  a o cestě úzké, vedoucí ke spáse, kterou nacházejí jen nemnozí.

 11. Zdeněk Gryc říká:

  Foto: AP/Planet Labs PBC, ČTK
  Satelitní snímky ukazují ruskou loď Matros Pozynich v syrském přístavu Latakia.
  předpokládá se, že převáží kradené ukrajinské obilí.
  ——————————-
  V roce 1945 po osvobození Brna se v městě ujalo synonymum,
  „OSVOBOZENÍ“

  Nešlo ani tak o nějakou UDÁLOST , jako o VĚC.

  V roce 1968 to byla NORMALIZACE
  Synonymum OKUPACE

  Kocáb a odchod Rusů? Jen měl počítač a zapisoval, tvrdí poradce
  „Kocáb vlastnil počítač, to tu tenkrát nikdo neměl.
  Zapisoval, co se řešilo, a pak Rusům připomínal,
  co tvrdili před dvěma měsíci,“ vzpomíná Šedivý.
  ———————————
  Pravda o Ukrajině bude jiná, než tvrdí média.

  Naznačuje to Kristus!
  Ján Lauko | Čtvrtek, 5. 5. 2022 v 14:34

  I lidé nepříliš znalí Ježíšova učení znají známé podobenství o dvou cestách.
  O cestě široké, vedoucí do zatracení, po které kráčí většina,
  a o cestě úzké, vedoucí ke spáse, kterou nacházejí jen nemnozí.
  ———————————
  Desatero přikázání

  Kompletní znění Božího desatera
  1. Já jsem Hospodin, tvůj Bůh, který tě vyvedl z Egypta, z domu otroctví. Neměj žádné bohy kromě mne.
  2. Nevytvářej si modly v podobě čehokoli nahoře na nebi, dole na zemi nebo ve vodách pod zemí. Neklaň se jim a nesluž jim, neboť já Hospodin, tvůj Bůh, jsem Bůh žárlivě milující. Trestám nepravost otců na synech do třetího i čtvrtého pokolení těch, kdo mě nenávidí, a prokazuji milosrdenství tisícům pokolení těch, kdo mě milují a zachovávají má přikázání.
  3. Neužívej jméno Hospodina, svého Boha, nadarmo, neboť toho, kdo by užil jeho jména nadarmo, Hospodin neponechá bez trestu.
  4. Pamatuj na sobotní den, aby ti byl svatý. Šest dní budeš pracovat a dělat všechnu svou práci, ale sedmý den je dnem odpočinku, zasvěceným Hospodinu, tvému Bohu. Nebudeš dělat žádnou práci – ty, tvůj syn ani tvá dcera, tvůj otrok ani tvá děvečka, tvé dobytče

  ani přistěhovalec ve tvých branách.

  V šesti dnech totiž Hospodin učinil nebe i zemi, moře a všechno, co je v nich, ale sedmého dne odpočinul. Proto Hospodin požehnal sobotní den a posvětil jej.
  5. Cti svého otce i matku, ať jsi dlouho živ na zemi, kterou ti dává Hospodin, tvůj Bůh.
  6. Nezabíjej.
  7. Necizolož.

  8. Nekraď. NA UKRAJINĚ

  9. Nelži o svém bližním.

  10. Nezáviď svému bližnímu jeho dům. Nezáviď svému bližnímu jeho manželku,
  jeho otroka, jeho děvečku, jeho býka

  ani osla –

  BERANE

 12. Zdeněk Gryc říká:

  NORMALIZACE = OKUPACE = DE-NACIFIKACE

  Třešnička na Putinově dortíku:

  HADÍ OSTROV

  V uplynulých dnech se rozhořely tuhé boje o Hadí ostrov.
  Malý kus nehostinné pevniny v Černém moři dobylo Rusko už na začátku války a nyní se tam snaží vytvořit silnější předpolí. Jeho zásobovací lodě však čelí útokům Ukrajinců ze vzduchu.
  Ostrov, který na začátku války proslavila břitká odpověď ukrajinské posádky na výzvu ruské válečné lodě, aby obránci složili zbraně, nemá jen symbolický, ale i strategický význam.
  „Pokud Rusko posílí svoji pozici na Hadím ostrově o strategickou protivzdušnou obranu a řízené střely, může dominovat na severozápadě Černého moře,“ varovalo ve středu britské ministerstvo obrany.
  —————————————
  Letní teploty se neloučí, víkend bude zalitý sluncem

  S pravoslavným kazatelem je tomu naopak.

 13. Svatopluk Beran říká:

  https://www.kurzy.cz/zpravy/650787-treti-mesic-valky-na-ukrajine-proxy-konflikt-mocnosti-pokracuje-hraje-se-o-pozici-dolaru/

 14. jihlavák říká:

  K tomu desateru by se mělo ještě doplnit NEUDÁVEJ. V dnešní době velmi aktuální.

 15. Miroslav Tomanec říká:

  A tak nějak to jde v duchu současné polohy těchto novin.
  Nejprve celostránková reportáž o komunistické demonstraci, potom podpora vlajky na helmě jihlavského hrdiny (než přestoupil do Vsetína) a teď tento proruský blog. V době války !

 16. Dvořák říká:

  V kavárenských listech jistě vychází jen ty „správné“ články. Tomanec,přesně jste vystihl tu vaši představu o demokracii. Starého psa novým kouskům nenaučíš.

 17. Jan P říká:

  Proč neprobudila českou (nejen) novinářskou obec vražda novinářky a brutální zneuctění jejího pohřbu ?
  Ignoruji Assange, ignoruji toto.
  Izraelská policie brutálně napadla pohřeb izraelskými vojáky zastřelené slavné novinářky. Čeští politikové mlčí|14. 5. 2022|Britské listy

 18. Jan P říká:

  Vážený pane Tomanče,
  k tomu vašemu blogu- Ze života vládců Kremlu.

  Chápu, že nejste historik ani sympatizant anarchismu.
  Nicméně vlně represí a zatýkáni ze strany bolševiků jsou v Rusku mezi lety 1918-22 TAKY vystaveni ruští a ukrajinští anarchisté. Jména revolucionářů jako Petr Kropotkin, Jakov Dubinskij a Machnovské hnutí vám jistě nic neříkají.
  V putinovském Rusku a Bělorusku jsou dnes za protesty a projevení kritických postojů zatýkáni anarchisté a antifašisté.

  Ano, existují i křesťanský anarchisté. V ČR to je kolektiv Prázdné trůny. To se autora blogu Ján Lauko netýká.

 19. Jan P říká:

  Ahoj Sváťo,
  protože jsem v diskusi na blogu liberálního demokrata Miroslava Tomance zablokovanej , tak reaguji zde.
  Souhlasím. Novinář Daniel Veselý zachraňuje zbytky (opravdové drobečky) skutečné diskuse na Britských listech.

  „Vidím, jak ukrajinskému prezidentovi tleskají všichni [evropští] poslanci. Ten chlap je zodpovědný za válku stejně jako Putin. Válka nikdy nemá jediného viníka. Chtěl válku. Kdyby ji nechtěl, vyjednával by o něco víc (…) Vypadá to, že je součástí nějaké show. Je v televizi ráno, v poledne i večer. Je v britském parlamentu, ve francouzském parlamentu, v německém parlamentu, v italském parlamentu – jako by vedl politickou kampaň. Měl by být u jednacího stolu. (…) Pokud Zelenského povzbuzujeme, on si pak o sobě myslí, že je nejlepší. Vlastně bychom mu měli vážně říct: „Jsi dobrý komik, ale nebudeme vést válku, abys ses mohl předvádět.“ A měli bychom říct Putinovi. „Máte spoustu zbraní, ale nepotřebujete je používat proti Ukrajině. Pojďme si promluvit!““
  Luiz Inacio Lula da Silva
  (exprezident Brazílie a favorit prezidentských voleb v říjnu 2022)
  Zdroj: Le Monde 5. května 2022.

  Moje poznámka: Samozřejmě lídři Latinské Ameriky nejsou žádní svatoušci a jsou předpojatí až zaslepení v určitých klíčových kauzách jako někteří naši „putinovci“ z jedné strany a leví i praví liberálové (radikální střed“) ze strany druhé – a ovšemže všichni ke své jednostrannosti mají své dobré důvody…

 20. Svatopluk Beran říká:

  NENÍ MI POŘÁD JANE JASNÉ, JAK JE MOŽNÉ ŽE VĚTŠINA ČESKÝCH OBČANŮ VIDÍ NYNĚJŠÍ OBČANSKOU VÁLKU NA HISTORICKÝCH I DNEŠNÍCH ÚZEMÍ RUSKA TAK ZJEDNODUŠENĚ A ČERNOBÍLE, JAK JIM JE ČESKÁ VAZALSKÁ MEDIÁLNÍ SCÉNA PŘEDKLÁDÁ A VNUCUJE. JAK SE MOHOU OBČANÉ – ČEŠTÍ DEMOKRATI – TAKHLE NECHAT ZBLBNOUT, ŽE NEJSOU SCHOPNI PŘEMÝŠLET CO JE A CO NENÍ VŮBEC MOŽNÉ. JIŽ JSEM TO JEDNOU ZDE PREZENTOVAL, TAKHLE ZMANIPULOVANÝ A BEZMOZKOVÍ SNAD BYLI JEN NĚMCI ZA HITLERA. NĚKTEŘÍ UVĚŘILI ÚPLNĚ VŠEMU A OSTATNÍ SE BÁLI LIKVIDACE, ANTIFAŠISTÉ TO MĚLI NESKUTEČNĚ SLOŽITÉ, KDYŽ OFICIÁLNÍ GEBLSOVSKÁ PROPAGANDA ZNEMOŽNILA JAKOUKOLIV OBČANSKOU DISKUZI A JAKÝKOLIV JINÝ ZDOKUMENTOVANÝ POHLED, ZA NENĚMECKÝ. VE SPOJENÝCH STÁTECH NA TO HNED PO 11ZÁŘÍ UDĚLALI VLASTENECKÝ ZÁKON A POVOLILI OPĚT MUČENÍ NESOUHLASÍCÍCH OBČANŮ SVĚTA S AMERICKÝM STÁTNÍM SVĚTOVÝM A HOSPODÁŘSKÝM OKUPAČNÍM TERORISMEM.

  POKUD SE BAVÍM SE ZNÁMÝMI ČI KAMARÁDY, TAK JEN JEDEN SE POZASTAVIL NAD TÍM, ŽE MNE ZA MŮJ POHLED – ŽE SE JEDNÁ O DALŠÍ AMERICKOU SVĚTOVOU OBCHODNÍ PROXY VÁLKU – PŘEDVOLALI NA POLICII K PODÁNÍ VYSVĚTLENÍ. ONI TO VŠICHNI TI DEMOKRATI BEROU ZA SAMOZŘEJMOST, JSME PŘECE DEMOKRACII. 🙁

  NĚJAK MI TO HLAVA NEBERE.

 21. Jan P říká:

  Sváťo, je to složitější.

  Od samého začátku odsuzuji ruskou invazi. Jsem pro diplomatické mírového řešení války na Ukrajině…

  Odborník na analýzu dat ze sociálních sítí Josef Šlerka říká:
  „S rostoucí chudobou, poroste i podíl lidi věřících desinformacím a konspiracím. Nebude to důkaz, že ruská propaganda funguje, ale že stát nefunguje jak má. V kontextu voleb, co nás čekají nezaměňujme důsledky za příčiny.“
  Opatření proti konspiračním a dezinformačním webům přestávají fungovat|12 KVĚTNA, 2022|INVESTIGACE CZ

  Když si někdo myslí něco jiného, je to vždy plod nepřátelské propagandy (ruské, čínské, islámské, Babišovy atd…). V takto až příliš příliš jednoduchém světě se možná mnohým žije dobře, ale já bych tak žít opravdu nechtěl. Borci se vysmívají lidem, kteří nedokáží prokouknout propagandu Ruska, ale tu Izraelskou sežerou i s navijákem. Je to skutečně zajímavé.

  Buďme k Zelenskému spravedliví, on nejenže byl zvolen, protože říkal, že zajistí mír (a zničí korupci), ale podle všeho se o to i nějaký čas opravdu snažil. Nedokážu říct, co mu to překazilo víc, jeho sponzor Kolomojskyj asi ne, ten chtěl hlavně „byznys jako obvykle“. Byly tu tlaky vnější (Bílý dům, Kreml) i vnitřní (Azov a spol.). Semlelo ho to. Pořád se mi zdá, že je víc politováníhodný, ale do role odsouzeníhodného se rychle sune.

Zanechte komentář
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I