Ze života vládců Kremlu.

Když zemřel Lenin, ukázalo se, že druhá osoba ve straně, soudruh Trocký, je zrádce. Soudruzi Kameněv, Zinovjev, Bucharin a Stalin soudruha Trockého svrhli, vyhnali z Ruska a později zavraždili.

Po několika letech se ukázalo, že soudruzi Kameněv, Zinovjev a Bucharin jsou také nepřátelé a škůdci. A tak je statečný soudruh Jagoda zatknul a nechal popravit.

O něco později Jagodu jako nepřátelského agenta zatknul a nechal popravit Ježov. Ovšem po několika letech se ukázalo, že Ježov nebyl soudruh, ale obyčejný zrádce a nepřátelský agent. Ježova tedy zatknul a nechal popravit Berija.

Po Stalinově smrti si všichni uvědomili, že Berija je také zrádce. A tak Žukov zatknul Beriju, kterého taky popravili. Brzy se ale Chruščov dozvěděl, že Žukov je spiklenec a nepřítel. Vyhnal tedy Žukova velet na periferie. A o něco později vyšlo najevo, že Stalin byl nepřítel, škůdce a zrádce. A s ním i většina politbyra. Tak mrtvého Stalina odstranili z mauzolea a čestní soudruzi vedeni Chruščovem rozehnali politbyro, včetně soudruha Šepilova, který se ke zrádcům a škůdcům taky přidal.

Uplynulo několik let a ukázalo se, že Chruščov byl podvodník, dobrodruh a nepřítel. A tak soudruh Brežněv poslal Chruščova do důchodu. Po smrti Brežněva se ukázalo, že i on byl škůdcem a příčinou stagnace.

Pak byli ještě dva (Andropov a Černěnko), které si nikdo nestihl zapamatovat, protože ve funkci jen zemřeli. Po nich se ovšem dostal k moci mladý energický Gorbačov a ukázalo se, že celá komunistická strana sice byla bandou nepřátel a škůdců, ale teď se konečně vše napraví. Tehdy se Sovětský svaz zhroutil.

Gorbačov se ukázal být nepřítelem, zrádcem a agentem Západu, stejně jako ten požitkář Jelcin co přišel po něm, po kterém zůstala jenom ta vodka (ale ten aspoň neválčil a za něj neměl nikdo chvilku z Ruska strach) – to tvrdí o obou nynější kremelský vládce, Vladimir Putin. S využitím textu od Pavla Kovaře.

11 Responses to “Ze života vládců Kremlu.”

 1. Libor Furbacher napsal:

  Vcelku pekne vystizena historicka pravda.

 2. Svatopluk Beran napsal:

  Při hodnocení zahraničně-politických událostí by primárně mělo jít o věrohodnost zdrojů – mnozí bláhoví liberálové se naivně domnívají, že existuje jen ruská nebo čínská propaganda, a že naše zpravodajství a publicistika mají sice své mouchy, ale v zásadě ctí pravdu a realitu. V celé řadě svých textů na BL jsem tento mýtus rozebral do posledního šroubku.

  Karel Dolejší oficiální ukrajinské a západní zdroje, včetně vojenských a zpravodajských kruhů, nekriticky hltá jako slovo boží, přičemž ignoruje jejich zcela očividný bias. Ruskou invazi na Ukrajinu vnímá jako manichejistický zápas Dobra a Zla, přičemž Dobro (my) se může dopouštět možných chyb a přehmatů, nicméně není zločinné sami o sobě jako vtělené Zlo – Rusko. My navíc nedisponujeme žádnou efektivní pákou, jak nešvary v „Impériu zla“ změnit.

  Ať tak či onak, takové nazírání na geopolitiku bývá vlastní (ne)vědomým agentům západních rozvědek a zbrojařských koncernů, a s realitou nemá pranic společného. Je pak jasné, že se nositelé těchto rigidně ideologických názorů uchylují k denunciacím a osočování druhých.

  Přitom přední američtí činitelé se netají tím, že ruský vpád na Ukrajinu vnímají jako bezprecedentní příležitost vyřídit si to s nenáviděným kremelským režimem. Koneckonců už v lednu, tedy měsíc před ruskou agresí, se nechali hlavouni zbrojařských koncernů Lockheed Martin a Raytheon, že sílící napětí v Evropě zvyšuje hodnotu jejich akcií.

  Osobně se domnívám – a nejsem sám – že USA si ruskou invazi doslova vymodlily, aby mohly podruhé zopakovat změnu režimu v Moskvě prostřednictvím další proxy války. Už ani nespočítáme miliardy dolarů za americké zbraně a vojenský materiál, jejichž prostřednictvím američtí daňoví poplatníci financují vysosce nebezpečný proxy konflikt ve východní Evropě.

  Sami přední američtí politikové se nechali slyšet, že by bylo dobré, kdyby Putinův režim padl (J. Biden, A. Shiff, H. Clinton, A. Loyd…) – tím, že na Ukrajině vykrvácí (spolu s nebohými Ukrajinci, dodávám).

  Bývalý americký ambasador v Saúdské Arábii Chas Freeman, který americkou strategii v ukrajinské krizi tvrdě kritizuje, charakterizuje zástupný konflikt mezi USA s Ruskou federací na Ukrajině jako boj do „posledního Ukrajince“. Demokratický kongresman a člen výboru pro ozbrojené síly Selth Moulton prohlásil, že Spojené státy jsou v proxy válce s Ruskem, přičemž je důležité, aby USA vyhrály. A americké elity to svým otevřeným doznáním svým zaneprázdněným spin doktorům příliš neusnadňují.

  Jak to, že se téměř nehoří o mírových možnostech, jak zbytečný konflikt ukončit? Vždyť už v březnu existoval náčrt mírového dohody o 15 bodech mezi Ruskou federací a Ukrajinou; a najednou je ticho po pěšině. Jak to, že západní společenství netlačilo na Moskvu a Kyjev, aby zabránily zbytečnému krveprolití. Na své si samozřejmě přijdou rovněž američtí (a blízkovýchodní) producenti frakovaného plynu a s nimi jejich vrcholní akcionáři a investoři.

  Souhlasím také s Hořejšího stanoviskem, že k žádné válce vůbec nemuselo dojít, kdyby se dalo na varování seniorních amerických diplomatů, včetně dvou ministrů zahraničí, o bezpečnostních rizicích vyplývajících z expanze NATO směrem k ruským hranicím, která zaznívala už v 90. letech. Ruská federace minimálně od Mnichovské bezpečnostní konference v roce 2007 oficiálně varuje, že případné přijetí Ukrajiny a Gruzie do NATO je nepřípustné. „Fatální chyba“ americké expanzivní politiky (G. Kennan) se proměnila v nebezpečný konflikt v Evropě, před nímž varoval Henry Kissinger, Robert McNamara, James Matlock a další. K nejhlasitějším kritikům amerického angažmá na Ukrajině patří papež František, jeden z mála nezávislých hlasů.

  Sečteno a podtrženo: našim cílem by mělo být co nejrychlejší ukončení konfliktu – a neriskovat přitom destrukci Ukrajiny či terminální konflikt, zasadit se o soudné politické uspořádání (otázka Krymu a Donbasu, smlouva o vojenské neutralitě…), a nikoliv podporovat mýtus „spravedlivé války“, což je ve skutečnosti jen vrchovatý zisky zbrojařů, fosilních gigantů a jejich investorů.

  https://blisty.cz/art/108165-solidni-komentator-nepodleha-zadne-propagande.html

 3. Daňový soumar napsal:

  Válka je vůl a s velkým gustem napíšu, že vy Beran taky ….

 4. Libor Furbacher napsal:

  Danovy soumare musim s Vami souhlasit.

 5. Svatopluk Beran napsal:

  PŘEJME SI JEN ABY BYLI VŠICHNI VÁLEČNÍ ZLOČINCI Z USA I RUSKA POTRESTÁNI A ZPLACENY ŠKODY KTERÉ ÚTOČÍCÍ ZEMĚ NAPADENÝM ZEMÍM ZPŮSOBILY I HOSPODÁŘSKY, V PŘÍPADĚ USA V IRÁKU 20 LET.

  Mariupol

  Fallůdža

  https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1lka_v_Ir%C3%A1ku

  Duben 2004: První bitva o Fallúdžu

  Američané zabili asi 600 povstalců a NEJASNÝ POČET CIVILISTŮ.

  Listopad 2004: Druhá bitva o Fallúdžu

  Po několika měsících jednotky USA úspěšně ovládly město v druhé bitvě o Fallúdžu. Při bitvě zahynulo 1200 povstalců. Americká námořní pěchota (hlavní síla použitá v bitvě) ztratila 95 mužů a 500 bylo zraněno. Podle místních zdrojů byla zničena podstatná část města a byly ZABITY I STOVKY CIVILISTŮ. Při operaci použili dobyvatelé i bílý fosfor, za což byli později kritizováni.

  Irák po americkém stažení

  JE POTŘEBA SI DOBŘE PŘEČÍST TUTO KAPITOLU A PROHLÉDNOUT SI OBRÁZKY TOTÁLNĚ ZLIKVIDOVANÝCH MĚST A NAPŘÍKLAD I ZABITÝCH DĚTÍ AMERICKÝM BOMBARDOVÁNÍM A MUČENÍ I PONIŽOVÁNÍ IRÁČANŮ AMERICKÝMI VOJÁKY VE VĚZNICÍCH V IRÁKU, KTERÉ PROVÁDĚLY I AMERICKÉ ŽENY.

  VÁLKA V IRÁKU BYLA ODŮVODNĚNA FALEŠNÝM OBVINĚNÍM AMERICKÉHO MINISTRA ZAHRANIČÍ V OSN COLINA POWELA

  Colin Powell se před válkou v Iráku, 5. února 2003, osobně obrátil přímo na Radu bezpečnosti OSN s ujištěním, že má všechny důkazy o nespolehlivosti představitele Iráku a současně potvrdil, že existuje spojení mezi Saddámem Husajnem a teroristickou organizací Al-Káida. Později vyšlo najevo, že Powell v tomto projevu pronesl několik záměrných, vědomých a prokazatelných lží, kdy argumentoval proti poznatkům vlastního týmu pro zpravodajství a výzkum (INR), a dopustil se několika argumentačních triků, včetně záměrného vynechání několika „nevhodných“ skutečností či vyrábění ad hoc důkazů.

  VŠICHNI VÁLEČNÍ ZLOČINCI MUSÍ BÝT POTRESTÁNI

  SEPAROVÁNÍ JEDNĚCH OD DRUHÝCH JE NEPŘÍPUSTNÉ

 6. Zdeněk Gryc napsal:

  Krátká historie Vánoc:
  Proč je komunisté a nacisté tolik nenáviděli?
  před 3 h

  Nacisté se všemožně snažili vymýtit povědomí o křesťanských tradicích
  a změnit Vánoce na starogermánské pohanské „slavnosti slunovratu“ a „svatý svátek Němců“.
  V německých školách platil výslovný zákaz slavit narození Ježíše Krista
  a nesměly se zpívat ani vánoční kolegy.
  Podobná omezení vznikla z nařízení komunistického vedení
  v zemích bývalého východního bloku jsme se dočkali až po roce 1989.

  Ve Stavoprojektu jsme byli politicky na výši.

  Vedení svolalo plenární schůzi.
  V objektu nebyl tak velký prostor,
  tak se šlo v hlídaném štrůdlu,
  aby nedejbože se někdo vytratil, do zasedačky Plynárny na Srázné.
  Vzadu jsme se loudali s arch. Jirmusem.

  Jak tamto očekávaný návrh na zrušení Vánoc komentoval,
  by si možná mohl představit šéf redaktor JL, který o něm kdysi napsal přiléhavý medailonek.

  Byl předestřen návrh na zrušení Vánoc a Velikonoc.
  Manželka ved. Dopravního inspektorátu, soudružka Mikešová,
  si vzala slovo a upřímně vysvětlila, že tradiční sváteční úklid
  je vlastně hromadná diskriminace soudružek.

  Nikdo neprotestoval.
  Petice byla odeslaná na OV KSČ .

  Povinné schůze a školení po pracovní době
  v Agroprojektu i Stavoprojektu okrádaly o čas života,

 7. Zdeněk Gryc napsal:

  oprava:

  Podobná omezení vznikla z nařízení komunistického vedení
  v zemích bývalého východního bloku.
  Veřejných oslav jsme se dočkali až po roce 1989.

  Zdroj: History.com

 8. Zdeněk Gryc napsal:

  Putin použil zakázané slovo válka, za které hrozí 15 let vězení
  včera 9:43 – Moskva
  Michal Sobotka
  Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek
  poprvé v souvislosti s invazí na Ukrajinu hovořil o válce.
  Stalo se tak poprvé od začátku ruské agrese z konce února letošního roku.
  Od března je přitom v Rusku ilegální použít slovo válka v souvislosti s Ukrajinou.
  Člověku šířícímu tyto „falešné“ informace o invazi hrozí až 15leté vězení.

 9. Svatopluk Beran napsal:

  SIRÉNA VESZUS ARCHITEKT SOCIALIZMU A KAVÁRNÍK

  https://www.youtube.com/watch?v=lXMkuJ3V8Gc

Leave a Reply