Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Zastavit, stát

Petr Klukan | Úterý, 7. 6. 2022 v 10:24

Před Domem zdraví v Jihlavě se podle značek nesmí zastavit. Řidiči zákaz porušují dennodenně, nadohled od budovy policie. Že manžel seniorky Stanislavy, který pro ni přijel, zaplatil pokutu, když na manželku čekal, až po fyzioterapii sejde se schodů, je správné. Stát tam neměl a basta.

Přesto mám pro jeho čin pochopení. Mohl zastavit na parkovišti o kus dál (pokud nebylo plno) a pár minut zdarma počkat. Chtěl ale být co nejblíž, aby bolavá manželka nemusela chodit daleko.

Otázkou je, zda je zákaz zastavení před Domem zdraví nutný, zda se nejedná o přežitek z doby, kdy sem jezdilo plno sanitek a auta tu překážela. Nestálo by to za přehodnocení?

Jeden argument proti mám hned v rukávu já sám. Čeští (moravští a slezští) řidiči rádi nedodržují to, co považují za hloupost. I proto jezdí rychleji, parkují, kde potřebují a stopku při dobrém a prázdném výhledu vnímají jako pomocnou značku. Takže kdyby se povolilo zastavení, mnozí by si to vysvětlili po svém: Když můžu zastavit, můžu i stát!

Jeden komentář k článku “Zastavit, stát”

  1. FL říká:

    A nejlepší to malé parkoviště před Domem Zdraví, kde snad někdo dává echo soukromníkovi s odtahem. Ten má firmu za budovou a rád přispěchá s odtahovkou. Bez asistence strážníků či policie , hlavně co nejrychleji vám vůz odtáhne za roh a tam pak vyinkasuje 2 000,- Kč. Za půl litru nafty nákladů slušný výdělek.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I