Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Stará budoucnost

Petr Klukan | Úterý, 14. 6. 2022 v 9:15

Francouzský TGV na jihlavském nádraží přitáhl stovky, možná tisíce lidí. Tolik, že kdo přijel autem, neměl kde zaparkovat. Vlakové nádraží v krajském městě s parkováním totiž moc nepočítá.

Povinná fotka před jednou z lokomotiv (vlak má dvě, na každé straně jednu, ale jen jedna byla fotogenická, protože na druhé byl nevzhledný nákladní vagón, přes který se vlak táhl, neboť nemá oprávnění po českých kolejích sám jezdit) a průchod dvěma, třemi vagony.

Vystavený typ TGV kdysi brázdil Francii 300kilometrovou rychlostí, čtyřicetileté stáří je ale na něm znát. Přesto jsme ho chtěli všichni vidět. Ze všech důvodů mne pobavila nejvíce věta jednoho staršího muže, který potkal u TGV kamaráda: Přišel jsem se podívat na čtyřicet let starou budoucnost Českých drah.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I