Blog Jihlavských listů

Miroslav Tomanec, Ing., MBA
129- Stavební inženýr, restauratér, vinárník a pivovarník na penzi. Dnes už jenom kavárník a bývalý koaliční zastupitel, aktivně se snažící ovlivňovat chod našeho krásného města.

Pokřivené hokejky.

Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Pátek, 17. 6. 2022 v 20:59

Náš národní sport, stejně jako celá společnost, je ve velké a vleklé krizi. Ve společnosti se to nejvíce projevuje tím, kolik lidí je schopných dát svůj hlas ve volbách náckům a populistům, v hokeji hlavně výsledky a stavem mládeže.

Zítra si hokej volí nového šéfa po Královi. Ten nakonec odstupuje předčasně, i když mu po jeho poslední aféře přece jenom výkonný výbor dal důvěru. Nejpravděpodobnější vysvětlení je, že se tak stalo po tlaku sponzorů. Protože výkonný výbor nechce vidět, neslyší a hlavně chce jet úplně ve stejném módu dál. Jak jinak, když většina uchazečů o tohle prestižní křeslo je ze současného vedení. Prý ta kontinuita, že.

Kontinuita s čím? S výsledky let vlády tohoto vedení? Metodami a směry, které nic pozitivního nepřinesly? S tím že za éry tohoto vedení se nepostavil z veřejných peněz ani jeden, jediný obyčejný zimák? A namísto toho se i v dnešní době, která už je úplně jiná, plánují megalomanské víceúčelové haly v Brně a v Jihlavě za miliardy. Komplet z peněz daňových poplatníků. Kolik by se za ty prachy mohlo vybudovat sportovišť pro mládež?

Ani Šlégr ani Ščerban z této staré party ( dlouholetí členové výkonného výboru, který Král ovládal) nejsou lidé, kteří by příliš dbali na dodržování pravidel a nějaké hodnotové postoje, kterými by výchova mladých sportovců měla pořád začínat. Ostatně už to, že jsou věrní zastánci současného předsedy a nikdy dříve se mu v žádné volbě nepostavili, je hodně vypovídající. No proč by to přece dělali, vždyť všechno bylo OK, a teď je jenom šance posunout se o stupínek výš…Je tedy možné opravdu od nich očekávat tolik potřebné změny?

Ale o tom jak to bude dál, rozhodnou v sobotu účastníci voleb. Možná že budou mít opravdu chuť něco dělat jinak a všimnou si i hlasů fandů. Podle posledních průzkumů – Hadamczyk 80 %, Hašek 4 %, Šlégr a Ščerban po 3 %.

Myslím že by to změnu opravdu už chtělo.

8 komentářů k článku “Pokřivené hokejky.”

 1. Dvořák říká:

  Tu politiku si mohl autor odpustit,jinak souhlas. Bohužel, na hlasech fanoušků nezáleží.

 2. Svatopluk Beran říká:

  A nemusí jít jenom o pokřivené hokejky v ČESKÉ REPUBLICE. Může jít i o peníze na přepravu v městě Jihlava.

  Od začátku dubna 2022 se v Jihlavě objevilo 112 sdílených kol firmy Nextbike. Jedná se velmi zajímavý projekt tzv. bikesharing. Město si od něho slibuje, že méně lidí bude v rámci města, na cestu, používat osobní automobily. Tento nový dopravní prostředek má pomáhat městské dopravě, je rychlejší než chůze, nečeká na spoje podle jízdního řádu, neprodukuje emise ani hluk a nezabírá parkovací místa a navíc prospívá zdraví.Méně nadšení však budí, zamyslíme-li se nad souvislostmi. Město za 112 kol zaplatilo 2,2 milionu korun, tedy 19 642 Kč za každé kolo. Z dostupných informací není zcela zřejmé, kdo je jejich vlastníkem. Zřejmě je to společnost Nextbike. Podle vyjádření marketingového ředitele firmy se pořizovací cena jednoho kola pohybuje okolo 400 euro, tedy cca 10 000Kč. Přestože nutno připočíst další náklady, jako GPS, WEBovou aplikaci pro sdílení kol a další organizační náklady, zdá se, že městem zaplacená cena za komerční projekt je „poněkud velkorysá“.Prakticky ve stejné době jako bikesharing byly zveřejněno zvýšení jízdného v městské dopravě. Důvodem je nárůst všech nákladů MHD. Zvýšení jízdného, podle druhu jízdenky, se pohybuje od 6 do 30 %. Jen u důchodců je to o více než 200 %, ze 120 na 365 Kč ročně. Částka 245 Kč jistě není taková, aby někoho z důchodců existenčně ohrozila, ale charakterizuje vztah navrhovatelů k seniorům. Ztrojnásobení jízdného, pro staré spoluobčany, nenapadlo žádné jiné město. Naopak, řada měst poskytuje seniorům od 65 nebo 70 let dopravu zdarma (jen namátkou Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Teplice, Ústí n.L., Pardubice, Znojmo, ….). Jiná pak zdarma pro všechny občany (Pelhřimov, Frýdek-Místek,Valašské Meziříčí, Lovosice, Hořovice, ….).Vzhledem k tomu, že Jihlavskou kartu má okolo 9 100 důchodců, ušetří město asi 2,23 mil. Kč. Lze se tedy domnívat, že celý projekt bikesharingu je hrazen z částky ušetřené na seniorech. Ti ho však zřejmě využijí naprosto minimálně. Aktivity mladší generace, jsou zde tedy dotovány na úkor starších. Na pováženou také je, že obě opatření jsou z pera jednoho zastupitele. Nemělo by se na to zapomenout při volbách.

 3. jihlavák říká:

  29.6. se snad možná budou konečně otevírat obálky s cenovou nabídkou na výstavbu haly, které má dle pana Bekeho Jihlavu neuvěřitelně ekonomicky pozvednout. Jsem zvědav, zda zastupitelstvo bude při schvalování případné výstavby stejně ekonomicky odpovědné, jako u cen jízdného MHD, kdy je dobrých 2,23 mil. Kč od seniorů, jak uvádí pan Beran.

 4. Zdeněk Gryc říká:

  NEJDE ANI TAK O HOKEJKY JAKO O CHLÉB

  Video: Novináři zmapovali, jak Rusové bezostyšně kradou ukrajinské obilí
  RFE/RL
  Svět bez obalu: Novináři zmapovali, jak Rusové bezostyšně kradou ukrajinské obilí.

  21:33
  Satelitní snímky dokazují, že Rusko odváží z okupovaných ukrajinských území obilí do Sýrie. Rádio Svobodná Evropa zdokumentovalo, jak tato krádež obrovského rozsahu probíhá.
  Článek
  Většina ukrajinského obilí se ze země dostává přes Ruskem okupovaný poloostrov Krym.
  „Stojí tu fronty nákladních aut. Táhnou se snad sedm kilometrů,“ ukazuje ve videu, které zveřejnil na sociálních sítích, šéf krymské Organizace pro kamionovou dopravu Anatolyj Tsurkin. Do funkce byl dosazen Kremlem.
  Ve svém příspěvku dál uvádí, že kvůli zvýšenému provozu nákladu, který na Krym proudí z mnoha částí okupované Ukrajiny, se tu spěšně staví. „Stojí za zmínku, že přechodové body jsou připraveny pro 100 kamionů denně, ale v současné době jich je v průměru 400! Právě teď se na tomto přejezdu budují další jízdní pruhy. Byl zde položen asfalt a brzy tu budou probíhat i kontroly kamionů,“ říká Tsurkin ve videu.
  Fronty nákladních aut jsou zřetelně vidět i na satelitních snímcích.

  Další způsob nelegálního vývozu ukrajinského obilí je lodní trasa ze Sevastopolu. Satelitní snímky zaznamenaly devět dodávek obilí. Lodě, které zakotvily v největším krymském obilném terminálu Avljita, měly vždy vypnuté sledovací zařízení.
  I jejich přítomnost zdokumentovali reportéři Rádia Svobodná Evropa.

  VČERA 16:20
  Například 2. května se v terminálu objevila loď s ruskou registrací Matros Pozynič. 13. května dorazila syrská loď Finikia určená pro přepravu volně loženého zboží. 20. května byla znovu zachycena přítomnost lodě Matros Pozynič, která pak 29. května vyložila obilí v syrské Latákii. Které další lodě v přístavu reportéři zachytili, se dozvíte v úvodním videu.
  Dohromady měly všechny tyto lodě kapacitu asi 180 tisíc tun obilí.
  „A kdo jsou koncoví zákazníci?“ ptají se novináři RFE/RL. „Prvním uvažovaným trhem byl Egypt. Na ukrajinskou žádost to ale Egypt odmítl. Poté zkusili Libanon, který rovněž odmítl. A nakonec to byla Sýrie, která ruského agresora podporuje a stala se šedou zónou,“ říká náměstek ukrajinského ministra zemědělství Taras Visotskij.
  „Dnes je Sýrie využívána jako jakýsi zemědělský uzel pro ukradené ukrajinské obilí. Rusko má dohody na dodávky asi jednoho milionu tun obilí do Sýrie. Takto kradou, vyvážejí a prodávají ukrajinské obilí,“ doplňuje Denis Marčuk z Ukrajinské zemědělské komory.

  Bitva, ve které Putin jasně vyhrává. Ta o světové zásoby obilí

  8. 6. 6:30
  Část obilí se z Ukrajiny odváží i do Ruska. Krasnodarské úřady na jihu Ruska to dokonce přiznaly.
  „Poslanci na schůzi téměř jednomyslně odhlasovali schválení převozu obilí z Chersonské oblasti, kterou ozbrojené síly Ruské federace částečně ovládly,“ uvádí se ve vládním prohlášení.
  Kremlem jmenovaný správce Chersonu 18. června tuto krádež obilí přiznal. „Rusko letos očekává rekordní úrodu a Chersonská oblast k ní také ještě něco přidá,“ řekl Vladimír Saldo, ruskou armádou jmenovaný guvernér Chersonské oblasti.
  Na ruské drancování a vykrádání Ukrajiny byl na tiskové konferenci v Turecku dotázán i ruský ministr zahraničí Lavrov.
  „Mám následující dotaz: Jaké na Ukrajině ukradené zboží kromě obilí se Rusku ještě podařilo prodat?“ zeptal se redaktor ukrajinské veřejnoprávní televize Muslim Umerov.
  „Aha, takže vy si myslíte, že když vy se snažíte neustále něco někde ukrást, tak to tak dělá každý?“ reagoval Lavrov.
  Rusko popřelo všechny zveřejněné zprávy ohledně krádeží ukrajinského obilí. Vysocí američtí a britští činitelé je naopak označili za věrohohodné a závažné.

 5. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran říká:
  Pondělí, 20. 6. 2022 v 7:10
  A nemusí jít jenom o pokřivené hokejky v ČESKÉ REPUBLICE. Může jít i o peníze na přepravu v městě Jihlava.
  —————————————————————————————————————
  O PŘEPRAVĚ UKRAJINSKÉHO OBILÍ OKUPANTEM ?
  Nikoli ovcí, ale přímo Putinovým pacholkem, Svatým Plukem nemluvě ?

 6. Zdeněk Gryc říká:

  kulturní vložka Berana
  třeba zítra
  v jeho stylu:
  ———————————
  1. SI ZAVRAŽDILI 1500 VLASTNÍCH AMERICKÝCH OBČANŮ A DALŠÍCH 1 500 CIZINCŮ VE DVJČATECH NA MANHATNU ABY MĚLI HRŮZNOU ,,KAUZU BELI,,
  ——————————–
  Svatopluk Beran říká:
  Pátek, 25. 2. 2022 v 7:55
  „ ŠÍLENOU ZÁMINKOU, KDYŽ SI ZAVRAŽDILI 1500 VLASTNÍCH AMERICKÝCH OBČANŮ A DALŠÍCH 1 500 CIZINCŮ VE DVJČATECH NA MANHATNU ABY MĚLI HRŮZNOU ,,KAUZU BELI,, UŽ NEŠLO O SOUBOJ IDEOLOGIÍ, KAPITALISMUS-SOCIALISMUS, ALE O PODMANĚNÍ A ZNIČENÍ CELÉHO JINÉHO NÁBOŽENSKÉH SVĚTA. ROZFLÁKALI TO TAM A VRÁTILI SE ZASE DORAZIT EVROPU. JE TO STÁLE STEJNÉ, JAK KDYŽ TÁHLI V AMERICE NA ZÁPAD A LIKVIDOVALI JINOU RASU A VŠECHNO KOLEM. LÉPE FUNGUJÍCÍ EKONOMIKA NIČÍ VRAŽDĚNÍM
  VŠECHNO OSTATNÍ. ŽÁDNÉ STRAOMY ALE NEROSTOU DO NEBE A OPĚT TU AMERICKOU A VALSTNĚ I VAŠÍ NADŘAZENOST A AROGANCI ODSRÁVAJÍ JEN A JEN OBYČEJNÍ LIDÉ. UŽÍVEJTE SI TO, JE TO VÁŠ SVĚT BEZ MORÁLKY A LIDSKÝCH EMPATICKÝCH HODNOT „

  2. Podle Rusů si Ukrajinci divadlo vyhodili do povětří sami
  16. 3. 2022, 19:52 – Mariupol
  Daniel Drake, Novinky, ČTK
  Ruské ministerstvo obrany podle agentury RIA Novosti zprávu o náletu na Činoherní divadlo v Mariupolu důrazně popřelo. Podle prohlášení budovu zaminovali a vyhodili do povětří bojovníci dobrovolnického praporu Azov, který je součástí Ukrajinské národní gardy. Rusko je označuje za nacisty.

 7. Zdeněk Gryc říká:

  EKOLOGIE:

  VODA V KRAJINĚ

  KREV NA U – KRAJINĚ

 8. jihlavák říká:

  Mne by zajímalo, kvůli komu musel jít pan Beran podat vysvětlení na policii. Zůstane udavatel anonymní?

Zanechte komentář
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I