Nechutnost na pražské Letné

Válka není zábava – je to hrůza a obchod (dnes hlavně business).
Další ukázka nemravnosti současné politiky, reprezentované neméně nemravnými lidmi, kteří našli místo v současné vládě a na pražském magistrátu, je vidět na pražské Letné. Někdo, kdo nemusí hledět na peníze a jakákoli morálka mu je vzdálena, se rozhodl instalovat na Letné morbidní výstavku zničené, údajně ruské, vojenské techniky. I když odhlédneme od faktu, že jen převoz techniky musel stát nejméně statisíce, je třeba si uvědomit, že pokud nejde o podvrh, v technice umírali lidé, a to za podmínek, které není třeba rozebírat. Jistě si nikdo tento osud dobrovolně nevolil.
Role našich politiků vítajících a schvalujících, je jen stěží omluvitelná. (Asi nepřekvapí, že jde o politiky považované za spodinu, spojovanou dnes i s organizovaným zločinem, ale přesto.)
Jsem rád, že se podobné nechutnosti nedály ani v nedávné historii, i když byla nejedna příležitost – například shořelé vozy, ve kterých uhořeli okupanti z Afghánistánu, Sýrie či Iráku. Či zbytky letadel, jejichž piloti zabíjeli lidi v Srbsku. Ale asi tehdy ještě nebyla naše politika v takovém stavu, jako je teď.
Republika je v situaci, kterou asi nemusíme popisovat – naši politici nedělají pro obyvatele v podstatě nic, jsou plně vytížení podobnými akcemi.
Domnívám se, že pokud budeme tolerovat politikům podobné jednání – je v podstatě nulová šance, že se jakkoli zlepší naše neradostná situace.

43 Responses to “Nechutnost na pražské Letné”

 1. Jan P napsal:

  Já to vidím jako militaristický fetiš. Na druhou stranu lidi na to posílají peníze.
  Vláda jim umožnila vidět na vlastní oči výsledky. Slýchám i argument, že jsou tu lidi co nevěří, že se na UA odehrává válka, ale ty nepřesvědčíme, protože si řeknou, že je to narafičený.
  Nicméně chodit se dívat na stroje, v kterých umírali lidi mi prostě přijde divný, i když jde o okupanty/agresory.

 2. Daňový soumar napsal:

  Ta člověk by Žižka řekl, že budete jako rusofil a komunistický aktivista třeba bádat po tom, proč v posledních 4 měsících bylo zvražděno pět vysokých manažerů z Gazpromu, nebo Novateku. Vám akorát vadí ty ruský tanky na Letný. Přiznejte otevřeně, že vám vadí, že je tam dovezli Ukrajinci. Dojet tam sami po ose a s plnou osádkou, tak už tam stojíte s mávátkem a jako správný kolaborant je vítáte solí a chlebem.

 3. Jan P napsal:

  Ruku na srdce: Kdo z vás podporuje daňový a sociální systém jako v Rusku ?

 4. Svatopluk Beran napsal:

  Pravý význam výstavy je opět dovezen z USA. Za prvé je to přesně jak popsal pan Žižka a to – MRAVNÍ DEKADENCE – a za druhé jde o typický americký komerční a obchodní styl. Ve Spojených Státech byly za 2SV přesně takové výstavy s německým vojenským materiálem. Cílem pak bylo vytáhnout z občanů USA nakoupení vojenských dluhopisů na podporu amerických válečných dodávek. Celá americká smlouva – O PŮJČCE A PRONÁJMU – a to jak pro Velkou Britanii, tak i pro tehdejší SSSR, ale i další země, byla kryta z těchto občanských půjček, na jejichž podkladě mohl FED tisknout v systému částečně krytých dolarů, dolary nové a těmi byly vládou Spojených Států hrazeny nákupy surovin a chod amerických firem i zisk amerických podnikatelů z války v Evropě, či dalších místech světa.

  PROSTĚ OBYČEJNÝ VÁLEČNÝ BYZNIS TĚŽÍCÍ VČAS Z VÁLEK V JINÝCH ČÁSTECH SVĚTA.

  POKUD DNES SVĚT NEBUDE MÍT POTŘEBU HLEDAT LEPŠÍ ŽIVOTNÍ PRINCIP, NEŽLI JE AMERICKÝ OBCHODNÍ VRAŽDÍCÍ SYSTÉM, TAK SE NIKAM NEPOSUNEM. PRO NĚKTERÉ MÍSTNÍ HLUPÁKY AVIZUJI PŘEDEM, ŽE NEMÁM SEBEMENŠÍ POTŘEBU SE VRACET K SOCIALISTICKÉ EKONOMICKÉ MINULOSTI, JEN TA NYNĚJŠÍ VÝKONĚJŠÍ AMERICKÁ, NESMÍ BÝT ZALOŽENÁ NA VRAŽDĚNÍ A DECIMOVÁNÍ OSTATNÍCH.

 5. blade napsal:

  „Prvotním zájmem Spojených států, o které jsme po staletí vedli války – První, Druhou a Studenou – byl vztah mezi Německem a Ruskem. Protože pokud by byly sjednoceni, jsou jedinou silou, která nás může ohrozit. Naší hlavní povinností je zajistit, aby se to nestalo,“ řekl George Friedman, generální ředitel STRATFOR v The Chicago Council on Foreign Affairs.

  https://rumble.com/v10e4y7-chicago-koncil-pprava-na-vlku-s-ruskem.html

  Ukrajinská krize nemá s Ukrajinou nic společného. Řeč je pouze o Německu, konkrétně o rusko-německém plynovodu Nord Stream 2. Pro Washington byl projekt od počátku hrozbou jeho nadvlády nejen v Evropě, a snažil se proto stavbu sabotovat na každém kroku.

  Nord Stream 2 byl plně funkční a připravený k použití. Pokud by němečtí regulátoři poskytly konečnou certifikaci, dodávky plynu by už nešlo zastavit. Němečtí spotřebitelé a podniky by měli mít spolehlivý zdroj čisté a levné energie, Rusko zase násobek svých příjmů z plynu. Win-win situace pro obě strany.

  Pro establishment USA to znamenalo katastrofu. Nemohl připustit, aby Německo ještě více odebíralo ruský plyn – nejen z byznysových důvodů. Ale především proto, že dobrý obchod buduje důvěru a důvěra vede zase k další expanzi obchodu. Jak se vztahy oteplují, ruší se více obchodních bariér, zmírňují se regulace, roste cestování a turistika – a na tom se vyvíjí i nová bezpečnostní architektura.

  Ve světě, kde jsou Německo a Rusko přáteli a obchodními partnery, nejsou potřeba americké vojenské základny, nejsou potřeba drahé zbraně a raketové systémy vyrobené v USA – a vlastně pak není potřeba ani NATO. Není také nutné provádět transakce s energií v amerických dolarech nebo hromadit americké státní dluhopisy, aby se vyrovnaly účty. Transakce mezi obchodními partnery mohou být nakonec prováděny v jejich vlastních měnách, což nutně vede k prudkému poklesu hodnoty dolaru a dramatickému posunu americké ekonomické síly.

  To byl důvod, proč se Bidenova administrativa stavěla tak ostře proti zprovoznění Nord Streamu 2. To potrubí fakticky znamenalo okno do budoucnosti. Budoucnosti, ve které Evropa s Asií k sobě přiblíží do masivní zóny volného obchodu, což zvýší jejich vzájemnou moc a prosperitu – zatímco USA zůstanou mimo.

  Michael Hudson v The Uni Review napsal:

  „Jediný způsob, jak mohou Spojené státy zablokovat evropské nákupy ruského plynu, je donutit Rusko k vojenské akci, a pak tvrdit, že reakce Západu za ni převáží jakýkoli národní ekonomický zájem. Jasně to se svou obvyklou „hroší elegancí“ doznala náměstkyně ministra zahraničí Victoria Nulandová již 27. ledna: „Pokud Rusko napadne Ukrajinu, Nord Stream 2 se už nepohne vpřed.“

 6. Jan P napsal:

  Je hezké bojovat proti jednomu imperialismu, ale pokud v rámci tohoto svatého boje zcela PŘEHLÍŽÍME imperiální kroky jiných zemích a politické zápasy jednoho národa redukujeme na “ fašismus“, pak trpíme STEJNĚ dogmatickým myšlením, jako ti vůči jejich obhajobě imperialismu se vymezujeme.

  Vypráskejme putinovské hospodaření(Putinovu rovnou daň) z východní Evropy !
  Je toho víc, v čem nejsme Západ, ale spíš Putinův satelit. ODS a TOP 09 nedovolí opustit Putinovu rovnou daň. Na tom se shodnou s Andrejem Babišem i Tomiem Okamurou. Ale taky autor blogu Jan Žižka a jeho jinak názorově vyhraněný odpůrce Daňový soumar: Daně prostě vybíráme jako Putinovo Rusko, a nikdy jinak.

 7. Jan P napsal:

  Plyn má přítomnost, nemá budoucnost.
  Jenže to vydírání je horší pro Rusko. Fakt nejde zastavit těžbu plynu. I těch deset dní (že nepřestal téct plyn) je pro ně šíleně prodělečné a musí ten plyn spálit …čistá ztráta.
  Německo přestane kupovat ruské uhlí za 18 dní. Ruskou ropou 31.12. Závislost na ruském plynu snížilo za čtvrt roku na 30%. A Česko? 100% závislost na ruském plynu, výjimka ze sankcí EU a český europoslanec Vondra(ODS) zveřejňuje videa, kde se vysmívá Německu.

 8. blade napsal:

  Jeden z nejmocnějších mužů planety, šéf americké centrální banky Fedu Powel nedávno přiznal, že desítky let centrální banky používaly chybné modely. Konkrétně od pádu amerických dvojčat. Jejich důvodem nebyl žádný pořádný ekonomický výzkum, ale pouze filozofie. Nic než pouhá filozofie, či spíše ideologie. Ideologicky se prostě hodila teze, že je možno odstranit jakoukoliv bolest v ekonomice. Že je možno docílit neustálého hospodářského růstu, aniž by byl provázen dostatkem práce.

  Takže, máme přesně to, co jsme chtěli – dost peněz v oběhu pro všechny.

  Už méně se říká, že tyhle peníze pro všechny jsou šunt. Už málo se říká, že centrální bankéři při tomhle pumpování peněz do oběhu a politici při zadlužování zapomněli na prostý matematický fakt, že víc peněz za nezměněné transakční rychlosti a nezměněném objemu výroby vede k inflaci. Tečka. Centrální bankéři však hledali kvadraturu kruhu, a tam, kde stačí prostá rovnice, dosadili ideologii.

  Lidé chtěli aby se rozdávalo a plýtvalo. A to všude, nejen u nás. Politici dělají přesně jen to, co chtějí jejich voliči. Na tom není nic divného. Jediné divné na celé té maškarádě je to farizejské ukazovaní prstem. Může za to Kalousek, Babiš, Fiala. Kecy. Můžeme si za to sami, tím jak volíme, tím jak nevolíme, tím jak se angažujeme, tím jak se neangažujeme, tím jak šetříme, tím jak plýtváme.

  Jsem pro tvrdý a drsný držkopád, až na samé dno. Kde snad většina pochopí, že jediným viníkem našich krizí jsme my sami.

 9. blade napsal:

  Před 80 lety 28. února 1942 na Výstavišti v Praze se začala konat, z podnětu R. Heydricha, výstava Sovětský ráj. Zničená a ukořistěná ruská či sovětská vojenská technika, tanky, děla, letadla atd. Do dubna 1942 přišlo přes 300 tisíc návštěvníků. Vstup zdarma, školní výpravy si užívaly volna. Novináři, fotografové i protektorátní politici měli svá zadání. Bylo krátce po německé porážce u Stalingradu. Co více k této i nynější výstavě dodat. Tehdy před 80 lety si lidé mysleli své…

 10. Svatopluk Beran napsal:

  Souhlasím s Bladem že technologie Západní Evropy, ale i nastupující ekonomické Číny, spojené ze surovinami Ruské Sibiře jsou tvrdým problémem pro americkou ostrovní vydrancovanou surovinovou základnu. Tak hold do tohoto spojení a to i pro nově vznikající Hedvábnou stezku z Asie do Evropy, SVÝM TYPICKY STUPIDNÍM VÁLEČNÝM ZPŮSOBEM, HÁZÍ VIDLE OBCHODNÍ VÁLKOU S RUSKEM, NA ÚZEMÍ UKRAJINY.

  NEJDE JIM O SPRAVEDLIVOU OBCHODNÍ SOUTĚŽ, VE KTERÉ PŘECI NEMUSÍ PROHRÁT. JDE JIM ALE O TO, ŽE PŘED TÍM NEŽ JIM NECHCÍPLA STARÁ KOZA, JE CHYTRÉ ZABÍT SOUSEDOVIC KŮZLE. V PODSTATĚ SE JEDNÁ O HERODOVU SCHÍZU.

 11. Svatopluk Beran napsal:

  OPRAVA

  ŽE PŘED TÍM NEŽ JIM CHCÍPNE

 12. Svatopluk Beran napsal:

  Jenom ještě drobný dovětek k dnešnímu příspěvku na drahé energie u nás v republice, ale řeší tyto problémy s drahou energií svým způsobem většina Evropských zemí, které způsobuje v Evropě další americká obchodní světová válka, tentokrát s Ruskem. Jan Keller v jedné ze svých knih, mám dojem že to byla kniha pod názvem – TŘI SOCIÁLNÍ SVĚTY – psal o tom, že jedním z cílů -NEOLOBERALIZMU – je bohatství světa směřovat na úzkou skupinu občanů světa s tím že určitá část občanů, poměrně veliká, nebude za svou osmihodinovou pracovní dobu schopna financovat běžný život. Řešit se ti bude buď konkrétními sociálními dávkami, nebo přímými finančními převody na monopolní a nadnárodní společnosti, přičemž občané budou tuto svou práci odvádět v rádoby otrockém nezaplatitelném procesu. Ve Spojených Státech je již několik let polovina obyvatel závislá na některé ze sociálních dávek. Poměrně časté je například financování jídla státem ve školách, které si nemůže veliká část obyvatel USA pro své děti dovolit. U nás to teď bude tak, že americkou obchodní energetickou válku s Ruskem, bude financovat náš stát sociální dávkou z dluhových půjček a tím zadlužovat naši budoucnost. Ve finále je jedno jestli konkrétně nebo plošně. Jisté je, že tak jak to psal Keller, státy západu neochvějně pod vedením Spojených Států Amerických kráčí v NEOLIBERALIZMU k všeobecnému sociálnímu vyrovnávání nízkých platů zaměstnanců, POMOCÍ STÁTNÍCH DOTACÍ, v porovnání z nepřiměřenými zisky ELIT.

  PODLE MNE UKAZUJE AMERICKÝ INFLAČNÍ SYSTÉM CENTRÁLNÍCH BANK NA SVOU OMEZENOU SCHOPNOST, JENŽ BYLA NA POČÁTKU ZŘEJMĚ DOBŘE ŠLAPAJÍCÍM MOTOREM, ALE V DNEŠNÍM GLOBALIZOVANÉM SVĚTĚ JE BRZDOU. JE POTŘEBA HLEDAT JINÝ FINANČNÍ SYSTÉM, KTERÝ BUDE VÝHODNÝ PRO DRTIVOU VĚTŠINU STÁTŮ I JEJICH OBČANŮ TÉTO PLANETY A NE JEN PRO OMEZENÉ MNOŽSTVÍ ELITÁŘŮ, TĚŽÍCÍCH AŤ UŽ Z ŘÍZENÝCH NEBO NEŘÍZENÝCH SVĚTOVÝCH KRIZÍ.

 13. Jan P napsal:

  Sváťo, problém nemalé části levice ve světě(i tvůj) že ztotožňuje imperialismus pouze s tím americkým a drží palce každému jeho protihráči, ať je tím protihráčem jakékoli monstrum. To je špatné, samozřejmě.

  Jinak máš samozřejmě pravdu. Nepřehlížejme velmi podstatné věci: že US imperialismus je naprosto dominantní ve světě, s desítkami vojenských základen na všech kontinentech, s faktickou mezinárodní měnou, s dominancí v technologiích a masové kultuře.
  Nejsem naivní. Bílý dům kašle na ochranu slabých před silnými, na demokracii, lidská práva a míru. Přemýšlí o tom, jak se zmocnit Euroasie, včetně jejích zdrojů, a geostrategicky obklíčit Čínu.
  Dokud budou naše životy určovat nálady trhů, korporace a jejich politiků, budou se krize opakovat neustále. Změňme celý systém !

  „Nejsou to jen problémy dodavatelského řetězce a ceny energií, co dělá lidem ze života peklo — je to především skutečnost, že žijeme v systému, který bere pracující většině, aby hrstka plutokratů mohla bohatnout.“
  https://jacobin.com/…U7Q

 14. Svatopluk Beran napsal:

  Jane upřednostňuji zviditelnění amerického imperiálního zla před Ruským protože jak Rusko tak Čína, či další POUZE KOPÍRUJÍ A OPAKUJÍ ZLO AMERIKY, JELIKOŽ SE UKÁZALO A I NADÁLE UKAZUJE, ŽE TOTO ZLO JE EKONOMICKY NEJVÝNOSNĚJŠÍ. NIJAK NEHODLÁM MILITARISTICKÝ VRAŽDÍCÍ SYSTÉM OSTATNÍCH ZEMÍ VČETNĚ RUSKA, ČÍNY I OSTATNÍCH PODPOROVAT NEBO OSPRAVEDLŇOVAT. SKUTEČNOSTÍ PODLE MNE ALE JE, ŽE NEMOHOU UKÁZAT ZDALI BY BYLI JINÍ, KDYŽ AMERICKÝ DOMINANTNÍ SYSTÉM ZLA, SE NEHODLÁ SÁM OD SEBE OMEZIT A TO PRO SVOU OD BOHA RÁDOBY DANOU VÝMEČNOST. BYL NA TO V EVROPĚ A VLASTNĚ CELÉM SVĚTĚ PROSTOR PO 89 ROCE A STEJNĚ DÁL USA POKRAČOVALY V NENÁVISTI KE VŠEM KDO NESTÁL O TO BÝT PŘESNĚ JAKO ONI. PŘITOM DÁL PODPOROVALI A ŽILI Z NEJNELIDŠTĚJŠÍ ZEMĚ PORUŠUJÍCÍ TOTÁLNĚ ÚPLNĚ VE VŠEM LIDSKÁ PRÁVA – SAUDSKÁ ARÁBIE -. PODLE MNE PO UKONČENÍ SOCIALISTICKÉ EKONOMIKY SVĚTA, KDY LIDŠTĚJŠÍ SVĚT DOSTAL ŠANCI, SPOJENÉ STÁTY TEPRVE PŘESNĚ UKÁZALY NA LŽIVOST SVÉ AMERICKÉ DEMOKRATICKÉ MYŠLENKY O SPRAVEDLIVĚJŠÍM SVĚTĚ PRO VĚTŠÍ PROCENTO OBČANŮ S RŮZNÝM KULTŮRNÍMI I SPOLEČENSKÝMI VIZEMI.

 15. FL napsal:

  Soudruh Žižka trpí, že je vystavována zničená technika okupantů a vrahů, a soudruh Beran má náběh na infarkt. Obojí je dobře.

 16. FL napsal:

  Z Facebooku Martin Bílý:
  Whataboutismus je kvaziargumentace, je to argumentační faul. Vůbec se totiž nevztahuje k původnímu argumentu. Když řeknu, že Rusko porušuje mezinárodní právo, tak nemůže být argumentem to, že někdo jiný taky porušuje někde jinde mezinárodní právo. To přece může platit obojí zároveň. Když František zbije Václava, nemůžu říct, že je to v pořádku, protože Petr zbil předtím Tomáše. Jedna věc neospravedlňuje druhou. Může být špatně obojí. Může být špatně jen jedno z toho a to druhé třeba legitimní nutná obrana. Ty dvě věci spolu nesouvisejí. Rusko páchá válečné zločiny, i když někdo před Ruskem taky třeba páchal válečné zločiny. Pokud vám ale řekne, že když mohly USA do Iráku nebo Saúdská Arábie do Jemenu, může Rusko na Ukrajinu, směle mu řekněte: „A já tebe můžu teď hned a tady zbít nebo okrást, když někde jinde ve světě se taky bijí a okrádají lidi?“

 17. Jan P napsal:

  Sváťo, rozumím.
  Pevně věříš tomu, já ne(!), že „multipolární svět“ (nahradit jím ten unipolární, tedy americký) a všichni svorně z toho budeme mít prospěch a „bude vážně všude mír.“

 18. Svatopluk Beran napsal:

  JSEM VELICE RÁD ŽE UŽ SE OBJEVUJE STÁLE VÍCE OBČANŮ KTERÝM JE JASNÉ, ŽE POKUD SE NEBUDOU ODSUZOVAT VÁLEČNÉ ZLOČINY SPOJENÝCH STÁTŮ, KTERÉ CELÝ TENTO PŘÍBĚH ODEHRÁVAJÍCÍ SE OD PODÁNÍM RUKY RUSKA ZÁPADU KE SMÍRU NA KONCI DEVADESÁTÝCH LET MINULÉHO STOLETÍ, JSOU JAKÉKOLIV ŘEČI O ODSOUZENÍ RUSŮ ZA VÁLEČNÉ ZLOČINY VYPLÍVAJÍCÍ Z AMERICKÝCH VÁLEČNÝCH ZLOČINŮ, JENOM HLOUPOU PROPAGANDOU A ROZDMÝCHÁVÁNÍM NENÁVISTI ČESKÝCH OBČANŮ.

 19. Svatopluk Beran napsal:

  Jane, hned ani náhodou, je to dlouhá, možná až staletá cesta, ale je potřeba jí nastartovat. MNĚ JDE O START ZMĚNY, ne šlapat stále stejnou americkou brázdu, do které se řadí všichni. Ať už vazalové nebo jiné mocnosti.

 20. Svatopluk Beran napsal:

  Může být špatně obojí. Může být špatně jen jedno z toho a to druhé třeba legitimní nutná obrana. Ty dvě věci spolu nesouvisejí.

  NĚCO MÁLO PRO FL O SEBEOBRANĚ, JINAK SAMOZŘEJMĚ ŠLO O VYBUDOVÁNÍ PRODUKTOVODU MEZI TURKMENISTÁNEM A PÁKISTÁNEM PŘES AFGANISTÁN, U NĚHOŽ SI AMERICKÁ FIRMA UNOCAL – NEJSILNĚJŠÍ FINANČNÍ PODPOROVATEL BUSCHE ml. DO PRESIDENTSKÉHO KŘESLA – PŘEDSTAVOVALA, ŽE HO BODOU MOCI VYBUDOVAT ZA HUBIČKU, JELIKOŽ USA POMOHLI VYHNAT TALIBANU RUSY Z AFGANISTÁNU A NADÁLE JE PAK I PODPOROVALI U MOCI SE VŠEMI NEGATIVY LIDSKÝCH PRÁV, JAKO SAUDSKOU ARÁBII.

  Válečné zločiny prováděné americkým imperialismem od doby, kdy v říjnu 2001 USA napadly Afghánistán, jsou nespočetné. Začaly hned po invazi masakry neozbrojených civilistů, včetně stovek, ne-li tisíců válečných zajatců, kteří byli po obléhání Kunduzu dušeni a stříleni v uzavřených kovových přepravních kontejnerech.

  Mezi nejznámější zločiny byly ty, které byly odhaleny při vyšetřování aktivit skupiny. „Kill Team“ vytvořené 5. mechanizovanou brigádou „Stryker“ amerických pozemních sil, vyslané do provincie Kandahár v rámci akce „navýšení sil“ Obamovou administrativou 2009-2010, kdy došlo ke zvýšení stavu americké armády v Afghánistánu zhruba na 100 000. Jak členové týmu sami přiznávali – a dokumentovali je i v příšerných fotografiích – vyráželi systematicky vraždit civilisty, mrzačit jejich těla a odnášet si prsty a kousky lebek jako trofeje.

  Na příklad přilákali k sobě jednu ze svých obětí patnáctiletého chlapce jménem Gul Mudin, pak na něj hodili ruční granát a opakovaně do něj z blízka stříleli. Než přivedli jeho otce k identifikaci těla, střídali se ve zneucťování mrtvoly, než ji odřízli prsty. Členové týmu také popsali házení bonbónů ze svého obrněného vozidla Stryker dětem, když projížděli vesnicemi a pak po nich stříleli.

  Zatímco se Pentagon snažil tyto zvěrstva prezentovat jako zločiny několika „červivých jablek“, bylo vraždění známo jejich velitelům a dalším jednotkám, které se účastnily podobných činů. Byly a jsou produktem zločinné koloniální okupace, ve které američtí vojáci a jejich spojenci považovali celé civilní obyvatelstvo za potenciální nepřátele a podlidí.

  Počet Afghánců zavražděných v konfliktu se odhaduje na více než 175 000, při tom mnoho dalších nepřímých obětí války nelze ani spočítat. Bylo zabito téměř 2 400 amerických vojáků a další desítky tisíc byly zraněny. Mezi zločiny USA patří nerozlišující letecké údery, které zlikvidovaly raketami a pumami svatební hostiny, vesnická setkání lidí, nemocnice, pacienty a personál.

  Mezi nejrozsáhlejší přehled amerických válečných zločinů patří expozice obsažené v tzv. „Afghánských válečných denících“, přibližně 91 000 dokumentů, které v roce 2010 vydal odvážný informátor z americké armády Chelsea Manning redaktorům WikiLeaks. Za odvetu je nyní zakladatel WikiLeaks Julian Assange uvězněn ve Velké Británii, čelí vydání do USA a odsouzení za špionáž až na 175 let odnětí svobody nebo horší. Manning je zadržován na dobu neurčitou v americkém federálním záchytném středisku ve Virginii za to, že odmítl svědčit proti Assangeovi.

  Nepřátelství Washingtonu vůči jakémukoli mezinárodnímu vyšetřování jeho zločinů bylo jasné, jakmile byl ICC založen v roce 2002. Bushova administrativa tento akt od samého počátku odsoudila a americký Kongres ji následoval prosazením zákona, chránícího všechen americký válečný personál před „stíháním mezinárodním trestním soudem, kterého nejsou Spojené státy americké členem“. Téhož roku Bush vydal memorandum, v němž prohlásil, že USA nebudou ve své válce v Afghánistánu vázány Ženevskými úmluvami.

  Američtí představitelé sardonicky odkazovali na americký zákon proti ICC schválený Kongresem jako „Haagský zákon o povolení invaze“, který stanoví použití vojenské síly k osvobození všech občanů USA, kteří čelí obvinění ICC.

  Reakce USA na vyšetřování ICC v Afghánistánu je výslovným odmítnutím mezinárodního práva a vzdáním se jakéhokoli předstírání, že Washington se řídí něčím jiným než dravými zájmy amerického imperialismu. O tom se dohodla Trumpova administrativa i se svými zdánlivými odpůrci v Demokratické straně. Jejich bezpodmínečná obrana válečných zločinů prováděných v Afghánistánu, Iráku a jinde je pro dělnickou třídu varováním, že se připravují daleko větší zločiny, protože americký imperialismus se připravuje na nové konflikty ze své velmocenské pozice.

  Bill Van Auken na stránkách WSWS – 6. březen 2020

  Přeložil Karel Kluz

 21. Jan P napsal:

  Vzpomněl jsem si na jeden velmi zajímavý článek, který letos vyšel na Alarmu.
  Obstál by zelený socialismus na Západě v konkurenci Číny a Ruska?
  https://a2larm.cz/2022/01/obstal-by-zeleny-socialismus-na-zapade-v-konkurenci-ciny-a-ruska/

 22. FL napsal:

  Jak by soudruh Žižka nazval to, o čem se teď dozvídá celý svět: ,,Čtyřletá holčička Liza, jež se stala symbolem krutého ruského útoku na civilisty v ukrajinské Vinnycji, nebyla jedinou dětskou obětí. Po raketovém ostřelování zemřeli také sedmiletý Maksym a osmiletý Kyrylo. Dopad tří ruských raket Kalibr na město nepřežilo celkem 23 lidí.“
  To by nazval ,,chutností?“ Možná, ruku v ruce s Beranem.

 23. Svatopluk Beran napsal:

  FL, ŽE VÁS NEZAJÍMALO DVACETILETÉ VRAŽDĚNÍ USA A NATA HOLČUČEK A CHLAPEČKŮ ARABSKÉM SVĚTĚ? CO TAK NAJEDNOU?

  JÁ VÁM TO ŘEKNU. BYLO TO PO ZKUŠENOSTI Z AMERICKÉ VÁLKY VE VIETNAMU A PO PROTESTECH AMERICKÉ VEŘEJNOSTI NAD HRŮZAMI, KTERÉ Z AMERICKÝCH VÁLEK NA OPAČNÝCH KONCÍCH SVĚTA VE SKUTEČNOSTI VYPLÍVAJÍVALO.

  AMERICKOU VLÁDOU PROTO BYLO ZAKÁZÁNO V PŘÍŠTÍCH AMERICKÝCH PREVENTIVNÍCH VÁLKÁCH INFORMOVAT ČTENÁŘE POMOCÍ INVESTIGATIVNÍCH NOVINÁŘŮ O HRŮZÁCH KTERÉ BUDOU MUSET PROVÁDĚT AMERIČTÍ VOJÁCI.

  PRVNÍ ZÁBĚRY Z VÁLEČNÝCH OPERACÍ PROTO MĚLY V BUDOUCNU VŽDY PROVÁDĚT VOJENŠTÍ DOKUMENTARISTÉ A AŽ NÁSLEDNĚ PO VYČIŠTĚNÍ POMOCÍ SPECIÁLNÍCH JEDNOTEK, MĚLI BÝT V PUŠTĚNI POUZE PROVĚŘENÍ NOVINÁŘI Z RENOVOVAÝCH MEDIÍ. JE MI LÍTO KAŽDÉHO DÍTĚTE ČI CIVILISTY KTEŘÍ ZEMŘOU V KTERÝCH KOLIV VÁLKÁCH. TO VY SI ALE VE SVÉ MEDIÁLNÍ JEDNODUCHOSTI VYBÍRÁTE KTERÉ DĚTI OPLAKÁVAT A NA KTERÉ SE MŮŽETE VYSRAT.

  TO VY JSTE EGOISTA A ZVRÁCENÝ ČLOVĚK, KTERÝ VŮBEC NETUŠÍ, DÍKY DNEŠNÍ ZÁPADNÍ PROPAGANDĚ, VE SVÉ VÁLEČNÉ PODSTATĚ TOTOŽNÉ S FAŠISTICKOU A KOMUNISTICKOU, KTERÁ NEZVEŘEJŇUJE KOMPLETNÍ, ALE POUZE VLASTNÍ POHLED A VLASTNÍ POTŘEBU K MANIPULACI S VLASTNÍMI OBČANY.

  TO CO PROBÍHÁ NA UKRAJINĚ JE OBCHODNÍ VÁLKA USA S RUSKEM. ZÁPADNÍ EVROPA JE STÁLE VAZALEM USA A TAK MUSÍ TVRDIT V ROZPORU S CELÝM SVĚTEM S USA BASU.

  CELÝ SVĚT JE 7 MILIARD LIDÍ. ZÁPADNÍ SPOLEČENSTVÍ JE 1 MILIARDA OBČANŮ TÉTO PLANETY A JSOU ZCELA NEPOPIRATELNĚ TECHNOLOGICKY PŘED OSTATNÍMI ŠESTI MILIARDAMI. TO ALE NEZNAMENÁ, ŽE PRO SVÉ POTŘEBY MUSÍ VYVRAŽDIT CELÝ SVĚT A SPOTŘEBOVÁVAT SUROVINY JEN PRO SEBE, TAK JAK TO MAJÍ VE SVÉ HOSPODÁŘSKÉ A MILITARISTICKÉ DOKTRÍNĚ POSTAVENÉ SPOJENÉ STÁTY.

  JEŠTĚ JEDNOU, PRO MNE JE NEPŘIJATELNOU HRŮZOU, NAROZDÍL OD VÁS, KAŽDÉ ZABITÉ, ZNÁSILNĚNÉ, PRO SEXUÁLNÍ POTŘEBY POUŽITÉ ČI ZAVRAŽDĚNÉ DÍTĚ. TO VY SI SVÝM NEZÁJMEM K AMERICKÉMU PŘÍSTUPU GEOPOLITICKÉ VÝMEČNÉ MOCI DĚLÁTE ZE SVÉHO SVĚDOMÍ RESTRUM.

 24. Svatopluk Beran napsal:

  A ještě jen tak na vysvětlenou, aby jste si byl vědom toho co všechno jsou ve válce válečné zločiny. Válečný zločin je například NUCENÍ vlastního civilního obyvatelstva zapojit se do VÁLEČNÉHO KONFLIKTU, pokud není vyhlášená mobilizace a války se účastní pouze občané rekrutovaní nebo na svou vlastní žádost. Dobře víme že Ukrajina je občansky rozdělená Majdanem. Někteří občané jsou proameričtí, někteří proruští. Většinou je toto rozdělení dané oblastmi. Západ Ukrajiny je spíš proamerický, východ proruský. USA za pomoci 5 miiard dolarů věnovaných i na výcvik Ukrajinských neonacistů dotáhl legální protesty občanů, ke krvavému PUČI v Kijevě. Spojené Státy poté pomocí svých dosazených Ukrajinských loutkových vlád, zcela změnily, do té doby umožňovaný různorodý pohled občanů Ukrajiny na jeden jediný možný a vyhnaly ze země téměř třičtvrtě milionů svých občanů a nějaká ta tisícovka při tom byla i zabita.

  Jak doufám víte, tak například jsou již delší dobu v soudním procesu britští vojáci, kteří zabíjeli v Afganistánu civilisty a dodatečně k nim přidávali zbraně.
  Například Buča se musí objektivně vyšetřit a zcela jasně ukázat na toho kdo případná válečná zvěrstva na civilním občanstvu způsobil. Ať už to byli Rusové postřílením nevinných civilistů, nebo Ukrajinci nutící své vlastní nesouhlasící občany s vládou a bez vyhlášení všeobecné mobilizace, k válce.

  JEŠTĚ JEDNOU ZDŮRAZŃUJI. INVESTICÍ 5 MILIARD DOLARŮ SPOJENÝMI STÁTY DO AMERICKÉHO PUČE PŘED VOLBAMI V ROCE 2014, PROVEDLY SPOJENÉ STÁTY EVROPĚ ALE PŘEDEVŠÍM UKRAJINĚ MEDVĚDÍ SLUŽBU.

  např.

  Ale je toho více kdy Nulandová vyloženě vyfakovala EU za neschopnost změnit rozdílné občanské pohledy Ukrajiny v jediný jednolitý národ s jediným správným a oprávněným přístupem k mezinárodnímu pohledu.

  https://www.sott.net/article/273602-US-Assistant-Secretary-of-State-Victoria-Nuland-says-Washington-has-spent-5-billion-trying-to-subvert-Ukraine

 25. FL napsal:

  Berane, vám brzy praskne žilka, a bude od vás pokuj, váš slovník a CapsLock tomu nasvědčuje. Už se těším.
  Jako správný komunista jste posedlý láskou k Rusku a nenávistí k západu. Zpracovali vás kvalitně. A zkusím to pro vás ještě jednou, snad vás to konečně klepne.

  Whataboutismus je kvaziargumentace, je to argumentační faul. Vůbec se totiž nevztahuje k původnímu argumentu. Když řeknu, že Rusko porušuje mezinárodní právo, tak nemůže být argumentem to, že někdo jiný taky porušuje někde jinde mezinárodní právo. To přece může platit obojí zároveň. Když František zbije Václava, nemůžu říct, že je to v pořádku, protože Petr zbil předtím Tomáše. Jedna věc neospravedlňuje druhou. Může být špatně obojí. Může být špatně jen jedno z toho a to druhé třeba legitimní nutná obrana. Ty dvě věci spolu nesouvisejí. Rusko páchá válečné zločiny, i když někdo před Ruskem taky třeba páchal válečné zločiny. Pokud vám ale řekne, že když mohly USA do Iráku nebo Saúdská Arábie do Jemenu, může Rusko na Ukrajinu, směle mu řekněte: „A já tebe můžu teď hned a tady zbít nebo okrást, když někde jinde ve světě se taky bijí a okrádají lidi?“

 26. Svatopluk Beran napsal:

  KDE vy CHYTROLÍNE FL MLUVÍM O TOM, ŽE RUSKO MŮŽE NA UKRAJINU PROTOŽE USA VRAŽDÍ PO CELÉM SVĚTE – NAJDI MI TO – TO JSOU JEN VÝPLODY VAŠÍ FANTAZIE A TYPICKÁ MANIPULACE SITUACÍ HLUPÁKY Z ČESKÝCH MEDIÍ, KTEŘÍ SE SNAŽÍ OBHÁJIT NEMOŽNÉ.

  JÁ TVRDÍM ŽE KDYŽ CHCETE ODSUZOVAT RUSKO MUSÍTE V PRVÉ ŘADĚ ODSUZOVAT AMERICKÉ ZLOČINY

  TVRDIT ŽE NEMÁM PRÁVO SE CHOVAT STEJNĚ JAK TY, KTERÝ SI PRÁVO VYSTAVĚL SÁM PRO SEBE A OSTATNÍM HO ODPÍRÁ, NEMÁ V PRÁVNÍM SVĚTĚ ŽÁDNÝ VÝZNAM.

  JEŠTĚ JEDNOU – NAJDI MI TU SVOU FABULACI KDE JÁ TVRDÍM, ŽE RUSOVÉ MOHOU PROTOŽE VRAŽDÍ AMERIČANÉ. NAJDI MI TO VĚTNÉ SPOJENÍ.

  JEŠTĚ JEDNOU CO JÁ TVRDÍM JE- ŽE POKUD MÁ BÝT NĚJAKÁ SPRACEDLNOST MUSÍ BÝT SOUZENÍ V PRVÉ ŘADĚ AMERIČANÉ ZA VÁLEČNÉ ZLOČINY A PAK MOHOU BÝT TEPRVE SOUZENÍ I RUSOVÉ. A VŠE MUSÍ BÝT NEZÁVISLE VYŠETŘENO.

 27. Svatopluk Beran napsal:

  A JEŠTĚ PŘESNĚJI

  POKUD CHTĚJÍ SPOJENÉ STÁTOU VYKŘIKOVAT, ŽE BUDOU SOUDIT NĚKOHO ZA TO, ŽE ODBRZDIL VLAK KTERÝ ZNIČIL DOLNÍ SMRČNÉ

  A SAMY PŘED TÍM ODBRZDILY VLAK KTERÝ ZNIČIL BRANCOUZE JSOU VE SVÉ ARGUMENTACI SMĚŠNÍ A PRO CELÝ SVĚT NEAKCEPTOVATELNÍ

  ARGUMENTACE ŽE JÁ TVRDÍM, ŽE JARDA MÁ PRÁVO ODBRZDIT VLAK, PROTOŽ KAREL ODBRZDIL VLAK JE DŘÍVE JE VÝPOLDEM PŘIHLOUPLÉHO MANIPULÁTORA

  JÁ TVRDÍM ŽE V MUSÍ BÝT ODSOUZEN KAREL A NÁSLEDNĚ JARDA NEZÁVISLÝM SVĚTOVÝM SOUDEM SEDMI MILIARD OBČANŮ TÉTO PLANETRY A ŽE KAREL NEMÁ ŽÁDNÉ PRÁVO – VYKŘIKOVAT ŽE OSOBNĚ JÁ KAREL BUDU SOUDIT JARDU -, NA TO MÁ PRÁVO POUZE NEZÁVISLÝ SOUD, NEHLEDĚ NA TO, ŽE JÁ KAREL USILUJI O TO ZLIKVIDOVAT SVĚDKA, KTERÝ VYTÁHL NA SVĚT MNOU KARLEM UTAJOVANÉ MÉ DOKUMENTY O MÉ VALSTNÍM ODBRŽDĚNÍM VLAKU, KDYŽ JSEM HO ODBRŽĎOVAL – WIKILEAKS ASANGE –

 28. Svatopluk Beran napsal:

  JSEM PŘESVĚDČEN ŽE BY SE OBČANÉ ČESKÉ REPUBLIKY MĚLY VE VOLBÁCH SLUŠNÝM ZPŮSOBEM ROZLOUČIT S ODS, PANEM VYSTRČILEM A VŮBEC PĚTIKOALIČNÍ ZMĚNOU. TATO ZMĚNA NEPŘÍNÁŠÍ POKROK A LEPŠÍ ŽIVOTNÍ PODMÍNKY PRO OBČANY ČESKÉ REPUBLIKY, ALE POUZE ZTRÁTY. VRACÍME SE S NÍ DO 18 STOLETÍ, KDY SI KAŽDÝ BUDE MUSET PLATIT ZA LÉKAŘSKÝ ZÁKROK, KDY BUDEME NOSIT TROJE TEPLÁKY A ČTYŘI SVETRY V ZIMĚ, KDY NEBUDE NA DŮCHODY PRO INFLACI S VÁLEČNÝCH ŠACHŮ NAŠEHO DNEŠNÍHO STRATEGICKÉHO PARTNERA USA PŘI JEHO NAŠÍ VÝLUČNÉ PODPOŘE, KDY ŽENY NEBUDOU ODMĚNĚNY ZA POROZENÍ A STAROST O DÍTĚ. PROSTĚ S – ODS, TOP09, KDU-ČSL-STAN-PIRÁTY -, TEDY SE ZMĚNOU K VÝHRADNÍ POROBĚ K USA, SE VRACÍME DO KRUTÉ SOCIÁLNÍ HISTORIE PLANETY.

  SNAD UŽ SI VĚTŠINA OBČANŮ VŠIMNE TOHO, CO SE U NÁS A VE SVĚTĚ POD IMPERIÁLNÍM TLAKEM SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH S BUDOUCNOSTÍ ŘADOVÝCH OBČANŮ DĚJE. ZATÍM CO OBČANÉ CÍLENĚ POD TLAKEM PŘEDEVŠÍM ODS ZTRÁCÍ JISTOTY, TAK ZA TO DOSTÁVAJÍ POLICEJNÍ A MILITARISTICKÝ STÁT. NEBUDE MOŽNÁ DLOUHO A BUDOU SE NÁM STŘÍLET DĚTI NA ŠKOLÁCH A OBČANÉ V SUPERMARKETECH, STUDÁCI BUDOU CELÝ ŽIVOT SPLÁCET BANKÁM STUDIA, PLYN A ROPU SI BUDEME KUPOVAT AMERICKOU NA TRZÍCH A DOVEZENOU NA LODÍCH Z DRUHÉ POLOVINY SVĚTA. A KDYŽ SI UŘÍZNETE CIRKULÁRKOU PRSTY, TAK VÁM DOKTOR PŘIŠIJE JEN NĚKTERÉ Z NICH, V PŘÍPADĚ ŽE BUDEME SMĚŘOVAT POD PANEM VYSTRČILEM K AMERICKÉMU ZDRAVOTNÍMU SYSTÉMU.

  TO CHCEME JAKO ZMĚNU? POUZE A VÝHRADNĚ ŘÍZENOU EKONOMICKOU A SUROVINOVOU AMERIKANIZACI EVROPY? ŽÁDNÉ VLASTNÍ EVROPSKÉ MYŠLENÍ, JEN BRUTÁLNÍ AMERICKÝ MILITARISTICKÝ KAPITALISMUS ÚZKÉ SKUPINY ELITÁŘŮ AŤ UŽ DEMOKRATŮ NEBO REPUBLIKÁNŮ.

  ZMĚNA KTEROU BY JSME MĚLY PODPOROVA A PROSAZOVATT JE ZMĚNA V MYŠLENÍ OBČANŮ KE SPOJOVÁNÍ VELMOCÍ ZA ÚČELEM EKONOMICKÉ PROSPERITY KAŽDÉHO OBČANA SVĚTA S RŮZNÝMI SPOLEČENSKÝMI SYSTÉMY, JAK SE O TOM USNESLY ZEMĚ PO 2SV ZALOŽENÍM OSN A NE JEN K BEZVÝHRADNÉ PODPOŘE INDIVIDUALISTŮ A NADNÁRODNÍCH ZAOCEÁNSKÝCH SPOLEČNOSTÍ.

 29. FL napsal:

  Berane, vypněte si ten CapsLock – tím stylem píšou duševně narušení šílenci. Je to kontraproduktivní a když do textu ještě nasekáte hrubky jako že ,,občané by měly“ tak už to je za hranou normálnosti.
  Vaši nenávist k USA celkem chápu. Vyhnali vás odtud a to se neodpouští. Teď tady fungujete jako pátá kolona Kremlu. Pomsta bude sladká, že? Ale vaším stylem se to moc nedaří.

 30. Jan P napsal:

  Sváťo, je demokracie v buržoazním státě to, co slouží lidu ?
  Anarchisté mají pravdu: „Kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali!“

  Nový průzkum CVVM ukazuje, že vláda nemá velkou důvěru občanů.
  Jen 28 % Čechů důvěřuje Fialově vládě.
  Všichni trochu zchudneme. Než sektorové daně, raději americké stíhačky.
  Zdroje, jak vidíme, jsou. Klíčová otázka zní, kdo a jak je rozděluje.
  https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/cesko-chce-koupit-americke-stihaci-letouny-f-35-lightning/2233402?fbclid=IwAR2Vg0UPvCRvFnXPvvmj0Fp0dDAW2bl3cH5VpNYUqDljx1u-NX3DYrHZve4

 31. Svatopluk Beran napsal:

  Toto je důsledek rozrůstání se USA a militaristického uskupení NATO přes západní země do střední Evropy a dál a dál na východ.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-chudoby-se-boji-kazdy-v-cesku-skutecne-hrozi-milionu-dospelych

  POKUD BY ZŮSTALO NATO NA ZÁPADĚ A ČESKO, SLOVENSKO, POLSKO, MAĎARKO, RUMUNSKO, BULHARSKO, POBALTSKÉ ZEMĚ A UKRAJINA MIMO SVĚTOVOU MILITARIZACI SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH, BYLA BY O HROMADU VYŠŠÍ JISTOTA PROSPERITY CELÉ EVROPY A TO JAK ZE ZÁPADNÍCH TECHNOLOGIÍ TAK SUROVIN VÝCHODU A ZAMRZLÉ SIBIŘE. JELIKOŽ VŠAK JSOU V KAŽDÉ ZEMI PÁTÉ AMERICKÉ KOLONY, JE SVĚT PLÁNOVANÝ SPOJENÝMI STÁTY POUZE PRO ELITU SPOJENÝCH STÁTŮ A PÁR OSTATNÍCH PODRŽTAŠEK, NEŠTĚSTÍM PRO OSTATNÍ ZBYTEK SVĚTA.

  JE TO HRŮZA DO BUDOUCNOSTI JAK PRO NÁS TAK I PRO PŘIPODĚLANOU EVROPU.

  DOVEDE SI VŮBEC NĚKDO PŘEDSTAVIT JAK MŮŽEME SVOBODNĚ EXISTOVAT S AMERICKÝMI ATOMOVÝMI ELEKTRÁRNAMI A AMERICKOU VÝZBROJÍ. TO JE NA DESÍTKA LET NEMOŽNOST SVOBODNĚ DÝCHAT A KDYŽ SI BUDEME CHTÍT ŽÍT BEZ AMERICKÉHO OBČANSKÉHO NÁSILÍ, AMERICKÉHO KULTURNÍHO FILMOVÉHO NÁSILÍ A HOSPODÁŘSKÉHO NÁSILÍ, USA U NÁS JEDNODUŠE VÍC PROPLATÍ PÁTOU KOLONU – ODS-TOP09 – STAN -, NEBO NA NÁS UDĚLAJÍ HOSPODÁŘSKOU BLOKÁDU, KDYŽ NÁM PŘED TÍM ZAKÁŽÍ OBCHODOVAT S TĚMI KDO SE JIM NELÍBÍ – JAK PROBÍHÁ TŘEBA NA KUBĚ JIŽ STO LET, NEBO NÁS JEDNODUŠE VOJENSKY VYHLADÍ, JAK TO DĚLAJÍ S KAŽDÝM, KDO ODMÍTÁ JEJICH GEOPOLITICKOU NADVLÁDU.

  BUDOU TU BOHÁČI A ZBYTEK CHUDÁCI, KTEŘÍ NEBUDOU MOCI ZA OSMI HODINOVOU PRACOVNÍ DOBU KOUPIT A UŽÍVAT S DĚTMI POSTUPUJÍCÍ MODERNÍ SVĚT.

  ZCELA JASNĚ VYTAHUJÍ SPOJENÉ STÁTY UKRAJINU NA ÚKOR EVROPY Z JEJÍ KAPITALISTICKÉ EKONOMICKÉ ZVRÁCENOSTI. ŽÍT Z TOHO BUDE POUZE SVĚTOVÁ OLIGARCHIE A OBYČEJNÍ UKRAJINCI BUDOU JEN V POŘADÍ JIŽ ČTVRTOU VLNOU VIDÍRÁNÍ USA A JEHO DVOPROCENTNÍHO CELOSVĚTOVÉHO INFLAČNÍHO SYSTÉMU AMERICKÝCH ELIT. ZADLUŽENÝ SVĚT NEEXISTUJÍCÍ HODNOTOU VE SVÉM KOMPLETNÍM OBSAHU.

  V PRVNÍ VLNĚ TO BYLI SAMOTNÍ OBČANÉ SPOJENÝCH STÁTŮ, V DRUHÉ VLNĚ ZÁPADNÍ EVROPA, VE TŘETÍ VLNĚ STŘEDNÍ EVROPA A ARABSKÉ ZEMĚ, TEĎ UKRAJINA. KAM TO BUDE ASI NYNÍ DÁL POKRAČOVAT AMERICKÉ FINANČNÍ BARBARSTVÍ? RUSKO NEBO JIŽNÍ AMERIKA?

 32. Jan P napsal:

  Neoliberální svoloč v ukrajinském parlamentu zneužívá Putinovy agrese k osekávání práv zaměstnanců. Prakticky tedy k putinizaci pracovního práva.
  https://www.opendemocracy.net/en/odr/ukraine-draft-law-5371-workers-rights-war-russia/?fbclid=IwAR2aBObuuH0-YaMal4_18kbehCQTFIz_7iUbswA56ULRBdhMv1R9EENcYaA

 33. Jan P napsal:

  Turecko(člen NATO) bombarduje civilisty v Iráku. Erdogan je vrah. A Západ o tom bude jen 100let debatovat, jako v případě Arménie. Po genocidě Arménů přichází genocida Kurdů.
  19. 7. se v Teheránu konalo trojstranné setkání Ruska, Íránu a Turecka(vyjednávání invaze do Severní a východní Sýrie). Lze očekávat tureckou invazi do Rojavy.

 34. Jan P napsal:

  Kdo souhlasí, může podepsat.
  https://www.miraspravedlnost.cz/v%C3%BDzva

 35. Jan P napsal:

  Poslední dobou s Ondřejem Slačálkem v řadě věcí nesouhlasím.
  Kde jsou ty časy, kdy byl Slačálek radikálním anarchistou. Jinak uznávám, že ta petice není dokonalá, ale jen takové krotké šťouchnutí do Fialovy vlády.
  https://a2larm.cz/2023/01/ano-potrebujeme-spravedlivy-mir-kavan-horejsi-a-stropnicky-misto-nej-zduraznuji-nase-ekonomicke-zajmy/

 36. Jan P napsal:

  „Hranice 10 000 podpisů/ Mír a spravedlnost/ byla překonána! Děkujeme Vám! Šiřme, prosím, výzvu dále.“

  Rozhovor s iniciátorem výzvy Matějem Stropnickým na XTV konečně ke zhlédnutí zdarma.
  https://www.youtube.com/watch?v=r9yW_m9VKdA

 37. Zdeněk Gryc napsal:

  Nespokojení Češi mohou ohrozit demokratické základy země, varuje vnitro
  ČTK

  Foto: Michal Šula, Seznam Zprávy
  Snímek z listopadové demonstrace proti České televizi a vládě.

  Svatopluk Beran říká:
  Pátek, 18. 11. 2022 v 8:35
  BYL JSEM VČERA NA KAVČÍCH HORÁCH…

  …DALŠÍ BYLA BOBOŠÍKOVÁ, KTERÁ TAKÉ OBHAJOVAL BĚŽNÉ ZAMĚSTNANCE ČT A I NĚKTERÉ NEJMENOVANÉ REDAKTORY, ALE ŽE JE TO JEJICH PRÁCE A ZATÍM SE BOJÍ VYSTOUPIT Z ŘADY VÝŠEJI POSTAVENÝCH GRÁZLŮ. NO A JAK ZAČALI O KOVIDU TAK JSEM ODEŠEL.

  17:06
  Úřad dodal, že skupinu nespokojených silně ovlivňují konspirační teorie

  a že je snadno manipulovatelným cílem pro extremistické a xenofobní politiky,
  ————————————-
  „případně pro působení cizí moci.“
  ————————————-
  Článek
  Velká skupina lidí, která je nespokojená s uspořádáním a směřováním státu,
  má potenciál ohrozit demokratické základy Česka.
  V situační zprávě o projevech extremismu za druhé pololetí loňského roku
  to uvedlo ministerstvo vnitra.
  „V České republice se etablovala jako relevantní politická síla skupina nespokojených občanů,

  kteří nedůvěřují vládě, demokratickému systému a nesouhlasí se zahraničním směřováním státu,“ konstatovalo vnitro.

  Alternativu těmto lidem podle ministerstva nabízejí právě rozličné konspirační teorie, které v sobě často zahrnují xenofobní a vyhroceně nacionalistické názory. „Potenciál pro ohrožení demokratických základů v České republice existuje a může se zvyšovat,“ zdůraznilo ministerstvo.
  Úřad zmínil jako příklad skupinu kolem Ladislava Vrabela, na jehož demonstraci dorazilo počátkem loňského září zhruba 70 tisíc lidí. „Od září pak počáteční vliv tohoto aktivisty upadal, mimo jiné i kvůli sporům s kolegy a spolupracovníky,“ uvedla zpráva.
  Vnitro také poukázalo na to, že v on-line prostoru,
  zejména na sociálních sítích, působí několik zkušených konspirátorů s vysokou sledovaností.

  blade říká:
  Středa, 25. 1. 2023 v 15:32
  Aktuálně.cz – 20. 3. 2015
  Generál: Jestřáb nejsem. Ukrajina není bílá a Rusko černé.
  …A.cz: Co tedy v otázce vyzbrojení Ukrajiny navrhujete?…
  Schůdné řešení je – ostatně tak jako vždycky – uprostřed. Ukrajina má dnes s řízením vlastní armády a dalších ozbrojených složek značné problémy. Nemá dost specialistů a s konfliktem větší intenzity má i koncepční těžkosti – tím spíše s takovým protivníkem, jako je Rusko.
  Dodávky zbraní by v době trvání konfliktu přispěly jen k tomu, že na Ukrajině bude více a více mrtvých.

  POZOR POZOR !!!
  Petr Pavel se vyjadřuje k situaci na Ukrajině před 8 roky 20. 3. 2015

  blade to publikuje 25. 1. 2023

 38. Zdeněk Gryc napsal:

  Svatopluk Beran říká:
  Pátek, 18. 11. 2022 v 8:35
  BYL JSEM VČERA NA KAVČÍCH HORÁCH…

  Praktická ukázka Beranova trkání:

  „TEČE Z TOHO KREV A Z BŘIŠNÍCH DUTINY DĚTÍ, ŽEN, STARCŮ A MUŽŮ, JEŽ JE CHRÁNÍ TEČOU STŘEVA A UMÍRAJÍ V BOLESTECH A PO.RANÍ A POCH.ANÍ HRŮZOU, STEJNĚ JAKO MNOHÝM OBĚŠENCŮM PŘI POPRAVÁCH, KTERÝM NEBYLA PODÁNA ŽÁDNÁ ZKLIDŇOVACÍ LÁTKA.“
  ————
  Svatopluk Beran říká:
  Úterý, 31. 1. 2023 v 11:00
  NEVYTRHUJI VĚCI Z KONTEXTU.
  TO VY PODPORUJETE AMERICKOU, ČESKOU A CELÉHO NATa GENERÁLSKOU KLIKU, NYNÍ INSTALOVANOU A PRORŮSTAJÍCÍ NA PŘEDNÍ ČESKÉ MÍSTO PRESIDENTA, VEDLE JIŽ INSTALOVANÉ PROVÁLEČNÉ NADŠENKYNĚ ČERNOCHOVÉ A LIPAVSKÝHO, ČI KLIDNÉHO A VYROVNANÉHO POLOVIČNÍHO ČÍŇANA A ROZDÁVAČE KLÍČŮ OD ČESKÉHO SENÁTU, VYSTRČILA, KTEŘÍ PŘIPRAVUJÍ ,,ČESKÉ OVČANY,, NA VÁLKU A JEJÍ OBĚTI, NAMÍSTO OBCHODNÍ SOUTĚŽE. TYTO VÁLKY ALE OVČANŮM NIC NEPŘINESOU, JE TO POUZE PODPORA VÝMEČNOSTI AMERICKÉHO BYZNISU, KTERÝ UŽ NEMÁ TAKOVÉ MOŽNOSTI JAKO PŘI ZNIČENÉ EVROPĚ A CELÉHO SVĚTA PO 2SV.

  TEČE Z TOHO KREV A Z BŘIŠNÍCH DUTINY DĚTÍ, ŽEN, STARCŮ A MUŽŮ, JEŽ JE CHRÁNÍ TEČOU STŘEVA A UMÍRAJÍ V BOLESTECH A PO.RANÍ A POCH.ANÍ HRŮZOU, STEJNĚ JAKO MNOHÝM OBĚŠENCŮM PŘI POPRAVÁCH, KTERÝM NEBYLA PODÁNA ŽÁDNÁ ZKLIDŇOVACÍ LÁTKA.

  PS. Beran tam byl, nebo to od Putina opsal?

 39. Zdeněk Gryc napsal:

  Nespokojení Češi :
  ————————
  Svatopluk Beran +
  veldr. Ps-áků blade
  ————————-
  mohou ohrozit demokratické základy země, varuje vnitro
  ČTK

  Foto: Michal Šula, Seznam Zprávy
  Snímek z listopadové demonstrace proti České televizi a vládě.

  blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 11:14
  Tady je nějaký G-bloger opravdu tu du dum dum
  Při odvodu na vojnu jsem na dotaz kam chci jít, jsem řekl k Pohraniční stráži,
  protože k nějakým bigošům se mi nechtělo. Koukli do nějakých papírů, řekli maturitu má
  a po základním výcviku ve Volarech a Zadním Chodově jsem se jako veldr. objevil v tzv. prvním sledu na pohraniční rotě Černé jezero, prapor byl v Železné Rudě a brigáda v Sušicích.
  Tak, že v kostce za komunistů pro mne hovno zle.

  Blade: „Tak, že v kostce za komunistů pro mne hovno zle.“
  Blade má maturitu, takže desinformace šíří obratněji,
  má přístup ke kanálům, Putinových návodům na dehonestaci Petra Pavla.

  Petr Pavel se vyjadřuje k situaci na Ukrajině před 8 roky 20. 3. 2015
  blade to publikuje 25. 1. 2023
  ————————————————————–
  „PO.RANÍ A POCH.ANÍ HRŮZOU,“

  Svatopluk Beran gastarbeiter strýčka Sama:
  To dělá emotivněji, ale kapku naivně kde NATO přišel ?

  Ve svém duševním zraku, nebo mu chybí nějaké vysněné „ti-ti“ strýčka Sama ?

  „PŘI POPRAVÁCH, KTERÝM NEBYLA PODÁNA ŽÁDNÁ ZKLIDŇOVACÍ LÁTKA“

  „TEČE Z TOHO KREV A Z BŘIŠNÍCH DUTINY DĚTÍ, ŽEN, STARCŮ A MUŽŮ, JEŽ JE CHRÁNÍ TEČOU STŘEVA A UMÍRAJÍ V BOLESTECH A PO.RANÍ A POCH.ANÍ HRŮZOU, STEJNĚ JAKO MNOHÝM OBĚŠENCŮM PŘI POPRAVÁCH, KTERÝM NEBYLA PODÁNA ŽÁDNÁ ZKLIDŇOVACÍ LÁTKA

  Šéf boje s dezinformacemi popisuje utajovaný vládní plán
  VOJTĚCH GAVRINĚV

  Foto: Michal Šula, Seznam Zprávy
  Mediální manažer Michal Klíma je od března 2022 vládním zmocněncem pro média a dezinformace.
  11:52
  Vládní zmocněnec pro média a dezinformace Michal Klíma v rozhovoru pro Seznam Zpráv popisuje, kam mají putovat stovky milionů, nebo

  proč chce zavést nový trestný čin šíření dezinformací.

  ZG říká, už včera bylo pozdě

 40. Zdeněk Gryc napsal:

  11:52
  Vládní zmocněnec pro média a dezinformace Michal Klíma v rozhovoru pro Seznam Zpráv popisuje, kam mají putovat stovky milionů, nebo

  proč chce zavést nový trestný čin šíření dezinformací.

  ZG říká, už včera bylo pozdě.
  —————————————–
  Převzato:
  Výsledky prezidentských voleb podle Mareše ukázaly, že Babišova kampaň zaměřená na vyvolávání strachu z války a na rozdělování společnosti neuspěla.
  „Petr Pavel dokázal klidným a věcným vystupováním naplnit představu většiny obyvatel ČR o tom,
  jak má vypadat jejich prezident,“ domnívá se politolog.

  Glosa | Události Petra Nutila: Týden, který převrátil Česko naruby
  Příspěvek od: Petr Nutil • Včera v 15:15
  Protože uběhl týden od voleb, které převrátily vše, na co jsme byli v posledních deseti letech zvyklí,
  úplně na hlavu.
  Pražská pobočka Kremlu, toho času umístěná na Pražském hradě, definitivně končí.
  A kromě toho končí i tým ZemBiš.
  Co končí, je anulován, mizí, rozpadl se v prach, je zasypán v mělkém hrobě a zaházen vápnem,
  no prostě zaklepal bačkorama a je na dobré cestě upadnout v opovržení,
  nebo ještě lépe k zapomenutí.
  Zdá se tedy, že svoboda a demokracie byla i přes tvrdý útok populismu,
  podlézání východním autoritářům
  a oligarchie nejhrubšího střihu uchráněna. A to je dobře.

  Dobře je nezapomenout:
  18.10.2019 Aktuality/Komentáře (0), autor:
  Pavel Bajer
  Nejprve policie, po ní gestapo a následně komunistická StB. Historie budovy v Hluboké ulici číslo 8 v Jihlavě je pohnutá. V současné době na uvedené adrese sídlí odbory jihlavského magistrátu.
  Jihlavští zastupitelé schválili, že ještě v letošním roce bude na budovu umístěna pamětní deska připomínající zločiny totalitních režimů.
  Jihlava, Praha – Akademický sochař Jaroslav Šlezinger byl oceněn in memoriam Rytířem české kultury. Nové ocenění a titul Dáma či Rytíř české kultury předával minulý týden ministr kultury Daniel Herman.
  Jedním z děl, které jsou od sochaře Jaroslava Šlezingera v Jihlavě k vidění, je sousoší s názvem Zaváté šlépěje.
  To se nachází na hlavním hřbitově, kde se konají akce k připomínce vykonstruovaných komunistických procesů.
  Je tam také, vlevo za kaplí hrob s nápadným černým křížem silně zarostlý břečťanem.
  Na něm najdeme desku s nápisem:
  ZDE V PÁNU ODPOČÍVÁ
  ING. ALOIS JANÁČEK
  22. 8. 1900. – 2. 1. 1967.
  ING. ARCH. JAN SEDLÁK
  19. 7. 1933. – 2. 1. 1996.
  Jsou to také ti o kterých píše. . .
  „Paměť národa – Chceme lépe rozumět příčinám nesvobody“
  Ústav pro studium totalitních režimů Publikace Paměť a dějiny
  Paměť a dějiny 4/2019
  Aktuální číslo Paměti a dějin připomíná méně známé téma:
  během politických procesů 50. let skončilo za mřížemi mnoho
  architektů, inženýrů, památkářů a techniků,
  většinou špičkových a zkušených specialistů.
  Ve věznicích pro ně vznikly tzv. technické ústavy, kde tito novodobí
  „otroci s inženýrským diplomem“
  projektovali sídla národních výborů, sorelové kulturní domy, pětiletková sídliště
  či exkluzivní letovisko na Orlíku pro komunistické pohlaváry.
  Série článků a rozhovorů odkrývá souvislosti tohoto fenoménu,
  který se komunistickému režimu podařilo před veřejností téměř dokonale utajit.
  Obsah
  Studie a články
  Šárka Koukalová: Otroci s inženýrským diplomem.
  Technické ústavy ministerstva vnitra a věznění odborníci v 50. a 60. Letech

  Autorem jihlavské sokolovny je profesor Fuchs spoluautor areálu psychiatrické
  léčebny. Autorem hospodářského pavilonu je profesor Rozehnal,
  oba byly odsouzeni ve vykonstruovaném procesu.
  Litevská televize už v červenci 2021 chápala, kam se otáčí kolo světových dějin
  a tak natočila v CZ dokumenty viz JL:
  UKRAJINA A LITVA II.
  Čtvrtek, 22. 9. 2022 v 11:19
  LITEVSKÁ TELEVIZE
  v átriovém domku Jabloňová 23. na sídlišti Jabloňová,
  natočila před rokem dokumentární film
  o kriminálníku komunismu
  profesoru Bedřichu Rozehnalovi 21.7.2021.
  Subject: Czech modernism
  Dear ones,
  Thank you for the opportunity to film in Prague, Brno and Zlin. We received great feedback.
  Czech modernism was an interesting discovery for our team.
  We are planning to translate these series into English.
  Please reply if you received this email.
  These series were broadcast on the Lithuanian national TV this spring (LRT):
  Vytautas Magnus University historian doc. dr. Kastytis Antanaitis. The spring in Prague does not end in the summer (publication lrt.lt):
  Czech architect Eva Rozehnnalova. A gift from a prison in the Soviet regime.
  sincerely, Svetlana Gužauskienė
  Jurgita Pridotkaitė
  LRT laidos STOP JUOSTA komanda

 41. Jan P napsal:

  Míroví štváči!
  MÍR A SPRAVEDLNOST: Kavan, Stropnický, Hořejší, Luzar a Májíček
  https://www.youtube.com/watch?v=iYAWr2pWatM

Leave a Reply