Blog Jihlavských listů

Miloš Vystrčil
24- Narozen v roce 1960 v Dačicích, od narození žije v Telči. Na podzim roku 2010 zvolen senátorem obvodu 52 - Jihlava. Od roku 2020 je předsedou českého Senátu. www.vystrcil.cz

Příspěvek na bydlení a další pomoc při platbách za energie

Miloš Vystrčil | Pondělí, 29. 8. 2022 v 9:34

V současné době se bohužel všichni setkáváme s rostoucími cenami energií. Považuji proto za důležité informovat o možnostech podpory, které jsou již dnes k dispozici. Zároveň se pokusím stručně informovat i o podporách, které vláda ještě zavede do konce roku.

Příspěvek na bydlení je určen i na platby za energie

Příspěvek na bydlení může pomoci zvládnout zvýšené zálohy na energie. Na příspěvek na bydlení má nárok každá domácnost, která za bydlení (například nájem + zálohy na energie + služby) vydá měsíčně více než 30 % (tři desetiny) svých čistých příjmů. Zároveň tyto tři desetiny čistých příjmů nesmí být vyšší, než jsou tzv. normativní náklady na bydlení. Normativní náklady jsou dány pro různý počet osob v domácnosti a různě velké obce a města zákonem.

Příklady
Čtyřčlenná domácnost v nájmu
Pokud čtyřčlenná domácnost, která bydlí v nájmu v Jihlavě a má čistý měsíční příjem 45 tisíc korun, požádá o příspěvek na bydlení, potom z hodnoty normativního nákladu na bydlení 17 777 korun plyne, že může obdržet příspěvek na bydlení až 4 277 korun měsíčně.

Jednotlivec ve vlastním bytě
Pokud se jedná o důchodce žijícího samostatně ve vlastním bytě s měsíčním důchodem 14 000 korun, potom z hodnoty normativního nákladu na bydlení 6 232 korun plyne, že může mít nárok na příspěvek na bydlení ve výši až 2 032 korun měsíčně.

Orientační ověření nároku na příspěvek

Jestli má jedinec nebo početnější domácnost nárok na příspěvek na bydlení a v jaké přibližné výši lze poměrně jednoduše orientačně zjistit s využitím kalkulačky příspěvku na bydlení.

Žádosti o příspěvek lze podávat na kterémkoliv kontaktním pracovišti Úřadu práce nebo také elektronicky. Žádost o příspěvek na bydlení lze podat až 3 měsíce zpětně.

Postup podání žádosti a vyjmenované potřebné podklady naleznete na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí. K nalezení pokynů stačí do kteréhokoliv internetového vyhledávače zadat „příspěvek na bydlení“.

Určitě doporučuji si na webu zkusit příspěvek na bydlení orientačně vypočítat. Vše je velmi dobře vysvětleno. Zadávat budete 3 základní vstupní údaje, které se týkají počtu členů domácnosti, nákladů na bydlení a průměrného čistého měsíčního příjmu rodiny/domácnosti.

Osvobození od poplatku za obnovitelné zdroje

Již od října dojde k odpuštění poplatku za obnovitelné zdroje. Konkrétně to znamená, že každé domácnosti z faktury za energie zmizí poplatek za obnovitelné zdroje energie. Výše tohoto poplatku je cca 600 korun za MWh.

Snížení záloh o úsporný tarif

Do začátku topné sezóny bude vládním nařízením zaveden další plošný příspěvek na úhradu cen za energie, který je nazýván úsporný tarif. Tento příspěvek obdrží přímo dodavatelé energií nikoliv občané. Těm se zároveň automaticky sníží zálohy na energie. Do konce roku by součet snížení záloh měl být v průměru 2 000 korun pro každou domácnost.

Na závěr ještě jednou doporučuji si orientačně vyzkoušet, zda vaše domácnost na příspěvek na bydlení dosáhne. Ceny energií skutečně v souvislosti se stávající situací výrazně narostly. Doporučuji v případě existence nároku příspěvek na bydlení využít.

Zveřejněno 26. 8. 2022 v Jihlavských listech.

Zadavatel: Koalice ODS, KDU-ČSL, TOP 09/Zpracovatel: MARES Pro s.r.o.

90 komentářů k článku “Příspěvek na bydlení a další pomoc při platbách za energie”

 1. jihlavák říká:

  Politik-ci posílající národ na sociálku musí skončit. Vedení ČEZu si přitom vyplatilo odměny 135 000 000,- Kč, sám pan generální ředitel Beneš bral 35 000 000,-. Jsou to ale paradoxy .

 2. Svatopluk Beran říká:

  Občané republiky SVOBODNÉHO KAPITALISTICKÉHO NEOLIBERÁLNÍHO AMERICKÉHO SYSTÉMU si nevydělají za 8hod. na běžný život a musí žít na některé ze sociálních dávek, tak jak polovina občanů Spojených Států Amerických. Přitom omezené elitářské množství občanů planety vlastní bohatství této planety téměř celé.

  TO JE SKUTEČNĚ PANE PŘEDSEDO SENÁTU VYSTRČILE ZMĚNA.

  NÁROD NA SOCIÁLNÍCH DÁVKÁCH VÁME PŘEDEM DĚKUJE A VZHŮRU DO TEPLÁKŮ A DO SVETRŮ 🙂

 3. jihlavák říká:

  Zastropovat cenu elektřiny na 5stech eurech za MWh by znamenalo vyplatit kompenzaci ve výši 750 000 000 000 Kč ze státního rozpočtu. Informaci sdělil dnes ministr Sikela. Už ale nesdělil další zásadní věc, komu by se kompenzace vyplatila. To vše ve státě, který vyrobí kWh za 30 haléřů a má dostatek elektřiny. Tuhle záležitost ODS řešit nebude, řešení pana Vystrčila je sociálka.

 4. blade říká:

  Z blogu Poděkování, Miloš Vystrčil, dne 29. 6. 2022

  „Napsat každých 14 dní do Jihlavských listů článek, který informuje o mé práci a mých názorech, proto pro mě je nebo dneškem počínaje vlastně byla příležitost, jak dostát svým povinnostem politika.

  Děkuji za ni a zároveň chápu, že v době předvolební – na konci září budou komunální a senátní volby – je nutné udělat vše proto, aby nikdo nebyl v možnosti prezentace v médiích zvýhodněn.

  Proto se nyní všem čtenářům mých pravidelných článků omlouvám, ale po dohodě s redakcí nyní pravidelné poskytování článků Jihlavským listům jako předseda Senátu přerušuji a budoucnost ukáže, zda se s nimi na stránkách Jihlavských listů třeba znovu setkáme.“

 5. blade říká:

  „Pokud vláda nevyřeší krizi v energetice, tak tu dlouho nebude, mohl by být ohrožen politický systém země. Pokud se nenajde celoevropské řešení, tak je dokonce ohrožena Evropská unie jako taková.“ Tak silná slova pronesl v pátek v Poslanecké sněmovně ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Společenská situace a atmosféra je podle něho nejdramatičtější od roku 1989, varoval před možnou revolucí. „Nemuselo by dojít pouze k pádu jedné vlády, ale mohlo by dojít k něčemu, čeho se obávám nejvíc, a to tady schválně dramaticky nazvu něco jako revoluce a zdaleka ne jen u nás,“

  „Je to tak a je dobře, že alespoň jeden člen vlády už to tuší,“ okomentoval Vlastimil Tlustý, bývalý ministr financí a předseda poslaneckého klubu ODS.

  (PL.cz 29.08.2022)

 6. jihlavák říká:

  Fiala včera nabádal občany, aby v nadcházejících volbách volili demokratické strany Spolu, ne extrémisty. Z vývoje za poslední 3 roky, vzpomeňme covid, nyní okrádání a zbídačování lidí umělou inflaci a manipulaci s cenou energií, mám dojem, že extrémisté tu vládnou minimálně druhé volební období v řadě.

 7. Svatopluk Beran říká:

  JAK ŘÍKALA TA PANÍ Z TŘÍPROCENTNÍ DEMOKRATICKÉ STRANY – NETOP22 – PEKAROVÁ.

  TAK SE VŠICHNI UKLIDNĚTE.

  VY SI VEMTE SVETRY A MY VŠICHNI Z PĚTIKOALIČNÍ ZMĚNY SPOLU, PLUS PAN MINÁŘ A ROOL Z MILIONU CHVILEK PRO DEMOKRACII, PO ZODPOVĚDNÉ SEBEKRITICE VEZMEME DO TEPLÁKŮ JEŠTĚ PLETACÍ JEHLICE. 🙂

 8. blade říká:

  https://www.kurzy.cz/komodity/cena-elektriny-graf-vyvoje-ceny/1MWh-czk-3-mesice

 9. Dvořák říká:

  Pane předsedo,vemte se za ruce a Spolu už běžte do prdele.

 10. jihlavák říká:

  Nakonec budu volit ODS? 🙂

 11. blade říká:

  https://energieneniluxus.cz/

 12. Jan P říká:

  „Energetický sektor Evropské unie je dobrým příkladem toho, co tržní fundamentalismus udělal s elektrickými sítěmi po celém světě. S koncem levného zemního plynu platí maloobchodní spotřebitelé a podniky cenu za to, že jejich vlády přijaly chatrnou teorii.“
  https://www.project-syndicate.org/commentary/marginal-cost-pricing-for-electricity-disastrous-in-europe-by-yanis-varoufakis-2022-08?fbclid=IwAR2FhD7GsgiN8ZGGyQcJNOgV3JQVSEAuAsb_cG83Zf6bRXPXCu5-ph4On70

 13. Jan P říká:

  Re-set | Tisková zpráva:
  „Je nutné zastavit růst cen elektřiny a srazit ji dolů. Státy EU by měly postavit plynové elektrárny mimo trh a potřebnou elektřinu nakupovat operátoři elektrizačních soustav. V této situaci je to podmínka zachování práv na zákl. energetické služby. “
  https://re-set.cz/aktuality/176-tiskova-zprava-levnejsi-a-dostupnou-energii-zajisti-vyjmuti-plynovych-elektraren-z-trhu-cilena-pomoc-domacnostem-zateplovani-a-solarni-strechy

 14. jihlavák říká:

  Poprosil bych autora blogu o jeho názor na zrušení národního veta. Několik reakcí na přednášku německého fašouna na Karlově univerzitě hovoří o totální ztrátě národní suverenity. Mimo jiné by EU začala dosidlovat naší vlast muslimskými a africkými migranty ve velkém.

 15. Svatopluk Beran říká:

  Tak to vypadá že můžeme být klidní. Pokud už nebude česká policie stíhat s výslechy občanů ČR za neamerickou činnost na českém území, domluví si to u nás za pomoci paní Černochová s panem černochem americká armáda sama.

  V běhu je také vyjednávání dohody o obranné spolupráci, která mimo jiné nastaví rámec pro pobyt amerických vojáků v Česku, pokud by se tak v budoucnu Praha s Washingtonem dohodla.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-do-prahy-miri-sef-pentagonu-zacne-jednani-o-stihackach-212810

  Vidím to na další americkou medaily a klíč od české pslanecké sněmovny.

  ČESKÁ MINISTRINĚ VÁLKY ČERNOCHOVÁ DOSTANE OD AMERICKÉHO MINISTRA VÁLKY MEDAILY ZA NEOHROŽENÉ ČESKÉ VAZALSTVÍ, JAKO DOSTAL ŠÉF ČESKÉ ROZVĚDKY OD ŠÉFA AMERICKÉ ROZVĚDKY.

  A ČESKÁ PŘEDSEDKYNĚ POSLANECKÉ SNĚMOVNY PEKAROVÁ PŘEDÁ KLÍČ OD ČESKÉ SNĚMOVNY NĚKTERÉ DALŠÍ AMERICKÉ STÁTNÍ NÁVŠTĚVĚ, JAKO PŘEDAL KLÍČE OD ČESKÉ SNĚMOVNY PAN VYSTRČIL.

  VLEZDOPRDELECTVÍ JAK ZA SOCÍKU KOMUNISTI RUSKU. ŽÁDNÁ VLASTNÍ HRDOST ČI MYŠLENKA, JEN VOHNUTEJ HŘBET.

 16. Svatopluk Beran říká:

  JAKO PŘEDAL KLÍČE OD ČESKÉ SNĚMOVNY PAN VYSTRČIL.

  oprava

  JAKO PŘEDAL KLÍČE OD ČESKÉHO SENÁTU PAN VYSTRČIL.

 17. jihlavák říká:

  Horší jak socik. Dnes hlavy boří do EU a amerických půlek. Přitom nás vnímají jako levnou pracovní sílu a prostor, ve kterém mohou dělat špinavý zlodějské kšefty. Energie jsou jen špičkou ledovce. Budou to nákupy zbraní, financování obnovy Ukrajiny, živení migrantů, kteří budou mít vyšší dávky než průměrný výdělek pracujícího…….

 18. Svatopluk Beran říká:

  JE JEN OTÁZKOU ČASU KDY SPOJENÉ STÁTY BUDOU VYUŽÍVAT NEJPOČETNĚJŠÍ ARMÁDU EVROPY – UKRAJINSKOU – VYCVIČENOU A VYZBROJENOU V EVROPSKÝCH ZEMÍCH, ANIŽ BY BYLA UKRAJINA V MILITARISTICKÉM ZDRUŽENÍ NATO.

  OBČANÉ UKRAJINY SE MAJÍ NA CO TĚŠIT, NAMÍSTO KLIDU, SVOBODY A MOŽNOSTI OBCHODOVÁNÍ S KÝMKOLIV VE SVĚTĚ BUDOU JAKO PRVNÍ VÁLEČNÁ POTRAVA POUŽÍVÁNI SPOJENÝMI STÁTY K DOBÝVÁNÍ RUSKÝCH SIBIŘSKÝCH KOMODIT NEZBYTNÝCH K AMERICKÉ ZÁPADNÍ PROSPERITĚ.

  DĚKUJEME AMERIKO ZA VÁLKY KTERÉ PŘIPRAVUJEŠ, ORGANIZUJEŠ A VEDEŠ PO CELÉM SVĚTĚ ZE SVÉHO OSTROVA MEZI DVĚMA OCEÁNY A TÉMĚŘ TISÍCE VOJENSKÝCH ZÁKLADEN PO CELÉM SVĚTĚ. DĚKUJEME I VŠEM NAŠIM, PŘEVÁŽNĚ PRAVICOVÝM VLÁDNÍM PŘEDSTAVITELŮM, KTEŘÍ NÁS VEDOU DO AMERICKÝCH GEOPOLITICKÝCH VÁLEK.

  NA VĚČNÉ ČASY Z MILITARIZMEM USA A EKONOMICKÉ PROSPERITĚ ELIT VE SVĚTĚ SOCIÁLNÍCH DÁVEK A NARŮSTAJÍCÍ CHUDOBY NA ZAČÁTKU TŘETÍHO TISÍCILETÍ.

 19. Svatopluk Beran říká:

  JEN DROBNÁ PŘIPOMÍNKA O BOMBARDOVÁNÍ A NÁVRZÍCH AMERICKÉHO KONGRESMANA BIDENA NA BOMBARDOVÁNÍ JUGOSLÁVIE S JEHO DNEŠNÍM POHLEDEM NA TO KDO JE VÁLEČNÝ ZLOČINEC.

  https://konecna.cz/vyroci-bombardovani-jugoslavie-1999/

 20. Svatopluk Beran říká:

  A JEŠTĚ DROBNÁ VZPOMÍNKA NA PRESIDENTA BENEŠE A JEHO POVÁLEČNÝ PROJEV PO UKONČENÍ NĚMECKÉ AGRESE PROTI NAŠEMU STÁTU S 600 000 TISÍCI MRTVÍMI ČESKÝCH OBČANŮ. TEĎ SE NÁM TU NĚMECKÉ LEOPARDY MAJÍ PROHÁNĚT ZNOVU ZA PŘISPĚNÍ ČRNOCHOVÉ.

  https://www.youtube.com/embed/FThvJ81NWtI

 21. Svatopluk Beran říká:

  A JEŠTĚ JEDNOU PŘIPOMÍNÁM KRVAVÝ BALKÁN KONCE DEVADESÁTÝCH LET. TENTO BYL AMERICKÝM OBCHODNÍM BOJEM O VÝHRADNÍ ZISK Z UHLÍKOVÝCH ENERGETICKÝCH ZÁSOB A JEJICH PŘEPRAVU Z BÝVALÝCH RUSKÝCH KASPICKÝCH OBLASTÍ DO EVROPY JIŽNÍ CESTOU.

  DNEŠNÍ AMERICKÉ VEDENÍ A PODPORA VÁLKA NA UKRAJINĚ JE PŘEDEVŠÍM Z DŮVODŮ VÝHRADNÉHO ZISKU V PROSPĚCH USA Z UHLÍKOVÝCH ENERGETICKÝCH ZÁSOB RUSKA NA SIBIŘI A JEJICH PŘEPRAVY DO EVROPY SEVERNÍ CESTOU.

 22. blade říká:

  ://d39-a.sdn.cz/d_39/c_img_QK_q/wKpB6/sms-mlejnek.png?fl=cro,0,0,739,1147%7Cres,722,,1%7Cwebp,75

  Prý měl dle STAN vykulence všechny předpoklady … ha ha ha … signál > prověrka přísně tajné > ten politický vládní tyjátr rozhodl.

 23. Dvořák říká:

  Jsou prostě jiní no. Pokud bych přistoupil na to,že Babiš je zloděj a mafiánské,tak nyní nám vládne mafie celá a ani se to nesnaží skrývat.

 24. blade říká:

  Čína hází Evropě energetické záchranné lano s dalším prodejem LNG:

  https://asia.nikkei.com/Politics/International-relations/Indo-Pacific/China-throws-Europe-an-energy-lifeline-with-LNG-resales

 25. jihlavák říká:

  Původ LNG? Rusko?

 26. Svatopluk Beran říká:

  Zdejší kluci 🙂 , pokud jste neviděli včera před Událostmi Havlíčka s Vitovskou, tak si to najděte a přehrajte. Jakou ten z ní udělal mediální kravku, to se snad dá srovnat jen s Krausem když vedl zasvěcený rozhovor se zelenou Biomasou :). Ta ,,jedinečná Vitovská,, z toho začínala mít tiky a jen ze sebe, kromě dnešní typiky vládní podpory českých medií pod vlajkou nestranné ČT24 :), dokázala vyhřeznout úsměvy nachytané a nevědomé blbky. Nějak se jí vůbec nedařilo udělat z ,,nepřítele vlády,, hlupáka a sama si nabíhala na svou aroganci.

  Láďo máš velice chytrého a emočně vyrovnaného jmenovce. Řekl bych, že jste si v argumentaci a klidu velice podobní. A i když ne všechny mé názory korespondují s oběma Havlíčky, tak před vámi oběma odemne klobouk dolů za vědomosti a klid při argumentaci!

  Když si vzpomenu na zdejšího Milouše při PRESIDENTSKÉM PUČI a jeho naběhlé žíly s labilním hlasovým projevem, tak je vidět jasný politický potenciál nechat se unést, nebo neunést situací.

 27. Svatopluk Beran říká:

  PRO BLADA.

  Je nanejvýš smutné a tragické jak se naše media chovají a jaké zprávy ze sedmimiliardového světa přináší českým občanům, kteří nemají čas se zabývat vyhledávání toho jak svět funguje.

  TATO ČESKÁ MEDIÁLNÍ DISHARMONIE SE SVĚTOVÝMI SKUTEČNOSTMI NÁS ZASTAVUJE A ZNEMOŽŇUJE ZNÁT VĚTŠINĚ OBČANŮ SKUTEČNOSTI, KTERÉ PAK VEDOU PROFESORY, ARCHITEKTY A VINÁRNÍKY K JEJICH ZCELA OMEZENÉMU A ZJEDNODUŠENÉMU SVĚTOVÉMU ROZHLEDU.

  CENZURA JINÝCH POHLEDŮ A PŘEDÁVÁNÍ ZPRÁV ČESKÝM OBČANŮM NA TO, CO SE VE SVĚTĚ SKUTEČNĚ DĚJE, JE STEJNÁ JAK ZA BÝVALÝCH REŽIMŮ V PRŮBĚHU POSLEDNÍCH 80 LET.

 28. blade říká:

  Původ plynu je v článku z odkazu, takže si ho stačí přeložit a přečíst – cituji:

  „Pokud Rusko nakonec vyváží více plynu do Číny jako prostředek k potrestání Evropy, Čína bude mít větší kapacitu prodávat svůj přebytečný plyn na spotový trh – což nepřímo pomůže Evropě.

  Plynovod „Síla Sibiře“, který vede mezi Ruskem a Čínou, má kapacitu přepravovat více plynu.

  Množství plynu, které Čína sama vyprodukuje, ovlivní také evropské plány nákupu energie.

  Čím zoufalejší bude Evropa ohledně svých energetických dodávek, tím více budou mít politická rozhodnutí Číny moc ovlivnit blok. V době, kdy se Evropa pokouší vymanit ze své energetické závislosti na Rusku, je ironií, že se stává závislejší na Číně.“

 29. blade říká:

  https://www.ceska-justice.cz/2022/06/saturuje-kuva-generala-ma-nekoho-pripraveneho-zni-v-odposlesich-redlovy-party-o-generalnim-rediteli-dopravniho-podniku/

  Štěkna S. Witowská redaktorka ČT > její ex P. Witowski šéf Dopravním podniku hlavního města Prahy >
  kauza Dozimetr > škoda rozvodu, mohl to být třeba krásný střet zájmů a pár pořadů bez štěkny.

 30. VladimírV říká:

  Sváťo,
  děkuji Ti za kompliment. Svého jmenovce osobně neznám, ale znám lidi z ministerstva obchodu, kteří ho velmi dobře hodnotili. Ze zkušenosti vím, že zaťatost názorových oponentů se projevuje i tím, že příspěvek v lepším případě nečtou, často se omezí na pokus o zesměšnění a urážky, případně splní svou „občanskou povinnost“ a jdou nás prásknout na kriminálku. A to je jejich svoboda a výklad demokracie.
  Držme si všichni palce, abychom nemuseli jednou závidět mrtvým.

 31. jihlavák říká:

  Přehlédl jsem, díky.

 32. Jan P říká:

  Pane Vladimíre V., dík za ten diskusní příspěvek na blogu Miroslava Tomance – Protože…hala, no (I.).
  Naprostý souhlas. Já tam do diskuse nemůžu, protože jsem autorem blogu zablokovanej.
  Nicméně, kteří lidi z ministerstva obchodu dobře hodnotí exministra Havlíčka a proč ?

  Například Karel Havlíček se nedávno chlubil tím, že za epidemie „nepodlehl tlaku epidemiologů,“ To může jen bezcharakterní magor, nebo naprostý šílenec . A nijak to neomlouvá ani to, že současná vláda je ještě horší.
  Spolu i ANO jsou ze stejného těsta. Dokud budeme vybírat menší zlo ze dvou skoro stejně zkorumpovaných partají, tak se z toho dnešního marasmu nevyhrabeme. Už je na čase dát sbohem bledě i tmavě modrým mafiánům…

  Začíná se mi to líbit.
  Nejdřív trh selhal, pak řešení na úrovni národních států je nesmysl a teď nemorální zisk.
  Ano, česká pravice je podvod.

 33. VladimírV říká:

  Pane Jane P.

  Nechci zbytečně rozviřovat diskuzi o Panu Tomancovi. Zablokoval mne na fcb a divím se, že může filtrovat příspěvky na Blogu JL. On sám se dostal do situace, kdo s čím zachází, s tím taky schází. Jemu samotnému přeji dostatek sil k srovnání se se současnou realitou, kdy opětovně nasadil na špatného koně.

  Pokud jde o Vámi zmíněné počínání mého jmenovce ve věci kovidu, je to opravdu věcí jeho svobodného rozhodnutí. Já sám jsem neváhal a nechal se 3 x očkovat. Bez žádných negativních dopadů. Jsem toho názoru, že člověk v dobré tělesné a duševní kondici vstřebá bez větších potíží jak injekce, tak i nákazu koviidem bez očkování. Zároveň tvrdím, že podáním vakcín se prokazatelně snížil počet zemřelých.

  Žijeme v systému parlamentní demokracie založené na soutěži politických subjektů. Jinak řečeno, každý adept politiky musí být na soupisce politické strany a hnutí. A být samozřejmě do určité míry solidární s jejich cíli. Holporty různých stran jsou jednak výhodou při volbách, jednak paradoxně generují konkrétní osoby v rámci slepence, které by jinak neměly šanci uspět. Jde o skrytou přímou volbu lidí, kteří zak nemusí zastávat stejné názory.

  Trh viděno obchodníky, neselhal. Ti yužilii mimořádné spojené s kovidem, posléze s konfliktem na Ukrajině. Ve výsledku k potěše šéfa státní kasy ze zvýšeného inkasa DPH: Podotýkám, tytio situace nejsou samozřejmě obecným etalonem fungování trhu. Přemýšlet o státem regulovaných cenách v prostředí soukromých firem je samozřejmě nesmysl. Jiná věc je podíl státu v surovinové obchodní politice.

  Ale to už zabíhám jinam.

  Zdraví Vás Vladimír Havlíček
  1.9.5022

 34. Jan P říká:

  Pane Vladimíre V., ano souhlasím, připomeňme si, kdo na energetické krizi vydělává:-)

  Kde jsou všichni ti pravičáci, co háji soukromé vlastnictví a kapitalismus ?
  Trh „funguje“, když z něj má prospěch pár našich energo baronů, kteří dál sedí na svých ziscích a sledují, jak zbytek ekonomiky kolabuje.
  Současná krize je největší ohrožení pro pravici od revoluce. Protože jestli budou mít s placením energií problém i pražští novináři(a nejen oni) z velkých mediálních domů, začnou možná zpochybňovat dogmata, která roky mnozí z nich hájí.

  „Takže je na čase nalít si čistého vína a blud simulovaného trhu s elektřinou prostě opustit. Namísto toho potřebujeme veřejný energetický sektor, v němž cena elektřiny bude stanovována z průměrných nákladů na její výrobu s připočteným malým profitem.“
  https://denikreferendum.cz/clanek/34351-je-na-case-opustit-blud-trhu-s-elektrinou-a-zrusit-ho

  Volný trh neexistuje. Je to blud. Pravidla trhu určují ti nejsilnější, a ne pro to, aby se mělo lidstvo dobře, ale pro to, aby maximalizovali své zisky. Tj. kapitalismus je bohužel přesný výraz.
  Vzpomeňme si na rok 2008. Plno bank dostalo biliony eur, aby nepadli od státu, který si na to zas musel půjčit od vlastníků těch bank. To není volný trh. Volný trh by to bylo, kdyby prostě padly a konec. Mě taky stát nedá miliony, když zkrachuju. Pošle na mě exekutora a ani nemrkne.

  Politické strany nejsou vyjádřením ideologií a vizí světa, ale podnikatelskými projekty oligarchů…
  A volební urna se tomu říká proto, že vhozením lístku tam člověk na čtyři roky pohřbí demokracii?

  Babiš covid neuvěřitelně posral. Nejvíc mrtvých v přepočtu na hlavu na světě.
  Ale spousta vyjádření ODS napovídala, že oni by to posrali ještě víc.
  Fabriky jako hlavní ohniska přenosu COVIDu. Vladimír Dlouhý, Karel Havlíček(„nepodlehl tlaku epidemiologů“), by radši nechali lidi pochcípat, než sáhnout na zisky průmyslníků.
  Kapitalismus a demokracie jsou nekompatibilní.

 35. Svatopluk Beran říká:

  MŮJ POHLED JE ŽE SPOLEČNOST JEŠTĚ STÁLE MUSÍ ŽÍT V SOUTĚŽI KDY SCHOPNĚJŠÍ MÁ PRÁVO MÍT VÍC NEŽ MÉNĚ SCHOPNÝ A PŘIČINLIVÝ. TATO SOUTĚŽ TEDY ZISK Z NÍ, MUSÍ MÍT MANTINELY, KDY HORNÍ MANTINEL NEMŮŽE A NESMÍ TLAČIT SMĚREM OPAČNÝM NA MANTINEL SPODNÍ. TO ZNAMENÁ, ŽE NA EKONOMICKÝCH ŠKOLÁCH SE BUDOU VYUČOVAT NADANÍ OBČANÉ SVĚTA K TAKOVÉTO SOUTĚŽI Z DNEŠNÍMI I BUDOUCÍMI EKONOMICKÝMI NÁSTRJI A NE K POUŽÍVÁNÍ EKONOMICKÝCH NÁSTROJŮ, VEDOUCÍCH K NESOUMĚŘITELNOSTI.

  SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ MUSÍ BÝT UŽ KONEČNĚ LEGÁLNÍM A NEKRVAVÝM ZPŮSOBEM VYŘAZENY Z DOMINANCE A PRÁV, KTERÁ SI NEOPRÁVNĚNĚ PŘISVOJILI Z SVÝCH EKONOMICKÝCH ZISKŮ Z OBOU SVĚTOVÝCH VÁLEK, PŘIČEMŽ JIM MUSÍ BÝT UMOŽNĚNO SPOLUPRACOVAT S CELÝM SVĚTEM TAK, JAKO KOMUKOLIV Z CELÉMU SVĚTA S NIMI.

 36. Dvořák říká:

  Jan P. Sice vám vadí novináři z Prahy,jako hlásá trouba současné vlády,ale zároveň používáte jejich výplody viz covid.

 37. Jan P říká:

  Dvořák, a komu dáváte přednost vy ?

  Co se týče COVIDu, tak věřím vědcům a odborné veřejnosti. V ČR to je např. Jan Trnka, Václav Hořejší, Petr Smejkal, Rastislav Maďar. Koncem zimy a začátkem jara 2021 jsme dosáhli prvenství ! Česko hlavním semeniště COVID19 v Evropě. Tak to bohužel bylo…
  ŽÁDNÉ mainstreamové novináře jsem nesdílel, ale uznávaného sociologa Dana Prokopa nebo matematika Reného Levinského ano. O dopadech koronavirové pandemie rovněž dobře mluvila ekonomka Ilona Švihlíková.
  https://a2larm.cz/2021/03/fabriky-jejichz-jedinou-konkurencni-vyhodou-je-levna-prace-musi-z-trhu-pryc-rika-ilona-svihlikova/

  Vy asi Dvořák sdílíte tohle: Zisky mají přednost před životy, bohatí před obyčejnými lidmi, disciplinace prací má přednost před zvládnutím epidemie…

 38. Jan P říká:

  Sváťo, kapitalismus tu nějakou dobu s námi ještě bude i tou světovou dominancí US. Nerozhoduje tady ani vláda, ani občané, ale kapitalisté. A nebude tomu zatím jinak.
  Pozdní kapitalismus je všeobecně milej a humánní systém, to nemůžu říct. Nicméně věřit v dnešní době, že kapitalismus je založen na volném trhu je jako věřit v minulém režimu, že šlo o socialismus s lidově demokratickým uspořádáním.

 39. Dvořák říká:

  Tak zrovna během covidu ty zisky rostly celkem astronomicky i díky pomoci těch odborníků. A díky těmto odborníkům rostly i nesmyslný počty údajných obětí. A ten poslední odstavec? Jan P zůstává samolibým a nadřazeným všeználkem.

 40. blade říká:

  Proč obviňují Putina, že vydírá EU? Koneckonců plní jen přání politiků EU, kteří od doby vypuknutí války na Ukrajině vyřvávají, že plyn ani ropu z Ruska nepotřebují. Nač najednou tolik povyku a divení? Turbína se může porouchat na demokratickém i na nedemokratickém plynovodu.

 41. blade říká:

  Duben 2022:

  https://m.youtube.com/watch?v=4Bpvthw9L5M

  Ten chlapík tam říká, že je schopen uzavřít pro ČR dlouhodobé kontrakty. Očividně tomu rozumí. Pohybuje se v tom cely život, ale vláda dělá hluchou. To jako fakt necháme ekonomicky podrazit průmysl a lidi, aby pár šašků nahoře mělo dobrý pocit, že to Rusku nandali vysíláním signálů.

 42. Jan P říká:

  Beru to tak, že hovoří skutečný tiskový mluvčí antivaxerů a dezinfoscény.
  Ale jinak má pravdu, že zisky průmyslníků, farmakologických společností, soukromých firem ve zdravotnictví
  během covidu astronomicky rostly. Je Dvořák „socialista“ a pro „socialistický ekonomický model“ ? NENÍ ! Ten zoufalec v tom má zmatek. Nekupuje si do domácnosti třeba pračku, sporák, televizi, aby tím nezvyšoval nepřiměřené zisky soukromých výrobců ? Proč vlastně těm vlastníkům firem závidí, když jinak sdílí asociální pravicovou ideologii ? Dokáže tyhle myšlenkové pohody někdo pochopit ???

  Dvořák říká:
  Sobota, 3. 9. 2022 v 15:21

 43. Dvořák říká:

  Koukám že rudozelený asociál už ani neví s kým diskutuje. Blb.

 44. blade říká:

  P. Fiala se v lednu 2014 stal předsedou ODS, v září téhož roku na kongresu ODS ostře kritizoval EUi:

  „Kdekdo se zaklíná Evropou, spoléhá na nějaké bruselské recepty. Znáte nějaký, který opravdu funguje? Já tedy ne. Když se něco nedaří, tak je to proto, že jsme ještě málo evropští. Zajímavé ale je, že to, co funguje na národní úrovni, na úrovni Bruselu selhává,“ říkal tehdy Fiala

  „Současně ale stoupá míra iracionality. Tou trpí každý, kdo se před realitou zavře do klimatizované kanceláře, tu teď všem závidím, a nad obrazovkou počítače spřádá plány, jak vylepšit naše životy,“ popisoval Fiala.

  „Nefunguje euro, aspoň tedy na jihu? No tak tam asi mají moc horko. Jsou vysoké ceny energií pro domácnosti a podnikatele? Tak stanovíme povinně procenta obnovitelných zdrojů, zakážeme jadernou energii, několikanásobně zdražíme energie a budeme určitě konkurenceschopnější s ostatním světem, který na takovéto ideologické nesmysly kašle a dělá to, co je pro něj výhodné,“ říkal s ironií v hlase Fiala.

  „Připadá vám to logické? Je to proti zdravému rozumu a dokonce mi přijde, že politika Evropské unie je i proti mírně nemocnému rozumu,“ dodal.

  „My se chováme chvílemi jako blázni a ti jsou také úplně mimo. Evropa neustále ztrácí své postavení, kolem se mnohem rychleji než pendolino z Ostravy do Prahy řítí světové velmoci,“ řekl Fiala a dodal, že je skeptický k vývoji, kterým se EU ubírá.

  „Je pěkné si říkat, že nás Japonci, Číňani, Indové nikdy nepředeženou, protože nejsou kreativní. Jenže oni věří ve vzdělání, v práci a v inovace více než my. A jsou připraveni pro to něco obětovat, každý den nám svou usilovností ukazují, jak kreativní jsou. Nemusíte chodit ani daleko, stačí se podívat na naše chytré a pracovité vietnamské spoluobčany a jejich chytré děti,“ dodal.

  „Pokud se sebou okamžitě něco neuděláme, ujedou nám rychle všechny vlaky, protože jedou mnohem rychlejší trati a my,“ uzavřel tehdy P. Fiala své vystoupení na kongresu ODS.

  Dvouminutové video z kongresu ODS 9/2014 – https://youtu.be/hxY-gbjpNXQ

  ————————————————–

  Dnes udělá Fiala přesně to, co mu praví EU. Nikdy neustoupí ani o malý krůček. Řídí se pouze tím, co mu EU nařídí. Fiala se zřejmě bojí a raději mlčí. Nebo ty slova z kongresu ODS bylo jen divadlo na občany a s kroky EU vždy bezmezně souhlasil.

  Fiala mnohdy zapomíná, které země je skutečně premiérem. Není možné, aby ČR měla nejdražší energie v celé EU. Není možné, abychom elektřinu odkupovali zpátky snad osmkrát dráž, než ji Německu prodáváme.

 45. Svatopluk Beran říká:

  Pokud by u nás měla být skutečně svoboda, měli by mít občané možnost si vybrat z kterých energetických zásob chtějí financovat a své domovy. Kdo chce levnější z východu měl by mít právo mít levnější z východu. Kdo chce dražší ze západu či dodávané až ze Spojených Států Amerických, či Spojenými Státy kontrolovaných území, ať má právo používat pro své domovy a podnikání tyto drahé světové zásoby a jejich drahou a neekologickou přepravu z jiných světových destinací. To by podle mne mněla být soutěž, která by měla být ve svobodném kapitalismu existovat.

  SAMOZŘEJMĚ BEZ JAKÝCH KOLIV VAZAB A NAŘÍZENÍ ŽE MUSÍME MÍT NĚJAKÉHO STRATEGICKÉHO PARTNERA A JENOM TEN NÁM BUDE DODÁVAT ENERGIE. TO JE ZCELA PROTI VOLNÉMU TRHU.

  NEBO TO SNAD HAVEL MYSLEL JINAK?

 46. Jan P říká:

  Sváťo, myslíš to dobře, ale nejlepší podle mého je, co předkládá Janis: “ Je na čase opustit blud „trhu“ s elektřinou a zrušit ho.“ Nebo navrhuje platforma re-set.

 47. Svatopluk Beran říká:

  Tohle přece není žádný trh, to je povinná PODPORA AMERICKÝCH OBCHODNÍCH VÁLEK. Vyvolání amerického předvolebního puče v Kijevě, zaplacením 5 miliard dolarů na výcvik ukrajinských neonacistů v roce 2014, kteří využili rozpory jestli má oligarchická Ukrajina vstoupit do EU nebo ne. Část občanů byla před řádnými volbami pro nevstupovat, část byla pro vstoupit. Spojenými státy zaplacení a vycvičení ukrajinští neonacisté rozhodli o nastolení loutkových amerických vlád na Ukrajině a vyhnali na třičtvrtě miliony Ukrajinců do Ruska a tisíce jich při tom bylo zabito, vedle 40 upálených. Před tím uteklo do světa za ukrajinských oligarchických vlád 12 milionů Ukrajinců.

  Americká hospodářská krize z 30 let 20 století rozvrátila celý svět a přiblížila fašisty k ovládnutí Německa. Dnešní Evropskou energetickou krizi opět zařídila Amerika svou svou podporou a výcvikem Ukrajinských neonacistů. Nikdy nezapomeňme že ještě ke konci února 1939, tedy šest měsíců po záboru Sudet fašisty, tedy čtrnáct dní před kompletní okupací ČŘ fašisty, si američtí fašisté dělali v největší hale USA dvacetitisícový politický sjezd za ochrany americké policie. Ani po přepadení Japonci americké vojenské základny na anektovaném ostrově Spojenými Státy, nedokázali Spojené Státy vyhlásit přímo válku fašistickému Německu, jakož to fašistickému spojenci Japonska.

  NENECHME SI DO EVROPY ZATAHOVAT VÁLKY POMOCÍ AMERICKÝCH FINANČNÍCH PODPOR A TOLERANCÍ K FAŠISMU, UKRAJINSKÉHO NEONACISMU, ČI BALKÁNSKÝCH MAFIÍ. HISTORIE JE NEZPOCHYBNITELNÁ.

  NENECHME SE AMERICKOU PR UČIT NENÁVIDĚT JINÉ NÁRODY, JENŽ ZROVNA NELEZOU AMERICE DO ZADKU.

  NENECHME SE URÁŽET PREMIÉREM FIALOU ZA NAŠI TOUHU PO SVĚTĚ BEZ AMERICKÝCH I RUSKÝCH NELEGÁLNÍCH VÁLEK, NENECHME SE URÁŽET DNEŠNÍ VLÁDOU ZA SVOU TOUHU PO SVOBODĚ MYŠLENEK, KDYŽ ONI DOKÁŽOU MÍT JEN SLEPÝ JEDNOSTRANNÝ VHLED NA SEDMIMILIARDOVÝ RŮZNORODÝ SVĚT.

 48. blade říká:

  5. září 2022 (Reuters)

  ZÁPADNÍ SANKCE

  „Problémy s dodávkami plynu vznikly kvůli sankcím uvaleným na naši zemi západními státy, včetně Německa a Británie,“ řekl v pondělí mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

  „Neexistují žádné jiné důvody, které by vedly k problémům se zásobami,“ dodal Peskov.

  K patové situaci přispěl také to, že Rusko by podniklo odvetná opatření, pokud by státy G7 zavedly cenový strop na ruskou ropu.

  Ačkoli Rusko také posílá plyn do Evropy plynovodem přes Ukrajinu, tyto dodávky byly během krize také sníženy, takže EU se snaží najít alternativní dodávky pro doplnění zásobníků plynu na zimu.

  Německo, které je na ruském plynu závislejší než většina států EU, nabídlo energetickou společnosti Uniper (UN01.DE) mnohamiliardovou finanční výpomoc. Berlín také uvedl, že utratí nejméně 65 miliard eur na ochranu zákazníků a podniků před prudce rostoucí inflací, kterou podněcují rostoucí ceny energií. čti více

  Berlín v pondělí uvedl, že plánuje udržet dvě ze svých tří zbývajících jaderných elektráren v pohotovostním režimu, po uplynutí lhůty na konci roku, aby se úplně zbavil paliva, aby zajistil dostatek elektřiny přes zimu.

  OBAVY Z RECESE
  Některá energeticky náročná průmyslová odvětví v Evropě, jako jsou výrobci hnojiv a hliníku, již omezila výrobu. Ostatní průmyslová odvětví, která se již potýkají s nedostatkem čipů a logistickými zácpami, čelí raketovým účtům za palivo.

  Několik států EU spustilo nouzové plány, které by mohly vést k přídělovému systému energie a podnítit obavy z recese, přičemž inflace prudce stoupá a úrokové sazby rostou.

  „Nemůžeme vyloučit, že by se Německo mohlo podívat na přídělový plyn,“ řekl generální ředitel Uniper Klaus-Dieter Maubach agentuře Reuters na okraj konference Gastech v Miláně.

  Německo, které instaluje terminály pro zkapalněný zemní plyn (LNG), aby mohlo dodávat palivo a rozšiřovat sortiment svých globálních dodavatelů, je ve druhé fázi třífázového plánu pro nouzový plyn. Ve třetí fázi by došlo k určitému přídělovému systému pro průmysl.

  Německé domácnosti budou v případě aktivace plánu upřednostňovány, ale nebudou moci vytápět bazény nebo sauny, uvedl v pondělí energetický regulátor.

  Globální trh s LNG byl již napjatý, protože světová ekonomika vysávala dodávky v rámci zotavení z pandemie. Ukrajinská krize přidala další poptávku.

  Norsko, významný evropský producent, pumpuje více plynu na evropské trhy, ale nedokáže zaplnit mezeru, kterou zanechalo Rusko.

  Ministři energetiky zemí EU se mají sejít 9. září, aby diskutovali o možnostech, jak zkrotit rostoucí ceny energií, včetně cenových stropů plynu a nouzových úvěrových linek pro účastníky trhu s energií, ukázal dokument, který viděla agentura Reuters.

  Klaus Mueller, prezident německého energetického regulátora Spolkové agentury pro síť, v srpnu řekl, že i kdyby jeho zásoby plynu byly 100% plné, byly by prázdné za 2-1/2 měsíce, pokud by byly ruské toky plynu zcela zastaveny.

  Sklady v Německu jsou nyní naplněny z 85 %, zatímco zařízení v celé Evropě dosáhla minulý týden cíle 80 %.

  https://www.reuters.com/business/energy/eu-races-help-industry-russian-gas-halt-rattles-markets-2022-09-05/

 49. Jan P říká:

  Rozumím tomu správně, že díky „AMERICKÝM OBCHODNÍM VÁLKÁM“ tu máme energetickou krizi ?

  Na jaře Itálie volala po stropech ,Fialova vláda to odmítla jako protitržní levičáctví.
  Státy EU začaly stropovat a chtěly to přenést na unijní úroveň, ČR byla proti.
  https://davidklimes.cz/newsletter/116

 50. Jan P říká:

  Nebylo by lepší mluvit o energetické suverenitě (komunitní energetice)?
  Jinak řečeno, nebýt součástí současného korporátního, obchodního systému.
  Elektrárny ve vlastnictví lidí, kteří demokraticky rozhodují o její správě a rozvoji.
  O tom čím svítíme by nerozhodovali oligarchové, obchodní války, blud trhu a Sev.en Energy, ale demokracie by se rozšířila i do sféry ekonomiky.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Komunitn%C3%AD_energetika

 51. Svatopluk Beran říká:

  Jan P říká:
  Úterý, 6. 9. 2022 v 18:50
  Rozumím tomu správně, že díky „AMERICKÝM OBCHODNÍM VÁLKÁM“ tu máme energetickou krizi ?

  Jane otázka na mne?

 52. Svatopluk Beran říká:

  SVĚT NĚJAK FUNGUJE, ALE TATO VLÁDA I VLÁDY DŘÍVĚJŠÍ OMEZUJÍ OBČANŮM PŘÍSTUP K INFORMACÍM A SKUTEČNOSTEM, ČÍMŽ VYTVÁŘÍ FAKTICKOU HYBRIDNÍ MEDIÁLNÍ VÁLKU ZÁPADNÍ EVROPY PROTI CELÉMU SVĚTU, VEDOUCÍ K OBLBOVÁNÍ OBČANŮ A JEJICH ZNALOSTÍ O SVĚTĚ. POCHOPITELNĚ ŽE JSOU OBČANÉ KTEŘÍ CHTĚJÍ BÝT VEDENI JAK SLEPÍ KONĚ VE STYLU BÝVALÝCH MEDIÍ SOCIALIZMU A SAMOZŘEJMĚ NA TO V DEMOKRACII MAJÍ PRÁVO. VLÁDA ALE NA TO V DEMOKEACII NEMÁ ŽÁDNÉ PRÁVO.

  Veřejné psaní proti této vládě

  Co bych řekl dnes v 14 hodin demonstrujícím na Václaváku

  Vykňourali jste si na občanech na čtyři roky republiku bohatnoucí. S ohromujícím minimem lidí bez práce. Se stoupající kvalitou života většiny. S funkční ekonomikou. S funkčním a robustním zdravotním a sociálním systémem, prověřeným dvěma vlnami covidové epidemie. S funkčními továrnami, s fungujícím domácím i zahraničním obchodem. I chudí nebyli většinou tak chudí, aby měli hlad, třásli se zimou a neměli kde přespat. Než jste přišli, v této zemi nebylo ještě nikdy tak dobře.

  Tvrdili jste, že umíte vládnout líp. Že umíte dělat politiku líp. Že nebudete podvádět, že nebudete krást. Že budete lépe spravovat tuto zemi. Spolu. Ale vaše prázdná mysl, bezzásadová hrabivost, a touha vládnout za každou cenu vás zradily. Ukázali jste, že nejste lepší. Jste nejhorší vláda za uplynulých třicet let. Sypat si koks do konečníku nestačí. Nejenom že podvádíte a kradete, ale kradete hloupě, takže vás u toho chytí. Navíc jste neschopní spravovat zemi tak, aby nechudla.

  Nerozumíte mezinárodní politice. Vystavili jste celou zemi riskantní válečné hře, kterou nejde vyhrát. Česko nemá suroviny, ta tlustá roura s plynem a ropou, bez které česká ekonomika nemůže existovat, vede z východu na západ, ne naopak. Vždy povede. Žádný „demokratický“ plyn nebude levnější, aby mohl plynovody z Ruska nahradit. Ty vlaky s uhlím už netěžíme v Ostravě, ale dovážíme je, většinou z východu. V mezinárodní soutěži nemůžeme být osamoceni, musíme – ať chceme nebo ne – kooperovat, spolupracovat. I se zeměmi, které mají jiný pohled na společenské zřízení, než vy. S Ruskem, s Čínou. S Indií. Než jste přišli vy, fungovala obchodní výměna, fungovala kulturní výměna, fungoval dialog prospěšný pro obě strany. I když je v Rusku prezidentský systém ekonomicky i politicky regulované demokracie, má 80% podporu svých občanů. O tom se vám může jen zdát. I když je v Číně státně korporátní kapitalismus, paradoxně vedený komunistickou stranou „s čínskými rysy“, je to nejvýkonnější ekonomika světa s 95% podporu svých občanů. Ti všichni jsou na Říši středu hrdí. A i když v Indii je stále kastovnictví a někde i skrytý feudalismus, je to země s nesmírně pestrou a funkční správou věcí veřejných a země nesmírně pracovitých lidí. Celkem je tato trojice vojenských, jaderných a kosmických mocností více než 2,5 miliardy lidí.

  Provokace a diplomatické urážky jste začali vy. Bourání pomníků, ostentativní vyhošťování diplomatů, zpravodajské hry, ekonomická embarga a urážky cizích politiků k ničemu konkrétnímu nevedly a v ničem nám nepomohly. Na všechny provokace existuje buď symetrická nebo asymetrická odpověď. Ano, možná že Rusko nepotřebuje v Česku 250 diplomatů. Ale Česko potřebuje v Rusku diplomaty – obchodníky na prodej automobilů, čerpadel, ventilů a jiného strojírenského zboží. Na prodej potravin a nákup obilí a surovin. To vše je dnes díky vám minulost. Jsme prozatím ne-přátelskou zemí, která se usilovně snaží o plné nepřátelství s jadernou mocností a ukončení jakékoliv diplomacie. To je otevřená cesta k válce. Přitom celé Česko má počet obyvatel jako Moskva s předměstími.

  Možná, že Tchajwan si zaslouží diplomatické uznání a plnou samostatnost. Ale světové pořádky netvoříte vy. Stvořili je jiní. Americký prezident Richard Nixon a jeho zahraničněpolitický poradce Henry Kissinger před 40 lety v rámci ‚pingpongové diplomacie‘ opustili bývalého spojence na ostrově a nechali pevninskou komunistickou Čínu zasednout v RB OSN s právem veta. To byla cena za mír v Asii. Tehdy Kissinger usiloval a dosáhl míru nejen v Pacifiku, ale i v Izraeli, na Středním a Blízkém východě. Princip jedné Číny od té doby uznávají všichni, stejně jako uznali všichni Erec Izrael a roli Turecka při ostraze Bosporu. Ale vy jste se rozhodli provokovat. Přitom celé Česko má počet obyvatel jako jedno čínské krajské město.

  Přidali jste se s jásotem k provokatérům, kteří dlouhodobě podrývají mír a vedou války, které ani neumí vyhrát. Kteří v minulosti způsobili řadou prohraných konfliktů v Iráku, v Libyi, v Maghrebu, v Afghánistánu a v Sýrii smrt, bídu a zkázu milionům lidí. Kteří se nyní pokoušejí rozvrátit Evropu, aby nemohla existovat ekonomicky vzájemně výhodná spolupráce ani na Bajkalskoamurské trase, ani na Nové hedvábné stezce. Přidali jste se na stranu těch, kteří po staletí žili z bídy druhých – ať už černochů nebo Indiánů, a dodnes potřebují brát z cizího, protože sami už nejsou schopni nic vytvořit, jen tisknout peníze.

  Přidali jste se na stranu těch, kteří pod praporem demokracie provedli krvavý převrat na Ukrajině a jejich najatí gruzínští pohůnci ze střech stříleli po neozbrojených lidech. Kteří v Oděse upálili desítky lidí zaživa. Kteří oslavovali ukrajinské a litevské nacisty a nacistické kolaboranty, jejichž předkové způsobili ve jménu zrůdné nacistické ideologie masakry tisícům Židů a tisícům Slovanů . Vy nazýváte rozšiřování NATO a EU na východ exportem demokracie, já exportem zkázy.

  Tvrdili jste, že bráníte nás Čechy, kdesi v afghánských horách. Že v Afghánistánu se bojuje za Prahu. Houby. Je smutné označit za hlupáka i prezidenta. Bojovali jste na druhém konci světa vždycky jen za americké neokoloniální zájmy. A pak jste vy a vaši žoldáci utíkali, protože ani s obrovskou technologickou a ekonomickou převahou jste neporazili odhodlané horaly, kteří bojovali za svou zemi a které ještě nikdy nikdo neporazil. Je vám houby po tom, jak spravují svou zemi. Není to vaše země, nerozhodujte o ní vy, ale oni. Vždycky jste byli jen okupanti, nikdy přátelé a nikdy osvoboditelé. Utratili jste ale miliardy dolarů. Za co?

  Vaši američtí přátelé se kamarádí s největšími tmáři světa, s muslimy, kteří se jménem Alláha na rtech šoustají děti, ženám řežou rodidla a bičují je. Pro které je žena méně než velbloud. Kteří šíří do světa wahhábismus a podporují fanatické teroristy. Hlavně že mají pro USA levnou ropu. Vám to nevadí. Do USA demokracii nešíříte.

  Nyní podporujete agresivní nacionalisty a kleptokraty na Ukrajině v domnění, že tím oslabíte a rozvrátíte Rusko, jehož vláda se nechce podřizovat našim názorům na světové uspořádání a „volný“ obchod za žebrácké ceny. Utrácíte zase miliardy dolarů i miliardy korun. Za co? Prodlužujete válku, která měla systém vytvořený při nelegitimním převzetí moci na Majdanu zničit. Vozíte zbraně na bojiště a díváte se na lidi, kteří umírají. Zbytečně. Zelenského kyjevský režim nemůže vyhrát. Čelí desetkrát silnějšímu nepříteli s prakticky neomezenými zdroji. Čelí nesouhlasu většiny vlastního obyvatelstva, které za něj nebojuje, jen přihlíží. Čelí nelegitimitě, s jakou se dostal k moci. Čelí nenávisti ruskojazyčných občanů, ze kterých Kyjev učinil méněcenné.

  Ukrajina tak jako tak přijde o přístup k surovinám, o většinu průmyslu, o značnou část území a přístup k moři. Přijde o výkonnost. Bude to – ať chcete nebo ne – cordon sanitaire. Země bez perspektivy. Nikdo soudný ji nepřijme do EU, nikdo soudný ji nepřijme do NATO. To je cena za nenávistný nacionalismus, za špatnou politiku a špatné politiky. Vaše podpora na tom nezmění nic.

  Vaše politika kontinentální ekonomické války s Ruskem znamená nejen ztráty perspektivního odbytiště, ale reciproční kroky Ruska nyní plošně decimují evropskou konkurenceschopnost. V USA se smějí. Nedostali jste za to nic. Nikdo nenahradí potřebné suroviny, nikdo neodebere vyrobené zboží. Nikdo nenahradí lidem práci, o kterou přišli. Evropské země ustupují v globální soutěži asijským a prospěch budou mít jen v USA. Na chvíli…. Vy můžete tak akorát žvanit o morálce, pletichařit, krást a sypat si do konečníku koks.

  Jděte k čertu. Takovou vládu tato země a tento lid nepotřebuje a nechce. Jděte.

  Štěpán Kotrba

 53. Jan P říká:

  Sváťo, to byla řečnická otázka.

  Žádnou jinou smysluplná alternativu jako demokratizace ekonomiky nevidím.
  Naše budoucnost je lokální
  https://www.peoplecomm.cz/nase-budoucnost-je-lokalni

  Proč se to tady nedělá jako v Německu ? Zdaňují se mimořádné zisky a peníze se dávají na pomoc domácnostem? Kde je problém ?

 54. blade říká:

  Kam až dosahuje Dozimetr > tentokrát je to bývalá Zelená a ODeeSačka nyní ANOistka:

  https://neovlivni.cz/zatceny-podnikatel-byl-vildumetzove-na-svatbe/

  … a samozřejmě zase Babiš 🙂

 55. blade říká:

  Východní ekonomické fórum – Vladivostok 7. září 2022

  Putin se tam (dle počátečních osm a půl minutových titulků) rozpovídal nějak o tom, že ceny v Evropě si nastavila takto vysoko Evropská komise na žádost z USA. Protože USA chtějí prodávat 3× dráž. Že v Německu se konají demonstrace za spuštění Nord Stream 2.

  https://youtu.be/xFy3yViYCNQ

  (titulky jsou pouze prvních osm a půl minuty a naskakují po pár sekundách)

 56. blade říká:

  Rusko-čínské palačinky (2018)

  https://www.stream.cz/zahranicni-9232/bez-komentare-vladimir-putin-a-si-tin-pching-vari-bliny-352447

 57. Dvořák říká:

  Tak Vildumetzová je pro ty šmejdy dar z nebe. Konečně jiný téma nez
  Rakušanovy lži .Ten už dokonce vyhrožuje,že ji nechá odvolat,když neodstoupí sama. Ale sam takovej hrdina není.

 58. blade říká:

  Vildumetzová právě rezignovala na poct místopředsedkyně Sněmovny.

  Teď je na řadě Vykulenec.

  Pokud do Dozimetru spadne i P. Witowski, tak by ta jeho umečená exkoza měla opustit ČT. Rozprdli se nějak počátkem roku 2020.

 59. blade říká:

  A JE TO TADY !

  Světlana Witowská končí v České televizi
  dnes 17:22
  Novinky
  Po pětadvaceti letech končí v České televizi moderátorka Světlana Witowská. Veřejnoprávní televize to oznámila na Twitteru.

  🙂

 60. Dvořák říká:

  Slovo veřejnoprávní bych vynechal. No kouknu na příští Reportéry,určitě si ten lulin s čůzou Norou připravili nějakou hezkou reportáž o Vítkovi.

 61. Svatopluk Beran říká:

  TAK NÁM PANÍ CHYTRÁ SKONČILA MEZI MAFIÁNY. ODKUD PAK NÁM SVĚTLANKA BUDE ASI DÁL OSVĚTLOVAT NÁŠ ŽIVOT A DÁVAT MU VYROVNANÉ ZPRAVODAJSTVÍ? 🙂

  No je úžasný jak ČT24 a vláda oslavují dovoz PŘEDRAŽENÉHO BŘIDLICOVÉHO PLYNU Z USA. JE TO PŘESNĚ JAK TADY NĚKOLIM LET TVRDÍM. PANTOFLÁCI NEUMOŽNILI SPOJENÝM STÁTŮ POLOŽIT POTRUBÍ SPOJENÝM STÁTŮM ZA HUBIČKU PŘES AFGANISTÁN, PŘESNĚ PARTĚ KOLEM BUSCHE JUNIORA, A TAK SE USA ROZHODLY SI NIČIT VLASTNÍ ZEM TĚŽBOU BŘIDLIČNÉHO PLYNU. A JELIKOŽ TO BYLA DRAHÁ INVESTICE TAK POTŘEBOVALI ZLIKVIDOVAT JEŠTĚ PŘENOS RUSKÉHO PLYNU DO EVROPY ABY JIM EVROPA ZAPALTILA INVESTICI I NIČENÍ SVÉ ZEMĚ. TAKŽE TO POJISTILI ZAPLACENÍM NACIONÁLNÍHO PUČE V KIJEVĚ PŘED ŘÁDNÝMI VOLBAMI V ROCE 2014 A ROZDĚLENÍM OBČANŮ UKRAJINY NA TY CO CHTĚJÍ ŽÍT Z NÁCKŮ A SPOJENÝCH STÁTŮ A TY MÉNĚCENÉ, KTEŘÍ MAJÍ BLÍŽ K RUSKU.
  TAK A TEĎ UŽ JEN EVROPA BUDEM PLATIT A DOTOVAT MĚSÍČNÍ NEEKOLOGIICKOU CESTU TANKERŮ A ZNIČENOU AMERIKU ZEM A NAKUPOVAT AMERICKÉ ZBRANĚ. NO JSOU TI AMERIČANÉ KOUMÁCI A EVROPŠTÍ BLBCI JE BUDOU DRŽET NAD VODOU. 🙂

 62. Svatopluk Beran říká:

  Nevím jestli někdo ze zde přítomných bude následný článek číst. V podstatě je to článek ve stylu socialistického Jasánka. Tentokrát ne o JEDINEČNÉM socializmu, nýbrž o západním a především JEDINEČNÉM americkém neoliberalismu.

  https://blisty.cz/art/109674-era-sblizovani-s-ruskem-a-cinou-skoncila.html

  ČLÁNEK NÁS – ZÁPAD – PŘEDURČUJE JAKO BOHY NA TÉTO PLANETĚ A POTAŽMO ASI I VE VESMÍRU. BUDEME MUSET ALE VYVRAŽDIT 6 MILIARD OBČANŮ JINÝCH ZEMÍ TÉTO PLANETY, POKUD TI NEBUDOU RASPEKTOVAT NAŠE BOŽSTVÍ A NEPŘIDAJÍ SE K PŘÍRODNÍMU DVOPROCENTNÍMU INFLAČNÍMU ZÁKONU DNEŠNÍ EKONOMIKY SVĚTA. TENTO PŘÍRODNÍ ZÁKON BYL – VYMYŠLEN – LIDMI A INSTALOVANÁN PŘED 109 LETY VE SPOJENÝCH STÁTECH, DVA DNY PŘED VÁNOCEMI. KDY BYLI V AMERICKÉM ÚSTAVODÁRNÉM SHROMÁŽDĚNÍ VĚTŠINOU JIŽ JEN OBEZNÁMENÍ ÚSTAVODÁRCI, POPŘÍPADĚ UPLACENÍ ZÁKONODÁRCI. TI OSTATNÍ JIŽ BYLI TOTIŽ U SVÝCH RODIN V DOMNĚNÍ, ŽE SE NIC ZVLÁŠTNÍHO TĚSNĚ PŘED VÁNOCI NA ZÁKONODÁRNÉ PŮDĚ, DÍT NEBUDE.

  PODLE ČLÁNKU AUTORA A VLASTNĚ TÉMĚŘ VŠECH DNEŠNÍCH ZÁPADNÍCH VLÁDCŮ JSME NAŠLI ELIXÍR ŽIVOTA A PŘÍRODNÍ ZÁKON DRŽÍCÍ POHROMADĚ CELÝ VESMÍR. O JINÉ MOŽNÉ ALTERNATIVĚ TOTIŽ NENÍ V ČLÁNKU ANI ZMÍŇKA. JEDNA MILIARDA CHYTRÝCH A ŠEST MILIARD DEBILŮ. OBČANÉ SVĚTA JSOU ROZDĚLENI PODLE ZÁPANÍHO VESMÍRNÉHO ZÁKONA NA BÍLÉ A TY DRUHÉ.

  JÁ ODMÍTÁM BÝT V DEMOKRACII JEDNODUCHÝM FIALOVÝM RAKUŠANEM.

  JESTLI NĚKDO POODHALIL VESMÍRNÉ ZÁKONY, TAK TO BRUNO, KOPERNÍK, NEWTON, NE TIHLE PODVODNÍCI S VAZALSKOU SLUŠNOSTÍ.

 63. Jan P říká:

  Svatopluku Beranovi

  Za sebe říkám, že kašlu na ruskou propagandu, páč je stupidní a průhledná.
  Západní propaganda, která se nás bezprostředně týká je mnohem subtilnější než debilní bláboly ruských médií.
  .. A tak zatímco v Rusku si zakázali slovo „válka“, my si pomalu ale jistě zakazujeme slovo „mír“
  … V časech, kdy se zdá, že mír se brzy stane projevem vlastizrady a politici nedokáží odolat bubnům války, jsou plná náměstí jediným způsobem, jak dát najevo nesouhlas a obavy. …
  http://casopisargument.cz/?p=45235&fbclid=IwAR09_MK5vRK3crKnmFzaFYoqf7tabS384gWO_kbuAGZrfLIORQGqDdsXewI

 64. Jan P říká:

  Ukradeno na netu

  Přijde takhle Křetínský za Fialou a povídá:
  „Čau, Péťo. Hele, my s klukama jsme už z té demokracie trochu unavený a vlastně ji ani nepořebujeme. Byl bys teda tak hodnej a dělal dál pravicovou politiku, jakou máš nejradši? A můžeš klidně eště přitvrdit. Ono to tady za chvíli řachne, k moci se dostanou fašisti, naše zisky pak budou ještě větší a tobě a celý tvý rodině koupíme hezkou vilu v Miami, kde si v klidu dožiješ. To by šlo, ne?“

 65. Svatopluk Beran říká:

  Jo, jo. Pan MINISTR AMEICKÝCH VÁLEK dnes v České televizi pochválil jemu blízkou paní MINISTRINI AMERICKÝCH VÁLEK Z ČESKA ČERNOCHOVOU, jak mile je překvapen schopností a připraveností českých vojáků bojovat kdekoliv ve světě.

  TO JE HNUS NEJVYŠŠÍHO ŘÁDU, KAM TYTO PRÁZDNÉ HLAVY NAŠICH ZELENÝCH ČESKÝCH KLUKŮ A HOLEK TAHLE VLÁDA – PĚTIKOALIČNÍ ZMĚNY – TLAČÍ A OCHOTNĚ BUDE V GEOPOLITICKÉM ZÁJMU AMERIČANŮ VRAŽDÍCÍCH A MUČÍCÍCH PO CELÉM SVĚTĚ, PŘEDHAZOVAT ŠESTI MILIARDÁM OSTATNÍCH ZEMÍ SVĚTA JAKO VÁLEČNOU POTRAVU. ANO SLOVO MÍR BUDE V ZÁJMU USA BRZY POJMEM K POLICEJNÍMU STÍHÁNÍ ČI VĚZNĚNÍ.

 66. Svatopluk Beran říká:

  28.10. bych určitě rád jel do Prahy tento svůj názor naší vládě vyjádřit. Pokud buď ty nebo Láďa pojedete, rád se přidám i se spoluúčastí za benzín. Možná bychom mohli jet i všichni pohromadě s tím, že nebudeme v žádném případě řešit ekonomické věci a půjde nám jen o vyjádření nepodpory naší vládě k bezvýhradnému vojenskému vazalství k USA a obchodním válkám Spojených Států po celém světě.

  JÁ BYCH PLAKÁT MNĚL. VLASTNĚ JE TO ORIGINÁL VÁLEČNÁ KARIKATURA Z KONCE DEVATENÁCTÉHO A ZAČÁTKU STOLETÍ DVACÁTÉHO, KDY SI STRÝČEK SAM PŘIDĚLOVAL VÁLKAMI, V RÁMCI MONREOOVI DOKTRÍNY, KARIBSKO OBLAST A VYTVÁŘEL ZDE OBCHODEM A NÁSILÍM BANÁNOVÉ REPUBLIKY.

 67. Svatopluk Beran říká:

  Můj mail myslím oba máte, tak když budete mít zájem, dejte mi vědět. Pokud pojedu s Láďou nebo všichni dohromady rád se dozvím, zdali i jemu policie při Podání vysvětlení, navrhovala moje jméno aby potvrdil, že jsem mu zasílal materiály o Ukrajinských nacistech, jako to požadovala odemne o něm.

 68. VladimírV říká:

  Ahoj Sváťo,

  prvního dubna t.r., tedy na apríla, jsem byl pozván na kriminálku k podání vysvětlení. Byl jsem ujištěný, že to není aprílový žert, Ve zvacím telefonátu se mne policista dotázal, zdali Tě znám. Odpověděl jsem ano. Při výslechu na mne vybalila policistka prý přílohu „mého“ mailu s obrázky ukrajinských nacistů, s otázkou, co tomu říkám. Odpověděl jsem, že podobné věci létají po internetu a že se mi jakékoliv násilí protiví. Navíc, následnou kontrolou svých mailů jsem zjistil, že, a to bohužel, jsem tyto obrázky ani nešířil. Policistce jsem řekl, že mám sto chutí, jít se osobně zeptat pana Rakušana, který byl toho dne v Jihlavě. jak je to tedy s působením nacistů na Ukrajině. Odpověděl jsem si za něj sám. čili, zbytečně ztracený čas.

  Ale, co je podstatné, Sváťo, promiň mi, ale já na Tebe, ke své škodě nemám mail. Takže jsem logicky došel k závěru, že onen iniciativní člověk, co má mail na Tebe, který nás při splnění svých „občanských povinností“ práskl, je osoba, na kterou mail mám a zároveň ten, který mi neodpověděl při naší soukromé korespondenci na otázky, které neladí jeho naturelu. A tak se zachoval podle zažitého: „Docházejí mu argumenty, tak je sprostý.“. Na moji otázku na policii, kdože to byl ten dobrák, který ve mně spatřil prokremelského trolla a hned to šel iniciativně hlásit, mi vyšetřovatelka, jinak slušná dáma, které bylo asi žinantní mne vyslýchat, samozřejmě neodpověděla.

  Nejsem si jistý, zdali onen hrdina někdy přizná, že to byl on, a ani mne to nezajímá. Je mi ho pouze líto. Naštěstí pro nás a nám podobné, nejsme ve válce, jak se pokouší tvrdit náš velký Péťa, kde bychom byli dávno mrtví. Pokud jde o moji účast na demonstracích, a věřím, že budou další, a to i v Jihlavě, rád přijdu, když to bude mpžné. Budu totiž mimo jiné sedět ve volební komisi. Když mi dáš svolení, vyžádám si Tvůj mail v redakci. Ledaže by „náš“ kamarád“ učinil potřebné a ušetřil mi kroky.

  Měj se fajn.
  Láďa

 69. Jan P říká:

  Ahoj Sváťo,
  dík za nabídku. Jet 28.10. na demonstraci do Prahy neplánuji. Nechci být za salonního elitáře. Ale kdybych si měl vybrat, tak dám přednost odborářské demonstraci naplánovanou 8.10. v Praze na Václavském náměstí.
  Sice pozdě, ale přece…

 70. Svatopluk Beran říká:

  Já Jane, i když stále Bošácký odborář, 8.10. na demonstraci nesouhlasící s dnešní vládou, ještě nemohu.

 71. Svatopluk Beran říká:

  U ne to bylo Láďo podobné, ale byli to dva kluci a ptali se mne až při Podání vysvětlení na to jestli mám obrázky z Ukrajinskými nacisty na svém mailu. Odpověděl jsem že ano. A tak se zeptali jestli znám tvé jméno, zdali tě znám osobně, mám na tebe telefon a zdali jsi mi je zaslal ty a jestli vím kde bydlíš. Řekl jsem jim že vím kdo jsi, že jsi mi žádné mailové odkazy určitě neposlal a že se známe z Jihlavských blogů. Že jsme se seznámili a párkrát viděli při protestech proti spalovně a že netuším kde bydlíš, nemám na tebe telefon a nejsme žádní bližší přátelé. Spíš ekonomickopolitickými oponenty na blogách Jihlavských Listů, občas sice až zavilými, ale přitom se respektujícími. Snažil jsem se jim objasnit své postoje, ale neměli o geopolitice ani páru, šlo jim podle mne spíš o to, zdali nejsem fašista a to mne levicově smýšlejícího občana velice pobavilo. Bylo mi jasné, že těžko četli nějaké mé příspěvky a že tudíž došlo nejspíš k nějakému udání zvenčí. Též mi sdělili, že v Rusku i jinde jsou nacistické také, což jsem řekl že nepopírám, akorát že je Rusové doma zatím necvičí, nevyzbrojují a neplatí, jako na Ukrajině Američané. Dále padl dotaz jestli podporuji válku na Ukrajině, tak jsem jim řekl že jsem principielně proti válkám, ať už těm minulým Americkým tak i té dnešní Ruské.

  mail – rampa65@volny.cz

 72. Dvořák říká:

  Ježkovy voči,to snad nebylo podání vysvětlení, ale politický školení. Takže zase pozor na hubu.

 73. VladimírV říká:

  Pane Dvořáku,

  podobných „oznamovatelů“ byly svého času desítky denně. A policii nezbylo nic jiného než se tím zabývat s pochopitelnou loajalitou k direktivám nadřízených. Plný Václavák demonstrantů, to je už jiný level. Situace, kdy se honosíme přízviskem svobodná, demokratická společnost, má pouze jediné řečení. A to, že si současná vládnoucí garnitura sbalí své kufry a odporoučí se do propadliště dějin. Do nekonečna hrát roli strašáka lidí totiž přestává fungovat.

 74. Dvořák říká:

  Ano,svého času. No nebýt toho datumu, řekl bych,že je to přímý přenos z těch časů. Myslím,že propadliště by naší současné vládě stačilo. Aspoň by to byla výstraha pro ty budoucí.

 75. Jan P říká:

  Sváťo, jak si dospěl k názoru, že agenda té akce(Protest s názvem Česká republika na 1. místě) je doleva ?

  Z 10 požadavků demošky(3.9.) se tak dají označit cca 2. Jediným „levicovým“ subjektem tam byla KSČM a nacionální bolševik Skála. Jinak se účastnili např. Svobodní a Trikolóra. Semín, Hájek atd. taky nejsou zrovna levice, že? Nepochybně proruský jsou. Některé požadavky organizátorů demošky byly jak z třicátých let dvacátého století v Německu. Na demonstraci svolanou třeba Středulou bych klidně šel, ale kdyby mě z pódia měl roztleskávat Volný, Ševčík z VŠE, Zwirtek-Hamplová, a všichni ti pravicový antivax, musel bych se stydět.
  Co vím, tak víc lidi tam dostaly jejich vyúčtování cen energii, než Putinova propaganda. Pokud tenhle druh hněvu nebude akcentovat levice, tak se kanalizuje k fašistům. Ty řečníky neznali, a vlastně víc než že jdou na demošku vědět nepotřebujou. Ti mě nerozčilují. Mě štvou ti, co vědět musí, ať je vede oportunismus, nebo čirá hloupost. Štve mě, že se tím legitimizovalo spoustu nahnědlejch existencí.
  Obecně jsou příčiny různý, někomu vadí cena energií, někomu Ukrajinci, někomu inflace všeobecně a někdo ještě dozvukuje z toho, že nechce nosit roušky.
  I kdyby se do ulic dostal třeba trojnásobný počet lidí, tak to s Fialovou vládou nemůže pohnout.
  Tady by pomohla všeobecně, časově neomezená generální stávka. Žádným protestům, jakkoli masovým se u nás nikdy nepodařilo sundat jedinou vládu, a ta parta, co stoji za tou demoškou je natolik nesourodá směska, že dost pochybuju o jejich schopnostech koncentrovat a mířit.
  Tím neříkám, že Středula a ČMKOS vyhlásí generální stávku. Ale budou za generální stávku agitovat všichni ti dnešní ex-ODSáčtí řečníci na demošce s názvem Česká republika na 1. místě ? Neprojektujme si do toho pls nějaký svoje tužby. Mezi organizátory najdeme taky antivax scénu. Která je primitivně-libertariánská než doleva. Je férově přiznat, že plno lidí přišlo na tuto akci, protože jinou alternativu neměli, hnutí mlčí… levice opět zaostala a témata jim vykrádají fašouni…

  S tou cenzurou máš samozřejmě pravdu. Smíme říkat cokoliv, co nám nevadí. Vít Rakušan ministr vnitra. No nedali byste mu korunu?

 76. Dvořák říká:

  Seznam.cz – Války gangů ovládly volby ve Švédsku
  Aneb když už se to nedá ututlat. No ale každý, kdo se postavil proti migraci byl označen za extremistu,neonacistu a podobně. A myslím, že ti samí lidé,kteří tak toužili po migrantech v Evropě, nám vnucují Green deal,desítky pohlaví,klanění černým zločinců a jiný kokotiny.

 77. blade říká:

  Udavačství je staré jako lidstvo samo. Není dáno geneticky žádnému národu, i když jsou období, kdy se této odporné vlastnosti daří více, než je zdrávo. V Čechách bylo historických udavačských období, mnoho. Udavači byli potrestáni vlastním svědomím, pokud nějaké měli. Ty ostatní dohonila lidská spravedlnost, i když ta dáma s váhami v ruce, přes svou pásku na očích musela vidět > např. zloduchové Karel Sabina a Karel Čurda.

  Udavačské dopisy Čechů jsou i po desítkách let chmurné čtení.

  https://hlidacipes.org/udavacske-dopisy-cechu-jsou-i-po-desitkach-let-chmurne-cteni-zatknete-ji-je-to-zidovka/

  ————————————————————————————–

  Karel VI. vydal dne 25. 12. 1725 tři právní dokumenty proti českým evangelíkům. Kromě trestů smrti, práce na galejích a konfiskace majetku dal veřejně vyhlásit odměny pro udavače ve výši: 100 zlatých za udání kacíře, 200 zlatých tomu, kdo kacíře dopraví k soudu či třetinu zkonfiskovaného zboží formanů rozvážejících zakázané knihy. Zaručuje se za utajení udavačova jména. Pražský arcibiskup Antonín Petr Příchovský z Příchovic poslal do všech krajů jezuity, kteří metodou cukru a biče rekatolizovali český národ. 20–25 procent obyvatel ze země uprchlo.

  —————————————————————————————

  V Benátkách na Dóžecím paláci měli pro anonymní udání schránku tzv. „Lví ústa“

  ://cs.wikipedia.org/wiki/Udavačství#/media/Soubor:Venedig_BW_1.JPG

  —————————————————————————————-

  Jelikož je to zde zřejmě pod konfident dohledem, tak raději ukončuji zdejší aktivitu v JL.

 78. Svatopluk Beran říká:

  Jane vím že se nejedná o levicový protest a že jeho svolatelem je širší platforma občanů nesouhlasících z dnešním výlučným proamerickým postojem naší dnešní české vlády, aspoň já tak vnímám – KOALICI ZMĚNY – ve vnímání ekonomiky a geopolitiky. Samotná levice je podle mne dnes zatlačena hodně do kouta a má minimální sílu cokoliv měnit. Takže nejdůležitější je podle mne v rámci možné demokracie, která je sice již hodně omezená, ale stále má svou životaschopnost, zastavit vlezdoprdelce americkému principu neoliberalistické vraždící a mučící demokracie znásilňující celý obchodní svět. Samozřejmě je potřeba si při tom stále uvědomovat, že pokud by se to povedlo, je dnešní platforma nesouhlasících občanů postavená na protestu proti AMERICKÉMU OBCHODNÍMU ZLU VYDÍRÁNÍ, VRAŽDĚNÍ, MUČENÍ A OBCHODNÍMU ZNEUŽÍVÁNÍ CELÉHO SVĚTA. A že budoucí společná cesta této platformy není více méně možná. Jde o to ZNEMOŽNIT CÍLENÉ NEVRATITELNÉ ZMĚNY. POKUD SE NEPOSTAVÍ SPOLENÁ ZEĎ, DOJDE V RÁMCI RÁDOBY SVOBODY ZÁPADNÍHO OBČANA, VLASTNĚ K TOTÁLNÍ OSOBNÍ NESVOBODĚ ZÁPADNÍHO OBČANA, NA PODKLADĚ DOBNÝCH EKONOMICKÝCH VÝHOD, NA ÚKOR OSTATNÍCH OBČANŮ SVĚTA

 79. Jan P říká:

  Sváto, já ti rozumím: přestat být součástí geopolitických her Spojených států a NATO.
  Nicméně o téhle nesourodé směsce(„KOALICE ZMĚNY“) dost pochybuju.
  Víš o nějakém širším mezinárodním hnutí, které usiluje o deimperializaci Ruska, USA a Číny ?
  Svůj názor na Rusko, Čínu, USA, současný korporátní obchodní systém a nacionalistický business projekt Německa a Francie… jsem ti už sdělil.

 80. Svatopluk Beran říká:

  Pro mne je důležité aby občané VĚDĚLI co se doopravdy na západě potažmo pak v celém světě děje. Co s tím potom kdo a jak udělá je jeho věc.

  SMUTNÉ JE, CO TATO RÁDOBY HAVLOVA SVOBODA UDĚLALA S MORÁLNÍMI HODNOTAMI ŘADOVÝCH OBČANŮ A POLITIKŮ ČI ELIT. NEMOHU SI POMCI, ALE ZA SOCÍKU BYLO TÉMĚŘ JASNÉ KDO JE ZMRD A KDO NE, TEĎ NEVÍŠ ODKUD A KDO NA TEBE UDEŘÍ NEBO Z LEHKOSTÍ BUDE DRTIT KOHOKOLIV KOLEM SEBE VE SVŮJ OSOBNÍ PROSPĚCH.

  JSEM PŘESVĚDČEN, ŽE TO JE VLASTNĚ CÍL, ROZEŠTVAT LIDI PROTI SOBĚ, PAK JE NEJLÍP MŮŽEŠ ZNEUŽÍVAT. PŘESNĚ V DIKCI BÝVALÉHO ZÁPADNÍHO SLOGANU PRO ZEMĚ SOCIALIZMU, KDO NEOKRÁDÁ STÁT OKRÁDÁ VLASTNÍ RODINU. TEĎ TO ZNÍ TROCHU JINAK – KDO NEVYJEBÁVÁ S DRUHÝMA OKRÁDÁ SVOU VLASTNÍ RODINU.

  NO A TATO VLÁDA SE Z MORÁLKOU VŮČI VLASTNÍM OBČANŮM TOPÍ V V ZÁJMU CIZÍ VELMOCI V TOTÁLNÍCH SRAČKÁCH. RUS NA TÉHLE ENERGETICKÉ A UKRAJINCKÉ KRIZI NEMÁ ŽÁDNÝ STARTOVACÍ PODÍL. EVROPA I RUSKO BOHATLO PRÁVĚ NA RUSKÝCH ENERGIÍCH A TO NĚKOMU VELICE, VELICE VADÍ. PROTOŽE DOSTÁVÁ PŘÍPADNÉ KONKURENTY NA KTERÉ UŽ NEBUDE STAČIT. TAK TO JEŠTĚ ZA VČASU VŠECHNO RADĚJI ROZBIJE I KDYŽ DO TEĎ TVRDIL O SVOBODĚ PODNIKÁNÍ PRAVÝ OPAK.

 81. Svatopluk Beran říká:

  NĚJAK MI ZAČÍNÁ TATO OBCHODNÍ VÁLKA SOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH PROTI RUSKU, VEDENÁ PŘES DODÁVKY ENERGETICKÝCH SUROVINY DO EVROPY, EVOKOVAT PARALELU S VYTVOŘENÍM MOHUTNÉHO ARABSKÉHO TERORISMU V ZÁJMU LIKVIDACE EKONOMIKY ARABSKÝCH ZEMÍ, KTERÉ JIŽ NEJSOU OCHOTNY DOTOVAT AMERICKÝ DOLAR SVÝMI ENERGETICKÝMI ZÁSOBAMI. SKUTEČNOST JESTLI JE TO TAK NEBO NE, SE UKÁŽE BOHUŽEL AŽ TAK OPĚT ZA DVACET LET, Z DALŠÍ PŘÍPADNOU AMERICKOU OBCHODNÍ VÁLKOU.

  TO UŽ ALE MY V ČESKU BUDEME POD KOMPLETNÍ KONTROLOU POTOMKŮ PANÍ NĚMCOVÉ, PANA RAKUŠANA A POTOMKŮ PIRÁTŮ.

 82. Jan P říká:

  Sváťo, nebýt na žádné soupeřící straně různých imperialistických bloků.
  Autentický antimilitarista má podle mého zastávat i antiimperialistické a antikapitalistické postoje. Organizátoři akce(Protest s názvem Česká republika na 1. místě) NEJSOU součástí antimilitaristického hnutí. Okamura, Skála, Volný, Ševčík, Zwirtek-Hamplová, Hájek jsou na straně jednoho soupeřícího imperialistického bloku.
  Každopádně skvělý text, a myslím, že naprosto pravdivý.
  https://www.novinky.cz/clanek/kultura-salon-svet-vcerejska-rekviem-esej-vaclava-belohradskeho-40407450?fbclid=IwAR0VCZmUGNsKIBpY1FmckEH5-ggVkW79GeF-5GMNqNlplbUL5JYzzANeD0U

 83. Jan P říká:

  Od imperialismu(Ani Washington, ani Moskva!) a globálním vojenským konfliktům k tématu blogu.

  ZASTROPOVANÍ CEN ENERGIÍ PO ČESKU, ANEB ABY SE VLK NAŽRAL A KOZA ZŮSTALA CELÁ

  Věříte politikům že jim jde o náš blahobyt ? Nebo jim jde jen o koryta, zisky jejich kamarádů a jich samotných. Nezapomeňme arogantní poznámky o dvou svetrech!
  Vláda zastropovala ceny, ale marže nechala netknuté, proto není od obchodníků slyšet žádný řev o komunismu. Doplácet to obchodníkům budeme ze státního rozpočtu. Zajímavé je, že v Čechách máme platit zhruba 8x tolik než je výrobní cena za kWh a kupříkladu Slováci dokázali zastropovat cenu na 1,60 Kč/kWh.
  Podle slov ministra financí za ODS Zbyňka Stanjury, toto zastropování bude ČR stát zhruba 130! miliard korun. Těch chybějících 130 miliard zaplatíme my daňoví poplatníci, takže každý z nás, jen to nebude na energiích ale na všem ostatním.
  Ukážeme, že my občané nejsem hlupáci, které mohou opíjet rohlíkem!
  https://www.cmkos.cz/cs/obsah/219/demonstrace-cmkos-proti-chudobe-vlado-je-pet-minut-po-dvanac/331938

 84. Svatopluk Beran říká:

  Jane jsem levicově smýšlející osoba a do 20 října se nemohu účastnit žádné demonstrace. Důležité je zastavit válku na Ukrajině a pokusit se odstavit americký militarizmus, který teď dvacet let destabilizoval arabský svět a nastavuje to i destabilizací Evropy, přes násilné rozšiřování NATa. Že je Rusko či Čína něco podobného jako Spojené Státy, akorát opožděnějšího, mne nemusíš poučovat a nijak jim nefandím.

 85. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran říká:
  Pátek, 25. 2. 2022 v 7:55

  „TOMANEC PŘESNĚ JAK GRYC PŘEVRACÍTE CO PÍŠU A MYSLÍM.“
  Tohle si Beran VY-MYSLEL ?

  …“USA BYLO PŘESVĚDČENO, ŽE TEĎ SI PŘES OPILCE JELCINA ROZKRADOU I RUSKO
  TAK SE VRHLI SE NA ARABSKÝ SVĚT,
  ———————————————–
  ŠÍLENOU ZÁMINKOU,
  KDYŽ SI ZAVRAŽDILI 1500 VLASTNÍCH AMERICKÝCH OBČANŮ A DALŠÍCH 1 500 CIZINCŮ
  VE DVJČATECH NA MANHATNU ABY MĚLI HRŮZNOU

  ,,KAUZU BELI,,

  UŽ NEŠLO O SOUBOJ IDEOLOGIÍ, KAPITALISMUS-SOCIALISMUS,

  ALE O PODMANĚNÍ A ZNIČENÍ CELÉHO JINÉHO NÁBOŽENSKÉH SVĚTA.“…
  ——————–
  BERAN 5 let pracoval jako nádoš ? v USA
  Má to započteno v důchodu v doláčích ?
  Nebo se něco zvrtlo a úřady USA mu to neuznaly ?

 86. Zdeněk Gryc říká:

  Pro úplnost a nevytrhávání Berkových blábolů z kontextu:

  Svatopluk Beran říká:
  Pátek, 25. 2. 2022 v 7:55
  TOMANEC PŘESNĚ JAK GRYC PŘEVRACÍTE CO PÍŠU A MYSLÍM. NEPÍŠU ŽE KDO MÁ JINÝ NÁZOR JE GEBLS A HITLER, PÍŠU ŽE JE TADY ATMOSFÉRA VYVOLANÁ JAK ZA GEBLSE A HITLERA, KDY MASY OBČANŮ JEN ,,HAJLUJÍ,, = SOUHLASNĚ BEZ PŘEMÍŠLENÍ PŘITAKÁVAJÍ A VŮBEC VČETNĚ VÁS VŠECH NEVIDÍ JAK PO ROZPADU SSSR ,, COŽ BYLO DOBŘE Z POHLEDU HORŠÍ EKONOMIE I NEMOŽNOSTI OBČANŮ SE SVOBODNĚJI PROJEVIT A SVOBODNĚ JEDNAT,, BYLA NABÍDNUTA RUSKEM, COBY VELMOCI, CESTA K MÍRU A VĚTŠÍ PROSPERITĚ VŠECH. USA TO VŠAK VZALO JAKO SLABOST A JEN DALŠÍ ZEM KTEROU BUDE ORGANIZOVAT PODLE SEBE. (viz. třeba Abramovič, bývalý komsomolec, který vydělával na ruské ropě a který dolary – v jiné měně se nesmí s ropu obchodovat – odsral to například Irák že přestal prodávat za PETRODOLARY, tak takto vydělané dolary na těžbě ruského přírodního bohatství, ukládal do západních bank a tím narušoval hodnotu měny země, ze které ropu těžil a podporoval hodnotu měny USA) NAMÍSTO ABY SE NATO ROZPADLO JAKO WARŠAVSKÁ SMLOUVA PROTOŽE BYL ODSTARNĚN IDEOLOGICKÝ KONKURENT, TAK SE Z NĚJ DÍKY I NÁM, STALA MILITARISTICKÁ ÚTOČNÁ ORGANIZACE, JISTÍCÍ SI ENERGETICKÉ, SUROVINOVÉ DOBÝVÁNÍ SVĚTA A OBCHODNÍCH TRHŮ ZA POMOCI SMYŠLENÝCH PROSTŘEDKŮ SMĚNY A NA TOM ORGANIZOVANÉM DLUHU. USA BYLO PŘESVĚDČENO, ŽE TEĎ SI PŘES OPILCE JELCINA ROZKRADOU I RUSKO TAK SE VRHLI SE NA ARABSKÝ SVĚT, ŠÍLENOU ZÁMINKOU,
  KDYŽ SI ZAVRAŽDILI 1500 VLASTNÍCH AMERICKÝCH OBČANŮ A DALŠÍCH 1 500 CIZINCŮ
  VE DVJČATECH NA MANHATNU
  ABY MĚLI HRŮZNOU ,,KAUZU BELI,, UŽ NEŠLO O SOUBOJ IDEOLOGIÍ, KAPITALISMUS-SOCIALISMUS, ALE O PODMANĚNÍ A ZNIČENÍ CELÉHO JINÉHO NÁBOŽENSKÉH SVĚTA. ROZFLÁKALI TO TAM A VRÁTILI SE ZASE DORAZIT EVROPU. JE TO STÁLE STEJNÉ, JAK KDYŽ TÁHLI V AMERICE NA ZÁPAD A LIKVIDOVALI JINOU RASU A VŠECHNO KOLEM. LÉPE FUNGUJÍCÍ EKONOMIKA NIČÍ VRAŽDĚNÍM
  VŠECHNO OSTATNÍ. ŽÁDNÉ STRAOMY ALE NEROSTOU DO NEBE A OPĚT TU AMERICKOU A VALSTNĚ I VAŠÍ NADŘAZENOST A AROGANCI ODSRÁVAJÍ JEN A JEN OBYČEJNÍ LIDÉ. UŽÍVEJTE SI TO, JE TO VÁŠ SVĚT BEZ MORÁLKY A LIDSKÝCH EMPATICKÝCH HODNOT

 87. Jan P říká:

  Svatopluku Beranovi

  Nepoučuju. Je mi líto, ale jedna levice fakt neexistuje ! Přečti si Orwella a jeho knihu Hold Katalánsku.

  „Já budu mluvit proti válce tak dlouho, dokud mi můj hlas vydrží, teď i během války. Tisíckrát bych raději zemřela voláním na lidi, aby odmítli být poslušní, odmítli vojenskou službu, odmítli vraždit své bratry, než bych měla dát svůj hlas při ospravedlnění války, kromě jediné války všech národů proti jejich despotům a vykořisťovatelům – sociální revoluci.“ Emma Goldmanová.

 88. blade říká:

  FINÁLNÍ BITVA O SENÁT:

  1) https://www.anobudelip.cz/cs/kraj-vysocina/makame/aktuality/novinky/finalni-bitva-o-senat-48476.shtml

  2) ://www.facebook.com/milosvystrcil/photos/gm.3247650132153267/6068335593176557/

 89. blade říká:

  Jak bezpečná je podvodní infrastruktura?

  Plynovody, elektrické rozvody a obří internetové kabely leží na dně oceánů – staly se novým cílem kyberzločinců a nepřátelských států, varují bezpečnostní experti EU a NATO.

  https://www.tagesschau.de/ausland/europa/nordstream-lecks-101.html

 90. Jan P říká:

  Levičáci. Úplně typický.

  Obyvatelé Španělska se jměním v hodnotě nejméně tří milionů eur budou v příštích dvou letech platit novou daň z majetku, oznámila španělská vláda. Snaží se tak získat peníze k financování opatření, jež mají zmírnit dopady drahé energie a inflace.
  https://www.fxstreet.cz/spanelska-vlada-se-rozhodla-uvalit-na-bohate-obyvatele-novou-dan-z-majetku.html

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I