Venkov a malotřídka v Urbanově

Jako pro bývalého učitele je pro mě 1. září především začátkem školního roku. Jako starosta jsem se potom vždy těšil na
vítání prvňáčků. Je úžasné být u toho, když vyparáděné děti se svými rodiči, někdy i prarodiči, přicházejí do školy, aby společně zahájili další životní etapu.

Ve škole se totiž neučíme jenom číst, psát a počítat. Dobrá škola je pomocníkem a kamarádem, dobrá škola pomáhá připravit na život.

Jako původně středoškolský učitel jsem poznal život a fungování v malotřídkách až později. Velkou zásluhu na tom má ředitel malotřídky v Urbanově Hynek Vohoska. Pozval mě před mnoha lety na urbanovský školní Den Země a byl to skutečný
zážitek.

Jsem přesvědčen, že právě venkovské školy a zvláště potom malotřídky jsou nesmírně důležitou součástí života na venkově a moc jim fandím a všem, kteří je podporují, děkuji.

Zároveň děkuji za včerejší možnost zúčastnit se prvního školního dne v malotřídce v Urbanově. Je to pro mě zvláště významné
také proto, že do urbanovské školy chodila před mnoha lety moje maminka.

Zveřejněno 2. 9. 2022 v Jihlavských listech.

K fungující škole patří spokojené děti, spokojení rodiče a spokojené učitelky. Na fotografii to vypadá, že se to v Urbanově daří.
S prvňáčkem Davidem jsme si podali ruku. Slíbil, že se bude učit :).

Zadavatel: Koalice ODS, KDU-ČSL, TOP 09/Zpracovatel: MARES Pro s.r.o.

18 Responses to “Venkov a malotřídka v Urbanově”

 1. Dvořák napsal:

  Není před volbami? Bacha na Putina, ať vám nesebere hlasy,už organizuje demonstrace.

 2. jihlavák napsal:

  Jak je na tom škola v Urbanově s energiemi? I veřejnoprávní Česká televize spekuluje o online výuce, z důvodu neuvěřitelně drahých energií. Václav Cílek v rozhlase řekl, že Green Deal je projektem bank. Stejně situaci cítí většina přemýšlejícíhi národa. Dokážou pánové Fiala, Vystrčil a další říci Ďáblovi NE? I kvůli prvńáčkům?

 3. blade napsal:

  Citace z blogu Poděkování, Miloš Vystrčil, dne 29. 6. 2022

  „Napsat každých 14 dní do Jihlavských listů článek, který informuje o mé práci a mých názorech, proto pro mě je nebo dneškem počínaje vlastně byla příležitost, jak dostát svým povinnostem politika.

  Děkuji za ni a zároveň chápu, že v době předvolební – na konci září budou komunální a senátní volby – je nutné udělat vše proto, aby nikdo nebyl v možnosti prezentace v médiích zvýhodněn.

  Proto se nyní všem čtenářům mých pravidelných článků omlouvám, ale po dohodě s redakcí nyní pravidelné poskytování článků Jihlavským listům jako předseda Senátu přerušuji a budoucnost ukáže, zda se s nimi na stránkách Jihlavských listů třeba znovu setkáme.“

  Takže již druhé porušení výše uvedeného, navíc článkem obecně známých věcí.

 4. jihlavák napsal:

  ODS , TOP, lidovci, STAN jsou nevolitelní. Podobně ANO, Vše strany, které jako zastropují ceny, ale bokem budou platit zahraničním spekulantům desítky miliard „výpalného“. Pokud nedojde ke zklidnění cen, jak dlouho může takto stát fungovat, než dojde ke státnímu bankrotu?

  https://echo24.cz/a/SLkJE/zpravy-domaci-ceny-plynu-a-elektriny-cesi-budou-platit-ctyrikrat-vic-nez-slovaci?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

 5. Svatopluk Beran napsal:

  Sledujete někdo povinný pohřeb s našimi medii, nebo si někdo dovolil i nesledovat?

 6. Dvořák napsal:

  😁😁tak to ani omylem. Já už teď nekoukám ani na zprávy. Ty smuteční obleky a zdrcený tváře reportérů a moderátorů už mě vyloženě serou. Marně si snažím vzpomenout,kdy se ČR stala součástí britského impéria. A pořád mi běží hlavou ….a než jsem se dostal na řadu,tak ten pumpař umřel.

 7. Svatopluk Beran napsal:

  Neoliberalismus vede k chudobě.

  Typický je i u nás dnes od vlády několikaprocentní sesbírané pětikoalice, jejímž českým koordináorem je i právě autor tohoto blogu, MILOŠ VYSTRČIL Z VYSOČINY. Přejme prvňáčkovi Davidovi, tak jako pan senátor Vystrčil, ať mu to jde ve škole jedině na výbornou. JENOM PROSÍM ABY SE Z NĚJ V PŘÍPADĚ VYNIKAJÍCÍCH ŠKOLNÍCH VÝSLEDKŮ NESTALA DALŠÍ POTRAVA PÁNŮ Z ODS A ZBYLÉ KOALICE K VYMÝŠLENÍ NOVÝCH A NOVÝCH DAŇOVÝCH PŘESMYČEK PŘESOUVAJÍCÍCH VÝSLEDKY ČESKÉ I SVĚTOVÝCH EKONOMIK K NEOLIBERALIZMU A TVORBĚ DALŠÍCH CÍSAŘŮ A CARŮ, KTERÝM KDYŽ UPADNE SOUSTO OD HUBY, TAK OSTATNÍ MAJÍ PRÁVO SI HO ZVEDNOUT.

  Neoliberalismus sliboval, že přinese růst. Přínosy tohoto růstu se budou přelévat od bohatých k chudým a zlepší životní podmínky všech. Ale růst, ať už v dobrém či zlém, byl v neoliberální éře celosvětově pomalejší než v letech před nástupem Thatcherové, Reagana a jejich mnoha napodobitelů k moci. A v drtivé většině se ho zmocnili velmi bohatí. Neoliberalismus zdaleka nezajišťuje, aby peníze proudily dolů, ale je pumpou, která přesouvá bohatství od chudých k bohatým.

  Ve Spojených státech bylo v 60. a na počátku 70. let 20. století největšími příjemci hospodářského růstu 20 % nejchudších. Od roku 1980 se však výnosy z růstu přesouvaly od nejchudších lidí k ultrabohatým. Mediánový příjem v USA rostl pouze třetinovým tempem růstu HDP, zatímco příjem 1 % nejbohatších rostl trojnásobným tempem. V porovnání s trendem před neoliberálním vývojem přišlo dolních 90 % obyvatel v letech 1975-2018 o 47 bilionů dolarů. Mezi lety 1990 a 2020 vzrostlo bohatství amerických miliardářů po zohlednění inflace zhruba dvanáctkrát. Podobný příběh se odehrává i ve Spojeném království. Z nejchudších 10 % domácností má nyní téměř polovina více dluhů než majetku.

  Neoliberalismus je nám prodáván jako prostředek k posílení svobody a možnosti volby, ale ve skutečnosti jde o moc. Přesouvá daně a regulace od těch, kteří jsou bohatí a mocní, na lidi, kteří jsou chudí a slabí. Daně, které kdysi platili bohatí, byly přeneseny na ty, kteří mají mnohem menší zdroje.

  Podívejte se na návrh Liz Trussové na řešení krize účtů za energie. Místo toho, aby zdanila rekordní zisky ropných a plynárenských společností, využívá daně, které platíme my ostatní, k tomu, aby jim umožnila nadále shrabovat monstrózní částky. Dokonce i tato politika, která je prezentována jako prostředek pomoci chudým lidem s jejich účty, v kombinaci s novými škrty v národním pojištění zajistí, že nejbohatší domácnosti dostanou dvakrát větší pomoc s jejich životními náklady než nejchudší domácnosti.

  Kompletní zde.

  https://www.blisty.cz/art/109787-neoliberalismus-vede-k-chudobe.html

 8. Dvořák napsal:

  Pane předsedo,nevíte,jak to váš nejvyšší signalista myslel s tím šetřením? Speciálně speciálem?

 9. Zdeněk Gryc napsal:

  Dvořák říká:
  Pondělí, 19. 9. 2022 v 9:26
  tak to ani omylem. Já už teď nekoukám ani na zprávy. Ty smuteční obleky a zdrcený tváře reportérů a moderátorů už mě vyloženě serou. Marně si snažím vzpomenout,kdy se ČR stala součástí britského impéria.
  ————————————–
  po 19.09.2022 20:32
  Převzato z mailu od spolužáka:
  Británie teď truchlí nad odchodem jedinečné a obdivuhodné osobnosti, která nám vládla 70 let.
  Obřady královského pohřbu jsou snad až příliš pompézní,
  ale není pochyby, že se to úzce dotýká milionů Britů.
  Nám některé aspekty monarchie vadí, ale je fakt, že to pracuje obdivuhodně a je to sjednocující.
  Dnes jsme shlédli na televizi pohřební procesí a ceremonie ve westminsterské katedrále a ve Windsoru. Myslím, že to bylo absolutně dokonalé, důstojné, ale i velice dojemné.
  Británie se tu ukázala perfektně, na něco takového se nezapomíná.
  Logisticky a bezpečnostně to bylo nesmírně náročné, ale naštěstí všecko proběhlo hladce.
  Prý to bylo největší celosvětová setkání státníků od druhé světové války a těch několik nepozvaných tam určitě nechybělo.

  Rozpomínám se na svoje první “setkání“ s královnou.
  Je tomu právě 54 let.
  Bylo to v září 1968 na britském velvyslanectví ve Vídni, kde jsme žádali o vstupní visa.
  Zavedli mně do velké místnosti, v čele byl veliký stůl, za ním seděla kultivovaná stříbrovlasá dáma. Pokynula mi abych se posadil do velkého křesla naproti, tam ale už seděl veliký pes, který si mě pozorně prohlížel.
  Tušil jsem, že by nebylo dobře se mu znelíbit a tak jsem si opatrně sedl na opačný konec křesla.
  O čem jsem s velvyslankyní hovořil si už vůbec nepamatuji, jenom se divím, že jsem obstál se svou angličtinou.

  Můj největší dojem byl však z velkého obrazu tehdy ještě mladé královny, který visel nad stolem.

  Hleděl jsem na ni a říkal jsem si kéž už bychom byli pod tvou ochranou rukou.
  Vyšel jsem z ambasády šťastný a s úlevou, visa v našich pasech.
  A to nás nasměrovalo na zbytek našich životů.

 10. Zdeněk Gryc napsal:

  Odpověď Milana
  —————-
  Všechny vás zdravím,

  já už jsem bohužel uzemněn v bytě a tak ani v létě se mně nepodařilo alespoň s chodítkem vyrazit ven. Ovšem hlavním důvodem byla ta nešťastná vedra, která byla letos i u nás mimořádná. I doma se mně obtížně dýchalo, takže jsem nakonec skončil v nemocnici, kde jsem strávil asi měsíc. Inhaloval jsem kyslík, ale mezi tím vedra odezněla a už jsem s dechem v pořádku. Tak nevím zda to bylo tou kyslíkovou léčbou nebo změnou počasí. Ovšem horší je to, že během pobytu v nemocnici jsem najednou přestal ovládat nohy, což přetrvává dosud. To bohužel znamená v podstatě nutnost celodenní péče, což rodina už není schopna zajistit. Tak se podařil menší zázrak a asi během čtvrt roku se nám podařilo získat místo v domově důchodců v Brně na Lesné, kde jsem našel zřejmě již doživotní bydliště. Jak můžete poznat i z tohoto mailu, tak zde má k dispozici i internet, takže mně zde vlastně již nic neschází (mailová adresa zůstává samozřejmě stejná).

  Tak to je můj letošní „curriculum vitae“, který podstatně změnil život můj i celé mé rodiny. Ale nějak se s tím jistě vypořádáme. Přeji vám všem, abyste v budoucnu nemuseli řešit nic podobného a zdraví vám sloužilo alespoň přiměřeně věku.

  Všechny vás zdraví Milan (Detail)

  Značkařská legenda Milan Pernica oslavil 90. narozeniny

  Milan Pernica dne 15. ledna 2019
  oslavil své 90. narozeniny (foto: Vít Lodr)
  Ing. Milana Pernicu, CSc. Není třeba většině členů KČT dlouze představovat. Dlouholetý zasloužilý člen značkařských rad a komisí KČT, předseda a sekretář komise turistického značení Jihomoravské oblasti KČT, čestný člen Jihomoravské oblasti KČT i KČT. Jelikož 15. ledna 2019 oslavil své 90. narozeniny, požádali jsme jej při této příležitosti o rozhovor, z něhož pro náš web citujeme některé pasáže.
  • další článek o Milanovi Pernicovi naleznete v našem Zpravodaji JM oblasti č. 1/2019

  Kdo mne vůbec k turistice přivedl? S přírodou mne začal seznamovat můj otec. Spolu jsme se hodně pohybovali v krásném okolí Brna a tím ve mně zřejmě probudil zájem o přírodu a vše, co s tím souvisí. To byl asi ten vnitřní důvod, který mne po osvobození v roce 1945 přivedl ke skautingu a způsobil to, že jsem v organizacích, jejichž hlavní náplní byl a je pobyt v přírodě, zakotvil dodnes.
  Ke značení jsem se dostal hned ze začátku svého skautského působení, protože se na náš skautský oddíl obrátil KČT se žádostí o pomoc při značkování. Stali jsme se kolektivním členem odboru KČT Brno II a brzy nato jsem byl vyslán na týdenní značkařské školení, které se konalo v roce 1947 v Lenoře na Šumavě. Tam jsme celý týden chodili okolo Lenory po značených turistických cestách a přemalovávali německé značení na naše české. Od té doby se bez přerušení věnuji značení, a pokud se nemýlím, tak v současné době budu pravděpodobně nejdéle pracujícím kvalifikovaným značkařem.

 11. Zdeněk Gryc napsal:

  SOKOLSKÉ ŠKOLENÍ
  Zdeněk Gryc | Čtvrtek, 5. 7. 2018 v 11:12
  Věc: sokolské školení – průběh
  Dne 6. srpna 1952
  LIST A č. 56/52
  Útvar KS-Stb Brno
  Řídící orgán Voleš
  Značka agenta 1728 krycí jméno Suchý
  Zpráva řídícímu orgánu předána dne 6. 8. 1952
  Klasifikace: 3
  Věc: Sokolské školení – průběh
  ———————————————–
  1a: Asi ve středu jsme měli večer táborák. Celá škola si sesedla podle skupinkolema zpívala národní písně, hlavně slovácké. Po půl hodině se někde ozval návrh aby se zpívala píseň „Teče voda teče“.
  Ozvalo se to pravděpodobně u děvčat, neb seděly vedle vedoucího V a h a l y. Tento prudce vstal a přerušil táborák a že je okamžitě večerka. Všichni museli do stanů vedoucí tábora ještě řekl, že to co jsme zpívali jsou únikové písně a je dosti smutné, že neznáme nové pokrokové.

  P e r n i c a se ozval a ptal se vedoucího proč jsou únikové.
  Tento řekl. Že diskutovat nebude.
  Pernicase opět ozval a řekl nahlas, že to není jednání komunista odmítat kritiku. Vedoucí odpovídá že za to může býti vyloučen ze školy.
  Druhý den po rozhovoru P e r n i c e s vedoucím se tento již choval, jako by se nic nestalo.

  1b: Další průběh ze života školení některých členů bývalého Junáka v Sokole, kteří nyní na Slovensku byli na krajské škole.
  2: Vlastnoručně psaná zpráva agenta.
  3: Zprávu podal agent, který se toho to školení zůčastnil.
  4: Ten Fousek se svou partou s mne ani nevšímali.
  5: Očekával jsem, že se parta bývalých Junáků domluví. Ale tito spolu nehovořili moc a jen se učili. Je zřejmé, že tito jsou velice opatrní ve svém jednání.
  5: Do této skupiny Fouskovy a Klepačovy bude nasazen ještě jeden agent.
  šstrž. V o l e š Leopold
  ————————————————————–
  Fotokopie dokumentu je poslána do redakce JL

 12. Zdeněk Gryc napsal:

  TURISTICKÁ MAPA
  SENÁTNÍ OBVOD č.52
  JIHLAVA
  VYTRVALE
  VOLBY DO SENÁTU 23.-24.září

  141 OBCÍ A MĚST
  Zároveň přidávám své senátorské desatero…

  Václava Havla
  a
  Miloše Vystrčila

  si velmi váží: Zdeněk Gryc

 13. Jan P napsal:

  NEVOL NIKOHO !
  KDE VLÁDNOU PENÍZE, VOLEBNÍ LÍSTKY NEPOMOHOU !

 14. Svatopluk Beran napsal:

  „Nebezpečí pro celý svět.“ V části Sýrie roste nový minichalífát.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-tabor-s-rodinami-islamskeho-statu-se-rozrusta-v-syrii-roste-minichalifat-214843#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  KDO PODLE VÁS PANE PŘEDSEDO ČESKÉHO SENÁTU VYSTRČILE DAL TYTO RADIKÁLNÍ MUSLIMY Z 56 NÁRODNOSTÍ SVĚTA DOHROMADY A VYTVOŘIL TAK NEBEZPEČÍ PRO CELÝ SVĚT?

  „Al-Húl je jedním z nejnebezpečnějších táborů nejen pro sever a východ Sýrie, ale i pro celý svět. V táboře jsou rodiny IS 56 různých národností, dochází k vraždám a sebevraždám. Islámský stát indoktrinuje děti v táboře. Roste tak nová generace džihádistů. Není to nebezpečí jen pro nás, ale pro celé lidstvo.

  Ke kurdské výzvě k repatriaci rodin džihádistů se přidal i šéf amerických sil na Blízkém východě, generál Michael Kurilla. „V táboře je nyní asi 54 tisíc lidí, z čehož 27 tisíc tvoří Iráčané, zhruba 18 tisíc Syřané a 8500 cizinců,“ upřesnil generál. Polovině této populace je přitom podle OSN méně než 18 let.

  „Padesát procent obyvatel tábora jsou dědicové IS, kteří se hlásí k odporné ideologii této skupiny. Zbytek jsou lidé, kteří nemají kam jinam jít a chtějí se vrátit domů,“ popsal generál Kurilla na tiskové konferenci na americké ambasádě v Ammánu. Jeho slova potvrzuje i nedávná reportáž deníku Le Monde. Reportérka v ní popisuje táborový protest, při němž se shromáždily desítky žen v černých abájích a skandovaly slogan: „Islámský stát zůstane!“

  JÁ VÁM TO POVÍM. SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ KTERÝM JSTE PŘEDAL KLÍČE OD NAŠEHO SENÁTU A TÍM NASTAVIL I NAŠE VAZALSTVÍ TÉTO ZEMI, KTERÁ SE NEŠTÍTILA UZÁKONIT SI MUČÍRNY PO CELÉM SVĚTĚ A ROZKLÁDAT STÁTY S NESTEJNÝM MYŠLENÍM A PŘESVĚDČENÍM. BYLO BY DOBŘE POKUD BYCHOM SI MOHLI VZÍT TY KLÍČE OD AMERIKY ZPĚT, NIKOMU UŽ JE NIKDY NEDAT A ROZHODOVAT O SOBĚ SAMI, BEZ KTERÉKOLIV CIZÍ VELMOCI. TO ALE MUSÍ BÝT CHUŤ A OSOBNÍ PŘESVĚDČENÍ A MORÁLNÍ SÍLA K NĚČEMU TAKOVÉMU. BYLO BY PRO ČESKÉ OBYVATELSTVO ÚLEVOU VAŠE UKONČENÍ ČINNOSTI V SENÁTU A BUDE DLOUHO TRVAT NEŽ SE NAPRAVÍ VŠECHNO CO JSTE V TOUZE PO NÁPRAVĚ MOVITÝCH KŘIVD NA VAŠÍ RODINĚ, POKAZIL A KAZÍTE DÁL ČESKÝM OBČANŮM.

  JE TO AMERICKÁ PSEUDODEMOKRACIE A VMĚŠOVÁNÍ SE DO NÁRODŮ CELÉHO SVĚTA SE SNAHOU O JEJICH NARUŠENÍ SOUDRŽNOSTI, PRO OSLABENÍ JEJICH HOSPODÁŘSTVÍ, VE VÝHRADNÝ HOSPODÁŘSKÝ PROSPĚCH SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH, KTERÁ VEDOU OBČANY JINÝCH ZEMÍ AŽ ZA HRANY SVÝCH PŘESVĚDČENÍ.

  AMERICKÝ PUČ NA UKRAJINĚ A AMERICKÉ NEONACISTICKÉ LOUTKY S KALAŠNIKOVY V UKRAJINSKÉM PARLAMENTU V ROCE 2014 V KIJEVĚ, KRYTÍ SLIBEM EVROPSKÝCH PŘEDSTAVITELŮ ZÁPADU, ČI MAFIÁNI Z LIDKÝMI ORGÁNY NA BALKÁNĚ A VYTRŽENÍ KOSOVA ZE SRBSKA JSOU JEN DALŠÍM A DALŠÍM DŮKAZEM KAM AŽ VEDE TENTO TYP AMERICKÉ DEMOKRACIE VNUCOVANÝ AMERICKÝM GEOPOLITICKÝM MILITARISMEM CELÉMU SVĚTU.

 15. Jan P napsal:

  Proč vlastně u nás neuspořádáme referendum o připojení k Německu či Rakousku ?

  Mít německé nebo rakouské zákony, daně, mzdy a lepší potraviny.
  Rakousko není členem NATO, takže až bychom si v referendu odhlasovali připojení a ono nás anektovat odmítlo, nemohli bychom argumentovat, že přece musí respektovat naše svobodné rozhodnutí, kam chceme patřit, že nás musí přijmout do svého státu, když to chceme, stejně jako nás přijali do NATO a jako členství v NATO nabízejí Ukrajině.
  „Limit je nastaven tak, že chudé donutí šetřit, byť už nemají z čeho, a bohatí dostanou dotovanou elektřinu a plyn pro neomezenou spotřebu.“
  https://a2larm.cz/2022/09/evropska-unie-sleduje-zajmy-obcanu-ceska-vlada-blaho-energetickych-firem/

 16. Svatopluk Beran napsal:

  Ve škole se totiž neučíme jenom číst, psát a počítat. Dobrá škola je pomocníkem a kamarádem, dobrá škola pomáhá připravit na život.

  TO JE ASPOŇ SPRÁVNÁ PĚTIKOLKA – AŤ NÁM VZKVÉTÁ AMERICKÝ PRINCIP ŽIVOTA NA DLUH – AŤ ŽIJE AMERICKÝ INFLAČNÍ SYSTÉM KRIZÍ –

  NIKDY JSME SE NEMĚLI TAK KRÁSNĚ

  ŠVEJK S VOŽRALÝM FELDKURÁTEM – TO SE NÁM TO ŽIJE, KDYŽ NÁM OSTATNÍ PŮJČUJÍ A PŘITOM JEN ČÁSTEČNĚ KRYTÉ PROSTŘEDKY SMĚNY – HLAVNĚ ŽE SE ZBAVÍME LEVNÝCH RUSKÝCH UHLÍKOVÝCH SUROVIN – AŤ ŽIJÍ FRAKOVANÉ UHLÍKOVÉ DRAHÉ SUROVINY Z USA –

  JEN BLBEC TOHLE MŮŽE PROSAZOVAT, JEN BLBEC MŮŽE TAKHLE ZATAHOVAT NÁROD DO EKONOMICKÉHO VAZALSTVÍ

  Vláda chce od Unie půjčku až 150 miliard – už raději ani nenapíšou jestli korun nebo euro 🙂

  TOHLE JE PARTA PROAMERICKEJCH HAVLOVSKEJCH, LUMPŮ PODOROVANÁ VYSTRČILEM

  https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-vlada-chce-od-unie-pujcku-az-150-miliard-

  PŘIŠLI ABY NEODEŠLI, PŘIŠLI ABY UŽ NAVŽDY V EVROPĚ LOUPILI

  ROZDĚLÍ SVĚT NA MY A ONI A ONI – A ZBYTEK SVĚTA UŽ JEJICH DOLAR V BUDOUCNU PODPOROVAT NEBUDE, O TO VÍCE DOLAR POD VEDENÍM ZRÁDCE A VLEZDO.RDE.CE VYSTRČILA BUDOU DOTOVAT NAŠE DĚTI A JEJICH DĚTI A JEJICH DĚTI.

  PŘIŠLI ABY NEODEŠLI, PŘIŠLI SE PŘISÁT NA EVROPU JAK PIJAVICE NA VŽDY.

  KDE JSOU NOVINÁŘI, UMĚLCI, EKONOMOVÉ, POLITICI KTEŘÍ SE NEBOJÍ POUKÁZAT NA TENTO AMERICKÝ HYENISMUS A ČESKÉ VLÁDNÍ SRABY?

Leave a Reply