Blog Jihlavských listů

Miroslav Tomanec, Ing., MBA
129- Stavební inženýr, restauratér, vinárník a pivovarník na penzi. Dnes už jenom kavárník a bývalý koaliční zastupitel, aktivně se snažící ovlivňovat chod našeho krásného města.

Protože…hala, no (III).

Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Pondělí, 19. 9. 2022 v 17:59

Aneb, co všechno v našem městě NEBUDE, když zodpovědní opravdu v této době rozhodnou o stavbě Horácké multifunkční arény za 2,5 miliardy z peněz daňových poplatníků. Bez nároku na pořadí důležitosti.

Jedné věci si na současném vedení města opravdu cením. A to, že říká věci na rovinu. Alespoň některé. S plénem, tedy se zastupitelstvem, je to přesně naopak. Ti mlčí jako zařezaní.

A když tedy na mimořádném jednání v srpnu řekli, že hala bude za každou cenu (i když rozhodnout to musí až příští zastupitelstvo, že), tak zároveň řekli, co všechno nebude – mimo jiné tedy Modeta. A nikdo, NIKDO k tomu ani necekl.

A to bylo plánů a studií, když se to kupovalo! A ve skutečnosti – jedna z velkých proher této garnitury – za 4 roky se tam nakonec nepohnulo a v dohledné době ani nepohne vůbec nic. Marná investice. Protože – hala, no.

Přitom výmluvy, že je třeba ještě dál objednávat studie a diskutovat už působí poněkud trapně. A legendární už je paní primátorky věta….“ …my přesně víme, co by tam mělo být, jenom se na tom jaksi nedokážeme domluvit…“ Když to bylo ve volebním programu, že.

Poněkud smutně a marně pak působí statečný emeritní ředitel ZOO Vláďa Jiroušek, který neúnavně obchází volební lídry se svými vizemi a s tím, že je především třeba přece dál budovat prostor, kde statisíce návštěvníků tráví celé dny…Oproti tomu – do haly příjdou tito lidé na pár hodin jednorázově za kulturou za sportem tak jednou za pár měsíců a v dnešní těžké době to budou první výdaje, které omezí a věnují ty peníze raději na zábavu svých dětí v ZOO.

Tohle je však hlavním politickým silám našeho města úplně jedno. Betonový pomník za miliardy a žrout provozních nákladů v desítkách milionů za KAŽDOU CENU ! Protože – hala, no! A na nic jiného fakt nebude.

O čem už jsem psal( respektive co nebude kvůli hale…) :

I. Kulturní náměstí a centrum

II. Opravdová sportovní infrastruktura

…a o čem ještě budu psát (tedy co také nebude kvůli hale .. ) :

IV. Voda

V. Peníze

Jeden komentář k článku “Protože…hala, no (III).”

  1. jihlavák říká:

    Volby v Jihlavě vyhraje ANO. Když vezme do koalice profláknuté politiky z ODS, TOP, KDU, Pitátů /pozn. piráti byli vždy zloději a vrazi/ , bude volič ANO zklamán. Volby hodně lidí chápe jako pomstu bruselskému sluhovi Péťovi a nejednou budou jeho lidé zase v čele velkých měst? Povolební vývoj bude nejen v Jihlavě hodně zajímavý, i s ohledem na zimní stadion. Třeba je nas….st lidí tak veliká, že vytváření koalice ve městě nebude potřeba. Uvidíme.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I