Sedm otevřených dopisů zastupitelům za ODS – č.4

Vážená paní Hano,

chtěl bych Vám nejprve poblahopřát k Vašemu zvolení a vyjádřit víru, že to pro Vás bude zajímavá a prospěšná zkušenost. A že zároveň přinesete jako nováček do zastupitelstva nový a svěží vítr.

Zároveň chci doufat, že Vaše působení zde bude i hodně zaměřeno na ekologii, což je oblast, které Vaše strana zůstává hodně dlužná. 

V Jihlavě, v jako jednom z měst kde ANO dostalo nejvice hlasů,  je přesto šance složit demokratickou koalici, byť křehkou a problematickou. Chci Vás poprosit, podpořte ji a nepopřete tak vše, co jste hlásali ve volební kampani. Jinak byste určitě zklamali hodně vašich voličů, kteří Vás určitě nevolili proto,abyste se spojovali s Babišovou říši zla.

Od všech příznivců tohoto spojení z Vaší strany jsem slyšel jako jeden z argumentů Vaše těhotenství, které Vám bude prý bránit účastnit se aktivně práce v zastupitelstvu a křehká koalice tím prý pozbyde většinu. Nevěřím tomu – jak jsem měl možnost Vás poznat tak vím, že uděláte vše pro to, aby tomu tak nebylo. A jestli se něco kvůli tomu neprosadí na jednom nebo dvou zastupitelstvech, kde třeba opravdu budete muset chybět, není nic ve srovnání s krokem ke spolupráci s někým, kdo v kampani lil na protivníky kýble špíny a usiluje o likvidaci demokratického světa. 

Děkuji Vám, že se nad tím zamyslíte i z této stránky a věřím, že to všechno uvážíte, když budete zvedat ruku pro nebo proti koalici se slouhy estebáka, kteří ve svém středu chrání zlou paní právě souzenou za podvod.

S přáním všeho dobrého do příštích dnů zůstává

PS. : Ing. Hana Šíma je farmářka a IT analytička, žije na statku nedaleko Jihlavy. Do zastupitelstva byla zvolena poprvé, z místní ODS je jediný nováček a jediná žena mezi „starými pardy“

24 Responses to “Sedm otevřených dopisů zastupitelům za ODS – č.4”

 1. Zdeněk Gryc napsal:

  Válka na Ukrajině nezačala tak, jak si myslíme.
  Podle šéfa Kremlu je totiž všechno jinak
  Ondřej Kočí
  8. září 2022

  Ruský prezident Vladimir Putin od začátku invaze tvrdí,
  že Moskva zahájila v sousední zemi speciální vojenskou operaci.
  Podle něj to ale není začátek konfliktu.

  Skoro to vypadá, že Putinův sleng je trvalka:

  Putin: „Letecké údery už nebudou nutné, zbylé úkoly splní vojáci na zemi“

  dnes 18:47
  Petr Jemelka

  Masivní vzdušné údery podobné těm,
  které podnikly ruské síly na Ukrajinu v pondělí,
  již nebudou podle ruského prezidenta Vladimira Putina nutné.
  Zbylé úkoly vytyčené Moskvou v rámci invaze na Ukrajinu
  podle šéfa Kremlu dokončí vojáci na zemi.
  Potřeba prý nebude ani další mobilizace,
  přičemž ta vyhlášená v září by měla být dokončena během dvou týdnů.
  Putin to řekl novinářům v Astaně,
  kde se během dvou dnů zúčastnil několika summitů.
  ———
  Doufejme, že mu příští výroky
  +
  příští oběd. zachutnají obdobně…

 2. VladimírV napsal:

  Pro Z.G.

  Platí okřídlené. Jen idiot nemění své názory.

  Příklady: NATO se nebude rozšiřovat na východ, letecké údery při speciální operaci operaci nebudou nutné.

  A taky: Zabili jste nám Ferdinanda, tak tady máte přes držku. Ovšem Putina, na rozdíl od hospodského Palivce, který sundal ze stěny obraz císaře pána, aby na něj nesraly mouchy, a byl popohnán před soud za velezradu, za to, že zaútočil tvrdě odplatou za rozbití mostu na Krym, zřejmě nikdo nebude soudit a zavírat.

 3. Zdeněk Gryc napsal:

  Pro V.H

  poněkud osobně…

  letci RAF tehdy
  NATO dnes

  Kvůli bombardování RAF
  pokračovala jednání v protileteckém krytu
  ve formátu Ribbentrop – Molotov.

  Liškutín se dočkal, ale krátce nato umřel.
  Zeman mu předá diplom o povýšení
  16.6.2017
  Radek Gális
  Konečně je splacen další z dluhů, které má česká společnost vůči lidem bojujícím za svobodu a demokracii. Minulý měsíc byl 8. května povýšen do hodnosti brigádního generála válečný pilot Miroslav Antonín Liškutín (97), rodák z Jiříkovic u Brna, který od roku 1948 žije v Anglii.
  Dnes mu má prezident Miloš Zeman při své návštěvě Velké Británie osobně předat diplom o povýšení.
  —————————-
  Náčelník štábu na letišti v Brně – Slatině.
  Miroslav Liškutín se narodil v roce 1919 v Jiříkovicích u Brna. Vyučil se zámečníkem. Jako dvacetiletý odešel v roce 1939 z okupované vlasti a od roku 1940 se v Anglii jako příslušník RAF účastnil bojů, během kterých uskutečnil 131 letů nad nepřátelská území a nalétal 465 bojových hodin.
  Létal v řadách 312. a 313. československé stíhací perutě.
  Připsal si 3 jisté sestřely + sestřel 1 létající pumy V1.
  Po návratu do osvobozeného Československa působil jako náčelník štábu na letišti v Brně – Slatině.
  Po komunistickém převratu na něj byl vydán novými mocipány zatykač a tak
  Miroslav Liškutín již po druhé odešel do britského exilu.
  Byl opět přijat do řad Královského letectva, které definitivně opustil v roce 1962. Zemřel v britském Farehamu v únoru 2018. Jeho ostatky byly v dubnu 2019 přeneseny do rodinné hrobky ve Šlapanicích.
  ———————-
  Po návratu do osvobozeného Československa působil jako náčelník štábu na letišti v Brně – Slatině.
  Na tomto letišti působil také Rudolf Nedoma
  Na náměstí v Boskovicíc a v Muzeu Boskovicka, byla ve čtvrtek 7. 5. 2015. Ve 14:00 zahájena výstava 40 rodáků, příslušníků RAF.

  Rodáci z Boskovic a okolí ve službách Královského letectva.

  Jedním, z těchto čtyřiceti příslušníků RAF je Rudolf Nedoma, který napsal knížku:
  „Bombardovali jsme Německo“, vydanou v roce 1946, V. Kutil Olomouc,
  kterou věnoval jako upomínku, sekundánkovi RG Židenice, na společné prázdniny, strávené v roce 1946 v Rožnově.
  Přítelíčkovi se omluvil pohlednicí, odeslanou dne 1. 4. 1947. BERKS:
  „Prosím za prominutí, že jsem se nepřišel ani rozloučit. . . Snad se jednou přijedeme podívat do Rožnova“. Rudolf Nedoma
  Pohlednici – „omluvenku“, si vyžádali boskovičtí jako autentický doklad s datem,
  pro předmětnou výstavu RAF.

  Zdeněk Gryc se s Rudolfem Nedomou už do Rožnova, za Valachy věrnými TGM nedostal.
  R. N. zemřel 10. 8. 1995. Je pochován v Roockwoodu v části hřbitova zakoupeného Svazem letců svobodného Československa v Londýně, poblíže svých válečných kamarádů.
  R. N. bydlel v Brně-Černovicích, na Školní ulici vedle hospody „Janků“.
  Janků jeho syn, byl spolužák ZG

 4. Svatopluk Beran napsal:

  Kvůli bombardování RAF
  pokračovala jednání v protileteckém krytu
  ve formátu Ribbentrop – Molotov.

  Operace Sunrise – Tajemství jedné kapitulace.

  Spojenci ve druhé světové válce bojovali proti Hitlerovi a jeho vazalům a jejich cílem byla bezpodmínečná kapitulace Německa. Operace Sunrise je krycí název jedné z nejtajnějších operací tajných služeb v době konfliktu. Byla až tak tajná, že se informace o ní rozhodl zveřejnit až americký prezident Clinton v roce 1998.

  Do jednání znovu vstupuje baron Parrilli, tentokráte již v kněžském převleku. V tomto převleku se může cítit dobře, je totiž i papežovým soukromým poradcem. V květnu 1944 měl Wolff tajnou audienci u papeže Pia XII., který je též také někdy označován jako „Hitlerův papež“. Pius XII. informoval generála SS o tom, že Vatikán je připraven učinit cokoli ke zkrácení bojů na západní a jižní frontě a zastavení postupu sovětské armády. 8. března se v Curychu setkává generál Wolff se zástupcem vedoucího rozvědky USA Allenem Dullesem již osobně. Sověti se o tomto jednání díky zprávě amerického velvyslance v Moskvě. Ministr zahraničí Molotov nebyl v otázce jednání v zásadě proti, pouze dal podmínku, že se jednání zůčastní i sovětští důstojníci.

  Odpověď Američanů byla jasná a zřetelná: Ne.

  19. března dochází k další přísně tajné schůzce ve švýcarské Asconě. Wolff je sice generálem zbraní SS, ale bez souhlasu vrchního velení skupiny armád na jižní frontě nemůže žádnou kapitulaci nabízet. To mohl udělat pouze polní maršál Albert Kesserling, kterého ale mezitím převelel Hitler na západní frontu. Američany však zajímá i něco jiného. Chtěli by vidět vojenské mapy německých armád, které měl Wolff u sebe. Generál SS neváhá a mapy předloží. V polovině března je i Wolffovi jasné, že s Třetí říší je konec a že Německo nezachrání ani tajná zázračná zbraň slibovaná Hitlerem. Spojenecká vojska na západě postoupila k řece Rýn, a sovětská vojska se blíží k Berlínu. Wolff je Hitlerem povolán do Berlína, aby vyklopil pravdu o tajných jednáních ve Švýcarsku. Wolff o schůzce v Asconě takticky před Hitlerem pomlčí a nezapomene připomenout, že Himmler a Kaltenbrunner jednali se západními spojenci také. Hitler povolí Wolffovi další jednání, ale zakáže mu již další cesty do Švýcarska.

  Nastává patová situace – Stalin pod vlivem zpráv o jednání Američanů s esesáky hrozí odstoupením z protihitlerovské koalice. Situaci zachrání Winston Churchill, který se ve Washingtonu zasadí o to, aby operace Sunrise byla zastavena.

  https://www.abclinuxu.cz/blog/Kelvin_Fitnick/2009/1/operace-sunrise-tajemstvi-jedne-kapitulace

  NICMÉNĚ NA STUDENOU VÁLKU MEZI ZÁPADEM A VÝCHODEM AMERIČANÉ – BRATŘI DULLESOVÉ – JEDEN COBY POVÁLEČNÝ MINISTR ZAHRANIČÍ USA A DRUHÝ COBY POVÁLEČNÝ ZAKLADATEL NEJVRAŽEDNĚJŠÍ TAJNÉ SLUŽBY NA SVĚTĚ CIA, ZADĚLALI.

 5. Svatopluk Beran napsal:

  Kvůli bombardování RAF
  pokračovala jednání v protileteckém krytu
  ve formátu Ribbentrop – Molotov.

  Takže se podívejme na složitost situace z které americký pacholek čerpá.

  https://www.idnes.cz/technet/vojenstvi/sovetsky-svaz-osa-druha-svetova-valka.A190308_132959_vojenstvi_erp

  KOHO TO ZAJÍMÁ, TAK DOPORUČUJI PŘEČÍST CELÉ, POCHOPÍ PAK KAŽDÝ SNÁZE, JAK KOMPLIKOVANÉ JSOU TAKOVÁ JEDNÁNÍ A JEJICH TAJNÁ POZADÍ A TAJNÉ NEZVEŘEJŃOVANÉ DODATKY. LÉPE SI TAK KAŽDÝ BUDE MOCI PŘEDSTAVIT CO VŠE SE ASI ODEHRÁVALO ZA AMERICKÝM PUČEM V KIJEVĚ NA MAJDANU A CO VŠE SE DĚJE ZA DALŠÍ SVĚTOVOU AMERICKOU PROXI OBCHODNÍ VÁLKOU, TENTOKRÁT S RUSKEM PŘES PŘES ETNICKY ROZDĚLENOU UKRAJINU A JAKÉ SVINSTVO AMERICKÁ CIE PŘIPRAVILA EVROPĚ.

  Situace v sovětské zahraniční politice se začala měnit již po podpisu Mnichovské dohody. Pokud na konci 30. let Sovětský svaz osciloval mezi spoluprací se západními demokraciemi a Německem, SUDETSKÁ ZRADA ANGLIE A FRANCIE NA ČESKÉ REPUBLICE Stalina přesvědčila, že Británie s Francií nejsou spojenci, o které by se mohl opřít.

  Dlouhé diplomatické ticho přimělo o blížící se válce přemýšlet i Stalina. Na poradě generálního štábu citoval z Mein Kampf části, ve kterých Hitler popisuje nutnost dobýt pro Německo území na východě. Sovětský generální štáb předpokládal, že Rudá armáda bude na plnohodnotnou válku s Německem připravena nejdříve za čtyři roky. Stalin však žádal, přestože se sovětská diplomacie měla pokusit pozdržet německý útok alespoň o dva roky, aby byli sovětští generálové připraveni odrazit ofenzivu ze západu „od této chvíle kdykoli“.

 6. Zdeněk Gryc napsal:

  „Kvůli bombardování RAF
  pokračovala jednání v protileteckém krytu
  ve formátu Ribbentrop – Molotov.“
  —-
  Československé perutě v RAF
  Činnost příslušníků československého letectva v jednotkách britské Royal Air Force během druhé světové války hrála důležitou roli v boji proti německému nacismu; o to smutnější je osud a pronásledování těchto vojáků v komunistickém Československu, kterým se doma dostalo uznání až po roce 1989. Celkem československými perutěmi RAF prošlo 2500 mužů.
  Začlenění do Královského letectva
  Ve Velké Británii začaly rychle vznikat útvary československých letců, a to ještě před podepsáním příslušné smlouvy s vládou Spojeného království[4]. Jednalo se přitom o útvary v rámci RAF, přičemž v jistých případech v těchto útvarech sloužili i britští příslušníci, a naopak, někteří českoslovenští letci a příslušníci posádky sloužili v čistě britských útvarech. 25. října 1940 byla podepsána československo-britská dohoda o československé branné moci, která kromě postavení a organizace československých vojenských jednotek ve Velké Británii upravovala také způsob jejich financování[5]. Následně byla uzavřena Finanční smlouva mezi vládou Velké Británie a Československou prozatímní vládou o poskytnutí válečného úvěru, který následně sloužil k financování všech československých příslušníků branné moci ve Velké Británii.
  ———-
  „NICMÉNĚ NA STUDENOU VÁLKU MEZI ZÁPADEM A VÝCHODEM“

  reagoval Stalin ŽELEZNOU OPONOU

  Železná opona,
  je označení pro neprostupnou hranici mezi západním a východním blokem v době studené války. Nacházela se jednak na západní hranici SSSR, NDR, Československa, Maďarska jednak na jižní hranici Albánie, Bulharska. Existovala od konce druhé světové války v roce 1945 až do konce studené války v roce 1991.
  ———–

  ZA JEJÍ ZRUŠENÍ SE ZASLOUŽIL
  Václav Havel.

  Můžeme pomlouvat Havla i západ, realita v části Evropy osvobozené armádou USA je jiná.
  Doporučuji, bez dalšího, věnovat pozornost předvolební reklamně,
  na internetu v záhlaví Jihlavských listů:
  ————————————————————————————-
  „Prožijte stáří důstojně – Přilepšíme Vám k důchodu.
  Můžete si důchod užívat.
  Buďte jako senioři na západě“.
  ————————————————————–

  NEBO GASTARBEITER V USA BERAN

 7. Svatopluk Beran napsal:

  NICMÉNĚ NA STUDENOU VÁLKU MEZI ZÁPADEM A VÝCHODEM“
  reagoval Stalin ŽELEZNOU OPONOU

  ŽELEZNÁ OPONA ZAČATÁ ALLENEM DULESEM A RÉTORICKY VYSTAVENÁ DO PRAXE CHURCHILEM

  Původně označoval pojem „železná opona“ v němčině i v češtině ochrannou stěnu, která byla po několika požárech zavedena povinně v každém divadle, aby se oddělilo jeviště od hlediště.

  Winston Churchill vztáhnul tento obraz absolutního rozdělení dvou prostor na poválečnou situaci mezi Východem a Západem. V telegramu americkému prezidentovi Harrymu Trumanovi z 12. května 1945 Winston Churchill napsal: „Situace v Evropě mi dělá obrovské starosti. Spustila se zde železná opona. Zdá se být více než pravděpodobné, že celá oblast východně od linie Lübeck – Terst – Korfu přejde brzy do rukou Rusů!“
  Na veřejnost se tato metafora dostala ale teprve o rok později. Britský ministerský předseda použil tento slavný výraz poprvé věřejně 5. března 1946 při projevu na Westminster College ve Fultonu v Missouri. Churchill vyzval ve svém proslovu americké politiky, aby se i nadále angažovali v Evropě a vytvářeli tak protiváhu Sovětskému svazu.

  https://www.begegnungsraum-geschichte.uni-passau.de/cz/materialy-pro-vyuku/zelezna-opona/fakticke-informace/pojem-zelezna-opona/

 8. Svatopluk Beran napsal:

  ZA JEJÍ ZRUŠENÍ SE ZASLOUŽIL Václav Havel a NASTARTOVAL TAK PO 40 LETECH V EVROPĚ DALŠÍ VÁLKY. TENTOKRÁT JIŽ NE FAŠISTICKÉ ALE AMERICKÉ. STÁLE VŠAK JDE O ÚZEMÍ A KOMODITY NEZBYTNÉ K ŽIVOTU OBYVATEL.

  TENTOKRÁT VŠAK NA RUSKO NETÁHNOU EVROPSKÝ NAPOLEON NEBO EVROPSKÝ HITLER, NÝBRŽ AMERIČANÉ SE SVOBODNÝMI POTOMKY A DNEŠNÍMI OBČANY FRANCIE ČI NĚMECKA A TÉMĚŘ CELÉ EVROPY. TEĎ UŽ SI BORDEL V EVROPĚ NEDĚLÁ EVROPA SAMA, ALE JE POD VAZALSTVÍM ZEMĚ SCHOVANÉ MEZI DVĚMA OCEÁNY A KRČÍ SE JAK TYPIČTÍ AMERIČTÍ PACHOLCI, NAMÍSTO ABY MĚLA ODVAHU VYSTUPOVAT JEN SAMA ZA SEBE.

 9. Zdeněk Gryc napsal:

  ČAS OD ČASU
  JE
  VHODNÉ PŘIPOMENOUT,

  ŽELEZNOU OPONU
  hlídali PS áci s maturitou

  /doslovně okopírováno/:

  blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 11:14

  Tady je nějaký G-bloger opravdu tu du dum dum
  Při odvodu na vojnu jsem na dotaz kam chci jít, jsem řekl k Pohraniční stráži, protože k nějakým bigošům se mi nechtělo. Koukli do nějakých papírů, řekli maturitu má a po základním výcviku ve Volarech a Zadním Chodově jsem se jako veldr. objevil v tzv. prvním sledu na pohraniční rotě Černé jezero, prapor byl v Železné Rudě a brigáda v Sušicích.
  Tak, že v kostce za komunistů pro mne hovno zle.
  Nyní taktéž a nemám potřebu se nikde stranicky či jinak politicky angažovat
  Toliko k Rudým buňkám architekte!

 10. blade napsal:

  Přežil Osvětim. Nejhůř vzpomíná na příslušníky SS z Ukrajiny a Pobaltí.

  ČT24 – 27.1.2015

  Pamětník holocaustu Felix Kolmer několikrát stál přímo před doktorem Mengelem, měl ale to štěstí, že válku nakonec přežil.

  V Interview ČT24 vzpomínal na to, jak laskavě vypadající lékař posílal jemným pokynem ruky tisíce lidí na smrt. I na to, že zdaleka nejhorší příslušníci jednotek SS nebyli Němci, ale naopak Ukrajinci a esesáci z pobaltských států.

  https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/1497078-prezil-osvetim-nejhur-vzpomina-na-prislusniky-ss-z-ukrajiny-a-pobalti

 11. blade napsal:

  Oni to někteří důchodci mají tak, že když něco uslyší a v jejich hlavě neustále přemítaný, ač nepravdivý, drb se u nich v hlavě postupem času stává pravdou. K tomu dříve hojně používaný dichlordifenyltrichloretan (DDT) si nyní vybírá svoji daň formou zmatených příspěvků místního Pepíka Vyskoče, který se bál u prkna soudruhům nadávat do sviní. Dnes si nevědomky zaměňuje tehdejší ordinaci proktologa (1964) s nějakou celnicí. Bohužel pro něj i blog se to neustále horší.

 12. Svatopluk Beran napsal:

  NACISTÉ V AMERICE

  Dozorce John Demjanjuk poslal tisíce lidí na smrt, zaměnili ho s ještě horším vrahem.

  Po konci druhé světové války našli v Americe útočiště nejen raketoví vědci, ale i sadisté z koncentračních táborů. John Demjanjuk byl jedním z nejhorších.

  John Demjanjuk byl zdánlivě obyčejný automechanik pracující u společnosti Ford, který měl rodinný domek v Clevelandu, tři děti, navštěvoval kostel a na sousedy byl milý. Prostě přistěhovalec, který se snažil stát řádným občanem. Všichni si mysleli, že – podobně jako v případě tisíců jiných – šlo o ekonomického migranta. Změna nastala v roce 1977, poté, co jeden z izraelských vyšetřovatelů snažících se vypátrat ukryté nacistické zločince ukázal jednomu z přeživších album fotografií.

  Ivan Hrozný
  John Demjanuk (rodným jménem Ivan Mykolajovyč Demjaňuk) se narodil 3. dubna 1920 v ukrajinské Kozjatyni. Když Hitler navzdory smlouvě o neútočení napadl Sovětský svaz, byl Demjanjuk povolán do Rudé armády a v její uniformě byl na Krymu Němci zajat. Od této chvíle se jeho život zcela převrátil. Přežil pobyt v táboře určenému sovětským zajatcům a následně se dobrovolně přihlásil jako dozorce do koncentračního tábora. Jeho první stanicí byl tábor Trawniki, kde probíhal výcvik, a následně působil jako dozorce v koncentračních táborech Majdanek, Sobibor a Flossenbürg. A právě odtud si ho onen přeživší, který ho poznal na fotce, pamatoval.

  „Do plynových komor naháněl vězně se šavlí a olověnou trubkou v ruce. Cestou usekával mužům uši a ženám uřezával ňadra. Občas nutil vězně, dospělé i děti, aby spolu vykonávali pohlavní styk – ještě předtím, než je se svým kolegou Nikolajem nacpali do plynové komory. Poté odešel po schodech dolů do strojovny známé jako „Ivanova zóna“. Tam nahodil naftový motor a naháněl do komory plyn, dokud křik vězňů nevystřídalo mrtvolné ticho,“ píše Eric Lichtblau v knize Nacisté ve službách USA.

 13. Svatopluk Beran napsal:

  Zdeněk Gryc říká:
  Sobota, 15. 10. 2022 v 13:18

  oporučuji, bez dalšího, věnovat pozornost předvolební reklamně,
  na internetu v záhlaví Jihlavských listů:
  ————————————————————————————-
  „Prožijte stáří důstojně – Přilepšíme Vám k důchodu.
  Můžete si důchod užívat.
  Buďte jako senioři na západě“.
  ————————————————————–

  NEBO GASTARBEITER V USA BERAN

  NEBO AMERICKÝ UDAVAČ V OBDOBÍ – KOALIČNÍ VLÁDY ZMĚNY – A ARCHITEKT SOCIALIZMU, KTERÝ JSEM POMÁHAL BUDOVAT, JÁ ZDENEK GRYC

 14. Svatopluk Beran napsal:

  JAK TO ŽE ARCHITEKT SOCIALIZMU A UDAVAČ ZDENEK GRYC NEREAGOVAL STEJNĚ JAKO DNES. JE TO JEDNODUCHÉ – ARCHITEKT KOROUHVIČKA ZROVNA NATÁČEL PLÁŠŤ PO VĚTRU.

  AMERIČTÍ VÁLEČNÍ ZLOČINCI A JEJICH VRAŽDĚNÍ CIVILISTŮ V IRÁKU, JAK TO ŽE O TOM ČESKÁ TELEVIZNÍ MEDIA NEINFORMOVALY DVACETKRÁT ZA DEN JAK DNES, ALE JEŠTĚ TUTO GENOCIDNÍ VÁLKU SPOJENÝCH STÁTŮ PROTI IRÁKU PODPOROVALY, JAKTO ŽE JE POLICIE NEPŘEDVOLÁVALA K PODÁNÍ VYSVĚTLENÍ?

  https://legacy.blisty.cz/art/20025.html

  Američtí vojáci: „V Iráku je to blbé…“ „Bush je prolhaný, manipulativní sráč“

  Jel jsem do Iráku a myslel jsem, že tam budu zabíjet lidi, o nichž jsem se domníval, že jsou zlí. Věřil jsem svému prezidentovi. Moje jednotka byla jedna z prvních v Bagdádu. Strašně jsem se bál. Nevěděl jsem, co si mám myslet. Poprvé jsem viděl mrtvoly. Lidi roztrhané na kusy. Dětičky bez nohou. Bylo to zdrcující, pohled, zvuky, strach.

  Je obtížné poslouchat mého seržanta, jak mi nařizuje: „Když se rozhodnete, že chcete zabít civilistu, který vypadá výhrůžně, tak ho zastřelte. Raději budu vyplňovat formuláře, než aby nějaký otrhanec zabil jednoho z mých vojáků.“ Učí nás, že jestliže někdo vypadá výhrůžně, máme proti tomu něco udělat dřív, než on zaútočí na nás. Nebyl jsem vychován v takovémto strachu a bude mi trvat dlouho, než si na to zvyknu.

  Brzo ráno dne 10. května, na den měsíc před mými třicátými narozeninami, na mě a na dalších 12 mužů zaútočili povstalci v dobře provedené akci v jihovýchodním Bagdádu. Bomby téměř zničily jedno naše vozidlo a zranily mé přátele šrapnelem, téměř je usmrtily. Nestalo by se jim nic, kdyby měli na sobě řádné vojenské ochranné vesty. Proč nám je George W. Bush nezajistil?
  Je to tak absurdní, že mě to vede k další věci. Podnikatel z firmy Blackwater vydělává 15 000 dolarů měsíčně za to, že dělá přesně tutéž práci jako já a moji kamarádi. Já vydělávám tady v Iráku asi 4000 dolarů měsíčně. Co to je?

  Probíhají tady obrovské podvody. Civilní podnikatelé tady lezou do všeho. Blackwater, Kellogg Brown and Root, Halliburton a tak dál. Tihle podnikatelé dělají úplně všechno, od zajišťování bezpečnosti až po zajišťování oběda! Utrácíme za to obrovské peníze a skoro žádné ty projekty se nedělají pro Iráčany. Ruka ruku myje a Iráčané se na tom nepodílejí.

  Můj život teď absolutně závisí na náhodě. Prostě jen doufám, že přežiju.

 15. Zdeněk Gryc napsal:

  Berane, Berane,

  Existuje triangel

  Hitler

  Stalin

  Putin
  ——————

  Třináct dní

  Dnes22:05

  Politický thriller režiséra Rogera Donaldsona je rekonstrukcí skutečných událostí, které se odehrály během dvou týdnů, nejdelších v americké historii. V říjnu 1962 pořídilo americké špionážní letadlo U-2 záběry z kubánského území, na kterých bylo vidět několik sovětských balistických raket středního doletu typu země-země, schopných zasáhnout s jadernými náložemi obrovskou část amerického území. Událost odstartovala nejhlubší krizi studené války: během následujících dvou týdnů se lidstvo ocitlo na samém pokraji jaderného konfliktu. Děsivá vize, na obou stranách železné opony dosud známá jen z propagačních filmů, se najednou stala reálnou hrozbou. V Bílém domě, kde tehdy jako prezident úřadoval J. F. Kennedy, vypukla válka nervů. Pro prezidenta existovalo několik možností, jak zareagovat, avšak u žádné nebylo možné předpokládat příští tah protivníka. Letecký úder na kubánské území, následovaný případně vojenskou invazí, by mohl nepřítele povzbudit k útoku na Berlín a následně i k jaderné odvetě. Další možností byla námořní blokáda Kuby – ta by ale nezamezila případnému odpálení již připravených sovětských náloží. Kennedy v této bezvýchodné situaci neměl proti sobě jen nevyzpytatelné sovětské vedení v čele s Nikitou Chruščovem, ale také vlastní vojenské poradce, v jejichž zájmu bylo řešit situaci silou. Příběh o nesmírně náročném a vyčerpávajícím politickém vyjednávání zde vypráví prezidentův poradce Kenny O’Donnell (v podání Kevina Costnera). Takřka celý film se odehrává „na dvoře“ J. F. Kennedyho (Bruce Greenwood) a podává zasvěcenou informaci o tom, jak probíhala třináctidenní jaderná krize na nejvyšší politické úrovni. I tam totiž měli řešení v rukou obyčejní smrtelníci. A ti dělají chyby…

 16. Zdeněk Gryc napsal:

  Petr Fiala

  Česká republika stojí za svobodnou a nezávislou Ukrajinou.

  Z vlastní historie si dobře pamatujeme,
  že podobné kroky namířené proti suverénním sousedním státům k míru nikdy nevedou.

 17. Zdeněk Gryc napsal:

  Svatopluk Beran říká:
  Sobota, 15. 10. 2022 v 19:21
  „Můj život teď absolutně závisí na náhodě. Prostě jen doufám, že přežiju.“
  —————–
  JAKO…
  Gastarbeiter Beran v USA
  Převzato:
  Gastarbeiter [gastarbajtr] je cizinec,
  který dlouhodobě pracuje v hospodářsky vyspělejší zemi.
  —–
  Tento pojem pocházející z němčiny vznikl začátkem druhé poloviny 20. století
  kdy do západního Německa
  začali přijíždět za prací lidé z Turecka, Itálie, Řecka, Portugalska i odjinud.
  Původně označoval osoby, jež měly pracovní vízum jen na omezenou dobu a předpokládalo se, že po uplynutí jeho platnosti se vrátí zpět do vlasti;
  udržel se však i poté, co se ukázalo, že v mnoha případech tomu tak není a tito lidé v Německu zůstávají trvale.
  ————————–
  První karikatury strýčka SAMa a nadávky na USA
  jsou v Protektorátním, nacistickém tisku.
  Druhé karikatury strýčka SAMa a nadávky na USA
  jsou v komunistickém tisku.
  Dost vynikal „Dikobraz“.
  Třetí bohatou generaci invektiv na USA
  produkuje zasloužilý gastarbeiter

  BERAN

 18. Svatopluk Beran napsal:

  Existuje triangel

  Hitler

  Stalin

  USA

  Politický thriller režiséra Rogera Donaldsona je rekonstrukcí skutečných událostí, které se odehrály během dvou týdnů, nejdelších v americké historii. V říjnu 1962 pořídilo americké špionážní letadlo U-2 záběry z kubánského území, na kterých bylo vidět několik sovětských balistických raket středního doletu typu země-země, schopných zasáhnout s jadernými náložemi obrovskou část amerického území.

  VIDÍM MŽE JSTE SE VČERA POCTIVĚ DÍVAL. TO JE DOBŘE. ALE TYPICKY JAK JE U VÁS A MNOHÝCH DALŠÍCH JSTE SI VŮBEC, ALE VŮBEC NEVŠIML, ŽE JAKO PRVNÍ ROZMÍSTILI RAKETY NA HRANICÍCH Z RUSKEM SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ V TURECKU. TO CO INSTALOVALY NA KUBĚ RUSOVÉ BYLA JEN ODVETA ZA AMERICKÉ RAKETY V TURECKU. A JIŽ TAM NĚJAKOU DOBU BYYLY JELIKOŽ JAK JSTE SI JISTĚ VŠIML, TAK BYLY UŽ STARŠÍHO DATA.

  TAKŽE AMERIČANŮM SE NELÍBILI NOVĚ INSTALOVANÉ RAKETY NA KUBĚ A MÁLEM VYPROVOKOVALI ATOMOVOU VÁLKU K VŮLI SVÝM JIŽ DÁVNO INSTALOVANÝM RAKETÁM NA HRANICÍCH RUSKA Z TURECKEM. NAUČTE SE UŽ PŘEMÝŠLET A NEŽERTE TU AMERICKOU PR DOSLOVA. ZKUSTE Z FILMŮ I DOKUMENTŮ KOHOKOLIV ROZLIŠIT PROBĚHLOU SKUTEČNOST A NE TO CO VÁM LEJE DO HLAVY AMERICKÁ PROPAGANDA.

 19. Svatopluk Beran napsal:

  Třetí bohatou generaci invektiv na USA
  produkuje zasloužilý gastarbeiter

  BERAN

  SKUTEČNÉ HISTORICKÉ UDÁLOSTI ŽÁDNÝ UDAVČ, TŘEBA I ARCHITEKT SOCIALIZMU GRYC Z MARXLENINSKÝM VYSOKOŠKOLSKÝM INDEXEM, NEMŮŽE ZMĚNIT. 🙂

  JO, JO HAVLOVSKO AMERICKÁ PRAVDA O SKUTEČNOSTECH PROBĚHLÝCH VE SVĚTĚ, TO JE JEDNA VELKÁ SRANDA. A NEBO ŽE BY PRAVDA O GENOCIDNÍCH VÁLKÁCH SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH OD DOBY, KDY SI NA TO VYTVOŘILI PRO SVOJE OBCHODOVÁNÍ SVOJE BOŽSKÉ VÝMEČNÉ PRÁVO, PŘECE JEN V ČASE ZVÍTĚZILA? UVIDÍME, ALE TO BY PÁR SLEPCŮ MUSELO PŘED TÍM PROZŘÍT.

 20. Svatopluk Beran napsal:

  Zdeněk Gryc říká:
  Neděle, 16. 10. 2022 v 0:06
  Petr Fiala

  Česká republika stojí za svobodnou a nezávislou Ukrajinou.

  Z vlastní historie si dobře pamatujeme,
  že podobné kroky namířené proti suverénním sousedním státům k míru nikdy nevedou.

  NO UŽ ABY TI AMERIČANÉ A JEJICH VAZALOVÉ ALBÁNŠTÍ MAFIÁNI Z LIDSKÝMI ORGÁNY ODTÁHLI ZE SRBSKÉHO ÚZEMÍ, STEJNĚ TAK JAKO ŽIDÉ Z GOLANDSKÝCH VÝŠIN PATŘÍCÍCH JAKO VÝSOSTNÉ ÚZEMÍ SÝRII A ZE I ZÁPADNÍHO BŘEHU JORDÁNU, TEDY Z VÝSOSTNÝCH ÚZEMÍ PALESTINY.

  TADY JE TOTIŽ ZAKOPANÝ PES. OCHRANA USA PRO KAŽDÉHO AGRESORA, KTERÝ SE JIM ZROVNA HODÍ.

  ALE KDYŽ S TĚMI HAVLOVI SLEPCI JE TO POMĚRNĚ SLOŽITÉ KONVERZOVAT O OBYČEJNÉ LIDSKÉ MORÁLCE A SPRAVEDLNOSTRI.

 21. Svatopluk Beran napsal:

  První KARIKATURY strýčka SAMa a nadávky na USA SAMOZŘEJMĚ NEVZNIKALY AŽ V NACISTICKÉM NĚMECKU NEBO V DIKOBRAZU, JAK PÍŠE VYZNAVAČ GENOCIDNÍCH AMERICKÝCH VÁLEK, ARCHITEKT SOCIALISMU, AMERICKÝ UDAVAČ S INDEXEM Z MARXLENINISMU. ON MINIMÁLNĚ CÍLENĚ LŽE, SPÍŠ ALE I KDYŽ ARCHITEKT, TAK O SVĚTOVÉM DĚNÍ ABSOLUTNĚ NIC NEVÍ.

  Zdeněk Gryc říká:
  Neděle, 16. 10. 2022 v 0:15
  Svatopluk Beran říká:
  Sobota, 15. 10. 2022 v 19:21

  První karikatury strýčka SAMa a nadávky na USA
  jsou v Protektorátním, nacistickém tisku.
  Druhé karikatury strýčka SAMa a nadávky na USA
  jsou v komunistickém tisku.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Uncle_Sam

  PRVNÍ KARIKATURY STRÍČKA SAMA ZAČALY VZNIKAT UŽ NA ZAČÁTKU DEVATENÁCTÉHO STOLETÍ, TEDY PŘED 200 LETY. PANA SOCIALISTICKÝ ARCHITEKT SE NÁM SPLETL O DVĚ STOLETÍ. CO JSOU ALE DVĚ STOLETÍ PRO UDAVAČE BEZ HISTORICKÝCH VĚDOMOSTÍ.

 22. Jan P napsal:

  Je Miloš Zeman na starý kolena odpůrce buržoazního parlamentarismu a příznivec anarchokomunistické přímé akce? Rozumná slova, ale dříve říkal něco docela jiného…
  „Nelíbí se vám vláda? Můžete demonstrovat, můžete stávkovat.“
  https://decinsky.denik.cz/zpravy_region/prezident-milos-zeman-navsteva-decin-20221017.html

 23. Jan P napsal:

  Kdy tohle sakra dorazí do Česka ???

  Ve Francii začala z iniciativy několika odborů celonárodní stávka. Nejede zhruba polovina místních vlakových spojů, dál stávkují lidé v rafineriích.

  Generální stávka v Belgii 9/11 za zvýšení mezd a zastropování cen energií.

  Britské odbory vedou úspěšnou stávkovou kampaň.
  https://casopisargument.cz/?p=46170

Leave a Reply