Blog Jihlavských listů

Miroslav Tomanec, Ing., MBA
129- Stavební inženýr, restauratér, vinárník a pivovarník na penzi. Dnes už jenom kavárník a bývalý koaliční zastupitel, aktivně se snažící ovlivňovat chod našeho krásného města.

Hybridní válka.

Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Neděle, 20. 11. 2022 v 16:26

Hybridní  válka Ruska proti západnímu světu jede už dlouhou dobu. Je okolo nás už minimálně 8 let ve velké intenzitě a je to v první řadě  dokonalý MARKETING. Tohle totiž Kremlu fakt jde. Rusák prostě nestíhá vojensky, ekonomicky ani technologicky, surovinově také už nic moc, tak do nás valí své informační bomby a ty jsou sakra účinné – je to vidět doslova na každém kroku, jací v tom jsou naši bývalí bratři mistry.

Hlavni výhodou tohoto způsobu válčení  je, že je hrozně levné, je  to doslova  taková „socka“ válka, kterou může vest parta špinavců za pár korun, ale s obrovským efektem. Nejmenované  politické strany, tento typ kampaní využívaji v ČR také a jak se jim daří. Už 10 % !  Cena rakety do Javelinu je 4 000 000 korun. Pokud nasypu trollovi 50 tisíc  měsíčně, tak si můžu  koupit za jednu raketu do Javelinu 7 trolů na rok – a každý spravuje třeba 10 účtů na sociálních sítích ? A na naši zemi  malou  zemi stačí  s klidem třeba 50 až 100 trollů –  takže ty náklady na rok takové války jsou fakt sranda oproti tomu, co stoji jedna, jediná raketka.

Jejich cílem jsou

– koncepty zapadni společnosti –  demokracie, svoboda, lidská práva,  socialno, atd..

– zapadni ekonomika  –  velké nebo inovativni firmy či odvětvi

– zapadni persony  – vlivové osobnosti (Gates, Musk, královna, Soroš, Ursula, Biden…)

– neziskovky –  jakékoliv

Cílem pak je  vytvořit maximalně negativní obraz všemu, co nějak souvisí se západem. Ideálním nástrojem pak  je totalni diskreditace všech potencialně pozitivnich stranek cile. Logicky ale  má každá mince dvě strany. Cilem hybridní války ale je  nasvítit jen tu negativní stránku a zdiskreditovat jakákoliv pozitiva.

Co je municí pro tyto cíle  je velmi  komplikované . Munice totiž nejsou jenom NEpravdy. Munici je cokoliv – co je v danou dobu   opozični nebo kritické vůči tomu, co se děje na Západě.  Lide si často mysli, ze munici trolů jsou nějaké nepravdivé informace, ale není  tomu většinou  tak. V Lidské společnosti se VŽDY totiž budou dít negativní i pozitivní věci . Pro dokonalou destabilizaci společnosti je naopak žádoucí – sypat do lidi cokoliv, co je v daný moment opoziční názor. Což zákonitě  vede k nespokojenosti občanů  a hlavně –  pochybnostem. Kdy cil je, aby lide měli pocit, že všechno je špatně, že systém nezvládá  vůbec žádnou činnost a ideálně je potřeba jej kompletně nahradit něčím jiným . (A přitom – nemocnice  jedou, sociálka se vyplácí, auta se prodávají, soudy soudí, policie funguje,  dovolené se prodávají , plyn teče – ale všechno je k ničemu a před zhroucením. Mluva dezolátů ).

A to je ta hrůza momentu, v jakém se nyní nacházíme, protože to vytváří obrovskou toxicitu ve společnosti.  Pod vlivem této informační války je pak společnost polarizována. Ztrácí možnost zpětné vazby  a změny. Protože vše j špatně a nic nejde změnit – zůstává jenom snaha úplně vše co je teď negovat a posléze nastolit něco úplně jiného a nového – opačného – a o to jim jde .

Ale svět je tak složitý, že není prakticky v silách člověka chápat veškeré souvislosti a okolnosti které vedou k základním společenským procesům. Zjednodušeně – svět nelze kompletně a v plné šíři pochopit – už proto,že se na něm děje spousta nelogičností. Hromada věcí se děje náhodně, další věci nemají vůbec racionální pozadí, ale jsou vyloženě řízené emocemi. Proto také lide léta a léta  hledají  teze pro vysvětleni dějů

Naopak cílem hybridní války  je svět –  ZJEDNODUŠIT. Vytvořit jednoduchý, přehledný svět dobra a zla. Nalézt jednoduchá řešení.  Která dávají  zdánlivě logiku a hlavně – možnost poznáni a obsažení všeho   do jednoduchých tezi.

Máte někdy pocit, že už víte jak to všechno je? Pak jste s největší pravděpodobností nejdále od podstaty věci….a dost možná, že už  také oběti hybridní války.

Zajimavá je otázka, kdo jsou vojáky hybridní války, hlavně na sociálních sítích, kde je jedno z hlavních bojišť. Často jsou to  různé profily, kde opravdu nenajdete fotky hub, děti, moře, hor, zvířátek, jídla, kytiček….ale klidně i 10x denně vypustí nějaký status který je v souladu s výše popsaným. Pak jsou tam různí  strejcové  a tetky, co sedí každý den u počitače made in USA, ale  každý jeden  post nebo komentář, je světe div se – lehce protizápadní. Žádná objektivita. Vždy jen – my jsme ti  špatni. Protože jsme v NATO, EU, podporujeme Ukrajinu.  Od těchto lidi, pak zbytek nasává informace. Každý den desítky zprav. Nikdo neověřuje nic. Jen přijímá informace jako pravdivé. A pak šíří ten humus dál.

Jediná  možnost jak vybřednout ze současného marasmu   je  reforma a přenastaveni systému ve kterém žijeme. Je to dlouhá cesta pokud se to má dít demokraticky, ale bohužel asi opravdu  jediná. Ale  svět je dneska  rychlý, dá se to zvládnout dřive, než v dobách bez technologii. Ale chce to víru, naději, směr, odhodlání a pochopení u podstatné většiny. Třeba v tom, kdo a jak nás skutečně ohrožuje, kde je naše místo a že od státu můžeme očekávat jenom takové služby, na jaké si sami vybereme ( s využitím myšlenek pana  D. Charona) .

115 komentářů k článku “Hybridní válka.”

 1. Zdeněk Gryc říká:

  PRÁVĚ DNES

  KLASICKÝ PŘÍPAD
  PUTINŮV FANATIK

  O UKRAJINĚ NIC

  svěgdá gatóv

  kydati na USA

  1. Svatopluk Beran říká:
  Neděle, 20. 11. 2022 v 14:57
  OBČAN ČESKÉ REPUBLIKY SVATOPLUK BERAN PRÁVĚ POPSAL VÁLEČNÁ ZVĚSTVA A GEOPOLITICKÝ OBCHODNÍ FANATISMUS SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH OD DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY PÁCHANÝ PO CELÉ ZEMĚKOULI, NA ROZDÍ OD ARCHITEKTA SOCIALIZMU, STUDENTA VUMLU A UDAVAČE PROAMERICKÉHO VYVRAŽĎOVACÍHO SYSTÉMU ZDEŇKA GRYCE, KTERÝ SLEPĚ PŘETISKUJE DNEŠNÍ MEINSTRÍMOVÝ ČESKÝ PR PODPORUJÍCÍ AMERICKÉ OVĚŘOVACÍ ZBRAŇOVÉ ZKOUŠKY, SPOLU S OSTATNÍMI ČLENY 1 MILIARDOVÉHO NATA NA DALŠÍCH 7 MILIARDÁCH SVĚTA.
  KAŽDÝ STÁT NA SVĚTĚ MÁ PRÁVO POUŽÍVAT STEJNÉ VOJENSKÉ METODY JAKO SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ POUŽÍVAJÍ PO CELÉM SVĚTĚ PROTI ZEMÍM JENŽ SI VYBRALI K HOSPODÁŘSKÉMU ZNIČENÍ A NÁSLEDNÉMU PŘISÁTÍ AMERICKÉ HOSPODÁŘSKÉ PIJAVICE NA ZNIČENÉM STÁTU. DOPOSUD NEDOŠLO K TIPICKÉMU AMERICKÉMU KOBERCOVÉMU BOMBARDOVÁNÍ HLAVNÍHO MĚSTA UKRAJINY KIJEVA A PŘEJME SI ABY SE TO NIKDY NESTALO TAK, JAK TO BĚŽNĚ DĚLAJÍ S DESETITISÍCI CIVILSTY SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ, KDYŽ BOMBARDUJÍ HLAVNÍ MĚSTA JINÝCH ZEMÍ V ZÁJMU VLÁDNÍHO MILITARISTICKÉHO A OBCHODNÍHO TERORISMUS, SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH.
  KAŽDÁ ZEMĚ OČEKÁVAJÍCÍ TENTO, AMERIKOU PRO NÍ URČENÝ ÚDĚL, MÁ PRÁVO, PŘESNĚJI V ZÁJMU SVÉHO SVOBODNÉHO PŘEŽITÍ POVINNOST, ODMÍTNOUT TENTO GRYCOVSKOAMEICKÝ BARBARSKÝ ÚDĚL STEJNÝ, JAKO AMERIČTÍ DOMORODÍ OBYVATELÉ. TI, JAK TO ZNÁME Z DĚJIN TO VE SVÉ ZEMI NEPŘEŽILI, TO ALE NEZNAMENÁ ŽE OSTATNÍ SVĚT MUSÍ TAKÉ PROJÍT V OSOBNÍM ZÁJMU SOCIALISTICKÉHO PROAMERICKÉHO ARCHITEKTA, STEJNÝM BESTIÁLNÍM ZNEHODNOCOVACÍM AMERICKÝM PROCESEM.

 2. Dvořák říká:

  Ten poslední odstavec stačí. Pokud to má být demokraticky… V 68.taky bylo potřeba změnit, spíš umlčet.

 3. Svatopluk Beran říká:

  TAK VEDLE VÝSTAVBY SOCIALIZMU, ABSOLVOVÁNÍ VUMLU, UDAVAČSTVÍ TEĎ JEŠTĚ LHÁŘ, SLEPEC A MANIPULANT S FAKTY, ZDENEK GRYC, KTERÝ NENÍ JIŽ ANI SCHOPEN SI NĚCO PŘEČÍST A ZAPAMATOVAT.

 4. Svatopluk Beran říká:

  Z duše mi mluvíte. Vaše sebekritika vojáka v úrovni sebekritiky komunisty školeného zpravodajce proti západu, generála Pavla. To nemá chybu. 🙂

 5. Zdeněk Gryc říká:

  PRÁVĚ NYNÍ

  Ve zprávách ČT:

  Gastarbaitři, kteří stavěli fotbalový stadion
  v Kataru,
  žili v nedůstojných podmínkách.

  Nebyl na tom gastarbaiter
  Svatopluk Beran, 5 let v USA, podobně ?

  Takže jeho…

  Svatopluk Beran říká:
  Neděle, 20. 11. 2022 v 14:57

  OBČAN ČESKÉ REPUBLIKY SVATOPLUK BERAN PRÁVĚ POPSAL VÁLEČNÁ ZVĚSTVA A GEOPOLITICKÝ OBCHODNÍ FANATISMUS SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH OD DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY PÁCHANÝ PO CELÉ ZEMĚKOULI,

  …je ryze osobní záležitostí
  NENÁVISTI
  zhrzeného gast-arbeitra

 6. Zdeněk Gryc říká:

  Berane, Berane,

  když už kecáte,
  tak nelžete

  „ABSOLVOVÁNÍ VUMLU“

  jak jste NATO přišel ?
  uveďte zdroj !

  LŽI DEKLASUJÍ VAŠE KOMENTÁŘE

 7. Svatopluk Beran říká:

  VAŠE UDAVAČSTVÍ, PRÁCE PRO KOMUNISTICKÝ SYSTÉM A LŽI GRYCI O TOM, ŽE JSEM NEODSOUDIL RUSKOU ILEGÁLNÍ VÁLKU NA UKRAJINĚ, Z VÁS DĚLAJÍ SLABOCHA A NEDŮVĚRYHODNOU POSTAVU JIHLAVY.

 8. Svatopluk Beran říká:

  Pro Tomance a Gryce podporovatele amerického vraždění a destabilizace světa.

  https://www.trhknih.cz/kniha/d4bohb6f

  Spojené státy americké zasahují do záležitostí Latinské Ameriky už téměř dvě století. Svými intervencemi na obranu bohatých a mocných podkopávaly demokracii a brzdily hospodářský rozvoj. Kniha Zadní dvorek Ameriky vypráví dějiny těchto intervencí. S pomocí nedávno odtajněných dokumentů odkrývá Grace Livingstoneová roli USA v nejtemnějších obdobích dějin Latinské Ameriky, včetně Pinochetova puče, války contras v Nikaragui a komand smrti v Salvadoru. Ukazuje, jak vláda George W. Bushe využila válku s terorem jako novou záminku k intervencím, jak se snažila destabilizovat levicové vlády a zatlačit zpět „růžový příliv“ omývající Ameriku. Zadní dvorek Ameriky obsahuje také kapitoly pojednávající o drogách, ekonomice a kultuře. Vysvětluje, proč protidrogová politika USA způsobuje rozsáhlé škody na životním prostředí, aniž by snížila obchod s kokainem, a sleduje ekonomické zájmy USA v Latinské Americe i strategie velkých korporací. Dnešní Latinská Amerika chce být respektována a požaduje ukončení politiky tzv. washingtonského konsensu. Bude Obamův Bílý dům naslouchat?

 9. Svatopluk Beran říká:

  Pro Tomance a Gryce podporovatele amerického vraždění a destabilizace světa.

  https://www.megaknihy.cz/odborna-naucna/261957-bratri-john-foster-dulles-allen-dulles-a-jejich-tajna-svetova-valka.html

  Americký historik a novinář Stephen Kinzer ve své faktograficky bohaté, a přitom mimořádně poutavé, ba strhující knize líčí život a působení dvou mocných bratrů, kteří ve vypjatých letech studené války formovali a řídili zahraniční politiku Spojených států – Allena Dullese, jenž v letech 1953 až 1961 působil jako šéf CIA, a Johna Fostera Dullese, který v téže době pracoval jako ministr zahraničí Eisenhowerovy vlády. Jakkoli byli povahově velmi odlišní, sourozenci Dullesové tvořili silný a nebezpečný tandem, který rozhodoval o osudech milionů lidí, aniž o tom americká veřejnost většinou vůbec věděla. Vychováni v přísné zbožnosti, puzeni misionářským zápalem zděděným po svých předcích, manichejským viděním světa a paranoidním antikomunismem, pokoušeli se přetvářet svět k obrazu svému a obrazu Ameriky a v každém, kdo nevystupoval jako horlivý americký spojenec, viděli potenciální hrozbu, ne-li přímo vtěleného satana. Bratři Dullesové tak byli strůjci politiky, která otevřenými i tajnými prostředky vedla válku proti zemím, které se vydaly vlastní, nezávislou cestou. Od počátku studené války se systematicky snažili oslabovat a podvracet vlády především v těch zemích třetího světa, kde Spojené státy ztrácely geopolitický nebo ekonomický vliv.

  Autor popisuje přípravu a průběh puče, kterým CIA odstranila demokraticky zvoleného guatemalského státníka Jacoba Árbenze, svržení íránského předsedy vlády Muhammada Mosaddeka, tažení proti Ho Či Minovi, americké intervence v Indonésii a v Kongu, jakož i otevřené i skryté operace proti Kubě.

  Stephen Kinzer se ovšem nespokojuje s pouhým líčením událostí, i když ty tvoří těžiště knihy, ale pokouší se také objasnit, jaké byly motivy počínání obou bratrů, co utvářelo jejich názory a postoje, jaké rodinné a kulturní zázemí formovalo jejich světonázor, a zároveň si klade obecnější otázku po příčinách amerického excepcionalismu a intervencionismu. Autor ukazuje, že Dullesovi nebyli žádnými výjimečnými či „vyšinutými“ jedinci, kteří se dílem příznivé souhry náhod dostali k moci, nýbrž to byli typičtí představitelé určité americké tradice – byli dětmi svého národa a jejich příběh je příběhem Ameriky.

  Stephen Kinzer tak současně odhaluje a mapuje temnou stránku americké historie, která vyvolávala a dodnes vyvolává ve světě tolik kritiky a nevole a s níž se Amerika dosud dostatečně nevyrovnala.

 10. Svatopluk Beran říká:

  Pro Tomance a Gryce podporovatele amerického vraždění a destabilizace světa.

  https://www.dumknihy.cz/naciste-ve-sluzbach-usa

  Tisíce nacistů, od strážných z koncentračních táborů až po osoby zastávající vysoké funkce v německé Třetí říši, mizely po druhé světové válce na druhou stranu Atlantického oceánu, aby zde začaly v tichosti nový život. Tito lidé, z nichž mnozí figurovali na seznamech válečných zločinců, se ocitli pod ochranou americké vlády, CIA, FBI či armády a pokračovali dál ve své práci coby špioni, odborníci na zpravodajskou činnost nebo špičkoví vědci. Kniha Nacisté ve službách USA nabízí poprvé na základě donedávna tajných dokumentů a rozhovorů s pamětníky ucelený příběh o tom, jak je možné, že řada někdejších nacistů mohla žít ve Spojených státech po dlouhé desítky let jako obyčejní občané. A co umožnilo, že se teprve dlouhá léta po jejich příchodu do země začali soukromí detektivové i vládní vyšetřovatelé snažit o jejich dopadení. I pak se ale někteří z nich těšili ochraně ze strany amerických tajných služeb.

 11. Svatopluk Beran říká:

  Pro Tomance a Gryce podporovatele amerického vraždění a destabilizace světa.¨

  https://www.zbozi.cz/vyrobek/denik-z-guantanama-mohamedou-ould-slahi-larry-siems/

  Tři roky po svém zadržení začal psát Sláhí deník, ve kterém popisuje svůj život před tím, než zmizel v americké vazbě, „svoji nekonečnou cestu světem“ plným věznění a výslechů a svůj každodenní život guantánamského vězně. Jeho deník není jen živou ukázkou justičního omylu, ale i hlubokým osobním pojednáním, děsivým, temně humorným i překvapivě laskavým.

 12. Svatopluk Beran říká:

  Pro Tomance a Gryce podporovatele amerického vraždění a destabilizace světa.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Operace_Northwoods

  Operace Northwoods je název tajného dokumentu, který vytvořil americký sbor náčelníků štábů v roce 1962. Dokument obsahoval návrh vojenské operace, iniciované armádou Spojených států. 13. března 1962 jej ministru obrany Robertu McNamarovi předložil předseda sboru náčelníků štábů, Lyman Lemnitzer. McNamara tento návrh ovšem zamítl. Plán viděl i prezident John F. Kennedy, osobně ho zamítl a navíc zbavil Lemnitzera velení. Plány Operace Northwoods byly odtajněny po čtyřiceti letech. Podle dokumentů, které jsou v současnosti oficiálně k dispozici, žádný z bodů operace nebyl realizován pod její záštitou.

  Tento plán patří mezi tzv. false flag psy-op – psychologické operace, jejichž cílem je manipulace veřejného mínění vlivem nějakého neočekávaného nebo např. traumatizujícího podnětu. Účelem akcí, které Operace Northwoods plánovala, bylo získat všeobecnou podporu americké veřejnosti pro vojenskou invazi na Kubu. Uvedené prostředky zahrnovaly i fingované teroristické akce na území USA proti vlastním obyvatelům, počítající s až stovkami obětí.

  Body operace

  Dokument navrhoval použití teroristických útoků v okolí základny Guantánamo Bay či přímo na území Spojených států, jakožto záminku pro vojenskou intervenci proti Kubě. Plán zahrnoval:

  Rozšířit zvěsti o tom, že Kuba používá konspirační propagandistické rádio.
  Zinscenovat útok uvnitř základny za pomoci spřátelených Kubánců.
  Vyvolání nepokojů u hlavní brány.
  Vyhodit do vzduchu munici a založit ohně.
  Provést sabotáže na letadlech a lodích.
  Zaútočit na základnu pomocí minometů.
  Potopit loď a provést pohřeb domnělých obětí.
  Připravit teroristické útoky v Miami, Floridě a Washingtonu D.C.
  A konečně, zničení dálkově řízeného letadla nad kubánskými vodami – jeho cestujícími budou federální agenti převlečení za vysokoškoláky na dovolené. Na letecké základně v Eglinu bude zhotoven duplikát letadla, včetně barvy a registrace, ve skutečnosti patřící CIA. Duplikát bude nahrazen původním letadlem a osazen cestujícími. Původní letadlo se změní na dálkově ovládané. Obě se poté setkají na jih od Floridy. Letadlo s pasažéry přistane v Eglinu, kde je vyloží a navrátí se mu původní status, zatímco dálkově ovládané letadlo převezme původní letový plán a nad kubánskými vodami vyšle signál „MAYDAY“, ještě předtím, než bude na dálku odpáleno.

 13. Svatopluk Beran říká:

  KOLIK TOHO JEŠTĚ CHCETE PROAMERIČTÍ SOUHLASITELÉ, TOMANČE A GRYCI, K VYVRAŽĎOVÁNÍ A DESTABILIZACE SVĚTA ZE STRANY AMERICKÝCH PRESIDENTŮ – VÁLEČNÝCH ZLOČINCŮ – DESET, STO, TISÍC INFORMACÍ Z KAŽDÉ AMERICKÉ BARBARSKÉ VÁLKY V ZÁJMU ZISKU A PROFITU USA?

 14. Svatopluk Beran říká:

  TŘEBA Z HISTORIE VYVRAŽDĚNÍ JEDNÉ LIDSKÉ RASY?

  https://www.antikavion.cz/kniha/pochod-cheyennu-howard-fast-1996-341730

  Vyprávění o skutečné události, kdy se indiánský kmen Cheyennů vydal na pouť z rezervace do země svých předků. Známý americký prozaik v tomto historickém románu vypráví o skutečné události, která se stala roku 1878-1879. V červenci 1878 se náčelníci Severních Cheyennů (Tupý Nůž a Malý Vlk) rozhodli, že se zbytky svého lidu opustí rezervaci v Oklahomě a vydají se na dlouhou pouť do kraje svých otců a dědů.

 15. Svatopluk Beran říká:

  Pro Tomance a Gryce podporovatele amerického vraždění a destabilizace světa.

  TŘEBA Z HISTORIE VYVRAŽDĚNÍ JEDNÉ LIDSKÉ RASY?

  https://www.kosmas.cz/knihy/129020/lid-rudeho-oblaka

  Čtivé a podrobné vylíčení dějin siouxského kmene Oglalů v rozmezí let 1660–1887 patří dnes ke stěžejním dílům v oboru historie původních obyvatel amerického Západu. Autor sleduje osudy Oglalů od doby jejich migrace z oblasti horního toku Mississippi do okolí řeky Powder v Montaně a postupné vytlačování Kríů, Čejenů, Ponků a dalších konkurenčních kmenů až po stále krvavější konflikty s bílými osadníky a armádou v průběhu druhé poloviny 19. století a konečné nucené přesídlení oglalských Siouxů do jihodakotské rezervace Pine Ridge. Barvitá historie Oglalů a osudy jejich slavného náčelníka Rudého oblaka slouží Hydeovi jako základní linie vyprávění, jež postupně přerůstá v široký obraz dějin prérijních indiánských kmenů a jejich osudového střetnutí s postupující bělošskou civilizací.

  TAK KOLIK TOHO JEŠTĚ POTŘEBUJETE PROAMERIČTÍ BARBAŘI TOMANČE A GRYCI? VIETNAM, GUATEMALU, PANAMU, BOLÍVIJI, ČÍNU? KOLIK JEŠTĚ POTŘEBUJETE DOKUMENTŮ O BARBARSTVÍ USA A JEHO VLÁDNÍCH PŘEDSTAVITELŮ? NEBO STAČÍ NĚCO Z AMERICKÝCH STŘEDNÍCH A VYSOKÝCH ŠKOL ČI OBCHODNÍCH CENTER JAK SI TO TAM ROZDÁVAJÍ SE STŘELNÝMI RUČNÍMI ZBRANĚMI BĚŽNÍ AMERIČTÍ OBČANÉ?

 16. Svatopluk Beran říká:

  HYBRIDNÍ VÁLKU O TOM, CO VESKUTEČNOSTI SLEDUJÍ SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ DNES NA UKRAJINĚ, PŘES MNOHÉ UŽITEČNÉ IDIOTY, VČETNĚ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY, VEDETE SPOLU S CELÝM ČEASKÝM MEINSTRÝMEM PROTI SEDMI MILIARDÁM CELÉHO SVĚTA I VĚTŠÍ ČÁSTI MLČÍCÍCH OBYVATEL NAŠÍ ZEMĚ, PRÁVĚ VY DVA.

 17. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran říká:
  Neděle, 20. 11. 2022 v 21:09

  X x Pro Tomance a Gryce podporovatele amerického vraždění a destabilizace světa.

  BBC:

  „Dobrou noc
  +
  Pevnou naději¨

  Jak za NACISMU
  Tak za KOMUNISMU
  +
  PRÁVĚ DNES
  Pamatujme !!!

  co to byla nacistická
  a komunistická propaganda

  PRÁVĚ DNES PUTINOVA

  autor:

  Putinův trol

  Svatopluk Beran

 18. Svatopluk Beran říká:

  STÁLE PLATÍ, AMERIČTÍ A UKRAJINŠTÍ TROLOVÉ GRYC Z TOMANCEM A JEJICH PAPOUŠKOVÁNÍ ZPRÁV NOVINÁŘŮ. NOVINÁŘŮ BEZ SVOBODY DOKUMENTACE VÁLKY NA UKRAJINĚ A ZÁZNAMŮ UKRAJINSKÝCH VÁLEČNÝCH ZLOČINŮ PROTI VLASTNÍM CIVILISTŮM, ČI VOJÁKŮM AGRESORA. PLUS ÚPRAVA SKUTEČNÉHO DĚNÍ NA FRONTOVÉ LINII PO UKONČENÍ VÝTĚZNÉHO STŘETU S AGRESOREM. NAPŘÍKLAD ODEBÍRÁNÍ NEBO VSOUVÁNÍ ZBRANÍ DO RUKOU OZNAČENÝCH NEBO NEOZNAČENÝCH CIVILISTŮ, NUCENÍ NESOUHLASÍCÍCH CIVILISTŮ S VÁLKOU K VÁLCE SAMOTNÉ, ČI SUNDÁVÁNÍ OZNAČENÍ OBČANŮ JAKO VOJÁKŮ SPOLUPRACUJÍCÍCH S UKRAJINSKOU ARMÁDOU A NÁSLEDNÉ, PO NĚKOLIKA DNECH VPUŠTĚNÝCH NOVINÁŘŮ DO BOJOVÉ ZONY, TĚCHTO CIVILISTŮ JAKO NEBOJUJÍCÍCH A BEZBRANÝCH. TEDY SITUACÍ KTERÉ DĚLALI BĚŽNĚ VOJÁCI NATA PŘED VPUŠTĚNÍM NOVINÁŘŮ DO VÁLEČNÝCH ZON PŘI BARBARSKÉM VRAŽDĚNÍ V NEZÁKONNÝCH VÁLKÁCH BLÍZKÉM A STŘEDNÍM VÝCHODĚ. TO VŠE JE DŮSLEDEK SOUČÁSTI VÝCVIKU UKRAJINSKÝCH VOJÁKŮ VÁLEČNÝMI INSTRUKTORY, PŘEVÁŽNĚ Z USA, ALE VOJÁKŮ NATA Z JEJICH SKUŠENOSTÍ Z VRAŽDĚNÍ V IRÁKU, SÝRII, AFGANISTÁNU, LIBYI.

 19. Svatopluk Beran říká:

  TROLOVÉ GRYCI A TOMANČE. HUSOVU I MASARYKOVO PŘÁNÍ O TOM ŽE PRAVDA
  ZVÍTĚZÍ, VY DVA SVÝM TROLOVÁNÍM ANI LEZENÍM DO ŘI.I DNEŠNÍ ČESKÉ VLÁDY, NEZABRÁNÍTE.

 20. Zdeněk Gryc říká:

  A CO ?

  PRAVDA A LÁSKA

  VÁCLAVA HAVLA

 21. Zdeněk Gryc říká:

  +
  MOBILIZACE
  PUTINA

 22. Svatopluk Beran říká:

  VÁCLAV HAVEL BYL JEN POUŽITÁ LOUTKA, KTERÁ BOJOVALA NEBOJÁCNĚ O SVŮJ MAJETEK A NA ZÁKLADĚ DNES JIŽ ZCELA JASNÉ LŽI Z JEHO ÚST O PRAVDĚ, NÁM TEĎ ZBYLO AKORÁT EKONOMICKÉ A SUROVINOVÉ VAZALSTVÍ NA VZDÁLENÉ MILITARISTICKÉ ZEMI MEZI DVĚMA OCEÁNY A CELOSVĚTOVÝ NEOLIBERALISMUS, ZAVÁDĚJÍCÍ POLOVINU NÁRODA NA SOCIÁLNÍ DÁVKY. VŠAK MU ZA TO TAKÉ VŠICHNI DĚKUJÍ.

  TĚŠÍ MNE ŽE JSTE SI OPĚT NABĚHL, I KDYŽ ŠKODOLIBOST NENÍ ZROVNA MOJE SILNÁ STRÁNKA, U VÁS MNE TO DOOPRAVDY, ALE DOOPRAVDY HŘEJE U SRDCE

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/zahranicni-statnici-lituji-smrti-vaclava-havla.A111218_132420_domaci_jj/foto/IPL3fe914_e_4fcf5551e1a346209c430974f57690de_0.jpg

  VÁCLAV HAVEL HNED JAK U NÁS NASTOLIL KAPITALISMU BEZ PŘÍVLASTKŮ, ZAČAL LÍBAT RUKU I ZADEK SVÉMU CHLEBODÁRCI ZA OCEÁNEM A PRO SVOBODU OBČANŮ ČESKÉ ZEMĚ UŽ NEUDĚLAL TÉMĚŘ NIC. VÁCLAV HAVEL NEMÁ SEBEMENŠÍ ROVNÍTKO MEZI SEBOU, HUSEM NEBO MASARYKEM, KTEŘÍ PO SOBĚ NENECHALI ŽÁDNOU ZÁVISLOST A PODŘÍZENOST CIZÍ VELMOCI. ANI NE PO DESETI LETECH POSÍLÁNÍ NAŠICH OBČANŮ DO AMERICKÝCH OBCHODNÍCH SVĚTOVÝCH VÁLEK, TO UŽ SNAD MUSÍ VIDĚT KAŽDÝ. VÁCLAV HAVEL NÁS PŘIPOUTAL NA DRUHOU STRANU BARIKÁDY. CO JE SNAD JEDINÉ MARKANTNÍM ROZDÍLEM JE TO, ŽE TO MOHU NA PROTI TOMU NEŽ ZA GOTWALDA ŘÍCT, ZVEŘEJNIT A NEMĚL BYCH OČEKÁVAT OD STÁTNÍ MOCI VĚZENÍ NEBO NĚJAKOU TU PŘES DRŽKU. I KDYŽ SE ALE UDÁVÁ STEJNĚ JAKO DŘÍV. S TÍM VY ALE MÁTE URČITĚ V POSLEDNÍ DOBĚ PANE GRYC OSOBNÍ ZKUŠENOST.

  TAHLE VLÁDA NUTÍ LIDI DO CHUDOBY. BEJT TO ZA SOCÍKU, TAK SE NA TOM ZÁPAD MŮŽE ZTRHAT SMÍCHEM, JAK JSOU OBČANÉ SOCIALISMU TLAČENI DO ŠETŘENÍ A CHUDOBY. TEĎ KDYŽ JSME SOUČÁSTÍ TOHO ZÁPADU TAK NAJEDNOU NENÍ DOBRÉ BÝT POŽITKÁŘ. DYŤ JE TO K SMÍCHU CO TAHLE – FIALOVÁ VLÁDA ZMĚNY – V ZÁJMU PODPORY AMERIKY VTÁHNOUT ČÁST BÝVALÉHO SSSR DO AMERICKÉHO VOJENSKÉHO PODRUČÍ PROVÁDÍ Z OBČANY ČR.

 23. Svatopluk Beran říká:

  🙂

  https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-ruska-nafta-tece-proudem-evropa-skupuje-co-se-da-nez-zacne-platit-zakaz-

  🙂

  EU je na dovozu nafty z Ruska značně závislá. S blížícím se zákazem dovozu ropných produktů z Ruska jsou tak v posledních dnech zásoby ruské nafty v EU výrazně navyšovány.

  Například skladovací oblast Amsterdam-Rotterdam-Antverpy (ARA) zvýšila oproti říjnu objem zásob nafty v období od 1. listopadu do 12. listopadu o 126 procent na 215 tisíc barelů denně, uvedla analytička společnosti Vortexa Pamela Mungerová.

  Rusko se zatím tento měsíc na celkovém dovozu pohonných hmot do Evropy podílí 44 procenty, protože existuje jen málo okamžitých nákladově efektivních alternativ. V říjnu jeho podíl činil 39 procent, ukazují údaje agentury Refinitiv.

  🙂

  JAK ŘÍKAL TEN DEBIL EKONOM SEDLÁČEK U MORAVCE, UŽ ABY SKONČILA V EVROPĚ TA LACINÁ RUSKÁ ROPA, ABY SE NAŠE EKONOMIKA Z TÉ LACINÉ RUSKÉ ROPY VZPAMATOVAT A ABY OBČANÉ ČESKÉ REPUBLIKY KONEČNĚ PLATILY SKUTEČNÉ SVĚTOVÉ CENY ZA ENERGIE. NO NENÍ TO UŽASNÝ ROZUMBRADA TEN NÁŠ EKONOM SEDLÁČEK. JEN ŠKODA ŽE NEMOHLI ŽE O TOM ŽE ŘEKNE TAKOVOU ZHOVADILOST NEVĚDILI OBČANÉ ČESKA PŘEDEM. DOVEDU SI PŘEDSTAVIT TEN UVÍTACÍ VÝBOR OBČANŮ ČESKÉ REPUBLIKY, KDYŽ BY OPOUŠTĚL TELEVIZNÍ STUDIO NA KAVČÍCH HORÁCH. JAK DLOUHOU ULIČKOU ČESKÝCH ŠŤASTNÝCH OBČANŮ,BY ASI MUSEL PROJÍT? Z KAVČÍCH HOR K METRU, NEBO BY TA ULIČKA VEDLA AŽ K MUZEU, NEBO AŽ NA LIPSKOU BURZU? 🙂

 24. Svatopluk Beran říká:

  OPRAVA POSLEDNÍHO ODSTAVCE PŘEDEŠLÉHO PŘÍSPĚVKU

  🙂

  JAK ŘÍKAL TEN DEBIL EKONOM SEDLÁČEK U MORAVCE, UŽ ABY SKONČILA V EVROPĚ TA LACINÁ RUSKÁ ROPA, ABY SE I NAŠE EKONOMIKA Z TÉ LACINÉ RUSKÉ ROPY MOHLA VZPAMATOVAT A ABY OBČANÉ ČESKÉ REPUBLIKY KONEČNĚ PLATILI SKUTEČNÉ SVĚTOVÉ CENY ZA ENERGIE. NO NENÍ TO UŽASNÝ ROZUMBRADA TEN NÁŠ EKONOM SEDLÁČEK? JEN ŠKODA ŽE OBČANÉ ČESKÉ REPUBLIKY NEVĚDĚLI PŘEDEM O TOM, CO ŘEKNE ZA ZHOVADILOST. DOVEDU SI PŘEDSTAVIT TEN UVÍTACÍ VÝBOR OBČANŮ ČESKÉ REPUBLIKY, KDYŽ BY OPOUŠTĚL TELEVIZNÍ STUDIO NA KAVČÍCH HORÁCH. JAK DLOUHOU ULIČKOU ČESKÝCH ŠŤASTNÝCH OBČANŮ, BY ASI MUSEL TENTO NÁŠ VYNIKAJÍCÍ EKONOM PROJÍT? Z KAVČÍCH HOR K METRU, NEBO BY TA ULIČKA VEDLA AŽ K MUZEU, NEBO AŽ NA LIPSKOU BURZU?

  🙂

 25. Zdeněk Gryc říká:

  HAVEL a PUTIN
  ——————–
  To jsou paradoxy, pane Vaněk…

  V souborném vydání s názvem V hlavní roli Ferdinand Vaněk vyšlo devět divadelních her předních českých dramatiků, jejichž protagonistou je alter ego Václava Havla.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/kultura/divadlo/to-jsou-paradoxy-pane-vanek.A061031_142841_show_tipy_ob

  To jsou paradoxy, pane Beran…

 26. blade říká:

  Hybridní válka – užitečný termín nebo prázdný pojem?

  https://www.armadninoviny.cz/hybridni-valka-uzitecny-termin-nebo-prazdny-pojem.html

 27. blade říká:

  Zvládne Česká republika současnou krizi?

  Jan Čulík,7. 3. 2015 !

  Hlavním problémem českého prostředí, myslím výrazněji než prostředí jiných zemí, je nepragmatické, ideologicky zaťaté uvažování. Včera jsme v Glasgow znovu v kurzu českého filmu probírali dokumentární film Klusáka a Remundy Český mír a dokonalým symbolem ideologického myšlení je v něm Ladislav Smoljak, jehož česká vláda spolu s dalšími některými pražskými herci používala v rámci propagandy pro projekt amerického radaru v Brdech. „Jsem pro radar, protože jsem zásadně proamerický a antiamerikanismus mě nesmírně irituje,“ řekl Smoljak bezelstně na kameru.

  A tak tomu v České republice je nepřetržitě už od dávných devadesátých let. Vzpomínám, jak bylo pro české antikomunisty nepřijatelné uvědomit si, že každá mocnost prosazuje v první řadě své vlastní sobecké zájmy – na Západě je tohle běžně známou a uznávanou skutečností – a že se každý menší stát musí vůči všem mocnostech chovat s určitou mírou ostražitosti a opatrnosti, protože jeho zájmy nejsou se zájmy mocností automaticky totožné. (Menší státy si mohou uhájit své vlastní zájmy proti zájmům mocností pouze strategickými aliancemi s větším množstvím zemí obdobné velikosti, k čemuž je pro Česko nesmírně výhodná právě Evropská unie. Potíž je, že čeští politikové jsou v Evropské unii víceméně v izolaci a žádná strategická alianční uskupení s jinými zeměmi neutvářejí, nejsou toho schopni, mimo jiné i v důsledku nedostatečné jazykové vybavenosti.)

  Představa, že Spojené státy hájí ve svém vztahu vůči České republice (pokud vůbec vědí, kde ta země je a nepletou si ji s Čečenskem – tak jako například jeden agent CIA, který v americké televizi hovořil o „islámské České republice“ ZDE) své vlastní sobecké zájmy, je ovšem pro nekritické české ideologické obdivovatele Západu šokující a nepřijatelná. Pro – především pražské – stoupence Západu, včetně Václava Havla, byly Spojené státy idealisticky obdivovaným zdrojem naprostého dobra. „Chtějí pro nás jen to nejlepší,“ míní tito ideologičtí vyznavači, „představa, že bychom se vůči nim měli chovat samostatně a ostražitě, je kacířstvím, jistě pozůstatkem komunismu.“

  Vzpomínám jak začátkem devadesátých let Československo uzavřelo se Spojenými státy obchodní dohodu. Amerika si v ní vymínila dlouhý seznam hospodářských sektorů, v nichž bylo českým výrobcům zakázáno dovážet své výrobky do USA. Byly to strategické ekonomické sektory, které si Spojené státy vyhradily čistě pro sebe a pro vlastní firmy. Takže v dohodě byl na americké straně dlouhý seznam zakázaných sektorů, na české straně nebyl zakázaný sektor žádný. Ve svém nadšeném postoji vůči USA se čeští politikové nechali ekonomicky stoprocentně znásilnit.

  A takto tomu bylo ve všem. Dalo by se říct: „Západ nemůže za vaše neuspokojivé životy!“ Není vinou Západu, že v České republice vznikla exekutorská parazitická kultura, že nejsou řádně hájena práva starých, nemocných a invalidních lidí, že čeští politikové nevyjednali v Evropské unii dostatečné záruky na ochranu českého průmyslu, že je rozhlasové a televizní vysílání zaujaté a televize je přeplněna nejpitomějšími a nejlevnějšími americkými bulvárními seriály – prostě proto, že v mnoha západních zemích tomu tak vůbec není. Češi si vytvořili svou vlastní, velmi nepříjemnou a mafiánskou verzi kapitalismu, a těžko z toho obviňovat Západ a Spojené státy.

  Frustrace z té kruté verze kapitalismu, kterou si Češi nechali za poslední čtvrtstoletí vnutit, však vede nyní u části českého obyvatelstva k opačné ideologické zaslepenosti. Západ se pro ně stal zosobněním veškerého zla a jako protiklad a záchranu vidí tito čeští občané nyní vládu mocnosti, která je v dnešní době vůči západnímu světu v opozici – autoritářskou vládu Vladimíra Putina v současném Rusku.

  Paradoxně propadají lidé, kteří v dnešní České republice fandí Rusku a ze všeho, co se děje ve válce mezi Ruskem a Ukrajinou, obviňují Spojené státy, úplně témuž ničivému ideologickému stereotypu jako čeští antikomunisté, kteří od roku 1990 nekriticky milovali USA. Jenže, opakuji, Západ opravdu nemůže za vaše neuspokojivé životy, režim, jaký dnes v Česku vládne, vytvořili čeští politikové, nikoliv Západ, a řešením opravdu není zaslepeně ignorovat znepokojujícím způsobem agresivní politiku současného vedení ruského státu a věřit, že podobně jako od devadesátých let měla všechny naše problémy vyřešit naše láska vůči USA, teď je vyřeší obdiv vůči kontroverznímu autoritářskému vedení ruského státu.

  Bylo by potřeba, aby v Česku zavládl pragmatismus a aby lidi dokázali vnímat skutečnosti bez ideologických klapek na očích. Pokud je nesejmeme, je to opravdu nebezpečné.

  Zajímavé je, že lidé na Západě se ideologickému chomoutu většinou dokáží vzepřít. Proč? Nikdy neměli iluze o demokracii a o kapitalismu a vždycky si byli vědomi, že je to velmi nedokonalý systém, v němž lidé neustále musejí aktivně bojovat za svá práva, protože jinak o ně přijdou. To Češi po roce 1989 vůbec nevěděli. Domnívali se, že se nyní octli na zcela dokonalém Západě a od nynějška budou žít v ráji a budou jim létat holubi do úst. Václav Klaus všem sliboval, že zbohatnou. Ono se to nedostavilo nikdy a po zborcení iluzí následovala kocovina. A zhrzenci se nyní obracejí se stejně pošetilými nadějemi, jaké měli v devadesátých letech vůči Západu, i nekriticky idealizovanému Rusku.

  Na Západě tohle není. Lidi tam nebyli ztraumatizováni desetiletími komunismu, a tak neměli potřebu ideologicky odmítat nejrůznější rozumné praxe a opatření jen proto, že je používal i komunistický režim. Pamatuju, jak začátkem devadesátých let čeští kapitalističtí „reformátoři“ odmítali veškeré plánování, protože plánoval přece jedině komunistický režim! Západní byznysmeni se tomu jen smáli a nad českými naivky měli od počátku v tomhle navrch. Dodneška nejsou v Česku řádně uznávány odbory, protože to je přece přežitek z komunistické éry! Že to umožňuje tvrdé vykořisťování zaměstnanců, vidí každý, kdo dokáže odložit ideologické brýle.

  Ovšem bez ideologických brýlí je nutno pohlížet dneska i na to, jak se především za poslední rok začalo chovat Rusko vůči vnějšímu světu. Můžeme stokrát argumentovat, že Západ byl údajně vůči svým postojům k Rusku příliš agresivní, vznik současné ostře agresivní politiky ruského státu vůči sousedním zemím a celé Evropě je však nepřijatelný, nebezpečný a pro veškeré státy Evropy je obrovským problémem, zejména proto, že Evropa ani Západ jako celek nemají žádné prostředky jak se proti tomu postavit.

  I kdyby nakrásně bylo pravda, že v Kyjevě vládne „fašistický režim“ (což je nesmysl, šířený ruskou propagandou), žádná země nemá právo kvůli tomu zasahovat na cizím území a anektovat území cizí země. Znamená to, že v Maďarsku vládne v současnosti poloautoritářský vládce Viktor Orbán, že by snad Česká republika měla oprávněně okupovat Maďarsko? Jestliže právem kritizujeme Spojené státy, že provádějí v různých zemích světa imperialistickou politiku, měli bychom Rusko za stejnou praxi omlouvat, jen proto, že je to Rusko?

  Agresivní politika Ruska vůči evropským zemím, i posilování autoritářského režimu v samotném Rusku, je bohužel v současné době vážným problémem a nesporným faktem. Je to problém, který vznikl v několika málo posledních letech a Česká republika by měla aktivně uvažovat se svými spojenci v Evropské unii, jak se vůči tomu postavit a vypracovat si strategii, aby se nebezpečí minimalizovalo.

  Jenže ono je to asi v podstatě nemožné. Kdyby v Česku existovala nestranná média, o nichž by občané byli přesvědčeni, že nešíří jen svou vlastní propagandu v rámci agendy svých majitelů a ideologicky přesvědčených novinářů, média, jimž by občané důvěřovali, protože by byli přesvědčeni o jejich nestrannosti, daly by se jejich prostřednictvím neutralizovat lži a nesmysly, které šíří putinovská propaganda v rámci své neuvěřitelně sofistikované hybridní války. Jenže protože taková média v ČR nejsou, země je vůči Putinově strategii nesmírně zranitelná.

  České vnitropolitické debatě dlouhodbě dominuje kýč, černobílé myšlení a ideologické podmíněné reflexy. Je to vidět z toho, že když kdokoliv řekne jediné slovo, je okamžitě stoprocentně předpověditelné, co všechno ostatní bude ten člověk říkat. Lidi jednají jako ovce, podle jednou ze dvou zvolených ideologických mustrů.

  Samozřejmě, že toto jednání s klapkami na očích vede do virtuálního světa a do slepé uličky. Zamezuje pragmatickému myšlení a brání lidem, aby fakta hodnotili přísně podle toho, co samostatně znamenají. Je nesmírně nebezpečné si fakta přiřazovat do svého už existujícího ideologického mustru jako potvrzení toho, v co už věřím.

  Jenže tohle se právě bohužel většinou v Česku děje. Co s tím?

  Řečeno ve zkratce: problémy s vydíráním českých občanů parazitickými exekutory nevyřeší obdiv k Vladimíru Putinovi. To spíš naopak.

  https://blisty.cz/art/76728-zvladne-ceska-republika-soucasnou-krizi.html

 28. Svatopluk Beran říká:

  HAVEL a PUTIN
  ——————–
  To jsou paradoxy, pane Vaněk…

  V souborném vydání s názvem V hlavní roli Ferdinand Vaněk vyšlo devět divadelních her předních českých dramatiků, jejichž protagonistou je alter ego Václava Havla.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/kultura/divadlo/to-jsou-paradoxy-pane-vanek.A061031_142841_show_tipy_ob

  To jsou paradoxy, pane Beran…

  A KDO SI MYSLÍTE PANE GRYC ŽE BY O TĚCHTO LITERÁLNÍCH DÍLECH VÁCLAVA HAVLA VĚDĚL, KDYBY HO USA NEPOUŽILY JAKO LOUTKU PRO SVÉ ZÁMĚRY? BYLO NANEJVÝŠ VHODNÉ ABY VYPADAL JAKO BŮHVÍJAKÝ SPISOVATEL. POKUD BY NEBYL ON VYTIPOVÁN JAKO HLAVNÍ PŘEDSTAVITEL ODPORU A ZŮSTAL BY JEN ŘADOVÝM DISIDENTEM, NIKDO VE SVĚTĚ BY O TUTO JEHO KULTURU ANI NEZAVADIL, NENAŠLO BY SE ŽÁDNÉ VELKÉ NAKLADATELSTVÍ, KTERÉ BY CÍTILO Z JEHO MYŠLENEK PROFIT. SNAD JEDINĚ NĚJAKÝÁ JEHO KAMARÁD BY VYDAL NA SVŮJ VLASTNÍ ÚČET TVORBU KAMARÁDA, O KTERÉ BY MU BYLO JASNÉ, ŽE SE MU NÁKLADY NEVRÁTÍ. O NĚJAKÉM PŘEKLADU DO JINÉHO JAZYKA, BY NEBYLA ANI ŘEČ. VEŠKERÁ JEHO DÍLA, I KDYŽ NĚJAKOU MORÁLNÍ HODNOTU VYPOVÍDAJÍ, BY NIKOMU NIC NEVIDĚLALA. A NA TO JE KAPITALISMUS A OBVZLÁŠŤ TEN AMERICKÝ NEOLIBERÁLNÍ ZVLÁŠŤ HÁKLIVEJ. TRAKŽE JEŠTĚ JEDNOU, POKUD BY HAVEL NEBYL PRO AMERIČANY POUŽITELNOU LOUTKOU, NIKDO BY O NĚM VE SVĚTĚ JAKO O SPISOVATELI NIC NEVĚDĚL.

  A TO JE PODLE MNE SKUTEČNĚ NA ROZDÍL CO SE O HAVLOVĚ SPISOVATELSKÉ DOVEDNOSTI ŠÍŘÍ – SKUTEČNÝ PARADOX –

 29. Zdeněk Gryc říká:

  A TO JE PODLE MNE SKUTEČNĚ NA ROZDÍL CO SE O HAVLOVĚ SPISOVATELSKÉ DOVEDNOSTI ŠÍŘÍ – SKUTEČNÝ PARADOX –

  „VÁCLAV HAVEL ZASLOUŽIL SE O STÁT “ je zákon.

  Václav Havel je nositelem státních vyznamenání řady zemí světa,
  mnoha cen za uměleckou tvorbu i občanské postoje a desítek čestných doktorátů.[46] 24. května 1997 obdržel na Pražském hradě jako první Čestnou medaili T.G. Masaryka za věrnost jeho odkazu a jeho uskutečňování od Masarykova demokratického hnutí, které v roce 1989 pomáhal založit.
  V roce 2003 byl Havlovi usnesením Senátu a Poslanecké sněmovny propůjčen Řád T. G. Masaryka
  a Řád Bílého lva I. třídy.
  Senát ve svém usnesení také schválil formulaci

  „Václav Havel zasloužil se o stát“

  po vzoru zákona o zásluhách T. G. Masaryka.[47][48]
  Dne 19. prosince 2011 vláda ČR vypracovala návrh Zákona o zásluhách Václava Havla. Poslanci návrh zákona schválili 1. února 2012, senátoři 29. února 2012.
  Prezident Václav Klaus zákon podepsal 16. března 2012.

  také architekti:

  Výstava ve vile Stiassni představí Václava Havla jako inspirátora a objednavatele současné architektury

  • ZPRÁVA
  Václav Havel, Lucerna, Barrandov, Jiřičná, Šípek, Pleskot…a Václava Havlových Vize 97. Brněnský sochař, architekt a pedagog Zdeněk Makovský pak pro výstavu vytvořil…zahrad založených v meziválečném Československu. (1) HAVEL, Václav a Karel HVÍŽĎALA. Prosím stručně: rozhovor
  https://www.npu.cz/cs/npu-a-pamatkova-pece/npu-jako-instituce/zpravy/49038-vystava-ve-vile-stiassni-predstavi-vaclava-havla-jako-inspiratora-a-objednavatele-soucasne-architektury

 30. Zdeněk Gryc říká:

  Hybridní válka.
  Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Neděle, 20. 11. 2022 v 16:26

  PUTÍNŮV HYBRID v JL

  kvantita =

  Svatopluk Beran

 31. Svatopluk Beran říká:

  TAK TOMU ŘÍKÁM FAŠISTICKO-KAPITALISTICKO-KOMUNISTICKÁ- KVALITA MYŠLENKY

  VYPRACOVAT NA ZÁSLUHY O STÁT NĚJAKÉ OSOBĚ Z Á K O N, TO NEMÁ CHYBU. 🙂 , JSEM PŘESVĚDČEN ŽE POKUD BY HLOUPOST MOHLA LÉTAT TAK PÁR OBČANŮ TÉTO REPUBLIKY MÁ ZAJIŠTĚNO LÉTÁNÍ DO ZHROUCENÍ CELÉHO VESMÍRU, JEŠTĚ DOBŘE ŽE SE DÁ KAŽDÝ ZÁKON ZRUŠIT A hlavně TY HLOUPÉ A STUPIDNÍ

 32. Zdeněk Gryc říká:

  ještě jen tak pro jistotu,

  po vzoru zákona o zásluhách T. G. Masaryka.[47][48]

  taky zrušit ?

  Beran kapku přepracuje ústavu ?

  „JEŠTĚ DOBŘE ŽE SE DÁ KAŽDÝ ZÁKON ZRUŠIT A hlavně TY HLOUPÉ A STUPIDNÍ“

  takže už začal…

  ČEST PRÁCI

  a

  BRATSKÉ POMOCI

  od

  PUTINA

  SE ZÁRUKOU
  NA VĚČNÉ ČASY
  a
  NIKDY, OPRAVDU NIKDY

  JINAK

 33. Zdeněk Gryc říká:

  To jsou ty paradoxy Ukrajinci jezdí za lepší práci k nám.
  Beran jezdil za lepší práci 5 let do USA.
  Nejezdil, to buď lítal nebo plaval.

  USA se po zkušenostech z První světové války do války nechtělo.
  Churchill masíroval Roosevelta a pořád nic,
  až Japonci přepadli Pearl Harbor, tak Amerika musela vstoupit do války.

  Byla to válka a nikdo ji nevydával za něco jiného jako Putin:

  23. 2. 2022 16:48 Ve čtvrtek 24. února brzy ráno napadlo Rusko Ukrajinu. Ruský prezident Vladimir Putin označil akci za speciální vojenskou operaci

  Americký průmyslový potenciál vyhrál 2. Světovou válku.
  První co muselo USA udělat nejenom pro Evropu ale také pro Tichomoří, bylo loďstvo.

  Konvoj do Murmanska (1943) | ČSFD.cz
  https://www.csfd.cz/film/23324
  Film je ztvárněním osudu známého konvoje PQ 17

  Jak dneska USA dodává zbraně na Ukrajinu ?
  Transport musí být vědecké dílo.

  Putin chrastil zbraněmi napřed za hranicemi potom na okupovaném území.
  No a nyní je to tak jak to je.

  Blade, do jihlavských listů pod výzvu senátora Vystrčila vložil komentář Jindřicha Lukáše.

  ZG právě dnes zaujal Alexander Tomský

  KOMENTÁŘ: Kdo zavinil válku na Ukrajině? – Alexander Tomský
  dnes 14:00
  Alexander Tomský
  Čas od času mi někdo z mých kamarádů a známých, jimž se nelíbí má jednoznačná podpora ukrajinských bohatýrů, pošle článek nějakého západního politologa, který se na rusko-ukrajinskou válku dívá odlišně.
  Článek
  V anglosféře se nejčastěji opakují argumenty akademika Johna Mearsheimera a Gordona M. Hahna, jenž nedávno vydal knihu „Od Ivana Hrozného k Putinovi“. Oba považují expanzi NATO do východní Evropy za ztrátu realismu a geopolitickou provokaci Ruska i za příčinu tragické ruské války s Ukrajinou. Oba jsou přesvědčeni, že americké vlády po zhroucení Sovětského svazu podlehly arogantní představě o své světové „liberální hegemonii“ a pomíjely ruské bezpečnostní zájmy. Ukrajincům měly vysvětlit, že je jejich země bohužel nárazníkovým státem mezi Ruskem a Západem a neslibovat jim členství v Alianci.
  Na první pohled se to zdá být logické a rozumné, kdo by nevěděl, jakou kalamitu a neštěstí způsobily násilné pokusy zavést v kmenových muslimských státech, v Afghánistánu, v Iráku či Libyi, demokracii nebo alespoň právní režim. Politici Západu si jistě léta neuvědomovali, že jejich představu o lidských právech, sekulární státní moci a liberální demokracii většina světa za univerzální nepovažuje.
  Západní Ukrajinci, kteří do 18. století obývali polsko-litevské království, jsou svými náboženskými kořeny i mentalitou Západ, přestože si svůj národní stát postavili teprve nedávno. Posledních 30 let se na Ukrajině střídali proruští a prozápadní prezidenti 3:3, nakonec zvítězil nacionalismus Zápaďanů a miliony východních Ukrajinců se pod psychologickým tlakem poukrajinšťování raději vystěhovaly do Ruska. Avšak ruská říše od rozdělení říše římské, velkého schizmatu (1054) a pádu Cařihradu (1453) svým dějinným vývojem (cézaropapismu) tvoří odlišnou Evropu (byť v umění od 19. století provázanou se západní civilizací), trpí prokletím impéria.
  Oranžovou revoluci ani majdanské povstání v Kyjevě, jak tvrdí Hahn, Západ nevyvolal, byť z něho měla Victoria Nulandová (zástupkyně ministra zahraničí) velkou radost. Lidé se chtěli zbavit korupce a dobře věděli, jakým ekonomickým rozvojem prošlo Polsko i střední Evropa. Dva roky před Majdanem se naprostou většinou usnesl parlament, aby vláda požádala o členství v Evropské unii. Prezident Janukovyč otálel a nakonec pod tlakem Ruska odmítl podepsat, což vyvolalo lidovou bouři. Lvovská oblast dokonce vyhlásila svrchovanost. Putin zuřil, a ačkoli je NATO pouze obranný pakt, z hlediska ruského imperátora by členství Ukrajiny znamenalo, že už nikdy nebude součástí ruského impéria nebo pod jeho vlivem.
  Je nerealistické očekávat, že Američané (NATO) navždy zavřou Ukrajincům dveře, Aliance je za jistých podmínek otevřená všem Evropanům. Kdo pilně sledoval vývoj v Rusku během Putinovy vlády, musel vidět, jak ten oficír KGB trpěl ztrátou impéria a naříkal nad rozpadem SSSR, jak doufal v obnovu jeho hranic a kritizoval Lenina za ukrajinskou státnost i Chruščova za její hranice. Místo obávané velmoci vládl zkorumpované zemi, slabé ekonomicky i vojensky, armáda se smrskla na čtvrtinu, zbraně zastarávaly.
  Ukrajince nepovažoval za národ a předpokládal, že v Kyjevě hravě vymění vládu, jako se to kdysi podařilo v Budapešti a v Praze. Proto vyslal slabou armádu (200 000). Putin, aby zadusil ukrajinské hnutí za nezávislost, vede tak brutální válku a vyvolal tak silnou reakci, že žádný kompromis už možná neexistuje. Ani pro Západ. Putin prohraje, uvažuje totiž v kategoriích 19. století, má představu imperiální moci založené na slovanském pravoslaví. Rusko je ale sekularizované a mládež válčit nechce, milion už opustil zemi. Přesto Západ nese vinu za povzbuzení agresora. Slabý, přestárlý prezident v Americe, fiasko v Afghánistánu, nevyzbrojená Evropa a zelená německá politika závislá na ruském plynu.

  Příležitost dělá zloděje.

  Naštěstí se ještě nikdy v dějinách rozpadající impérium nepostavilo na nohy.

 34. blade říká:

  Největší čecháček:

  Falešný prorok vodu kalí

  mnoho má kumplů devótních

  všichni jsme příští pozůstalí

  v osvíceneckých pochodních.

  Tu velí nezbrojit a bombardovat

  ondy má vize okultní

  Čech by měl svůj původ schovat

  jak kosmopolité potulní.

  Taky je zeleným rozumbradou

  mudrujícím z mercedesu

  honosícím se vlastizradou

  a restituentem bez procesu.

  Kamarád Gruzín a přítel Bill

  Kosovo ano, na Srby bič

  přátele zradil – člověk by blil

  svědomí křičí, rozum je pryč.

  Srdce je u něj pouze kýčem

  jak alegorie bordelu

  láska je pro něj jenom chtíčem

  a pravda má pachuť průstřelu.

  Lžipravda a jakoláska

  ješitnost a postmoderna

  prezident byl za maňáska

  duše černá nadrozměrná.

  Zradil Olgu, Medka, Maněnu

  i psa Ďulu a Dubčeka

  s Irenou svou ženu Dášenu

  dost na jednoho člověka.

  Všechny nás nasměroval do sraček

  on – Největší čecháček.

  Zdroj: https://streit.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=212841

 35. Zdeněk Gryc říká:

  CHYBY

  10 CHYB

  Dnes21:00 › 21:45
  Vyhledat na Seznam.cz

  K chybám, vedoucím k zabití JFK, však došlo dávno před vstupem tohoto charismatického mladého prezidenta do Bílého domu. Už tři roky před jeho smrtí se k němu díky špatnému zabezpečení málem dostal důchodce v sebevražedné vestě. JFK tehdy sice ještě unikl smrti, ale prezidentská ochranka se z tohoto incidentu nepoučila a nadále si počínala liknavě. Z nedávno odtajněných dokumentů vyplývá, že atentátník na JFK vypadl z hledáčku bezpečnostních služeb především díky neschopnosti a neochotě FBI a CIA k vzájemné spolupráci. Obě tyto agentury levicového emigranta a cvičeného vojenského ostřelovače Lee Harvey Oswalda opakovaně sledovaly, ale ani po jeho návratu ze sovětské emigrace jej nepovažovaly za hrozbu. Oswald vycestoval v září 1963 do Mexika. Zpravodajcům se sice podařilo zjistit, že v mexickém hlavním městě navštívil kubánské a sovětské velvyslanectví a telefonoval si s agenty oddělení KGB, zabývajícími se přípravou sabotáží a atentátů, ale ani to nestačilo k jeho zadržení. Oswaldovi se navíc podařilo jen několik týdnů před příjezdem JFK do Dallasu získat práci v Texaském knižním velkoobchodu, který stál přímo na plánované trase prezidentské kolony. Prezidentova cesta centrem Dallasu měla mít nejvyšší bezpečnostní prioritu, ale bezpečnostní služba se navzdory tomu dopustila zásadních chyb. Prezidentská kolona se měla podle všech bezpečnostních zásad neustále pohybovat, ale v Dallasu musela před průjezdem prudké zatáčky lemované několika vysokými stavbami téměř zastavit. A jednou z těchto budov byl i Texaský knižní velkoobchod, kam krátce předtím nastoupil Lee Harvey Oswald. Prezidentovu bezpečnost by bezpochyby posílilo i utajení detailů jeho trasy. Ty však naneštěstí prosákly do tisku, což Oswaldovi usnadnilo vyhledání ideální odstřelovačské pozice. Některé klíčové chyby, vedoucí k prezidentově smrti, však udělal sám JFK. Prezidentská limuzína obdržela kvůli televizní kamerám modrý nátěr se stříbrnými odlesky a díky Kennedyho marnivosti postrádala i řadu bezpečnostních prvků. Na možná nejhorší pochybení však upozornili dnes už bývalí agenti tajné služby a FBI. Jednoho z nejdůležitějších mužů planety totiž chránila při jízdě v nepancéřovaném kabrioletu jen hrstka agentů, z nichž někteří byli kvůli kocovině téměř neschopni služby.

  1 CHYBA

  Převzato:
  Wikipedie
  K úmrtí Jana Masaryka došlo 10. března 1948; původně byla jeho smrt označena za sebevraždu, dnes je považována spíše za vraždu. Okolnosti úmrtí byly předmětem několika vyšetřování: v roce 1948, 1968–1969, 1993–1996 a 2001–2003, jejichž závěry se různily nebo byly přímo v rozporu. Vyšetřování bylo v roce 2003 uzavřeno jako vražda provedená neznámým pachatelem. Zatím poslední vyšetřování uzavřené v březnu 2021 nedošlo k jednoznačnému závěru, když nedokázalo prokázat ani jednu ze tří verzí (vražda, sebevražda, nešťastná náhoda).
  K úmrtí Únor 1948 (též únorový puč[1], v komunistické terminologii a historiografii Vítězný únor[2] či jen Únor[3][4]) je pojmenování komunistického státního převratu v Československu, který proběhl mezi 17. a 25. únorem 1948. Po roce 1990[5] jsou únorové události vnímány jako přechod od vnějškové demokracie k totalitě, který vedl k připojení Československa k sovětskému mocenskému bloku, předznamenal následný útlak značné části české a slovenské společnosti a stal se příčinou ekonomického úpadku země a obrovské emigrační vlny obyvatelstva.[6]
  Únorovou vládní krizi odstartovaly nevyřešené politické kauzy a čistky mezi veliteli ve Sboru národní bezpečnosti prováděné ministerstvem vnitra, v jehož čele stál komunistický ministr, Václav Nosek.[7] Na protest podalo 20. února 12 ministrů z Československé strany lidové, Demokratické strany a České strany národně sociální demisi. Jelikož se však k tomuto kroku nepřidali včas další ministři, nedošlo k předčasným volbám, jak předpokládala část nekomunistických politiků.[8] Prezident Edvard Beneš 25. února podlehl tlaku ulice a Klementa Gottwalda a přijal demisi ministrů, k nimž se přidali dva ministři sociální demokracie (tj. nadpoloviční většiny – 14 z 26). A doplnil vládu kandidáty Klementa Gottwalda, přestože ústavně mělo dojít k jejímu pádu.[9][10] Moci se ujala druhá Gottwaldova vláda a komunisty ovládnutý parlament schválil 9. května novou ústavu, která potvrdila změnu poměrů.

  K úmrtí:
  Únor 1948 (též únorový puč[1], v komunistické terminologii a historiografii Vítězný únor[2]
  či jen Únor[3][4]) je pojmenování komunistického státního převratu v Československu,
  který proběhl mezi 17. a 25. únorem 1948.

  + kolik dní došlo

  K úmrtí Jana Masaryka došlo 10. března 1948

  PS.
  Obě tyto agentury levicového emigranta a cvičeného vojenského ostřelovače Lee Harvey Oswalda opakovaně sledovaly,
  ale ani po jeho návratu ze sovětské emigrace jej nepovažovaly za hrozbu.
  Oswald vycestoval v září 1963 do Mexika.
  Zpravodajcům se sice podařilo zjistit, že v mexickém hlavním městě navštívil kubánské a sovětské velvyslanectví a telefonoval si s agenty oddělení KGB,
  zabývajícími se přípravou sabotáží a atentátů, ale ani to nestačilo k jeho zadržení

 36. Zdeněk Gryc říká:

  tak si to rychle okopírujte sprostoty redakce maže

 37. Zdeněk Gryc říká:

  už se stalo, že ?

 38. Zdeněk Gryc říká:

  DRUHÝ POKUS S ODSTRANĚNÍM
  BLADEHO GRAFIKY

  blade říká:
  Pondělí, 21. 11. 2022 v 19:46
  pokračování:

  pánské přirození 1.
  „Ale, no tak babičko, pan prezident Havel je také jenom člověk a má lidské potřeby !“ Babička: „Ne a ne a ne! Dozví se to Fero Fenič, nazve tu moji kadibudku Pamětní síní Václava Havla a já budu chodit s..t do kopřiv !“
  čtenář | 2016-10-04 19:18:18 | Reagovat
  ——————————————————————–
  Než domyslel, seděla mu na klíně sexy dvacítka. „Tak to si dám líbit, teď už potřebuju jen jedno: pořádného …“ (určitě víš co, Zdendo, začíná to na Č). Než domyslel, byl tam Havel.
  čtenář | 2016-10-04 09:25:51 | Reagovat

  Pánské přirození 2.
  1. blade říká:
  Úterý, 2. 11. 2021 v 11:59
  Bohužel po dobrém to nejde > hele ty starej vole z Březinek či bůhví odkud > mel si co chceš, stejně to nikdo nečte a nikoho to nezajímá > ADMIN JL BY MĚL KONEČNĚ ZAKROČIT, NEBOŤ TU AKORÁT ZASÍRÁŠ A ZNEPŘEHLEDŇUJEŠ BLOGY DRUHÝCH. Takže nick Gryc
  Ještě doplním > nick Gryc nedělaj tu ze sebe idiota > nevytrhávaj z kontextu té mé lidové slovesnosti (vyprávění jiných-já to nezažil) co se ti zrovna hodí. Chybí jim tam pasáž o poslechu Hlasu Ameriky, o poslechu Svobodné Evropy, o poslechu Radia Luxembourg > ale také, na rozdíl od SVAZÁKA a SOUDRUHA nick Gryce, pasáž o odmítnutí vstupu do SSM.
  Takže SOUDRUHU a RUDÝCH POUHÝ SLOUHO nick Gryc > vyliž si prdel !

 39. Svatopluk Beran říká:

  PS.
  Obě tyto agentury levicového emigranta a cvičeného vojenského ostřelovače Lee Harvey Oswalda opakovaně sledovaly,
  ale ani po jeho návratu ze sovětské emigrace jej nepovažovaly za hrozbu.
  Oswald vycestoval v září 1963 do Mexika.
  Zpravodajcům se sice podařilo zjistit, že v mexickém hlavním městě navštívil kubánské a sovětské velvyslanectví a telefonoval si s agenty oddělení KGB,
  zabývajícími se přípravou sabotáží a atentátů, ale ani to nestačilo k jeho zadržení

  POKUD MOHU JÁ VLOŽIT SVŮJ POHLED NA ZAVRAŽDĚNÍ KENEDYHO.

  DODNES JAK JISTĚ VÍME, NIKDO NIC KLOUDNĚ NEVYŘEŠIL, AČ NA TO POLICIE SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH VYNALOŽILA MAXIM MOŽNOSTÍ PENĚZ A ČASU.
  PODLE MNE Z TOHO MŮŽE BÝT ZÁVĚR POUZE JEDEN, NIC SE NENACHÁZÍ PROTOŽE SAMI INICIÁTOŘI HLEDÁNÍ JSOU VRAZI. TÍM MYSLÍM AMERIKU SAMOTNOU A TÍM MUSÍ BÝT NĚJAKÝ DŮVOD. PODLE MNE A TOHO JAK SE CHOVÁ SVĚT, JE TO CELKEM JEDNODUCHÉ. NEJDŮLEŽITĚJŠÍ K CHODU A POKROKU SVĚTA JE SVĚTOVÝ OBCHOD A MNĚNA PŘES KTEROU JE NEJSPOLEHLIVĚJI TENTO OBCHOD VEDEN.

  MÉ ZDŮVODNĚNÍ JE SAMOZŘEJMĚ NA VODĚ TAK JAK DOSAVADNÍ NÁLEZY CIA, ALE…NEZBÝVÁ MI NEŽ PŘEMÝŠLET A KLÁST OTÁZKY

  ZA J. F. KENNEDYHO SE ZAČALZ TISKNOUT TZV. ŠEDÉ DOLLARY. NENÍ TÍM MYŠLENO ,,ŠPINAVÉ PENÍZE,, (I KDYŽ PRO FED,TO MĚLY BÝT SAMOZŘEJMĚ BYLY ŠPINAVÉ PENÍZE), NÝBRŽ BARVA BANKOVEK A KENNEDY TÍM CHTĚL ZNEMOŽNIT MANIPULACI POLOSOUKROMÉ CENTRÁLNÍ BANKY FED S AMERICKÝM STÁTEM A ZAVÉST MINIMÁLNĚ STEJNĚKONKURENČNÍ STÁTNÍ MĚNU. TO BY ALE VYŘADILO Z ORGANIZOVÁNÍ A ŘÍZENÍ SVĚTA AMERICKÉ ELITY SVĚTA A V ČASE UMOŽNILO PRAVDĚPODOBNĚ I LEPŠÍ ŽIVOT BĚŽNÝCH AMERIČANŮ A KLIDNĚJŠÍ SVĚT. TO OVŠEM ZNAMENÁ ŽE BY TI NEJBOHATŠÍ OBČANÉ USA SE MUSELI OMEZIT A SNÍŽILA BY SE JEJJICH MOŽNOST ZASAHOVAT DO CHODU A VÝROBY SVĚTOVÝCH KRIZÍ, KTERÉ JSOU NEZBYTNÉ K ŽIVOTASCHOPNOSTI DNEŠNÍHO AMERICKÉHO DOLLARU, JAKO SVĚTOVÉ REZERVNÍ MĚNY A TO BY MĚLO PRO USA TÉMĚŘ ZHODNÝ VLIV, JAKO DNEŠNÍ EKONOMICKÉ NARŮSTÁNÍ A ZNOVUVZKŘÍŠENÍ JINÝCH VELMOCÍ. AMERICKÁ SMOVRAŽDA VLASTNÍHO PRESIDENTA TAK JENOM PRODLOUŽILA SVĚTOVOU DOMINANCI USA. SAMOZŘEJMĚ ŽE KAŽDÝCH DESET ČI STO LET BÝT U MOCI V ŘÍZENÍ SVĚTA JE PRO TY KDO Z TOHO NESOU PRO SEBE BEZKONKURENČNÍ ZISK Z OKUPACE SVĚTA, VELICE DOBRÉ.

  TAK A TEĎ SI S TÍMTO POHLEDEM NA DODNES NEVYSVĚTLENOU VRAŽDU KAŽDEJ DĚLEJTE CO CHCETE.

 40. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran říká:
  Úterý, 22. 11. 2022 v 7:22
  TAK A TEĎ SI S TÍMTO POHLEDEM NA DODNES NEVYSVĚTLENOU VRAŽDU KAŽDEJ DĚLEJTE CO CHCETE.

  PRAHA – Agenti takzvané „jednotky 29155“ ruské vojenské rozvědky GRU byli v posledních letech více než výkonní. Stáli za převratem v Černé Hoře, pokusem o vraždu obchodníka se zbraněmi v Bulharsku či destabilizační kampaní v Moldávii. Akcí, která je dostala do zájmu médií, byla otrava bývalého agenta FSB Sergeje Skripala a jeho dcery.
  Do této jednotky přitom patří i oba agenti, kteří měli stát za výbuchem ve Vrběticích v roce 2014.
  18. dubna 2021 11:44, aktualizováno 13:40

  Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/dalsi-akce-jednotky-29155-agenti-miskin-a-cepiga-jsou-spojovani-se-skripalem-maji-vyznamenani-od-put.A210418_113709_ln_zahranici_lijk

  Je to stejný pohled jako na nevysvětlenou vraždu Jana Masaryka ?

  Únor 1948 (též únorový puč[1], v komunistické terminologii a historiografii Vítězný únor je pojmenování komunistického státního převratu v Československu,
  který proběhl mezi
  17. a 25. únorem 1948,
  za dva týdny,
  10. března 1948 došlo k fingované sebevraždě Jana Masaryka.

  TAK A TEĎ SI S TÍMTO POHLEDEM NA DODNES NEVYSVĚTLENOU VRAŽDU KAŽDEJ DĚLEJTE CO CHCETE ?

 41. blade říká:

  Z údajně nejdemokratičtější země s Havel bustou, kde střílej prezidenty a děti jak škodnou !

  iDnes – 20. listopadu 2022
  Střelba v nočním gay klubu v americkém Coloradu Springs: pět lidí zemřelo.

  Novinky – 30. 8. 2022,
  V USA znovu řádili pouliční střelci, zemřelo jedenáct lidí.

  ČT24 – 25.5.2022 – Střelba zní americkými školami často. V nejhorších masakrech zemřely desítky lidí:

  Střelec v texaské škole zabil nejméně 19 dětí a dva dospělé.
  Při střelbě na základní škole v texaském městečku Uvalde, kde je silně zastoupena hispánská komunita, zemřelo nejméně 19 dětí a dva dospělí. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura AP. Agresora zabili policisté, uvedl guvernér Texasu Greg Abbott.

  Masakr na Columbine High School
  Patrně nejproslulejším střeleckým útokem na školách v USA je čin dvou studentů, osmnáctiletého Erica Harrise a o rok mladšího Dylana Klebolda, z 20. dubna 1999 na Columbine High School ve státě Colorado. Pachatelé, studenti dvanácté třídy (maturanti), zavraždili 12 studentů a jednoho učitele.

  Základní škola Sandy Hook
  Druhým nejvražednějším útokem v americké historii byla masová vražda ze 14. prosince 2012, kdy dvacetiletý Adam Lanza zastřelil 26 lidí na základní škole Sandy Hook v Newtownu v Connecticutu. Lanza nejprve doma zastřelil svou matku a následně odjel do osm kilometrů vzdálené základní školy, kde zastřelil 20 dětí ve věku šesti až sedmi let a šest dospělých zaměstnanců. Když do školy dorazili první policisté, Lanza spáchal sebevraždu střelou do hlavy. Později u něj byly nalezeny tři zbraně.

  Masakr na Texaské univerzitě
  V Texasu byli kromě úterního masakru svědky masového střílení již před více než padesáti lety. Dne 1. srpna 1966 pětadvacetiletý Charles Whitman, veterán námořní pěchoty, vzal pušky a další zbraně na vyhlídkovou terasu na věži hlavní budovy Texaské univerzity v Austinu a pak začal bez rozdílu střílet na lidi v okolním kampusu a na ulicích. Během následujících 96 minut zastřelil 14 lidí včetně nenarozeného dítěte a zranil 31 dalších osob. Incident skončil, když se k Whitmanovi dostali dva policisté a jeden civilista a zastřelili ho.

  Stoneman Douglas High School
  Dalším brutálním skutkem se do americké historie zapsal devatenáctiletý Nikolas Jacob Cruz, když 14. února 2018 zastřelil 17 lidí a dalších 17 zranil na střední škole Stoneman Douglas High School v Parklandu na Floridě. Bývalý student školy Cruz z místa činu utekl, vmísil se mezi ostatní studenty a přibližně o hodinu později byl bez incidentu zatčen v nedalekém Coral Springs.

  ČTK -20.6.2017
  Na 1300 dětí do 17 let zabijí ve Spojených státech každoročně střelné zbraně. Uvádí to studie amerického vládního Střediska pro výzkum chorob a prevenci (CDC), podle níž je dalších 5 800 dětí zbraněmi vážně poraněno. Více než polovina mrtvých dětí je obětí vraždy, 38 procent případů úmrtí tvoří sebevraždy, kterých za období let 2007 až 2015 přibylo o 60 procent.

  TAK A TEĎ SI S TÍMTO POHLEDEM A FAKTY KAŽDEJ DĚLEJTE CO CHCETE …

 42. Zdeněk Gryc říká:

  TAK A TEĎ SI S TÍMTO POHLEDEM A FAKTY KAŽDEJ DĚLEJTE CO CHCETE

  TAK A TEĎ S TÍMTO POHLEDEM A FAKTY MYSLETE NA UKRAJICE

  Stoltenberg varoval před snížením podpory Ukrajině a případným vítězstvím Ruska
  Příspěvek od: ČTK • Včera v 13:05

  Stoltenberg na parlamentním shromáždění NATO připustil, že podpora Ukrajiny s sebou nese náklady a že mnoho lidí se potýká s problémy kvůli rostoucím cenám energií a potravin. Pokud by ale ruský prezident Vladimir Putin dostal šanci zvítězit v útočné válce na Ukrajině, stálo by to podle šéfa NATO ještě více. „Autoritářské režimy na celém světě by se tak dozvěděly, že brutální válkou dosáhnou, čeho chtějí,“ uvedl. Svět by pak byl podle něj ještě ve větší nejistotě a státy NATO zranitelnější. Proto je nutné stát na straně Ukrajiny tak dlouho, jak to bude potřeba, dodal Stoltenberg.

 43. Zdeněk Gryc říká:

  „Z údajně nejdemokratičtější země s Havel bustou“

  V CZ i na Slovensku se páchají zločiny
  I v CZ máme bustu Václava Havla
  od profesora Zdeňka Makovského
  ————-
  „Václav Havel zasloužil se o stát“
  po vzoru zákona o zásluhách T. G. Masaryka.[47][48]
  Dne 19. prosince 2011 vláda ČR vypracovala návrh Zákona o zásluhách Václava Havla. Poslanci návrh zákona schválili 1. února 2012, senátoři 29. února 2012.
  Prezident Václav Klaus zákon podepsal 16. března 2012.

  také architekti:
  Výstava ve vile Stiassni představí Václava Havla jako inspirátora a objednavatele současné architektury
  • ZPRÁVA
  Václav Havel, Lucerna, Barrandov, Jiřičná, Šípek, Pleskot…a Václava Havlových Vize 97. Brněnský sochař, architekt a pedagog Zdeněk Makovský pak pro výstavu vytvořil…zahrad založených v meziválečném Československu. (1) HAVEL, Václav a Karel HVÍŽĎALA. Prosím stručně: rozhovor
  https://www.npu.cz/cs/npu-a-pamatkova-pece/npu-jako-instituce/zpravy/49038-vystava-ve-vile-stiassni-predstavi-vaclava-havla-jako-inspiratora-a-objednavatele-soucasne-architektury

 44. blade říká:

  Gryc dnes říká:
  „Stoltenberg varoval před snížením podpory Ukrajině…MYSLETE NA UKRAJINCE“

  Japonská Nomura dnes na SZ říká:
  „Česku, Maďarsku a Rumunsku hrozí měnová krize“

  Gryc, šup šup…pár kliků…než z těch důchod šušní bude mít bezcenné kulový:

  SOS ADRA-Pomoc Ukrajině
  https://www.darujme.cz/projekt/1205456

  ://adra.cz/

 45. blade říká:

  Spojené státy jsou jedinou vyspělou zemí na světě, kde se incidenty „hromadné střelby“ dějí až neuvěřitelně často. Podle definic „hromadné střelby“ se jich v USA odehraje více než deset týdně (statistiky za rok 2022).

  Seznam masových střeleb ve Spojených státech v roce 2022:
  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_mass_shootings_in_the_United_States_in_2022

  TAK A TEĎ SI S TÍMTO POHLEDEM A FAKTY KAŽDEJ DĚLEJTE CO CHCETE …

  ————————————————————————————————-

  Gyc je jistě zdatný vyhledávač, takže lehce vyhledá a zveřejní seznam masových střeleb v CZ i Slovensku v roce 2022.

 46. Svatopluk Beran říká:

  VŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NESMÍ DOJÍT K AMERIKOU VEDENÉ VÁLCE NA EVROPSKÉM KONTINENTĚ. USA KTERÉ CHYSTAJÍ A PROVÁDÍ VÁLKY PO CELÉM SVĚTĚ, SI BUDOU MUSET ZVYKNOUT NA TO, ŽE SE TYTO JIMI PŘIPRAVOVANÉ VÁLKY NA JINÝCH KONTINENTECH, PŘESUNOU ZE ZEMÍ KTERÉ TERORIZUJÍ SVOU VOJENSKOZU PŘÍTOMNOSTÍ, DO JEJICH ZEMĚ. JIŽ ŽÁDNÉ AMERIKOU VEDENÉ VÁLKY, MIMO AMERIKU.

 47. Svatopluk Beran říká:

  Řehka: Při konfliktu Ruska a NATO bychom byli účastníkem od první minuty.

  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-rehka-pri-konfliktu-ruska-a-nato-bychom-byli-ucastnikem-od-prvni-minuty-40415168

 48. Zdeněk Gryc říká:

  Zřejmě kvůli jeho práci
  26. února 2018 9:15, aktualizováno 15:55

  Na Slovensku byl minulý týden zavražděn investigativní novinář Ján Kuciak. Pracoval pro zpravodajský portál Aktuality.sk. Zemřela i jeho partnerka. Oba byli zastřeleni, policie čin vyšetřuje jako úkladnou vraždu. Kuciakovi v minulosti vyhrožovali. Policejní prezident čin odsoudil jako „bezprecedentní útok na novináře, jaký Slovensko ještě nezažilo“.
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/slovensko-vrazda-jan-kuciak-investigativni-novinar-aktualitysk.A180226_091258_zahranicni_kha

  Zeman: Novináře je třeba likvidovat. Putin: To není nutné.
  echo24.cz/zeman-novinare-je-treba-likvidovat-putin-to-neni…

  Novinářů je příliš mnoho, je potřeba je likvidovat, řekl prezident Miloš Zeman ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi při jejich setkání v Pekingu. Putin byl Zemanovým bonmotem asi trochu zaskočen, ale nasadil na rozdíl od „střelce“ distingovaný styl monarchy. Likvidovat není nutné, omezit jejich počet je možné, odvětil ruský prezident.

 49. Svatopluk Beran říká:

  USA JAKO KOLABUJÍCÍ KOBYLA V KAPITALISTICKÉ SOUTĚŽI KOLEM SEBE NEBEZPEČNĚ KOPE. JEJÍ KOPYTA = VOJENSKÉ ZÁKLADNY KOLEM CELÉHO SVĚTA, JSOU TÍM DNEŠNÍM NEJHORŠÍM ZLEM PRO KTERÝKOLIV KONTINENT ČI ZEMI TÉTO KRÁSNÉ PLANETY. NEUMOŽNĚME SPOJENÝM STÁTŮM A KOMUKOLIV JINÉMU TUTO PLANETU ZNIČIT. VŠECHNY AMERICKÉ ZBRANĚ VE SVĚTĚ ZPÁTKY NA AMERICKÝ KONTINENT A BUDE KLID.

 50. Svatopluk Beran říká:

  Americké jaderné bomby v Evropě jsou veřejné tajemství. Nejnovější B61-12 možná skončí v Německu

  https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3071172-americke-jaderne-bomby-v-evrope-jsou-verejne-tajemstvi-nejnovejsi-b61-12-mozna-skonci-v

 51. Svatopluk Beran říká:

  VEZMĚME SI PŘÍKLAD Z TĚCHTO ANGLICKÝCH ŽEM A JEJICH BOJE PROTI ROZMÍSTĚNÍ AMERICKÝCH ATOMOVÝCH ZBRANÍ. NENECHALY SE ODRADIT A SVŮJ BOJ PO MNOHA LETECH VYHRÁLY.

  Ženský mírový tábor v Greenham Common

  Ženský mírový tábor v Greenham Common byl mírový tábor založený na protest proti rozmístění jaderných zbraní na základně RAF Greenham Common v Berkshire v Anglii. Tábor vznikl v září 1981 poté, co velšská skupina „Women for Life on Earth“ dorazila do Greenhamu, aby protestovala proti rozhodnutí britské vlády povolit umístění střel s plochou dráhou letu. První blokáda základny proběhla v květnu 1982, kdy z 250 protestujících žen bylo 34 zatčeno.

  V prosinci 1982 spojilo 30 000 žen své ruce, aby vytvořily lidský řetěz okolo základny v rámci happeningu Embrace the Base (česky „Obejmi základnu“). 29. září byly ženy vykázány městskou radou v Newbury, ale během několika dnů založily nový tábor nedaleko původního.

  Tábor se stal známým, když 1. dubna 1983 přibližně 70 000 protestujících utvořilo 23 km dlouhý lidský řetěz z Greenhamu do Aldermastonu a zbrojovky v Burghfieldu. Ženský mírový tábor přitáhl pozornost médií a „inspiroval vytvoření dalších mírových táborů na více než tuctu dalších místech v Británii a jinde po Evropě.“ Další obklopení základny proběhlo v prosinci 1983, kterého se zúčastnilo zhruba 50 000 žen. Oplocení bylo na mnoha místech přestříháno a byly vydány stovky zatykačů.
  Tábor se skládal z osmi menších táborů u různých bran okolo základny. První byl nazván Žlutá brána, další pak Modrá brána (se zaměřením na hnutí New Age), Fialová brána (se zaměřením na náboženství) a Zelená brána, který byl výhradně pro ženy a muži do něj neměli povolený vstup.

  4. dubna 1984 byly ženy z Common znovu vyhoštěny a znovu se všechny po setmění vrátily tábor znovu vybudovat.

  Tábor se skládal z osmi menších táborů u různých bran okolo základny. První byl nazván Žlutá brána, další pak Modrá brána (se zaměřením na hnutí New Age), Fialová brána (se zaměřením na náboženství) a Zelená brána, který byl výhradně pro ženy a muži do něj neměli povolený vstup.

  Poslední střely byly ze základny odvezeny v roce 1991 v důsledku uzavření smlouvy o likvidaci raket středního a kratšího doletu, ale tábor byl zrušen až v roce 2000 poté, co protestující získali oprávnění postavit na jeho místě památník. Ačkoliv střely byly odvezeny, tábor pokračoval v protestu proti blížícímu se britskému programu Trident. Mezi posledními čtyřmi protestujícími, kteří místo opouštěli, byla Sarah Hippersonová, která se protestů v táboře účastnila celkem 19 let.

  Na místě původního tábora byl 5. října 2002 odhalen památník v podobě sedmi vztyčených kamenů umístěných v kruhu kolem sochy Flame (česky Plamen), která představuje táborový oheň.

  NEUMOŽNĚME TĚM AMERICKÝM MAGORŮM ABY SPOLU S DNEŠNÍ ČESKOU VLÁDOU, ČESKOU TELEVIZÍ A VŮBEC CELÝM ČESKÝM MEINSTRÍMEM VČETNĚ SOCIALISTICKÝCH POHROBKŮ VEDENÝCH GEMERÁLEM PAVLEM ČI STOLTENBERGEM, ZNIČILI EVROPU.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%BDensk%C3%BD_m%C3%ADrov%C3%BD_t%C3%A1bor_v_Greenham_Common

 52. blade říká:

  Úkladná vražda je americký komediálně-dramatický film z roku 2006 v hlavních rolích s Alecem Baldwinem a Nikki Reed.

  FBI definuje masové vraždění jako vraždění čtyř nebo více lidí během události bez „lhůty na rozmyšlenou“ mezi vraždami. Případ Kuciak nemá tedy s masovou nebo hromadnou vraždou nic společného. Navíc tahle úkladná vražda byla v roce 2018. Ale je řeč o roce 2022, takže Gryc, hledaj dál masové nebo hromadné vraždy v CZ i Slovensku > V ROCE 2022.

  Podle toho co čtu, tak si Gryc přeje snad jaderný konflikt a snad ještě hrůznější než schytalo Japonsko.
  Krvelačná bestie se nezapře!

 53. Svatopluk Beran říká:

  Tanec na jaderných silech.

  https://legacy.blisty.cz/art/29522.html

  Rakety začala rozmísťovat Reaganova administrativa v době vrcholících závodů ve zbrojení mezi Východním a Západním blokem. Zbraně nebyly tehdy z vojenského hlediska ani tak „potřebné“. USA měly tehdy dost nukleárního potenciálu, jejich taktikou bylo Rusko ekonomicky oslabit, uzbrojit.

  [„Uzbrojení“ byla doktrína Zbigniewa Brzezinského a demokratického think-tanku Council on Foreign Relations. Brzezinsky se k němu připojil už v roce 1959 a během prezidentské kampaně Johna F. Kennedyho v roce 1960. Tehdy napsal práci Soviet Bloc: Unity and Conflict – New York: Praeger (1961), ISBN 0674825454 . Brzezinsky předvídal pád sovětů ale už v roce 1950 v MA závěrečné práci Russo-Soviet Nationalism na McGill University v Montrealu. viz. citace „‚Agenda for constructive American-Chinese dialogue huge‘: Brzezinski“, People’s Daily Online, March 20, 2006. Navázal jí na projekt Edmunda Charaszkiewicze a Józefa Piłsudského Prométheus. V roze 1956 napsal Brzezinsky knihu The Permanent Purge: Politics in Soviet Totalitarianism, Cambridge: Harvard University Press – pozn. ŠK].

  Druhým byl důvod vnitropolitický — pokud by se o pár stupňů zvýšilo mezinárodního napětí, měly by USA více vlivu nad svými spojenci v NATO, hlavně ekonomicky rozvíjejím se Německem.

  NEUMOŽNĚME AMERICKÝM STUPIDNÍM ROZMÍSTĚNÍM JEJICH VOJSK POCELÉ EVROPĚ SVOU PODŘÍZENOST AMERICKÉMU OSTROVU MEZI DVĚMA OCEÁNY A JEHO BARBARSKÉMU VRAŽDĚMÍ KDEKOLIV PO SVĚTĚ.

  POUŽIL NĚKDY NĚKDO ATOMOVOU BOMBU = ANO SPOJENÉ STÁTY AMEICKÉ
  POUŽIL NĚKDO ATOMOVOU BOMBU PROTI CIVILISTŮM = ANO SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ
  POŽILY SPOJENÉ STÁTY JAKO JEDINÁ ZEM NA SVĚTĚ ATOMOVOU BOMBU VÍCEKRÁT NA CIVILISTY = ANO DVAKRÁT A UDĚLAJÍ TO KLIDNĚ ZASE, NEUMOŽNĚME SPOJENÝM STÁTŮM AMERICKÝM VYVRAŽDIT SVĚT. KDYŽ SE JIM VRAŽDĚNÍ LÍBÍ A MI VŠICHNI TO VÍME, AŤ SE VRAŽDÍ SAMI MEZI SEBOU VE SVÉ AMEWRICKÉ DEMOKRACII VE SVÝCH ŠKOLÁCH A SVÝCH SUPEMARKETECH A VE SVÉ ZEMI.

 54. blade říká:

  Miliony Ukrajinců, kteří nechtějí zemi nijak pomáhat nebo bojovat, zdrhli do západní a střední Evropy, další miliony zdrhli do Ruska nebo jinam, zanedlouho tam zbudou pouze senioři a negramoti, kterým nic jiného nezbývá než tam zatím zůstat s komikem pod aliančním vedením. Nic moc vyhlídky pro boj nejen s okupantem ale i s místní korupcí a oligarchií.

 55. blade říká:

  Z blogu na iDnes

  https://adoc.pub/oler-obama-zlodj-kii-chyte-zlodje-rusove-pry-zabijeji-civili.html

 56. Zdeněk Gryc říká:

  Podle toho co čtu, tak si Gryc přeje snad jaderný konflikt a snad ještě hrůznější než schytalo Japonsko.
  Krvelačná bestie se nezapře!

  TO TEDY FAKT NE
  KAM SE HRABE
  PES OF BASKERWILL

  přejděme prosím na
  jiný blog s Beranem

 57. Zdeněk Gryc říká:

  Gyc je jistě zdatný vyhledávač, takže lehce vyhledá
  a zveřejní seznam masových střeleb v CZ i Slovensku v roce 2022.

  GYC – NIC

  Je otázka jestli to Blade vyhledává v USA sám, nebo jestli na to má personál.

  Jistě je dobře placený.

  Jak byl placený Beran v USA je jasné, bude to v jeho daňovém přiznání.

  Právě jsem se vrátil do T0 6B, sekretářky přidělené mi CIA,

  které je platí přímo, se fintily pochichtály a nic.

  Takže Gyc-nic

 58. blade říká:

  Nacisté ve službách USA – kniha od: Eric Lichtblau:

  Tisíce nacistů, od strážných z koncentračních táborů až po osoby zastávající vysoké funkce v německé Třetí říši, mizely po druhé světové válce na druhou stranu Atlantického oceánu, aby zde začaly v tichosti nový život. Tito lidé, z nichž mnozí figurovali na seznamech válečných zločinců, se ocitli pod ochranou americké vlády, CIA, FBI či armády a pokračovali dál ve své práci coby špioni, odborníci na zpravodajskou činnost nebo špičkoví vědci.

  Kniha Nacisté ve službách USA nabízí poprvé na základě donedávna tajných dokumentů a rozhovorů s pamětníky ucelený příběh o tom, jak je možné, že řada někdejších nacistů mohla žít ve Spojených státech po dlouhé desítky let jako obyčejní občané. A co umožnilo, že se teprve dlouhá léta po jejich příchodu do země začali soukromí detektivové i vládní vyšetřovatelé snažit o jejich dopadení. I pak se ale někteří z nich těšili ochraně ze strany amerických tajných služeb.

  Pravdivý příběh o tom, jak se Amerika stala bezpečným rájem pro Hitlerovy muže.

  https://www.databazeknih.cz/knihy/naciste-ve-sluzbach-usa-264384

 59. blade říká:

  Gyc-nic.

  Zdatnější než vyhledávač Gyc je místní vyhledávač Gryc z T06B, takže hledaj dál masové nebo hromadné vraždy v CZ i Slovensku > V ROCE 2022.

 60. Zdeněk Gryc říká:

  Vážený soudruhu,
  dovolte,abych upozornil,

  „takže hledaj“

  je arogantní, leč nemístné,
  protože jsem nebyl pod Vaším velením – viz:

  blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 11:14
  ve Volarech a Zadním Chodově jsem se jako veldr. objevil v tzv. prvním sledu na pohraniční rotě Černé jezero, prapor byl v Železné Rudě a brigáda v Sušicích.

  Ve Volarech a Zadním Chodově jsem nebyl v družstvu veldr. Bladeho,
  který se objevil v tzv. prvním sledu na pohraniční rotě Černé jezero,
  prapor byl v Železné Rudě a brigáda v Sušicích.

 61. blade říká:

  Opravuji, pro denuncianta pod vedením StB či rudého svědomí, na hledej.

  Blade tam nebyl, zná železnou oponu jen z vyprávění co tam službu zažili.

 62. Zdeněk Gryc říká:

  Kdo vložil adresně do JL a proč:

  1. blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 11:14
  Tady je nějaký G-bloger opravdu tu du dum dum
  Při odvodu na vojnu jsem na dotaz kam chci jít, jsem řekl k Pohraniční stráži, protože k nějakým bigošům se mi nechtělo. Koukli do nějakých papírů, řekli
  maturitu má
  a po základním výcviku ve Volarech a Zadním Chodově jsem se jako veldr. objevil v tzv. prvním sledu na pohraniční rotě Černé jezero, prapor byl v Železné Rudě a brigáda v Sušicích.
  Tak, že v kostce za komunistů pro mne hovno zle.

  blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 14:06
  S. architekt nemá o službě na čáře ani páru,
  zřejmě má i modrou knížku nebo takový nemehla ke zbrani raději ani nepustili
  Potkat na čáře architekta,
  tak stačí v těch lesích tam na něj udělat bububu či cvaknout závěrem,
  tak se na místě zesere strachy :-).
  Vy kubo z jihlavských Nemanic

  psal to rytíř hvězdných válek Blade ?
  Blade (4K ULTRA HD + …
  799 Kč
  DVD-Premiery.cz

  nebo spíše:
  „ve Volarech a Zadním Chodově jsem se jako veldr. objevil“

 63. Zdeněk Gryc říká:

  blade říká:
  Úterý, 22. 11. 2022 v 15:40
  Gyc-nic.
  Zdatnější než vyhledávač Gyc je místní vyhledávač Gryc z T06B, takže hledaj dál masové nebo hromadné vraždy v CZ i Slovensku > V ROCE 2022.

  blade říká:
  Úterý, 22. 11. 2022 v 16:47
  Opravuji, pro denuncianta pod vedením StB či rudého svědomí,
  na hledej.

  S takovým tónem a nadřazeností a pohrdáním občana PS-ákem se mnou nemluvili ani STB při výslechu.

  Pouze PS-áci dne 17. 10 1964. na celnici v Nové Bystřici.
  Prohlíželi ZG nejenom zadek.
  Dokonce požádali rukama roztáhnout Muskulus gluteus maximus.

  “ Kde se ta arogance zde a sprostota v PS s maturitou bere ?

  „ na hledej“ !!!
  ——————————
  Na ulici v Praze byl napaden muž. Na místě zemřel
  dnes 19:34 – Praha
  Pavel Jaňurek
  Přímo na ulici na pražském Černém Mostě došlo v úterý odpoledne k napadení, které nepřežil jeden muž. Násilným trestným činem se zabývají pražští kriminalisté, kteří zadrželi jednoho podezřelého.
  Vyšetřování násilného trestného činu v Praze na Černém Mostě
  Video: Jiří Forman, Aktu.cz
  Článek
  „Od 17. hodiny prověřují krajští kriminalisté násilný trestný čin, ke kterému došlo v jedné z ulic na pražském Černém Mostě. Jedná se o napadení muže na ulici,“ řekl Novinkám policejní mluvčí Jan Rybanský.

 64. Zdeněk Gryc říká:

  ZADRÁTOVANÁ HRANICE

  blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 11:14

  Zdeněk Gryc říká

  Apartheid

  Po roce 1968 konsolidovaný SA svolával schůze do domu umění.
  Architekti přišli, leč do sálu byli vpuštění pouze členové KSČ
  Tak asi po hodince některý soudruh otevřel dveře a mohli vstoupit bez-partijní.

  Pánské WC byly přístupny bez stranické legitimace.

  Kdo si dnes dokáže představit buzeraci a ponižování na hranicích.

  Byla by to dlouhá beletrie popisovat zájezd SA do galerie v Amsterodamu.

  Při odjezdu přijedeme k celnici, silně prší závora dole, nikde nikdo.
  Jdeme se zdvořile ohlásit, máme zůstat v autobusu, ale pak nikdo přes hodinu nevyjde.
  Když přijdou tak je to zběžná prohlídka, hodnotí hokejový zápas, na který se dívali.

  Při návratu jsme vyplnili celní prohlášení.
  Celník je sebral a pravil:
  Za půl hodiny přijdu znovu.
  Po půl hodině přišel a pravil, ještě půl hodiny počkám a dodal:

  „Doufám, že víte, že smlčení bude mít přímý a nekompromisní dopad na vaše zaměstnání.“
  Po chvíli řidič omdlel. Kolegové říkali, máš ženu doktorku, dělej s tím něco.

  Tak jsem šel do celnice pro sklenici vody s jakým pohrdáním mi ji dali, to chtělo vidět.
  Trochu to sice pomohlo, ale řidič po zkolabování nebyl schopen.

  Pár hodin v noci jsme čekali, než přijel z Karlových Var náhradní.

  Co bylo na celnicích při odjezdech vodáků Modeta Jihlava je jiná kapitola,
  stejně jako před odjezdem plaveckého oddílu do Steyru na což bohatě poukazoval Berka.

  Pamětník, ředitel školy Rošického Fuchs, řečený „Homaj“ umřel.

  DOBROU NOC

  Zejtra třeba něco o dnešní aktualitě:

  Záběry z ruské mučírny v Chersonu, kde okupanti týrali civilisty
  RFE/RL
  Bití, strach a přesvědčovaní. Žena z Mariupolu popsala deportaci do Ruska
  06:33
  00:0606:33

 65. Svatopluk Beran říká:

  SPOJENÝMI STÁTY AMERICKÝMI PŘIPRAVOVANÉ A VEDENÉ VÁLKY PATŘÍ JEN NA AMERICKÝ KONTINENT

  AŽ DO MÍST TRAGICKÝCH OSOBNÍCH SELHÁNÍ – I PROTESTŮ – JAKO PALACH ČI JIHLAVSKÝ KOMUNISTA PLOCEK, VEDE STARŠÍ OBČANY KAPITALISMUS VÁCLAVA HAVLA A JEHO DNEŠNÍ NASTAVENÍ MINISTRINĚ VÁLKY ČR ČERNOCHOVÉ ZA PŘISPĚNÍ CELÉ – KOALIČNÍ ZMĚNY A MILIONU CHVILEK PRO DEMOKRACII –

  Před plzeňskou základní školou se upálil muž

  https://www.novinky.cz/clanek/krimi-pred-plzenskou-zakladni-skolou-se-upali-muž-

  NEBO JIŽ NĚJAKÝ TÝDEN STARÁ ZPRÁVA O TOM JAK SE

  Před Úřadem vlády se zastřelil muž

  BUDOU SE SKUTEČNOSTI TĚCHTO SELHÁNÍ ČESKÝCH OBČANŮ TAJIT, JAK ZA VLÁDY KOMUNISTŮ V BÝVALÉ ČESKÉ SOCIALISTICKÉ REPUBLICE? JSOU TYTO PROTESTY ČESKÝCH DŮCHODCŮ PROTI DNEŠNÍ PROAMERICKÉ VLÁDĚ, KTERÁ PODPORUJE DALŠÍ ZÁPADNÍ TAŽENÍ NA SVŮJ JIŽ TŘETÍ VÝCHODNÍ LEBENSRAUM, ASPOŇ DROBNÝM MEMENTEM, NEBO SE BUDE CHOVAT JAK SLEPÍ A HLUŠÍ KOMUNISTÉ V BÝVALÉ ČSSR?

  PROČ ZÁPADNÍ ČÁST EVROPY NEUSTÁLE SNÍ O VÝCHODNÍCH ÚZEMÍCH JAKO O SVÉM – LEGÁLNÍM ŽIVOTNÍM PROSTORU? –

  PROČ MY MUSÍME BÝT VŽDY SOUČÁSTÍ ZÁPADNÍHO VÁLEČNÉHO TAŽENÍ NA DOBYTÍ VÝCHODU A PAK SE ZASE VÝCHOD PŘEŽENE PŘEZ NÁS, KDYŽ VYTLAČUJE ZÁPAD ZE SVÝCH HISTORICKÝCH ÚZEMÍ? PROČ NEMŮŽE BÝT STŘEDNÍ EVROPA NEUTRÁLNÍ, NEVÁLČIT V ZÁJMU ZÁPADU A NEBO VÝCHODU ALE UŽÍVAT SI TETO VÝHODY MEZI LEGÁLNÍM SOUTĚŽENÍM MEZI VELMOCEMI? PROČ SE TU MUSÍ OBJEVIT OPĚT ŠVEJKOVÉ UŽ O BERLÍCH A NA VOZEJKU S VÝKŘIKY – NA BĚLEHRAD –

  JE NEZBYTNÉ ABY SE DNEŠNÍ MINISTRINĚ VÁLKY ČESKÉ REPUBLIKY CHOVALA JAK PROHITLEROVSKÝ HENLAIN, KTERÝ ZMOBILIZOVAL 3 MILIONY HISTORICKY ZAČLENĚNÝCH NĚMCŮ NA ČESKÝCH ÚZEMÍCH A ZE TŘEMI MILIONY ČECHŮ TÁHLA OPĚT VE STOPÁCH HITLERA NA VÝCHOD?

  JE PRO NÁS SKUTEČNĚ NEZBYTNÉ ABY SE DNEŠNÍ AMERICKÝ SVĚT, KOPÍRUJÍCÍ NAPOLEONOVA I HITLEROVA VOJSKA PŘEHNAL PŘES NAŠE ÚZEMÍ? MUSÍME BÝT OPĚT SLOVENSKOU LUĎÁCKOU REPUBLIKOU LEZOUCÍ TENTOKRÁT DO PRD..E USA NAMÍSTO HITLEROVSKÉMU NĚMECKU? MUSÍME TU TRPĚT AMERICKÉ NEOLIBERÁLNÍ VAZALSTVÍ TAK, ŽE NÁM TU BUDOU PÁCHAT SBEVRAŽDY STRŠÍ OBČANÉ?

  NEPOVEDLO SE NAPOLEONOVY A FRANCOUZŮM DOBÝT VÝCHODNÍ LEBENSRAUM PŘED DVĚSTĚ LETY, NEPOVEDLO SE HITLEROVI A NĚMCŮM DOBÝT VÝCHODNÍ LEBENSRAUM PŘED BEZ MÁLA JIŽ STO LETY, DOMNÍVAJÍ SE SNAD DNEŠNÍ SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ, ŽE DNES, ZÁROVEŇ S OKUPOVANÝMI FRANCOUZI, NĚMCI ZA POMOCI CELÉ STŘEDOEVROPSKÉ HENLAINOVSKÉ ELITY SE K VÝCHODNÍMU LEBENSRAUMU (rozmrzající sibiřský permafrost) JIŽ JAKO SPOJENÝ ZÁPAD, PLUS OCHOTNÍ, PROPRACUJÍ. TO DISIDENTU VONDROVI A KRÁ.Ě ČERNOCHOVÉ, ČI TOMU PIRÁTOVI Z BITVY – OD LIPAN – TY ČESKÉ MRTVOLY NEBUDOU VADIT?

 66. Zdeněk Gryc říká:

  BEZ KOMENTÁŘE

  blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 14:06
  S. architekt nemá o službě na čáře ani páru,
  zřejmě má i modrou knížku nebo takový nemehla ke zbrani raději ani nepustili
  Potkat na čáře architekta,
  tak stačí v těch lesích tam na něj udělat bububu či cvaknout závěrem,
  tak se na místě zesere strachy :-).
  Vy kubo z jihlavských Nemanic

  blade říká:
  Úterý, 22. 11. 2022 v 16:47
  Opravuji, pro denuncianta pod vedením StB či rudého svědomí, na hledej.
  Blade tam nebyl, zná železnou oponu jen z vyprávění co tam službu zažili.

 67. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 23. 11. 2022 v 8:07

  TY ČESKÉ MRTVOLY NEBUDOU VADIT?

  Pach hořícího masa. Rusové pálili na skládce v Chersonu těla vojáků, tvrdí místní
  22. listopadu 2022 12:01

  obyvatelé Chersonu, který ukrajinská armáda začátkem listopadu po osmi měsících osvobodila od okupantů, uvedli, že Rusové na místní skládce zřejmě pálili těla svých vlastních vojáků. Očití svědci popsali, že z areálu během léta stoupal hustý dým. „Bylo to děsivé. Páchlo to jako spálené vlasy, nemohli jsme dýchat,“ popsala jedna obyvatelka.
  Skládka na severozápadním okraji Chersonu se podle místních stala začátkem léta zakázanou oblastí, kterou okupanti úzkostně střežili. Obyvatelé a pracovníci areálu nyní popsali, že důvodem opevnění bylo nové využití místa, a to k svážení těl padlých Rusů a jejich pálení.
  Obyvatelé reportérům deníku The Guardian popsali, že viděli na skládku přijíždět otevřená nákladní auta s černými pytli, které okupanti posléze zapálili a vzduch prosytil pach hořícího masa. „Zvláštních“ praktik na skládce si obyvatelé začali poprvé všimat koncem června, kdy se Ukrajincům na jižní frontě dařilo ničit ruské dělostřelectvo a jeho munici.
  „Pokaždé, když naše armáda ostřelovala Rusy, přesunuli ostatky na skládku a spálili je,“ uvedla čtyřicetiletá obyvatelka Chersonu Iryna.

  Tvrzení o pálení mrtvol nelze nezávisle ověřit a ukrajinští úřednici ho odmítli komentovat. The Guardian skládku navštívil krátce po osvobození města.
  „Rusové přivezli kamaz plný odpadků a mrtvol. Myslíte, že někoho pohřbili? Prostě to společně vyhodili a bylo to,“ řekl deníku popelář z Chersonu, jenž si přál zůstat v anonymitě. Zda těla patřila vojákům nebo civilistům neviděl. „Neviděl jsem to. Čím méně toho víte, tím lépe,“ dodal.

  Bití, elektrošoky i střelba. Ukrajinci v Chersonu objevili ruské mučírny

  Pětačtyřicetiletá Světlana Vitorijevna, která se svým manželem Oleksanderem na skládku léta vozila odpad dodávkou, popsala, že Rusové u vstupu do areálu zřídili kontrolní stanoviště. „Nesměli jsme se přiblížit k části, kde pálili těla,“ podotkla. „Jednoho dne jsme s mužem přijeli ve špatnou dobu – když se zabývali svými ,záležitostmi’. Manželovi dali ránu do tváře. Ostatky jsem neviděla, pohřbívali, co z nich zbylo,“ dodala.
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-ukrajina-cherson-valka-invaze-skladka-paleni-tel-rusove-padli-vojaci-rusti-obyvatele-svedectvi.A221122_120146_zahranicni_dtt

 68. Zdeněk Gryc říká:

  RAMBO SYNDROM
  praktický příklad:

  Potkat na čáře architekta,
  tak stačí v těch lesích tam na něj udělat bububu či cvaknout závěrem,
  tak se na místě zesere strachy :-).
  Vy kubo z jihlavských Nemanic

 69. Zdeněk Gryc říká:

  Rusové jsou posedlí „rambo syndromem“:
  Zběh řekl, co se dělo ve zmasakrované Buči
  Příspěvek od: ČTK,dj,swp • před 4 h
  Reagovat|
  12

  Nikita Čibrin zběhl z ruské armády a nyní žádá v Evropě o azyl. Sedmadvacetiletý Rus je ochoten vypovídat před mezinárodním tribunálem. Jeho svědectví by mohlo být klíčové v otázkách jednoho z největších ruských zvěrstev na Ukrajině – masakru v Buči. Čibrin totiž sloužil pod velitelem jednotky, která je obviněná z vraždění civilistů a znásilňování v okolí Buči. Voják také mluvil o „rambo syndromu“, kterému Rusové propadají, uvedli list Daily Mail.

  Ruský zběh o masakru v Buči.© Profimedia.cz
  Čibrin podle tisku žádá o azyl ve Španělsku. Čibrin tvrdí, že jako voják 64. motostřelecké brigády strávil více než čtyři měsíce na Ukrajině, ale že za celou dobu ani jednou nevystřelil. Je ochoten vypovídat u mezinárodního soudu o tom, co na Ukrajině zažil, viděl a slyšel. „Nemám co skrývat,“ uvedl Čibrin britskému deníku The Guardian, který o vojákově případu informoval.

 70. Svatopluk Beran říká:

  ZASE NABĚHLÉ VIDLE SOCIALISTICKÉHO ARCHITEKTA, UDAVAČE A TYPICKÉHO ČESKÉHO MEDIÁLNÍHO ŠVEJKA, GRYCE.

  ČESKÁ MEDIA KTERÁ PŘEDÁVAJÍ – ŠVEJKŮM – ČESKÝM SOCIALISTICKÝM ARCHITEKTŮM POLOVIČNÍ A ZCENZUROVANÉ ZPRAVODAJSTVÍ, JSOU PO DOBU VÁLKY TĚŽKO AKCEPTOVATELNÝM MEDIEM.

  RAMBO SYNDROM JE POJEM Z AMERICKÁ GENOCIDNÍ VÁLKY VE VIETNAMU, KDY AMERICKÁ VLÁDA POUŽÍVALA KOBERCOVÝCH NÁLETŮ NA HLAVNÍ MĚSTO HANOJ, KDY NAPALMEM VYPALOVALA VIETNAMSKOU DŽUGLI, KDY CHEMICKÉ ZBRANĚ POUŽÍVALA PROTI OBYVATELSTVU I PROTI PŘÍRODĚ, KDY NAPALMEM UPALOVALA DĚTI, ČI ZHAZOVALA VYSLÝCHANÉ PROTIVNÍKY Z HELIKOPTÉR A VIETNAMSKÝM ŽENÁM ZTRKALA DO VAGÍNY BAMBUSOVÉ OSTNY ČI DOKONCE GRANÁTY, KTERÉ ČASOVALY TAK ABY V NICH VYBUCHLY PO PÁR MINUTÁCH.

  TAK TOHLE JE RAMBO SYSTÉM – AMERICKÝ VOJENSKÝ SYSTÉM POUŽÍVANÝ NA CIVILNÍM OBYVATELSTVU POD JMÉNEM RAMBO.

  KDO TO BYL RAMBO?

  OPĚT NIKDO JINÝ NEŽ OPĚT AMERIŘČAN A TO HEREC JMÉNEM SYLVESTER STALLONE, KTERÝ VE FILMOVÝCH ZPRACOVÁNÍCH PENTAGONEM PLACENÝCH AMERICKÝCH VÁLEČNÝCH FILMŮ Z VIETNAMU PŘEDSTAVOVAL AMERICKÉHO VOJENSKÉHO BOHA, KTERÝ NIKDY NEMŮŽE ZEMŘÍT. TYPICKÁ AMERICKÁ FILMOVÁ MAŠINERIE ZAPLACENÁ PENTAGONEM PRO DĚTI, ARCHITEKTY A HLUPÁKY.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Sylvester_Stallone ,

  KTERÝ VYRŮSTAL V PODMÍNKÁCH TYPICKÝCH PRO BĚŽNÉHO AMERICKÉHO KLUKA. TEDY NÁSILÍ-DROGY-RODIČOVSKÉ HÁDKY.

  Mládí
  Michael Sylvester Gardenzio Stallone se narodil 6. července 1946 v části New Yorku zvané Manhattan a vyrůstal společně s jeho mladším bratrem Frankem. Jeho otec Francesco pocházel z Itálie a živil se jako kadeřník, matka Jackie byla Američanka a snažila se uživit jako astroložka nebo pořadatelka ženských zápasů. Rodina žila spíše v bídě a převládaly v ní dlouhé rodičovské hádky. Sylvester se narodil s částečně ochrnutým obličejem, což mu komplikovalo postavení mezi spolužáky. Byl to malý hubený výtržník a pouliční zlodějíček s poruchou pozornosti, takže není divu, že během dvanácti let vystřídal třináct škol.

  IDEÁLNÍ ZPŮSOB JAK ZNEHODNOTI SKUTEČNOSTI BEZ SPRAVEDLIVÉHO VYŠETŘENÍ ZA POMOCI HŇUPA A MEDIÍ. PODOBNÉMU IRÁCKÉMU HŇUPOVI NALÉTLA PRÝ I CIA A NÁSLEDNĚ MINISTR ZAHRANÍČÍ USA A ZAČALI NA VÝMYSLU IRÁCKÉHO HŇUPA GENOCIDNÍ DVACETILETOU VÁLKU PROTI IRÁKU, KTERÁ V PODSTATĚ PŘETRVÁVÁ V OBČANSKÉ VÁLCE DODNES.

 71. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 23. 11. 2022 v 10:48
  ZASE NABĚHLÉ VIDLE SOCIALISTICKÉHO ARCHITEKTA,

  Architekt ZG žil a pracoval ve státě:

  Československá socialistická republika (ČSSR) byl oficiální název Československa od 11. července 1960 do 29. března 1990. Dne 11. července 1960 byla přijata Ústava Československé socialistické republiky, nahrazující Ústavu 9. května z roku 1948. Název státu změnila z dosavadního Československá republika na Československá socialistická republika. Tento název již vydržel po zbylé trvání komunistického režimu v Československu a ještě několik měsíců poté, co režim padl následkem sametové revoluce zahájené 17. listopadu 1989.
  V důsledku porevolučního vývoje byl název státu změněn ústavním zákonem Federálního shromáždění ze dne 29. března 1990

  Co vadí na tomto faktu gastarbeitrovi v USA ?

 72. Zdeněk Gryc říká:

  Bobošíková:

  ČESKÁ MEDIA KTERÁ PŘEDÁVAJÍ – ŠVEJKŮM – ČESKÝM SOCIALISTICKÝM ARCHITEKTŮM POLOVIČNÍ A ZCENZUROVANÉ ZPRAVODAJSTVÍ, JSOU PO DOBU VÁLKY TĚŽKO AKCEPTOVATELNÝM MEDIEM.

 73. Zdeněk Gryc říká:

  BEZ KOMENTÁŘE a bez účasti s Beranem
  na demonstraci s Bobošíkovou.

  Na FA jsme neměli předsedkyni SSM Bobošíkovou,

  ale asistentku Bártkovou.
  Po procesech s profesorem Fuchsem a Rozehnalem na FA:

  Bártková profesorka
  Bártek profesor

  V prvním ročníku jsem seděl vedle
  Skauta Zdeňka Dvořáka.
  V druhém ročníku jsem seděl vedle
  Skauta Josefa Opatřila
  V třetím ročníku jsem seděl vedle Boleslava Leinerta
  Toho nevyhodili z FA, ale po normalizaci ze Svazu architektů.
  Bártková opravdu, ale opravdu nemohla všechny vyhodit,

  V noci před obhajobou státnice v únoru 1958
  odvleklo STB Josefa Sedláka
  V lednu 1959 byl profesor Rozehnal
  takév Basaprojektu.

 74. blade říká:

  Gryc má zřejmě místo cerebrumu ostnáč smotaný do klubka zamrzlého v čase totality u prkna ale také v čase, kdy komouš Čalfa dojednal loutce VH zvolení >to ale u Gryce se událo až bylo jisté, že stávající režim padne. Bylo to u Gryce něco ve stylu Otíka, ten se také opičil po jiných. Od té doby se žádný myšlenkový vývoj u Gryce nekonal, což dokazují jeho zdejší textové politické i jiné výrony.

  Zamrznutí rozumu > jakmile úroveň stresových hormonů přeroste určitou mez, už není návratu. Klíčové je reagovat včas.

 75. blade říká:

  Novinky – dnes 11:38
  Berlín chtěl rychlou porážku Ukrajiny, řekl natvrdo Johnson

  Bývalý britský premiér Boris Johnson si v rozhovoru pro CNN nebral servítky a ostře kritizoval lídry Evropské unie za jejich postoj v počátcích ruské invaze na Ukrajinu. Podle jeho slov Francie až do poslední chvíle nevěřila, že ruská invaze začne. Současně potvrdil, že Německo zpočátku upřednostňovalo rychlou porážku Ukrajiny před dlouhým konfliktem. A Řím podle Johnsona odmítal vůči Moskvě zaujmout tvrdý postoj.

  Smrdělo to Mnichovem !

 76. Svatopluk Beran říká:

  Ruské strategické bombardéry vzlétly, na Ukrajinu dopadají další rakety.

  Vypadá to, že začíná nad některými z městy UKRAJINY slabý odvar NĚKOLIKA MĚSÍČNÍCH AMERICKÝCH BOMBARDOVÁNÍ ZA POMOCI AMERICKÝCH STRATEGICKÝCH BOMBARDÉRŮ HLAVNÍCH MĚST HANOJE, BAGDÁDU ČI BĚLEHRADU. ZATÍM SE NEJEDNÁ O HLAVNÍ MĚSTO UKRAJINY A PŘEJME SI JEN ABY UŽ PŘESTALA AMERIKA NUTIT UKRAJINU DO VÁLKY A ZATAHOVAT EVROPU DO SVÉ VLASTNÍ OBCHODNÍ VÁLKY Z RUSKEM.

  JE DOBŘE ŽE SE KONEČNĚ ZAČALA EVROPA NUTIT DO VYŠETŘOVÁNÍ VŠECH AMERICKÝCH BARBARSKÝCH GENOCIDNÍCH VÁLEK PO CELÉM SVĚTĚ OD KONCE 2SV A SMOZŘEJMĚ ŽE JE DOBŘE ŽE DO TOHO BUDOU ZAHRNUTY I VÁLKY RUSKÉ.

 77. blade říká:

  ARMYWEB:

  Proč je legendární ruský strategický bombardér Tu-95 stále v provozu: Argumenty a zdůvodnění.

  https://www.armyweb.cz/clanek/proc-je-rusky-strategicky-bombarder-tu-95-stale-v-provozu-argumenty-a-zduvodneni

 78. blade říká:

  Vysvětlení aktuální ropné války:

  https://youtu.be/aGVtLubW9q0

 79. jihlavák říká:

  Když se na to podíváte střízlivě, zemí, která z této války nejvíce profituje, jsou USA, protože prodávají více plynu a za vyšší ceny a protože prodávají více zbraní,“ řekl jeden z vysoce postavených činitelů EU listu Politico.

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/eu-usa-ekonomika-dotace-pobidky-energie-plyn-brusel.A221125_153341_zahranicni_jhr

  Zatímco na Ukrajině umírají a strádají lidé, USA se neštítí vydělávat. Kdoví kde je pravda, čím déle válka bude trvat, tím bohatší budou americký bankéř a US průmyslník.

 80. Jan P říká:

  Prosím vás, už to tady bylo řečeno. USA se nesmí zpochybňovat. Všechno je tam skvělé. Kdo tvrdí něco jiného je KOMUNISTA! Na USA smí zpochybňovat pouze woke neomarxismus!!!

  Roger Waters, spoluzakladatel skupiny Pink Floyd, v diskusi o zahraniční politice USA řekl, že konflikt na Ukrajině je „to nejlepší, co se pro finanční zisk USA mohlo stát“.

 81. jihlavák říká:

  Ukrajinští nacionalisté z řad OUNb (Organizace ukrajinských nacionalistů – banderovské hnutí) a další radikální skupiny vraždili zvlášť brutálním způsobem, nešetřili děti ani ženy, které často před smrtí mučili. Jejich červenočerný prapor dnes používá Pravý sektor, který bojuje na východě Ukrajiny proti občanům, kteří se vzbouřili proti nové kyjevské vládě po odchodu Janukovyče. Pravý sektor a další neonacistické organizace tvoří páteř bojujících sil na východě Ukrajiny.

  Kromě Poláků vraždili ukrajinští nacionalisté Židy, Rusy, ale například i Čechy. Ti všichni byli považováni za nepřátele „nezávislé Ukrajiny“.

  Zdroj:

  https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/408474/ukrajinci-vyvrazdili-100-tisic-polaku-je-to-genocida-rozhodl-polsky-parlament.html

 82. Svatopluk Beran říká:

  A už tu máme mediální novináře kádrováky, když je zviditelněna posmrtná spinkajíci maska presidenta USA Bidena, který vede přes ukrajinské obyvatele PROXI válku s Ruskem o Ruské uhlíkové zásoby a zničení evropského sociálního i energetického systému. Napřed ilegálními válkami USA s arabskými zeměmi vyhnaly Spojené Státy Americké z blízkého a středního východu miliony občanů těchto zemí do kulturně zcela odlišné západní Evropy a nyní destabilizují Spojené Státy dalšími migranty, tentokrát zneužitými Ukrajinci především bývalé země východního bloku a destabilizují i rozkládají tyto země za pomoci ukrajinských neonacistů, kteří zneužili nespokojenosti a rozvrácenosti občanů Ukrajiny k rozpoutání AMERICKÉHO PUČE v roce 2014 v Kyjevě na Mejdanu. Kdy v následujících osmi letech opustilo přes deset milionů Ukrajinců Ukrajinu na západ a přes 1 milion na východ. Na východě Ukrajiny to pak byly i tisíce mrtvých za řáděním neonacistů Pravého sektoru a praporu Azov, stejně tak, jako když Američané zaplatili Albánskou mafii s lidskými orgány, na převrat v Srbském Kosovu který následně i bombardovali spolu s hlavním městem Srbska. Spojené Státy Americké se neštítí žádné spoluakce a proplacení těch největších lidských VYVRHELŮ. Přesně pod sloganem Henryho Kissingera JSOU TO SICE ZMRDI, ALE TEĎ JSOU TO NAŠI ZNRDI. Vše pak musí odsouhlasit president USA. Co když ale usne, co pak. No stačí se na to trefit písničkou. Ale ta se zase dnešní české NESCHOPNÉ VAZALSKÉ NOMENGLATUŘE NEHODÍ. TAK JE POTŘEBA HONEM NEZAUJATÝMI REDAKTORY ROZHÁZET NEZBYTNÝ PROAMERICKÝ HNŮJ po skladateli.

  https://www.youtube.com/watch?v=nfiU2DXuGxg

 83. Zdeněk Gryc říká:

  KDO JINÉMU JÁMU Rudolf Slánský

  Dnes21:00 › 22:30
  Vyhledat na Seznam.cz
  Celovečerní televizní dokument s využitím aktuálně nalezených audiovizuálních záznamů vypráví příběh vykonstruovaného politického procesu z listopadu 1952, příběh jeho obětí i strůjců.
  Na konci bylo 11 popravených bývalých vysokých funkcionářů KSČ, straně oddaných komunistů,
  kteří před soudem na předem známé otázky žalobců a soudců mechanicky
  „recitovali“
  naučená doznání a obvinění „spolupachatelů“, bývalých přátel a spolupracovníků.
  Hlavní dějovou linií je příběh Rudolfa Slánského, člověka oddaného komunistickému hnutí,
  straně, i přes únos jeho dcery v Moskvě v průběhu války, jenž se nikdy nevysvětlil.
  Slánský byl a zůstal obdivovatelem a přítelem Sovětského svazu,
  komunistických myšlenek a komunistické strany.
  Zapsal se do dějin jako podporovatel československé pomoci vznikajícímu státu Izrael,
  jako důsledný organizátor KSČ a nemilosrdný likvidátor
  opozice v Československu po roce 1945 a 1948.
  Spolu s Klementem Gottwaldem pozvali do Československa sovětské poradce,
  kterým dodali neformální autoritu až do té míry, že to byli oni,
  kteří určovali vývoj politických procesů, jež inscenovali.

  Rudolf Slánský, nejmocnější muž KSČ, se nakonec sám stal jejich obětí.

  V dokumentu byla 2 x vložena zmínka a fotografie Antonína Prchala.
  Antonín Prchal (7. května 1923 Jihlava – 20. května 1996 Praha) byl příslušník Státní bezpečnosti, na přelomu let 1951 a 1952 krátce její velitel. StB zůstala v jeho působnosti jako náměstka ministra národní bezpečnosti (1952–1953) a prvního náměstka ministra vnitra (1953–1956). Podílel se na provokacích StB (akce Kámen) a vykonstruovaných procesech (proces se Slánským). V roce 1963 byl za svou účast na nezákonných praktikách StB odsouzen k šesti letům vězení, ale již následujícího roku propuštěn.
  Pod pseudonymem Ivan Gariš se v období normalizace prosadil jako autor špionážních a detektivních próz a filmových scénářů.

  Jeho bratr Karel Prchal „ po staru se žít nedá“.
  Jeho éra starosty Jihlavy poznamenala historické jádro Jihlavy.
  Dva asanační plány historického jádra Jihlavy arch. Josefa Němce,
  který zemřel loni před vánocemi byly postupně eliminovány.
  Došlo k soutěži o návrh asanace náměstí.
  Růžena Žertová neuspěla.
  Byl přijat návrh arch. Sklepka na Prior.
  se po bratrské pomoci nelíbilo natolik, že byl vyhnán z Jihlavy. Jeho žena:

  JAROSLAVA HOFFMANNOVÁ
  Převzato:
  Srpen 1968 v Jihlavě
  Lidská paměť je krátká, nespolehlivá a subjektivní. Ale v každém případě ti, kdo před 40 lety zažili invazi vojsk pěti států Varšavské smlouvy a první dny okupace v srpnu 1968, nezapomenou na mimořádné vzepětí většiny národa, ať jejich smýšlení bylo a je jakkoli různé.
  Jako historička nejsem zaměřena na nejnovější neboli soudobé dějiny, jimiž je u nás chápáno období od roku 1945, a nemám v úmyslu napsat odbornou historickou stať založenou na široce založeném bádání v relevantních archivních fondech, tištěných soudobých materiálech a s využitím dosavadní podstatné odborné literatury. Události v roce 1968 včetně srpnové okupace jsem prožila v Jihlavě.1 Píšu spíše jako pamětnice, jež s odstupem čtyř desetiletí otevřela vlastní diáře z roku 1968 a 1969. Mohla jsem také nahlédnout do dokumentace, kterou jsem sama pomohla zachovat a jež je dodnes, včetně mimořádných vydání denního a hlavně regionálního tisku, uložena ve Státním okresním archivu v Jihlavě (SOkA Jihlava).2 Dochované části zvukových záznamů vysílání ze srpnových dnů 1968, kdy se na celostátní rozhlasové „štafetě“ podílelo i jihlavské studio, jehož redaktorem byl Lubomír Daněk, jsem si poslechla v Archivu Českého rozhlasu v Praze (AČRo Praha).3 Z tehdejšího vysílání se však zachovalo jen torzo, neboť záznamy byly nejen ukrývány, ale brzy také ničeny, a to i proto, že mohly sloužit a sloužily jako podklady k následnému existenčnímu postihu zúčastněných osob. Záznamy jihlavského studia Českého rozhlasu ze srpnových dnů, uložené do Muzea Vysočiny v Jihlavě, byly nedlouho poté rovněž smazány a nevím o tom, že by se někde zachovaly.

  Tato zmínka souvisí s PAMĚTÍ Jihlavy, ke které by se rád někdy vrátil arch. Zdeněk Gryc.

  Vánoční trhy a 2022, strom Jihlavy a PRIOR je realita centra Jihlavy.

  PRÁVĚ DNES

  Co napáchal srpen 1968 v CZ a Jihlavě!
  Co PRÁVĚ DNES, dělá Putin na Ukrajině ?

 84. Zdeněk Gryc říká:

  oprava a doplněk:

  Články PhDr. Františka Hoffmanna o zachování historického jádra Jihlavy,
  publikované v Jiskře,
  se po bratrské pomoci natolik nelíbily, že byl vyhnán z Jihlavy.

 85. Svatopluk Beran říká:

  TAK A UŽ ZAČÍNÁME BÝT KONEČNĚ TAKÉ SVĚTOVÍ. ŠKODA JEN ŽE JE TO UBOHÝ PROFIT Z DALŠÍ AMERICKÉ SVĚTOVÉ VÁLKY NA NĚKTERÉ Z ČÁSTÍ SVĚTA A BUDOU HO MUSET PLATIT OBĚTI TOHOTO POKUSU SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH, ZATÁHNOUT AMERICKÉ MILITARISTICKÉ ÚTOČNÉ USKUPENÍ – NATO – DO ZCELA NÁRODNOSTNĚ I EMOCIÁLNĚ ROZDĚLENÉ ZEMĚ. ZEMĚ JÍŽ DĚLÁ HLÁSNOU TROUBU KABARETIÉR.

  AŤ SE BYZNISU ČESKÉHO MILIARDÁŘE, FILANTROPA A FINANČNÍKA LIBORA WINKLERA, S OBČANSKÝM NEŠTĚSTÍM AMERICKÉ VOJENSKÉ MILITARIZACE UKRAJINSKÝCH OBČANŮ, NAMÍSTO JEJICH SVOBODNÉHO VOLNÉHO OBCHODOVÁNÍ S KÝMKOLIV VE SVĚTĚ, TAK AŤ SE TOMUTO JEDNOMU Z PRVNÍCH ČECHŮ, DAŘÍ. PROČ BYCHOM SE NEMOHLI PO VZORU AMERICKÝCH PISTOLNÍKŮ ZÁPADU ŽIVIT NÁSLEDKY A NEŠTĚSTÍM Z PODPORY A GENEROVÁNÍ VÁLEK?

  AŤ ŽIJÍ AMERICKÉ VÁLKY, TY SE SNAD JEŠTĚ PODPOROVAT MOHOU!!!

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-nejbohatsi-lide-cesky-miliardar-zacina-pracovat-na-obnove-ukrajiny-investuje-blizko-fronty-
  .
  .
  NEZAPOMÍNEJME NA VIZI PRESIDENTA SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH WOODROVA WILSONA, KDY PO SVÝCH VÍTĚZNÝCH VOLBÁCH A USTAVENÍ JAKO JEDINÉ CENTRÁLNÍ AMERICKÉ BANKY FEDu, I BOŽSKOU OBCHODNÍ AMERICKOU PŘEDURČENOST SVĚTU, GARANTOVANOU MILITARISMEM NOVĚ VZNIKAJÍCÍ SVĚTOVÉ VELMOCI.

  Na velkovýrobu vybudované hospodářství nutně potřebuje velkospotřebu a vyžaduje si i surovinové základny, které by byly odbytištěm těchto hotových výrobků. Americké hospodářské zájmy se nemohou isolovat jen na americkou pevninu, neboť jejich polem působnosti se stává celý svět. JSOU LI TYTO ZÁJMY PŘÍLIŠ NEBEZPEČNĚ OHROŽENY, SPOJENÉ STÁTY, NEMAJÍ LI RADIKÁLNĚ MĚNIT LINII, PO KTERÉ KRÁČEJÍ, JSOU PŘIPRAVENY HÁJIT JI I VOJENSKY.

 86. Zdeněk Gryc říká:

  Poslední komentář Berana
  PRAKTICKÁ UKÁZKA
  toho o čem píše autor tohoto Blogu:

  Zajimavá je otázka, kdo jsou vojáky hybridní války, hlavně na sociálních sítích, kde je jedno z hlavních bojišť. Často jsou to různé profily, kde opravdu nenajdete fotky hub, děti, moře, hor, zvířátek, jídla, kytiček….ale klidně i 10x denně vypustí nějaký status který je v souladu s výše popsaným. Pak jsou tam různí strejcové a tetky, co sedí každý den u počitače made in USA, ale každý jeden post nebo komentář, je světe div se – lehce protizápadní. Žádná objektivita. Vždy jen – my jsme ti špatni. Protože jsme v NATO, EU, podporujeme Ukrajinu. Od těchto lidi, pak zbytek nasává informace. Každý den desítky zprav. Nikdo neověřuje nic. Jen přijímá informace jako pravdivé. A pak šíří ten humus dál.

 87. Zdeněk Gryc říká:

  DVA SPISOVATELÉ

  Václav Havel
  působil v 60. letech 20. století v Divadle Na zábradlí, kde jej také proslavily hry Zahradní slavnost (1963)
  a Vyrozumění (1965). V době kolem pražského jara se zapojil do politické diskuse a prosazoval zavedení demokratické společnosti.
  Po násilném potlačení reforem vojenskou invazí států Varšavské smlouvy byl postižen zákazem publikovat a stal se jedním z prominentních disidentů, kritiků tehdejšího normalizačního režimu.
  Vystupoval na obranu politických vězňů
  a stal se spoluzakladatelem a jedním z prvních mluvčích občanské iniciativy
  za dodržování lidských práv Charta 77.
  To upevnilo jeho mezinárodní prestiž,

  ale také mu vyneslo celkem asi pět let věznění.

  V této době napsal kromě dalších divadelních her také vlivné eseje,
  například Moc bezmocných (1978).

  Rusové zabili oceňovaného ukrajinského spisovatele
  dnes 9:17

  Daniel Drake
  Ukrajinský spisovatel Volodymyr Vakulenko byl zabit během ruské okupace Charkovské oblasti.
  Na základě vyšetřování to uvedl ukrajinský web Suspilne.
  Vakulenko byl dlouho nezvěstný, po zářijovém osvobození města Izjum však byl nalezen masový hrob,
  ve kterém leželo podle výsledků DNA i jeho tělo.

  Foto: NEXTA/Twitter
  Volodymyr Vakulenko byl zabit ruskými okupanty
  Článek
  Vakulenko zmizel na konci března ve vesnici Kapitolivka (asi 8 kilometrů od Izjumu),
  které se zmocnili ruští vojáci.
  Okupanti vyhledali všechny zdejší válečné veterány, příslušníky sil územní obrany a jejich příbuzné, zaměstnance různých státních institucí, dobrovolníky a lidi,
  kteří zastávali aktivní proukrajinské postoje.
  Ruská armáda dostala seznamy takových osob od místních kolaborantů.
  Matka spisovatele zjistila, kde jeho únosci bydlí, a požádala je, aby jejího syna pustili.
  Bylo jí však řečeno, že Vakulenko byl odvezen z Ukrajiny.

 88. Svatopluk Beran říká:

  ŠVÉDSKÁ VYŠETŘOVACÍ KOMISE JASNĚ UKÁZALA NA ARMÁDU USA A CIA ŽE PROVEDLI DIVERZANTSKOU SABOTÁŽ NA OBOU NORDSTRÍMECH

  AMERICKÉ TAJNÉ VÁLKY A DESTRUKCE JAK SVÉHO ÚZEMÍ TAK I INFRASTRUKTURY JINÝCH ZEMÍ JE TIPICKÁ AMERICKÁ ELITÁŘSKÁ ŠÍLENOST, KDY SE SPOJENÉ STÁTY VE JMÉNU SVÉHO OBCHODOVÁNÍ NEZASTAVÍ PŘED ŽÁDNÝM NÁSILÝM, GENOCIDOU, MUČENÍM, DESTABILIZACÍ STÁTU ČI NIČENÍM INFRASTRUKTURY VHODNÉ PRO OBCHODOVÁNÍ MEZI STÁTY SVĚTA.

  https://www.youtube.com/watch?v=lAvu9ZjrMZU

 89. Svatopluk Beran říká:

  MÍSTNÍ UDAVAČ GRYC NALÉTL FALEŠNÉMU WEBU A Z OCHOTOU BÝVALÉHO ARCHITEKTA SOCIALIZMU UDAL SVÉ DVA OPONENTY. KDO VÍ, JESTLI JEHO DNEŠNÍ POKUSY O ZASTÍRÁNÍ AMERICKÝCH GENOCIDNÍCJ VRAŽDÍCÍCH MOTIVŮ VE VÝMEČNÝ PROSPĚCH OBCHODU USA, NEJSOU TOTOŽNÉ Z JEHO PŘÍPADNOU ČINNOSTÍ UDAVAČE I ZA SOCIALIZMU? TO JE JISTĚ VELKÁ OTÁZKA.

  UDAVAČI GRYCI NENÍ TO VŽDY, POUZE TEHDY KDYŽ JSME ŠPATNÍ A SVOJE VRAŽDĚNÍ PŘEKRÝVÁME JINÝM.

  Vždy jen – my jsme ti špatni. Protože jsme v NATO, EU, podporujeme Ukrajinu. Od těchto lidi, pak zbytek nasává informace. Každý den desítky zprav. Nikdo neověřuje nic. Jen přijímá informace jako pravdivé. A pak šíří ten humus dál.

  ANO GRYCI, NĚKDO TU JE HUMUS.

 90. Zdeněk Gryc říká:

  BERAN NEPŘEKVAPÍ,
  ale ani
  NEZKLAME :

  „JASNĚ UKÁZALA NA ARMÁDU USA A CIA“

  350 LET HISTORIE

  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 19. 10. 2022 v 20:28
  Svatopluk Beran. USA je kriminální stát, KTERÝ SVOU OBCHODNÍ GEOPOLITICKOU MILITARISTICKOU KRIMIALITU, OHROŽUJE KAŽDÝ STÁT NA SVĚTĚ Z TÉMĚŘ TISÍCE VOJENSKÝCH ZÁKLADEN PO CELÉM SVĚTĚ.
  NÁSLEDKEM JE POTÉ, MIMO MNOHÁ JINÁ EKONOMICKÁ NEGATIVA FINANČNÍCH KRIZÍ VYVOLANÝCH SPOJENÝMI STÁTY PO CELÉM SVĚTĚ I KRIZE OBČANSKÉ,
  KDY SE OBČANÉ STŘÍLENÍM SAMI SEBE NA VEŘEJNOSTI, V OBCHODNÍCH CENTRECH ČI ŠKOLNÍCH BUDOVÁCH, VYŘIZUJÍ SVÉ PSYCHICKÉ PROBLÉMY Z MILITARISTICKÉ AMERICKÉ KRIMINALITY PÁCHANÉ PO CELÉM SVĚTĚ.
  DŮSLEDKEM BYLO NAPŘÍKLAD V ČESKÉ REPUBLICE I VYVRAŽDĚNÍ CELÉ BRNĚNSKÉ RODINY JEDNÍM Z MNOHA AMERICKÝCH PSYCHOPATŮ, ROZESETÝCH PO CELÉM SVĚTĚ.

  CO
  NATO
  UDAVAČ Z MARXLENINSKÝM INDEXEM GRYC?

  1. Svatopluk Beran říká:
  Středa, 19. 10. 2022 v 20:44
  Pokud vám mohu americký pacholku GRYCI poradit, VRAŽDĚNÍ A ROZDMÝCHÁVÁNÍ OBČANSKÝCH VÁLEK PO CELÉM SVĚTĚ Z KTERÝCH MRTVOLY, JDOU NA VRUB OSOBNÍCH OBCHODNÍCH PREFERENCÍ SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH V ZÁJMU JEJICH OBCHODNÍCH ZÁJMŮ PO CELÉM SVĚTĚ, SE TĚŽKO MŮHOU VYROVNAT JINÁ RŮZNĚMOTIVOVANÁ VRAŽDĚNÍ.
  POKUD BUDETE VYZVEDÁVAT USA JAKO ZAJÍMAVOU EKONOMICKOU ZEM, JISTĚ VÁM BUDU MOCI KVITOVAT ŽE MÁTE PRAVDU. O MRTVOLÁCH A GENOCIDNÍCH VÁLKÁCH VEDENÝCH VLÁDAMI SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH ZA JEJICH

  TŘISTAPADESÁT LET HISTORIE,
  UŽ JEN TŘEBA PROTI DOMORODÝM OBYVATELŮM, NEMÁTE ŠANCI USPĚT. AMERIKA JE TOTIŽ VE VRAŽDĚNÍ PO CELÉM SVĚTĚ I VE VLASTNÍ ZEMI NEOPAKOVATELNÁ. PROTO JE I TAK BOHATÁ A LIDSKY ROZERVANÁ.

  Studium za totáče
  MARXLENINSKÝ INDEX
  má i jeho manželka

  Přehlídka studentu, totalitou ukradeného času:

  Index, výkaz o studiu na vysoké škole
  V Brně dne 22.9.1952 9592/ x str. 1

  Libuše Májková v Brně 22. 9. 1952

  studijní rok 1952 /1953
  stránka 2 shora:
  základy marxismus-leninismus týdně hodin
  přednáška 2 cvičení 2
  ruský jazyk cvičení 2.
  Pak teprve navazuje další předmět biologie obecná a syntetika

  studijní rok 53/54
  kurz dějin KSSS týdně hodin 4
  jazyk ruský 2
  tělesná výchova 2
  vojenská výchova 6
  Pak následuje anatomie

  studijní rok 54/55
  základy marx-leninismu týdně hodin 4
  politická ekonomie týd.hod. 4

  studijní rok 55/56 obor směr specializace pediatrie
  politická ekonomie 4

  studijní rok 56/57
  dialekt mater přednášky 2 hod. cvičení 1 hod.

  studijní rok 57/ 58
  závěrečná zkouška z marxismu-leninismu
  velmi dobře Havránek 8.11.1957

  ZPĚTNÉ ZRCÁTKO,
  NEJENOM V AUTĚ:
  Soudruh Havránek klasifikoval,
  takže červený index se z tohoto
  jediného důvodu nekonal.

  „UDAVAČ Z MARXLENINSKÝM INDEXEM GRYC?“

 91. Zdeněk Gryc říká:

  PS.
  V podstatě vše o čem píše Beran,
  leč jinými slovy,
  už jsme po-vinně dozvěděli:

  studijní rok 53/54
  kurz dějin KSSS týdně hodin 4

 92. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran říká:
  Úterý, 29. 11. 2022 v 10:53
  MÍSTNÍ UDAVAČ GRYC NALÉTL FALEŠNÉMU WEBU A Z OCHOTOU BÝVALÉHO ARCHITEKTA SOCIALIZMU UDAL SVÉ DVA OPONENTY.

  UVEĎTE ZDROJ !

 93. Svatopluk Beran říká:

  PS.
  V podstatě vše o čem píše Beran,
  leč jinými slovy,
  už jsme po-vinně dozvěděli:

  studijní rok 53/54
  kurz dějin KSSS týdně hodin 4

  UVEĎ ZDROJ GRYCI, KTERÝ GRYCE INFORMOVAL VE STUDOJNÍM ROCE 53/54 O AMERICKÉ GENOCIDĚ VE VIETNAMU A 3 MILIONŮ MRTVÝCH VIETNMCŮ, UVEĎ GRYCI ZDROJ KTERÝ TĚ GRYCI INFORMOVAL VE STUDIJNÍM ROCE 53/54 JAK BĚŽÍ NAPALMEM POPÁLENÉ VIETNAMSKÉ DĚTI Z MY LAI, ZNÁSILNĚNÉ ŽENY A STOVKY ROZSTŘÍLENÝCH CIVILISTŮ. UVEĎ ZDROJ PROLHANEJ GRYCI.

  ZDROJ UDAVAČE GRYCE, konrétně to začína od 5min. a 50vt. nebo 7min. 50vt. JINAK DOBRÉ ZHLÉDNOUT CELÉ

  https://www.youtube.com/watch?v=cKq3yoPADlk

  A PŘIDÁM TYPICKÉ UDAVAČSKÉ A LŽIVÉ KECY GRYCE, KTERÝ DOSLOVA JAK TEN NEJVĚTŠÍ SOCIALISTICKÝ PROSŤÁČEK MANIPULUJE S MÍMI TEXTY. MNOHOKRÁT JSEM ODSOUDIL RUSKOU AGRESY. ALE NA ROZDÍL OD GRYCE A CELÉ NAŠÍ LŽIVÉ VLÁDY UVÁDÍM SKUTEČNÉ DŮVODY RUSKÉ AGRESE KTERÁ DOPADÁ NA CELÉ UKRAJINSKÉ OBYVATELSTVO, RUSKÉ MUŽE VE VOJENSKÝCH UNIFORMÁCH A EKONOMIKU EVROPY. SKUTEČNÝM STARTOVACÍM MOMENTEM TÉTO KRIZE JSOU SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ, KTERÉ NA TÉTO UKRAJINSKO-RUSKÉ-EVROPSKÉ KRIZI VYDĚLÁVAJÍ A PŘIPRAVUJÍ DALŠÍ MARŠALŮV PLÁN NA POVÁLEČNOU AMERICKOU KONJUNKTURU. O TÉTO AMERICKÉ HOSPODÁŘSKÉ GENOCIDĚ EVROPY V ROCE 2022 UŽ ALE VÍ VYSOKOŠKOLÁK GRYC ZE STUDIJNÍHO ROČNÍKU 53/54.

  JEŠTĚ VĚTŠÍ ..B.. NEŽ JSME ČEKALI.

  Zdeněk Gryc říká:
  Úterý, 29. 11. 2022 v 9:18
  Poslední komentář Berana
  PRAKTICKÁ UKÁZKA
  toho o čem píše autor tohoto Blogu:

  Zajimavá je otázka, kdo jsou vojáky hybridní války, hlavně na sociálních sítích, kde je jedno z hlavních bojišť. Často jsou to různé profily, kde opravdu nenajdete fotky hub, děti, moře, hor, zvířátek, jídla, kytiček….ale klidně i 10x denně vypustí nějaký status který je v souladu s výše popsaným. Pak jsou tam různí strejcové a tetky, co sedí každý den u počitače made in USA, ale každý jeden post nebo komentář, je světe div se – lehce protizápadní. Žádná objektivita. Vždy jen – my jsme ti špatni. Protože jsme v NATO, EU, podporujeme Ukrajinu. Od těchto lidi, pak zbytek nasává informace. Každý den desítky zprav. Nikdo neověřuje nic. Jen přijímá informace jako pravdivé. A pak šíří ten humus dál.

  ČETL TADY NĚKDY NĚKDO OD GRYCE ŽE FAŠISTI STEJNĚ TAK JAKO AMERIČANÉ VRAŽDÍ KDY SE JIM ZACHCE, ALE O RUSÁKÁCH TO MU TO JEN Z PERA PADÁ. NA SVĚTĚ PODŮLE JEHO ZDEJŠÍCH PŘÍSPĚVKŮ EXISTUJÍ JEDINÍ ZLOČINCI. TAK TO MÁ BÝT TA AMERICKÁ GRYCOVSKÁ VYROVNANOST.

 94. Zdeněk Gryc říká:

  Oficiální státní ideologie[editovat | editovat zdroj]

  Podrobnější informace naleznete v článku Komunistický režim v Československu.
  Marxismus-leninismus byla oficiální státní a stranickou ideologií Sovětského svazu a dalších vládnoucích stran ve Východním bloku, stejně tak jako Komunistické internacionály po její stalinizaci.[3]
  Po Stalinově smrti prošel marxismus-leninismus řadou revizí,
  ze kterých se rozvinuly nové adaptace tohoto směru.

  Marxismus-leninismus tvořil neodmyslitelnou součást vysokoškolského studia komunistického Československa v letech 1950–1989.
  Zkoušky z marxismu-leninismu museli povinně zvládnout všichni.

  Libuše Májková na 2
  Takže ji minul RUDÝ DIPLOM

  Matky padlých ruských vojáků dostaly od úřadů sadu ručníků
  dnes 11:48
  Jitka Zadražilová
  Rozpaky a současně vlnu nevole vzbudil krok Sergeje Korosteleva, šéfa Lgovského okresu v Kurské oblasti. Matkám ruských vojáků, kteří zahynuli během válečného konfliktu na Ukrajině, předal sady ručníků, napsal server news.ru s odkazem na zprávu, kterou Korostelev zveřejnil na sociální síti Telegram.

  Zpráva o tom, jak se ruské úřady „starají“ o rodiny padlých vojáků zvedla vlnu nevole mezi ruskými uživateli sociální sítě. Komentáře pod příspěvkem si nebraly servítky. „Vypadni“, „zmiz“, byly nejslušnější výrazy, které se v komentářích objevily. Rozhořčení, které příspěvek vyvolal, donutilo Korosteleva, aby ho ze svého osobního Telegramu vymazal. Fotografie se už ale šíří.

 95. Svatopluk Beran říká:

  Zdeněk Gryc říká:
  Úterý, 29. 11. 2022 v 15:50
  Matky padlých ruských vojáků dostaly od úřadů sadu ručníků
  dnes 11:48
  Jitka Zadražilová

  V TOM JE GRYCI PRÁVĚ TEN ROZDÍL, MATKY RUSKÝCH VOJÁKŮ SADU RUČNÍKŮ – ELITY AMERIKY MILIARDY DOLÁRŮ. V TOM JE PRÁVĚ TEN ROZDÍL SOCIALISTICKÝ ARCHITEKTE, KTERÝ SI LIBUJEŠ Z VÁLEČNÝCH MILIARD VYDĚLÁVAJÍCÍ AMERICKÉ KONJUNKTURY NA VÁLCE DVOU ZEMÍ NA OPAČNÉ STRANĚ POLOKOULE. JIŽ NIKDY ŽÁDNOU AMERICKOU VÁLKU MIMO ÚZEMÍ USA.

  NEMOHO KONSTATOVAT NIC JINÉHO NEŽ, ŽE JE MI Z VÁS NA BLTÍ AMERICKEJ TROLE-SOCIALISTICKEJ ARCHITEKTE GRYCI.

 96. Svatopluk Beran říká:

  POKUD SE TŘEBA PODAŘÍ RUSKU NEBO ČÍNĚ VÁLČIT A PŘISÁT SE NA OSTATNÍ ZEMĚ JAK USA, BUDE TO MOŽNÁ I NAOPAK. AMERICKÉ MATKY ZA MRTVÉ SYNY RUČNÍKY A RUŠTÍ NEBO ČÍNŠTÍ BYZNISMENI MILIARDY RUBLŮ NEBO JENŮ. JEN JE POTŘEBA SE NEBÁT A NAUČIT MRZAČIT SVĚT ILEGÁLNÍMI VÁLKAMI JAK AMERIČANÉ.

 97. Zdeněk Gryc říká:

  PEL – MEL
  „Ty nechápeš, že dokud budeš prudit nedáme ti pokoj? „

  „Divim se ze k tomu jeste nenapsal svoje dikuvzdani pan Beran,
  to je jeho lajna jak omlouvat teroristi.“

  Vážený Beran,

  „Nikdo není dokonalý“
  Někdo to rád horké (v anglickém originále Some Like It Hot) je americká filmová komedie z roku 1959,
  Ikonická závěrečná věta filmu „Nikdo není dokonalý“ se umístila na 78. místě v žebříčku 100 nejoblíbenějších filmových hlášek časopisu The Hollywood Reporter, ale ve finálním sestřihu se nikdy neměla objevit.
  Diamond a Wilder ji do scénáře zařadili jako „náhradní“, dokud nevymyslí něco lepšího,
  ale nikdy se jim to nepodařilo.[20]

  „dokud nevymyslí něco lepšího“,

  tak

  Beranův anti USA guláš začíná být nudný.

  Chtělo by to další „přínosné“ poselství Krista přes PC,
  lehce nadpozemského zasloužilého Putinova aktivisty .

  Čo sa skrýva za úsmevom bankových úradníkov
  Ján Lauko | Čtvrtek, 3. 12. 2009 v 9:44

  Človek by sa nazdal, že pracovníci bánk, vzhľadom k ich nadštandardnému finančnému ohodnoteniu, musia zákonite patriť k spokojným a šťastným ľuďom. Ale nie je to celkom tak.

  Pravda o Ukrajině bude jiná, než tvrdí média. Naznačuje to Kristus!

  Ján Lauko | Čtvrtek, 5. 5. 2022 v 14:34
  „moje filozoficko humanistické články,
  reflektující každodenní život kolem nás budou mít všeobecně platný a tedy nadregionální charakter. Budu se snažit, aby byly přínosné pro každého jednotlivce a to bez ohledu na to, kde žije.“

  Dříve: slovensky !
  Nyní: česky ?

  Úvaha o svetovom terorizme
  Ján Lauko | Čtvrtek, 7. 1. 2010 v 15:57
  6 komentářů k článku “Úvaha o svetovom terorizme”

  1. Lufa říká:
  Čtvrtek, 14. 1. 2010 v 18:19
  Díky za nicneříkající rozsáhlý článek, ale nečetl jsem ho .. chtělo by to zkrátit a psát sem česky

  2. Libor Furbacher říká:
  Pondělí, 18. 1. 2010 v 14:43
  Ja jsem si to bohuzel precetl,je to kolosalni nesmysl .Divim se ze k tomu jeste nenapsal svoje dikuvzdani pan Beran,to je jeho lajna jak omlouvat teroristi.

  SERIÁLY
  „Dosť bolo Havla!“ Zvědavý prezident málem dostal na budku na demonstraci v Bratislavě
  Zdroj: https://www.lidovky.cz/serialy/rozpad-ceskoslovenska-jan-rychlik-historie-sametova-revoluce-havel-demonstrace-bratislava-manifestav.A221114_101412_ln_specialy_hma

  1. XXXXX říká:
  Sobota, 30. 1. 2016 v 13:34
  Tak já myslel, že už je od tebe klid na věky a zas ne. Proč to tu vlastně visí?
  Ty nechápeš, že dokud budeš prudit nedáme ti pokoj?
  Celý Jihlavě (podle mě) je u prdele Gryc, Rozehnal a Havel.
  Lidi mají jiný starosti. Po většině existenční. Neříkám že si za to opět většinově nemůžou sami, ale kecy o nějakým Rozehnalovi koho to zajímá? Dobře, nakreslil jsi Březinky, komoušům pentagon, někde nějakej most,
  co já vím co ještě, dobrý všechno to stojí, lidi to užívají, tudíž tvé práci čest.
  Ale koho to kurva dneska zajímá?

  pane Beran ?

 98. Svatopluk Beran říká:

  Brutální masakr v My Lai zůstal nepotrestán. Svědčící američtí vojáci byli ignorováni
  Linda Niesnerová
  12. března 2022
  Znásilňování, vypalování vesnic i zabíjení pro zábavu. Při vyšetřování Zimních vojáků poskytlo svědectví o brutálních praktikách Američanů více než 100 válečných veteránů.

  V zimě roku 1971 vystoupilo z řad amerických vojáků více než sto veteránů, jež se rozhodli svědčit o zvěrstvech, která spáchali či kterých byli svědky ve Vietnamu. Událost byla reakcí na vojenské vyšetřování masakru v My Lai v roce 1968 a jeho výsledku. Média však svědectví vojáků ignorovala a celý problém byl na nějakou dobu zameten pod koberec.

  Koncem ledna a začátkem února 1971 zahájila VVAW v Detroitu vyšetřování pod názvem Winter Soldier, česky Zimní voják, jež sestávalo z několika rozsáhlých panelů, v rámci kterých byly vedeny diskuze o zvěrstvech spáchaných americkými jednotkami na vietnamském obyvatelstvu. Mezi 31. lednem a 2. únorem předstoupilo před veřejnost a tisk více než sto vojáků.

  MOC, MOC SI PŘEJME ABY SE UKRAJINŠTÍ CIVILNÍ OBYVATELÉ NEDOSTALI DO MLÝNICE AMERICKÝCH BESTIÍ Z MY LAI VE VIETNAMU, A ABY JE NECHALI RUŠTÍ VOJÁCI NESOUHLASIT S RUSKOU AGRESÍ, TŘEBA JEN STATEČNÝM POSTAVENÍM SE PŘED VOJENSKÝ RUSKÝ AUTOMOBIL, JAK SE TO STÁVALO PŘI AGRESI SMĚREM K HLAVNÍMU MĚSTU UKRAJINY KIJEVU. PROTOŽE AMERIČTÍ VOJÁCI BY SE S NIMA NIJAK ALE NIJAK PODOBNĚ N.S.A.I. VIZ FOTO.

  https://armadnizpravodaj.cz/historie/svedectvi-vietnamskych-valecnych-veteranu-2/

 99. Zdeněk Gryc říká:

  BERKA
  ————————
  Postavme skanzen komunismu
  6. 10. 2020 10:45:54

  Napsal mi dnes známý:
  všechny ty komunisty a stbáky měli dávno hnát před soud a do vězení a …..

  “ Na to je už pozdě.

  Tak co třeba takový SKANZEN KOMUNISMU?
  NEBO REZERVACE?

  Když jsme žili na Vysočině s malým synem Tomem, jezdívali jsme se koupat k rybníku obklopenému kempem. V kempu i u rybníka pobývali převážně starší lidé a důchodci, ale měli něco společného.
  Jakmile jste tam vešli, vypadalo to, že jste přešli do nějaké jiné časové linie.
  Všiml si toho tehdy pětiletý Tom a stále dorážel otázkami.

  „Maminko, proč se tam všichni mračí?

  A proč ten pán nadává?

  A oni jsou jiní než my? …“

  Na jeho nekonečné otázky jsem nakonec vymyslela jasnou odpověď.

  „Tome, to je prostě SKANZEN KOMUNISMU“.

  Dnes po přečtení článku o vedlejších nejasných milionových příjmech plukovníka Prymuly
  mi právě přišla sms od mého kamaráda.
  Měla radikálnější konec, který sem nemohu napsat.
  A napadlo mne:

  Vytvořme u nás velký skanzen komunismu.
  Mohli by se do něj nastěhovat ti, kdo si stýskají po lepších časech za totáče.
  Přesunuli by se tam všichni stbáci a bývalí soudruzi.
  Možná by tam mohli žít i odsouzení za podvody a rozkrádání země….

  A naše děti i my bychom se tam jezdili dívat na tu raritu.
  Alespoň bychom si konečně vážili svobody a nenechali si ji brát ani v tuto dobu.

  Autor: Renata Bernardi | úterý 6.10.2020 10:45 | karma článku: 24.60 | přečteno: 846x
  Zdroj: https://bernardi.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=758509

  socha zasoužilého

  Svatopluka Beran

  nebo aspoň

  jeho busta

  by měla být v
  před museem v parkové úpravě

  S RUDÝM VODO-TRYSKEM

 100. Svatopluk Beran říká:

  POŘÁDNĚ SE SOCIALISTICKEJ ARCHITEKTE, PRODCHNUTEJ AMERICKEJMA VÁLKAMA NA TY FOTKY AMERICKÝCH BESTIÍM PODÍVEJ. BĚŽNÝM CHOVÁNÍM AMERICKÝCH ZRŮD BYLO STRKÁNÍ BAMBUSOVÝCH OSTNŮ NEBO NAČASOVANÝCH GRANÁTŮ DO VAGÍN VIETNAMSKÝCHG ŽEN. TO BYLA GENOCÍDA A POHRADÁNÍ ŽIVOTA CIVILISTŮ, TO A CHEMICKÉ ČIŠTĚNÍ DŽUNGLE I Z VESNIČANAMA BYLA GENOCIDA A AMERIČANÉ SI SPORTOVALI KDE A JAK CHTĚLI NA MISTROVSTVÝCH SVĚTA.

 101. Svatopluk Beran říká:

  LÉTAJÍCÍ BLBOST A NIKDY NEPŘISTÁVAJÍCÍ GRYC SPOLU S JIHLAVSKÝM KOMUNISTICKÝM DOMEM BY MĚL NAVŽDY KROUŽIT NAD JIHLAVOU, PROTOŽE LIDSKÁ BLBOST NEMÁ NA ZEMI CO DĚLAT. :)))

  TŘEBA I VYPREPAROVANÁ LEBKA ARCHITEKTA NA AMERICKÉM TANKU Z DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY, TAK JAKO TO DĚLALI AMERIČANÉ ZE SVÝMI PROTIVNÍKY, MOHLA BÝT ZAJÍMAVÝM AMERICKÝM UMĚLECKÝM DÍLEM.

 102. Zdeněk Gryc říká:

  PF 2023

  „VYPREPAROVANÁ LEBKA
  ARCHITEKTA
  NA AMERICKÉM TANKU“

  Svatopluk Beran

 103. Zdeněk Gryc říká:

  ARCHITEKT HAVEL

  Výstava ve vile Stiassni představí Václava Havla jako inspirátora a objednavatele současné architektury

  • ZPRÁVA
  Václav Havel, Lucerna, Barrandov, Jiřičná, Šípek, Pleskot…a Václava Havlových Vize 97. Brněnský sochař, architekt a pedagog Zdeněk Makovský pak pro výstavu vytvořil…zahrad založených v meziválečném Československu. (1) HAVEL, Václav a Karel HVÍŽĎALA. Prosím stručně: rozhovor
  https://www.npu.cz/cs/npu-a-pamatkova-pece/npu-jako-instituce/zpravy/49038-vystava-ve-vile-stiassni-predstavi-vaclava-havla-jako-inspiratora-a-objednavatele-soucasne-architektury

 104. blade říká:

  Washington Post
  úterý 4. května 1999

  Srbové zneklidněni útoky NATO na elektrárny.

  BĚLEHRAD, 3. května – Pro občany Bělehradu a dalších srbských měst daly útoky NATO na velké elektrárny jasně najevo, že od nynějška bude bitva o Kosovo stejně blízko jako lednička, která už nefunguje, kohoutky, které sotva odkapávají, trouba, která zůstává studená, výtahy, které nepojedou. Semafory, které potemněly, a chléb, který dorazil pozdě z pekáren, které již nefungují přes noc.

  Častější letecké útoky na převážně civilní cíle, spolu s rostoucím počtem civilních obětí zbloudilých bomb NATO, zanechaly zdejší obyvatele napjaté, rozzlobené a zmatené. Závratný vzdor z prvních dnů spojeneckého leteckého útoku, kdy si tisíce lidí v Jugoslávii vedené Srby připnuly na záda papírové cíle a vyzývaly bojová letadla NATO, aby na ně zaútočila, ustoupila úvahám o tom, jak dlouho může bombardování pokračovat.

  Někdy je nepřátelství namířeno pouze proti NATO a Spojeným státům, ale příležitostně také proti jugoslávské vládě prezidenta Slobodana Miloševiče. Zdá se, že se všichni dožadují nějakého vyjednaného ukončení konfliktu, bez ohledu na jejich názor na jeho příčinu.

  https://www.washingtonpost.com/wp-srv/inatl/longterm/balkans/stories/albania050499.htm

 105. Svatopluk Beran říká:

  TAK JAK TO BYLO NAPSÁNO A JAKÁ BYLA MYŠLENKA O AMERICKÝCH BARBARECH

  TŘEBA I VYPREPAROVANÁ LEBKA ARCHITEKTA NA AMERICKÉM TANKU Z DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY, TAK JAKO TO DĚLALI AMERIČANÉ ZE SVÝMI PROTIVNÍKY, MOHLA BÝT ZAJÍMAVÝM AMERICKÝM UMĚLECKÝM DÍLEM.
  .
  .
  A JAK TO VYSTŘIHL ARCHITEKT SOCIALIZMU, CENZOR, UDAVAČ A AMERICKÝ MANIPULÁTOR ZE SLOVY A MYŠLENKAMI, JENŽ UVAŽUJE V RÁMCI MYŠLENEK KOMUNISTICKÝCH PROKURÁTORŮ ZE SKUTEČNOSTÍ Z PADESÁTÝCH LET – GRYC

  Zdeněk Gryc říká:
  Středa, 30. 11. 2022 v 12:10
  PF 2023

  „VYPREPAROVANÁ LEBKA
  ARCHITEKTA
  NA AMERICKÉM TANKU“

  Svatopluk Beran

 106. Svatopluk Beran říká:

  https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1lka_ve_Vietnamu

  Válka byla vedena se značnou krutostí; trpěli vietnamští civilisté (masakr v My Lai, masakr v Hue, masakr v Dak Son, masakr v Phuoc-vinh) a bylo ničeno životní prostředí po celé zemi. USA použily proti rostlinným porostům defoliant Agent Orange, aby po odlistění přestal prales partyzánům sloužit jako bezpečný úkryt. Použity byly i další chemické látky, např. kyselina dimethylarsinová (Agent Blue) na zničení úrod rýže.

  Američtí vojáci zabíjeli civilisty pro zábavu a odebírali lidské fragmenty jak za války v Indočíně.

  New York – Pět amerických vojáků čelí obvinění z válečných zločinů v Afghánistánu. Prsty si prý brali jako trofeje

  Uřezané prsty jako lovecké trofeje a střílení do civilistů. Tak vypadalo řádění skupiny amerických vojáků v Afghánistánu. Říkali si „eskadra smrti“ a pět z nich teď čelí obviněním z vraždy tří Afghánců. Dalších sedm vojáků mělo jejich zločiny krýt.

 107. Svatopluk Beran říká:

  Fialův ukrajinský sen STAN i američtí obchodníci v červnu v Petrohradu s Putinem

  https://www.youtube.com/watch?v=WM99qYpHW6I

 108. Svatopluk Beran říká:

  Petr Fiala lže, protože si to může dovolit říká bývalá poslankyně ODS

  https://www.youtube.com/watch?v=WM99qYpHW6I

 109. Svatopluk Beran říká:

  Undegrand Pavla Fišera

  https://www.youtube.com/watch?v=WM99qYpHW6I

 110. Svatopluk Beran říká:

  A něco málo o tom jak NEZÁVISLÝ armádní historik Stehlík odůvodňuje, že byl generál Pavel předsedou komunistické buňky ve škole zpravodajců jen proto, že byl ten nejhorší ve skupině 🙂 a tak si ho zvolili 🙂 čímž přenesl tento náš armádní historik odpovědnost šéfování Pavla komunistům ve zpravodajské skupině, na ostatní frekventanty 🙂

  https://www.youtube.com/watch?v=B6_WC5JHUhY

  Škoda že se chytrý moderátor zapomněl zeptat Stehlíka, jak by asi vypadala komunistická činnost a zpravodajství Pavla, pokud by nedošlo ke změně systému a jak by dopadl každým coulem voják Pavel, pokud by se narodil v Hitlerovské Německu.

 111. blade říká:

  Špion & nešpion:

  https://youtu.be/wsVyZH6t49o?t=27

  🙂

 112. Jan P říká:

  Fašoun Musk (bez nadsázky) aktivně přijímá žádost od pravicového provokatéra a fašistického mluvčího Andyho Nga a pozastavil CrimethInc.
  Svoboda slova podle Elona Muska
  https://a2larm.cz/2022/12/svoboda-slova-podle-elona-muska-twitter-smazal-ucet-anarchistickemu-kolektivu-crimethinc/

 113. Jan P říká:

  Vypůjčeno z netu.

  „Když už tu máme takovou tu poptávku po nenávisti ke všemu ruskému, je načase se začít ptát: A nejsou náhodou třeba Křetínský, Tykač, Bakala, Babiš, Valenta, Vítek, Kellnerová ruští agenti? Anebo nejsou to vlastně všechno oligarchové tzv. ruského střihu? Nejsou to v podstatě vlastizrádci? Jejich chronická nenažranost a bezskrupulóznost je přece jasně geopoliticky situuje jako příznivce Kremlu! Není to očividné? Copak se zodpovědní evropští miliardáři vyhýbají placení daní? Copak se zabývají rozvratem daňového a sociálního systému bez toho, aby šli na ruku Putinovi? A totéž platí o politických stranách, jejichž rétorika je jen naoko protiruská, jako u stran SPOLU, ale celou dobu usilují o totální nastolení putinovské ekonomické a politické agendy?“

 114. Svatopluk Beran říká:

  TAK UŽ TU ZASE MÁME DOČASNĚ UKRAJINSKÉ VOJENSKÉ SÍLY A OPĚT U OLOMOUCE. TENTOKRÁT ALE NE S POSVĚCENÍM MOSKVY, NÝBRŽ BRUSELU. ALE HNED JAK TA AMERICKÁ KOMEDIE S EVROPOU A TÍM JEJICH UKRAJINSKÝM KOMEDIANTEM ZELENSKÝM NA ODSTAVENÍ ZÁPADNÍ EVROPY OD RUSKÝCH UHLÍKOVÝCH ZÁSOB SKONČÍ, TAK FIALOVA PĚTIKOLKA ZEŠTÍHLÍ POČET ÚŘEDNÍKŮ. ČEKAJÍ NÁS COBY HAVLOVSKO AMERICKÉ VAZALY JIŽ JEN SAMÁ POZITIVA. POČET OBČANŮ NA SOCIÁLNÍCH DÁVKÁCH SE JIŽ BRZY PŘIBLÍŽÍ POČTU OBYVATELŮ POBÍRAJÍCÍCH NĚJAKOU SOCIÁLNÍ DÁVKU VE SPOJENÝCH STÁTECH AMERICKÝCH. (ASI POLOVINA OBYVATEL USA), NO TO BYL PŘECI KAŽDÉHO Z NÁS SEN.

 115. Zdeněk Gryc říká:

  ZEMANOVA

  HED
  „VÁBNÁ“

  STEZKA

  ZprávySvětPřed Čínou nelze utéct.

  V zahraničí zřídila přes 100 policejních stanic
  Před Čínou nelze utéct. V zahraničí zřídila přes 100 policejních stanic
  SEZNAM ZPRÁVY

  Foto: Profimedia.cz
  Ilustrační obrázek.
  20:52
  Podle lidskoprávní organizace má Peking po celém světě více než 100 svých policejních stanic,
  které mají kontrolovat Číňany žijící v zahraničí.
  Čína namítá, že jde o administrativní střediska, která mají krajanům pomáhat.
  Článek
  Čína si v zemích po celém světě zřídila více než 100 zahraničních policejních stanic.
  Pomáhají jí sledovat čínské občany, kteří se před všudypřítomnou kontrolou Pekingu odstěhovali do zahraničí, a donutit k návratu do vlasti

  ty, kteří jsou neposlušní.

  Lidskoprávní organizace Safeguard Defenders, která sídlí v Madridu, v září poskytla důkazy o existenci celkem 54 čínských policejních stanic v zahraničí.
  Mnohé země, včetně Německa, Nizozemí a Kanady, v reakci na to zahájily policejní vyšetřování.
  Nyní organizace oznámila objev dalších 48 stanic, upozornil server CNN.
  Peking zprávy o tom, že by v zahraničí provozoval policejní stanice, rezolutně odmítá.
  Tvrdí, že se jedná o střediska, která čínským obyvatelům v zahraničí nabízejí pomocnou ruku a poskytují jim nejrůznější administrativní a konzulární služby, jako je například obnovení řidičského průkazu.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I