Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Klavír D-274

Petr Klukan | Pátek, 2. 12. 2022 v 10:13

Prý je to něco tak špičkového jako Ferrari nebo Lamborghini. Nový klavír značky Steinway jihlavské zušky nese i označení tak trochu jako auta: D-274. Od tohoto týdne zdobí a bude rozezvučovat sál hudební školy. Vizí je, že se sem budou sjíždět nejlepší klavírní virtuosové.

Prvotřídní nástroj s sebou nese negativum – vysokou cenu kolem pěti milionů korun. Přispíval kdekdo, ale nejvýrazněji město Jihlava. Květnová diskuse zastupitelů, kde se rozhodovalo o přidělení peněz, byla bohatá, ale nikdo nevystoupil zásadně proti. Z 36 přítomných jich zvedlo ruku pro plných 35.

Proti nehlasoval ani V. Schrek, zastupitel a hejtman kraje. Hlasování se zdržel. Možná pod vidinou odpovědnosti „nerozhazovat“ v době nejistoty a války za dveřmi. S ohledem na rčení Inter arma silent musae – Když mluví zbraně, mlčí múzy.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I