Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Na Hrad…

Petr Klukan | Úterý, 10. 1. 2023 v 8:17

Už jen pár dnů a budeme volit. Podle politologů do rozhodování lidí hodně zasáhnout superdebaty. Jedna už se odehrála v neděli v České televizi, další budou následovat. Nerozhodnutí voliči možná dají na to, který z kandidátů se jim bude v televizi víc líbit.

Do voleb zasáhl i soud s kandidátem Babišem. Usvědčený lhář byl v kauze Čapího hnízda soudem osvobozen – je nevinný, trestný čin se nestal. Ještě se neví, zda se státní zástupce neodvolá, ale berme tuto kauzu, která se táhla mnoho let, jako uzavřenou. 

Verdikt soudu možná trochu zamíchá preferencemi kandidátů, ale stejně to asi nic nezmění na faktu, že v 1. kole nikdo nezíská většinu a rozhodovat se bude v kole druhém.

Jihlavany může potěšit zpráva, že osvobozená je i bývalá náměstkyně Nagyová, která by se tak mohla naplno zapojit do jihlavské politiky.

Rozhodnutí soudu nic ale nemění na skutečnosti, že se má při obžalobě člověk stáhnout z politiky a vrátit se do ní až po očištění. A ne se jako obžalovaný cpát dokonce až na Hrad, odkud by lidem kázal, jak se mají chovat.

39 komentářů k článku “Na Hrad…”

 1. blade říká:

  Nagyová to schytala podobně jak Parkanová:

  Dopad trestního stíhání byl a je mimořádný.

  Sokol – advokát Parkanové
  Upozornil na to, že újma způsobená nezákonným stíháním může mít různou míru a různý dopad. „I když i o trestním stíhání jiných mých klientů bylo mediálně informováno a byly to více či méně ‚známé tváře‘, razance dopadu trestního stíhání na doktorku Parkanovou byla a je mimořádná,“ podotkl. Stejně mimořádná byla podle něj nesmyslnost jejího obvinění i následná štvanice.

  „Ne, že by tyto aspekty v jiných případech chyběly, ale pak je zde faktor míry devastace života, který je též subjektivní. Někdo to vše snáší lépe a někdo hůře. To také hraje roli, byť to možná vůči těm ostatním postiženým není zcela spravedlivé,“ uzavřel Sokol.

  Advokát už dříve uvedl, že stíhání zničilo Parkanové podstatnou část života. K soudu nikdy osobně nedorazila, pokaždé se omluvila. K věci tak nikdy veřejně nevypovídala. Právník vysvětloval, že nechtěla vyjádřit neúctu k soudu, podle něj trestní řízení nesla velmi těžce psychicky.

  Ministerstvo má na vyřizování žádostí o odškodné za nezákonné stíhání půlroční zákonnou lhůtu, ne vždy ji ale kvůli množství obdobných případů dokáže dodržet. Řada poškozených se obrací na soudy.

  https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/vlasta-parkanova-kauza-letounu-casa-odskodne-pavel-blazek_2202111654_kro

  Prakanová zpoštěna viny, má zničený život, politická kariéra v háji. Ale to pisálky již nezajímá, že. Ti by měli psát i o zodpovědnosti dozorujících státních zástupců za nezákonné trestní stíhání. Za výrok o obžalované štangli salámu by se, po pravomocném nabití zproštění obžaloby, mohla jeho autorka patřičně omluvit. Uvidíme.
  ————————————————————————————–

  Další případ Vitásková:

  Odpovědnost za nezákonné trestní stíhání

  Bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková je příkladem nezákonného trestního stíhání za to, že jmenovala bývalou nejvyšší státní zástupkyni Renatu Veseckou místopředsedkyní Energetického regulačního úřadu pro legislativu. Okresní státní zastupitelství v Jihlavě v čele s Kamilem Špeldou plat bývalé místopředsedkyně Energetického regulačního úřadu Renaty Vesecké, na jehož vyplacení má zaměstnanec zákonný nárok podle zákoníku práce, posoudilo jako údajnou škodu a využilo v trestním stíhání proti Aleně Vitáskové.

  Až Krajský soud v Brně tomu učinil přítrž, když Alenu Vitáskovou zprostil obžaloby. Nejde o první exces Okresního státního zastupitelství v Jihlavě, jež dříve proslulo snahou, aby se Kraj Vysočina jako údajný poškozený připojil s nárokem na náhradu škody v trestní věci nákupu sypačů pro kraj. Kraj Vysočina v rámci ústavního práva na samosprávu zhodnotil, že mu škoda nevznikla, a odmítl se podílet na akci státního zastupitelství. Soud i zde obžalovaného bývalého náměstka hejtmana Libora Joukla a ředitele správy silnic Jana Míka zprostil obžaloby. Jde tedy o opakované selhání téhož státního zastupitelství.

  Příkladem neznalosti práva je přístup okresní státní zástupkyně v Lounech Radky Pavlišové, která dozorovala mnohaleté trestní stíhání zastupitelů Postoloprt, přičemž zaměňovala pojem zjištěné a obvyklé ceny. Dříve působila v nátlakové organizaci Transparency International, kde byla i proslulá primátorka Prahy Adriana Krnáčová. Šlo o to, že státní zástupkyně neznala rozdíl mezi cenou obvyklou a cenou zjištěnou dle cenových předpisů. Cena obvyklá podle zákona o obcích, která byla pro případ určující jako cena v místě a čase dosažitelná na trhu, může být jiná než cena zjištěna dle cenových předpisů. Když se postaví dva stejné domy se stejnými náklady, ale jeden bude stát v centru Prahy a druhý v centru Chánova, jejich obvyklá tržní cena bude jiná, což je obecně známo snad i starším žákům základní školy. V druhém případě může být obvyklá tržní cena radikálně menší, než zjištěná dle cenových předpisů.

  Systém odpovědnosti za porušení zákona některými státními zástupci nebrání zneužívání moci. Protiprávní jednání je státem finančně napraveno, ale to nemá preventivní účinek vůči opakování protiprávnosti. Dnes za škody způsobené státním zastupitelstvím, policií i soudy v trestním řízení odpovídá Ministerstvo spravedlnosti. Omluví se a zaplatí škodu. Ale ministerstvo protiprávní trestní řízení nezpůsobilo. Moc v trestním řízení není spojena s odpovědností. A moc bez odpovědnosti vede k jejímu zneužívání.

  Rozpočtově je sice jedno, zda škodu zaplatí ministerstvo nebo státní zastupitelství, které ji způsobilo, protože oba orgány jsou financovány státem, ale má-li být moc spojena s odpovědností, jedno to není. Ať za protiprávní trestní řízení odpovídá dozorující státní zastupitelství, které má dbát na jeho zákonnost, a jemu nadřízené státní zastupitelství, které má dohlížet na zákonnost činnosti podřízených státních zastupitelství. Vedoucí státní zástupce by netrpěl protiprávní jednání, když by věděl, že se bude muset omluvit veřejně v tisku, a z rozpočtu jím vedeného státního zastupitelství bude placena škoda způsobená protiprávní činností jeho podřízených státních zástupců. Navíc se ukáže, která státní zastupitelství jsou problémová a kteří státní zástupci chybují opakovaně.

  Dnes se musí oběť protiprávního trestního řízení domáhat svého práva proti Ministerstvu spravedlnosti u soudu v Praze, i když bydlí v Brně a poškodilo jej státní zastupitelství v Olomouci. To je zátěž. Ať má oběť právo vybrat si a žalovat buď Ministerstvo spravedlnosti jako dosud či konkrétní státní zastupitelství, které škodu způsobilo, což bude zpravidla v okrese či kraji, kde žije nebo pracuje.

  Správné je moc a její zneužití v trestním řízení spojit i s osobní odpovědností vedoucích státních zástupců. Tolerují-li zneužívání moci, je to důvod pro odvolání z funkce vedoucího státního zástupce. Nenavrhne-li nejvyšší státní zástupce jejich odvolání, je to důvod pro odvolání nejvyššího státního zástupce, případně pro vyvození odpovědnosti vůči vládě, která za výkonnou moc, včetně státního zastupitelství, odpovídá Poslanecké sněmovně.

  Odpovědnost za zneužití moci musí nést i konkrétní státní zástupci. Oběti jejich nezákonnosti by měly mít právo skrze advokáta či veřejného ochránce práv podat kárnou žalobu vůči státnímu zástupci, který ji způsobil či toleroval. Tak se justice vyhne podezření, že nepodáním kárné žaloby přikrývá kolegiálně chyby. O tom, zda došlo ke kárnému provinění, rozhodne Nejvyšší správní soud. Ten by měl mít též možnost přiznat oběti zneužití moci přímo v kárném rozhodnutí vůči konkrétnímu státnímu zástupci právo na omluvu a případně i povinnost nahradit škodu vedle základní odpovědnosti státu alespoň do rozsahu upraveného zákoníkem práce pro všechny zaměstnance do výše 4,5 násobku měsíčního platu. Šlo by o obdobu adhezního řízení o náhradě škody v trestním řízení. Nebude-li zavedena osobní odpovědnost státních zástupců a zvláště odpovědnost vedoucích státních zástupců za protiprávnost, nic se nezmění.

  Zdeněk Koudelka

  ://www.ceska-justice.cz/blog/odpovednost-za-nezakonne-trestni-stihani/

 2. Zdeněk Gryc říká:

  ://www.ceska-justice.cz/blog/odpovednost-za-nezakonne-trestni-stihani/

  Odpovědnost za ne-trestní

  ANONYMNÍ POMLUVY:

  S bladeho původní grafikou to do JL právě neprošlo,
  Takže zkrácená veze

  blade říká:
  Úterý, 2. 11. 2021 v 11:59
  Bohužel po dobrém to nejde > hele ty starej vole z Březinek či bůhví odkud > mel si co chceš, stejně to nikdo nečte a nikoho to nezajímá > ADMIN JL BY MĚL KONEČNĚ ZAKROČIT, NEBOŤ TU AKORÁT ZASÍRÁŠ A ZNEPŘEHLEDŇUJEŠ BLOGY DRUHÝCH. Takže nick Gryc
  Ještě doplním > nick Gryc nedělaj tu ze sebe idiota > nevytrhávaj z kontextu té mé lidové slovesnosti (vyprávění jiných-já to nezažil) co se ti zrovna hodí. Chybí jim tam pasáž o poslechu Hlasu Ameriky, o poslechu Svobodné Evropy, o poslechu Radia Luxembourg > ale také, na rozdíl od SVAZÁKA a SOUDRUHA nick Gryce, pasáž o odmítnutí vstupu do SSM.
  Takže SOUDRUHU a RUDÝCH POUHÝ SLOUHO nick Gryc > vyliž si prdel !

  1. blade říká:
  Čtvrtek, 5. 1. 2023 v 20:19
  Komoušům sídla, okupantům ubytovny, chodil pokorně na schůze, lepil do oken praporky, mával mávátkama a tiše přihlížel, jak těm odvážnějším přistřihávali křidýlka. Díky tomu teď trpí komplexem a proto si to snaží vykompenzovat slintama o demokracii, o Masarykovi, o českém odboji, a nesouvislejma kecama o třetích lidech, kteří nebyli tak posraní. Akorát ty nesouvislý slinty jsou strašně nefér vůči těm, kteří tenkrát doopravdy nějak trpěli. A pro který jak vidno tehdy nehnul ani prstem > jsem tu někde četl.

 3. blade říká:

  Gryc, si zřejmě nevšiml, že v příspěvku ze Čtvrtek, 5. 1. 2023 v 20:19 uvádím na konci příspěvku, že to „>jsem tu někde četl“, tak laskavě Gryc nemíchejte zde hrušky s jabkama, najděte si to ve vlastní databázi.

  Že zde Gryc znepřehledňujete a zasíráte nesmysly mimo mísu blogy druhých > je tu veřejně mnohým notoricky známo. Něco ve stylu > jeden kretén o druhých. Ještě se pod ty nesmysly podepisujete dle známého českého úsloví > „Jména hloupých, na všech sloupích“ > i nyní k volbám se to úsloví hodí.

  Gryc nevidí svět takový, jaký je, nýbrž takový, jaký by si ho přál mít. A ty, kdo jsou na rozdíl od něj schopní realitu vnímat, nálepkuje na rudé buňky, slovní snipery … a osočuje je z nenávisti, fake a bůh ví z čeho ještě 🙂

  A nyní pukni papírový ctrl vulkáne . K tématu již nic nemám, nějaké vzájemné špičkování je o ničem, tak se tu v blogu „Na Hrad“ mějte jak chcete, ať se vám daří a hlavně to zdraví dlouho slouží 😉

 4. Zdeněk Gryc říká:

  „jsem tu někde četl.“

  blade říká:
  Úterý, 2. 11. 2021 v 11:59
  Takže SOUDRUHU a RUDÝCH POUHÝ SLOUHO nick Gryc > vyliž si prdel !

  „jsem tu někde četl:“

  Pondělí, 19. 10. 2020 v 16:34
  blade: Diskutéři (i ti anonymmní) by neměli urážet druhé a se urážet.

  „jsem tu někde četl:“
  Co zaseješ, to sklidíš (Gn 12,10-13,4)

  Zdeněk Gryc
  Úterý, 10. 1. 2023 v 12:37

  Také četl „geniální blade podpásovku“ s využitím 4 let starého blogu:
  blade říká:
  Pátek, 6. 1. 2023 v 20:42
  Blade nic neříká > to ve svém blogu říká a smolí Gryc o Gryc:
  https://blog.jihlavske-listy.cz/2018/09/13/zh a píšeuleny-kolaborant-anonymove/

 5. Zdeněk Gryc říká:

  Také jsem četl obsáhlý text

  blade říká:
  Úterý, 10. 1. 2023 v 12:15
  který má zřejmě velice chytře rozmělnit a odvést pozornost
  od obsahu tohoto blogu.
  —————————
  Blog stručně a jasně formuluje to, co si také myslí Zdeněk Gryc:

  „Rozhodnutí soudu nic ale nemění na skutečnosti, že se má při obžalobě člověk stáhnout z politiky a vrátit se do ní až po očištění. A ne se jako obžalovaný cpát dokonce až na Hrad, odkud by lidem kázal, jak se mají chovat.“

  Koho si naopak ZG neváží
  je PS-ák, anonym, rafinovaný, zákeřný a sprostý Putinův troll Blade.

  blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 11:14
  „řekli maturitu má a po základním výcviku ve Volarech a Zadním Chodově
  jsem se jako veldr. objevil v tzv. prvním sledu na pohraniční rotě Černé jezero,“

  Anonym blade, anonymně popírá sám sebe.
  Lež je pro něj „ANONYMNÍ SLOVESNOST“

 6. Zdeněk Gryc říká:

  oprava:

  Anonym blade, anonymně popírá sám sebe.
  Lež je pro něj „LIDOVÁ SLOVESNOST“

 7. blade říká:

  Nagyová to schytala podobně jak Parkanová:

  Dopad trestního stíhání byl a je mimořádný.

  Sokol – advokát Parkanové
  Upozornil na to, že újma způsobená nezákonným stíháním může mít různou míru a různý dopad. „I když i o trestním stíhání jiných mých klientů bylo mediálně informováno a byly to více či méně ‚známé tváře‘, razance dopadu trestního stíhání na doktorku Parkanovou byla a je mimořádná,“ podotkl. Stejně mimořádná byla podle něj nesmyslnost jejího obvinění i následná štvanice.

  „Ne, že by tyto aspekty v jiných případech chyběly, ale pak je zde faktor míry devastace života, který je též subjektivní. Někdo to vše snáší lépe a někdo hůře. To také hraje roli, byť to možná vůči těm ostatním postiženým není zcela spravedlivé,“ uzavřel Sokol.

  Advokát už dříve uvedl, že stíhání zničilo Parkanové podstatnou část života. K soudu nikdy osobně nedorazila, pokaždé se omluvila. K věci tak nikdy veřejně nevypovídala. Právník vysvětloval, že nechtěla vyjádřit neúctu k soudu, podle něj trestní řízení nesla velmi těžce psychicky.

  Ministerstvo má na vyřizování žádostí o odškodné za nezákonné stíhání půlroční zákonnou lhůtu, ne vždy ji ale kvůli množství obdobných případů dokáže dodržet. Řada poškozených se obrací na soudy.

  https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/vlasta-parkanova-kauza-letounu-casa-odskodne-pavel-blazek_2202111654_kro

  Prakanová zpoštěna viny, má zničený život, politická kariéra v háji. Ale to pisálky již nezajímá, že. Ti by měli psát i o zodpovědnosti dozorujících státních zástupců za nezákonné trestní stíhání. Za výrok o obžalované štangli salámu by se, po pravomocném nabití zproštění obžaloby, mohla jeho autorka patřičně omluvit. Uvidíme.
  ————————————————————————————–

  Další případ Vitásková:

  Odpovědnost za nezákonné trestní stíhání

  Bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková je příkladem nezákonného trestního stíhání za to, že jmenovala bývalou nejvyšší státní zástupkyni Renatu Veseckou místopředsedkyní Energetického regulačního úřadu pro legislativu. Okresní státní zastupitelství v Jihlavě v čele s Kamilem Špeldou plat bývalé místopředsedkyně Energetického regulačního úřadu Renaty Vesecké, na jehož vyplacení má zaměstnanec zákonný nárok podle zákoníku práce, posoudilo jako údajnou škodu a využilo v trestním stíhání proti Aleně Vitáskové.

  Až Krajský soud v Brně tomu učinil přítrž, když Alenu Vitáskovou zprostil obžaloby. Nejde o první exces Okresního státního zastupitelství v Jihlavě, jež dříve proslulo snahou, aby se Kraj Vysočina jako údajný poškozený připojil s nárokem na náhradu škody v trestní věci nákupu sypačů pro kraj. Kraj Vysočina v rámci ústavního práva na samosprávu zhodnotil, že mu škoda nevznikla, a odmítl se podílet na akci státního zastupitelství. Soud i zde obžalovaného bývalého náměstka hejtmana Libora Joukla a ředitele správy silnic Jana Míka zprostil obžaloby. Jde tedy o opakované selhání téhož státního zastupitelství.

  Příkladem neznalosti práva je přístup okresní státní zástupkyně v Lounech Radky Pavlišové, která dozorovala mnohaleté trestní stíhání zastupitelů Postoloprt, přičemž zaměňovala pojem zjištěné a obvyklé ceny. Dříve působila v nátlakové organizaci Transparency International, kde byla i proslulá primátorka Prahy Adriana Krnáčová. Šlo o to, že státní zástupkyně neznala rozdíl mezi cenou obvyklou a cenou zjištěnou dle cenových předpisů. Cena obvyklá podle zákona o obcích, která byla pro případ určující jako cena v místě a čase dosažitelná na trhu, může být jiná než cena zjištěna dle cenových předpisů. Když se postaví dva stejné domy se stejnými náklady, ale jeden bude stát v centru Prahy a druhý v centru Chánova, jejich obvyklá tržní cena bude jiná, což je obecně známo snad i starším žákům základní školy. V druhém případě může být obvyklá tržní cena radikálně menší, než zjištěná dle cenových předpisů.

  Systém odpovědnosti za porušení zákona některými státními zástupci nebrání zneužívání moci. Protiprávní jednání je státem finančně napraveno, ale to nemá preventivní účinek vůči opakování protiprávnosti. Dnes za škody způsobené státním zastupitelstvím, policií i soudy v trestním řízení odpovídá Ministerstvo spravedlnosti. Omluví se a zaplatí škodu. Ale ministerstvo protiprávní trestní řízení nezpůsobilo. Moc v trestním řízení není spojena s odpovědností. A moc bez odpovědnosti vede k jejímu zneužívání.

  Rozpočtově je sice jedno, zda škodu zaplatí ministerstvo nebo státní zastupitelství, které ji způsobilo, protože oba orgány jsou financovány státem, ale má-li být moc spojena s odpovědností, jedno to není. Ať za protiprávní trestní řízení odpovídá dozorující státní zastupitelství, které má dbát na jeho zákonnost, a jemu nadřízené státní zastupitelství, které má dohlížet na zákonnost činnosti podřízených státních zastupitelství. Vedoucí státní zástupce by netrpěl protiprávní jednání, když by věděl, že se bude muset omluvit veřejně v tisku, a z rozpočtu jím vedeného státního zastupitelství bude placena škoda způsobená protiprávní činností jeho podřízených státních zástupců. Navíc se ukáže, která státní zastupitelství jsou problémová a kteří státní zástupci chybují opakovaně.

  Dnes se musí oběť protiprávního trestního řízení domáhat svého práva proti Ministerstvu spravedlnosti u soudu v Praze, i když bydlí v Brně a poškodilo jej státní zastupitelství v Olomouci. To je zátěž. Ať má oběť právo vybrat si a žalovat buď Ministerstvo spravedlnosti jako dosud či konkrétní státní zastupitelství, které škodu způsobilo, což bude zpravidla v okrese či kraji, kde žije nebo pracuje.

  Správné je moc a její zneužití v trestním řízení spojit i s osobní odpovědností vedoucích státních zástupců. Tolerují-li zneužívání moci, je to důvod pro odvolání z funkce vedoucího státního zástupce. Nenavrhne-li nejvyšší státní zástupce jejich odvolání, je to důvod pro odvolání nejvyššího státního zástupce, případně pro vyvození odpovědnosti vůči vládě, která za výkonnou moc, včetně státního zastupitelství, odpovídá Poslanecké sněmovně.

  Odpovědnost za zneužití moci musí nést i konkrétní státní zástupci. Oběti jejich nezákonnosti by měly mít právo skrze advokáta či veřejného ochránce práv podat kárnou žalobu vůči státnímu zástupci, který ji způsobil či toleroval. Tak se justice vyhne podezření, že nepodáním kárné žaloby přikrývá kolegiálně chyby. O tom, zda došlo ke kárnému provinění, rozhodne Nejvyšší správní soud. Ten by měl mít též možnost přiznat oběti zneužití moci přímo v kárném rozhodnutí vůči konkrétnímu státnímu zástupci právo na omluvu a případně i povinnost nahradit škodu vedle základní odpovědnosti státu alespoň do rozsahu upraveného zákoníkem práce pro všechny zaměstnance do výše 4,5 násobku měsíčního platu. Šlo by o obdobu adhezního řízení o náhradě škody v trestním řízení. Nebude-li zavedena osobní odpovědnost státních zástupců a zvláště odpovědnost vedoucích státních zástupců za protiprávnost, nic se nezmění.

  Zdeněk Koudelka

  ://www.ceska-justice.cz/blog/odpovednost-za-nezakonne-trestni-stihani/

 8. Zdeněk Gryc říká:

  Babiš, jasná volba, říká Kukla, poslanec za ANO

  6.1.2023 Bez kategorie/Komentáře (3), autor:
  Pavel Bajer

  ZG pod něj vložil komentář:
  Zdeněk | 2023-01-08 18:45:54 |
  —-

  BABIŠŮV “ DRAHÝ“ PŘEDVOLEBNÍ FÓR
  Babišova továrna na drůbež po Středulově kritice „zvedla mzdy“ dělníků
  JIŘÍ PŠENIČKA

  Foto: Profimedia.cz
  Andrej Babiš na archivním snímku při natáčení reklamního spotu na Vodňanské kuře.
  17:44
  Babišův podnik na zpracování kuřat stáhl inzerát s nabídkou práce za 16 380 korun měsíčně, kterou v úterní prezidentské debatě označil Josef Středula za mzdu, se kterou „nelze přežít“.
  Článek
  Čistě teoreticky si dělníci v moravském potravinářském závodě expremiéra Andreje Babiše mohou nyní vydělat až o třetinu více peněz, než činila nabídka ze začátku týdne. Překvapivý nárůst přišel v ostré fázi prezidentské kampaně, kdy je Babiš protikandidáty kritizován za to, jak zachází se zaměstnanci.
  Tak se stalo, že potravinářská společnost Vodňanská drůbež, která patří pod Babišův holding Agrofert, změnila zkraje týdne inzerát s nabídkou práce pro dělníky v závodě v Modřicích u Brna. Místo původních 16 380 korun měsíčně zní nová nabídka do dvousměnného zpracovatelského provozu na 17 940 až 25 tisíc korun.
  Jak si Seznam Zprávy všimly, k této změně došlo během úterý. Tedy ten samý den, kdy příjmy zaměstnanců ve zmíněném Babišově moravském podniku na zpracování drůbežího masa ostře kritizoval odborářský boss Josef Středula.
  „To přece není důstojný život, to není věc, za kterou se dá přežít, zvláště v dnešní době,“ uvedl Středula v debatě prezidentských kandidátů pořádané deníkem Blesk. Odkázal přitom právě na inzerát modřického závodu zveřejněný na webu Úřadu práce ČR.
  Zároveň šéf největší odborové centrály a jeden ze soupeřů Andreje Babiše v přímé volbě uvedl, že v případě svého zvolení za prezidenta bude chtít právě proto mluvit do minimální mzdy, řešit mzdové záležitosti s premiérem či s ministrem práce a sociálních věcí.

  Foto: Tým Josefa Středuly, Seznam Zprávy
  Původní nabídka práce, o níž v prezidentské debatě kriticky mluvil Josef Středula. Snímek byl dle jeho spolupracovníků pořízen 3. ledna ráno. Následně byl inzerát stažen.
  Středulův mluvčí Jan Exner přeposlal redakci fotokopii inzerátu ve znění z úterního rána, z něhož prý při kritice vycházeli. Mzdu pouhých 16 380 měsíčně žádný jiný podnik v lokalitě kolem Modřic momentálně nenabízí.
  Původní nízká platová nabídka však záhy zmizela a ode dne prezidentské debaty je na webu Úřadu práce nová. Teď si zájemci o práci při zpracování a balení drůbežího masa mohou v Modřicích vydělat o 1560 až 8620 korun více. Za jakých podmínek lze skutečně dosáhnout maximální hranice, inzerát ale neuvádí.

  Foto: Webové stránky Úřadu práce ČR, Seznam Zprávy
  Nová nabídka pro dělníky. Inzerát je z úterý 3. ledna, kdy proběhla prezidentská debata deníku Blesk.
  Zda bylo navýšení možného výdělku výsledkem Středulovy kritiky v prezidentské kampani a reakce na ni, se nepodařilo zcela objasnit.
  Redaktor Seznam Zpráv do podniku Vodňanská drůbež zavolal na kontaktní linku, aby se ubezpečil, že navýšení pro dělníky ve výrobě skutečně platí. „Určitě platí nová nabídka,“ uvedla odpovědná pracovnice s tím, že stará byla vyřazena, jelikož už nebyla aktuální.
  Vedení Agrofertu pak možnost, že šlo o reakci na Středulu, nepotvrdilo, ale také výslovně nevyvrátilo. „Mzdy revidujeme v závislosti na vývoji trhu práce a zpravidla také na přelomu roku,“ uvedl na dotaz redakce mluvčí koncernu Pavel Heřmanský. Možnou souvislost s volbami nekomentoval.
  Firma odmítá, že by své lidi špatně platila. „Agrofert si dlouhodobě zakládá na tom, že je dobrým zaměstnavatelem, který se stará o své lidi a nabízí férové ohodnocení. Mzda na konkrétní pozici odráží požadavky na vzdělání, zkušenosti a podobně,“ uvedl mluvčí Heřmanský.
  Upozorňuje na to, že inkriminovaná nabídka práce z Modřic neobsahuje žádné požadavky na vzdělání ani zkušenosti. „A v rámci těchto pozic na trhu se jedná o zajímavou nabídku pro nekvalifikované uchazeče. Po získání zkušeností se mohou posunout na pozice s vyšším ohodnocením,“ doplnil Heřmanský.
  Pro porovnání: Ve třetím čtvrtletí 2022 činila dle Českého statistického úřadu průměrná hrubá měsíční nominální mzda v národním hospodářství 39 858 Kč.

  Expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš,
  zakladatel a skutečný vlastník holdingu Agrofert,

  se zmíněné prezidentské debaty Blesku nezúčastnil,

  a Josefu Středulovi tak na místě nemohl oponovat.

  V kampani si ale zakládá na tom, že chce pomáhat obyčejným lidem.

  Mimo jiné ve volebním spotu slibuje, že se

  „postaví za ty, kteří nemají zastání“.

  Zdeněk | 2023-01-08 18:45:54 | Reagovat

 9. Zdeněk Gryc říká:

  Pokračování komentáře shora

  Zdeněk Gryc říká:
  Úterý, 10. 1. 2023 v 17:58
  pro Svatopluka Berana

  Přihoďte pár tisícovek, abychom mohli život v této krásné, bohaté, respektované, suverénní, ekonomicky zdatné a na vysoké životní úrovni jako lidi i žít.
  A takto má podle Babiše a ANO vypadat hrdý český národ!

  1. Svatopluk Beran říká:
  Sobota, 7. 1. 2023 v 20:14
  TOTO NEPÍŠI JÁ, ALE NĚKDO JINÝ
  Vzpomněl jsem si na jednu scénku mistrů zábavy Šimka a Soboty s názvem „Nad dopisy diváků“. Nevím proč, ale našel jsem dost shodného se scénkou zvanou Novoroční projev vedoucího vládního kolotoče.
  Nejprve ubohým občanům sdělí tragickým pohřebním hláskem, že jsme sebevědomí a suverénní, a pak tyto sebevědomé a suverénní občany pošle před úřad, kde mají žadonit o sociální dávky.

  Jako komediální scénka dobrý, jako projev předsedy ODS směšný, ale jako premiér České republiky velmi špatný až hrůzný.
  Plní hrdosti, sebevědomí a respektu se máme plazit jako bezpáteřní plazivci na sociální úřady.
  Tam poníženě škemrat, aby k nízkému platu za měsíční tvrdou lopotu přidali nedobře placení úředníci alespoň trochu dobré, tvrdé, národní měny. Přihoďte pár tisícovek, abychom mohli život v této krásné, bohaté, respektované, suverénní, ekonomicky zdatné a na vysoké životní úrovni jako lidi i žít. A takto má podle Fialy a ODS vypadat hrdý český národ!
  https://blisty.cz/art/111470-nad-dopisy-obcanu-neb-mn-mnmn-pf-nn.html

 10. Zdeněk Gryc říká:

  PRÁVĚ DNES

  ZprávyDomácíPolitikaSchillerová: Chceme vyvolat hlasování o nedůvěře vládě

  Schillerová: Chceme vyvolat hlasování o nedůvěře vládě
  SEZNAM ZPRÁVY

  Foto: Michal Turek, Seznam Zprávy
  Alena Schillerová.
  19:10
  Hnutí ANO chce v Poslanecké sněmovně vyvolat hlasování
  o nedůvěře vládě premiéra Petra Fialy z ODS.
  Oznámila to předsedkyně poslaneckého klubu hnutí Alena Schillerová.
  Potřebných 50 podpisů chce mít sesbírány během dvou dnů.

  Babišův tlampač.

  Dříve v technicoloru s pávem.

  Nyní černobílá jeptiška

  S velkým křížkem na krku

  VIZ. ILUSTRAČNÍ FOTO

  Asi změnila reklamní agenturu

 11. Zdeněk Gryc říká:

  Dříve v technicoloru s pávem.

  Nyní černobílá jeptiška

  S velkým křížkem na krku

  POZOR NEPŘEHLÉDNOUT

  ilustrační foto

  je fotogenicky čtivé

 12. Jan P říká:

  V čele oligarchické republiky má stát oligarcha nebo poskok oligarchů.
  Celý národ ví, že Andrej Babiš ukradl 50 miliónů z dotace pro malé střední podnikatele. Polovina národa, to 80 miliardovému oligarchovi přeje a mne si ruce, že mu to prošlo a ta druhá polovina se zuby nehty drží fámy o nestranné spravedlnosti v ČR.

 13. Svatopluk Beran říká:

  Jane úplně přesně. Ještě bych dodal že ta druhá polovina zároveň vystrkuje před sebe Vystrčila jako čistý štít s příběhem, že za čistým štítem přece nemůže být nakáleno. Jenomže tenhle zepředu nablyštěný a neposkvrněný štít kreje hnůj, z jehož ekonomických zákonů a justiční slepoty (variabilnosti výkladu dané skutečnosti podle výše majetku a politické moci), mohl Babiš svůj majetek vybudoval.

  JEDNI OBČANÉ JSOU ROVNÍ, ALE JSOU TU I OBČANÉ A HLAVNĚ NOVINÁŘÍ JEŠTĚ ROVNĚJŠÍ, V PODSTATĚ JSOU TO NAPROSTÉ PŘÍMKY, JEJICHŽ SUPER TYČÍCÍ SE ROVINA VYCHÁZÍ ZE ZÁKLADNY Z BODU ,B, TEDY ZCELA VPRAVO. DLE DNEŠNÍHO CHOVÁNÍ VLÁDY JIŽ ZÁKLADNA ANI ŽÁDNÝ JINÝ BOD NENABÍZÍ A JAKÁKOLIV JINÁ NABÍDKA JE STEJNĚ JAK ZA SOCÍKU NEPŘIJATELNÁ PROTO, ŽE JSME POVINI BRÁT OHLEDY NA POTŘEBY A ZÁJMY ZCELA CIZÍ A DALEKÉ. TAK DALEKÉ ŽE JSOU AŽ NA OPAČNÉ POLOVINĚ SVĚTA, I KDYŽ VLASTNĚ PŘI OBRANĚ SVÝCH EGOISTICKÝCH ZÁJMŮ, ŘEŠÍ VŠE ZE SVÝCH MILITARISTICKÝCH ZÁKLADEN ROZESETÝCH PO CELÉM SVĚTĚ. IDEÁLNÍ JE PAK PRO NĚ TO, ŽE MAJÍ SVÉ PÁTÉ KOLONY V KAŽDÉ ZEMI KDE SE POHYBUJÍ JEJICH ,,OBRANNÁ VOJSKA,, ZAJIŠTĚNÁ NABLÍSKANÝMI ZE PŘEDU ŠTÍTY (ZEZADU OD HO.EN), KDY TYTO ŠTÍTY NESOU OBČANÉ ROZDÁVAJÍCÍ KLÍČE OD NEJVYŠŠÍCH STÁTNÍCH INSTITUCÍ A MĚNÍCÍ PODLE POTŘEB SVÉ OBČANSKÉ IDENTYTY.

 14. Svatopluk Beran říká:

  Zdeněk Gryc říká:
  Úterý, 10. 1. 2023 v 18:26
  Pokračování komentáře shora

  HÝKAJÍCÍ AMERICKÝ OSEL SPOLU S AMERICKOU MULOU JSOU URČITĚ DOBŘÍ V ROZDÁVÁNÍ KLÍČŮ A KABARETNÍCH VYSTOUPENÍCH VE KTERÝCH ČACHRUJÍ SE SVOU OBČANSKOU, NÁRODNÍ I INTELEKTUÁLNÍ IDENTITU. UŽ JSME TO TU ZAŽILI A JE TO TU ZAS. 🙂

  POKUD SE JEDNÁ O HRAD, TAK JENOM NE PROSÍM JAKO PRESIDENTA NĚKOHO, KDO PODEPISUJE VLÁDNÍ SMLOUVY JAK CÍSAŘ RUDOLF V PODÁNÍ JANA WERICHA, V PEKAŘOVĚ CÍSAŘI, CÍSAŘOVĚ PEKAŘI 🙂

 15. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 11. 1. 2023 v 6:59
  —————————–
  Putinův troll

  nepřekvapil
  ale ani
  nezklamal

 16. Svatopluk Beran říká:

  SOCIALISTICKÝ ARCHITEKT HÝKAJÍCÍ AMERICKÝ OSEL UDAVAČ JSOU SPOLU S AMERICKOU MULOU JSOU DOBŘÍ AKORÁT V ROZDÁVÁNÍ KLÍČŮ A KABARETNÍCH VYSTOUPENÍCH VE KTERÝCH ČACHRUJÍ SE SVOU OBČANSKOU, NÁRODNÍ I INTELEKTUÁLNÍ IDENTITU.

 17. Svatopluk Beran říká:

  Zdeněk Gryc říká:
  Středa, 11. 1. 2023 v 8:22
  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 11. 1. 2023 v 6:59
  —————————–
  Putinův troll

  nepřekvapil
  ale ani
  nezklamal
  .
  .

  Přejme všem našim občanům Č.R běžný český život bez amerických příbuzných i bez běžných střeleckých dnů v amerických školách i obchodech.

  Bestiálně povraždil českou rodinu a těla zapálil. Vrah Dahlgren z USA.

  Dvacetiletý Dahlgren žil v americké Kalifornii, kde právě prodělal těžký rozchod. Aby si vyčistil hlavu, odjel na delší dobu za sestřenicí do České republiky.

  Českým kriminalistům bylo jasné, že hrají o čas, protože Spojené státy pachatele nevydávají a pokud Dahlgren zůstane v USA, tak mu brutální vražda čtyř lidí, z toho jednoho nezletilého, projde. V Americe totiž nemohl být souzen za vraždu, kterou spáchal mimo území USA.

  https://zoom.iprima.cz/zajimavosti/vrah-kevin-dahlgren-

  SOCIALISTICKÝ ARCHITEKT HÝKAJÍCÍ AMERICKÝ OSEL UDAVAČ JSOU SPOLU S AMERICKOU MULOU JSOU DOBŘÍ AKORÁT V ROZDÁVÁNÍ KLÍČŮ A KABARETNÍCH VYSTOUPENÍCH VE KTERÝCH ČACHRUJÍ SE SVOU OBČANSKOU, NÁRODNÍ I INTELEKTUÁLNÍ IDENTITU.

 18. Svatopluk Beran říká:

  Už jen pár dnů a budeme volit. Podle politologů do rozhodování lidí hodně zasáhnout superdebaty. Jedna už se odehrála v neděli v České televizi, další budou následovat. Nerozhodnutí voliči možná dají na to, který z kandidátů se jim bude v televizi víc líbit.

  Jako novinář bych v prvé řadě psal o tom jak dosud česká televizní media dopředu CÍLENĚ – podprahově – dělí kandidáty a jejich voliče na MÉNĚ DŮLEŽITĚJŠÍ A TY DŮLEŽITĚJŠÍ
  .
  Dále už jako bloger sám za sebe.

  DVA Z KANDIDÁTŮ NA DNEŠNÍHO PRSIDENTA ČESKÉ REPUBLIKY, BYLY PŘED 33LETY KOMUNISTÉ. JEDEN BYL KOMUNISTA Z DŮVODU MOŽNOSTI OBCHODOVÁNÍ V ZÁJMU SOCIALISTÍCKÉ VLAST VEDENÉ KOMUNISTY, DRUHÝ BYL ŠKOLEN PRO ZÍSKÁVÁNÍ VÝZVĚDNÝCH INFORMACÍ Z BÝVALÉHO ZÁPADU PRO SOCIALISTICKOU VLAST VEDENOU KOMUNISTY. BYLO BY TO TAK, ŽE BY ZPRAVODAJEC ŘÍDIL A ORGANIZOVAL OBCHODNÍKA.

  OBA DVA PO ZMĚNĚ REŽIMU OTOČILI KABÁT.

  OBCHODNÍKOVI STAČILO SVOBODNĚ V RÁMCI NASTAVENÝCH EKONOMICKÝCH PRAVIDEL KLAUZEM, TEDY STRANOU ODS BALANCOVAT NA HRANĚ KAPITALISTICKÝCH OBCHODNÍCH MOŽNOSTÍ DANÝCH KLAUZEM A JIŠTĚNÉ ČISTÝM ŠTÍTEM VYSTRČILOVÝM, TEDY STRANÍKŮ ODS.

  ZPRAVODAJEC ALE MUSEL ZCELA OTOČIT SVŮJ POLITICKÝ NÁZOR, JINAK BY NEMOHL SLOUŽIT USA. ZŘEJMĚ SE MU TO POVEDLO A BYL VYBRÁN JAKO PRESIDENTSKÝ ČESKÝ ŠTÍT PRO ZÁJMY USA V ČR. NIKOMU Z OBČANŮ ČR NEJSOU ZNÁMY ŽÁDNÉ VOJENSKÉ ÚSPĚCHY TOHOTO AMERICE SLOUŽÍCÍHO A AMERIKOU VYŠKOLENÉHO ČESKÉHO GENERÁLA.

  POJĎME SI PŘIPOMENOUT NĚKTERÉ DALŠÍ GENERÁLY- TENTOKRÁT DIKTÁTORY – KTERÉ AMERIKA VE SVÉ ŠKOLE, Z IDEOLOGICKÝCH PŘEBĚHLÍKŮ VYŠKOLILA.

  Jihoamerčtí PRESIDENTI-DIKTÁTOŘI – vyškolení americkými vojenskými složkami, v zájmu služeb USA pro militaristickou kontrolu světa V OBCHODNÍCH ZÁJMECH USA

  CITÁT – HENRY KISSINGER – nejlepší ministr zahraničí USA

  SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ NEMAJÍ PŘÁTELE
  SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ MAJÍ ZÁJMY
  .
  ARGENTINA…..gen. Roberto Viola ……………..1981
  …………………gen. Leopoldo Galtieri………….1981-1982-
  .
  Bolívie…………gen. Hugo Banzer Suárez……..1971-1978-
  …………………gen. Guido Vildoso Calderon….1982-
  .
  Ekvádor……….gen. Guillermo Rodríguez………1972-1976-
  .
  Guatemala……gen. Efraín Rios Montt………….1982-1983-
  …………………gen. Policarpo PazGarcía……….1980-1982-
  .
  Peru……………gen. JuanValesco Alvarado……..1968-1975-
  ¨
  Panama……….gen. Omar Torrijos……………….1968-1981-
  …………………gen. Manuel Noriega……………..1981-1989-

  Případný český budoucí president, gen. PETR PAVEL – vyškolený stejnými americkými vojenskými složkami, by jistě nemohl být DIKTÁTOREM v Evropě, ale poslušným americkým vazalem v militaristické organizaci NATO, byl stoprocentně. NEBO ŽE BY V ZÁJMU MNOHÝCH ČESKÝCH OBČANŮ OPĚT PŘESMĚROVAL KABÁT? MYSLÍM ŽE NE, ZATÍM NENASTALA JEŠTĚ PRO TENTO TYP ČLOVĚKA, TA SPRÁVNÁ DOBA.

  CITÁT – HENRY KISSINGER – nejlepší ministr zahraničí USA

  JSOU TO SICE ZM.DI, ALE TEĎ JSOU TO NAŠI ZMR.I

 19. Svatopluk Beran říká:

  Rozhodnutí soudu nic ale nemění na skutečnosti, že se má při obžalobě člověk stáhnout z politiky a vrátit se do ní až po očištění. A ne se jako obžalovaný cpát dokonce až na Hrad, odkud by lidem kázal, jak se mají chovat.

  A REAKCE 🙂 MILIONU CHVILEK PRO DEMOKRACII 🙂 PO TOM, CO JE KALOUSEK A BLAŽEK SPRDLI ZA KLEC PRO BABIČE PŘED SOUDEM.

  „Milí a vzácní přátelé, rádi bychom se krátce vyjádřili ke včerejšímu happeningu. Mrzí nás, že jsme akcí nedokázali předat myšlenku, se kterou jsme ji připravovali. A že jsme umístěním ,vězeňské kanceláře prezidenta Babiše‘ před budovu soudu vyvolali dojem, že chceme vyvíjet tlak na soudce. To naším cílem nebylo,“ lze se dočíst na jejich Facebooku.

  JAK VYPADÁ SPRÁVNÉ PR, TENTOKRÁT OD SPOLKU MILLION CHVILEK PRO DEMOKRACII

  TO SI MUSÍM ZAPAMATOVAT TO JE DOBRÝ

  🙂 MILÝ PŘÁTELÉ MRZÍ NÁS, ŽE JSME AKCÍ NEBYLI SCHOPNI PŘENÉST MYŠLENKU 🙂

 20. Jan P říká:

  Co, říkají řadoví odboráři na šéfa odborů Josefa Středulu ? Odstoupil a podpořil ve volbě prodavačku univerzitních turbotitulů a kandidátku antiodborový vlády Fialy.

 21. Zdeněk Gryc říká:

  Josef Klíma: Vlajka ostudy
  16:00

  „Na střechu Pražského hradu postupně stoupala výš a výš další vlajka.
  Neviditelná, ale daleko výraznější než prezidentská zástava. Vlajka ostudy.“
  Článek
  Nikdy jsem se nesnažil jako novinář aktivně zasahovat do žádné politické volby.
  Jen pokud se mě kolegové novináři zeptali jako spisovatele nebo scénáristy, odpověděl jsem po pravdě, komu patří mé sympatie. Nebo spíš komu nepatří, protože hned v několika posledních volbách jsem musel bohužel uvažovat výběrem „menší zlo“.
  Ty objekty se měnily. Někdy mou volbu v něčem potěšily, v něčem nikoli,
  někdy mě v čase zklamaly. Tak jako to asi zažíváme všichni.
  V jediné volbě jsem měl ale jasno posledních deset let.

  Že nebudu volit za prezidenta Miloše Zemana,
  i kdyby se mohl o úřad ucházet donekonečna jako Kim Ir-sen.
  Věděl jsem už dopředu, že Zeman mě nikdy ničím příjemně nepřekvapí,
  nepotěší nějakým hezkým činem, hodným důstojné funkce hlavy demokratického státu.
  Že naopak bude vršit slova a činy, z nichž každý slušný člověk bude mít na zádech kopřivku studu,

  co zase ten zlovolný zapšklý stařík provedl.

  Mocenské hry za hranicí ústavnosti, podlézání východním mocnostem
  bez následného pokání, když jak Čína,
  tak Rusko konečně musely protřít oči i těm nejvíc zaslepeným.
  Pohrdání službami, které má stát na to, aby bránil svoji integritu,
  obhajoba vrbětických sabotérů na hranici velezrady.

  A pak trapnosti z repertoáru vesnické hospody. I traktorista prostě řekne:
  „Pardon, spletl jsem se,“
  když zjistí, že pošpinil předního českého novináře.

  Nemává holí na premiéra, natož v Trůnním sále.

  A kdyby ho pustili ke korunovačním klenotům, věřím, že tam nepřijde opilý pod obraz.

  Na střechu Pražského hradu postupně stoupala výš a výš další vlajka.
  Neviditelná, ale daleko výraznější než prezidentská zástava.
  Vlajka ostudy. Visela tam už dávno před druhou volbou.
  Jen slepí ji neviděli a vychytralí ji zakrývali.

  Připomeňme si jen ten orloj individuí, kterým se prezident obklopil.
  Od mluvčího až po kancléře.
  Nepíšu ale tento text proto, abych zhodnotil prezidentování nejhoršího prezidenta,
  jakého tahle země od konce komunismu měla.
  Snažím se jen zaměřit váš zrak na tu vlajku ostudy.

  Stále tam vlaje a hrozí nebezpečí, že tam zůstane i po konci Zemanova panování.

  Nepotřebuju prezidenta génia. Ani vizionáře. Ani loutkáře vlády a státu.

  Zeman stáhl nároky na tento úřad tak hluboko, že mi stačí, aby nový prezident nedělal ostudu.

  Aby tu sice neviditelnou,
  ale velmi citelnou vlajku stáhl jako Zeman ty rudé trenky před časem.

 22. Zdeněk Gryc říká:

  Stále tam vlaje a hrozí nebezpečí,
  že tam zůstane i po konci Zemanova panování…

  BABIŠ

 23. Svatopluk Beran říká:

  Hlavně aby tam nevlála pruhovaná vlajka už z 51 hvězdami nebo tříbarevná s orlicí. A aby už konečně chytráci podporující bezvýhradně jednu nebo druhou z těchto militaristických zemí v jejich geopolitických světových válkách a které cítí potřebu chránit ostatní proti té druhé, zmizeli v propadlišti dějin.

 24. Svatopluk Beran říká:

  Na střechu Pražského hradu postupně stoupala výš a výš další vlajka.
  Neviditelná, ale daleko výraznější než prezidentská zástava.
  Vlajka ostudy. Visela tam už dávno před druhou volbou.
  Jen slepí ji neviděli a vychytralí ji zakrývali.

  JEN SLEPÍ NEVIDÍ TU VLAJKU OSTUDY AMERICKÉHO NEOLIBERALIZMU STOUPAJÍCÍ NAD PRAŽSKÝM HRADEM V PODOBĚ AMERICKOU VOJENSKOU MOCÍ PŘEDPŘIPRAVENÝCH ČESKÝCH GENERÁLŮ V EVROPĚ, STEJNĚ TAK JAKO DIKTÁTORSKÝCH GENERÁLŮ PRO JIŽNÍ AMERIKU. MOZEK GENERÁLA SLOUŽÍCÍ JEDNOU KOMUNISTŮM A POTOM AMERICKÉ CÍLENÉ DVOUPROCENTNÍ INFLACI JE HLAVOU KŘIVÉHO SVĚDOMÍ A ZCELA ROZVRÁCENÉ OSOBNÍ MORÁLKY, ANO VLAJKA OSTUDY NAD PRAŽSKÝM HRADEM A CELÝM ČESKÝM NÁRODEM, STOUPÁ VÍŠ A VÍŠ A JEN ZASLEPENCI JÍ NEVIDÍ.

  JESLI STOUPÁ NĚJAKÁ VLAJKA OSTUDY TAK JE TO VLAJKA OSTUDY AMERICKÉHO NEOLIBERALISMU, KTERÝ MĚL BÝT LEPŠÍ POLITICKOU A EKONOMICKOU SILOU NEŽ SOCIALIZMUS. TENTO ROZŠIŘOVANÝ TYP KAPITALISMU – AMERICKÝ DVOUPROCENTNĚ INFLAČNÍ NEOLIBERALIZMUS – VOJENSKÝM NÁSILÝM A DLUHEM CPANÝ SPOJENÝMI STÁTY AMERICKÝMI DO CELÉHO SVĚTA JE HNUS NEJVYŠŠÍ. ZÁKLADEM TOTIŽ MUSÍ BÝT LIDSKÁ KREV NA ÚZEMÍ NEAMERKÉM, PLYN A ROPA, UTRPENÍ A LIDSKÉ ŽIVOTY ABY BYLA DRŽENA HODNOTA DOLARU NA POTŘEBNÉ VÝŠI V PROSPĚCH ANERICKÝCH OLIGARCHŮ. TAK NA TO SI AMERIKA ŠKOLÍ CIZÍ GENERÁLY, AŤ UŽ DIKTÁTORY NEBO ,,RÁDOBY DEMOKRATICKÉ,,. VŽDY TO TOTIŽ BUDOU PRO USA SLOVY HENRY KISSINGERA – nyní naši zmrdi -, PRO AMERIKU VLAJKA OSTUDY AMERICKÉHO VRAŽDÍCÍHO NEOLIBERALIZMU STOUPÁ VÍŠ A VÍŠ. ANO JSOU U NÁS LICOMĚRNÍ GENERÁLOVÉ A POLITICI ČESKÉ PÁTÉ AMERICKÉ KOLONY, KTEŘÍ MAJÍ ZE SVĚTOVÝCH AMERICKÝ PUČŮ A BAREVNÝCH REVOLUCÍ PROSPĚCH. A NŮŽKY ŽIVOTASCHOPNOSTI EXISTOVAT V DANÉ DOBĚ V DANÉ TECNICKÉ ÚROVNI POKROKEM, JSOU STEJNÉ JAK V OTROKÁŘSTVÍ ČI FEUDALISMU.

 25. Svatopluk Beran říká:

  Děla nemají munici A MAJÍ HLAD. Ukrajinci přesto mohou Rusko rozstřílet.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tech-dela-nemaji-munici-ukrajinci-presto-mohou-rusko-rozstrilet-

  ANO A NA TO TU TEN GENEÁL JE VYŠKOLENEJ JAK DIKTÁTOŘI STEJNOU VOJENSKOU AMERICKOU MOCÍ. ANO, A NA TO TU TEN GENERÁL JE. ŠÍŘIT JAK KŘESŤANI OHNĚM A MEČEM AMERICKOU IDEOLOGII POKROKU, UTRPENÍ A ZTRÁTY ŽIVOTŮ NA DRUHÉ POLOKOULI SVĚTA.

 26. Zdeněk Gryc říká:

  Putinův troll

  je opravdu

  KONZISTENTNÍ

 27. Svatopluk Beran říká:

  SOCIALISTICKÝ ARCHITEKT, HÝKAJÍCÍ AMERICKÝ OSEL A UDAVAČ ZÁROVEŇ, PODPORUJÍCÍ AMERICKÉ GEOPOLITICKÉ VÁLKY, JSOU SPOLU S AMERICKOU MULOU DOBŘÍ AKORÁT V ROZDÁVÁNÍ KLÍČŮ A KABARETNÍCH VYSTOUPENÍ, VE KTERÝCH ČACHRUJÍ SE SVOU OBČANSKOU, NÁRODNÍ I INTELEKTUÁLNÍ IDENTITU. JEJICH PODPOROVANÁ AMERICKÁ OBRANNÁ VOJSKA, GENOCIDNĚ ŠÍŘÍCÍ SMRT PO CELEÉM SVĚTĚ ZE SVÝCH VOJENSKÝCH ZÁKLADEN PO CELÉM SVĚTĚ, JSOU TOU SKUTEČNOU ŘÍŠÍ ZLA TÉTO PLANETY. MILIONY MRTVÝCH OBČANŮ I OBČANŮ MIGRUJÍCÍCH ZE SVÝCH ZEMÍ NAŠÍ PLANETY, JSOU SMUTNOU SKUTEČNOSTÍ TOHOTO DNEŠNÍHO AMERICKÉHO ŘÍZENÍ SVĚTA.

 28. Zdeněk Gryc říká:

  Opakování je matka moudrosti

  Beranův mozek je nastavený tak,
  že nepoužívané věci vypouští,
  aby uvolnil místo těm používaným.
  Pokud Beran něco neustále neprocvičuje nebo to neopakuje
  mohl by se zapomenout.

  Tak chutě do typových žvastů.

  Beran by něco k volbám neměl,
  třeba…
  koho bude volit
  a proč

  Každý názor od roztleskávačky
  Bobošíkové zaujme,
  leč bez kroucení očima a zadečkem
  zasloužilé svazačky
  to není
  ONO

  Podobné ÉRO jsme měli i na FA
  svazačka, později v KSČ podobně jako Bobošíková,

  profesorka Bártková
  + profesor Bártek,

  oproti profesoru Snášelovi
  /20 let soudy s Ing. arch. Martinem Laštovičkou/
  stáhla krovky a šla do penze.

  Bobošíková prožívá nové jaro.

  ale není to

  Pražské jaro – Wikipedie
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Pražské_jaro
  Jako pražské jaro (slovensky: pražská jar) je označováno období politického uvolnění v
  Československu v roce 1968.

  Ale třeba po volbách se na-dějeme na
  „období politického uvolnění“

  OBČANÉ CZ SE NA TO TĚŠÍ

  Takže zítra, úsměv a k volbám,
  třeba do MŠ Mosaika Jihlava,
  kterou navrhl,
  jako celé sídliště u Hřbitova, včetně Krystalu,
  jmenovec a spolužák
  z atelieru kriminálníka,
  profesora Bedřicha Rozehnala,

  Zdeněk Petrů,
  podívejte a posuďte práci Rozehnalových žáků in situ.
  Včera jsme měli na téma jihlavské architektury
  zajímavé jednání v archivu.
  Snad se někdy dočkáme televizního dokumentu,
  který tam byl natočen

 29. Zdeněk Gryc říká:

  Zemanová, Zeman + jeho MILOSTI

  Budoucí manželka si na něj počkala a ve vězení ho navštěvovala.

  Zemanova manželka není výjimka.

  Šest let svobody Jiřího Kajínka:

  Kuriózní seznámení i svatba na Zanzibaru

  Příspěvek od: Jaroslava Procházková • Včera v 17:00
  V květnu roku 2017 se otevřela vrata rýnovické věznice a nejslavnější český vězeň Jiří Kajínek opustil po neuvěřitelných třiadvaceti letech život za mřížemi.

  Jak se žije téměř po šesti letech na svobodě urostlému zlodějíčkovi v legendárním zeleném tílku?

  Jiří Kajínek dostal milost od prezidenta Zemana

  Jiří Kajínek slaví dvaašedesáté narozeniny a jistě je šťastný, že to bude opět na svobodě.
  Vždyť je musel za mřížemi oslavit třiadvacetkrát,
  než mu prezident Miloš Zeman podepsal dlouho slibovanou milost.

  Někdo s jeho rozhodnutím souhlasil, jiný si klepal na čelo.
  Případ Kajínek od začátku rozděluje společnost na dvě poloviny.

  Jedna si myslí, že Kajínek nestřílel a byl vězněn neprávem, druhá však věří, že je vrah.
  Soudy daly za pravdu skupině druhé a Kajínek byl zatčen.

  Z vězení několikrát utekl a o jeho životě ve vězení a legendárním útěku
  z roku 2000 po prostěradlech z Mírova byl dokonce natočen film.
  Na milost to ale nevypadalo a Kajínek s ní ani nepočítal.

  Zeman totiž na počátku svého funkčního období řekl, že udílení milostí považuje za přežitek.

  Kajínek si měl ve filmu zahrát sám sebe, neprošlo to
  Ve filmu si měl Kajínek nejprve zahrát sám sebe, ale vězeňská služba s tím nesouhlasila,
  tudíž z toho nakonec sešlo.

  „Renč, který měl původně film režírovat, za mnou byl ve vězení ve Valdicích a říkal mi:
  Mně by se nejvíc líbilo, když byste hrál ve filmu sám sebe.
  Byl by to světový unikát.
  Na to jsem odpověděl, že to nejde, protože jsem zaprvé ve vězení a zadruhé nejsem herec.
  Filip Renč na to tehdy řekl, že to není problém, protože bych nic nehrál, byl bych sám sebou.
  Tehdy se to snažili nějak zařídit, což vězeňská služba nepovolila,“ řekl pro expres.cz.

  Nakonec se z Kajínka stala celebrita tak jako tak.
  Po propuštění z vězení dával jeden rozhovor za druhým,
  všichni se ním chtěli fotit a potřást si s ním rukou.
  ———————————————————–
  Někteří dokonce vykřikovali, že by měl kandidovat na prezidenta.

  ZROVNA DNESKA AKTUALITA
  ————————————————————
  Ale korunu všemu nasadilo zelené tílko, které měl Jiří na sobě po propuštění
  a které se stalo doslova legendární.
  Všichni chtěli mít stejné tílko jako Kajínek!

  Budoucí manželka si na něj počkala a ve vězení ho navštěvovala
  Rovnou z vězení se Kajínek uchýlil ke své přítelkyni, která se do něj zamilovala skrze dopisy,
  jež si v base vyměňovali.

  Šlo o klinickou psycholožku Magdu Gubovou, která ho sedmnáct let navštěvovala.
  Nyní to dokonce vypadá, že Kajínek pojme příjemnou blondýnku za svou choť.

  „Nyní to není o tom zda, ale kde.

  To je otázka našich rozhovorů.
  Zda je rozhodnuto. Svatba bude.
  I když, dokud se tak nestane, tak se může stát cokoliv,”

  prozradil se smíchem ženich pro eXtra.cz.
  Pár prý uvažuje i o svatbě v cizině.

  „Uvažujeme i svatbu na Zanzibaru, máme tam známé, koupili bychom jen letenky,“ dodal.

  Bohužel ale nesnáší létání a na palubě nevydrží déle než čtyři hodiny.

  Práce má Kajínek také dost.
  Živí se jako influencer,
  který má svůj vlastní kanál na YouTubu.
  Sleduje ho tam více než padesát tisíc lidí.

  50.000 KAM SE HRABE BLOG JL

 30. Zdeněk Gryc říká:

  Kdo je influencer?
  Influencer je osoba, která komunikuje se svými čtenáři
  a sledovateli prostřednictvím určitého kanálu
  (blog, Facebook, Instagram, YouTube,…).

  Produkovaným obsahem dokáže ovlivňovat chování uživatelů na internetu.

  Chcete-li se stát influencerem,
  počítejte s tím,
  že začátky jsou stejně jako u jiných typů podnikání těžké.

  Budete si sami muset vybudovat vlastní komunitu a to díky tvorbě zajímavého,
  inspirativního a originálního obsahu.

  Podaří-li se vám však kolem sebe shromáždit dostatečně velké množství

  tzv. followerů,

  váš kanál může být skvělým nástrojem
  k propagaci určitého produktu či služby obchodních partnerů.

  ZEMAN and company BABIŠ

 31. Svatopluk Beran říká:

  NIŽŠÍ DESÍTKY GENERÁLŮ SVĚTA A POZDĚJŠÍCH DIKTÁTORŮ VYCHOVANÝCH, VYŠKOLENÝCH A VYCVIČENÝCH V AMERICKÝCH VOJENSKÝCH ŠKOLÁCH STEJNĚ TAK JAKO GENERÁL PAVEL, KTERÝ SVOU VOJENSKOU ŠKOLU MÁ I OD KOMUNISTICKÝCH INSTRUKTORŮ Z BÝVALÉHO SOCIALISTICKÉHO ČESKOSLOVENSKA, DÁVÁ JASNÉ VIDĚNÍ O TOM, KDO ZA ČLOVĚKA SE TAKÉ MŮŽE STÁT ČESKÝM PRESIDENTEM. JEHO MORÁLNÍ HISTORIE ZCELA ODPOVÍDÁ ÚRONI DEKADENC DNEŠNÍ ČESKÉ VAZALSKÉ VLÁDY EU A TA ZASE BEZVÝHRADNĚ SPOJENÝM STÁTŮM AMERICKÝM.

  JAKOBY NEEXISTOVALA TATO PLANETA, Z OSTATNÍMI 7MILIARDAMI OBYVATEL V POROVNÁNÍ S NAŠÍ ZÁPADNÍ JEDNOU MILIARDOU.

  PODLE GENERÁLA PETRA PAVLA MŮŽE VRAŽDIT, VÉST GENOCIDNÍ VÁLKY ČI SI TYTO VÁLKY PŘIPRAVOVAT PUČI PÁTÝCH KOLON, NEBO VYCVIČENÝMI GENERÁLY=DIKTÁTORY, STEJNĚ TAK JAKO ON V USA, POUZE ZÁPAD.

 32. Svatopluk Beran říká:

  NO A VÝCVIK GENERÁLŮ DIKTÁTORŮ JIHOAMERICKÝCH STÁTŮ V MILITARISTICKÝCH SLOŽKÁCH USA A SHODNÝ VÝCVIK V MILITARISTICKÝCH SLOŽKÁCH USA, BÝVALÉHO ČESKÉHO KOMUNISTY ZPRAVODAJCE = KANDIDUJÍCÍHO DNES NA ČESKÉHO PRESIDENTA = PETRA PAVLA, JIŽ DOSTÁVÁ SVÉ SHODNÉ NEDEMOKRATICKÉ MYŠLENKY. ANI VÝHRA V PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH BY NEBYLA ZÁRUKOU PODEPSÁNÍ MIMISTERSKÉHO DEKRETU Z RUKOU PRESIDENTA PETRA PAVLA. A DŮVOD? NE JEŠITNOST NEBO NESNÁŠEMLIVOST, ALE VAZALSTVÍ PRESIDENTA PETRA PAVLA Z VÝCVIKU V USA, TEDY POVINÁ ÚČAST ČESKÉ REPUBLIKY PODLE PETRA PAVLA V NADNÁRODNÍ SPOLEČNOSTI. POZOR, PETR PAVEL JE STEJNĚ JAK ZA KOMUNISTŮ TAK I ZA DNEŠNÍ DEMOKRACIE POD VLIVEM CIZÍCH VELMOCÍ. NIC ZE SVÉ AMORÁLNOSTI VOJÁKA SLOUŽIT JAKÉMUKOLIV REŽIMU NEZTRATIL. TEDY TYPICKÝ AUTORITÁŘ SMĚŘUJÍCÍ K DIKTÁTORSTVÍ.

  Zemanem to neskončí. Poslední debata přinesla ústavní leknutí.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/volby-prezidentske-komentar-zemanem-to-neskonci-posledni-debata-prinesla-ustavni-leknuti-

  Tady stojí zato zpozornět. Když o den dříve na Primě Pavel se zjevnou nadsázkou prohlásil, že by nechtěl jmenovat Tomia Okamuru ministrem školství, protože by hrozila mravní újma pro mládež, šlo to ještě vnímat jako žert svého druhu. Nicméně s vážnou tváří předem upřít celé parlamentní straně některá ministerská křesla, jak Pavel učinil ve čtvrtek na Nově, to je trochu jiné kafe.

  Není zcela nerealistický scénář, že zatímco na Hradě bude sedět Petr Pavel, příští vládu bude stavět hnutí ANO a hnutí SPD. To může být zcela legitimní výsledek parlamentních voleb. A sluší se dodat, že SPD je parlamentní stranou, která zastupuje svou část voličů a její fungování není v rozporu se zákonem. Pokud by v takové chvíli prezident Pavel skutečně odmítl jmenovat ministry na některé posty jen kvůli jejich stranické příslušnosti, ocitl by se na toulkách po kreativních výkladech ústavy dál, než se v otázce jmenování ministrů kdy ocitl Miloš Zeman.

  Dosluhující prezident odmítal jmenovat ministry obvykle ze škodolibosti či mstivosti. Troufal si soudit jejich kompetentnost. Ale nikdy neuplatnil kolektivní vinu na kandidáty kvůli stranické knížce.

  Dojde-li k vystoupení ČR z NATO nebo EU zákonnými cestami – na nichž leží mnoho překážek – nedá se nic moc dělat. Málo platné, členství v nadnárodních organizacích je dobrovolné a není bezprostřední podmínkou existence české státnosti a ústavnosti.

 33. Svatopluk Beran říká:

  Tak si nechme dál kak.t bývalými socialistickými architekty a dnes americkými osly, na hlavy.

  https://www.youtube.com/watch?v=GYFqZLgdkv

 34. Svatopluk Beran říká:

  Tento přímí odkaz je cenzorem zablokovaný.

  zkuste tedy napsat do vyhledávače You Tube. Milan Uhrík. Pozrite sa okolo. Toto je obraz zrazenej Europy, ovládanej us Američanmi

 35. blade říká:

  https://youtu.be/x1D50bT38ws

 36. Zdeněk Gryc říká:

  Beran
  Putinúv
  TROLL

  nikdy nezklame !

 37. Zdeněk Gryc říká:

  Možná se budu opakovat…

  Josef Klíma: Vlajka ostudy
  16:00
  Nemává holí na premiéra, natož v Trůnním sále.
  A kdyby ho pustili ke korunovačním klenotům, věřím, že tam nepřijde opilý pod obraz.
  Na střechu Pražského hradu postupně stoupala výš a výš další vlajka.
  Neviditelná, ale daleko výraznější než prezidentská zástava.
  Vlajka ostudy. Visela tam už dávno před druhou volbou.
  Aby tu sice neviditelnou,
  ale velmi citelnou vlajku stáhl jako Zeman ty rudé trenky před časem.

  Možná se budu opakovat…

  Dvořák říká:
  Středa, 13. 3. 2019 v 10:47
  Možná se budu opakovat…
  …….. Umřít v osmdesáti není tragédie,ale slušnost. ………… Jiří Sovák

  Možná se budu opakovat…

  Zdeněk Gryc říká:
  Středa, 11. 1. 2023 v 20:14
  Stále tam vlaje a hrozí nebezpečí,
  že tam zůstane i po konci Zemanova panování…
  BABIŠ

 38. Dvořák říká:

  Na hradě vlaje,Grycovi visí

 39. Zdeněk Gryc říká:

  „ANO bude líp“

  bez

  BABIŠE

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I