Blog Jihlavských listů

Jan Žižka
149- Ing. Jan Žižka, BA (Hons.) Bezpartijní. VŠCHT a komparativní právo UW.

Bývalý komunista a bývalý rozvědčík není to samé

Jan Žižka | Pondělí, 23. 1. 2023 v 12:57

Myslím, že třicet let po politických změnách, nemá smysl dělit lidi na bývalé komunisty a nekomunisty a zdůrazňovat jejich politickou minulost. Vím, že např. na „chemii“, kterou jsem v době
„sametového listopadu“ studoval, byli lidé, kteří, ač stranící, byli znamenití vědci i pedagogové, a byli tam i nestraníci, kteří byli k ničemu. Byl to tak asi ve všech profesích.
Věřím, že pro mnoho lidí snažících se o vědeckou kariéru bylo členství důležité.
Ale je zásadní rozdíl, pokud někdo vstoupil do strany, aby mohl vykonávat svoji civilní práci a někdo jiný si členství ve straně a posluhu ideologii přímo vybral, coby své budoucí zaměstnání.
P. Pavel byl předsedou stranické organizace a pak se rozhodl pro práci komunistického rozvědčíka. To je ale rozdíl. Co je ale opravdu nepochopitelné je schopnost přísahat na svou „čest i svědomí“ jedné ideologii a pak obratem i druhé. Inu tak se asi chová hrdina. Prezidenta bych si ale představoval jinak.

31 komentářů k článku “Bývalý komunista a bývalý rozvědčík není to samé”

 1. Zdeněk Gryc říká:

  Petr Pavel stejně jako ostatní občané dýchal vzduch v plenéru
  Československé socialistické republiky,

  PŘÍSAHA VOJÁKA ZÁKLADNÍ SLUŽBY
  | O vzs | Přísaha | Slovníček záklaďáka |

  Já, občan Československé socialistické republiky, vědom si své čestné vlastenecké povinnosti,

  přísahám před bojovou zástavou
  věrnost pracujícímu lidu
  vedenému Komunistickou stranou Československa.

  Slibuji, že budu vojákem statečným a ukázněným, že budu důsledně a iniciativně plnit ustanovení vojenských řádů, rozkazy velitelů a zachovávat vojenské tajemství.

  Svědomitě se budu učit ovládat vojenskou techniku a zbraně,
  svěřené mi pracujícím lidem a připravovat se na boj, abych mohl na rozkaz prezidenta a vlády Československé socialistické republiky co nejlépe bránit svou vlast
  a její socialistický řád proti každému nepříteli.

  Pro obranu socialismu
  jsem vždy připraven stát pevně v řadách ozbrojených sil Československé socialistické republiky

  po boku Sovětské armády

  i armád ostatních socialistických zemí v boji proti jeho nepřátelům
  a nasadit i svůj život k dosažení vítězství.

  Tak přísahám!

 2. Zdeněk Gryc říká:

  Komentář: Babiš je pacifista z donucení. Musí vydržet už jen pár dní
  MARTIN ČABAN
  Komentátor

  Foto: Michal Turek, Seznam Zprávy
  Andrej Babiš v Národním muzeu před debatou v České televizi. Ilustrační foto

  13:00
  Bývalý premiér překročil v kampani hranici, která by se nikdy překračovat neměla.
  Ale co dělat, když musíte sehnat stovky tisíc nových hlasů.
  Článek
  Oprávněný rozruch, dokonce mezinárodního rozsahu, vyvolalo po nedělní prezidentské debatě na České televizi kličkování Andreje Babiše kolem otázky, zda by Česko mělo vyslat vojáky na pomoc členům NATO v případě jejich napadení.
  Tady je dobré si připomenout, kvůli všem příštím pokusům tvrdit, že byl Babiš špatně pochopen nebo že se výroky vytrhávají z kontextu, co v debatě moderované Martinem Řezníčkem zaznělo.
  Bylo to takhle:
  Řezníček: „Pane Babiši, má Česko poslat vojáky do otevřeného konfliktu v případě útoku na Polsko nebo pobaltské státy?“
  Babiš: „Kam myslíte? Do války? Určitě ne.“
  Řezníček: „Do otevřeného konfliktu v případě napadení.“
  Babiš: „A proč bychom měli mít otevřený konflikt?“
  Řezníček: „Pokud by nastal…“
  Babiš: „Já chci mír.“
  Řezníček: „…vy byste byl vrchním velitelem ozbrojených sil. A moje otázka zní, pokud by bylo napadeno Polsko nebo pobaltské státy, zda bychom měli plnit svoje spojenecké závazky a poslat tam vojáky například.“
  Babiš:„Ne, určitě ne. A já si myslím, že je potřeba mluvit o míru.“
  (…)
  Řezníček: „Takže odpověď na otázku je ne.“
  Babiš:„Ne, určitě ne, já chci mír. Já nechci válku. A v žádném případě bych neposílal naše děti a děti našich žen do války.“
  Bylo to celé ještě o něco nepřehlednější, jak je patrné ze záznamu i přepisu celé debaty. Nicméně je zjevné, že Babiš otázku nakonec pochopil a jeho odpověď byla zcela vědomá. Důležité je, proč zazněla.

  Ostrá debata. Babiš: Nepotřebujeme vojáka na Hradě. Pavel: Jste manipulátor

  VČERA 23:34
  Politici hnutí ANO včetně Andreje Babiše se rádi posmívají vládě Petra Fialy za to, že „vysílá signály“, místo aby konala. Otevřené odmítnutí spojeneckého závazku plynoucího z členství v NATO a pátého článku Washingtonské smlouvy ale není ničím jiným než vysláním signálu. Dokonce se to oněm kritizovaným vládním signálům podobá i proto, že za Babišovým sdělením není žádný skutečný obsah.
  Ošklivě řečeno, Andrej Babiš lže. Podíváme-li se na dosavadní působení Andreje Babiše v politice, jeví se jako velmi nepravděpodobné, že by v pozici vrchního velitele ozbrojených sil blokoval vyslání českých vojáků na pomoc spojencům. A podotkněme, že vojáků profesionálních, vycvičených a připravených. A že strašení řečmi o „dětech našich žen“ jsou už úplné bláboly.
  Když se Andrej Babiš v premiérské pozici dostal pod geopolitický tlak, nakonec se vždy rozhodl správně. Nikdy neblokoval vysílání vojáků (nepochybně též „dětí našich žen“) na zahraniční mise české armády, zvyšoval obranný rozpočet a patrně nejvážnější zkouška, tedy kauza Vrbětice, vyústila v bezprecedentní vyčištění ruské ambasády od špionů.
  Rétoricky Babiš často nepříliš důstojně kličkoval, snažil se i ve vrbětické kauze držet dobré vztahy s otevřeně proruským Milošem Zemanem, ale když došlo na reálná rozhodnutí, nikdy se prozápadnímu směřování země nezpronevěřil. Buď to bylo z vnitřního přesvědčení, nebo proto, že na Západě leží velká část jeho obchodních zájmů, to je celkem fuk.
  Jenže teď je před volbami. Andrej Babiš má kromě odrazení voličů Petra Pavla od účasti ve druhém kole jedinou šanci, jak se dostat na Pražský hrad – sehnat nějaké další voliče. A ne málo.

  Proto si u stalinisty a autentického vítače sovětských okupačních vojsk Josefa Skály
  vyprosil podporu tvrdého jádra komunistické strany.
  Proto ve svém domě v Průhonicích hostil pár hodin

  po skončení prvního kola spolujezdce Nočních vlků

  Jaroslava Foldynu z SPD.

 3. jihlavák říká:

  Ale ne každý byl komunistický rozvědčík a ne každý se drze dere na post prezidenta. Prezident rozvědčík je snad už jen v Rusku Putin.

 4. Zdeněk Gryc říká:

  jihlavák říká:
  Pondělí, 23. 1. 2023 v 13:33

  Ale ne každý byl

  ANONYM

  ale pouze 1 je
  viz

  Jan Žižka
  149-Ing. Jan Žižka, BA (Hons.) Bezpartijní. VŠCHT a komparativní právo UW.

  FANTOMAS

 5. Dvořák říká:

  Tak jestliže ne každý rozvědčík byl anonym,to musel mít Zdenda asi pěknou šajbu,že je znal. Trochu divný na synka s tak špatným původem a kádrovým posudkem.

 6. blade říká:

  https://twitter.com/AndrejBabis/status/1617481784220061697?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1617481784220061697%7Ctwgr%5E7aa226aed9c233aaf0e449093e46523275d56cff%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.parlamentnilisty.cz%2Farena%2Fmonitor%2FKandidat-Reznicek-CT-a-3-svetova-Babis-cestou-do-auta-boril-TV-727021

 7. blade říká:

  další odkaz

  https://twitter.com/AndrejBabis/status/1617277299438800897?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1617277299438800897%7Ctwgr%5E7aa226aed9c233aaf0e449093e46523275d56cff%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.parlamentnilisty.cz%2Farena%2Fmonitor%2FKandidat-Reznicek-CT-a-3-svetova-Babis-cestou-do-auta-boril-TV-727021

 8. blade říká:

  Babiš dnes:

  „Prosím vás, já bych se vrátil ještě k tomu včerejšku. Chápu, že Česká televize nominovala nového kandidáta na prezidenta, pana Řezníčka, který vlastně odpovídal za pana Pavla, který tam nešťastně seděl. Samozřejmě bylo to o válce. A já se ptám, proč Česká televize mluví o válce. Proč Česká televize vlastně připouští, že by vznikla třetí světová válka. A ta dnešní manipulace, kde celá vláda zpochybňuje, že bych já nevyhověl článku 5, je samozřejmě nepravda. Je to nepravda. A já jsem si dohledal všechny věci, které za naší vlády jsme v rámci závazku NATO dělali. Že jsme schválili mise našich vojáků, tady je to článek – 5. května 2020 – do Pobaltí. Já jsem se přece chystal navštívit naše letce s gripeny z Pobaltí, ale možná si pamatujete, že tam vznikla hrozná vražda v Ostravě a bohužel jsem je nenavštívil. Takže není to pravda. Vždycky jsem podporoval – a je to jasné – závazky v rámci NATO,“ poznamenal Babiš před novináři a ukázal mimo jiné texty, na nichž se hovoří o tom, jak Sněmovna schválila vyslání vojáků do zahraničních misí.

  „Já bych požádal tyhle provládní síly a všechna provládní média vašeho provládního média pana Pavla, aby to neříkala. Já jsem to ráno psal SMSkou panu Morawieckému, kde jsem mu vysvětlil tuhle manipulaci a zároveň jsem mluvil s prezidentem Zemanem a požádal jsem ho, aby informoval prezidenta Dudu, a pokud je možno v rámci jejich setkání, že rád s ním promluvím. Pana prezidenta Dudu znám, a pokud někdo zpochybňuje nějaké mé vztahy s Polskem, tak bych jenom upozornil, když bohužel zemřel otec premiéra Morawieckého, tak jsem byl jediný zahraniční politik, který byl pozván na mši, kde byl pan prezident Duda, pan Kaczynski, pan premiér Morawiecki s rodinou. Vždycky jsem měl s nimi přátelské vztahy, a proto jsem považoval za nutné je o tom informovat, že v rámci prezidentské kampaně je tady tato manipulace. Já stále mluvím o stejné věci. Nechci válku. A pokud se mě někdo nesmyslně ptá na to, a já si to neumím představit, že by byla třetí světová válka, tak jsem reagoval, jak jsem reagoval. Ano, špatně jsem se vyjádřil. Dnes jsem to upřesnil, je to nesmysl a zásadně odmítám tuto manipulaci,“ zdůraznil Babiš.

 9. blade říká:

  Dejte si na videu vpravo čas 01:04:12 a poslouchejte do času 56:25 (čas se během sledování odečítá).

  Řezníček se neustále ptá jak fantas magor na napadení Polska ale kým neřekl > pak se Řezníček ptá zas jak fantas magor na napadení státu aliance ruským vojenským útokem> ve finále tam vlastně Babiš říká, že by svolal bezpečnostní radu státu a informoval o tom jejího šéfa Fialu a k tomu tam před tím říkal, že válku nechce a že nikoho do války posílat nechce, že přednější jsou mírová jednání. Takže taková hříčka ČT a jejího neschopného a zaujatého moderátora. Však již prý byla i podána na moderátora stížnost Radě pro rozhlasové a televizní vysílání.

  https://www.ceskatelevize.cz/porady/15496675472-prezidentske-volby/223411033250122/

  Volby v Česku > opět mediální komedie > jak jinak, že 🙂

 10. Zdeněk Gryc říká:

  1. Dvořák říká:
  Pondělí, 23. 1. 2023 v 14:04

  1. Dvořák říká:
  Středa, 13. 3. 2019 v 10:47

  Možná se budu opakovat…
  …….. Umřít v osmdesáti není tragédie,ale slušnost. ………… Jiří Sovák

  Ing.arch. Zderněk Gryc

  Se co nejzdvořileji omlouvá Dvořákovi /Milan, nebo Václav?/

  Za NESLUŠNOST

  U Putinů jsou muži velmi slušní :

  Penze se v Rusku nedožije až 40 procent mužů. Země zvedla …
  https://archiv.hn.cz › c1-66172310-penze-se-v-rusku-ned…

  19. 6. 2018 — „Ministerstvo financí tvrdí, že průměrný věk dožití je v Rusku zhruba 70 let. Jenže už nedodává, že u mužů je to 64 let. To znamená, že přes 40 procent mužů se nedožije penze.

 11. Zdeněk Gryc říká:

  oprava:
  Zdeněk

 12. Zdeněk Gryc říká:

  Jan Žižka | Pondělí, 23. 1. 2023 v 12:57
  Inu tak se asi chová hrdina.

  Podle odborníků za dezinformacemi
  lživě útočícími na Petra Pavla obvykle stojí různé proruské weby
  či čeští podporovatelé Vladimíra Putina,
  kteří v 1. kole voleb obvykle podporovali Jaroslava Baštu či Andreje Babiše.
  Část dezinformací proti Pavlovi však začal před 2. kolem volby šířit
  i sám Andrej Babiš a jeho okolí. [85][86][87][88][89][90]

  Občanské a dobrovolnické aktivity

  Po odchodu do armádní výslužby v roce 2018 v občanském životě zůstal aktivní.
  Na jaře 2020 založil iniciativu a sbírku Spolu silnější
  za účelem koordinace a podpory dobrovolníků v boji s koronavirem.
  Iniciativa podporovala výrobu a distribuci ochranných pomůcek či pomoc
  zdravotníkům a sociálním pracovníkům.[91]
  Během léta 2020 Petr Pavel sbíral zkušenosti od zástupců
  škol, obcí, bezpečnostních složek a podnikatelů za účelem přípravy na 2. vlnu epidemie.

  Následně sestavil tým expertů a doporučení pro zvládání krizí,
  která vyzývala politiky ke vzniku systému protikrizové ochrany,
  který by zajišťoval např. monitoring hrozeb a fungování

  kritické infrastruktury v případech typu živelných a zdravotnických pohrom,
  blackoutů, teroristických a kybernetických útoků,
  migračních vln či průmyslových havárií.[92][93][94]

  Podporovatelé prezidentské kampaně
  Mezi jeho podporovatele se zařadili
  např. lékaři Pavel Pafko, Jan Pirk a Tomáš Šebek,
  herci Daniela Kolářová, Zdeněk Svěrák, Vladimír Polívka,
  Zlata Adamovská, Petr Štěpánek, Jitka Čvančarová, Petr Čtvrtníček,
  Milan Šteindler, Ondřej Ruml (na setkání s voliči v Brně před Janáčkovým divadlem dne 20. ledna 2023 mu vyslovil podporu i Ondřej Vetchý a Bolek Polívka, dále pak
  brněnská primátorka Markéta Vaňková,
  nebo hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich[95]),
  režiséři Václav Marhoul a Jan Hřebejk, biochemik Libor Grubhoffer,
  bývalá předsedkyně Akademie věd Helena Illnerová,
  studentský aktivista z roku 1989 Jan Bubeník, bývalý velvyslanec v USA, Rusku a Izraeli Petr Kolář,
  bývalý guvernér ČNB Zdeněk Tůma,
  zakladatel organizace Člověk v tísni Šimon Pánek,
  ředitel Knihovny Václava Havla a bývalý diplomat Michael Žantovský,
  tenistka Lucie Šafářová a hokejista Tomáš Plekanec, spisovatel Jaroslav Rudiš,
  biskup Václav Malý, kněz a filozof Tomáš Halík,
  bývalý náčelník generálního štábu Aleš Opata,
  vojenský historik a ředitel Památníku Lidice Eduard Stehlík,
  textař Michal Horáček, zpěváci Jaroslav Hutka, Xindl X, Radek Banga a Janek Ledecký.[55] Z politiků jej podpořili například bývalý ministr životního prostředí Ladislav Miko,
  europoslankyně za ODS Veronika Vrecionová, europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský,
  místopředseda Senátu za hnutí STAN Jiří Drahoš, poslanec TOP 09 Pavel Klíma, bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny a senátorka Miroslava Němcová, senátor Václav Láska,
  hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák či
  ostravský primátor Tomáš Macura z hnutí ANO.
  Z byznysmenů mu podporu vyjádřili filantrop, podnikatel a novinář Jan Dobrovský, spoluzakladatel Tipsportu Jaroslav Beran,
  Stanislav Bernard, majitel pivovaru Bernard,
  Zbyněk Frolík, zakladatel Linet Holding, zakladatel Mall.cz Ondřej Fryc, spolumajitelé Y Soft Corporation Václav Muchna a Martin de Martini, zakladatel cukrářské firmy Marlenka Gevorg Avetisjan, finančník a filantrop Libor Winkler,[96] zakladatel firmy ePojisteni.cz Jan Barta, zakladatel firmy Jablotron a mecenáš Dalibor Dědek, Martin Hájek ze společnosti Livesport nebo podnikatel a majitel firmy Lasvit Leon Jakimič. Petra Pavla podpořil i Adam Coubal, zakladatel spolku Za společného prezidenta.

  Po konci 1. kola prezidentských voleb se ho, jak je výše uvedelo,
  rozhodli v kampani podpořit nepostupující kandidáti
  Pavel Fischer, Danuše Nerudová, Marek Hilšer a Karel Diviš.[97][52][98][99][100][101]
  Petru Pavlovi následně vyjádřila podporu i řada podporovatelů jeho protikandidátů, například předseda Senátu Miloš Vystrčil,
  bývalý premiér a předseda Senátu Petr Pithart,
  bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg,
  ekonom Tomáš Sedláček, moderátorka Ester Janečková, předseda ČSSD Michal Šmarda,[102]
  či dobrovolnický tým Danuše Nerudové.[103][104]
  Před 2. kolem prezidentské volby začal Petr Pavel pořádat velká setkání s lidmi v regionech, například v Ústí nad Labem, v Ostravě či v Brně. Na tato shromáždění přišly Pavla podpořit podle odhadů tisíce lidí. [105][106][107]

 13. Jan P říká:

  Jděte do prdele s nějakým ceremoniálním úředníkem.

  Bohužel na debatu o zrušení prezidentského úřadu lidi stále nejsou připravení.
  Když pročítám všechny ty hysterický reakce(mimo blog JL) na včerejší debatu, jednoznačně spěju k závěru, že prezidentská volba je ta nejotravnější reality show, co znám.
  Tenhle text na Alarmu je celkem přesnou analýzou, nikoliv pávkovsko-nerudovskou propagandou.
  https://a2larm.cz/2023/01/babisova-dezinfo-kampan-dala-smysl-i-politickemu-kyci-petra-pavla/

 14. blade říká:

  Producent a dramaturg Ivan Štefka:
  Tato společnost má mnohem kvalitnější osobnosti, ale ty nechtějí být pronásledovány a dehonestovany médií a nějakými vždy dočasnými politickými představiteli, nebo je nikdo neoslovil. Tohle je do budoucnosti velký úkol – najít člověka, který by byl přijatelný pro větší část společnosti. Je to úkol pro všechny občany. Jinak než rozhlížením se kolem sebe to nepůjde. Dnes to nefunguje, lidé se nezajímají, neb jsou odpuzování právě těmi stávajícími politiky a mediální propagandou jednoho myšlenkového proudu plynoucího z velkých médi. A ta malá, alternativní média se tímto problémem taktéž nezabývají. Je to velký úkol do budoucna i pro média, vytvořit pozitivní náladu pro hledání těch, kteří nás mají nikoli vést, ale zastupovat a pomáhat lidem.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Neuveritelna-verbalni-agresivita-Utrzeneho-Reznicka-nejspis-klidnili-pres-sluchatko-povsiml-si-znalec-televize-727037

 15. Zdeněk Gryc říká:

  „ať si panáček přečte mezinárodní smlouvy, které Česko podepsalo“.
  ————————————————————————-
  Babiš požádal Zemana,
  aby to v úterý u polského prezidenta vyžehlil
  dnes 11:49
  ČTK, Novinky

  Prezidentský kandidát a bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) tvrdí,
  že kolektivní obranu Severoatlantické aliance (NATO) nikdy nezpochybnil.
  Napsal to prý i polskému premiérovi a požádal prezidenta Miloše Zemana,
  aby to řekl polské hlavě státu Andrzeji Dudovi při úterním setkání v Náchodě.

  Článek
  Babiš reagoval na kritiku, která se na něj snesla za výrok
  v nedělní debatě v České televizi,
  kde řekl, že by v případě napadení Polska nebo pobaltských států
  české vojáky na pomoc neposlal.

  „Zásadně odmítám snahu překrucovat moje výroky,
  které padly během včerejší (nedělní) debaty.
  Nikdy jsem článek 5, tedy kolektivní obranu NATO, nezpochybnil.
  Jen jsem si nechtěl ani představit, že by mohlo dojít ke třetí světové válce.
  Proto politici musejí usilovat o mír a zabránit válce.

  Z kontextu debaty to bylo jasné,“
  uvedl Babiš poté, co jeho slova vzbudila rozruch na domácí scéně i v zahraničí.
  Když bude napadeno Polsko – chci mír, řekl Babiš.
  Článek
  01:58
  Video: Česká televize ČT24

  Babiš v debatě se svým konkurentem v boji o Hrad generálem Petrem Pavlem
  na otázku moderátora, zda by v případě napadení spojenců vyslal české vojáky, odpověděl:

  „Ne, určitě ne. Já chci mír, já nechci válku.

  A v žádném případě bych neposílal naše děti a děti našich žen do války,“ uvedl.

  Už dříve to korigoval na Twitteru.
  Nyní pro ČTK označil otázku za čistě teoretickou a zdůraznil, že hlavní je zabránit válce.

  Babiš v pondělí uvedl, že to napsal i polskému premiérovi Mateuszi Morawieckému
  a že požádal také prezidenta Miloše Zemana,
  aby totéž sdělil svému polskému protějšku Andrzeji Dudovi při úterním setkání v Náchodě.
  Babiš se v kampani snaží vystupovat jako zastánce míru a svého konkurenta spojovat s válkou, výrokem proneseným v televizním duelu však zjevně přestřelil.

  „A co spojenecké povinnosti vyplývající z členství v NATO?“

  pozastavuje se nad Babišovým prohlášením konzervativní portál niezaležna.pl.
  Europoslanec za polskou vládnoucí národně-konzervativní stranu Právo a spravedlnost Ryszard Czarnecki o Babišovi na Twitteru napsal,

  že „plácá páté přes deváté“.

  Vzkázal mu,

  „ať si panáček přečte mezinárodní smlouvy, které Česko podepsalo“.

  Popřál mu „příjemné počtení a důstojnou porážku“.

 16. Svatopluk Beran říká:

  Zdeněk Gryc říká:
  Pondělí, 23. 1. 2023 v 13:43
  jihlavák říká:
  Pondělí, 23. 1. 2023 v 13:33

  Ale ne každý byl

  ANONYM

  ale pouze 1 je
  viz

  Jan Žižka
  149-Ing. Jan Žižka, BA (Hons.) Bezpartijní. VŠCHT a komparativní právo UW.

  FANTOMAS

  ———————————————————————————————–

  Opět typická grycovská KOMIUNISTICKO-FAŠISTICKÁ reakce a pokus hned ze začátku hodit kýbl sra.ek k znehodnocení občana. Bloger je podepsaný a ví se kdo to je a co udělá AMERICKÝ OSEL Z VOLEVČIC?

  OKAMŽITĚ SE NALEPÍ ZNEHODNOCUJÍCÍ NÁLEPKU.

  FUJ GRCI SOCIALISTICKÝ ARCHITEKTE.

 17. Zdeněk Gryc říká:

  Ojedinělý blog, jehož autor má jméno,

  ale tvář Fantomase !

  Nebo ne ?

  Proč ?

  Laik žasne
  odborník se diví

  Fantomas (francouzsky Fantômas) je fiktivní literární a filmová postava známá zejména ze série francouzských komediálních sci-fi filmů s Louisem de Funésem a Jeanem Maraisem v hlavní roli ze šedesátých let 20. století. Jeho původ je ale mnohem starší. Dva francouzští novináři Marcel Allain a Pierre Souvestre jej přivedli na svět ještě před první světovou válkou roku 1911 na objednávku nakladatelství Fayard jakožto strašidelnou postavu francouzské brakové literatury[1] a již v roce 1913 Fantomas poprvé vstoupil do filmové historie hluboko v éře němého filmu. V éře zvukového filmu pak následovaly snímky ze třicátých a čtyřicátých let 20. století, nejproslulejší a nejznámější Fantomasova filmová éra pochází z šedesátých let.

 18. Zdeněk Gryc říká:

  „Ono to bolí, když otec říká, že lžete”
  Do Švýcarska jsme se vydali už podruhé, a to poté, co ve čtvrtek dopoledne přišly z mailové adresy, na níž s námi dosud komunikoval Andrej Babiš mladší, naléhavé vzkazy. „Čtu v novinách, že můj otec řekl, že musím být pod ‚neustálým dozorem‘ vzhledem k mé pseudonemoci, které se říká schizofrenie. Tím překročil červenou čáru,“ stálo v mailu. V další části byla žádost o zprostředkování kontaktu na Policii České republiky, která po pondělním zveřejnění Zvláštního vyšetřování na Seznamu začala vyšetřovat případ nedobrovolného zavlečení premiérova syna na Ukrajinu a do Ruska. (S tímto mailem a žádostí jsme seznámili nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana.)
  Premiér Babiš se se zveřejněným vzkazem ze synova mailu vypořádal rychle:

  reportéři Seznamu podle něj zneužili maily jeho syna schizofrenika.

  V další zprávě, která přišla ve čtvrtek reportérům Seznamu z mailové adresy Andreje Babiše mladšího, stálo: „Matka na mě začíná dělat tlak, protože můj otec určitě dělá tlak na ni prostřednictvím SMS.“

  „Ono to dost bolí, když váš vlastní otec říká, že o něčem lžete. Nevím, o čem mluvil.“

  SVÉPRÁVNÝ BABIŠ STARŠÍ, POŽÁDAL PRESIDENTA O OMLUVENKU:

  Babiš požádal Zemana, aby to v úterý u polského prezidenta vyžehlil
  dnes 11:49
  ČTK, Novinky
  Prezidentský kandidát a bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) tvrdí,
  že kolektivní obranu Severoatlantické aliance (NATO) nikdy nezpochybnil.
  Napsal to prý i polskému premiérovi a požádal prezidenta Miloše Zemana,
  aby to řekl polské hlavě státu Andrzeji Dudovi při úterním setkání v Náchodě.

  Článek
  Babiš reagoval na kritiku, která se na něj snesla za výrok
  v nedělní debatě v České televizi,
  kde řekl, že by v případě napadení Polska nebo pobaltských států
  české vojáky na pomoc neposlal.

  „Zásadně odmítám snahu překrucovat moje výroky, které padly během včerejší (nedělní) debaty.
  Nikdy jsem článek 5, tedy kolektivní obranu NATO, nezpochybnil.
  Jen jsem si nechtěl ani představit, že by mohlo dojít ke třetí světové válce.
  Proto politici musejí usilovat o mír a zabránit válce.

  Z kontextu debaty to bylo jasné,“ uvedl Babiš poté,
  co jeho slova vzbudila rozruch na domácí scéně i v zahraničí.

  Když bude napadeno Polsko – chci mír, řekl Babiš.

  Článek
  01:58
  Video: Česká televize ČT24
  Když bude napadeno Polsko – chci mír, řekl Babiš.
  Video: Česká televize ČT24
  Babiš v debatě se svým konkurentem v boji o Hrad generálem Petrem Pavlem
  na otázku moderátora, zda by v případě napadení spojenců vyslal české vojáky, odpověděl:
  ————-
  „Ne, určitě ne. Já chci mír, já nechci válku.
  A v žádném případě bych neposílal naše děti a děti našich žen do války,“ uvedl.
  ————

  Už dříve to korigoval na Twitteru.
  Nyní pro ČTK označil otázku za čistě teoretickou a zdůraznil, že hlavní je zabránit válce.
  Babiš v pondělí uvedl, že to napsal i polskému premiérovi Mateuszi Morawieckému

  a že požádal také prezidenta Miloše Zemana,

  aby totéž sdělil svému polskému protějšku Andrzeji Dudovi při úterním setkání v Náchodě.

  Babiš se v kampani snaží vystupovat jako zastánce míru a svého konkurenta spojovat s válkou,
  výrokem proneseným v televizním duelu však zjevně přestřelil.

  „A co spojenecké povinnosti vyplývající z členství v NATO?“

  pozastavuje se nad Babišovým prohlášením konzervativní portál niezaležna.pl.
  Europoslanec za polskou vládnoucí národně-konzervativní stranu Právo a spravedlnost
  Ryszard Czarnecki o Babišovi na Twitteru napsal,

  že „plácá páté přes deváté“.

  Vzkázal mu,

  „ať si panáček přečte mezinárodní smlouvy, které Česko podepsalo“.

  Popřál mu „příjemné počtení a důstojnou porážku“.

 19. Svatopluk Beran říká:

  Zdeněk Gryc říká:
  Pondělí, 23. 1. 2023 v 22:39
  Ojedinělý blog, jehož autor má jméno,

  ale tvář Fantomase !

  ———————————————————————————————–
  A CO TAKHLE

  Neojedinělí blog jehož autor má jméno ale i scvrklou tvář staré báby které nepoužívá UV ochranu

  TAKTO VYPADÁ ŽENA, KTERÁ POUŽÍVALA UV OCHRANU NA TVÁŘ, ALE NE NA KRK

  Brutální poškození kůže UV zářením
  V pokročilém věku sice lidé vypadají staře, ale stárnutí pokožky dokáže urychlit UV záření. Stárnutí způsobené nadměrným vystavením slunci se nazývá fotoaging. Tento snímek ukazuje, jak je důležité používat UV ochranu na celou plochu pokožky, která je vystavena slunci. Snímek byl publikován v časopise Journal of The European Academy of Dermatology and Venereology a ukazuje obličej a krk 92leté ženy, která údajně použila hydratační krém s UV ochranou na obličej, ale ne na krk.

  Takže takhle je to v poho, nebo moc ne?

  https://zdraveja.cz/2022/09/08/takto-vypada-zena-ktera-pouzivala-uv-ochranu-na-tvar-ale-ne-na-krk/

 20. Zdeněk Gryc říká:

  PUTINŮV TROLL

  Svatopluk Beran říká:
  Pondělí, 23. 1. 2023 v 23:19
  Zdeněk Gryc říká:
  Pondělí, 23. 1. 2023 v 22:39
  Ojedinělý blog, jehož autor má jméno,

  ale tvář Fantomase !

  ———————————————————————————————–
  A CO TAKHLE
  Svatopluk Beran říká:
  Pondělí, 23. 1. 2023 v 23:19
  Zdeněk Gryc říká:
  Pondělí, 23. 1. 2023 v 22:39
  Ojedinělý blog, jehož autor má jméno,

  ale tvář Fantomase !

  ———————————————————————————————–
  A CO TAKHLE

  NAPSAT VLASTNÍ BLOG

  S AUTETICKOU TVÁŘÍ

  JAKO REKLAMU

  NA

  hydratační krém s UV ochranou na obličej, ale ne na krk.

  Svatopluka Berana

  ODUŠEVNĚLÝ OBLIČEJ

  BY ČTENÁŘKY POTĚŠIL

  FANTOMAS JE STRAŠIDLO S USA

  NEBO NE ?

 21. Svatopluk Beran říká:

  CELÁ STŘEDNÍ EVROPA A ANI UKRAJINA NEMÁ V AMERICKÉM NATu CO DĚLAT, STEJNĚ TAK JAKO TAM NENÍ RAKOUSKO, ŠVÝCARSKO A DOSUD NEBYLI ANI SEVERSKÉ ZEMĚ, DOKUD USA NEZAPLATILI A NEVICVIČILI UKRAJINSKÉ NACISTY K NELEGÁLNÍMU PUČI V KIJEVĚ A NÁSLEDNĚ VYHNÁNÍ TŘIČTVRTĚ MILIONU OBČANŮ VÝCHODNÍ UKRAJINY DO RUSKA SE 13 TISÍCI I MRTVÍMI OBČANY, PŘI TOMTO VYHÁNĚNÍ NA OBOU STRANÁCH. NATO JE ODPORNÉ AMERICKÉ ZLO ŠÍŘÍCÍ VEDLE AMERICKÝCH ÚSPĚŠNÝCH TECHNOLOGIÍ I AMERICKOU VYVRAŽĎOVACÍ HISTERII, DO CELÉHO SVĚTA – OKUPAČNÍ ZEMĚ ZÁPADU AMERIKOU, AŤ SI ZŮSTANOU V NATu, KDYŽ UŽ SI JINAK USA NEUMĚLI PŘEDSTAVIT KONEC OKUPACE ZÁPADU PO DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLCE KDY TAM PŘIŠLI, ABY UŽ NIKDY NEODEŠLI. ZEMĚ BÝVALÉHO BLOKU SSSR AŤ JSOU NEUTRÁLNÍ A SPOLUPRACUJÍ S OBĚMA STRANAMI NEZÁVISLE A BUDE KLID. PROBLÉM JE V TOM ŽE ZAS.RANÍ AMERIČANI Z DRUHÉ STRANY POLOKOULE CPOU NATO DÁL A DÁL NA VÝCHOD A NA BALKÁN, PŘESNĚ V DIKCÍCH NAPOLEONA A HITLERA V POTŘEBÁCH TENTOKRÁT NOVÉHO AMERICKÉHO LEBENSGRAUNU. BĚHEM 50 LET ROZMRZNE SIBIŘSKÝ PERMAFROST A O TEN A JEHO NEDOZÍRNÉ SUROVINOVÉ PODZEMNÍ ZÁSOBY VRAŽDÍCÍ AMERICKÝ NÁROD BOJUJE V POSTUPNÉ LOGISTICKÉ VÁLCE.

  V MINULÝCH DNECH OPĚT AMRICKÁ HROMADNÁ POPRAVA NA DOMÍCÍM AMERICKÉM ÚZEMÍ.

  OD NOVÉHO ROKU JE TO JIŽ 33 HROMADNÁ VRAŽDA V USA.

  JAK JE MOŽNÉ ŽE JSOU VŠICHNI STÁLE POS.RANÍ JIM TO ŘÍCT PŘÍMO DO KSICHTU?

 22. Svatopluk Beran říká:

  Zdeněk Gryc říká:
  Pondělí, 23. 1. 2023 v 23:36
  PUTINŮV TROLL

  Svatopluk Beran říká:
  Pondělí, 23. 1. 2023 v 23:19

  ————————————————————————————————-

  TAK SE NÁM ZASE ZAINDEXOVANÝ VUMLEM, ARCHITEKT SOCIALISMU A AMERICKÝ OSEL ZDENEK GRYC PŘEDVEDL SVOU PRUDKOU INTELIGENCI.

 23. Svatopluk Beran říká:

  Zdeněk Gryc říká:
  Pondělí, 23. 1. 2023 v 23:36
  PUTINŮV TROLL

  Svatopluk Beran říká:
  Pondělí, 23. 1. 2023 v 23:19

  ———————————————————————————————-

  TAK SE NÁM ZASE ZAINDEXOVANÝ VUMLEM, ARCHITEKT SOCIALISMU A AMERICKÝ OSEL ZDENEK GRYC Z VOLEVČIC PŘEDVEDL SVOU PRUDKOU INTELIGENCI.

 24. Zdeněk Gryc říká:

  CO POTINŮV TROLLE NA-TO?

  „A co spojenecké povinnosti vyplývající z členství v NATO?“

  pozastavuje se nad Babišovým prohlášením konzervativní portál niezaležna.pl.
  Europoslanec za polskou vládnoucí národně-konzervativní stranu Právo a spravedlnost
  Ryszard Czarnecki o Babišovi na Twitteru napsal,

  že „plácá páté přes deváté“.

  Vzkázal mu,

  „ať si panáček přečte mezinárodní smlouvy, které Česko podepsalo“.

  Popřál mu

  „příjemné počtení a důstojnou porážku“.

 25. Svatopluk Beran říká:

  Zdeněk Gryc říká:
  Pondělí, 23. 1. 2023 v 23:15
  „Ono to bolí, když otec říká, že lžete”
  Do Švýcarska jsme se vydali už podruhé, a to poté, co ve čtvrtek dopoledne přišly z mailové adresy, na níž s námi dosud komunikoval Andrej Babiš mladší, naléhavé vzkazy. „Čtu v novinách, že můj otec řekl, že musím být pod ‚neustálým dozorem‘ vzhledem k mé pseudonemoci, které se říká schizofrenie.

  SLONKOVÁ A JEJÍ DEHONESTUJÍCÍ ZNEUŽÍVÁNÍ NEMOCNÝCH LIDÍ.

  https://www.youtube.com/watch?v=1G8sbPRKQIU

 26. Svatopluk Beran říká:

  Svatopluk Beran říká: Váš komentář čeká na schválení.
  Pondělí, 23. 1. 2023 v 23:55
  Zdeněk Gryc říká:
  Pondělí, 23. 1. 2023 v 23:15
  „Ono to bolí, když otec říká, že lžete”
  Do Švýcarska jsme se vydali už podruhé, a to poté, co ve čtvrtek dopoledne přišly z mailové adresy, na níž s námi dosud komunikoval Andrej Babiš mladší, naléhavé vzkazy. „Čtu v novinách, že můj otec řekl, že musím být pod ‚neustálým dozorem‘ vzhledem k mé pseudonemoci, které se říká schizofrenie.

  SLONKOVÁ A JEJÍ DEHO.ESTUJÍCÍ ZNEUŽÍVÁNÍ NEMOCNÝCH LIDÍ.

  https://www.youtube.com/watch?v=1G8sbPRKQIU

 27. Svatopluk Beran říká:

  Zdeněk Gryc říká:
  Pondělí, 23. 1. 2023 v 23:46
  CO POTINŮV TROLLE NA-TO?

  „A co spojenecké povinnosti vyplývající z členství v NATO?“

  PŘEČTI SI AMERICKÝ OSLE CO PÍŠU V PŘEDEŠLÉM ČLÁNKU. AMERIČTÍ VOJENŠTÍ VRAHOVÉ NEMAJÍ V EVROPĚ CO DĚLAT.

 28. Svatopluk Beran říká:

  Svatopluk Beran říká: Váš komentář čeká na schválení.
  Pondělí, 23. 1. 2023 v 23:59
  Zdeněk Gryc říká:
  Pondělí, 23. 1. 2023 v 23:46
  CO POTINŮV TROLLE NA-TO?

  „A co spojenecké povinnosti vyplývající z členství v NATO?“

  PŘEČTI SI AMERICKÝ OS.E CO PÍŠU V PŘEDEŠLÉM ČLÁNKU. AMERIČTÍ VOJENŠTÍ VRAHOVÉ NEMAJÍ V EVROPĚ CO DĚLAT.

 29. Zdeněk Gryc říká:

  NEMAJÍ V EVROPĚ CO DĚLAT.
  ————————–

  Operace Overlord
  konflikt: Západní fronta

  Plavidla LCT s balony při vykládání zásob na pláž pro průlom v Normandii
  trvání: 6. června – 30. srpna 1944
  místo: severní Francie
  výsledek: Vítězství spojenců
  strany
  Spojenci
  Spojené státy americké USA
  Spojené království Spojené království
  Canada 1921 Kanada
  Francie Francie
  Polsko Polsko[1]
  Austrálie Austrálie
  Nový Zéland Nový Zéland[2]
  Belgie Belgie[3]
  Československo Československo[4]
  Řecko Řecko[5]
  Lucembursko Lucembursko[6]
  Nizozemsko Nizozemsko[3]
  Norsko Norsko[1] Osa
  Německá říše Německá říše
  Italská sociální republika Italská sociální republika[pozn. 1]
  velitelé
  Spojené státy americké Dwight D. Eisenhower
  (vrchní velitel)
  Spojené království Arthur Tedder
  (Zástupce nejvyššího velitele)
  Spojené království Bernard Montgomery
  (Vrchní velitel pozemních sil)
  Spojené království Trafford Leigh-Mallory
  (Vrchní velitel vzdušných sil)
  Spojené království Bertram Ramsay
  (Námořní vrchní velitel) Německá říše Adolf Hitler
  (Vůdce)
  Německá říše Gerd von Rundstedt
  (OB West)
  Německá říše Erwin Rommel
  (Skupina armád B)
  síla
  1 452 000 vojáků (k 25. 7.)
  2 052 299 (koncem srpna)[7] 380 000 vojáků (k 23. 7.)[8]
  ~640 000 vojáků celkem[9]
  2 200[10] – 2 500 tanků a útočných děl[11][12]
  ztráty
  226 386 ztrát[13]
  4 101 letadel[13]
  ~4,000 tanků[14] 288 695[15] až 530 000[16] ztrát
  2 127 letadel [17]
  1 500[18] až 2 400 tanků a útočných děl[11]
  Civilní oběti:
  11 000–19 000 bombardování před invazí[19]
  13 632–19 890 mrtvých během invaze[20]
  Celkem: 25 000–39 000 mrtvých
  Operace Overlord bylo kódové označení bitvy o Normandii, spojenecké operace, která zahájila úspěšnou invazi na Německem okupovaná území západní Evropy za druhé světové války. Operace byla zahájena 6. června 1944 vyloděním v Normandii. Obojživelnému útoku s více než 5 000 plavidly předcházel letecký útok o síle 1200 letadel. 6. června překročilo Lamanšský průliv téměř 160 000 vojáků a do konce srpna už byly ve Francii více než dva miliony spojeneckých jednotek.

  Rozhodnutí provést invazi přes průliv v roce 1944 bylo přijato na konferenci ve Washingtonu v květnu 1943. Velitelem Vrchního velitelství spojeneckých expedičních sil byl jmenován generál Dwight D. Eisenhower a generál Bernard Montgomery byl jmenován velitelem 21. skupiny armád, která zahrnovala všechny pozemní síly zapojené do invaze. Jako místo invaze bylo vybráno pobřeží Normandie v severozápadní Francii, kde měli Američané přistát v sektorech s kódovým označením Utah a Omaha, britské jednotky v sektorech Sword a Gold a Kanaďané v Juno. Ke splnění podmínek očekávaných na předmostí Normandie byla vyvinuta speciální technologie, včetně dvou umělých přístavů zvaných Mulberry harbours a řadu specializovaných tanků přezdívaných Hobart’s Funnies. V měsících před invazí provedli spojenci operaci Bodyguard, podstatné vojenské klamání nepřítele, kdy pomocí elektronických a vizuálních dezinformací uvedli Němce v omyl, pokud šlo o datum a místo hlavních sil vylodění. Adolf Hitler svěřil německému polnímu maršálovi Erwinu Rommelovi odpovědnost za vývoj opevnění Atlantický val v očekávaném místě invaze.

  Spojencům se nepodařilo dosáhnout svých cílů první den, ale získali oporu, kterou postupně rozšiřovali, když 26. června dobyli přístav Cherbourg a 21. července město Caen. Neúspěšný protiútok německých sil 8. srpna způsobil, že bylo 50 000 vojáků 7. armády uvězněno ve Falaiské kapse. Spojenci zahájili 15. srpna druhou invazi ze Středozemního moře v jižní Francii s krycím názvem operace Dragoon a 25. srpna následovalo osvobození Paříže. Německé síly 30. srpna 1944 ustoupily na východ přes Seinu, čímž operace Overlord skončila.

 30. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran říká:
  Pondělí, 23. 1. 2023 v 23:19

  ———————————————————————————————-

  TAK SE NÁM ZASE ZAINDEXOVANÝ VUMLEM ???

  Svatopluk Beran
  opakovaně fantas-magoricky vymýšlí a lže !
  proč?

 31. Zdeněk Gryc říká:

  Večerní univerzita marxismu-leninismu[1]
  (zažitá zkratka VUML)
  byla forma vzdělávání určená především členům Komunistické strany Československa.
  Na okresní úrovni to bylo nejvyšší dosažitelné stranické vzdělání.[zdroj?]
  Šlo o studium externí – při zaměstnání, trvalo tři roky a bylo zakončeno zkouškou.
  Rozvíjející se poznání marxismu-leninismu mělo upevňovat třídní vědomí posluchačů, vychovávat k samostatnému politickému myšlení, schopnosti správně se orientovat, k tvořivému uplatňování získaných znalostí ve vlastní politické práci a pobízet k aktivitě při uskutečňování politiky Komunistické strany Československa.
  Získané teoretické a praktické znalosti po tříletém studiu měly v absolventovi upevnit komunistické přesvědčení a přimět ho k aktivnímu životnímu postoji.

  ZG nebyl členem KSČ, ani nenavštěvoval viz. Shora
  Studoval FA
  Kde stejně jako na medicině, viz. zdola:

  VZPOMÍNKA: Jak jsem „studoval“ marxismus
  14.6.2019
  Po celou dobu šestiletého studia medicíny stejně jako na všech ostatních vysokých školách byly v době komunistické totality součástí výuky povinné přednášky a semináře marxismu-leninismu.
  Při slavnostním zahájení studia v prvním ročníku v říjnu 1953 ve velké posluchárně Purkyňova ústavu pražské Lékařské fakulty Univerzity Karlovy se střídali u přednáškového pultu profesoři jednotlivých oborů, každý stručně pohovořil o svém oboru a zdůraznil nutnost soustavně se připravovat ke zkouškám atd. Vystoupil také zástupce katedry marxismu-leninismu, který vzletnými slovy kázal o důležitosti výuky této „vědy“. Vzpomínám si jen zhruba na jeden úryvek z jeho vystoupení. V ruce držel knihu, kterou zvedl do výše, mával s ní nad hlavou a silným hlasem zaníceně pronášel přibližně následující slova: „Soudruzi, během studia budete studovat různé teoretické a praktické lékařské obory. To je, soudruzi, důležité pro to, aby se z vás stali odborníci. Existuje ale jeden obor, který je nejdůležitější a který musí znát každý odborník, každý vědec kteréhokoliv oboru. Jsou to vůbec nejdůležitější poznatky, soudruzi. A ty jsou obsaženy v této knize, soudruzi. Ta kniha se jmenuje Dějiny VKS(b) – Dějiny Všesvazové komunistické strany bolševiků. Musí ji znát každý lékař, každý inženýr, každý chemik, každý fyzik, každý vědec…“
  Dnes to zní poněkud komicky, ale tehdy jsme museli bohužel věnovat hodně času účasti na marxistických přednáškách a seminářích a v každém semestru jsme skládali z marxismu zkoušky. Úspěch při zkouškách z marxismu byl podmínkou zdárného průběhu studia stejně jako úspěch u kterékoliv odborné zkoušky.
  Na semináře jsme si museli připravovat písemně takzvané konspekty, což byly jakési souhrny k určitému zadanému tématu. Většinou jsme to řešili tak, že jsme zašli do Celetné ulice do Ústavu marxismu, půjčili jsme si tam nějakou marxistickou literaturu, opsali jsme doslova pár odstavců a lektor byl spokojen. Zabralo to ale přeci jen určitý čas. O počítačích se nám tehdy ani nesnilo, nemohli jsme text najít na internetu a použít dnešní jednoduchou metodu CtrlAltC (kopírovat) a CtrlAltV (vložit), text jsme museli opsat ručně. Netušili jsme také, že v daleké budoucnosti bude opisování textů velmi populární dokonce i mezi kandidáty na ministerská křesla.
  Semináře se konaly pro menší skupiny asi 15 studentů. Všichni jsme museli hlavně co nejvíce diskutovat, protože jinak by nám na konci semestru lektor nezapsal do indexu zápočet. Tak se plácaly doslova nesmysly, omílaly se kolem dokola stejné řeči o „problémech“ a všichni jsme se tvářili, že to myslíme vážně. Při jednom semináři se probírala politická situace v předválečné Československé republice. Jeden student-diskutér se rozpovídal o situaci v zemědělství a použil termín „třída malorolníků“. Soudruh lektor ho zastavil, krátce se zamyslel a potom pronesl: „Soudruzi, já jsem celého soudruha Gottwalda prostudoval, všechny jeho spisy jsem četl, ale soudruh Gottwald nikde o třídě malorolníků nemluví, soudruzi, soudruh Gottwald vždy mluví jen o třídě dělníků, o třídě rolníků a o třídě pracující inteligence…“
  Vedle sedící kolega do mne šťouchne a šeptá mi do ucha: „Celého Aristotela jsem prostudoval, ale nic se tam o skvrnách na Slunci nepraví. Tudíž buďto lžeš ty, nebo tvé optické přístroje…“
  Alois Stehlík

  Zdeněk Gryc v prvním ročníku na FA v roce 1952
  dejchal vzduch jako nevolník TOTALITY

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I