Blog Jihlavských listů

Miloš Vystrčil
24- Narozen v roce 1960 v Dačicích, od narození žije v Telči. Na podzim roku 2010 zvolen senátorem obvodu 52 - Jihlava. Od roku 2020 je předsedou českého Senátu. www.vystrcil.cz

Po volbách prezidenta republiky

Miloš Vystrčil | Čtvrtek, 2. 2. 2023 v 7:09

Když se rozhoduje mezi dvěma kandidáty hlasováním, zpravidla ani jeden z nich nedostane 100 % hlasů. Většinou tedy dochází k tomu, že se hlasující rozdělí na dvě skupiny, z nichž členové jedné skupiny hlasovali pro vítěze a členové druhé skupiny pro poraženého. Kromě toho existuje vždy ještě třetí skupina, která se, byť mohla, hlasování nezúčastnila.


Co je potom pro budoucnost hodně důležité, je schopnost fanoušků různých kandidátů a těch, co se voleb vůbec nezúčastnili, se spolu i po volbách bavit a spolupracovat. Zásadní přitom bývá ochota a schopnost vítěze i poraženého k tomu přispívat a napomáhat.


Přestože vím, že volby prezidenta jsou mnohem důležitější než třeba fotbalový zápas mezi Spartou a Slávií, je to vlastně v mnohém podobné. Důležité je, aby se fanoušci respektovali a nenapadali. Aby fandili slušně a dokázali ocenit výkon soupeře. Rovněž je důležité, aby oba týmy hrály naplno, fér a pro diváky.
A když nás všechny potom vítězný tým reprezentuje například v lize mistrů, aby ho podporovali fanoušci Sparty, Slavie i dalších týmů. Také je moc dobře když se k podpoře přidají i Ti, které vlastně zápas Slávie se Spartou ani moc nezajímá, ale o dobrou reprezentaci naší země například v lize mistrů zájem mají.


Já vím, že přirovnání druhého kola prezidentských voleb a například zápasu Slávie se Spartou úplně nesedí a že v politice je to složitější. Jenom jsem chtěl nějak jednoduše připomenout, že v životě je přece normální, že lidé, kteří fandí různým týmům, mají v oblibě různá auta nebo se jim líbí různé filmy, spolu normálně mluví a spolupracují. Byl bych moc rád, kdyby se nám to povedlo i po proběhlých prezidentských volbách.


Nebude to úplně jednoduché. „Zápas (prezidentské volby)“ to byl vyhrocený a tvrdý, nechyběly ani fauly a neférové počiny, možná i simulování. Ale je to za námi. Máme vítěze, máme poraženého, který svoji porážku otevřeně uznal. To mu jistě slouží ke cti.


Vítěz má nyní před sebou mnoho práce a úkolů a bude pro nás všechny dobré, aby měl co možná nejčastěji i podporu poraženého a jeho fanoušků. Vítěz by měl být i proto podporován a kritizován v první řadě podle toho, co a jak dělá a jak se chová. Vítěz by tedy neměl být kritizován jenom proto, že ve volbách byl pro kritika favoritem ten druhý, tedy poražený.


Zkusit se takto po volbách prezidenta chovat bude možná obtížné, ale pokud bychom to dokázali, všem by se nám žilo lépe. Jak jsem napsal na začátku. Zda se to podaří, bude záležet nejen na všech voličích, nýbrž také velmi na chování vítěze a poraženého. Tak se k tomu každý snažme podle svých možností přispět.

53 komentářů k článku “Po volbách prezidenta republiky”

 1. Dvořák říká:

  Vystrčile,co takhle to říct hlavně ve vlastním týmu? Nebo to má být náznak, aby fanoušci toho druhého týmu drželi hubu?

 2. Jan P říká:

  Já k volbám zásadně nechodím, protože a priori rozdělujou společnost.

 3. blade říká:

  Po volbách je pro lidi nejdůležitější teď tohle:
  https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika/3562255-spolecnost-eon-snizi-milionu-zakazniku-ceny-energii-pod-cenovy-strop

  ———————————–

  Skopeček (ODS) dnes něco na CNN bečel, že v případném zákoně o zestátnění ČEZ se bude přimlouvat za minoritní vlastníky, aby oni při tom zestátnění nepřišli zkrátka, blb.

  Přeci pokud lezu do něčeho, kde má většinu stát, tak musím počítat s rizikem, že se to může jednou opět zestátnit, neboť stát má většinu.

  Takže, riziko podnikání milá minorito > J&T, kyperský vehikl, atd.!

 4. blade říká:

  Minoritní akcionáři ČEZ:
  (r.2018)
  https://hlidacipes.org/minoritni-akcionari-cez-kdo-stoji-za-skupinou-ktera-chce-dusit-manazery-energetickeho-obra/

  ————————————

  Skupina ČEZ – akcionáři – ://www.cez.cz/cs/o-cez/cez/akcionari

 5. blade říká:

  -převzato-

  Co se stane, až dojdou ropné produkty kvůli embargu? Evropská unie se obrátí na Čínu, která je vyrobí z ruské ropy. „Čína a Indie na tom budou profitovat, Rusko dostane, co chce a Evropská unie a její občané celý mejdan zaplatí,“ tvrdí advokát a předseda strany PRO Jindřich Rajchl a varuje, že se tak dostaneme ze závislosti na jednom autokratickém režimu do druhého, ještě horšího – zatímco se tváříme, že jsme Rusku ublížili.

  Advokát a předseda strany PRO Jindřich Rajchl vyjádřil k dalšímu rozšíření sankcí o embargo na ruskou ropu, kde vnímá dvě roviny – zda bude dodávek ropy dostatek a Česko bude mít dostatek nafty a benzínu a pak za jakou cenu.

  Obává se problémů s množstvím ropných produktů kvůli skutečnosti, že evropští obchodníci vzali před začátkem středečního embarga ruskou ropu útokem a rekordně nakupovali. Rajchl tvrdí, že místo, aby embargo mělo vliv na Rusko, nalil se do Ruska rekordní přísun finančních prostředků, protože se obchodníci snažili předzásobit.

  „Jako kdybyste od prvního února nemohla v obchodech koupit rohlíky, a tak si jich do zásoby koupíte sto. Na tom je jednoznačně vidět, jak sankce proti Rusku nefungují. Všichni se chtěli předzásobit a Rusko to vůbec nepocítí. Jde o naprosto nesmyslnou záležitost a až začnou produkty docházet, tak – dnes už se na tom analytici shodují – se Evropská unie bude muset obrátit na Čínu, odkud začne naftu a benzín dovážet, čímž se zvýší transferové náklady zhruba na dvojnásobek. Vtip je v tom, že ta nafta a benzín, která se bude vyrábět v čínských rafinériích, se bude vyrábět z ruské ropy,“ řekl.

  Zaráží ho proto, že místo aby Evropa kupovala ruskou ropu napřímo, hraje si na sankce morálně i eticky, pohonné hmoty očistí v Číně, ale realita, že Rusko dostane zaplaceno od Číny a my zaplatíme více, zůstává. „Jediný, kdo na tom všem tratí, je opět Evropská unie. Navíc se dostáváme do závislosti z jednoho autokratického režimu do druhého, který je ještě horší než Rusko a přitom se tváříme, že jsme Rusku ublížili. To je hloupý přístup, ceny se zvednou jako bychom z Ruska nenakupovali a Evropská unie i její občané zase zchudnou, zatímco Rusko to nijak nepocítí. Do Číny bude distribuovat dál,“ shrnul Jindřich Rajchl.

  Podle něj také dvě obrovské indické rafinérie v současné době zvýšily podíly ruské ropy z 0,5 na 25 procent a 49 procent akcií těchto rafinérií koupil ruský Lukoil. Tváří se jako indické, ale reálně je vlastní ruská firma.

  Sankce zneužívají energetické společnosti

  Podle ČTK k tomu ruský vicepremiér Alexandr Novak uvedl, že příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu se v loňském roce zvýšily o 28 procent – o 2,5 bilionu rublů (zhruba 785 miliard korun). Dále řekl také, že těžba ropy v Rusku se loni zvýšila o dvě procenta na 535 milionů tun, zatímco export se zvýšil o sedm procent. Advokát k tomu upozornil, že sice nemá jak si čísla zkontrolovat, ale zároveň nevidí důvod jim nevěřit. „Realita je taková, že čísla odpovídají tomu, co uvádí a potvrzují i oficiální zdroje agentury Reuters nebo Politico, které říkají, že v posledních měsících nakupovali evropští obchodníci v Rusku rekordní množství ropy a utráceli zde nejvíce v historii.

  Druhá věc je, že agentura, která si spočítala snížení objemu ruského exportu do států G7 nepočítala, že se naopak zvýšil export Ruska do jiných států,“ uvedl s tím, že Rusko se v současné době orientuje na asijské trhy a nový kontrakt s ním ohlásilo také Japonsko. Navzdory embargu budou nakupovat jejich ropu, což opět zásadně zvyšuje export do Číny a Indie. „A to je to, o čem tady hovořím. Čína a Indie na tom budou profitovat, Rusko dostane, co chce a Evropská unie a její občané celý mejdan zaplatí,“ dodal.

  Skutečností zůstává, že protiruské sankce platí už od roku 2014 kvůli anexi Krymu. Od té doby je Evropská unie stále prodlužovala celých osm let. V únoru 2022 začala válka na Ukrajině a Spojené státy, Evropa a některé další země přidaly další protiruské sankce. Rusko však za celou dobu neuhnulo ve svých krocích a válka pokračuje.

  Jak si to Rajchl vysvětluje? „Je to naprostá lež mocipánů z Bruselu. Fakt, že už devět let platí sankce proti Rusku a nedosáhly ničeho, ukazuje, že domněnka, že by nyní sankce něco změnily, je naivní, hloupá a dětinská. Zároveň nesplní účel, aby Rusko ustoupilo a stáhlo se z Ukrajiny. Dnes si to nemůže myslet ani pětileté dítě,“ prohlásil advokát. A nakonec zdůraznil, že sankce jsou naopak zneužívány společnostmi k větším výdělkům.

  „Sankce jsou dramaticky zneužívány k navýšení marží energetických společností, které hlásily zvýšení zisků o několik bilionů dolarů. Sankce jsou zneužívány velkými společnostmi, aby vydělávaly peníze a aby lidé chudli. Představa, že Rusko sankcemi k něčemu donutíme, je naprosto naivní a normální člověk musí pochopit, že jde o kolosální lež,“ dodal

 6. blade říká:

  Pokud by vláda rozhodla, že ČEZ nebude vyplácet dividendy, ale bude jen investovat. Tak akcie klesnou a byly by nabízený k odkupu.

 7. blade říká:

  ČT Máte slovo – Výdaje na obranu

  o žalostném stavu naší armády, o nákupu F-35, o případné mobilizaci atd.

  https://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/223411030520003/

 8. Jan P říká:

  „Důvěra lidí v média neustále klesá. Dříve ctnostné povolání je dnes plné opovržení. Protože část Čechů jednoduše vidí, komu novináři fandí a komu ne,“ píše Jakub Kvasnička
  https://cnn.iprima.cz/komentar-nejvetsim-porazenym-voleb-jsou-fandici-novinari-199427?fbclid=IwAR2buNWGPsfEvfRtL6uA1Smpi2-xcjRQyZw119MXsLNuGZ3cLn7tnk-VfiE

 9. blade říká:

  Najde naše vláda odvahu:
  1) Vysvětlit nám důvod polovičních dotací do zemědělství?
  2) Jak je to vlastně s poměry v EU?

  „Ovoce 30 procent, zelenina 20, brambory ani ne 20 procent.“ Taková čísla ohledně naší současné produkce zazněla na setkání zástupců zemědělství v Trhovém Štěpánově. Bývalý prezident Agrární komory Zdeněk Jandejsek popsal, jak je to se zemědělskými dotacemi v EU.

  ČR přes 220 euro na hektar, Holandsko 400…
  Velmi důležité je podle Zdeňka Jandejska také sjednocení dotací EU pro zemědělce. „Česká republika bere něco přes 220 euro na hektar půdy, Holandsko 394, Belgie 400 euro. Kde je ten jednotný trh, kde je ta společná zemědělská politika?“ ptá se.

  Dostal se i na národní podpory. „To je největší hanba v tomto uskupení EU, že staré země mají 4x vyšší národní podpory a dochází k zásadnímu narušování konkurenceschopnosti nových zemí. To není o tom, že to neumíme. ČR má špičkové výsledky v některých komoditách. Například u mléka jsme v dojivosti 3–4 na světě,“ upozornil.

  Kdo rozhoduje o tom, co bude zákazník kupovat?
  Zdeněk Jandejsek pak také vysvětlil, jak vidí situaci v českých maloobchodech. „Čeští zemědělci poskytují kvalitní suroviny pro potravinářský průmysl a chtějí přednostně zásobovat obyvatele České republiky základními potravinami. Stav je takový, že v podstatě není zájem kupovat české potraviny. Kupujeme to, co je nejlacinější, ale jaká je kvalita, jaká je uhlíková stopa, to nikoho nezajímá. Ty řeči, které se vedou o tom, že si náš spotřebitel vybere, které potraviny chce? Vždyť ten to vůbec nemůže rozhodnout. Z toho, co obchodník dá na stůl, co dá k dispozici k prodeji, z toho se vybírá. Zákazník nic neovlivní, ten může jen vybírat, co je na pultě,“ uvedl a dodal, že čeští zemědělci jsou pak nuceni svou produkci vyvážet a redukovat.

  „Staré země EU svou likvidační politikou v zemědělských podporách, kde díky dotacím, které jsou několikanásobně vyšší, tlačí na náš trh zboží do svých maloobchodních prodejen za ceny pod výrobními náklady,“ uvádí dál Jandejsek a pokračuje.

  „Politika starých zemí EU dotacemi svým zemědělcům u nás způsobila pokles produkce ovoce, zeleniny, brambor a většiny živočišných komodit na jednu třetinu až jednu desetinu. Jenom pro zajímavost – ovoce se dělá 30 procent, zeleniny 25 procent, brambor ani ne 20 procent. Měli jsme 115 tisíc hektarů v roce 1990, vloni to bylo něco přes 23 tisíc. A to nechci mluvit ani o drobném ovoci, které jsme dříve i vyváželi, jako například angrešt, rybíz. Tam jsme byli vývozci, dnes nejsme ani na úrovni 10–12 procent,“ podělil se o neradostná čísla.

  Zemědělská produkce nižší než v roce 1936
  „Volný trh Evropské unie je narušován starými zeměmi EU už od našeho vstupu a je porušovaná samotná přístupová smlouva, na základě které jsme přistoupili do EU 1. května 2004. Při pokračování tohoto stavu dojde k dalšímu utlumení zemědělské produkce (vyjádřené ve stálých cenách 1989), která je v posledních letech nižší, než v roce 1936,“ vysvětlil dál Jandejsek a dodal.

  „Extenzivním hospodařením na půdě, v rostlinné a živočišné výrobě se bude dále snižovat úrodnost půd (a s tím související zadržování vody v půdě, její provzdušnění, život v půdě), což je nepřijatelné. Půda je národní bohatství a podle toho bychom se k ní měli chovat.“

  „Aby tento letitý problém mohl být vyřešen, je nezbytné neodkladně vyvolat jednání s Evropskou komisí o nedodržování uzavřené přístupové smlouvy s ČR ze strany Evropské unie v sektoru zemědělství,“ vysvětlil Jandejsek s tím, že „není možné, aby v horizontu několika let bylo naše zemědělství likvidováno silou kapitálu starých zemí EU a i zemědělci se stali jen námezdní silou, jak je tomu ve velké části průmyslu“.

  Se situací českých zemědělců nejsou spokojeni ani další účastníci setkání.

  „Unie nepotřebuje, aby se v ČR něco vyrábělo. To je metodou drobného deště. Budeme námezdní pracovníci pro EU. Nikdo neví, v jaké oblasti. Zkrátka se nechce, aby ČR vůbec existovala jako nějaký subjekt, který má nějakou ekonomickou váhu v Evropě,“ myslí si podnikatel v potravinářství, který si ale nepřál uvést své jméno.

 10. blade říká:

  Vládo a spol., co takhle použít tzv. věcně usměrněnou cenu > tedy podívat se na marže, protože to tento zákon umožňuje > https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1990-526

  Věcné usměrňování cen
  (1) Věcné usměrňování cen spočívá ve stanovení podmínek cenovými orgány pro sjednání cen. Tyto podmínky jsou

  a) maximální rozsah možného zvýšení ceny zboží ve vymezeném období, nebo

  b) maximální podíl, v němž je možné promítnout do ceny zvýšení cen určených vstupů ve vymezeném období, nebo

  c) závazný postup při tvorbě ceny nebo při kalkulaci ceny, včetně zahrnování přiměřeného zisku do ceny.

  (2) Tento způsob regulace cen platí pro všechny prodávající určeného druhu zboží.

 11. Zdeněk Gryc říká:

  veldr PS- áků

  NEZAMNĚŇOVAT
  S TROLLEM
  PUTINA

  Vládo a spol.,
  DŘÍVE
  a
  NYNÍ

  NASLOUCHAT A PŘEČÍT
  ——————————————————–
  blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 11:14
  Tady je nějaký G-bloger opravdu tu du dum dum
  Při odvodu na vojnu jsem na dotaz kam chci jít, jsem řekl k Pohraniční stráži,
  protože k nějakým bigošům se mi nechtělo. Koukli do nějakých papírů, řekli

  maturitu má

  a po základním výcviku ve Volarech a Zadním Chodově jsem se jako veldr. objevil v tzv. prvním sledu na pohraniční rotě Černé jezero, prapor byl v Železné Rudě a brigáda v Sušicích.
  Tak, že v kostce za komunistů pro mne hovno zle.

  blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 20:59
  Architekte myšleno elita z pohledu zázemí, zásobování, výstroje, vybavení a pomůcek při službě,
  zkrátka tehdy bylo jednoznačně lepší prožít léta vojny u PS
  než někde zavřený v kasínu u bigošů tehdejší ČSLA. Navíc 1. rota PS Černé jezero byla ukázková rota tehdejší HSPSOSHČSSR, kam jezdili na prohlídku a návštěvu tehdejší různí papaláši režimu

 12. Zdeněk Gryc říká:

  blade říká:
  Pondělí, 6. 2. 2023 v 15:26

  Najde naše vláda odvahu:
  ———————————-

  NAJDE

  PS-ák odvahu :

  SE POD SVOJI DEKLARACI PODEPSAT ?

 13. Zdeněk Gryc říká:

  blade říká:

  Sobota, 24. 8. 2019 v 14:06
  S. architekt nemá o službě na čáře ani páru,
  zřejmě má i modrou knížku nebo takový nemehla ke zbrani raději ani nepustili
  Potkat na čáře architekta,
  tak stačí v těch lesích tam na něj udělat bububu či cvaknout závěrem,
  tak se na místě zesere strachy :-).
  Vy kubo z jihlavských Nemanic

  ——————————————————————
  Obžalován první komunistický ministr za střílení na hranicích
  TOMÁŠ PERGLER

  Foto: Profimedia.cz
  Bývalý ministr vnitra ČSSR Vratislav Vajnar na snímku z roku 1983 s tehdejším prezidentem Gustávem Husákem.
  VČERA 18:28
  Bývalý federální ministr vnitra Vratislav Vajnar byl původně prohlášen za neschopného
  trestního stíhání za zákroky na hranicích kvůli demenci.
  Ústavní soud ale rozhodnutí zrušil.
  Článek
  Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1 podalo ve čtvrtek obžalobu proti československému ministru vnitra z let 1983 až 1988 Vratislavu Vajnarovi. Měl se dopustit zneužití pravomoci úřední osoby tím, že spoluzavinil usmrcení a zranění lidí, kteří se pokoušeli za vlády totalitního režimu překročit hranice a dostat se na Západ.
  Seznam Zprávy o podání obžaloby informoval advokát Lubomír Müller, který zastupuje poškozené. Jde vůbec o první případ, kdy by měl odpovědnost některého z bývalých představitelů z období před listopadem 1989 za zákroky na hranicích posuzovat soud.
  K obžalobě došlo pět a půl roku po trestním oznámení, které podala Platforma evropské paměti a svědomí. Podle výčtu právníka Müllera je Vajnarovi dávána spoluodpovědnost za tři případy usmrcení, dvě zranění a jeden případ bezprostředního ohrožení na životě.
  Většina poškozených pocházela z bývalé Německé demokratické republiky, která patřila stejně jako Československo do komunistického bloku zemí vedeného Sovětským svazem.
  Platforma usilovala o odsouzení více lidí. Bývalý generální tajemník komunistické strany Milouš Jakeš a někdejší předseda federální vlády Lubomír Štrougal však mezitím zemřeli. Někdejší ideolog KSČ Jan Fojtík a Vajnarův nástupce v ministerské funkci František Kincl byli prohlášeni za zdravotně indisponované.

  Platforma se však snaží zastavení jejich trestních stíhání zvrátit.

  To se jí podařilo právě u Vajnara, který byl prohlášen za neschopného k trestnímu řízení kvůli demenci, Ústavní soud toto rozhodnutí zvrátil.

 14. blade říká:

  Známé české úsloví říká: „Podpis hloupoučkého Gryce, na všech rozesraných diskuzích“

  https://citaty.net/media/quotes/48/63/486308-ivan-fontana-obrazky-s-citaty-hlupak-si-vezme-slovo-kdykoli-se-nasky_UM4KQ3z.png

  🙂

 15. blade říká:

  Interview ČT24
  Podle zvláštního zmocněnce pro otázky energetické bezpečnosti se v posledním roce Američané v rámci své nově nastolené průmyslové politiky rozhodli pro cestu, která je velmi „sobecká a tvrdá“, ale zároveň i účinná. Evropa tak dle Bartušky nesmí zaspat a musí vůči USA v tomto kontrovat. V ekonomice dle experta soupeříme jen se dvěma velkými protivníky, jimiž jsou Čína a Spojené státy. Přestože tak jsou USA pro Evropu náš vojenský a politický velmi blízký spojenec, z ekonomického hlediska se jim musíme postavit, jinak „budeme chudnout“. Právě postavení průmyslu bude stěžejní právě zejména pro země, jakými jsou Česko a Slovensko.

  V Česku je také velmi častou otázkou, proč mají koncoví zákazníci u nás mnohem větší cenu elektřiny než v Německu, Polsku, Rakousku i na Slovensku. Zatímco Češi platí za kWh 53,52 eurocentů, Němci 51,75 eurocentů, Poláci 18,74 eurocentů, Rakušané 33,32 eurocentů a Slováci 19,03 eurocentů.

  „V oblasti tvorby cen elektřiny máme ještě prostor být mnohem více drsní vůči našemu okolí. Vyrábíme většinu elektřiny sami u sebe. Vyrábíme ji velmi levně,“ uvedl k cenám elektřiny v Česku Bartuška. Upozornil, že ve Francii například tamní vláda přiměla tamní energetickou společnost EDF zavést pro francouzské občany „sociální tarif“. Podotkl, že si myslí, že o podobném řešení uvažuje i česká vláda. „Ale je to na politicích, aby to oznámili oni,“ doplnil s tím, že „elektřinu nelze vnímat jenom jako komoditu, která se hodí na burzu a ocení“.

  Lipskou burzu k ocenění elektřiny dle experta sice potřebujeme, abychom byli schopni ocenit elektřinu na příští den, jelikož se prostřednictvím toho vyrovnává síť skrze její nákupy pro stabilitu sítě. Otázkou však dle Bartušky je, jaké objemy se obchodují. „Když se ty mimořádné vysoké výkyvy objevily loni v srpnu, bylo dokonce 1300 eur za MWh, ale obchodovaly se minimální objemy – třeba 2 MWh. To je půlka spotřeby pražské bytu za rok. Aby tato suma definovala cenu elektřiny pro půlku Evropy, to nedává smysl,“ prohlásil zmocněnec Václav Bartuška, že toto se musí změnit.

 16. blade říká:

  Policie zadržela další dva europoslance

  10.2.2023
  Novinky, ČTK
  Policie zadržela v Belgii a Itálii europoslance Marka Tarabellu a Andreu Cozzolina v souvislosti s korupčním skandálem v Evropském parlamentu. Oba už instituce minulý týden vydala ke stíhání.
  —————————————
  Nebude dlouho trvat a dočteme se: Policie zadržela všechny europoslance. A bude klid 🙂

 17. blade říká:

  Občany politici potřebují k politickému životu jen jednou za čas o volbách ve stylu sliby se slibují blázni se radují, aby se pak mohli, oni zvolení všichni politici, akorát hloupě hádat ve Sněmovně, v Senátu i na magistrátech o funkce, výbory, komise atd. Podle toho to tu v té naší zemi vypadá. Občan snad k životu politické strany ani nepotřebuje.

  V takovém Švýcarsku nic nejde bez občana, žádný zákon nebo rozhodnutí neudělají bez účasti občanů na výsledku. Hlasovat se přitom dá i korespondenčně a podstatné je, že v obálce volič dostane nejen hlasovací lístky, ale i podklady. Hlasování mohou vyvolat i lidé. Pro změnu ústavy musí shromáždit sto tisíc podpisů, u běžných zákonů stačí padesát tisíc. Ve Švýcarsku i v Německu lidé nejvíc sledují veřejnoprávní televizi a rádio. Intenzivní debata je tam na úplně jiné úrovni než tady, není to štěkání. Je velice věcná. Zavést přímou demokracii je práce minimálně pro dvě generace, říká emigrant, který žil ve Švýcarsku.
  Prosím neplést s představou politického marketingu SPD.

  Více zde > Český rozhlas Plus > https://youtu.be/H3i0HTtyxXc

  Takže milí zákonodárci i autore blogu, není nač čekat > začněte na té přímé demokracii pracovat.

 18. Jan P říká:

  O přímé demokracii jsme v diskusi na blogu JL už hodně diskutovali před více jak 10lety. Názor na vznik institutu referenda celostátního jsem nezměnil.

  Souhlasím s bladem, že politici typu Tomia Okamury problém frustrace z prohraných voleb dokázali využít (politický marketing). Neslyšel jsem, že by Okamurova SPD někdy někde zorganizovala nějaké místní referendum. Měl jsem to štěstí, ještě než zemřel, s Milanem Valachem, zakladatelem Hnutí za přímou demokracii se setkat. Milan Valach mi tehdy řekl, že přímá demokracie funguje jenom tam, kde se obyvatelstvo dovede tvrdě zasazovat o své vlastní zájmy a kde si tu přímou demokracii samo vynutí. To stejné platí pro ekonomickou demokracii/participativní ekonomii. Určitě se nedá zavést politiky nějak shora.
  O zavedení obecného referenda se tu mluví už přes dvacet let, ale tradiční politické strany zákon nikdy nedotáhly. Vždy jsem byl pro zavádění participativních rozpočtů a lokálních referend, aby jsme si mohli přímý dopad svých vlastních rozhodnutí vyzkoušet. Nicméně to chce taky odlišný přístup samospráv, které dosud v mnoha případech dělaly vše proto, aby lokální referenda znemožnily. Vzpomeňme si např. na iniciativu občanů města za vyvolání prvního referenda o spalovně v Jihlavě apod.

 19. Zdeněk Gryc říká:

  PŘÍMÁ DEMOKRACIE

  „NA ČÁŘE“

  blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 14:06
  S. architekt nemá o službě na čáře ani páru,
  zřejmě má i modrou knížku nebo takový nemehla ke zbrani raději ani nepustili
  Potkat na čáře architekta,
  tak stačí v těch lesích tam na něj udělat bububu či cvaknout závěrem,
  tak se na místě zesere strachy :-).
  Vy kubo z jihlavských Nemanic
  —————————————-
  Obžalován první komunistický ministr za střílení na hranicích
  TOMÁŠ PERGLER

  Foto: Profimedia.cz
  Bývalý ministr vnitra ČSSR Vratislav Vajnar na snímku z roku 1983 s tehdejším prezidentem Gustávem Husákem.
  VČERA 18:28
  Bývalý federální ministr vnitra Vratislav Vajnar byl původně prohlášen za neschopného trestního stíhání za zákroky na hranicích kvůli demenci. Ústavní soud ale rozhodnutí zrušil.
  Článek
  Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1 podalo ve čtvrtek obžalobu proti československému ministru vnitra z let 1983 až 1988 Vratislavu Vajnarovi. Měl se dopustit zneužití pravomoci úřední osoby tím, že spoluzavinil usmrcení a zranění lidí, kteří se pokoušeli za vlády totalitního režimu překročit hranice a dostat se na Západ.
  Seznam Zprávy o podání obžaloby informoval advokát Lubomír Müller, který zastupuje poškozené. Jde vůbec o první případ, kdy by měl odpovědnost některého z bývalých představitelů z období před listopadem 1989 za zákroky na hranicích posuzovat soud.
  K obžalobě došlo pět a půl roku po trestním oznámení, které podala Platforma evropské paměti a svědomí. Podle výčtu právníka Müllera je Vajnarovi dávána spoluodpovědnost za tři případy usmrcení, dvě zranění a jeden případ bezprostředního ohrožení na životě.
  Většina poškozených pocházela z bývalé Německé demokratické republiky, která patřila stejně jako Československo do komunistického bloku zemí vedeného Sovětským svazem.
  Platforma usilovala o odsouzení více lidí. Bývalý generální tajemník komunistické strany Milouš Jakeš a někdejší předseda federální vlády Lubomír Štrougal však mezitím zemřeli. Někdejší ideolog KSČ Jan Fojtík a Vajnarův nástupce v ministerské funkci František Kincl byli prohlášeni za zdravotně indisponované. Platforma se však snaží zastavení jejich trestních stíhání zvrátit.
  To se jí podařilo právě u Vajnara, který byl prohlášen za neschopného k trestnímu řízení kvůli demenci, Ústavní soud toto rozhodnutí zvrátil.

  PS – áci
  není nač čekat > začněte na té přímé demokracii
  „NA ČÁŘE“
  pracovat.

 20. Zdeněk Gryc říká:

  Otevřený dopis

  Příkaz

  Arogantního Anonymního PS-áka,
  kterému Havel přestříhal dráty,

  Předsedovi parlamentu
  po více než 30 létech

  blade říká:
  Sobota, 11. 2. 2023 v 12:02

  Občan snad k životu politické strany ani nepotřebuje.
  Takže milí zákonodárci i autore blogu,
  není nač čekat > začněte na té přímé demokracii pracovat.

 21. blade říká:

  Krásné první místo 🙂

  Nejvyšší meziměsíční inflace v lednu
  V procentech.

  ……..2021 2022…………. 2023…………
  1. Německo 1,4 Česko 4,6 Česko 6,6
  2. Česko 1,3 Slovensko 2,8 Slovensko 2,7
  3. Estonsko 0,5 Litva 1,9 Rakousko 0,8
  4. Litva 0,5 Dánsko 1,6 Estonsko 0,7
  5. Lotyšsko 0,4 Belgie 0,9 Lotyšsko 0,7
  Zdroj: Eurostat

 22. blade říká:

  🙂 🙂 🙂

  Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses Grycem > z Českého rozhlasu Plus > https://youtu.be/H3i0HTtyxXc

 23. Zdeněk Gryc říká:

  Maturitu má,

  PŘJMENÍ a JMÉNO nikoli

  Objevil se:
  „po základním výcviku ve Volarech a Zadním Chodově
  jsem se jako veldr. objevil
  v tzv. prvním sledu na pohraniční rotě Černé jezero,

  prapor byl v Železné Rudě a brigáda v Sušicích.“

  UKÁZKOVÁ ROTA:

  blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 20:59
  Architekte myšleno elita z pohledu zázemí, zásobování, výstroje, vybavení a pomůcek při službě,
  zkrátka tehdy bylo jednoznačně lepší prožít léta vojny u PS
  než někde zavřený v kasínu u bigošů tehdejší ČSLA. Navíc 1. rota PS Černé jezero byla ukázková rota tehdejší HSPSOSHČSSR, kam jezdili na prohlídku a návštěvu tehdejší různí papaláši režimu

  blade říká:
  Sobota, 11. 2. 2023 v 12:02
  Podle toho to tu v té naší zemi vypadá.
  Občan snad k životu politické strany ani nepotřebuje.

  Občan snad k životu

  „v zadrátovaném socialistickém koncentráku“

  politické strany ani… nepotřeboval, že ?
  OBČANSKÉ SVOBODY A LIDSKÁ PRÁVA

  Železnou oponu, PS –ácký koncentrák, zadrátovaných hranic,
  je nutné připomínat,
  zejména mládeži, která vyjíždí si zalyžovat do Alp.
  Rodiče a prarodiče by měli dětem povídat, jak to bylo.

  Turisté MARTA KUBIŠOVÁ a VÁCLAV HAVEL,

  přiložené fotografie u článku jsou cennou památkou.
  Zdroj: https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/stezka-disidentu-mala-upa-vaclav-havel-setkavani-polaci-krkonose.A180827_423279_hradec-zpravy_the

 24. Jan P říká:

  Inflace je taková, že politici musí mít čtyři práce. Oni dělají, jako by byli samoživitelé se třema dětma a horkotěžko uživili rodinu.
  Že se ještě v ulicích nepřevrací policejní avie je pro mě dost záhada.
  Dnešní padesátníci půjdou do důchodu v 66 letech. Čtyřicátníci budou mít nárok na důchod v 67 letech a lidé staří 34 let a méně půjdou do penze v 68 letech, zjistila Česká televize.

  Desetitisíce lidí dnes demonstrují v Madridu na podporu veřejně vlastněné a poskytované zdravotní péče – a proti privatizaci zdravotnictví Tohle v našich médiích asi neuvidíte – lidem to může dát nápady.
  https://twitter.com/LeftGrassroots/status/1624878987372535809

 25. Zdeněk Gryc říká:

  CO VY

  NATO

  SOUDRUH
  HONZA ?

  ZprávySvět„Jako potrava pro děla“.
  Mobilizované ruské vojáky posílají bojovat bez zbraní
  „Jako potrava pro děla“. Mobilizované ruské vojáky posílají bojovat bez zbraní
  KATEŘINA MOTYČKOVÁ

  Foto: Profimedia.cz
  Ilustrační obrázek.

  19:50
  Případů, kdy si mobilizovaní ruští vojáci stěžují na to, že je na frontu posílají téměř bez zbraní a bez přípravy, přibývá. Ruská komisařka pro lidská práva vyzvala generála Gerasimova, aby prošetřil zacházení s muži z Tatarstánu.

  Článek
  Vojáci, které Rusko mobilizovalo v Tatarstánu, si stěžovali na to, že je do bojů na Ukrajině poslali jako „spotřební materiál“. Tvrdili, že jim nedali téměř žádné zbraně a na frontu je odveleli bez jakékoliv předchozí přípravy. Nakonec dosáhli svého a dostali se zpátky ke svému pluku. Incident ale nejspíš čeká další vyšetřování.

  Ruská komisařka pro lidská práva Taťjana Moskalkovová v pondělí vyzvala náčelníka generálního štábu ruské armády Valerije Gerasimova, aby prověřil informace o tom, že vojáci mobilizovaní v Tatarstánu museli bojovat „prakticky beze zbraní“. Informoval o tom server RBC.

  „Poslala jsem výzvu náčelníkovi generálního štábu Valeriji Gerasimovovi a požádala ho, aby prověřil informace, které se objevily na internetu, o tom, že mobilizovaní muži z Republiky Tatarstán byli vysláni k plnění bojových úkolů v rámci speciální vojenské operace prakticky beze zbraní,“ napsala na telegramu Moskalkovová.

  Začátkem února se na internetu objevil videovzkaz od mužů mobilizovaných v Tatarstánu. Skupina vojáků na záběrech říká, že pochází z 1231. pluku, ale nedávno je převedli do podřízenosti armády Doněcké lidové republiky. Odebrali jim prý přitom vybavení i další nejnutnější věci a na frontu je poslali téměř bez přípravy.

  „Jejich heslo zní: Bojuj do posledního vojáka a pak pošlou nové,“ uvedli mobilizovaní muži. Tvrdí, že armáda Doněcké lidové republiky k nim přistupuje jako ke „spotřebnímu materiálu“. Do útoku je údajně poslala bez výcviku, bez léků a pouze se čtyřmi zásobníky. „Jsme čtvrtá posila, která sem přijela, a zatím se odtamtud nikdo nevrátil,“ popisují vojáci z Tatarstánu.

 26. Zdeněk Gryc říká:

  ANO – NYM

  HONZA — P

  na P začíná spoustu
  neslušných slovíček.

  Což tak něco o ruské agresi na Ukrajině ?
  příčině devastace a bídy v regionu !

 27. Zdeněk Gryc říká:

  To víte,

  EU

  je

  EU

  „Chyběla politická vůle stavět pořádně“

  ——————–
  Mezi zřícenými domy v tureckém městě ční téměř netknutá stavba ze skla. Plní normy EU
  dnes 16:07
  Jitka Zadražilová
  Domy, které se zhroutily, jako by byly z karet. Hromady sutin, v nichž jsou pohřbeny desetitisíce lidí. Tak vypadá situace v tureckém městě Adiyaman. Mezi zřícenými domy ale stojí skleněná budova nové veřejné knihovny, která silným otřesům odolala bez jediné praskliny, píše agentura Reuters. Stavba byla financovaná Evropskou unií a stavěla se podle předpisů EU.
  Na nově postavené skleněné budově v Adıyamanu se při zemětřesení nerozbilo jediné sklo

  Článek
  Nová třípatrová knihovna začala fungovat loni v létě a nahradila původní, kterou zničilo předchozí zemětřesení. Stavba ale budila kontroverze. Některé nevládní organizace a politické strany chtěly, aby se na místě nic nestavělo a prostor se přeměnil na park. Stavbu, kterou spolufinancovala Evropská unie v rámci předvstupní pomoci, prosadil úřad tamějšího guvernéra.
  Zemětřesení tohoto rozsahu, nebo dokonce i silnější, jež postihla jiné země, si v minulosti vyžádala mnohem méně obětí i menší rozsah škod, než jakými nyní trpí lidé v Turecku, připomíná server Deutsche Welle.
  Jako příklad uvádí jihoamerický stát Chile, který zažil v letech 2014 a 2015 otřesy o síle 8,2 a 8,3 stupně. V obou případech nepřišlo o život více než 15 lidí. Proč tedy současné zemětřesení o síle 7,8 stupně, které postihlo Turecko a Sýrii, mělo tak ničivé následky?

  Čeští hasiči vyprostili v Turecku další tři těla, nikoho živého už nenašli
  Blízký a Střední východ

  Příčinou jsou nestabilní konstrukce budov, píše server s odkazem na odborníky zabývající se zemětřesením a stavitelstvím. „Budovy, které se zhroutily, měly měkkou podlahovou strukturu,“ tvrdí Mehdi Kashani z univerzity v Southamptonu ve Velké Británii. Budova s měkkou konstrukcí má mnoho oken, široké dveře a další otvory a špatný stavební materiál, který není odolný proti šíření trhlin.
  Profesor Hamid Sadegh-Azar z Technické univerzity v německém Kaiserslauternu tvrdí, že existují čtyři principy pro konstrukce odolné proti zemětřesení. Ty se týkají tvaru, materiálu, výztuhy a houževnatosti.
  Chyběla politická vůle stavět pořádně
  Stavby, které odolají zemětřesení, lze podle profesora Kashaniho postavit, ale vyžaduje to nejen peníze, ale i politickou vůli. A to zřejmě v Turecku nebylo. Po zemětřesení se v zemi sesunulo či bylo vážně poškozeno téměř 25 tisíc budov. Obětí v Turecku a sousední Sýrii je k pondělku celkem 35 tisíc, ale z trosek záchranáři vyprošťují neustále další mrtvá těla.

  V turecké Malatyi se při zemětřesení zřítily i rezidenční novostavby dokončené před rokem
  Článek
  00:30
  Video: AP
  V turecké Malatyi se při zemětřesení zřítily i rezidenční novostavby dokončené před rokemVideo: AP
  Turecké úřady už nařídily zatknout 113 lidí. Podle viceprezidenta Fuata Oktaye se předpokládá, že zadržení jsou zodpovědní za zřícení některých z tisíců budov.
  Opoziční strany obvinily vládu prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, že neprosazovala uplatňování stavebních předpisů a že nesprávně utrácela zvláštní daně vybírané po posledním velkém zemětřesení v roce 1999. Smyslem těchto daní bylo zajistit peníze na to, aby byly budovy odolnější vůči zemětřesení.
  „Ačkoliv byla zemětřesení extrémně silná a udeřila v rychlém sledu, tragédie takového rozsahu není v žádném případě nevyhnutelná,“ uvedl Sinan Turkkan, stavební inženýr a prezident turecké Asociace stavitelství. „Žádné zemětřesení by nemohlo způsobit tolik škod, kdyby všechny budovy byly postaveny v souladu s normami.“ dodal Turkkan.
  „Léta jsme pořádali konference, psali zprávy a posílali je místním úřadům. Říkali jsme jim, že města, jako jsou Hatay a Gaziantep, zasáhnou velká zemětřesení,“ připomíná profesor Okan Tuysuz z Istanbulské technické univerzity. „Vysvětlovali jsme jim, že ať je jakkoli silná, žádná budova postavená přímo na zlomové linii nemůže zemětřesení přežít. Apelovali jsme na to, aby se vytvořily přesné mapy zlomových linií pro celou zemi a aby se oblasti přímo na aktivních zlomových liniích přeměnily na zelené zóny se zákazy výstavby. Nikdo neposlouchal,“ dodal profesor.
  Jak stavět s ohledem na zemětřesení
  Konstrukce odolná proti zemětřesení vypadá pro každou budovu jinak, říká Lamia Messariová-Beckerová, profesorka stavebních technologií a stavební fyziky na univerzitě v Siegenu. Podle jejích slov je jedním ze způsobů, jak zajistit větší stabilitu v zóně s rizikem zemětřesení, je umístit budovu na konstrukce na kůlech. Tímto způsobem se podle ní vibrace během zemětřesení přenášejí do budovy méně silně.

  Záběry z dronu odhalují katastrofickou zkázu po zemětřesení v turecké provincii Hatay.Video: Reuters
  Balthasar Novak z Institutu pro lehké konstrukce a design na univerzitě ve Stuttgartu uvádí, že budova odolná proti zemětřesení by měla být co nejkompaktnější. To znamená, že masy by měly být rozloženy co nejvíce rovnoměrně. Kromě toho by těžiště budovy mělo být co nejnižší. Materiál by měl být schopen absorbovat tlakové a tahové síly. Tato vlastnost je zvláště výrazná u oceli. Proto stavby z konstrukční oceli a železobetonu jsou považovány za nejstabilnější. Platí to například i o hrázděných domech, protože dřevo je elastické a nepraská a neláme se.
  Houževnatost, tedy odolnost stavebního materiálu proti šíření trhlin nebo lomu, je další důležitý bod při stavbě budov odolných zemětřesení. Pokud není uzel rámu dostatečně vyztužen výztužnými pruty z betonové oceli, zhroutí se. Pro starší budovy, které nejsou dostatečně odolné proti vlivu otřesů, se mohou dodatečně vmontovat ocelové úhlopříčky do vnitřních rohů rámového uzlu.
  Zemětřesení, které minulé pondělí postihlo jihovýchod Turecka a severozápad Sýrie, si vyžádalo už více než 35 tisíc obětí. Turecké úřady v pondělí podle agentury Anadolu informovaly, že mrtvých po zemětřesení v Turecku je již 31 643. Ze Sýrie hlásí zatím přes 4300 mrtvých.
  —-

 28. Zdeněk Gryc říká:

  jedna z „přeživších“ budov je sídlem tamní
  Komory architektů,

  druhá patří
  Komoře stavebních inženýrů.
  ——————————————————————-
  22:10
  Zatímco se všechny okolní budovy zřítily, stavby, ve kterých sídlí Komory architektů a stavebních inženýrů, zůstaly stát. Podle šéfů těchto institucí zemětřesení přežily díky tomu, že byly postaveny kvalitně a podle pravidel.

  Článek
  Čtvrť Hayrullah v tureckém Kahramanmaraşu si vysloužila přezdívku „centrum zkázy“. Ničivé zemětřesení zde srovnalo se zemí celé bloky budov. Snímky, které z vrchu zachycují zdevastovanou čtvrť, mezitím upoutaly pozornost na sociálních sítích.

  Všechny na nich zaujaly dvě budovy vzdálené od sebe asi 200 metrů, které zůstaly čnít z trosek a přírodní katastrofu přežily bez jediného škrábance.

  To, že tyto stavby stále stojí, ačkoliv se okolní domy kompletně zřítily, se může na první pohled jevit jako zázrak. Podle majitelů budov se ale o náhodu rozhodně nejedná a to, proč jako jediné v okolí zůstaly neporušené, má jednoduché vysvětlení.

  Jedna z „přeživších“ budov je sídlem tamní Komory architektů, druhá patří Komoře stavebních inženýrů. Podle šéfa Komory architektů Yunuse Emreho Kaçamaze zkázu přežily proto, že je navrhli architekti a stavební inženýři v souladu s řádnými předpisy, upozorňuje server Business Turkey Today.

 29. blade říká:

  Jak „pracují“ naši zvolení zákonodárci, tedy i autor blogu Vystrčil !

  Hasiči, policisté, záchranáři a další pracovníci IZS měli mít výjimku a v případě odchodu do předčasného důchodu neměli být finančně trestaní. Nárok na dřívější důchod měli mít všichni lidé, kteří byli alespoň 20 let pracovně zařazeni ve složkách integrovaného záchranného systému (IZS). V praxi to mělo fungovat tak, že by mohli odejít do předčasného důchodu, aniž by jim byla penze finančně krácena.

  Jenže dne 18. srpna 2021 schválená změna (Zákon č. 323/2021 Sb) s účinností 1. ledna 2023 obsahovala nepromyšlené nepřesnosti a Česká správa sociálního zabezpečení by pravděpodobně všechny takové žádosti zamítala.

  !!! „Pozměňovací návrh byl zpracován po věcné i legislativní stránce nekoncepčně a nesrozumitelně a nelze podle něj zamýšlený cíl realizovat. MPSV na tyto skutečnosti upozorňovalo před projednáváním v Poslanecké sněmovně a následně i v Senátu, přesto byl pozměňovací návrh schválen,“ uvedla pro portál České důchody Jaroslava Sladká z tiskového oddělení ministerstva práce a sociálních věcí. !!!

  Tahle schválená zmršená novela prošla legislativně Sněmovnou, Senátem i Hradem za vlády ANO. Vyšlo to i ve sbírce zákonů. Jelikož schválená zákonná změna byla v praxi neaplikovatelná, bylo třeba chyby napravit. Mezi tím se do vlády dostalo SPOLU. Ti to pak s ministrem Jurečkou (který pro chybný zákon také hlasoval) „napravili“ tak, že ze složek IZS (Hasiči, Policie, Záchranáři) se předčasný odchod do důchodu bez finanční sankce týká aktuálně pouze záchranářů.

  Mnoho lidí od hasičů (HZS) a Policie ČR, které znám, je kvůli tomuto šlendriánu na zákonodárce naštvaných. Pokud by ta schválená novela za vlády ANO byla bez legislativních chyb, tak již mohla 1.1.2023 platit i pro hasiče (HZS) i pro Policii ČR. Takhle platí, že na předčasný důchod bez sankcí mají ze složek IZS nárok pouze záchranáři. Ale všeobecně je známo, že snad ve všech případek kdy zasahuje IZS, tak jeho základní složky jako jsou hasiči (HZS), Policie ČR a záchranáři zasahují společně. Takže, žádný rozdíl.

  ————————————

  Základní složky IZS:
  -Hasičský záchranný sbor České republiky,
  -poskytovatelé zdravotnické záchranné služby,
  -Policie České republiky.

  Když tu máme to volební právo, tak opravdu přemýšlejte jak kvalitní materiál pro Sněmovnu, Senát, Hrad zrovna chcete do urny hodit.

  Ponaučení pro autora blogu Vystrčila je, že se bude v Senátu hlouběji a podrobněji zabývat zákony, které pak schvaluje !

  ——————————–

  https://ceskeduchody.cz/zpravy/hasici-policiste-zachranari-drivejsi-duchod-neziskaji-politici-schvalili-chybny-zakon

 30. Zdeněk Gryc říká:

  blade říká:
  Úterý, 14. 2. 2023 v 15:17
  Ponaučení pro autora blogu Vystrčila je,
  že se bude v Senátu hlouběji a podrobněji zabývat zákony, které pak schvaluje !

  Po-naučení pro autora komentáře:
  V zemi, kde zítra již znamená včera – Julius Fučík | Databáze knih
  https://www.databazeknih.cz/knihy/v-zemi-kde-zitra-jiz-znamena-vcera-92204

  Penze se v Rusku nedožije až 40 procent mužů. Země zvedla …
  https://archiv.hn.cz › c1-66172310-penze-se-v-rusku-ned…

  19. 6. 2018 — „Ministerstvo financí tvrdí, že průměrný věk dožití je v Rusku zhruba 70 let.
  Jenže už nedodává, že u mužů je to 64 let.
  To znamená, že přes 40 procent mužů se nedožije penze.

  Penze se v Rusku nedožije až 40 procent mužů.
  Země zvedla věk odchodu do důchodu

  Ondřej Soukupredaktor
  19. 6. 2018 ▪ 10:51
  Hranice pro odchod do důchodu by se měla v Rusku
  postupně zvednout na
  65 let pro muže
  a 63 pro ženy.

  Pokud by se zachovala současná délka života,
  penze by se nedožilo 40 procent mužů a 20 procent žen.

  Reforma vyvolává nespokojenost, podle sociologů je proti ní 92 procent Rusů +
  1 Blade, že ?
  V roce 2017 se očekávalo, že dítě narozené ve Spojených státech
  bude žít zhruba stejně dlouho jako dítě narozené v České republice.

  To je asi o pět let méně než u dětí narozených v Japonsku a ve Švýcarsku,
  jejichž střední délka života je 84 let.

  Pozor to není námitka proti názoru blade, jde o PO – UČENÍ

  blade říká:
  Úterý, 14. 2. 2023 v 15:17

  poučení:
  maturitu má !

  TGM: „tož proč se nepodepíše?“

  POKUD SI VÁŽÍ SÁM SEBE

  A SVÉHO NÁZORU

 31. Zdeněk Gryc říká:

  Ponaučení pro
  čtenáře JL:
  Beran + kolekce anonymů
  na blogu JL + „čtenář“ = km =

  RUŠTÍ TROL-LOVÉ
  ———-
  Ruská společnost je morálně apatická a prolhaná,
  Zelenskyj je součástí informační války, říká Janiš
  Čestmír Strakatý, Eva Albrechtová 14. února 2023 • 06:00

  V každém městě, které ukrajinská armáda osvobodila, našla mučírnu.

  Pohled na mrtvá těla se jejím vojákům naskytl v Buči, Trosťanci, Izjumu i Chersonu.
  „Není to tak, že by někdo válčil o kusy země, válčí se vlastně o lidi,“
  říká Viktor Janiš, překladatel projevů Volodymyra Zelenského z let 2019-22.
  Ty nyní vychází souborně v knize nazvané Poselství z Ukrajiny a reflektují nejen vytrvalý zápas druhé největší evropské země o právo na sebeurčení,
  ale také proměnu vysmívaného komika v respektovaného vůdce, jehož proslovy jsou stručné a úderné a jazyk, kterými je pronáší, sice u státníků neslýchaný, ale o to srozumitelnější.
  Dobře si totiž uvědomuje, že bojuje o to nejcennější – o svobodu.
  Dění na Ukrajině sleduje Viktor Janiš systematicky už rok. Na začátku války mu totiž chyběly aktuální zprávy z bojiště, které česká média publikovala se zpožděním. Začal proto informace přebírat ze zahraničí, překládat je a sdílet na svém twitterovém účtu. V jeho hledáčku se přitom ocitly i ruské zdroje, protože ho zajímalo, co si o válce myslí samotní Rusové, a chtěl zprostředkovat i pohled druhé strany. Na absolutní zlo totiž nevěří. „Strašně mě zklamalo, že se mi potvrdila ta hypotéza, že ruská společnost je morálně apatická, že skutečně opozičně naladěných lidí je tam málo a že se drakonickými zákony, které přijala Duma po začátku války, podařilo jejich odpor takový, jaký byl, zlomit,“ přiznává překladatel s tím, že opoziční vůdci jsou buď mrtví, ve vězení, anebo v emigraci, tudíž v zemi neexistuje prakticky žádná síla, která by mohla vládnoucímu režimu oponovat.

  Čestmír Strakatý 24. ledna 2023 • 15:12
  Stropnický: Rusko zkrotilo inflaci lépe než Fiala, Ukrajina bez velké války nevyhraje,…
  Ostře se po svém zvolení nevymezoval vůči Kremlu ani Volodymyr Zelenskyj. „Chtěl s Vladimirem Putinem najít nějaký modus vivendi, a to se nepodařilo, i když snaha nějakým způsobem konflikt na Donbase vyřešit byla, tak Rusko mělo úplně jiné představy o tom, jak ho vyřešit,“ připomíná události, které předcházely 24. únoru 2022 a které ovlivnily i rétoriku ukrajinského prezidenta. Janiš přitom nepopírá, že ta se přirozeně stala součástí informační války. „V tomhle případě ale platí to, co platí obecně u informování o Ukrajině z ukrajinských zdrojů a z ruských zdrojů.
  Rusové lžou.
  Poznáte to tak, že pohybují rty. Je to u nich návyk,
  lžou naprosto bez uzardění,
  vzpomeňme si, jak Šojgu ještě den před samotnou invazí ujišťoval,
  že žádná invaze nebude.
  A Ukrajinci neříkají úplně všechno a samozřejmě mlčí o vlastních porážkách,
  ale nelžou.
  Mimo jiné proto, že vědí, že v jejich kredibilitě je jejich ohromná síla.
  Pokud by jim lidé nevěřili, tak by jim nedávali věci, které oni zrovna potřebují.
  A takto lze chápat i ty projevy.
  Jdou emocionálně na komoru, ale v zásadě co jiného můžou dělat než říkat:
  Rusko je agresor, my jsme oběť, prosím, pomozte nám,“ říká.
  Coby hlavní komunikátor přitom ukrajinský prezident dobře zná neuralgické body evropské historie.

  „Když vystupuje v Bundestagu, tematizuje Berlínskou zeď a letecký most na záchranu západního Berlína,
  když je v dolní komoře anglického parlamentu,
  mluví o Churchillovi a cituje jeho slova o tom, jak budou bojovat na plážích, a dodá:
  A my budeme bojovat ještě na těch vyvážkových haldách.
  Když je v Kongresu, mluví o Pearl Harboru a Mount Rushmore, o všech těch věcech, které jsou Američanům tak drahé,“ popisuje Janiš. Ze 17 projevů, které kniha Poselství z Ukrajiny obsahuje (18. patří první dámě Oleně),
  je podle něj patrné, že ze Zelenského se stal silný vůdce.
  „Využil té příležitosti a skutečně vyrostl. Jeho podpora je ohromná, drtivá,
  to znamená třeba 90 % v národě, který je ještě mnohem hádavější než Češi,“ dodává.
  Kdy nastal pomyslný tektonický zlom v rusko-ukrajinských vztazích? Jak se v čase proměňují projevy Volodymyra Zelenského? Kdo mu proslovy píše?
  Kolik dělostřeleckých nábojů vypálí za den Rusko a kolik Ukrajina?
  Nebo jaká bude okupovaná země, až válka skončí?
  Na tyto a další otázky odpovídal Viktor Janiš, který do češtiny přeložil soubor projevů Volodymyra Zelenského.
  Jejich knižní vydání nazvané Poselství z Ukrajiny vychází 16. února v nakladatelství Argo.

 32. Jan P říká:

  Správně pane Gryci: antikapitalista, anarchista, socialista, feminista, antiimperialista, antimilitarista, odpůrce války a vlastně cokoli, co se vám nelíbí.
  Průměrná délka života ve zdraví je u nás pouhých 62 let.
  Nově zvolený prezident, opěvovaný i části „levice“ chce, abychom pracovali všichni ještě průměrně o 6 let více. Žijeme v otrokářském systému a drtivá většina jako vy tomu fandí. Hnus.

  Sociolog Standa Biler si to nejspíš dost dobře uvědomuje, ale žijeme v kriminálním failed státu. Tady se něco pohne jen v případě, když bude generální stávka a když bude hořet Strakovka.
  „Pokud se v Německu vláda znepokojuje růstem cen potravin a připravuje opatření na jejich zlevnění, jak je možné, že se tím netrápí vláda u nás? V Česku přitom nedosáhne většina lidí ani na Německou minimální mzdu, což je v tuto chvíli takřka padesát tisíc korun. Přesto máme v našich obchodech potraviny, kterou jsou často dražší než v bohatším Německu.“
  https://www.stream.cz/vsichni-tady-umreme/slusnost-zvitezila-ale-vsichni-tady-umreme-hlady-64548629?fbclid=IwAR05HBY_A4PvIsIf_dbhh4rGryWkDgOsZ6OkiwSBuEkhIb7AHXduVVV1xOE#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=sznhp.vidpbox&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=abtest203_personalizovany_layout_varC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 33. Svatopluk Beran říká:

  Dnes po volbách presidenta republiky a před časem i celé pětikoalice se stává ZDENEK GRYC a česká vláda, Milion chvilek pro demokracii i prakticky všichni jenž pětikoalici volily, již nejen řadovými hýkajícími americkými osly ale i spolupodílníky na pohybu a žití AMERICKÝCH VÁLEČNÝCH ZLOČINCŮ a jejich rodin na území České REPUBLIKY. Příslušníci amerických vojsk, stejně tak jako ruských vojsk nejsou smluvní stranou Mezinárodního trestního soudu v Haagu pro stíhání osob zodpovědných za zločiny genocidy, zločinů proti lidskosti, válečných zločinů a zločinu agrese. Dnešní česká pětikoaliční česká vláda vypracovala právní dokument o možnosti působení těchto amerických válečných zločinců z minulých i budoucích amerických válek ve světě, na ČESKÉM ÚZEMÍ a zatahuje tak všechny české občany do situace, nést za tyto osoby před celým světem, zodpovědnost.

  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-obranna-smlouva-s-usa-hotova-40422894

  Opět více a více se ukazuje morální charakter SOCIALISTICKÉHO ARCHITEKTA, UDAVAČE A PROAMERICKÉHO HÝKAJÍCÍHO OSLA ZDENKA GRYCE, v jeho bezmezné podpoře dnešní české vlády a budoucího českého presidenta, podporujících AMERICKOU NETRERSTATELNOU VÁLEČNOU ZLOČINOST, STEJNOU JAKO BYLA NETRESTATELNOST RUSŮ. TITO AMERIČTÍ VÁLEČNÍ ZLOČINCI JIŽ MAJÍ 25 LET PO ODCHODU RUSŮ Z NAŠÍ ČESKÉ REPUBLIKY PRÁVNÍM DOKUMENTEM DNEŠNÍ ČESKÉ VLÁDY, OTREVŘENÁ VRATA I K NETRESTATELNÉMU KRIMINÁLNÍMU POBYTU NA ÚZEMÍ ČESKÉ REPUBLIKY. DOBŘE SI PAMATUJEMA NAPŘÍKLAD NA DVACETILETÉHO AMERIČANA DAHELGRENA, KTERÝ SI PO ROZCHODU ZE SVOU DÍVKOU V USA, PŘIJEL DO ČESKÉ REPUBLIKY VYČISTIT HLAVU A ODNESLA TO CELÁ PETIČLENÉ ČESKÁ RODINA I SE DVĚMA DĚTMI.

 34. Svatopluk Beran říká:

  Svatopluk Beran říká: Váš komentář čeká na schválení.
  Úterý, 14. 2. 2023 v 21:44
  Dnes po volbách presidenta republiky a před časem i celé pětikoalice se stává ZDENEK GRYC a česká vláda, Milion chvilek pro demokracii i prakticky všichni jenž pětikoalici volily, již nejen řadovými hýkajícími americkými osly ale i spolupodílníky na pohybu a žití AMERICKÝCH VÁLEČNÝCH ZLOČINCŮ a jejich rodin na území České REPUBLIKY. Příslušníci amerických vojsk, stejně tak jako ruských vojsk nejsou smluvní stranou Mezinárodního trestního soudu v Haagu pro stíhání osob zodpovědných za zločiny genocidy, zločinů proti lidskosti, válečných zločinů a zločinu agrese. Dnešní česká pětikoaliční česká vláda vypracovala právní dokument o možnosti působení těchto amerických válečných zločinců z minulých i budoucích amerických válek ve světě, na ČESKÉM ÚZEMÍ a zatahuje tak všechny české občany do situace, nést za tyto osoby před celým světem, zodpovědnost.

  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-obranna-smlouva-s-usa-hotova-40422894

  Opět více a více se ukazuje morální charakter SOCIALISTICKÉHO ARCHITEKTA, UDAVAČE A PROAMERICKÉHO HÝKAJÍCÍHO OSLA ZDENKA GRYCE, v jeho bezmezné podpoře dnešní české vlády a budoucího českého presidenta, podporujících AMERICKOU NETRERSTATELNOU VÁLEČNOU ZLOČINOST, STEJNOU JAKO BYLA NETRESTATELNOST RUSŮ. TITO AMERIČTÍ VÁLEČNÍ ZLOČINCI JIŽ MAJÍ 25 LET PO ODCHODU RUSŮ Z NAŠÍ ČESKÉ REPUBLIKY PRÁVNÍM DOKUMENTEM DNEŠNÍ ČESKÉ VLÁDY, OTREVŘENÁ VRATA I K NETRESTATELNÉMU KRIMI.ÁLNÍMU POBYTU NA ÚZEMÍ ČESKÉ REPUBLIKY. DOBŘE SI PAMATUJEMA NAPŘÍKLAD NA DVACETILETÉHO AMERIČANA DAHELGRENA, KTERÝ SI PO ROZCHODU ZE SVOU DÍVKOU V USA, PŘIJEL DO ČESKÉ REPUBLIKY VYČISTIT HLAVU A ODNESLA TO CELÁ PETIČLENÉ ČESKÁ RODINA I SE DVĚMA DĚTMI.

 35. Svatopluk Beran říká:

  I skutečný otec tohoto sexuálního devianta, (dobře se podívejte na obličejové rysy po ostříhání, tohoto českého občana na fotografii ), se pokoušel být v přímých volbách presidentem ČR.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-feri-zverejnil-jmeno-jedne-obeti-je-to-zastrasovani-rika-jeji-pravnicka-

 36. Svatopluk Beran říká:

  I skutečný otec tohoto sexuálního devianta, (dobře se podívejte na obličejové rysy po ostříhání, tohoto českého občana na fotografii ), se pokoušel být v přímých volbách presidentem ČR.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-feri-zverejnil-jmeno-jedne-obeti-je-to-zastrasovani-rika-jeji-pravnicka-225718#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=abtest205_redesign_feedu_varDD&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 37. blade říká:

  Gryc se již nemůže dočkat až Jurečka a spol. mu oškubou očekávanou masivní mimořádnou valorizaci v červnu 2023 a valorizace v řádných termínech v lednu 2024 a 2025 🙂

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-osobni-zvysovani-penzi-se-zpomali-mozna-driv-nez-si-duchodci-mysleli-225684

 38. Svatopluk Beran říká:

  OTEC možná presidentem A SYN?

  https://dnes.zivot.org/1zda-se-mi-to-ponekud-prehnane-karel-schwarzenberg-haji-sveho-spolustranika-dominika-feriho/

 39. blade říká:

  Z pořadu Ptám se, pane premiére:

  Populista a falešník Fiala v Blesku 11. listopadu 2022 -> Nechystáme se lidem zvyšovat daně… ani věk odchodu do důchodu ! 🙂

  ———————————–

  Opakovaně jste sliboval, že nebudete zvyšovat daně. Stále to platí?

  „My se nechystáme zvyšovat daně lidem, přestože tady existuje určitá poptávka. Sleduji mediální debatu, ale my jsme skutečně slíbili, že nebudeme zvyšovat daně, a nechceme je zvyšovat. Považujeme za lepší, když v této těžké situaci lidé sami mají více peněz. A firmy nezatěžujeme zbytečným zdaňováním.“

  ————————————

  Takže vláda nebude zvyšovat např. daň z příjmu, případně se vracet k superhrubé mzdě?

  „Ne, to není ve hře. Když stát zvyšuje daně, tak to znamená, že lidem vezme peníze a zase je přerozdělí jinak. A lidé si s penězi určitě dokážou poradit lépe než stát.“

  ———————————–

  Zvažujete zvýšit věk, kdy se bude odcházet do důchodu?

  „To určitě v průběhu našeho volebního období nenastane. Ten odchod do důchodu v 65 letech bude platit. Co je ale naprosto zásadní téma, a mě mrzí, že k tomu nedošlo dříve, tak je solidní důchodová reforma. A to je úkol naší vlády, tu musíme připravit ještě v průběhu našeho volebního období. Reforma je nutná, aby lidé, kteří jsou dnes mladší 40 let, měli šanci, že budou mít slušnou penzi.“

  ———————————–

  Je nějak ohrožena valorizace penzí v rámci plánovaného šetření?

  „Ne, na valorizaci penzí je nastaven mechanismus podle zákona. Mimochodem, já si nepřipisuji zásluhy, ale za naší vlády vzrostly penze historicky nejvíce, za letošní rok v průměru o 2,5 tisíce korun. To není málo. Ano, je to ze zákona, ale my na to musíme vyčlenit finanční prostředky.“

  ———————————–

  Fiala už toho nažvanil a nasliboval tolik, že se nemůže věřit snad vůbec nic. Je velmi trapný premiér.

  https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-ptam-se-pane-premiere/727974/fiala-v-blesku-o-zdrazovani-a-energiich-nechystame-se-lidem-zvysovat-dane-ani-vek-odchodu-do-duchodu.html

 40. Zdeněk Gryc říká:

  NYNÍ SOCÁLNÍ DEMOKRAT
  si šel na dobrou noc cvaknout závěrem a

  „udělat bububu“
  „cvaknout“nebo cvoknout ?

  1. blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 14:06
  S. architekt nemá o službě na čáře ani páru,
  zřejmě má i modrou knížku nebo takový nemehla ke zbrani raději ani nepustili
  Potkat na čáře architekta,
  tak stačí v těch lesích tam na něj udělat bububu či cvaknout závěrem,
  tak se na místě zesere strachy :-).
  Vy kubo z jihlavských Nemanic

  TAK ČEST PRÁCI
  AŽ NA VĚKY

 41. Dvořák říká:

  Gryc,ostatně jako vždy,k tématu. 😁😁😁

  Jenom jedna věc,jakožto podle vládnoucí garnitury člověka hloupého,mě zajímá. Proč potřebujeme obranný pakt s USA,když jsme v NATO?

  Fialovo vyjádření ke zvyšování věku odchodu do penze…My jsme slíbili….nezvýšíme…těm,co se to týká teď (volně)
  M.Štěpán na jisté demonstraci….nebudou nám poroučet děti….nejsme děti….já nemyslel vás

 42. Svatopluk Beran říká:

  Příslušníci AMERICKÝCH VOJSK, stejně tak jako RUSKÝCH VOJSK nejsou smluvní stranou Mezinárodního trestního soudu v Haagu pro stíhání osob zodpovědných za ZLOČINY GENOCIDY, ZLOČINŮ PROTI LIDSKOTI, VÁLEČNÝCH ZLOČINŮ a ZLOČINŮ AGRESE. Dnešní česká PĚTIKOALIČNÍ VLÁDA vypracovala PRÁVNÍ DOKUMENT, který má v budoucnu zabezpečit a umožnit působení amerických válečných zločinců z minulých i budoucích amerických válek ve světě, na ČESKÉM ÚZEMÍ a zatahovat tím všechny české občany do situace, kdy budeme muset nést za tyto osoby před celým světem, zodpovědnost. TOHLE UŽ JE NAPROSTO ZA ČAROU

  UVĚDOM ME SI UŽ KONEČNĚ, KAM NÁS POLOVIČNÍ THAJWANEC A DISTRIBUTOR KLÍČŮ OD ČESKÉHO SENÁTU DO RUKOU AMERIČANŮ – SENÁTOR VYSTRČIL – ZATAHIJE. KAŽDÝ SE ZAMYSLETE VELICE DOBŘE CO SE TU CHYSTÁ.

  NEUMOŽNĚME VEŘEJNÝMI PROTESTY A OBČANSKOU NEPOSLUŠNOSTÍ SCHVÁLENÍ JAKÉHOKOLIV PRÁVNÍHO DOKUMENTU, KTERÝ BY UMOŽŃOVAL KTERÉKOLIV CIZÍ MOCNOSTI, PŘEDEVŠÍM DNES USA, SAMOZŘEJMĚ I RUSKU A ČÍNĚ, ČI KTERÉKOLIV JINÉ MOCNOSTI, UMÍSTIT A LEGALIZOVAT POBYT JEJICH OBČANŮ-VÁLEČNÝCH ZLOČINŮ V NAŠÍ ZEMI. NEDOVOLME OBČANŮM CIZÍCH ZEMÍ, PŘEDEVŠÍM VOJÁKŮM, BÝT V NAŠÍ REPUBLICE PRÁVNĚ NAD NAŠIMI OBČANY.

  RUSY A JEJICH INVAZÍ V MINULÉM STOLETÍ JSME MĚLI TENTO PRÁVNÍ AKT VLASTNĚ VNUCENÝ. DNES VŠAK SI SAMI PROSTŘEDNICTVÝM VYSTRAČILA A JEHO PODOBNÝCH PROAMERICKÝCH ČESKÝCH VYVRHELŮ ZTRKÁME HLAVU DO OPRÁTKY. TOUTO PĚTIKOALIČNÍ VLÁDOU, SE TO NA NAŠEM ÚZEMÍ VYTVÁŘÍ PRÁVNÍM DOKUMENTEM LEGALIZUJÍCÍ POHYB A PRÁVA OBČANŮ CIZÍ ZEMĚ NAD PRÁVY OBČANŮ ČESKÉ REPUBLIKY. NEUMOŽNĚME TĚMTO NOVODOBÝM NETRESTATELNÝM AMERICKÝM BOHŮM PRÁVNÍ AMERICKOU OCHRANU, NAD SMRTÍ Z JEJICH RUKOU NA NAŠICH OBČANECH. – PROSÍM – PROSÍM – UVĚDOMME SI, CO TATO DNEŠNÍ PĚTIKOALIČNÍ VLÁDA, SPOLU S NOVÝM PRESIDENTEM, CHCE VEDLE CHUDOBY A ASOCIÁLNÍCH A AMORÁLNÍCH AMERICKÝCH PRAVIDEL, ZAVÉST V TÉTO DOPOSUD JEŠTĚ SVOBODNÉ ZEMI. MÁME PRÁVO STEJNĚ TAK JAKO TŘEBA FRANCOUZI SE NEBÁT A VYJÁDŘIT OBČANSKOU NEPOSLUŠNOST S DNEŠNÍ ČESKOU VLÁDOU, POSAZENOU DO VLÁDNÍCH KŘESEL HLOUPOSTÍ SPOLUOBČANŮ VĚŘÍCÍCH V TISÍC CHVILEK PRO DEMOKRACII. Z DEMOKRACIE SE NÁM MŮŽE STÁT AMERICKÝ ZLOČINECKÝ ZPŮSOB CIVILNÍCH KAŽDODENÍCH HROMADNÝCH VRAŽD VE ŠKOLÁCH ČI SUPERMARKETECH Z NÁSLEDNÝM VYSÍLÁNÍM NAŠICH VOJÁKŮ DO CELÉHO SVĚTA V ZÁJMU AMERICKÝCH OBCHODNÍCH VÁLEK A NÁSLEDNÉ TERORISTICKÉ AKCE V NAŠÍ ZEMI PROTI NAŠIM CIVILNÍM OBČANŮM OD OBČANŮ CIZÍCH ZEMÍ, KTERÉ MY BUDEME SPOLU Z AMERIČANY DEMOKRATIZOVAT PO CELÉM SVĚTĚ. NEUMOŽNĚME VYSTRČILOVI A JEMU PODOBNÝCH ČERNOCHOVÝCH, K POSÍLÁNÍ NAŠICH DĚTÍ DO VÁLEK.

 43. blade říká:

  Gryce cvOkne Fiala již letos v červnu a následně v lednu 2024 až 2025.

  Některým přátelům žehu časem cvOkne z čínsko-ruského plynu 🙂

  https://twitter.com/ConMurphyCarlow/status/1567224992739348481?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1567224992739348481%7Ctwgr%5E65abef2af141a3c0e793a94abd8bc70b179f3b50%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.seznamzpravy.cz%2Fclanek%2Fzahranicni-cina-kupuje-levny-rusky-plyn-evrope-ho-prodava-s-prirazkou-213733

 44. Zdeněk Gryc říká:

  PLNÍ SLOVO

  Nově zvolený prezident Petr Pavel zahájil dvoudenní návštěvu Karlovarského kraje.
  Dopoledne dorazil do Aše a Chebu, kde během jeho příjezdu zasahovala policie u jednoho muže.

  Článek
  V půl dvanácté přijel do Chebu nově zvolený prezident Petr Pavel s manželkou Evou.
  Krátce před jejich příjezdem na místo přišel muž s batohem a psem a zakřičel směrem k novinářům
  a pár příznivcům Pavla „hanba“. Po chvíli k němu přišli policisté v uniformě.

  Poté, co přijela kolona s Pavlem, policie muže žádala, ať odstoupí.
  „Běžte dál, vyzývám vás jménem zákona,“ řekl jeden z policistů.

  Muž pak chtěl něco vyndat z batohu a policistům to vadilo.
  „Nic jsem neudělal, můžu si sahat do svého batohu, jak chci,“ zlobil se.
  Poté policistům ukázal obsah batohu.

  Když šel kolem incidentu Petr Pavel, muž na něj zakřičel.
  „Nemůžu tady být, vyvádějí mě pryč, abyste to věděl,“ řekl muž, který poté odešel pryč.

  Foto: David Neff, Seznam Zprávy
  Petr Pavel s manželkou Evou v Aši.

  „Bude mě hlavně zajímat, jak dopadá krize na občany Karlovarského kraje.
  Jak vnímají účinnost nebo naopak neúčinnost vládních opatření, jak vnímají hlavní problémy kraje – nedostatky škol, odchod mladých lidí z kraje, jak vnímají kvalitu zdravotní péče,“ řekl Petr Pavel během pondělní tiskové konference v Lánech.

  „Je to první komplexnější návštěva zaměřená na region, který nebyl zrovna mojí nejsilnější voličskou základnou,“ dodal.

  Člověk z masa a kostí
  „Plní sliby, které dal. Může to znamenat, že se nebojí konfrontací v regionech, kde přálo štěstí Andreji Babišovi,“ řekl Seznam Zprávám vedoucí Katedry politologie Fakulty sociálních studií na Masarykově univerzitě v Brně Otto Eibl.

  „Asi chce ukázat, že je člověk z masa a kostí, který nebude nikoho mobilizovat a který je připravený tam s lidmi mluvit o jejich problémech a zkusit nabídnout řešení, pokud to bude možné,“ zhodnotil první Pavlův výjezd po prezidentských volbách.

 45. blade říká:

  https://www.facebook.com/jakub.rejzek1901/posts/1935023533516532

  ://www.facebook.com/photo.php?fbid=6537099542986364&set=p.6537099542986364&type=3&theater

 46. blade říká:

  Mimořádná zpráva pro Gryce a další důchodce (mne se to ještě dlouho týkat nebude):

  Kurzy.cz – 15.02.2023

  Lukáš Kovanda, Ph.D.
  Hlavní ekonom, Trinity Bank

  Červnová mimořádná valorizace penzí bude nečekaně masivní, průměrný důchod vyskočí o skoro 1800 korun, citelně nadinflačně. MINISTERSTVO I PROTO URGENTNĚ HLEDÁ ZPŮSOB, JAK VALORIZACE PONÍŽIT.

  Loni v červnu činila mimořádná valorizace 8,2 procenta, nyní by to mělo být – kvůli mimořádně vysoké lednové meziměsíční inflaci – dokonce 11,5 procenta. O tolik se tedy navýší procentní výměra penzí. Základní výměra se mimořádnou valorizací měnit nebude, zůstane tedy na nynějších 4040 korunách. O 11,5 procenta se pak ovšem navýší procentní výměra.

  https://www.kurzy.cz/zpravy/698133-cervnova-mimoradna-valorizace-penzi-bude-necekane-masivni-prumerny-duchod-vyskoci-o-skoro-1800/

  ————————————
  Zde již chce vláda důchodce na červnové mimořádné valorizaci oškubat:

  iDnes
  Vláda chce o tisícovku nižší růst penzí a důchodcům přidat jen 750 korun
  15. února 2023 5:30
  Vláda chce zvýšit důchody od června v průměru o 750 korun, řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Čtyři stovky měsíčně má dostat přidáno podle Jurečky každý důchodce, kromě toho penze mají vzrůst o 2,3 procenta. Tento princip nyní ministerstvo práce sepíše do návrhu, který znovu projedná vláda a pak i parlament.
  ://www.idnes.cz/zpravy/domaci/jednani-vlady-duchody-jurecka-koordinator-pro-adaptaci-uprchliku-z-ukrajiny-laurencikova.A230215_051237_domaci_kop
  ———————————–

  No a nyní mají zákonný termín na přijetí vládního nařízení snad někdy do 23.3.2023, tedy 50 dní od posledního ledna, tak důchodci uvidíte, jak dlouho budou s tou červnovou škubačkou kalkulovat 🙂

 47. Svatopluk Beran říká:

  Zdeněk Gryc říká:
  Středa, 15. 2. 2023 v 12:57
  PLNÍ SLOVO

  Nově zvolený prezident Petr Pavel zahájil dvoudenní návštěvu Karlovarského kraje.
  Dopoledne dorazil do Aše a Chebu, kde během jeho příjezdu zasahovala policie u jednoho muže.

  OBČANÉ JASNĚ DALI NA JEVO BUČENÍM A PÍSKÁNÍM ŽE ŠKOLENÝ KOMUINISTICKÝ ROZVĚDČÍK PO PŘEMĚNĚ NA ČESKOAMERICKÉHO PRESIDENTA V ZÁJMU USA, ROZDĚLUJE A BUDE ROZDĚLOVAT ČESKOU SPOLEČNOST.

  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-cast-publika-na-pavla-pri-hokeji-ve-varech-piskala-

 48. Svatopluk Beran říká:

  Zdeněk Gryc říká:
  Středa, 15. 2. 2023 v 12:57
  PLNÍ SLOVO

  Nově zvolený prezident Petr Pavel zahájil dvoudenní návštěvu Karlovarského kraje.
  Dopoledne dorazil do Aše a Chebu, kde během jeho příjezdu zasahovala policie u jednoho muže.

  OBČANÉ JASNĚ DALI NA JEVO BUČENÍM A PÍSKÁNÍM ŽE ŠKOLENÝ KOMUINISTICKÝ ROZVĚDČÍK PO PŘEMĚNĚ NA ČESKOAMERICKÉHO PRESIDENTA V ZÁJMU USA, ROZDĚLUJE A BUDE ROZDĚLOVAT ČESKOU SPOLEČNOST. JEDINÍ KTERÝM NEVADÍ JSOU PŘEVLÉJAČI KABÁTŮ – ARCHITEKTI JIHLAVSKÝCH KREMLŮ.

  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-cast-publika-na-pavla-pri-hokeji-ve-varech-piskala-40423060#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest214_doporucovane_medium_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 49. Svatopluk Beran říká:

  🙂 SPRŠKA VAJCE SVOBODNÝCH NEZTOTOŽNĚNÝCH OBČANŮ POLICIÍ – STUDENTŮ:) NA PRESIDENTA, JE NAJEDNOU JEDNÍM VEJCEM ZTOTOŽNĚNÉHO DEZOLÁTA

  https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/1999795-hazeni-vajec-na-prezidenta-zemana-neni-trestni-cin-ale-prestupek-rozhodl-soud

 50. Zdeněk Gryc říká:

  Modrá krev III (5/10)

  Dnes20:00 › 21:05

  Předchozí fotografieDalší fotografiePřejít do galerie
  V jejich erbu je rytíř ve zbroji a gryf, tedy mytické stvoření. Jejich předci po sobě nezanechali žádné honosné paláce ani zámky. Přesto zůstávají v paměti jako rytíři. Rytíři svědomí. Kořeny rodu Stránských sahají snad až někam do 15. století. Avšak tyto stopy jsou jen mlhavé. V 17. století je jasněji. Bratři Kryštof a Michael Stránských byli nobilitováni roku 1630 frýdlantským vévodou Albrechtem z Valdštejna v Jičíně, kde Kryštof žil a sloužil i po zavraždění vévody 1634. Kopiář dvorské kanceláře frýdlantského vévody, kde jsou druhopisy všech Valdštejnových nobilitací i zápis o zproštění poddanství Kryštofa Stránského, je uložen ve Státním okresním archivu v Děčíně. Císař Leopold I. pak udělil Martinu Karlu Stránskému ze Stránky říšský rytířský titul 4. července roku 1682. Členové rodiny psali i dějiny století minulého: spisovatel Jiří Stránský i oba jeho dědečkové – Jan Malypetr, předseda československé vlády i poslanecké sněmovny, Jan Stránský, správce panství Lobkowiczů. Taky Jaroslav Heyrovský, A. B. Svojsík a Alois Rašín patří do příbuzenské historie. Výjimečnou postavou rodiny Stránských nedávné historie byl celoživotní skaut, básník spisovatel a scenárista a dvojnásobný politický vězeň spisovatel Jiří Stránský. Po sametové revoluci to byl dlouholetý předseda Českého centra Mezinárodního PEN klubu, předseda Rady Národní knihovny, starosta Umělecké besedy, Rytíř české kultury. Jiří rytíř Stránský si ze svého šlechtictví vždycky spíš utahoval. Říkal, že pokud má nějaké brnění, je to brnění v kolenou.
  V roce 1953 byl ještě jako mladistvý obviněn z velezrady, odsouzen na 8 let,
  prošel několika lágry včetně jáchymovských uranových dolů.
  Předtím si ještě “užil” vojnu u PTP.

  Pozn: blade byl u PS

  Těsně před maturitou ho v roce 1950 vyhodili ze školy. V roce 1974 byl Jiří uvězněn znovu na tři a půl roku. Živil se jako kopáč, pumpař, po posledním výkonu trestu se na něj slunce trochu usmálo a získal místo technika ve Státním souboru písní a tanců. Teprve po konci totality se Jiří Stránský stal profesionálním spisovatelem a scenáristou. Napsal desítky knih: básně, prózu, také scénáře k filmům a seriálům: Bumerang, Zdivočelá země, Uniforma, Žabák, Kousek nebe nebo Balada o pilotovi…

  CO NATO BLOGGEŘI
  NEJLÉPE ANNO 2023 -NYMNÍ

 51. blade říká:

  Ukrajinský web STRANA.ua a Bloomberg určitě nelžou:

  25. září 2022….. 25. září 2022 ….. 25. září 2022….. 25. září 2022….. 25. září 2022….. 25. září 2022

  -přeloženo Googlem-

  Přichází nejhorší kolaps trhu s veřejným dluhem v západních zemích od roku 1949 – Bloomberg.
  „Týden po týdnu se kolaps na dluhopisovém trhu zhoršuje a konec je v nedohlednu,“ uvedl deník.

  Na středečním zasedání Fedu bylo pásmo měnověpolitické sazby zvýšeno na 3-3,25 %, což bylo třetí zvýšení o 75 bazických bodů v řadě.

  Politici uvedli, že očekávají zvýšení sazeb nad 4,5 % a ponechávají je na této úrovni, i když to ekonomice způsobí velké škody.

  -V pátek klesl britský pětiletý dluhopis nejvíce od roku 1992 poté, co vláda představila rozsáhlý plán daňových škrtů, který mohl pozici Bank of England jen posílit.

  -Dvouleté americké státní dluhopisy jsou uprostřed nejhorší série ztrát od roku 1976.

  -Bank of America odhaduje, že trhy s vládními dluhopisy jsou na cestě k nejhoršímu roku od roku 1949, kdy se Evropa zvedala z trosek druhé světové války.

  -Rostoucí ztráty odrážejí, jak daleko se Federální rezervní systém a další centrální banky v důsledku pandemie odklonily od měnové politiky, když udržovaly úrokové sazby blízko nuly, aby udržely své ekonomiky v chodu.

  -Prudký obrat měl zásadní dopad na vše od cen akcií po ropu, protože investoři se připravují na zpomalení hospodářského růstu a rostoucí sazby vedou k dalšímu poklesu v západních ekonomikách.

  https://strana.today/finance/409013-nastupaet-khudshij-s-1949-hoda-obval-rynka-hosudarstvennoho-dolha-zapada-bloomberg.html

  25. září 2022….. 25. září 2022 ….. 25. září 2022….. 25. září 2022….. 25. září 2022….. 25. září 2022

 52. blade říká:

  Ten příšernej font uvnitř slibu raději ani nechtějte vidět 🙂

  https://www.instagram.com/p/CpfGf9Djbu-/?utm_source=ig_embed&ig_rid=51bffa2e-24f3-4b45-8266-a6e001bf7e55

 53. blade říká:

  Skvělá novinářská práce > https://youtu.be/tc22BsPA4ew

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I