Blog Jihlavských listů

Miroslav Tomanec, Ing., MBA
129- Stavební inženýr, restauratér, vinárník a pivovarník na penzi. Dnes už jenom kavárník a bývalý koaliční zastupitel, aktivně se snažící ovlivňovat chod našeho krásného města.

Kocábka.

Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Pátek, 3. 2. 2023 v 5:28

Kupodivu nejsou v těchto dnech pro mne tím nejhorším zhrzení babišovci. Čekal jsem, že budou vzteky daleko více vyvádět. Ti si však zřejmě v ústraní lížou rány z drtivé volební porážky. Na špici pyramidy nechutností se v mých očích derou agresivní salonní antikomunisté svým neustálým dehonestováním nového prezidenta. Když třeba Kocáb ve své kampani nikterak nepolevuje a ještě v pátek hledá, byť jen náznaky a v opačném gardu, souvislosti mezi dnešní situací a dobou nacistickou, je to pro mne úplně stejný hnus, jako Babišovy válečné bilboardy nebo výzvy k sázení. Hlavně proto, že při tom zmiňuje mladé lidi.

Naproti tomu zajímavý opačný příspěvek k obecné diskusi o vlivu komunistické minulosti, je- li tedy vůbec nějaká diskuse s těmito militanty možná, přinesl pro mne historik Michal Stehlík . A nemusel ani na konsequence nijak poukazovat, či jakkoliv to vůbec zmiňovat. Úplně se mně to totiž samo nabídlo. Když ve své skvělé přednášce o Antonínovi Zápotockém nemohl nevzpomenout film Rudá záře nad Kladnem a v jedné z hlavních rolí Toníkovy manželky Vlastu Chramostovou. S jakým přesvědčením to sehrála tato členka KSČ a spolupracovnice StB. To fakt šlo ze srdce.

Střih. Charta. Revoluce. Vlasta Chramostová se stává nejenom výraznou postavou disentu a revolučních dní, ale také až téměř kulturní ikonou. Nevzpominám si ani v nejmenším, že by této zajímavé a silné dámě někdo jakkoliv metal do tváře něco co pořád slyšíme dnes ve stylu “ … jednou komunista, navždy komunista…“ Jednoduše proto, že to tak není.

Sama Chramostová k tomu říká v roce 2018, krátce před úmrtím : „…je potřeba hodně velké síly k tomu, aby si člověk prošel sebepoznáním, jaké jsem podstoupila…“ Možná právě i to, vedle opravdového úsilí o vyrovnání se s touto minulostí, měl na mysli prezident Václav Havel, kterého samotného komunisté věznili, když jí uděloval jedno z nejvyšších státních vyznamenání, Řád T.G. Masaryka.

Co říkal u této příležitosti Kocáb, velký přítel Havla, třebas o plivnutí do tváře komunistickým obětem, jak dnes neustále opakuje o volbě prezidenta, vzpomene si  dneska někdo?

Protože – co je tedy vlastně v této souvislosti „víc“ ?

*Mít to „štěstí“ začínat svoji hereckou dráhu, profesi, kterou nadevše miluji, v poúnorové době, nebo tu „smůlu“ narodit se do rodiny komunistického vojáka?

*Postupně se „zamilovat“ do komunistického režimu až tak, že se stanu jeho prominentní herečkou, nebo „netušit“ v prostředí vojenského prostředí že je něco jiného možné…?

*“Tvořit“ ve prospěch propagandy režimu a přehlížet při tom ty nejhorší procesy a vraždy v padesátých letech nebo se v období normalizace snažit prosadit jako voják sloužící režimu?

*“Prohlédnout“ po dvaceti letech krásného prominentního hereckého života tváří v tvář tankům nebo až díky revoluci, protože jsem prostě o generaci starší?

To jsou ale nesmyslné otázky co? Křivd se stalo spousty. Těžko se to dá vrátit, trochu zacelit možná, když zrovna nejde třebas o Miladu Horákovou, které život už nikdo nevrátí. Ale myslím si, že nejlepší cestou je, se už konečně nad ně se povznést, ne se v nich ještě pořád takhle patlat, jak jsem se snažil právě teď tady předvést.

Pozitivně, s nadějí, přes to všechno, je ale možné dívat se do budoucna. A tím kladem pro mne je převažující účast mladých lidí na té zajímavé přednášce o dobách tuze totalitních. Dobré pocity potvrdil i autor z předcházející akce na místním gymplu. Mladé tato novodobá historie zajímá, ale z Kocábů už si nic nedělají, jak ostatně potvrdily i volby.

Prostě je dobře, že ta kocábka militantního, primitivního, zaslepeného antikomunismu už se potápí…

A u nového pana prezidenta České republiky Petra Pavla ponechme už tu odčiněnou minulost té minulosti a dejme mu šanci žít budoucností.

44 komentářů k článku “Kocábka.”

 1. Dvořák říká:

  Aneb,my jsme nebyli svině,my jsme byli jenom hodní komunisti. My jsme převlékli a stojíme na té SPRÁVNÉ straně,my jsme očištěni. Zlo jsou ti druzí.

 2. Jan P říká:

  Ano, nový režim umožnil bývalým komunistům udělat díru do světa a dokonce i kariéru ve státní správě, armádě či justici. Proto mi ten okázalý primitívní český antikomunismus, který zde např. v diskusi dlouho předvádí Zdeněk Gryc připadá hloupý. Čeho strašného se podle liberálů a pravicových antikomunistů po Listopadu dopustil Andrej Babiš ? Co se týče Kocába. On narušil pravdoláskařsko-liberální jednotu.
  Antikomunismus sloužil po roce 1989 pravici jako „klacek“ proti politické levici. Antikomunismus totiž nikdy necílil na komunisty, ale na konkurenci pravice. Kdyby to byli fakt antikomunisti, Babiš, Pavel, Kellner si po revoluci neškrtnou. Kolik lidí bylo zapleteno s komunismem, že většina měla v rodině nějakého takového člověka se škraloupem, že prostě ty silácké antikomunistické kecy jsou úplně mimo realitu. Chybí vyrovnání se s minulostí a proto silácká hesla od normalizačního architekta Gryce a dalších. Jizvy komunismu na duši a mentalitě národa se budou dlouho léčit.

  „Na zločinné normalizaci se velkým dílem podílely stejné konjunkturální typy, jako ti, kteří dneska sedí na vrcholcích moci. Jsou prý v pořádku, protože jak mě poučila jedna pravicová politička: „Oni nebyli komunisti, ale byli jen ve straně, nebo v SSM = Svazu socialistické mládeže, kde „musel“ být přece každý.“ Hnus normalizace zdaleka nevytvářeli neostalinští pohrobci, dosazení do vedení strany a státu. Ti nám byli jedno. O ně nešlo. Hnus a beznaděj vytvářeli „flexibilní“ hajzlíci v jejich službách. Hajzlíci, kteří byli ochotni sloužit kdykoliv a komukoliv, každému, kdo měl moc. Právě oni tvořili establishment, který nám tak lezl na nervy! Ne, nešlo o to, zda byl někdo „komanč“, nebo ne. Šlo o to, zda člověk byl, nebo nebyl svině. Poznal jsem rovný chlapy, byť měli stranickou legitimaci, a naprosté bezcharakterní parchanty, kteří ji neměli, ale byli za nějakou režimní výhodu ochotni udělat cokoliv.“
  https://denikreferendum.cz/clanek/12162-normalizace-cas-hnusu-kolaborace-a-zbabelosti

 3. blade říká:

  Německo náš vzor … https://www.youtube.com/live/THvia5VhlIE?feature=share&t=3385

 4. VladimírV říká:

  Mám dotaz: Kdože se to potápí?
  MT “ „Prostě je dobře, že ta kocábka militantního, zaslepeného komunismu už se potápí…“
  Nechybí „anti“?

 5. blade říká:

  DOBROVOLNÍCI nástup > https://youtu.be/6WBlEGedwBs

 6. jihlavák říká:

  blade ta může zverbovat jen Švejka.

 7. jihlavák říká:

  Jak vnímáte vyjádření D. Trumpa o ukončení války do 24 hodin? Bylo by jeho volební vítězství naději pro mir na Ukrajině?

 8. blade říká:

  jihlavák > právě proto jsem to zde dal 🙂

 9. blade říká:

  No to si snad dělají na SZ prdel 🙂

  Nově zvolený prezident Petr Pavel se příští týden sejde s bývalým poslancem za Starosty a nezávislé Janem Farským.

  Podle několika zdrojů Seznam Zpráv uvažuje nově zvolený prezident Petr Pavel o spolupráci s bývalým poslancem STAN Janem Farským.

  Panebože !

 10. Zdeněk Gryc říká:

  Jan P říká:
  Sobota, 4. 2. 2023 v 10:21
  Poznal jsem rovný chlapy, byť měli stranickou legitimaci, a naprosté bezcharakterní parchanty, kteří ji neměli, ale byli za nějakou režimní výhodu ochotni udělat cokoliv.“

  ANO kdo byl primářem, nebo vedoucím atelieru,
  tak bez rudé knížky neobstál,
  /mimo paní prim. Hromádkové, ta chodila na OV KSČ na kobereček.
  Ovšem komunisté včetně Putina, jehož děti se rodí ve ŠVÝCARSKU
  měli a mají zájem o zdravě narozené potomstvo./

  Neuvažuje, třeba výhledově, zasloužilý anonym,
  že by se narovnal a pod svůj komentář podepsal, plným jménem ?

 11. blade říká:

  https://youtu.be/vUSXl6Z3gIs

  🙂

 12. Daňový soumar říká:

  Znám bolševiky, co v KSČ nikdy nebyli. A znám nácky, kteří se narodili i padesát let po rozpuštění NSDAP.

 13. Zdeněk Gryc říká:

  Inspirace „km“ = SPROSTOTA
  A když mu prstíčky ujely, škrábal se dalajtlama v ……. (na zádech).
  NEPŘEKVAPIL, ALE ANI NEZKLAMAL
  ——————–
  Ve zprávách…
  Nevyloučil ani setkání s Dalajlámou.
  ———————-
  V dalekém Tibetu, škrábal se dalajtlama na hřbetu.
  A když mu prstíčky ujely, škrábal se dalajtlama v ……. (na zádech). A kopírovat pořádně !!!!
  čtenář | 2017-02-02 09:27:47 | Reagovat
  ———————
  ……můžete mi stručně ale stručně vysvětlit, jaký je rozdíl mezi Bratrskou pomocí a islamizací a afrikanizací Evropy prováděnou finančníky, kteří si vychovávali i Vendu pro jeho úkol???…………..dát vlídnou tvář obří rozkrádačce národního majetku…………
  km | 2020-10-21 12:07:29 | Reagovat
  ——————–
  Venda + dalajláma = velká a setrvalá láska „km“
  Aktuálně je na jeho rudém mozku Petr Pavel.
  ——————–
  Pro mě je to pořád stejný, charakterově skvělý voják
  ……..mám pocit, že hlavně se ohne na strnu, která mu lépe zaplatí…………jedno, zda komunistická hydra nebo kapitalistický imperialista……….ostuda pro naši vlast……….
  km | 2023-02-03 07:53:55 | Reagovat
  ——————–
  ……..zvolili jste si GUMU………ohne se na kteroukoliv stranu…………všecko se od ní odrazi…………..
  km | 2023-02-06 15:19:23 | Reagovat

 14. Zdeněk Gryc říká:

  Znám bolševiky, co v KSČ nikdy nebyli.
  Praktická ukázka:

  „km“ druhdy „čtenář“.
  To o sobě v laskavém komentáři …LM + komunisty Pavlíka deklaroval.

  Svatá trojice JL

  RUDOCH, který nebyl ve straně,

  „čtenář“ se z dědečka převtělili do „pozorovatel“.

  Ještě pro pana Tiziana Vecellia. Zapomněl jsem Vám odpovědět na Váš dotaz, promiňte.

  Víte, my jsme taková rozvětvená rodinka – ostatně podle Vašeho nicku to rovněž znáte.
  Dědu už přestalo bavit číst nesmyslné bláboly duševně potrefených jedinců
  typu Pitomartina a polemizovat s nimi, takže mi předal štafetu.

  Jablko nepadne daleko od stromu,

  proto možná podobnost, rozdíl je jen v tom, že já se snažím vyjadřovat jemněji,
  děda je holt taková zemitá povaha, co na srdci, to na jazyku.
  Takže doufám, že Vám moje odpověď stačí
  a znamenám se s pozdravem Sportu zdar a Dukle zvláště.

  pozorovatel | 2017-04-23 11:10:00 | Reagovat

  zpráva – další převtělení ´“pozorovatel“ do „km“ není autorem doložena.

  Podle vývojového stadia Foldyny, je to jasná zkratka“KM“- OUŠ.

 15. Dvořák říká:

  Taková křišťálová parta….😁

  https://www.kverulant.org/article/dalsim-kauza-vita-rakusana

 16. Svatopluk Beran říká:

  AMERIČTÍ NORMALIZÁTOŘI MYŠLENEK A SVOBODY V ČESKU NASTUPUJÍ.

  VČERA JSEM BYL PANEM TOMANCEM UPOZORNĚN V JEHO MUZEJNÍ RESTAURACI ŽE JSEM V DEMOKRATICKÉ RESTAURACI, PODALI JSME SI RUCE A JÁ NEVĚDĚL CO MÁM DĚLAT, PODĚKOVAT MU, ŽE MOHU DOSUD NEVŠTĚVOVAT JIHLAVSKÁ RESTAURAČNÍ ZAŘÍZENÍ, NEBO ODEJÍT, COBY NEPŘÍPUSTNÁ OSOBA, JENŽ ZÁSADNĚ NESOUHLASÍ S DNEŠNÍMI VLÁDNÍMI A MEDIÁLNÍMI MANIPULACEMI S OBČANY A TUDÍŽ MÁ ZAKÁZANO NAVŠTĚVOVAT RESTAURACE A HOSPODY V JIHLAVĚ? NEBO SNAD DOSTANU PŘÍŠTĚ OD PANA GRYCE, KTERÝ BUDE DĚLAT U RESTAURACÍ PANA TOMANCE VYHAZOVAČE, PLIVNUTÝ NA NA BUNDU FLUSANEC – V PODOBĚ PUTINOVA TROLA – KTERÝ MI ZNEMOŽNÍ, STEJNĚ TAK JAKO ŽIDŮM ŽLUTÁ DAVIDOVA HVĚZDA VE FAŠISTICKÉM NĚMECKU, VSTUP DO RESTAURACÍ, PARKŮ, MUZEÍ A POD.?

  Zdeněk Gryc říká:
  Neděle, 5. 2. 2023 v 22:20
  Nespokojení Češi :
  ————————
  Svatopluk Beran +
  veldr. Ps-áků blade
  ————————-
  mohou ohrozit demokratické základy země, varuje vnitro
  ČTK

  Zdeněk Gryc říká:
  Pondělí, 6. 2. 2023 v 9:57
  11:52
  Vládní zmocněnec pro média a dezinformace Michal Klíma v rozhovoru pro Seznam Zpráv popisuje, kam mají putovat stovky milionů, nebo

  proč chce zavést nový trestný čin šíření dezinformací.

  ZG ŘÍKÁ – 🙁 UŽ VČERA BYLO POZDĚ 🙁

  ———————————————————————————————-

  PÁNOVÉ DEMOKRATÉ, UŽ JE TO TADY TAKÉ, PŘES VLÁDU PĚTIKOALICE PŘICHÁZÍ PANEM TOMANCEM, GRYCEM A JIM PODOBNÝM NORMALIZACE MYŠLENEK. ALE NEVÍM JSESTLI SI KAŽDÝ ZDE UVĚDOMUJE, ŽE SPOLU S NORMALIZACÍ MYŠLENEK PŘICHÁZEJÍ POVĚTŠINOU I TRESTY, VĚZENÍ A MUČENÍ. SPOJENÉ STÁTY AMEICKÉ, STEJNĚ TAK JAKO DŘÍVE FAŠISTÉ A BOLŠEVICI, JSOU DNES NEBEZPEČNÍ KAŽDÉMU KDO PŘEMÝŠLÍ MIMO JEJICH DNEŠNÍ AMERICKO-NORMALIZAČNÍ SVĚTOVOU OBCHODNÍ DOKTRÍNU.

  ZAČÍNÁ TO TU SMRDĚT AMERICKÝM NORMALIZAČNÍM TEROREM.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/PATRIOT_Act

  Prof. David Cole, profesor na univerzitě v Georgetownu, se vyslovil, že „skutečný důvod za těmito jmény (akronymem tohoto nařízení) bylo, samozřejmě, naznačit, že kdokoli, kdo to (Patriot Act) KRITIZUJE, je NEVLASTENECKÝ, je ZRÁDCE. Lidé byli v podstatě shledáni VINNÝMI, dokud se nedokáže, že jsou NEVINNI“.

  Praktické dopady PATRIOT Act shrnul do běžného jazyka Aaron Russo ve filmu America: From Freedom to Fascism. V titulcích film ukazuje:

  „USA PATRIOT Act umožňuje:

  agentům FBI a policii prohledávat tvůj domov a kancelář bez tvého vědomí

  vládě tajně instalovat odposlouchávací zařízení na tvůj telefon, počítač a sledovat tvůj pohyb na Internetu

  tajná vyšetřování

  tvých bankovních záznamů, kreditních karet a další finanční záznamy

  tvého půjčování a koupě knížek

  tvých zdravotních záznamů a cestovních a obchodních aktivit

  zmrazení fondů a majetku bez předchozího upozornění a bez možnosti se odvolat
  vytvoření tajných »sledovacích seznamů«, které vykážou v nich uvedené osoby z letecké či jiné dopravy

 17. blade říká:

  Tak tu máme:
  drahé energie
  drahé PHM
  drahé potraviny
  drahé mobilní služby
  nedostatek některých léků

  Již připravují:
  vyšší odvody OSVČ
  vyšší daň z nemovitosti
  vyšší věk odchodu do důchodu
  nižší valorizaci důchodů
  odvody za práci na dohodu

  Volič chtěl změnu a má změnu. Poslední troje volby ukázaly, že nemám mít jediný důvod, aby mi takových lidí bylo líto 🙂

  Jo a Radniční je konečně uzavřena 🙂

  https://radnicni-jihlava-cz2.webnode.cz/

 18. Zdeněk Gryc říká:

  „ZAČÍNÁ TO TU SMRDĚT AMERICKÝM NORMALIZAČNÍM TEROREM.“

  Putin na Ukrajině denacifikuje a voní levandulí.

  ČĚST PRÁCI a NIKDY JINAK

  Karel Jaromír Erben – Vodník (Kytice) | Čítanka – Český …
  https://www.cesky-jazyk.cz/citanka/karel-jaromir-erben/vodnik-kytice.html

  Ráno, raníčko panna vstala,
  prádlo si v uzel zavázala: „Půjdu, matičko, k jezeru, šátečky sobě vyperu.“
  Ach nechoď, nechoď na jezero, zůstaň dnes doma, moje dcero! Já měla zlý té noci sen:

  podobně jako
  Beran v 5:35
  a o něco více nasrknutý
  Berka v : 0:39

  nechoď, dceruško, k vodě ven.
  Perly jsem tobě vybírala, bíle jsem k tobě oblíkala, v sukničku jako z vodních pěn:

  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 8. 2. 2023 v 5:53

  „PANA GRYCE, KTERÝ BUDE DĚLAT U RESTAURACÍ PANA TOMANCE VYHAZOVAČE, „
  Jak NA-TO
  Putinův Troll
  kritik NATO, EU, přišel ?
  S panem Tomancem jsme o tom nejednali, že ?

  Typový blábol Ber – ana v dnešní ranní 5:53 rozcvičce že ?

  Za Ber -kou ale zaostává, ten píše ba i v němčině, už po půlnoci:

  22. Berka říká:
  Středa, 22. 8. 2018 v 0:39
  Dneska si herr Gryc zas užil kopírovací onanie, co ?
  Je tady docela zajímavá paralela – stejně jako si estébák dovolí řečnit o výročí okupace před českým rozhlasem, tak si to se stejnou chutí dovolí tady i budovatelský kolaborant z Jihlavy. Měli byste oba zalézt někam pod zem a vůbec se neodvažovat vystrkovat svoje narudlé a narychlo přebarvené rypáky. Teď v těch vedrech totiž máslo na hlavě strašně rychle taje…
  Masturbuj raději nad svejma zažloutlejma plánama ulice Antonína Zápotockého, za kterou jsi dostal a vděčně přijal čestné uznání plus prémie – a nebo možná nad legendárním výtiskem Jiskry ze dne 25.2.1975, kterou jsi tady dneska v té euforii úplně zapomněl vytáhnout, ty scvrklej pytlíčku smrdutý kolaborantský žluče…
  Omlouvám se ostatním za svůj půlnoční výlev, ale tyhle normalizační krysy, díky nimž se ty sračky táhly dalších dvacet let a který se vůbec opovažujou mluvit o nějakém pražském jaru, který přitom právě oni bez mrknutí oka spláchli do hajzlu, mi zvlášť dneska prostě nějak pijou krev.
  Karel Bernard, Královský vršek – Jihlava, ty anonymobijče.
  —————————————————
  Ber – Ber, se slušností a pravdou za Babišem,

  s úctou a vzpomínkou na Václava Havla,
  volič Petra Pavla
  S pozdravem:
  Zdeněk Gryc
  Architekt – důchodce – autor sídliště Březinovy sady,
  žák profesora Rozehnala, který si váží osobnosti PhDr. F. Hoffmanna
  a Václava Havla

 19. Zdeněk Gryc říká:

  PRÁVĚ DNES

  ZprávySvět Kritik ruské armády a Prigožinův spojenec průstřel hlavy nepřežil

  SEZNAM ZPRÁVY

  Foto: Profimedia.cz
  Ruský nacionalista Igor Mangušev na sebe loni v létě upozornil pózováním s lidskou lebkou.

  13:10
  Igor Mangušev na sebe upozornil vystoupením, při němž pózoval s lidskou lebkou, která prý patřila ukrajinskému vojákovi.
  Označoval se za autora symbolu Z a podílel se na dezinformačních kampaních organizovaných šéfem vagnerovců.

  Článek
  Spojenec majitele žoldnéřské Vagnerovy armády Jevgenije Prigožina a ruský válečný veterán Igor Mangušev zemřel. Podle ruské státem kontrolované agentury RIA to oznámil jeho přítel a velitel jedné z milic samozvané Luhanské lidové republiky Akim Apačev.

  Ruský server MK v sobotu informoval, že Mangušev skončil v nemocnici s prostřelenou hlavou
  a jeho šance na uzdravení jsou téměř nulové.
  „Kulka uvázla uprostřed jeho mozku, dostala se daleko,“ uvedl Apačev,
  který Manguševa spolu s jeho manželkou navštívil v nemocnici.

  Okolnosti Manguševova zranění nejsou známé, několik analytiků poukazovalo na podivnosti,
  které celý incident provází (psali jsme zde).

  Například Mark Galeotti z Ústavu mezinárodních vztahů v Praze tvrdí,
  že spíše než válečné zranění okolnosti připomínají

  popravu.

  Podle zdroje agentury RIA vyšetřování převzal ruský Vyšetřovací výbor.
  Apačev tvrdí, že pachatel už je známý, ale neřekl žádné další podrobnosti.

  Mangušev v Rusku platil za jednoho z nejnesmlouvavějších zastánců agrese vůči Ukrajině.
  A také za jednoho z nejhlasitějších kritiků ruských vojenských špiček a představitelů Kremlu,
  kteří jsou podle něj příliš váhaví a jejich válečné úsilí je nedostatečné,
  psal už na podzim server Foreign Policy.

 20. blade říká:

  Jak si ukrajinští poslanci v době války pořidilii „kocábky“ za několik mega:

  Od 24. února loňského roku si pořídili nová vozidla za téměř 1,3 milionu dolarů (zhruba 28,5 mil. Kč).

  Loni v září si Mercedes-Benz S500L, vyrobený v roce 2021, za 4,4 milionu hřiven (2,6 mil. Kč) koupila Iryna Allachverdijevová z vládnoucí frakce Služebník lidu. Tvrdila přitom, že ji vůz přišel jen na milion hřiven (asi 600 tis. Kč). Protikorupční úřad NABU ji přitom vyšetřuje kvůli podezřelému daru ve výši 20 milionů hřiven.

  Další poslanec za vládní stranu Jevhen Brahar podle novinářů nechal na syna napsat nový vůz Mercedes-Benz G63 AMG, jehož cena na Ukrajině je od 216 tis. dolarů (4,7 mil. Kč). Novináři také zjistili, že politik používá i vozidlo BMW X5M za 169 tisíc dolarů (asi 3,6 mil. Kč), které rovněž přihlásil na syna.

  Na luxusní vozy si ale potrpí i opozice. Suto Mamojan z rozpuštěné proruské frakce Opoziční platforma za život jezdil do parlamentu v autě Rolls-Royce Cullinan a loni v červnu na svého příbuzného nechal napsat LX500d za 123 tisíc dolarů (2,6 mil. Kč).

  Několik vysokých úředníků přišlo v minulých dnech kvůli podezření z korupce o své funkce.

  Zdroj: včerejší Novinky 🙂

 21. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 8. 2. 2023 v 5:53

  U RESTAURACÍ PANA TOMANCE VYHAZOVAČE, PLIVNUTÝ NA NA BUNDU FLUSANEC

  blade říká:
  Středa, 8. 2. 2023 v 14:00
  Jo a Radniční je konečně uzavřena
  https://radnicni-jihlava-cz2.webnode.cz/

  co NATO
  Svatopluku Berane?
  Třeba odpoledne, nebo večer ?

  Stále opakovat?
  Raději 101 x a do závorky:

  Svatopluk Beran říká:
  Úterý, 31. 1. 2023 v 11:00
  NEVYTRHUJI VĚCI Z KONTEXTU.
  TO VY PODPORUJETE AMERICKOU, ČESKOU A CELÉHO NATa GENERÁLSKOU KLIKU, NYNÍ INSTALOVANOU A PRORŮSTAJÍCÍ NA PŘEDNÍ ČESKÉ MÍSTO PRESIDENTA, VEDLE JIŽ INSTALOVANÉ PROVÁLEČNÉ NADŠENKYNĚ ČERNOCHOVÉ A LIPAVSKÝHO, ČI KLIDNÉHO A VYROVNANÉHO POLOVIČNÍHO ČÍŇANA A ROZDÁVAČE KLÍČŮ OD ČESKÉHO SENÁTU, VYSTRČILA, KTEŘÍ PŘIPRAVUJÍ ,,ČESKÉ OVČANY,, NA VÁLKU A JEJÍ OBĚTI, NAMÍSTO OBCHODNÍ SOUTĚŽE. TYTO VÁLKY ALE OVČANŮM NIC NEPŘINESOU, JE TO POUZE PODPORA VÝMEČNOSTI AMERICKÉHO BYZNISU, KTERÝ UŽ NEMÁ TAKOVÉ MOŽNOSTI JAKO PŘI ZNIČENÉ EVROPĚ A CELÉHO SVĚTA PO 2SV.
  TEČE Z TOHO KREV A
  Z BŘIŠNÍCH DUTINY DĚTÍ,
  ŽEN, STARCŮ A MUŽŮ,
  JEŽ JE CHRÁNÍ TEČOU STŘEVA
  A UMÍRAJÍ V BOLESTECH A PO.RANÍ A POCH.ANÍ HRŮZOU,
  STEJNĚ JAKO MNOHÝM OBĚŠENCŮM PŘI POPRAVÁCH,
  KTERÝM NEBYLA PODÁNA ŽÁDNÁ ZKLIDŇOVACÍ LÁTKA./

  Pan Havlíček píše pro „VYROVNANOST“

  Gulag (rusky: Glavnoje upravlenije lagerej, ГУЛаг, Главное управление исправительно-трудовых лагерей, česky: Hlavní správa nápravně-pracovních táborů) byl jedním z oddělení lidového komisariátu vnitřních záležitostí (NKVD, ministerstva vnitra) Sovětského svazu řídící a spravující systém pracovních a koncentračních táborů SSSR, který začal být budován za Lenina (1919) na samém počátku Sovětského svazu a byl rozšířen za Stalinovy vlády.
  Správa byla i s tábory samotnými oficiálně zrušena v lednu 1960, ve skutečnosti ovšem tábory (pod jiným jménem, většinou s méně krutým režimem a někdy i na jiných místech) existovaly až do konce komunistického režimu. Slovo gulag se posléze přeneseně používalo pro označení sítě táborů nebo i jednotlivých táborů pod správou této instituce.
  Počet lidí v Gulagu[
  Stavba bělomořského kanálu, 1932
  Jen v období Stalinovy vlády (1929–1953) prošlo tábory gulagu nejméně 8 miliónů lidí. Někdy se k nim připočítávají i lidé žijící ve vyhnanství (minimálně 6 miliónů lidí), ti však nežili v táborech a jejich životní podmínky byly zpravidla lepší. Vrchol éry gulagu přišel na přelomu 40. a 50. let. Podle odhadů amerického historika R. Conquesta dosáhl počet lidí v táborech v roce 1948 asi 10 milionů a v roce 1952, těsně před Stalinovou smrtí, téměř 13 milionů. Na konci Stalinovy éry existovalo přibližně 200 táborů nucených prací, umístěných zejména na Sibiři, Dálném východě a v Arktidě.

  AKTUÁLNĚ:
  Hrůzný plán Rusů: Nažene deportované Ukrajince do „koncentráků“ na Sibiři?
  Šojgu tam slibuje nová města
  Podle ukrajinské ombudsmanky Ljudmily Denisové už okupanti deportovali z Ukrajiny do Ruska k milionu lidí. Někteří z nich skončili až na Sibiři. Politik Alexej Danilov přišel s domněnkou, že je tam chce Rusko využít pro práci na nových městech. „Šojgu tento plán přímo oznámil: (chce tam) postavit 3 až 5 velkých měst od 300 tisíc do milionu lidí,“ řekl. Co přesně ministr Šojgu řekl o plánech na Sibiři a proč se toho Danilov bojí?
  Rusko chce deportovat velké množství Ukrajinců do západosibiřských koncentračních táborů. Mají tam vykonávat nucené práce na výstavbě nových měst, tvrdí ukrajinský tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany Alexej Danilov.
  „6. září 2021 byl zveřejněn článek od Šojgua, který se jmenoval O nových městech Sibiře. Jen málokdo této publikaci věnoval pozornost, ale my takovým věcem pozornost věnujeme,“ uvedl Danilov pro Ukrajinskou pravdu.

  Kam Putin unáší ukrajinské civilisty?! Tisíce lidí končí na Sibiři, Kavkazu i ostrově v Tichém oceánu
  Když si to přečetl, pochopil, že touha Ruska už poněkolikáté vybudovat Sibiř nikdy nezmizí. Šojgu podle něj naznačil, že by se o to měli postarat Ukrajinci. „Šojgu tento plán přímo oznámil: postavit 3 až 5 velkých měst od 300 tisíc do milionu lidí. A proto by to měli být Ukrajinci,“ doplnil.
  Ruský ministr Šojgu dříve uvedl, že do práce by měli být zapojeni občané Společenství nezávislých států (SNS). To znamená států východní Evropy a Asie, například Arménie, Ázerbájdžánu či Moldavska. Podle Danilova však v těchto zemích není tak velký počet lidí fyzicky zdatných pro výstavbu sibiřských měst.
  9000 kilometrů od domova
  Zpravodajské agentury už v únoru informovaly o přípravě filtračních a pracovních táborů pro deportaci Ukrajinců, kteří s okupací nesouhlasili. Zejména mělo jít o obyvatele Mariupolu, kterým Rusko zabavilo telefony, občanské průkazy a dokumenty a poslalo je daleko do Ruské federace. Podle městského úřadu v Mariupolu mělo být takhle zajato už 30 000 lidí, a to jen v tomto přístavním městě.
  „Téměř každý den informují média okupantů o deportacích ukrajinských občanů s odvoláním na unáhlené činitele. K 16. dubnu 2022 bylo podle nich vysídleno celkem 808 000 lidí (z celé země), včetně 153 000 dětí,“ uvedla ukrajinská ombudsmanka Ljudmila Denisová.
  Číslo bylo k 17. dubnu, teď už by se počet deportovaných mohl pohybovat kolem milionu. Moskva to pojmenovává jako evakuaci.

  Podle ukrajinské ombudsmanky Ljudmily Denisové už okupanti deportovali z Ukrajiny do Ruska k milionu lidí. Někteří z nich skončili až na Sibiři. Politik Alexej Danilov přišel s domněnkou, že je tam chce Rusko využít pro práci na nových městech. „Šojgu tento plán přímo oznámil: (chce tam) postavit 3 až 5 velkých měst od 300 tisíc do milionu lidí,“ řekl. Co přesně ministr Šojgu řekl o plánech na Sibiři a proč se toho Danilov bojí?
  Rusko chce deportovat velké množství Ukrajinců do západosibiřských koncentračních táborů. Mají tam vykonávat nucené práce na výstavbě nových měst, tvrdí ukrajinský tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany Alexej Danilov.
  „6. září 2021 byl zveřejněn článek od Šojgua, který se jmenoval O nových městech Sibiře. Jen málokdo této publikaci věnoval pozornost, ale my takovým věcem pozornost věnujeme,“ uvedl Danilov pro Ukrajinskou pravdu.

  Kam Putin unáší ukrajinské civilisty?! Tisíce lidí končí na Sibiři, Kavkazu i ostrově v Tichém oceánu
  Když si to přečetl, pochopil, že touha Ruska už poněkolikáté vybudovat Sibiř nikdy nezmizí. Šojgu podle něj naznačil, že by se o to měli postarat Ukrajinci. „Šojgu tento plán přímo oznámil: postavit 3 až 5 velkých měst od 300 tisíc do milionu lidí. A proto by to měli být Ukrajinci,“ doplnil.
  Ruský ministr Šojgu dříve uvedl, že do práce by měli být zapojeni občané Společenství nezávislých států (SNS). To znamená států východní Evropy a Asie, například Arménie, Ázerbájdžánu či Moldavska. Podle Danilova však v těchto zemích není tak velký počet lidí fyzicky zdatných pro výstavbu sibiřských měst.
  9000 kilometrů od domova
  Zpravodajské agentury už v únoru informovaly o přípravě filtračních a pracovních táborů pro deportaci Ukrajinců, kteří s okupací nesouhlasili. Zejména mělo jít o obyvatele Mariupolu, kterým Rusko zabavilo telefony, občanské průkazy a dokumenty a poslalo je daleko do Ruské federace. Podle městského úřadu v Mariupolu mělo být takhle zajato už 30 000 lidí, a to jen v tomto přístavním městě.
  „Téměř každý den informují média okupantů o deportacích ukrajinských občanů s odvoláním na unáhlené činitele. K 16. dubnu 2022 bylo podle nich vysídleno celkem 808 000 lidí (z celé země), včetně 153 000 dětí,“ uvedla ukrajinská ombudsmanka Ljudmila Denisová.
  Číslo bylo k 17. dubnu, teď už by se počet deportovaných mohl pohybovat kolem milionu. Moskva to pojmenovává jako evakuaci.

  Psycholožka Julia (45) ze Sibiře žije v Česku: Propaganda v Rusku je na špičkové úrovni, varuje
  Dobrovolníci z Ruska podle Denisové našli 3 tábory v oblasti Penza, kde se nacházelo několik stovek lidí z Mariupolu, vystrašených a s nedostatkem hygieny. Jiný tábor byl také v Jaroslavovské oblasti a objevily se zprávy i o táborech v oblastech, jako je právě Sibiř.
  „Nelegálně deportovaní Ukrajinci jsou posíláni do nejvzdálenějších a nejnepříznivějších oblastí Ruské federace. Vyváží se na Sibiř, do Čečenska, na Dálný východ a na severní Kavkaz,“ uvedl Unian na základě oficiálních informací z Kremlu. Někteří Ukrajinci se tak dostanou tisíce kilometrů od domova.
  „Ukrajinceům bylo přiděleno 11 398 míst na Sibiři,“ uvedl Unian 12. dubna. Číslo už může být mnohem vyšší.
  Šojguovy velké plány se Sibiří
  O myšlence výstavby měst na Sibiři, na kterou podle Danilova použije Ukrajince, mluvil Sergej Šojgu v září 2021 během rozhovoru pro ruské médium RBC. „Na setkání se zástupci vědecké komunity sibiřské pobočky Ruské akademie věd jsem hovořil o naléhavé potřebě vybudovat na Sibiři tři až pět vědeckých a průmyslových center s 300 000 až 1 milionem obyvatel,“ řekl.
  Z měst v tajze by se podle něj staly důležité body pro Rusy, státy SNS i další. Města by měla pomoci rozvoji Sibiře a ruské ekonomiky. Infrastrukturu na severním pobřeží země chtěl Šojgu budovat i kvůli vlivu v Arktidě. „Vzpomeňte si na prorockou myšlenku Michaila Lomonosova: ,Ruská moc poroste přes Sibiř a Severní oceán. A dostane se do hlavních evropských sídel v Asii a Americe.‘“ citoval tenkrát Šojgu.

  Putin a Šojgu se zřejmě ukrývají v tajných krytech na Sibiři! Bojí se jaderného útoku?
  Šojgu Sibiř označil za spojovací region mezi Arktidou, Dálným východem, Střední Asií a evropskou částí Ruska. Prohlásil, že v oblasti vidí potenciál. „Zamyslete se, proč bychom měli posílat téměř 90 % mědi ze Sibiře do zahraničí? Proč z toho neuděláme elektromotory, které by k nám mnohem později přišly ze zahraničí,“ uvedl.
  „Máme drony na baterie, auta jezdí na baterie. A z čeho jsou vyrobeny? Kobalt, nikl, lithium. Toho všeho je na Sibiři k dispozici dostatek. Proč se tam nevyrábějí akumulátory, tedy produkty vysokého zpracování?“ podivil se. Sibiřané byli podle něj připravení rozvíjet region, potřebovali jen vládní podporu. Také ale připomněl, že v 90. letech došlo k odlivu lidí ze Sibiře.
  Šojgu příliv obyvatel na Sibiř plánoval
  Pak Šojgu v rozhovoru zavzpomínal na sovětské časy a přirovnal je k budování měst na Sibiři: „A v důsledku sovětské industrializace, vytváření nových průmyslových regionů od nuly, rozvoje centrální průmyslové zóny, rozvoje severu, Sibiře a Dálného východu bylo v roce 1991 již asi 2200 měst různých kategorií… Z toho jen od roku 1956 do začátku perestrojky více než 600 měst. A pak víte, co se stalo…“ poukázal na rozpad Sovětského svazu.
  Také řekl, že k Sibiři je potřeba vybudovat dopravní koridor a modernizovat Transsibiřskou magistálu. V rozhovoru se pak redaktor RBC zeptal: „Kdo postaví nová města a průmysl? Existují plány na přilákání velkého počtu migrantů do oblastí Sibiře?“

  Násilné deportace: Rusko uneslo už přes 20 tisíc Ukrajinců, hlásí Mariupol
  Na to Šojgu odpověděl, že by šlo o program na desítky let. Výsledkem by mělo být nejen ukončení odlivu lidí, ale i „vytvoření atraktivních podmínek“ pro příliv nových obyvatel, kteří by pomohli vzniku ekonomických výzkumných a výrobních center.
  „Stačí si připomenout Stolypinovy reformy. Rolníci, kteří se přestěhovali na Sibiř, byli osvobozeni od části daní, dostávali půjčky na rozvoj, mohli téměř bezplatně cestovat po železnici, a dokonce, jak jsem se dočetl, měli nárok na jednoho tažného koně a krávu,“ řekl Šojgu. Dodal, že v sovětských letech Sibiř obývaly statisíce „nadšených“ mladých lidí.

 22. Jan P říká:

  Dopadl bych v Muzejní restauraci stejně jako Svatopluk Beran, kterou provozuje autor blogu ?

  Nikdy jsem nebyl názoru, že za všechno zlo na tomto světě mohou jenom a pouze US kapitalisté/imperialisté. A každý, kdo se postaví proti USA a NATO je automaticky naším spojencem. Tady jsem se Svatoplukem Beranem, ale úplně ve shodě: totalita dneška vypadá jinak než težkopádná totalita minulosti, přesto jsou určité prvky podobné. Např. zakládání institucí ,,ideologické čistoty“, pod hlavičkou ,,boje s dezinformacemi“. Vyhazování osob ze zaměstnání či restaurací pod falešnými záminkami apod.
  Není to spíš tak, že demokratické základy země ohrožují až příliš spokojení Češi?

 23. Svatopluk Beran říká:

  Zdeněk Gryc říká:
  Středa, 8. 2. 2023 v 16:02
  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 8. 2. 2023 v 5:53

  U RESTAURACÍ PANA TOMANCE VYHAZOVAČE, PLIVNUTÝ NA NA BUNDU FLUSANEC

  blade říká:
  Středa, 8. 2. 2023 v 14:00
  Jo a Radniční je konečně uzavřena
  VČERA JSEM BYL PANEM TOMANCEM UPOZORNĚN V JEHO MUZEJNÍ RESTAURACI
  https://radnicni-jihlava-cz2.webnode.cz/

  co NATO
  Svatopluku Berane?
  Třeba odpoledne, nebo večer ?

  Stále opakovat?
  Raději 101 x a do závorky:

  ———————————————————————————————-
  No hlavně se ty tajtrlíku Gryců z Tetčic a Volevčic nauč číst a pak i znát Jihlavu – radniční není muzejní.

  VČERA JSEM BYL PANEM TOMANCEM UPOZORNĚN V JEHO MUZEJNÍ RESTAURACI

 24. blade říká:

  V jaké JEHO muzejní restauraci > vždyť mu nepatří > pouze ji provozuje > není to restaurace ale kavárna

  🙂

 25. Zdeněk Gryc říká:

  Vážený pane Beran,

  se senátorem Štětinou, které ho si vážím, podobně jako senátora Vystrčila,
  jsem mluvil a předal mu fotky z našeho mládí se spolužákem Štěrbou v Radničním,
  kde jsem u pokladny zanechal pozdrav Ing. Tomancovi.

  Za záměnu radniční – musejní se velice omlouvá
  Zdeněk Gryc,

  který se těší na jmenování hradního architekta presidentem
  Petrem Pavlem,
  který tam vyvětrá,
  podobně jako Havel po Husákovi.

  Hodně o tom pověděl profesor Oslzlý JAM na závěr výstavy:

  Havlova architektura

  ________________________________________
  Václav Havel pochází ze slavné stavitelské rodiny.
  Jeho děd vyprojektoval a vybudoval palác Lucerna, jeho otec kromě jiného vilovou čtvrť Barrandov a slavné Barrandovské ateliéry. Životní pouť Václava Havla se však ubírala zcela jiným směrem.
  Přesto jeho zásluhou vznikla řada významných stavebních počinů – zejména na Pražském hradě,
  ale nejen tam.
  Výstava představí jeho spolupráci se světově známými architekty
  Evou Jiřičnou, Bořkem Šípkem nebo Josefem Pleskotem,
  dotkne se nejznámějších staveb Havlů stavitelů i osobnosti Václava Havla.
  Expozici doprovodí plastiky a kresby Zdeňka Makovského.
  Projekt se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna a Jihomoravského kraje.

  Vila Stiassni zve na výstavu: Havlova architektura
  https://www.vila-stiassni.cz/cs/akce/48821-vila
  WebVila Stiassni zve na výstavu: Havlova architektura Václav Havel pochází ze slavné stavitelské rodiny. Jeho děd vyprojektoval a vybudoval palác Lucerna, jeho otec kromě …

 26. Zdeněk Gryc říká:

  PS. na vebové adrese shora najdete fotografie Havlovy busty.
  Na jedné z dalších zleva, Oslzlý, Šlapeta a ZG

 27. Zdeněk Gryc říká:

  Dříve nejenom osel, nyní tajtrlík

  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 8. 2. 2023 v 18:54
  „No hlavně se ty tajtrlíku
  „Gryců z Tetčic a Volevčic „
  nauč číst a pak i znát Jihlavu“

  „Mikuláš Daczický z Heslowa“
  ZG si po shora komentáři Berana, připadá skoro jako šlechtic.

  Právě dokoukal:
  Modrá krev III (4/10)
  Dnes20:00 › 21:00
  Vyhledat na Seznam.cz
  Kde se vzal onen Heslow, který mají Daczičtí ve jméně, praví dávná legenda.
  Praprapředek rodu při obraně jakéhosi hradu zaslechl, či zpozoroval nepřítele.
  Vyžadoval od něj heslo, a protože nedostal žádnou odpověď, vystřelil šípem do křoví a zabil nepřítele.
  Tím ovlivnil výsledek nadcházející bitvy.
  Byl pak povýšen do rytířského stavu a do erbu si na památku dal hradební zeď, šíp a rytířskou rukavici. Skutečným zakladatelem rodu byl Ondřej Krziwolaczek, kráječ suken z Kutné Hory, rychtář a hofmistr.
  Ten si zažádal o erb a získal jej roku 1564 s predikátem z Lorce.
  O sedm let později získal od Maxmiliána II. erb v nynější podobě s predikátem z Heslowa.
  Z patnácti Ondřejových dětí se zapsal zlatým písmem
  do historie i čítanek

  Mikuláš Daczický z Heslowa.

  Na sklonku století osmnáctého byli Daczictí povýšeni do stavu rytířského
  a roku 1814 do stavu svobodných pánů.
  Bernard Josef Daczický se tehdy stal prvním baronem rodu.
  S pokračovateli slavného rodu si bude opět povídat František Kinský
  Režie:A. Činčerová

  Vážený pane architekte, tak už jsem to zveřejnil,
  dalo to tedy neskutečnou práci vybrat z wordu obrázky,
  přeuložit je, dát je do speciální fotogalerie, otitulkovat…
  Najdete to zde, stačí pokliknout:
  http://www.socharstvi.info/zdenek-gryc-vytvarna-dila-v-architekture/
  Obr.24, 25
  Ještě jednou děkuji za svolení, snad to bude budoucím badatelům k užitku.
  A těším se na anoncované shledání.
  Srdečně

  Mgr. Marcel Fišer, Ph. D.
  ředitel / director of GAVU Cheb
  +420 722 793 603
  —————————–
  „Ještě jednou děkuji za svolení, snad to bude budoucím badatelům k užitku.“
  Beran… těžko říci,

  ale významným badatelem je vedr PS-áků:

  1. blade říká:
  Sobota, 24. 8. 2019 v 14:06
  S. architekt nemá o službě na čáře ani páru,
  zřejmě má i modrou knížku nebo takový nemehla ke zbrani raději ani nepustili
  Potkat na čáře architekta,
  tak stačí v těch lesích tam na něj udělat bububu či cvaknout závěrem,
  tak se na místě zesere strachy :-).
  Vy kubo z jihlavských Nemanic

 28. Dvořák říká:

  Štětina? To je ten estébák?

 29. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran říká:
  Úterý, 31. 1. 2023 v 11:00
  NEVYTRHUJI VĚCI Z KONTEXTU.

  TEČE Z TOHO KREV A
  Z BŘIŠNÍCH DUTINY DĚTÍ,
  ŽEN, STARCŮ A MUŽŮ,
  JEŽ JE CHRÁNÍ TEČOU STŘEVA
  A UMÍRAJÍ V BOLESTECH A PO.RANÍ A POCH.ANÍ HRŮZOU,
  STEJNĚ JAKO MNOHÝM OBĚŠENCŮM PŘI POPRAVÁCH,
  KTERÝM NEBYLA PODÁNA ŽÁDNÁ ZKLIDŇOVACÍ LÁTKA./

  Rusové přilepili živé dítě k mrtvé matce a nastražili granát, líčil ukrajinský ministr
  dnes 18:58 – Kyjev
  Michal Sobotka
  Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov popsal ruské řádění v Černihivu, který Ukrajinci získali zpět na jaře loňského roku. Při osvobozování narazili na mrtvou matku, ke které bylo izolepou přilepeno živé dítě s odjištěným granátem, který při snaze o vysvobození plačícího dítěte explodoval.

 30. Svatopluk Beran říká:

  Rusové přilepili živé dítě k mrtvé matce a nastražili granát, líčil ukrajinský ministr
  dnes 18:58 – Kyjev
  Michal Sobotka
  Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov popsal ruské řádění v Černihivu, který Ukrajinci získali zpět na jaře loňského roku. Při osvobozování narazili na mrtvou matku, ke které bylo izolepou přilepeno živé dítě s odjištěným granátem, který při snaze o vysvobození plačícího dítěte explodova

  ———————————————————————————————–
  americký udavači Gryci, nesmíš věřit úplně všemu co americko-ukrajinská propaganda střílí do hlupáků.

  Reznikov, který mám dojem teď odstupuje říkal, že jeho důstojník říkal, že jeho vojáci zažili.

  Ve válce se dějí různé věci a na obou stranách jsou HOVADA, o tom není pochyb.

  Dokud ale něco takového nebude NEZÁVISLE vyšetřeno a dokázáno, pro mne, který zná americké zprávy z amerického státního úřadu pro propagandu, zavedeného v 1SV, kde Američané tvrdili svým občanům, aby je z Pacifismu přivedli k podpoře USA války v Evropě, že si například Němci opékají v Belgii děti na rožni, či když si za konečnou záminku k první válce v zálivu, vybraly USA informaci o tom, že Iráčané v Kuvajtu vyndávají z inkubátoru čerstvě narozené děti a zabíjejí je.

  TO JE TYPICKÁ AMERICKÁ VÁLEČNÁ PROPAGANDA PRO HLUPÁKY TVÉHO RAŽENÍ UDAVAČI Z VOLEVČIC.

 31. Svatopluk Beran říká:

  OPĚT OPAKUJI.

  CELÉ JE TO OBCHODNÍ PROXI USA VÁLKA S RUSKEM, PŘES PROSTŘEDNÍKA UKRAJINU A AMERICKÝCH ZÁJMŮ JE PŘI TOM VÍCE.

  TAKŽE TUTO DALŠÍ SVĚTOVOU AMERICKOU GEOPOLITICKOU VOJENSKOU A OBCHODNÍ ESKAPÁDU

  UKRAJINCI PLATÍ PŘEDEVŠÍM ZTÁTOU ŽIVOTŮ MLADÝCH KLUKŮ A ZTRÁTOU ÚZEMÍ.

  RUSKO TO PLATÍ ZTRÁTOU ŽIVOTŮ MLADÝCH KLUKŮ.

  EVROPA TO CELÉ FINANCUJE.

  A USA NA TOM VYDĚLÁVAJÍ. JE TO TYPICKEJ AMERICKEJ HNUS A OTŘESNÁ ČESKÁ KOALICE, DNES UŽ I Z BÝVALÝM GENERÁLEM NATA A ČESKÝM BUDOUCÍM PRESIDENTEM, TOMU Z OSTATNÍ EVROPOU DĚLÁ PŘIBLBLOU STAFÁŽ.

  Peking sice bohatne na sankcích na Rusko ještě možná víc než USA, ale sleduje dlouhodobější cíl. Tím je postupné měkké (soft) vytlačování USA z Evropy. Peking chce silnou, prosperující, suverénní Evropu, stejně jako prosperující Rusko, což je opakem politiky Biden demokratů, kteří potřebují slabou a nekonkurenceschopnou Evropu i Rusko, aby získaly zdroje a prostředky na konflikt s Čínou. Bruselská komise v tomto souboji hraje roli trojského koně USA v Evropě.

  ——————————————————————————————–

  O lońských vánocích se ve Washingtonu strašně vyděsili, co že se to ve světě děje; a jak to, že je nikdo nežádá o souhlas, aby mohl uzavřít mír! A tak hned 25. prosince zrána nechali probudit ministra zahraničí Blinkena, a poslali ho do světa vyzvídat! Blinken proto zatelefonoval svému čínskému protějšku Wang Yi, a snažil se ho výhružkami donutit, aby Američanům prozradil, na čem se těsně před vánocemi domluvily Berlín, Moskva a Peking.

  Wang Yi se Blinkenovi v telefonu diplomaticky vysmál, že ani Washingtonu není nic po tom, o čem se domlouvají tři suverénní státy světa; a mazaně Blinkena odkázal na německou ministryni Baerbockovou, která mu jistě ráda zase vše vyslepičí. Jenže Baerbocková, která je hlavní americkou agentkou v Berlínském ústředí kancléře Scholze, věděla jen to samé, co Washington; že o vánocích se Paříž, Berlín, Moskva a Peking začaly společně domlouvat proti USA! Ale neznala podrobnosti. Jak vidíte, svět v roce 2023 možná čekají převratné změny, a tak si je v dnešní analýze rozebereme podrobněji, tím spíš, že od našich médií se nic nedozvíte.

  Nová osa světové politiky se začala rodit v úterý před vánoci. Ten den, po nenadálé, prý takřka konspirační poradě s německým kancléřem Scholzem, zatelefonoval německý prezident Steinmeier čínskému prezidentovi Xi; a ještě než spolu domluvili, už z Moskvy vzlétlo ruské vládní letadlo s Medveděvem na palubě, a nabralo kurz na Peking! Tam potom ve středu Medveděv na uzavřeném setkání téte á téte předal z ruky do ruky prezidentovi Xi přísně důvěrnou složku od Putina.

  Jakmile se tohle ve Washingtonu dozvěděli, začali panikařit, protože si uvědomili, že postavení světového četníka se začalo otřásat v základech. Německý prezident Steinmeier totiž není jen tak někdo, (jako, až na jednu výjimku, všichni čeští prezidentští kandidáti), ale ostřílený, letitý mezinárodní diplomat, a skvělý zákulisní vyjednavač. Spolu s kancléřem Scholzem jsou staří známí, a Steinmeier má perfektní komunikační kanály s německými a francouzskými průmyslníky a politiky. Ti všichni jsou společně s italskými partnery silně nespokojeni s US politikou podpory Ukrajiny, a Bruselskými sankcemi na Rusko, které ničí evropský průmysl, ale přinášení zisky USA. Proto se všichni tiše domluvili, a vyslali ostříleného Steinmeira opět vyjednat mír!

  Steinmeier už v roce 2015 vyjednal klíčový bod v Minském protokolu o ukončení ukrajinského konfliktu, tzv. Steinmeierovu formuli. Její podstatou bylo závazné ujednání všech stran konfliktu a EU, že na rebelských územích dojde k uspořádání voleb, a pokud tyto volby proběhnou podle pozorovatelů OBSE spravedlivě, bude zaručena rebelským územím mimořádně rozsáhlá samostatnost uvnitř Ukrajiny. Ukrajina by se tak defacto stala volnou konfederací, a Kyjev by neměl na Rebelské republiky žádný vliv, ani by z nich nevybíral daně. Zelenský dokonce v roce 2019 na Steinmeierovu formuli přistoupil, ale ukrajinští nacionalisté a US-demokraté ho okamžitě přitiskli ke zdi, a donutili, aby otočil, a zabránil uskutečnění dojednaných voleb. Nedávná slova Merklové, o tom, že Minské dohody představovaly pouhý trik Západu, jak získat čas na přípravu ukrajinské armády na boj s Rusy, jsou ve světle vánočních dohod zřejmě jen zastírací manévr, protože Steinmeier a Merklová jsou staří spolupracovníci, a vždy dosud jednali ve vzájemné shodě. Merklová tedy měla za úkol svým vyhlášení odvrátit pozornost USA od probíhajících vyjednávaní v Pekingu, a to se jí evidentně zdařilo.

  Peking sice bohatne na sankcích na Rusko ještě možná víc než USA, ale sleduje dlouhodobější cíl. Tím je postupné měkké (soft) vytlačování USA z Evropy. Peking chce silnou, prosperující, suverénní Evropu, stejně jako prosperující Rusko, což je opakem politiky Biden demokratů, kteří potřebují slabou a nekonkurenceschopnou Evropu i Rusko, aby získaly zdroje a prostředky na konflikt s Čínou. Bruselská komise v tomto souboji hraje roli trojského koně USA v Evropě.

  Vzhledem k tomuto složitému pozadí těchto vánočních vyjednávání USA vycítily, že něco není v pořádku, když Steinmeier z ničeho nic telefonoval se Xi Jinpingem, a Medveděv se už druhý den náhle objevil v Pekingu. USA byly už tak v posledním půlroce roce značně zneklidněny, že vztahy Pekingu s Německem a Ruskem se v posledních půlroce značně zlepšily a upevnily. Teď vše jen gradovalo, protože USA si najednou uvědomily, že by je ostatní mocnosti mohly lehce vyšachovat z ukrajinské partie.

  Xi telefonicky předložil Steinmeierovi tříbodový návrh na rozvoj vztahů mezi Čínou a Německem a prohlásil, že Čína a Německo byly vždy partnery dialogu, rozvoje a spolupráce, a také partnery pro řešení globálních výzev.
  Podobně na schůzce s Medveděvem Xi zdůraznil, že Čína je připravena spolupracovat s Ruskem na neustálém prosazování čínsko-ruských vztahů v nové éře a zajišťování spravedlivějšího a spravedlivějšího globálního vládnutí.
  Při obou jednáních zmiňoval Xi Ukrajinu a zdůraznil, že Čína zůstává odhodlána podporovat mírová jednání, (Steinmeierovi), a Čína zůstává odhodlána podporovat aktivní mírová jednání, (Medveděvovi).
  Jednání Berlína a Pekingu, která vyústila ve vánoční ujednání, začala v listopadu, návštěvou kancléře Olafa Scholze v Číně, při které byl doprovázen delegací nejvyšších německých průmyslníků, a skončila Steinmeierovým telefonátem minulý týden!
  Současná proamerická ministryně zahraničí Německa Annalena Baerbocková se sama naivně vyřadila z jednání, tím že distancovala od návštěvy kancléře Scholze v Číně, a o výsledcích jednáních, tak už nebyla ani informována!
  Steinmeierův vánoční telefonát prezidentovi Xi Jinping evidentně potvrdil, že Scholz stále postupuje podle tzv. plánu Merkelové na konstruktivní vztahy s Čínou a Ruskem bez ohledu na názory USA.
  Není také náhodou, že němečtí ministři v poslední době veřejně napadali americké ropné společnosti, které drze využívají nynější evropskou energetickou krizi k dosažení závratných zisků prodejem plynu za trojnásobek až čtyřnásobek jeho domácí ceny v USA.
  Svou roli v současné změně kurzu Berlína určitě sehrálo i zničení plynovodu Nord Stream, které způsobilo počátek migrace německého průmyslu do USA. Číny a Indie!
  Čína včera odvolala z postu ministra zahraničí hlavního vyjednavače vánočních dohod, a přítele Lavrova, Wang Yi, a to v souvislosti s jeho říjnovým povýšením do politbyra UV KSČíny. Povšimněte si, byl odvolán, až po jednáních, a ne po povýšení!
  Čína včera jmenovala novým ministrem zahraničí dosavadního velvyslance v USA Qin Gang. Ten je jednak osobním přítelem prezidenta Xi Jinping, ale hlavně prvním vlčím válečníkem ve funkci mistra zahraničí Číny. Vlčí válečníci jsou čínští politici, kteří se v posledních 10 letech seskupili okolo prezidenta Xi, a místo tradiční opatrné čínské proamerické servilní zahraniční politiky, prosadili ostře konfrontační kurs proti nátlaku USA!
  Závěr: Němci si uvědomili, že národ bez průmyslu nemůže být svobodným a suverénním národem, a proto se pustili s tichou podporou Francouzů do složité politické hry proti USA. My můžeme být jedině rádi, protože válka i sankce, a s nimi drahota možná už brzy skončí. A to je snad ten nejkrásnější závěr všech našich letošních analýz. Tak Vám všem přeji hodně štěstí a zdraví v novém roce 2023, a ještě jednou Vám děkuji za Vaše dary, rady, nápady a podporu. Je 05.12. sobota 31. prosince, a já se jdu vyspat na Silvestra.

 32. Svatopluk Beran říká:

  blade říká:
  Středa, 8. 2. 2023 v 19:40
  V jaké JEHO muzejní restauraci > vždyť mu nepatří > pouze ji provozuje > není to restaurace ale kavárna

  ————————————————————————————————

  NEPODSTATNÉ INFORMACE K PODSTATĚ DANÉ PROBĚHLÉ SKUTEČNOSTI, NA KTEROU JSEM CHTĚL POUKÁZAT.

  A TO JE, ŽE SE TU POZVOLNA PLÍŽÍ DO RÁDOBY HAVLOVLEM INICIOVANÉ DEMOKRACIE, TOTALITNÍ DEMOKRACIE JEDNOHO VLÁDNÍHO NÁZORU.

  NEHLEDĚ NA TO, ŽE JSI JEDNOHO ZDEJŠÍHO BLOGERA, KTERÝ ČTE NEPŘESNĚ A ZŘEJMĚ NEZNÁ JIHLAVKÁ RESTAURAČNÍ ZAŘÍZENÍ, PŘIVEDL PRO JEHO TYPICKOU HLOUPOST DO TRAPNÉ SITUACE.

  🙂

 33. blade říká:

  Jj 🙂

  Jen jsem chtěl poukázat, že ta kavárna Muzeum je Kraje a ne kavárníka. Místní pajzly v centru nenavštěvuji, ale do Luk, Bítovčic, Zborné, Vyskytné či Rantířova občas zajdu.

 34. Zdeněk Gryc říká:

  Uhodil HLAVIČKU na HŘEBÍČEK

  Svatopluk Beran říká:
  Čtvrtek, 9. 2. 2023 v 7:15
  „KTERÝ ČTE NEPŘESNĚ A ZŘEJMĚ NEZNÁ JIHLAVKÁ RESTAURAČNÍ ZAŘÍZENÍ,
  PŘIVEDL PRO JEHO TYPICKOU HLOUPOST DO TRAPNÉ SITUACE.“

  Má pravdu !

  Bylo a je všeobecně známo,
  ne – pije pivo.
  Měl kulatiny a byl vedoucím atelieru, který zrovna vyhrál mezi-atelierou soutěž.
  Odměnu byl autobusový zájezd do jižních Čech.
  Atelier se usnesl, že ZG musí vypít
  1, slovy jedno pivo.
  Když to vypadalo na hrubé násilí, tak ho fakt vypil.
  Od té doby zase nic.

  Nedá se vyloučit, že v tom měl prsty provozář atelieru Leopold Havlík.
  Nejenom že první překlad do češtiny knihy: Vejce a já – Betty MacDonaldová
  pochází od něj.
  Komentoval to tak, že nechtěl, aby české ženy byly o toto dílo ochuzeny.

  Ale také má kapitolu v knize paní učitelky Vránové: Rytíři Vysočiny – Valašský ogar.

  Následně, aby poněkud odlehči svůj „hnusný čin“, tak kpt. dělostřelec anglické armády,
  vyprávěl poučnou historku, vína se nemají míchat.
  Měli párty v Londýně v bytě krásné Maďarky, když začalo bombardování,
  oni ale setrvali u vína, červené došlo a tak pokračovali v bílém.
  Majitelka bytu postupně ovíněnou společnost vystrkala.
  Zůstal Polda.
  Kolegyně ze Stavoprojektu zajisté ví proč, Maďarka měla vkus.
  Polda se svým anglickým knírkem byl gentleman.
  Maďarka byla moc krásná, ale nic z toho nebylo.
  Nejenom vína se nemají míchat !

  „NEZNÁ JIHLAVKÁ RESTAURAČNÍ ZAŘÍZENÍ“
  Tak to je asi jediná pravda Svatopluka Berana.

 35. Svatopluk Beran říká:

  Slovensko – CENZURA – ČESKO – VLÁDA – GRYC – TOMANEC – CENZURA –

  FICO O GRYCOVĚ A VLÁDNÍ CENZUŘE

  🙂

  https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=VuLzDxX-1Nw&fbclid=IwAR06nyCcr5Ro0xzxX_C0qsVdwTT_yN16xkOcL2nmo4rlqKlIlN5iLFOlHAU

  U NÁS SI UŽ VŮBEC NIKDO Z POLITIKŮ NEDOVOLÍ A MOŽNÁ ŽE ZŘEJMĚ ANI NEMŮŽE, POD TLAKEM ZMATENÝCH BLOGERŮ GRYCE, TOMANCE A POSLANCŮ ČI
  SENÁTORŮ TYPU ČERNOCHOVÉ ČI VYSTRČILA, ŘÍCI DĚJINĚ PROBÍHAJÍCÍ SKUTEČNOSTI. TAK TO JE TA DNEŠNÍ GRYCO-HAVLOVA DEMOKRACIE

 36. Svatopluk Beran říká:

  21MINUTA 30 VTEŘINA VÝŠE ZVEŘEJNĚNÉHO ODKAZU. USA PŘISPÍVAJÍ SLOVENSKU 7 MILIONY EUR NA BOJ S DESIINFORMAVEMI 🙂

  KOLIK ASI DOSTÁVAJÍ TI NAŠI BANDITÉ NA OBLBOVÁNÍ GRYCŮ A PODOBNÝCH POSLANCŮ A SENÁTORŮ 🙂

 37. Svatopluk Beran říká:

  CHYBÍ MI U NÁS V REPUBLICE TAKOVÁTO STRANA A ČLOVĚK I OSTATNÍ CO JSOU KOLEM FICA, KTEŘÍ MLUVÍ A PŘESNĚ A NEBOJÁCNĚ MLUVÍ O SKUTEČNOSTI KTERÉ PROBÍHAJÍ NA UKRAJINĚ I VE SVĚTĚ V POSLEDNÍ DOBĚ.

  TO JE PRO MNE DEMOKRACIE. POKUD TAKOVOUTO DEMOKRACII MYSLEL HAVEL, TAK JSEM PRO HAVLA. ALE DOPADLO TO ÚPLNĚ JINAK A HAVLISTA GRYC SÁM SVÝM CHOVÁNÍM A TYPEM SVÝCH PŘÍSPĚVKŮ ZNEHODNOCUJE HAVLOVO POSLÁNÍ, PRO KTERÉ OBČANÉ NAIVNĚ ZVONILI KLÍČI. TO CO TO DNES PŘEDSTAVUJE PĚTIKOALICE A GENERÁL NATA A BÝVALÝ ŠKOLENÝ KOMUNISTICKÝ VOJENSKÝ ZPRAVODAJEC PAVEL, JE ZCELA MIMO 89 ROK MINULÉHO STOLETÍ. DNEŠEK JE V ČR AMERIKOU UKRADENÉ REVOLUCE.

 38. Svatopluk Beran říká:

  JSEM PRO, NA PROVOKACE UDAVAČE NEREAGOVAT!!!

  blade říká:
  Pátek, 10. 2. 2023 v 22:48
  Známé české úsloví říká: „Podpis hloupoučkého Gryce, na všech rozesraných diskuzích“

  https://citaty.net/media/quotes/48/63/486308-ivan-fontana-obrazky-s-citaty-hlupak-si-vezme-slovo-kdykoli-se-nasky_UM4KQ3z.png

  PRO HLUPÁKA KAŽDÝ HLOUPÝ. ,,FORREST GUMP,,

 39. Zdeněk Gryc říká:

  Blade mazaně

  Beran hloupěji

  SE NEZMIŇUJÍ O MERITU SVĚTOVÉHO PROBLÉMU.

  PĚRVIM DĚLOM = „RUSOVÉ GO HOME“
  ——————————-

  PUTINOVÝM TROLLŮM LEŽÍ V ŽALUDKU:

  NATO

  EU

  „Nebude dlouho trvat a dočteme se: Policie zadržela všechny europoslance.“

  + Putinovy tanky zaparkovaly na Václaváku, jako v roce 1968.

  Veldr. PS – áků, Blade bude zase v cajku:

  „Potkat na čáře architekta,
  tak stačí v těch lesích tam na něj udělat bububu či cvaknout závěrem,
  tak se na místě zesere strachy :-).
  Vy kubo z jihlavských Nemanic“

  AUTOBIOGRAFIE
  PS –áka …
  „cvaknutí závěrem samopalu znamená“

  blade říká:
  Sobota, 21. 1. 2023 v 23:09
  … nemehla ke zbrani raději ani nepustili …
  Gryc neví, že cvaknutí závěrem samopalu znamená, že závěr samopalu bez náboje v komoře a bez zásobníku posuneš třeba o 1cm dozadu a pustíš. Závěr vydá charakteristický zvuk z kterého dělá nemehlo Gryc vědu jak na VUMLu
  —————————
  „Dostávám dnes úplně stejné anonymy,“

  svěřuje se Halík, /a není sám /

  „Jsou v nich celé věty stejné.
  Stejné gramatické chyby, stejné vulgarismy.
  Jako by vrstva, které Masaryk říkal patologická sedlina společnosti,
  v některých chvílích vybublala a jako ti mloci vylezla z kanálů.“

  stejné vulgarismy:

  1. blade říká:

  Úterý, 2. 11. 2021 v 11:59
  Bohužel po dobrém to nejde > hele ty starej vole z Březinek či bůhví odkud > mel si co chceš, stejně to nikdo nečte a nikoho to nezajímá > ADMIN JL BY MĚL KONEČNĚ ZAKROČIT, NEBOŤ TU AKORÁT ZASÍRÁŠ A ZNEPŘEHLEDŇUJEŠ BLOGY DRUHÝCH. Takže nick Gryc > Ještě doplním > nick Gryc nedělaj tu ze sebe idiota > nevytrhávaj z kontextu té mé lidové slovesnosti (vyprávění jiných-já to nezažil) co se ti zrovna hodí. Chybí jim tam pasáž o poslechu Hlasu Ameriky, o poslechu Svobodné Evropy, o poslechu Radia Luxembourg > ale také, na rozdíl od SVAZÁKA a SOUDRUHA nick Gryce, pasáž o odmítnutí vstupu do SSM.
  Takže SOUDRUHU a RUDÝCH POUHÝ SLOUHO nick Gryc >

  vyliž si prdel !

 40. Svatopluk Beran říká:

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-po-nepriteli-z-vnejsku-uderil-i-ten-vnitrni-jak-cist-korupcni-afery-na-ukrajine-

  TÍMTO NYNĚJŠÍM OTEVŘENÝM ZVEŘEJNĚNÍM UKRAJINSKÉHO STÁTNÍHO KORUPČNÍHO SYSTÉMU, NASTARTOVANÉHO JAK USA TAK I RUSKEM PO OSAMOSTATNĚNÍ UKRAJINY SE BLÍŽÍ I DEN, KDY BUDE SPOJENÝMI STÁTY AMERICKÝMI NĚJAKÝM ZPŮSOBEM ODSTAVEN Z POLODIKTÁTORSKÉHO VOJENSKÉHO REŽIMU, UŽITEČNÝ USA IDIOT, ZELENSKÝ. SVOU PRÁCI Z ROLE TELEVIZNÍHO KABARETIÉRA, NA VÁLEČNÉHO UKRAJINSKÉHO DIKTÁTORA PRO GEOPOLITICKÉ ZÁJMY USA, UŽ TÉMĚŘ NAPLNIL. NA ČÁSTI BÝVALÉHO ÚZEMÍ UKRAJINY, BUDOU PEVNĚ UCHYCENY AMERICKÉ VOJENSKÉ ZÁKLADNY V BLÍZKOSTI RUSKÝCH HRANIC. POSTUPNÝ PLÁN JE NAPLNĚN A NYNÍ SE BUDE PRACOVAT NA TOM, ABY NOVÁ UKRAJINSKÁ GARNITURA NEBYLA POŠKOZENA TÍM, ŽE SE PODÍLELA NA ČÁSTEČNÉ ZTRÁTĚ UKRAJINSKÉHO ÚZEMÍ, ZTRÁTĚ VYŠŠÍCH JEDNOTEK DESETITISÍCŮ OBČANŮ UKRAJINY A AMERICE NESPLATITELNÉM DLUHU.

  AMERICKÁ PR BUDE TYPICKY DEKLAROVAT ŽE – NOVÁ VLÁDA UKRAJINY NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO Z HLOUPOSTÍ ZELENSKÉHO, KTERÝ DOVEDL UKRAJINU NA POKRAJ ZKÁZY. OVŠEM ZCELA VYPUSTÍ, ŽE SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ OPĚT VSTOUPILY NA DALŠÍ ÚZEMÍ NAŠÍ PLANETY, ABY Z NĚJ UŽ NIKDY NEODEŠLY A ŽE JIM TATO ZEMĚ UŽ NAVŽDY BUDE ZE SVÝCH SUROVINOVÝCH, SPOTŘEBITELSKÝCH A I LIDKÝCH ZDROJŮ, JISTIT JEJICH MĚNU.

 41. Jan P říká:

  Vždycky si řeknu, že inflaci sice máme jednu z nejvyšších, ale zase máme slušného premiéra a budeme mít i slušného prezidenta. A hned je mi líp.
  https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-inflace-v-lednu-mezirocne-vzrostla-na-175-procenta-40422573

 42. blade říká:

  Dnes na SZ 🙂

  Už žádné drobné. Živnostníkům hrozí zvýšení odvodů o polovinu

  Vyšší daně, ale taky vyšší penze. Stát chce narovnat odvody živnostníků na sociálním pojištění. V průběhu tří let by se mohly zvednout o 60 procent, navrhuje ministerstvo práce.

  Většina podnikatelů platí na pojistném jen minimální měsíční zálohy. Vzhledem k fungování penzijního systému tak na ně svým způsobem doplácejí zaměstnanci.

 43. blade říká:

  https://translate.google.cz/?hl=cs&sl=auto&tl=cs&text=Gryc&op=translate

  🙂 🙂 🙂

 44. Jan P říká:

  Vidím dva bývalé komunistické kádry a převlékače kabátů, přisluhovače systému, ať je jakýkoliv, hlavně když to sype…
  Korunovace byla velkým zážitkem, řekl Pavel. Eva Pavlová okouzlila svými šaty
  https://www.denik.cz/staty-mimo-eu/eva-pavlova-saty-korunovace.html

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I