Blog Jihlavských listů

Miloš Vystrčil
24- Narozen v roce 1960 v Dačicích, od narození žije v Telči. Na podzim roku 2010 zvolen senátorem obvodu 52 - Jihlava. Od roku 2020 je předsedou českého Senátu. www.vystrcil.cz

Studenti

Miloš Vystrčil | Čtvrtek, 2. 3. 2023 v 11:58

Byl to první předseda českého Senátu Petr Pithart, který v roce 2003 inicioval vznik pamětní desky na pražské Nerudově ulici. Na pro většinu lidí bohužel neznámé pamětní desce se nachází následující text:
„25. února 1948 byli v těchto místech a na Hradčanském náměstí brutálně napadeni ozbrojenou komunistickou policií vysokoškoláci, kteří v mnohatisícovém pochodu na Hrad šli podpořit prezidenta Beneše v úsilí zachovat svobodu a demokracii.
Na paměť odvážných studentů, kteří se v osudových chvílích našeho národa nebáli vzepřít nastupujícímu bezpráví.


Pražský akademický klub 48 a Senát Parlamentu České republiky.“
V sobotu 25. února jsme si právě u této desky v Nerudově ulici společně připomínali 75. výročí únorových událostí roku 1948.
Asi téměř všichni víme a známe ze všech možných televizních záznamů, situaci, kdy na Václavském náměstí tehdejší předseda vlády Klement Gottwald 25. února 1948 oznamuje, že se právě vrátil z Hradu a že prezident republiky Edvard Beneš všechny jeho návrhy přijal.


Co potom následovalo, si také většina z nás pořád pamatuje. Přišlo více než 40 let života v sovětském mocenském bloku, více než 40 let života nesvobodného a neúspěšného budování komunismu. Vše skončilo krachem totalitního režimu, sametovou revolucí a návratem svobodného a demokratického společenského systému.


Bohužel a ke škodě našeho národního sebevědomí, na rozdíl od únorových událostí na Václavském náměstí se o události z 25. února 1948, která se udála v Nerudově ulici, ani po listopadu 1989 příliš nemluví. Jsem přesvědčen, že je to škoda a chyba.


Považuji za důležité připomínat, že v únoru 1948 to byli bohužel jako téměř jediní studenti, kteří proti tehdejšímu únorovému převratu a nástupu nesvobody aktivně a odvážně protestovali. Studenti jasně rozpoznali, jak obrovské nebezpečí naší zemi v té době hrozí a k jakému společenskému zlomu dochází a svým pochodem za svobodu a demokracii na Pražský hrad s cílem podpořit prezidenta Edvarda Beneše se proti nastupujícímu bezpráví a totalitě jasně postavili.


Organizátoři únorového studentského pochodu byli později komunistickou bezpečností dohledáni a jejich další vysokoškolské studium bylo následně ve většině případů shledáno jako nežádoucí. Toto počínání nastupující vlády komunistické strany zcela odpovídá charakteru autoritářského totalitního režimu, který se pod vládou komunistů naplno ujal moci.


Odvahu studentů a události v Nerudově ulici jsem se rozhodl popsat podrobněji nejenom proto, že v tomto roce od nich uplynulo 75 let, nýbrž také proto, že jsem přesvědčen, že odvaha brutálně napadených studentů z Nerudovy ulice v únoru 1948 si zaslouží naši minimálně stejnou úctu a vděk, jako odvaha vysokoškoláků, kteří byli mláceni na Národní třídě v listopadu 1989.


Ani v roce 1948 v Nerudově ulici ani v roce 1989 na Národní třídě tito mladí lidé nemohli vědět, jak dopadnou a co s nimi bude. Chovali se způsobem, který leckdy bývá nám starším a zkušeným ne až tak přirozený, moc nepřemýšleli a udělali to, o čem byli přesvědčeni, že je správné. Díky za to, díky za inspiraci a jasný vzkaz pro současnost i budoucnost.

28 komentářů k článku “Studenti”

 1. blade říká:

  Jediné foto ze studentského pochodu na Hrad 25. února 1948. Bratři Ployharové: To nafotil náš táta!

  https://1884403144.rsc.cdn77.org/foto/ployhar-15-unor-pochod-studenti/Zml0LWluLzk3OHg5OTk5L2ZpbHRlcnM6cXVhbGl0eSg4NSk6bm9fdXBzY2FsZSgpL2ltZw/8219957.jpg?v=0&st=lhNfA_SDV7d0VeNjGUQhtXU_AI9Lgyk0H0ZudfpEFpc&ts=1600812000&e=0

  Zdroj:
  ://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/736538/jedine-foto-ze-studentskeho-pochodu-na-hrad-25-unora-1948-bratri-ployharove-to-nafotil-nas-tata.html

 2. blade říká:

  Jedněmi z prvních obětí vykonstruovaných politických soudních procesů, které probíhaly na našem území od počátku vlády KSČ v roce 1948, se stali studenti právnické fakulty Boris Kovaříček (†22) a Karel Bacílek mladší (†29). Trest smrti dostal i Josef Hruška starší, který oba vysokoškoláky jako agent vojenské zpravodajské služby k odboji proti komunistům navedl.

  Zdroj:
  https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-pribehy/713300/justicni-vrazdy-studentu-z-pravnicke-fakulty-odskakal-i-jejich-provokater-obeseni-byli-pred-73-lety.html

 3. Jan P říká:

  Co tahle země vlastně dnešním mladým nabízí ?

  -nedostupné bydlení
  -podprůměrné vzdělání
  -nekvalitní potraviny
  -třetinové platy
  -žádný důchod
  -vysoké daně
  -extrémní zadlužení

 4. jihlavák říká:

  – na druhou stranu mabízí slušného budoucího prezidenta, slušného premiéra, vládu slušných lidí a v neposlední řadě slušného předsedu senátu

 5. Svatopluk Beran říká:

  jihlavák říká:
  Pátek, 3. 3. 2023 v 7:05
  – na druhou stranu mabízí slušného budoucího prezidenta, slušného premiéra, vládu slušných lidí a v neposlední řadě slušného předsedu senátu

  Evropa chce do války zapojit další velmoc. Ta si zatím střeží svou neutralitu.

  https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/492892-evropa-chce-do-valky-zatahnout-dalsi-velmoc-ta-si-zatim-prisne-strezi-svou-neutralitu?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.context

  V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEJSOU DEZOLÁTI, VČETNĚ VYSTRČILA SLUŠNÍ, JSOU TO JAK OMEZENÍ EKONOMOVÉ A POSTIŽENÍ OBČANÉ ANTIRUSISMEM A TÍM ZÁROVEŇ ČEŠTÍ OBČANÉ MILUJÍCÍ AMERICKÉ SVĚTOVÉ GEOPOLITICKÉ VÁLKY PRO ZISK A SPOTŘEBITELSKÉ I SUROVINOVÉ ZÁKLADNY V CIZÍCH ZEMÍCH. VE SKUTEČNOSTI JE TO TLUPA AROGANTNÍCH LUMPŮ, KTEŘÍ NÁS VEDOU DO VÁLEK A NAMÍSTO SVÝCH STARŠÍCH OBČANŮ, DOTUJÍ MILIARDAMI AMERICKÉ VÁLKY, ENERGETICKÉ ELITY, BANKY ATD. VE SVÉ HRANÉ PATOLÍZALSKÉ SLUŠNOSTI, VYKRÁDAJÍ TUTO ZEM V ZÁJMU NĚKOHO ÚPLNĚ JINÉHO A DĚLAJÍ V NÍ AMERICKÝ BORDEL.

  TOMUTO NEOLIBERÁLNÍMU SYSTÉMU NEJDE O KLID, POHODU, RADOST ZE ŽIVOTA, ŠTĚSTÍ, JDE JIM O VÁLKY, ZBÍJENÍ. V TOM SE VYŽÍVAJÍ A V TOM PŘES PODĚL.ANÁ JEDNOSTRANNÁ ČESKÁ MEDIA ŠÍŘÍ HLOUPOST A UBOHOST DO HLAV PŘEDEVŠÍM MLADÝCH LIDÍ.

  ŽIVOT BY MĚL BÝT O RADOSTI Z NĚJ, NE O TOM JAK NĚKOHO DRUHÉHO BUDU Z ÚSMĚVEM TOPIT A PÁR BLBCŮ SE U TOHO BUDE USMÍVAT A TLESKAT TOMU.

 6. Svatopluk Beran říká:

  Považuji za důležité připomínat, že v únoru 1948 to byli bohužel jako téměř jediní studenti, kteří proti tehdejšímu únorovému převratu a nástupu nesvobody aktivně a odvážně protestovali. Studenti jasně rozpoznali, jak obrovské nebezpečí naší zemi v té době hrozí a k jakému společenskému zlomu dochází a svým pochodem za svobodu a demokracii na Pražský hrad s cílem podpořit prezidenta Edvarda Beneše se proti nastupujícímu bezpráví a totalitě jasně postavili.

  DNES JSOU TO PRÁVĚ PROPAGANDOU A ŠKOLAMI ZCELA ZDECIMOVANÍ STUDENTI, KTEŘÍ NEMAJÍ ŽÁDNÉ ŽIVOTNÍ ZKUŠENOSTI A KTERÝM TATO SPOLEČNOST ZCELA VYMÝVÁ MOZKY O TOM JAK BUDOU VŠICHNI BOHATÍ A JAK VŠECHNO BYLO ŠPATNĚ. JSOU TU STUDENTI KTERÉ DRŽÍ NAD VODOU JEJICH RODIČE A PŘES NEKRYTÉ PŮJČKY JIM ZAJIŠŤUJÍ RÁDOBY KRÁSNÝ, BEZSTAROSTNÝ ŽIVOT S MOBILEM V RUCE.

  TYHLE STUDENTY UŽ NIKDY NA ŽÁDNÉ DEMONSTRACI, KTEROU NEPŘIPRAVÍ VLÁDA NEUVIDÍTE.

  DRTIVÁ VĚTŠINA TĚCHTO STUDENTŮ NA ŽÁDNÝ PROTEST ZE SVÉ VLASTNÍ NESPOKOJENOSTI NEPŘIJDE.

  TI PŘIJDOU JEDINĚ NA VLÁDNÍ VÝZVY SAMOCENZURY NEBO SAMOPROPAGACE REDAKTORŮ MEDÍÍ.

  TI BUDOU TAK AKORÁT POZVÁNI DO FOKUSU VÁCLAVA MORAVCE NA 24ČT. V KVÁDRECH A VEČERNÍCH ŠATECH PAK BUDOU HÝKAT A PŘEDNÁŠET SVÉ PŘIPRAVENÉ A ZCENZUROVANÉ OTÁZKY ZÁROVEŇ Z VÁCLAVEM TĚM, CO POZVÁNÍ PŘIJALI. TAKHLE ZMANIPULOVANOU MLÁDEŽ, JAKO JE TA U VÁCLAVA MORAVCE JSME VÍDALI NA SVAZÁCKÝCH SJEZDECH. PRAVDA NEBYLI VE VEČERNÍCH UNIFORMOVANÝCH ROBÁCH, ALE V UNIFORMÁCH SVAZÁCKÝCH. POLITICKY TO VŠAK MĚLI VYMAŠTĚNÉ STEJNĚ.

 7. blade říká:

  Dnešní SZ > (pro méně pozorné a chápavé Grycáky > dnes je pátek > pátý den v týdnu > třetí den března > třetího měsíce roku 2023)

  V horní komoře Parlamentu zaznívají hlasy, že se vláda v případě změn u mimořádné valorizace chová protiústavně. Kritici jsou i z řad provládních senátorů.

  Vystrčile, již je pomalu čas vystoupit proti protiústavní věci.

  https://media.tenor.com/V7Dyt3LRu8sAAAAd/hujer-u%C5%BEje%C4%8Das.gif

 8. Zdeněk Gryc říká:

  Dříve „blade“

  Nyní Ployhar

  Bratři Ployharové: To nafotil náš táta!

  Vážený pane blade – Ployhar

  pro méně pozorné a chápavé Grycáky

  tak jenom za toho jednoho Zdeňka Gryce,

  jmenujete se Ployhar ?

  „pro méně pozorné a chápavé“ čtenáře Jihlavských listů
  je pan Ployhar Váš táta ?

  Za odpověď předem děkuje : Ing. arch Zdeněk Gryc
  ————-

  blade říká:
  Pátek, 3. 3. 2023 v 9:52
  Dnešní SZ > (pro méně pozorné a chápavé Grycáky > dnes je pátek > pátý den v týdnu > třetí den března > třetího měsíce roku 2023)

  blade říká:
  Čtvrtek, 2. 3. 2023 v 12:45
  Jediné foto ze studentského pochodu na Hrad 25. února 1948.
  Bratři Ployharové: To nafotil náš táta!

  Jediné foto ze studentského pochodu na Hrad 25. února 1948. Bratři Ployharové: To nafotil náš táta!
  Autor: V. Suchan, M. Ondrášek –
  27. února 2023

  05:00
  Sdílej:
  V „revolučních“ únorových dnech roku 1948 veřejně vystoupili proti nastolování komunistické moci pouze vysokoškolští studenti. V podvečer 25. února vyrazil studentský průvod na Hrad, aby podpořil prezidenta Edvarda Beneše. Autorem jediné známé fotky z této události je kameraman a režisér Jiří Ployhar (1927–2009). A právě jeho syny Jiřího a Davida jsme oslovili.

  Váš táta zachytil čelo studentského průvodu v Nerudově ulici v Praze, blížící se ke kordonu příslušníků policie, tehdy Sboru národní bezpečnosti (SNB). Jak ta fotografie vznikla?

  DAVID: „Táta, tou dobou byl v prvním ročníku na FAMU, se velice zajímal o všechno dění, takže u toho pochodu na Hrad nemohl chybět. Vyprávěl nám, že studenty v Nerudovce zastavili a zmasakrovali policajti… A tak vznikla ona fotografie, v zatáčce pod Hradem, dál už je nepustili.“

  JIŘÍ: „Padl tam náhodný výstřel a jeden student byl zraněný do nohy. Už si přesně z jeho vyprávění nepamatuji, odkud snímek nafotil, ale myslím, že to bylo z ochozu nebo z nějakého okna domu pod Hradem, kam se mu podařilo dostat, a vše měl jako na dlani.“
  Je to jediná známá fotografie z té události, tátovi se jich nepodařilo pořídit víc?

  JIŘÍ: „Táta byl perfekcionista, vždycky použil jenom to, co bylo profesionálně na úrovni. Nedokonalý záběr, třeba nezáměrně neostrý, dál nepustil. Myslím, že další fotka existuje. Třeba v archivu našeho táty ještě něco objevíme, pracujeme na tom s bráchou.“

  DAVID: „Teď si nejsem jistý, zda to není na skleněném negativu, z toho jsme zatím ten jediný skenovali. Je to velmi křehký, citlivý materiál a člověk k tomu musí přistupovat obzvlášť opatrně.“

 9. blade říká:

  Tady je někdo zřejmě pěkně nametenej nebo úplně blbej, ale já to nejsem.

  A venku je hezky 🙂

 10. Zdeněk Gryc říká:

  blade říká:
  Čtvrtek, 2. 3. 2023 v 12:45
  Jediné foto ze studentského pochodu na Hrad 25. února 1948. Bratři Ployharové: To nafotil náš táta!
  —-¨
  pěkně nametenej nebo úplně blbej, ale já to nejsem.
  —-
  “ To nafotil náš táta!“

  blade… se stydí za jméno svého táty.

  blade… se stydí a za to co píše

  blade =

  Putinův TOLL s maturitou

  Beran =

  Putinův TROLL bez maturity

 11. Zdeněk Gryc říká:

  oprava:
  blade =

  Putinův TROLL s maturitou

 12. jihlavák říká:

  Toto překonává i komunistickou agitku z 50. let. Soudružka ODS Decroix
  ————————————————————————————–

  Senior Václav v příspěvku poslankyně ODS hájí snížení důchodů. Je z fotobanky

  „Důchodci se nemají špatně,“ hlásá senior Václav P. z Vysočiny na fotografii zveřejněné poslankyní ODS Evou Decroix

  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-senior-vaclav-v-prispevku-poslankyne-ods-haji-snizeni-duchodu-je-z-fotobanky-40424653#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 13. Zdeněk Gryc říká:

  Senior Václav v příspěvku poslankyně ODS hájí snížení důchodů. Je z fotobanky
  Z
  Z FOTOBANKY ASI NENÍ FOTO U ČLÁNKU:

  Při nekonečném jednání ve Sněmovně kolaboval poslanec ANO
  dnes 17:57 • Aktualizováno 18:09
  Jan Menšík
  Třiašedesátiletý poslanec ANO Milan Wenzl, který se dlouhodobě potýká se zdravotními problémy, musel kvůli nevolnosti v pátek v podvečer přerušit ve Sněmovně svůj projev, v němž načítal pozměňovací návrhy ke spornému vládnímu návrhu ke snížení mimořádné červnové valorizace důchodů.
  Článek
  Již po cestě k řečništi se začal hroutit. Řídící schůze Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) mu navrhla,
  že jeho vystoupení může být odloženo, pokud se necítí dobře, přesto na svém proslovu trval.
  Během řečnění se mu třásl hlas a ztěžka dýchal.
  Místopředseda dolní komory a lidovecký poslanec Jan Bartošek společně s poslancem ANO Romanem Kubíčkem jej proto přemluvili, aby své vystoupení ukončil, a odvedli ho od řečnického pultíku.
  Před opuštěním řečniště se ještě stihl omluvit ze zbytku jednání.

  Foto: Martin Štěrba, ČTK
  Aktuálně se Wenzl nachází v péči lékařů.
  Schůze ke snížení červnové valorizace důchodů, kterou opozice obstruuje, začala v úterý v 10 hodin dopoledne.

  S přestávkami klubů trvá už více než 80 hodin.

 14. blade říká:

  Senilní tragéd z T06B dostal dnes ve 12:32 a ve 13:26 vycházku k PC.

  Co obsahuje zdroj prvního příspěvku tohoto blogu stále neví 🙂

  Technologické schéma řešení problémů pro senilního tragéda z T06B:

  https://slideplayer.cz/slide/5659371/6/images/4/Flowchart+%E2%80%93+an+example+TECHNOLOGICK%C3%89+SCH%C3%89MA+%C5%98E%C5%A0EN%C3%8D+PROBL%C3%89M%C5%AE.jpg

 15. jihlavák říká:

  Důchodci se nemají špatně. Čáástečně pravdivé. Když jsou dva a mají vlastní bydlení, dá se zatím celkem vyjít. Ale soudružka aktivistka nevnímá, že senioří žijí často sami v nájemním bydlení, mají dálkogvé topení, musí zaplatit cenu, jakou nasatvíí dodavatelská firma, spořit se moc nedá a jde o další vysoký výdaj, dále náklady na léky atd.

  Seniory ODS okrádá několikrát. Obere je zhruba o 1000 na valorizaci, zvýší jim daně. daň z nemovitosti se dotkne jak vlastního, tak nájemního bydlení- promítně se do výše nájemného, okrádá je obří inflací. Zda je vysoká inflace zapříčiněna jejich neschopností nebo jde o záměr lze těžko posoudit.

  Naproti tomu si v roce 2023 n soudružka přilepšila o necelých 13 procent.

  Cituji:

  Řadoví poslanci a senátoři bez funkce dostanou měsíčně 102 400 korun hrubého, tedy o 11 600 korun více, než v roce 2022.

  K tomu jim náleží 53 200 až 72 100 korun jako víceúčelové paušální náhrady za stravu, dopravu a reprezentaci. Plat se jim navýší o desetitisíce s ohledem na další funkce.

  Předsedové Sněmovny i Senátu obdrží 274 800 korun měsíčně, což je o 31 tisíc víc než dosud. Stejně tomu bude u předsedy vlády.

  https://www.byznysnoviny.cz/2022/12/30/v-roce-2023-vzrostou-platy-politiku-o-temer-13-pridano-dostanou-i-vojaci-ci-policiste/

  Sebe neošidí :-)))

 16. Svatopluk Beran říká:

  🙂 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=oNC1d86kgIs 🙂 🙂

 17. Svatopluk Beran říká:

  JEŠTĚ JEDNOU A TROCHU LEPŠÍ 🙂 🙂 🙂

  https://www.youtube.com/watch?v=xYuB5gDppvQ

 18. Jan P říká:

  Babiš je dement
  Fiala je dement
  Všichni jsou dementi. Je fakt úplně jedno, kdo je zrovna u moci.

 19. Jan P říká:

  „Stávající volební model se zrodil ve století páry, aby hájil zájmy cechů, agrárníků, dělníků apod. A politici se ho drží jako klíště. Vytvářejí iluzi, že parlamentní systém politických stran je to jediné, co může existovat a přetrvat věky. Avšak v dnešní moderní době nepotřebujeme politické strany, protože problémy nejsou ani levé, ani pravé či středové, ale jen problémy k řešení. A na ty stačí skupina moudrých jednotlivců3, kteří mají u veřejnosti vysoký kredit. Moudří a neúplatní.“
  https://blisty.cz/art/112320-omezenost-politiku.html

 20. blade říká:

  Nej dement je ta nej nanynka Sněmovny. Ta by nejraději pokrátila diskusi na 2x5sekund nebo na mlčení.

  https://www.facebook.com/michal.hasek.7/posts/10223935212349313

  Potřeba nabrousit vidle a cepy na ty parchanty 🙂

 21. Jan P říká:

  „Myslíte si, že jsme jen lůza, že se nás nemusíte bát. Jednou však popadne vás hrůza, až pod okny budeme vám řvát!“
  Tož v boj! Za anarchii! Za svět bez pánů a sluhů, bez vládců a ovládaných.
  Jan Werich- Hej, pane králi
  https://www.youtube.com/watch?v=AwSK-6Y83-4

 22. blade říká:

  Ústavní a sociální výbor Senátu odmítly snížení mimořádné valorizaci důchodů z důvodu retroaktivity i protiústavnosti legislativní nouze. Teď budu bedlivě sledovat, nejen já, jak bude hlasovat Vystrčil a většinová senátní čeládka. Zda se budou řídit senátními výbory nebo pošlapou práva důchodců i ústavu.

 23. blade říká:

  Senát s již tak chabou důvěryhodností veřejnosti se právě dnes propadl na samé dno.

  Lze ho přezdívat Fialova pojistka jeho průšvihů.

  …………………………………………… Vystrčile a spol., styďte se ! ………………………………………………

 24. blade říká:

  Z doby kdy, dle vyprávění pamětníků, prý byla šlehačka opravdu šlehačkou a mléko opravdu mlékem:

  https://youtu.be/f1d-g2jmZbM

  —————————————————————————————-

  V té době zřejmě bylo předražené ovoce a zelenina podobně jako dnes:

  ://youtu.be/ZkOsrNCmfdE

 25. blade říká:

  Echo.24 – 17. listopadu 2022

  „Byl jsem student, který měl zodpovědnost jen za svoje ořezané tužky….“ aneb Co dělal generál Pavel v roce 1989? „Převlékl kabát a šel dělat kariéru,“ míní jeho spolužák.

  https://echo24.cz/a/SwxEC/zpravy-domaci-pavel-prezident-kandidat-1989-listopad-volby-prezidentske-volby-2023

 26. blade říká:

  Tohle by se mělo povinně učit i pouštět ve školách, aby švédský Sabaton nemusel suplovat u nás dějepis.

  https://youtu.be/uThFNSluSww (gen. Karel Janoušek. – těžko najít většího hrdinu a vlastence)

  ……………………..Národ, který zapomněl na svou minulost, nezaslouží si budoucnost……………………….

 27. blade říká:

  Brutální kontrasty z Hollywoodu > https://youtu.be/FF2TN396IMA

  Je pěkný to taky vidět i z jiné stránky, než ty voňavky, kterými se to prezentuje.

  (politiku v tom nehledejte, jde pouze o reálný video cestopis, třeba i pro studenty)

 28. Jan P říká:

  Cením, že se pravicová vláda rozhodla studenty vyléčit z pravicový orientace, kterou trpí výrazná většina z nich.
  Studenti mají pomoci s rozpočtem. Stanjura jim hodlá sáhnout na stipendia a výdělky
  https://archiv.hn.cz/c1-67199400-studenti-maji-pomoci-s-rozpoctem-stanjura-jim-hodla-sahnout-na-stipendia-a-vydelky

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I