Blog Jihlavských listů

Miroslav Tomanec, Ing., MBA
129- Stavební inženýr, restauratér, vinárník a pivovarník na penzi. Dnes už jenom kavárník a bývalý koaliční zastupitel, aktivně se snažící ovlivňovat chod našeho krásného města.

Podepsat či nepodepsat?

Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Pátek, 10. 3. 2023 v 8:11

Po slavnosti.
První pracovní den.
První vážné rozhodnutí.
Penze.

Těžká věc. Na jedné straně katastrofální stav veřejných financí, populistický křik těch, co to všechno způsobili a co znovu získávají na síle, tedy babišovců (…a další možný nebezpečný trumf v jejich rukou… podívejte, vždyť my jsme to říkali) a snad i … vděčnost vládě za podporu. Nevím.

Na druhé straně však – hodnotový svět a první podívání se pravdě do očí.

Ministr financí a ani premiér si při tom lepení děr na Titaniku VEŘEJNÉ FINANCE, osm let úspěšně torpédovaném flotilou Anofert, příliš zdatně nevedou. Energie nic moc, ze všech jejích opatření mají největší prospěch pořád ti nejbohatší. Po nějakých systémových změnách v důchodech pořád ani stopy. Progres v pomoci těm nejpotřebnějším na straně jedné a mírném ubrání těm, kteří to ani nepocítí se také neděje. I tohle je jenom zoufalá jednorázovka na poslední chvíli. Že zrušení superhrubé mzdy, té největší díry, na které si pláclo ODS s ANO mělo být na dva roky – po tom už ani pes neštěkne. Potřebná reforma daní – no to se asi čeká až těsně před další volby. Voda a víno. Šetření a skutečnost. V našem 50 tisícovém městě se třeba vydají jen tak mirnyx styrnyx 3 mld (tři miliardy) veřejných peněz do naprosto zbytné investice multifunkční haly – a zase v hlavní roli vládnoucí ODSÁNO.

Ale pak také – ta vládní komunikace. Já osobně jsem sice naprosto imunní – přiklonit se k tomu zlu zel, co jsme tady měli osm let by mně ani na chvilku vůbec nic nepřinutilo (protože všechna ta jejich svinstva co napáchali jsou úplně jiného stupně než to co teď kritizuji na vládě) ale ta vytrvalá masáž ze strany anoidů byla tak intenzivní, že bych se méně odolnějším pendlujicim voličům vůbec nedivil… A protiváhu ze strany vlády ve stylu – mimořádná situace vyžaduje mimořádná opatření – jsem nikde neviděl. A přitom – střeliva se tolik válí po zemi!

No a ten hodnotový svět. Vládní lhaní. Jasně že se s tím nezačalo dřív kvůli prezidentským volbám. Obava z Babiše byla příliš velká. Ale i na tom je vidět ta paseka, kterou dělá přítomnost takového zmetka ve veřejném prostoru. Nebo snad je opravdu ministr Stanjura až tak neschopný, že nemá tým pro tuto elementární prognózu včas? Ne, tomu nevěřím. No a co si budem – celý ten proces ve sněmovně byl asi opravdu na hraně – a pokud má Petr Pavel už teď kolem sebe kvalitní tým odborníků, tak mu to řeknou. A udělat hned první rozhodnutí s rizikem že mně ho okamžitě zruší ústavní soud? Tedy že to všechno neproběhlo podle zákona? Pod taktovkou vlády v právním státě? Co potom těch dalších pět let s takovým začátkem?

Takže – suma sumárum – když to všechno pečlivě zvážím a dám na misky vah, tak osobně bych si přál, aby prezident Petr Pavel tento zákon nepodepsal. Protože co je pár miliard oproti opravdové hodnotové změně, o které vláda a hlavně ODS pořád jenom mluví? A skutek utek. Teď je dobrá příležitost jím to říci naplno, včas a z patřičné úrovně. Co my, teoretici na blogu.

2 komentářů k článku “Podepsat či nepodepsat?”

  1. Dvořák říká:

    Suma sumárum….vláda je neschopná,vláda lže, vláda…no protože Babiš. Já vím,že Evropu trápí nedostatek léků,říkal to Válek,ale určitě by se pro Tomance něco našlo. Stačí navštívit specialistu.

  2. Dvořák říká:

    https://www.novinky.cz/clanek/domaci-pavel-zacal-uradovat-jmenuje-hladika-ministrem

    Tohle by asi u Babiše neprošlo. Ale tahle vláda je přece ta správná,že?!

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I