Hovory z politického záhrobí.

Jeden z největších zločinců (vedle Miloše Zemana a Andreje Babiše ) veřejného prostoru v polistopadové éře, Václav Klaus, se rozpovídal pro Lidové noviny:

„To, co se tady dělá, jsou debaty o dílčích parametrech důchodového systému, z nich nejsnazší a nejsrozumitelnější a pro každého nejvíce viditelný je věk odchodu do důchodu. Reformy vyžadují dnes a denně přicházet do televize i jinam. Dnes a denně ústy premiéra a odpovědných ministrů vysvětlovat, objasňovat, obhajovat, říkat lidem, že to je naprosto nezbytné. Když se to nedělá, tak to nemůže mít dobrý výsledek, veřejnost to nepochopí a nesmíří se s tím. Opozice bude hrát ze svého hlediska racionální politickou kartu, polemiku s vládou.

Důchodová reforma je oříšek pro všechny země světa. Nebylo možné, abychom ji udělali na začátku 90. let, když jsme „pouze“ reformovali komunismus v kapitalismus. Důchody mají své systémy uvnitř kapitalismu a je potřeba je reformovat. To je jiná otázka, jiná fáze. K tomu jsme nikdy, nikdy konsenzus na politické scéně nenašli, protože to je navýsost pravolevé téma.

Já  nevidím, necítím, neslyším žádnou snahu o strukturální řešení deficitu.To jsou volné věty jen tak vystřelované do vzduchu. Když vidíme, jak nejsou schopni škrtnout některé jednoduché věci už dneska, tak myšlenka, že by škrtli věci zásadní, se mně zdá nepředstavitelná. To musí přijít nový reformátor, nový někdo, kdo se přihlásí, použiju velmi sporný termín, k utahování opasků. Žili jsme si nad poměry a teď nastává éra utahování opasků. Než vláda začne prodávat myšlenku utahování opasků, tak jakékoliv změny, detailní na úrovni ministerstev, nestojí ani za řeč.

Samozřejmě že jsme si žili nad poměry. Vytvářeli jsme dlouhý, velký rozpočtový deficit v hodnotách, které pro mě byly naprosto nepředstavitelné. Já zodpovědně říkám, že jako předseda vlády a ministr financí jsem nedýchal v posledních dnech prosince, anebo když se dopočítávaly všechny opožděně přicházející platby v prvních dnech ledna. Nedýchali jsme, jestli budeme mít nulu, jestli opravdu budeme mít nulový deficit, a když nám to najednou nevyšlo o jednu miliardu, tak jsem se vztekal, že to je špatně. Teď jsou deficity 300 miliard, letos to bude čtvrtý rok po sobě.

Jestli mám už 18 měsíců vládnutí za sebou, tak to znamená, že jsem něco strašného zmeškal. Můj graf deficitů znáte? Považuji tenhle graf za sice triviální, ale hrůzostrašný. Graf vždycky řekne víc než spousta slov, je důležité, aby lidé dostávali tuto zprávu do očí.

Dneska se přece vláda vůbec nechová jako někdo, kdo chce za každou cenu vyrovnávat rozpočet. Žádnou takovou větu jsem od nich nikdy neslyšel. Samozřejmě že v rozpočtu je nějaká vata, která nebude znamenat říznutí do masa. Ale to není 300 miliard. Takže 300 miliard znamená říznutí do návyků, chování, do zvyklostí všech subjektů ekonomiky, včetně jednotlivých občanů. No a to vláda musí sdělit, že tahleta fáze nastává. Nesděluje zatím.

Neříkám, že vláda nebude dělat nic, ale to, že zmeškali tolik času, je prostě otřesná věc. To se nemělo v žádném případě stát. Osmnáct měsíců je 1,5 roku a je to třetina vládnutí. Třetina volebního období a víte dobře, že v poslední třetině, čtvrtině už se radši nic nedělá, aby se nenaštvali voliči. Šance udělat nějaké nemilosrdné škrty jsou vždycky na začátku, ale to oni se konsolidovali v nezkonsolidovatelné pětikoalici a nedělají nic. A já nevím, jestli ministři z těch menších stran problém vůbec doceňují.“

Nesouhlasím s Klausem a nevěřím mu. Snad jenom v tom, že největší slabinou současné vlády je ofenzivní vysvětlování reforem bych mu dal za pravdu.

V 90. letech tady byly obrovské zdroje veřejných statků, které se transformovaly, příležitost jaká se už nikdy nenaskytne a výnosů z toho byly nepředstavitelné. Kde jsou? Z toho se mělo žit do dneška. Klause společně později se Zemanem a bohužel i částečně s Václavem Havlem viním nejvíce z toho, že nepodložili privatizaci právně, co říkám – vlastně trestněprávně. Výsledkem pak byly obrovské škody na veřejném majetku, které hodně posléze zamázl svoji amnestií.

Nesouhlasím ani s názorem, že na to dělat důchodovou reformu v 90.letech nebyla politická kapacita. Pokud by Klaus byl ekonom a ještě navíc prognostik, tak by mu přece muselo být jasné že důchodový účet se brzy stane neudržitelný, protože se dlouhodobě nevybírá tolik,aby to pokrylo vše, co občané od státu vyžadují, aniž by byli ochotni na to adekvátně přispět. A to začalo už za něj, jenom se to asi umněji maskovalo a teď to vyhřezlo.

Když už se chce tento „ekonom“ pouštět do podobných úvah a vztahovat je na současnost, tak by mohl začít podrobným rozborem toho, jak veřejné finance rozvrátil Babiš a tyto hodnotné ekonomické argumenty by se mohly stát základem pro tu vysvětlovací kampaň, proč se tento třetí zločinec v řadě už NIKDY nesmí dostat k moci, což by byla další morová rána, srovnatelná s covidem nebo současnou inflací.

Protože na nápravu toho co eštébák napáchal nebude zdaleka stačit jenom ta avizovaná třetina volebního období, ale nejméně období tří. S Babišovymi hrůzami v ekonomice státu, s rozvratem morálky a uvrhnuti národa do pohodlí a lenivosti (jsem jenom malý živnostník, za covidu jsem vzhledem k té zcela mimořádné situaci čekal ztráty, pokles a čištění trhu – a ejhle – všechny náklady jsem měl pokryté a neměl jsem žádné starosti…tak jak to potom mohlo být ve velkém) se potýkáme každý den. Třeba i v nárůstu extremismu.

Klaus je prostě zlý a ješitný populista, který vytahuje jenom to, co se mu právě hodí.

A proto nelze sedat na lep jednomu z největších dacanů české polistopadové politiky, osnovateli současných potíží Česka ve světě, lháři o dohnání (a tedy vzápětí pak již předehnání) ostatních západnějších států střední Evropy „do deseti let“, strůjci opakovaného utahování opasků, jež ve skutečnosti znamenalo, že si zasvěcení na chvilku zhasli, rozkradli, co se dalo, jiným o tom neřekli, a když jim došel dech, tak následovalo „opoziční spojení“ s dacanem číslo dvě, se Zemanem… 

33 Responses to “Hovory z politického záhrobí.”

 1. Dvořák napsal:

  To má být odvádění pozornosti na regionální úrovni? Pětizmrdi mají další problém. Nebo by vlastně měli,kdychom byli právní a demokratický stát. Chtěl bych panu Tomancovi důvěrně sdělit,že Babiš může i za tornádo na hodonínsku a zemětřesení v Turecku.

 2. Jan P napsal:

  Zeman, Klaus, Dlouhý….ten Prognosťák nám byl čert dlužen. Privatizace a vytunelování státu znásobila HDP Česka. Je ale ale otázka komu to, kromě hrstky oligarchů a jejich nohsledů, pomohlo.
  Že Babišova vláda neprovedla grandiózní okrádačku seniorů pod krycím názvem „důchodová reforma“, mi opravdu nevadí. Vadí mi dluhy způsobené snižováním daním nejbohatším, na kterém se aktivně podílel i fialový hnus.
  Ve Francii alespoň existuje levicová opozice
  (U videa lze nastavit české titulky)
  https://www.youtube.com/watch?v=w6e_i2YgEbo

 3. Svatopluk Beran napsal:

  Omlouvám se WASHINGTONSKÝ KONSENZUS patří do tohoto blogu.

  Přechod z plánovaného hospodářství VÝCHODNÍ EVROPY byl navržen, organizován a řízen z USA na podkladě CHILSKÝCH ekonomických pokusů za vlády Pinocheta tzv. CHICAGSKÝCH EKONOMŮ.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Chicagsk%C3%A1_%C5%A1kola_(ekonomie)

  WASCHINGTONSKÝ KONSENZUS JE DNES DŮSLEDKEM TĚCHTO EKONOMICKÝCH INŽENÝRŮ A PŘEDEVŠÍM TOHO, ŽE STÁLE VÍCE A VÍCE BOHATNUVŠÍ SVĚT, PRAKTICKY ZNEMOŽŇUJE TYPEM EKONOMIKY UDRŽET SOCIÁLNÍ DŮCHODOVÝ SYSTÉM V MORÁLNÍM LIDSKÉM STAVU.

  SROZUMITELNĚ – MŮŽEME ŽÍT A BUDOVAT LEPŠÍ SVĚT JEN TEHDY, KDYŽ NÁS NEBUDOU ZATĚŽOVAT NEMOHOUCÍ A JIŽ PRACOVNĚ A VĚKEM ZNEHODNOCENÍ OBČANÉ, KTEŘÍ JIŽ NEJSOU SCHOPNI SVOU PRACÍ VYTVÁŘET ZISK A SVOU NEMOHOUCNOSTÍ ZBYTEČNĚ ZATĚŽUJÍ NAŠÍ PROSPERITU.

  TENTO TYP MYŠLENÍ JE HNUS SOCIALISTICKÝ ARCHITEKTE I KOMUNISTICKÝ A AMERICKÝ STUDENTE, ROZVĚDČÍKU.

  TO JSOU SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ. DŮSTOJNOST BĚŽNÉHO ČLOVĚKA AŽ NA POSLEDNÍM MÍSTĚ, PŘEDEVŠÍM ZISK.

 4. Svatopluk Beran napsal:

  ILONA ŠVIHLÍKOVÁ A KORPORACE KTERÉ DÍKY WASHINGTONSKÉMU KONSENZU VYVÁDĚJÍ ROČNĚ Z ČR KOLEM PŮL BILIONY KORUN.

  ODS A KLAUS KTEŘÍ CELÝ TENTO BORDEL WASHINGTONSKÉHO KONSENZU V ČR NASTRTOVALI A DO ČR ZANESLI. DOSTAT SE Z TOHO BUDE PODLE MNE VELICE TĚŽKÉ PRO KOHOKOLIV. TEN ROZJETÝ AMERICKÝ VLAK DRTÍ KDE CO A KDE KOHO.

  https://www.youtube.com/watch?v=rKx-10hQFGs

 5. Zdeněk Gryc napsal:

  TEN ROZJETÝ AMERICKÝ VLAK DRTÍ KDE CO A KDE KOHO.

  To je to Kolumbvovo vejce,
  pane Beran,
  dneska mít v USA strejce,

  Mám velkou radost, že se architektura na ČVUT umístila
  v univerzitním žebříčku QS Rankings.
  V hodnocení se naposledy objevila v roce 2017.
  Jedním z cílů nového vedení fakulty bylo,
  aby se architektura do tohoto prestižního žebříčku vrátila.

  Návrat mezi 240 nejlepších architektonických škol světa považuji za skvělý úspěch.

  Budeme pracovat na tom, abychom se dostali mezi prvních 50.
  Je to výzva, ale věřím, že jsme na dobré cestě!

  Dalibor Hlaváček
  děkan

 6. Zdeněk Gryc napsal:

  Petr Pavel s hejtmanem Ivo Vondrákem na besedě s gymnazisty ve Frýdku-Místku.

  15:40
  Sledujeme dvoudenní pracovní cestu prezidenta Petra Pavla po Moravskoslezském kraji. Po setkání s hejtmanem Ivo Vondrákem dorazil na debatu se studenty frýdecko-místeckých gymnázií.

  Článek

  V tělocvičně sedí více než dvě stovky studentů z Gymnázia Petra Bezruče
  a z konkurenčního Gymnázia Cihelní.

  Všichni, se kterými měla redaktorka možnost mluvit, jsou podporovateli Petra Pavla.

 7. Svatopluk Beran napsal:

  Je rozhodnuto. Fialova vláda si vezme obří půjčku od EU na odstřižení od Putinovy ropy a plynu.

  CO NEJVÍC ROZ.SRAT TUHLE ZEM JE CÍLEM TÉTO SLUŠNÉ VLÁDY PARCHANTŮ V ZÁJMU SVĚTOVÉHO AMERICKÉHO INFLAČNÍHO SYSTÉMU. ZLIKVIDOVAT NENÁVRATNĚ VŠE CO JE FUNKČNÍ A POŘÁDNĚ CELÁ VLÁDA S PRESIDENTEM PETREM PAVLEM VYTÍRAT USA RECTUM.

  https://archiv.hn.cz/c1-67188190-je-rozhodnuto-fialova-vlada-si-vezme-obri-pujcku-od-eu-na-odstrizeni-od-putinovy-ropy-a-plynu?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

  VALORIZOVANÉ INFLACÍ CÍRKEVNÍ RESTITUCE, DLUHY MÍSTO LEVNÉHO PLYNU, AMERIČTÍ VOJÁCI NA UZEMÍ ČR Z OBČANSKÝMI PRAVY NAD OBČANY ČR.

  VLÁDA ČESKÉ REPUBLOKY COBY NAPROSTÍ DEZOLÁTI, ZAJIŠTĚNÍ ROLLEM A MINÁŘEM S MILIONEM CHVILEK PRO DEMOKRACII, PONIŽUJÍ TUTO JIŽ NESVOBODNOU ZEM.

  A KAVÁRNÍK TOMANEC SE SOCIALISTICKÝM ARCHITEKTEM GRYCEM JEN HÝKAJÍ S PĚTIKOALIČNÍ VLÁDOU COBY PROAMERIČTÍ OSLOVÉ-TROLLOVÉ JAK KOMUNISTÉ ZA SOCIALISMU.

 8. Svatopluk Beran napsal:

  Zdeněk Gryc říká:
  Úterý, 28. 3. 2023 v 17:14

  Všichni STUDENTI, se kterými měla redaktorka MOŽNOST mluvit, jsou podporovateli Petra Pavla.

  NIKDO S KÝM REDAKTOŘI ČESKÝCH MEDIÍ V TOVÁRNÁCH HOVOŘILI, NEBYL PROTI VRAŽDĚ MILADY HORÁKOVÉ.

  JAK STUPIDNÍ A STEJNÍ NOVINÁŘI A ŠIŘITELÉ ZPRÁV ZA SOCIALIZMU A HAVLOVA KAPITALISMU.

 9. Svatopluk Beran napsal:

  Podle PETRA PAVLA BY VOLEBNÍ PRÁVO MĚLI MÍT STUDENTI UŽ OD ŠESTNÁCTI LET. TEDY ČEŠTÍ OBČANÉ VYCHOVANÍ V AMERICKÉM MEDIÁLNÍM JEDNOSTRANÉM ČESKÉM SVĚTĚ, BEZ JAKÝCHKOLIV ŽIVOTNÍCH ZKUŠENOSTÍ S VÁLKOU, DLUHEM A S VYMASÍROVANÝM MOZKEM DNEŠNÍHO ČESKÉHO POLITICKÉHO ŠKOLSTVÍ V NEOLIBERÁLNÍHO KAPITELISMU. SAKRA PROČ NEVOLIT UŽ OD PRVÍ TŘÍDY, O CO VÍC TIHLE OSUMNÁCTILETÍ VĚDÍ OPROTI ŠESTILETÝM OBČANŮM A V ČEM MAJÍ ROZDÍLNÉ VĚDOMOSTI O FUNGOVÁNÍ DLUHOVÉHO INFLAČNÍHO AMERICKÉH SYSTÉMU, ZAVLEČENÉHO SVĚTA?

  TOMU KOMUNISTICKO-KAPITALISTICKÉMU GENERÍLOVI PRDLO V KOULI.

 10. Svatopluk Beran napsal:

  Ekonomka Švihlíková v porovnání s Grycovským ekonomickým hlupákem, českým presidentem Petr Pavel s ekonomickými a životními hlupáky českými studenty.

  https://www.youtube.com/watch?v=rKx-10hQFGs

 11. Zdeněk Gryc napsal:

  KDO ZAPŘÍČINIL KRIZI NA HRANICÍCH UKRAJINY,
  prosím přečtěte si to všichni , bez ohledu jestli se o politiku zajímate nebo ne.
  Situace se týká nás všech.
  Vladimír Havlíček

  Pro vyrovnanost. Tak se věci mají. Žádné ruské trolení.
  Jsme obětí něčeho, čemu se nedá bránit.
  V.H
  pá 04.03.2022 20:05

  KDO ZAPŘÍČINIL KRIZI NA HRANICÍCH UKRAJINY, prosím přečtěte si to všichni , bez ohledu jestli se o politiku zajímáte nebo ne. Situace se týká nás všech. Tento projev amerického, vojenskopolitického analytika Georga Freemana z roku 2015, tedy rok po Majdanu na Ukrajině, by si měl poslechnout každý, kdo dosud nepochopil záměry a taktiku USA k ovládnutí světa!!! Bohudík Rusko jim stojí v cestě. Přesně takto se to děje !!! Ne Rusko ale USA zapříčinilo současnou krizi, svou snahou ovládat svět bez ohledu na všechno , (války, rozvrat států, mrtvoly, bída, neštěstí ) .Samé kecy o svobodě a demokracii, je to jenom propaganda a zástěrka pro BLBEČKY, které tomu chtějí věřit a oni tomu věří, protože si nechali vymýt mozky lživou propagandou o nastolování svobody a demokracie ve světě. Kdyby rento projev dnes zveřejnila naše ČT, asi by si mnoho lidí opravilo svůj názor na to, o co se na hranicích Ukrajiny děje a hlavně proč se tak děje.
  Lehce by určili viníka této nebezpečné situace.
  —————————————————————

  Ukrajinci zjistili, kdo rozkázal bombardovat děti v Mariupolu.
  V záznamech o očkování proti covidu našli i adresu
  dnes 16:58
  Jitka Zadražilová
  Rozkazy k bombardování divadla, porodnice a dětské nemocnice v ukrajinském Mariupolu dával plukovník 960. leteckého pluku ruské armády Sergej Atroščenko. Píše to ukrajinská agentura Unian s odkazem na zpravodajskou komunitu InformNapalm.
  Sergej Atroščenko
  Článek
  „Byl identifikován vrah číslo jedna obyvatel Mariupolu.
  Ten, kdo vydával rozkazy a dohlížel na bombardování činoherního divadla,
  porodnice a dětské nemocnice.
  Zjistili jsme, že letadla, která bombardovala Mariupol,
  vzlétla z letiště Primorsko-Achtarsk,“ uvedl poradce bývalého starosty Mariupolu Petro Andrjuščenko.

  Zpravodajská komunita InformNapalm zjistila, že 41letý velitel pluku Sergej Atroščenko se narodil v Ovruči (Žytomyrská oblast), poté žil v ruském Lipecku a sloužil také na okupovaném Krymu.
  V současnosti žije v pronajatém bytě na ulici Mira 151 v městě Primorsko-Achtarsk v Krasnodarském kraji Ruské federace. Aktuální adresu plukovníka se podařilo zjistit z dokumentů o očkování proti covidu-19.
  „Mimochodem, je to elitní dům, který se nachází 350 metrů od nábřeží.
  K místu služby, letišti nasazení 960. útočného leteckého pluku, je také poměrně blízko, asi pět kilometrů,“ uvedl InformNapalm.

  Kromě adresy se podařilo zjistit i výši Atroščenkových příjmů. Iniciativa InformNapalm se dostala k plukovníkovu osobnímu účtu na oficiálním portálu ruského ministerstva obrany. Zjistilo se, že od února loňského roku do letošního ledna obdržel Atroščenko měsíčně od 180 do 370 tisíc rublů (zhruba 51 až 105 tisíc Kč). Za březen 2022, kdy bylo bombardováno divadlo, porodnice, dětská nemocnice a další civilní zařízení v Mariupolu, obdržel téměř 211 tisíc rublů (asi 60 tisíc Kč).
  Díky získání přístupu k mailovým schránkám velitele se ukrajinským vyšetřovatelům podařilo dostat i k interním informacím pluku. Jedná se o různé podrobné seznamy pilotů, služební charakteristiky důstojníků, reference či teoretické a praktické výpočty, které mohou pomoci výzvědné službě.

  Hackerům se podařilo získat i přístup k poště plukovníkovy manželky Lilie Atroščenkové. Jménem jejího manžela s ní osobně komunikovali a dali jí také „úkoly“. Na žádost „manžela“ uspořádala „vlasteneckou akci“ a fotografovala manželky důstojníků pluku na letišti ve slavnostních bundách s medailemi svých mužů.

  Následky útoku na nemocnici v MariupoluVideo: AP
  Všechny materiály, které se podařilo iniciativě InformNapalm získat proti Atroščenkovi a jeho podřízeným, byly předány jako podklady pro vydání zatykače u Mezinárodního trestního soudu v Haagu (ICC).
  Mariupol v Doněcké oblasti byl na počátku invaze jedním z důležitých cílů ruské armády. Obrana města trvala 80 dnů, v polovině května Mariupol padl.
  Ve městě bylo poškozeno 90 procent infrastruktury.
  Zničeno bylo 1368 budov, 11 384 domů, 25 mateřských škol, 11 nemocnic, 53 kulturních a sportovních institucí, 39 škol.

  Shození bomby na budovu činoherního divadla v Mariupolu,
  kde se ukrývali civilisté a před nímž byl nápis „Děti“,
  se stalo jedním ze symbolů ruských zvěrstev během invaze.
  Došlo k němu loni v březnu.
  Jen pár dní předtím Rusové bombardovali mariupolskou dětskou nemocnici a porodnici.

 12. Svatopluk Beran napsal:

  Shození bomby na budovu činoherního divadla v Mariupolu,
  kde se ukrývali civilisté a před nímž byl nápis „Děti“,
  se stalo jedním ze symbolů ruských zvěrstev během invaze.

  Fašistický prapor Azov zatáhl lidské civilní štíty do divadla. Pokud Američané po ukončení války sami nezlikvidují Zelenského, tak jak to udělali s většinou svých vazalů použitých pro své obchodní války na cizích územích, udělají to sami Ukrajinci.

  Takhle vypadá podle Gryce a českoamerických dezolátních medií vybombardovaná porodnice a okamžitá evakuace ženy s této porodnice hned po bombardování.

  https://cnn.iprima.cz/obrazem-vybombardovana-porodnice-i-masove-hroby-ukrajinsky-mariupol-celi-zkaze-85279#/galerie-85279/4

  Každý blbec vidí že budova byla dobývána střelbou a následně plamenomety. O nějakém bombardování a kolapsu zdí z bombardování může uvažovat jen blbec. Budovu nemocnice obsadili buď NACIONALISTÉ Z PRAVICOVÉHO SEKTORU, NEBO NACIONALISTÉ PRAPORU AZOV, jedné se o běžný fašistický válečný tah při využívání škol a nemocnic či zařízení pro civilisty. Přepravovaná ženu pak nesou hoši ,, Z VYBOMBARDOVANÉ NEMOCNICE S MÁLEM VYLEŠTĚNÝMI BOTAMI – ČTVRTÝ DNÍMEK – ŽENY V POZADÍ ANI VŠAK NOSIČI, NEJSOU NIJAK ZAPRÁŠENI Z PADAJÍCÍCH TROEK ZDÍ, PROTOŽE TAM ANI ŽÁDNÉ ZKOLABOVANÉ ZDI NEJSOU. SNÍMEK PŘENOSU ŽENY JE STOPROCENTNĚ KAMUFLÁŽ A PODFUK V ČASE ZCELA MIMO KONKRÉTNÍ VÁLEČNÝ ČAS DOBÝVÁNÍ NACIONALISTŮ Z VEŘEJNÝCH BUDOV, PROVEDENÝ S NĚKOLIKADENÍM ZPOŽDĚNÍM PO DOBYTÍ NEMOCNICE, TO VIDÍ KAŽDÝ BLBEC, JENOM NE TEN ARCHITEKT SOCIALIZMU VOLEVČIC.

  To záběry několika opakovaných amerických náletů v Afganistánu na plnou nemocnici Lékařů bez hranic i s pacienty, jsou velice dobře zdokumentovány. A tento AMERICKÝ VÁLEČNÝ ZLOČIN jistě bude projednáván v Hagu. A Američanům nepomůže ani jejich typické, že měly špatné souřadnice a že za mrtvoly tím pádem nemohou.

 13. Svatopluk Beran napsal:

  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-svet-americane-omylem-bombardovali-nemocnici-lekaru-bez-hranic-zemrelo-19-lidi-327653

  Nemocnice charitativní organizace Lékaři bez hranic (MSF) v afghánském městě Kunduz byla v noci na sobotu bombardována. Podle posledních informací přišlo o život 19 lidí, z toho tři děti. Dalších 37 osob bylo zraněno a desítky lidí jsou pohřešovány. Národnost obětí není známa. Nemocnice je těžce poškozena. Zařízení podle všeho omylem bombardovali Američané.

 14. Svatopluk Beran napsal:

  TO ARCHITEKT SOCIALIZM A AMERICKÝ OSEL Z VOLEVČIC, SPOLU S KAVÁRNÍKEM TOMANCEM DRŽELI HUBU, TO BYLO NAPROSTO V POŘÁDKU, TO PŘECI BOMBARDOVALI NEMOCNICI PLNOU PACIENTŮ OBRANÁ VOJSKA ZE SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH, TO BYLO NAPROSTO V POŘÁDKU, TO BYLUI TI NAŠI AMERIČTÍ CHCIMÍROVÉ. TI CHLAPCI BY PŘECI ŽÁDNOU ŠPATNOST NEUDĚLALI.

  https://www.lekari-bez-hranic.cz/cz/clanek/afghanistan-spolupracovnici-lekaru-bez-hranic-zabiti-pri-vzdusnem-bombardovani-nemocnice-v

  Lékaři bez hranic informovali všechny válčící strany o přesné GPS lokaci nemocnice
  Lékaři bez hranic silně odsuzují hrůzné bombardování nemocnice v Kundúzu, která byla plná personálu a pacientů.

  Organizace ujišťuje, že všechny válčící strany, včetně Kábulu i Washingtonu, byly jasně informovány o přesném umístění (GPS koordinátech) zařízení Lékařů bez hranic – nemocnice, budovy personálu, kanceláře a vzdálené stabilizační jednotky v Chardaru (na severozápad od Kundúzu).

  Tak jako ve všech válečných kontextech, Lékaři bez hranic během několika posledních měsíců opakovaně komunikovali o přesné poloze svých zařízení se všemi stranami, naposledy se tak stalo 29. září. Bombardování pokračovalo ještě více než 30 minut od chvíle, kdy byli zástupci americké a afghánské armády v Kábulu a Washingtonu poprvé upozorněni na to, co se děje.

  Lékaři bez hranic naléhavě žádají vysvětlení, co přesně se stalo a jak mohlo dojít k podobné tragédii.

  Americká vláda přiznala, že stojí za útokem na nemocnici

  „Americká vláda dnes přiznala, že stojí za leteckým útokem, který zasáhl nemocnici Lékařů bez hranic v Kundúzu a během nějž zahynulo 22 našich spolupracovníků a pacientů. Popis útoku se stále mění: od vedlejších škod přes tragický incident po pokus přehodit zodpovědnost na afghánskou vládu. Skutečnost je taková, že to byli Američané, kdo bomby shodil. To Američané zasáhli nemocnici plnou zraněných pacientů a personálu Lékařů bez hranic. Americká armdáda je zodpovědná za cíle, které zasáhne, i když je to v rámci koalice. Tak strašný útok nelze nijak ospravedlnit. Vzhledem ke stálým rozporům ve výpovědích Ameriky i Afghánistánu je nutnost plně transparentního nezávislého vyšetřování ještě zásadnější.“

  Prohlášení afghánské vlády v podstatě znamená přiznání válečného zločinu.

  „Lékaři bez hranic jsou znechuceni vyjádřeními, kterými někteří představitelé afghánské vlády omlouvají útok na nemocnici v Kundúzu. Z těchto vyjádření vyplývá, že spolupracující armády Afghánistánu a Spojených států se rozhodly srovnat se zemí nemocnici v plném provozu, ve které bylo více než 180 zaměstnanců a pacientů, protože se v ní údajně měli nacházet příslušníci Talibanu. Takové prohlášení v podstatě znamená přiznání válečného zločinu. Navíc je v zásadním rozporu s prvními pokusy vlády Spojených států bagatelizovat útok jako ‚vedlejší škody‘. Neexistuje žádné ospravedlnění pro odporný útok na nemocnici, který přinesl smrt pracovníkům Lékařů bez hranic, kteří byli uprostřed práce, a pacientům ležícím na lůžkách. Lékaři bez hranic opakují svůj požadavek na zcela transparentní a nezávislé mezinárodní vyšetřování.“

 15. Zdeněk Gryc napsal:

  MAFIÁNSKÝ a RENTIÉRSKÝ KAPITALISMUS
  Našich 2 prognostiků

  Naším presidentem měl být

  Jan Švejnar (* 2. října 1952 Praha) je česko-americký ekonom a vysokoškolský učitel. V současnosti působící jako profesor a jako ředitel Centra pro globální hospodářskou politiku (Center on Global Economic Governance) na Kolumbijské univerzitě v New Yorku a jako vedoucí projektu think tanku IDEA. V roce 2008 kandidoval na post prezidenta České republiky.
  V roce 2005 získal čestný doktorát Západočeské univerzity v Plzni a následně v roce 2009 i Vysokého učení technického v Brně.[1][2] Je laureátem Ceny Neuron za přínos světové vědě za rok 2012 – společenské vědy.
  —————————————–

  Svatopluk Beran říká:
  Úterý, 28. 3. 2023 v 18:20
  Ekonomka Švihlíková v porovnání s Grycovským ekonomickým hlupákem, českým presidentem Petr Pavel s ekonomickými a životními hlupáky českými studenty.
  https://www.youtube.com/watch?v=rKx-10hQFGs

  ————————————————————————————————————————————————-

  106 157 zhlédnutí Premiéra: 20. 1. 2020
  106 157 zhlédnutí • Premiéra: 20. 1. 2020
  Až půl bilionu korun odvedou z Česka zahraniční subjekty, které zde podnikají prostřednictvím dceřinných společností, říká ekonomka Ilona Švihlíková. „Politici jsou natolik spjatí s obdobím transformace a řeší hlavně otázku vlastního kariérního přežití, takže by museli popřít sami sebe, aby se na tom něco změnilo,“ dodává Švihlíková, podle které v Česku funguje tzv. rentiérský kapitalismus. Jakou cestou se máme vydat, abychom nebyli závislou ekonomikou? Kým se máme inspirovat?

  Mafiánský kapitalismus
  „Mám-li být prezidentem alespoň ještě nějaký čas, nemohu nevidět nebezpečné prvky čehosi,
  co nazývám mafiánským kapitalismem,“
  prohlásil pak v březnu 2000 Václav Havel a jen potvrdil nevyhlášenou ideovou válku s Klausem.

 16. Svatopluk Beran napsal:

  SKUTEČNOSTI NEZDĚLOVANÉ DEZOLÁTNÍM AMERICKÝM BIEDNOVÝM TROLLOVÁNÍM V ČESKÝCH MEDIÍCH O DNEŠNÍ VÁLCE NA UKRAJINĚ.

  https://nastub.cz/w/wp9WnFmHrhSknSq2uuvXt3

 17. Svatopluk Beran napsal:

  Svatopluk Beran říká: Váš komentář čeká na schválení.
  Úterý, 28. 3. 2023 v 22:42
  DOUFÁM ŽE SE SOCIALISTICKÝ ARCITEKT ZAPOJIL I FINANČNĚ DO ZBYTEČNÉ AMERICKÉ VÁLKY Z RUSKEM NA UKRAJINĚ A ŽE SI POCHVALUJE VÁLEČNOU INFLACI A ZE SVÉ HLOUPOSTI I NOVOU PŮJČKU NA ZATÍŽENÍ NAŠICH DĚTÍ Z AMERICKÉHO PLYNU A ROPY, TAHANÉ K NÁM PŘES OCEÁN Z AMERICKÝCH BŘIDLIC.

  https://cnn.iprima.cz/upir-se-neboji-niceho-ukrajinci-zverejnili-zabery-z-besneni-ceskeho-raketometu-112680

 18. Zdeněk Gryc napsal:

  AKTUALITA

  23 BŘE 2326 BŘE 23
  Nemocnice ve dříve okupovaných oblastech Ukrajiny jsou vyrabované a zničené.
  V některých Lékaři bez hranic nalezli i miny
  Praha/Kyjev, 23. března 2023

  • Mezinárodní zdravotnická a humanitární organizace Lékaři bez hranic byla svědkem masivního a rozsáhlého ničení zdravotnických zařízení na Ukrajině.

  • Týmy objevily ve třech případech uvnitř plně funkčních nemocnic protipěchotní miny.

  • Organizace naléhá na válčící strany, aby dodržovaly mezinárodní humanitární právo a svou povinnost civilisty a veřejnou infrastrukturu chránit.

  Lidé v nouzi musí mít neomezený přístup k životně důležitým lékům a zdravotnickém materiálu.
  • Nemocnice by nikdy neměly být terčem útoků.

  Válčící strany musí umožnit nepřerušovaný tok zdravotnického materiálu a zajistit bezpečný a neomezený přístup k nezávislé humanitární pomoci pro ty, kteří ji potřebují.

  Poté, co válka eskalovala v únoru 2022, týmy Lékařů bez hranic vyhodnotily zdravotnické a humanitární potřeby obyvatel ve 161 městech a vesnicích v Doněcké a Chersonské oblasti.

  Cílem bylo poskytnout lékařskou pomoc lidem žijícím poblíž frontové linie.

  Navzdory opakovaným žádostem o přístup k pacientům na obou stranách fronty,
  mohou zdravotníci organizace působit pouze v oblastech,

  které jsou pod kontrolou ukrajinské armády.

  Z tohoto důvodu mohou přinášet svědectví jen z těchto oblastí.
  Více se k výsledkům pozorování zástupců Lékařů bez hranic můžete dočíst zde.

  „Některá území na tisíc kilometrů dlouhé frontové linii na Ukrajině byly zkrátka vymazány z mapy.

  Naše týmy byly přímými svědky toho, jak se domy, obchody, hřiště, školy a nemocnice proměnily v trosky. V některých městech či vesnicích, kde pracujeme, jsme viděli naprostou zkázu,“
  popisuje Christopher Stokes, vedoucí mise Lékařů bez hranic na Ukrajině.
  Ani nemocnice už nejsou bezpečné
  Lékaři bez hranic byli již dříve svědky útoků na zdravotnickou strukturu.

  Poprvé v dubnu v Mykolajivu, poté ještě o dva měsíce později v Apostolove.
  Na obě nemocnice dopadla kazetová puma.
  Útoky na několik dní ochromily fungování zařízení a pacienti zůstali bez přístupu k lékařské péči.

  Ve třech dalších případech, ve dnech 8., 11. a 15. října 2022,

  objevily týmy protipěchotní miny uvnitř fungujících nemocnic,

  a to v Chersonské, Doněcké a Izjumské oblasti, které dříve okupovala ruská strana.

  „Používání nášlapných min je v oblastech poblíž fronty časté,
  ale vidět je umístěné přímo ve zdravotnických zařízeních nás šokovalo.

  Je to mimořádně nelidský čin.

  Vysílá to jasný signál těm, kteří se pokoušejí vyhledat léky nebo někoho, kdo by je ošetřil,
  a to, že nemocnice nejsou bezpečným místem,“
  říká Vincenzo Porpiglia, projektový koordinátor v Doněcké oblasti.

  Lékařské týmy také zjistily, že několik nemocnic
  bylo ve dříve Ruskem okupovaných oblastech Cherson a Doněck vyrabováno
  a zdravotnická vozidla, včetně sanitek, byla zničena.
  Uvnitř dvou zařízení zůstaly také zbraně a výbušniny.

  Poskytování zdravotní péče za okupace
  „Ruští vojáci mě zatkli. Odvedli mě z domu na správní oddělení, kde mě dvě hodiny vyslýchali.
  Chtěli, aby s nimi personál nemocnice spolupracoval,“
  vyprávěl jeden z lékařů z Mykolajivské oblasti,

  kterého během výslechu zmlátili a přikázali mu, aby nemluvil ukrajinsky.

  Poté, co ho opakovaně propouštěli a znovu brali do vazby,
  mu vojáci nařídili, aby se už nevracel do nemocnice a nemluvil ani s nikým z personálu.

  „Posadili mě do auta a sledovali, něž jsem dojel k šedé zóně. Oblast byla plná nášlapných min.
  Začal jsem řídit, vyděšený, že cestou zemřu.

  Dostal jsem se přes pole k ukrajinským ozbrojeným silám.
  Když jsem jim ukázal rány a modřiny na rukou od pout, pomohli mi se dostat k rodině,“ vzpomíná lékař.

  Podle výpovědí zdravotníků a pacientů, kteří zažili ruskou okupaci,
  došlo k zásadnímu omezení přístupu k základním lékům či péči.
  Tato svědectví byla potvrzena na základě 11 tisíc lékařských konzultací,
  které probíhaly od listopadu 2022 do února 2023.
  Lékařské týmy se často staraly o pacienty s chronickými onemocněními,
  která nikdo po dobu několika měsíců neléčil.
  Pacienti se podle vlastních slov nemohli dostat ke zdravotní péči především kvůli omezení pohybu, masivnímu ničení zdravotnických zařízení

  nebo v důsledku nepředvídatelného chování některých ruských jednotek.
  Pacienti Lékařů bez hranic také uvedli, že lékárny a zdravotnická střediska,
  která nebyla zničena,

  se staly terčem rabování a okupační síly nezajišťovaly dostatečné zásobování léky.

  „Když ruská vojska vstoupila do našeho města, v nemocnici zůstalo jen několik lékařů a dalších zdravotníků. Chyběli nám chirurgové. Do nemocnice denně přiváželi lidi zraněné od střepin a šrapnelů. Pomáhali jsme jim, ale postupně nám docházely zásoby,“
  popsal Lékařům bez hranic jeden z doktorů z Chersonské oblasti.
  Protože neměl čím léčit pacienty, rozhodl se lékař jít za ruskými vojáky a požádat o zdravotnický materiál.
  Chyběly například močové katetry, které se používají pro pacienty s vážnými zraněními,
  kteří leží na jednotce intenzivní péče a nemohou vstát.
  „Protože jich byl nedostatek, namáčeli jsme je do speciálních roztoků a používali je opakovaně,“
  dodává lékař.
  „Jednou nám Rusové řekli: ‚Napište si seznam léků, my vám všechno dodáme‘.
  Ty seznamy jsem jim dal snad desetkrát.
  Z 86 položek nám přivezli jen 16 – obvazy, gázu, igelitová prostěradla, kanyly,
  injekční stříkačky a několik léků na bolest a záněty,“
  uzavírá zdravotník,
  který neměl čím léčit pacienty například s cukrovkou a dalšími chronickými onemocněními.

 19. Svatopluk Beran napsal:

  Zdeněk Gryc říká:
  Úterý, 28. 3. 2023 v 22:44
  AKTUALITA

  23 BŘE 2326 BŘE 23
  Nemocnice ve dříve okupovaných oblastech Ukrajiny jsou vyrabované a zničené.
  V některých Lékaři bez hranic nalezli i miny
  Praha/Kyjev, 23. března 20

  ZPRÁVA JE Z ČESKO UKRAJINSKÝCH NEDŮVĚRYHODNÝCH, MNOHDY SMYŠLENÝCH LŽIVÝCH, JEDNOSTRANNĚ ZAVÁDĚJÍCÍCH INFORMACÍ, VLOŽTE ORIGINÁL ZPRÁVU LÉKAŘŮ BEZ HRANIC A NE Z ČESKÝCH HLOUPÝCH MEDIÍ, KTERÉ NEUSTÁLE POUŽÍVÁTE.

 20. Svatopluk Beran napsal:

  Našel jsem si tu originál zprávu.

  https://storymaps.arcgis.com/stories/2d34f630e50748c5b8e0ce07f640b7d7

  Kde tam vidíte že to udělali Rusové. Já tam čtu že jsou nemocnice devastovány nezjistitelně. Ale skutečnost je spíš taková, že jsou nemocnice ničeny především po opětovném dobytí území Ukrajinci a článek má nadpis MEZI NEPŘÁTELSKÝMI LINIEMI. ZATÍM JSEM SE NIC O LETECKÉM OPAKOVANÁM NIČENÍ RUSY PLNĚ OBSAZENÉ NĚKTERÉ NEMOCNICE NEDOČETL.

  TAKŽE TYPICKÁ ČESKÁ MEDIÁLNÍ ZAVÁDĚJÍCÍ KAMUFLÁŽ, NA KTEROU ARCHITEKT SOCIALIZMU VE SVÉ TYPICKÉ ANTIKOMUNISTICKÉ HLOUPOSTI A AMERICKÉ DŮVĚRYHODNOSTI VE ZPRAVEDLIVÉ AMERICKÉ VOJSKO, POTAŽMU UKRAJINSKÉ NACIONALISTICKÉ, NASKAKUJE.

 21. Svatopluk Beran napsal:

  DO PR.ELE UŽ S TÍM CELÝM AMERICKÝM ŽIVOTNÍM VRAŽDÍCÍM STYLEM. TEĎ UŽ CHODÍ STŘÍLET DO ŠKOL I HOLKY. OD ZAČÁTKU ROKU PROBĚHNE KAŽDÝ DEN V USA JEDNA MASOVÁ VRAŽDA, UŽ JICH JE PŘES ŠEDESÁT.

  VIDEO: Policie zveřejnila záznam střelby v Nashvillu. Pachatelku vedla msta.

  Kriminalisté v americkém městě Nashville při domovní prohlídce zajistili další střelné zbraně v domě pachatelky pondělní střelby, která zabila tři děti a tři dospělé v presbyteriánské škole. Masakr provedla její někdejší žačka 28letá Audrey Haleová, která podle policie na profilu na sociálních sítích používala mužská zájmena.

  DO PRD.LE S AMERICKÝM VRAŽDĚNÍM PO CELÝM SVĚTĚ A S AMERICKEJMA VOJENSKEJMA ZÁKLADNAMA PO CELÉM SVĚTĚ

  DO .RDELE S AMERICKÝM 3X PLYNEM A ROPOU TAHANOU DOEVROPY PŘES OCEÁN S AMERIKY.

  DO P.DELE S AMERICKEJMA VÁLKAMA A DESTANILIZACÍ NÁRODŮ A VLÁD PO CELÉM SVĚTĚ.

  DO PRDE.E S DESTABILIZACÍ CELOSVĚTOVÉHO SPORTU A VYLUČOVÁNÍ SPORTOVCŮ ZA TO ŽE AMERIKA PROVOKUJE VÁLKY A KDYŽ SAMA VRAŽDÍ TAK SE NIC JEJICH SPORTOVCŮ NEZAKAZUJE.

  DO PRD.LE S TOUHLE PROAMERICKOU ŘIŤOLEZKOU VLÁDOU, PARLAMENTEM, SNĚMOVNOU, ÚSTAVNÍM SOUDEM, PRESIDENTEM JEDNOU KOMUNISTOU PODRUHÉ NEOLIBERALISTOU.

  AMERICKÝM DŮSLEDKEM JSOU ROZHÁDANÍ OBČANÉ A CELÉ NÁRODY.

  TO SEM HAVEL ZASEL TOHLE AMERICKÉ MORÁLNÍ A LIDSKÉ SVINSTVO POTOM, CO TU POVÁLEČNÉ SVINSTVO ZAVEDLI KOMUNISTÉ, ŽÁDNÉ VLATENECTVÍ, ŽÁDNÁ SAMOSTATNOST, ALE AMERICKÉ VLEZDOP.DELECTVÍ A BEZVÍHRADNÁ PODPORA KDEJAKÉHO AMERICKÉHO BORDELU, TO JE TO CO TU ZA VAŠKEM ZŮSTÁVÁ.

  DRAHÁ AMERICKÁ ENERGIE, NAŠI KLUCI VÁLČÍCÍ PO SVĚTĚ ZA ZÁJMY USA, AMERICKÝ INFLAČNÍ SYSTÉM ZNEHODNOCUJÍCÍ A ZNEMOŽŇUJICÍ I PŘES BOHATNUTÍ SVĚTA DŮSTOJNÝ ŽIVOT DŮCHODCŮ DNEŠNÍCH I BUDOUCÍCH, ZPRÁVY O KAŽDODENÍ HROMADNÉ VRAŽDĚ V USA, SPORTOVCI KTEŘÍ NEMOHOU SPORTOVAT I KDYŽ SI AMERIČANÉ VRAŽDÍ V CELÉM SVĚTĚ KDY A JAK CHTĚJÍ.

 22. Svatopluk Beran napsal:

  NEONACISTICKÝ UKRAJINSKÝ PRAPOR ZAPLACENÝ, VYZBROJENÝ A VYCVIČENÝ USA A NATEM

  https://www.youtube.com/watch?v=GoqZ8gPKKis

 23. Svatopluk Beran napsal:

  NEONACISTICKÝ UKRAJINSKÝ PRAPOR ZAPLACENÝ, VYZBROJENÝ A VYCVIČENÝ USA A NATEM

  https://www.youtube.com/watch?v=AmYYQH8PaGE

 24. Svatopluk Beran napsal:

  NEONACISTICKÝ UKRAJINSKÝ PRAPOR ZAPLACENÝ, VYZBROJENÝ A VYCVIČENÝ USA A NATEM

  https://www.youtube.com/watch?v=x5Uf7aooxvE

 25. Zdeněk Gryc napsal:

  PRÁVĚ DNES

  Strakova akademie.
  Pod rudými vlajkami Komunistické strany
  Babiš dnes uzavřel opoziční smlouvu s komunisty.

  Když Zeman s Klausem proč ne já?

  Odložím Pražské Jezulátko.
  Schillerová hábit jeptišky s křížem.

  Když to nejde z prava, půjdeme doleva.

  AGROFERT se znárodňovat nebude!

  Převzato:
  V souvislosti se zákonem o střetu zájmů, který bude Sněmovna po vetu prezidenta Miloše Zemana znovu projednávat na zítřejším zasedání, přinášíme soupis majetku miliardáře a ministra financí v jedné osobě Andreje Babiše. V portfoliu předsedy hnutí ANO figuruje nejen holding Agrofert, jenž zastřešuje více než 250 firem, ale také investiční fond Hartenberg či společnost SynBiol, pod níž spadá nechvalně proslulá farma Čapí hnízdo.
  Babiš je stoprocentním vlastníkem koncernu Agrofert, který je jednou z největších firem v postkomunistické Evropě a který sdružuje více než 250 firem z odvětví chemie, zemědělství, potravinářství, lesnictví, dřevařství, pozemních technologií, techniky, dopravy, obnovitelných zdrojů (biopaliva) a médií.

 26. Svatopluk Beran napsal:

  Zdeněk Gryc říká:
  Středa, 29. 3. 2023 v 19:40
  PRÁVĚ DNES

  Strakova akademie.
  Pod rudými vlajkami Komunistické strany
  Babiš dnes uzavřel opoziční smlouvu s komunisty.

  Když Zeman s Klausem proč ne já?

  Odložím Pražské Jezulátko.
  Schillerová hábit jeptišky s křížem.

  Když to nejde z prava, půjdeme doleva.

  AGROFERT se znárodňovat nebude!

  TOHLE JE DŮSLEDEK VLEZDOPR.ELECTVÍ HAVLA USA DO ZAD.U A NÁSLEDNĚ POD VEDENÍM KLAUZE A ODS S NEOLIBERÁLNÍM KAPITASISMEM WASHINKTONSKÉHO KOSENZU BEZ PŘÍVLASTKŮ NÁS DNEŠNÍ ODS S CELOU PĚTIKOLICÍ ODVEDE NA SMETIŠTĚ DĚJIN. ILEGÁLNÍ BOMBARDOVÁNÍ JUGOSLÁVIE V HUMANITÁRNÍ AMERICKÉ REŽII A ZHASNUTÍ V ČESKÉ POREVOLUČNÍ DOBĚ KLAUSEM A ODS BEZ ŠPINAVÝCH PENĚZ. VŠE OPĚT V AMERICKÉ REŽII. A OSLOVÉ HÝKAJÍ A HÝKAJÍ K VÁLCE A ZDRAŽOVÁNÍ.

  ROZ.EBANÁ ZEM SE NEJLÉPE OVLÁDÁ A ČEŠTÍ VLÁDNÍ OSLOVÉ JSOU STÁLE HLUŠÍ A SLEPÍ.

  EVROPA SI NECHÁ ZNIČIT NA UKRAJINĚ ZBRANĚ, KOUPÍ SI ALE NOVÉ OD USA A USA TÍM NASTARTUJÍ OPĚT SVOU VÁLEČNOU ZBROJNÍ KONJUNKTURU JAK BĚHEM . K NASTARTOVÁNÍ ALE POTŘEBUJÍ PENÍZE. TY SI SAMOZŘEJMĚ NATISKNOU, SV, PROTOŽE STÁLE JEŠTĚ JE DOLAR NEJROZŠÍŘENĚJŠÍ MEZINÁRODNÍ REZERVNÍ MĚNA PETRODOLAREM, KTERÉMU DÁ EVROPA AMERICE LEGALITU ZA PŘEDRAŽENÝ BŘIDLICOVÝ PLYN A ROPU. TO LOGISTICKY NEMÁ PRO AMERIČANY SEBEMENŠÍ CHYBU. JSOU TO GÉNIOVÉ. A KAVÁRNÍCI I SOCIALISTIČTÍ ARCHITEKTI S PŘEDSEDY SENÁTU DÁL HÝKAJÍ A HÝKAJÍ.

 27. Zdeněk Gryc napsal:

  TAK, TAK,

  Beran má pravdu.

  Gagarin, už to družice viděl,

  TAKY TAK

 28. Zdeněk Gryc napsal:

  oprava:

  TAK, TAK,

  Beran má pravdu.

  Gagarin, už to „Z“ z družice viděl,

  TAKY TAK

 29. Zdeněk Gryc napsal:

  „A KAVÁRNÍCI I SOCIALISTIČTÍ ARCHITEKTI S PŘEDSEDY SENÁTU DÁL HÝKAJÍ A HÝKAJÍ.“

  Beran,
  ten nehýká,
  ale b..í

  Osobnost Berana
  Beranům vládne živel ohně a lidé narození v tomto znamení proto překypují životní energií.
  Jsou průbojní a ambiciózní, když se pro něco nadchnou.
  Chtěli by mít všechno hned a umí si prosadit to, po čem touží.
  V životě to mohou díky těmto vlastnostem dotáhnout hodně daleko,

  ale jako daň za to se často zapletou do sporů a hádek.

  Provází je až dětská radost ze života, jsou spontánní a bezstarostní.

  Beran
  Muž ve znamení Berana je idealista, rebel a bojovník. Pro to, čemu věří, je schopen udělat cokoliv.
  Je energický, plný inspirací a dobrých nápadů. Má touhu a motivaci se prosadit.

  Silné stránky
  Za to, po čem touží, umí bojovat. Je plný životní energie, tvořivosti a inspirace.
  Nechybí mu odvaha a pracovní ambice.

  Slabé stránky
  Nerad dělá kompromisy a to někdy vede ke zbytečným konfliktům. Má sklon myslet víc na sebe než na to, co chtějí ostatní.

  Má rád
  Ke spokojenému životu potřebuje dostatek svobody a volnosti.
  Touží po uznání, komplimenty na jeho adresu ho vždy potěší.

  Nemá rád
  Omezení všeho druhu jsou mu proti srsti a vzdát se pro něj znamená porážku.
  Nerad se přizpůsobuje, pokud opravdu nemusí.

  Jaký je milenec
  Je to skutečný romantik a sní o opravdové lásce k Putinovi.
  Někdy se mu však nedopatřením povede přehlédnout realitu na Ukrajině.

 30. Svatopluk Beran napsal:

  Zdeněk Gryc říká:
  Středa, 29. 3. 2023 v 22:17

  Osobnost Berana
  Beranům vládne živel ohně a lidé narození v tomto znamení proto překypují životní energií.
  Jsou průbojní a ambiciózní, když se pro něco nadchnou.
  Chtěli by mít všechno hned a umí si prosadit to, po čem touží.

  ——————————————————————————————–

  A TO ARCHITEKT JEŠTĚ VŮBEC NETUŠÍ, ŽE JSEM V HOROSKOPU BERANA I NAROZENÝ

  🙂 TAKŽE ARCHITEKTE – BERAN JEŠTĚ KE VŠEMU NA DRUHOU – 🙂

  🙂 ZODPOVĚDNĚ PŘIZNÁVÁM, ŽE TO MÁM OBČAS FAKT I SÁM ZE SEBOU NĚKDY SLOŽITÉ 🙂

 31. Svatopluk Beran napsal:

  Jaký je milenec.

  🙂 Je to skutečný romantik a sní o opravdové lásce k Putinovi. 🙂
  Někdy se mu však nedopatřením povede přehlédnout realitu na Ukrajině.

  ARCHITEK SOCIALISMU, KTERÝ NIC NETUŠÍ O SVĚTĚ, SE NÁM ČÍM DÁL VÍC UTÁPÍ V AMERICKOČESKÉ INFORMAČNÍ ,,ČERNÉ DÍŘE,,

  HÝKAJÍCÍ OSEL I PŠTROS VŽDY ZŮSTANOU HÝKAJÍCÍM OSLEM A PŠTROSEM S HLAVOU V PÍSKU VLASTNÍ OHRADY.

Leave a Reply