Blog Jihlavských listů

Miroslav Tomanec, Ing., MBA
129- Stavební inženýr, restauratér, vinárník a pivovarník na penzi. Dnes už jenom kavárník a bývalý koaliční zastupitel, aktivně se snažící ovlivňovat chod našeho krásného města.

R.I.P. Petr Kellner

Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Středa, 29. 3. 2023 v 22:40

Před pár dny tomu byly dvě léta co naprosto zbytečně zahynul nejbohatší Čech Petr Kellner. Letěl si zalyžovat na Aljašku a helikoptéra s ním spadla v těch horách.

Smrt každého člověka je v první řadě smutnou záležitostí. Takováto zbytečná pak obzvláště. A ty okolnosti! Aljaška, helikoptéra, lyžovačka… vypadá to dokonce tak, jako by ho zahubil jeho vlastní komfort…

Svět se za poslední léta hodně změnil a posunul. Až tak, že ho mnozí úplně přestávají chápat. Převrátily se hodnoty. Já osobně třeba dost dobře vůbec nepobírám, proč je tak velkou částí společnosti tento člověk stále vnímán naprosto nekriticky, jako fenomenální podnikatel, vizionář, hrdina a dělají z něho div ne nejlepšího českého byznysmena všech dob … Při vší úctě k mohutnému impériu co vybudoval, pro mne totiž vystupují do popředí i jiné věci :

*Poté, co prodal pojišťovnu, už je to byznys dominantně založený na Home creditu, tedy finanční negramotnosti, tedy hlouposti lidí.

*PPF byla až do roku 2022 firma se sídlem v Holandsku, i dnes tam sídlí hlavní akcionář.

*Podnikání v zemích jako Rusko a Čína nejde bez úzkého propojení se zdejšími totalitními režimy a mafiánskými strukturami.

*Velké paktování s vlastizrádcem Zemanem. Měl bych obavu z posledních parlamentních a prezidentských voleb, pokud by tu byl.

Tolik jenom pár faktů k těm kecům o české malosti a závisti jak čtu u jeho obdivovatelů v reakcích. Fakt nic není černobílé.

Může jít o obrázek 1 osoba

2 komentářů k článku “R.I.P. Petr Kellner”

  1. Jan P říká:

    Vláda oligarchů je hlavně zásluha koalice Spolu.

    Kellnerův byznys nezačal „prodejem kopírek“, ale nehoráznou korupcí v čase kupónové privatizace. Aby se nakonec usídlil v Číně a v Rusku. Na jeho éru se bude taky vzpomínat jako na éru ničení životů ve jménu astronomických zisků. Přijde mi, že na to člověk ani nemusí být komunista (jako třeba já), aby Kellnerovo impérium odsoudil. Zvláštní je, že Kellnerovi obdivovatele hovoří o závisti. Já nevím, že se tak moc mohou mýlit. To není závist, ale hluboký odpor. Štítivost.

  2. Zdeněk Gryc říká:

    a co Babiš ?

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I