Středověk.

Pamatujete, jak pan radní Beke „vybojoval“ těsně před parlamentními volbami v rámci honby za svými politickými body to nezrušení pošty na Březinkách? A byl samozřejmě úspěšný – Babišova vláda, které nešlo o nic jiného tak moc, než o hlasy voličů, velmi ráda ustoupila. Samozřejmě – jedna pobočka nic neznamená, ale kdyby se k tomuto kroku ve velkém přikročilo už tehdy , tak bychom nemuseli dnes číst o miliardových ztrátách a transformace už by běžela. V tomto ohledu je ODS úplně stejné jako ANO – zase jenom populismus. Pan Beke totiž včera opět vytáhl do boje za „dostupnost služeb občanům“. Nu doufejme, že tentokrát úspěšný nebude a že zdravý rozum zvítězí. Babiš totiž už u vesla naštěstí není.

Protože dnešní pošta – to už je středověk.

I po zrušení těch poboček budeme pořád mít nejhustší síť v Evropě a to je nejpodstatnější. Křičí se veřejné peníze v háji, úspory, úspory – ale běda když se to dotkne mého pohodlí, že. Na poštu už skoro nechodím, jenom pro dopo dopisy tak jednou za měsíc. Na to si zřídím datovku. Balík tam vláčet už by mně nenapadlo léta. Vždyť jakákoliv kurýrní služba si to pro to přijede až domů…Prachy posílám výhradně elektronicky – jo teď jsem tam musel pro přeplatek za elektřinu. No snad se to posílat převodem naučí i energetické společnosti…U nás na hlavní poště věčně polovina přepážek zavřená. A teď ještě zmizí balíky…

Je to prostě krok správným směrem. Mělo se to udělat dávno. Proto potlesk pro ministra vnitra za odvahu, byť mu to samozřejmě tolik politických bodů, jako populistovi panu Bekemu nepřinese…

88 Responses to “Středověk.”

 1. Jan P napsal:

  Typicky sobecký individualismus. Já veřejný služby český pošty nevyužívám: „pošta=středověk“
  Kam budou chodit lidi, co v okolí ještě žijou autora samozřejmě nezajímá. Hmmm „zdravý rozum zvítězí.“
  Ten proces se zřejmě ani finančně nevyplatí (bude stát přes 8 miliard), jde jen o fanatický převedení tržního principu do čistě veřejný služby. Před touhle mašinou pokroku se nic nesmí zastavit.
  U jinak zcela smutného rušení pošt mě celkem baví, jak jsou pravicoví starostové a zastupitelé překvapení tím, že jim pravicová vláda podle pravicových receptů naprosto pravicově seškrtá pošty v jejich městě/čtvrti.

 2. Dvořák napsal:

  To není sobecký individualismus,to je typický Jasánek.

 3. Miroslav Tomanec napsal:

  Český člověk prostě umí nejlépe natahovat ruku a chtít všechno….. Sám se uskromnit?? Proboha, to po něm přece nemůže nikdo chtít!!! A kde na to stát vezme?? To je jeho problém…. Ach jo – proto se u nás tak daří populistům, bohužel…

 4. Miroslav Tomanec napsal:

  …a co tedy takhle nějaký věcný protiargumentík, kluci – namísto toho nadávání?

 5. Jan P napsal:

  Co je na tom pravicového sebrat daně a nezajistit základní dostupné služby? Krást, tunelovat, korumpovat to
  STAN a koalice SPOLU umí velmi dobře.

 6. Dvořák napsal:

  No tak se zeptejte Černochový,kde vezme na kulomety? Kde naše vláda vezme na ukrajinský půjčky? Nepotřebuju Tomance,tak ho zruším. Je to argument?
  Jo a mimochodem, mě přeplatek už roky chodí na účet. Takže za mě skvělá Jasánkova agitka.

 7. Miroslav Tomanec, Ing., MBA napsal:

  … takže nic. Nic věcného, nic konkrétního. Vyřešeno. Správný krok.

 8. Svatopluk Beran napsal:

  ZA POŠTOVNÍ PŘEPRAVU MEZI OBČANY A PRÁVO LISTOVNÍHO TAJEMSTVÍ MUSÍ NÉST MORÁLNÍ ZODPOVĚDNOST STÁT.

  POKUD PŘECHÁZÍ TATO ZODPOVĚDNOST NA SOUKROMÉ SLOŽKY, STÁVÁ SE ZE SVOBODY OSOBNÍHO TAJEMSTVÍ ZARUČENÉHO STÁTEM OTROCTVÍ SOUKROMNÍKŮ NAD OBČANY.

  TEDY MORÁLNÍ PROBLÉM, O KTERÉ BÝVALÍ VOJÁCI, ARCHITEKTI ČI ZPRAVODAJCI NEMAJÍ SEBEMENŠÍ TUŠENÍ.

  SVOBODA ZA KTEROU NESE DEMOKRATICKÝ STÁT ZODPOVĚDNOST JE PŘESUNUTA NA PROSPERITU A NA ZISK – TO JE HNUS PANÍ MILEROVÁ

 9. Jan P napsal:

  Miroslav Tomanec vůbec nechápe smysl veřejné služby. Česká pošta je státní podnik zajišťující veřejnou službu, žádnej zisk vytvářet nemá. Cílem by měla být fungující veřejná služba.

 10. Jan P napsal:

  Poslechněte si názor předsedy odborového svazu zaměstnanců České pošty na aktuální situaci v podniku.
  (Zhruba 27min.)
  https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/223411000370329/

 11. jihlavák napsal:

  Připomenu. Černochová z ODS nakoupí POUZE! kulomety za 1,5 miliardy. Obchod se začal dojednávat už za Bureše. Nakoupí je 5 x draž než Norsko, které zbraň koupilo přímo u výrobce v Belgii. Kdyby netunelovali, jen z kulometů by zbylo 1,2 miliardy na pokrytí ztráty pošty, která mívala roční ztrátu +- 1,5 miliardy ročně. Otázka je, jestli kulomety nepošle rovnou na Ukrajinu, kde vede válku a nebude kupovat hned další. V tom případě by byly peníze minimálně na další roční provoz České pošty.

  Dále je celkem zajímavé, že veřejný rozpočet má ročně x milionů na financování profesionálních sportovních klubů a nemá pár korun pro udržení základní služby v dostupné vzdálenosti pro občany. Ne každý má auto, na každý si „rozumí“ s PC, Internetem a apkou v mobilu.

  Síť ČP musí být v určité formě zachována. Obce bez pošty, školy, lékaře, obchodu, hospody, kostela atd. se stávají jen místem na přenocování a často „vymírají“. Je to služba státu lidem, na kterou vybírá dostatek daní. Samozřejmě, když se kupují 5 x dražší kulomety, živí 30 let profesionální sportovec, uměle vytváří štědře placené trafiky pro politické mrtvoly v Praze, nezbývá na základní služby. Otázka priorit.

 12. Miroslav Tomanec napsal:

  Ano, díky za odkaz.
  Poslechl jsem si nejenom toho odboráře – mimochodem pošta má takovýchto odborových svazů deset (!) – ale také ministra, opoziční poslankyni, konkurenci a nezávislého komentátora. A vždyť je to úplně jasné – jestliže se takováhle jednoduchá věc kde se řeší opravdu jenom „pár“ miliard ztráty neuvede do života co nejdříve, tak jak by bylo vůbec myslitelné něco udělat s těmi stovkami miliard deficitů????

  Protože:
  * samozřejmě že Pošta jako veřejná služba tady není proto, aby produkovala zisk – ale rozhodně tady není ani proto, aby generovala miliardové ztráty – protože občan pak platí tuto službu pak 2x – jednou na pobočce a jednou v daních, které na to jdou v případě ztrát
  * ta část pošty, která je opravdu veřejnou službou, zůstane zachována a oddělí se – jediný možný krok
  * balíky – které jsou pořád hlavním objemem, ale žádnou veřejnou službou nejsou – pošta to ale dělá
  mizerně a dráze a prohrává v konkurenčním boji – přesto má pořád 40% trhu, ze setrvačnosti. Ale to je jenom otázkou času, kdy jim to chcípne úplně
  * není vůbec jisté, jestli se i po této transformaci podaří poštu jako takovou udržet – prostě proto, že se svět vyvíjí velmi rychle a úplně jiným směrem – jak trefně řekl komentátor – pošta ve stávajícím pojetí, jak jsme na ni zvyklí už je dávno mrtvá a bude tady jenom pro naprosto nezbytné, nezastupitelné služby a budeme tam chodit ne 1 km, ale třeba 3 km
  * i po zrušení těchto 300 poboček (což jsou největší náklady) bude mít pošta těch poboček 2.900, což je do budoucna neudržitelné – třebas i vzhledem k tomu, jak je to u fungujících a prosperujícímu sousedů (v Rakousku je poboček jenom 1.800, v Německu na počet obyvatel dokonce o třetinu méně.. – a tam je se třeba v tomto ohledu podívat)
  * pošta má 25 tisíc zaměstnanců, propustí se 1.600 – co to je pro přehřátý český trh práce, kde se pořád nedostává lidí do skoro většiny oborů
  * na transformaci tohoto stále socialistického podniku jsme dostali od EU 6 mld – ale je to podmíněno těmito kroky

  Takže velký potlesk ministru Rakušanovi za odvahu k tomuto radikálnímu řezu, byť mi žádné politické body nepřinese – ba právě naopak. Kdyby byl u vesla dál Babiš, tak by udělal jenom to, co mu velí volební populismus – tedy koupil by si voliče tím že to všechno nechá jak je, tedy na co jsou lidé zvyklí, aby je nenaštval. Tedy přihodil by tam pár miliard. Ze společného.

 13. Jan P napsal:

  Panu Tomancovi

  Tak když to říděj nekompetentní polomafoši jako ODS,STAN nebo ČSSD, tak samozřejmě(Politická divize Agrofertu je kapitola sama pro sebe). Ale to neznamená, že by stát měl rezignovat na to to dělat líp.
  Není náhodou střet zájmů řídit něco u čeho ministr tvrdí , že to nemůže fungovat a mělo by se privatizovat? Vždyť má motivaci to zkurvit, aby měl pravdu. Viz 90′ a sociální služby řízené ODS.

 14. jihlavák napsal:

  Na transformaci jsme od EU dostali. :-))) EU je nějaký výdělečný podnik, který generuje zisky a ty pak rozdává? Přestaňme šířit tyto lži, že EU někomu dává někoho dotuje!

  Opusťme mentalitu žebráka, který líbá ruku úředníkovi s dotací!!!

  Piketty přitom cituje data svého spolupracovníka Filipa Novokmeta. Výstižné je srovnání, kolik peněz ze střední Evropy v letech 2010 až 2016 odešlo na dividendách, tedy rozděleném zisku. A kolik sem naopak přišlo na evropských dotacích. Podle oficiálních statistik Eurostatu bylo z České republiky od roku 2010 do roku 2016 na dividendách „odkloněno“ 7,6 procenta HDP. „V absolutních číslech to znamená, že z naší země za tu dobu odešlo 2 252 miliard korun, zatímco ve formě evropských dotací se nám za stejnou dobu „vrátilo“ 1,9 procenta HDP. To dělá 563 miliard korun. Česká republika je tedy v minusu 1 689 miliard korun za sedm let. Roční minus dosahuje 241 miliard korun. V přepočtu na výkon ekonomiky to dělá minus 5,7 procenta HDP,“ jak uvedla analytička Lenka Zlámalová v březnu na serveru Echo24.cz v článku ,,Z Česka se stal krmelec Evropy“, kde rovněž označuje Česko za ,,nejvíce poražený stát“, pokud jde o poměr přílivu eurodotací a odlivu dividend.

  Zdroj:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cesi-jsou-porazenym-narodem-Na-clenstvi-v-EU-prodelali-nejvic-rika-jasne-svetoznamy-ekonom-Piketty-544980

 15. Svatopluk Beran napsal:

  Pošta ve stávajícím pojetí, jak jsme na ni zvyklí už je dávno mrtvá a bude tady jenom pro naprosto nezbytné, nezastupitelné služby a budeme tam chodit ne 1 km, ale třeba 3 km.

  TOHLE JAKO DŮVOD MOHL POUŽÍT JEN KOK.T. CO DŮCHODCI A OBČANÉ KTEŘÍ JSOU OMEZENÍ ZDRAVOTNĚ?

  CO JINÉHO DO ŽIVOTA PŘÁT VÁM PANE TOMANEC A TREFNÉMU KOMENTÁTOROVI, NEŽ DLOUHÉ STÁŘÍ V BOLESTIVÉ NEMOHOUCNOSTI NEBO NĚJAKÉ POSTIŽENÍ?

 16. Svatopluk Beran napsal:

  Takže velký potlesk ministru Rakušanovi za odvahu k tomuto radikálnímu řezu, byť mi žádné politické body nepřinese – ba právě naopak.

  JAKÉ POLITICKÉ BODY, VŽDYŤ TEN RAKUŠAN NÁS ZATAHUJE DO SVÝCH OSOBNÍCH ŽIVOTNÍCH PROHER A PROBLÉMŮ, NEHLEDĚ NA TO ŽE UŽ JAKO DALŠÍ RAKUŠAN V EVROPĚ, NÁS CPE DO DALŠÍ SVĚTOVÉ VÁLKY. VŽDYŤ JE TO AMERICKEJ VÁLEČNEJ MAGOR!!!!!! KTEREJ MŮŽE VYDÁVAT ORTEL NAD OBČANY ČESKÉ REPUBLIKY JENOM PROTO, ŽE ÚSTAVNÍ SOUD BEZDŮVODNĚ BĚHEM UTKÁNÍ ZMĚNIL PRAVIDLA HRY V PROSPĚCH NASTARTOVÁNÍ AMERICKÉ VÁLKY V EVROPĚ. UŽ TO NENÍ POCHOD EVROPANŮ NAPOLEONA NEBO HITLERA NA VÝCHOD EVROPY PRO VĚTŠÍ ZÁPADNÍ LEBENSRAUM (ŽIVOTNÍ PROSTOR). UŽ JE TO POCHOD AMERICKÝCH VRAŽDÍCÍCH MAGORŮ EVROPOU NA VÝCHOD EVROPY A DO ASIE.

 17. Miroslav Tomanec napsal:

  Lenka Zlámalová není žádná analytička ale obyčejná novinářka z Echa, která píše o kde čem, hlavně o covidu a Babišovi.

  A těmto věcem ani zbla nerozumí, jinak by nemohla přece dávat do souvislosti dotace EU, které slouží k vyrovnání podmínek jednotlivých zemí v zájmu evropské integrace a odlivu dividend, který tady byl od okamžiku otevření našeho trhu, tedy dávno před tím než jsme tam vstoupili.

  A ke všemu má ještě blbé zdroje, protože naše pozitivní saldo evropských peněz není 563 mld, ale 989 mld.
  https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove-zpravy/2022/cista-pozice-cr-vuci-eu-dosahla-v-roce-2-46333

  Tolik peněz šlo do měst, obcí, dopravy, zdravotnictví, vzdělávání…a samozřejmě se i dost rozkradlo
  šikovnými čechy ….

  Ale to všechno nemá ani zbla nic společného s poštou. Těch 6 mld přišlo na to,aby se s tím socialistickým podnikem konečně něco udělalo v tom smyslu jak je to i jinde v Evropě. A přišlo to ještě za Babiše. Proto se už za něj udělal podobný plán restrukturalizace, ale Babiš to zastrčil hluboko do šuplíku, aby mu to neublížilo ve volbách.No tak to Rakušan vzal, oprášil, doplnil o definici toho, jaké služby bude stát platit, dál to do příslušných procedury, hlavně ČTU a jede to.

  Joooo, nic není tak černobílé, jak to podáváte…

 18. jihlavák napsal:

  Souvislost tam je minimálně v bodě vyššího zdanění dividend, jak navrhovala třeba Maláčová. Zůstalo by více peněz v zemi a nemuseli by ze sebe dělat žebráky směrem k zločinné EU. Nemuseli by o tisícovečku měsíčně okrást seniory. Fialová zrůdnost. Na bohaté nesáhnou, drze oškubou mlčící, kteří se už nedovedou bránit.

 19. Jan P napsal:

  Pravice ve vládě, pravice v opozici, vždyť je to jedno… Klasická neoliberální strategie. Nejdříve státní podnik znemožnit, následně privatizovat. Viděli jsme to mnohokrát.

  „A přišlo to ještě za Babiše. Proto se už za něj udělal podobný plán restrukturalizace, ale Babiš to zastrčil hluboko do šuplíku, aby mu to neublížilo ve volbách.No tak to Rakušan vzal, oprášil, doplnil o definici toho, jaké služby bude stát platit, dál to do příslušných procedury, hlavně ČTU a jede to.“

 20. Miroslav Tomanec napsal:

  Vůbec nejpodstatnější je, že pokud by to všechno zůstalo jak je, tak to není nic jiného, než černá díra, do které se jenom lejou společné prachy.
  Takhle je aspoň naděje.
  Ale hlavně – k srovnání s okolními zeměmi nemají oponenti…ani slovo. Jenom cudné mlčení.
  Kdybyste kromě odboráře v tom odkazu poslouchali i konkurenci – v tomto případě majitelku Zásilkovny.A taky vzali v potaz jaká je produktivita práce tam a v tomto státním podniku (z různých důvodů).

 21. Dvořák napsal:

  Ještě k těm kurýrům. Jak by asi vypadaly služby těchto firem,kdyby si dal někdo tu práci a šel zkontrolovat třeba dodržování zákoníku práce?

 22. Miroslav Tomanec napsal:

  Ano, pane Dvořák.
  Tak to zkusme. Třeba u mně.
  Já totiž, mimo jiné, jsem ten kurýr také.
  Vozíme balíky, dokumenty, smlouvy,ověřujeme totožnosti.
  Neměl jsem v životě lepší práci.

 23. VladimírV napsal:

  „Takže velký potlesk panu ministru Rakušanovi za odvahu k tomuto radikálnímu řezu“. Viz výše.

  Jeden z velikánů politického dění minulého století napsal, že si dovede představit dění ve společnosti jako velkou poštu. Proč asi? Pošty dosud patří mezi objekty občanské vybavenosti. Díl jejich agendy sice převzaly soukromé firmy, nicméně jsou oblasti, které by stát neměl pustit ze zřetele. Např. pomoc při organizaci voleb, sčítání lidu, systém SIPO nebo hotovostní platební styk pomocí poštovních poukázek. S neopominutelným faktem, že pošty jsou místem neformálního kontaktu lidí.

  Hovoříme o restrukturalizaci pošt, ale nějak mi uniklo, jakým způsobem se tato dotkne otesánka v jejich čele, generálního ředitelství pošt. Je známo, že nemalý díl agendy této instituce „krmí“ svými výstupy nadřízené ministerstvo vnitra. Že by si kapři chtěli vypustit svůj rybník? Pro vyrovnanost zmiňuji, že toto je podobné i u jiných ministerstev.

  Není dávno doba, kdy zde byl prosazován návrh na zrušení pošty m.j. na Březinkách ve prospěch záměru jejího zřízení v Aventinu. Obchodního centra, které bohužel nedosáhlo a zřejmě nikdy nedosáhne představ investorů. Lakonicky lze podotknout, že přesun pošty do Aventinu byl veden snahou přivést sem i její zákazníky. Pokud jde o zmiňovaný „populismus“ pana Bekeho a jiných, stačilo se podívat na fronty před pobočkou na Březinkách, a tento byl namístě.

  Po stránce politické jde samozřejmě další ministrovu chybu v komunikaci s dotčenými starosty. Kdo jiný zná lépe potřeby své obce a s kým jiným by se dal dohodnout případný finanční podíl obce na provozování pošty. Takhle to vypadá jako další příklad arogance čelního představitele vlády s odpovídající odezvou.

 24. Jan P napsal:

  Domníváte se, že služby, které Česká pošta provozuje ze zákona budou pro soukromý sektor rentabilní?

 25. Miroslav Tomanec napsal:

  U služeb, které Česká pošta provozuje ze zákona, je bezpředmětné se bavit o jakékoliv rentabilitě. Je zapotřebí ty služby nacenit, posoudit nezávislým auditorem a pak státem zaplatit.

  Fronty jak na Brezinkách, tak na hlavní poště vznikaly z jediného důvodu. Vždy obsazeno pouze tak okolo poloviny přepážek….

 26. jihlavák napsal:

  Jane P. , ano asi máte pravdu, jde o „útok“ na státní podnik. Scénář bude patrně stejný jako s veřejnou dopravou, kapitalista vyzobal ziskové linky, zbylé ztrátové linky si nechá štědře zadotovat z veřejného rozpočtu. Klasický scénář, co je ziskové zprivatizovat, ztrátové socializovat. Čas ukáže.

 27. Jan P napsal:

  Ano, destrukce veřejných služeb. A o to pravičákům samozřejmě jde. Přenechat to soukromému sektoru, aby se na nás namastil.

 28. Miroslav Tomanec napsal:

  Pravičákům jde na prvním místě o to, aby se nelily společné peníze do zbytečných věcí. Veřejná služba zůstává zachována – 2900 poboček oproti 1800 rakouským při stejné velikosti země a podobnému počtu obyvatel hovoří za vše. A opakuji znovu – balíky, což je stále core byznys pošty nejsou veřejná služba. Dělá to kde kdo a podstatně lépe.

  Veřejná doprava se transparentně soutěží a kecy o vyzobaní lukrativních linek jsou směšné. Prostě když nějaký dopravce vidí podnikatelskou příležitost, tak tam nasadí linku. Třeba cestování busem do Prahy dneska je požitek za dobré peníze ve srovnání s tím, co bylo před 20 lety – a nikdo to nedotuje. Prostě výsledek konkurenčního prostředí.

 29. VladimírV napsal:

  K těm Březinkám:

  „Fronty se tvořily kvůli nedostatku v obsazení přepážek“. Zrušením pobočky by zmizely i fronty. Geniální nápad hodný Járy Cimrmana.

 30. Miroslav Tomanec napsal:

  Za posledních pět let klesl počet VŠECH transakcí u České pošty o 40 % (!).

  Pořád nic, zastánci nekontrolovaného lití společných miliard do černé díry?

  A kdyby se přesně naplnila dikce zákona, tedy kde pošta jako veřejná služba musí být, tak by poboček mělo být 2.100. Tedy přibližně jako v tom Rakousku. A tak to nakonec také dopadne – tedy když se k veslu zase nedostane Babiš a ten to tam bude sypat hlava nehlava, jenom aby se voličům zalíbil.

  Volby vyhrála parta, která voličům slíbila štíhlejší stát a toto je jeden z kroků. Škoda že tak ojedinělý a vzhledem k potřebám šetřit těch miliard stovky tak málo významný…

 31. VladimírV napsal:

  Ano, tato parta opravdu slíbila leccos dle hesla:“Nikdo vám nemůže dát tolik, co my vám můžeme slíbit.“.
  Před revolucí v roce 89 bylo známý výstup ze Žďárské konference komunistů, že schody se mají zametat ze shora.
  Digitalizace a rozvoj umělé inteligence s sebou přináší potencionální úspory zejména lidského potencionálu.
  O tom se jaksi z opatrnosti nehovoří v celé šíři, protože je to téma, které by se mohlo dotknout i rybníka, ve kterém se pohybují naši představitelé.
  Jó, být odvážný, není tak jednoduché, zvlášť když jde o místo na výsluní.
  Takže je úplně jedno, zda byl u vesla Babiš nebo současní mocní.

 32. Svatopluk Beran napsal:

  Miroslav Tomanec říká:
  Pondělí, 3. 4. 2023 v 11:13
  Za posledních pět let klesl počet VŠECH transakcí u České pošty o 40 % (!).

  🙂 Pořád nic, zastánci nekontrolovaného lití společných MILIARD do černé díry? 🙂

  PANE TOMANEC KOLIK JE NAPLÁNOVÁNO ŽE UŠETŘÍ PODLE VÁS MILIARD V TÉTO ,,ČERNÉ DÍŘE,, ? MŮŽE TE MI TO PROSÍM NAPSAT?

  DOPORUČOVAL BYCH VÁM SI TO DOOPRAVDY ZJISTIT, ABY JSTE TU PAK NEBYL ZA HLUPÁKA A LHÁŘE.

 33. Svatopluk Beran napsal:

  Miroslav Tomanec říká:
  Pondělí, 3. 4. 2023 v 11:13

  Volby vyhrála parta, která voličům slíbila štíhlejší stát.

  JEN TAK PRO INFORMACI DODEJME ŽE TATO PARTA VYHRÁLA VOLBY ZMĚNOU ÚSTAVY NA POSLEDNÍ MOMENT A TO V PRVÉ ŘADĚ V ZÁJMU AMERICKÉ AMBASÁDY PRO PODPORU AMERICKÉ OBHODNÍ VÁLKY S RUSKEM. ALE K VĚCI A K TÉTO PĚTIKOALIČNÍ PARTĚ A JAK SE JIM DÍKY NEJEN ÚSTAVNÍMU SOUDU, ALE PŘEDEVŠÍM POMOCÍ LŽÍ OBLBNOUT MALOMOCNÉ.

  https://www.youtube.com/watch?v=XuRny-pLsUc

 34. Jan P napsal:

  Panu Tomancovi

  Stačí se podívat, jak vypadají vlaky soukromejch dopravců na tratích, kde není konkurence. Soukromé vlaky na tratích, kde nejezdí ČD vypadají absolutně příšerně, právě kvůli tomu, že soukromníka nic netlačí. Zatímco soukromníci optimalizujou směrem k co nejvyššímu profitu, stát by měl optimalizovat spíš směrem k dostupnosti. Což jsou dvě dost různý věci. Stav, kdy není konkurence, není dobrý nikdy. Zároveň ale dráhy (i doručovací služby) jsou odvětví, který je strašně náchylný k monopolizaci a státní alternativa která není orientovaná primárně na zisk může být dobrou silou, která udrží konkurenční boj.

 35. Jan P napsal:

  Nevím, jak k tomuhle tvrzení Miroslav Tomanec došel ?
  „Volby vyhrála parta, která voličům slíbila štíhlejší stát.“

  Ti neoliberálové nechápou, čemu tou likvidací sociálního státu otvírají cestu, že to je něco mnohem horšího než levice a sociální stát.

 36. Svatopluk Beran napsal:

  JEN TAK INFORMACE PANU KAVÁRNÍKOVI O ČERNÝCH DÍRÁCH. ČERNOU DÍROU DISPONUJE PŘEDEVŠÍM PEKAROVÁ ADAMOVÁ. CENA OBČERSTVENÍ PRO NÍ A SPOEČNOST KOLEM NÍ V LETADLE NA TAJVAN A SPĚJT BYLO V TŘETINOVÉ VELIKOSTI, JAKOU PLÁNUJE UŠETŘIT RAKUŠAN RUŠENÍM POBOČEK POŠT.

  TAK TO JE PANE KAVÁRNÍKU ČERNÁ DÍRA PEKAROVÉ, POŠTU ČEŠTÍ OBČANÉ POTŘEBUJÍ, CESTY NAŠICH ÚSTAVNÍCH PŘEDSTAVITELŮ NA SPORNÁ SVĚTOVÁ ÚZEMÍ, AŤ SI PLATÍ PEKAROVÁ NEBO VYSTRČIL ZE SVÝCH RODINNÝCH ROZPOČTŮ A NEVYCUCÁVAJÍ ČESKÉHO DAŇOVÉHO POPLLATNÍKA.

 37. Svatopluk Beran napsal:

  Předešlý příspěvek napsaný ve 20.59 prosím od admina smazat. ÚDAJE MNOU ZVEŘEJNĚNÉ NEODPOVÍDAJÍ SKUTEČNOSTI.

 38. Svatopluk Beran napsal:

  Svatopluk Beran říká:
  Pondělí, 3. 4. 2023 v 15:13
  Miroslav Tomanec říká:
  Pondělí, 3. 4. 2023 v 11:13
  Za posledních pět let klesl počet VŠECH transakcí u České pošty o 40 % (!).

  🙂 Pořád nic, zastánci nekontrolovaného lití společných MILIARD do černé díry? 🙂

  PANE TOMANEC KOLIK JE NAPLÁNOVÁNO ŽE UŠETŘÍ PODLE VÁS MILIARD V TÉTO ,,ČERNÉ DÍŘE,, ? MŮŽE TE MI TO PROSÍM NAPSAT?

  Aby jste nemusel těžce po těch MILIARDÁCH pane Tomanec dlouze pátrat, tak ušetřeno na pobočkách českých pošt má být podle ČT24 NIŽŠÍ POČET STOVEK MILIONŮ.

 39. Jan P napsal:

  Politika škrtů v praxi. Zadluží nás rekordně a navíc zlikvidují všechny zbytky veřejných služeb, za které máme ještě nově platit vyšší daně. Demisi!

  Takto špatné hospodaření státu nepamatuji
  https://faei.cz/takto-spatne-hospodareni-statu-nepamatuji/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=909500&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

 40. Svatopluk Beran napsal:

  DOSTANEME SE S PODOBNÝMI KAVÁRNÍKY A ARCHITEKTY JAKO JE PAN TOMANEC,
  GRYC A CELÁ NAŠE VLÁDA SKUTEČNĚ DO STŘEDOVĚKU?

  ČESKÝ VOJENSKÝ ANALITIK PŘEDÁVÁ SVÉ INFORMACE A ZKUŠENOSTI

  https://www.youtube.com/watch?v=qYDEWfgmlDM

 41. Zdeněk Gryc napsal:

  Alexej Anatoljevič Navalnyj (rusky Алексе́й Анато́льевич Нава́льный,
  * 4. června 1976 Butyň, Moskevská oblast) je ruský právník a politický opoziční aktivista.
  Od roku 2009 je známý jako kritik korupce v Rusku a také režimu Vladimira Putina.
  ——–
  Vladimir Vladimirovič Putin (rusky Влади́мир Влади́мирович Пу́тин; * 7. října 1952 Leningrad)
  je ruský politik, v letech 2000–2008 a znovu od roku 2012 prezident Ruské federace.
  V letech 1985–1990 byl činný jako příslušník sovětské tajné služby KGB
  v Německé demokratické republice.
  ——–
  DÁT VEDLE SEBE JEJICH FOTO-PORTRÉT
  a pokusit se pochopit
  KDO je KDO ?

 42. Zdeněk Gryc napsal:

  Adolf Hitler ve své době ovládal značnou část světa
  a rozhodoval o životě nebo smrti milionů lidí.
  To všechno přesto, že šlo o člověka, který rozhodně nebyl zdravý.
  Navíc se rozhodl bezmezně věřit lékaři, který snad ani netušil, kde má v bytě koupelnu.
  Nedostatečná hygiena, která v případě jeho korpulentní postavy udělala své.

  I když se Adolf Hitler snažil, co mu síly stačily, působit jako sebevědomý a silný vůdce,
  v podstatě šlo o nemocného člověka – a to jak fyzicky, tak i psychicky.

  Mnoho z chorob bylo zdokumentováno téměř do posledního možného příznaku, o dalších se stále spekuluje – a některé mohou být doslova kontroverzní. Zažívání, arytmie i psychické poruchy Rozhodně ale dobře víme o jeho zažívacích problémech spojených s urputnými bolestmi břicha a také se zácpou, nebo naopak prudkými průjmy, přičemž zároveň trpěl nepříjemnou plynatostí, kterou nešlo skrývat To byl mimochodem pravděpodobně jediný důvod jeho vegetariánství. Mimo zažívání měl také problémy s vysokým tlakem, srdeční arytmií a byla u něj potvrzena také angina pectoris. Navíc se u něj v určitém věku začal objevovat třes v pravé ruce, který byl způsoben nástupem Parkinsonovy choroby. Záchvaty vzteku a paranoia už všechno jen završovaly. Není tedy divu, že se odevzdal do rukou lékaře, kterému bezmezně věřil, doktoru Theodoru Morellovi. S ním měl navíc podle všeho společného víc, než se oficiálně uvádělo. Z běžného doktora vůdcovým důvěrníkem Doktor Theodor Morell se ve své lékařské kariéře nejvíce proslavil právě péčí o Adolfa Hitlera. Lékař se narodil v roce 1886 v Trais-Münzenbergu, dostudoval v roce 1910 a následně vstoupil do armády a účastnil se bojů za první světové války. Po jejím skončení si založil vlastní praxi a začal se starat o běžné pacienty z okolí. Tak jeho život běžel více než patnáct let – až do jeho prvního setkání s Adolfem Hitlerem. Pak přišla změna, jakou si do té doby vůbec nedokázal představit. Hitlerovi se jeho léčebné metody začaly zamlouvat a rozhodl se mu věřit jako žádnému jinému doktorovi. Morell se stal jeho osobním lékařem a poznal i ta nejskrytější tajemství vůdcova podlomeného zdraví. Psí sliny, krev selete a lidské výkaly Doktor Morell se nejprve pustil do boje s Hitlerovými žaludečními problémy, ty jej totiž spolu s plynatostí tížily nejvíce a pro okolí nejznatelněji. Léčba nejmocnějšího muže Německa ale rozhodně neprobíhala nijak tradičním způsobem. Léky, které mu jeho osobní lékař předepisoval, obsahovaly kromě velkých dávek vitamínů také krev selat, psí a koňské sliny, ale také výtažky z lidských výkalů a další opravdu neobvyklé součásti. A pak tady byl také Eukodal… Lékař, nebo drogový dealer? Proč současní lékaři jen kroutí hlavou nad lékem Eukodal, který Hitler užíval v poměrně velkých dávkách? Jde o velmi silný opiát, který se ale v době kolem druhé světové války v Německu používal zcela běžně a lékaři jej předepisovali velmi rádi. Není divu, že se na takovém „léku“ stal Hitler velmi brzy závislým. Jeho osobní lékař z něj během několika měsíců udělal drogově závislého muže s neskutečnou mocí. Jak to mohlo dopadnout jinak, než katastrofou světového rozměru? Smradlavý vůdce, smradlavý lékař… V úvodu padla zmínka o společných vlastnostech německého vůdce a jeho lékaře. V čem tedy spočívaly? Šlo jednoduše o zápach, který se od obou mužů linul na všechny strany. V případě Adolfa Hitlera se jednalo o následky zdravotních problémů, u Theodora Morella zase šlo o nedostatečnou hygienu, která v případě jeho korpulentní postavy udělala své. I když je taková vlastnost pro většinu lidí samozřejmě nesnesitelná, pro Hitlera se jednalo naopak o velmi sympatický moment. Nepřipadal si vedle něj tak odlišný. I to je jeden z důvodů, proč si svého podivného a neortodoxního lékaře oblíbil. Zdroj: jewishvirtuallibrary, Britannica, en.wikipedia KAM DÁL: Římští císaři žili ve strachu, tři čtvrtiny z nich skončily v kaluži krve.

 43. jihlavák napsal:

  Hitler měl podle testů DNA židovské a africké předky. Jsou to někdy paradoxy.

 44. Svatopluk Beran napsal:

  https://nezavislamedia.cz/americky-prezident-biden-spadl-pri-jizde-na-kole/

  Masivní korupce sráží Ukrajinu na kolena.

  21. 8. 2015 Kyjev

  Ukrajině nadále hrozí státní bankrot. Ani nová jednání s mezinárodními věřiteli o odepsání části obřího zahraničního dluhu totiž neskončila úspěchem. Kyjevu tak hrozí, že už v září nebude schopný plnit své mezinárodní závazky. Největším ohrožením země ale nejsou podle řady ekonomů dluhy a nedostatek financí, ale hlavně masivní korupce, kterou nová ukrajinská vláda nedokázala zkrotit.

  Objem tamní šedé ekonomiky odhadují odborníci až na 40 procent HDP.

 45. Svatopluk Beran napsal:

  Záhada rozkutálených 21 000 000 000 000 dolarů
  …aneb jak americká vláda protiústavně a nezákonně financuje věčnou válkou Pentagon, sídlo amerického ministerstva obrany.

  https://prima.iprima.cz/novinky/zahada-rozkutalenych-21000000000000-dolaru

 46. Jan P napsal:

  Ve skutečnosti se levice a pravice dělí primárně podle toho, kdo usiluje o větší rovnost a kdo o větší nadřazenost jedněch nad druhými. Proto Hitler opravdu nebyl levičák…

  Zdeněk Gryc říká:
  Úterý, 4. 4. 2023 v 16:56
  Adolf Hitler ve své době ovládal značnou část světa
  a rozhodoval o životě nebo smrti milionů lidí.

 47. Svatopluk Beran napsal:

  ZBOŽÍ V KAPITALISMU JE VYRÁBĚNO PRO SPOTŘEBU, JEDINĚ TAK MŮŽE EKONOMIKA KAPITALISMU FUNGOVAT

  POKUD MÁTE NEJVĚTŠÍ SOUKROMÉ PODNIKY NAVÁZANÉ NA VÝVOJ A VÝROBU ZBRANÍ A NECHCETE JE NECHAT PADNOUT PAK MUSÍTE ZBRANĚ SPOTŘEBOVÁVAT.

  DNES USA NA UKRAJINĚ A PRO EVROPU. USA EKONOMIKA BEZ PLÁNOVANÝCH VÁLEK VYVRŽDOVÁNÍ A ZNÁSILŃOVÁNÍ JINÝCH NÁRODŮ NEMŮŽE FUNGOVAT. V USA ORGANIZOVANÉM HOSPODÁŘSTVÍ A EKONOMICE NEEXISTUJE SOLIDARITA ČI PROOBČANSKÁ NADŘAZENOST NAD VRAŽDĚNÍM, BEZ VRAŽDĚNÍ NEBUDOU SPOJENÉ STÁTY EKONOMICKY SILNÉ.

  TO JE FUNKCE AMERICKÉHO KAPITALISMU BEZ PŘÍVLASTKŮ.

  TRAMP JE MAGOR, ALE NEVÁLČÍ A TO JE PRO AMERICKOU EKONOMIKU SMRTELNÉ. TAK TEĎ PŮJDOU VŠICHNI TI ZBROJAŘŠTÍ PODNIKATELÉ SE SVÝMI PRÁVNÍKY, (A ŽE BEZ JEJICH ZBRANÍ BY SE V AMERICE OBČANÉ NESTŘÍLELI A TÍM BY OMEZOVALI AMERICKÉ HOSPODÁŘSKÉ PLÁNY), DO TRAMPA A JEHO SEXUÁLNÍCH CHOUTEK.

  TAK TO JE TEN,, AMERICKÝ, DROG ZCELA PROSTÝ, NESMRADLAVÝ SVĚT,, 🙂

 48. jihlavák napsal:

  Trump není magor. Amerika má jen ráda show a on to moc dobře ví. Magor je spíš nynější prezident, údajný autor myšlenky bombardování Bělehradu. Pokud je výrok Trumpa o ukončení války do týdne po jeho zvolení pravda, je jeho vítězství naději na mír pro Ukrajinu.

 49. Svatopluk Beran napsal:

  MŮJ POHLED NA POSLEDNÍ DNY ČESKÉ VLÁDY JE TAKOVÝ, ŽE SE VIDITELNĚ ZTAHUJÍ ZE SVÝCH AGRESIVNÍCH POZIC A ZAHRÁVAJÍ VĚCI DO KOUTA.

  PODLE MNE DOSTALI POKYN Z USA ŽE TO S TOU AKTIVITOU UŽ PŘEHÁNĚJÍ. CÍLE MAJÍ V ZÁJMU USA SICE SPRÁVNÉ A NEZBYTNÉ, POUZE NENÍ POTŘEBA JE DOSÁHNOU HNED A JEŠTĚ ZA CENU DEKLASUJÍCÍCH ZTRÁT.

  ČASU JE URČITĚ JEŠTĚ DOST A NENÍ NUTNÉ ABY BYLY TYTO ZMĚNY TAK VIDITELNÉ. JE NEZBYTNÉ JE ZAVÁDĚT MÉNĚ OKATĚ A KLIDNĚ V DELŠÍM ČASOVÉM HORIZONTU.

  POKUD ČERNOCHOVÁ MLUVÍ O TOM, ŽE NA ČESKÉM ÚZEMÍ AMERICKÁ ZÁKLADNA NEBUDE, ZATÍM CO JEŠTĚ NEDÁVNO TVRDILA ŽE JÍ U NÁS ZAŘÍDÍ ,,I BEZ VĚDOMÍ AMERIČANŮ,, TAK NYNÍ JE ZCELA NEZBYTNÉ V NEJPRVNĚJŠÍ ŘADĚ PRO JAKOUKOLIV NOVOU VLÁDU – OKAMŽITĚ ODSTOUPIT OD DOKUMENTU UMOŽNĚNÍ ŘÁDĚNÍ AMERICKÝCH OBČANŮ NA ČESKÉM ÚZEMÍ (VIZ. NAPŘÍKLAD DAHGRÉN. VRAŽDA PLUS POKUS O UPÁLENÍ PĚTI ČESKÝCH OBČANŮ, VČETNĚ DVOU DĚTÍ A UTĚK DO USA, KDE AMERIČANÉ NEMAJÍ ŽÁDNÝ ZÁKON, KTERÝ BY JE UMOŽNIL AMERIČANY, ZA SPÁCHANÁ ZVĚRSTVA VE SVĚTĚ, DOMA SOUDIT), V PRÁVNÍ NADŘAZENOST NAD ČESKÝMI OBČANY, KTERÁ VYPLÝVÁ Z TOHOTO ODPORNÉHO ČERNOCHOVÉ DOKUMENTU.

 50. Jan P napsal:

  Svaťo, jak chceš změnit zahraniční politiku ČR, aby nebyla vazalem imperiálních zájmů US ?
  Jinak Černochová je debilní fašounská ódéesácká husa zkorumpovaná zbrojními firmami. Neumí kváknout cizím jazykem. A v minulosti demonstrovala po boku fašounků z „Bloku proti islámu“.…

 51. Svatopluk Beran napsal:

  ZA ČERNOCHOVÉ, KTERÁ MILUJE ZBRANĚ A ZABÍJENÍ JÍ NENÍ CIZÍ, SE TO STOPROCENTNĚ NESTANE. DÁLE JE POTŘEBA PAK VYGENEROVAT ČLOVĚKA A NĚJAKÉ POLITICKÉ ČÍ JINÉ HNUTÍ, KTERÉ BUDE INICIOVAT CESTU, KTERÁ URČITĚ NEBUDE KRÁTKÁ. TVRDÝM ŘEZEM TO UDĚLAT NELZE. JE POTŘEBA TO HNED V NEJPRVNĚJŠÍCH PROHLÁŠENÍCH ZAČÍT ZVEŘEJŇOVAT A NEUSTÁLE SE MUSÍ POUKAZOVAT OBOUM STRANÁM, JAK USA, TAK I RUSKU A ČÍNĚ, ŽE NÁM NEJDE O TO ZTRATIT PARTNERSKÉ VZTAHY, ALE ANI ŽE BY NÁM KTERÝKOLIV Z NICH MĚLA URČOVAL, CO SMÍME NEBO NESMÍME. DÁLE ŽE ZE ŽÁDNOU Z NICH NEHODLÁME V BUDOUCNU NASTAVOVAT – STRATEGICKÉ PRÁTELSTVÍ – , ŽE NAŠE POTŘEBY JSOU JEN A JENOM VE VZÁJEMNĚ VÝHODNÉM OBCHODOVÁNÍ A ŽE SVĚT JE POTŘEBA SPOJOVAT NA PRINCIPU VZÁJEMNÉHO POCHOPENÍ A TOLERANCE K DANÝM ZEMÍM A JEJICH POLITICKÝM I KULTURNÍM HODNOTÁM A NE STRATEGICKY SVĚT ZE ZJIŠTNÝCH POTŘEB ROZDĚLOVAT, JAK TO DNES ČINÍ SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ, VE SVÉ TOUZE OVLÁDAT CELÝ SVĚT, JEN SAMY PRO SEBE.

  VÍM ŽE JE TO NAIVNÍ, ALE JE TO MOJE VIZE A MOJE CESTA.

 52. Jan P napsal:

  Rozumím. Suverénní politika státu („cesta“) se dá těžko skloubit s našim členstvím v EU a NATO. Většina českých občanů by musela v celostátním referendu hlasovat o vystoupení ČR z EU a NATO.

 53. Jan P napsal:

  Nalezeno na netu.
  Naprosto trefný a pravdivě smutný:
  „Když jsou Češi takoví idioti, že si do vlády po deseti letech zase zvolí úplně stejnou chátru jako byla ta nečasovská a vůbec celý parlament osadí stranami, mezi nimiž není v principiálních ideologických záměrech v podstatě žádný rozdíl, pak si nejspíš ani nic jiného, než tuhle vládu, nezaslouží.
  A pokud se přece jen odhodlají vzbouřit a vládu sesadit, na její místo beztak nastoupí něco, co je jí hodně podobné. Protože současný problém české politiky je její naprosté ovládnutí stranami reprezentujícími zájmy české oligarchie.
  Jedinou možností, jak toto otřesné směřování zvrátit je revolta s radikálními levicovými požadavky. Ty však byly i v důsledku zdegenerovaného a zprostituovaného českého mediálního diskursu z hlav lidí v podstatě vymazány. A byly vymazány tak účinně, že už nejsou součástí ani těch nejbujnějších fantazií. Ocitly se v oblasti jakési slepé skvrny, kam málokterá mysl vůbec dokáže zabloudit. I proto to vypadá, že k současnému banditsko-oligarchickému systému u nás neexistuje žádná kloudná alternativa. A už vůbec se nenajde v Parlamentu.“

 54. VladimírV napsal:

  V situaci, kdy se naše společnost nezadržitelně řítí do stavu, který málokdo zažil, tedy jak materiální, tak i morální bídy, je těžké hledat alternativu, která by přinesla rychlou změnu k lepšímu. Radikální levicové požadavky, které by spočívaly v odstranění stávajícího společenského systému, by mohly skončit občanskou válkou. A potvrdila by se stará pravda, že každá revoluce ničí. Což nepovede ani ke zlepšení sociálních jistot lidí ani k nápravě morálky.
  Jakýkoliv jiný způsob vládnutí než parlamentní demokracie buď nemá šanci uspět nebo nás přivede do nové totality. Nevěřím tomu, že stávající vládní garnitura trvale setrvá ve vazalské roli vůči Bruselu a USA. Tak hluboko naše společnost ještě neklesla.

 55. Miroslav Tomanec napsal:

  Hrozně mně baví tahle skupina rusofilů, kremlobotů, USAEUfobů…a lidí s odporem i k demokracii… .a přiznám se, že kromě opravdu trapného pana Berana, který je ve své nenávisti vůči všemu americkému, evropskému a západního směšný, čtu úplně vše !

  A nejlepší jsou ty veletoče, kdy třeba tady jsme od pošty až u islámu….

  Královsky se bavím těmi zuřivými výlevy, třeba nad

  * cenzurou – no kdyby opravdu byla, tak byste nemohli ani ceknout…
  * eurovazalstvím – no kde se asi vzalo těch 989 mld na to, co se všechno u nás za posledních 30 let postavilo
  * nenávistí k USA – které nás nikdy na rozdíl od rusáků nechtělo dobýt a okupovat
  * malostí českého člověka – který by chtěl od státu co nejvíce služeb, ale jakkoliv přispět, třeba zvýšením daní na to odmítá přispět … kde se asi tak na to má vzít tedy ?

  Pěkné velikonoce úplně všem.

 56. Jan P napsal:

  Pane Vladimíre V., třeba nás zabere nějaká francouzská nebo německá revoluční armáda.
  Ale teď vážně. To Rusko je skoro jako rodný bratr současné vlády. Věk odchodu do důchodu 65 let při průměrném dožití 68 let (úplný Fialův vlhký sen). Daň z příjmů fyzických osob 13% (a máme tu další Fialovu noční poluci, protože u nás zatím ostudných 15%). 10% DPH na potraviny a 18% zbytek, tak na tom by měli ještě trochu zapracovat a vzít si příklad z Česka. Daň právnických osob v Rusku 20%, v česku 19%. Vážně nechápu, co proti tomu Rusku Fiala a stoupenci jeho vlády furt mají ? Vždyť jsme jako dvojčata. I oligarchie se v Rusku chová jako na dobytém území. Úplní bratři v rozvracení vlastní země. Jen s tím rozdílem, že Rusko disponuje nepoměrně většími zásobami v podstatě čehokoli.

 57. Svatopluk Beran napsal:

  Miroslav Tomanec říká:
  Čtvrtek, 6. 4. 2023 v 7:35

  a přiznám se, že kromě opravdu trapného pana Berana, který je ve své nenávisti vůči všemu americkému, evropskému a západního směšný, čtu úplně vše !

  ———————————————————————————————

  I vám pane kavárníku Tomanče hezké velikonoce.

  Též vám přeju jako muži aspoň jednou v životě zabojovat, opustit svůj strach s neznámého i odlišného světa a pracovně na několik let žít s občany jiných zemí světa, jejich běžný život. Jsem přesvědčen, že by se vám konečně podařilo a to i panu Grycovi, vytáhnout svou hlavu PŠTROSA z písku MÍSTNÍ ČESKÉ FARMY.

  PŘÍPADNOU NÁSLEDNOU TRAPNOST VAŠICH ČINŮ I MYŠLENEK BY ROZUMNÁ VĚTŠINA OBČANŮ, BRALA JAKO ZKUŠENOSTI VE SVĚTĚ ZÍSKANÉ.

  ZCELA JISTĚ BY SE ALE NAŠLI I JEDNDUŠŠÍ OBČANÉ, JEJICHŽ OMEZENÉ MYŠLENKOVÉ POSTUPY BY NEDOKÁZALY VYTÁHNOUT COKOLIV Z VAŠICH ZKUŠENOSTÍ A RADĚJI BY SERVILNĚ A POTUPNĚ UCTÍVALI A UŽÍVALI JEDNODUCHÝ DLUŽNÝ SVĚT KOLEM SEBE, NA NĚMŽ SE SVOU JEDNODUCHOSTÍ, TAKÉ PODÍLÍ.

  TAK JEŠTĚ JEDNOU HEZKÉ SRVILNÍ VELIKONOCE A NEJRADĚJI NA OSTROVĚ MEZI DVĚMA OCEÁNY 🙂

  https://www.ceskevelikonoce.cz/velikonoce-v-usa/

 58. Svatopluk Beran napsal:

  * nenávistí k USA – které nás nikdy na rozdíl od rusáků nechtělo dobýt a okupovat

  JEN HLUPÁK, MŮŽE SKUTEČNOSTI KTERÉ JDOU HISTORICKY ZA SPOJENÝMI STÁTY AMERICKÝMI V JEJICH VRAŽDĚNÍ, ZABÍJENÍ, GENOCIDÁCH, ZNÁSILŃOVÁNÍ ČI OBCHODNÍM TERORISMEM PO CELÉ PLANETĚ, KOMENTOVAT SLOVY – NENÁVIST –

  TO JE PROSTĚ SKUTEČNOST KTERÁ JE MNOHOKRÁT ZDOKUMENTOVANÁ. A POKUD JI NĚKDO ZAKRÝVÁ A UMENŠUJE ( tedy se jí pokouší zcenzurovat nebo zlehčovat) ČI DOKONCE TY, KTEŘÍ JI V JEJÍ HRŮZNÉ DRSNOSTI PŘEDKLÁDAJÍ OTEVŘENĚ POKOUŠÍ DEHONESTOVAT, TAK TAKOVÝ OBČAN JE PRÁVĚ DNEŠNÍM TYPICKÝM CENZOREM DEMOKRACKÝCH UDÁLOSTÍ I MYŠLENEK A CÍLENĚ POTLAČUJE PROBĚHLÁ SVĚTOVÁ FAKTA, V DEMOKRATICKÝCH ZEMÍCH.

 59. Svatopluk Beran napsal:

  * eurovazalstvím – no kde se asi vzalo těch 989 mld na to, co se všechno u nás za posledních 30 let postavilo

  ———————————————————————————————
  https://chaos-in-my-head.webnode.cz/bankovni-system/

  Motto: „Je to svým způsobem dobře, že lidé našemu americkému bankovnímu a měnovému systému vůbec nerozumí. Kdyby mu totiž opravdu porozuměli, měli bychom zde už zítra ráno revoluci.“ Henry Ford už v r. 1920.

  „Moc se definitivně přestěhovala od vlád na finanční trhy“ Bernard Lietauer.

  Bankovní systém

  Bankovní systém v dnešní době není pouhým nástrojem na poskytování financí, ale jedná se o takový nástroj, který legálně okrádá každého klienta, ovládá naší ekonomiku a vědomě vytváří krach státu, a tedy i lidí. Bankovní systém je sofistykovaný podvodný systém, podle kterého se řídí většina bank na světě, který dal do oběhu v roce 1913 FED (Federální rezervní systém USA). Opětovně jsme u FED a jeho vlivu na naše životy v ČR. Ale pojďme si to rozebrat pěkně pomalu a postupně, protože zde má chaos v hlavě většina z vás.

  FED, jak už bylo řečeno, tak je ve stejném postavení v USA, jako je naše ČNB (Česká národní banka) v ČR, až na skutečnost, že FED je soukromá společnost mající soukromé vlastníky – akcionáře, kteří každoročně obdrží dividenda ve výši cca 6%. FED jako jediný vytiskne pro stát USA například 4 miliardy dolarů, a protože se jedná o soukromou společnost, tak stát USA je povinen FEDu poskytnuté finance ve 100% vrátit, a to včetně úrokové sazby. Jenže FED vytisknul peníze stejně tak, jakoby jste vy dnes na obyčejný papír napsali nějaká čísla a následně je dali lidem jako měnovou hodnotu. Jakési kusy bezcených papírků, které nemají žádné finanční krytí. Tedy z nuly se znich stala skupina miliardářů, což takto praktikují dodnes. A oni se tím netají, ba dokonce tento fakt veřejně deklarují na svých webových stránkách. Co ale nedeklarují, tak jejich aktivity v podobě diverzifikace. O tom se však podrobněji můžete dočíst v sekci: Společenský systém. My se zaměříme na pozadí bankovního systému, a věřte, že o oddychovou četbu se nejedná.

  Každá banka musí mít při založení zákonem dané finanční krytí, které slouží jako jistina ve státem stanovené výši. Minimální částka je stanovena na 500.000.000 korun. Pak je banka povinna držet kapitálové rezervy ke krytí systémového rizika, která začala regulovat ČNB u 4 českých bank. Podle čeho se výše kapitálových rezerv stanovuje, není důležité. Co je důležité, tak jakým způsobem banky peníze vydělávají. Nyní byste měli zpozornět, protože zde vás banka neustále okrádá. Je mediálně známé, že banka má zisky z úrokových sazeb poskytovaných úvěrů. Dále z poplatků u výběrů a vedení účtu, konverzi měny apod. Jenže to je absolutní pakatel proti faktům, o kterých se veřejně nemluví, byť si je každý může ověřit. Největší zisky mají banky na systému „Bankovnictví částečných rezerv“.

  Co to znamená? Česká národní banka stanovila povinné minimální rezervy ve výši 2%. To znamená, že jakékoli peníze, které do své banky vložíte na váš bankovní účet, tak je vaší bankou 98% vkladu zneužito. Banka je totiž podle zákona oprávněna s vašimi penězi nakládat jak ona uzná za vhodné v rámci zákonných norem. Ale vlastně ty žádné nejsou, od toho je ona povinnost držení kapitálové rezervy. Banka tedy může obchodovat na burze, půjčovat vaše peníze jinému, a to vše s nemalým ziskem. Avšak i banka má v povinnosti splatit vklady na běžných účtech na požádání. A jak to celé v praxi funguje? Je to jednoduché. Vy si na svůj účet v bance uložíte například: 1.000.000 korun z prodeje vaší nemovitosti. Banka si pro své investice vezme 980.000 korun a 20.000 korun vloží do rezervního fondu, to pro případ, že byste si chtěli onen milión vybrat. (Samozřejmě, že v ten moment sáhne i na finance jiných klientů, ale je nepravděpodobné, že by si v jeden den šel veškeré finance vybrat každý jejich klient). Takže, mají dispozici vašich 980.000 korun, které stále máte viditelné na svých účtech, jakoby se s nimi nic nedělo. To je z důvodu, že banka vystavila na celou částku směnku. Vlastně banka učinila to samé, jako učinil FED při tvorbě peněz vládě USA. No a nyní banka začne vyrábět širší nabídku peněz, která je několikanásobně větší, než je měnová báze regulovaná ČNB. Banka totiž vaše peníze zapůjčí jinému klientovi v rámci úvěru, a to včetně úrokové sazby. Klient jde a za 980.000 korun si koupí osobní automobil. Prodávající, který utržil za prodej vozidla 980.000 korun, jde do banky a vloží si finance na svůj účet. A situace se opakuje. Banka z klientových peněz vloží do rezervního fondu 19.600 korun a 960.400 korun půjčí jinému klientovi ve formě úvěru. A tak dál, a tak dál. Ve výsledku se několik bank několikanásobně obohatilo na vašich penězích z vámi prodané nemovitosti. A nyní si sami řekněte, co se stane, když bance včas nesplatíte úvěr? Jaké kolečko v podobě exekutorů a jejich přidaných hodnot, odměn apod. musíte snášet? Vám se na účtech částka nijak nezmění, ale ta jejich čísla se zvyšují extrémně moc.

  Představte si, že po vás budeme chtít půjčit peníze, abychom je mohli půjčit dál a vy z toho nic neměli. Tady to ovšem činíte dobrovolně, a ze svých úspor obohacujete ty, kteří vám ani nepůjčí. Děláte to jen proto, že tento systém vám upravil myšlení tak, aby tento systém nebyl vámi plně pochopen a podrobně znám, i když jsou tyto informace pro každého veřejně dostupné. Takto funguje bankovní systém. Pod svícnem je vždy největší tma.

 60. Svatopluk Beran napsal:

  malostí českého člověka – který by chtěl od státu co nejvíce služeb, ale jakkoliv přispět, třeba zvýšením daní na to odmítá přispět … kde se asi tak na to má vzít tedy ?

  Peníze a měnová politika

  https://www.martinus.cz/?uItem=16147

  Josef Jílek

  VRCHNÍ EXPERT ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY – PŘEDNÁŠÍ NA VYSOKÉ ŠKOLE EKONOMICKÉ V PRAZE KURZY FINANČNÍ TRHY A MĚNOVÁ POLITIKA.

  První ucelené a komplexní dílo v této oblasti v České republice i ve světě. V knize jsou shrnuty rozsáhlé praktické zkušenosti autora z působení v centrální bance.
  Více o knize

  Hospodářská politika+finanční trh

  První ucelené a komplexní dílo v této oblasti v České republice i ve světě. V knize jsou shrnuty rozsáhlé praktické zkušenosti autora z působení v centrální bance. Autor nejprve objasňuje tvorbu a zánik peněz v obchodních bankách. Následují části o likviditě a skutečné funkci rezervních požadavků, o scholastice peněžní báze a peněžních multiplikátorů. Uvádí rozvahy obchodních a centrálních bank. V rámci měnové politiky jsou popsány nástroje měnové politiky, operační, zprostředkující a konečný cíl, transmisní mechanismus měnové politiky. U kurzové politiky je pozornost mimo jiné věnována měnovým režimům, dolarizaci, státním akcím k ovlivnění měnových kurzů. Užitečné souhrnné informace zde naleznou jak finanční experti, tak i široký okruh zájemců o problematiku peněz, bank a měnové politiky.

 61. Jan P napsal:

  Sváťo, nalejme si čistého vína. Žijeme v zemi, kde se od raných devadesátek k pravici nadšeně hlásí kdejaká holá prdel, kde označení levice se bere jako nadávka, kde odbory navzdory své až surrealistické krotkosti byly soustavně denuncovány jako komunistická úchylka a hrozba pro demokracii a kde se i dnes většina kritiků bandy pěti k vládě zkouší jakoby vymezovat „zprava“ jako k partě šílených socialistů a neomarxistů. Tak se nedivme, že spousta lidí z toho má v hlavě kaši s otrubami.

 62. Svatopluk Beran napsal:

  Jo, určitě je v tomhle část z celkové pravdy o skutečnosti, co se u nás děje Jane. A je to cílené a organizované. Ne vždy se jim povede úplně všechno, ale cíle jsou postupně dle dosažených výsledků měněny a opět nastavovány tak, aby v tom byl zmatek. Již jsem to psal dřív několikrát. Ideálem pro Spojené Státy je ve světě dosáhnout toho, aby řadový občané měli zajištěné jídlo, ubytování, základní vzdělání, základní ošetření, plus nějaký ten bonus u každého člověka v jeho životním zájmu – co ho obšťastňuje. Bylo to hodně vidět, tady ať se na mě Mexičané prosím nezlobí, u velkého počtu občanů z mexickou příslušností, v jejich zjednodušeném způsobu života v Los Angeles. Ve všem ostatním je totiž dobré pro elity USA, aby to byli blbečci. Americké seriály, plus drtivá většina filmů jsou zcela dehonestující lidskou mysl, ale pokud v tom žiješ od malička, zdá se to že tak je to normální.

  MÁM STRACH O NAŠE DĚTI, ŽE Z NICH TAKTO VYROSTOU POUZE ZJEDNODUŠENÉ LIDKÉ BYTOSTI, BEZ TOUHY SE PŘEDEVŠÍM V MORÁLCE ALE I KUTURNÍCH A SVĚTOVÝCH ZNALOSTECH CHTÍT POSOUVAT. – KDYŽ ŽRÁDLO A HAJZL NA VÝKALY BUDOU MÝT ZÁKONEM ZARUČENÉ –

  MNOHÉ Z NAŠICH STARŠÍCH OBČANŮ TO UŽ ZASÁHLO TAKÉ, O TO JEDNODUŠÍ BUDE TAKTO ZASÁHNOUT I DĚTI U TELEVIZÍ, POČÍTAČŮ A TELEFONŮ.

 63. Svatopluk Beran napsal:

  SvatoplukBeran říká: Váš komentář čeká na schválení.

  Čtvrtek, 6. 4. 2023 v 15:51

  DNEŠNÍ VLÁDA – POHLED K.VÁRNÍK – A EKONOMKA KTERÁ POPISUJE CO JE TATO VLÁDA PODPOROVANÁ KAVÁRNÍ.Y ZA NÝM.NDY –

  https://www.stream.cz/prostor-x/ekonomka-svihlikova-cupuje-plany-vlady-a-varuje-cesko-prichazi-o-stovky-miliard-funguji-tu-kartely-64585915#source=hp&seq_no=6&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=sznhp.vidpbox&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 64. Jan P napsal:

  Sváťo, pokud někdy dojde k nějaké celoevropské vlně sociálních bouří, tak k nám to dojde jako poslední. Nemůžeme nešťastnou českou národní povahu omlouvat, protože globální nadvláda USA… Samotná Evropa je rovněž projekt globálního kapitalismu, neoliberalismus. Nátlaku na vlastnickou třídu a její politické vykonavatel skrze masové stávky se musíme naučit i my.

 65. Jan P napsal:

  Ve Francii nejsou lidi tak podělaní jako u nás.
  Pařížské ústředí BlackRocku infiltrované demonstranty
  https://watcher.guru/news/blackrocks-paris-headquarters-infiltrated-by-protestors

 66. Dvořák napsal:

  Vybírat důchody na poště je prý nebezpečné. To řekne ministr vnitra. Prý je to lepší vybírat z bankomatů,říká jeho spolupartajník z národní fronty. Fakt kokoti na svých místech.

 67. Jan P napsal:

  Celá ta nechutná komedie okolo České pošty je pouhou předehrou k její privatizaci a zašantročení jejích cenných nemovitostí. A ještě více než z ODS, o které si nedělám iluze, je mlžení předsedy STAN Rakušana, z jehož vystupování na toto téma je mi přímo na zvracení.

 68. Svatopluk Beran napsal:

  FRANTÍCI JSOU NAPROSTÝ JEDNIČKY V NESOUHLASECH Z SVÝMI VLÁDAMI.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Kv%C4%9Bten_1968_ve_Francii

  S těma nemovitostmi pošty je to klasický pokus pravice ROZKRÁST STÁT A JEHO SOCIÁLNÍ SLUŽBY. Naposledy v takovém to větším rozsahu chtěl Hegr, ministr zdravotnictví, rozkrást pozemky a budovy tehdejších psychiatrických léčeben. Naštěstí se mu to nepovedlo. Mám ale dojem, že se o něco takového pokoušel později i Babiš, nebo aspoň nechal udělat kompletní finanční ohodnocení všech pozemků a budov, na kterých měly psychiatrické léčebny svá zařízení.

 69. Zdeněk Gryc napsal:

  PRÁVĚ DNES

  Odbojář, svědomí národa, zachránce.
  Jak vypadají dějiny podle Babiše
  JINDŘICH ŠÍDLO
  Komentátor

  Foto: Seznam Zprávy
  Jedna z prvních kapitol Nového Budování státu je věnovaná působení exilové odbojové skupiny „Fosfát“.
  9:30
  „Stát se dolarovým miliardářem v téhle zkorumpované džungli znamenalo jít až na samou hranu toho, co byl ochoten pro svou zemi podstoupit.“
  Článek
  Přečtěte si Šťastné slovo
  Pravidelná sobotní satirická glosa Jindřicha Šídla o věcech, které hýbou politikou a společností a kterých jste si třeba nevšimli, nebo nechtěli všimnout.
  Každé pondělí ráno také sledujte nový díl pořadu Šťastné pondělí a večer si poslechněte Šťastný podcast.
  Tomu se říká výzva: Po letech nezávazného vtipkování cítíme, že před námi stojí skutečně něco velkého. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš tento týden vybídl „nestranné, nezávislé historiky“ k sepsání polistopadové historie naší země. Takové dílo je ochoten zasponzorovat.
  A to je chvíle, na kterou jsme čekali. Avšak nečekali jsme jen tak s rukama v klíně, ale jako bychom tušili, jaký úkol před nás doba a Andrej Babiš postaví, spolu s historicko-dokumentačním oddělením Šťastného pondělí již nějaký čas na tomto tématu pracujeme.
  Vybíráme pro Andreje Babiše jen několik krátkých výňatků z naší monumentální studie, která – při vší skromnosti – může aspirovat na označení „Nové Budování státu se zvláštním přihlédnutím k roli Andreje Babiše“.

  Revoluce 1989
  Češi a Slováci žili na konci 80. let své smutné osudy v okupované, totalitní zemi, kde vládnoucí struktury dusily každou nezávislou aktivitu a nutily obyvatelstvo k pasivní existenci v jeho obývacích pokojích a na víkendových chalupách.
  Jen málo občanů tehdy našlo sílu k aktivnímu odporu. Mezi tuto hrstku statečných patřila například exilová odbojová skupina „Fosfát“ se sídlem v marockém Rabatu. Základy této organizace byly položeny již počátkem 80. let v bratislavské vinárně U Obuvníka, kde se mladí, idealističtí pracovníci podniku zahraničního obchodu Petrimex pod přísným krytím zdánlivě zapálených členů KSS scházeli s obdobně opozičně naladěnými příslušníky Ministerstva vnitra.
  Taktika marocké skupiny byla důmyslná a lišila se od všech známých forem opoziční činnosti v zemích bývalého sovětského bloku.
  Její příslušníci pod vedením mladého statečného obchodníka Andreje Babiše podkopávali komunistický režim nákupem nekvalitních syrských fosfátů, hrou v tenis a pečlivým studiem tržní ekonomiky, jejíž oporou se přirozeně stali okamžitě poté, co se nenáviděný komunistický režim pod jejich skrytým, avšak o to účinnějším tlakem zhroutil. Hrdinové exilového odboje konečně mohli odhodit své stranické legitimace, jak po tom toužili od chvíle, kdy je převzali, a vrátit se do své země, pro jejíž svobodu toho tolik udělali.
  Privatizace
  Proces takzvané privatizace 90. let provázelo v Československu a později v České republice nekonečné množství skandálů: korupce, klientelismus, tunelování, to všechno byly doprovodné jevy počátků znovuobnoveného kapitalismu.
  Najdeme v této době jen několik málo případů transparentních ekonomických transakcí, na jejichž základech vyrostly skutečné hodnoty. Jedním z nich bylo navýšení základního jmění společnosti Agrofert, která se tak v roce 1995 vymanila z vlastnictví mateřské slovenské společnosti Petrimex, v níž Andrej Babiš dlouhá léta působil.
  Jednoho zimního dne toho roku zazvonila na dveře bytu 2+1 na sídlišti Jižní Město, v němž přebýval Andrej Babiš se svou rodinou, skupina mužů mladšího středního věku.
  „Co si přejete?“ optal se příchozích Babiš.
  „Ty nás nepoznáváš, Andreji?“ odpověděl vedoucí skupiny. „Jsme tvoji spolužáci z gymnázia College Rousseau v Ženevě, kam jsi chodil během emigračky tvé rodiny v 70. letech. Já jsem Claude, tohle je Jacques, tady Mario a u výtahu hlídá Günther.“
  „Vítám vás, pojďte dál, přátelé,“ pozval Andrej Babiš své nečekané hosty do skromného obývacího pokoje zařízeného sektorovým nábytkem z roku 1981.
  „A co vás ke mně přivádí?“ zeptal se, když návštěvě nalil do skleniček od hořčice svůj oblíbený Pražský výběr.
  „Andreji, shodli jsme se tady se spolužáky, že ti hodně dlužíme za tvou pomoc v hodinách matematiky. A protože víme, že ty i tvá země procházíte nelehkými časy, uspořádali jsme na tebe v naší třídě sbírku. Není to mnoho, ale snad ti to do začátků pomůže.“
  „To je…“ hekl šokovaný Babiš, když se podíval do obálky před sebou.
  „Ano, třista šedesát milionů švýcarských franků a nějaké drobné,“ pravil Claude.
  „To by mi nikdo neuvěřil…“ zmohl se Babiš na reakci.
  „To asi ne,“ souhlasil Claude.
  „Ale je to vůbec legální?“ zarazil se najednou Babiš. „Tolik peněz a bez stvrzenky…“
  „Víš, Andreji, poradím ti něco velmi švýcarského,“ položil mu Claude ruku na rameno. „Možná to na první pohled nevypadá úplně košer, ale časem na to zapomeneš.“
  A tak vznikl Agrofert.
  Politický vývoj v zemi
  Z Andreje Babiše se stal všeobecně vážený byznysmen, kterého respektovali jeho obchodní partneři a milovali jeho zaměstnanci, již pochopili jeho filozofii, že peníze nejsou všechno.
  Jako úspěšný a zajištěný muž cítil Andrej Babiš odpovědnost vůči své vlasti a velmi ho trápil její politický vývoj. Politické strany zapomněly na obyčejné lidi, smyslem jejich existence se stala jen moc a životní úroveň jejich vedoucích představitelů.
  Andrej Babiš na nebezpečí, které z toho plyne, politiky pravidelně upozorňoval a znechuceně si na poměry stěžoval.
  Třeba ministru vnitra a pozdějšímu předsedovi vlády za ČSSD Stanislavu Grossovi při společných tenisových utkáních.
  Místopředsedovi ODS a ministru vnitra Ivanu Langerovi na jeho svatbě.
  Předsedovi antimonopolního úřadu a ministru vnitra Martinu Pecinovi při jejich oficiálním jednání na benzinové pumpě.
  Čím více Andrej Babiš politiky poznával, tím si byl jistější, že s nimi nechce mít nic společného. Každá další schůzka, každá další uzavřená dohoda a drobná pozornost, které se pro svou dobrotivou povahu nedokázal vzepřít, ho utvrzovala v přesvědčení, že se země řítí do propasti. Stát se dolarovým miliardářem v téhle zkorumpované džungli znamenalo jít až na samou hranu toho, co byl ochoten pro svou zemi podstoupit.
  Jeho deziluze dostoupila vrcholu v roce 2010, kdy prezident Václav Klaus vetoval zákon o podpoře biopaliv. Toto asociální Klausovo rozhodnutí namířené proti drobným výrobcům bionafty, potravin a pěstitelům řepky se podařilo na poslední chvíli poslancům zvrátit pouhý den před volbami v květnu 2010. O skromnosti Andreje Babiše svědčí fakt, že na tuto událost a svůj podíl na ní již dnes nechce ani vzpomínat: Byla to maličkost, kterou by udělal pro kohokoliv. A protože se zrovna nikdo jiný nepřihlásil, udělal ji pro sebe.
  Vstup Andreje Babiše do politiky
  Tato zkušenost dovedla Andrej Babiše k úvaze, že není nutné pást tolik poslanců v různých politických stranách, když je může mít všechny pohromadě ve straně jediné. V roce 2012 tak vzniklo zcela apolitické hnutí ANO 2011, které od té doby mířilo od úspěchu k úspěchu: Lidé oceňovali nezkorumpovatelnost, odbornost a hlubokou lidskost sympatického miliardáře.
  Štvanice, která vzápětí vypukla, nemá v moderních českých dějinách obdoby. Do honu na čestného člověka, který jen nezištně nabídl své zkušenosti a peníze pro záchranu země, se zapojily snad všechny složky polistopadového kartelu: ODS. ČSSD. KDU-ČSL. TOP 09. STAN. Seznam. ČT. ČRo. ČD. ČEZ. ČVUT. PSH.
  Neuspěli, protože jak říkal Babišův velký přítel a vzor Václav Havel, pravda a láska nakonec vždy zvítězí nad lží a nenávistí.
  Vrcholný okamžik Andreje Babiše a hrstky jeho věrných, pronásledovaných spolubojovníků přišel v sobotu 21. října 2017, kdy hnutí ANO 2011 suverénně zvítězilo ve sněmovních volbách. A jak stojí v dobových kronikách: V ten den se nad Českem rozvinula duha a ze země vytryskla nafta. A nebýt Rychetského podvodu, teče tu dodnes.
  Diskuze
  Diskuze0
  SDÍLEJTE ČLÁNEK

 70. Svatopluk Beran napsal:

  PRÁVĚ SKONČIL NA CINEMAXU FILM – PŘEDEM VINI –

  Film je v podstatě o shodných činnosti států padesátých let v počátku zatažení železné opony Spojenými Státy Americkými v Evropě. Situace se opakuje a rozdělování Evropy a světa na MY a ONI opět po sedmdesáti letech je organizovaná z z opačné polovin světa.

  JSEM PŘESVĚDČEN ŽE JE V MOŽNOSTECH KAŽDÉHO OBČANA POUKAZOVAT NA TENTO ODPOENÝ AMERICKÝ OBCHODNÍ SVĚT.

  https://www.csfd.cz/film/10437-predem-vinni/prehled/

  DOBA PADESÁTÝCH LET, KTERÁ VYPOVÍDÁ O POLITICKÝCH ČISTKÁCH MEZI OBČANY V USA. TÉMATICKY I NASZENÍM TÉMĚŘ STEJNĚ SILNÁ JAK V PADESÁTÝCH LETECH U NÁS, TAM SE TOMU ALE ŘÍKALO – NEAMERICKÁ ČINNOST –

  DNEŠNÍ NAŠÍ JEDNOSTRANOU VAZALSKOU PROAMERICKOU PĚTIKOALIČNÍ VLÁDOU, VEDENOU PETREM FIALOU A NEOLIBERÁLNÍ STRANOU ODS, SE JIŽ ZAČALY TYTO AMERICKÉ SOUDNÍ TENDENCE A PRAXE Z PADESÁTÝCH LET USA, NASTAVOVAT ČESKÝM RAKUŠANEM ZE STAN, NENÁPADNĚ I U NÁS.

 71. Zdeněk Gryc napsal:

  Díky, Ameriko!

  Díky, Ameriko! je památník připomínající osvobození Plzně americkou armádou v květnu 1945. Základní kámen budoucího pomníku byl položen v roce 1990, k odhalení hotového díla došlo 6. května 1995. Památník má podobu dvou žulových pylonů opatřených děkovnými nápisy v češtině a angličtině, před kterými se nachází kruhová deska s reliéfní mapou Evropy, na které je vyznačen postup amerických vojsk na evropském bojišti druhé světové války.

  Památník Díky, Ameriko!, spolu s blízkým pomníkem generála Pattona,
  jsou každoročně v květnových dnech místy pietních a vzpomínkových aktů.
  Historie
  První pokus o vztyčení památníku americkým osvoboditelům Plzně se uskutečnil již krátce po skončení druhé světové války. V roce 1946 byla uspořádána výtvarná soutěž, ve které byl vybrán návrh akademického sochaře Oskara Kozáka.[1][2] Základní kámen památníku byl položen ještě téhož roku, další stavbu však zhatil nástup komunistů k moci. Po únorovém puči roku 1948 byly vzpomínky na Američany režimem vymazány z učebnic historie, oficiální ideologie hlásala, že Československo osvobodila pouze Rudá armáda. Na stavbu památníku tak nebylo ani pomyšlení.
  Po Sametové revoluci roku 1989 se však výstavba památníku stala pro občany i pro vedení města prioritou.[2] Občané, kteří přes 40 let nemohli řádně uctít své osvoboditele, toužili po místě, které by bylo důstojnou připomínkou událostí roku 1945, a které by sloužilo jako místo vzpomínkových a pietních aktů. Základní kámen památníku byl položen již roku 1990 za účasti tehdejšího prezidenta Václava Havla a americké velvyslankyně v Česku Shirley Temple-Blackové.[1][2] V roce 1993 proběhla architektonická soutěž na podobu pomníku, vítězný návrh sochaře Vladimíra Preclíka však narazil na odpor veřejnosti.[1][2] Konečný návrh památníku je tak výsledkem workshopu, který uspořádala plzeňská radnice. Na výsledné podobě památníku se podíleli mimo jiné Jan Soukup (podoba pylonů) či František Bálek (bronzové prvky), dílo je však oficiálně považováno za kolektivní anonymní práci.[1][2] Památník byl slavnostně odhalen v květnu roku 1995 při oslavách 50. výročí osvobození Plzně americkou armádou.[3]

 72. Svatopluk Beran napsal:

  Zdeněk Gryc říká:
  Sobota, 8. 4. 2023 v 13:32
  Díky, Ameriko!

  Díky, Ameriko! je památník připomínající osvobození Plzně americkou armádou v květnu 1945.

  https://www.pokec24.cz/blog/fakta-1945-usa-zmasakrovaly-tridu-plnou-deti-a-plzen-o-tom-mlci/

  Fakta 1945: Před 76 lety v Plzni USA zmasakrovaly třídu plnou dětí.

  Americké omyly na konci války, nebo začátek terorismu, o kterém se mlčí? Plzeň na Doubravce – v bývalé konzervatoři, která je již několik let opuštěna, je umístěna pamětní deska na vzpomínku za zahynulou celou třídu – 38 dětí a učitelku.

  V závěru války se město stalo cílem spojeneckého bombardování,“ uvedla na začátku krátkého pitního aktu Hana Vočadlová.

  Noc se změnila v den
  „Dne 17. dubna 1945 přišel první velký nálet. Z 16. na 17. dubna to byl britský nálet. Tuto noc se nad Plzní objevilo 222 bombardérů typu Lancaster. Nejprve označily cíle barevně hořícími pumami. Podle výpovědi pamětníků se noc změnila v den. Ve vzniklé záři bylo prý možné číst noviny. Během 17 minut shodily spojenecké letouny 891 trhavých a 4 tuny zápalných bomb.“ Kromě nádraží bombardovaly část obytné čtvrti Doubravky, Roudné, celou Jatečnou kolonii a také Plzeňské pivovary, uvedla dále Vočadlová. „Bilance náletů byla hrozivá. Obětí bylo kolem jednoho tisíce, zbořeno bylo 120 domů, těžce poškozeno dalších 154. Památku dětí, které při tomto bombardování zahynuly, připomíná pamětní deska v chodbě konzervatoře a lípa, vysazená v Habrmanově parku, která nese jméno paní učitelky – Květa.“

 73. Svatopluk Beran napsal:

  Památník Díky, Ameriko!, spolu s blízkým pomníkem generála ////Pattona////,
  jsou každoročně v květnových dnech místy pietních a vzpomínkových aktů.

  Proč byla zničena Škodovka?

  Americký generál ///Patton///, se při prohlídce zničené Škodovky měl dle pamětníků údajně vyjádřit: „Dobrá práce, jsem spokojený!“ Méně spokojené bylo Československo.

  https://vasevec.info/blogy/proc-byla-znicena-skodovka

  Ten otazník platí i dnes. Americký devastující nálet na Škodovku z dubna 1945 se nepřipomíná, tak jako stovky jeho obětí. Koncem dubna se počítaly poslední dny války, Plzeň již žila nadějí na brzkou svobodu. Tu radost jim překazily dva dubnové spojenecké nálety 17. a 25.dubna. Oba nálety připravily o život přes ///700 obětí/// a přinesly i stovky zraněných.

 74. Svatopluk Beran napsal:

  Zdeněk Gryc říká:
  Sobota, 8. 4. 2023 v 13:32

  Díky, Ameriko!

  Díky, Ameriko! je památník připomínající osvobození Plzně americkou armádou v květnu 1945.

  Počet padlých při osvobození Plzně

  Při osvobození Plzně 6. května 1945 byly ztráty americké 16. obrněné divize (16th Armored Division):

  1 mrtvý – Pfc. Robert L. Ifland (nar. 20. září 1914) byl 6. května 1945 těžce zraněn při postupu na Plzeň během dobývání německého opevněného bodu v obci Bdeněves, severozápadně od Plzně, následujícího dne zranění podlehl. Dne 23. června 1945 za hrdinství obdržel druhé nejvyšší americké vojenské vyznamenání Distinguished Service Cross (DSC).

  17 zraněných

  Zdroj
  Army Battle Casualties and Nonbattle Deaths in World War II. Final Report. 7 December 1941 – 31 December 1946. Statistical and Accounting Branch Office of the Adjutant General. Published 1 June 1953

  https://www.fronta.cz/dotaz/pocet-padlych-pri-osvobozeni-plzne

 75. Jan P napsal:

  Sváťo, nenech se Grycem vyprovokovat. Ten jeho „objektivní“ příspěvek vložil záměrně jako výbušné téma: druhá světová válka po 78 letech.

 76. Svatopluk Beran napsal:

  Dále dobře od pane Vyčítala z jeho písničky známe, že holky ze Škodovky, (to byly nejspíše dcery a manželky těch chlapů ze Škodovky, kterým Američané vybombardováním Škodovky zabily táty a manžele), roztahovaly Američanům své bílé krovky. Dále známe že kakao pro děti teklo proudem a Američané celkem nebojácně hájily Němce před pomstou českých občanů. Dodnes jsem nepochopil jaká hloupost vedla komunisty k tomu, že toto tajily. Dnešní oslavy Američanů Čechy, za osvobození Plzně, jakožto heroických osvoboditelů, tak mohou být v této historické době opět od základu měněny, jak za vlády jedné strany.

 77. Svatopluk Beran napsal:

  JÁ VÍM, JE TO SLOŽITÉ, VYPADALO TO PO 89 ŽE KONEČNĚ, KONEČNĚ BUDOU MÍT OBČANÉ MOŽNOST POUŽÍVAT ZDRAVĚJŠÍ ROZUM. ALE JEN SE VEDLE BLBCŮ Z JEDNÉ STRANY, VYROJILI BLBCI Z DRUHÉ STRANY.

 78. Jan P napsal:

  Jasně. Gryc je sice nonstop vykalenej, ale trollení mu jde skvěle.

 79. Zdeněk Gryc napsal:

  Svatopluk Beran říká:
  Sobota, 8. 4. 2023 v 18:36
  Památník Díky, Ameriko!, spolu s blízkým pomníkem generála ////Pattona////,
  jsou každoročně v květnových dnech místy pietních a vzpomínkových aktů.

  Proč byla zničena Škodovka?

  + Hirošimy a Nagasaki

  během druhé světové války v Pacifiku shodily Spojené státy americké 6. a 9. srpna 1945 dvě atomové bomby na japonská města Hirošimu a Nagasaki.

  I po šesti měsících intenzivního strategického bombardování 67 japonských měst odmítala japonská vláda přijmout ultimátum předložené Postupimskou deklarací. Podle nařízení prezidenta Harryho Trumana svrhlo americké armádní letectvo v pondělí ráno 6. srpna 1945 na město Hirošima atomovou pumu Little Boy. O tři dny později následovalo svržení pumy, nazvané Fat Man, na Nagasaki.[1] Tyto dvě jaderné pumy jsou jedinými jadernými zbraněmi, které kdy byly použity ve válce.

  Na základě spojeneckých úmluv vyhlásil 8. srpna 1945 Japonsku válku také Sovětský svaz a jeho vojska posílená o zkušené jednotky, které došly až do Berlína, zahájily v Mandžusku bleskovou ofenzívu. Šest dní po bombardování Nagasaki dne 15. srpna 1945, v momentě, kdy Rudá armáda dokončila bleskové obklíčení Kuantungské armády, oznámilo Japonsko přijetí bezpodmínečné kapitulace požadované Spojenci. Dne 2. září podepsalo kapitulační listinu a oficiálně tak ukončilo válku v Tichomoří, čímž skončila druhá světová válka i na posledním válčišti. Poválečné Japonsko poté přijalo tři nejaderné zásady, odsuzující národní atomové zbrojení.[2] Etické a právní opodstatnění svržení atomových bomb je dodnes předmětem diskusí.

  V prvních dvou až čtyřech měsících po shození bomb zemřelo v Hirošimě 90 000 – 166 000 lidí a v Nagasaki 60 000 – 80 000,[3] z toho v každém městě téměř polovina zemřela během prvního dne. Zdravotnické oddělení Hirošimy odhaduje, že lidé, kteří zemřeli v první den, v 60 % zemřeli na ozáření nebo uhořeli v plamenech, ve 30 % zahynuli pod padajícími troskami a v 10 % z ostatních příčin.[zdroj?!]

  Během dalších měsíců vzrostl počet úmrtí na popáleniny a nemoc z ozáření způsobenou radiací. Z pozdějších pravděpodobnějších[zdroj?!] výzkumů vyplynulo, že 15-20 % zemřelo na ozáření, 20-30 % na popáleniny a 50-60 % z ostatních příčin.[4] Většina lidí, kteří v obou městech zahynuli, byli civilisté

 80. Zdeněk Gryc napsal:

  během druhé světové války v Pacifiku shodily Spojené státy americké

  6. a 9. srpna 1945

  dvě atomové bomby na japonská města Hirošimu a Nagasaki.
  Na základě spojeneckých úmluv vyhlásil

  8. srpna 1945

  Japonsku válku také Sovětský svaz
  —————————————-
  Německo napadlo Polsko

  1. září 1939,

  týden po podpisu Paktu Molotov–Ribbentrop mezi Německem a Sovětským svazem
  a den poté, co pakt schválil Nejvyšší sovět Sovětského svazu.[2]

  SSSR napadl Polsko 17. září.

  Kampaň skončila 6. října;
  Nacistické Německo, Slovenský stát a Sovětský svaz během ní společně
  v jediném měsíci zlikvidovaly Polsko,
  které bylo rozděleno a anektováno v souladu s Německo-sovětskou smlouvou o přátelství,
  spolupráci a vymezení demarkační linie.

 81. Zdeněk Gryc napsal:

  SPECIALITA TROLŮ
  AGENTURY PUTINA
  VYTRHNOUT VĚCI Z KONTEXTU:

  „Při osvobození Plzně 6. května 1945 byly ztráty americké 16. obrněné divize (16th Armored Division):
  1 mrtvý – Pfc. Robert L. Ifland (nar. 20. září 1914) „

  Než tam došel, tak se vylodil v Normandii, že ?

  Omaha Beach,
  česky pláž Omaha, je kódové označení pro jeden z pěti sektorů, ve kterých proběhlo

  6. června 1944

  v rámci Operace Overlord během druhé světové války vylodění spojeneckých vojsk
  do Němci okupované Francie.
  Pláž Omaha se nachází v Normandii ve Francii při Lamanšském průlivu. Je 8 km dlouhá a sahá od Sainte-Honorine-des-Pertes na východě po Vierville-sur-Mer na západě na pravém břehu estuáru řeky Douve. Vylodění zde bylo nezbytné, neboť tím došlo k propojení britských sil vyloďujících se na východní Gold Beach s americkými silami, které se vylodily na západní Utah Beach.
  ¨

  Dobytí pláže Omaha měla na starosti Armáda Spojených států amerických,

  jejíž dopravu na místo určení zajistilo Námořnictvo Spojených států amerických
  podporované Royal Navy.

  V Den D zaútočila nezkušená 29. pěchotní divize posílená o devět rot U.S. Army Rangers přesměrovaných z Pointe du Hoc na západní polovinu pláže. Zkušené 1. pěší divizi byla svěřena východní polovina. Bylo naplánováno, že počáteční vlny útoku, které se skládaly z tanků, pěchoty a ženistů, ochromí pobřežní obranu, a umožní tak přistání větším lodím a následujícím invazním vlnám.
  Hlavním cílem bylo zajistit předmostí o hloubce osmi kilometrů mezi Port-en-Bessin a řekou Vire, spojení s britskými jednotkami vyloděnými na Gold Beach na východě a dosažení oblasti Isigny na západě kvůli spojení s VII. sborem z Utah Beach. Oproti nim stála německá 352. pěchotní divize, z níž značnou část tvořili teenageři doplnění veterány z východní fronty. 352. divize nikdy nepoznala žádný vojenský trénink. Z jejích 12 020 mužů mělo zkušenosti z boje jen 6 800. Ti všichni měli ubránit 53 km fronty. Němci byli rozmístěni v opěrných bodech podél pobřeží. Jejich strategie byla založena na zničení nepřátelského útoku ještě na vodní hladině.
  Jen velmi málo se nakonec na pláži Omaha událo tak, jak bylo naplánováno. Problémy s navigací způsobily, že většina vyloďovacích člunů své cíle po celý den míjela.

  Obrana byla neočekávaně silná a způsobila přistávajícím americkým jednotkám těžké ztráty.
  Ženisté se snažili pod těžkou palbou odklidit překážky, aby se mohli později vojáci protlačit těmi několika málo průrvami, které byly vytvořeny.
  Jednotky oslabené ztrátami při samotném vylodění nebyly schopny proti silné obraně vybojovat průchody z pláže. To následně způsobilo mnoho problémů včetně zpoždění dalších vln útoku. ¨
  Tím se na skály mezi nejvíce bráněnými body. Na konci dne byly vybojovány dva izolované opěrné body, které byly následně využity proti slabším obranným postavením ve vnitrozemí. Původních cílů Dne D tak bylo dosaženo ve dnech následujících.

  ztráty
  4500-5000

 82. Zdeněk Gryc napsal:

  Bílá sobota je pro křesťany dnem smutku.
  Velká noc ale přináší konec truchlení
  dnes 11:12
  Lubomír Popovič, Novinky
  Bílá sobota je nejdůležitějším dnem křesťanského roku a součást Svatého týdne –
  druhý den velikonočního tridua, kdy Ježíš ležel v hrobě
  Blíží se už ale také jeho vzkříšení.
  Noc ze soboty na neděli, kdy došlo ke Kristovu zmrtvýchvstání, se nazývá Velká:
  proto tedy

  Velikonoce.

  K trauma z doláčů gastarbeitra tedy raději až v úterý s přihlédnutím:

  „Odříkaného chleba největší krajíc“

 83. Jan P napsal:

  Víte proč má Zdeněk Gryc rád Amíky ?
  V Evropě NATO rychle rehabilitovalo fašisty. Brutální režim Antónia Salazara v Portugalsku byl zakládajícím členem NATO. Adolf Heusinger, vysoký nacistický důstojník hledaný Sovětským svazem pro válečné zločiny, se stal předsedou jeho Vojenského výboru.

 84. Dvořák napsal:

  Z Normandie do Plzně. Jinak to určitě nešlo 😀

 85. Svatopluk Beran napsal:

  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-trapi-vas-vysoke-ceny-potravin-jezdete-do-polska-radi-fialuv-poradce-krecek-40428169#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  Jezděte nakupovat do Polska, pokud vás trápí drahé ceny potravin, radí lidem poradce premiéra Petra Fialy (ODS) Štěpán Křeček. Podle něj se to vyplatí už i Pražanům.

  Dodnes jsme si mysleli, že hlavní poradce dnešní PĚTIKOALIČNÍ VLÁDY ČR, POD VEDENÍM PETRA FIALY Z ODS JE ,,křeček,, ale není tomu tak, je to totiž KO.OT.

  🙂 DOUFEJME JEN ŽE TO NENÍ JEDEN Z POTOMKŮ MANFREDA KOKOTA Z NDR, O NĚMŽ SE UŽ ZMIŇOVAL KAROL POLÁK. 🙂

  Do českého povědomí se Kokot zapsal díky provokativní poznámce komentátora Karola Poláka: „Podľa očakávania zvíťazil Manfred Kokot z NDR. A naši, bohužiaľ, dobehli predposledný a posledný. Aká škoda, že aj u nás doma nemáme takýchto Kokotov!

 86. Jan P napsal:

  Další zoufalý pokus vlády vynutit si svržení a zase nevyjde. Už mě nenapadá nic, co by Čechy dokázalo dostat do ulic.
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-pivo-vodne-a-stocne-v-nejvyssi-sazbe-dph-navrhuje-stanjura-40428221

Leave a Reply