Blog Jihlavských listů

Miroslav Tomanec, Ing., MBA
129- Stavební inženýr, restauratér, vinárník a pivovarník na penzi. Dnes už jenom kavárník a bývalý koaliční zastupitel, aktivně se snažící ovlivňovat chod našeho krásného města.

První kolo.

Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Neděle, 9. 4. 2023 v 17:21

Proruský nok a fanatický odpůrce EU Miroslav Ševčík vyhrál první kolo. Akademický senát Národohospodářské fakulty VŠE ho poměrem hlasů 6:3 podržel ve funkci děkana. V Moskvě jásají, je skvělé mít takového exponenta tak vysoko v akademickém světě svého nepřítele. Pátá kolona.

Jako vždy i zde je však na všem zlém něco dobré. Jednak to ukazuje na vyspělost naší demokracie – kdy výkonná moc, byť zcela jinak politicky orientovaná, ani náznakem nezasahuje do tohoto procesu v nezávislém akademickém světě – a pak také – je  to důkaz toho, že problém je mnohem hlubší –  v celé fakultě.

Akademický senát totiž volí pedagogové a studenti. Má devět členů, jenom tři hlasovali po tom všem pro odvolání, dokonce i jeden ze studentů ho podržel! Boj o Muzeum, to byla přitom jenom taková třešnička – je naprosto neuvěřitelné, co tento „docent“  svým studentům na státní vysoké škole země, která je členem evropských struktur, přednáší – například zcela vážně prezentuje knihu Nacistické kořeny současné bruselské EU…

Senát, který je nejvyšším orgánem řízení fakulty, se volí každé tři roky a je plný Ševčikových podporovatelů, které má různě zavázané a podchycené. A tady už by měla výkonná moc zasáhnout – příliš to zavání klientelismem, střetem zájmů a vlastizradou, tedy něčím s demokracií zcela neslučitelným. Řešení mně napadá jediné, pokud se škola neozdraví zevnitř. Zrušení. Ale nyní je samozřejmě třeba vyčkat pokračování na akademické půdě – akademický senát celé školy.

Mezitím jeden z hlavních sponzorů celé VŠE, tedy Česká spořitelna, oznámila konec podpory školy, pokud v čele fakulty bude nadále Ševčík. Už je těch excesů prostě dost.

Ruská pátá kolona v naší zemi okamžitě reagovala výzvou ke generálnímu útoku na banku, tedy aby si podporovatelé Ševčíka vybrali své vklady a zrušili účty a uvedli tak banku do potíží a následné insolvence – podobně jako se to stalo loni ruské Sberbank. Prostě se rozhodli, že takto budou nutit soukromou společnost, aby své prachy dávala někam, kde se to neslučuje s jejích názory a postoji (!).

No tak to bude jistě pro banku zdrcující rána, při té naší současné bídě, proti které pořád demonstrují…Ale aspoň se dozvíme první skutečně objektivní fakta, jak to s tou naší chudobou tedy doopravdy je!

17 komentářů k článku “První kolo.”

 1. Dvořák říká:

  Podtrženo, sečteno….je třeba do všech funkcí dosadit NAŠE lidi a demokraticky určit správný názor. Mimochodem,a ta zahraniční soukromá společnost může určovat podmínky na české vysoké škole?

 2. Miroslav Tomanec říká:

  Problém porozumět psanému textu?

  Nikoho kamkoliv dosazovat, ale zrušit tu školu.
  Nikdo neurčuje soukromé společnosti, kam má dát SVOJE peníze.
  Sponzoring není žádnou povinnosti.

  Ale omlouvám se, že píšu tak nesrozumitelně. Snad to nyní už i vy pochopíte…

 3. Dvořák říká:

  Ale pochopil. Nešlape podle nás,zrušíme. Ale kdyby tam seděli naši, tak by se to nestalo,že jo. A zkuste lépe číst vy. Já o žádném povinném sponzoringu nepíšu.

 4. Miroslav Tomanec říká:

  Marný.
  A vlastně je to tak dobře.

 5. Svatopluk Beran říká:

  První kolo.

  Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Neděle, 9. 4. 2023 v 17:21

  Akademický senát totiž volí pedagogové a studenti. Má devět členů, jenom tři hlasovali po tom všem pro odvolání, dokonce i jeden ze studentů ho podržel! Boj o Muzeum, to byla přitom jenom taková třešnička – je naprosto neuvěřitelné, co tento „docent“ svým studentům na státní vysoké škole země, která je členem evropských struktur, přednáší – například zcela vážně prezentuje knihu Nacistické kořeny současné bruselské EU…

  ŠEVČÍK NENÍ VŮBEC MŮJ TYP EKONOMA KTERÉHO BYCH PODPOROVAL A JEHOŽ POHLED NA EKONOMIKU NENÍ MÍM POHLEDEM NA EKONOMIKU VHODNOU PRO VĚTŠINOVOU ČÁST OBYVATELSTVA.

  ALE JDE O PRINCIP TOHO, PROČ A ZA CO MÁ OPUSTIT PODLE JIHLAVSKÉHO KAVÁRNÍKA, POST UNIVERZITNÍHO PROFESORA – JIHLAVSKÝ KAVÁRNÍK, PODLE MÉHO SROVNÁNÍ VE ČTRNÁCTÉM STOLETÍ BĚŽNÝ MĚŠŤAN STARÉHO MĚSTA PRŽSKÉHO – JE ZCELA MIMO CHÁPÁNÍ PODSTATY UNIVERSIT A JEJICH VÝMEČNOSTÍ OD BĚŽNÉHO MOMENTÁLNÍHO CHOVÁNÍ TOHOKTERÉHO STÁTU.

  – UNIVERSITA MUSÍ BÝT VŽDY PODLE MNE REBELEM KTERÝ NASTAVUJE ZRCADLO SPOLEČNOSTI A JEDNOSTRANNÉMU MYŠLENÍ SPOLEČNOSTI VŮBEC –

  MOJE OTÁZKA K DANNÉMU TÉMATU – DOŽIL BY SE VŮBEC HUS ZA SVOU ČINNOST V CÍRKVI ODJEZDU DO KOSTNICE, POKUD BY SE DOSTAL UŽ V ČESKU DO SPÁRŮ JIHLAVSKÉHO KVÁRNÍKA A JIHLAVSKÝ KAVÁRNÍK MĚL MOŽNOST ROZHODOVAL O TOM CO SMÍ A NESMÍ UNIVERSITNÍ PROFESOR ŘÍKAT A DĚLAT A TO I NA POČÁTKU 21 STOLETÍ. –

  JEŠTĚ JEDNOU EKONOMIKU ŠEVČÍKA VŮBEC NEMUSÍM, ŽE MÁ PRÁVO JI ALE UČIT NA UNIVERSITĚ A ŽE MÁ PRÁVO OBČANSKY VYJADŘOVAT SVŮJ NÁZOR A ŽÁDNÁ VLÁDNÍ MOC MU V TOM NEMÁ CO ZABRAŇOVAT, JE TO PROČ JE DEMOKRACIE NA ZAČÁTKU 3 TISÍCILETÍ, DEMOKRACIÍ.

  ČÍM DÁL JSOU JASNĚJI VIDĚT POZŮSTATKY VNITŘNÍ MENTALITY OSOB ZASAŽENÝCH SOCIALIZMEM, JICHŽ SE NE KAŽDÝ NEDOKÁŽE VE SVÉM VNITŘKU, ZCELA OPROSTIT.

  ——————————————————————————————-

  například zcela vážně prezentuje knihu Nacistické kořeny současné bruselské EU…

  KNIHU JSEM NEČETL, TAKŽE K NÍ NEMOHU UDĚLAT SVŮJ ZÁVĚR.

  TEN VŠAK MOHU UDĚLAT K NÁZVU KNIHY A POLOŽIT OTÁZKU.

  CO JE V TÉTO KNIZE NAPSÁNO CO NENÍ SKUTEČNOST? MŮŽETE MI TO ZDĚLIT PANE TOMANEC? CO SE VÁM V TÉTO KNIZE NELÍBÍ PANE TOMANEC A VYVRAŤTE TO ZDE. POPIŠTE CO NENÍ SKUTEČNOSTÍ. NEBO VÁM JEN VADÍ SAMOTNÝ NÁZEV A VAŠE NEPŘIJATELNOST MOŽNOSTI NACISMU V KOŘENECH EU?

  NEZAPOMÍNEJME NA TO ŽE – EU – (je starý Evropský sen, který snad jako první inicioval již Karel Veliký na konci sedmého století,

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Velik%C3%BD

  ale i náš Jiřík z Poděbrad byl v průběhu století patnáctého jeho velkým zastáncem.)

  TAKŽE SICE EVROPSKÝ SEN – ALE TEPRVE AŽ PO 2SV A OKUPACI ZÁPADU EVROPY SPOJENÝMI STÁTY AMERICKÝMI SE TENTO EVROPSKÝ SEN, ZA AMEIRICKÉ FINANČNÍ A ZPRAVODAJSKÉ PODPORY, STAL //AMERICKÝM PROJEKTEM// V EVROPĚ.

  NEZAPOMÍNEJME NA TO ŽE JEDINĚ SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ MAJÍ SVÉ VLASTNÍ PRÁVO V TOLERANCI JAKÝCH KOLIV MYŠLENEK I PRÁVO NA TO POVOLOVAT JAKO JEDINÍ NA SVĚTĚ NACISTICKOU IDEOLOGII VE SVÝCH WEBOVÝCH DOMÉNÁCH. TAKŽE JESTLI JSOU SVĚTEM ŠÍŘENY NACISTICKÉ MYŠLENKY A TO AŤ UŽ OBČANY USA, UKRAJINY, RUSKA, BĚLORUSKA, ČR, FRANCIE, ČÍNY PROSTĚ OD KUD KOLIV, TAK JEDINĚ A POUZE PŘES AMERICKÉ WEBY.

  PROČ BY TEDY NEMOHL ŠEVČÍK POLEMIZIVAT O MOŽNOSTI KOŘENŮ NACISMU V EU KDYŽ JSOU TYTO NACISTICKÉ MYŠLENKY PŘES AMERICKÉ WEBY ŠÍŘENY A ZNEUŽÍVÁNY AMERICKÝM PROJEKTEM S EVROPOU?

 6. Dvořák říká:

  Marný? A to je jako celý? No asi jo,ještě si tolik vyskakovat nemůžete. Do absolutní totality vám kousek chybí. Falešný JUDr bude možná ústavním soudcem,ale ta škola jede pořád dál,žádný zrušení. Falešné diplomy z ukrajinské školy v Praze, ale ta kauza už je dávno zapomenutá. Vždyť už to je rok.

 7. Svatopluk Beran říká:

  ŽE BY SE VRACELI POŘADY VE STYLU GUMÁKŮ

  🙂 https://www.youtube.com/watch?v=f0CUqqVdqDU 🙂

 8. Zdeněk Gryc říká:

  PŘED 1 HODINOU
  a po Velikonocích
  t
  Ukrajinský voják přímo ze zákopů: V rukách střídáme zbraně a lopaty.
  Pomáhá mi káva
  před 1 h

  Historik Vladislav Tovtin pracoval před válkou v Praze. Teď vyhání ruské okupanty.

  Ukrajinský voják přímo ze zákopů:
  V rukách střídáme zbraně a lopaty.
  Pomáhá mi káva; Zdroj foto: Facebook Vladislava Tovtina (použito se souhlasem autora)©
  Poskytovatel: Aktuálně.cz
  Šestačtyřicetiletý Tovtin je už čtvrtým ukrajinským vojákem, který bojuje přímo v zákopech a popsal situaci na frontových liniích a své zkušenosti v seriálu na Aktuálně.cz.

  V uniformě je hned od začátku války – od ruského vpádu loni 24. února.

  „Jsem vystudovaný historik a dlouho jsem pracoval jako turistický průvodce v Zakarpatí.
  Ironií je, že skoro tři měsíce na konci roku 2021 jsem dělal v Praze na stavbě. Ostatně dost lidí ze Zakarpatské oblasti jezdí na kratší či delší dobu pracovat do České republiky,“ vysvětluje Vladislav.
  „U nás se žertem říká, že z Užhorodu je to do Prahy blíž než do Kyjeva, a vlastně je to i pravda,“ dodává s úsměvem. A skutečně tomu tak je: po silnici činí vzdálenost mezi Užhorodem a Prahou 741 kilometrů, mezi Užhorodem a Kyjevem je to 806 kilometrů.
  Po návratu z Prahy se Vladislav zapsal do výcviku dobrovolnických oddílů teritoriální obrany neboli domobrany. Tyto jednotky pomáhají armádě bránit území i dobývat zpět části země, které okupovali nebo okupují Rusové.
  „Stalo se to několik dnů před začátkem války. Byl jsem doma, podal jsem přihlášku a začal výcvik na základně. Základní vojenskou službu jsem absolvoval před dvaceti lety, takže mé vojenské zkušenosti a dovednosti potřebovaly trochu osvěžit,“ vzpomíná Vladislav.
  „Hrozba invaze už visela ve vzduchu – někteří lidé se připravovali na válku, balili kufry nebo obrazně řečeno čistili zbraně. Při nástupu 23. února důstojník řekl, že pozítří, tedy 25. února, půjdeme střílet na střelnici, a ptal se, zda jsme připraveni. ‚Vždy připraven!‘ odpověděl jsem z legrace. Druhý den ráno, 24. února, začala invaze,“ dodává.
  Od té chvíle je příslušníkem 68. pluku 101. samostatné brigády ukrajinské teritoriální brigády.
  Jen blázni necítí strach
  „První měsíc jsme byli doma v Zakarpatí. Hlídali jsme některé strategické objekty a hranice se Slovenskem a Maďarskem. V dubnu náš pluk vyrazil na východ. Sloužili jsme postupně na Donbase, zúčastnili jsme se ofenzivy v Charkovské oblasti a bitvy o město Izjum. Mojí zbraní je starý dobrý automat Kalašnikov AK-47,“ rekapituluje užhorodský historik.
  Strach prý pro něj na frontě není neznámou věcí, ale je třeba s ním pracovat. „Jak se říká, jen blázni necítí strach. Musíš vědět, co máš dělat a co se děje kolem tebe. Musíš se soustředit na to, co děláš, a musíš se naučit ten strach kontrolovat,“ uvádí Tovtin.
  Kritických situací, kdy šlo o život, za víc než rok války zažil dost. „Těžkých momentů bylo víc. Několikrát jsme byli pod prudkou palbou, hlavně na Donbase. Často je to těžká, vyčerpávající práce, protože buduješ okopy a bunkry. Jsou dny a období, kdy v ruce držíš častěji lopatu než zbraň.“
  Tím se dostává k tématu a problému, který zmiňují ukrajinští vojáci velmi často: únava, málo odpočinku, málo spánku. „Když jsi na pozici, tak se moc nevyspíš. Kávu mám ale vždy s sebou, to je moje záchrana. Když nám dobrovolníci přivezli malý kávovar, byla to první věc, po které jsem skočil,“ vypráví Vladislav.
  Pomoc dobrovolníků a dárců je podle něj pro ukrajinské ozbrojené síly klíčová. „Pomáhají se vším. S jídlem, oblečením, s auty. Nemáme o nic nouzi. Když potřebuješ nějaké specifické oblečení, na které jsi zvyklý, můžeš si ho objednat přes internet. Co se týká jídla, jsou dny, kdy je to na některých pozicích horší, ale aspoň člověk trochu zhubne,“ směje se. Benzin a nafta prý jsou, ale nesmí se s nimi plýtvat.
  Jako Československo v roce 1939
  Vladislav Tovtin byl u toho, když během ofenzivy v Charkovské oblasti padlo do ukrajinského zajetí mnoho Rusů, sám ale osobně prý žádného nezatýkal. „Je mnoho dní, kdy nepřítele ani fyzicky nevidíte. Taková je to válka,“ říká.
  A dodává, že jinou možnost než boj a obranu Ukrajinci nemají.
  „Bráníme svoji svobodu, svoji zem. Nikdo jiný to za nás neudělá. Jako historik znám příklad Československa z roku 1939 a to, jak to dopadlo. Co je ale důležité, je velká podpora, kterou máme ve světě, a pochopení, že Ukrajině je třeba pomáhat. V minulosti Ukrajina několikrát bojovala s Rusy za svoji svobodu, ale tentokrát má šanci být úspěšná, protože máme velkou podporu ze zahraničí. V tom je to jiné. Věříme ve vítězství a víme, že když nevyhrajeme, bude s námi zle,“ tvrdí.
  „Lidé jsou možná překvapeni tím, jak Ukrajinci houževnatě bojují. Řekl bych, že překvapení je dané tím, že historii Ukrajiny málokdo zná. Nebo ji zná jen zprostředkovaně přes ruskou historii. Třeba v Česku znali Ukrajince hlavně jako dělníky ze staveb, zatímco teď to jsou najednou lidé, kteří zastavují ruské tanky,“ komentuje fakt, že mnoho lidí za hranicemi země ukrajinská statečnost a úspěšná obrana překvapila.

 9. Zdeněk Gryc říká:

  Ostatně dost
  lidí ze Zakarpatské oblasti jezdí na kratší či delší dobu pracovat do České republiky,“

  Ostatně dost
  „beranů“ z České republiky jezdí na kratší či delší dobu pracovat do USA.

 10. Jan P říká:

  Pohled špičkových amerických expertů je ale jiný.
  „Celá armáda, kterou NATO vycvičilo v letech 2014 až 2022 v rámci přípravy na ruský útok, je mrtvá a rekruti jsou vrženi do bojových linií s třítýdenním výcvikem. Nejde o to, že by Ukrajině doslova došly živá těla, ale o to, že se zhoršila kvalita jejích ozbrojených sil, vojáků i důstojníků. Kritické části civilní ekonomiky se zhroutí, jakmile se pracovní síla přesune do armády.“
  https://asiatimes.com/2023/03/why-ukraine-may-embrace-chinas-peace-plan/?fbclid=IwAR1t1vyfqFO-3wXZwusWivxh09zi7SidxiBDbsktoUJOLsDhmTqsXA_irXM

 11. Svatopluk Beran říká:

  🙂 FIALA, PĚTIKOLKA, ARCHITEKT SOCIALISMU, KAVÁRNÍK TOMANEC A SVOBODA SLOVA 🙂

  https://www.youtube.com/watch?v=hpbj97vhkNQ

 12. Zdeněk Gryc říká:

  PUTIN, TŘÍKOLKA, ARCHITEKT SOCIALIZMU NA UKRAJINĚ

  BERAN, GASTARBEITER STRÝCE SAMA

  UKRAJINA spálená země
  Válka na Ukrajině ONLINE: Rusko pokračuje v bombardování v Doněcku, uvedl ukrajinský generální štáb
  Příspěvek od: swp,redakce E15.cz,ČTK • před 34 min

  Rusové pokračují v ofenzivě ve východní části Doněcké oblasti, kde několik měst a obcí čelilo těžkému bombardování, uvedl dnes ukrajinský generální štáb. Ukrajinské síly podle něj několik útoků odrazily, avšak Rusové nadále usilují o ovládnutí Bachmutu.
  Podle vysoce postaveného ukrajinského generála Moskva využívá taktiku

  „spálené země“,

  píše agentura Reuters. Dění ve válce na Ukrajině sledujeme ONLINE.
  Mír na Ukrajině je podle Moskvy možný,

  pokud povede k novému světovému řádu bez nadvlády USA.

  VIDEO: Záběry z přední linie v Bachmutu:
  Tvrdé boje a město v troskách

  HERCULANUM POMPEJE a
  Herculaneum (italsky Ercolano) bylo antické město v Kampánii, které zaniklo, stejně jako Pompeje a Stabiae, při výbuchu Vesuvu 24. srpna (nebo 24. října)[1] roku 79 n. l. Podle legendy jej založil mytický řecký hrdina Héraklés (latinsky Hercules).[2] Na jeho místě dnes stojí město Ercolano.
  Římská města zasažená erupcí Vesuvu v roce 79. Černé stínování představuje oblast spadu sopečného popela a strusky.Pyroklastické proudy a pyroklastické přívaly stály za většinu obětí Pompejské erupce, zejména v Herculaneu. Na fotce z roku 2018 je zachycený pyroklastický proud z filipínské sopky Mayon, jehož trasa činila délky 4 km.
  24. srpna (nebo 24. října) asi okolo jedné hodiny odpoledne[3] započala silná erupce pliniovského typu a vznikl mohutný sloupec popela, vynášený do výšky více než 30 km.[4][5] Kvůli větrům, které ten den vanuly ze severozápadu na jihovýchod, byl hustý sopečný oblak unášen přes Pompeje. Kvůli tomu se město ponořilo do naprosté tmy a zároveň ho zasypával sopečný spad rychlostí asi 15 cm/hod. Díky své poloze bylo Herculaneum během prvních 11 hodin ušetřeno jakýmkoliv vážným účinkům erupce.
  Kolem půlnoci nastala druhá etapa erupce, o čemž svědčí vyvrhování šedé pemzy místo bílé. Do té doby stabilní erupční sloupec se pod svou vlastní vahou celkem 6× zhroutil a rozlil se po svazích do okolí v podobě extrémně nebezpečných pyroklastických proudů a pyroklastických přívalů. Tato lavině podobná žhavá (100–1 000 °C) směs hornin, popela a plynů, pohybující se rychlostí několika set km/h, spálí a zničí vše, co pohltí. Příčinou nestability erupčního sloupce byla jeho příliš vysoká hmotnost a nedostatečné konvekční proudění, které již nebylo schopné vynášet obrovské množství vulkanického materiálu a plynů vysoko do atmosféry. Během erupce Vesuvu vzniklo celkem sedm pyroklastických přívalů (S-1 až S-7) a šest pyroklastických proudů (F-1 až F-6). Svědčí o tom současný stratigrafický průzkum jednotlivých uložených vrstev, včetně dochovaných dopisů Plinia mladšího, který erupci přímo pozoroval. Situace se v okolí Vesuvu zhoršila okolo 7. hodiny ranní, kdy vznikl největší pyroklastický příval S-6. Ten zničil veškeré osídlení v okruhu 10–15 km[6] a při vstupu na moře se bez obtíží začal šířit přes Neapolský záliv až se zastavil druhé straně těsně u ostrohu Misenu. Téhož dne se vulkán postupně uklidnil.

  Všichni obyvatelé Herculanea zemřely kolem půlnoci při zásahu prvního pyroklastického přívalu (stejná situace v Pompejích nastala kolem půl sedmé ráno, kdy je pohltil čtvrtý příval). Jejich teplota v Herculaneu dosahovala 240–370 °C (jiný zdroj uvádí 500–600 °C). Tyto hodnoty dokládá na místě nalezené zuhelnatělé dřevo. Lidé zde zemřeli během pár na následky tepelného šoku a jejich těla žár intenzivně spálil. Podle odhadů mohlo při výbuchu Vesuvu zemřít dohromady 3,5 tisíc osob (jiné prameny hovoří dokonce až o 16 tisících obětech[7]), ačkoliv doposud bylo objeveno jen 1 500 těl.

  Přesný počet mrtvých není znám.

  UKRAJINA, PŘESNÝ POČET MRTVÝCH NENÍ ZNÁM

 13. Zdeněk Gryc říká:

  CO ZAJÍMÁ PAMĚTNÍKY
  Jarní sezónu turisté otevřou v Třebíči
  6.4.2023 Aktuality/Komentáře (2), autor:
  Jiří Varhaník

  ZNAČKAŘI
  Ing. Milana Pernicu, CSc.
  Není třeba většině členů KČT dlouze představovat.
  Dlouholetý zasloužilý člen značkařských rad
  a komisí KČT,
  předseda a sekretář komise turistického značení
  Jihomoravské oblasti KČT,
  čestný člen Jihomoravské oblasti KČT i KČT.

  Na nic nezapomněl, dobře mu to myslí,
  žije v domově důchodců na sídlišti Lesná v Brně.
  Ing. Milan Pernica „Detail“,
  dnes ráno, zdraví všechny „pocestné“
  Zdeněk | 2023-04-08 10:06:36 | Reagovat

  Pernica spolužák Kundery
  Milan Kundera: Odysea ztracených iluzí

  Dnes21:45 › 22:40
  Vyhledat na Seznam.cz

  Zatímco svět oslavuje Milana Kunderu jako jednoho z nejvýznamnějších žijících spisovatelů,
  u nás je jeho vnímání komplikovanější.
  Zatímco jedni jej mají za neprávem odsuzovaného génia,
  k němuž bychom se měli hrdě hlásit, druzí jej naopak mají za udavače,
  navrch pak literárního kýčaře.
  Kdo ale Milan Kundera ve skutečnosti je?
  Z mediální scény zmizel před třiatřiceti lety.
  Co skrývá toto kategorické odmítnutí proslulosti,
  kterou zpočátku vyhledával?
  Koprodukční dokumentární film
  tak záměrně začal vznikat z pozice vzdálené domácí rozvířené debaty –
  očima autorky Jarmily Buzkové,
  která je důsledně poučena o kontextu Kunderova spletitého životního příběhu,
  s Kunderou ji ostatně spojuje zkušenost s exilem do Francie,
  kam se za minulého režimu uchýlila a kde žije dodnes.
  Film tak využívá příležitosti zprostředkovat publiku polemiku mezi vícero pohledy na Milana Kunderu.
  Režie:J. Buzková

  Zajímavé, ve filmu jsou 2 pasáže, kdy mluví o muzice jeho otce skaut Ing. Milan Pernica,
  který také hovoří o svém spolužáku Kunderovi na brněnském gymnásiu.

  Jsou to pasáže, od fotek Hitlera na brněnském nádraží,
  až po jeho jízdu Brnem.
  Dobová autenticita a osobní vazby ilustrují dobu.
  Pamětníci ubejvají

 14. Svatopluk Beran říká:

  Zdeněk Gryc říká:
  Úterý, 11. 4. 2023 v 20:43
  PUTIN, TŘÍKOLKA, ARCHITEKT SOCIALIZMU NA UKRAJINĚ

  BERAN, GASTARBEITER STRÝCE SAMA

  Přesný počet mrtvých není znám.

  UKRAJINA, PŘESNÝ POČET MRTVÝCH NENÍ ZNÁM

  A AŽ BUDE ZNÁM PO NASTOLENÍ KONEČNÉHO MÍRU V TÉTO OBČANSKÉ VÁLCE NA UKRAJINĚ MEZI SLOVANSKÝMI OBČANY RUSKA A UKRAJINY, INICIOVANÉ OPĚT POJENÝMI STÁTY AMEICKÝMI, TAK OPĚT PŮJDOU TYTO HRŮZY ZA USA JAKO MILIONY MRTVÝCH Z VIETNAMU, ARABSKÝCH ZEMÍ A Z DALŠÍCH VÁLEK VEDENÝCH USA PRO SVÉ GEOPOLITICKÉ OBCHODNÍ POTŘEBY.

  USA zakázaly vojenský výcvik ukrajinských neonacistů

  Americká Sněmovna reprezentantů schválila dodatek k zákonu o zahraniční vojenské pomoci, v němž zakazuje americkým instruktorům podílet se na výcviku příslušníků ukrajinského dobrovolnického praporu Azov a blokuje dodávky mobilních protiletadlových raket na Ukrajinu. Oznámila to rozhlasová stanice Hlas Ameriky s odvoláním na prohlášení iniciátora dodatku, demokratického poslance z Michiganu Johna Conyerse. Příslušníci praporu Azov jsou v dodatku označeni za neonacisty a rasisty.

  Conyers se při předkládání svého návrhu podle Hlasu Ameriky odvolal na informace západního tisku, podle nichž vyznává tisícovka příslušníků praporu Azov „otevřeně neonacistické názory“. Bojový prapor Azova nese vyobrazení symbolu hitlerovské divize SS Das Reich, příslušníci praporu propagují teze o převaze bílé rasy a autokratické diktatuře. List The Washigton Post nedávno napsal, že Azov může obrátit zbraně i proti Kyjevu, pokud se rozhodne pro politické, nikoli vojenské řešení konfliktu na východě země.

  „Pozdě, ale přece,“ komentovalo ruské ministerstvo zahraničí rozhodnutí amerických poslanců. „Dalším logickým krokem by mělo být přiznání, že loňský státní převrat v Kyjevě, který Washington aktivně podporoval, provedli ti samí nacističtí výrostci,“ soudí ruská diplomacie.

  Na bojovém praporu Azova je vyobrazen symbol hitlerovské divize SS Das Reich.Podle dostupných informací je zakladatelem praporu ukrajinský ultrapravicový radikál Andrij Bileckyj, šéf Sociálně nacionálního sdružení, které je volně spojeno s ukrajinským Pravým sektorem. Šestatřicetiletý aktivista, zvolený loni do ukrajinského parlamentu, je znám pod bojovou přezdívkou Bílý vůdce.

  Azov se loni v září stal součástí ukrajinské Národní gardy a Bileckyj dostal hodnost podplukovníka. Podle dnešních informací ukrajinských médií, která rozhodnutí americké Sněmovny reprezentantů věnují značnou pozornost, nedávno ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov oznámil, že se Azov stane jednou z prvních jednotek, které budou cvičit američtí instruktoři. Prapor Azov v současné době operuje u ukrajinského přístavu Mariupol, který je vystaven značnému tlaku separatistů.

  https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/amerika/usa-zakazaly-vojensky-vycvik-ukrajinskych-neonacistu_345872.html

 15. Jan P říká:

  Díky za úžasnou zprávu
  Rektor Vysoké školy ekonomické Petr Dvořák, který nyní usiluje o odvolání Miroslava Ševčíka z postu děkana Národohospodářské fakulty VŠE, má podle všeho sám máslo na hlavě. V letech 2004-2008 byl předsedou dozorčí rady kontroverzní firmy Key Investments (KI), která stála za vytunelováním veřejných rozpočtů mnoha pražských městských částí.
  https://www.nasepraha.cz/rektor-vse-petr-dvorak-stal-v-cele-key-investments-v-dobe-nejvetsich-podvodu/

 16. jihlavák říká:

  Ve státě vedeném Pavlem, Fialou a Vystrčilem je možné vše. ODS je matkou tunelů.Tunelář má lepit pytlíky na Mírově, ne vychovávat budoucí ekonomy.

 17. Dvořák říká:

  Jaký tunelář? Se tam učil tu ekonomiku.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I