Blog Jihlavských listů

Miroslav Tomanec, Ing., MBA
129- Stavební inženýr, restauratér, vinárník a pivovarník na penzi. Dnes už jenom kavárník a bývalý koaliční zastupitel, aktivně se snažící ovlivňovat chod našeho krásného města.

Český remcal a byrokrat s.r.o.

Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Čtvrtek, 20. 4. 2023 v 22:45

Tak to je u nás vždy. Moc dobře víme co by se mělo a jak by se mělo – ale běda, běda, třikrát běda jakmile se to dotkne našeho pohodlíčka ! Rychlodráha? Jasně – – ale rozhodně tedy ne za mým plotem…spalovna? No co jiného, ale v sousedním kraji, ne?

Krásná paní Radka Vladyková ze Svazku měst a obcí (dříve starostka Jesenice, takže moc dobře ví o čem mluví) volá po dialogu pošty se starosty. No tak to bych chtěl vidět, k čemu by se došlo – který pak pan starosta politický sebevrah by dobrovolně byť jen náznakem připustil, že prodělečnou poštu by jeho občané neměli i nadále pod nosem.

Statečný starosta z Brna – Bystrce srdnatě bojuje za zachování OBOU pošt ve své čtvrti. Neuvěřitelné, co všechno dokáže plamenně sepsat a jak se umí postavit za své spoluobčany, aby v jeho městské části zůstaly 2 (dvě) pobočky a ne jenom jedna! Nebo – proboha, ježišmariašmankote – aby lidé nemuseli sednout na desítku šalinu a dojet deset minut do Komína. Nebo dvacet minut do centra. Hrůza !

V našem malém městě je šest (!) poboček. Přitom třeba ta v Heleníně má průměrný počet dvacet transakcí za den… To platíme ?

A bude hůř. Sedmdesát zbytečných finančních úřadů se ruší. Další rána. V takovém Estonsku, kde se jinak mají dosti hůře než u nás, by nevěřícně kroutili hlavami…co to je všechno za úřady.

A bude ještě hůř. 150 nemocnic, plně moderně vybavených, na takovou zemičku. V Německu, kde se jinak zase mají mnohem lépe než my, jenom zírají. Sedm zdravotních pojišťoven. Na vše speciální úřady. Ani náznak toho, že by se něco mohlo sloučit. Třeba sociálka a finančák. Čtrnáct krajských úřadů. Často tak malých, že pro evropské měřítka se musely spojit…Přes 300 „dodavatelů“ energií…Ale hlavně, hlavně – 5.000 samospráv, z toho tak polovina jako tady v té Bystrci, nebo ještě mnohem, mnohem menších.. Srovnání třeba s Holandskem nebo Dánskem naprosto tristní. Počet obcí s úřady se tam počítá na stovky.

Těch zcela zbytečných peněz pro byrokracii. Které byste daly využít v sociálních službách, ve školství…

Ach jo.

27 komentářů k článku “Český remcal a byrokrat s.r.o.”

 1. VladimírV říká:

  Dlužno podotknout:

  Česká pošta spatřila světlo světa 1.1. 1925. Státní podnik Česká pošta pak 1.1. 1993. V preambuli vzniku podniku se píše… mohla tak po dlouhých desetiletích navázat na nejlepší tradice prvorepublikového státního podniku a prokázat tak svou životaschopnost a smysluplnost v podmínkách tržního hospodářství.

  Kde je onen zakopaný pes? Je to nesmlouvavá konkurence soukromých subjektů, které převzaly velkou část lukrativnějších úkolů pošty? Je to vědeckotechnický pokrok, který nahradil lidskou práci? Ano, i to vše je skutečností.

  Ovšem i tady má platit předrevoluční heslo: Schody je třeba zametat shora dolů. Onu životaschopnost pošty zajišťuje její generální ředitelství a rozsáhlým managementem. Generální ředitel má své 4 náměstky, 6 ředitelů divizí, 2 ředitele sekcí a 2 ředitele úseků, 4 ředitele regionální logistiky, 42 obchodních manažerů v 8 střediscích. Samozřejmě s rozsáhlým mančaftem byrokratů. V dozorčí radě ČP zasedá 15 členů.
  Podtrženo sečteno, docela slušný oddíl, který by měl hravě udržet životaschopnost podniku.
  Lidé ve vedení ČP a jejich podřízení úředníci věnují díl své práce administrování vůči nadřízenému ministerstvu vnitra. Čímž generují opodstatněnost existence dalších nevýkonných ministerských úředníků. Kdopak a kdy se pustí do řešení tohoto problému?

  Zkusme se oprostit od pochybností, že jsou to starostové, kteří by měli mít co říci k existenci pracovišť pošty v jejich obch. Tady nejde o populismus, ale o zvážení skutečných potřeb poštovních služeb v jejich regionu. Nabídka participace obcí na agendě pošty není nic, co by mělo problém umocnit. Na úrovni obce lze přes přímý dohled nad službou nejlépe vysledovat efekt existence této služby.

  Takže, žádná ministrova odvaha direktivně něco nařídit, ale věcná komunikace o problémech příslušnými starosty. Tedy něco, co současné vládě zoufale chybí.

 2. Jan P říká:

  Pryč se státem! Za společenskou samosprávu a svět bez námezdní práce.

  “Nejlepší bude, až lidi zjistí, že si budou vládnout sami”
  Jan Werich

 3. Svatopluk Beran říká:

  Jen tak mimochodem, něco k té České v budoucnosti dost pravděpodobně Ukrajinské poště NA Českém území.

  ŽE BY SOUDRUH RAKUŠAN SI PŘIHŘÍVAL POLÍVČIČKU?………….A POKUD SE TO BUDE TAKTO SKUTEČNĚ V ČR VYVÍJET, TAK TO JE BOMBA OD TĚCH ČESKEJCH VLASTIZRÁDCŮ PŘI UDĚLOVÁNÍ UKRAJINSKÝCH MEDAILÍ VYTRČILOVI A PEKAROVÉ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! JE MI Z TOHO ČECHOČÍŇANA ROZDÁVAJÍCÍHO KLÍČE OD SNĚMOVNY A VYZNAMENANÉHO NA UKRAJINĚ ZA ÚSPĚŠNÉ EVROPSKÉ VEDENÍ VÁLKY ZE STOVKAMI CIVILNÍCH OBĚTÍ, NA ZVRACENÍ. JSEM PŘESVĚDČEN, ŽE POKUD SE NESTANE PRESIDENTEM HNED PO PAVLOVI, BUDE MUSET PŘED ČESKÝ SOUD ZA VLASTIZRADU.

  Ukrajinská společnost Nova Pošta chce letos otevřít pobočky v ČR i Německu
  24. 2. 2023, 14:27
  ČTK

  https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-ukrajinska-spolecnost-nova-posta-chce-letos-otevrit-pobocky-v-cr-i-nemecku-40423919

  Ukrajinská doručovací skupina Nova Pošta, která sdružuje logistické podniky, chce na jaře otevřít pobočky v největších městech v Německu a také v České republice a v Rumunsku. V pátek o tom informoval server Interfax-Ukrajina. Firma už působí v Polsku, a to pod názvem Nova Post.

  „Plánujeme to v Německu: prvním městem bude Berlín, pak Mnichov, Kolín nad Rýnem, Hamburk a zhruba desítka dalších. První otevřeme v dubnu,“ napsal na Facebooku spoluvlastník firmy Volodymyr Poperešňuk.

  V případě České republiky mluví o začátku druhého čtvrtletí, v případě Rumunska o druhém čtvrtletí.

  Zástupce podniku upřesnil, že brzy bude spuštěn i příslušný web. Na něm si lidé budou moci najít všechny potřebné informace o projektu v Německu a také o nabídce pracovních míst.

 4. Svatopluk Beran říká:

  AMERICKÝ NEOLIBERALISTA A JIHLAVSKÝ KAVÁRNÍK, SNAD NEJLEPŠÍ BY BYLO HO POSADIT V HELENÍNĚ NA INVALIDNÍ VOZÍČEK.

  Statečný starosta z Brna – Bystrce srdnatě bojuje za zachování OBOU pošt ve své čtvrti. Neuvěřitelné, co všechno dokáže plamenně sepsat a jak se umí postavit za své spoluobčany, aby v jeho městské části zůstaly 2 (dvě) pobočky a ne jenom jedna! Nebo – proboha, ježišmariašmankote – aby lidé nemuseli sednout na desítku šalinu a dojet deset minut do Komína. Nebo dvacet minut do centra. Hrůza !

  V POROVNÁNÍ S FOGLAREM ČI TREMPSKÝM NEBO SOCIÁLNÍM MYŠLENÍM LEVICE O TĚCH, KTEŘÍ KOPOU STUDNY ABY DRUZÍ MOHLI PÍT.

  KAVÁRNÍCI SAMOZŘEJMĚ KOPOU STUDNY POUZE ABY MOHLI TVOŘIT ZISK A VYČLEŃOVAT TY SLABŠÍ Z NÁS. TO NENÍ EKONOMICKÁ HRŮZA, TO JE BARBARSKÝ KAVÁRENSKÝ HNUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  JAK ROZDÍLNÉ ŽIVOTNÍ VIZE……..

  AMERICKÝ NEOLIBERALISMUS
  KTERÝ ZA SEBOU TÁHNE DNES AŽ NADBYTEČNÝ POKROK, DOPROVÁZENÝ HROMADNÝM VRAŽDĚNÍM V AMERICKÝCH ŠKOLÁCH ČI SUPERMARKETECH SPOLU S VYVRAŽĎOVÁNÍM A GENOCIDOU PO CELÉM SVĚTĚ, JAK ŘADOVOU AMERICKOU ARMÁDOU, TAK I NÁJEMNÝMI ŽOLDNÉŘI. A VÝSLEDEK ZAČNE TO DĚLAT KAŽDÝ A PROČ BY NEMOHL, KDYŽ TO AMERIKA DO SVÝCH SVĚTOVÝCH PREVENTIVNÍCH VÁLEK ZAVEDLA? TAKOVÉ MYŠLENÍ KAVÁRNÍKŮ JE PROSTĚ HNUS.

 5. Svatopluk Beran říká:

  Těch zcela zbytečných peněz pro byrokracii. Které byste daly využít v sociálních službách, ve školství…

  PENÍZE UŠETŘENÉ NA BYROKRACII SE NIKDY NEPROMÍTNOU DO SOCIÁLNÍCH SLUŽEB ČI ŠKOLSTVÍ A PODOBNĚ. TO JSOU NEOLIBERÁLNÍ KECY.

  PRINCIP JE V TOM, ŽE SLABŠÍ OBČANÉ SVOU PODSTATOU, KTEŘÍ SI NEMOHOU VYDĚLAT TOLIK JAKO CHYTŘÍ, JSOU VEDLE SVÉ NÍZKÉ MZDY ZAJIŠŤOVÁNY PRÁVĚ TĚMITO SOCIÁLNÍM A ZDRAVOTNÍMI SLUŽBAMI V ÚROVNI TĚCH CHYTŘEJŠÍCH. TO JE PRINCIP SOLIDARITY SILNĚJŠÍHO ZE SLABŠÍM. NEMÁŠ TAKOVOU VÝPLATU, ALE MÁŠ JISTOTU V JEJICH PRÁVU NA STEJNOU ÚROVEŇ VZDĚLÁNÍ, VE ZDRAVOTNICTVÍ, V DŮCHODECH I OSTATNÍCH SLUŽBÁCH STÁTU PRO OBČANSKOU SPOLEČNOST. TO JSOU PRINCIPY KTERÉ ALE AMERICKÝ NEOLIBERALISMUS A DNES UŽ I NĚKTERÝCH EVROPSKÝCH OBČANŮ STUPIDNOST, SE SNAŽÍ LIKVIDOVAT.

  V TOM JE TA HLAVNÍ NEVYROVNANOST ČESKÝCH MEDIÍ, KDY LEVICOVÉ POHLEDY JIŽ VŮBEC, ALE VŮBEC NEEXISTUZJÍ A DĚTI NAŠICH DĚTÍ SE JIŽ RODÍ A BEROU ZA SAMOZŘEJMOST, ŽE SVĚT EXISTUJE A VŽDY ZŘEJMĚ EXISTOVAL JENOM TEN AMERICKÝ HOROROVÝ A TAK JIM NEZBÝVÁ NEŽ SE UČIT JEN STEJNÝM HNUSEM, KTERÝ JE KOLEM NICH ŠÍŘEN, SAMI PŘEŽÍVAT.

  ÚPLNĚ BĚŽNĚ VÁM UŽ DĚTI ŘÍKAJÍ ŽE ZA NICH UŽ DŮCHODY NEBUDOU, ALE VŽDYŤ SVĚT JE STÁLE BOHATŠÍ, JAK TO ŽE DĚTI PŘÍMAJÍ TO ŽE BUDOU UMÍRAT NEDŮSTOJNĚ? JAK TO ŽE JSOU SCHOPNY PŘÍMAT JAKO SAMOZŘEJMOST, ŽE JE SPOLEČNOST NECHÁ – přeneseně – CHCÍPAT V POTUPNÝCH PODMÍNKÁCH ZAČÁTKU KAPITALISMU, JAKÉ NAPŘÍKLAD POPSAL ANTONIE DE SAINT EXUPÉRY – KDYŽ SI DĚTI CHODILY KAŽDÉ RÁNO K MOŘI JEN TAK PRO ZÁBAVU KOPNOUT DO OTROKA NA PLÁŽI, KAM BYL VYHOZEN SVÝM PÁNEM, PROTOŽE UMÍRAL A JIŽ ZTRATIL SÍLU SVÉMU PÁNU SLOUŽIT.

 6. Zdeněk Gryc říká:

  AdChoices
  EuroZpravy.cz
  EuroZpravy.cz
  Romancov: Rusko postihla horší katastrofa než válka. Ideální bude, když zůstanou v izolaci
  Příspěvek od: Radek Novotný • před 5 h

  V závěru rozhovoru politický geograf řekl, že odstřihnutím Západu od Ruska pro něj nevznikne větší škoda. Jiný problém je informační řádění u nás.
  To je ale riziko, o kterém víme a nepochybují o něm ani evropské elity.
  Rusové i nadále využijí každé fragmentační linie proti nám
  v podobě nabourávání různých citlivých společenských témat.
  …viz. shora

 7. Svatopluk Beran říká:

  Zdeněk Gryc říká:
  Středa, 26. 4. 2023 v 14:09

  Jiný problém je informační řádění u nás.
  To je ale riziko, o kterém víme a nepochybují o něm ani evropské elity.
  Rusové i nadále využijí každé fragmentační linie proti nám
  v podobě nabourávání různých citlivých společenských témat.

  ———————————————————————————————-

  JAK TI „DOBŘÍ“ OBOHATILI LIDSTVO OCHUZENÝM URANEM
  26.3.2023 – iniciativa NE základnám ČR, z.s.

  My míroví štváči, nebo chcete-li chcimírové a další dezoláti, jsme pro zpravodajství ČT, které si musíme platit, ti špatní.

  Povězme si něco o tom JAK TI „DOBŘÍ“ OBOHATILI LIDSTVO OCHUZENÝM URANEM.

  V posledních dnech prosakují zprávy o dodání munice s ochuzeným uranem z Velké Británie na Ukrajinu. „Skvělá“ zpráva.

  V bývalé Jugoslávii s tím mají mnoho zkušeností. Humanitární bombardování tam ochuzeným uranem cukrovalo větší než malé území.

  Důsledky: nedozírná devastace zdraví, životů občanů, i přírody. Následky působení si vyhledejte sami.

  Německá asociace ozbrojených sil později kritizovala to, že němečtí vojáci v prvních měsících po nasazení v Kosovu nedostali dostatečné bezpečnostní pokyny. Stejně jako němečtí vojáci dopadli italští. Italské soudy na rozdíl od německého ministerstva obrany uznaly existenci vztahu mezi onemocněním těchto vojáků v důsledku kontaktu s uranovou municí a byli odškodněni.

  Shrňme si to: němečtí vojáci žádají odškodnění, italští už odškodněni byli. Zajímá snad někoho odškodnění obyvatel bývalé Jugoslávie? Jaké pokyny dostali oni?

  A co odškodnění za zamořené krajiny?

  Téměř 70 procent celé hmotnosti ochuzeného uranu obsaženého ve střele shoří během výbuchu. Poté se ochuzený uran změní na aerosol, ten se postupně usazuje do půdy a podzemních vod.

  Během „operací“ NATO v bývalé Jugoslávii při odstřelování a bombardování srbských cílů bylo použito přibližně 11 tun této munice.

  31.října 2007 první výbor OSN schválil většinou hlasů návrh rezoluce požadující přezkoumání zdravotních rizik zbraní používajících ochuzený uran.

  Pro bylo 122 zemí, proti bylo 6 (včetně Česka, rozhodnutím Karla Schwarzenberga, které proti jednáním o omezení zbraňových systémů s ochuzeným uranem hlasovalo i 5. prosince.)

  Tím jsme se zařadili mezi agresory. Kam pokračujeme v současnosti je víc než zřejmé.

  http://www.nezakladnam.cz/cs/2504_jak-ti-dobri-obohatili-lidstvo-ochuzenym-uranem

 8. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk
  užitečný
  Beran
  KREMLU

  Úniky z Kremlu odhalily ruské plány pro Pobaltí
  dnes 18:42
  Taťána Voců
  Kreml vypracoval soubor plánů, které nastiňují, jak může Rusko
  v následujících letech uplatňovat svůj vliv
  v Estonsku,
  Lotyšsku a Litvě.

  Vyplývá to podle časopisu Newsweek z tajných dokumentů, které společnou investigací získaly švédská zpravodajská stanice Expressen, server Kyiv Independent, Süddeutsche Zeitung a další.

  Foto: Sergei Karpukhin, ČTK/AP
  Ruský prezident Vladimir Putin v Kremlu
  Článek
  Strategie na příkaz prezidenta Vladimira Putina vytvořilo Ředitelství pro přeshraniční spolupráci, které je součástí ruské prezidentské administrativy. Z jeho dílny je také dokument, podle nějž Kreml plánuje do roku 2030 začlenění Běloruska do unie s Ruskem.
  Klíčovou otázkou pro Rusko v Pobaltí je omezit přítomnost Severoatlantické aliance a zároveň posílit v regionu ruský vliv včetně kulturního. Estonská tajná služba již dříve uvedla, že Moskva považuje pobaltské země za „nejslabší články“ NATO.

  Podle časopisu Newsweek žije v Estonsku asi 300 tisíc etnických Rusů, kteří tvoří asi 24 procent populace. V Lotyšsku jich je 471 tisíc, tedy čtvrtina obyvatelstva.

  Litva je domovem asi 140 tisíc etnických Rusů, což představuje pět procent populace.

  Ruská strategie sází na vytvoření sdružení a organizací,
  které mohou skrytě prosazovat proruské narativy a šířit ruskou kulturu.

  Klíčové je podle dokumentů také zabránit demolici nebo přemísťování pomníků
  z dob sovětské 2. světové války.
  / a po ní Gottwald u Domu zdraví se sv.Jánem na Březinkách je tomu naopak/

  Pro Estonsko také platí konkrétní rada, a to „spolupracovat s podnikateli, jimž se přes lukrativní kontrakty vysvětlí, že Rusko je připraveno otevřít svůj trh, pokud Tallinn změní svou zahraniční politiku tak, aby byla více promoskevská“.
  Vydírání přes elektrickou síť
  Podle stanice Expressen jeden ze strategických dokumentů naznačuje, že Rusko hodlá využít závislosti pobaltských států ne své elektrické síti s poukazem na to, že je může kdykoli odpojit.
  Newsweek v této souvislosti připomíná, že Estonsko, Lotyšsko a Litva na začátek roku 2026 připravují synchronizaci svých systémů se zeměmi EU.
  Pro Litvu pak Kreml plánuje vytvořit „podmínky, za nichž bude tamní vedení nuceno uznat potenciální škody na národní bezpečnosti v důsledku rozšiřování vojenské přítomnosti NATO v regionu“. Důležité je podle uniklých dokumentů „zablokovat přítomnost alianční protivzdušné obrany a snížit počet a rozsah operačních a bojových cvičení v rámci NATO“.
  Vojenský nátlak zesílí
  Ruská taktika také počítá se zesílením vojenského nátlaku.
  „Cílem Ruska je přesvědčit mezinárodní společenství, že je připraveno na vojenskou konfrontaci, pokud nebudou vyslyšeny jeho požadavky,“ vysvětlil Darius Jauniškis, šéf litevské bezpečnostní služby.
  Plány Ruska v Estonsku zmiňují „zadržování NATO“ a vytvoření ruské instituce v Rize, jež se „do roku 2025 stane centrem pro posílení pozice ruského jazyka, literatury a kultury obecně“.

  Ruština by se měla do roku 2030 stát úředním jazykem.

  Estonsko a Lotyšsko přitom nedávno přijaly jazykové zákony, které nakonec vyústí
  v zákaz výuky ruského jazyka
  ve školkách a školách, připomíná Newsweek.
  —-

  G D G D G D G
  Bejvávalo, bejvávalo, bejvávalo dobře,

  G D G D G D G
  bejvávalo, bejvávalo, bejvávalo dobře.

  G Ami Emi D G Ami Emi D
  Za našich mladejch let bejval svět jako květ,

  G D G D G D G
  bejvávalo, bejvávalo, bejvávalo dobře.

  nejen na FA

  1/ marxismus-leninismus 4 hod/tejdně
  2/ ruština 4 hod/tejdně
  pjérvym dělom samoljoty
  děvušky patom

 9. Zdeněk Gryc říká:

  JAK TI „DOBŘÍ“ OBOHATILI LIDSTVO OCHUZENÝM URANEM
  ——————————————————————-
  JAK „UMĚLCI“ OBOHATILI LIDSTVO URANEM

  Počátkem roku 1951 byl původní tábor rozšířen na Vykmanov II. s krycím označením „L“. Vězňové z tábora „L“ pracovali při mletí a třídění uranové rudy. Byl to jeden z táborů pro „nepřátelsky zaměřené“ vězně. Prostředí tam bylo zamořené radioaktivním prachem a vězňové pracovali 12–14 hodin bez jakýchkoliv ochranných pomůcek. Někdy v průběhu let 1951–1952 tam byl internován Jaroslav Šlezinger.
  ———————————————————————
  Jaroslav Šlezinger (29. dubna 1911, Jemnice – 2. srpna 1955, Vykmanov[1])
  byl český akademický sochař, demokrat, aktivista druhého čsl. odboje, vězněný za druhé světové války a podruhé v 50. letech, duchovně založený člověk, člen Československé strany lidové a Rotary Clubu.
  Životopis[editovat | editovat zdroj]
  Narodil se 29. dubna 1911 v Jemnici jako jediný syn. Rodina původně užívala příjmení Schlesinger. Jaroslavův otec, Adolf Schlesinger/Šlezinger, padl na začátku 1. světové války, matka, Kateřina, rozená Juránková, živila oba posluhami a příležitostnými pracemi u sedláků.
  Výtvarné nadání se u něj projevilo časně. Jako malý chlapec modeloval z hlíny drobné plastiky. Vyučil se tesařem a pracoval v Jemnici. Jako samouk vytvořil tehdy pomník padlým ve vsi Chotěbudicích. Díky řídícímu učiteli jemnické školy Karlu Gartneroévi, který mu poskytl finanční půjčku, mohl absolvovat – a to s vyznamenáním, průmyslovou školu sochařskou a kamenickou v Hořicích. Na doporučení školy v Hořicích studoval v letech 1936–1939 na Akademii výtvarných umění v Praze, v sochařském ateliéru prof. Bohumila Kafky. Po absolutoriu nastoupil jako pedagog na Uměleckoprůmyslové škole v Brně. Krátce nato, v souvislosti se studentskými demonstracemi 17. listopadu, byl však i s řadou studentů zatčen a téměř tři roky vězněn v koncentračním táboře Sachsenhausen.[1] Po návratu se usadil v Jihlavě, kde si zřídil sochařský ateliér a oženil se s Marií Čížkovou.[1]
  Po druhé světové válce na Jihlavsku vzniklo proti Komunistické straně Československa jedno z ohnisek odporu mezi členy a funkcionáři Lidové strany. Vydávali a kolportovali předvolební letáky s požadavkem svobodných voleb pod kontrolou OSN a s dalšími výzvami a varováními. Od března roku 1949 byl členem skupiny Karla Veselého, do které ho přivedl Stanislav Bárta, následně do organizace zapojil i své přátele Josefa Kočího a Vlastimila Kučeru. Podle udání StB měl sehnat cyankali, kterým měl být otráven předseda ONV. Josef Kočí však toto obvinění v roce 2006 odmítl.[1]
  Jaroslav Šlezinger byl demokrat, člen Rotary Clubu a duchovně založený člověk. Byl v roce 1949 zatčen a v politickém procesu od 7. do 11. února 1950 byl odsouzen na dvacet pět let těžkého žaláře, k finančnímu trestu, konfiskaci majetku a ztrátě občanských práv.[1] „Dodnes nevím, z jakých důvodů“, napsal v jednom ze svých ilegálních dopisů z vězení. Strávil nějaký čas v jihlavské věznici, odkud byl převeden do Mírova a následně do trestaneckého tábora nucených prací ve Vykmanově (nyní místní část Ostrova u Karlových Varů. Počátkem roku 1951 byl původní tábor rozšířen na Vykmanov II. s krycím označením „L“. Vězňové z tábora „L“ pracovali při mletí a třídění uranové rudy. Byl to jeden z táborů pro „nepřátelsky zaměřené“ vězně. Prostředí tam bylo zamořené radioaktivním prachem a vězňové pracovali 12–14 hodin bez jakýchkoliv ochranných pomůcek. Někdy v průběhu let 1951–1952 tam byl internován Jaroslav Šlezinger.
  V srpnu 1954 jej odvolali z pracoviště s tím, že bude přeložen na jiný tábor, přeškolen a za krátký čas propuštěn. Ještě téhož dne byl převezen do Ústředního tábora, kde se setkal
  s přítelem a spolužákem z akademie, sochařem Jaroslavem Švecem.
  Přítele zarazil jeho zdravotní stav.
  Zavedl jej do ordinace vězeňského lékaře,
  který diagnostikoval rozklad krve a vřed na dvanáctníku a začal s léčbou.
  Teprve o měsíc později, v listopadu 1954 se Šlezinger dostal
  do vězeňského oddělení nemocnice v Karlových Varech,
  kde se jeho stav po dvou týdnech zlepšil natolik, že se mohl vrátit k práci.

  V dubnu 1955 byl znovu převezen do karlovarské nemocnice, tentokrát s rakovinou plic.

  Zemřel ve 44 letech, 2. srpna 1955 v Ostrově ve vykmanovské vězeňské nemocnici.[1]

  V roce 1990 byl plně rehabilitován.1]

 10. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 26. 4. 2023 v 19:48
  A co odškodnění za zamořené krajiny?
  ————————————————————–
  PŘÍBĚH
  Socioložka Jiřina Šiklová: „Nejlepší ilustrací doby je vyprávět vlastní příběh“.
  Jiřina Šiklová, rozená Heroldová (17. června 1935 Praha – 22. května 2021 Praha)
  Převzato:
  Loni na podzim pak k příležitosti svých 85. narozen obdržela od předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) Stříbrnou pamětní medaili za její úsilí o záchranu zakázané literatury a rozvoj občanské společnosti a svobody. „První medaile z mých rukou bude udělena ženě, která se v době nesvobody nebála říkat pravdu,“ prohlásil tehdy Vystrčil.
  Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ctenar-reporter/zemrela-sociolozka-jirina-siklova-signatarce-charty-77-bylo-petaosmdesat-let-202.html

  Těžba uranu v Československu[editovat | editovat zdroj]
  Jáchymovské doly[editovat | editovat zdroj]
  Podrobnější informace naleznete v článku Jáchymovské doly.
  V srpnu 1945 byla v Praze zahájena přísně tajná jednání mezi pověřencem SSSR plukovníkem Alexandrovem a náměstkem ministra zahraničního obchodu SSSR Ivanem Bakulinem a na druhé straně předsedou vlády ČSR Zdeňkem Fierlingerem. Krycí jméno projektu pro vytěžení a dodání jáchymovské uranové rudy do SSSR neslo název Chalupa, veškeré informace o těžbě, dodávkách, cenách byly od prvních počátků přísně tajné.[2]
  Dne 23. listopadu 1945 byla podepsána přísně důvěrná Dohoda mezi vládou Svazu Sovětských Socialistických Republik a vládou Československé republiky o rozšíření těžby rud a koncentrátů v Československu, obsahujících radium a jiné radioaktivní prvky, jakož i o jejich dodávkách Svazu Sovětských Socialistických Republik a vedle smlouvy též doplňující protokol. Dohoda vlád ČSR a SSSR a protokol o těžbě uranové rudy v ČSR a dodávkách do SSSR obsahovaly body:[3]
  • Československá vláda organizuje státní podnik pro výzkum a exploataci všech nalezišť, obsahujících radium a radioaktivní prvky, které náleží československému státu.
  • Československá vláda učiní vše k maximálnímu zvýšení těžby rud a koncentrátu, obsahujících radium a radioaktivní prvky, v obvodu města Jáchymova.
  • Vláda SSSR poskytne všestrannou technickou pomoc pro výzkum a exploataci výše uvedených nalezišť.
  • Obě vlády vytvoří stálou komisi, která má za úkol např. propracovat plány těžby, řešit otázky vyplývající ze smlouvy, určit ceny.
  • Komise také rozhodne, která část vytěžené rudy a koncentrátu zůstane v Československu pro jeho nutné hospodářské a vědecké potřeby. Všechna ostatní vytěžená ruda i koncentráty, obsahující radium a jiné radioaktivní prvky, se budou odevzdávat SSSR, přičemž 50 % radia se bude vracet ČSR, pokud bude vytěženo z rud a koncentrátů poskytovaných z ČSR na zpracování v SSSR.
  • Vzájemné vyúčtování se bude provádět na základě cen za rudu a koncentráty i cen za radium, ustanovených za souhlasu obou vlád, s uhrazením vzniknuvších rozdílů buď v dodávkách zboží, anebo ve valutě dle dohody stran.
  • Do ČSR budou vysláni mezi odborníky jeden odborník v hodnosti technického ředitele, jeden odborník v hodnosti vrchního inženýra a jeden odborník v hodnosti přednosty technické kontroly Jáchymovského závodu.
  • Strany si budou vyměňovat vědecké poznatky týkající se využité rud a koncentrátů obsahujících radium a radioaktivní prvky.
  • Dohoda je platná na dobu 20 let.
  Z protokolu, který dohodu doprovází, vyplývají tyto nejdůležitější body:
  • Dohoda je přísně důvěrná.
  • Po dobu prvních pěti let z celkového množství těžených rud a koncentrátů, obsahujících radium a jiné radioaktivní prvky, zůstane v ČSR pro jeho hospodářské a vědecké potřeby množství do 10 % těchto rud a koncentrátů
  —Balounová Eva, Těžba uranu na našem území po roce 1945[4]
  Na základě listopadové československo-sovětské smlouvy vznikl národní podnik Jáchymovské doly, který držel monopol nad veškerou těžbou uranové rudy v Československu. Prakticky veškerá natěžená ruda byla odesílána do Sovětského svazu. Převažující silou, která československý uran těžila, byli civilisté. Vedle nich však byli do těžby nevybíravým způsobem nahnány i nesvobodné pracovní síly.[5] Národní podnik Jáchymovské doly byl vlastníkem táborových areálů, ve kterých byli ubytováni nesvobodní horníci – váleční zajatci, nuceně nasazení občané ČSR a soudně odsouzení trestanci. Na Jáchymovsko bylo také direktivně sestěhováno několik tisíc Českých Němců z různých částí pohraničí, vyřazených za tímto účelem z plánovaného odsunu.[6]
  V prvním poválečném desetiletí probíhala těžba především v oblastech Jáchymov, Horní Slavkov a Příbram. Souběžně však probíhal intenzívní průzkum a vyhledávání nových ložisek uranu. V průběhu několika následujících byla nalezena a otevřena další hlubinná ložiska menšího či většího významu Vítkov a Dyleň v západních Čechách, Okrouhlá Radouň (jižní Čechy), Hamr na Jezeře a Křižany (Liberecko), Javorník-Zálesí, Licoměřice-Březinka, Chotěboř, Rožná-Olší, Slavkovice-Petrovice (okres Žďár nad Sázavou), Trutnovsko, Brzkov-Polná, Jasenice-Pucov (Náměšť nad Oslavou) . V době největšího rozvoje v sedmdesátých letech 20. století zaměstnával československý uranový průmysl kolem 60 000 pracovníků, koncem osmdesátých let došlo k útlumu v důsledku částečného vytěžení zásob, ekonomické nerentabilnosti při těžbě z velkých hloubek i ekologické zátěži na krajinu v okolí exploatace. Počátkem devadesátých let došlo zejména v rudném hornictví k rušení dotační politiky státu a z tohoto důvodu byly téměř všechny doly uzavřeny.

  SCHODY SE ZAMETAJÍ SHORA

  NEPRVE SE ROZHLÉDNOUT

  PO OKUPOVANÉM TUZEMSKÉM KONCENTRÁKU

  TĚŽENÍ URANU – VE PROSPĚCH SSSR

 11. Jan P říká:

  Peklo zamrzlo. V Alarmu napsali, že jsme zpět v Dickensovský dystopii a že charita nic neřeší ani nemůže. Díky pane Velemane.
  Novináři neřeší, že v momentu, kdy dítě nemá ani na jedno teplé jídlo denně, nepotřebujeme paní Tykač, aby šla a někomu ho koupila. Chudoba se musí řešit přes stát a musí se řešit strukturálně. Místo toho Česká televize pořád dává lidem návody. Rostou ceny energií, tak holt musíte zhasínat. Nevadí nám, že ČEZ má zisky jako nikdy, ale pan Stach nebo paní Voldánová vám vysvětlí, že si paní má stáhnout topení a používat pokličku při vaření. Svatá prostoto!
  https://a2larm.cz/2023/04/zacina-dalsi-kolo-zadluzovani-a-exekuci-socialni-prace-na-soucasnou-realitu-nestaci-rika-socialni-pracovnik-roku/?fbclid=IwAR21mEwmP_AyrX-0RV51jpkPRhPxTe9nigM2KWea59bXcMrrxknQTwiNS9k

 12. Zdeněk Gryc říká:

  Na plovárně s Martinem C. Putnou

  Dnes21:10 › 21:35
  Vyhledat na Seznam.cz

  „DOROSTENEC SE NARODIL 3 MĚSÍCE PŘED NORMALIZACÍ“
  PO NÍ BYLO TŘEBA NEJEN V JIHLAVĚ PŘISTAVĚT
  ADMINISTRATIVNÍ BUDOVĚ OV KSČ PŘISTAVĚT
  DŮM POLITICKÉ VÝCHOVY
  / aktuální lektor Svatopluk Beran/

  Prof. Mgr. Martin C. Putna, Dr. se narodil 30. května v roce 1968 v Písku. Vystudoval ruštinu a latinu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, též teologii na Teologické fakultě Jihočeské univerzity.
  Doktorát v oboru ruské literatury 1995, habilitace v oboru obecné a srovnávací literatury 1998. Přednášel na FAMU, Universität Regensburg, na katedře rusistiky a v centru komparatistiky FF UK. Od r. 2006 učí na FHS UK. Martin C. Putna moderoval pořad Setkávání na ČRo 3 – Vltava, v roce 2002 byl spolumoderátorem televizního pořadu Síto.
  V roce 2008 jmenován ředitelem Knihovny Václava Havla.

  /přes velké žaludeční potíže
  MILOŠE ZEMANA/

  V roce 2013 byl jmenován profesorem.
  Tématem jeho odborných prací je historie katolicismu, období pozdní antiky s důrazem na kulturní a náboženský vývoj i ohlasy antické kultury.
  Dále se pak věnuje ruské literatuře.
  ——
  MOHL NEBO NE-MOHL
  VEL-MOCENSKÝ PUTIN
  DE-NACIFIKOVAT UKRAJINU

  MUSEL NEBO NE-MUSEL
  DE-NACIFIKOVAT UKRAJINU

  PRÁVĚ DNES
  SE NE-MUSÍME PTÁT
  KOLO DĚJIN SE TOČÍ

  CO NA-TO

  MATKY PADLÝCH
  HRDINŮ?

 13. Zdeněk Gryc říká:

  Jan P říká:
  Středa, 26. 4. 2023 v 20:42
  Svatá prostoto!
  ———————
  Svatojánská modlitba
  Svatý Jan z Nepomuku natahuje k létu ruku.
  (květnová pranostika)

  Svatý Jene z Nepomuku,
  drž nad námi svoji ruku,
  ať nám Bůh dá, co dal tobě,
  by náš jazyk nezhnil v hrobě!
  (česká modlitba)

 14. Zdeněk Gryc říká:

  CO NA-TO

  pane Beran.
  třeba zejtra?

  Těžba uranu v Československu[editovat
  Jáchymovské doly[editovat
  Podrobnější informace naleznete v článku Jáchymovské doly.

  V srpnu 1945 byla v Praze zahájena přísně tajná jednání

  mezi pověřencem SSSR plukovníkem Alexandrovem
  a náměstkem ministra zahraničního obchodu SSSR Ivanem Bakulinem

  a na druhé straně předsedou vlády ČSR Zdeňkem Fierlingerem.
  Krycí jméno projektu pro vytěžení a dodání jáchymovské uranové rudy do SSSR
  neslo název

  Chalupa,

  veškeré informace o těžbě, dodávkách,
  cenách byly od prvních počátků přísně tajné.

 15. Svatopluk Beran říká:

  MOC BYCH VÁM PANE GRYC PŘÁL, ABY JSTE SI SVÉ IDEE MOHL UŽÍVAT JAKO OBČAN USA V USA A DO ČESKOSLOVENSKA JEZDIL JEN KDYŽ TAK NA DOVOLENOU, KTEROU BY JSTE SI VYBRAL V NĚKTERÉ Z AMERICKÝCH CESTOVNÍCH KANCELÁŘÍ, Z TISÍCE JINÝCH MOŽNÝCH NABÍDEK. SNAD BY JSTE SI RADĚJI VYBRAL NĚJAKOU JINOU AMERIKOU OTROČENOU FINANČNĚ A VÁLKAMI ZEM? JE TO ALE JINAK A MY TU MUSÍME ABSORVOVAT ČECHA, KTERÝ S HLAVOU V PÍSKU HÝKÁ Z VOLEVČIC AMERICKÉ FINANČNÍ NESMYSLY KRYTÉ VRAŽDĚNÍM PO CELÉM SVĚTĚ A OSTATNÍM NÁLEPKUJE STUPIDNOSTÍ AMERIČANŮ NÁLEPKY, O KTERÉ ONI NESTOJÍ. SEDNĚTE SI V KVĚTNU DO DŽÍPU A JEDTE SI DO PLZNĚ NA KAKAO A POZDRAVTE SE S HRDINY CO V ŘÁDOVĚ DESETITISÍCÍCH PADLÝCH OSVOBODILI ČESKO A VÁŠÍ RODINU OD ROBOTY NA FAŠISTICKÉM LEBENSRAUMU UKRAJINY. NEZAPOMEŇTE SI VZÍT MAPU STUPIDNĚ VYBOMBARDOVANÉ PLZNĚ, AŤ PŘI TOM NEVJEDETE DO NĚJAKÉHO KRÁTERU NEVYBUCHLÉ AMERICKÉ BOMBY, ČI ABY VÁS STATEČNÍ OHŘÍVAČI KAKAA NEZAŘADILY DO NĚJAKÉ FAŠISTICKÉ JIM VZDÁVAJÍCÍ SE ČÁSTI ARMÁDY, PŘI ÚTĚKU ZA ODPLATU FAŠISTICKÉ GENOCIDY RUSKA.

 16. Svatopluk Beran říká:

  JEŠTĚ JEDNOU A TISÍCKRÁT PRO ZDEJŠÍHO ČESKO AMERICKÉHO OSLA I OSTATNÍ AMERICKÉ ČI RUSKÉ OSLY, TADY JE DNES, PO HLOUPÉM ROZTRŽENÍ ČESKOSLOVENSKA, ČESKÁ REPUBLIKA A TU JE POTŘEBA BUDOVAT. NE LÉZT DO PRD.LE KTERÉKOLIV Z VELMOCÍ, NÝBRŽ SPOLUPRACOVAT S CO NEJVĚTŠÍM POČTEM RŮZNĚ POLITICKY I NÁBOŽENSKY ZEMĚŘENÝCH ZEMÍ BEZ VRAŽDĚNÍ A PŘISLUHOVÁNÍ. ŽE VY, AMERICKÝ VLEZDOPRDE.O, POTŘEBUJETE PRO SVOJE VLE.DOPRDELECTVÍ DO ŘI.E USA, POSTAVIT OSTATNÍ DO SVÉHO PROTIKLADU A PŘIDĚLOVAT JIM SVOJI NÁLEPKU UBOŽÁKA VLEZ.DOPRDELE V OPAČNÉM GARDU, JE VÁŠ TYPICKÝ STUPIDNÍ POHLED SLABOCHA. HODNĚ ŠTĚSTÍ A RADOSTI VE VAŠEM ŽIVOTĚ JEDNODUCHÉHO SOCIALISTICKÉHO ARCHITEKTA, DNEŠNÍHO UDAVAČE A AMERICKÉHO HÝKAJÍCÍHO OSLA.

  Korporátní fašismus překresluje mapu USA

  Němečtí průmyslníci akceptovali Hitlera až poté, co jim zaručil, že zničí německé odborové hnutí. Americké odbory jsou nyní cíleně ničeny novými zákony.
  Německý historik Ernst Nolte ve vynikající studii o vzniku fašismu v Německu připomíná, že němečtí průmyslníci akceptovali Hitlera (kterého předtím vnímali jako neškodného politického šaška) až poté, co jim zaručil dvě věci: že zničí německé odborové hnutí a že jim zajistí podíl na kolonizaci dobytých území na Východě. Pak už nestálo jmenování Hitlera říšským kancléřem nic v cestě.

  Ve starším článku Koupená politika v USA jsme podrobně psali o republikánské snaze zničit výdobytky státních zaměstnanců v některých státech Unie, které mají zaručeno zákony již více než sto let.

  Útok miliardářů vedou typy, jako jsou nechvalně známí bratři Kochové. Ti ničí životní prostředí mimo jiné i tím, že si lobbisticky zavazují státní politické reprezentace těch států, jejichž obyvatelstvo přivádějí do hrobu. Viz reportážní film natočený v USA.

  V Republikány vedených státech USA nejsou jen systematicky ničeny výhody sociálního státu, které ještě pořád v Evropě bereme jako samozřejmost. Miliardáři a šéfové bank nyní přesvědčují republikánské vlády (tj. jejich klienty, kterým pomohli svými financemi k moci), aby zlomily vyjednávací moc odborových svazů. Nový útok na práva odborů směřuje k ekonomickém oslabení jejich role. Útok je veden prostřednictvím zákonů zavádějících právo na tzv. „svobodu práce“.

  Podívejte se na reportáž nezávislé TV „The Real News“, která ukazuje, jak známá lobbystická organizace ALEC připravovala tento zákon.

  I to už tu jednou bylo, viz Liessmannovu Teorii nevzdělanosti nebo peklo v bangladéšské textilce. Americké odbory totiž vybírají i od nečlenů určitý poplatek, aby mohli zastupovat jejich zájmy při vyjednávání o platech a pracovních podmínkách na celostátní úrovni. Nejedná se tedy o povinné členství v odborech, ale o povinný poplatek, kterým pracující ve vybraných odvětvích (kde je zastupovaly odbory) spolufinancovali odborářské kampaně a lobbing. Na obrázku vidíte mapu států, které cíleně oslabily pozici odborů tím, že tento historicky daný zákon zrušily.

  Výsledkem je oslabení celostátní síly odborových svazů, které nebudou mít dostatek prostředků na placení kvalifikovaných odborníků, analýz, lobbingu atd., aby prosadili nutné změny v zákonech nebo se bránily proti nemravným zákonům přijatým na jejich účet.

  Například naši odborářští ekonomové placení odborovou centrálou jako jediní správně spočítali míru inflace a hospodářského růstu v Česku po sci-fi nápadech chemika Kalouska. Po zavedení nových zákonů v USA možná nebudou mít odboráři na to, aby tento typ odborníků platili jako dosud.

  Nyní se podívejte na mapu států vedených republikány, kteří veřejně odmítli účast na povinném pojištění financovaném z 90 % federální vládou (tzv. Obamacare). Tyto státy jsou vyznačeny červeně. Jejich pravicoví guvernéři a parlamenty by pojistili finanční spoluúčastí pouhých 10 % doplatku z rozpočtu států vedených Republikány milióny chudých Američanů v těchto státech. Ale to bohatí Republikáni v žádném případě nechtějí. Lépe je nahecovat tyto chudáky proti zavedení povinného zdravotního pojištění ve jménu „svobod“.

  Mapa asociálních států vedených republikány se pozoruhodně kryje s těmi státy, jejichž vlády vedou cílený útok na občanské sociální svobody, které zde vznikly již před sto lety. Mapu jsme vzali z pravicových stránek FreedomWorks, které odpor proti zavedení povinného pojištění představují jako vítězství svobody. I fašismus v Německu „osvobodil“ dělníky, tím že násilím a zákony zničil sociální svobody a organizaci odborů. Z dějepisu víme, kam to dospělo.

 17. Zdeněk Gryc říká:

  Zdeněk Gryc říká:
  Středa, 26. 4. 2023 v 23:22
  CO NA-TO

  pane Beran.
  třeba dneska?

  Těžba uranu v Československu[editovat
  Jáchymovské doly[editovat
  Podrobnější informace naleznete v článku Jáchymovské doly.

  V srpnu 1945 byla v Praze zahájena přísně tajná jednání

  mezi pověřencem SSSR plukovníkem Alexandrovem
  a náměstkem ministra zahraničního obchodu SSSR Ivanem Bakulinem

 18. Zdeněk Gryc říká:

  “CHCIMÍR“

  Vrabel
  +
  Rajchl

  Glosujeme živě soud s Ladislavem Vrabelem: Dezinformátorovi hrozí 2 roky za lhaní o českých atomovkách
  Martin Bartkovský 27. dubna 2023 • 09:00

  Druhé stání má u Obvodního soudu pro Prahu 1 pořadatel protivládních demonstrací a proruský dezinformátor Ladislav Vrabel. Člověk, kterému vypálil s protesty rybník Jindřich Rajchl, je souzen za vyjádření, ve kterém tvrdil, že vláda Petra Fialy bude ze stíhaček bombardovat Rusko jadernými zbraněmi a způsobí tak otevřený válečný nukleární konflikt mezi oběma zeměmi. Hrozí mu až dvouleté vězení, státní zástupkyně navrhuje potrestat ho podmíněným trestem. Vrabel obvinění u soudu na začátku března odmítl. Prohlásil, že se cítí absolutně nevinen. Stíhání považuje za politické, za snahu umlčet opozici.

  Dění glosuje živě přímo ze soudní síně Martin Bartkovský.
  ———————————————-
  co NATO Vrábelova roztleskávačka ?

  VRÁBEL
  PUTINŮV DOBŘE PLACENÝ AGENT
  SE ZLATÝMY SLITKY

  ZŮČASTNIL JSEM SE SAMOSTATNĚ PŘÍMO NA KAVČÍCH HORÁCH. NĚKTERÉ VĚCI SE MI OD VRÁBELA ZDAJÍ DOBRÉ, NĚKTERÉ ŠPATNÉ, BYL JSEM TAM S INICIATIVOU NE ZÁKLADNÁM

  Bez zlatých slitků a zdarma

  Svatopluk Beran říká:
  Pátek, 18. 11. 2022 v 8:35
  MŮŽU JEN POTVRDIT CO ŘÍKÁ VÝŠE BLADE.
  SVOBODA JE V TOM, ŽE MŮŽEŠ NA NÁRODNÍ TŘÍDĚ KŘIČET NA VYSTRČILA ŽE JSOU TO BANDITI KTEŘÍ VÁLČÍ NA UKRAJINĚ V PRD..I USA PROTI RUSKU A ONI SE U TOHO I S POLICIÍ USMÍVAJÍ. TO JE PRO NĚ DEMOKRACIE A SVOBODA. ŽE ZAKAZUJÍ ZPRÁVY OD JINUD? DÁL SE JEN USMÍVAJÍ A OZNAČÍ TĚ ZA KOLABORANTA A NA TY UŽ JE ZÁKON. VČERA JSEM SE POPRVÉ DOZVĚDĚL, ŽE UŽ STAČILI ZMĚNIT I ZÁKON O ,,DOČASNÉM,, UMÍSTĚNÍ ZAHRANIČNÍCH JEDNOTEK NA ÚZEMÍ České Republiky. V PODSTĚ ZCELA TOTOŽNÝ S BÝVALÝM.
  BYL JSEM VČERA NA KAVČÍCH HORÁCH. Z FLORENCE PŘESNĚ DO MÍST KDE SE VYSTUPUJE NA KAVČÍ HORY, NEJEZDILO OD VČEREJŠKA METRO, ALE JEZDILY AUTOBUSY A TRAMVAJE. ZŮČASTNIL JSEM SE SAMOSTATNĚ PŘÍMO NA KAVČÍCH HORÁCH. NĚKTERÉ VĚCI SE MI OD VRÁBELA ZDAJÍ DOBRÉ, NĚKTERÉ ŠPATNÉ, BYL JSEM TAM S INICIATIVOU NE ZÁKLADNÁM JEŠTĚ PŘED PŘÍCHODEM PROTESTUJÍCÍC A ZÁROVEŇ S NIMI JSEM PAK PROTESTOVAL PROTI MANIPULACÍM ČT S OBČANY ČESKÉ REPUBLIKY. MÁME ZDE MEZI SEBOU JEDNOHO TAKOVÉHO TYPICKÉHO ZMATENCE. PODLE MNE TAM PŘIŠLO ZCELA UKÁZNĚNĚ MINIMÁLNĚ 5 AŽ 8 TISÍC LIDÍ. PRVNÍ TŘI ŘEČNÍCI DOBRÝ. POLICISTA KTERÝ HÁJIL BĚŽNÉ KLUKY A HOLKY OD POLICIE V ULICÍCH ALE TVRDĚ ŠEL DO RAKUŠANA. DALŠÍ ŘEČNÍK BYL ZASE BÝVALÝ ZPRAVODAJEC, KTERÝ VEDE VÁLKU Z ČESKÝMI ZPRAVODAJSKÝMI SLUŽBAMI O TOM, JAK DESTRUUJÍ TUTO ZEM.

  DALŠÍ BYLA BOBOŠÍKOVÁ, KTERÁ TAKÉ OBHAJOVAL BĚŽNÉ ZAMĚSTNANCE ČT A I NĚKTERÉ NEJMENOVANÉ REDAKTORY, ALE ŽE JE TO JEJICH PRÁCE A ZATÍM SE BOJÍ VYSTOUPIT Z ŘADY VÝŠEJI POSTAVENÝCH GRÁZLŮ. NO A JAK ZAČALI O KOVIDU TAK JSEM ODEŠEL.

  ZprávyDomácíKauzy
  U zadluženého Vrabela objevili zlaté slitky
  LUKÁŠ VALÁŠEK, ADÉLA JELÍNKOVÁ

 19. Zdeněk Gryc říká:

  „CHCIMÍR“

  Mnichov krize appeasementu 1938 – Faber David

  Kniha významného britského historika je jedním z ojedinělých děl,
  které popisují tuto klíčovou událost českých a evropských dějin
  z pohledu Velké Británie.
  Odráží doznívající traumata první světové války a obavy z nového konfliktu,
  kterému měla zabránit dohoda,
  spojovaná později se zradou a opuštěním spojence.

 20. Jan P říká:

  Chciválek si opět prosral inkontinenční kalhotky!

  Zdeněk Gryc říká:
  Čtvrtek, 27. 4. 2023 v 13:06
  „CHCIMÍR“

 21. Zdeněk Gryc říká:

  ANO NYMITA = SPROSTOTA

 22. Zdeněk Gryc říká:

  PRÁVĚ DNES

  Ultrakonzervativní námořní důstojník chce nahradit Putina
  dnes 5:50
  Jaroslav Zbožínek
  Bývalý kapitán ruského vojenského námořnictva a veterán čečenské války Ivan Otrakovskij chce nahradit v Kremlu prezidenta Vladimira Putina.
  Sedmačtyřicetiletý zakladatel ortodoxního hnutí Svatá Rus kolem sebe shromáždil několik stejně smýšlejících ultrakonzervativních důstojníků a oznámil kandidaturu na úřad hlavy státu, kterou Rusové budou volit příští rok v březnu.
  Zmíněné hnutí, které má silné vazby na ruskou pravoslavnou církev a organizuje hlídky na ochranu jejího majetku, založil Otrakovskij už před dvanácti lety.
  Nyní prostřednictvím videa, obklopen uniformovanými spolupracovníky, oznámil, že se hodlá ucházet o nejvyšší státní funkci.
  Mezi programovými prioritami Otrakovského

  + Svatopluka Berana
  je například odstoupení Ruska od všech
  „zotročujících mezinárodních obchodních dohod“

  a vypuzení dolaru i eura z ruského trhu.
  Rusové by tyto měny nesměli vlastnit, mít by mohli jen ruskou národní měnu,
  kterou chce Otrakovskij posílit.
  Moskva by podle něj měla také přerušit diplomatické styky se všemi
  „nepřátelskými“ státy.
  Otrakovskij chce dále úplně zastavit přistěhovalectví a
  progresivní populační politikou zajistit,
  aby se počet obyvatel Ruské federace zvýšil z nynějších 143 milionů na jednu miliardu.

  „Očista od zrádců“
  Otrakovského uskupení má dále v úmyslu „očistit“ společnost od všech
  „nepřátel a zrádců“ a vyvlastnit oligarchy, kteří v 90. letech
  „těžili z bohatství lidu“. Napříště by už žádní neměli existovat.

  PROBLÉM?

  Putinova milenka Alina si žije jako carevna.
  Podívejte se na panství za miliardy

  Poskytovatel: Prima Living
  Despotický vládce Ruska Putin si soukromí pečlivě střeží, přesto se ruští i zahraniční novináři shodují, že bývalá úspěšná moderní gymnastka Alina Kabajevová je nejdůležitější ženou ruského prezidenta. Už dlouho se proslýchá, že sedmdesátiletý Putin a devětatřicetiletá Kabajevová jsou pár, který má několik dětí, i když to veřejně nepřiznávají. Jednotlivé zdroje se v počtu dětí liší, ale Kabajevová má s Putinem podle všeho zřejmě dvojčata, další dva chlapce a pravděpodobně ještě jednoho, pátého potomka. Všechny děti se narodily ve Švýcarsku, jak uvádí web Prima Ženy, kde Kabajevová žije. Na veřejnosti se objevuje sporadicky.
  Vazby Kabajevové na Putina se poprvé objevily v roce 2008, kdy ruské noviny Moskovskij Korrespondent uvedly, že Putin se rozvedl se svou ženou a byl zasnouben s bývalou gymnastkou. Noviny později skončily. Není známo, kdy se s Putinem poprvé setkali, ale není neobvyklé, že se olympijská vítězka setká s prezidentem své země. Existuje fotografie dvojice z roku 2001, kdy jí Putin udělil Řád přátelství, nejvyšší ruské státní vyznamenání.
  Když odešla do sportovního důchodu, vstoupila do politiky a v letech 2007 až 2014 zastávala křeslo v dolní komoře ruského parlamentu za vládnoucí stranu Jednotné Rusko. V roce 2014 se stala předsedkyní Národní mediální skupiny, která má velké podíly téměř ve všech hlavních ruských státních médiích. Její pozice z ní udělala bohatou ženu, údajně vydělává okolo 12 milionů dolarů ročně.
  Alina disponuje majetkem za 2,7 miliardy korun
  Podle amerického ministerstva financí vlastní luxusní nemovitosti v Moskvě, Soči, Petrohradě a také ve Švýcarsku poblíž Ženevského jezera. Investigativní web Projekt ukázal, jak si Kabajevová žije. Většina z dvacítky nemovitostí, které podle nezávislého webu Kabajevová fakticky vlastní, je napsána na Putinovy příbuzné nebo věrné oligarchy, kterým vládce Kremlu důvěřuje. Celková cena nemovitostí, jimiž Kabajevová disponuje, se pohybuje okolo 2,7 miliardy korun (120 milionů dolarů).
  Jeden z bytů, který bývalá moderní gymnastka využívá, je luxusní střešní apartmán v rezidenčním bytovém komplexu Korolevskij park (Královský park) v černomořském letovisku Soči. Jde údajně o největší byt v Rusku o výměře 2 600 metrů čtverečních s bazénem, terasou nebo přistávací plochou pro vrtulníky. Uvnitř bytu je 20 pokojů, kinosál, sál na biliár, sauna, solárium nebo bar s tanečním parketem. O patro níže se nacházejí oddělené byty pro personál.
  Nedaleko své „carské“ rezidence ve Valdaji v Novgorodské oblasti nechal Putin v letech 2020 až 2022 vybudovat pro Kabajevovou nové luxusní panství. Dům má plochu 1 200 metrů čtverečních. Podle Daily Mail je v něm vidět neustálá přítomnost dětí, je tu malá motokárová dráha a hned vedle rezidence velké dětské hřiště ve žluté a modré barvě.
  V roce 2021 bylo u domu Kabajevové postaveno přístaviště, odkud se dá plout lodí přes malý kanál do obrovského parku, který se rozkládá na pozemku o rozloze 28 hektarů. Tyto pozemky byly kdysi místem, kde se pěstovaly sazenice jehličnanů pro obnovu národního parku.
  Přibližně ve stejné vzdálenosti od Putinova sídla a domu Kabajevové se nachází obrovský lázeňský komplex se soláriem, kryokomorou, bazénem o délce 25 metrů, saunou, vířivkami, masážemi či kosmetickými a stomatologickými službami. Skrytí před obyčejnými Rusy Vladimir Putin a jeho milenka Alina Kabajevová se svými dětmi tak žijí jako car a carevna.
  Kabajevová s dětmi stejně jako Putin při cestách do Valdaje pravděpodobně využívá speciální železniční trať, která končí na utajovaném a přísně střeženém soukromém nádraží. Jak píše New York Post, odtud pak Putinova přítelkyně létá do Putinovy rezidence vrtulníkem. Podobné železniční stanice se nacházejí i u Putinovy rezidence v Soči a jeho sídla Novo-Ogarjovo. Do těchto stanic Putin cestuje obrněným vlakem z nádraží v Moskvě, uzavřeného pro veřejnost. Jak se již dříve uvádělo, po Putinově invazi na Ukrajinu byl v nedaleké vesnici Jaščerovo instalován systém protivzdušné obrany Pantsir-1S.
  Zdroje: dailymail.co.uk, nypost.com/, bbc.com, zeny.iprima.cz

 23. jihlavák říká:

  Co Putin, ale jak si asi žije kyjevská elita? Štvavé dezinformační weby tvrdí, že se v Kyjevě ztratilo 400 milionů dolarů a Kyjev byl snad napomenut samotnými Spojenými státy.

 24. Jan P říká:

  Další střípek do mozaiky naší spíše nedemokratické země:
  Česká pošta strádá, její manažeři dostali mimořádné bonusy. Podnik zveřejnil plat ředitele
  https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/other/%C4%8Desk%C3%A1-po%C5%A1ta-str%C3%A1d%C3%A1-jej%C3%AD-mana%C5%BEe%C5%99i-dostali-mimo%C5%99%C3%A1dn%C3%A9-bonusy-podnik-zve%C5%99ejnil-plat-%C5%99editele/ar-AA1apnFH?ocid=msedgntp&cvid=a4f0b60764534a4e8244bac7fdb2d1cd&ei=10&fbclid=IwAR1SjoKG9cST-4eaaxtkk5w1QvgfU78REpRLPFiNV2rTPVP_2P2012qcixY

 25. Svatopluk Beran říká:

  Zdeněk Gryc říká:
  Čtvrtek, 27. 4. 2023 v 10:35

  ZprávyDomácíKauzy

  U zadluženého Vrabela objevili zlaté slitky
  LUKÁŠ VALÁŠEK, ADÉLA JELÍNKOVÁ

  ———————————————————————————————

  TAKŽE NEJEN HÝKAJÍCÍ AMERICKÝ OSEL, ALE I BLBEC KTERÝ DODNES NETUŠÍ, ŽE JE V KAPITALISMU NORMÁLNÍ VLASTNIT ZLATÉ SLITKY A ŽE CELÝ TENTO AMERICKÝ INFLAČNÍ SYSTÉM NATLAČENÝ K NÁM PO 89ROCE FUNGUJE POUZE NA DLUH!!!!!!!!

  JEŠTĚ VĚTŠÍ BLBEC NEŽ JSME ČEKALI. 🙂

  TO JE NESKUTEČNÉ ŽE NAŠI INTELIGENTNÍ REPORTÉŘI ODHALI, ŽE MÁ DOMA NĚKDO ZLATÉ SLITKY A PŘITOM DLUŽÍ. JAK BY K NIM JINAK PŘIŠEL KDYBY SI NA NĚ NEPŮJČIL, TAK JAKO TÉMĚŘ VŠICHNI PODNIKATELÉ A VLASTNÍCI NĚJAKÉHO MAJETKU.

  ACH JO 🙁

 26. Dvořák říká:

  Architektonické jsou pomočené kalhotky jedno. On prostě otočí.

 27. Dvořák říká:

  Samozřejmě architektovi.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I