Chceme ten mír…

Tupí (nebo naopak „chytří“, protože zaplacení…) chcimírové teď u nás? Přes tu zcela zřejmou drtivou realitu odpornosti ruské agrese a jediné východisko, tedy obranu?

Nic nového ani nezvyklého, najdou se v každé zemi a byli i dřív. Takhle se třeba demonstrovalo v New Yorku v červenci 1941. Vždyť hlásali přece to stejné, jako ti dnešní… mír s Hitlerem (Putinem…) , válka někde v Evropě (na Ukrajině…) se nás netýká, Ameriku jenom pro Američany (Čechy Čechům…) …A za pouhých pět měsíců jím Hitlerův spojenec v Pearl Harbouru začal „vysvětlovat“ jak to tedy s tím mírem vlastně je…

“ Válka je hrozná, nepřípustná, ale ještě horší a nepřípustnější je otroctví“ (Karel Čapek)

PS : …ale zase super pozitivní je, že jak Japonsko tak Německo se postupně stali demokratičtí spojenci USA…

47 Responses to “Chceme ten mír…”

 1. Svatopluk Beran napsal:

  CO JE NEJVĚTŠÍM ZLEM A HLOUPOSTÍ OD JIHLAVSKÉHO KAVÁRNÍKA TOMANCE, JE PODPORA USA V ROZDĚLOVÁNÍ A K VZÁJEMNÝM VÁLKÁM OBČANŮ SVĚTA, V ZÁJMU BOHATSTVÍ OMEZENÉHO MNOŽSTVÍ OBČANŮ SVĚTA.

  PS : …ale zase super pozitivní je, že jak Japonsko tak Německo se postupně stali demokratičtí spojenci USA…

  Samozřejmě že kavárník Tomanec se opět ukazuje jako TYPICKÝ HISTORICKÝ NÝMAND a jednoduchý občan naskakující na americkou propagandu, zcela bez použití vlastní mozkové kůry a bez HISTORICKÝCH KONKRÉTNÍCH vědomostí.

  JAPONSKO A NĚMECKO SE NESTALY DEMOKRATICKÝMI ZEMĚMI SAMI OD SEBE, ALE BYLA JIM AMERICKÁ DEMOKRACIE VNUCENA. V TOMTO PŘÍPADĚ USA JAKO PRVNÍ NA SVĚTĚ POUŽILI VELICE CHYTROU TAKTIKU PRO SVÉ BUDOUCÍ VOJENSKÉ A EKONOMICKÉ VAZALY, KTERÉ TOTÁLNĚ POVÁLEČNĚ NENIČILI, ALE KTERÉ POUŽILI K ZASTUPOVÁNÍ V DOMINOVÉHO EFEKTU V ZÁJMECH USA V DANÉ OBLASTI. TYTO ZEMĚ JSOU DODNES OKUPOVÁNY A HLÍDÁNY AMERICKÝM MILITARISMEM. BYLO TO POPRVÉ V DĚJINÁCH KDY VÍTĚZ NEDECIMOVAL PORAŽENÉ ZEMĚ NÝBRŽ, JIM DAL EKONOMICKOU PODPORU A JELIKOŽ OBĚ ZEMĚ BYLY VELICE VYSPĚLÉ, STALI SE EKONOMICKÝM FINANČNÍM DVOUPROCENTNÍM INFLAČNÍM PŘESTUPOVÝM ZÁZEMÍM PRO USA, V ROZŠIŘOVÁNÍ AMERICKÉHO FINANČNÍHO SYSTÉMU. HLAVNÍM DŮVODEM PROČ SI TO TAKÉ USA MOHLO MORÁLNĚ VZHLEDEM K SVÉMU LIDU DOVOLIT BÝT TAKTO BENEVOLENTNÍ BYLO NEJEN TO, ŽE DECIMACE NĚMECKA PO 1SV VEDLA K JEŠTĚ HORŠÍ 2SV, ALE I TO, ŽE ANI JEDNA Z VELMOCÍ PŘÍMO NEDECIMOVALA SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ, NÝBRŽ BOJOVALY PROTI USA A VOJÁKŮM USA O JINÁ, NEAMERICKÁ ÚZEMÍ A TUDÍŽ NEVYPALOVALA DOMY OBYČEJNÝCH AMERIČANŮ, NEZNÁSILŇOVALA AMERICKÉ ŽENY, NELIKVIDOVALA V PLYNOVÝCH KOMORÁCH AMERICKÉ DĚTI A STARCE A STAŘENY, NEZNIČILI AMERICKÉ HOSPODÁŘSTVÍ, NÝBRŽ VLASTNĚ AMERICE POMOHLY SE STÁT HOSPODÁŘSKÝM HEGEMONEM SVĚTA DÍKY AMERICKÉ VOJENSKÉ KONJUNKTUŘE Z VÁLEČNÝCH DODÁVEK CELÉMU SVĚTU VČETNĚ NĚMCŮ. BYLA TAK VYTVOŘENA CESTA KE KONTROLE GLOBÁLNÍ EKONOMIKY A ZALOŽENÍ BILDERBERGU (1954) A TRILATERÁLNÍ KOMISE (1973), JÍŽ JE NAPŘÍKLAD VLADIMÍR DLOUHÝ MÍSTOPŘEDSEDOU.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Trilater%C3%A1ln%C3%AD_komise

 2. Svatopluk Beran napsal:

  Mám napsaný ještě další příspěvek, ale nejde mi díky nějaké cenzuře vložit.

 3. Svatopluk Beran napsal:

  Takže z důvodu jména to není a není tam ani jediné sprosté slovo.

  JSOU TA INFORMACE O USA JAKO ZEMI, KTERÁ SE NA ÚKOR CELÉHO SVĚTA A DÍKY PROPAGANDĚ NA LIDECH, KTEŘÍ VŮBEC NETUŠÍ JAK OBCHODNÍ SVĚT FUNGUJE, OBOHACUJE VÁLKAMI PLÁNOVITĚ S KÝMKOLIV, KDYKOLIV A BEZ OHLEDU NA COKOLIV.

 4. VladimírV napsal:

  Co jsou Češi? Kříženci včely s prasetem – pracovití, ale svině. Nebo, jak bylo řečeno, smějící se bestie.

  Vážím si toho, že již přes mých sedmdesát let žiji v míru. Ano, chci mír a ze zištných zájmů. Abych dožil svůj život v míru. Je to moc? Přirovnávat současnou situaci s nástupem fašismu v Německu lze pouze velmi okrajově. Podhoubím jeho rozmachu byla bída. To je tak všechno, Češi si nehrají na žádné Übermenchen. Váží si svobody, kterou někteří využívají do té míry, že bez skurpulí hanlivě nálepkují každého, kdo nesdílí ten jeden správný názor ve smyslu článků 1 a 2 vojenských řádů. Kdy podle čl. 1 má velitel vždy pravdu a článku 2, pokud ji nemá, platí článek 1. Pohov!!!

  Současná vládní suita má oblibu nižší než 20% občanů, čímž se blíží situaci konce vlády jedné strany. Proto pochopitelně hledá mocného spojence a doufá, že se jí nedostane podobné reakce jako kdy v roce 89, bylo jiným velkým spojencem řečeno“ Eto vaše dělo“. Zároveň se chlácholi tím, že se nenajde síla, která tuto vládu semele. Bude to všeobecná bída, která vyžene lidi do ulic. Nejen z důvodu chudoby, ale především z obav před rozpoutáním válečného konfliktu, který by zasáhl i naši zemi.

  Vladimír Havlíček
  4.5.2023

 5. Jan P napsal:

  Nevím, co budou dělat chciválkové, až US hodí Ukrajince přes palubu.
  „A přestože Západ udělal maximum pro to, aby Ukrajince připravil na jejich protiofenzívu, nemá dostatečné zásoby dělostřeleckých granátů, protitankových zbraní a raket protivzdušné obrany, aby udržel válečné úsilí na neurčito, a nemůže rychle rozjet vojenské výrobní Splnění Bidenova slibu podporovat Ukrajinu „na tak dlouho, jak bude třeba“ je otázkou kapacity, nikoliv jen politické vůle. “
  https://responsiblestatecraft.org/2023/04/26/time-for-biden-to-come-clean-on-ukraine/?fbclid=IwAR3HJfXy4ZZZlqDd1kJKCG4IZCo2Jb0rknx3ICU7DYPy0a5o3HV7pfghMqE

 6. Jan P napsal:

  V rozhovoru zveřejněném nezávislým ruským webem Meduza se sídlem v Lotyšsku ukrajinský prezident řekl, že vytlačení Ruska z Ukrajiny silou „by vedlo ke třetí světové válce“ a že chce najít „kompromis“ s Moskvou ohledně Donbasu. Volodymyr Zelenskyi také řekl, že je připraven diskutovat o přijetí neutrálního statusu (Ukrajiny) jako součásti mírové dohody s Ruskem za předpokladu, že bude zaručen třetími stranami a předložen k referendu. V úterý 29. března 2022 Vladimir Medinskij skutečně oznámil v ruské televizi, že Ukrajina během rozhovorů souhlasila s tím, že bude neutrální v rámci „mezinárodní dohody“. A že postulovala požadavek, aby se Moskva zavázala, že se nebude stavět proti vstupu Ukrajiny do Evropské unie.
  Zdroj: Francouzský Courrier international č. 1639 ze čtvrtka 31. března 2022

  Co se mezitím přihodilo, že je všechno jinak, nám jistě vysvětlí nespočetní „chciválkové“. Vlastně ani nemusejí nic vysvětlovat: prostě a jednoduše chtějí válku.

 7. Miroslav Tomanec napsal:

  Výraz „chciválkové“ je idiocie nejhrubšího zrna.

  Protože válku nechce nikdo z těch, kdo pomáhá a podporuje Ukrajinu. Není to o ničem jiném , než o obraně před ruským poddanstvím a o výběru jiného způsobu života než hlásá Putin

  Ostatně hezky to vyjádřila jedna paní, když jsem v dobré víře přišel na „mírovou demonstraci“ s ukrajinskou vlajkou, protože kdo jiný teď potřebuje mír více než Ukrajina, že DOSLOVA :

  „Strčte si ten svůj mír do pr…. , my chceme tan NÁŠ MÍR… „

 8. Svatopluk Beran napsal:

  Miroslav Tomanec říká:
  Pátek, 5. 5. 2023 v 8:59

  Výraz „chciválkové“ je idiocie nejhrubšího zrna.

  PANE KAVÁRNÍKU VY VŮBEC NETUŠÍTE CO VLASTNĚ CHCETE A CO PODPORUJETE. VY PRÁVĚ JSTE TO NEJHLUBŠÍ ZRNO, VY JSTE TOTIŽ TIPICKÝ CHCIVÁLEK – A TO PODPOROU TOHOTO DNEŠNÍHO AMERICKÉHO PROJEKTU JAK V ZÁPADNÍ EVROPĚ, TAK SAMOZŘEJMĚ I ČR, PŘI NASTOLENÍ A ŘÁĎENÍ PÁTÝCH AMERICKÝCH KOLON V EVROPĚ.

  JSOU TO SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ KTERÉ DODNES VOJENSKY NEODEŠLY Z DOBYTÝCH ZÁPADNÍCH ÚZEMÍ EVROPY A JEŠTĚ JIM PŘITOM SPADLY DO CHŘTÁNU ZEMĚ DOBYTÉ SSSR, KTERÉ RUSKO SVÝMI VOJSKY KONEČNĚ PO 45 LETECH OPOUSTILO. JEN CO RUSKO NABÍDLO RUKU KE SMÍRU, TAK PÁTÉ KOLONY VLASTIZRÁDCŮ, TENTOKRÁT PROAMERICKÉ, OPĚT PRODALY ČESKOU ZEM A TO AMERICKÉMU GENOCIDNÍMU A TERORISTICKÉMU OBCHODNÍMU SYSTÉMU, JIŠTĚNÉMU NEJBOHATŠÍM MILITARISMEM SVĚTA, KTERÝ SE NIJAK NESE.E S KÝMKOLIV NA TÉTO PLANETĚ. POSLEDNÍ DVACETILETÁ GENOCIDA A PÁCHÁNÍ VÁLEČNÝCH ZLOČINŮ ŘADOVÝMI VOJSKY I USA, ALE I NÁJEMNÝCH ŽOLDNÉŘI ÚSA V ARABSKÉM SVĚTĚ, UKAZUJÍ USA ZAVEDENÁ VÁLEČNÁ SVINSTVA I Z JINÝCH ZEMÍ. DOSUD MOHLY SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ PÁCHAT ZVĚRSTVA BEZTRESTNĚ KDEKOLIV. KDYŽ ALE NĚKDO ZAČNE POUŽÍVAT AMERICKÉ METODY A TO V TIPICKÝCH AMERICKÝCH, OMEZENÝCH PREVENTIVNÍCH VÁLKÁCH, UKÁŽOU SE TI PRAVÍ CHCIVÁLCI V ČELE S VÁMI A GRYCEM.

 9. Zdeněk Gryc napsal:

  Cesta z Ruska
  Ruská agrese proti Ukrajině a její důsledky
  Kříž Zdeněk
  Novinka
  Ruská agrese proti Ukrajině, která začala 24. února 2022,
  doposud vyhnala z domova přibližně 7,5 milionu lidí,
  zapříčinila ztrátu zhruba 200 000 lidských životů a materiální škody,
  které jdou do stamiliard amerických dolarů.
  Jedná se o nejhorší ozbrojený konflikt v Evropě od roku 1945.

  Nakladatelství Masarykovy univerzity Munipress vydává ke smutnému výročí této války
  knihu Cesta z Ruska s podtitulem Ruská agrese proti Ukrajině a její důsledky.
  Kniha vychází jako čtvrtý svazek v edici „Mezi žánry“
  a její autor Zdeněk Kříž, profesor Fakulty sociální studií MU,
  v ní přibližuje historické souvislosti rusko-ukrajinského konfliktu
  a rozebírá dosavadní průběh války a důsledky ruské invaze.
  V úvodu knihy je pozornost věnována procesu rozpadu Sovětského svazu,
  který je důležitým kontextem pro pochopení rusko-ukrajinské krize.
  Další kapitoly se zabývají ilegální anexí Krymu a rozpoutáním války na Donbase v letech 2014-2015,
  po níž se na straně Ruska a Ukrajiny zintenzivnily vojenské reformy.
  Detailnímu popisu průběhu vojenských operací během roku 2022,
  spojených s rozsáhlou zahraniční pomocí Ukrajině, předchází kapitola, která se věnuje diplomacii v předvečer vypuknutí války.
  V závěru knihy je diskutován možný výhled konfliktu v roce 2023.

  Zdeněk Gryc říká:
  Pátek, 20. 10. 2017 v 9:54
  Čapek Karel: Ano, mnoho se změnilo,
  ale lidé /a světové velmoci/ zůstali stejní;
  jenomže teď víme líp, kdo je kdo.
  Kdo je slušný, byl slušný vždycky;
  kdo byl věrný, byl věrný i teď.
  Kdo se točí s větrem, točil se s větrem i dřív.
  Kdo myslí, že teď přišla jeho chvíle, myslí vždycky jenom na sebe.
  Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky.
  Kdo mění víru, neměl žádnou.
  Člověka, /ani RUSKO /nepředěláš, jenom se Ti vybarví.

  Katyňský masakr:
  Mělké hroby s popravenými Poláky objevili Němci, Sověti popírali vinu téměř půl století
  Příspěvek od: Kamil Šivák • před 2 h

  Když němečtí vojáci v roce 1943 objevili v borovicovém lese poblíž polského města Katyň masové hroby, otřáslo i těmi nejotřelejšími z nich. Šlo o těla Poláků, které v roce 1940 nemilosrdně zavraždili Sověti. Ti ale zarytě tvrdili, že to byla práce nacistů…

  Katyňský masakr:
  Mělké hroby s popravenými Poláky objevili Němci,
  Sověti popírali vinu téměř půl století© Pixabay
  Oběti Katyňského masakru patřily do polské inteligence,
  byli to nejbystřejší a nejchytřejší lidé, kteří tehdy v této zemi žili.
  Elita byla prostoduchým Sovětům vždy trnem v oku.
  Od obyčejného rolníka totiž nehrozilo, že by někdy mohl stanout v čele povstání…

  Katyň
  Příkaz k masové vraždě Poláků, který sepsal náčelník státní bezpečnosti Lavrentij Berija a podepsal Josif Stalin.
  Masová vražda polské elity
  Když se v roce 1939 rozdělilo Polsko mezi Německo a Sovětský svaz, byly všechny osoby neschopné vojenské služby (matky, děti, senioři) poslány do vnitrozemí ruského impéria. Tam se tito lidé buď podrobili novým pravidlům, nebo museli čelit smrti. Druhou frakci polské společnosti čekal jiný osud. Důstojníci, političtí odpůrci, intelektuálové, inženýři a právníci si vybrat nemohli, automaticky jim byl vystaven rozsudek smrti.
  Celkem bylo zadrženo okolo 14 700 vojáků a 11 000 vysoce postavených civilistů. K hromadné popravě došlo na třech místech – ve věznici Charkov, městě Tver a v Katyni. Mužům byly drátem svázány ruce za zády a následně je vojáci usmrtili výstřelem do týlu. Mezi „nejvýkonnější“ katy patřil Vasilij Blochin, který měl za 28 dní popravit 6 000 mužů.
  Objevení Katyňského masakru
  Mrtvoly Poláků v mělkých hrobech objevila až v roce 1943 německá armáda.
  Ještě v roce 1941 polská exilová vláda souhlasila s tím, že se připojí k Sovětskému svazu, aby společně bojovali proti nacistické hrozbě. Doufali, že díky tomuto rozhodnutí budou na svobodu propuštěni jejich vojenští důstojníci.

  Tou dobou ale byli již dávno zastřeleni.

  Rusové to nechtěli přiznat, a tak tvrdili, že muži někam utekli, pravděpodobně do Mandžuska.

  Němci ale 13. dubna 1943 zjistili, že tito muži nikam neutekli.

  Zástupci polské vlády uvěřili tomu, že za to mohou Sověti.
  Jenže Američtí a britští představitelé trvali na vině nacistů, nechtěli totiž ztratit Rusko jakožto svého spojence.

  Sověti dokonce během norimberských procesů přidali masakr v Katyni na seznam válečných zločinů…
  Pravda o masakru v Katyni
  Rusové svou vinu přiznali až po pádu Sovětského svazu v roce 1991.

  Gorbačovův nástupce Boris Jelcin odvezl původní příkaz k popravě do Varšavy,
  kde se formálně omluvil.

  Avšak teprve až rozsudek Evropského soudu pro lidská práva z roku 2012 uznal masakr v Katyni za sovětský válečný zločin.

  Rodiny zavražděných utrpěly dvojí újmu – přišly o příbuzné a musely dlouho čekat na pravdu.

  Na tragédii takových rozměrů nelze zapomenout.

  Vztahy mezi oběma zeměmi nejsou ideální dodnes.
  Zdroje informací:
  Wikipedia.org: Katyňský masakr
  Allthatsinteresting.com: The Katyn Massacre: When The USSR Purged 22 000 Polish Men – Then Blamed The Nazis

 10. Jan P napsal:

  Chciválkové, včetně autora blogu, žijí v bludech.
  Je to samej proruskej dezolát, co chce diplomacii, tj. 90 proc. populace, jak ukázal průzkum zveřejněný v únoru letošního roku irozhlasem.
  Co se týče samotných Ukrajinců (ne)chuť bojovat, který v diskusním příspěvku Miroslav Tomanec zmiňuje Byla fuška dohledat, ale přece. idnes, odemčený je tady: https://ulozto.cz/file/Oqh5ePQB8jSX/idnes-ua-mobilizace-pdf
  Z ukrajinských ofic. zdrojů jsem se dočet o dopadení padělatelů dokladů o zproštění vojenské služby – stálo 7000 dolarů (v listopadu). Podobná cena je za převedení do Maďarska (opět ukr. oficiální médium).
  Za „modrou“ bylo 1000 dolarů před válkou (podle svědectví ukr. anarchisty), ceny se ale masivně zvýšily, jak je vidno.
  Pak máte mraky mužů v Polsku a u nás. Moc se tam zpět nehrnou, resp. jen málo z nich.
  Taková podpora války proti Rusku, kdy na otázku, zda chcete vítězství Ukrajiny a podporujete současnou politiku odpoví člověk „ano“,může mít mnoho podob: Člověk by chtěl vítězství, ale rodina je přednější; chtěl by vítězství, ale ví, že by tam byl do dne mrtvý a moc se mu do toho nechce atd. atp. Na otázku v průzkumu můžete odpovědět „ano“ i kvůli různým obavám z perzekuce, třeba i přehnaným. Anebo vůbec neodpovíte. Samozřejmě záleží i na otázce…
  Tu motivaci mnohých Ukrajinců, proč dál bojovat bych načrtl asi takto: Ty řeči o ,,evropských hodnotách“ jsou až druhotné, chtějí konzum plus nacionalismus. Oni totiž chtějí vstoupit na západ jako privilegovaný národ, za který se velká část Ukrajinců považuje. To se netýká těch ,,proruskych“, které v případě vítězství Ukrajiny čeká možná genocida. Bohužel spousta lidí tam si myslí, že to vyřeší nacionalismus, a to že se přimknou k západu a uniknou s ,,objetí“ Ruska. Primárně tam převažuje názor, že za všechno špatné na Ukrajině může Rusko, a že příklon k západu je spasí a vše za ně vyřeší.

 11. Zdeněk Gryc napsal:

  Jan P říká:
  Pátek, 5. 5. 2023 v 19:37
  Chciválkové, včetně autora blogu, žijí v bludech.
  —————————————————–
  ANONYMOVÉ, PUTINOVIC TROLLOVÉ
  ŽIJÍ V ?

  NO v ANONYMITĚ, ŽE ?

 12. Jan P napsal:

  Aby to nezapadlo. Sám Volodymyr Zelenskyi „chcimírem“ – ještě více než měsíc po ruské agresi proti Ukrajině. Podmínky pro vyjednávání o míru jsou i po roce stejné – „jenom“ mezitím přibylo několik set tisíc mrtvých, zraněných, vyhnaných a stresovaných lidí a násobně se zvýšilo riziko globálního a jaderného konfliktu. Ale jestřábi političtí i ekonomičtí už toho mezitím hodně proinvestovali, a tak „ovlivňují názory lidí“ směrem k eskalaci války. Myslím, že i je samotné překvapuje, jak snadno dokážou ovlivnit veřejné mínění. Naši normalizační „doktoři marxismu-leninismu“ jim teď musí strašně závidět, jak jim to PŠM (politické školení mužstva) pěkně klape.

 13. Jan P napsal:

  Celkem solidní rozhovor s českou gumou („emeritní děkan vojenské školy NATO Defense College v Římě“).
  „[I]nformační operace v tomto konfliktu hrají obrovskou roli, stejně jako operace psychologické a masáž vlastních obyvatel. I u nás se ve sdělovacích prostředcích vede kampaň na podporu Ukrajiny, která je až moc jednostranná a optimistická. […]
  Už půl roku je jasné, že ani jedna ze stran není ochotna válku skončit. Myslím reálnou snahu. Ruský ministr zahraničí Lavrov sice říká, že jsou ochotni konflikt ukončit, ale už nedodává, že jedině za jejich podmínek, které jsou nepřijatelné pro Ukrajinu.
  Nestane se nic do té doby, dokud někdo z velkých hráčů něco neudělá. A určitě to nebudou Spojené státy, protože jasně stojí na straně Ukrajiny, takže nemohou hrát mírotvorce. Zřejmě by to měla být Čína, nikoho jiného si moc nedokážu představit, protože to musí být někdo, kdo má respekt a důvěru obou stran.
  Ani si nemyslím, že by to mohly zprostředkovat mezinárodní organizace jako OSN, protože tam nejsou silné osobnosti a spíš slouží jako nástroj hegemonů. Určitě ten konflikt neskončí letos. A i kdyby ta ofenziva byla úspěšná, tak se určitě nepodaří vyhnat Rusy z celé Ukrajiny.
  Jediné, co by mohlo něco změnit, by byl odchod Putina – neříkám hned atentát, ale může umřít přirozeně. To by mohlo odšpuntovat džina z láhve. Kdyby najednou odešel, tak by se Rusko jistě nestalo přes noc mírotvorcem, ale nastal by tam boj o moc mezi politickými frakcemi.“
  https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-general-micanek-valka-neskonci-i-kdyby-ukrajinci-uspeli-40429465?fbclid=IwAR2wFjywFlV2t1y7A-mr0Mv4vBcDedyHvLlokayK5h1aNTAGnH9QLds6xEs

 14. Svatopluk Beran napsal:

  Zdeněk Gryc říká:
  Pátek, 5. 5. 2023 v 19:35

  Ruská agrese proti Ukrajině, která začala 24. února 2022,
  doposud vyhnala z domova přibližně 7,5 milionu lidí,

  ———————————————————————————————–
  NEŽ VYHNALA Z UKRAJINY NĚKOLIK MILIONŮ OBČANŮ AMERICKÁ OBCHODNÍ PROXIVÁLKA Z RUSKEM NA UKRAJINĚ O PŘEPRAVU A ZISK RUSKÝCH UHLÍKOVÝCH KOMODIT Z RUSKA DO EVROPY, VYHNALI UKRAJINŠTÍ FAŠISTTIČTÍ NACIONALISTÉ DO RUSKA TŘIČTVRTĚ MILIONU VLASTNÍCH UKRAJINCŮ A 23TISÍC JICH ZABILI A UKRAJINSTÍ OLIGARCHOVÉ PŘED MAJDANEM VYHNALI PŘES 12 MILONŮ UKRAJINCŮ DO CELÉHO SVĚTA. DNES JE NEJVĚTŠÍ POČET UKRAJINCŮ VYHNANÝCH AMERICKOU VÁLKOU Z RUSKEM NA UKRAJINĚ V RUSKU A TO JIŽ PŘES DVA MILIONY. DÁLE JE POLSKO S JEDNÍM MILIONEM A NĚCO A JAKO TŘETÍ JE ČR S ASI PŮL MILIONEM UKRAJINSKÝCH EMEGRANTŮ.

  https://www.unhcr.org/news/stories/unhcr-urges-ukraine-establish-central-registration-system-internal-displacement-tops

  UNHCR naléhá na Ukrajinu, aby zavedla centrální registrační systém.

  Autor: Dan McNorton
  5. srpna 2014
  Dostupné také v:
  Français
  عربي

  Podle ruských úřadů se za prvních sedm měsíců letošního roku obrátilo na Federální migrační službu 168 677 vysídlených osob. Jednalo se o 6 347 pro status uprchlíka, 48 914 pro dočasný azyl, 28 134 pro občanství, 59 858 pro přechodný pobyt, 19 943 pro povolení k pobytu a 5 481 v rámci programu přesídlení krajanů.

  Větší počet Ukrajinců přijíždí a pobývá v Rusku v bezvízovém režimu. Ruské úřady odhadují, že od začátku roku v rámci tohoto programu dorazilo kolem 730 000 Ukrajinců, včetně 168 000, které viděla Federální migrační služba.

 15. Svatopluk Beran napsal:

  1.4.2008

  https://www.denik.cz/ze_sveta/ukrajina_usa_bush_nato20080401.html

  Bush je na Ukrajině a chce prosadit její členství v NATO

  Americký prezident se zastavil na Ukrajině právě před summitem NATO v Bukurešti, který začíná ve středu. Washington by chtěl prosadit, aby Ukrajině a Gruzii byl v rumunském hlavním městě nabídnut takzvaný MAP (Memebership Action Plan), plán postupného přidružování k alianci, který sice členství nezaručuje a měl by v ně vyústit.

  Většina Ukrajinců však členství své země v NATO nepovažuje za prioritu, naopak je proti němu. Podle průzkumů veřejného mínění si jen asi 30 procent ukrajinského obyvatelstva přeje vidět Ukrajinu v NATO

  NO A KDYŽ HOLŮD BYLA VĚTŠINA OBČANŮ V ROCE 2008 PROTI VSTUPU DO NATA, MUSEL PŘIJÍT NA UKRAJINĚ AMERICKÝ PUČ V KIJEVĚ 2014 POMOCÍ UKRAJINSKÝCH NECIONALISTŮ – POHROBKŮ BANDEROVSKÝCH FAŠISTŮ, KTERÝ STÁL AMERICKÉ DAŇOVÉ POPLLATNÍKY 5MILIARD DOLARŮ.

 16. Svatopluk Beran napsal:

  VYCVIČENÍ UKRAJINŠTÍ FAŠISTÉ INSTRUKTORY Z USA, DOBÝVAJÍ UKRAJINSKÉ VLÁDNÍ BUDOVY.

  https://www.youtube.com/watch?v=Ib7EkJD08e4

 17. Svatopluk Beran napsal:

  NOVÝ UKRAJINSKÝ PARLAMENT NAŘIZUJE ODZBROJIT TYTO JEDNOTKY, JIŽ NEJSOU V KIJEVĚ POTŘEBA

  https://www.lidovky.cz/svet/ukrajinsky-parlament-rozhodl-o-odzbrojeni-ilegalnich-skupin.A140401_114827_ln_zahranici_oka

  Ukrajinský parlament po noční střelbě v Kyjevě nařídil odzbrojit radikály.

  KYJEV – Ukrajinský parlament v úterý schválil dekret o okamžitém odzbrojení ilegálních skupin operujících na ukrajinském území. Odpovědnost za odebrání zbraní ponese policie a tajná služba SBU, oznámila agentura Unian. Parlament tak reaguje na noční střelbu v centru Kyjeva, po níž zůstali tři zranění lidé.

  OVŠEM NEODZBROJIL JE, NÝBRŽ JE JEŠTĚ VYBAVIL TĚŽKOU TECHNIKOU A POSLAL NA DONBAS ZLIKVIDOVAT A VYHNAT LUHANSKA A DONBASU PRORUSKÉ UKRAJINCE.

 18. Svatopluk Beran napsal:

  NO A VE FINÁLE PO ÚSPĚCHU VYCVIČENÝCH NEONACISTŮ SE USA ROZHODLY TENTO VÝCVIK UKONČIT A PŘESUNOUT HO NA RÁDOBY PRAVIDELNOU ARMÁDU

  USA zakázaly vojenský výcvik ukrajinských neonacistů

  https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/amerika/usa-zakazaly-vojensky-vycvik-ukrajinskych-neonacistu_345872.html

 19. Svatopluk Beran napsal:

  USA zakázaly vojenský výcvik ukrajinských neonacistů.

  Američtí poslanci zakázali vojenský výcvik ukrajinských radikálů¨

  12. 6. 2015, 10:07 – Washington/Kyjev • Aktualizováno 12. 6. 2015, 13:14
  ČTK

  Americká Sněmovna reprezentantů ve čtvrtek schválila dodatek k zákonu o zahraniční vojenské pomoci, v němž zakazuje americkým instruktorům podílet se na výcviku příslušníků ukrajinského dobrovolnického praporu Azov a blokuje dodávky mobilních protiletadlových raket na Ukrajinu. Oznámila to rozhlasová stanice Hlas Ameriky s odvoláním na prohlášení iniciátora dodatku, demokratického poslance z Michiganu Johna Conyerse.

  Příslušníci praporu Azov jsou v dodatku označeni za neonacisty a rasisty.

  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-amerika-americti-poslanci-zakazali-vojensky-vycvik-ukrajinskych-radikalu-306360

 20. Svatopluk Beran napsal:

  V ODĚSE UPALUJÍ UKRAJINŠTÍ FAŠISTÉ TÉMĚŘ PADESÁT PRORUSKÝCH UKRAJINSKÝCH OBČANŮ A ZE STRANY URAJINSKÝCH VLÁDNÍCH PŘEDSTAVITELŮ V PODSTATĚ KLID PO PĚŠINĚ

  NEBYLO TO POCHOPITELNĚ JEN OD UKRAJINSKÝCH VLÁDNÍCH PŘEDSTAVITELŮ, ALE I OD ARCHITEKTA SOCIALISMU GRYCE, AMERICKÝCH VLÁDNÍCH PŘEDSTAVITELŮ ČI NAŠICH VLÁDNÍCH PŘEDSTAVITELŮ ALE I OD JIHLAVSKÉHO KAVÁRNÍKA BYL TEHDÁ KLID PO PĚŠINĚ.

  https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/353289/vysetrovani-masakru-v-odese-bylo-zaujate-a-selhalo-mini-mezinarodni-experti.html

  Vyšetřování loňského krveprolití v Oděse s téměř padesátkou obětí na životech nebylo podle Mezinárodní poradní skupiny (IAP) v souladu s Evropskou úmluvou o ochraně lidských práv. Poradci uvedli, že trojí vyšetřování tehdejších událostí místy zbytečně selhalo a ve dvou případech bylo zaujaté.

 21. Svatopluk Beran napsal:

  MÁLO KDO O TOM VÍ, MÁLO KDO SI TO UVĚDOMUJE.

  CO TO JE BUKUREŠŤSKÁ DEVÍTKA a válečná situace vytvořená vedením NATA ZA INICIACE NAŠEHO DNEŠNÍHO ČESKÉ PRESIDENTA VÁLKY PETRA PAVLA, bývalého komunistického a následně amerického studenta vyzvědače.

  JE TO DEVÍTKA POSTSOVĚTSKÝCH ZEMÍ, KTERÝM STARŠÍ ČLENOVÉ NATO PO AMERICKÉM PUČI V KIJEVĚ A ZTRACENÍ KRYMU K OVLÁDNUTÍ ČERNÉHO MOŘE SPOJENÝMI STÁTY LETECKY Z KRYMU, COBY ZTRACENÍ BUDOUCÍ NEPOTOPITELNÉ LETADLOVÉ AMERICKÉ LODI KRYMU, NAŘÍDILI VZNIK A URČILI JIM, ŽE MUSÍ VOJENSKY JAKO PRVNÍ NASTOUPIT PROTI RUSKU, POKUD BY RUSKU, NĚKTERÝ Z TĚCHTO STÁTŮ NAPADL. STARŠÍ ČLENOVÉ NATO JSOU PAK ZODPOVĚDNI ZÁSOBOVAT JE ZBRANĚMY A DO PODPORY TĚCHTO ZEMÍ SE FYZICKY SVÝMI ŘADOVÝMI VOJSKY ZAPOJÍ AŽ BUDE LI JASNÉ, ŽE TITO POSTOVĚTŠTÍ OBRÁNCI NEUDRŽÍ LINIE VE VÁLCE Z PROTIVNÍKEM A TENTO PROTIVNÍK BY MOHL OHROZIT PŘÍMO ZÁDNÍ ZEMĚ EVROPY. JSME TEDY PO AMERICKÉM PUČI V KIJEVĚ, KTERÝ PRO AMERIČANY NEDOPADL ANI ZDALEKA JAK SI PŘEDSTAVOVALI, PŘEDURČENI NATEM A ZÁPADNÍ EVROPOU POD VEDENÍM USA, JAKO PRVNÍ PŘEDHOZENÉ MASO DO VÁLEČNÉH MLÝNKU USA Z RUSKEM A TO OD 4 LISTOPADU 2015 DO VÁLKY PRO OBRANU ZÁPADNÍCH MOCNOSTÍ, Z RUSKEM.

  Bukurešťská devítka nebo zkráceně B9 (polsky: Bukaresztańska Dziewiątka, rumunsky: Formatul București) je organizace založená 4. listopadu 2015 v Bukurešti v Rumunsku z iniciativy rumunského prezidenta Klause Iohannise a polského prezidenta Andrzeje Dudy během jejich bilaterálního setkání. Jejími členy jsou Bulharsko, Česká republika, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Polsko, Rumunsko a Slovensko. Vytvoření uskupení bylo především důsledkem agresivního postoje Ruska po anexi ukrajinského Krymu a následné ruské intervenci na východní Ukrajině v roce 2014. Všichni členové B9 byli buď členy bývalého Sovětského svazu (SSSR) nebo Varšavské smlouvy vedené Sověty.

  Bukurešťská devítka sdružuje státy s celkovým počtem téměř 96 milionů obyvatel, což tvoří zhruba 21,5 % obyvatel celé Evropské unie.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Bukure%C5%A1%C5%A5sk%C3%A1_dev%C3%ADtka

  Od svého založení dne 4. listopadu 2015 uspořádala Bukurešťská devítka několik setkání na různých úrovních.

  V červnu 2018, před zasedáním B9 téhož roku, se polský prezident Andrzej Duda vyslovil pro vstup Gruzie a Ukrajiny do NATO.

  Dne 25. února 2022 se vzhledem k ruské invazi na Ukrajinu v roce 2022 sešla B9 s Ursulou von der Leyen, předsedkyní Evropské komise.

  Summitu B9 dne 10. června 2022 se virtuálně zúčastnil generální tajemník NATO Jens Stoltenberg a také prezidenti České republiky a Slovenska.

  Dne 22. února 2023 se představitelé států B9 setkali na summitu ve Varšavě s prezidentem Spojených států amerických Joe Bidenem a generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem. Ve společné deklaraci, kterou přijali členové B9, se spojenci dohodli, že se v případě ohrožení vzájemně podpoří. Text deklarace také označil Rusko jako „nejvýznamnější a přímou hrozbou pro bezpečnost spojenců.

 22. Svatopluk Beran napsal:

  Může mi někdo poslat nějaké zpravodajství z českých medií o sobotním průběhu demonstrace na Václavském náměstí, PROTI AMERICKO-ČESKÉ VOJENSKÉ SMLOVĚ a následném pochodu minimálně tisícovky občanů přes Staroměstské náměstí, Karlův most k Srbské ambasádě a následně k Americké ambasádě a zakončené na Malostranském náměstí? Díval jsem se teď na ,,168 hodin ČT24,, a tam nějaký trouba tvrdil, že se u nás na rozdíl od Slovenska, proti Americké vojenské vazalské smlouvě s ČR vůbec neprotestuje. TO JE LEŽ JAKO VĚŽ. TO JE VYLOŽENĚ stejná ZPRAVODAJSKÁ TOTALITA V PŘEDÁVÁNÍ ZPRÁV O TOM CO SE V REPUBLICE DĚJE, jako za vlády jedné strany. Tato minimálně tisícovka občanů se při svém pochodu Prahou, kterou zajišťovali již od deseti hodin ráno připravení policejní těžkooděnci spolu s rozhlasovou, kamerovou a odposlouchávací technikou na dodávkových vozech. Kolem 14hod. byl na Václavském náměstí nižší počet stovek uniformovaných, antikonfliktních, tajných i těžkooděných policistů. JAK SE NĚKDY HUMORNĚ ŘÍKÁ ,,BYLO TAM VÍC NÁČELNÍKŮ NEŽ INDIÁNŮ,,. Protestující občané se pak vydali na průvod Prahou, zajišťovaný minimálně stovkou policistů. Zastavili se na Staroměstském náměstí a poklonili se před Husovým pomníkem, kde vzdali poctu HUSOVĚ MYŠLENCE – BRAŇTE PRAVDU – a následně se přes Karlův most přesunuly před Srbskou ambasádou, kde se asi po deset minut hlasitého skandování, omluvili za ČESKOU spoluúčast na NEZÁKONNÉM bombardování Srbska NATEM. Následně se přesunuly k Americké ambasádě, před kterou ale byly policisty odkloněni v úrovni Irské ambasády. Protestujícím, tedy minimálně tisícovému shromáždění Českých občanů nesouhlasící s VAZALSKO AMERICKO-ČESKOU VOJENSKOU SMLOUVOU, NEBYLO UMOŽNĚNO VYSLOVIT PŘÍMO PŘED AMERICKOU AMBASÁDOU SVŮJ PROTEST PROTI TÉTO NEPŘIJATELNÉ SMLOUVĚ. – VYPADÁ TO ŽE AMERICKÁ AMBASÁDA V ČESKÉ REPUBLICE JE JEDINÁ V CELÉM SVĚTĚ, PŘED KTEROU SE NESMÍ PROTESTOVAT PROTI AMERICKÝM VÁLKÁM, AMERICKÝM GENOCIDÁM, VRAŽDĚNÍ, POUŽÍVÁNÍ ATOMOVÝCH BOMB I VAZALSKÝM VOJENSKÝM SMLOUVÁM. Občané tedy aspoň v úrovni Irské ambasády hlasitě protestovali směrem k možná padesát metrů vzdálené Americké ambasádě. Na moji otázku policistům, jestli tedy nesmím protestovat v České demokracii proti světovému vraždění USA, proti vojenské smlouvě s USA, už ani na vlastním výsostném území, mi bylo policistou sděleno, že samostatně mohu. Zkusil jsem tedy okolo několika za sebou stojících policistů samostatně projít a skutečně se mne nikdo nesnažil zadržet. Před samotnou ambasádou pak stáli v řadě další policisté vedle sebe. Projevil jsem tedy hlasitě několikrát svou možnost nesouhlasu – ŽE JÁ JSEM V TÉTO REPUBLICE DOMA, NE ONI – A VYDAL JSEM SE ZPĚT K DAVU ZASTAVENÉM U IRSKÉ AMBASÁDY A ZDĚLIL TĚM NEBLIŽŠÍM V DAVU, ŽE SE MOHOU SAMOSTATNĚ PŘÍMO K AMERICKÉ AMBASÁDĚ DOSTAT A SAMOSTATNĚ VYSLOVIT NESOUHLAS A SVŮJ PROTEST. NIKDO SI UŽ ALE NETRUFL KORDONEM POLICISTŮ PROJÍT. Dav se následně, asi po deseti minutách hlasitých protestů směrem k padesát metrů vzdálené americké ambasádě, přesunul na poslední místo demonstrace a kde se teprve protestní akce, po několika dalších projevech ukončila a občané se pokojně rozešli.

  JELIKOŽ JSEM DOSUD NIKDE NEZAREGISTROVAL V ČESKÝCH MEDIÍCH TAKOVÝTO SKUTEČNÝ PRŮBĚH CELÉHO PROTESTU, RÁD BYCH DOSTAL OD NĚKOHO NĚJAKÝ ODKAZ, KTERÝ POPISOVAL Z NAŠEHO MAINSTRÍMU, TENTO SKUTEČNÝ PRŮBĚH CELÉ MANIFESTACE. DĚKUJI.

  MOHU TAKÉ ZDĚLIT ZDEJŠÍMU ARCHITEKTU SOCIALISMU A TÍM MU UDĚLAT RADOST, ŽE TO SKUTEČNĚ VYPADÁ TAK, ŽE OD PŘÍŠTÍHO ROKU UŽ 8KVĚTEN NEBUDE STÁTNÍ SVÁTEK JAKO DEN OSVOBOZENÍ ČR RUDOU ARMÁDOU A USA. MÝBRŽ TO BUDE POUZE VÝZNAMNÝ DEN K OSLAVĚ UKONČENÍ VÁLKY SPOJENECKÝCH VOJSK POD VEDENÍM USA. GRATULUJI K DALŠÍ ZMĚNĚ HISTORICKÝCH SKUTEČNOSTÍ VE STYLU KOMUNISTŮ. JIŽ NEBUDEME DĚKOVAT RUDÉ ARMÁDĚ A JEJICH 143 000, PLUS 30 000 RUMUNŮ A NĚKOLIKA STOVKÁM ZÁPADNÍCH SPOJENECKÝCH VOJÁKŮM POCHOVANÝCH V NAŠÍ ZEMI ZA OSVOBOZENÍ Z PLÁNOVANÉ FAŠISTICKÉ GENOCIDY A PŘESUNUTÍ ČESKÉHO SLOVANSKÉHO NÁRODA JAKO NĚMECKÉ LEVNÉ PRACOVNÍ SÍLY DO VÝCHODNÍCH OBLASTÍ BUDOUCÍHO NĚMECKÉHO LEBENSRAUMU. NÝBRŽ SI BUDEME PŘIPOMÍNAT KONEC 2SV JAKO VÍTĚZTVÍ SPOJENCŮ POD VELENÍM USA.

  JE MI Z TOHO NA BLITÍ.

 23. Svatopluk Beran napsal:

  Jak legálně zlikvidovat Českou republiku -,, Dohoda“ o spolupráci v oblasti obrany.

  SMLOUVA JE VOJENSKY TÁMĚŘ TOTOŽNÁ, JAKO BYLA ZRÁDNÁ VOJENSKÁ SMLOUVA PO OBSAZENÍ ČSSR VOJSKY WARŠAVSKÉ SMLOUVY V ROCE 1968 S TEHDEJŠÍM SOVĚTSKÝM SVAZEM O POBYTU SOVĚTSKÝCH VOJSK NA ÚZEMÍ ČSFR.

  DOHODA MEZI ČESKOU REPUBLIKOU A SPOJENÝMI STÁTY AMERICKÝMI O SPOLUPRÁCI V OBLASTI OBRANY.

  BSAH
  Preambule
  Článek 1 Rozsah a účel
  Článek 2 Definice
  Článek 3 Přístup k dohodnutým zařízením a prostorům a jejich užívání
  Článek 4 Umisťování obranného vybavení, zásob a materiálu
  Článek 5 Vlastnictví majetku
  Článek 6 Bezpečnost
  Článek 7 Vstup, pobyt a opuštění území
  Článek 8 Logistická podpora
  Článek 9 Motorová vozidla
  Článek 10 Oprávnění
  Článek 11 Pohyb letadel, plavidel a vozidel
  Článek 12 Trestní jurisdikce a přestupky
  Článek 13 Omezení osobní svobody a přístup
  Článek 14 Kázeň
  Článek 15 Nároky na náhradu škody
  Článek 16 Osvobození od daně pro služební účely
  Článek 17 Osvobození od daně pro osobní účely
  Článek 18 Dovoz a vývoz pro služební účely
  Článek 19 Dovoz a vývoz pro osobní účely
  Článek 20 Celní postupy
  Článek 21 Podpůrné činnosti v oblasti vojenské služby
  Článek 22 Vojenské poštovní úřady
  Článek 23 Měna a směna
  Článek 24 Práce
  Článek 25 Postupy zadávání zakázek
  Článek 26 Právní postavení dodavatelů
  Článek 27 Životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost
  Článek 28 Veřejné služby a spojení
  Článek 29 Provádění a spory
  Článek 30 Vstup v platnost, změny a doba platnosti

  Příloha A Dohodnutá zařízení a prostory

  TÉMĚŘ KOMPLETNÍ SMLOUVA PAK NA TOMTO ODKAZU

  http://www.nezakladnam.cz/cs/2513_jak-legalne-zlikvidovat-ceskou-republiku—dohoda-o-spolupraci-v-oblasti-obrany

  SMLOUVA SAMOZŘEJMĚ PRO VEŘEJNOST NENÍ KOMPLETNÍ ALE MÁ SVÉ TAJNÉ, NEZVEŘEJNITELNÉ DODATKY TAK, JAKO KAŽDÁ VOJENSKÁ ČI OBCHODNÍ SMLOUVA.

 24. Svatopluk Beran napsal:

  TATO AMERICKÁ SMLOUVA S PŘÍPADNÝM BUDOUCÍM ČESKÝM VAZALSKÝM STÁTEM, JE VYPRACOVÁNA A POSTAVENA NAD ZÁKONY ČESKÉ REPUBLIKY

  ZÁROVEŇ JSOU VŠAK JEŠTĚ NAVRHOVÁNY DODATKY DOPLNĚNÍ ČESKÉ ÚSTAVY, KTERÉ BUDOU UMOŽŃOVAT ZASAŽENÍ AMERICKÝCH VOJSK PŘÍMO PROTI OBČANŮM ČESKÉ REPUBLIKY NA ÚZEMÍ ČESKÉ REPUBLIKY.

  PŘÍKLAD – VLÁDA PROTI KTERÉ BUDOU PROTESTOVAT OBČANÉ, NEBO VLÁDA KTERÁ PŮJDE DO DRUHÉHO VOLEBNÍHO OBDOBÍ A NEBUDE TO MÍT JISTÉ, BUDE MOCI POVOLAT NA 60 DNÍ DO NAŠÍ ZEMĚ AMERICKÁ VOJSKA DO JIŽ PŘEDEM VYBUDOVANÝCH OPĚRNÝCH AMERICKÝCH LOGISTICKÝCH CENTER, (jedno z nich má v Jihlavském Rancířově), Z KTERÝCH BUDOU MOCI TITO AMERIČTÍ VRAHOVÉ, JAK JE ZNÁME Z JEJICH NEZÁKONNÝCH VÁLEK PO CELÉM SVĚTĚ, MOCI VOJENSKOU SILOU ZASAHOVAT PROTI NESPOKOJENÝM A BOUŘÍCÍM SE ČESKÝM OBČANŮ, Z MOMENTÁLNÍ ČESKOU VLASTIZRÁDNOU VLÁDOU.

  JEDEN AMERICKÝ VOJÁK S MOŽNOSTÍ ZASAHOVAT PROTI ČESKÝM OBČANŮM PŘIJDE, ZE SKUŠENOSTÍ ZE SOUSEDNÍCH ZEMÍ, NA PŮL MILIONU KORUN ZA ROK PRO ČESKÉ POPLATNÍKY.

  TITO AMERIČTÍ VOJÁCI, JEJICH RODINNÍ PŘÍSLUŠNÍCI ČI ZAJIŠŤOVACÍ PERSONÁL NEBUDOU POD ČESKOU JURISDIKCÍ. BUDOU V ZÁJMU DOBRÝCH VZTAHŮ SOUZENI ZA SVOU KRIMINÁLNÍ ČINNOST SPÁCHANOU V ČESKÉ REPUBLICE, NÝBRŽ BUDOU SOUZENI V USA KDE NEPLATÍ ZÁKON O POHNÁNÍ AMERICKÉHO OBČANA PŘED AMERICKÝ SOUD, ZA SPÁCHÁNÍ NĚJAKÉHO KRIMINÁLNÍHO ČINU ČI ZLOČINU, V CIZÍ ZEMI. TAKŽE AMERICKÉMU VOJÁKOVI, TŘEBA ZA ZNÁSILNĚNÍ NĚKOHO V ČESKÉ REPUBLICE, SNÍŽÍ DOMA JEDNU FRČKU, NEBO HO PROPUSTÍ Z ARMÁDY A ŘEKNOU ŽE V ZÁJMU DOBRÝCH VZTAHŮ UDĚLALI VÍC, NEŽ JIM JEJICH ZÁKONY UMOŽŃUJÍ.

  PŘI STŘETECH AMERICKÝCH VOJÁKŮ S ČESKÝMI OBČANY V ZÁJMU NĚJAKÉ ČESKÉ NECHTĚNÉ VLÁDY ČESKÝMI OBČANY, SI BUDOU TITO AMERIČTÍ VOJÁCI A JEJICH TAJNÉ SLUŽBY MOCI V TAJNÝCH VĚZNICÍCH DĚLAT S ČESKÝMI OBČANY CO CHTĚJÍ. DOBŘE ZNÁME POVOLENÁ ZÁKONEM MUČENÍ AMERICKÝCH AGENTŮ CIA V ZÁJMU BEZPEČNOSTI USA, NA PODKLADĚ VLASTENECKÉHO ZÁKONA (PATRIOCT ACT) V JINÝCH ZEMÍCH, NEŽ JSOU SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ.

  ARMÁDA SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH SI BUDE MOCI VE SVÝCH VOJENSKÝCH ZAŘÍZENÍCH SKLADOVAT JAKÉKOLIV ZBRANĚ I S JAKÝMIKOLIV ZBRANĚMI SE POHYBOVAT NEOMEZENĚ PO ČESKÉ REPUBLICE.

  NEJEDNÁ SE O VYROVNANOU SMLOUVU, PROTOŽE NĚCO PODOBNÉHO NEBUDOU ČEŠTÍ VOJÁCI V AMERICE DĚLAT. JE TO JEDNOSTRANNÁ SMLOUVA, KTERÁ SE NEBUDE MOCI VYPOVĚDĚT DESET LET.

  NA SLOVENSKU SE LIDÉ PROTI TAKOVÉTO SMLOUVĚ, SCHVÁLENÉ I PRESIDENTKOU ČAPUTOUVU BOUŘÍ A PROTESTUJÍ, NEŠE MADIA NIC O TĚCHTO PROTESTECH NEUVÁDÍ A ANI NEPŘINÁŠÍ ZÁBĚRY KDY NAPŘÍKLAD CELÉ NÁMĚSTÍ SE NEBOJÍ SKANDOVAT – ČAPUTOVÁ AMERICKÁ K.RVA.

  VIDĚL JSEM JAK PANÍ REDAKTORKA TOMÁNKOVÁ NA AMERICKO-ČESKÉ TELEVIZI PRIMA, PKLÁDÁ OTÁZKU JEDNOMU Z NESOUHLASÍCÍCH ČESKÝCH ODPŮRCŮ PODOBNÉ SMLOUVY – PROČ JE PRO VÁS NEPŘIJATELNÁ TATO AMERICKO-ČESKÁ SMLOUVA, KDYŽ JÍ MAJÍ I JINÉ EVROPSKÉ STÁTY? ON ODPOVÍDÁ, NEPOTŘEBUJEME JI, PROTŽE UŽ MÁME NĚCO PODOBNÉHO V RÁMCI CELÉHO NATA A PROČ JEŠTĚ HORŠÍ SMLOUVU SEPISOVAT S POUZE JEDNÍM ZE STÁTŮ NATA?

  JÁ BYCH AMERICKÉ REDAKTORCE V PROAMERICKÉ ČESKÉ TELEVIZI CNN PRIMA NEWS PANÍ TOMÁNKOVÉ JEDNODUŠE ODPOVĚDĚ – PANÍ TOMÁNKOVÁ Z AMERICKÉ CNN PRIMA NEWS, ZNAMENÁ TO SNAD, ŽE KDYŽ SE VAŠICH NEJLEPŠÍCH 15 KAMARÁDEK NECHÁ KLIDNĚ ŠU.AT AMERICKÝMI VRAHY, ŽE TO MUSÍM DĚLAT I JÁ? JÁ NESMÍM MÍT SVOU VLASTNÍ HLAVU? TO MUSÍM BÝT STEJNÁ DĚVKA A PŘEMÝŠLET JENOM STEJNĚ V DNEŠNÍ ČESKÉ DEMOKRACII, JAK VAŠICH 15 PRORADNÝCH PROAMERICKÝCH KAMARÁDEK PROSITITUT.K? TO JSME JIŽ ZASE V TOTALITĚ, JAK ZA VLÁDY JEDNÉ STRANY?

 25. Svatopluk Beran napsal:

  MÉ POSTŘEHY A ZKUŠENOSTI ZE SOBOTNÍ DEMONSTRACE PROTI AMERICKO-ČESKÉ MILITARISTICKÉ SMLOUVĚ NA VÁCLAVSKÁM NÁMĚSTÍ, U HUSOVA POMNÍKU NA STAROMĚSTSKÉM NÁMĚSTÍ, SRBSKOU A AMERICKOU AMBASÁDOU Z 6.5. 2023

  10.30HOD. VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ. JAK JSEM JIŽ JEDNOU PSAL, NA NÁMĚSTÍ JE VÍC NÍČELNÍKŮ NEŽ INDIÁNŮ. NA LAVIČKU, KOUSEK OD KONĚ, PŘICHÁZÍ ASI DNES TIPICKÁ ČESKÁ RODINKA. TATÍNEK, MAMINKA NĚCO MEZI 35 AŽ 40 LET. DVĚ DĚTI, CLAPEC DĚVČE, 10 AŽ 12 LET. OTÁZKA CHLAPCE NA OTCE – TATI PROČ JE TU TOLIK POLICISTŮ? OTEC ODPOVÍDÁ – VÍŠ BUDOU SE TO SCHÁZET POCHYBNÍ LIDÉ – . KLUK SE HNED INFORMUJE – CO JSOU TO TATI POCHYBNÍ LIDÉ -? OTEC ODPOVÍDÁ – VÍŠ, NO TO JSOU LIDÉ KTEŘÍ MAJÍ JINÝ NÁZOR NEŽ JÁ S MAMINKOU NEBO NAŠE DNEŠNÍ CELÁ VLÁDA – CHLAPEC REAGUJE CITOSLOVCEM – AHA –

  ŽÁDNEJ MASARYK VE VÝCHOVĚ, TŘEBA JAKO – NO, VÍŠ PŘIJDOU LIDÉ, KTŘÍ BUDOU MÍT ASI JINÝ NÁZOR NEŽ JAK MÁME MI S MAMINKOU, ALE TO JE NORMÁLNÍ DĚTI, TO JE DEMOKRACIE JAKOU SI PŘEDSTAVOVAL TŘEBA NÁŠ PRVNÍ PRESIDENT MASARYK, NEBO I MOJE MAMINKA S TATÍNKEM, PO ODSTRANĚNÍ TOTALITNÍ JEDNÉ VLÁDY V ROCE 1989. JE NORMÁLNÍ ŽE LIDÉ MAJÍ JINÉ POHLEDY NA SVĚT, TOMU SE ŘÍKÁ PROSTĚ DEMOKRACIE. TAKÉ SE MI ZDÁ JAKO TOBĚ, ŽE JE TU TĚCH POLICISTŮ A POLICEJNÍ TECHNIKY VÍC NEŽ BY BYLO NUTNÉ V NORMÁLNĚ FUNGUJÍCÍ DEMOKRACII. VYPADÁ TO TU SPÍŠ OPĚT NA NĚJAKOU TOTALTU A ZASTRAŠOVÁNÍ ZE STRANY VLÁDY A POLICIE. POJĎTE, PŮJDEME RADĚJI JINEM, NEMUSÍM ZROVNA BÝT ÚČASTNÍKEM NÁVRATU TOTALITY JEDNOHO NÁZORU A POHLEDU NA DĚNÍ VE SVĚTĚ ZAJIŠŤOVÁNÍM POMOCÍ POLICIE A ARMÁDY.

 26. Zdeněk Gryc napsal:

  CHCIMÍR + CHCIŽÍT

  Ruští vojáci, kteří se chtějí vzdát a nechtějí proti Ukrajincům bojovat, mohou využít projekt
  „Chci žít“.
  Vytvořila ho ukrajinská vojenská rozvědka, kterou inspirovaly podněty z koordinačního centra pro zacházení s válečnými zajatci. Vojáci mohou využít dvě telefonní linky a speciální účet na Telegramu nebo se mohou vzdát dronu, který jim předá instrukce.
  Jak funguje linka, kde se mohou ruští vojáci vzdát?
  „Dotyčný člověk nejprve kontaktuje chatbot.
  Linka mu následně poskytne všechny potřebné informace, aby byl připravený, až se ocitne na Ukrajině.
  V každém případě musí dotyčný zavolat.
  Ne nutně chytrým telefonem, protože ty jim v armádě odebírají a (vojáci) se je bojí používat.
  Základní mobilní telefon lze schovat nebo rozebrat na části.
  Když jsou posláni na Ukrajinu, znovu se spojí s našimi specialisty,
  my zjistíme jejich polohu a naplánujeme plán bezpečného úniku z tohoto území,“
  vysvětlil šéf ukrajinského projektu
  Chci žít Vitalij Matvijenko.

 27. Svatopluk Beran napsal:

  SPOJENÉ STÁTY AMEICKÉ PŘIŠLI DO EVROPY PROTO, ABY Z NÍ UŽ NIKDY NEODEŠLI A VYTVOŘILI PŘITOM Z EVROPY SVĚTOVÝ VÁLEČNÝ KOTEL, KTERÝ JIM ZABEZPEČÍ NA TOM JEJICH OSTROVĚ MEZI DVĚMA OCEÁNY KLID. KDY SI UŽ KONEČNĚ EVROPA UVĚDOMÍ, ŽE POKUD NEBUDE MÍT SAMA SVOU VLASTNÍ ZAHRANIČNÍ POLTIKU A TO BEZ PŘÍMÉ A STRATEGICKÉ NÁVAZNOSTI NA KTEROUKOLIV SVĚTOVOU VELMOC, TAK SE Z NÍ STANE V NEJLEPŠÍM PŘÍPADĚ JEN VAZALSKÁ AGLOMERACE, V HORŠÍM PŘÍPADĚ SPÁLENÁ ZEMĚ VÁLKOU MEZI VELMOCEMI.

  POVÁLEČNÉ CÍLE SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH S EVROPOU SE DAŘÍ POSTUPNĚ DOMINOVÝM EFEKTEM NAPLŇOVAT A Z EVROPY SE TAK STÁVÁ, ZA NAPROSTÉ LIKNAVOATI JEJICH OBYVATEL, PROAMERICKÝ VÁLEČNÝ KOTEL.

  SVÉ NACIONALISTICKÉ CHOUTKY, JIŽ TOTIŽ ZAČÍNÁ DÍKY SVÉ ROZLOZE I POČTU OBYVATEL AMBICIOZNĚ PŘEDKLÁDAT I POLSKO.

  „Polsko vytvoří nejsilnější pozemní armádu v Evropě“

  https://blisty.cz/art/113304-polsko-vytvori-nejsilnejsi-pozemni-armadu-v-evrope.html

  Ministr národní obrany: Primárním cílem je odstrašit Rusko
  „Do dvou let vytvoříme nejsilnější pozemní armádu v Evropě. Bude to polská armáda, která tímto způsobem odradí agresora. Naším cílem je vytvořit tak silnou polskou armádu, aby se Rusko nerozhodlo zaútočit na naši zemi,“ řekl Mariusz Błaszczak v programu „Signály dne“ na rozhlasové stanici Jedynka.

  „Primárním cílem je odstrašit Rusko. (…) Důsledkem je, že mezinárodní postavení Poláků roste. Naši spojenci si toho všímají. Postavení naší země také roste. (…) Jde o to, abychom nebyli obviňováni z viny, kterou nemáme, jako je tomu v případě diskuse vyvolané německým kancléřem, který naznačuje, že Německo bylo osvobozeno od nacistické nadvlády,“ řekl a dodal, že „německý stát napadl Polsko po dohodě s Ruskem v roce 1939″, což nazval čtvrtým dělením Polska. – Díky tomu, že máme stále silnější armádu, pozice a postavení Poláků na mezinárodní scéně sílí. Můžeme účinně usilovat o historickou pravdu, aby s námi nebylo zacházeno způsobem, který uráží slušnost,“ dodal.

  NEJDŮLEŽITĚJŠÍ A NEJPOTŘEBNĚJŠÍ Z HLEDISKA USA PŘÍTOMNOSTI V EVROPĚ A V JEJICH OBCHODNÍCH SVĚTOVÝCH POTŘEBÁCH, JIŠTĚNÝCH SVÝM VÝKONNÝM MILITARISMEM JE CHAOS A VZRŮSTAJÍCÍ NACIONALISMUS V EVROPĚ, KTERÝ SPOJENÉ STÁTY STÁLE ÚSPĚŠNĚJI A ÚSPĚŠNĚJI INICIUJÍ.

  VEDLE UKRAJINY, KDE SE SPOJENÝM STÁTŮM PODAŘILO NACIONALISTICKÝM UKRAJINSKÝM PUČEM, NACIONALISTICKÝCH PROHITLEROVSKÝCH BANDEROVSKÝCH POHROBKŮ SVRHNOUT JEŠTĚ PŘED VOLBAMI SLABOU, ALE LEGÁLNÍ VLÁDU, DNES VZNIKÁ I VÁLEČNÝ NÁRODNÍ NACIONALISMUS V POLSKU.

  JSEM DOCELA ZVĚDAVÝ, JAK BUDOU SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ, TENTO ZATÍM VOJENSKÝ UKRAJINSKÝ A POLSKÝ NACIONALISMUS DVOU EVROPSKÝCH STÁTNÍCH ÚZEMÍ, KTERÉ HISTORICKY SPOLU VEDLY NESMIŘITELNÝ BOJ, JENŽ DOKÁZAL STALIN V KATYNI KRUTĚ VYHROTIT A NA JEJICHŽ ÚZEMÍ DNES USA ÚSPĚŠNĚ ROZMISŤUJÍ SVŮJ MILITARISTICKÝ ARZENÁL, TAK JAK BUDOU USA SCHOPNY KORIGOVAT A KROTIT BUDOUCÍ VZÁJEMNÉ VÁŠNĚ OBOU ZEMÍ MEZI SEBOU.

  NEBO JE TO SNAD I CÍL USA V EVROPĚ? VZÁJEMNÝM TŘASKAVÝM NACIONALISMEM NECHAT ZAMĚSTNÁVAT MEZI SEBOU HLUPÁKY, KTERÉ PAK VYUŽIJÍ PROTI NĚKOMU DALŠÍMU?

  BUĎME SVOU VLASTNÍ EVROPOU S VALSTNÍMI MYŠLENKAMI, VSTŘÍCNÍ K CELÉMU SVĚTU A COBY OBČANÉ NEJVÍCE POSTIŽENÍ A ZNAJÍCÍ KRUTOSTI A DOPADY VÁLEK, SNAŽME SE BRZDIT TY AMERICKÉ BLÁZNIVÉ PLÁNY S EVROPOU !!!!!!!!!!!!!!! MY JSME TU DOMA, EVROPA NESMÍ BÝT NEPŘIČLENĚNÝM ÚZEMÍM USA !!!!!!!!!!!!!!!!!

 28. Svatopluk Beran napsal:

  NĚCO ODBORNĚJŠÍHO PRO – ZDEJŠÍ CHCIVÁLKY – A O TOM JAK FUNGUJÍ CENTRÁLNÍ BANKY OSTATNÍCH ZEMÍ POD VEDENÍM AMERICKÉ CENTRÁLNÍ BANKY A TÍM PÁDEM I O DŮSLEDCÍCH TIŠTĚNÍ DOLARŮ NA SVĚT, JAKO FINANČNÍ DEVASTACE BĚŽNÝCH OBČANŮ A VYSÁVÁNÍ PENĚZ Z JEJICH PENĚŽENEK PRAVICOVÝMI VLÁDAMI PRO POTŘEBU UDRŽENÍ TOHOTO VÝMEČNÉHO POSTAVENÍ USA A PROFITU Z DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY, KTERÝ STÁLE PŘETRVÁVÁ A KTERÝ SE SNAŽÍ SPOJENÉ STÁTY POMOCÍ FYZICKÝCH, OBCHODNÍCH A PROXI VÁLEK Z CELÝM SVĚTEM, KTERÝ S NIMI NESPOLUPRACUJE, PRODLUŽOVAT DO NEKONEČNA.

  https://www.youtube.com/watch?v=6CpnN7b2odw

 29. Svatopluk Beran napsal:

  NĚCO ODBORNĚJŠÍHO PRO – ZDEJŠÍ CHCIVÁLKY

  https://www.youtube.com/watch?v=H-Ly1-05F2g

 30. Svatopluk Beran napsal:

  NĚCO ODBORNĚJŠÍHO PRO – ZDEJŠÍ CHCIVÁLKY

  https://www.youtube.com/watch?v=xi2B5NhS8iQ

 31. Jan P napsal:

  Chcimír Matěj Stropnický hostem u Petra Bureše v rozhovoru o vyhlídkách míru, novém rozdělování světa, americko-české vojenské smlouvě, ale také o levici, chystaném vládním daňovém balíčku a dostupnosti bydlení:
  https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=91I5sIfpPuc&fbclid=IwAR0HpCY5kX1OF9A3TRnEF3yCKUTrlCN83Mk-D4z0i9KeaqeZJ0zNForM_zo

 32. Svatopluk Beran napsal:

  Díky Jane.

  ——————————————————————————————–

  POKUD SE CHTĚJÍ CHCIVÁLCI GRYC S TOMANCEM DOZVĚDĚT NĚCO Z OSOBNÍCH PŘÍBĚHŮ O AMERICKÉM MUČENÍ Z ILEGÁLNÍCH AMERICKÝCH VÁLEK PO 11ZÁŘÍ 2001, A UVIDÍ KDO, JAK A PROČ ZAČAL UŽÍVAT MUČENÍ ZLEGALIZOVANÝM ZÁKONEM NA NEVINNÝCH CIVILISTECH, JISTĚ SI RÁDI ZHLÉDNOU NÁSLEDNÝ FILM. NEVŠIML JSEM SI DOSUD, ŽE BY MĚLI MĚLI TITO DVA TIPIČTÍ JIHLAVŠTÍ – CHCIVÁLCI – TENDENCI NĚKDY V MINULISTI POTŘEBU ODSOUDIT AMERICKÁ ZVĚRSTVA A AMERICKOU GENOCIDU PROVÁDĚNOU NA OBČANECH Z ARABSKÝCH ZEMÍ PO ILEGÁLNÍCH AMERICKÝCH VÁLKÁCH NA ZAČÁTKU 3 TISÍCILETÍ.

  https://prehrajto.cz/mauritanec-denik-z-guantanama-2021-cz/60efd82fe0b66

 33. Zdeněk Gryc napsal:

  Beran přiznal,

  že asi 5 let gastarbeitřil pro
  Unckle Sam.

  Proč k čertu nešel za Putinem ?
  Dneska by se mu to hodilo, že ?

  Putin přiznal,

  problém s exodem Rusů do zahraničí
  21:54
  Kreml vyzval úřady, aby vypracovaly opatření, která masivní migraci zvrátí. Rusko se dlouhodobě potýká s demografickou krizí a nynější stav je tak o to palčivější.
  Článek
  Ruský prezident Vladimir Putin v pátek nařídil úředníkům, aby vypracovali opatření, jejichž cílem je zvrátit masovou emigraci občanů vyvolanou invazí na Ukrajinu a částečnou mobilizací. Informoval o tom server The Moscow Times.
  Výnos nicméně explicitně tyto události nezmiňuje. Namísto toho konstatuje, že emigrace se loni zvýšila „v důsledku měnících se socioekonomických podmínek“.
  „V této souvislosti jsou nutná dodatečná opatření k vytvoření atraktivních finančních, sociálních a dalších mechanismů pro zachování lidského kapitálu a snížení odlivu obyvatelstva Ruské federace do zahraničí,“ stojí podle agentury RBC v dekretu.
  Koncepce podle státní agentury Interfax také zmiňuje „nutnost vytvořit podmínky pro návrat“ ze zahraničí obyvatel Ruskem okupovaných území Ukrajiny, kteří své domovy opustili po začátku invaze.
  Právě o obyvatelstvo napadené země Moskva uměle zvýšila svůj počet obyvatel již v roce 2014 po anexi Krymu. Jedním z důvodů invaze tak mohla být podle odborníků, které Seznam Zprávy již dříve oslovily, snaha demografickou krizi opět zvrátit.
  Data o tom, kolik lidí Rusko po začátku války opustilo, se liší. Podle odhadů demografa Alexeje Rakši mohlo v loňském roce ze země odejít 550 až 800 tisíc občanů. Analytici ruské soukromé banky Alfa Bank pak odhadli migrační vlnu na přibližně jeden milion osob.
  Analýza ruské demografie
  ANALÝZA. Rusko ztrácí občany i mimo válku na Ukrajině – ve svém vlastním boji s populačním úbytkem. Ten svádí už od 90. let a do zvýšení porodnosti i snížení úmrtnosti značně investovalo. Válka může demografickou krizi prohloubit.

  Rusko vymírá a Putina to trápí desítky let. Může to být jeden z důvodů invaze

  30. 9. 2022 6:32
  Jedná se tedy o největší vlnu emigrace přinejmenším od pádu Sovětského svazu a možná i od ruské revoluce, kdy do zahraničí uprchlo odhadem 1,16 milionu Rusů. Zemi navíc trápí demografická krize přinejmenším už od 90. let, od kdy do zvýšení porodnosti a naopak snížení úmrtnosti významně investovalo.
  Významný odliv pracovní síly
  Rusku dělá potíže také odchod kvalifikovaných pracovníků. Ministerstvo pro hospodářský rozvoj v září odhadlo meziroční pokles pracujících občanů ve věku 18 až 65 let až o 600 tisíc osob.
  Země přišla o více než 23 procent špičkových programátorů a státní i soukromé kliniky hlásí odchody vysoce kvalifikovaných lékařů. Průzkum Gajdarova institutu mezi vrcholovými manažery a majiteli firem v průmyslovém sektoru odhalil vážný nedostatek kvalifikovaných pracovníků v rozsahu, jaký země v novodobé historii nezažila, popsal The Moscow Times.
  —————————————————–
  Odříkaného Chleba Největší Krajíc

  POKUD SE CHTĚJÍ CHCIVÁLCI GRYC S TOMANCEM DOZVĚDĚT NĚCO Z OSOBNÍCH PŘÍBĚHŮ …

  POKUD SE CHTĚJÍ CHCIVÁLCI BERAN + DOZVĚDĚT NĚCO Z OSOBNÍCH PŘÍBĚHŮ …

  DOPORUČUJE SE ZAJÍT DO HLUBOKÉ 8.
  A PŘEČÍST SI PAMĚTNÍ DESKU

  A TAKÉ SE PODÍVAT NA „PAMĚŤ NÁRODA“
  Od roku 2010 jsou každoročně 17. listopadu udělovány Ceny Paměti národa.
  Ocenění jsou vybíráni z archivu pamětníků odbornou porotou a jde o jednotlivce,
  jejichž osudy by neměly upadnout v zapomnění a jejichž postoje si zaslouží ocenění,
  ať už jde o válečné veterány, přeživší holocaust,
  nebo bývalé politické vězně a disidenty.

  J.A. kOMENSKÝ:

  ZAČÍNEJME OD BLIŽŠÍHO
  jIHLAVA HLUBOKÁ 8.

  GESTAPO
  STB

 34. Svatopluk Beran napsal:

  ZA SVOBODU SE PŘECI CHODÍ K PAMÁTNÍKU DO PLZNĚ – DĚKUJEME AMERIKO – JENŽE POUZE ZA SVOBODU KTERÁ SE AMERICE HODÍ, JINAK USA 60 LET PO AKCÍCH STB V ULICI HLUBOKÁ V JIHLAVĚ, SI UZÁKONILO POVOLENÍ MUČENÍ V NEZÁKONNÝCH VÁLKÁCH V ARABSKÝCH ZEMÍCH, NA KTERÝCH SE TÉŽ PODEPSAL SCHVALOVÁNÍM A KRYTÍM DNEŠNÍ ČESKÝ PRESIDENT PETR PAVEL A KTERÉ SOCIALISTICKÝ ARCHITEKT ČESÝCH KOMUNISTŮ GRYC, PRO SVOU MEZINÁRODNÍ SLEPOTU NEVIDĚL A NAPOMOHL TAK NOVÉ ESKALACI DALŠÍCH AMERICKÝCH VÁLEK, VE KTERÝCH OPĚT PROBÍHAJÍ VÁLEČNÉ ZLOČINY NA CIVILISTECH AŤ UŽ VLASTNÍCH AMERICKÁ UKRAJINSKÁ LOUTKY – ZELENSKÝ – NEBO NEZÁKONNOU VÁLKU NESLUČUJÍCÍ SE S VÁLEČNÝM PRÁVEM OSN, VEDE RUSKO POD VEDENÍM PUTINA.

  TÍM ŽE SOCIALISTICKÝ ARCHITEKT KOMUNISTŮ GRYC ////MLČEL////, PŘI PÁCHÁNÍ VÁLEČNÝCH ZLOČINŮ SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH 60 LET PO DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLCE V IRÁKU A ARABSKÝCH ZEMÍCH, JE I MORÁLNĚ SPOLUZODPOVĚDNÝ ZA VZÁJEMNÉ PÁCHÁNÍ VÁLEČNÝCH ZLOČINŮ NA CIVILISTECH V DNEŠNÍ AMERICKÉ OBCHODNÍ PROXI VÁLCE S RUSKEM NA UKRAJINĚ. UMOŽNIL TOTIŽ ABY SI MOHL KDOKOLIV Z AMERICKÝCH, 60 LET PO 2SV PÁCHANÝCH VÁLEČNÝCH NEPOTRESTANÝCH ZLOČINŮ NA CIVILISTECH, KRYTÝCH I DNEŠNÍM ČESKÝM PRESIDENTEM, VZÍT SVÉ VLASTNÍ PRÁVO PRO NÁSLEDOVÁNÍ AMERICKÉHO ZLOČINECKÉHO VRAŽDĚNÍ A MUČENÍ CIVILISTŮ V ARABSKÝCH ZEMÍCH V NEZÁKONNÝCH VÁLKÁCH.

  J.A. kOMENSKÝ:

  ZAČÍNEJME OD BLIŽŠÍHO

  AMERICKÝ ZÁKON PATRIOT PACT 2001 (NOVÝ VLASTENECKÝ AMERICKÝ ZÁKON), JENŽ UMOŽŇOVAL SPOJENÝM STÁTŮM AMERICKÝM ////MUČIT CIVILISTY////

  AMERICKÝ ROZKAZ FAGO 242 Z ROKU 2004 UMOŽŇUJÍCÍ AMERICKÝM VOJÁKŮM BEZTRESTNĚ MUČIT A PROVÁDĚT VÁLEČNÉ ZLOČINY NA CIVILISTECH V IRÁKU, PŘIČEMŽ NEBÝT ANI TRESTÁN ZA TATO ZVĚRSTVA NA CIVILNÍM ARABSKÉM OBYVATELSTVU V NEZÁKONNÉ VÁLCE USA A OCHOTNÝCH, PROTI SUVERÉNÍMU STÁTU IRÁK, U ČEHOŽ JE VÝZNAMĚ PODEPSÁN I DNEŠNÍ ČESKÝ PRESIDENT, BÝVALÝ KOMUNISTICKÝ VÁLEČNÝ ZPRAVODAJEC STUDENT S TÍM, SAMÝM STUDENTSKÝM ZAMĚŘENÍM I V POZDĚJŠÍ DOBĚ, TENTOKRÁT V PROSPĚCH USA.

 35. Svatopluk Beran napsal:

  oprava

  A NAPOMOHL TAK NOVÉ ESKALACI DALŠÍCH AMERICKÝCH VÁLEK, VE KTERÝCH OPĚT PROBÍHAJÍ VÁLEČNÉ ZLOČINY NA CIVILISTECH a to AŤ UŽ VLASTNÍCH, AMERICKé UKRAJINSKé LOUTKY – ZELENSKého – NEBO NEZÁKONNOU VÁLKU NESLUČUJÍCÍ SE S VÁLEČNÝM PRÁVEM OSN, VEDenou RUSKem.

 36. Zdeněk Gryc napsal:

  Putin přiznal,
  problém s exodem Rusů do zahraničí
  21:54
  Kreml vyzval úřady, aby vypracovaly opatření, která masivní migraci zvrátí. Rusko se dlouhodobě potýká s demografickou krizí a nynější stav je tak o to palčivější.
  ——————————————————————————————–
  Osudová chyba prchajících Rusů. Ukrajinci je zničili jejich vlastní zbraní, ukazuje video
  Včera v 9:56

  Osudová chyba prchajících Rusů. Ukrajinci je zničili jejich vlastní zbraní, ukazuje video
  Osudová chyba prchajících Rusů. Ukrajinci je zničili jejich vlastní zbraní, ukazuje video
  © Poskytovatel: CNN Prima NEWS
  Na záběrech, které se šíří po sociálních sítích, je vidět asi tucet ruských okupantů, kteří přes pole mizí z bojiště. Ke skupině dezertérů následně míří raketa, po jejímž dopadu dojde k obrovské explozi. „Tři z nich utíkají, ostatní jsou mrtví. Z dvanácti přežili jen tři,“ je slyšet ve videu. Podle britského webu Daily Mail mělo jít o protitankovou řízenou střelu Kornet, kterou ruští vojáci zanechali na místě a následně vyklidili pozice. Konkrétní lokalita, kde k zásahu skupiny došlo, ale není známá.

  „Takhle to dopadá, když ruská armáda utíká a zanechává za sebou střely Kornet,“ napsal na sociální síti Telegram prokremelský ukrajinský blogger a politik Anatolij Šarij, který také zveřejnil záběry útoku.

  Video se objevilo v době, kdy přicházejí zprávy o tom, že Rusové se stahují ze svých těžce vybojovaných pozic a opouštějí i bojiště u Bachmutu, o který se vedou krvavé boje. To v úterý potvrdil i šéf žoldnéřské Vagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin, který opakovaně obvinil ozbrojené síly Moskvy z nedostatečné podpory svých mužů. „Naše armáda prchá. Dnes ráno 72. brigáda promrhala tři kilometry čtvereční, kde jsem ztratil asi 500 mužů,“ řekl Prigožin.

  To následně potvrdili i Ukrajinci. „Je to oficiální. Prigožinova zpráva o útěku ruské 72. samostatné motostřelecké brigády z okolí Bachmutu a 500 mrtvých Rusů je pravdivá,“ uvádí prohlášení. Ukrajinské východní vojenské velení ale zdůraznilo, že situace zde stále zůstává složitá.

 37. Svatopluk Beran napsal:

  NIKDY NESMÍME ZAPOPOMENOUT OBĚTÍ VOJÁKŮ RUDÉ ARMÁDY ZA OSVOBOZENÍ ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY V PROTIKLADU SE ZÁPADNÍM SPOJENCI KTEŘÍ V ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLICE JEN PABĚRKOVALI NA KONCI 2SV S PRCHAJÍCÍMI FAŠISTY PŘED RUDOU ARMÁDOU.

  DNEŠNÍ SVĚT JE TOTÁLNĚ JINÝ, ALE DĚJINY SE NESMÍ MĚNIT TAK JAK ZA VLÁDY JEDNÉ STRANY A JAK SI TO V VE STEJNÉM REŽIMU PŘEMÝŠLENÍ PŘEDSTVUJÍ DNES TŘEBA KAVÁRNÍK TOMANEC, NEBO ARCHITEKT SOCIALISMU Z VLÁDY JEDNÉ STRANY KOMUNISTŮ A DNEŠNÍ HÝKAJÍCÍ AMERICKÝ OSEL Z VOLEVČIC ZDENEK GRYC.

  https://www.youtube.com/watch?v=ItW83ait7-E

  NESTAŇMESE SE OPAKOVANĚ HLUPÁKY Z OBDOBÍ SOCIALIZMU ANI DNEŠNÍ HLUPÁKY A AMERICKÝMI OSLY S OPĚT MĚNĚNOU HISTORIÍ, TEMNTOKTÁT SPOJENÝMI STÁTY AMERICKÝMI A JEJICH ČESKOU PÁTOU KOLONOU.

 38. Svatopluk Beran napsal:

  V PLZNI V TÉ DOBĚ OCHRŇOVLY SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ FAŠISTY A NĚMECKÉ OBČANY PŘED POMSTOU RUSŮ A NAŠICH OBČANŮ. V PLZNI AMERIČANÉ BOMBARDOVALI ZBYTEČNĚ ŠKODOVKU, NALÉVALI DĚTEM KAKAO, ROZDÁVALI ČOKOLÁDU. ČESKÁ DĚVČATA JIM ZA TO ROZTAHOVALA BÍLÉ KROVKY, KDYŽ UŽ ZTRATILA SVÉ MUŽE A OTCE PŘI AMERICKÉM ZBYTEČNÉM BOMBARDOVNÍ ŠKODOVKY. PODĚKUJME AMERICE A ZÁPADU ZA PODPORU PŘI SAMETOVÉ VÝMĚNĚ POLITICKÉHO SYSTÉMU JEDNÉ VLÁDY KOMUNISTŮ, OVŠAM DĚKOVAT USA ZA OSVOBOZENÍ ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY VE DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLCE VÍCE, NEŽ VOJSKŮM RUDÉ ARMÁDY JE TYPICKÁ DNEŠNÍ STUPIDITA DEKADENCE MNOHA NAŠICH OBČANŮ.

  DRTIVÁ VĚTŠINA NAŠICH OBČANŮ ODSUZUJE ROK 68 A VOJSKA WARŠAVSKÉ SMLOUVY POD VEDENÍM SSSR, KTERÁ ZNEMOŽNILA LEPŠÍ VYHLÍDKY NA DALŠÍ A POKROKOVĚJŠÍ ŽIVOTNÍ OBSAH NAŠÍ ČESKÉ REPUBLIKY. OVŠEM DNEŠNÍ AMERICKÁ OBCHONÍ PROXI VÁLKA NA UKRAJINĚ S KAPITALISTICKÝM RUSKEM O JEHO LACINĚJŠÍ UHLÍKOVÉ ENERGETICKÉ SUROVINY PRO EVROPU, JSOU DALŠÍM ODPORNÝM MEMENTEM V NAŠÍ HISTORII, KTERÉ JASNĚ UKAZUJÍ NA PRORADNOST K PŘÍKLONU KE TÉRÉKOLIV SVĚTOVÉ VELMOCI. VLAZTIZRÁDCI A VLEZDOŘ.ŤCI SE VŠAK NAJDOU VÝŽDY A KDYKOLIV.

  Hymna která by nás jasně měla orientovat proti jakýmkoliv cizím armádám na našem území a zvaním kterékoliv vlády těchto vojsk za kterými zůstávají jen mrtvoly a genocida. Včetně AMERICKÝCH ČI RUSKÝCH.

  https://www.youtube.com/watch?v=SIxOl1EraXA

 39. Zdeněk Gryc napsal:

  Slovy lyrika:
  je jaro, všechno se nalejvá a pučí, jen nám nikdo nepučí a nenaleje…

  PUTINOVIC TROLOVÉ NALEJÍ.
  ZATÍM JENOM E-MAILY
  S PŘÍKAZEM:

  PŘEPOSÍLEJTE!!! Šílený, co se u nás děje, takovou vládu zavřít za katr.
  ——————————————————
  „LHOSTEJNÉ – NÝ“
  ——————————————————
  Dříve:

  Oldřich Lukáš:
  „Zamyšlení nad prezidentskými volbami – veškerá legrace končí !!!
  Ne, ne, milí přátelé!
  Tyto prezidentské volby nejsou jen dalšími v předlouhé řadě bezvýznamných. Tentokrát jde o událost natolik významnou, že ovlivní zcela zásadně existenci každého z nás,
  našich rodin
  i naší země na dobu náramně dlouhou a možná nevratně.
  Pokud vám není osud vás, vašich blízkých i nás všech
  ————
  lhostejný,
  ———–
  je naprosto nejvyšší čas dát stranou vše nepodstatné, vzít rozum a zkušenosti do hrsti a vyrazit k volebním urnám.
  To proto, že nadnárodní síly temna už nezakrytě vytáhly do boje
  za zničení bílé rasy, české země, našeho kulturního dědictví, hodnot,
  rodin,
  domovů, zkrátka všeho čím jsme. Pokusme se proto odložit uměle vytvořené předsudky, pomluvy a nenávistné projevy „expertů“ ČT a ČR, jakož i Bakalových plátků a nahlédněme do politické kuchyně obou kandidátů!
  ———————————————————————————————-
  Nyní:

  Svatopluk Beraran
  Vladimír Havlíček
  E-mailem Stydlivě?
  Proč ne přímo v komentáři JL?
  ————————————————-
  PŘEPOSÍLEJTE!!! Šílený, co se u nás děje, takovou vládu zavřít za katr.
  ———————————————-
  POKUD VÁM TO NENÍ LHOSTEJNÉ
  ———————————————
  je potřeba se SPOJIT, né ROZDĚLOVAT!!!!!
  Mysleme na naši budoucnost i budoucnost našich dětí!!!
  Šiřte rychle tuto zprávu, ať podpoříme pana Boučka, který podal podnět k trestnímu stíhání.
  Toto jim nesmí projít!!!!!!

 40. Svatopluk Beran napsal:

  JSEM PŘEAVĚDČEN ŽE JE TO DOBRÝ NÁPAD A PODNĚT OD JIHLAVSKÉ ARCHITEKTA SOCIALISMU ZA JEDNÉ VLÁDY KOMUNISTŮ A ČINÍM TAK DLE JEHO NÁVRHU. TOHLE JDE ZKOPÍROVAT, NE OVŠEM KAŽDÝ OBRAZOVÝ MATERIÁL, COŽ JE SAMOZŘEJMĚ ŠKODA, PROTOŽE POTOMCI PROFAŠISTICKÝC BANDEROVCŮ NA DNEŠNÍ UKAJINĚ, ČI ZLOČINCI DŘÍVE PODPOROVANÍ VLÁDAMI USA A NÁSLEDNĚ ZABITI VYMĚNĚNÝMI VLÁDAMI USA, SE JISTĚ NA ZDEJŠÍCH BLOZÍCH HODILI.

  PŘEPOSÍLEJTE!!!
  Šílený, co se u nás děje,
  tak.vou vládu za.řít za k.tr.
  POKUD VÁM TO NENÍ LHOSTEJNÉ
  je potřeba se SPOJIT, né ROZDĚLOVAT!!!!!
  Mysleme na naši budoucnost i budoucnost našich dětí!!!
  Šiřte rychle tuto zprávu, ať podpoříme pana Boučka,
  který podal podnět k trestnímu stíhání.
  Toto jim nesmí projít!!!!!!
  *Vrchní státní zastupitelství Praha *
  Jan Bouček*
  Nám. Hrdinů 1300/11 Praha Nusle
  140 00 Praha 39601
  *Věc: **Podnět k zahájení trestního stíhání dle
  trestního zákoníku č.40/2009 Sb. § 406 a § 407*
  Podávám tímto trestní oznámení na
  předsedkyni parlamentu ČR paní Markétu Pekarovou
  Adamovou nar. 2.10.1984 a
  ministra obrany paní Janu Černochovou nar.
  26.10.1973
  za jejich nenávistné projevy k situaci na Ukrajině.
  Ve svých projevech jsou pro válku, chtějí zapojení naší
  republiky do války, což vyvolává strach a paniku u
  občanů.
  Prokazatelně se jedná o snahu o zavlečení naší
  republiky do válečného vztahu Ukrajina-Rusko.
  Paní Černochová navíc (*před projednáním a
  schválením vládou*) prezentovala na sociálních sítích a
  ve sdělovacích prostředcích, že pošle na Ukrajinu
  dělostřelecké náboje.
  Nevím, jakou má pravomoc, zda toto může udělat bez
  rozhodnutí vlády, ale vím a mohu poukázat na
  *mezinárodní smlouvu o obchodu se zbraněmi*,
  kterou naše republika podepsala a dle které se zakazuje
  prodávat zbraně tam, kde by mohly vyvolávat nebo
  zhoršovat ozbrojený konflikt.
  Tato situace bezpochyby nastane, a tím lze očekávat i
  odvetu ze strany Ruska vůči naší republice.
  Vystupování výše jmenovaných ve veřejných
  sdělovacích prostředcích a na sociálních sítích nese
  plně znaky porušení zákona, proto podávám tento
  podnět.
  § 407 – Podněcování útočné války : Trestní zákoník –
  40/2009 Sb…
  <http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava13-dil-2-paragraf-407
  *Kdo veřejně podněcuje k útočné válce, na které se má
  podílet Česká republika, takovou válku propaguje nebo
  válečnou propagandu jinak podporuje, bude potrestán
  odnětím svobody až na pět let.*
  § 406 – Příprava útočné války : Trestní zákoník –
  40/2009 Sb.

  *Kdo připravuje útočnou válku, na které se má podílet
  Česká republika, a tím přivodí pro Českou republiku
  nebezpečí války, bude potrestán odnětím svobody na
  dvanáct až dvacet let nebo výjímečným trestem.*
  Domnívám se, že by se měla posoudit činnost a
  odpovědnost:
  *1) Ministra zahraničí Jana Lipavského nar. 2.7.1985,
  který vystupuje obdobně jako výše uvedené.*
  *2) Ministra vnitra Víta Rakušana nar,16.6.1978, jehož
  resort měl ze zákona ihned začít provádět úkony v
  trestním řízení.*
  *3) Ministra spravedlnosti Pavla Blažka nar.8.4.1969
  který stejně tak jako ministr vnitra neřešil a neupozornil
  vládu, že jsme vázáni mezinárodní smlouvou
  o nedodávání zbraní do rizikových oblastí.
  A že paní Černochová a paní Pekarová Adamová
  porušují zákon § 406,§407*
  *4) V neposlední řadě k zodpovědnosti by měl být
  povolán předseda vlády Petr Fiala nar.1.9.1964, který je
  za členy své vlády zodpovědný. Místo, aby tyto
  lidi odvolal, přistupuje a přehlíží jejich jednání a sám
  podporuje porušování mezinárodních smluv ohledně
  munice pro Ukrajinu.*
  *5) Měli by být řešeni všichni členové vlády, kteří
  odsouhlasili dodávku zbraní na Ukrajinu v rozporu s
  uzavřenou mezinárodní smlouvou a tím se zhoršuje
  ozbrojený konflikt v daném místě*
  Požaduji urychlené řešení!
  My občané této země
  nechceme být zavlečeni do války!
  Prosím o sdělení výsledku šetření.
  * 26.1.2022 Jan Bouček*
  *Oznámení stejného znění zaslal Jan Bouček i na
  Krajské ředitelství Policie ČR v Praze*
  PŘEPOSÍLEJTE!!!

 41. Svatopluk Beran napsal:

  Teď ještě dát od nějakého právníka dohromady trestní oznámení na dnešního presidenta ČR Petra Pavla, který byl součástí vygenerování nelegální války USA a Ochotných proti Iráku, v rozporu z mandátem k udělení povolení k válce od OSN a následně musel být i součástí rozkazu Frago 242, který zabezpečoval americkým a koaličním vojákům netrestatelnost za spáchání VÁLEČNÝCH ZLOČINŮ NA CIVILISTECH V IRÁKU a tím vlastně podporoval další nové válečné zločiny ze strany USA a koalice Ochotných, proti civilním obyvatelům Iráku.

  ———————————————————————————————–

  Wikipedie cz. Petr Pavel……..

  V roce 2003 působil jako zástupce ve velitelství operace Trvalá svoboda v Tampě v USA

  ———————————————————————————————

  Wikipedie cz. Válka v Iráku……..

  Rozkazy „Frago 242“
  Na jaře roku 2004 byly vydány tzv. fragmentární rozkazy (fragmentary orders) – Frago 242. Díky nim nemusely koaliční jednotky hlásit a vyšetřovat jakákoliv násilí páchané americkými a iráckými vládními jednotkami na civilních osobách. Toto násilí zahrnovalo i znásilňování a extrémně ohavná mučení s výsledkem zohavení i zabití mučených obětí

 42. Zdeněk Gryc napsal:

  Slovy lyrika:
  je jaro, všechno se nalejvá a pučí,
  jen nám nikdo nepučí a nenaleje…

  PUTINOVIC TROLOVÉ V RÁMCI
  DENACIFIKACE UKRAJINY NALEJÍ.

  Viz. Svatopluk Beran – shora

  CHCIMÍR !!!

  POHRANIČNÍ STRÁŽ – ZÁRUKA MÍRU
  Pohraniční stráž (PS) byla československá ozbrojená složka,
  která měla na starost ostrahu a kontrolu státní hranice.
  Zřízena byla podle zákona o ochraně státních hranic. Její organizační začlenění se několikrát změnilo, nejdéle spadala pod ministerstvo vnitra (naposledy od roku 1972 až do svého zrušení v roce 1990).
  Její činnost nepostihovala hospodářskou přeshraniční kriminalitu (to měla na starost celní stráž), ale sledovala pohyb osob okolo státní hranice.
  Nejostřeji svoji činnost vyvíjela na úseku hranice s SRN a Rakouskem, kde bylo vystavěno oplocení, tzv. železná opona. Oficiálně bylo cílem Pohraniční stráže bránit silám, které byly nepřátelské tehdejšímu režimu a které se snažily pronikat na území tehdejšího Československa (např. agenti chodci).
  V praxi bylo hlavním cílem zabránit občanům v útěku z komunistického Československa, při čemž příslušníci neváhali použít zbraně.
  Pohraniční stráž za dobu své existence zabila stovky lidí. Před hranicí směrem do vnitrozemí se nacházelo tzv. hraniční pásmo (široké dva až dvacet km), kam byl vstup povolen pouze na zvláštní povolení. Předchůdkyní Pohraniční stráže ve 30. letech byla Stráž obrany státu (SOS).

  PS. vnuk mé sestřenice jejímž otcem byl Čeněk Janík
  studentík gymnásia v Rožnově je v Londýně.
  strýc přežil žalář ve Wroclau.
  následně si pro něj přišlo ruské komando.
  Odvleklo ho do ruských kasáren v Olomouci,
  odkud byly vypravovány transporty na Sibiř.
  Jeho kolegům valašským partizánům
  se ho podařilo před dalším transportem zachránit.

  v roce 1945 jsme byli „osvobozeni“
  jak kdo, že, viz.

  POHRANIČNÍ STRÁŽ – ZÁRUKA MÍRU

  PPS pane Beran, zůstávejte v piva v tuzemsku

 43. Zdeněk Gryc napsal:

  Putin, zvětšovatel území.

  Draží se Kemelovy karikatury pro Ukrajinu
  dnes 10:10 • Aktualizováno 18:00
  Magdalena Matoušková
  V pondělí v 18 hodin vypukla aukce Kemelových kreseb pro Ukrajinu.
  Výtěžek z každého obrázku půjde organizaci Člověk v tísni,
  která pomáhá Ruskem napadené Ukrajině.
  Zájemci bojují o své vyhlédnuté kresby na aukčním portálu Livebid.cz

  Foto: Miroslav Kemel, Právo
  Článek
  Mnoho z kreseb, které Kemel do aukce pro rok 2023 zařadil, komentuje právě situaci na Ukrajině. Vydražit si tak můžete několik karikatur ruského prezidenta Vladimira Putina.

 44. Zdeněk Gryc napsal:

  Svatopluk Beran říká:
  Pondělí, 15. 5. 2023 v 14:06

  PŘEPOSÍLEJTE!!!
  Šílený, co se u nás děje,
  tak.vou vládu za.řít za k.tr.
  POKUD VÁM TO NENÍ LHOSTEJNÉ
  je potřeba se SPOJIT, né ROZDĚLOVAT!!!!!
  Mysleme na naši budoucnost i budoucnost našich dětí!!!
  Šiřte rychle tuto zprávu, ať podpoříme pana Boučka,
  ———————————
  „JINÁ CESTA BEZ KRVE NENÍ“
  ———————————
  Jan Bouček – Vrchní státní zastupitelství Praha- podává trestní oznámení…
  PŘEPOSÍLEJ-lidi, kteří mají mozek ho podpoří…
  To je možná to poslední co odvážný státní zastupitel udělal. Fiala vyšle
  signál a Rakušan ho dá zavřít. Jestli je to pravda, tak se musí postupovat
  takto.

  Jiná cesta bez krve není.

  Nezpochybnitelné jsou výroky všech k
  Ukrajině. Jestli tahle vláda padne, zas bude dobře, doufám i s elektřinou,
  plynem, potravinami. Sláva, že jeden z právníků si konečně dodal odvahy.
  Měli by se přidat další právníci a lidi s rozumem je podpořit, zatím alespoň
  tím, že to rozešleme co nejvíce lidem.

  —————————————-

  Nezodpovědnost.
  K diskusi nepatří nátlakové akce, reaguje Fiala na stávkovou pohotovost odborů
  dnes 20:11 • Aktualizováno 20:25
  Klára Beranová
  Premiér Petr Fiala (ODS) se ohradil proti stávkové pohotovosti,
  kterou v pondělí vyhlásily odborové svazy s okamžitou platností kvůli vládnímu konsolidačnímu balíčku.

  Podle něj jsou podobné nátlakové akce nezodpovědné a nepřispívají k dialogu.
  —————————————————————————————-
  viz:

  „JINÁ CESTA BEZ KRVE NENÍ“

 45. Svatopluk Beran napsal:

  Zdeněk Gryc říká:
  Pondělí, 15. 5. 2023 v 23:24

  Premiér Petr Fiala (ODS) se ohradil proti stávkové pohotovosti,
  kterou v pondělí vyhlásily odborové svazy s okamžitou platností kvůli vládnímu konsolidačnímu balíčku.

  Podle něj jsou podobné nátlakové akce nezodpovědné a nepřispívají k dialogu.

  ———————————————————————————————–

  URČITĚ RADOST SLEDOVAT MYŠLENÍ V DEMOKRACII PŘES DNEŠNÍ HAVLOVSKOU DEMOKRACII A JEHO NYNĚJŠÍ POHROBKY.

  : ) JAK JINAK BY SE V DEMOKRACII MĚLO REAGOVAT NA NÁZOR S KTERÝM NAPROSTO NESOUHLASÍM, NOTA BENE KDYŽ NEJSEM VŮBEC K ROZHOVORU POZVÁN, NEŽ TOTÁLNÍM TOTALITNÍM SOUHLASEM 🙂 . JAK DEMOKRATICKÉ!? BLBEC BY TAKOVOU SKLADBU VĚTY NEVYMYSLEL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OSOBNĚ JSEM PŘESVĚDČEN ŽE NA ŽVANILI KTEŘÍ NĚCO ŘÍKAJÍ VE VOLBÁCH A NÁSLEDNĚ SE CHOVAJÍ NA TÉMĚŘ STO PROCENT OPAČNĚ PO VOLBÁCH, JE Z HLEDISKA PRINCIPU DEMOKRACIE A SVOBODY OBČANSKÁ POVINNOST REAGOVAT JEDINĚ NÁTLAKEM.

  🙂 JSEM PŘESVĚDČEN ŽE JE TO DOKONCE I POVINNOST ZE ZÁKONA REAGOVAT A UPOZORŇOVAT NA HLUPÁKY NA ZAČÁTKU TŘETÍHO TISÍCILETÍ, JINAK HROZÍ KAŽDÉMU KDO VLÁDNÍHO OMEZENCE NENAHLASÍ, TREST OD PĚTI DO OSMI LET VĚZENÍ NATVRDO 🙂

 46. Svatopluk Beran napsal:

  TAK TA VLASTIZRÁDKYNĚ Z ODS ČERNOCHOVÁ STEJNĚ JAK KOMUNISTI PŘED MNOHA LETY OPĚT SMLOUVÁ A PODEPISUJE UMOŽNĚNÍ PŘÍTOMNOSTI CIZÍCH VRAŽDÍCÍCH A GENOCIDU CELOSVĚTOVĚ PÁCHAJÍCÍ VELMOCI. JE TO HNUS NA BLITÍ TENHLE ČESKÝ TYP PROSTI.TUTŮ S CIZÍMI VELMOCEMI UDRŽUJICÍ VLASTIZRÁDNÝ A DEHONESTUJÍCÍ STAV. I S HITLEREM MNOZÍ ČEŠI PROSTIT.OVALI JAK POZDĚJI S SSSR TAK DNES ZE SPOJENÝMI STÁTY AMERICKÝMI ODS A CELÁ TAHLE VLÁDNÍ BANDA, KTERÁ SE K MOCI DOSTALA NAPROSTO VYLHANÝM VOLEBNÍM PROGRAMEM, JEHOŽ CÍLEM BYLO PŘEDEVŠÍM ZATAŽENÍ CIZÍ, CELOSVĚTOVĚ I DOMA VE VLASTNÍ ZEMI SVÝMI OBČANY, ŘADOVOU ARMÁDOU I NAJMUTÝMI ŽOLDNÉŘI VRAŽDIT A GENOCIDNĚ ROZKLÁDAT ZEMĚ CELÉHO SVĚTA, TAK TIHLE DNEŠNÍ ČEŠTÍ BANDITÉ – CELÁ ČESKÁ VLÁDA, PŘEDEVŠÍM ČERNOCHOVÁ, PŮJDOU PŘED MORÁLNÍ OBČANSKÝ HISTORICKÝ ČESKÝ SOUD.

  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-tajna-mise-cernochova-poleti-o-vikendu-do-usa-40431766#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Leave a Reply