Blog Jihlavských listů

Miloš Vystrčil
24- Narozen v roce 1960 v Dačicích, od narození žije v Telči. Na podzim roku 2010 zvolen senátorem obvodu 52 - Jihlava. Od roku 2020 je předsedou českého Senátu. www.vystrcil.cz

Události a jejich význam

Miloš Vystrčil | Středa, 10. 5. 2023 v 14:00

Začátek května je charakteristický nejenom jarním počasím, nýbrž také celou řadou akcí, které se vztahují ke konci druhé světové války. Poměrně často se jedná o akce na různých památných místech, které připomínají nějakou událost, která se váže ke konci druhé světové války.


Může to být například začátek Pražského povstání ve spojení s počátkem boje o Český rozhlas, hromadná poprava nevinných obyvatel Třeště zastřelením, připomínka osvobození Plzně u památníku Díky Ameriko nebo setkání u Památníku obětí druhé světové války v Krahulčí u Telče.


Míst, kde si připomínáme události spojené s koncem druhé světové války, je velký počet a uctění památky obětí bývá koncipováno různě.


Všichni obecně uznáváme, že připomínat historii je velmi důležité. Osobně si však nemyslím, že bychom se s tím neměli spokojit. Jsem přesvědčen, že poznat historii a seznámit se například s hrdinstvím českých rozhlasových reportérů, pražských povstalců nebo tragickými osudy obětí z Vězeňského dvora v Třešti nebo telčských občanů postřílených na konci války v Krahulčí je důležitou zprávou a upozorněním pro náš život současný i budoucí.


Měli bychom tedy více mluvit a informovat nejenom o tom, co se stalo a jak se to stalo, ale také o důvodech, které ke druhé světové válce a k událostem na jejím konci vedly. Je totiž důležité si uvědomit, jaké byly důsledky a následný vliv na naši budoucnost.


Proto je dobře, že v celé řadě květnových vystoupení zaznívají také upozornění, k čemu vede ustupování diktátorovi, k čemu vede tolerance mocenských zájmů a vznik závislosti na totalitních zemích. K čemu vede ignorování zla, které se nás netýká. K čemu vede zrada, zbabělost nebo naopak hrdinství a ochota obětovat se pro ostatní.


Všechna tato upozornění, všechna tato varování a všechny tyto výzvy bez naší pomoci, bez našich hlasů mlčící památná místa sama o sobě nikomu nesdělí. Jedná se o úkol nás lidí.


Bylo by totiž moc dobře, kdyby k nám naše historie a z ní plynoucí zprávy v podobě nahlas vyslovených upozornění, zkušeností a poučení promlouvaly častěji. Bylo by také moc dobře, kdybychom je dokázali sdělovat přitažlivějším způsobem a kdybychom tak k dlouhým řadám kytic a věnců dokázali ještě přidat i silné, hlasité, jasné a zajímavě sdělované zprávy a poučení plynoucí z obrovského množství konkrétních událostí a příběhů.


Žijeme totiž v době, kdy je to zvláště důležité. Pamětníků rychle ubývá a tak nám hrozí ztráta kolektivní paměti. Odtud je již jen krůček k tomu, abychom postupně začali brát věty typu: „Svoboda a demokracie nejsou zadarmo. O svobodu je třeba pečovat. Je třeba pomáhat i tam, kde se nás to netýká.“ a další dostatečně vážně. Je to důležité i proto, abychom zabránili opakování chyb, které jsme již v minulosti udělali. Tak to prosím mějme na paměti.

27 komentářů k článku “Události a jejich význam”

 1. Jan P říká:

  8. května bylo teprve před 2 dny a premiér Fiala už se chlubí schůzkou s fašistkou. A tak si tady tak žijeme.
  Fiala s Meloniovou si pragmaticky notovali
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-tiskova-konference-po-jednani-fialy-s-italskou-premierkou-meloniovou-40431080

 2. VladimírV říká:

  Existuje historická pravda. Tedy ta, která není nijak překrucovaná. Ta, která by měla být součástí učebních osnov a předkládána nastupující generaci bez zásahu těch, co jsou zrovna u moci.

  Slovo „diktátor“ se vesměs používá v konturách konkrétního státu. Je to ten, co přímo ovlivňuje dění v konkrétní zemi pomocí zákonů a odpovídající represe vůči těm, co se nehodlají podvolit. Nejsme protektorátem, tedy doposud ne, aby nás někdo cizí sužoval diktátem.

  Bezprecedentní situace, kdy se naše země noří do totální zadluženosti a z toho vyplývající chudoby, nutí vládu k zákonným opatřením, která se citelně dotknou každého z nás. Neboli k diktátu. To vše ve jménu pseudoochrany svobody a demokracie. Je čas se probudit.

 3. Dvořák říká:

  No jo,Díky Ameriko a proti tomu Památník obětem druhé světové. Možná tam za pár let bude Díky Tchaj-wane nebo Ukrajino.

 4. Jan P říká:

  Neexistuje historie, jen její výklady.
  Henry Alfred Kissinger

  Vladimír V. naprosto přesně: „Je čas se probudit“
  Možná by stálo za to si spíš než vítězství nad nacismem připomínat, jak a proč se nacismus zrodil a komu a proč můžeme „děkovat“ za to, že získal takovou moc.
  Článek Karla Schwarzenberga, publikovaný dnes na Novinkách, mohl autor resp. redakce klidně otitulkovat jinak: „Schwarzenberg: Pro fašismus bychom měli mít pochopení“.
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-schwarzenberg-pro-meloniovou-bychom-meli-mit-pochopeni-40431121

 5. Svatopluk Beran říká:

  PAN SENÁTOR JE DNEŠNÍ TYPICKEJ AMERICKEJ VLEZDOP.DELA, STEJNĚ JAKO BYLI PŘED 89 ROKEM MINULÉHO STOLETÍ KOMUNISTÉ V ŘIŤOL.STVÍ DO ZAD.ICE SSSR.

  PAN SENÁTOR PÍŠE O PAMÁTNÍKU DĚKUJEME AMERIKO V PLZNI, KDY PŘI OCHRANĚ A ZAJÍMÁNÍ FAŠISTICKÝCH ARMÁD NA ÚTĚKU PŘED SOVĚTY, UTÍKALI FAŠISTÉ DO AMERICKÉHO ZAJETÍ A V PLZNI PŘI TOM ZEMŘEL JEDEN AMERICKÝ VOJÁK A V NAŠÍ REPUBLICE MAXIMÁLNĚ ZAHYNULO NA 400 AMERIČANŮ, PŘEVÁŽNĚ NĚMCI SESTŘELENÝCH PILOTŮ LETADEL.

  PAN PŘEDAVAČ KLÍČŮ OD ČESKÉHO SENÁTU AMEIČANŮM, NEZNÁ VŮBEC DĚJEPIS A ZŘEJMĚ VŮBEC NETUŠÍ ŽE KROMĚ ASI 330 SESTŘELENÝCH AMERICKÝCH PILOTŮ, PŘI JEJICHŽ MNOHDY ZBYTEČNÉM BOMBARDOVÁNÍ ZAHYNULO TISÍCE NEVINNÝCH ČESKÝCH CIVILISTŮ, BYLO NAPŘÍKLAD V BITVĚ O BRNO A JEHO OKOLÍ ZABITO WERMACHTEM 33 000 TISÍC RUMUNSKÝCH VOJÁKŮ. PAN PRAVIČÁK SENÁTOR VYSTRČIL MLŽÍ, MLČÍ A LŽE O RUMUNECH STEJNĚ JAK KOMUNISTÉ. SAMOZŘEJMĚ PROČ NEDĚKOVAT 330 AMERICKÝM SESTŘELENÝM PILOTŮM, KTEŘÍ MAJÍ NA SVÉM KONTĚ TISICE ČESKÝCH CIVILISTŮ? BLBEC BUDE VŽDYCKY BLBCEM AŤ UŽ JE KOMUNISTA NEBO ODEESÁK. TO NEMLUVÍM O 144 000 VOJÁKŮ RUDÉ ARMÁDY, KTEŘÍ ZACHRÁNILI RODINU SENÁTORA VYSTRČILA PŘÍMO OD SMRTI, V LEPŠÍM PŘÍPADĚ OD OTROCKÉ PRÁCE NA UKRAJINSKÉ ČERNOZEMI V ZÁJMU NĚMECKÝCH FAŠISTŮ A JEJICH TOUHY NA VÝCHODNÍM LEBENSRAUMU.

  PAN SENÁTOR SE ROZHODL TAK JAKO KOMUNISTÉ, OPĚT MNĚNIT HISTORII A I DNES MLČET O DNEŠNÍ OBCHODNÍ VÁLCE SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH PROTI VÝCHODNÍM ZEMÍM, S CÍLEM V ZÁJMU SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH OŽEBRAČIT CO NEJVÍCE CELOU EVROPU A S NÍ SAMOZŘEJMĚ I BĚŽNÉ OBČANY ČESKÉ REPUBLIKY, VAZALSTVÍM ZAOCEÁNSKÉ ZEMI.

  BÝVALÍ KOMUNISTÉ ČI DNEŠNÍ PRAVICE V ČELE PANEM VYSTRČILEM S ODS, VŠECHNO TO JSOU LHÁŘI A PODVODNÍCI Z HISTORIÍ. ŽE BY U PANA VYSTRČILA I NAPOLEONSKÝ KOMPLEX?

 6. Svatopluk Beran říká:

  S VIETNAMSKÝMI POST-KOMUNISTY, NEBO ITALSKÝMI POST-FAŠISTY, HLAVNĚ KDYŽ JSOU KÁDROVĚ PROVĚŘENÍ SPOJENÝMI STÁTY AMERICKÝMI. TEĎ JSOU TO TI NAŠI ZMRDI, DLE HENRYHO KISSINGERA. TO JE PŘECI DEMOKRATICKÉ.

  PRAVDA A LÁSKA ZVÍTĚZÍ – TAK NĚJAK TO MÁ TEN KOMUNISTICKO-AMERICKÝ ZPRAVODAJEC STUDENT, NA STANDARDĚ ČESKÉHO HRADU.

  PANÍ MILEROVÁ, TA HAVLOVA PROAMERICKÁ DEMOKRACIE JE ALE NA POBLITÍ.

 7. Svatopluk Beran říká:

  https://www.pokec24.cz/blog/popravci-vladni-ceta-splnila-historicke-zadani/

  Popravčí vládní četa splnila historické zadání
  5. 5. 2023

  Rozbití společného československého státu, rozkradení majetku pod krycím názvem kuponová privatizace, zatažení ČR bez souhlasu svých občanů do NATO, přijetí ČR do EU. To jsou jednotlivé milníky scénáře ztráty suverenity a nezávislosti naší země.

  Nyní podpisem tzv. obranné dohody mezi ČR a USA se kruh uzavírá. De facto končí i existence vlády Petra Fialy ( a vlád následných, rádoby demokraticky zvolených), nastává konec existence samostatného českého státu. O dalším osudu ČR bude rozhodovat Bílý dům a Pentagon.

  Koňským handlířům ze Strakovy akademie se podařilo vytvořit namísto vyvážené smlouvy dvou obrazně suverénních států ve skutečnosti bianko šek. Záměrně a účelově odfláknutou vazalskou smlouvu vyznačující se povinnostmi ČR a právy USA . Smlouvu znatelně se nelišící od smluv uzavírané s náčelníky na africkém, jihoamerickém či asijském kontinentu v dobách vrcholného kolonialismu.

  Bez cynismu se ministryni Černochové prosazením smlouvy uvedeného znění podařilo překonat legendárního Adolfa Hitlera, který ke svému protějšku Emilu Háchovi byl v mnohém shovívavější.

  Smlouva přichází v době, kdy MMF předvídá blížící se konec dolaru jako světové měny, kdy USA nebudou moci tisknout další navyšující se počet bankovek k udržování svých vojenských základen po celém světě. V době , kdy USA už nebudou mít dostatek financí na udržení základen a naopak začnou požadovat po svých vojenských koloniích, ke kterým se ČR hrdě hlásí, aby financovaly americké základny na svých územích .

  ČR za dobu více než 20 let svého členství v teroristické organizaci NATO sloužila zájmům USA víc než věrně. Nejen mnohaletou přítomností naší armády po boku příslušníků americké armády při rozvratu v Afghánistánu, či vládní podporou bombardování Jugoslávie. Nyní krvelačná Černochová podpisem smlouvy připravuje území ČR pro další bojiště k naplňování imperiálních zájmů USA, jež neskrývají svou touhu pokračovat ve válečném tažení, tentokrát proti světovým velmocím RF a ČLR

  Předáváme zadarmo poslední zbytky suverenity našeho státu, který je ekonomicky již tři desítky let v koloniální podřízenosti Německa .

  Metastáze rakoviny v prosazování agresivní a dobyvačné imperiální politika USA zasáhla svoji další „spojeneckou“ zemi,tentokrát Českou republiku.

  Po více než třiceti letech od státního převratu se definitivně naplňuje odkaz alkoholního dramatika Václava Havla. Vítězství pravdy a lásky k USA. S ním i dovršení narůstajícího pocitu cizinectví našich občanů ve vlastní zemi, nabývající na intenzitě v důsledku započaté ukrajinizace české publiky, který podpisem tzv.obranné smlouvy mezi ČR a USA přerostl v pocit konce naší státní existence,

  Mroslav Kavij

 8. Svatopluk Beran říká:

  HLAVNĚ ŽE BUDE NA PODPORU AMERICKÝCH SVĚTOVÝCH VÁLEK A ŽE BUDEME ZA VLASTNÍ PENÍZE PŘIPRAVENI SE ZAŘADIT K DALŠÍM NEPOTOPITELNÝM LETADLOVÝM LODÍM S AMERICKÝMI BOMBARDÉRY SCHOPNÝMI NÉST ATOMOVÉ ZBRANĚ A POD VEDENÍM SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH SE STANEME SOUČÁSTÍ NĚKOLIKA DALŠÍCH ZEMÍ, KOLEM ČÍNY A RUSKA, KTERÉ NALOŽÍ DO BOMBARDÉRŮ PŘIPRAVENÉ ATOMOVKY A ZE SVÝCH ÚZEMÍ (NEPOTOPITELNÝCH LETADLOVÝCH LODÍ) ZAŮTOČÍ NA POKYN USA VE STEJNÝ ČAS A ZE VŠECH SMĚRŮ NA ASII.

  I TATO AMERICKÁ OPERACE JE SOUČÁSTÍ AMERICKÝCH STRATEGICKÝCH VOJENSKÝCH STUDIÍ BUDOUCNOSTI DOBYTÍ CELÉHO SVĚTA VÁLKOU, KDYŽ UŽ SE TO NEDAŘÍ OBCHODEM.

  DOKONCE JSOU ZA ZVEŘEJNĚNÍ TÉTO JEDNÉ Z MNOHA AMERICKÝCH VÁLEČNÝCH KONCEPCÍ V NAŠÍ REPUBLICE ODSUZOVÁNI U SOUDU A V MEDIÍCH DEHONESTOVÁNI ČEŠTÍ OBČANÉ, NESOUHLASÍCÍ Z AMERICKÝM SVĚTOVÝM VRAŽDĚNÍM A S AMERICKÝMI GENOCIDAMI V POTŘEBĚ OBCHODNĚ OVLÁDNOUT SPOJENÝMI STÁTY AMERICKÝMI, CELÝ SVĚT.

  HLAVNĚ ŽE MÁME NA HRADĚ POD PRAPOREM – PRAVDA VÍTĚZÍ -, KOMUNISTICKOAMERICKÉHO STUDENTA ZPRAVODAJCE.

 9. Svatopluk Beran říká:

  ZAPOMNĚL JSEM PŘIDAT K HORNÍMU PŘÍSPĚVKU TENTO ODKAZ NA NEJNOVĚJŠÍ VÝMYSLY ČESKÉ KOLABORANTSKÉ VLÁDY PĚTIKOALICE ODS-TOP023-KDU/ČSL- STAN A PIRÁTŮ.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-prehledne-tri-usporne-kroky-ktere-dnes-vlada-predstavi-230668#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest217_krokovy_redesign_feedu_varAA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  HLAVNĚ ŽE ČERNOŠKA BUDE MÍT PROSTŘEDKY SMĚNY NA VÁLKU A STRATEGICKÉ AMERICKÉ BOMBARDÉRY, PRO KTERÉ BUDOU JIŽ PŘIPRAVENY V UTAJOVANÝCH AMERICKÝCH ZBROJNICÍCH NA ÚZEMÍ ČR (dost možná i v Rancířově u Jihlavy) ATOMOVÉ ZBRANĚ NA PŘEKVAPIVÝ ÚTOK ZE VŠECH STRAN NA ASII. DO TOHOTO ÚTOKU AMERICKÝCH OCHOTNÝCH, SE DAŘÍ ZAPOJOVAT SPOJENÝM STÁTŮM POSTUPNĚ VAZALY, KTEŘÍ ODEVZDÁVAJÍ JIŽ DOPŘEDU KLÍČE OD SVÝCH ZÁKONODÁRNÝCH INSTITUCÍ DO AMERICKÝCH RUKOU A PROHLAŠUJÍ SE ZA POLOVIČNÍ ČECHY A POLOVIČNÍ ČÍŇANY.

  JE TO NA BLITÍ CO TU PŘEDVÁDÍ TATO VLÁDNÍ VLASIZRÁDNÁ PARTA PRAVICOVÝCH OCHOTNÝCH NADŠENCŮ.

 10. jihlavák říká:

  Okamura dnes na ČT 24 řekl, že armáda dostane příští rok o 54 miliard více. Prý se ani neví , za co se tato částka má utratit. Vypisování a průběh tendrů trvá. Paní Černochová jistě v Americe něco výhodně nakoupí. Je to sympatická holka a ví jak a kam se otáčet. Něco se zase pošle na Ukrajinu. Peníze ušetřené na seniorech utratí určitě rychle.

  Potěšil Rakušan. Dluhy se dle jeho názoru mají platit. Jistě bude trvat na i splacení všech závazků Ukrajiny vůči ČR do posledního haléře.

  Zajímavý fakt. Po celou dobu představování ODS zlodějiny na občany nezaznělo slovo Ukrajina. Jak jsou mazaní. Cítili těžký negativismus lidí proti nim a tušili, že občané by od této doby Ukrajinu milovali ještě více. Použili jen obrat válečný konflikt. Ale neviděl jsem tiskovku komplet.

  Jurečka plánuje díky důchodové reformě 21 let důstojného života v penzi pro každého. Při průměrném dožití mužů u nás- 76 let- předpokládám odchod do penze v 55 letech. Nebo zase lže?

 11. Svatopluk Beran říká:

  NEJDŮLEŽITĚJŠÍM ÚKOLEM A CÍLEM TÉTO PRAVICOVÉ PROAMERICKÉ BEZPÁTEŘNÍ KOALIČNÍ VLÁDY JE DOSTAT NA ÚZEMÍ ČESKÉ REPUBLIKY ARMÁDU USA (když už se to nepovedlo Topolánkově vládě) A ZLEGALIZOVAT NA ÚZEMÍ ČESKÉ REPUBLIKY NADŘAZENOST AMERICKÝCH OBČANŮ V NÁVAZNOSTI I S AMERICKOU JURISDIKCÍ.

  V KAŽDÉM NÁRODĚ EXISTUJÍ LIDÉ JENŽ NEMAJÍ ŽÁDNOU SVOU VLASTNÍ NÁRODNÍ VIZI A SÍLU. VNITŘNĚ INKLINUJÍ K NĚJAKÉMU CIZÍMU NÁRODU NEBO STÁTU. JSOU TO V PODSTATĚ NÁRODNÍ PRODEJNÉ DĚ.KY, AŤ UŽ PRO KOHOKOLIV.

  TATO DNEŠNÍ ČESKÁ VLÁDA, PARLAMENT, SENÁT A PŘEDEVŠÍM PRESIDENT, KTEŘÍ JSOU JEN DALŠÍM AMERICKÝM POVÁLEČNÝM PROJEKTEM V EVROPĚ, PO OKUPACI ZÁPADNÍ EVROPY SPOJENÝMI STÁTY AMERICKÝMI PŘI PORÁŽCE NĚMECKÉHO NACISMU V 2SV, TAK TÉTO VLÁDĚ NEJDE O NIC JINÉHO NEŽ O TO, VLÉZT USA DO ZADNÍ ČÁSTI TĚLA A POTLAČIT V ZÁJMU USA I SVOU NÁRODNOST V NÁVAZNOSTI EKONOMICKÝCH A OSOBNÍCH MOCENSKÝCH BREBEND.

  NYNÍ, V TENTO MOMENT, JE PODLE NICH POTŘEBA UDĚLAT V NAŠÍ ZEMI CO NEJVĚTŠÍ ZMATEK, ABY SI OBČANÉ NEVŠIMLI ŽE KOLABORUJÍ S ARMÁDU CIZÍ VELMOCI K LEGÁLNÍMU ZAČLENĚNÍ TÉTO CIZÍ ARMÁDY DO ČESKÉ VOJENSKÉ I OBČANSKÉ STRUKTURY A BÝT DOKONCE NAD NÍ.

  ČÍM VĚTŠÍ SE TÉTO VLÁDĚ, KTERÁ NAPROSTO POPŘELA A UPOZADILA SVÁ PŘEDVOLEBNÍ PROHLÁŠENÍ, PODAŘÍ UDĚLAT V NAŠÍ ZEMI ZMATEK A EKONOMICKÝ I OBČANSKÝ BORDEL, TÍM HŮŘE SE BUDE KAŽDÁ PŘÍŠTÍ VLÁDA MOCI DOSTAT DO BĚŽNÉHO OBČANSKÉHO A EKONOMICKÉHO NORMÁLU. VŠECNY SVINSTVA SE TOTIŽ NEMŮŽE PODAŘIT ODSTRANIT, TAKŽE MNOHO NEOLIBERÁLNÍCH PRAVIDEL JIŽ ZŮSTANE TĚŽCE ZMĚNITELNÝCH, ALE PŘEDEVŠÍM TU BUDE CIZÍ VOJENSKÁ PŘÍTOMNOST, KTERÁ BUDE ORGANIZOVAT A ZAJIŠŤOVAT CO MÁ NEBO NEMÁ, CO MŮŽE NEBO NEMŮŽE BĚŽNÝ ČECH VE SVÉ ZEMI V ZÁJMU SPOJENCH STÁTŮ AMERICKÝCH DĚLAT.

  NEBUDEME SVOBODNÍ OBČANÉ OSMIMILIARDOVÉHO SVĚTA, JAK JSME SE MNOZÍ DOMNÍVALI, POD TOUTO DNEŠNÍ ČESKOU PĚTIKOALIČNÍ VLASTIZRÁDNOU VLÁDOU A KOMUNISTICO-AMERICKÝM STUDENTEM VOJENSKÉHO ZPRAVODAJSTVÍ, DNEŠNÍM ČESKÝM PRESIDENTEM PETREM PAVLEM, BUDEME JEN DALŠÍ EVROPSKOU ZEMÍ POD AMERICKOU VÁLEČNOU I OBCHODNÍ KURATELOU.

 12. Jan P říká:

  (…)ve čtvrtek 11. 5. 2023 v 11.55 řekne toxická, neoliberální vláda na amatérské a nesmírně únavné tiskové konferenci českému národu zhruba toto: „Nezdanime neskutečně bohatnoucí oligarchy, banky, korporáty, dividendy nadnárodních firem a tyto stovky miliard necháme být na svém místě u našich sponzorů a kamarádů a o to více finančně zatížíme život běžných OBČANŮ. V této smutné zemi, kde již opravdu není místa pro stále se zvětšující armádu chudých, již nelze prakticky vydržet …Můj Bože!
  https://www.blisty.cz/art/113321-konec-kompromisu-je-nutne-tvrde-bojovat-proti-spojeni-neoliberalu-a-fasistu-21-stoleti.html

 13. Jan P říká:

  Co říkáte na zástupce ANO i SPD v diskuzích s arogantními pětidemoličními šíbry ? Líbí se vám ta argumentační i rétorická bezradnost ? Podle mého by kromě současné vlády měla okamžitě skončit i současná opozice.

 14. Svatopluk Beran říká:

  JAK SE VYRÁBÍ NENÁVIST POMOCÍ RÁDOBY NADHLEDU U HLUPÁKŮ DNEŠNÍ DEMOKRACIE. JAKOBY VÁŽNĚ MYŠLENOU VĚC PŘEDSTAVÍTE HLOUPÉMU JEDNOTLIVCI ČI DAVU ALE V POZADÍ JE JEN NADSÁZKA, O KTERÉ NIKDO NEVÍ. I TAK SE MANIPULUJE Z JIŽ NAČNUTÝMI BLB.I.

  SÁM JSEM ZAŽIL JAK HOSPODA BOUŘILA CO JE TEN PUTIN ZA BLBCE, KDYŽ V ČLÁNKU O PUTINOVI BYLO NAPSÁNO ŽE ON ZMĚNIL VÝSLEDEK MISTROVSTVÍ SVĚTA V HOKEJI V PROSPĚCH HRÁČŮ RUSKA. SNAD CELÁ HOSPODA SE SMÁLA JAK TAKOVÝ BLBEC BÝT PRESIDENTEM A IDEOVĚ SE VŠICHNI SHODLI NA JEHO KRETENISMU. TO SI ALE NEVŠIMLI ŽE ČLÁNEK JE POUZE PODOBNOU NADSÁZKOU PROVOKATIVNÍHO BLBCE PRAVIČÁKA, JAKO ČLÁNEK NÁSLEDNÝ. KDO ALE UVĚŘÍ LEHCE SE HNED ROZOHNÍ, ANIŽ BY SI OVĚŘIL SKUTEČNOSTI, STEJNĚ JAKO ZDEJŠÍ KAVÁRNÍK NEBO ARCHITEKT SOCIALISMU Z OBDOBÍ JEDINÉ KOMUNISTICKÉ VLÁDY V ČECHÁCH A DNEŠNÍ AMERICKÝ OSEL GRYC.

  ———————————————————————————————

  Omezení volebního práva seniorům. Je čas zavést horní věkový limit?

  MARTIN SKÁCEL

  Snížení dolního věkového limitu na 16 let by mohlo přinést svěží perspektivy a zvýšit politickou angažovanost mladých lidí. Při prezidentských volbách jsme byli svědky toho, že se mladí nenechají tak lehce ovlivnit populismem, jak je tomu u seniorů. Zvýšená politická angažovanost mladých by mohla vést také k větší diverzitě názorů a zdravějšímu politickému prostředí.

  Na druhé straně by mohlo stanovení horního věkového limitu volebního práva přinést některé pozitivní efekty. Mohlo by se zabránit situacím, kdy politické strany zneužívají seniory pro své politické záměry, například prostřednictvím populistických kroků, jako je neúměrné navýšení důchodů nebo jednorázové přídavky.

  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-tajna-mise-cernochova-poleti-o-vikendu-do-usa-40431766#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  kdo je Martin Skácel?

  Šprýmař ze severozápadu Čech s nekorektním humorem, historickými zájmy a pozorným politickým okem.

  Nečekejte žádnou politickou korektnost, ale spíš trochu svérázný pohled na svět.

  Moje oblíbená zbraň v boji proti vážnosti je nekorektní humor. Černý humor, sarkasmus a ironie jsou pro mě jako denní chléb. Rád si udělám srandu i ze sebe samého, protože neberu sebe ani ostatní zase tak vážně. Vždycky je lepší se zasmát, než se zlobit, že?

  Miluju staré kauzy, které se táhnou jako dna v močálu. Studovat minulost je pro mě jako pátrání po záhadách a tajemstvích. Ať už je to dávný středověk, vzrušující období průmyslové revoluce nebo nejrůznější politické intriky minulých století – vždycky se najde něco, co mě zaujme a pobaví.

  Politika je takový zvířátko, které se dá zkrotit jen těžko. Sleduju politickou scénu s otevřenou pusou a někdy si říkám, jestli některé politické kauzy nejsou vlastně jen parodie. Ale vážně, politika je zajímavé pole plné intrik, trapasů a někdy až absurdních situací. A já si z ní rád dělám legraci – kdo by ne, že?

 15. Svatopluk Beran říká:

  OMLOUVÁM SE, VE SCHRÁNCE MI ZŮSTAL DŘÍVĚJŠÍ ZKOPÍROVANÝ ODKAZ NA MEDIUM NOVINKY.CZ, A JÁ SI TOHO NEVŠIML. TAKŽE TEĎ TEPRVE TEN SPRÁVNÝ ODKAZ.

  https://medium.seznam.cz/clanek/martin-skacel-omezeni-volebniho-prava-seniorum-je-cas-zavest-horni-vekovy-limit-8806?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=blogy.sznhp.box&dop_vert_ab=&dop_vert_id=&source=hp&seq_no=2

 16. Zdeněk Gryc říká:

  Svatopluk Beran říká:
  Středa, 17. 5. 2023 v 10:02
  JAK SE VYRÁBÍ NENÁVIST POMOCÍ RÁDOBY NADHLEDU U HLUPÁKŮ DNEŠNÍ DEMOKRACIE.
  —————————————————————————————————-
  JE BOHATĚ DOKUMENTOVÁNO V KOMENTÁŘÍCH
  SVATOPLUKA BERANA
  JEHO ZLOBA A NENÁVIST

  V TOMTO ZAČAROVANÉM KRUHU VČERA POTĚŠIL:

  Věra 68

  16. květen20:00 › 21:40
  Vyhledat na Seznam.cz

  Předchozí fotografieDalší fotografiePřejít do galerie
  Věra Čáslavská se zařadila se svými sedmi zlatými a čtyřmi stříbrnými olympijskými medailemi mezi nejúspěšnější sportovkyně světa.
  Zároveň se do národního povědomí zapsala
  jako jeden ze symbolů osudového roku 1968.
  Filmový portrét fenomenální gymnastky
  je souhrnnou bilancí života a kariéry
  éto krásné, vytrvalé a odvážné ženy,
  která kvůli svému proslulému tichému gestu
  proti sovětské okupaci na mexické olympiádě
  ztratila možnost dále působit v československém sportu.
  Po bouřlivých ovacích ji čekalo vyloučení ze společnosti,
  chodila na výslechy Státní bezpečnosti a vydělávala si úklidem domů.
  Přesto nikdy neodvolala svůj podpis pod manifestem
  Dva tisíce slov, požadujícím demokracii v Československu.
  Po sametové revoluci se stala poradkyní
  prezidenta Václava Havla,
  ale po rodinné tragédii v roce 1993 se na dlouhých šestnáct let stáhla do ústraní.
  Z něho ji vysvobodila až režisérka Olga Sommerová,
  která poskytla Věře Čáslavské možnost natočit velmi osobní životní bilanci.
  I díky ní si královna světové gymnastiky uvědomila,
  co všechno pro lidi nejen z naší země,
  ale i z Mexika a dokonce z dalekého Japonska znamená,
  a už jen proto má cenu nevzdávat se a dovést další boj k vítězství.
  V době natáčení bylo legendární sportovkyni šedesát osm let.
  Jako by právě toto symbolické číslo předurčilo další zásadní životní zlom
  Věry Čáslavské, který však s sebou nesl naději k pohybu
  vzhůru po neuvěřitelné sinusoidě jejího osudu.
  Bohužel, příští životní soupeř královny světové gymnastiky byl silnější a žena,
  jejíž životní postoj je velkým a inspirujícím odkazem,
  se v roce 2016 odebrala na pomyslný sportovní Olymp.

 17. Zdeněk Gryc říká:

  Představte si Mladou Boleslav budoucnosti.
  Takové zadání dostala skupina studujících ateliéru Hájek–Hulín.
  Výsledkem je 19 inspirativních architektonických a urbanistických projektů,
  které tvoří expozici nazvanou Město elektromobility.
  Na debatu a prezentaci studentských projektů se můžete přijít podívat
  zítra od 17 hodin do atria Škoda Auto Vysoké školy v Mladé Boleslavi.
  Ve středu 17. května od 19 hodin vás srdečně zvu do Archicafé
  na představení knihy profesora Václava Girsy
  —————————————————
  Postižen pamětí aneb život architekta, který neměl ambice.
  ————————————————–
  Úvodní slovo budou mít profesor Matúš Dulla a Petr Volf.
  Naše fakulta se připojila k festivalu Open House,
  který otevírá veřejnosti běžně nepřístupné domy a prostory.
  Přijďte v sobotu 20. května na FA, kde od 10 a 18 hodin nabízíme komentované prohlídky.
  Návštěvníky provedou naši studující.
  Od 14 hodin se koná speciální prohlídka pro nevidomé.
  Přeji všem hezký květen!
  Dalibor Hlaváček
  děkan
  —————–
  Převzato:

  „POSTIŽEN PAMĚTÍ“

  To je aspekt ZG se kterým píše do JL

 18. Svatopluk Beran říká:

  Události a jejich význam
  Miloš Vystrčil | Středa, 10. 5. 2023 v 14:00

  USA jsou na pokraji bankrotu, přichází velký globální kolaps.

  Tento kolaps bude jistě působit na celý lokajský Západ, který je jen americkou kolonií, ale také na mnohé rozvojové země. Půjde nakonec o dominový efekt, nicméně cílem – samozřejmě dlouhodobě plánovaným – je zavedení Nového světového řádu, který by se měl podle toho, co již víme, ze všeho nejvíc podobat feudalismu, ovšem v jakési do značné míry globalizované společnosti.

  Jak jsou na tom USA, momentálně nejzadluženější země světa, kterou již zachraňuje od bankrotu jen neustálé tištění peněz a nyní zřejmě i zvýšená produkce zbrojních podniků?

  Spojené státy nemají od roku 2001 přebytek ani vyrovnaný rozpočet. Za posledních 50 let měly USA pouze 4 roky zisku. Celkové zisky USA by nestačily na pokrytí 6 měsíců současného ročního deficitu. Jak tedy USA za věci zaplatily?

  https://www.youtube.com/watch?v=pi3hHeoAja8

 19. Svatopluk Beran říká:

  Geopolitická architektura příštího světa – prof. Peter Staněk

  https://www.youtube.com/watch?v=sj3LVl8LDhk

 20. Zdeněk Gryc říká:

  „NEVYBAVUJI SI“ to…

  ZprávyDomácíKauzyPo Mynářových nákupech slivovice z autoservisu jde policie i celníci
  Po Mynářových nákupech slivovice z autoservisu jde policie i celníci
  LUKÁŠ VALÁŠEK, ADÉLA JELÍNKOVÁ

  Foto: Seznam Zprávy
  Láhev, kterou nakupovala prezidentská kancelář za tři tisíce korun kus.
  15:27
  Na zjištění Seznam Zpráv reaguje celní správa i policie. Zajímá je, odkud pochází stovky litrů nekolkované slivovice, kterou Miloš Zeman rozdával zahraničním delegacím. Vratislav Mynář dal z eráru za jednu láhev i tři tisíce.
  Článek
  Kauza nákupu prezidentské slivovice od zlínského autoservisu bez koncese pokračuje. Když Seznam Zprávy popsaly, jak Miloš Zeman a Vratislav Mynář rozdávali z prezidentského skladu svým přátelům a spojencům šperky či drahé psací potřeby, většina českých prominentů reportérům přiznala, že dary obdržela.
  Zároveň ale někteří z nich popírají, že by k nim ještě dostali slivovici. Tu úřad Vratislava Mynáře nakupoval i za tři tisíce korun za půllitrovou láhev, celkem za 1,1 milionu. A následně podle listin po stovkách rozdával.
  A to nejen zahraničním státníkům, pro než byl obsah prezidentského skladu určen, ale podle oficiální evidence třeba i někdejšímu guvernérovi ČNB Jiřímu Rusnokovi.

  Rusnok už Seznam Zprávám připustil, že od Miloše Zemana obdržel luxusní pero. Ale dar slivovice od prezidenta odmítl, i když je u jeho jména v evidenci napsaná. „Tak to určitě ne,“ řekl Rusnok reportérům. Ten podle výdejky měl dostat i medovinu. Ze stejného zdroje – od zlínského autoservisu.
  Podobně převzetí lihoviny jako daru zpochybnil i někdejší policejní prezident Jan Švejdar.
  ————————————-
  „Vzhledem k tomu, že nepiju,
  tak si myslím, že jsem ji nedostal,“
  ———————————–
  uvedl Švejdar s tím, že i on na setkání se Zemanem dostal plnicí pero.
  Prověřování NCOZ
  Jak Vratislav Mynář se státními dary nakládal, nyní prověří Švejdarovi policejní kolegové.
  Odhalení jim přibylo do balíku dalších podezření, na která už reportéři upozornili v předchozích měsících.
  Mynář si například na své sjezdovce v Osvětimanech vztyčil za veřejné peníze stan, nebo si takto na svou usedlost nechal dodat stromky od firmy, která zároveň získala hradní zakázku.

  Ibehej na dotaz, zda se policisté slivovicí neznámého původu zabývají.
  Celní správu zajímá původ alkoholu
  Do prezidenské kanceláře se ale objedná i celní správa.

  Výrobce lihoviny, kterou rozdával Miloš Zeman, totiž není jasný.

  Láhve postrádají kolek i označení výrobce.
  A dle příjemky je dodala zlínská firma Mammut Store,
  která na prodej alkoholu nemá koncesi.

  Toto opatření po metanolové aféře mělo zabránit dalším mrtvým.

  Majitel firmy Michal Mišurec provozuje opravu aut a prodává na webu ojetiny.
  Seznam Zprávám při konfrontaci tvrdil, že Hradu dodal

  jen prázdné láhve.
  Některé i za tři tisíce kus.

  Tomu ale odporují faktury, které sám vystavil. Mluví o slivovici.
  ——————————————————————-
  Slivovici pro prezidenty kupoval Mynář u zlínského autoservisu bez koncese

  7:30
  „Celní správa se zabývá všemi podněty od veřejnosti.
  Prověřovat budeme i tyto skutečnosti,“ řekla Seznam Zprávám mluvčí Celní správy Hana Prudičová.

  Za pochybení při prodeji alkoholu hrozí i milionová pokuta.

  Proces je přitom nastavený tak, že pokud získá Celní správa podezření,
  že došlo k něčemu nelegálnímu, případ předá policii, s níž následně bude spolupracovat.

  Šéf NKÚ dostal od Mynáře dárek jako katarský emír. „Nevybavuji si to,“ tvrdí

  15. 5. 5:01
  NKÚ se ani více než čtyři měsíce po schválení závěrečné zprávy k výsledkům nejen nevyjadřuje,
  ale finální protokol dosud nepředal ani nové kancléřce Janě Vohralíkové.
  Instituce se odvolává na to, že jejich závěry jsou součástí policejního prověřování a má tak mlčenlivost.
  „NKÚ se nemůže vyjadřovat k průběhu kontroly. Zákaz od policie stále platí,“ řekla mluvčí kontrolní instituce Hana Kadečková.

  A prezident NKÚ Miloslav Kala
  ———————-
  si stále nevybavil,
  ——————–
  že loni v době svých narozenin podle evidence dostal od kancléře Vratislava Mynáře na schůzce manžetové knoflíčky. Stejné, jako od prezidenta jako státnický dar obdržel třeba katarský emír nebo izraelský prezident.

  „Nevybavuji si,

  že bych od něj dostal jakýkoliv dárek,“
  reagoval naposledy v pátek a od té doby to nekomentoval.
  ——————————————————————-
  BAVENÍ

  VYBAVENÍ

  NEVYBAVENÍ

 21. Zdeněk Gryc říká:

  „PRO VYROVNANOST“

  jak občas píše pan Havlíček,

  jaký je rozdíl ?

  NEPAMATUJI SI

  NEVYBAVUJI SI

  SI = SI

 22. Zdeněk Gryc říká:

  AD.

  Události a jejich význam
  Miloš Vystrčil | Středa, 10. 5. 2023 v 14:00

 23. Svatopluk Beran říká:

  Události a jejich význam
  Miloš Vystrčil | Středa, 10. 5. 2023 v 14:00

  ———————————————————————————————-

  PŘEVOD A KRÁDEŽ ČÁSTI STÁTNÍHO MAJETKU NA SOUKROMOU OSOBU ZA ODS POD VEDENÍM KLAUSE, ODVEDENÍ TVORBY ZISKU V TOMTO SOUKROMÉM MAJETKU NA ZAHRANIČNÍ INSTITUCI ZA ODS A TOPOLÁNKA, VYKRADENÍ 100 MILIARD Z TOHOTO MAJETKU ZA ODS A FIALY A NÁSLEDNÉ ZNOVUVYBUDOVÁNÍ TOHOTO MAJETKU Z DANÍ OBČANŮ, ZA ODS A FIALY. TOĎ NAŠE NEOLIBERÁLNÍ AMERICKÁ BUDOUCNOST.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-prehledne-vyparilo-se-100-miliard-proc-je-kolem-cez-takovy-povyk-231252#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  V KTERÉM DALŠÍM ROCE OPĚT VYBUDOVANÝ A ZRENOVOVANÝ MAJETEK Z DANÍ OBČANŮ, PŘEVEDE ODS A ZA KTERÉHO ODEESÁCKÉHO PODVODNÍKA, NA SOUKROMÝ OBJEKT, O KTERÉM NAŠIM NEZNALÝM DĚTEM PRINCIPY NEOLIBERÁLNÍHO KAPITALISMU, BUDOU TVRDIT, ŽE JEDINĚ SOUKROMNÍK JE SCHOPEN A TO VE VLASTNÍ ZÁJMU, SE O SVĚŘENÝ MAJETEK CHOVAT NEJLÉPE.

  KONKRÉTNĚ PAN VYSTRČIL, KDYŽ BYL JEŠTĚ HEJTMANEM, SE MI PODŘEKL NA NAŠÍ OSOBNÍ SCHŮZCE U MNE DOMA, KTERÁ BYLA DOMLUVENA NA PODSTATĚ JEHO ŽÁDOSTI O ROZHOVOR SE MNOU MIMO JINÉ, ŽE JIHLAVSKÁ NEMOCNICE JE PLÁNOVANÁ ZE STRANY ODS, TO BYLO KDYŽ BYL JULÍNEK Z ODS MINISTREM ZDRAVOTNICTVÍ, K PŘEVEDENÍ DO SOUKROMÝCH RUKOU. A ŽE SE ČEKÁ JEN NA VYBUDOVÁNÍ LEPŠÍHO A NOVÉHO ZÁZEMÍ CELÉ NEMOCNICE ZE STÁTNÍCH PENĚZ. NAŠTĚSTÍ SE TENTO PODRAZ ODEESÁCKÝM JULÍNKOVCŮM A VYSTRČILOVCŮM V JIHLAVĚ NEPOVEDL TAK, JAK ZA HEJTMANOVÁNÍ BENDLA VE STŘEDOČESKÉM KRAJI.

  JE TO STÁLE DOKOLA, STÁTNÍ VLÁDNÍ ÚŘEDNÍCI DONUTÍ OBČANY VYGENEROVAT NEZBYTNÝ STÁTNÍ SUBJEKT ZE JEJICH DANÍ, TEN POTOM PŘEVEDOU NA SOUKROMOU OSOBU A TA PO DEVASTACI TOHOTO STÁTNÍHO MAJETKU Z NĚJ VYKRADE ZBYTEK, NAČEŽ JE TENTO MAJETEK OPĚT SANOVÁN OBČANY A ZASE VYKRADEN A ZNEUŽIT SOUKROMOU OSOBOU.

  PŘESNĚ ŘEČENO – NEUSTÁLÁ SOCIALIZACE A ZNÁRODŇOVÁNÍ ZÁKLADNÍCH SOUČÁSTÍ STÁTU A JEJICH NÁSLEDNÝ PŘEVOD DO SOUKROMÝCH ROKOU V PROSPĚCH SOUKROMÝCH OSOB PŘI BUDOVÁNÍ NEOLIBERÁLNÍHO KAPITALISMU, KTERÉ PLATÍ OBČANÉ.

  NIC NOVÉHO POD SLUNCEM. CELOU HYPOTÉČNÍ AMERICKOU KRIZI V ROCE 2007, PŘEŠLOU NÁSLEDNĚ NA SVĚTOVOU FINANČNÍ I HOSPODÁŘSKOU KRIZI, ZAVINĚNOU AMERICKÝM BANKOVNÍM A INVESTIČNÍM SOUKROMÝM SEKTOREM, ZAPLATILI OBYČEJNÍ LIDÉ JAK V USA, TAK I CELÉM SVĚTĚ SANACÍ BANK PŘES TIŠTĚNÍ LEVNÝCH PENĚZ – TIŠTĚNÍ KRYTÝCH DOLARŮ TEPRVE BUDOUCÍ PRACÍ VŠECH OBČANŮ SVĚTA – POD HONOSNÝM NÁZVEM KVANTITATIVNÍ UVOLŃOVÁNÍ –

  JEDNÁ SE O KAPITALISTICKÝ SYSTÉM BANK BUDOVANÝCH OBČANY, ZNEHODNOCENÝ SOUKROMÝMI OSOBAMI A OPĚT BUDOVANÝ OBČANY.

  JE TO AMERICKÝ SYSTÉM FUNKCE STÁTNÍ CENTRÁLNÍCH POLOSOUKROMÉ BANKY FED, JEJÍHO VÝMEČNÉ ZÁKONNÉHO PRÁVA TISKNOUT NEKRYTOU MĚNU A NA TUTO BANKU NAVÁZANÝCH CENTRÁLNÍCH BANK OSTATNÍCH STÁTŮ Z NÁSLEDNOU TVORBOU PLÁNOVANÉHO VYTVÁŘENÍ DLUHŮ NAVÁZANÝCH KOMERČNÍCH BANK S PLÁNOVANOU DVOUPROCENTNÍ INFLACÍ.

  JEN TAK MIMOCHODEM, PADLO PŘI HYPOTÉČNĚ-FINANČNÍ-HOSPODÁŘSKÉ KRIZI MNOHO MALÝCH AMERICKÝCH BANK. JEJICH VELIKÝ NÁRŮST PROBĚHL BĚHEM 2SV, NA PODKLADĚ ZLATA PŘESOUVANÉHO CELÝM VÁLČÍCÍM SVĚTEM DO USA. DO TÉTO RELATIVNĚ JISTÉ POKLADNICE PŘED HITLEREM NA OSTROVĚ MEZI DVĚMA OCEÁNY. PLNULO TAM ALE NEJEN LEGÁLNÍ ZLATO SVĚTA Z OHROŽENÝCH BANK HITLEREM, ALE I ZLATO ZA ZBRANĚ VYROBENÉ V USA K ZÁCHRANĚ ,,DEMOKRACIE V EVROPĚ,,. TO BY NEBYLO V PODSTATĚ NIC TAK NEZÁKONNÉHO NEBO ŠPATNÉHO, I KDYŽ PRÁVĚ Z VELKÉ ČÁSTI TOHOTO ZLATA NEPATŘÍCÍHO USA, SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ PO VÁLCE POMOCÍ BRETONWODSKÉHO MĚNOVÉ ZAVEDLY DOLAR, JAKO REZERVNÍ SVĚTOVOU MĚNU A OVLÁDLY TAK OBCHODOVÁNÍ A MOHLY SI KONTROLOVAT SVĚTOVÝ POVÁLEČNÝ OBCHOD.

  ALE PRŮSER, O KTERÉM SE VŮBEC NEMLUVÍ JE TO, ŽE JAKO ZÁKLADNÍ JMĚNÍ U NĚKTERÝCH MALÝCH PADLÝCH AMERICKÝCH BANK, SE NAŠLY ZLATÉ CIHLOVÉ SLITKY, JENŽ OBSAHOVYLY ZUBNÍ ZLATO. KDE SE VZALO TOTO ZÁKLADNÍ JMĚNÍ TĚCHTO AMERICKÝCH BANK A DALO JIM MOŽNOST BUDOVAT SVŮJ FINANČNÍ PROFIT Z VÁLKY A INVESTOVAT DO ZBRANÍ PRO VÁLEČNÍ V EVROPĚ A CELÉM SVĚTĚ, VYRÁBĚNÝCH V USA? BYLO TO ZUBNÍ ZLATO VYTLUČENÉ Z OBČANŮ ZEMÍ CELÉ EVROPY, PŘEDEVŠÍM ŽIDŮ, V NACISTICKÝCH KONCENTRÁCÍCH, KTERÉ SI NÁSLEDNĚ HITLEROVSKÁ MAŠINERIE UKLÁDALA PŘEDEVŠÍM PŘES FRANKOVSKÉ NEUTRÁLNÍ ŠPANĚLSKO, ALE I ŠVÝCARSKÉ BANKY PRÁVĚ DO USA.

  ———————————————————————————————

  ROZUMÍM TOMU, ŽE JSOU I U NÁS OBČANÉ, KTRÝM SE Z RŮZNÝCH DŮVODŮ, TENTO NEOLIBERÁLNÍ HNUS LÍBÍ, ŽÍJÍ Z NĚJ A MORÁLNĚ JIM NEVADÍ Z KTERÉ ŘI.I ZROVNA VYKUKUJÍ A KTEROU POCTIVĚ VYTÍRAJÍ 🙂 , ROZUMÍM PRINCIPU JEJICH HOROLEZECTVÍ, ALE MNĚ SE TO ZAJÍDÁ.

 24. Zdeněk Gryc říká:

  VRÁBEL VELEBÍ PUTINA
  JE ZUBNÍ ZLATO
  V JEHO CIHLÁCH ?

  U zadluženého Vrabela objevili zlaté slitky
  LUKÁŠ VALÁŠEK, ADÉLA JELÍNKOVÁ

  Foto: Michal Šula, Seznam Zprávy
  Pořadatel demonstrací Ladislav Vrabel dlouhodobě šíří proruské dezinformace a propagandu.
  18. 1. 13:45
  Než Ladislav Vrabel začal pořádat demonstrace, nakoupil čtyři švýcarské zlaté slitky za více než 170 tisíc korun. Otázka zní, kde na ně šiřitel proruské propagandy vzal. Neměl žádné oficiální příjmy.
  Článek
  V majetku zadluženého pořadatele masových protivládních demonstrací Ladislava Vrabela objevil insolvenční správce pozoruhodnou položku.
  Jde o 124,4 gramu švýcarského zlata v hodnotě více než 170 tisíc korun.
  Podle faktury k nákupům, které získal insolvenční správce Martin Koubek, odebral Vrabel celkem čtyři zlaté slitky loni v červenci, v srpnu a v září od pražské firmy Aurum Bohemica.
  Za pozornost stojí, že v té době Ladislav Vrabel připravoval demonstrace proti vládě a podle svého prohlášení u soudu neměl žádný majetek. A oficiálně ani žádné příjmy – pracovat přestal už na začátku roku 2022.
  První protivládní demonstraci pak Ladislav Vrabel uspořádal loni v září. Na Václavské náměstí přišlo na 70 tisíc Čechů. Mnohé přivedly obavy z rostoucích cen, avšak z pódia k nim řečnili lidé šířící proruskou propagandu.
  I pořadatel Vrabel,
  který roky dluží věřitelům částku téměř 2,7 milionu korun,

  spolupracuje s ruskými vládními médii

  a ve veřejných projevech

  velebí Vladimira Putina.

 25. Svatopluk Beran říká:

  DOPORUČIL BYCH SPÍŠ VYSTUDOVANÉMU ARCHITEKTU – a teď vynechávám veškerá své invektiva která používám když mi dáte svou STUPIDNÍ NÁLEPKU Putinova trolla –

  – POŘAD GEJZÍR 18 KVĚTNA LETOŠNÍHO ROKU. TAM BUDE VAŠE ODBORNOST URČITĚ PŘÍNOSNĚJŠÍ A ZASVĚCENĚJŠÍ – ARCHITEKT BOHUSLAV FUCHS – PROTOŽE PAPOUŠKOVANÉ KECY TYPU TĚCH KOMUNISTICKÝCH – JEJICHŽ CÍLENÉ DEMAGOFII NA OBČANY NEZNAJÍCÍ A NEROZUMÍCÍ VŮBEC PRINCIPŮM SVĚTOVÉHO OBCHODNÍHO DĚNÍ Z NAŠICH MEDIÍ, OHLEDNĚ POLITIKY NEJSOU VŮBEC VAŠE KÁVA, KTERÁ BY VÁM DÁVALA GLANC ZASVĚCENCE.

  ARCHITEKT BOHUSLAF FUCHS

  https://www.ceskatelevize.cz/porady/10805121298-gejzir/223562235000011/

 26. Svatopluk Beran říká:

  JIŽ DVACET LET DEVASTUJÍ AMERICKÉ VÁLKY ARABSKÉ ZEMĚ A PŘED TÍM BALKÁNSKÉ. VYHÁNĚNÍ Z NICH JEJICH OBYVATLŮ A PŘEDEVŠÍM – ANDĚLŮ – DĚTÍ JE TYPICKÝM AMERICKÝM HNUSEM. NEJEDNODUŠÍ VARIANTA EMIGRACE Z TĚCHTO AMERICKÝM MILITARISMEM POSTIŽENÝCH ZEMÍ, JE PAK EMIGRACE DO NEJBLIŽŠÍCH ZEMÍ. TYTO EVROPSKÉ ZEMĚ VŠAK NEJSOU CHOPNY UNÉST AMERICKÉ GENOCIDIUM PÁCHANÉ NA VŠECH NÁRODECH A ARABŠTÍ MIGRANTI, HLAVNĚ JEJICH DĚTI – ANDĚLÉ – SAMOZŘEJMĚ NEJVÍC TRPÍ V CIZÍCH ZEMÍCH V CIZÍ KULTUŘE.

  JE ZCELA NEZBYTNÉ PŘIVÉST SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ K ZODPOVĚDNOSTI A KE KONEČNÉMU VYNEŠENÍ ODSOUZENÍ USA ZA VŠECHNA GENOCIDIA, PÁCHANÁ NA VŠECH NÁRODECH SVĚTA.

  NEUMOŽNĚME NAŠÍ DNEŠNÍ VLÁDĚ, KTERÁ SE K MOCI DOSTALA V PODVODNÝCH VOLBÁCH A ZA POMOCI HNUTÍ ,,MILION CHVILEK PRO DEMOKRACII,, KDY SVÉ SLIBY NEPLNÍ A KDY ZJIŠŤUJEME, ŽE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ ZADÁNÍ PRO VZNIK A PŮSOBENÍ DNEŠNÍHO SLEPENCE BYLO TO SAMÉ JAKO ZA JINÉ VLÁDY POD VEDENÍM ODS, VLÁDY MIRKA TOPOLÁNKA A TO DOSTAT K NÁM AMERICKÁ CELOSVĚTOVĚ VYVRAŽDOVACÍ VOJSKA, V JEJICH GEOPOLITICKÉM ZÁJMU SVĚTOVÉ JEDINEČNOSTI VÝHODNÉHO OBCHODOVÁNÍ.

  PŘESTAŇME AMERIKANIZOVAT EVROPU A ZAVÁDĚT DO NÍ AMERICKÉ GENOCIDNÍ VÁLKY, JEJICHŽ NÁSLEDKEM JE PAK STĚHOVÁNÍ NÁRODŮ A PŘEDEVŠÍ UTRPENÍ – ANDĚLŮ – TEDY DĚTÍ. DNEŠNÍ AMERICKÁ PROXI VÁLKA V EVROPĚ Z RUSKEM NA UKRAJINĚ, JE DALŠÍM SVĚTOVÝM AMERICKÝM VRAŽDÍCÍM MEMENTEM.

  OBCHOD Z USA NA EVROPSKÉM KONTINENTĚ ANO, ALE BEZ AMERICKÉ MILITARISTICKÉ A GENOCIDNÍ PŘÍTOMNOSTI A ÚČASTI.

  ZÁSOBOVÁNÍ UKRAJINY AMERICKOU KAZETOVOU MUNICÍ, KDY UKRAJINĚ TURECKÁ, IZRAELSKÁ I BÝVALÁ RUSKÁ DOŠLA, JE DALŠÍM AMERICKÝM CELOSVĚTOVÝM ZVĚRSTVEM, PÁCHANÝM TENTOKRÁT U NÁS V EVROPĚ.

  ZACHRŇUJME – ANDĚLY – K JEJICH ŽIVOTU V JEJICH ZEMÍ A NEUMOŽNĚME SPOJENÝM STÁTŮM AMERICKÝM VYHÁNĚNÍ TĚCHTO – ANDĚLŮ – Z JEJICH PŘIROZENÝCH ZEMÍ.

  NEUMOŽNĚME DALŠÍ SVĚTOVOU MILITARIZACI A DECIMACI ZE STRANY USA, TENTOKRÁT UKRAJINY A TO AŽ DO JEJÍHO POSLEDNÍHO MUŽE A – ANDĚLA –

  https://blisty.cz/art/114327-prave-schvaleny-zlocinecky-britsky-zakon-o-uprchlicich-povede-k-pripadum-ztracenych-sexualne-zneuzivanych-a-vykoristovanych-deti.html

  AMERICKÁ GENOCIDNÍ VOJSKA ROZŠÍŘENÁ A ROZŠIŘOVANÁ DO KAŽDÉHO KOUTU NAŠÍ PLANETY, JSOU DNES TÍM NEJVĚTŠÍM SVĚTOVÝM ZLEM NA OBČANECH CELÉHO SVĚTA.

 27. Jan P říká:

  Sváťo, já vidím jediný řešení: „Udělejme Ameriku znovu skvělou“
  https://twitter.com/anarchistart_/status/1674679800953176067

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I