Ukrajinský deník, díl 4.

Tak už jsem tady zas. Vesnice Stěpanovka, uprostřed Ukrajiny, asi 1000 obyvatel.

Julia Gavriljuk přišla o manžela loni před Vánocemi, v boji. Alespoň jeho tělo zpět dostala…russáci jej vyměnili za živého zajatce, ti se o své mrtvé na nepřátelském území vůbec nestarají a rovnocennou směnou pohrdli. Je to pro ně jenom… obyčejný kus. Pro Ukrajince naopak… svátost. Ostatky toho, kdo pro svobodu obětoval to nejcennější, vlastní život.

Julia však přes žal převeliký pomáhá dál. Nebo možná právě proto… Od začátku války koordinuje práci dobrovolníků na výrobě jídla pro vojáky na frontě ve staré budově bývalé mateřské školy. Specializují se na energetické tyčinky a hotová jídla, to je prý nejžádanější. Do zázemí ve sklenících, do pole v alobalových sáčcích. Boršč, masové směsi – to na co seženou suroviny. Ohřívat se to dá právě na těch svíčkách, co pro ně vyrábíme. Mají i zvláštní směsi bez vepřového pro muslimy – vůbec jsem netušil, že na straně Ukrajiny masivně bojují i Čečenci…

Práci dobrovolníků zdarma zde na takové věci bych ještě pochopil. Ale co mně rozum vůbec nebere je to, že úplně všechno financují sami. Energie, suroviny, obaly…Z toho mála co mají. Lidé nosí poslední peníze, zabíjejí dobytek, raději sami nejedí, jenom aby bylo pro vojáky – pro ty, co je brání…Od vlády nebo armády nedostávají vůbec, vůbec nic…ale povídají to bez kapky smutku, nebo despektu…dokud můžeme a máme aspoň něco, vytrváme. Ukrajinu přece nedáme.

Dovezli jsme jím spousty oříšků a sušeného ovoce a zaplatili 1.500 těch super sáčků,asi za 9.000…ale co to je, když denně vyeexpedují přes 300 jídel. Strašně málo, kapka v moři. Vždyť to takto dělají už víc než rok…Brečím dojetím. A už vím, kam dám nějaké prachy, když zbydou…Ale cesta teprve začíná a bodů v programu je ještě hodně.

A už také vím, jak jsem se unáhlil, když jsem někde napsal, aby se prachy teď neposílaly, že se sešlo už opravdu dost od hodných lidí a že mám strach, abych je efektivně a smysluplně využil. Což dá také fušku, najít místo kde je pomoc tak přímá a účinná jako tady. 

Protože tohle tedy má smysl. A velký. Komunitní život na obraně civilizace.

A zasluhuje to obrovský respekt a podporu.

26 Responses to “Ukrajinský deník, díl 4.”

 1. Svatopluk Beran napsal:

  Tajná mise, Černochová poletí o víkendu do USA
  dnes 6:30
  Oldřich Danda
  Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) vyrazí o víkendu na dosud utajovanou misi do Spojených států. V sídle amerických ministrů obrany v Pentagonu má příští týden podepsat s americkým protějškem Lloydem Austinem obrannou smlouvu mezi Českem a USA.

  ———————————————————————————————

  JSEM PŘESVĚDČEN ŽE BY MĚLO VELKÝ VÝZNAM USPOŘÁDAT PŘED ODLETEM I PO PŘÍLETU MINI.RYNĚ VÁ.KY ČESKÉ REPUBLIKY ČERNOCHOVÉ Z PRO.ADNÉ ODS, PŘED LETIŠTĚM DEMONSTRACI A PROTEST K DEHO.ESTUJÍCÍ VOJENSKÉ, VLAS.IZRÁDNÉ SMLOUVĚ, S DNEŠNÍMI VRAŽ.ÍCÍMI A GE.OCIDNÍMI SPOJENÝMI STÁTY AMERICKÝMI.

  SUVERÉNÍ ZÁKONNÁ NADŘAZENOST OBČANŮ USA A JEJICH ŽIVOTNÍCH POTŘEB NAD OBČANY ČESKÉ REPUBLIKY V ČESKÉ REPUBLICE, VYPLÝVAJÍCÍ Z TÉTO POTU.NÉ VAZALSKÉ SMLOUVY S CIZÍ ZÁMOŘSKOU VELMOCÍ, V ÚROVNÍ BÝVALÝCH KOLONIÁLNÍCH SMLUV, INICIOVANÁ DNES ODS KTERÁ VYHRÁLA VOLBY SPOLU SE ZBYTKEM KOALICE JEN NAPROSTÝM PODVODEM A LŽÍ A TO PRÁVĚ ZA ÚČASTI TÉTO K.Á.Y ČERNOCHOVÉ Z ODS, MUSÍ SKONČIT V BUDOUCNOSTI SOUDEM NAD TOUTO ČESKOU ZRŮ.OU.

  NOVÉ PŘEDČASNÉ VOLBY MUSÍ VYHRÁT JEDINĚ STRANA, KTERÁ SE ZAVÁŽE K TOMU, ŽE POKUD DOSTANE DŮVĚRU VOLIČŮ, OKAMŽITĚ SMLOUVU KTEROU TATO K.Á.A Z ODS, PARLAMENT, SENÁT A PRESIDENTA PODEPÍŠÍ, OKAMŽITĚ VYPOVÍ A CIZÍ VOJSKA S HANBOU VYŽENE ZE SVOBODNÉ ČESKÉ REPUBLIKY.

 2. Svatopluk Beran napsal:

  VÁLKA NA UKRAJINĚ JE SPOJENÝMI STÁTY VYPROVOKOVANÁ OBCHODNÍ PROXI VÁLKA Z RUSKEM O LEVNĚJŠÍ RUSKÉ UHLÍKOVÉ SUROVINY PRO EVROPU A POKUS EKONOMICKÉHO ZNEMOŽNĚNÍ EVROPY NA ŮKOR USA, KDYŽ EVROPA NEPODEPSALA S USA TRANSATLANTICKOU OBCHODNÍ SMLOUVU. SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ MUSÍ NÉST NEZPOCHYBNITELNOU ODPOVĚDNOST PŘED CELÝM OSMIMILIARDOVÝM SVĚTEM ZA ZORGANIZOVÁNÍ AMERICKÉHO PUČE NA UKRAJINĚ A ZA ZBYTEČNOU ZTRÁTU UKRAJINSKÝCH ÚZEMÍ I LIDKÝCH ŽIVOTŮ, JAK UKRAJINSKÝCH TAK I RUSKÝCH. VOJSKA USA MUSÍ KONEČNĚ OPUSTIT EVROPU, ABY TU JIŽ NADÁLE NEMOHLY ORGANIZOVAT DOMINOVÝM ZPŮSOBEM VAZALSKÉ PODRUČÍ EVROPY VE VLASTNÍ PROSPĚCH.

 3. Svatopluk Beran napsal:

  Julia Gavriljuk přišla o manžela loni před Vánocemi, v boji. Alespoň jeho tělo zpět dostala…russáci jej vyměnili za živého zajatce, ti se o své mrtvé na nepřátelském území vůbec nestarají a rovnocennou směnou pohrdli. Je to pro ně jenom… obyčejný kus. Pro Ukrajince naopak… svátost. Ostatky toho, kdo pro svobodu obětoval to nejcennější, vlastní život.

  ————————————————————————————————

  UKRAJINSKÁ PŮDA DÍKY USA A TÉMĚŘ VŠECH UKRAJINSKÝCH VLÁD JIŽ DÁVNO NENÍ UKRAJINCŮ. Z JEDNÉ TŘETINY PATŘÍ INVESTORŮM Z USA, Z JEDNÉ TŘETINY SUDSKÉ ARÁBII A ČÍNĚ. NA UKRAJINSKÉ OLIGARCHY JIŽ ZA ÚČASTI KOMEDIANTA A KABARETIÉRA ZELENSKÉHO JIŽ ZBYLA JEN POSLEDNÍ TŘETINA. UKRAJINCI JIŽ NUMÍRAJÍ ZA VLASTNICTVÍ SVÉ ZEMĚ. UMÍRAJÍ ZA ZAHRANIČNÍ VLASTNÍKY A VLASTNÍ OLIGARCHY I SE ZELENSKÝM, JENŽ MAJÍ ULITY PROSTŘEDKY SMĚNY V DAŇOVÝCH RÁJÍCH.

 4. jihlavák napsal:

  „Ukrajinská“ houfnice Dana měla v dnešních TN na ČT namalovaný německý kříž. Co dodat více?

 5. Miroslav Tomanec napsal:

  Berane, tohle musím.
  Vy jste ale opravdový, opravdový idiot.
  Magor.

 6. Svatopluk Beran napsal:

  Idiot jsi ty Tomanče. Prostě ti lidé umírají k vůli IDIOTŮM jako jsi ty a celá tahle ČESKÁ, UKRAJINSKÁ A AMERICKÁ vláda které tenhle ukrajinský nacionalismus, zaštítěný fašistickými banderovci, podporují na ZAČÁTKU TŘETÍHO TISÍCILETÍ.

  Jak píše víše Jihlavák. Pochybní Ukrajinští fašisté si na české zbraně malují znaky fašistického wermachtu a pochybení ,,JEDNOTLIVCE,, VŠICHNI TOLERUJÍ, DOKUD NEZASÁHNE ČESKÁ VLÁDA.

  TO VY JSTE IDIOTI KTEŘÍ NEVIDÍ SKUTEČNOST A ROZPRODÁVÁNÍ UKRAJINSKÉ PŮDY CIZINCŮM ZA KTERÉ TY TADY POTOM BREČÍŠ.

  TO VY JSTE MAGOŘI BEZ ZNALOSTÍ HISTORIE.

 7. Svatopluk Beran napsal:

  A O TO TĚM ZAS.ANÝM AMERIČANŮM JDE. ROZHÁDAT NÁS A ZAVÉST DALŠÍ OBČANSKOU VÁLKU DO EVROPY, ABY SI ZACHRÁNILI TEN SVŮJ ZKOMÍRAJÍCÍ, KDYSI PERSPEKTIVNÍ A KRÁSNĚ NAČRTNUTÝ SVOBODNÝ SVĚT, KTERÝ SI SAMI SVÝM OBCHODNÍM IDIOTISMEM NIČÍ. DO PRD.LE S NIMA, žádný americký jednotky tolerující Ukrajinský fašismus nebo Balkánskou mafi, NA ČESKÉM ÚZEMÍ ZA TOLERANCE AMERICKÝCH VOJSK. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. Zdeněk Gryc napsal:

  ANO

  „A zasluhuje to obrovský respekt a podporu.“

 9. Zdeněk Gryc napsal:

  ne
  Berana
  ale
  Tomance

 10. Zdeněk Gryc napsal:

  Pane Gryci.

  Při hodnocení diskutérů na blogu se snad z neznalosti dopouštíte velké chyby. To, že vedete názorový střet s panem Beranem, je s ohledem na váš naturel logické. Ale adorovat pana Tomance, to je opravdu síla.
  Nicméně, proti gustu žádný dišputát.

  Zdraví Vladimír Havlíček
  20.5.2023
  ———————-
  Fanatická nenávist Berana,
  zhrzeného gasteibeitra z USA je z jeho komentářů zřejmá.
  Osobní zářitek Tomance a jeho aktivita je obdivuhodná.
  ———————-
  Je otázka odkud se co přebírá.
  Vím kdo je bývalý Štěrbův partner Štětina,
  stejně jako Petra Procházková.

  Petra Procházková (* 20. října 1964 Český Brod) je česká novinářka a humanitární pracovnice.
  Stala se známou především svým zpravodajstvím z válečných konfliktů, které vznikly po rozpadu Sovětského svazu na Kavkaze, dále působila například v Afghánistánu.
  Téměř 30 let psala pro Lidové noviny, v roce 2018 přešla do Deníku N.

  Pozn. „taky-pohled“ a Afriku pro „VZVÁŽENOST “ v dalším komentáři.

 11. Zdeněk Gryc napsal:

  oprava
  „pro VYVÁŽENOST“

 12. Zdeněk Gryc napsal:

  Svatopluk Beran říká:
  Pátek, 19. 5. 2023 v 5:33
  Idiot jsi ty Tomanče.

  Svatopluk Beran říká:
  Pátek, 19. 5. 2023 v 5:39
  A O TO TĚM ZAS.ANÝM AMERIČANŮM JDE…
  …DO PRD.LE S NIMA,

  Vagnerovci ovládli trh s „krvavými diamanty“

  MATĚJ MICHÁLEK, SEZNAM ZPRÁVY

  Muž ze středoafrické oblasti Bayanga ukazuje místní diamanty.
  7. 12. 2022 15:42
  Evropští novináři odhalili další aktivity nechvalně proslulé Vagnerovy skupiny v Africe, tentokrát souvisí s prodejem diamantů ve Středoafrické republice.
  Článek
  Vagnerova skupina, zvaná též Putinova soukromá armáda, je žoldnéřské uskupení hájící (povětšinou tajně) ruské zájmy v rozličných konfliktech. Šéf vagnerovců Jevgenij Prigožin, blízký přítel Vladimira Putina, se v posledních měsících stal jedním z nevlivnějších Rusů. Jeho žoldnéři totiž ve válce na Ukrajině hrají klíčovou roli.
  Vagnerovci byli obviněni z porušování lidských práv v Sýrii, Libyi, Středoafrické republice či Súdánu a skupina figuruje na sankčních seznamech Spojených států, Evropské unie i Velké Británie. USA rovněž zvažují označit skupinu za teroristickou organizaci.

  Právě na území Středoafrické republiky, jednoho z nejchudších států světa, byly nalezeny důkazy o aktivitách vagnerovců v souvislosti s obchodem s diamanty, píše deník The Washington Post. Ačkoliv je Středoafrická republika velmi chudá země, skrývá rozsáhlé nerostné bohatství.
  Osoby napojené na Vagnerovu skupinu,
  která je nechvalně známá svými brutálními metodami
  mučení a zabíjení nejen na východní Ukrajině,
  založily ve Středoafrické republice krycí společnost jménem Diamville,
  aby zajišťovaly a následně prodávaly diamanty,
  vyplývá ze zprávy novinářských skupin All Eyes on Wagner a Dossier Center.

  Zpráva uvádí, že žoldáci napojení na vagnerovce nutí chudé těžaře a sběrače, aby odevzdávali své diamanty nebo je prodávali výhradně krycí společnosti Diamville. Tato firma však obchoduje s kameny, které porušují pravidla Kimberleyského procesu, což je mezinárodní iniciativa, jež se snaží zabránit prodeji diamantů z konfliktních oblastí.
  „Všude tam, kde jsou doly a kopáči, jsou tito lidé (vagnerovci) ozbrojení.
  Prigožin odmítl zjištění novinářů komentovat. Fakta předložená následně deníkem The Washington Post označil za „západní propagandu“ a zprávy o zapojení vagnerovců do obchodu s diamanty popřel.
  Prigožinovi se přezdívá „Putinův šéfkuchař“, jelikož vlastní cateringovou firmu, která zásobuje Kreml. Militantní skupinu „vlastenců“ založil v roce 2014, k čemuž se veřejně přiznal teprve letos v září.
  Ruské zájmy v Africe
  Středoafrická republika doplácí na minulost plnou násilí a převratů. V průběhu let drancovali lídři nerostné bohatství země a nelegální obchod s diamanty financoval ozbrojené skupiny. V roce 2017 se prezident Faustin-Archange Touadéra obrátil na Rusko se žádostí o pomoc při stabilizaci země zmítané konfliktem.
  Moskva zpočátku dodala zbraně a vyslala vojenské instruktory,
  aby pomohli s výcvikem ozbrojených sil afrického státu.
  A právě tímto způsobem se do země dostalo až 2000 ruských žoldnéřů.
  Aktivity vagnerovců v Středoafrické republice
  jsou součástí mnohem širšího úsilí skupiny
  neoficiálně prosazovat ruské geopolitické cíle v Africe
  a zároveň zajistit lukrativní obchodní dohody.

 13. Zdeněk Gryc napsal:

  THE HAPPY END + AMEN

  Pane Gryci.
  Nadále nechci živit váš rozlet v posuzování kvality některých bloggerů.
  Napadá mne pouze toliko. K prosazování své pravdy srovnáváte jablka s hruškami. Amen!
  Zdraví Vladimír Havlíček
  20.5.2023

 14. Jan P napsal:

  Aktuální mírová iniciativa 6 afrických zemí v čele s Jižní Afrikou vs Bidenovo rozhodnutí povolit zásilky F-16 na Ukrajinu z jiných zemí. Svět má už po krk nesmyslnýho válčení.
  https://responsiblestatecraft.org/2023/05/19/diplomacy-watch-african-nations-plan-peace-mission/?fbclid=IwAR3BN1BG2jTkLbDwwiRxorcmpGqtTcIskIXWq6KtzesgX_4uIgmWNJcsVFU

 15. Svatopluk Beran napsal:

  MATĚJ MICHÁLEK, SEZNAM ZPRÁVY

  Muž ze středoafrické oblasti Bayanga ukazuje místní diamanty.
  7. 12. 2022 15:42
  Evropští novináři odhalili další aktivity nechvalně proslulé Vagnerovy skupiny v Africe, tentokrát souvisí s prodejem diamantů ve Středoafrické republice.
  Článek
  Vagnerova skupina, zvaná též Putinova soukromá armáda, je žoldnéřské uskupení hájící (povětšinou tajně) ruské zájmy v rozličných konfliktech. Šéf vagnerovců Jevgenij Prigožin, blízký přítel Vladimira Putina, se v posledních měsících stal jedním z nevlivnějších Rusů. Jeho žoldnéři totiž ve válce na Ukrajině hrají klíčovou roli.

  DOBRÉ BY BYLO SI SEHNAT INFORMACE O VZNIKU ŽOLDNÉŘSKÝCH USKUPENÍ PODPORUJÍCÍCH V TAJNOSTI AMERICKÉ VLÁDY VE VRAŽDĚNÍ A PÁCHÁNÍ GENOCIDIA PO CELÉM SVĚTĚ A Z ČEHO SE TYTO ŽOLDNÉŘSKÁ USKUPENÍ ŽIVILI A NA JAKÉM PODKLADĚ, NA JAKÝCH ZKUŠENOSTECH I FINANCOVÁNÍ SE TEDY MOHLA ZRODIT RUSKÁ ŽOLDNÉŘSKÁ USKUPENÍ. NAPŘÍKLAD V IRÁKU V DOBĚ KDY TAM PŮSOBILO PŘES 400 000, – SLOVY ČTYŘISTA TISÍC – AMERICKÝCH OBČANŮ VRAŽDÍCÍCH A GENOCIDIUM PÁCHAJÍCÍ NA IRÁCKÝCH ŠITECH, SUNITECH, KURDECH, JEZÍDECH A DALŠÍCH JICH BYL 200 000 – SLOVY DVĚSTĚ TISÍCH – Z NÁJEMNÝCH ŽOLDNÉŘSKÝCH USKUPENÍCH A CIVILNÍCH ZAMĚSTNACŮ, PŮVODNĚ ŘADOVÝCH AMERICKÝCH VOJÁKŮ.

  BYLO BY DOBRÉ OD PANA MICHÁLKA, UVÁDĚT KOMPLETNÍ INFORMACE O SVĚTOVÝCH ŽOLDNÉŘSKÝCH SKUPINÁCH I JEJICH HISTORII, ABY JI ZNALI I DNEŠNÍ ČECHOAMERIČTÍ OSLOVCÉ.

  TITO DNEŠNÍ NÁJEMNÍ ŽOLDNÉŘI VZNIKALI POSTUPNĚ Z PRINCIPŮ POTŘEBY NOVÉHO TYPU CIZINECKÝCH LEGIÍ A JAKO JEDNI Z NEJPRVNĚJŠÍCH BYL VZNIK TAKOVÝCHTO NOVÝCH CIZINECKOŽOLDNÉŘSKÝCH SKUPIN Z FRANCOUZSKÉ CIZINECKÉ LEGIE VE VIATNAMU, KTERÁ BOJOVALA V ZÁJMU FRANCOUZŮ A LIKVIDOVALA NEPOSLUŠNÉ VIETNAMSKÉ OBYVATELSTVO V POVÁLEČNÉ INDOČÍNĚ. JAKO PERLIČKU UVÁDÍM, ŽE DRTIVÁ VĚTŠINA TĚCHTO PŮVODNĚ VOJÁKŮ RŮZNÝCH SVĚTOVÝCH ARMÁD ČI ZBĚHŮ Z TĚCHTO ARMÁD SLOUŽÍCÍCH PRO FRANCII V POVÁLEČNÉ INDOČÍNĚ BYLI ZAJATÍ ZKUŠENÍ VOJÁCI WERMACHTU Z DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY, KTERÝM BYLA SLÍBENA ZA VRAŽDĚNÍ VE VIETNAMU, PO URČITÝCH LETECH OSLUŽENÝCH PRO FRANCI, SVOBODA.

  DALŠÍM Z MNOHA PŘÍKLADU BYLA ŽOLDNÉŘSKÁ SKUPINA POSKLÁDANÁ VĚTŠINOU Z BRITSKÝCH OBČANŮ, KTERÁ SLOUŽILA PRO ORGANIZACI UNITA V MOSAMBIKU V BOJI I PROTI KUBÁNSKÝM VOJÁKŮM PODPORUJÍCÍCH TEHDY OSVOBOZENÍ TĚCHTO ÚZEMÍ OD PORTUGALCŮ. TATO ŽOLDNÉŘSKÁ SKUPINA BYLA TA, KTERÁ DOKONCE ORGANIZOVALA TISÍCIKILOMETROVÝ NOČNÍ POCHOD MOZAMBIKEM PRO UNITU S NAŠIMI ZAJATÝMI ČESKÝMI OBČANY ERBY A ZNAKY

  DALŠÍMI ŽOLDNÉŘI BYLI NAPŘÍKLAD I NAŠI VYZNAMENANÍ VELITELÉ ELITNÍ ČTVRTÉ BRIGÁDY RYCHLÉHO NASAZENÍ V AFGANISTÁNU, KTEŘÍ NOSILI NA HELMÁCH NACISTICKÉ SYMBOLY.

  Armáda má pořádný skandál. Velitelé elitní 4. brigády rychlého nasazení, kteří se právě vrátili z Afghánistánu, nosili téměř po celou dobu svého působení v Lógaru na přilbách erby nacistických divizí a brigád SS
  .
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vyznamenani-velitele-z-afghanistanu-nosili-nacisticke-symboly.A091108_231440_domaci_kot

 16. Zdeněk Gryc napsal:

  Beran

  Putinův troll
  +
  jeho další přitakávači
  =
  užiteční idioti Putina
  na blogu JL.

  Chcimírové se mohou zapojit
  Zelenskyj chce v červenci uspořádat mírový summit
  Příspěvek od: Martin Hájek • před 8 h

 17. Zdeněk Gryc napsal:

  Písmeno Z:
  Oficiální (a zlověstný) symbol ruské invaze na Ukrajinu.
  Kde se vzalo a kdo ho vymyslel?

  Už krátce před samotnou invazí na Ukrajinu
  se na ruské vojenské technice začal objevovat záhadný symbol Z.

  Postupem času se pak proměnil ve zlověstné znamení ruských imperiálních choutek.

  Akce Z nebo též akce „Z“

  byla v dobách komunistického režimu v Československu
  neplacená pracovní činnost obyvatel.

  Jednalo se o výpomoc v oblastech,
  kde státní či obecní správa tyto úkoly nezvládla
  (ať už z finančních důvodů, nebo v důsledku špatného plánování).
  ————————————————————————-

  byla v dobách komunistického režimu v Československu
  neplacená pracovní činnost obyvatel.

  PRÁVĚ DNES
  JAKOŽ I VČERA

  RUSKÁ „SVÉ – POMOC“

  NA UKAJ – INĚ
  ——————
  Podkarpatskou Ukra-jinu

  UKROJIL
  v roce 1945 soudruh Stalin

  V RÁMCI JEHO FRAŠKY NA OSVOBOZENÍ

  ZÁPAD REPUBLIKY OSVOBODILA
  A PAK ODEŠLA ARMÁDA USA
  s generálem Pattonem

  George Smith Patton ml. (11. listopadu 1885, San Gabriel, Kalifornie – 21. prosince 1945,
  Heidelberg, Německo) byl vojevůdce a čtyřhvězdičkový generál armády Spojených států amerických.
  Jeho 3. americká armáda, které za druhé světové války velel,
  osvobodila mj. západ a jihozápad Čech,
  včetně měst Plzně,
  Přeštic,
  Rokycan,
  Strakonic,
  Domažlic
  a Chebu.

 18. Svatopluk Beran napsal:

  ARCHITEKT SOCIALISMU SI JAKO OBYČEJNĚ VYMEJŠLÍ NESMYSLY. RUSOVÉ SI PODLE NĚJ VYBRALI ZNAK ,,Z,, Z VEŘEJNÝCH AKCÍ Z POVÁLEČNÉHO SOCIALISTICKÉHO ČESKOSLOVEMSKA. MIMO JINÉ TAK BYL ZVELEBEN OSADNÍKY RYBNÍK NA OKROUHLÍKU. TO SAMOZŘEJMĚ ARCHIREKTU SOCIALIZMZU NENÍ VŮBEC ALE VŮBEC PO CHUTI.

  RUSOVÉ POUŽÍVAJÍ NA SVÝCH VOZIDLECH V NEZÁKONNÉ VÁLCE PROTI UKRAJINĚ Z ČISTĚ VOJENSKÝCH ROZLIŠOVACÍCH DŮVODŮ TAK JAKO POUŽÍVALI AMERIČANÉ A SPOJENECKÁ VOJSKA PŘI NEZÁKONNÉ DVACETILETÉ VÁLCE V IRÁKU ODKUD NEODTÁHLI DODNES A DODNES TUTO ZEM OKUPUJÍ A VYKRÁDÁJÍ PŘEDEVŠÍM O UHLÍKOVÉ SUROVINY.

  V NÁSLEDNÉ PÍSNIČCE PAVLA DOBEŠE ,,IRÁK,, DOPLNĚNÉ FOTKAMI GENOICIDNÍCH AMERICKÝCH VOJSK S OSTATNÍMI VOJSKY OCHOTNÝCH VRAŽDIT IRÁČANY SPOLU S AMERIČANY, JSOU JASNĚ VIDĚT DALŠÍ JINÉ ROZLIŠUJÍCÍ ZNAKY K ROZLIŠENÍ BOJOVÝCH VOZIDEL.

  JINAK ZNAK ,,Z,, JE STARÝ ŘECKÝ SYMBOL TŘEBA JAKO NAPŘÍKLAD SVASTIKA JE STARÝ HINDUISTICKÝ SYMBOL, JENŽ HITLER ZNEUŽIL.

  https://www.youtube.com/watch?v=gEkkRH0nPF0

 19. Svatopluk Beran napsal:

  ZÁPAD REPUBLIKY OSVOBODILA

  A PAK ODEŠLA ARMÁDA USA
  s generálem Pattonem

  Opět typické nesmysly architekta Gryce.

  ————————————————————————————————

  Pro historické upřesnění.

  Na demarkační čáru dohodnutou mezi velmocemi se dostala v některých částech západu Československé Republiky i armáda USA aby především umožnila a ochránila vojáky německého Wermachtu, před spravedlivým odsouzením ze strany Ruska za vraždění v Rusku. Například prací na tom co ve své genocidní bestiálitě vraždící němečtí esesáci v Rusku zničili. Při tomto zajímání vojáků Wermachtu zabili ve zbytečných bombardováních Američané stovky Čechů a například v Plzni zemřel při této americké ochraně fašistů jediný voják. Ve střetech s Němci pak několik desítek vojáků. Převážná většina ze 400 američanů zemřela jako sestřelení piloti při bombardování.

  Drtivou většinu Českého území osvobodila v nekompromyslných vojenských střetech s fašistickými vojsky Rudá armáda spolu s Rumunskou armádou a stálo je to přes 140 000 Rusů a 30 000 Rumunů

  VŠECHNA VOJSKA, JAK AMEEICKÁ TAK RUSKÁ I RUMUNSKÁ ČESKOSLOVENSKOU REPUBLIKU POTÉ OPUSTILA. TADY OPĚT ARCHITEK SOCIALISMU A AMERICKÝ OSEL LŽE A ŠÍŘÍ ZAVÁDĚJÍCÍ NEPRAVDU, JAK KDYŽ TISKNE.

 20. Svatopluk Beran napsal:

  NA TĚCHTO TŘECH MÝCH PŘÍZPĚVCÍCH JE VIDĚT, JAK DNEŠNÍ ČESKÁ VLÁDA SPOLU S MNOHÝMI DNEŠNÍMI AMERICKOČESKÝMI TROLLY A DEZINFORMÁTORY, MNĚNÍ CÍLENĚ HISTORI, STEJNĚ JAK KOMUNISTÉ V BÝVALÉM SOCIALISTICKÉ ČSSR.

  SAMOZŘEJMĚ ARCHITEK SOCIALISMU, TENTOKRÁT I S DNEŠNÍ KOMPLETNÍ ČESKOU VLÁDOU, PEASIDENTEM, ČÁSTÍ SENÁTU A SNĚMOVNY ŠÍŘÍ NESMYSLY A LŽI O ZAČÁTKU DNEŠNÍ NEZÁKONNÉ VÁLKY RUSKA NA UKRAJINĚ, KTERÁ ZAČALA AMERICKÝM PUČEM V KIJEVĚ PŘI ZNEUŽITÍ ČÁSTI NESOUHLASÍCÍCH OBČANŮ UKRAJINY S VLÁDOU, KDY SE MEZI TYTO DEMONSTRANTY BYLI ROZMÍSTĚNI NACIONALISTIČTÍ POHROBCI UKRAJINSKÝCH BANDERIVSKÝCH FAŠISTŮ, VYCVIČENÝCH A ZAPLACENÝCH PŘED ROKEM 2014 AMERICKOU VLÁDOU. KTEŘÍ V NÁSILNÉM PŘEVRATU ŘÍZENÉM AMERIČANY ODSTRANILI ZÁKONNOU VLÁDU A NÁSLEDNĚ SE TITO FAŠISTIČTÍ POHROBCI PŘESUNULI NA VÝCHOD UKRAJINY ODKUD VYHNALI DO RUSKA 750 000 UKRAJINSKÝCH OBČANŮ A PŘI TO ZAHYNULO I KOLEM 13 000 UKRAJINSKÝCH OBČANŮ.

  HIISTORICKOU SKUTEČNOS O TĚCHTO UKRAJINSKÝCH NACIONALISTECH PŘINÁŠÍ KONEČNĚ ČESKÝ TISK. VEŠKERÁ TATO HISTORICKÁ VRAŽDÍCÍ UKRAJINSKÁ ČINNOST, KDY BYLY ZMASAKROVÁNY DESETITISÍCE CIVILNÍCH OBČANŮ VE VOLINSKÉ OBLASTI, MEZI NIMI I STOVKY ČECHŮ, PAK DALI STALINOVI RÁDOBY KARTY K TOMU, ABY PROVEDL TÉMĚŘ ZHODNÝ HRŮZNÝ ZLOČIN S POLSKÝMI, NE CIVILISTY, ALE TENTOKRÁT VOJÁKY A TO V KATYNI.

  Masakr na Volyni stále štěpí Polsko a Ukrajinu
  dnes 4:30 – Varšava
  Alex Švamberk

  Odhaduje se, že na Volyni bylo zabito 50 tisíc až 60 tisíc Poláků. Během krvavé neděle 11. července 1943 zaútočili příslušnici UPA v 99 ukrajinských obcích. V červenci 1943 bylo terčem útoku 530 polských vesnic.

  Podobný počet obětí (25 tisíc až 70 tisíc) měly v roce 1944 masakry na Haliči. Polský Sejm v roce 2016 tyto činy označil za genocidu. Tak o nich mluvil už v roce 2003 tehdejší premiér Jaroslaw Kaczyński.

  Na Ukrajině jsou ovšem banderovci glorifikováni jako bojovníci za ukrajinskou svobodu.

  Administrativa ukrajinského prezidenta Petra Porošenka uznala všechny příslušníky Ukrajinské povstalecké armády a Organizace ukrajinských nacionalistů za národní hrdiny a bojovníky za svobodu Ukrajiny ve 20. století.

  Porošenko oficiálně uznal všechny členy organizací UPA a OUN (Organizace ukrajinských nacionalistů) za národní hrdiny a bojovníky za svobodu Ukrajiny ve 20. století.

  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-masakr-na-volyni-stale-stepi-polsko-a-ukrajinu-40432167#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 21. Zdeněk Gryc napsal:

  3 x BERAN

  Putinův troll
  +
  jeho další přitakávači
  =
  užiteční idioti
  na blogu JL.
  Chcimírové se mohou zapojit

  Zelenskyj chce v červenci uspořádat mírový summit
  Příspěvek od: Martin Hájek • před 8 h

  Písmeno Z: Oficiální (a zlověstný) symbol ruské invaze na Ukrajinu.
  Kde se vzalo a kdo ho vymyslel?
  Už krátce před samotnou invazí na Ukrajinu
  se na ruské vojenské technice začal objevovat záhadný symbol Z.
  Postupem času se pak proměnil ve zlověstné znamení ruských imperiálních choutek.

  Akce Z nebo též akce „Z“
  byla v dobách komunistického režimu v Československu
  neplacená pracovní činnost obyvatel.
  Jednalo se o výpomoc v oblastech,
  kde státní či obecní správa tyto úkoly nezvládla
  (ať už z finančních důvodů, nebo v důsledku špatného plánování).

 22. Svatopluk Beran napsal:

  Zdeněk Gryc říká:
  Pondělí, 22. 5. 2023 v 13:32

  🙂 🙂 🙂

  Už krátce před samotnou invazí na Ukrajinu
  se na ruské vojenské technice začal objevovat záhadný symbol Z.
  Akce Z nebo též akce „Z“
  byla v dobách komunistického režimu v Československu
  neplacená pracovní činnost obyvatel.
  Jednalo se o výpomoc v oblastech,
  kde státní či obecní správa tyto úkoly nezvládla
  (ať už z finančních důvodů, nebo v důsledku špatného plánování).

  🙂 🙂 🙂

  .) JEŠTĚ VĚTŠÍ BLBEC Z VOLEVČIC, NEŽ JSME ČEKALI 🙂

 23. Svatopluk Beran napsal:

  Svatopluk Beran říká: Váš komentář čeká na schválení.
  Úterý, 23. 5. 2023 v 7:09
  PROČ DORŮSTAJÍCÍ DĚTI SVĚTA VĚDÍ VÍC NEŽ NAŠI KAVÁRNÍCI A ARCHITEKTI SOCIALISMU? SLOVY ROMANA SKAMENE – JAK JE TO MOŽNÉ? –

  PROČ NÁS TITO LIDÉ SPOLU S NAŠÍM PRESIDENTEM, VLÁDOU, PARLAMENTEM A SENÁTEM NUTÍ SPONZOROVAT SKOMÍRAJÍCÍ SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ? PROČ MUSÍME PLATIT USA OBCHODNÍ VÁLKY A NESNAŽÍME SE O SPOLUPRÁCI CELÉHO SVĚTA NAVZÁJEM, NA CO POTŘEBUJEME ZÁPADEM NASTAVOVANÉ ŽELEZNÉ OPONY MEZI LIDMI?

  https://www.youtube.com/watch?v=wLAJFTjltbM

 24. Svatopluk Beran napsal:

  USA obchodní proxi válka s RUSKEM na UKRAJINĚ o zisk z Ruských uhlíkových energetických zásob a jejich přepravy do Evropy, přináší pro ČESKOU REPUBLIKU nový, naší NÁRODNÍ SVOBODU POTLAČUJÍCÍ A NIČÍCÍ aspekt.

  Budeme si muset asi zařadit do Českého slovníku další novotvar, vysvětlit si jeho pojem a co vše se za ním skrývá. Jedná se o pojem – ČERNOCHOVÁNÍ -.

  To znamená, že díky cílené mediální zainteresovanosti v demokracii vyhraje rádoby demokraticky jiná vláda. Tato vláda však vyhraje ve skutečnosti pouze na podkladě cílených lží o tom, jak se bude po případných vyhraných volbách chovat, tedy že zcela změní ne cíl, ale postup k tomuto cíli.

  Nejdůležitějším cílem tohoto nového typu vlády však není SPOKOJENOST OBYVATEL S EKONOMIKOU, ŽIVOTEM A PROSPERITOUOBČANŮ, nýbrž opětovné zavlečení pod přímou MILITARISTICKOU kontrolu cizí velmoci v MILITARISTICKÉM zájmu této velmoci, Z NAPROSTOU VÝMEČNOSTÍ NADEVŠEMI OSTATNÍMI ZEMĚMI SVĚTA, OVLÁDNOUT OBCHODNĚ TUTO PLANETU, TENTO NÁŠ I NAŠICH DĚTÍ MÍROVÝSVĚT.

  Poprvé v dějinách se však jedná o velmoc z druhého konce světa a ne o našeho přímého souseda.

  OPĚT JE TO O NÁS BEZ NÁS.

  Tentokrát si už nás NEPRODÁVAJÍ západní velmoci mezi sebou jako v MNICHOVSKÉ DOHODĚ v zájmu svých koloniálních výhod, nýbrž nás občany PRODÁVÁ VLASTNÍ VLÁDA, která VYHRÁLA VOLEBNÍM PODVODEM v tom, jakým způsobem bude organizovat naší ekonomickou budoucnost.

  Dílem nechtěného se stalo, že jméno naší nové MINISTRINĚ VÁLKY z ODS, iniciující a podpisující tento pro Čechy potupný AKT VAZALŮ, je Černochová. A že barva pleti dnešního MINISTRA VÁLKY USA, které se snaží v zájmu své obchodní výjimečné světové prosperity ovládnout jednostranně svět je tmavá, v češtině zvaná černá.

  TAKŽE NOVÝ POJEM V TAK BOHATÉM JAZYCE JAKO JE ČEŠTINA – PRO PODVOD VE VOLBÁCH ZA ÚČELEM ZATAŽENÍ SVOBODNÝCH OBČANŮ ČESKÉ REPUBLIKY POD OBCHODNÍ A MILITARISTICKÉ PODRUČÍ ZEMĚ NA DRUHÉM KONCI SVĚTA SE SAMO NABÍZÍ.

  JE TO POJEM

  – ČERNOCHOVÁNÍ –

  Uvidíme zdali si tento nový český tvar – ČERNOCHOVÁNÍ – pro DVOJÍ ZRADU NARÁZ, najde v dnešní rádoby České demokracii s opětovně OHNUTÝM HŘBETEM, tentokrát americké PLUTOKRACII živené americkým NEOLIBERALISMU, své místo?

 25. Svatopluk Beran napsal:

  TYPICKÉ CHOVÁNÍ OŽRALÉ AMERICKÉ VOJENSKÉ ZVĚŘE V ZAHRANIČÍ. NĚCO TAKOVÉHO, JAK SE CHOVAJÍ DOMA V SUPERMARKETECH, UŽ JEN TO VYSTŘÍLENÉÍ ZÁKAZNÍKŮ CHYBÍ. NO PŘÍŠTĚ AŽ SI VEZMOU OPAKOVAČKU TAK TO TAM MOŽNÁ I TROCHU VYČISTÍ. PAK JE ODVELÍ DO USA A SUNDAJÍ JIM JEDNU FRČKU.

  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-ve-zvolenu-se-porvali-opili-americti-vojaci-40432578#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  ZCELA URČITĚ JAK DOGY OŽRALÍ AMEERIČTÍ MARIŇÁCI V CIZÍ ZEMI, KTŘÍ VĚDÍ ŽE SE JIM NEMŮŽE NIC STÁT OD MÍSTNÍ JUSTICE, ZVYKLÍ VRAŽDIT BEZTRESTNĚ PO CELÉM SVĚTĚ, NASTAVOVALI MĚSTSKÉ A STÁTNÍ POLICII SVÉ RUCE KE SPOUTNÍ A NECHALI SE ODVÉST NA POLICEJNÍ STANICI. 🙂 JE TO VELIKÁ RADOST ČÍST TAKOVÉ OSVĚŽUJÍCÍ A ČISTÉ ZPRAVODAJSTVÍ. NEJLÉPE KDYBY CHODILI CHLASTAT DO CHALUPY VE VOLEVČICÍCH K ARCHITEKTU SOCIALISMU GRYCOVI.

Leave a Reply