Ukrajinský deník,díl 6.

Z dálky to vypadá moc hezky. ( = duže harno, ukr.)

Les vlajek. A nejenom žlutomodrých. Ale také jednotlivých bojových útvarů. Ovšem moc ještě nevíte, co to je, že…

Když přijdete blíž a pochopíte, nemůže na vás nepadnout tíseň a smutek. Každá smrt je hrozná, takovéto úplně zbytečné a rukou druhého člověka však obzvláště… Tihle tátové už nikdy nezvednou do náruče své děti, krasavici Janu už nikdy nikdo neobejme a nepolíbí. Ve velkém městě, kde jsme hřbitov navštívili prvně, prý  už je na  500 obětí a nejděsivější je ta plošná rezerva na další hroby… kolik nevinných zde ještě ulehne? A proč?

Zvláštní je, že po chvilce spočinutí na lavičce (která je tady skoro u každého hrobu) a zamyšlení odcházíte vyrovnaní a smíření. A není to jenom proto, že se snažím pomáhat co to jde, nebo že u nikoho z pozůstalých, se kterými jsem měl možnost se setkat, jsem neviděl ani náznak toho, že by si mysleli něco o zbytečné obětí. Prostě brání svoji zemi a své rodiny. A bojují taky za naší civilizaci, za Evropu.

A ještě více to pocítíte v malé vesničce, na hřbitově které leží uprostřed krásné kvetoucí přírody zatím jenom čtyři hrdinové. Tam jste úplně sami, s těmi mrtvými. Ten klid, věčný klid…

Vnímat žal a statečnost pozůstalých po těch zbytečně padlých v rozpuku života je zdrcující zážitek. Stejně hrozný je ale nekončící strach ostatních o nejbližší tam – vždyť už to trvá tak dlouho a je jich tam tolik! Není snad rodiny, které by se to nedotklo…Ale tady je aspoň ta naděje. I když hodně svíravá a tísnivá. Trvá mně vždycky několik dní, než tyhle zážitky strávím…

Bratři Tolja a Maxim jsou vpředu od samého začátku. Zatímco prvnímu se daří z přežít dosud bez úhony, druhý se ztratil spolu s částí své jednotky vloní v květnu. Po mnoho měsíců vůbec nic, žádná zpráva. Až tu najednou, letos v únoru, dostane rodina video, na kterém jejích milovaný syn mluví ze zajetí. Má se prý dobře, je živý a zdravý a nemusí se o něj bát, už brzy ho vymění za zajatce z druhé strany….Úleva, naděje – jenomže už je zase květen a pořád nic… opět beze zpráv.

I takovouhle nelítostnou psychologickou válku vedou rusáci proti národu, o kterém před pár měsíci ještě mluvili jako o bratrech. Dnes mají za cíl zastrašit, demoralizovat, zničit. Vymazat jeho identitu. Soudě podle toho, co jsem viděl a zažil, se jím to ale nemůže podařit. Lidé jsou tam neuvěřitelně semknutí a pomáhají jak mohou. Důležitý je přitom i živý kontakt se svými blízkými, přes mobil – samozřejmě za přísných bezpečnostních opatření – rusáci hned pálí tam, kde je větší shluk signálů. Co může ale k pookřání pomoci více, než takovýto kontakt s blízkými? Rodina pak opatruje jejích zprávy a fotky jako svátost.

Jenomže jak ten mobil nabít, když kolem vás je všechno rozbité? Funkční zásuvka je utopie. K tomu je velká kufříková nabíječka, která pomůže celé jednotce a dá se s ní i svítit, kterou jsme šli pořídit. V plném provozu vydrží i týden… Proto se tady masivně kupují a posílají na frontu. Byli jsme pro jednu přímo v továrně, kde je vyrábějí a nechali tam dost peněz od našich hodných dárců…a to přesto, že majitel nám nechal velkou slevu – normálně je tady za 40 tisíc, my ji hned dostali a odvezli za 30. Koupili jsme ji s maminkou vojáka, který bude příjemcem a doveze mu jí nejbližší přítel rodiny o kterém mají naprostou jistotu. Děláme pořád všechno proto, aby naše pomoc byla přímá, adresná a co nejvíce efektivní – proto zároveň i porovnáme parametry, ceny i dostupnost u nás u případného pokračování. Ale to teď nešlo. 

Sice mně to celé hřálo, že takto pomůžeme ale pak jsem se dozvěděl, že před námi tam byli lidé z opravdu bědné vesnice a také se z toho mála co mají složili na jednu…a převážil stud, že jsme dali tak málo.

Jsou to sice úplně nové, silné, zajímavé prožitky v mém životě ale věru – není opravdu o co stát!

32 Responses to “Ukrajinský deník,díl 6.”

 1. Svatopluk Beran napsal:

  CO VŠECHNO SE VE SVĚTĚ JEŠTĚ STANE HROZNÉHO A DĚSIVÉHO, NEŽ SVĚT ZNEMOŽNÍ SPOJENÝM STÁTÁTŮM AMERICKÝM PLATIT, VYZBROJOVAT A CVIČIT DALŠÍ MAFIE Z LIDSKÝMI ORGÁNY, ČI FAŠISTICKÉ POHROBKY BANDEROVSKÝCH NACIONALISTŮ. KOLIK OBČANŮ CELÉHO SVĚTA JEŠTĚ BUDE MUSET ZEMŘÍT PRO AMERICKÝ HOSPODÁŘSKÝ TERORISMUS?

 2. Zdeněk Gryc napsal:

  Svatopluk Beran říká:
  Neděle, 28. 5. 2023 v 21:25
  ¨
  gastarbeiter v USA

  … Z LIDSKÝMI ORGÁNY,

 3. Zdeněk Gryc napsal:

  oprava:

  5 let gastarbeitroval Beran v USA
  a nevšimnul si
  kam exportují LIDSKÉ ORGÁNY.

  Ještě že zavčas odjel,
  aby nezačarovali

  „S JEHO LIDSKÝMI“
  ORGÁNY

  Anatomie člověka je obor medicíny a biologie zabývající se anatomií lidského těla. Zkoumá stavbu jeho orgánů a orgánových soustav. Lidské tělo je stejně jako těla ostatních živočichů tvořeno anatomickými soustavami, které jsou tvořeny orgány. Orgány jsou tvořeny tkáněmi, které se skládají z jednotlivých buněk a acelulárních struktur. Tkáně zkoumá histologie, buňky zkoumá cytologie.

  Anatomie zkoumá struktury zdravého lidského těla, proto se někdy označuje jako „normální anatomie“. Patologickými změnami lidského těla se zabývá patologická anatomie. Anatomie může sloužit i jiným oborům, jako je umělecká anatomie nebo biometrie.

  DOUFEJME ŽE SE USA ZVĚRSTEV S PRASEČÍMI ORGÁNY VYHÝBÁ,
  ZEJMÉNA V JITRNICÍCH.

 4. Zdeněk Gryc napsal:

  Varování BIS: Rusko v ČR nasadí tvrdé dezinformace i odposlechy
  dnes 14:31
  Jan Menšík, ČTK
  Ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka varoval před ruskými snahami torpédovat schválení smlouvy o obranné spolupráci mezi Českem a USA.
  Řekl to na pondělní bezpečnostní konferenci v Poslanecké sněmovně.

  Ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka.
  Článek

  „Lze předpokládat, že Rusové budou využívat všech svých prostředků,
  včetně tvrdých dezinformací,
  a to i osobního až intimního charakteru…

  Svatopluk Beran + jeho „lidské orgány“
  Neděle, 28. 5. 2023 v 21:25

  …páté kolony u nás a tak dále,
  aby schválení této smlouvy zabránili,“ řekl šéf civilní kontrarozvědky.
  Podle něj jsou aktuálně ruské zpravodajské aktivity rizikovější než ty čínské,
  a to i v souvislosti s probíhající válkou na Ukrajině,
  kterou vloni v únoru Rusko vojensky napadlo.
  Současné ruské aktivity Koudelka označil za otevřeně agresivní.

 5. jihlavák napsal:

  Rus? Dezinformator dne je Řehka. Už se těším, jak v čele pětikolky potáhnou na Rusa. Válka s Ruskem je dle jeho názoru možná. To bude krása až s fialenkem položí životy za zájmy amerického imperialismus.

 6. Zdeněk Gryc napsal:

  Rus ?

  Invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa (Vstup spojeneckých vojsk, Operace Dunaj, Okupace Československa) byla vpádem armád pěti komunistických zemí Varšavské smlouvy do Československa (ČSSR), který se uskutečnil 21. srpna 1968. Důvodem intervence, podpořené žádostí konzervativního křídla Komunistické strany Československa (KSČ), byly liberálně reformní vnitropolitické změny v ČSSR, známé pod názvem Pražské jaro.

  Hlavní podíl na invazi měly armády Sovětského svazu (SSSR), výrazně slabší účast měla vojska Polské lidové republiky (PLR), Maďarské lidové republiky (MLR) a Bulharské lidové republiky (BLR), nepatrnou účast pak měla vojska Německé demokratické republiky (NDR).[pozn. 1] Byla obsazena většina důležitých měst v ČSSR, došlo k přerušení rozhlasového vysílání. Předsednictvo ÚV KSČ v prvních hodinách okupace přijalo usnesení pod názvem „Provolání Všemu lidu ČSSR“, odsuzující invazi. Krátce poté byli tito vedoucí představitelé československých politických reforem zatčeni a zavlečeni do SSSR. Snahu prookupačních sil o ustavení kolaborantské vlády však zmařil spontánní masový odpor většiny obyvatel Československa, který trval přibližně týden a při kterém občané vyjadřovali podporu internovaným politikům, dokud ti se nevrátili zpět do vlasti.

  Postupně však došlo k odvolání většiny reforem, komunistický režim byl opět utužen formou normalizace poměrů a reformní politici buď změnili názor, anebo byli nahrazeni. Odpor obyvatelstva proti okupaci byl nakonec zlomen brutálním potlačením protestů při prvním výročí okupace. Vojska SSSR pak zůstala v Československu až do roku 1991. Socialismus sovětského typu byl tímto aktem diskreditován v očích světové veřejnosti.

 7. Zdeněk Gryc napsal:

  To bude krása až s fialenkem…

  ANONYM UŽ SVÝM OPOVRŽLIVÝM PSEUDO – NYMEM

  „fialenko“

  SE SNAŽÍ OVLIVNIT POD – VĚDOMNĚ ČTENÁŘE JL

  ———————————————————

  ANONYM

  Jihlavák

  NENÁVIST
  k
  TGM
  a
  Václavu Havlovi

  Putinův troll…

  jihlavák říká:
  Pátek, 8. 2. 2019 v 6:45
  Únor přišel díky zradě našich spojenců, takzvaných, nejdřív nás věnovali Hitlerovi poté Stalinovi a nakonec nebyl problém jej uskutečnit díky „blahobytu“ první republiky, kdy stát střílel do lidí jak na střelnici, jak píše autor v blogu. To je potřeba učit be školách. Co by se dnes asi stalo v civilizované zemi, kdyby policie zastřelila demonstranta.
  Prezident by jistě skončil, ale náš filozof teoretik pseudohumanista se proháněl v rajtkách na koni a hrál si na císařepána.

  jihlavák říká:
  Pondělí, 27. 3. 2023 v 17:30
  Všechny ty dacany na začátku přikryl Václav Havel.

 8. jihlavák napsal:

  Když k němu šli protestovat proti střelbě do dělníků, suše prý konstatoval : pořádek musí být. Vzpomínal pamětník na stanici rozhlas Plus. Velký humanista.

 9. Zdeněk Gryc napsal:

  jihlavák říká:
  Pondělí, 29. 5. 2023 v 19:23

  klasická anonymní dezinformace viz.
  ———————————————
  RETRO
  Zdeněk Gryc | Úterý, 30. 5. 2023 v 10:59
  Dezinformace

  Zdeněk Gryc říká:
  Pondělí, 29. 5. 2023 v 15:24
  Varování BIS: Rusko v ČR nasadí tvrdé dezinformace i odposlechy
  dnes 14:31
  Jan Menšík, ČTK
  Ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka varoval před ruskými snahami torpédovat schválení smlouvy o obranné spolupráci mezi Českem a USA.
  Řekl to na pondělní bezpečnostní konferenci v Poslanecké sněmovně.
  Ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka.
  Článek
  „Lze předpokládat, že Rusové budou využívat všech svých prostředků,
  včetně tvrdých dezinformací,
  a to i osobního až intimního charakteru…
  aby schválení této smlouvy zabránili,“ řekl šéf civilní kontrarozvědky.
  Podle něj jsou aktuálně ruské zpravodajské aktivity rizikovější než ty čínské,
  a to i v souvislosti s probíhající válkou na Ukrajině,
  kterou vloni v únoru Rusko vojensky napadlo.
  Současné ruské aktivity Koudelka označil za otevřeně agresivní.

  I OKOPÁVÁNÍ KOTNÍKŮ TGM

  zasloužilým trollem Putina anonymem „jihlavák“ tam patří
  —————————————————————-
  převzato:

  TGM

  NACISTÉ + KONUNISTÉ
  PRÁVĚ DNES v JL
  28. října 2020.
  ANONYMOVÉ
  ———————————
  Zákon o zásluhách T. G. Masaryka nebo též Lex Masaryk je zákon, který byl schválen Národním shromážděním Republiky Československé
  za účelem uctění památky prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka.
  Obsahuje nenormativní větu:

  „T. G. Masaryk zasloužil se o stát“.

  Na rozdíl od pozdějších zákonů o Štefánikovi a Benešovi
  stanovil povinnost tuto větu vytesat do kamene v obou sněmovnách Národního shromáždění.
  Zákon zůstal v platnosti,

  přičemž okupační moc ani komunistický režim jej nezrušily.

 10. Jan P napsal:

  Pane Gryci, vaše znalosti T.G. Masaryka(a nejen jeho) jsou žalostný.
  Nesvádějte vzdělanostní mezery na 40let totality. Jistě, není pravda, že Masaryk jako prezident ČSR nechal střílet do dělníků. Je to historická lež. Nicméně na rozdíl od vás měl Masaryk k dělníkům kladný vztah. Vy na jedné straně adorujete aristokracii, vychvalujete buržoazní kapitalismus, schvalujete sociální nespravedlnost… a zároveň se deklarujete jako velký Masarykovec. Jak tomu u vás rozumět !?

 11. Zdeněk Gryc napsal:

  Jak tomu u vás rozumět !?
  ——————————–
  těžko,

  ANONYM
  +
  Putinův troll

  žije v jiném, etickém časo – prostoru

 12. Zdeněk Gryc napsal:

  jihlavák říká:
  Pondělí, 29. 5. 2023 v 19:23
  Když k němu šli protestovat
  proti střelbě do dělníků,
  suše prý konstatoval : pořádek musí být.
  Vzpomínal pamětník na stanici rozhlas Plus. Velký humanista.
  —————————————————————
  Jan P říká:
  Úterý, 30. 5. 2023 v 19:42 Jistě, není pravda, že Masaryk jako prezident ČSR nechal střílet do dělníků.
  Je to historická lež.
  ————————————————————-
  jihlavák je HISTORICKÝ LHÁŘ, že ?

 13. Jan P napsal:

  Není veřejným tajemstvím, že Havlův zelinář (Z.Gryc) není ani příliš bystrým ani vzdělaným člověkem.
  Nevím, ale řekl bych, že velkou součásti Masarykova humanismu bylo to, že věřil ,že jsme si všichni rovni a nevěřil na tu pohádku, že nějakej bohem vyvoleny zdegenerovaný čurák má právo utlačovat a vykořisťovat všechny ostatní. Zrušení šlechty a pozemková reforma byla based.
  A teď se Gryc ostatní pravičáci zblázní: „Jsem vždy pro dělníky a lidi pracující vůbec, často pro socialismus a zřídka pro marxismus.“
  Tomáš Garrigue Masaryk

 14. Zdeněk Gryc napsal:

  Jan P říká:
  Úterý, 30. 5. 2023 v 19:42 Jistě, není pravda, že Masaryk jako prezident ČSR nechal střílet do dělníků.
  Je to historická lež.
  ————————————————————-
  jihlavák je HISTORICKÝ LHÁŘ, že ?

 15. Zdeněk Gryc napsal:

  „PRO VYROVNANOST“
  jak někdy uvádí V.H.
  raději celé:

  jihlavák říká:
  Pondělí, 29. 5. 2023 v 19:23
  Když k němu šli protestovat
  proti střelbě do dělníků,
  suše prý konstatoval : pořádek musí být.
  Vzpomínal pamětník na stanici rozhlas Plus. Velký humanista.
  —————————————————————
  Jan P říká:
  Úterý, 30. 5. 2023 v 19:42 Jistě, není pravda, že Masaryk jako prezident ČSR nechal střílet do dělníků.
  Je to historická lež.
  ————————————————————-
  jihlavák je HISTORICKÝ LHÁŘ, že ?

  nebo raději zase nic, ale napsat:

  Jan P říká:
  Úterý, 30. 5. 2023 v 20:59
  Není veřejným tajemstvím, že Havlův zelinář (Z.Gryc) není ani příliš bystrým ani vzdělaným člověkem.

 16. Zdeněk Gryc napsal:

  Jan P říká:
  Úterý, 30. 5. 2023 v 20:59
  Není veřejným tajemstvím, že Havlův zelinář (Z.Gryc) není ani příliš bystrým ani vzdělaným člověkem.

  TO JE SKORO POKLONA
  OPROTI

  1. blade říká:
  Úterý, 2. 11. 2021 v 11:59
  Bohužel po dobrém to nejde > hele ty starej vole z Březinek či bůhví odkud > mel si co chceš, stejně to nikdo nečte a nikoho to nezajímá > ADMIN JL BY MĚL KONEČNĚ ZAKROČIT, NEBOŤ TU AKORÁT ZASÍRÁŠ A ZNEPŘEHLEDŇUJEŠ BLOGY DRUHÝCH. Takže nick Gryc > https://pngset.com/images/wtf-memes-best-collection-of-funny-wtf-pictures-meme-happy-birthday-flip-off-stencil-face-person-human-transparent-png-1611981.png
  Ještě doplním > nick Gryc nedělaj tu ze sebe idiota > nevytrhávaj z kontextu té mé lidové slovesnosti (vyprávění jiných-já to nezažil) co se ti zrovna hodí. Chybí jim tam pasáž o poslechu Hlasu Ameriky, o poslechu Svobodné Evropy, o poslechu Radia Luxembourg > ale také, na rozdíl od SVAZÁKA a SOUDRUHA nick Gryce, pasáž o odmítnutí vstupu do SSM.
  Takže SOUDRUHU a RUDÝCH POUHÝ SLOUHO nick Gryc > vyliž si prdel !

 17. Svatopluk Beran napsal:

  RETRO
  Zdeněk Gryc | Úterý, 30. 5. 2023 v 10:59
  Dezinformace

  Zdeněk Gryc říká:
  Pondělí, 29. 5. 2023 v 15:24
  Varování BIS: Rusko v ČR nasadí tvrdé dezinformace i odposlechy
  dnes 14:31
  Jan Menšík, ČTK
  Ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka varoval před ruskými snahami torpédovat schválení smlouvy o obranné spolupráci mezi Českem a USA.
  Řekl to na pondělní bezpečnostní konferenci v Poslanecké sněmovně.
  Ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka.

  ——————————————————————————————–

  Media české republiky spolu s (BIS – MICHAL KOUDELKA – ČESKÝ OBČAN, VYZNAMENANÝ NEJVYŠŠÍM VYZNAMENÁNÍM ZA SPOLUPRÁCI S NEJREPRESIVNĚJŠÍ SLEDOVACÍ A VRAŽDÍCÍ I MUČÍCÍ ORGANIZACÍ NA SVĚTĚ – AMERICKOU CIA), VŠE V ZÁJMU VLEZDOŘIŤSTVÍ DNEŠNÍ ČESKÉ VLÁDY, JENŽ ZVÍTĚZILA V DEMOKRATICKÝCH VOLBÁCH LHANÍM O SVÉM BUDOUCÍM POČÍNÁNÍ STEJNĚ, JAK KOMUNITÉ VE 48 ROCE MINULÉHO STOLETÍ, BUDOU SLEDOVAT STEJNĚ JAK ZA COCIALIZMU KOMUNISTÉ OBČANY ČESKÉ REPUBLIKY ZA TO, ŽE NESOUHLASÍ S DNEŠNÍM DALŠÍM ČESKÝM VLÁDNÍM OHÝBÁNÍM HŘBETU, PŘED DALŠÍ SVĚTOVOU VELMOCÍ, KTERÁ OD SVÉHO NEJZAZŠÍHO PRVOPOČÁTKU TERORIZUJE, VRAŽDÍ A MUČÍ VE SVŮJ OSOBNÍ OBCHODNÍ PROSPĚCH OBČANY PO CELÉM SVĚTĚ A NECHÁVÁ NADMĚRNÝ PROSTOR SVÝM VLASTNÍM OBČANŮ, VYŘIZOVAT SI SVÉ EMOCE I MENTÁLNÍ ÚCHYLKY HROMADNÝMI VRAŽDAMI, SVÝCH NEJBLIŽŠÍCH SOUSEDŮ ČI SPOLUŽÁKŮ, VOLNĚ PŘÍSTUPNÁMI ZBRANĚMI.

  JE NESKUTEČNÉ A NA ZBLITÍ KAM JSME SE TO OD JEDNÉ VLÁDNÍ STRANY KOMUNISTŮ ZA SOCIALIZMU, DOSTALI DNES V TRANSATLANTICKÉ PLUTOKRACIJNÍ DEMOKRACII. MÁME MOŽNOST MÍT NA JENOM ČÁSTEČNĚ KRYTÝ DLUH, AUTA, BYTY, BARÁKY, CESTOVAT PO SVĚTĚ, ALE MUSÍME ZA TO VRAŽDIT A ZNÁSILŇOVAT V ZÁJMU AMERICKÉHO OBCHODNÍHO GEOPOLITICKÉHO TERORISMU OSTATNÍ SEDMIMILIARDOVÝ SVĚT.

  A OSLOVÉ K TOMU HÝKAJÍ A HÝKAJÍ A HÝKAJÍ JAK V OBDOBÍ KŘÍŽOVÝCH VÝPRAV KŘESŤANSKÝCH CÍRKVÍ.

 18. Zdeněk Gryc napsal:

  „A OSLOVÉ K TOMU HÝKAJÍ A HÝKAJÍ A HÝKAJÍ“

  A BERANI K TOMU BUČÍ A BUČÍ A BUČÍ

 19. Zdeněk Gryc napsal:

  NEJLEPŠÍ PRO VŠECHNY.
  /SKORO JAKO LAUKO, ŽE ?/

  STUDUJÍCÍ ARCHITEKTURY PŘEDSTAVÍ VIZI ČESKA NA VÝSTAVĚ CZ2
  24/5/2023
  Studentky a studenti z pěti škol architektury v České republice a Nizozemsku pracovali pod vedením Winyho Maase.
  Společně formulovali představy o budoucnosti České republiky
  a nyní své projekty představí veřejnosti.
  Vernisáž výstavy proběhne 31. května na Fakultě architektury ČVUT.

  Akce je vyvrcholením společného semestrálního projektu, kterého se účastnilo více než 130 studujících z FA ČVUT, ARCHIP, TU Delft, TU Liberec a VUT Brno. Zamýšleli se nad budoucností Česka
  a nyní přicházejí se stovkami nápadů pro zalesnění, národní parky, průmyslovou výrobu, dopravní infrastrukturu, bydlení, demografii, hustotu obyvatel, ekologii, sociologii nebo ekonomiku. „Winy Maas působí tento akademický rok na naší fakultě jako hostující profesor. Věřím, že je inspirací a obohacením pro naše studující i odbornou komunitu. Výsledkem práce studentů a studentek pod jeho vedením byla v zimním semestru 3D instalace Biotopia. V letním semestru se ateliér zaměřil na analýzu aktuálních témat České republiky a její potenciál,“ říká Dalibor Hlaváček, děkan FA ČVUT.
  Projekt CZ2: Vize pro Českou republiku budou prezentovat na velkoformátovém modelu v atriu Fakulty architektury ČVUT, doplní ho mapy, analýzy, rozhovory s odborníky a film dokumentující celý proces.
  „Ponořili jsme se hlouběji do zdraví české populace a hledali způsoby,
  jak může design přispět k jeho zlepšení.
  Rozhodli jsme se začlenit pohyb do každodenního života společnosti a přicházíme se souborem opatření na podporu
  cyklistiky jako plnohodnotné náhrady automobilové dopravy,”
  říká studentka Lucie Bielaková.
  Na problematiku životního prostředí se soustředil Mikuláš Ott:
  “Překvapila mě data o velkém znečištění českých řek,
  které navrhuji řešit pomocí jezů a kořenových čističek.“
  Zaměřil se také na migraci zvířat a navrhnul koridory spojené se zoo.
  Profesor na TU Delft Winy Maas spojuje praxi s výzkumem.
  Je zakladatelem think-tanku The Why Factory, který zkoumá možnosti rozvoje měst budoucnosti, a ateliéru MVRDV, oceňovaného za inovativní přístup k architektuře budov, měst i krajiny.
  V Česku se architektonická kancelář MVRDV loni zúčastnila soutěže na budovu Moravského židovského muzea Mehrin v Brně a soutěží i v právě probíhající soutěži na dostavbu Vítězného náměstí v Praze.

  Vernisáž výstavy proběhne 31. května 2023.

 20. Svatopluk Beran napsal:

  Zdeněk Gryc říká:
  Středa, 31. 5. 2023 v 11:14
  „A OSLOVÉ K TOMU HÝKAJÍ A HÝKAJÍ A HÝKAJÍ“

  A BERANI K TOMU BUČÍ A BUČÍ A BUČÍ

  ———————————————————————————————–

  NO NENÍ TO RADOST DOZVĚDĚT SE OD ARCHITEKTA SOCIALISMU, AMERICKÉHO OSLA S VOLEVČIC ŽE BERANI – BUČÍ – JO, JO TI SOCIALISTICKO-AMERIČTÍ UDAVAČI, TO JE ASPOŇ TŘÍDA A SPRÁVNÁ VĚDOMOSTNÍ ÚROVEŇ 🙂 , TO ZAS BUDOU MÍT VE ŠKOLNÍCH OSNOVÁCH DĚTI TROCHU GULÁŠ, NAPŘED ZMĚNÍ ZÁSLUHY NA OSVOBOZENÍ REPUBLIKY A PAK I ZVÍŘECÍ ZVUKY, JSOU TI VYZNAVAČI AMERICKÉHO NEOLIBERALISMU V ČESKÉ REPUBLICE PŘECI JEN TI SPRÁNÍ ÚDERNÍCI A VESELÉ KOPY 🙂

 21. Zdeněk Gryc napsal:

  Jaký je v tom problém
  KAŽDÝ DĚLÁ JENOM TO CO UMÍ
  VČETNĚ PUTINOVA TROLLA
  Svatopluka Berana
  u něhož je nejasné, zda místo vyučování
  chodil sbírat
  AMERICKÉHO BROUKA
  jako ZG

  Beran má v tom hanobení USA
  ještě dost velké mezery,
  měl by si je doplnit studiem tisku po roce 1948
  hlavně nezapomenut na dikobraz
  karikatury strýčka SAMa
  se dají překopírovat
  je tam už tehdy všechno co píše dneska Beran

  převzato:
  Vybrali jsme pro Vás dobové propagandisticky laděné karikatury Dikobrazu z druhé poloviny čtyřicátých a části padesátých let 20. století. Tematicky je spojují sovětské motivy. Obdiv k SSSR, jeho heroizace, byl nedílnou součástí každodenního života v Československu po II. světové válce, zejména pak po únoru 1948.
  Moderní-Dějiny.cz | Karikatury Dikobrazu se sovětskou tematikou

  http://www.moderni-dejiny.cz/clanek/karikatury-dikobrazu-se-sovetskou-tematikou/
  AMERICKÝ BROUK
  PUBLIKOVÁNO: 15.3.2011, AKTUALIZOVÁNO: 21.5.2013 16:01
  Rubrika(y): Československo v letech 1948-1968
  Autor: Marcel Mahdal
  „Vypořádali jsme se s Horákovou, Peclem a společníky, vypořádáme se i s mandelinkou bramborovou – americkým broukem!“…
  Tak hrůzně zní slova jedné z mnoha komunistických propagandistických kampaní, které hledaly třídní nepřátele dokonce v přírodním prostředí.
  „Americký brouk“ – mandelinka bramborová skutečně pochází z Ameriky.
  Poprvé byla popsána v roce 1824 v Coloradu. Do Evropy se pak dostala v roce 1875 na obchodních lodích, kde přežila na rostlinách a obalech. Spatřena tak byla v anglických a německých přístavech, v hojném počtu se objevila až v roce 1922 ve Francii, kde byly vůbec poprvé použity postřiky.
  Pro Němce se stal za války její možný výskyt v Protektorátu Čechy a Morava hrozbou, protože to byla zásobárna zemědělských plodin Třetí říše.
  Proto první nařízení sběru mandelinek pochází už z roku 1939.
  Mandelinka se ale na naše území dostala až v červenci 1945 a šířila se zvolna.
  O dva roky později odborníci varovali, že jsou tímto broukem zamořeny sousední státy,
  se kterými se ČSR domlouvala na společném postupu proti němu již před únorem 1948.
  Propagandistické video si můžete prohlédnout ZDE
  K zamoření evropských polí tímto broukem došlo v roce 1950.
  U nás, v Německé demokratické republice a Polské lidové republice toho bylo využito k propagandě. Československá vláda vydala Provolání vlády k boji proti mandelince bramborové 28. června 1950, které následující den objevilo na titulních stranách všech deníků.
  Brouky na naše území prý nosili agenti za tmy v krabičkách a lahvičkách.
  Ostatně si to přečtěte sami:
  Propaganda měla oslovit i děti a mládež.
  Ondřej Sekora (známý autor dětských knížek) napsal v roce 1950 krátký příběh o tom,
  jak děti bojují proti mandelince, která „chce loupit z našich talířů“.
  Knihy bylo publikováno 120 000 výtisků.
  Celou knihu si můžete prohlédnout ZDE
  Informace byly převzaty z blogu: Autor: veruce | Rubrika: 1948-1989 | život v totalitě

 22. Jan P napsal:

  Sváťo, Zdeněk Gryc je sebevražednej idiot, kterej sdílí válečnou propagandu:-)

  Tato válka je střet imperialistických zájmů. Ruskou invazi to neospravedlňuje ! Nicméně nevím, proč si mám vybírat mezi podporou jednoho ze dvou proti sobě stojících táborů(US, Putin) ? Vládní trollí farma se opravdu nezmůže na nic jiného než na Putinův troll. Viz diskuze. Co si budeme povídat, liberálové(Grycové) se přímé diskuzi většinou vyhýbají. Nepromarní však žádnou příležitost jak bránit opozičním názorům v oběhu na veřejných místech nebo na internetu. Děsí se toho, že by někdo další prohlédl jejich mystifikaci a pokrytectví. Antimilitaristické hlasy z Ukrajiny nebo Ruska je nezajímají a ty z jiných částí světa včetně Česka systematicky dehonestují.
  Budou chciválkové reflektovat, kolik tisíců životů navíc bylo zmařeno jejich fanatickým postojem proti jednání o příměří ?
  Bidenův muž nám vzkázal, že Rusko nemůžeme na bojišti porazit, líčí vlivná Ukrajinka
  pravy.aktualne.cz/zahranici/vyrazime-za-farmari-v-eu-a-presvedcime-je-at-se-nas-neboji-r/r~dd7ff288fbc311ed8d680cc47ab5f122/?fbclid=IwAR2g36I0YGw7pP9qTti2SNzFlLbo6fH-35LNc2MisIySD77QNCEqG1_nXT0

 23. Zdeněk Gryc napsal:

  Jan P říká:
  Středa, 31. 5. 2023 v 17:50

  „Co si budeme povídat“
  ——————————-
  PUTINOVIC TROLLOVÉ
  ANONYMOVÉ
  Nemají odvahu se pod svůj názor podepsat.
  ——————————
  ANONYMY HÁZEL DO KOŠE
  Josef Jelínek šéfredaktor Jihlavských listů
  „Hodil se do rozbouřené doby začátku devadesátých let, a protože byl rozený psavec,
  pomohl Jihlavským listům v jejich obnoveném rozjezdu,
  „Jožka se pak stal šéfredaktorem, a protože byl člověkem, který nade vše miloval svobodu a naprostou nezávislost, vedl noviny podle svého volnomyšlenkářství,“
  „Dokázal se ale svých kolegů zastat, když byli neprávem napadáni.

  Anonymy házel do koše.“

  Zdeněk Gryc je mu osobně vděčný,
  že si povšiml článku v Orgánu OV KSČ k Únoru 1975 a napsal:

  „Min uže nět“
  A také už zřejmě nikdy nedojde k realizaci „avantgardní“ myšlenky, jejíž autor – někdejší redaktor jihlavské Jiskry Milan Dvořák – by nejraději osadil pamětními tabulkami všechny domy s podobnými nápisy v azbuce, jimiž sovětští vojáci v prvních dnech po válce označovali, že byl „kvartal prověren“
  Trápila ho otázka, jaký že to vůbec máme vztah k „pokrokovým tradicím“, když sdělení gardového poručíka Rvalova „Kvartal prověren – min nět“ není zvěčněno pro příští generace podobnou pamětní tabulkou jako třeba to, že „V tomto domě bydlil v roce 1830-31 Karel Havlíček Borovský

  . . . „Historii píše život a je na nás, abychom naši dělnickou, pokrokovou tradici a její symboly lépe ochraňovali a zakládali. Nemohu než sáhnout v této souvislosti pro jiný příklad. Kdysi stál cestou na Kalvárii v Jihlavě starý most a na něm socha sv. Jána. Starý most ustoupil novému, který se stal vstupem do budoucího moderního sídliště města. Samozřejmě že se nezapomnělo na renovaci sochy sv. Jána nákladem cca 15.000 korun i na příslušné místo na novém mostě, kam by měl být opět umístěn. Nestane se tak a je to moudré.

  Projektant tu dbal pozorně památky, možná i umělecké. My bychom měli pamatovat na to, aby na ono prázdné místo (kam chtěl projektant sochu znovu umístit) vyplnila soch třeba sportovce“…

  „Musíme naše inženýry-architekty učit uctívat památku dělnické třídy a komunistické strany.

  A pokud některým z nich tyto myšlenky nejsou blízké,
  ukládat jim v tomto smyslu konkrétní požadavky k odbornému ztvárnění.
  Generace dnešní i příští ocení bezpochyby skutečnost,
  jako je plánované postavení pomníku prezidentu Gottwaldovi
  v sídle okresního města na památečním místě, z něhož k občanům Jihlavska promlouval“.
  Dnes to lze ještě prostorově řešit.
  Za pět let bude pozdě. Tady – i jinde.“

  Ještě štěstí, že v historii žádný plod přisluhování tomu, co momentální představuje dobré bydlo,
  v porovnání se skutečnými hodnotami neobstojí a že nás nic nenutí učit

  „naše inženýry – architekty myslet a tvořit především ideově, v úctě ke komunistické straně“

  Josef Jelínek
  Jihlavské listy 28. 6. 94

 24. Svatopluk Beran napsal:

  JE TO SMUTNÉ KAM TO TI HAVLOVI ARCHITEKTI SOCIALISMU V ARGUMENTACI DOTÁHLI.

  RUSÁKŮ JSME SE ZBAVILI A JE TU AMERICKEJ PUČ NA UKRAJINĚ A NYNÍ SE PROBÍHÁ V ČESKU I AMERICKEJ PUČ K OVLÁDNUTÍ ČESKÉ SPOLEČNOSTI K VÝHRADNÍM POTŘEBÁM SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH. ČESKO-AMERICKÁ MEDIÁLNÍ TOTALITA S GRYCAMA V ZÁSTUPECH PROAMERICKY HÝKAJÍCÍCH OSLŮ.

  JIŽ PROBĚHL

  AMERICKÝ PROJEKT PROAMERICKÍHO ČESKÉHO PRESIDENTA.

  AMERICKÝ PROJEKT NA PROAMERICKOU ČESKOU SNĚMOVNU.

  AMERICKÝ PROJEKT NA PROAMERICKÝ ČESKÝ SENÁT.

  PROAMERICKÉ SOUDY A PROAMERIČTÍ OSLOVÉ ODSUZUJÍCÍ OBČANY ZA OPAČNÝ POHLED NA SVĚTOVÉ DĚNÍ NEŽ JE AMERICKÁ GEOPOLITICKÁ DOKTRÝNA, UŽ NEJSME HUSITŠTÍ KACÍŘI ODUZOVANÍ ŘÍMSKÝM KLADIVEM NA ČARODĚJNICE, ALE PROTIAMERIČTÍ ŠIŘITELÉ DEZINFORMACÍ UKAZUJÍCÍ NA SVINSTVA A LŽI, KTERÁ PÁCHAJÍ PO CELÉM SVĚTĚ SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ.

  TEĎ TU BUDE I PROAMERICKÝ ÚSTAVNÍ ČESKÝ SOUD NAVRŽENÝ A SCHVÁLENÝ PROAMERICKÝMI ČESKÝMI VLÁDNÍMI INSTITUCEMI.

  NEHLEDĚ NA PROAMERICKOU ČESKOU ZPRAVDAJSKOU SLUŽBU – BIS – S JEJÍM VYZNAMENANANÝM ŠÉFEM, NEJVRAŽEDNĚJŠÍ SVĚTOVOU ZPRAVODAJSKOU SLUŽBOU, AMERICKOU CIA.

  PROAMERICKOU ČESKOU VLÁDOU K NÁM BUDOU VEDLE ATOMU DO AMERIKOU HLÍDANÉ ATOMOVÉ ČESKÉ ELEKTRÁRNY PLYNOUT I NEKONTROLOVATELNĚ A POHYBOVAT SE NEKONTROLOVATELNĚ AMERICKÉ ZBRAŇOVÉ SYSTÉMY ŘÍZENÉ A ORGANIZOVANÉ OBČANY USA, VYJMUTÝMI S ČESKÝCH KRIMINÁLNÍCH ZÁKONŮ.

  PROAMERICKOU TOTALITU V NAŠÍ ZEMI TEĎ ZAVRŠUJE JEŠTĚ PRO SICHR I SMLOUVA UMOŽŇUJÍCÍ PŘIPRAVIT DOPŘEDU ZÁZEMÍ PRO AMERICKÁ VOJSKA A JEJICH VSTUP DO NAŠÍ ČESKÉ REPUBLIKY I K POTLAČOVÁNÍ PROTIAMERICKÝCH OBČANSKÝCH PROTESTŮ.

  NA MÍSTO RUSKÉ-SOVĚTSKÉ TOTALITY JE NAORDINOVÁNA ČESKÝM OBČANŮM ZA PŘISPĚNÍ PRAVICOVÉ PÁTÉ ČESKÉ KOLONY USA-NEOLIBERÁLNÍ TOTALITA. V BUDOUCNU JIŠTĚNÁ JEŠTĚ NEKONTROLOVATELNÝM AMERICKÝM MILITARISMEM.

  SAMOZŘEJMĚ ŽE STEJNĚ TAK JAK DO VĚTRU NATÁČÍ PLÁŠŤ DLE POTŘEBY AMORÁLNÍ BÝVALÝ KOMUNISTICKÝ STUDENT VOJENSKÉHO ZPRAVODAJSTVÍ PETR PAVEL, DOKÁŽE SE DLE VĚTRU NATÁČET I BÝVALÝ ARCHITEKT SOCIALISMU POD VEDENÍM JEDNÉ STRANY, ZDENĚK GRYC, PŘITAKÁVAJÍCÍ AMERICKÉMU VÁLEČNÉMU VYVRAŽDÍCÍMU SMĚRU V EVROPĚ. PROSTĚ OBYČEJNEJ ČESKOAMEICKEJ VLEZDOŘITNÍ CHCIVÁLEK.

  ZBÝVAJÍ OPĚT AKORÁT OČI PRO PLÁČ Z POSTUPNÉ ZTRÁTY STÁTNÍ SUVERENITY A SVOBODY, ZA PŘISPÍVÁNÍM HAVLOVÝCH POHROBKŮ.

 25. Zdeněk Gryc napsal:

  Jan P říká:
  Středa, 31. 5. 2023 v 17:50
  Tato válka je střet imperialistických zájmů.
  Ruskou invazi to neospravedlňuje !
  Nicméně nevím,
  proč si mám vybírat mezi podporou jednoho ze dvou proti sobě stojících táborů
  (US, Putin) ?
  —————
  Berane prášek proti bolesti, studenej obkladek na hlavičku
  a pomoct Honzíkovi P

  „VYBÍRAT“

  Podle spisu Hovory s T. G. Masarykem uvedl bývalý prezident Masaryk,
  že „myšlení jasné bolí“.

  PS.
  „Václav Havel se zasloužil o svobodu a demokracii.“

  Zákon o zásluhách Václava Havla byl přijat na návrh vlády České republiky za účelem uctění památky bývalého prezidenta Václava Havla.
  Znění zákona je:
  „Václav Havel se zasloužil o svobodu a demokracii.“
  Podobné zákony již byly přijaty v případě T. G. Masaryka, M. R. Štefánika a Edvarda Beneše.
  V pondělí 19. prosince 2011 schválila vláda na svém mimořádném zasedání jednomyslně
  návrh zákona ve znění:

  „Václav Havel se zasloužil o svobodu a demokracii.“

  Podle vládní důvodové zprávy Václav Havel patří mezi nejvýznamnější osobnosti v českých dějinách,

  mimořádnou měrou se zasadil o pád komunistického režimu
  a o obnovení svobody a demokracie a dosáhl oprávněného uznání i v zahraničí,
  díky čemuž napomohl k opětovnému zapojení České republiky
  do rodiny evropských a světových demokracií.

  Jeho zásluhy jsou nepopiratelné a mimořádné
  a svým významem překračují hranice státu.
  Vláda v této důvodové zprávě vyjadřuje přesvědčení,
  že právo „není jen souborem formálně chápaných pravidel chování,

  ale současně vyjadřuje i hodnoty, na nichž je daná společnost založena,

  s nimiž bezprostředně souvisí také význam osobností,
  které tyto hodnoty mimořádným způsobem ovlivnily“.

  Přijetí zákona
  Poslanecké sněmovně vláda předložila tento návrh 27. prosince 2011 a zároveň požádala o jeho schválení ve zkráceném jednání, tedy již v prvém čtení. Dne 1. února 2012 jej Poslanecká sněmovna v prvním čtení schválila, pro byli téměř všichni ze 161 přítomných poslanců

  kromě poslanců za KSČM (všichni přítomní členové KSČM se zdrželi hlasování),

  proti zákonu jako jediný hlasoval Jiří Koskuba z ČSSD.[9] Dne 29. února 2012 jej schválil i Senát.[10]
  Pro hlasovalo 52 senátorů z celkem 59 přítomných,
  šest se zdrželo
  a proti hlasoval pouze komunistický senátor Václav Homolka.[11]
  Prezident Klaus zákon dne 16. března 2012 podepsal.[12]

 26. Svatopluk Beran napsal:

  Zdeněk Gryc říká:
  Středa, 31. 5. 2023 v 23:59

  Zákon o zásluhách Václava Havla byl přijat na návrh vlády České republiky za účelem uctění památky bývalého prezidenta Václava Havla.

  ———————————————————————————————–

  POTŘEBA KTERÉHOKOLIV STÁTU ,,VYTVOŘIT ZÁKON O NEZPOCHYBNITELNÝCH ZÁSLUHÁCH KOHOKOLIV,, JE DO BUDOUCNOSTI NASTAVENÍ ZCELA ABSURDNÍ TOTALITNÍ SPOLEČNOSTI.

  KAŽDÝ ZÁKON MŮŽE BÝT ZMĚNĚN, STEJNĚ TAK JAK BYL ZRUŠEN ZÁKON O JEDINÉ STRANĚ, TAK MŮŽE BÝT ZRUŠEN I ZÁKON O JEDINÉM SPRÁVNÉM MYSLITELI. TENTO NOVODOBÝ TOTALITNÍ ZÁKON, JENŽ MŮŽE BÝT NÁSLEDNĚ SOUDY ZNEUŽÍVÁN V DNEŠNÍM TOTALITNÍM ČESKÉM PROAMERICKÉM PROSTŘEDÍ K DEHONESTACI ČI ZATÝKÁNÍ A ODSOUZENÍ OBČANŮ NESOUHLASÍCÍCH S DNEŠNÍM AMERICKÝM GLOBALIZAČNÍM HOSPODÁŘSKÉM SVĚTOVÉM NASTAVENÍM, KTERÉ VEDE OPĚT V KAPITALISMU K VÁLKÁM MEZI ROZDÍLNÝMI POJETÍMI POUŽÍVÁNÍ KAPITÁLU K SVOBODNÉMU SOCIÁLNÍMU SMÍRU MEZI OBČANY A CELÉ SPOLEČNOSTI.

 27. Svatopluk Beran napsal:

  GRYCI TOBĚ NIKDY ŽÁDNÝ PRÁŠEK NEMŮŽE POMOCI. TOTALITOU ZASLEPENÝ OSEL, JENŽ NEVĚŘÍ ANI SÁM SOBĚ A POTŘEBUJE KE SVÉMU ŽITÍ VIZE NĚKOHO DRUHÉHO, SÁM SEBE ODSUZUJE DO STUPIDNÍ ÚROVNĚ POUHÉHO NEJNIŽŠÍHO ŽIVOČIŠNÉHO DRUHU A DO JEHO POUHÉHO PŘEŽÍVÁNÍ.

  ASPOŇ KDYBY TI TVÁ ŽEBŘÍČKOVÁ NORVOVÁ SOUSTAVA UMOŽNILA HLAVU S PÍSKU POVYTÁHNOUT A PODÍVAT SE I PŘES OHRADU, ŽILO BY SE TI LÉPE. NO MOŽNÁ VLASTNĚ ŽE NE, V OHRADĚ JE PRO TEBE ASI NEJLÉPE.

 28. Zdeněk Gryc napsal:

  3x
  Svatopluk Beran říká:
  Čtvrtek, 1. 6. 2023 v 8:24
  GRYCI TOBĚ NIKDY ŽÁDNÝ PRÁŠEK NEMŮŽE POMOCI.
  —————————
  „ABY BYLO JASNO“
  Komentář meteorologa
  Ve čtvrtek a v pátek bude jasno až polojasno.
  —————————
  Komentovaná prohlídka
  Brány Matky Boží
  1.6. 2023 14:00
  80 Kč / 50 Kč
  ————————–
  JANA Bobošíková A HANA Lipovská – ABY BYLO Jasno | Ticketportal…
  ticketportal.cz/jana-bobosikova-a-hana-lipovska-aby-bylo-jasno

  01. 06. 2023 JANA BOBOŠÍKOVÁ A HANA LIPOVSKÁ – ABY BYLO JASNO
  Čtvrtek 01.06.2023. DĚLNICKÝ DŮM ŽIŽKOVA 15.JIHLAVA
  Cena: 350 Kč
  —————————————————————————–
  Brána Matky Boží ?
  nebo
  Jana Bobošíková ?
  —————————————————————————–
  GRYCI TOBĚ NIKDY ŽÁDNÝ PRÁŠEK NEMŮŽE POMOCI.
  Prášek tedy ne, ale BO – BO funguje

  Svatopluk Beran říká:
  Pátek, 18. 11. 2022 v 8:35
  BYL JSEM VČERA NA KAVČÍCH HORÁCH…

  …DALŠÍ BYLA BOBOŠÍKOVÁ,

  KTERÁ TAKÉ OBHAJOVAL BĚŽNÉ ZAMĚSTNANCE ČT A I NĚKTERÉ NEJMENOVANÉ REDAKTORY,
  ALE ŽE JE TO JEJICH PRÁCE A ZATÍM SE BOJÍ VYSTOUPIT Z ŘADY VÝŠEJI POSTAVENÝCH GRÁZLŮ.
  NO A JAK ZAČALI O KOVIDU TAK JSEM ODEŠEL.
  ————————————–
  Takže Beran za 350 Kč možno zatleskat

 29. Zdeněk Gryc napsal:

  oprava:
  Takže Beran za 350 Kč možno zatleskat V JIHLAVĚ

 30. Zdeněk Gryc napsal:

  Jan P říká:
  Středa, 31. 5. 2023 v 17:50
  Tato válka je střet imperialistických zájmů.
  Ruskou invazi to neospravedlňuje !
  Nicméně nevím,
  proč si mám vybírat mezi podporou jednoho ze dvou proti sobě stojících táborů
  (US, Putin) ?
  ———————————
  KDYŽ NEVÍ, TAK NEVÍ
  COŽ TAK OPTAT SE MATKY
  TŘEBA MU NAPOVÍ
  ——————————–
  Největší událost v historii Moldavska.
  Začal druhý summit Evropského politického společenství, dorazil Zelenskyj

  Příspěvek od: Jakub Jurek • před 1 h
  ——————————————
  Zemana si našlo vlastní svědomí.
  Vykoupí se medailí pro Zelenského?

  Vyměnili nám prezidenta,
  rezonovalo sociálními sítěmi pár dní po zahájení ofenzivy Putinových vojsk na území Ukrajiny.
  A šířilo se to z českých klávesnic.
  Postoj Miloše Zemana k okupaci svobodné evropské země totiž překvapil.
  Mnohé zaskočil a někteří ani nevěřili,
  že na Pražském hradě máme stejnou osobu jako posledních 8 let.
  Co se stalo s českým prezidentem,
  který dokonce udělil nejvyšší státní vyznamenání Volodymyru Zelenskému?

 31. Jan P napsal:

  Aby to nezapadlo.

  Nejprve šéf BIS Koudelka vyhrožoval všem , kdo ,, znevažují “ Pekarovou a Vystrčila s odůvodněním, že jde o ohrožení naší křehké demokracie .
  Teď přišel s tím, že kdo nesouhlasí s obrannou smlouvou s Američany, je příslušníkem ruské páté kolony. Podle něj je nutné rozlišovat mezi běžnou politickou debatou, která patří k demokracii, a dezinformačními útoky proruských aktérů, které směřují proti dohodě nebo proti lidem, kteří za ní stojí. Nezdá se vám, že šéf BIS Koudelka má jasně totalitní manýry, kterým Zdeněk Gryc nadšeně tleská. Kdo nesouhlasí, je zaprodanec a zrádce. On regulérně štve proti těm, kteří by z jakéhokoli důvodu nesouhlasili s tím, že k nám mohou ( opět ) cizí vojáci. Otevřeně hájí aktuální politickou reprezentaci a neváhal by k potlačení oponentů užít sílu. Ten si to povýšení na generála vážně tvrdě odpracoval .Akorát jiným způsobem, než bych od kontrarozvědky čekal.

  Zdeněk Gryc říká:
  Pondělí, 29. 5. 2023 v 15:24
  Varování BIS: Rusko v ČR nasadí tvrdé dezinformace i odposlechy
  dnes 14:31
  Jan Menšík, ČTK
  Ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka varoval před ruskými snahami torpédovat schválení smlouvy o obranné spolupráci mezi Českem a USA.
  Řekl to na pondělní bezpečnostní konferenci v Poslanecké sněmovně.
  Ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka.
  Svatopluk Beran + jeho „lidské orgány“
  Neděle, 28. 5. 2023 v 21:25
  …páté kolony u nás a tak dále,
  aby schválení této smlouvy zabránili,“ řekl šéf civilní kontrarozvědky.
  Podle něj jsou aktuálně ruské zpravodajské aktivity rizikovější než ty čínské,
  a to i v souvislosti s probíhající válkou na Ukrajině,
  kterou vloni v únoru Rusko vojensky napadlo.
  Současné ruské aktivity Koudelka označil za otevřeně agresivní.

  Zdeněk Gryc říká:
  Úterý, 30. 5. 2023 v 14:19
  jihlavák říká:
  Pondělí, 29. 5. 2023 v 19:23

  klasická anonymní dezinformace viz.
  ———————————————
  RETRO
  Zdeněk Gryc | Úterý, 30. 5. 2023 v 10:59
  Dezinformace

Leave a Reply