Prezident u nás.

Prezident Petr Pavel navštívil Vysočinu.

Což mne tedy hodně potěšilo, protože pořád se nemůžu nabažit té neuvěřitelné změny, které jsme se dočkali. Po sprostém, soudem uznaném lháři, který urážel kam přišel a vlastizrádně tlačil naší krásnou zemi k Rusku a Číně, máme v čele státu slušného reprezentativního prezidenta, nedělajícího ostudu, který respektuje naší zahraničně politickou orientaci. A za to jsem tedy fakt hodně vděčný.

Potěšilo mně i to, že ze všech těch jeho „statečných“ odpůrců kteří mu dokáží tak akorát sprostě nadávat spoza bezpečí fejsbúkoveho buka mu nepřišel do očí říct nikdo, co si o něm myslí….Tak jak my to vždy děláme když přijede estébák se svými slouhy…Je jasné, že ti jeho odpůrci buď neexistují, nebo to jsou obyčejní zbabělci.

Zklamala mně organizace návštěvy, tedy to, jak málo času a příležitostí bylo pro občany krajského města pozdravit ho osobně. Pseudosportovní akce u řeky s místními papaláši od 13,45 fakt není to pravé… Závidím Jemnici – tam se prezident dlouho zdravil s tisíci občanů na nabitém náměstí…

Ale celkově je to veliká úleva – vidět po tak dlouhé době normálního, slušného prezidenta mezi lidmi.

52 Responses to “Prezident u nás.”

 1. Zdeněk Gryc napsal:

  Prezident u nás.
  Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Čtvrtek, 1. 6. 2023 v 8:04

  Prezident Petr Pavel navštívil Vysočinu.
  ——————————————–
  Což mne tedy hodně potěšilo,

  stejně je na tom
  Ing. arch. Zdeněk Gryc

 2. Dvořák napsal:

  K tomu lhaní… https://echo24.cz/a/H4P3c/zpravy-domov-hrad-priznal-ze-byl-prezident-rozvedcikem
  A s tím estébákem na tom bude stejně.

 3. Dvořák napsal:

  Ale jinak samozřejmě chápu, že zasloužené tvůrce socializmu návštěva jejich soukmenovce musela těšit.

 4. VladimírV napsal:

  Hodnotit práci organizátorů návštěvy prazidenta jako zklamání je nepřesné. Sama osobnost prezidenta trvale přitahuje zájem obyvatel. Jeho návštěva Jihlavy byla předem dostatečně publikovaná. Pak je tu ovšem jedna podstatná věc, která podněcuje lidi k tomu, aby jim stálo za to, osobně se s prezidentem setkat. Je to jistota, že jim přinese do života přidanou hodnotu v podobě jasných nevyumělkovaných stanovisek k situaci v zemi, které je představitelem. Tedy pouze ne onu proklamovanou slušnost (ne každý člověk, který působí dojmem slušného člověka, takový skutečně je). Pestrý „režimní šatník“ současného prezidenta velkou důvěru rozhodně nebudí. A proto i adekvátní zájem o jeho jeho návštěvu v Jihlavě.
  Pokud bych si měl osobně neskromně něco přát, tak to, aby se nestal hrobařem české suverenity.

 5. Zdeněk Gryc napsal:

  Putinův trol-líček

  Havlíček

  pro „vyrovnost“

  vyjádřil jemně despekt
  vůči prezidentovi, že ?

 6. Jan P napsal:

  Pavla jsem nevolil, ani prvním, ani ve druhém kole. Nevolil jsem totiž vůbec.

  Odmítám se podílet na volební šaškárně. Celý prezidentský úřad zrušit, protože je naprosto zbytečný. Sral jsem z vysoka na Babiše i Pavla! Znám spousty nadšených fanoušků Pavla, kteří jsou dnes z něho v šoku a moc nechápou, co se vlastně děje(postoj Pavla k důchodové reformě, podpora Marka Bendy na Ústavní soud…) Všichni jsou to loutky(prezident, poslanci, senátoři), pracují v zájmu vlastníků a zaměstnavatelů. Ať zvolím kohokoliv, nic se pro mě jako pracujícího nezmění – pořád jsem okrádán v práci, v krámě při nákupu potravin, státem daněmi. Volba menšího zla nic nezmění, je k ničemu! Kolikrát už jste volili pro menší zlo a k čemu to bylo??? Odpovím vám: „K hovnu!“

 7. Zdeněk Gryc napsal:

  Jan P říká:
  Středa, 31. 5. 2023 v 17:50
  Tato válka je střet imperialistických zájmů.
  Ruskou invazi to neospravedlňuje !
  Nicméně nevím,
  proč si mám vybírat mezi podporou jednoho ze dvou proti sobě stojících táborů
  (US, Putin) ?

  Jan P říká:
  Čtvrtek, 1. 6. 2023 v 18:04
  …Volba menšího zla nic nezmění, je k ničemu! Kolikrát už jste volili pro menší zlo a k čemu to bylo??? Odpovím vám: „K hovnu!“

  STRUČNĚ + JASNĚ

  ještě to podepsat !

 8. Svatopluk Beran napsal:

  Petr Pavel, dnešní Český president, někdejší komunistický student vojenské zpravodajské služby Waršavské smlouvy, je z hlediska mezinárodního válečného práva VÁLEČNÝM ZLOČINCEM. Spolupracoval na VYPRACOVÁNÍ ILEGÁLNÍ AMERICKÉ VÁLKY PROTI SUVERÉNÍMU STÁTU IRÁK, V ROZPORU S HLEDISKEM OSN . KDYŽ BYLI NÁSLEDNĚ CIVILISTÉ, DĚTI, ŽENY STAŘÍ LIDÉ IRÁKU AMERICKÝMI VOJSKY VRAŽDĚNI, UPALOVÁNI, ZNÁSILŃOVÁNI, MUČENI VE VÁLCE KTEROU ZORGANIZOVAL I POLITICKY PŘETOČENÝ DNEŠNÍ ČESKÝ PRESIDENT PETR PAVEL, SPOLUPODÍLEL SE TENTO NÁŠ ČESKÝ PRESIDENT NA ROZKAZECH, KTERÉ UMOŽŇOVALI BEZTRASTNĚ AMERICKÝM VOJÁKŮM PÁCHAT TY NEJHORŠÍ VÁLEČNÉ ZLOČINY NA CIVILISTECH A ZAMLČOVAT JE. TENTO ČLOVĚK – ČESKÝ PETR PAVEL – JE MORÁLNÍ LIDSKÁ BÍDA.

  slovy Henryho Kissingera – je to sice PARCHANT, ALE TEĎ UŽ JE TO NÁŠ PARCHANT.

 9. jihlavák napsal:

  Amerika na kolenou. Už se zase padá, bombardak Bělehradu:

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/joe-biden-americky-prezident-pad-colorado-zdravotni-stav-ochranka.A230601_214605_zahranicni_pukk

  Z kolonií už jim toho moc nezůstalo. Z Afghánistánu je vypraskali pastevci v sandálech. Čína je přerostla. Teď už vysávají a škodí hlavně v Evropě.

 10. VladimírV napsal:

  Ric, pic čamrda, každý si rád zaveršuje, že pane Gryci.

  Ne, pana Pavla jsem nehodnotil pouze s jemným despektem, ale zřetelně jsem naznačil, že to není to pravé ořechové. Není zároveň pravdou, dokonce chybou organizátorů, že dostatečně nepřipravili publicitu jeho návštěvy Jihlavy. Už samotný post prezidenta předurčuje velký zájem se s nímm setkat. Slušnost (pozor na podobné týpky) ovšem dostatečně nepřekrývá jeho pestrý politický šatník. A to je a bude jeho hlavním handicapem a zároveň varovným znamením.

  Zdraví vás poeto Vladimír Havlíček, Putinovův trolíček.

 11. Zdeněk Gryc napsal:

  Od mého kolegy z FS J.Pospíšila aktuálně k dnešku posílám a zdravím

  S.Ž.
  Nějak mi čím dál více vadí, že lidé přestali rozlišovat nárok, právo a výsadu.
  Manželství je typická výsada. Je ceněno, je spojeno se závazky, nezískává se jen tak, je dáno mocí vyšší a lze je zrušit, právě pro nedodržení těch závazků. Není to tak dávno, kdy mělo i titul paní pro ženy. Než si ho přivlastnila kdejaká žena nad patnáct.
  Nárok znamená, že něco dostanete. Právo je to, oč smíte usilovat, nemá vám v tom nikdo bránit, ale nemáte zdaleka zaručeno, že ho, byť s vynaložením všech svých schopností a prostředků dosáhnete. Máte právo na vzdělání, ale nemáte právo ho s úspěchem dokoncit a získat titul. To dokončené vzdělání s titulem je privilegiem a musíte splnit nároky a požadavky s tím spojené a ten titul vám udělí moc vyšší.
  Máte nárok kdykoli odjet ze země, ale nemáte nárok vjet do jakékoli, to máte jen do země vlastní, pokud jste občanem. Být občanem je privilegium a kdysi bylo každému jasné, že to klade i jisté nároky. Ono to klade i dnes, ale tak nějak si je lidé i vlády čím dál méně uvědomují. A někdy mám pocit, že toto celé dávné pojetí institucí je mateno a rušeno schválně a úmyslně.
  Zdá se mi, že cílem už není Báječný nový svět, ale Zmatený nový svět.
  ————————–
  Dodatek od ZG:
  Je problém na cestě dlážděné dobrými úmysly
  Nebýt užitečným idiotem.

  Vítačem tanků:
  1x s hákovým křížem
  2x s rudou hvězdou

  MEMENTO UKRAJINA

 12. Zdeněk Gryc napsal:

  Nějak mi čím dál více vadí, že lidé přestali rozlišovat nárok, právo a výsadu.

  MÁTE PRÁVO PSÁT

  MÁTE POVINNOST

  SE POD TO

  PODE – PSAT

 13. jihlavák napsal:

  Lidi mají strach, doba je plná práskaču, nejvyšší státní zástupce je bývalý vojenský prokurátor a bolševik Igor, neomarxisticky režim utahuje šrouby, pravda je jen jedna, ta vaše………..

 14. Standa napsal:

  Vzkaz pro všechny, kdo píší, že to stojí za …, že nevolili atd. Za to, že to stojí za … můžete hlavně Vy ! Proč nekandidujete a nevolíte změnu ! Třeba by s Vámi byl v republice ráj na zemi !

 15. Dvořák napsal:

  Stando,pravda pravdoucí,volit by se mělo. Klidně i menší zlo. Ale v tomto konkrétním případě? I já zůstal doma.

 16. jihlavák napsal:

  Stando proletář komunista Pavel „nasbíral“ na volební kampaň 40 000 000,- Kč. Nerudová 32 000 000,-. Myslíte si, že člověk z „ulice“ má šanci uspět v prezidentské volbě? I kdyby mu lidi peníze ve sbírce poslali, jsou tu zkorumpovaná média a další „síly“, jež zajistí správného vítěze.

 17. Jan P napsal:

  Celá volební show je navržena tak, aby nás povzbudila k tomu, abychom věřili, že nejen na našem
  hlasování záleží, ale že je to nejdůležitější rozhodnutí, jaké můžeme udělat. Ve skutečnosti je hlasování mnohými považováno za tak posvátné, že pouhá zmínka o nevolení stačí k pobouření.

  Standa říká:
  Pátek, 2. 6. 2023 v 12:16
  „Vzkaz pro všechny, kdo píší, že to stojí za …, že nevolili atd.“

  Právě ti, kteří hlasují, souhlasí s pravidly a souhlasí s tím, že budou řízeni vítězi, si nemohou stěžovat. Právě ti, jako jsme my, kteří se neúčastní, mají právo stěžovat si na výsledek více než kdokoli jiný.

  Mnoho lidí, kteří nehlasují, tak činí v zásadě z politických důvodů, jako je např. otrávený politickým systémem, nevidí žádné zásadní rozdíly mezi stranami, že kandidáti nezastupují jejich zájmy. Mnozí, kteří hlasují, tak činí jednoduše proti druhému kandidátovi a vidí je jako nejméně nejhorší možnost. Nebo tvrdí, že je lepší, když vyhraje menší zlo. Možná tomu tak je (ačkoli o tom musíme být přesvědčeni), ale proč bychom měli naši společnost zakládat na kompromisu se zlem?

  Dvořák říká:
  Pátek, 2. 6. 2023 v 14:35
  Stando,pravda pravdoucí,volit by se mělo. Klidně i menší zlo.

  Co se nám nabízí jako demokracie, je fraška, diktatura kapitálu postrádající jakoukoli skutečnou volbu.
  Existují lepší, smysluplnější způsoby, jak dosáhnout spravedlivějšího, svobodnějšího a smysluplnějšího života; že se k řešení problémů nemusíme uchylovat ke státu, vládním volbám…

  jihlavák říká:
  Pátek, 2. 6. 2023 v 19:07
  Stando proletář komunista Pavel „nasbíral“ na volební kampaň 40 000 000,- Kč. Nerudová 32 000 000,-.

 18. Svatopluk Beran napsal:

  Všem bych doporučil knihu MILOŠE KREJČÍHO

  – JAK SE DĚLÁ PRESIDENT SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH –

  jsem přesvědčen že pak si většina občanů ČR uvědomí jak si svého presidenta udělaly SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ v České Republice, potažmo připravili pro svou VÁLKU V EVROPĚ některé pravicové PŘISLUHOVAČ A VAZALY. . Pozor kniha je z roku 2 000. Není to tedy žádná přímá reakce na dnešní MORÁLNÍ BAHNO ČR POD VEDENÍ ODS, FIALY A OCHOTNÝCH. Je to o tom, odkud se pro vytvoření tohoto českého bahna, braly karty.

  Miloš Krejčí – Jak se „dělá“ prezident Spojených států amerických.

  U příležitosti letošních prezidentských voleb v USA připravil zkušený žurnalista a autor literatury faktu rozšířenou verzi svého úspěšného titulu Jak se dělá prezident z roku 2000.

  Výsledkem je čtivá a přehledně strukturovaná kniha, v níž Miloš Krejčí zúročil svou dlouholetou důkladnou znalost Spojených států a jejich politické scény a která českému čtenáři přibližuje a objasňuje všechna zákoutí specifického amerického volebního systému od jeho vzniku po rok 2008. Součástí knihy jsou i barvité životopisy všech dosavadních prezidentů USA.

  Závěr publikace je věnována napínavému souboji Baracka Obamy a Johna McCaina.

  https://www.cesky-dialog.net/clanek/3998-milos-krejci-jak-se-8222-dela-8220-prezident-spojenych-statu-americkych/

 19. Svatopluk Beran napsal:

  Výborná je ale i kniha – PRESIDENTI – proměna instituce amerického presidenta od Theodora Rooseveleta k Georgi Buschovi.

  Kniha je od Stephena Graubarda, emeritního profesora a docenta historie na Brownově universitě, z roku 2004, do češtiny přeložená v roce 2007.

  Stephen Graubard podává nestranné hodnocení všech prezidentů: jedinečného reformátora Franklina D. Roosevelta i JFK a mýtus o Camelotu; „podvodníka Dicka“ Nixona i populistického antikomunistického válečníka Reagana; charismatického Clintona i neoimperialistického George W. Bushe. Graubard zkoumá jednoho po druhém, jak šli po sobě, a snaží se odpovědět na otázky: jaké politické schopnosti si přinášeli do Bílého domu a jak je uplatnili? Jak vyřešili domácí i zahraniční krize? Jaké změny uskutečnili? Jaké zákony se jim podařilo prosadit? Co si o nich lidé mysleli, když byli u moci, a jak na ně pohlížejí dnes? Jeho odpovědi jsou podloženy pádnými argumenty, jsou přesvědčivé, často překvapivé a o všech těchto prezidentech vypovídají ze zcela nového úhlu pohledu.
  Kniha Prezidenti se také snaží odhalit proměnu významu instituce prezidenta během 20. století v důsledku vojenské moci, vlivu peněz a sdělovacích prostředků, zvětšení byrokratického aparátu a většího použití špionáže a ptá se, není-li dnes její moc příliš velká. Graubard také tvrdí, že naše úvahy o těchto vůdcích by se měly zbavit jejich nekritické chvály i snahy podsouvat jim zlé úmysly, které jsou typické pro většinu prací o americké politice.Tato kniha má zásadní význam pro každého, kdo chce pochopit proměnu moci Ameriky ve 20. století, a jak získala zcela dominantní postavení v dnešním světě.

  https://online-antikvariat.cz/prezidenti.html

 20. Svatopluk Beran napsal:

  Zdeněk Gryc říká:
  Pátek, 2. 6. 2023 v 10:00

  Být občanem je privilegium a kdysi bylo každému jasné, že to klade i jisté nároky. Ono to klade i dnes, ale tak nějak si je lidé i vlády čím dál méně uvědomují. A někdy mám pocit, že toto celé dávné pojetí institucí je mateno a rušeno schválně a úmyslně.
  Zdá se mi, že cílem už není Báječný nový svět, ale Zmatený nový svět.

  ANO ZCELA PŘESNĚ. AKORÁT ŽE SE NESHODNEME V TOM, KDO CELÉ TO POJETÍ INSTITUCÍ ZNEUŽÍVÁ A PROČ. PŘEJME SI A DOUFEJME, ŽE JEN ZNEUŽÍVÁ NAIVMÍ ARCHITEKTY A KAVÁRNÍKY. DOUFEJME JEN, ŽE TO VE SKUTEČNOSTI NEJSOU ŽÁDNÍ ZABIJÁCI A VRAHOVÉ, KTEŘÍ SI PŘEJÍ VÁLKU ÚROTI CELÉM ZBYTKU SEDMIMILIARDOVÉHO SVĚTA PRO JEHO SUROVINOVÉ ZÁSOBY A SPOTŘEBITELSKÝ LIDSKÝ POTENCIÁL, NEZBYTNÝ K NABYTÍ VÝMEČNÉHO OSOBNÍHO ZISKU, ALE JEN PROSTĚ NEJSOU SCHOPNI ROZPOZNAT CO SE TO VLASTNĚ V DNEŠNÍM GLOBALIZOVANÉM AMERICLKÉM SVĚTĚ, DĚJE.

 21. Jan P napsal:

  Sváťo, určitě se spolu shodneme, že kapitalismus byl vždy založen na imperialismu.
  Imperialismus je systém, kde elitní třídy v některých zemích využívají svou vyšší ekonomickou a vojenskou sílu k ovládnutí a vykořisťování lidí a zdrojů jiných zemí. Moderní imperialismus je založen na rozdělení světa na konkurenční teritoriální státy. Konkurence států vytváří závody ve zbrojení a válku.
  A tady nevím, jestli budeme spolu ve shodě: Imperialismus může být ukončen pouze sociální transformací na celé planetě, která odstraní systém konkurenčních států a vykořisťovatelských třídních systémů. Lidstvo potřebuje vyvinout novou formu světového sdružení, které bude respektovat autonomii a odlišnosti všech komunit nebo etnických skupin a zároveň umožní demokratické rozhodování založené na základních institucích, jako jsou delegátské kongresy, k řešení globálních problémů.

  Co se týče té knihy PRESIDENTI, kterou doporučuješ. Musel jsem si vzpomenout, jak ranný socialista Pierre-Joseph Proudhon psal o své osobní zkušenosti jako člena parlamentu:
  „jakmile jsem vkročil na parlamentní Sinaj, přestal jsem být v kontaktu s masami; protože jsem byl pohlcen svou legislativní prací, úplně jsem ztratil přehled o aktuálním dění. . . Člověk musel žít v tom izolátoru, který se nazývá Národní Shromáždění, abychom si uvědomili, že muži, kteří jsou zcela neznalí stavu země,
  jsou téměř vždy těmi, kdo ji zastupují.“ Existovala „neznalost každodenních skutečností“
  a „strach z lidí“ („nemoc všech, kteří patří k autoritě“), protože „lidé jsou pro ty, kdo jsou u moci, nepřítelem.“ Nakonec, jak tvrdil syndikalista Emile Pouget, „tento osud byl nevyhnutelný, protože žádný socialistický politik nedokázal rozbít formu; je pouze kolečkem ve stroji útlaku a ať si to přeje nebo ne, musí se jako ministr podílet na rozdrcení proletariátu.“
  Nestačí obviňovat jednotlivce zvolené do úřadu z těchto zrad a argumentovat tím, že musíme volit lepší politiky nebo vybírat lepší vůdce. Protože problémem jsou použité prostředky, nikoli jednotlivci, kterých se to týká.
  Politika je boj o moc. V naší kapitalistické a oligarchizující se společnosti s demokratickou fasádou jde vždy a nutně o moc jedněch nad druhými. (Hádejte, koho je více!)
  https://medium.seznam.cz/clanek/adam-bartos-testament-k-prezidentskym-volbam-v-cr-roku-2023-bylo-to-strasne-bylo-to-smesne-a-bylo-toho-dost-2849?fbclid=IwAR3USXd5gQ979Kc1SnhKz-S_MNdwChT9T7g5y9N5eHayjSDUiZDW7NHQ1Pw

 22. Svatopluk Beran napsal:

  Jane v podstatě jak píšeš, z tebou souhlasím, ale ta změna nesmí podle mne přijít nekompromisním krátkým řezem. To už tady bylo a i když to přineslo mnohým občanům světa postup z bažin na slunce, k rádoby občanské rovnosti, bylo toho dosaženo brutalitou téměř shodnou, jakou vznikaly hodnoty soutěživého kapitalismu. Jsem přesvědčen, že by stačilo určit ekonomickými zákony hranici, která by měla být samozřejmě hodně vysoká, za kterou by velikost osobní vlastnictví postrádala smysl být přínosem pro celou občanskou společnost a která by jasně říkala, ŽE O CÍSAŘSKÝ INDIVIDUALISMUS UŽ TATO PLANETA ZÁJEM NEMÁ. Samozřejmě dodržovat TVRDĚ pravidla soutěže s nekompromisním potrestáním toho, kdo pravidla podvodně bude měnit.

  Odpovíš mi že kapitalismus je stejně jako třeba socialismus NEREFORMOVATELNÝ ZE SVÉ PODSTY OCHRANY INDIVIDUALISMU S NÁSLEDNÝM NEOHRANIČENÝM VLASTNICTVÍM KAPITÁLU. JÁ JSEM ALE PŘESVĚDČEN, ŽE NEJDE O REFORMU KAPITALISMU JAKO TAKOVOU, NÝBRŽ O SKUTEČNÉ PŮVODNÍ PŘÁNÍ REFORMISTŮ FEUDALISMU, NA NĚJAKÝ SPRAVEDLIVĚJŠÍ ŘÁD, KTERÝ BY UMOŽŃOVAL VYUŽÍT SCHOPNOSTI KAŽDÉHO OBČANA SVĚTA, ALE PŘI TOM BY NEBYLY VYTVÁŘENY NOVÉ ,, RODOVÉ KLANY – ČÍSAŘOVÉ-CAROVÉ-KRÁLOVÉ a pod., KTEŘÍ BY SE VLASTNĚ OPĚT RODILI UŽ JAKO PŘEDURČENÍ JEDINÍ ORGANIZÁTOŘI A DONÁTOŘI SPOLEČNOSTI.

  ZCELA POCHOPITELNĚ JE TOTO JENOM ÚPLNĚ NEJZÁKLADNĚJŠÍ PODSTATA.

  PROBLÉMEM ALE DNES NENÍ VÝCHOD ASIE, KTERÝ JEN PŘEBÍRÁ NOVĚJI A CHYTŘEJI VÝSLEDKY ZÁPADU, ALE PRÁVĚ ZÁPAD SÁM A V NĚM V PRVÉ ŘADĚ SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ, KTERÉ SICE DOKÁZALY POSUNOUT POKROK SVĚTA NA BRUTÁLNÍM INDIVIDUALISMU, ALE DNES TENTO JEJICH BRUTÁLNÍ INDIVIDUALISMU A JE JEDNO KTERÁ LIDSKÁ RASA JE DO TOHO ZAPOJENA, PŘINÁŠÍ PRAVDĚPODOBNOST ZKÁZY CELÉHO LIDSTVA V ZÁJMU NĚKOLIKA JEDNOTLIVCŮ. TAKŽE VLASTNĚ NOVODOBÍ CÍSAŘOVÉ – CAROVÉ – KRÁLOVÉ – ORGANIZUJÍCÍ CHOD SPOLEČNOSTI VE SVÉM EGOISMU UTOPIT KLINĚ CELÝ SVĚT, KDYŽ PRÁVĚ ONI SE SVÝM KAPITÁLEM, NEBUDOU MOCI BÝT TI JEDINÍ VÝMEČNÍ NAVŽDY.

 23. Svatopluk Beran napsal:

  I s těmi presidenty je to z drtivé většiny samozřejmě tak, že jsou to jen loutky nějaké omezené skupiny lidí. Tito lidé ale nejsou viditelní, nýbrž jsou loutkovodiči v připravené a režírované hře.

  ZELENSKÝ STEJNĚ TAK JAKO NÁŠ PAVEL ČI HAVEL JSOU JEN VYTIPOVANÉ LOUTKY VYROSTLÉ V LESE SAMOROSTŮ, JENŽ SE VYGENEROVALI VE SVÉM MĚNÍCÍM SE PRSTŘEDÍ SAMY A KTERÉ SI NÁSLEDNĚ HLEDAČI SAMOROSTŮ VČAS VYTIPOVALI A PŘEDALI ŘEZBÁŘŮM, KTEŘÍ JE LEHCE UPRAVILI -PŘIODĚLI- DO MASEK KAŠPÁRKŮ A PAK VE SPRÁVNÝ ČAS ZA HŘMOTU BOUŘKY A BLESKŮ ( TŘESENÍ PLECHOVOU DESKOU A BLIKÁNÍM BATERKOU ZA JEVIŠTĚM), PŘEDHODILI MALÝM DĚTEM (neznalému a nic netušícímu dospělému obecenstvu podstaty chodu světa a i osobností loutkovodičů), K BOUŘLIVÉMU POTLESKU PO VÝTĚZSTVÍ KAŠPÁRKA NAD SMYŠLENÝM ZLEM ĎÁBLA.

 24. Zdeněk Gryc napsal:

  NA TU-ZEMSKÝ ZÁPAD
  NENÍ CESTA ZAS TAK DLOUHÁ
  ————————————–
  Proč si Rusové oblíbili české zámky: Je to „druhé parkoviště“, říká expertka
  JIŘÍ PŠENIČKA

  Foto: http://www.savoia.cz
  Zámek ve Škvorci, městysu nedaleko Prahy, je v majetku ruského šlechtice z rodu Nostic Dmitrije Jeremejeva a jeho manželky Moniky.
  29. 3. 2022 5:00
  Z přehledu zámků a dalších historických památek, které v Česku Rusové nakoupili, je zřejmé, že jde vesměs o menší a středně velké nemovitosti

  v západní části České republiky,

  Morava a Slezsko zůstaly stranou zájmu.
  Bolševická diktatura, nastolená v Rusku v roce 1917, zrušila stavovský systém a krvavou cestou nastolila „sociální rovnost“. Carská rodina byla vyvražděna, šlechta rozprášena. Ale efekt byl přesně opačný, než asi tvůrci nových pořádků zamýšleli.
  Ani následujících sedmdesát let rovnostářského systému v Rusech zjevně neudusilo sny o tom žít jako bojaři. Právě Česko může být názornou ukázkou toho, jak si novodobí Rusové, kteří zbohatli na privatizaci a podnikání, oblíbili život v objektech starých aristokratických rodů.
  Není jiný národ, který by u nás s takovou chutí skupoval zámky a další památkově chráněné objekty.

  Ukazuje to i přehled Seznam Zpráv, které historické objekty Rusové v Česku v minulých letech koupili. Některé mají ve vlastnictví stále, část mezitím opět převedli na české majitele. Na soupisce je nyní 22 objektů, ale může se to průběžně měnit.
  PŘEHLED ČESKÝCH ZÁMKŮ V RUSKÉM VLASTNICTVÍ

  29. 3. 2022 5:00
  Na stavby se podívejte i ve fotogalerii:
  Z přehledu je zřejmé, že jde vesměs o menší a středně velké nemovitosti v západní části České republiky, Morava a Slezsko zůstaly stranou zájmu.
  „Opravdu nevím, že by u nás Rusové nějaký zámek koupili,“ reagoval na dotaz jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL). Obdobně se vyjádřil jeho kolega z Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (hnutí ANO).
  ——————————————————————————————
  Ruské investice tak fakticky směřovaly do
  nezápadnější
  výspy slovanského světa
  ——————————————————————————————
  – do památek na Plzeňsku a Karlovarsku, případně do středních a jižních Čech. V západočeské lázeňské oblasti – Rusy donedávna tolik oblíbené – nelze zapomínat ani na tamní historicky cenné hotely, do nichž ve velkém pumpovali svůj kapitál i bohatí ruští oligarchové (někteří jsou dnes na sankčních seznamech EU).
  Přitom ani v současné napjaté situaci, kdy se Rusové kvůli válce na Ukrajině ocitají pod celoevropským tlakem, nelze přehlížet fakt, že bez ruského kapitálu by řada původních zchátralých památek možná ani neexistovala.
  Levněji než ve Francii a Německu
  Co přesně Rusy do Česka za památkami přilákalo?
  Jedním z důvodů může být fakt, že doma v Rusku po druhé světové válce mnoho památek nezůstalo, kdežto v Česku je přes dva tisíce zámků, hradů a tvrzí, přičemž po restitucích byly mnohé nabízeny relativně velmi levně (byť často ve špatném stavu).
  V roce 2011 o důvodech relativně vysokého zájmu Rusů pro Lidové noviny hovořila podnikatelka běloruského původu Natallia Makovik. „Na prvním místě emoce – prostě se tady Rusům líbí. Blízký je jazyk, dobré je letecké spojení s Ruskem. V Česku je krásná architektura, je to centrum Evropy a Schengenského prostoru. Na druhém místě je určitá vypočítavost. Český zámek stojí podstatně míň než ve Francii nebo Německu, Velké Británii,“ uvedla tehdy Makovik, která z Běloruska utekla v roce 2000 před Lukašenkovým režimem.
  Podle ní si často bydlení v ČR kupovaly starší páry, protože je tu pro ně příznivé i podnebí. „Není tady příliš horko, na rozdíl od Španělska nebo Itálie,“ vysvětlovala tehdy. Makovik se v Česku dlouhá léta věnuje právě obchodu s VIP nemovitostmi. Jednala i s mnoha Rusy, kteří si české zámky vyhlídli.
  ¨
  Ruský šlechtic zachránil zámek před demolicí a na dvoře parkuje Rolls-Royce

  20. 5. 2017 7:00
  „Rusové Česko vždy chápali jako určité ‚druhé parkoviště‘, kam by se mohli případně uchýlit, kdyby se u nich doma něco zvrtlo,“ říká nyní Natallia Makovik pro Seznam Zprávy. Zvýšený zájem o české nemovitosti sama zaznamenala po roce 2014, tedy po ruské anexi ukrajinského Krymu.
  Nicméně už tehdy začaly platit sankce, hlavně pro lidi napojené na Kreml a ruskou veřejnou správu se investice v Evropě výrazně zkomplikovaly, a tudíž na českém trhu se tento zvýšený zájem oficiálně moc neprojevil.
  Ale může jít jen o zkreslení skutečného stavu věcí. Nejen Makovik, ale i další realitní experti od té doby pozorují i větší snahu využívat při nákupu nemovitostí systému nastrčených osob a „bílých koní“.
  To může být problém právě dnes, kdy české úřady prověřují majetek, kteří Rusové v Česku nakoupili.
  I u mnohých zámků je obtížnější dohledat a ověřit skutečné vlastníky.

 25. Jan P napsal:

  Sváťo, věříš, že většina politiků jsou sobecké, egoistické svině, kteří ve skutečnosti nedbají na veřejný zájem? Myslíš si, že žijeme v ekonomickém systému, který je hloupý a nespravedlivý?
  Pokud si odpověděl „ano“, pak se hlásíš k anarchistické kritice dnešní společnosti – alespoň v jejích nejširších obrysech stejně jako já.

 26. Zdeněk Gryc napsal:

  EXTRA-LIDÉ

  NÁŠ VZOR SSSR bylo heslo propagandy komunistického režimu v Československu v období 50. let.
  Heslo mělo za úkol představit Sovětský svaz jako vzor pro budování socialismu v Československu.
  Heslo se objevovalo na mnoha místech, například na budovách, v novinách a časopisech,
  ale také v rozhlasových a televizních pořadech1

  Extra.cz Lidé

  Vladimir Putin Putinovu milenku vyslali na Sibiř: Alina si dělá zálusk na prezidentovo místo PředchozíDalší + DALŠÍ 3 FOTOGRAFIE PUTINOVA MILENKA Putinova milenka Alina Kabajevová (39) byla „přesunuta“ z pohodlného švýcarského exilu,
  kde dlouhodobě žila i se svými dětmi, na ruskou Sibiř.
  O tom, co stojí za jejím nečekaným přesunem do Omsku, spekuluje britský list Mirror,
  který mluvil s bývalou ruskou poslankyní
  o možné politické roli Kabajevové. 02. 05. 2023 18:00 |

  Autor Tomáš Vašek Milenka a pravděpodobná manželka Vladimira Putina (70)
  a matka jeho dětí, Alina Kabajevová, byla podle informací listu Mirror poslána na Sibiř
  – tedy více než dva tisíce kilometrů od luxusního paláce Gelendžik na černomořském pobřeží,
  který má sdílet s ruským vůdcem.
  Kabajevová podle západních médií přitom žila dlouhodobě ve Švýcarsku,
  kde měla pobývat i s dětmi, které má s ruským diktátorem.
  Sankce reagující na Putinovu invazi na Ukrajinu však výrazně omezily

  její cesty na Západ –
  místo toho tak odletěla za přísných bezpečnostních opatření do sibiřského Omsku
  jako zvláštní host jedné gymnastické události.

  Zdroj: https://www.extra.cz/zpravy-putinovu-milenku-vyslali-na-sibir-alina-si-dela-zalusk-na-prezidentovo-misto-8aa35

 27. jihlavák napsal:

  Problém Vladimíra je nechuť rozdělit se o zdroje Ruska s USA. Lépe, vše Americe bezplatně přenechat k užívání. USA jdou jako velmoc do brusele. Čína je předběhla, derou se další, Indie… Ovládnout surovinové zdroje v Rusku může být cesta zpět na vrchol. K tomu jako benefit úrodná půda na Ukrajině. Válku zaplatí hloupá Evropa, vojáky dodá Ukrajina. Proč to nezkusit? Začne se poštěkávat u hranic Ruska. Rusko je imperiální stát, nenechá si to pochopitelně líbit. Zatím to mají rozjeté dobře.

 28. Zdeněk Gryc napsal:

  TAK TO JE TEDY SLOVESO:

  Legendární Hašek na Ukrajině.
  V boji za svobodu vám přeji jen to nejlepší
  René Machálek
  Sport.cz
  Dnes 9:37

  Česká hokejová legenda, brankář Dominik Hašek,
  zavítala na Ukrajinu, kde navštívila města Charkov a Kyjev.
  V zemi, která už více než rok čelí ruské agresi, se setkal s ukrajinskými sportovci
  a navštívil sportoviště.
  Známý kritik Ruska a jeho prezidenta Vladimíra Putina
  vyjádřil podporu Ukrajině v jejich pokračujícím konfliktu s Ruskem.

 29. jihlavák napsal:

  Válka na Ukrajině není černobílá, je třeba hledat její příčiny, řekl papež
  ————————————————————————————-

  Papež také uvedl, že na současné události by se nemělo hledět stylem „Červená Karkulka“, tedy že Karkulka byla dobrá a vlk zlý. „Je to globální záležitost, velmi komplexní a provázaná,“ dodal. Řekl také, že před válkou hovořil s jedním šéfem státu, jehož nejmenoval, a ten podle papeže vyjádřil obavy z chování NATO. „Zeptal jsem se ho proč? A on mi odpověděl: Štěkají u bran Ruska a neuvědomují si, že Rusové jsou imperiální a nedovolí žádné zahraniční mocnosti se přiblížit,“ uvedl papež.

  Zdroj:
  https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/valka-na-ukrajine-neni-cernobila-je-treba-hledat-jeji-priciny-rekl-papez/2219165

 30. Zdeněk Gryc napsal:

  CUI BONO

  Zaplavená města. První fotky rozsáhlé katastrofy pod zničenou přehradou
  LENKA GLISNÍKOVÁ
  13:16
  V oblastech pod protrženou Kachovskou přehradou probíhají rozsáhlé evakuace. Lidé prchají před přívalovou vlnou, kterou způsobilo zničení vodního díla čtyřicetkrát většího než nejrozlehlejší česká nádrž Lipno.

 31. jihlavák napsal:

  Znovu. Na začátku bylo poštěkávání u brlohu ruského medvěda.

 32. Svatopluk Beran napsal:

  GRYC A VŠICHNI JEMU PODOBNÍ AMERICKOČEŠTÍ VLÁDNÍ A PROVLÁDNÍ KOK.TI I S MILIONEM CHVILEK PRO DEMOKRACII HURÁ DO VÁLKY. TAHLE ZSRA.NÁ ODSÁCKÁ VLÁDA JE SKUTEČNĚ NA DEFENESTRACI. TIHLETI SAMOZVANÍ TRANSATLANTIČTÍ BOZI SKONČÍ STEJNĚ V PROPADLIŠTI DĚJIN, JAKO ŘÍM, NAPOLEON ČI HITLEROVSKÉ NĚMECKO.

  Na velkovýrobu vybudované hospodářství nutně potřebuje velkospotřebu a vyžaduje si i surovinové základny, které by byly odbytištěm těchto hotových výrobků. Americké hospodářské zájmy se nemohou isolovat jen na americkou pevninu, neboť jejich polem působnosti se stává celý svět. JSOU LI TYTO ZÁJMY PŘÍLIŠ NEBEZPEČNĚ OHROŽENY, SPOJENÉ STÁTY, NEMAJÍ LI RADIKÁLNĚ MĚNIT LINII, PO KTERÉ KRÁČEJÍ, JSOU PŘIPRAVENY HÁJIT JI I VOJENSKY.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-cesko-se-ma-pripravit-na-ozbrojeny-konflikt-zazni-v-nove-vladni-strategii-

  KAM VLEZE AMERIČAN TAM SE VRAŽDÍ, TAM SE VÁLČÍ, TAM SE KRADE, TAM SE LOUPÍ. NIKDO JINÝ NEMÁ PRÁVO NA TÉTO PLANETĚ EXISTOVAT. TO SE HOŠI Z AMERIKY POS.ALI.

  MÍR, PŘÁTELSTVÍ, LIDSKOST JSOU HODNOTY KTERÉ AMERIČTÍ CELOSVĚTOVÍ VRAHOVÉ NIKDY NEBUDOU UZNÁVAT DOKUD NEBUDOU MÍT SUROVINOVĚ A SPOTŘEBITELSKY POD SEBOU CELÝ SVĚT. JE TO BANDA LUMPŮ, VŽDYCKY BYLA A VŽDYCKY BUDE. V NOVÉM SVĚTĚ SE PROSTŘÍELI Z VÝCHODU NA ZÁPAD BEZ OHLEDU NA MÍSTNÍ OBYVATELE. A ŽÁDNÍ TAM PO NICH, KROMĚ TĚCH V REZERVACÍCH, PRAKTICKY NEZŮSTALI. SAMOZŘEJMĚ ŽE SE V KAŽDÉ ZEMI NAJDOU PODOBNÁ HOVADA K TĚM AMERICKÝM. U NÁS JE ZNÁME VELICE DOBŘE – VYSTRČIL, ČERNOCHOVÁ, VONDRA atd. –

 33. Svatopluk Beran napsal:

  Jan P říká:
  Pondělí, 5. 6. 2023 v 18:38
  Sváťo,
  Pokud si odpověděl „ano“, pak se hlásíš k anarchistické kritice dnešní společnosti – alespoň v jejích nejširších obrysech stejně jako já.

  Jane nevím, to si nejsem jistý. Jsem ale přesvědčený, že jsem jen dnes obyčejný člověk, JAKO DRTIVÁ VĚTŠINA OBČANŮ PLANETY AŤ JSOU Z KTERÉHOKOLIV STÁTU
  který není úplně blbý, chce jen normálně žít a nepotřebuje k tomu bůchvíjaké bohatství a nenechá se od těch dnešních fašisticko americky GRYCOVSKEJCH nýmandů namlouvat ty jejich, pič.viny. A TO AŤ UŽ JSOU Z AMERICKÉ PLUTOKRACIE, FAŠISTICKÉHO NĚMECKA NEBO BOLŠEVICKÝCH SOVĚTŮ. JE TO VŠECHNO STEJNÁ VÁLEČNÁ BANDA LUMPŮ A VRAHŮ.

 34. Jan P napsal:

  Sváťo, rozumím. Nedokážeš na otázku jednoznačně odpovědět, protože si myslíš, že máme i dobré politiky, na který je spoleh. Kteří to jsou ? Jsi přesvědčený, že žijeme v ekonomickém systému, který není úplně hloupý a nespravedlivý?
  Anarchisté věří, že moc korumpuje a ti, kteří tráví celý život hledáním moci, jsou ti poslední, kdo by ji měli mít. Anarchisté jsou prostě lidé, kteří věří, že lidské bytosti jsou schopny se chovat rozumným způsobem, aniž by k tomu musely být nuceny. Je to opravdu velmi jednoduchá představa. Ale je to ta, kterou bohatí a mocní vždy považovali za extrémně nebezpečnou. Anarchisté věří, že náš současný ekonomický systém pravděpodobněji odměňuje lidi za sobecké a bezskrupulózní chování než za slušné a starostlivé lidské bytosti. Většina lidí to tak cítí. Jediný rozdíl je v tom, že většina lidí si nemyslí, že by se s tím dalo něco dělat, nebo stejně – a to je to, na čem věrní služebníci mocných vždy s největší pravděpodobností trvají.

 35. Zdeněk Gryc napsal:

  BEZE SLOV:
  Svastika (něm. Swastika; ze sanskrtu: स्वस्तिक svastika) je kříž s ohnutými či zalomenými rameny (většinou v polovině a do pravého úhlu), a to buď ve směru hodinových ručiček (pravotočivá svastika 卐), nebo proti němu (levotočivá svastika 卍). V tantře se pravotočivá svastika používá jako symbol mužského a levotočivá jako symbol ženského principu.[zdroj?]
  V bílé magii je levotočivá svastika (卍) symbolem naděje, dobroty srdce, obnovy a jara. Pravotočivá svastika (卐) je spojena s černou magií, zlem a destrukci.[1][zdroj?]
  Svastika se vyskytuje v mnoha kulturách po celém světě buď jako náboženský symbol, symbol různých organizací a politických směrů, nebo prostě jako dekorativní prvek. Dnes je v západní kultuře pravotočivá svastika známá především jako hákový kříž (něm. Hakenkreuz), symbol nacismu.

  Reálné gymnázium Židenice za Protektorátu.
  Hodina přírodopisu mezi lavicemi chodí profesor přírodopisu Blažíček.
  Chodí tam a zpět, najednou se zastaví a kouká na záda spolužáka Kleina,
  ten má na hnědém sametovém saku otištěn bílý hákový kříž.
  To se dělo tak, že hoši si ho namalovali na ruku,
  potkali spolužáka na chodbě a přátelsky ho plácli na záda.

  Profesor Blažíček se zastaví, kouká v rozpacích a pak zvýšeným hlasem říká,
  „výsostné znamení“ zhanobeno.
  „To já snad ani nemohu učit“ a opustí třídu.
  Po chvíli se vrátí doprovodu s naším správcem gymnázia, amatérským astronomem, Aloisem Peřinou.
  Ten se podívá na Kleina, opráší rukou hákový kříž
  a beze slov opouští třídu.

  Reálné gymnázium Židenice za totáče.
  Předseda SSM Vlastimil Burger, který v roce 68 emigroval do CH psal v roce 52 na spolužáky posudky.
  Z.G, tam měl větičku „záměrně se nezajímá o současnou politickou situaci“.
  Posudky se ztratily, v podezření je profesor Alois Peřina.

  Připadá dosti houpé, že by Ukrajinci sami malovali na své tanky hákové kříže a mávali s nimi na skupinových fotografiích na vlajkách, jak je šířeno na sociálních sítích. Stejně hloupé jsou všechny alegorické vozy tamtéž. Zvlášť povedená je fotografie Zeleňského, úplně vypnout, celou rukou hajluje.
  Navíc je ruka dost blbě, nefunkčně nasazena.
  CUI BONO ?
  Příběhy našich sousedů, je do nich vložen také osud rodiny architekta Baueršímy.

  „Ze všech německých praporů se vystříhával ten kruh s hákovým křížem.
  Sehnalo se červené sukno a zase se to přišilo do středu a přidalo se tam kladivo a srp.“
  https://www.pribehynasichsousedu.cz/jihlava/jihlava-2019-2020/bauersima-zdenek/

 36. Zdeněk Gryc napsal:

  USA dodá zbraně Ukrajině proti Putinovi

  USA dodávala zbraně Norsku proti Hitlerovi

  USA dodávala zbraně Rusku proti Hitlerovi
  /Konvoje do Murmanska/
  —————————————————————-
  Cesta za oceán (5/8)

  5. červen23:20 › 00:15

  Předchozí fotografieDalší fotografiePřejít do galerie
  „Odvážný je ten, kdo udělá správnou věc, i když se bojí“.
  Co může udělat korunní princezna pro svou zemi,
  ač je od ní vzdálena tisíce kilometrů?
  Märtha se nehodlá smířit s tím, že její role je pouze v pozadí událostí a ve stínu manžela, který je jí i dětem vzdálený téměř jako Norsko.
  Ona může pomoci tam, kde je nyní. Otevřít svůj dům zraněným vojákům, uspořádat finanční sbírku, říci všem, jak její země trpí.
  A najít znovu podporu u Franklina D. Roosevelta, i přesto že jejich blízký vztah začíná být trnem v oku řadě osob z jejího okolí a Bílého domu…
  Výpravný historický seriál Märtha a Roosevelt (původním názvem Atlantic Crossing) vzbudil v Norsku obrovský divácký zájem.
  Některé kritiky ho řadily vedle historických seriálů jako Koruna či Černobyl,
  ale seriál se setkal i s kontroverzním přijetím kvůli autorské interpretaci historických událostí.
  Také zájem mezinárodních distributorů o spíše neznámý příběh norské monarchie
  za druhé světové války byl obrovský.
  Atlantic crossing byl prodán do více než desítky zemí a byl uveden i v soutěži předního festivalu seriálové tvorby Canneseries. K úspěchu jistě přispělo i prestižní obsazení. Představitelka Märty Sofia Helinová je seriálovým nadšencům jistě známá jako Saga z legendárního nordic noiru Most a Kyle MacLachlan, zde americký prezident Franklin D. Roosevelt,
  jako nezapomenutelný agent Cooper z Městečka Twin Peaks.
  Seriál vznikl pro progresivní norskou televizi NRK v široké mezinárodní koprodukci a natáčel se i v České republice.
  Diváci v něm tak mohou odhalit řadu pražských budov a zákoutí.

  Pro zajímavost na příklad budova Městské knihovny v Praze
  zde představuje newyorský mrakodrap.
  —-
  Hitler a Stalin zákeřně přepadli Polsko.

  převzato:
  CNN Prima NEWS

  Česko se připravuje na vojenský konflikt.
  Lipavský představil novou bezpečnostní strategii před 2 h
  Česko se připravuje na vojenský konflikt. Poskytovatel: CNN Prima NEWS
  Lipavský zmínil, že změna strategie bude něco stát a nebude to málo.

  „Bezpečnost Česka není zadarmo, je potřeba do ní investovat.

  I proto připravujeme novou Bezpečnostní strategii,
  jak jsme se zavázali v programovém prohlášení vlády.

 37. Svatopluk Beran napsal:

  JEDINÁ MOŽNOST JSOU NOVÉ VOLBY, PROTOŽE TATO VLÁDA VYHRÁLA TIPICKÝM AMERICKÝM PLUTOKRATICKÝM PODVODEM. NÁSLEDNĚ ČERNOCHOVÁ, LIPAVSKÝ, PAVEL, RAKUŠAN, FIALA SOUD ZA VLASTIZRADU, ZVACÍM DOPISEM – DOKUMENTEM – O VOLNÉM POHYBU AMERICKÝCH VRAŽEDNÝCH VOJSK PO ČESKÉ REPUBLICE A ZA TO DOŽIVOTÍ.

  NEBÁT SE VYTÁHNOUT DO VRCHOLNÉ POLITIKY ČESKÉ OBČANY, KTEŘÍ NEMAJÍ STRACH ŘÍCÍ USA PŘÍMO DO OČÍ, ŽE JSOU TO SVĚTOVÍ VRAHOVÉ A NÁSILNÍCI PRO OSOBNÍ VÝJIMEČNÝ ZISK USA. NEZNAMENÁ TO ŽE SE ZE VŠEMI Z NICH ROZEJDEME, TAK JAK TO DĚLAJÍ TEĎ ONI S CELÝM OSTATNÍM SEDMIMILIARDOVÝM SVĚTEM. NEJSEM SI ALE ZCELA JISTÝ, ZDALI TITO, JIŽ NĚKOLIKA GENERACEMI GENETICKY ODCHOVANÝCH ZABIJÁKŮ AMERICKÉHO ZÁPADU, MAJÍ VŮBEC SCHOPNOST POCHOPIT SKUTEČNOU REALITU OBČANSKÉ SVOBODY KAŽDÉHO ČLOVĚKA A NÁRODA I MÍRU MEZI NÁRODY.

  JISTÉ JE, ŽE NIKDY NEOSOUDÍCÍ GRYC FAŠISMUS JE GRYC, TYPICKÝM ZKRYTÝM AMERICKÝ FAŠISTICKÝM SPOLUORGANIZÁTOREM USA FAŠISTICKÝCH PŘEVRATŮ A Z TOHO PROUDÍCÍHO ZISKU A PODPORY AMEICKÝCH BANK.

  https://www.theatlantic.com/video/index/542499/marshall-curry-nazi-rally-madison-square-garden-1939

 38. Svatopluk Beran napsal:

  Zdeněk Gryc říká:
  Úterý, 6. 6. 2023 v 21:07

  USA dodá zbraně Ukrajině proti Putinovi.
  – USA TO PLATÍ ČEŠTÍ OBČANÉ, DŮCHODCI A CELÁ EVROPA, USA NIKOHO NEZACHRAŇUJE, USA VYDĚLÁVÁ, JE TO TYPICKÝ AMERICKÝ BYZNIS S VÁLKOU MIMO SVÉ ÚZEMÍ A VÝHODNÝ ZISK Z VÁLEČNÉ KONJUNKTURY, PRO AMERICKÉ ZBROJAŘSKÉ FIRMY.

  ———————————————————————————————-

  USA dodávala zbraně Norsku proti Hitlerovi
  – PRO AMERICKÝ ZISK STEJNĚ TAK, JAKO DOSTÁVALY SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ PRAVIDELNÉ PLATBY Z NĚMECKA ZA CYKLON B A KAŽDÉHO ZPLYNOVANÉHO OBČANA EVROPY.

  ———————————————————————————————

  USA dodávala zbraně Rusku proti Hitlerovi

  A ZBOHATLY BEZKONKUREČNĚ NA TOM. PŘITOM SI ZACHRÁNILI KŮŽI PŘED HITLEREM, PROTOŽE STEJNĚ TAK JAKO DNES NA UKRAJINĚ, VRAŽDĚNÍ ZA NĚ MIMO JEJICH ÚZEMÍ, ODVÁDÍ NĚKDO JINÝ.

  USA dodávala zbraně Rusku proti Hitlerovi
  /Konvoje do Murmanska/

 39. Svatopluk Beran napsal:

  PŠTROS S HLAVOU V PÍSKU – ANEB AMERICKÝ HÝKAJÍCÍ OSEL – CUI BONO??????????

  Stejně hloupé jsou všechny alegorické vozy tamtéž. Zvlášť povedená je fotografie Zeleňského, úplně vypnout, celou rukou hajluje.
  Navíc je ruka dost blbě, nefunkčně nasazena.
  CUI BONO ?

  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-amerika-americti-poslanci-zakazali-vojensky-vycvik-ukrajinskych-radikalu-306360

 40. Zdeněk Gryc napsal:

  DNESKA JE JEŠTĚ DNESKA
  Sváťovi je už jasné
  kdo zničil přehradu na Ukrajině, že ?

 41. Svatopluk Beran napsal:

  Není jasné kdo to udělal. Možností je více. Mohli to udělat nechtěně po troškách navzájem. Jeden štengroval druhého, až se to nevyplatilo obou dvoum.

  Zrovna tak to mohla udělat amerika, stejně jako Nordstrým či zkamuflovanou Buču. Všechny podobné akce již Spojené Státy mají historicky na svém triku. Čas ukáže.

  Zatím se můžete podívat jak australská televize nechtěně v dobré víře ukázala na ROZSAH AMERICKÉ SVĚTOVÉ VÁLEČNÉ HROZBY A KDE JSOU VŠUDE PO SVĚTĚ ROZES.RANÝ JEJICH ZÁKLADNY, JAK LUČNÍ KOBYLKY.

  https://nastub.cz/w/xygbio5am16eH4CmZ8vZkq

 42. Jan P napsal:

  Sváťo, píšeš: „NEBÁT SE VYTÁHNOUT DO VRCHOLNÉ POLITIKY ČESKÉ OBČANY, KTEŘÍ NEMAJÍ STRACH ŘÍCÍ USA PŘÍMO DO OČÍ, ŽE JSOU TO SVĚTOVÍ VRAHOVÉ A NÁSILNÍCI PRO OSOBNÍ VÝJIMEČNÝ ZISK USA.“
  Vezmi si příklad německých Zelených. Kořeny aktivistek a aktivistů Evropských zelených nejsou jenom radikálně ekologický, ale i protijaderný a promíroví. Němečtí Zelení vstupem do vlády jsou nyní skladištěm kariéristů, vynikají pouze rychlostí kariérismu, stranické politiky a obvyklého byznysu o kompromisech a zradě principů. Nemusím ani připomínat u nás Stranu zelených za Bursíka.
  Pusťte nás na ně, na korupčníky!!! Říkal před volbami Pirát Ivan Bartoš. Kde to zůstalo: koryto bližší než kabát. Pouze anarchisté neustále předkládají analýzu účinků elektoralismu a jeho účinků na radikály. Dějiny jsou naším důkazem, elektoralismus, jak řekl M. Bakunin, „ pod záminkou politické taktiky nevyhnutelně vtahuje a zaplétá své přívržence do neustálých kompromisů s vládami a politickými stranami.
  Hlasování je loterie. Náš preferovaný kandidát nemusí být zvolen a veškerý čas a energie vložená do jeho podpory je promarněna. Anarchisté před vládními volbami dávají přednost přímé akci.
  Občanská iniciativa Ne základnám, kde jsi byl aktivistou přece taky dávala přednost přímé akci před vládními volbami a zvolenými politiky, kteří umístění americké základny v ČR měli rozhodnout…
  Anarchismus vzešel z dělnického hnutí a byl jeho součástí. Tak to prostě je a bude… Prosím, nezaměňujme anarchismus a anarchistické ideály za životní styl spojený s punkem, protestem vůči starším generacím, ale málokdy politická motivace.

  Na A2larm celkem zajímavej text:
  Bezpečnostní poradce Joe Bidena naznačil obrat v zahraniční politice a konec takzvaného Washingtonského konsensu.
  https://a2larm.cz/2023/06/usa-ohlasuji-konec-neoliberalni-zahranicni-politiky-utvori-se-novy-konsensus-pro-multipolarni-svet/?fbclid=IwAR0w1fTdfHqPh06b_moUNK8dGmwAU_4dX596eJYZFZREOtVk2QyQwO1VP9E

 43. Svatopluk Beran napsal:

  Jane pro mne velice překvapivé a zajímavé. V podstatě je to úplně přesně to, za co já tu bojuji proti českým občanům, kteří stále vůbec netuší, jakou cestou Spojené Státy Americké kráčí a ve své hlouposti jdou slepě za nimi. Pokud je to pravda, tak Sulivan všem těm Grycům, Vystrčilům, Tomancům, Kalouskům i ostatním NEOLIBERÁLNĚ uvažujícím vládním představitelům potvrzuje, že se USA chovají přesně tak jak já zde již přes dvacet let tvrdím a co jsem za svůj pobyt v USA poznal nebo vytušil.

  Nějak mi ale nejde do hlavy, CO TAK NAJEDNOU?

  Podle mne je vysvětlení jediné možné, zjistili že se jim ta potřeba být navždy první zcela rozkládá jejich vlastní geopoliticko-hospodářskou militarizací světa a že díky tomu se mohou dostat do popředí světa – a už se také dostávají zcela jiní – . Budou se tedy snažit nepustit otěže z ruky a zvolí si i za cenu pošlapání všeho co dosud dělali a tvrdil, jinou cestu pro sebe a své osly.

  Budou se snažit dělat svět takový jaký jsem si představoval, ale stále bez vyrovnaného zapojení všech ostatních, diametrálně odlišných zemí světa. PRODLUŽUJÍ SI TAK VELICE CHYTŘE ŽIVOT A CHTĚJÍ PROSTĚ NEZŮČASTNĚNÝM ZEMÍM ŘÍCI, NECHOĎTE DO ZMĚNY SVĚTA S ČÍNOU A RUSY, POJĎTE DO TOHO S NÁMI. JSME NEJSILNĚJŠÍ, NEJSVOBODNĚJŠÍ A CHCEME I VÁM OSTATNÍM NASLOUCHAT A NECHOVAT SE JIŽ TAK BRUTÁLNĚ AŽ VRAŽEDNĚ GENOCIDNĚ, JAK JSME TO DĚLALI DOSUD.

  NEVÍM, JE TO URČITĚ ZAJÍMAVÉ, ALE MŮŽE SE VE SVÉM PRINCIPU TAKHLE NÁHLE ZMĚNIT PODSTATA DOSAVADNÍHO CHOVÁNÍ NĚKOHO A DÁ SE VĚŘIT ŽE TO TAK
  MYSLÍ OD SRDCE? MNĚ SE TO ZDÁ JEN JAK VELICE CHYTRÁ TAKTIKA NA NEBLIŽŠÍ DESETILETÍ. VŽDYŤ TEPRVE TEĎ, AŽ PO TŘICETI LETECH UKAZUJE NA DNEŠNÍ FIALOVÉ PĚTIKOALIČNÍ VLÁDĚ, NA CO SI TOHO HAVLA VLASTNĚ VYBRALI.

 44. Jan P napsal:

  Sváťo, jasně. Globální americký řád je pro tebe velký téma. Já byl vždy odpůrce všech velmocí a režimů.
  Ano, jakákoliv kritika US imperialismu, NATO, kapitalismu je liberální pravicí vnímána jako obhajoba systému, který tu panoval před rokem 1989. Když budeš v týhle zemi a v týhle historický situaci někomu zkoušet vysvětlit, že globální americký řád nebo kapitalismus může bejt v mnoha ohledech zdrojem problémů, prostě narazíš. Pokud chceš bejt v diskusním klubu s liberální pravicí(„Grycům, Vystrčilům, Tomancům, Kalouskům“).

  Na základě fundovaných zdrojů vím, že k obratu v zahraniční politice a konci takzvaného Washingtonského konsensu směřujeme. Balíčky schválený za Bidena jsou dost protekcionistický. Otázka ještě je, jestli přežijeme konflikt US-Čína.

 45. Zdeněk Gryc napsal:

  SOUDRUH GREBENÍČEK PŘEJE DOBROU NOC
  zdraví a velmi si váží, pochopení:

  Marxistické ekonomie,
  též Marxistická škola ekonomie, se týká školy BERANOVSKO – ekonomického myšlení.
  Její základy lze vysledovat zpět ke kritice klasické politické ekonomie ve výzkumu Karla Marxe.
  Marxistická ekonomie se odvolává na několik různých teorií a zahrnuje několik myšlenkových škol,
  které někdy stojí proti sobě a v mnoha případech se marxistická analýza používá k doplnění jiných ekonomických přístupů.[1]

  Protože Beran,
  nutně nemusí být marxistou ve smyslu politickém, aby byl marxistou ve smyslu ekonomickém. Tato dvě marxistická pojetí by neměla být chápána jako synonyma.
  Jedná se spíše o dva termíny, které vedle sebe koexistují. Sdílejí stejný význam, ale zároveň umožňují konotativní a denotativní rozdíly.

  Marxistická ekonomie se zabývá analýzou krize v kapitalismu,
  úlohou a distribucí nadbytečných výrobku a nadhodnotou v různých typech ekonomických systémů, povahou a původem ekonomické hodnoty,
  dopadem tříd a třídního boje na ekonomické a politické procesy a procesem ekonomického vývoje.

  Marxistická ekonomie,
  zvláště v akademické oblasti, se odlišuje od marxismu jako politické ideologie a také od normativních aspektů marxistického myšlení tím, že Marxův původní přístup k pochopení ekonomiky a hospodářského rozvoje je intelektuálně nezávislý na Marxově vlastní obhajobě revolučního socialismu.
  [2][3] Marxističtí ekonomové se zcela neopírají o díla Marxe a jiných široce známých marxistů,
  ale čerpají z řady marxistických a neomarxistických zdrojů.[4]

  Ačkoli je marxistická škola považována za zástupce heterodoxní ekonomie, myšlenky, které vyplynuly z marxistické ekonomie, přispěly k pochopení globálního hospodářství; některé koncepce marxistické ekonomie, zejména ty, které se týkají akumulace kapitálu a hospodářského cyklu, jako je tvořivé zničení, byly vybaveny pro použití v kapitalistických systémech.

  Marxovo opus magnum v politické ekonomii bylo dílo Kapitál (v originále Das Kapital, s podtitulem Kritika politické ekonomie) ve třech svazcích, z nichž pouze první svazek byl vydán za jeho života (1867);
  ostatní publikoval Friedrich Engels z Marxových poznámek.
  Jedna z Marxových dřívějších prací, Kritika politické ekonomie, byla z většiny začleněna do Kapitálu.
  První Marxovy poznámky připravované pro psaní Kapitálu byly publikovány v roce 1939 pod názvem Grundrisse.

 46. Svatopluk Beran napsal:

  Zdeněk Gryc říká:
  Pátek, 9. 6. 2023 v 22:44

  Protože Beran,
  nutně nemusí být marxistou ve smyslu politickém, aby byl marxistou ve smyslu ekonomickém. Tato dvě marxistická pojetí by neměla být chápána jako synonyma.
  Jedná se spíše o dva termíny, které vedle sebe koexistují. Sdílejí stejný význam, ale zároveň umožňují konotativní a denotativní rozdíly.

  ———————————————————————————————

  UVAŽOVÁNÍ AMERICKÉHO OSLA Z TETČIC ARCHITEKTA SOCIALISMU A ÚSPĚŠNÉHO STUDENTA VUMLU ZDĚŇKA GRYCE, VÝŠE.

  STEJNEJ BLB JAKO TEN VYSTRČIL, KTERÝ SI POCHVALUJE JAK TEPRVE TEĎ MÁME VYNIKAJÍCÍ DEMOKRACII, KDYŽ VŠICHNI MAJÍ STEJNÝ NÁZOR. VLÁDA, SNÁT, PARLAMENT, PRESIDENT. A KOUDELKA S NEJVYŠŠÍM VYZNAMENÁNÍM OD CIA, UŽ SI POHLÍDÁ OBČANSTVO, ABY DO TOHO MOC NEKECALO NEBO SNAD ABY NEMĚLO VLASTNÍ NÁZOR A POHLED. JO TEN HAVEL TO TEDA S TĚMA GRYCEMA A VYSTRČILAMA VYMYSLEL. 🙂 🙂 🙂

 47. Zdeněk Gryc napsal:

  poznámka:
  Z.G. nestudoval VUML.
  Nepřijal ani nabídku členství v KSČ,
  učiněnou mu sekretářkou ředitele arch. Kavalce
  paní Mafkovou – Stelzigovou.
  po projednání v ZV KSČ

  Story, která z toho vyplynula nezůstala bez následků,
  byla popsána a vložena do Jl již dříve.
  Z vedoucího atelieru Stavoprojektu,
  do místnůstky s konstruktérkou Volfovou
  a stále pěknou paní Janou Dvořákovou.
  Zde jsem v minulosti navštívil arch. Davida Beke.

  Paní Stelzigová,
  provdaná za bratra manželky ředitele Stavoprojektu Kavalce,
  Stelziga, je stále šarmantní dáma s dobrou pamětí,
  která bez problémů hovoří o tom „čo bolo, to bolo“

 48. Zdeněk Gryc napsal:

  PS.
  Všichni 3 v jednom ajnclíku,
  Volfová, která již nežije, Dvořáková a ZG,
  dostali výpověď jedním šupem.
  ZG písemně deklaroval, a hovořil na závodních schůzích,
  že by budova měla být privatizována kolektivem,
  který zde 30 let zde pracoval.
  Leč 3 kolegové, včetně bývalého předsedy KSČ, chtěli budovu soukromě zprivatizovat.
  Měli zpracovaný privatizační projekt.
  Za pomocí půjčky budovu koupit, pronajímat a za ztržené peníze půjčku asi za 3 roky uhradit.
  Dokumentace by měla být také uložena v archivu Magistrátu.

 49. Jan P napsal:

  Grycovi jde podstatě o trolling, jehož smyslem je rozesrat debaty o kritice kapitalismu a rušit komentáře, který nejsou v souladu s vládní propagandou. Národní konzervativec a internetový troll „blade“ naštěstí z diskuse zmizel, ale liberální jouda Gryc, je od „blada“ za trolling placenej.

Leave a Reply